Fokker over Melbourne race Voortrekker de jeugd van Nederlands Katoliko jubileert Rijksmiddelen Loonbelasting in Indië VERNIETIGEND OORDEEL EEN ZIL VEREN FEEST RECTOR B. H. DE GROOT IN HET ZIL VER Ff|j|||jg FELLE BRAND TE ROTTERDAM Subregent Starrenburg Vee- en Vleeschbedrijf ra ming GOUD- EN ZILVERNIJVERHEID Fijnbesnaard priester CONFLICT TEN EINDE? BENOEMINGEN In het bisdom Breda Ruiling van standplaats Echte leidersnatuur Eereled en Mgr. Diepen spreekt Toepassing safeguarding-wet Feestrede C ongresvergad ering Audiëntie J. SPANJAARD OVERLEDEN Te veel risico voor ’n reclamezaakje Vliegtuigindustrie noch hand els luchtvaart zyn by dergelyke wedstryden gebaat” Een ryk priesterleven geheel in dienst gesteld van de katho lieke jeugdbeweging in Nederland In de werkverschaffing te Hengelo De ordonnantie treedt 1 Januari 1935 in werking lANtoGCfEDEREN OPEN GESTELD Burgemeesterschap ter overneming UITVOER VAN JAPAN NAAR INDIË I VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1934 Allen moeten apostelen zijn Van het Seminarie „Hageveld” Met het steunen van de katholieke Esperanto-beweging steunt men de algemeene katholieke zaak K.L.M. in gunstige positie Plannen tot saneering In Juli f 4 millioen boven de en f 7 millioen meer dan in Juli 1933 Profiteert hiervan! over Federatie-congres te Hilversum vallen op ge- - - J Te Rotterdam is het pakhuis van de firma Harmsen en Geerlink aan de Delftsche- straat een prooi der vlammen geworden Het pakhuis brandde geheel uit. Hy bezit een echte leidersnatuur, hy weet waarheen hij de jeugd moet lelden, hy weet waaraan zy behoefte heeft, om de eischen van den tijd te kunnen voldoen. De waarnemend burgemeester, wethouder M. Krijgsman, sprak namens het gemeentebestuur een gelukwensch tot den jubileerenden bond. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht sal de volgende week alleen Dinsdag en Donderdag Zes en zestig millioen kilometer, alleen al met Fokkervliegtuigen gevlogen door de Europeesche luchtvaartmaatschappijen, jaar in, jaar uit, met de regelmaat van een klok, zeggen meer dan bet winnen van een enkelen wedstrijd. Hier mede wordt een duurzame reputatie van het product en den naam opgebouwd, het eenige waarop een gezonde en succesvolle luchtvaart onderneming kan worden gefundeerd. Mogen de vruchten, die uw arbeid zal vóórt brengen, behagen aan God en strekken tot ver breiding van het Rijk van Christus over de we reld, het Rijk van Christus, onzen Koningl Namens de drie benoemde eere-leden dankte dr. Smulders voor de onderscheiding. Met den zegen van Mgr. Diepen, het slot woord van den voorzitter en de „Liga Hlmno”, gezongen door de gezamenlijke congressisten, van deze bepalingen kan ge- door byvordering waarbij het met het dubbele van het ver- Mgr. wekte de congressisten krachtig op, vol te houden en zich vooral te richten tot de jeugd. Weest apostelen in de volgende 25 jaar met nog meer zelfvertrouwen en vertrouwen onder- ling. De voorzitter stelde namens het hoofdbestuur aan de vergadering voor pastoor Poell, dr. Smul ders en de heer Van Zwet te benoemen tot eere- leden van den bond. Dit voorstel werd met luid applaus ontvangen, waarop de voorzitter met een kort woord de benoemden Installeerde. van de Pol, candldaat in de klassieke letteren; tot kapelaan te Breda (Shristus Konlng-kerkt, den weleerw. heer P. Vermeulen; tot conrector te Oudenbosch (pensionaat) den weleerw. heer L. Koek; tot kapelaan te St. Janssteen den weleerw. heer H. Aarden; tot kapelaan te Oos- terhout (H. Hart), den weleerw. heer A. van Haelst; tot kapelaan te Oostburg, den weleerw. heer H. de Muuck en tot kapelaan te Rijsber- gen den weleerw. heer J. van Poppel, beide laatsten priesters van het seminarie. Des middags te half drie ving in het Concert gebouw de Congresvergadering aan. Daar waren aanwezig Z. H. Exc Mgr. Diepen, het dagelijksch bestuur der stad. prof. dr. O. Royen OJ’.M., hoogleeraar aan de Rijksuniver siteit te Utrecht, afgevaardigden uit Frankrijk, België en Lltauen; voorts een groot aantal af gevaardigden uit het geheele land. De voorzitter van het Plaatselijk Congres comité, de heer H. Damen. wierp een terugblik op het tijdstip van de oprichting vóór 25 jaar in dezelfde zaal, waar nu dit zilveren jubileum gevierd wordt. HU bracht hulde aan de oprich ters. 15 Augustus van dit Jaar Is een datum van dank en jubel geweest voor de geheele katho lieke jeugdbeweging. De hoofdleider van het katholieke jeugdwerk Rector B. H. de Groot, herdacht den dag. dat hy vjjf en twintig jaren geleden tot priester werd gewijd. De belasting is verschuldigd door werkgevers die echter bevoegd zijn 4 pCt. van het loon in te houden. gedurende het tijdperk van 25 Jaar, bracht spr. Z. H. Excell. warmen dank. De voorzitter begroette daarop In het Espe ranto de buitenlandsche gasten, waarop hij pa ter Decoene voorstelde, adviseur van den Bel gischen Esperantlstenbond, die namens de Ka tholieke Belgische esperantisten de vergadering toesprak. Insgelijks deed pater K. Statkevlcny namens Lltauen. De heer Tilling. Rotterdam, hoofdgedelegeer de bij de Unlverseele Esperanto Associatie te Genève, bracht de groeten over van het inter nationale congres te Stockholm en feliciteerde den bond. Schriftelijke gelukwenschen waren binnenge komen uit Engeland, Tsjecho-Slowakije, Trini dad en uit tal van plaatsen in het binnenland. Afgevaardigden van verschillende afdeelingen brachten de gelukwenschen van die afdeelingen in korte toespraken over. Nlet-naleving straft worden te min betaalde schuldlgde kan worden verhoogd. Indien echter de hoofdinspectie van Financiën hiertoe geen aanleiding ziet, kan ontduiking gestraft worden met een geldboete van ten hoogste 25 maal het te-min betaalde recht. In het laatste nummer van „De Gemeente stem", schrijft het „Handelsblad”, komt een advertentie voor, waarin een burgemeester van een gemeente In het groote-steden-gebied met een ambtsinkomen van ongeveer 4000, ter ken nis van zijn collega’s brengt, dat hij van stand plaats wenscht te ruilen, liefst met een collega in het Zuiden des lands. Een dergelyke advertentie valt aan te merken als een merkwaardig verschijnsel. Zelfs vroeger, toen „vraag en aanbod” het nog zoo ongeveer met elkaar konden vinden, zal een dergelijke ruil wel nimmer zijn vóórgekomen. Het is ook moeilijk aan te nemen dat van regeerlngszijde aan een dergelijke transactie zal worden mede gewerkt. En bij die „zijde” moet men toch te recht komen als men het na wat loven en bie den onder elkaar eens Is geworden, gesteld al, dat er Iemand zal te vinden zijn, die op deze advertentie Ingaat. Maar we leven in een wonderlijken tijd. De eenige, die beslist zijde spint by het heele zaakje is Sir Mac Pherson Robertson te Melbourne, die de prijzen uitloofde als reclame voor zyn stad, zy zaak of voor zyn naam. Hy weet wat het hem kost en hy kent de waarde aan propaganda, die hy er voor terug ontvangt. Is het wel de moeite waard om zoo veel mate riaal en zooveel menschenlevens voor zulk een doel op het spel te zetten? By den Volksraad is een ontwerp-ordon- nantle Ingediend waarby vier procent be lasting wordt geheven van loonen, door werkgevers aan binnen Ned.-Indlë wonende werknemers verschuldigd of uitgekeerd. De Japansche wet tot bescherming van den handel, die 1 Mei IJ. van kracht is geworden, wordt thans voor het eerst toegepast en wel tegen Japansche handelaars, die katoenen manufacturen naar Ned.-Indlë exporteeren. Te Tokio wordt verklaard, dat de invoer van Japansche katoenen manufacturen, vooral on bedrukte, zoo’n omvang heeft aangenomen, dat de regeering van Ned.-Indlë de Japansche re geering heeft verzocht, den uitvoer te contro- leeren. Daar Tokio vreest, dat een ongecontro leerde uitvoer belemmerend zou kunnen werken op de handelsonderhandelingen te Batavia, heeft de Japansche regeering besloten, de wet tot bescherming van den handel tegen deze exporteurs toe te passen. het katholicisme. De katholieken zyn nog niet veel verder dan de theorie. Ieder katholiek zy er van overtuigd, dat hy met het steunen van de zaak van de katholieke Esperato-beweging een grooten dienst bewyst aan de algemeene katholieke zaak zelve. De geesteiyke adviseur en oud-voorzltter, pastoor L. Poell te Gemert, sprak daarna de vergadering kort toe. De eerste Fokker F. XXXVI zou waarschyn- Wk op tyd klaar kunnen zyn voor de race, aan- k«rien de proefvluchten en de verdere afwer king van de technische installatie een zeer be ledigend verloop hebben. De ervaring over de keheele wereld heeft echter geleerd, dat voor het au point brengen van een nieuw type vliegtuig, •Peclaal van een toestel van zulke groote afme- ttosen, zoodat het in alle opzichten aan de hoogste technische eischen beantwoordt, steeds vele maanden noodig zyn. Dit werk Is noodza- keiyk voor de veiligheid der luchtdiensten op langen afstand, waarvoor zy tenslotte gebouwd slfn. De ontwikkeling van nieuwe types, zelfs er reeds een toestel daarvan gebouwd is, i*emt meestal een jaar of nog meer in beslag. Hy heeft een byzonder talent om voor hen, die zich moeiiyk van een reeds lang ingenomen standpunt kunnen osmaken, een overgang te vinden. Met de rust van een geboren leider weet hy by zyn uiteenzettingen, zyn woorden scherpzinnig te kiezen, om niemand te stooten; hoe voorzichtig weet hy zyn meenlng uiteen te zetten, als hy ziet, dat het terrein nog niet bewerkt is. Niet eigenzinnig houdt hy vast aan een vooropgezette meenlng om die aan anderen zonder meer op te dringen, maar hy laat zich atyd leiden door het eeriyk gemeende streven, de tegenovergestelde meenlng Ingang te doen vinden. Maar altyd beschouwt Rector de Groot zyn Jeugdlelderschap als priester, als zielzorger, en heeft als zoodanig als hoogste streven de geheele Jeugd boven alles te vormen tot een sterk levendig katholiek geslacht, tot mannen, die in huisgezin, beroep en staat als katholieke mannen leven, met hernieuwde krachten In kerk en volk werken. Aan dat stre ven dat hem geheel en al bezielt, maakt hy zyn geheele, groote werkkracht dienstbaar. Wat hy doet in de hoofdleldlng en vandaar naar bulten draagt, zyn niet anders dan middelen en voorbereidingen ter verwezeniyklng van dit groote Ideeaal Naar wy vernemen, is de weleerw. zeergel. heer J. J. A. Starrenburg, leeraar aan het Se minarie „Hageveld" te Heemstede, benoemd tot subregent van dit Seminarie als opvolger van den zeereerw. zeergel. heer N. L. A. Ammerlaan, die sinds eenige weken regent Is. Men heeft beweerd, dat de vertraging in af levering van de Douglas voor de K. L. M. haar oorzaak vond In technische moeiiykheden. Het tegendeel Is waar; de vertraging is eenvoudig te wyten aan het feit, dat de Douglas-fabriek meer dan negentig machines van dit type In bestel ling heeft, waarvan een groot aantal bestemd is Toor Amerikaansche luchtiynen, die vóór de K. L. M. aan de beurt komen. Geen van deze Amerikaansche maatschappyen heeft met een Tan deze machines Ingeschreven, daar zy ze Teel te hard noodig hebben op den geregelden dienst tusschen New YorkChicago en Los Angeles, waar zy er geld mee verdienen In con tinu dag- en nachtpedryf, In plaats van deze machines te riskeeren In een onderneming, waarvoor het benoodigde kapitaal en de onkos ten In geen enkele verhouding staan tot het fi- handeele resultaat van den wedstrijd. Te Borne la Donderdagnacht op 81-Jarigen leeftyd overleden de heer J. Spanjaard, oud- directeur van de N.V. Stoomspinnerij «n Weve rij vji, A. J, Spanjaard. Ik ben zoo vry te beweren, dat een lucht vaartonderneming nooit een enkel vliegtuig heeft gekocht, alleen omdat bet naam ge maakt had In een óf andere op zichzelf staan de sensationeels recordvlucht of wedstrijd. doch de reputatie, die menige luchtiyn heeft, is ge baseerd op de veiligheid en de economie der vliegtuigen en motoren, welke zy voor haar doel koos. Daarom hebben wy principieel aldus de heer Fokker tot dusver leder verzoek om fl- nancleelen steun of deelname aan de Melbour- ne-race met een Fokker of een Douglas-vlieg- tuig van de band gewezen. In verband met de reeds genoemde mogeiyk- held tot compensatie van loon- en inkomsten belasting is tevens ingediend een ontwerp-or- donnantie tot herziening van de ordonnantie 1932 voor de Inkomstenbelasting. Tenslotte is een ontwerp-ordonnantie inge- dlend waarby bepaald wordt dat met Ingang V van 1 Januari 1935 op aanslagen van de in komstenbelasting vyftig opcenten zullen wor den geheven. Iedere snelheidswedstrijd van deze soort ia een groot risico; de meesten der deelnemers zyn waag- h®lzen, die het geld van anderen en hun eigen nek op het spel zetten. Voor den vliegtuigfabrikant betee- hent het winnen van de race maar weinig. De tocht van de „Pelikaan” heeft bewezen, dat ook een commercieele inachine een enkele maal een re- «•rdvlucht kan maken in de helft van den tijd van den regelmatigen Ik heb dlkwyis gehoord zoo besloot An thony Fokker het onderhoud, dat Mr. Dolan, de ananaskonlng van Hawaii, die een prijs uit loofde voor een wedstrijd over den Stillen Oceaan van San Francisco naar Hawaii, ach teraf deze ongelukzalige onderneming, waarby zooveel menschenlevens verloren gingen be treurd heeft. Betreffende het conflict In de werkverschaf fing te Hengelo, waarby 98 personen zyn ge schorst, bericht men ons. dat deze In de ge legenheid zouden worden gesteld, heden op de gewone voorwaarden het werk te hervatten. De Rijksmiddelen hebben Juli f 36.414.512 opgebracht of f 4.204.721 meer dan de raming en f 7.142.930 meer dan in Juli 1933. Over de eerste zeven maanden van dit jaar was de opbrengst f 198.636.548 tegen f 179.363.761 in hetzelfde tydvak van het vorige jaar. De raming voor de zeven maan den bedroeg echter f 225.468.541, zoodat de opbrengst daar f 26.831.993 beneden gebleven ia. De wegen- en rjjwielbelasting heb ben over de eerste zeven maanden van dit jaar f 14.484.255 bracht In de govd- en zilvemyverheid en -handel Is sedert eenlgen tyd een federatie werkzaam, die tot doel heeft een saneerlng en ordening van de betreffende bedrijfstakken. Deze federatie organiseert 28 en 27 Augustus haar tweede Jaariyksche congic* te Hilversum. De deelnemers aan de federatie fabrikanten, grossiers en winkeliers zullen op genoemde dagen naar buiten demonstreeren, dat de soll- dariteltsgedachte het langzaam maar zeker wint van het enghartig egoïsme. Het congres zelf zal staan In het teeken van het kwaliteitsproduct onder de leuze „Geeft aan kwaliteit de voorkeur.” Verschillende sprekers zullen dit onderwerp bespreken. By den heer W. van Rossum du Chattel zal de leiding van het congres berusten. Hoe begeesterd weet hy zyn vreugde uit te spreken over het frissche, opbrulsende leven zyn vreugde over de activiteit der Jeugd, over iedere nieuwe frissche beweging. Overal en by een leder, voor wie het nuttig of noodzakeiyk was heeft hy er op gewezen, dat I de vonken, die In het Inneriyke der Jeugd wer den losgeslagen, moesten worden opgevangen, om de jeugdorganisaties In laaienden gloed te zetten. Hy geeft voortdurend biyk een helder Inzicht te hebben In alle problemen van den nieuwen tyd. Hy is altyd goed op de hoogte, weet alle stroomingen op te vangen en Interes- I seert zich voor alle vragen van godsdienstlgen en cultureelen aard. Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, getuigde van zyn groote belangstelling In „Nederlanda Kato- Uko”, waarvan Mgr. sinds de oprichting Ud Is. Die belangstelling had Mgr. toen reeds, omdat hy inzag, dat Christus Konlng zyn legioen moet hebben. Hy dankte ,Jf. K.” voor wat het ge durende vljf-en-twlntlg Jaar gedaan heeft, om de wereldhulptaal onder de katholieken te ver breiden. Byzonder had Mgr. getroffen het be wijs van medeleven van een neutrale organisa tie. dat Inhoudt een erkenning van het bestaans recht der katholieke vereenlglng. Zulk een er kenning van katholieke organisaties vindt men niet veeL zyn priesterleven is buitengewoon zegenryk geweest. Op verschillend gebied, maar in het by zonder heeft hy zyn priesterarbeid ten dienste gesteld van het katholieke Jeugdwerk. De uren, welke hy heeft doorgebracht om in persoonlyk contact met de jeugd dezer opvoeding te bevor deren zyn niet te tellen. De spreekbeurten, die hij heeft vervuld, wekken door het getal en den inhoud de bewondering op voor zyn werkkracht en zyn kennen van het jeugdwerk en hebben allerwege begeestering gewekt. En als wy zouden verzamelen voor en jeugdwerk schreven wy een boekwerken vele van Z. H. Exc. de Blsschop van Breda heeft be noemd: tot rector te Roosendaal over het nieuwe no viciaat van de zusters uit de Molenstraat, den zeereerw. heer G. van Dongen; tot leeraar asm het seminarie IJpelaar, den weleerw. heer A. Dr. H. Moller, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, hield de feestrede. Hy had als onderwerp gekozen: „Wat is Esperanto voor de Katholieken over heel de wereld?” De katholieken weten, dat het Esperato voor al moet dienen tot het bereiken van het groote doel, het Godsrijk op aarde. Het verkeer Is over de geheele wereld gemak- keiyk geworden, maar ook hier belemmert weer het aardsche eigenbelang dat dit wereldverkeer geluk brengt aan de menschen. Alleen de Katholieke Kerk vervult met dit verkeer Haar wereldzendlnghet brengen van het Godsrijk op aarde. Dan moet ook het Es peranto als verkeerstaal tot dit doel worden gebruikt. By het bekeeringswerk is het Esperanto een belangrijk' middel. Spr. gaf dan een beeld van de taak van het Esperanto, dat een kunstmatige hulptaal is en blijven moet. Het moet middel zyn tot een eenheid, die boven de naties staat. Het Esperanto zy tezamen met de Katholieke „Hoe denkt U over de deelname van de K. L M.’" vroegen wy. „De K L. M., over wier geregelde route het grootste gedeelte van den wedstryd zal worden gevlogen, verkeert natuuriyk in een byzonder gunstige positie, dank zy de groote ervaring van haar personeel en haar uitmuntende grond- organisatie. Het kan natuuriyk zyn, dat de K. L. M. uit een commercieel oogmerk of om de geregelde Indië-iyn te propageeren, voor de race heeft ingeschreven. Misschien is het ook een prestlge-kwestie. Het is echter nog steeds twyfelachtlg, of zy Inderdaad aan den wed strijd zal deelnemen.” .Welke kans geeft U de Douglas?” .Technisch gesproken, maakt de Douglas een ■eer goede kans met het oog op de buitenge wone snelheid van dit by uitstek commercieel vliegtuig, dat echter in geen geval een race machine is. De vliegtuigindustrie, noch de handelsluchtvaart, is gebaat met wedstrijden, zooals die van Londen naar Melbourne. Er is maar één. die daarvan de vruchten plukt en dat is de Australische chocolade-fabrikant, die de prjjzen beschikbaar stelde. Aldus formuleerde de heer Anthony Fokker in een onderhoud zyn meenlng over de Lon den—Melbourne Race, en hy vervolgde: zy in teresseert my niet byzonder van het stand punt van den vliegtulgfabrikant en k ben er van overtuigd, dat de meeste andere fabri kanten deze meenlng deelen ondanks het feit, dat de K. L. M. met de F. XXXVI en de Douglas voor deze race heeft Ingeschreven. Zooals bekend heeft de Nederlandsche Fokker fabriek de Europeesche bouw- en verkoops- rechten van dit laatste type verworven. Als vliegtulgfabrikant heb ik steeds het prin cipe gehuldigd, niet financieel of op andere wijze aan soortgelyke stunts of recordvluchten deel te nemen. Weliswaar hebben vluchten, zoo als die van Colonel Lindbergh en Admiral Byrd er toe bygedragen het groote publiek de oogen te openen voor de luchtvaart en zyn biyvende belangstelling daarvoor te wekken, maar overi gens zyn deze prestaties van weinig direct belang, aangezien hun propagandistische waar de niet in verhouding staat tot de daarmede verbonden onkosten en de risico's. Pogingen worden aangewend om te geraken tot saneering van het vee-, vleesch- en vleesch- warenbedrijf in Nederland, «welke pogingen In principe oen steun hebben van alle belangheb bende organisaties, t.w. den Nederlandschen Slagershond, den Ned. R.K. Hanzebond van Sla- gerspatroons en den Nederl. Groeslersbond. De plannen verkeeren In een gevorderd sta dium en er zyn reeds sub-commlssies gevormd, die een gedetailleerd ontwerp aan de bonden zullen overleggen. Beoogd wordt de vestiglngsmogeiykheld te beperken door eischen te stellen betreffende vakbekwaamheid en credietwaardlgheld en ver der om excessen op het gebied van de prijzen politiek tegen te gaan. Evenals een Douglas-machlne onlangs In twaalf uur van Los Angeles naar New York vloog, Inplaats van In den normalen dienst- tyd van 24 uren, welke Intusschen door het ge bruik van deze snelle toestellen tot 18 uren kon worden teruggebracht. Het is by een vlucht als de Melboume-race onvermydelyk dat er risico’s genomen worden of by zeer slechte weersomstandigheden gevlo gen wordt, hetgeen In het normale luchtiyn- bedrijf vermeden wordt, zulks kan ongelukken veroorzaken, die de reputatie van het vliegtuig en van de luchtvaart In de oogen van het pu bliek ernstige schade kunnen berokkenen. leiding en voorlichting te geven aan het R. K. Jeugdwerk in Nederland tot bevordering der eenheid. Toen Rector de Groot pastoor Jansen op volgde als voorziter der Interdiocesane Jeugd commissie was de uitwendige organisatie Jm groszen und ganzen" tot een eenheid ultge- groeld. De Nationale en Diocesane Centrales waren overal opgericht en leder Bisdom had zyn eigen jeugdcommissie, welke nationaal contact vonden in de Interdiocesane Jeugdcom missie. Rector de Groot zou zyn talenten moe ten geven aan den inneriyken uitbouw en moe ten propageeren een méér diepgaande en we tenschappelijke methode, welke ook de Inner- lyke eenheid zou bevorderen. Gedurende een drietal dagen houden de leden van ..Nederlanda Katoliko” te s-Hertogenbosch een congres. Dinsdagavond waren de meeste deelnemers reeds in de stad en zy ontmoetten elkaar op een begroetlngsavond in het Concertgebouw. Woensdagmorgen te half elf droeg Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen in de Kathedrale Basiliek van St. Jan een pontificale H. MIs op. By beschikking van de ministers van Econo mische Zaken en van Financiën zyn de navol gende landgoederen onder de Natuurschoon- wet gerangschikt: „De Haar”, gelegen ten Zuiden van Gorssel, ten Oosten van den Rijksweg Deventer—Zut- phen. Dit landgoed, groot 87 H.A., is geheel opengesteld vdbr het publiek. Het is verboden zich bulten de wegen en paden te begeven, als mede te rooken. Honden mogen niet anders dan aan de lyn worden meegenomen. „Oudenborgh”, groot 4 H.A., gelegen naby de kom van Merum (L.), vrye wandeling. Het medenemen van rijwielen, alsmede het loojpen bulten de wegen en paden Is verboden. .Xlefskamp”, gelegen ten Z.-O. van Vorden. ten Oosten van den weg VordenHengelo (G.). Op dit landgoed, dat ruim 130 HA. groot is, heeft men vrije wandeling langs wegen en paden, behalve In de naaste omgeving van het huis, op vertoon van wandelkaarten op naam, welke kosteloos verkrijgbaar zyn by den tuin baas. Het medebrengen van honden en het rooken in de bosschen is verboden. „De Eikenhorst”, gelegen onder Boxtel, ten W. van den Ryksweg VughtBoxtel. Grootte 27 H.A. Met uitzondering van de onmiddeliyke omgeving van het huls enz., opengesteld op vertoon van wandelkaarten, welke een jaar geldig 'zyn en na schrifteiyke aanvrage verkrijg baar zyn by de eigenaresse, mevr. Henket, te Boxtel. Dagkaarten worden beschikbaar gesteld by den tuinman. Twee- en vierwielige voertui gen, ruiters, rijwielen, motorrijwielen en honden worden niet toegelaten. leiding te geven Rector B. H. de (Troot het katholieke wat hy over het heeft ge dan zoudei serie van j tellen, dl< voor vele vraagstuk ken van het jeugd werk voorlichting kon g den geven. Het is nle mogeiyk in een artlke zelfs een overzicht u geven van hetgeen Rector de Groot heeft gedaan en geschreven i om aan jeugdwerk. Laten we ons bepalen met in enkele alge meene trekken te schetsen, wat de beteekenis is van zyn fuctie als voorzitter der Interdio cesane Jeugdcommissie. Deze Commissie is door het Doorluchtig Epis copaat van Nederland ingesteld met het doel Hy nam de leiding In een tyd, dat zich meer en meer een stormachtige activiteit openbaarde van een radicaal katholieke jeugd, die zeer sterk verlangde aan het Jeugdwerk zelf mede leiding te geven, die zelf mede wilde aan pakken in het hier en daar veel te rustige ka tholieke vereenlgingsleven. Het is de groote verdienste van Rector de Groot, dat hy als voorzitter der Interdiocesane Jeugdcommissie, In al zijn besprekingen van plannen en meenln- gen altijd rekening hield met de gedachte, dat de frissche jeugdige krachten moesten worden verzameld en voor het welzyn en den groei van het Jeugdwerk moesten worden benut. Z. H. Exc. de Blsschop van Haarlem zal de volgende week Maandag géén audiëntie ver- leenen. De ordonnantie treedt met Ingang van 1 Jan. 1935 in werking. In de Memorie van Toelichting op deze ont werp-ordonnantie wordt nog verklaard dat de loonen door deze loonbelasting getroffen niet zullen worden betrokken In de inkomstenbelas ting voorzoover het geheele zuivere inkomen minder bedraagt dan f 900. Werkgevers wier totale loonstaat over ’n week minder bedraagt dan 3K gulden zyn vrijgesteld. Voorts Is vrijstelling verleend voor loonen uit gekeerd by den Inlandschen landbouw, loonen uitgekeerd aan Zelfsbestuursonderhoorigen, be nevens loonen uitgekeerd aan een viertal an dere groepen, os. militairen by Land- en Zee macht onder den rang van sergeant. Onder loon wordt verstaan loon uitgekeerd in geld of In verhandelbare goederen. Deze belasting zal moeten worden voldaan door middel van het plakken van zegels op looniysten. De aanslagen in de inkomstenbelasting (in clusief opcenten) over de netto-lnkomens bo ven dit bedrag zullen worden verminderd met 4 pCt. van dat deel der inkomsten dat reeds door de loonbelasting is getroffen. Waar uitdrukkelyk bepaald is, dat de loonbe lasting zal worden geheven over loonen. uit gekeerd In geld of verhandelbare goederen, zyn derhalve vrygesteld: vrije kost en inwoning; vrye geneeskundige behandeling, vrij vervoer, vrye dienstkleeding, vrije voedselverstrekklng, etc., hoewel daaraan het karakter van loon elgeniyk niet >tan worden ontzegd. Verlof-tractementen en wachtgelden onder deze nieuwe belasting; pensioenen niet, evenmin als stortingen In pensioenfondsen. Bulten de belasting vallen voorts die catego rieën van werkgevers die wegens te geringe ont wikkeling niet In staat kunnen worden geacht de loon-admlnlstratle by te houden, aangezien contnöle door den fiscus hier toch onmogeiyk zou zyn. vermoord door na En zoo flood voor t loorl

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 17