I Pellenaers wereldkampioen Bredius-beker door Nederland gewonnen Metze kampioen bij de stayers 0 rï 4 KREWER OP DE TWEEDE PLAATS Oi NIEUWE SUCCESSEN TE MAAGDENBURG FRAAI NEDERL. SUCCES TE LEIPZIG 1 s he ust, 3XT MAANDAG 20 AUGUSTUS 1934 Nederlandsche athleten naar Turijn 100' ,^eve Brabant” Willy den Ouden 1500 M. vrye dag heeren Een overwinning voor Hans Stuck De professionals Het waterpolo-tournooi Ryswijksche wielerbaan De Europa-beker Etancelin bezet de tweede plaat» PAARDENSPORT Course* te Duindigt man opgeven Koer» Varzi wint de Groote Prijs van Nice De vertegenwoordigende ploeg samengesteld Kaers kampioen bij de profs De laatste dag van de we reldkampioenschappen De groote bergprijs van Duitschland Fraaie overwinningen van Me j. Mastenbroek De achterstand van Lacquehaye werd steeds grooter en na 150 ronden moest de Fransch- Wim Kaan (links) wint met flinken voorsprong den 110 meter hordenloop Nederland wint den Bredius-beker G By den wegwedstrijd voor de profs bezette v. d. Ruit de vijfde, v. Oers de achtste en Va- lentyn de elfde plaats Ons land bezet de elfde plaats in het klassement om den Europa-beker 200 meter schoolslag NATIONALE ATHLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN l LEIPZIG, Zaterdag. (Van onzen specialen verslaggever) (De n Q leider i f toont. (SerieprijzendraveriJ 4 klasse klasse over 3000 Het eindresultaat luidt: 1- x In de 150ste ronde wordt Lacquehaye door allen gepasseerd. Deze stapt at en geeft op. Des middags vonden de laatste wedstrijden plaats. Het Zwemstadion was overvol. Het aan tal toeschouwers bedroeg ongeveer tienduizend. Onder de offlcieele genoodigden bevonden zich de Rljkssportlelder Von Tschammer und Osten en de Rljksmlnlster van Arbeid, Seldte. L. L na E. en 12 3. ook bjj de profs moest dus de eindspurt de be slissing brengen. Op 1 K.M. voor de finish leidde van Oers maar het peloton trok weer bij. Driehonderd meter voor de eindstreep begon van der Ruit te spurten, maar hij werd door Kaers, Guerra, Danneels en Huschke gepasseerd. IN- ran WO m- f r ge bet P- >63 ouder, elg. k. f 3 bfj ur. ar. Des middags om half twee werd het start schot gelost voor den strijd om het-wereldkam pioenschap op den weg voor professionals. Thans moest het circuit vier en twintig keer worden afgelegd, wat dus neerkomt op een af stand van ruim 225 K.M. In totaal vertrokken 27 renners, waaronder de Nederlanders van der Ruit, Valentljn en van Oers. Onze landgenoot ging na een felle eindspurt als eerste door de finish, op een wiellengte gevolgd door den Franschman Deforge, terwijl de Bdg André en de Engelschman Holland op de derde en vierde plaats eindigden. Pellenaers heeft het traject van 112A K.M. afgelegd in 2 uur, 42 mln. 3 3/5 sec. De Nederlander Snoeyers, die ook op een goeden wedstrijd mag terug zien, kwam als elfde aan, terwijl de derde Nederlandsche deelnemer Kruisman in de negende ronde moest opgeven. 4 De uitslagen van de Zondag op de Rijswljk- sche Wielerbaan gehouden wedstrijden, luiden: Sprint Amateurs: 1. Vreenswljk, 2. Schilt, 3. Golvers, 4. Neyendorfs. 50 K.M. KoppelwedstrUd voor amateurs onafhankelljken: 1. VreeswijkVan Es, punten; 2. HolversVerheyen, 8 punten; BarendsGoebbelshagen, 8 punten: 4. Stoks— Jonghans, 7 punten. 1. Duitschland 118 pnt. 2. Hongarije 72 pnt. 3. Frankrijk 37 pnt. 4. Italië 34 pnt. 5. Engeland 27 pnt. 6. Tsjecho-Slowakjje 13 pnt. 7 en 8. België en Denemarken elk 15 pnt. 9. Zweden 85 pnt. 10. Zwitserland 5 pnt. 11. Nederland 45 pnt. 13. 13 en 14. Finland, Noorwegen en Joego slavië elk 4 pnt. 15. Polen 1 pnt. De wedstrijd werd door ongeveer 22000 toe schouwers bijgewoond. Het totaal klassement luidt: 1 België, 12 pnt.; 3 Duitschland; 3 Frankrijk. Het was een uiterst spannende race, waarin de twee Nederlandsche dames hard hebben ge vochten om de eerste plaats. De laatste tien meter lagen de twee zwemsters gelijk en le verden zij een vinnige kop-aan-kop race. Bel den maakten denzelfden tijd, zoodat het een dead heat werd. Willy den Ouden, die reeds beslag heeft gelegd op den titel van het num mer 100 Meter vrije slag, zag af van een twee den wedstrijd. Hierdoor is Rie Mastenbroek, die als eerste werd geklasseerd, Europeesch kampioene op de 400 Meter vrije slag. De Belg Kaers ging als eerste over de streep en had hiermede dus het wereldkampioenschap op den weg van de professionals behaald. Hij had 5 uur, 56 mln. 15.6 sec. noodig gehad om de 225,6 K.M. af te leggen. De uitslag was: 1. Kaers (België)2. Guerra (Italië)3. Dan neels (België); 4. Wuske (Duitschland); 5 van der Ruit Nederland; 6. Egll (Zwitserland); 7. Kraus (Luxemburg)8. van Oers (Neder land) 9. Gilgen (Zwitserland)10. Canargo (Spanje); 11. Valentljn (Nederland); 12. Geyer (Duitschland); 13. Stoepel (Duitschland). 01. Het laatste nummer was de 1500 meter vrije slag heeren dat gewonnen werd door den Franschman Jean Taris in 20 min. 15 sec. voor Costoll (Italië) in 21 min. 1.1. sec. 3. Norman Wainwright (Ehgeland). 5. Arpad Longyel (Hongarije) 21 mln. 145 sec. 5. Signori (Italië) 21 mln. 25.1 sec. 6. Gerhart Nüsske (Duitsch land) 21 min. 26 sec. 7. Partaky (Hongarije) 31 min. 40.8 sec. Pellenaers, die op de vierde plaats reed, be gon ongeveer 100 meter voor de finish te spur ten. HU passeerde den eenen renner na den anderen en onze landgenoot ging onder lulde toejuichingen als eerste over de eindstreep, op een wiellengte gevolgd door den Franschman Deforge. Pellenaers maakte een tjjd van 2 uur 43 mln. 2.6 sec. De totaal uitslag luidde: 1. Pellenaers (Ne derland), 2. Deforge (Frankrijk), 3. André (Bel gië), 4. Holland (Engeland), 5. Grundahl-Han- sen (Denemarken), 6. Goujon (Frankrijk), 7. Stallard (Engeland), 8. Soerensen (Denemar ken). Snoeyers (Nederland) werd elfde. Hedenmorgen om negen uur klonk het start schot. De Nederlander Snoeyers nam den kop, gevolgd door den Franschman Deforge en den Amsterdammer Kruisman, terwijl Pellenaers in de achterhoede van het peloton reed. Er werd direct een flink tempo ingezet en na 13 min. 39.8 sec. waren de renners weer terug bij de tribune in de Karl Tauchnitzstras.se. waar de start en finish waren, en was de eerste ronde al verreden. Het bleek toen, dat de Pool Po- poncyk blijkbaar niet kon meekomen. HU had reeds ’n belangrijken achterstand. Ook de Dult- scher Scheller was achtergeraakt, daar hjj een lekken band had gekregen. In de tweede ronde had even later, toen er negentien minuten ver reden waren. Kruisman eveneens met pech te kampen. Zijn ketting was van het kamwiel ge kropen. Het euvel was echter spoedig hersteld en samen met Scheller achtervolgde de Ne derlander het peloton, waar op dat moment de Luxemburger Schneider aan den kop reed. Pellenaers en Snoeyers volgden op ongeveer twintig meter. In de derde ronde namen de Franschman Deforge en de Engelschman Hol- Onder geweldige belangstelling werd Zondag op de boulevard des Anglais en de naburige straten de wedstrijd om den Grooten Prijs van Nice gehouoen. Het circuit dat 3.314 KM. lang was, werd honderd maal gereden. De race werd gewonnen door Varzi op Alfa Romeo, die de 331.4 KM. aflegde in 3 uur 3 mln. 19 sec., wat neerkomt op een gemiddelde snelheid van ruim 105 K.M. per uur. Varzi maakte de snelste ronde in 1 mln. 4 sec. (gem. ruim 111 KM). De einduitslag luidde: 1. Varzi op Alfa Romeo in 3 uur. 3 min. 19 sec., gem. 105 K.M. Op een ronde: 3. Etancelin op Maserati in 3 uur 2 mln. 20 sec. Op drie ronden: 3. Trossi op Alfa Romeo in 3 uur 3 min. 24 sec.; 4. ae Vlllapadiema op Maserati; 5. Zehender op Bugatti. Op vijf ronden: 6. Vey- ron op Bugatti. Op zes ronden: Howe op Bu gatti. Voor het geval laatstgenoemde niet te Turijn kan uitkomen, zal Benz (A. V. 1923) als reserve de tour meemaken. Voorts bestaat de mogelijkheid, dat De Bruyn (Olympia, Den Haag) op kogelstooten en discuswerpen en Petit (Avon. Heerlen) op de 500 Meter zullen uitkomen. De K. N. A. U. be sloot daartoe van Vereeeniglngszljde ondernomen pogingen te steunen. De heeren H. S. van der Mey, lid van de N. T. C., en Kossack. zullen de ploeg resp. als en coach vergezellen, terwijl ook drs. W. F. van der K. N. aansluiten. Na de eerste ronde had de Franschman Magne de leiding, terwijl van Oers en den Belg Kaers op vijf meter achter hem reden. Bij het ingaan van de tweede ronde werd met een flinke snelheid gereden. Van Oers was ook nu in de voorste gelederen. De Italiaan Olmo en de Belg Bruneau, die in de eerste ronde reeds met bandenpech te kampen hadden gehad, wa ren op het peloton reeds ruim drie minuten achter. De Hongaar Istenes kwam in de derde ronde te vallen en kreeg hierdoor ook twee minuten achterstand. De Luxemburger Beving ging toen aan den kop. De gemiddelde snelheid over den tot nu toe afgelegden afstand bedroeg 40,75 KM, wat lager was dan bij de amateurs. Aan het eind van de vierde ronde ging een viertal renners, de Italianen Olmo en Berg a - mischl, de Luxemburger Beving en de Zwitser Bula aan den kop met een voorsprong van on- Onze meisjes hebben van begin tot het einde een zwaren strijd met elkander gevoerd. By vijftig meter werd door beiden gelijk ge keerd met mej. Andersen (Denemarken) vlak daarachter. Bij honderd meter keerde Willy het eerst, gevolgd door Andersen en Masten broek, in den tijd van 1 min. 14.6 sec. Rie Mastenbroek haalde haar kleinen achterstand op Willy den Ouden weer in en na twee hon derd meter, die in 2 min. 40.1 sec. gezwommen werd, keerden belden zoo goed als gelijk. An dersen bezette de derde plaats met ongeveer IQ meter achterstand. Na 300 meter lagen Willy den Ouden en Rie Mastenbroek nog zoo goed als gelijk. Het werd nu spannend. De laatste meters moesten de beslissing brengen. Het zag er naar uit, dat Mastenbroek zou winnen. Zjj had een prachtige eindspurt, ter wijl haar slag zeer rustig en goed afgewerkt was. Het werd echter een dead heat. Belden maakten een tjjd van 5 min. 27.4 sec. Aangezien er slechts één Europeesche kam pioen kan zijn, zou overgezwommen moeten worden. Op aanraden van haar trainster, me vrouw van WUckhuysen zag Willy den Ouden, die zichtbaar vermoeid was. na dezen interes santen en spannenden strijd, van een tweede race af. Rie Mastenbroek werd dus Europeesch kampioene. Met spanning zien wij eerstdaags de revan che tusschen deze beide Rotterdamsche zwem sters tegemoet. De Nederlandsche driekleur ging daarop weer tweemaal omhoog. Andersen was geen moment meer op de derde plaats bedreigd geworden en bezette deze met een tjjd van 5 mln. 45.1 sec. Dit beteekent een nieuw Deensch record. De overige zwemsters, Salgado, W Olsten holme en Fleuret, die resp. vier, vijf en zes werden, speelden in dezen strijd geen roL Het resultaat luidde: 1. Rie Mastenbroek 5 mln. 37.4 sec. 2. Willy den Ouden 5 mln. 27.4 sec. 3. Lilly Andersen (Denemarken) 5 mjn. 45.1 sec. 4. Sollta Salgado (Frankrijk) 5 min. 50.4 sec. 5. Beatrice Wolstenholme (Engeland) 5 mln. 50.9 sec. 6. Louise Fleuret (Frankrijk) 5 mln. 56.1 sec. De wereldkampioenschappen wielrennen te Leipzig zjjn Zondag besloten met de finale van het nummer 100 K.M. achter groote motoren voor professionals, die een overwinning op leverde voor den Duitschen stayer Metze. De finale van de 200 meter schoolslag voor heeren werd gewonnen door den Duitschen zwemmer Sletas in 2 mln. 49 sec, voor zijn landgenoot Paul Schwarz en den Deen Malm- stroom. De strijd ging in hoofdzaak tusschen deze drie zwemmers, die de eerste 100 meter kop aan kop lagen. Uitslag: 1. Sletas (Duitschland) 2 min. 49 sec. 2. Paul Schwarz (Duitschland) 2 min. 49.4 sec. 3. Malmstroom (Denemarken) 3 mln. 49.8 sec. 4. Finn Jensen (Denemarken) 3 min. 53.6 sec. 5. Telve Reingoldt (Finland) 3 min. 55.8 sec. 6. Ndrman (Noorwegen) 3 mln. 59.8 sec. Pellenaers, die dus het wereldkampioenschap van de amateurs op den weg behaalde, is op 10 Mei 1914 geboren en dus twintig jaar oud. Men verzocht hem enkele woorden voor de mi crofoon te spreken. Hij was zooals te begrij pen zeer gelukkig, dankte de Duitschers voor hun goede zorgen en riep: „Leve Brabant”. Wij hadden gelegenheid enkele woorden met hem te wisselen. Natuurlijk vertelde hl) ons dat hij heel erg gelukkig met zijn wereldkam pioenschap was. „Ik heb het heel zwaar gehad, maar was in goede conditie en hoewel ik er niet op gerekend heb, had ik toch wel een klein voorgevoel ervan, dat ik bet er goed af zou brengen.” Ook Snoeyers, die weliswaar niet aan den kop zat, heeft zich uitstekend gehouden. De wedstrijd om het wereldkam pioenschap op den weg voor ama teurs heeft heden een zeer fraai Nederlandsch succes opgeleverd door de even keurige als onver wachte overwinning van den jeug digen Brabander Pellenaers, die al zijn tegenstanders achter zich liet. Het circuit, waarop de wedstrijd werd verreden, had een lengte van 9400 meter en moest twaalf maal worden afgelegd. Zondag werd nabij Freiburg de groote Berg prijs van Duitschland, begunstigd door mooi weer en onder de belangstelling van duizen den toeschouwers verreden. Niet minder dan 39 records werden verbeterd. De held van den dag was Hans Stuck, die met den tijd van 8 uur 6 min. 6 sec., (gemid delde uursnelheid 88.779 KM.) een nieuw record vestigde, voor Rudolf Carraciola met Mercedes Benz in 3 uur 32 min. 6 sec. (ge middelde uursnelheid 84.276 K.M.). Stuck bereed een Auto Unlon-wagen, die den vorige dag tijdens het trainen ernstig was be schadigd en des nachts in koortsachtigen schadigd en des nachts in koortsachtige haast was gerepareerd. 1 Metze (Duitschland) tijd 1 uur 27 mln. 57 2/5 sec.; 2 Krewer (Duitschland) op 490 meter; 3 Severgnini (Italië) 750 meter; 4 Prieto (Spanje) 1200 meter; 5 Ronsse (België) 1350 meter; 6 Lacquehaye (Frankrijk) opge geven. Door deze overwinning beeft Nederland den Bredlusbeker gewonnen met een totaal van 88.5 punten, voor Duitachland met 85 punten. N» Engeland en Denemarken, die de derde en vierde plaats bezetten, komen Frankrijk met dertien pnt. Zweden met acht pnt. Zwitserland met drie pnt. en Tsjecho-siowakije met twee pnt. Des ochtends werd begonnen met de finale van het torenspringen voor heeren. De uitslag hiervan was: 1. Hermann Stork (Duitschland) 98.99 pnt. 2. Lelkert (Tsjecho- SlowakUe) 92.17 pnt. 3. Ewald Rletachlëger (Duitschland) 90.72 pnt. 4. Laszle Vajda (Hon garije) 89.87 pnt. 5. Ilmarl Nlemelalnen (Fin land) 87 pnt. 6. Charles Tomalln (Engeland) 84.48 pnt. 7. Laszlo Hodi (Hongarije) 80 03 pnt. 8. Dibiari (Italië) 7958 pnt. 9. Göltz Olander (Zweden) 78.65 pnt. 10. Kaj Larsen (Dene marken) 7730 pnt. Hierna werd gespeeld de waterpolowedstrijd Frankrijk-Spanje, welke door Frankrijk met 21 werd gewénnen. De stand met de rust was eveneens 21. land de leiding over. Pellenaers ging er ook van door, maar hij was spoedig weer ingehaald. De derde ronde werd gereden in 13 mln. 34 4 •ec. en in totaal waren er toen sinds den start In de 157ste ronde wordt Prieto door Metze gelapt. Ook Severgnini onderneemt een aanval. Hij wordt echter door Prieto afgewezen. Ronsse is uitgevochten en hU wordt binnen door door Krewer gepasseerd, waardoor hij komt te „zwemmen”. In de 175ste ronde pas seert Krewer den Italiaan en ook den Span jaard en geeft Metze Severgnini den eersten lap. Drie ronden later wordt ook Prieto door hem gepasseerd. De strijd is nu beslist. volgde, behoorde Valentljn en van der Ruit, terwijl van Oers in de derde groep reed, die ongeveer 150 meter van den kop verwijderd was. Bij bet einde van de vijfde ronde was het geheele veld weer bijeen. Het peloton werd ge leld door den Belg Danneels. terwijl van Oers de derde plaats bezette. In de zesde ronde nam Bula de leiding, op 20 meter gevolgd door het peloton, waarin Bergamlnl aan den kop reed. Het tempo was danig verslapt en de gemiddelde snelheid be droeg nu nog slechts 39,39 K.M. Na de zevende ronde reed Valentljn aan den kop, maar in de volgende ronde had hij de leiding weer moeten afstaan aan Bergamlnl. Bruneau, die opnieuw pech had gekregen, had inmiddels den strijd gestaakt en van verder meerijden afgezien. Vier renners, waarbij onze landgenooten Va lentljn en Van der Ruit, reden na de negende ronde vooraan, op ongeveer tien meter gevolgd door de overige renners. Het viertal ging in een geweldige vaart verder en had weldra een voor sprong genomen van ongeveer 150 meter. Be halve de twee Nederlanders reden Olmo en Guerra aan den -kop. De afstand tusscchen de kopgroep en het peloton werd nog steeds groo ter en na de tiende omde bedroeg deze 47 sec., wat neerkomt op ongeveer 220 meter. De Luxem burger Kraus had kans gezien om te ontvluch ten, op den voet gevolgd door een anderen renner, zoodat de kopgroep weldra uit zes ren ners bestond. Het scherpe tempo werd voor- loopig volgehouden. Na de elfde ronde was de kop 53 sec. voor, terwijl toen het veld weer uit elkaar lag. Lang zamerhand vormden zich weer een viertal groe pen. Valentljn en Van Gerst reden in de eerste groep na den kop, terwijl Van der Ruit van de vierde groep deel uitmaakte. Toch duurde het niet lang of het geheele peloton, dat nu uit 18 renners bestond, lag weer bijeen en bleef dit voorloopig ook. Na de zeventiende ronde had Guerra de lei ding. De Nederlander Valentljn reed nu op de derde plaats. Louviot, Olmo, Beving en Lapebie kregen door bandenpèch achterstand te boeken. Ook in de achttiende ronde reed het peleton weer bijeen en Olmo had zelfs zijn achterstand weer ingeloopen. De twee volgende ronden ver liepen eveneens zeer kalm. De Franschman Lapebie had opgegeven, zoodat r” de vol gende renners meereden: v. d. Ruit, Valentljn, van Oers, Hilgen, Egll, Magne, Guerra. Olmo, Bergamischi. Kraus, Kaers, Danneels, Trueba, Canardo, Stoepen, Geyer en Huschke. Er was toen 5 uur, 15 mln. 38 sec. gereden. Plotseling ontstond er weer een felle strijd. De Franschman Magne begon plotseling hevig te demarreeren en was weldra 130 Meter ult- geloopen op het peleton, waarbij ook onze land genooten reden. Onmiddellijk werd de achter volging ingezet, de renners losten elkaar goed af en aan het eind van de 22e ronde was Magne’s voorsprong tot 30 Meter teruggebracht. De Franschman gaf het echter niet op en toen de aandacht even verslapte, liet hij het veld na korten tijd weer bijna 300 Meter achter zich. Opnieuw werd hij achtervolgd, hij kon het niet bolwerken en spoedig was Magne nu Ingehaald. Na de 23e ronde had Trueba de leiding met ongeveer 30 Meter, maar de Spanjaard kon zijn voorsprong niet handhaven. Olmo had weder om pech en daar het toch onbegonnen werk was om nog te trachten in te loopen. gaf hij - den strijd op. Het peleton bleef bij elkaar en De uitslag van de Zondag te Duindigt ge houden draverijen en courses, luiden als volgt: Mignonprijs over 1740 M.): Eerste serie: Xantippe, elg. J. Spaans; 2. Xenon, elg. J. de Vlieger. Tweede serie: 1. Welvaart van Dulndal en A. de Vlieger; 2. Xantippe, elg. J. Spaans. Beslissing: 1. Xantippe, 3. Welvaart van Dulndal. Madeleineprijs (Ren op vlakke baan over 1800 Meter voor paarden van drie jaren en gereden door dames)1. Phrynette, Hensen; 2. Romelette, elg. D. Slem Jr. Mlnervaprijs Prijzen draverij 1ste over 2840 M.)1. Uitblinker K.. elg. C. Kleyne; 2. Oberambtmann. elg. A. Marcus. Mimosaprijs (Ren op vlakke baan M. voor paarden van drie jaar en ouder, gere den dpor officieren en heerrijders)L Orebul, elg. K. Hensen; 2. Prospect, elg. M. J. v. d. Velde. MarguerltepriJs (Handlcap-draverij 3e en 3» klasse over 2800 M)1. Void, elg. G. de Lange; 2. Xuthus, eigen. Stal X. Vijftiende heerrijdersprijs (Handicap-heat- draveri) 1ste klasse 1700 M.) 1. Kotur. elg. J. Vrijlandt; 2. Robert E. Lee, elg. Stal Hilver sum. Beslissing: Kotur. elg. J. Vrijlandt; 3. Deter mination, eig. Stal Gooiland. Het was Zondag de laatste dag van de Europeesche zwemkampioenschappen te Maagdenburg. Zooals te verwachten was is het nummer 400 meter vrije slag voor dames met een Nederlandsche zege ge ëindigd, echter in een dead heat tusschen de beide favorieten Willy den Ouden en Rie Mastenbroek, in den tijd van 5 mln. 27.4 sec. Aan het eind van deze kampioenswedstrijden kon het volgende klassement met betrekking tot den Europa-beker worden opgemaakt. Ons land bezet met 4% punt de elfde plaats. I De volgorde na den start is: 1 Ronsse (België) achter E. Pasquier. 2 Severgnini (Italië) achter A. Pasquier. 3 Prieto (Spanje) achter Schadebrodt. 4 Krewer (Duitschland) achter Ellenberger. 5 Lacquehaye (Frankrijk) achter Bessen en 6 Metze (Duitschland) achter Salde. Direct worden Lacquehaye, Krewer en Prieto, van hun plaatsen verdrongen door Metze, die op de derde plaats komt. Metze gaat in de acht en dertigste ronde Ronsse voorbij, die even tevoren ook door Severgnini gepasseerd was. De eerste dertig K.M. worden afgelegd in 25 mln. er. 50 sec. In de 73ste ronde pas sent Severgnini Lacquehaye. Hij laat Metze echter niet voorbij. In de 80ste ronde probeert Ronsse Metze te passeeren, doch hij wordt afgewezen. Prieto doet een aanval op Ronsse, 41 mln. 15 sec. verstreken. Bij het ingaan van de vierde ronde had Pel lenaers de leiding met Deforge en Holland, “aar de Franschman Goujon wist zich uit het hoofdpeloton los te maken en vijftig meter uit te loopen, welken voorsprong hij in de vijfde ronde tot 300 meter wist te vergrooten. Pellenaers en Snoeyers reden toen meer in het hoofdpeloton, waaruit zich echter spoedig een groep losmaakte, nJ. de drie Denen Niel sen, Grundahl-Hansen en Soerensen, die Gou jon achterna gingen. De vierde ronde werd af gelegd in 13 mln. 162 sec. en de vijfde ronde in 13 min. 54 2 sec. Tot nu toe was er gereden “et een gemiddelde snelheid van 4138 k m Per uur. het ingaan van de zesde ronde gingen «e Belg Lowagie en de Dultacher Weiss aan en kop en oo^ pellenaers had kans gezien “t het boofdpeloton weg te loopen. In de vol gende ronde hadden Deforge en Holland de lei- og, terwijl het veld op 400 meter volgde André ën onze landgenoot PeUe- hadden zich inmiddels bij de leidende gevoegd. Op een afstand van ongeveer «w meter volgde het hoofdpeleton, waarin ““Oeyers meereed. Kruisman, die een grooten •chterstand had, passeerde vier minuten later, xn de negende ronde kwamen eenige valpartijen J°°r’ maar langenooten waren hierbij niet uetrokken. Kruisman, die steeds meer achter- f“kte, staakte den strijd. De eerste 100 K.M. hadden de renners achter «m rug na twee uur, 21 min. 56 sec. In de tiende, elfde en twaalfde ronde kwam >an den kon, die nog steeds bestond uit De- Ior8e' HoIlan<i, André en Pellenaers, geen ver andering meer. Snoeyers toonde rich nog steeds •ën der sterkste rijders van het hoofdpeloton. In de laatste ronde liep de kopgroep zelfs »og verder uit. maar het viertal bleef btf el- *aar, zoodat de eindspurt de beslissing moest brengen. In een Zondag, na afloop van de wedstrijden cm de Nederlandsche kampioenschappen houden gecombineerde vergadering van bestuur en de nationale technische commissie der K N. A. U.. is de afvaardiging bekrach tigd van de ploeg voor de Europeesche kam pioenschappen, zooals deze door de N. T. C. was vastgesteld. Als gevolg hiervan zullen worden ingeschre ven: Ch. Berger (A. V. 1928) 100 en 200 Meter. M. B. Osendarp (De Trekvogels) 100 en 200 Me ter. W. Kaan (H. A, V. Haarlem) 110 M. hor den; W. Peters (P. E. C.) Zwolle hlnk-stap- sprong. Voor de 4 x 100 Meter estafette wordt de volgende ploeg afgevaardigd: Osendarp Trekvogels), Boersma (A. A. C.), Jansen (V. en L.) en Berger (A. V. 1923). Reserve W. Pe ters (P. E. C geveer 150 meter op het peloton. Later voegde zich ook de Franschman Louviot bij de kop groep. Het geheele veld ging toen uit elkaar en er ontstonden vier groepen. BIJ het tweede groep, die op 100 meters de leidende renners volgde, behoorde Valentljn en van der Ruit, terwijl van Oers in de derde groep reed, die De wedstrijden om de eerste vier plaatsen in het waterpolotournooi gingen tusschen Honga rije en Zweden en België en Duitschland. De Hongaren brachten hun tegenstanders met een verpletterende nederlaag toe (stand met rust 41), Duitschland won van België met 21 (ruststand 1—0). Het eindklassement van het waterpolotournooi luidt: 1. Hongarije, 2. Duitschland, 3. België. 4. Zweden, 5. Joego Slavië, 6. Frankrijk, 7. Spanje. deze verdedigt zich, probeert Metze te pas seeren, doch „zwemt”. De 50 KM. werden afgelegd in 34 min. 38 3/5 sec. Als 110 ronden zijn verreden zit Metze nog altijd dicht achter Lacquehaye. Prieto rijdt Metze voorbij, die een kleine inzinking ver- Krewer komt geweldig opeetten. pas seert Ronsse en Metze, strandt op Prieto en komt te „zwemmen”. Nu passeert Metze Prieto in 117de ronde. De stand is na 130 ronden: 1 Severgnini; 2 Metze; 3 Prieto; 4 Krewer; 5 Ronsse en op een ronde 6 Lacquehaye. In de 125ste ronde passeert Lacquehaye. Severgnini en Prieto worden echter in de 132ste ronde weer door aller, gepasseerd. In de 133ste ronde passeert Metze Severgnini en haalt Lacquehaye Metze in. De stand na 140 ronden luidt: 1 Metze; 2 Severgnini; 3 Ronsse; 4 Prieto; 5 Krewer; 6 Lacquehaye. Leeuwen, secretarls-penningmeester A. U. zich bij het gezelschap zal

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9