Kruschen Salts Leddy Snoek uitgeschakeld en I H B s Ul •tel RADIO-PROGRAMMA VOORWEDSTRIJDEN DER STAYERS TE LEIPZIG WAARSCHUWING. VRIJDAG 17 AUGUSTUS 1934 Zaterdag 18 Aug. 1934 E. GRIFFITHS HUGHES Ltd., MANCHESTER, Opgericht 1756J Droeve doodenrit - Lacquehaye in fraaien vorm Gunstige pertpectieven De ziekte van Weil In de slaap verrast Veel ratten in de Vecht Jongen verdronken Te ver in zee gewaagd Koopman van zijn kar De eerste serie juist PAARD EN WAGEN TE WATER I Reddingspogingen zonder Kind doodgereden resultaat HERSTEL VAN EEN WEG LfJK IN ZEE GEVONDEN HET TARWE.SCHANDAAL Verdachte veroordeeld WERKVERSCHAFFING ERNSTIG GEWOND Maar onderweg gestrand WAARSCHUWING Ontwijkende auto op het trottoir <o De auto reed met razende snelheid door De najaars-beurs te Utrecht NAAR HET VREEMDELINGEN LEGIOEN Lacquehaye, Wetze, Kremers, Ronnse, Severgnini en Prieto komen in de finale der 100 K.M. achter motoren VADER WILDE ZIJN KIND REDDEN KUILVISSCHERS OP HET IJSSELMEER SPELEN OP STRAAT GEVAARLIJK Het gebleken, dat hier en daar in het buitenland door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid is. De fabrikanten waarschuwen daarom het publiek, Kruschen Salts in geen geval te koopen onder buitenlandsch etiquet, doch uitsluitend in den alom bekenden poedervorm in onge schonden Hollandsche verpakking, terwijl de naam N.V. Rowntree Handels Maatschappij zoowel op de verpakking als op het etiquet gedrukt moet zijn. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U baat vinden. L L a 10 p« I 1 Circulaire van den minister aan de Gerechtshoven Woning af gebrand te Wijk aan Duin Matroos over boord geslagen en verdronken Beiden in de diepte verdwenen en verdronken - Twee ernstige ongevallen Bescherming van de openbare orde Door de Zuiderzeesteunwet niet in slechte positie gekomen Subsidieering van objecten wordt De tweede serie Met hét hoofd onder een pass eer en de trailer zooveel mogelyk bevorderd (Van onzen speclalen verslaggever) spoedig tot aan omwonenden de gangmaker te hoog in de bocht reed. omge- daarna te wonende te JA wai Woensdag heeft de kantonrechter te Hoorn uitspraak gedaan In de zaak tegen den mole naar 8., tegen wlen f 10.000 boete of drie maan den hechtenis was geëlscht. De kantonrechter veroordeelde beklaagde tot f 2000 boete of twee maanden hechtenis. to een aanval van hem wist af te slaan, raakte de Franschman loa, waardoor zijn achterstand nog grooter werd. 1 1 I 5 ‘nrelgd. Omstreeks twee weken. Woensdagavond waren In de HarderwUkstraat te Den Haag eenlge jongens op den rijweg aan het voetballen en weken daarbij niet uit voor een passeerenden personenauto. Op het laatste moment wilde een der jongens nog vlak voor den auto den rijweg oversteken. Ten einde een aanrijding met den roekeloozen knaap te voor- Te Leldschendam heeft men bericht ontvan gen, dat de boerenknecht J. L. H„ die sedert Woensdag 1 Augustus werd vermist en van wlen gevreesd werd, dat hem een ongeluk is overko men. te Rotterdam is aangehouden. Volgens zijn beweringen was hij van plan dienst te nemen In het vreemdelingenlegioen of wel by de Ne derlandsche marine. - 1.20 Het Com- 2.50 Het Studlo- 7.25 Het-B B C- In de laatste ronden kwamen er geen ver anderingen van beteekenls meer, zoodat Metze den wedstrijd op fraaie wijze had gewonnen. Zooals te begrijpen vielen hem stormachtige toejuichingen van het enthousiaste publiek ten deel. Ook Prieto, die op de tweede plaats ein digde en een prachtlgen wedstrijd hsd gereden, werd lulde toegejuicht. De eindstand luidde: 1. Metze, 1 uur 31 min. 33 2/5 sec.; 2. Prieto (op 850 M.); 3. Ronsse (1040 M.); 4. Leddy (1100 M.); 5. Wanzenried (2510 M.); 6. Manera (3560 M); 7. Szekeres (4280 M.); 8. Palllard. opge geven. I i i i i I d 1 z z I k v n b C d 8.1 tel t T ei k» E I Donderdagmorgen is de wielrijder J. Kersten uit Heerlen op den Rijksweg tusschen Beek en Oeule door een vrachtauto overreden. DA VENTRY, 1500 M. modore Grand Orkest - orkest van Belfast - orkest, afdeeling C, onder leiding van John Ansel 8.20 Promenadeconcert In de Queenshall te Londen door het B.B.O.-aym- Dhonie-orkest o. 1. v. Sir Henry Wood 10.55 Het Casani Club-orkest o. 1. v. Char les Kunz. delljke nabyheid staande 2, welke, door den hevigen vonkenregen werd be unt was het gevaar ge- De familie Schörrer werd bij De Minister van Justitie heeft aan de procu- Zeurs-generaal by de gerechtshoven In verband met het feit, dat de wet houdende nadere voor zieningen ter bescherming van de openbare orde met Ingang van heden In werking treedt, een circulaire gestuurd, waarin hy een en ander aangaande de strekking en eerste toepassing ervan onder hun aandacht brengt. Woensdagmiddag omstreeks vier uur is aan bet strand té Kijkduin ter hoogte van golfbre- 1 de dertien-jarige Krewer. de Franschman Lacquehaye, de Ita liaan Severgnini. de Spanjaard Prieto en de Belg Ronsse. PARUS (RADIO). 1648 M. 7.20 Gra- mofoonmuziek 8.20 idem 10 35 'Uit Vlchy, populair concert 8.20 ,.L' Amour masqué", operette van Maasager 10.50 Dansmuziek. Ten gevolge van de herstellingswerken is de Rijksweg opgebroken. De wagen reed door een geul, waardoor een veer brak en de wagen to taal stuurloos werd. Een aanrijding met den wlelrOder J. Kersten, die uit de andere richting kwam, was onvermijdelijk. Met zware inwen dige kneuzingen Is het slachtoffer naar het ziekenhuis te Slttard Wvergebracht. zyn toe stand is zorgwekkend. Ter zelfder plaatse is J. Lenkens, arbeider bU de herstellingswerken aan den Ryksweg, denzelfden morgen aangereden door een automobilist uit Maastricht, ten ge volge van het feit dat de automobilist uitweek voor een stoomwals. De arbeider werd tegen het voorwiel van de stoomwals geworpen. Had de meenten medegedeeld by brief van 6 Juli jJ., machinist niet onmlddeliyk Ir.gegrepen, dan zou Lenkens verpletterd zyn. Ook dit slachtof fer is met zware inwendige kneuzingen naar het ziekenhuis te Slttard overgebracht. zoodanigen staat van ontbinding, dat vervoer niet rr.oge- De volgorde by den start In de tweede serie was: 1, Lacquehaye (Bessow). 2. Suter (Suter). 3. Seynave (Wynsdau), 4. Snoek (Kiser), 5. Istenes (NagU>, 6. Severgnini (Pasquier), 7. Kremer (Eylenberger). Er werd in een snel tempo begonnen. Krewer, die op de laatste plaats reed, werd na twaalf ronden door Lacquehaye gepasseerd. Al aan- stonds bleek, dat de Hongaar Istenes in dezen strijd geen rol zou spelen. Severgnini zette er weldra een moordend tempo in en passeerde achtereenvolgens Snoek, Seynave en na vjjf ronden ook Suter. Het streven van den minister Is er voortdu rend op gericht, zooveel mogelyk de subel- dieering van werkverschafflngsobjecten, waar van de plannen hem worden voorgelegd, te be vorderen. Tot nog toe is het mogelyk gebleken om, be halve by de hierbedoelde ontginningsmaat- schappUen, nog steeds ongeveer 40.000 45.000 werkloozen by velschillende andere werkver schaffingen geplaatst te houden. 5 20 Dansmuziek uit de'Kursaal te Osten de 6.35 Omroeporkest 7 35 Gramofoon muziek 8.20 Concert uit de Kurzaal te Ostende 10 40 Dansmuziek uit de Kur- zaal te Ostende. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Populair concert 5 30 Jazzmuziek 6 50 Populaire or kestmuziek 8.20 Koorconcert 10.30 Dansmuziek. heeft minister Kalft geantwoord, dat er geen grond is voor de meenlng. dat de kullvlsschers door de bedoelde regeling van den Rfjksdienst ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet in een slechte positie zouden zyn gekomen. De opvat ting. dat dezen uitsluitend kunnen toetreden tot een regeling, die er van uitgaat, dat hun inkomen uit de vtsscherU gedurende 26 met name genoemde voorjaar-, zomer- en najaar- weken hun voldoende middelen tot levensonder houd oplevert, Is niet In overeenstemming met de feiten. Alleen Indien toetreding voor den belanghebbende voordeelig is, zal hy tot die re geling toetreden, terwyi. Indien hij zulks niet doet, art. 13 der Zuiderzeesteunwet van toepas sing biyft. Het is mogelyk, dat er kullvlsschers zyn, die geringe bedragen, als door den steller der vragen genoemd, hebben besomd. Dezen zullen dan niet tot de bedoelde regeling toetre den, waartoe geen verplichting bestaat. Aan de zulken kan als aanvulling op hun Inkomsten een geldeiyke tegemoetkoming worden verleend. Woensdagavond was een zoon van den vee houder De J. met paard en wagen op den dijk langs het Merwedekanaal naby de nieuwe brug (gemeente Mulden) bezig met het opladen van hooi. Op een gegeven moment stapte 1 paard achteruit, waardoor het met den wagen in het kanaal terecht kwam. Onmlddeliyk sprong De J. te water en trachtte, al zwemmende, den viervoeter by den teugel te grijpen, om’ hem naar den oever te trekken. Het paard zwom echter naar het midden van het kanaal, maar werd daarby door den wagen, waaraan t nog steeds bevestigd was, ten zeerste belemmerd. Een tweetal voorbijvarende schippers en per soneel van Huize .JBethlem” stelden verschil lende pogingen in het werk, om het paard be houden op den wal te brengen, doch alle po gingen faalden. Het dier zonk In de diepte weg. Met behulp van een lier van een der schepen slaagde men er in paard en kar ten slotte op den kanaaldijk te brengen, doch inmiddels was het paard reeds bezweken. WARSCHAU, 1345 M. 6.05 Gramofoon muziek a.35 Pianorecital dor mevr M Wllkomlraka 7.35 Omroeporkest o. 1. v. J. Ozlmlnskl 8.20 Poolsche muziek - 1.00 Vocaal concert 9.32 Populair concert 11.20 Dansmuziek. BEROMI NSTER. 540 M 4.20 Concert 8.30 Zingen en jodelen door Mary en Ernst Prey Bemhardsgrütter 8.50 Vroo- Hik programma. VERWIJZEN WIJ Gisterenmorgen te half acht is het vijfjarig zoontje van den heer van der Horst uit Kou dekerk, op den Ryksstraatweg onaer Hazers- woude door een uit de richting Lelden komen den auto aangereden en op slag gedood. MILAAN, 369 M. 5.30 Dansmuziek 9.05 Thais, lyrisch drama naar Anatole France’s roman door Louis Gallet. ROME, 421 M. 5.30 Kamermuziek 3.30 Gramofoonmuziek 9.05 Varlété-pro- eramma 9.50 Symphonieconcert. WEENEN, 507 M. 4.30 Mandollne-or- kest o. 1. Arthur Schote 5.40 Gramo- foon muziek 7.40 Omroeporkest lf.10 Gramofoonmuziek. PARUS (POSTE PARI8IEN), 313 M. 7.10 Hawalianmuziek 8.20 Gramofoon muziek 9.25 Gramofoonmuziek 9.35 Uitzending uit het Casino te Deauville. Het Carrol Gibbeons-orkest. In het Algemeen Politieblad geeft de burge meester van Hlllegom belanghebbenden in overweging, zich tot hem om inlichtingen te wenden, alvorens in handelsrelatle te treden met de zich noemende bloembollenhandelaren Cars Oyabert van Zanten en Leendert Btarre- veld, belden ongeveer 20 jaar, wonende te Hlllegom. Donderdagmiddag te twaalf uur was aan het strand van den Anna Frisopolder te Wlssekerke de heer G. FUpae, hoofdonderwyzer te Kamper land met zyn dertienjarig dochtertje aan het Op een gegeven moment verdween het kind in de diepte. De vader trachtte zyn dochtertje te redden. Dit mislukte evenwel, zoo dat belden verdronken. De UJken zijn nog niet Onder meer merkt de minister met betrek king tot de wyzlglngen betreffende de ver- spreidlngs-misdryven op, dat het woord „ver spreiden" In deze delicten materieele beteeke nls heeft en houdt. Het woord duldt aan het In omloop brengen van meer exemplaren van een geschrift of afbeelding, niet, een veel ruimer begrip het ruchtbaarheid geven aan den Ideëelen inhoud van het geschrift of de afbeelding. De journalist, die een opruiende of beleedl- gende uitlating van derden citeert, zal dus, In- dlen hy niet tevens zich met de materieele ver spreiding belast, door die verspreidlngsartlkelen niet worden getroffen. Wel bestaat onder be paalde omstandigheden de mogelykhetd dat zijn artikel zelf bijvoorbeeld door een instem mend bijschrift weder een nieuwe opruiing of beleedlglng vormt en hy rechtstreeks wegens deze delicten wordt vervolgd. De minister wijst er nog op, dat de versprei- dingsmlsdryven van het Wetboek van Straf recht In zekeren zin een subsidiair karakter bezitten. Indien by eenig drukpersdelict recht- Btreeksche vervolging van schrijver, redacteur of uitgever mogelyk Is, verdient het, aldus de circulaire, aanbeveling In de eerste plaats aan dacht te wyden aan de vervolging van dezen. De negenlenjarige E. Dyksma, die op een motorfiets aan het proefrijden was, Is buiten het dorp Ferwerd door een taxi aangereden. Hü geraakte tusschen den wagen en een boom be kneld, waardoor zijn rechterarm werd gekneusd en hy een ernstige wonde In den rug bekwam. In zorgwekkenden toestand is de jongeman naar het St. Bonifaclus-Hospitaal te Leeuwarden overgebracht. 1 Lacquehaye, 1 uur 26 mln. 33 sec.; 2 Se vergnini (op 600 M); 3 Krewer (625 M.); 4 Suter (2200 M.); 5 Snoek Jr. (2750 MJ; 6 Seynave (2900 M.); 7 Istenes (6300 M.). KALUNDBORG. 1261 M. 2.50 Gramo foonmuziek 3.50 Omroeporkest 8.40 Radlobal voor de ouderen. BERLIJN, 357 M. 6.40 Concert 8 05 Programma van den Deutschlandsender. HAMBURG, 332 M. 11.50 Beroemde orkesten op gr.pl. 12.35 Omroeporkest 7.20 Harmonleconcert 11.10 Dansmuziek. Voor de eerste serie werd als volgt gestart: 1. Manera (Manera Sr.); 2. Ronsse (Pas quier); 3. Prieto Schade broth4. Szekeres (Nagtf); 5. Metze (Saldow); 6. Leddy (Ceurre- mansi; 7. Palllard (Guerrin); 8. Wanzenried (Hesslickl. Onmlddeliyk na den start verloor Leddy en kele plaatsen door slecht opvangen en na een paar ronden bezette hij de laatste plaats. Wel dra zette hy er echter een flink tempo In en voor er 10 KM. waren verreden, had onze genoodzaakt zou kunnen worden, voor nieu we ontglnningswerkzaambeden geen subsidie meer te verleenen. Die mededeeling is gedaan, omdat uit eenlge rapporten gebleken was, dat de flnancleele toe stand van de verschillende ontglnningsmaat- schappljen, o.m. ten gevolge van de malaise In den landbouw, zoodanig Is, dat onverwyid de vraag moet worden onder de oogen gezien, of en hoe op den ingeslagen weg kan worden voortgegaan. Geplaatst waren op den laatsten Zaterdag van de maand Juni by de hierbedoelde ontgln- ningswerkzaamheden rond 4700 arbeiders. Het is moeilijk om afgaande op de In dese voorwedstrjjden bereikte resultaten conclusies te trekken. Van elke serie Immers werden drie renners in de finale geplaatst, zoodat degenen, die in hun serie een der eerste plaatsen hadden bereikt, verder weinig lust meer gevoelden om stryd te leveren en alleen slechts trachtten hun positie te behouden. De Franschman Lacquehaye maakte onge twijfeld den besten Indruk, terwyi het rijden van Palllard. die den laatsten tyd overigens goed op dreef was en in wlen velen reeds den nieuwen wereldkampioen zagen, geweldig is tegengevallen. Metze, die de eerste serie won, heeft ook een goeden Indruk nagelaten. In het begin reed hij wat stroef, maar later draalde hy heel soepel en Met wel duidelijk zien, dat hfl zich op deze baan goed thulsgevoelde. Prieto en Ronsse heb ben weliswaar niet slecht gereden, maar toch gelooven wfj niet, dat zy Zondag veel zullen hebben in te brengen. Krewer en Severgnini daarentegen achten wjj wel in staat om een rol van beteekenls te vervullen, maar als Locquehaye in denzelfden vorm rydt als Don derdagavond, geven wjj den Franschman de beste kans op den wereldtitel. Hij zal het ove rigens Zondag niet gemakkeiyk krijgen, want hij vindt de Dultschers Metze en Krewer te genover zich, die elkander natuurlek zooveel mogelyk zullen trachten te helpen. Als de Franschman echter geen pech krijgt, vermoe den wy. dat hy op het wereldkamploenechap beslag zal leggen. Nu weer een nieuwe jaarbeurs aanstaande Is van 11 tot en met 20 September is weer een vlugschrift verschenen, dat ditmaal typo grafisch bijzonder goed verzorgd is. „De Najaarsbeurs 1934 meldt zich aan. Zy klopt aan de deur van ’t Nederlandsche bedrijfs leven. Zy brengt een boodschap en heeft een mededeeling te doen. Haar woord klinkt ernstig, want de tyden zyn moeliyk. Een diepe inzinking van het economisch leven ligt achter ons. Het léAgste punt der depressie zyn wy voorbij. Maar het herstel gaat langzaam. Er was in het voor jaar een spoor van opleving. De opleving heeft niet doorgezet in een tempo als verwacht werd. Het is by een geringe opleving gebleven en om eiken verderen stap op den weg bergöpwaarts moet worden gestreden. Toch gaan wy vooruit, toch wint het econo misch teerstel terrein. De Najaarsbeurs 1934 meldt zich aan om haar aandeel in dien stryd. Het Nederlandsche jaar beursinstituut heeft in de achter ons liggende jaren een steun kunnen geven aan het bedrijfs leven, toen dit zich te verdedigen had tegen den felsten aanval, welke óóit op onze volks welvaart is gedaan. In het oanpasslngs-proces heeft het Jaarbeurs-Intermedlalr belangrijke diensten aan Industrie en handel .bewezen. Haar aörd en wezen maakten haar deartoe het meest geschikte instrument. Tweemaal per Jaar bood de Nederlandsche jaarbeurs de industrie gele genheid te toonen, hoe snel en doeltreffend zy de bakens verzet had by de kentering van gety. Tweemaal per jaar bracht een Nederland- sche Jaarbeurs den handel byeen om profyt te trekken van wat de Industrie had gewrocht ter voorziening in de wisselende maatschappelijke behoeften. Zoo gaf het jaarbeurs-intermedialr ruggesteun aan hen, die aan de bedreigde grenzen van onze volkswelvaart de wacht had den betrokken en wtókten.... De najaarsbeurs 1934 heeft plaats van 11 tot en met 20 Sept. Met voldoening moge reeds nu geconstateerd worden, dat de vooruitzichten voor deze najaarsbeurs, wat de deelneming be treft, gunstig zyn. De drie jaarbeursgebouwen zullen in vollen omvang wederom worden ge bruikt. De meubelgroep, ter voorjaarsbeurs slechts gedeelteiyk aanwezig, heeft voor de ko mende najaarsbeurs wederom op alle voor de groep Meubelen en Aanverwante Vakken be schikbare ruimte beslag gelegd; zy zal bestaan uit een „besloten” en uit een „open" afdeeling. De groep Werktuigen en Machinerieën voor de Zuivelindustrie Heeft wederom met een om vangrijke expositieruimte Ingeschreven. De groepen Electrotechnlek-, Verwarmings- en Ver lichtingsartikelen en Radio zullen in grooteren omvang en veelvuldlger samenstelling aanwezig zyn. Ook een belangryke koloniale Inzending zal worden uitgestald. De groep Huishoudelijke en Luxe artikelen glas, aardewerk. Japansche en Chineesche artikelen, kunstnijverheid, koper werk, enz. heeft reeds het grootste gedeelte der tweede verdieping besproken. De groep Voedlngs- en Genotmiddelen bevindt zich op de derde verdieping; nieuwe deelnemers zijn ge boekt. De vierde en vyfde verdieping zijn geheel aangewezen voor de groep Textiel en voor de „Meubelbeurs”. Evenals ter voorjaarsbeurs zal de groep „Uitvindingen” aan de najaarsbeurs verbonden worden. Over de geheele linie opent de stand der deelneming gunstige perspectie ven.” HUIZEN. 301.5 M. KRO 8.00 Mor- genconcert 10.00 Gramofoonmuziek 10.30 Muzlekultzendlng voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuziek 11.30 Gods dienstig halfuurtje door pastoor L. H. Per- quin 12.00 Politieberichten 12.15 Lunchconcert op gramofoonplaten* 1.45 Verzorging zender 2.00 Halfuurtje voor de rijpere jeugd door mevr. A. Schelfhout v. d. Meulen 2.30 Gramofoonmuziek 3.00 Klnderuurtje door mevr. Sophie Nu- wenhuisvan der Rijst en mevr. Cort^ MarreeVan der Ven 4.00 Gramofoon muziek 4.15 W H. RUff: .Jïestbouw en Broedverzorglng in aquaria** 4.30 Het Kro-orkest o. 1. v. Marlnus van *t Woud 5.00 Gramofoonmuziek 5.30 Het Kro- orkest o. 1. v. Marlnus van *t Woud 6.20 Journalistiek weekoverzicht* door Paul de Waart 6.45 Het Kro-orkest o. 1. v. Ma rlnus van ’t Woud 7.00 Gramofoonmu- iZiek 7.15 Ir. W. P. M. M. van Génnip: „Ons drinkwater** 7.35 Populaire gra mofoonmuziek 8.30 Vaz Dias 8.35 De Kro-Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 9.00 De 4 Goossensens 9.15 ..Natuurschoon en kermisleut” door D’n Dré 9.30 De Kro-Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 10.00 De 4 Goossensens 10.15 De Kro- Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 10.30 V^z Dias 10.35 De Kro-Boys o. 1. v. Plet Lus tenhouwer 11.00 Gramofoonmuziek 12.00 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuziek 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de Continubedrijven 12.00 Eddy Walls en zijn ensemble 12.45 Gramofoonmuziek 1.00 Eddy Walls en zijn ensemble 1.45 Verzorging zender 2.00 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk 4.00 Klein-Vara-ensemble o. 1. v. Frits Bakels 5.15 Orgelspel door Cor Bteyn 6.00 Platen der maand 6.30 De Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst 7.30 Uitzending vanuit ..Musis Sacrum** te Arnhem 8.15 Gramofoonplaten 9.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 10.00 Vaz Dias 10.15 Vara-orkest o. 1. v. Hugo le Groot 11.00 Vroolijke gramfoonmu- zlek 12.00 Sluiting. LUXEMBI RG, 1304 M- Fransche avond. 6.30 Gevarieerd concert 7.35 Fransch concert op gr.pl, 8.20 Gramo- foonpla tenconcert 9 05 Orgel recital door M Leblanc uit de Kathedraal van Luxem burg 9.35 Zangrecltal door Gustave Si mon. moderne Fransche liederen 9.45 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 12.15 Omroep-sym- phonle-orkest 1.3o Gramofoonmuziek VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS In de gemeente Nigtevecht heeft zich een ge val van de ziekte van Well voorgedaan. Een 23- jarige jongeman, die zwemmen ging In de Vecht, wend ziek, en hoewel aanvankeiyk niet met zekerheid kon worden geconstateerd dat men hier met een geval van de ziekte van Well te doen had, heeft tenslotte een nader onder zoek allen twijfel uitgesloten. De patiënt wordt verpleegd in het Burgerziekenhuls te Amster dam. In verband met dit ziektegeval hebben B. en W. een rondschrijven aan de Ingezetenen ge zonden. om zooveel mogelyk behulpzaam te zyn by de bestryding van ratten, welke in enorm grooten getale In de Vecht voorkomen. Vooral wordt gewaarschuwd tegen het werpen van af val in slooten of vaarten, terwijl o.a. aangera den wondt, de hokken van de huisdieren van een cementen vloer te doen voorzien. ondergebracht. Het woonhuis zoowel als de Inboedel zijn te- gen brandschade verzekerd. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend. Met Snoek Jr. wilde het niet vlotten. Hy had nog minder in te brengen dan Leddy in de eer ste serie en zakte af naar de voorlaatste plaats. Na 56 ronden werd onze landgenoot door Lacquehaye gelapt. Het tempo bleef voorlooplg vrij scherp. Suter kreeg last met zijn motor en hiervan wist Snoek te proflteeren door den Zwitser te passeeren. Toch draaide de Hagenaar niet zooals gewooniyk en overduideiyk bleek, dat er een groot verschil in kracht was tusschen den Nederlandschen renner en zyn bultenland- sche tegenstanders. Op de hel., van den wedstrijd, toen er dus 50 K.M. waren afgelegd, was de stand: 1. Lacque haye. 2. Severgnini, 3. Krewer. De andere ren ners hadden een of meer ronden achterstand. Lacquehaye reed onverstoorbaar verder en was voor zyn tegenstanders niet te genaken. In de 83ste ronde werd Snoek opnieuw gelapt. Weliswaar probeerde hy moedig om mee te ko men. maar het gelukte hem niet en na 130 ronden was de Nederlander zelfs reeds vier ron den achter. De strijd had nu een zeer eentonig verloop. De renners reden kalm hun baantjes. Tenslotte moest ook Severgnini voor de aan vallen van Lacquehaye zwichten, de Italiaan werd gepasseerd en de Franschman ging toen met een ronde voorsprong onbedreigd aan den kop. Een hevig duel tusschen Krewer en Se vergnini ontstond 38 ronden voor het einde. De Duitscher kwam' geweldig opzetten en bleef maar achter den Italiaan jagen. Deze verde digde zich hardnekkig en de aanval van Krewer had geen succes. Vyf ronden voor het einde ging Krewer het opnieuw probeeren, maar ook nu slaagde de Duitscher er niet in de tweede plaats te veroveren. Het was hem trouwens landgenoot Wanzenried en Szekeres gepasseerd. Ónmogelijk zyn tegenstander te passeeren. daar de gangmaker te hoog in de bocht reed, waar over het publiek zich zeer ontstemd toonde en een fluitconcert liet hooren. Er gebeurde In de laatste ronde niets byzonders meer, zoodat de eindstand als volgt was waardoor hy op de zesde plaats beslag legde. Metze was inmiddels naar voren gegaan, ge volgd door den Franschman Palllard en na 20 ronden luidde de stand: 1. Metze, X Palllard. 3. Prieto, 4. Wanzeried, 5. Leddy, 6. Manera. 7. Ronsse, 8. Szekeres. Van een heftig duel tusschen Prieto en Wan zenried, wist Leddy op zeer tactische wijze ge bruik te maken. Hy passeerde belde renners, toen er 35 K.M. was afgelegd en belandde hier door op de derde plaats. Inmiddels had Pall lard Metze gepasseerd, zoodat de Franschman nu de leiding had. Het scheen echter, dat Led- I dy te veel van zijn krachten had gevergd, want na korten tijd gingen Prieto en Ronsse hem voorbijzoodat de Nederlandsche stayer nu weer I op de vijfde plaats lag. Het goede rijden van den Spanjaard Prieto trok zeer de aandacht. Hjj hield een flink tem- I po en slaagde er in zich by verschillende aan vallen geducht te verdedigen. Ook zyn zit was uitstekend. Langzamerhand hadden Palllard en I Metze een grooten voorsprong veroverd en ver schillende renners kregen een ronde achter stand te boeken. Leddy kreeg na 40 K.M. zyn eersten lap te pakken. Na een spannend duel tusschen Pafl- lard en Metze nam de Duitscher de leiding. Metze reed in een razend tempo verder. Hy reed prachtig geUjkmatig en vloog als het ware over de baan. In de 94ste ronde werd Leddy voor de tweede maal gelapt. De eerste vyftig kilometer waren afgelegd In 45 mln. 28.4 sec. Metze bleef onbedreigd aan den kop gaan. Hy ging zelfs zoo snel, dat hy 87 ronden voor het einde vlak achter Palllard zat. De stand was toen: 1. Metze, 2. Palllard, 3. Prieto, 4. Ronsse, 5. Leddy. Eenlge ronden later begon Metze zyn aanval op den Franschman, die bet hem echter niet gemakkeiyk maakte en na drie ronden van he vigen stryd den aanval afsloeg. De gangmaker van Palllard reed veel te hoog in de bochten, waardoor zeer gevaarlijke situaties ontstonden en het passeeren van den Franschman uiterst moeliyk was. Twee minuten later zette Metze een nieuwen aanval op Palllard in. De Franschman kon hem nu niet weerstaan, Metze ging hem voorby en had nu de leiding met een ronde voorsprong. Op 30 KM. voor het einde had Leddy vier ronden achterstand, Palllard een, Prieto twee en Ronsse drie. Toen de gangmaker van Palllard wederom te hoog bleef rijden, wilde Prieto probeeren om binnendoor te passeeren, waardoor een Beer ge vaarlijk moment ontstond. Prieto moest zyn poging echter opgeven, wat maar gelukkig voor hem was, daar anders de goed rydende Span jaard ongetwyfeld sou zyn gediskwalificeerd Palllard kon biykbaar bet tempo niet meer hou den, hy verzwakte zichtbaar en was weldra eenlge malen gepasseerd. Hij bleek zelfs zó/ gedesillusioneerd te zyn, dat hij op de vierde plaats terecht kwam. VUf en twintig kilometer voor bet einde was de stand: 1. Metze, 2. Prleto, 3. Ronsse, 4. Pall lard, 8. Leddy. Palllard deed nog hardnekkige pogingen om nog te redden wat er te redden vieL Toen Prle- Donderdag te kwart over één reed de 68-jar. koopman J. Huiskens, wonende aan de Beurd- schestraat te Den Bosch, met paard en kar over den Graafschenweg in de richting van Den Bosch. Ter plaatse waar de weg verbeterd wordt en een smalle doorgang voor het verkeer is open gelaten, reed de wagen met het rechtervoorwiel over een op den weg liggende basaltkei. Door den schok viel de oude man van den bok en het ongelukkig toeval wilde, dat -jftlst een zware trailer van den kermisexploitant Jean Kunkels uit Roermond, die van de kermis te Oss kwam, het wagentje had ingehaald en passeerde. H. kwam met het hoofd onder een der wielen van den trailer en was op slag dood. De politie vervoerde het stoffeiyk overschot per brancard naar het Groot Ziekengasthuis. Het voorlooplg onderzoek wees uit, dat hier sprake was van een ongelukklgen samenloop van omstandigheden, op grond waarvan de po litie den tractor spoedig weer vrij gaf. Het ongeval verwekte In deze druklofe ving veel consternatie. lijk was. Men heeft het stoffeiyk overschot aan de zee teruggegeven. ker 27 in zee verdronken Z—'.'.i P. K., afkomstig uit pynacker. Nadat de knaap <fie zich ver in zee gewaagd had. door een tweetal burgers aan land was gebracht, kon de dokter van den Inmiddels ontboden G. D. slechts den dvod censtateeren. Het lijkje Is naar het ziekenhuis aan den Zuidwal te ’s Gravenhage overgebracht. De bemanning van oen stoomtreawler „Juli Strelff”, welke Woensdag te IJmulden Is bln- nengeloopen. rapporteerde, dat men tijdens de visschery op de Noordzee een iyk in het net had aangetroffen. By onderzoek bleek het lyk te eljn van óen matroos Krab, die eenlgen tyd geleden van den stoomtrawler „Sperwer" over boord was geslagen. Doordat de naam op een der armen was getatoeëerd, kon identificatie geschieden. Het verkeerde echter reeds in Op vragen van den heer Krijger in verband met de uiting van vertegenwoordigers der Re- geerlng in het Bestuur van de N.V. Ontgin- nlngamaatschappy „Land van Vollenhave", be treffende de mogeUJkheid van een voorstel aan den Ministerraad tót onthouding van Rijks- zteun aan alle ontginningswerken, heeft minis ter Slotemaker de Bruine geantwoord, dat van de zijde v*n vertegenwoordigers van zyn De partement in de vergadering van den raad van bestuur der N.V. OntginnlngsmaatschappU „Land van VoUenhove” U medegedeeld, dat de mogeiykheid niet wm buitengesloten, dat de minister mn ministerraad la niet gesproken serie kwamen uit: Metze Palllard (Frankrijk), Ronsse (België), Manera (Italië), Prieto (Spanje), Wanzenried (Zwitserland), Szekeres (Honga rije) en onze landgenoot Leddy. voetgangster, de 26-Jarige ”mej. X. t' 'iï'dè I 06 volgende rennere waren 111 tweede Heemraadstraat een pUniyken linkerarm be- rie geplaatst: Krewer (Duitschland), Lacque- kwam. Den autobestuurder, den 33-jarlgen Th. haye (Frankrijk), Seynave (België), Suter S. uit de Kockstraat, treft geen schuld. (Zwitserland), Severgnini (Italië), Istenes (Hon garije) en de Nederlander Snoek Jr. Leddy kon bet in de eerste serie, die door Metze werd gewonnen, niet verder brengen dan de vierde plaats en werd dus uitgeschakeld voor de finale. Ook Snoek had geen succes. Hy werd vyfde in de tweede serie en wist zich dus ook niet te plaatsen. In de finale komen de Dultschers Metze en Op vragen van het kamerlid Wijnkoop, be treffende de slechte positie, waarin de kullvls schers op het Ijsselmeer zouden zijn gekomen door de regeling van den Ryksdlenst ter uitvoe ring van de Zuiderzeesteunwet 1925, aan de Burgemeertens van onderscheiden Zuiderzeege- Te Stolberg bij Aken Is een werkwaardlg en zeldzaam ongeval gebeurd. Een personenauto, bestuurd door een inwo ier van Heerlen, begon by het passeeren van den spoorwegovergang onder Oberstolberg, plotseling te slingeren. De auto had een groote snelheid en reed maar steeds door zonder vaart te verminderen. Voor bijgangers zagen, dat de bestuurder ter zyde was gevallen, doch het stuur krampachtig in de handen hield. Zoo snelde de auto verder tot aan de Mühlenerbrug, waar de wagen op een trottoir en tegen een herberg reed. Vermoede- lyk heeft de bestuurder, die door een hartver lamming was getroffen, kort nadat hy achter het stuur had plaats genomen, den voet op het gaspedaal gezet, waardoor de groote snelheid verklaarbaar wordt. De man werd door yilngs toegeschoten menschen uit den totaal verniel den auto gedragen. Volgens het geneeskundig onderzoek Is de chauffeur tijdens het ryden door een beroerte getroffen en was de dood reeds ingetreden, alvorens de botsing plaats had. Dit was 1 et einde van den doodenrit. Donderdagnacht heeft In een woning nabij de Kreutzberglaan in de gemeente Wijk aan Zee en Duin een hevige brand gewoed. Omstreeks kwart over 12 bemerkte de heer Njjman. toen hij zich ter ruste wilde begeven, door het dakraam van zyn woning ’n vreemden lichtschyn. Onmiddellijk daarop ontdekte hy, dat de woning van zijn buurman in brand stond. Hij waarschuwde de bewoners, de familie Schör rer, die van den brand nog niets had .bemerkt en zich reeds eenigen tijd ter niste had be geven. In groote haast moesten zy de woning verlaten. De brandweer, welke onmlddeliyk was gewaarschuwd, verscheen per vrachtauto op t terrein van den brand. Men had al het be schikbare slangenmateriaal medegebracht, daar eerst driehonderd Meter slang moest worden ultgelegd alvorens men het water kon bereiken. Aan blusschen viel echter niet te denken. Het vuur had met groote hevigheid om zich heen gegrepen, zoodat de woning den grond was afgebrand. Het werk van de brandweer, onder leiding van den heer LangendUk, beperkte zich voorname- het nathouden van een in de onmid- -bloembollenschuur. Leipzig Donderdagavond Voor ongeveer 15.000 toeschouwers werden he denavond te Leipzig de voorwedstrUden gehou den voor het wereldkampioenschap over 100 K. M. met motorgangmaking. Er werden twee komen, moest de autobestuurder zlin stuur plotseling wenden, waardoor de auto hrt *erleS verreden’ «aarvan de eerste drie renners trottoir opreed. Hier liepen een tweetal dames 111 de finale' 016 Zondag wordt verreden, wer- van wie de eene een kinderwagen waarin haar den geplaatst, baby van drie maanden lag, voortduwde. Tn de eerste Dames en kinderwagen werden aangereden. (Dultechland) 1 waardoor de kinderwagen kantelde en het DuJt8cnland)’ kindje over het trottoir rolde. OogenschUnlUk ’België), Manera bekkwam he.t geen letsel. De moeder, de 26- jarige J. J., wonende op de Loosduinschekade klaagde over pUn ta den rug, terwijl de andere mej. A. T. uit de

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6