PREMIE REIS Enorme vuurzee te Dongen De schrik den Indischen Oceaan van PASSIESPELEN TE OBERAMMERGAU EN ZUID-BEIEREN Op veelvuldig versoek heeft de directie besloten bij genoegzame deelname een DERDE reis te organiseeren van 21 tot 28 September a.s. II kis me f 115.—; Hl klasse 90.—, vermeerderd met 2.50 administratie kosten per deelnemer. 3 1 RADIO-PROGRAMMA Voor den vrede in Zuid-Amerika KAPER-KRUISER Bankhervorming in België „EMDEN” Zaterdag 25 Aug. 1934 Waar de Christus waakt Aanzienlijke schade Vader kwam dronken thuis Poging tot doodslag NAAR DE MEISJE ONDER EEN AUTO Kerkgewelf ingestort DAMMEN BRAND IN HOUTZAGERIJ van SCHAKEN TOURNOOI TE LENINGRAD Eu weJudowiUch remise Sociale cursussen der K.S.A. ZWEMMEN SPAANSCHE ZWEMMERS RELLETJES TE ROTTERDAM Uit Korea Verontwaardiging in Italië Examen handenarbeid De balans COMMUNISTEN ROEREN ZICH Examen hoofdakte vrijdag 24 augustus 1934 Wedstrijd met levende stukken te Dordrecht Moordaanslag op zijn dochter De beschieting Madras Nasleep van den nazi- putsch Japanse he troepen trein verongelukt Rentebeperking voor industriecrediet voor onze Abonné's Een tweetal vonnissen. Zuivering op groote landgoederen Telegram der Aartsbisschoppen van Argentinië, Brazilië, Chili en Peru Vier jaar tegen hoofd van smokke laarsbende geëischt Geen menschenlevens te betreuren Italiaansch geweerd op Malta DRIE COMMUNISTEN VER- OORDEELD VIERDUIZEND FRANCS GESTOLEN Twintig jaar geleden begon dit Duitsche oorlogsschip zyn kaap vaart en overal bracht zyn verschijnen grooten schrik teweeg Tot ontsporing gebracht. Een groot aantal slachtoffers Agitatie onder de staken te Krommenie Vier maanden tegen communist geëischt Een opslagplaats voor schoenen in de asch gelegd Splitsing der banken in finan ciële en industrieele instellingen Een die er zijn mag! Stcidle naar Rome? Klank film van het H. Land Maëtstrichtsche inbrekers aan het werk 9.35 Carrol WIJ KSA. Inspanning I 'Te Oldenzaal heeft Woensdag A., die zich aan sterken drank te buiten was gegaan, by zyn thuiskomst getracht zyn gehuwde dochter, by wie hy Inwoonde, te wurgen. Uit een Donderdag in Krommenie verspreid InanUest is naar JHet Volk" meedeelt, volko- worden Bureau WEENEN, 33 Aug. (VD.). De nationaal-so- ciallsten Hetendorf en Btrumpf zyn leder tot acht Jaren zware kerkerstraf veroordeeld, om dat zy op 25 Juli met 50 man In een dorpspost kantoor waren binnengedrongen om den direc teur te dwingen, zyn functie neer te leggen. ROME 4Z1 M. 530 Vocaal- ao Instru mentaal concert 8.S0 Gramofoonmuzlek 9.50 Symphonie-orksst. DEN HAAG. Geslaagd de candldaten A. Bol, D. D. Brouwer, K. Hengeveld, A. H. Homan, A A. Siykhuis, N. Stennbrlnk, D. J. K. Blok, C. A. A. Buitendyk, P. M. Olsthoom en H. Plerhagen. Het examen is afgeloopen. gaarne verstrekt door der KB A. te Lelden KEULEN 456 M. 5.50 Gramofoonmus. 10.50 Zweedsche muslek SM Gramo foonmuzlek 730 Leo Kysoldt speelt dans muziek 11.50 Dansmuziek door het West- dultacbe kamerorkest an een bioscooporgel. BERLIJN MS M. 8.40 .Programma ven den Deutschlandeender. CHAR BIN, 28 Aug. (VU) Hoovers hebben een door Koreanen bewoond dorp overvallen en byna alle bewoners vermoord. Slechts drie dorpelingen konden ontsnappen. De tekst tder belde telegrammen is geiyklui- dend en klinkt als volgt: ,De Aartsbisschoppen van Argentinië, Brazilië. Chili en Peru verzoeken Uwe Excellentie, ter gelegenheid van het Int. Euch. Congres, opnieuw een edelmoedige poging te willen doen om te komen tot een wederzydsch accoord voor het staken van den oorlog, opdat alle volken broe derlijk vereenigd de verheerlijking kunnen vie ren van Jezus, den Vorst des Vrede»". De president van Bolivia beeft, evenals de president van Paraguay, geantwoord, alle po gingen In het werk te zullen stellen om te ko men tot een duurzamen vrede tusschen beide landen, gebaseerd op de beginselen der Christe- lyke rechtvaardigheid. employe’s van den Noord- (Sov jet-R (island Uit Leningrad wordt aan de „Telegraaf” ge meld, dat de party Euwe—Judowitsch in re mise geëindigd is. Hierdoor wordt de stand van het schaak- tournool: Kmoch 3M, Euwe en Romanowsky 3; Alatorzeff, RJumin en Judowitsch 2*. Kan 2, Rablnowitsch IS*. Botwinnlk 1*. Löwenflsch en Tschechower Lissitzin van de zal het MILAAN 369 M. 5.20 Gramofoonmuz. 5,30 Dansmuziek. MILAAN, 23 Aug. (Reuter) De invoering van de Malteesche taal inplaats van het Italiaansch op het eiland Malta, heeft in Italië groote be roering verwekt. Men ziet hierin opnieuw een stap van Engeland, om het Italiaansch vol komen uit te roeien. Dat is dus de liberale politiek, die het hoog- llberale Engeland, het land van alle vrijheden, op Malta gebruikt, in een Italiaansch land, dat Italiaansch zal blijven, ook na tien andere Intriges van dit soort, schrijft de „Oazeta del Popolo”. Wij zijn er zeker van, zegt de „Stampa", dat het Malteesche volk ook in dezen nieuwen storm zal stand houden, en de taal van Dante ver der zal bezigen. Alle Italianen dienen hiervoor te strijden en hierin solidair te zijn. HAMBURG 332 M. Ochtendooncert 11.50 Middagconcert 1.40 Gevarieerd con cert 4.30 Concert door bet Omroepor kest o.l.v. Gerbard Maasz 6.20 Vesper- concert op gramofoonplaten 8.30 Muziek en dana. Een voorbijganger, de heer B„ kwam op het gerucht de woning binnen en wierp zich tus schen de worstelenden. A. trok daarop een mes en ging den man te iyf, wien hy een diepe snywond over het gelaat toebracht. Toen hy zich opnieuw op den man wilde werpen, wierp zyn dochter hem een stuk yzer tegen het hoofd, waardoor de vader bloedend verwond werd. Hy liep daarop naar de marechaussee-kazerne, waar hy mededeelde mishandeld te zyn. Men wist echter spoedig de juiste toedracht van de zaak. De dronken man is ter beschikking van den officier van justitie te Almelo gesteld. PARIJS 313 M. 7.10 Gramofoonmuzlek 9.20 Gramofoonmuzlek Gibbons en zUn orkest. brapdweer jlkatse was. spoedig ge- VOOR NADERE BIJZONDERHE DEN VERWIJZEN naar den katholieken radiogids WEENEN, 23 Aug. (VD) Volgens het orgaan der Helmwehren zyn naar aanleiding van de gebeurtenissen op 25 Juli en volgende dagen tien personen opgehangen. 21 veroordeeld tot levenslange kerkerstraf en 39 tot zware kerker straffen voor vele jaren, terwyi twee personen wegens het in het bezit hebben van ontplof- kapitein-ter-zee Von Müllei bare stoffen eveneens zijn opgehangen. dient echter weer evengoed vermeld, dat hij de officieren en bemanning der door de ..Emden” buitgemaakte Engelsche handelsschepen steeds met hoffeiykheld en op menschllevende wyze heeft weten te behandelen. Eindelijk was echter het geduld der Engel- schen uitgeput geraakt. De gemengde vloot der Entente, zeventig schepen sterk, ging er op uit de acht Duitsche kruisers, waaronder zich ook de ..Emden” bevond, te vernietigen. Maar voor het zoover was. liep op den 28sten October 1914 de „Emden" de haven van Poeloe Pingang binnen, viel het daar liggende Rus sische schip, den kruiser ^Schemtschug”, aan. vuurde twee torpedo’s af, waarna de kruiser zonk. By het verlaten van de haven stiet de .Emden” op het Pransche torpedoschip .JJous- quet”, dat na een langen en verbitterden stryd ook in de diepte verdween, waarna de .Emden” onbeschadigd zee koos en verdween. Den lOen November 1914 ontmoette bet Duit sche schip den Australischen kruiser „Sidney in de buurt van de Kokos-eilanden, waarby de Brltsche kruiser het voordeel had over verder- dragend geschut te beschikken. Achtereenvol gens werden een schoorsteen en een mast van de .Emden” door de „Sidney” weg geschoten, waarna aan boord brand uitbrak. Tenslotte schoot de „Sidney” ook den twee den en derden schoorsteen van het Duitsche schip weg, waarna commandant Müller zyn zwaargehavend schip op het strand moest zet ten. De „Sidney” verloor slechts vier dooden en had 12 gewonden, maar de „Emden” telde acht doode en gewonde officieren, benevens 111 ge- doode en gewonde manschappen. Van de „Emden” werden tenslotte 11 officie ren en 200 manschappen gevangen genomen onder wie zich 54 gewonden bevonden. Hiermede was het einde gekomen van de .Emden”, den schrik van den Indischen Oceaan KALUNDBORG 1261 M. 1230 Het strijkorkest van restaurant Rits 3.50 Gramofoonmuzlek 3.30 Het omroepor kest o.l.v. Launy Grondahl 10 uur Louis Prell’s Ensemble 11.65 Voortzetting dans muziek. op den gemeen- O„ onder Aanmelding terstond gewenscht. Uitvoerig programma afd. Reis Oberammergau, Bureau van dit Blad. Op de wereldzeeën zwierven acht Duitsche kruisers rond, op zichzelf aangewezen, daar iedere mogeiykheid ooit weer het vaderland te bereiken, natuuriyk volkomen ontbrak. Ten slotte is een vloot van ongeveer zeventig En gelsche, Pransche, Russische en Japensche oor logsschepen erin geslaagd deze acht Duitsche kruisers onschadelyk te maken. Het Duitsche oorlogsschip, aldus verhaalt Ronald Dunhill, gepensionneerd officier der Brltsche marine, dat aan de Engelsche handels vloot in de zeeën naby Zuid-Azië de meeste schade heeft toegebracht, is ongetwijfeld de .Emden” geweest. De bemanning van dezen Dultscben kruiser heeft, onder kapitein-ter-zee Von Müller als commandant, den ongeiyken strijd zoo lang mogelyk weten vol te houden. Het moeliyke voor de .Emden" was, dat deze bodem nergens een steunpunt bezat. Het schip werd tot een nieuwen „vliegenden Hollander". Als zoodanig zal het in de geschiedenis van den zeeoorlog tusschen 1914 en 1913 biyven voortleven. Op den 14den Augustus 1914, des voormiddag» te 7 uur, gaf het Admiraalschip van de Duit sche vloot het volgende vlagsignaal voor de „Emden" af: .Buitengaats gedetacheerd, goede reis en groot succesI" Van dat oogenbllk af was het schip een eigen éénheid, doch tege- lykertyd op zichzelf aangewezen. Varende in den Indischen Oceaan moest de Duitsche krui ser maar zien den vijand zooveel mogelyk schade te berokkenen en telkens weer probeeren den dans te ontspringen. Dat kapitein-ter-zee Von Müller het in hem gestelde vertrouwen niet heeft beschaamd, heb ben de onbetwistbare resultaten afdoende be wezen. Het schip verscheen achtereenvolgens, volkomen onverwacht* natuuriyk, voor Madras. Pondicherry en andere Engelsche havens in den Indischen Oceaan, die vervolgens beschoten werden, waarna het schip weer het ruime sop koos. Tal van Engelsche koopvaardijschepen werden door de „Emden" op haar kaapvaart buitgemaakt. De beschieting van Madras in den nacht van 23 op 23 September 1914 wekte onder de be volking natuuriyk de allergrootste ontsteltenis. Een paar groote petroleumreservoirs var de .Burmah Oil Company” werden door treffers geraakt, gingen vervolgens in vlammen op Toen men met afweergeschut uit de stad terugvuur de, dempte de „Emden” haar schynwerpers en verdween even plotseling in den donkeren nacht als de kruiser daaruit was opgedoken. Men moet het nochtans den Engelschen toe geven. dat zy de rechtmatigheid der door Von Müller toegepaste aanvalsmiddelen steeds volkomen hebben erkend. Wie had trouwens van den sportleven Engelschman iets anders durven verwachten? Ter eere van XHet O. M bjj de Bossche Rechtbank elschte tegen den chauffeur W W. te Eindhoven^ tnans gedetineerd, vier jaar gevangenisstraf ^terzake dat hy op 13 Mei onder Valkenswaard, terwijl hij met een ge pantser den vrachtauto, beladen met gesmokkelde suiker, uit België kwam, getracht beeft twee kommiezen, die met de douanevlag zwaaiden, dood te ryden. De auto werd door de kommiezen beschoten en onder Riethoven in beslag genomen. - Verdachte was het hoofd van een smokke laarsbende. De verdediger mr. Schipperyn, betoogde dat niet de opeet bewezen was en pleitte vrijspraak. Uitspraak 8 September. De Groninger Rechtbank heeft Donderdag uitspraak gedaan in de zaak tegen drie com munisten tegen wie elk, ter zake van opruiing, vier maanden gevangenisstraf was geëischt. Zy hadden by stempeUokalen pamfletten verspreid, waarin werd opgeruid, evenals de Amsterdamsche kameraden, in verzet te zomen. De rechtbank veroordeelde den communist G. L. M. te Sappemeer en B. de J. te Gronin gen tot zes maanden gevangenisstraf met af trek van de preventieve hechtenis en C. M M. uit Groningen tot vier maanden gevangenis straf. Onze Romeinsche correspondent seint ons: Naar bet Vaticaansche orgaan, de ..Osserva- tore Romano”, bericht, hebben de Aartsbisschop pen van Argentinië, Brazilië, Chili en Peru zich telegrafisch tot de regeeringen van Bolivia en Paraguay gericht met het verzoek de vljande- lykheden tusschen beide staten te beëindigen voor het Eucharistisch Congres van Buenos Aires. PARIJS (RADIO) 1648 M. 7.20 GVa- mofoonmuzlek 8.30 Gramofoonmuzlek 1035 Populair concert uit Vlchy 12.20 Concert door het Lucien Goldy-orkest BRUSSEL 322 M. 12.17 Gramofoonmu zlek 1.30 Het genre orkest speelt 5.30 Jazs-uurtje 10.40 Concert uit de Kur saal te Blankenberghe. Verder vindt een wyzlglng in de structuur der banken plaats, ten einde de belangen van de spaarders te waarborgen. De banken sullen voor dit doe! worden Ingedeeld in flnancieele instellingen, welke deposito’s in ontvangst ne men, en in industrieele instellingen, welke zich hoofdzakeiyk bezighouden met het financieren van fabrieken en industrieele ondernemingen. Het in te voeten type deposlto-banken aal meer klaarheid brengen in boeken en balansen De deposlto-banken zullen nJ. verplicht zyn, maandeiyks haar stand van zaken gekend te maken door publicatie van de balans in het staatsblad. De depositobanken zullen haar kapitaal niet mogen beleggen in industrieele waardsn, doch zullen daarvoor uitsluitend zyn. aangewezen op staatspapieren. Op een desbetreffende vraag werd geantwoord, dat de groote banken geheel accoord gaan met het genomen besluit. Minister Sap deelde verder mede, dat binnen kort ook belangrijke maatregelen zullen worden genomen ten bate van den midden BEROMUNSTER 540 M. T40 Populair gramofoonmuzlek 930 Volksliederen door het Elferchor Bursfelden 10.35 Dansmuziek. WEENEN, 23 Aug. Naar van welingelichte wordt medegedeeld kan thans elk oogenbllk de door ontheffing uit syn functie van Dr. Rlnte- len vrijgekomen gezantschapspost te Rome be zet worden. Benoemd zal worden dr. Richard Steldle, thans consul-generaal in Triest en landslelder van de Helmwehren van Tirol. Of ficieel is hiervan nog geen bevestiging ont vangen. men duldeiyk geworden, dat de geheele actie onder communistische leiding staat. De voorzitter van de staklngsleidlng deelde echter mede, dat het werkeiyke staklngscomlté voor dit manifest in geenen deele verantwoor- deiyk is en dat hy pogingen in het werk zou stellen om een voor Donderdagavond uitge schreven vergadering niet te laten doorgaan, aangezien aan deze staking geen politiek ka rakter mag worden gegeven. De stakers gingen met die toezegging ac coord. De staklngsleidlng heeft in een nieuwen brief aan de directie het verlangen om de oude loonregeling te handhaven herhaald en aange drongen op een bespreking en een spoedige be ëindiging van het conflict. De ryksbemlddelaar, mr. 8. de Vries Czn., zal Zaterdagmorgen een conferentie hebben op het stadhuis te Amsterdam met partyen, be trokken by de staking. Op de hoogs toppen van bergen, boven de schoonste stad ter wereld Rio de Janeiro, troont hoog boven de wolken de groote figuur van een Christus met uitgebretde armen. Hij wacht ons. Hij noodt ook de vertegenwoordigers van et lage land over de Noordzee naar de droomverloren streken Zuid Amerika waar in October glorie van Zijn verheerlijking plaats vinden gedurende Internationale Eucharistisch Congres. Christus wacht. Christus roept. Hij roept degenen die kunnen, om deel te hebben aan het Congres. Hij roept de andere om in den geest mee te vieren de verheerlijking van den I Christus Eucharisticus. Waar de Christus waakt en wacht! Op hun tournee door Nederland bezochten de leden van de Club Natacio de Barcelona Don derdag het Sportfondsenbad te Arnhem. De naar aanleiding van dit bezoek georganiseerde wedstrijden mochten zich in een goede belang stelling verheugen. Ook hier boekten onze land- genooten op de diverse nummers weer mooie successen. Aangekondlgd was, dat onze Euro- peesche kampioene, mej. Mastenbroek uit Rot terdam. zou starten, doch wegens een kleine ongesteldheid kon zulks niet geschieden. BU de heeren startte op de 100 M. rugslag de Indische kampioen op dit nummer, die thans hier te lande vertoeft, het lid van Zian uit Den Haag, P. v. d. Hoek. Deze biykt een goed zwemmer te zyn en we verwachten van hem, dat hy bet den DJK.-er Scheffer eerstdaags nog wel eens lastig zal kunnen maken. Hy won thans «eer gemakkeiyk van zyn clubgenoot De Haas. De resultaten waren als volgt: 50 M. vrije slag voor heeren: 1. Sabata (O* B.) 30 sec.; 3. Hazenberg (Het Y) 31 sec.; 3. v. d. Kamp (Doliyn) 31 sec.; 4. Toet (Dolftfn) 31 sec.; 8. Kramer (Arnh. Zwemclub) 31 sec. 100 M. rugslag heeren: 1. P. v. d. Hoek (Zi an) 1 mln. 154 sec.; 3l H. do Haas (Zian) 1 min. 18 sec.; 3. A. J, v. d Meer (Haarlem) 1 min 19 4/5 sec. 100 M. vrije slag dames: 1. Mudde (OUBJ 1 min. 14 4/5 sec.; X T. Wagner (Hett Y) 1-1* 2/5; 3. N. Jansen (OJJBJ 1.18 4/5; 4. Helm» (Het Y) 1.17 3/5. Donderdagmiddag om half vyf is straatweg GraveDen Bosdh onder de te Heesch, een tien-jarig meisje. B. v. een auto geraakt, welke werd bestuurd door W. H. uit Zeist. Met een dubbele beenbreuk, een hersenschud ding en een gecompliceerde fractuur aan den rechter bovenarm is het kind in zorgwekkenden toestand naar het Ludovlcus-gesticht overge bracht. DEN HAAG. Geslaagd: mej. L. Noteboom te Noordwyk AZ. en de heeren: W. J. Landman. Gravenbage, O. Pronk te Lelden en J. Teeuwen te Lelden. Te wyk by Duurstede werd door den veehou der D. de B. een stier afgeleverd, welke het res pectabele gewicht had van niet minder dan 1978 pond. Voorwaar een die niet veel last gehad beeft van de heerschende crisis t De Vavanöekamer van de Rotterdamsche Rechtbank heeft de eerste zaak behandeld, be trekking hebbende op de relletjes, welke in begin Juli te Rotterdam hebben plaats gehad. Terecht beeft gestaan de 29-jarige communis tische bankwerker M. L„ uit Rotterdam, thans gedetineerd, aan wien ten laste was gelegd diefstal subs, heling van straatklinker* en straattegels. Verdachte had op 10 Juli tydens de onlusten in Crooswyk, ongeveer 75 straat klinkers en 50 trottoirtegels in voorraad ge- iiad. Het O. SL. mnenomea door mr. F. C. J. Oombault, elschte, rekening houdende met de omstandigheden, een gevangenisstraf van vier maanden. De verdediger, mr. P. van *t Hoff Btolk, concludeerde in een uitvoerig pleidooi tot vrijspraak en vroeg verdachte’* onmiddel- lyke invrijheidstelling. Dit verzoek werd door de rechtbank echter geweigerd. SJANGHAI, 23 Aug. Op ongeveer 50 K.M van Imienko (100 K.M. te Z.O. van Charbln, is een Japansche troepentransport trein tot ont sporing gebracht. De locomotief en vier wagons vielen van den dyk. Het aantal slachtoffers is onbekend, doch bet moet zeer groot zyn. vyf-en-zestig Mandsjoeryschen Spoorweg zyn gearresteerd, zy worden er van beschul digd indirect betrokken te zyn by de recente spoor wegaanslagen Volgens een bericht uit Hslnkln heeft de re- geering van Mandsjoekwo zich weer bereid verklaard de onderhandellngen te hervatten met Sovjet-Rusland over den chlneeschen Ooster- spoorweg. edert de eerste dagen van Augustus 1914 lagen de Engelsche en Duitsche vloten tegenover elkaar, zonder dat het voorloo- pig tot een zeeslag in grooten styl zou komen. Alleen de Duitsche onderzee-lsooten waagden bet tot aan de Engelsche kust hun uitvallen te ondernemen, soms tevergeefs, soms met suc ces bekroond. De „U. 9” hield het record door in twee uur tyds drie Engelsche pantsei krui sers tot zinken te brengen. Donderdagnacht werd brand ontdekt in de houtzagery der firma H. v. d. Brand, aan da Neerstraat te Oud-Gastel. De werkschuur met houtvoorraad brandde vrywel geheel uit, waar by al het hout en ook de zaag- en schaaf machines een prooi van het vuur werden. Men wist het aangebouwde woonhuis te behouden. Oorzaak van den brand onbekend; verzekering dekt ae vry groote schade. Donderdagmiddag tegen zes uur is brand uit gebroken in de niet meer als zoodanig in ge bruik zynde leerlooiery van de firma J. Letten, aan de Hoogenham te Dongen. Het drie verdiepingen hooge gebouw, dat Hl gebruik was als pakhuis voor de schoenfa briek Van dezelfde firma, was geheel gevuld met afgewerkte schoenen en grondstoffen. De Dongensche brandweer stond geheel machteloos tegenover de enorme vuurzee en daar er voor de omliggende woonhuizen gevaar bestond de looiery staat midden in de b^ bouwde kom werd de Tllburgsche te hulp geroepen, die spoedig ter j> Gevaar voor uitbreidingw>*--tóen i weken. Het geheele gebouw brandde tot den grond toe af. De oorzaak is onbekend. Verzekering dekt de achade, die zeer aanzleniyk ’is. De burgemees ter van Dongen leidde het blusschingswerk. Om half zes Donderdagmiddag had het per soneel bet gebouw verlaten, zoodat by het uitbreken van den brand niemand aanwezig was. In de in aanbouw zynde St. Lambertuskerk te Blerick is Woensdagmiddag het gewelf voor het altaar met donderend geraas naar tienedeu gestart. Het gewelf heeft een hoogte van rt» M. en een spanning van 20 M. Er ontstond wen gat in den top van ruim 10 M. De hoofd boven bleven gespaard. De oorzaak is vermoedeiyk gelegen in het feit, dat een zware balk op het pas voltooide metselwerk viel. Dit metselwerk was eenlge dagen te vqren beginnen te scheuren. De ar chitect, die wist, dat er gevaar bestond voor instorting, was reeds van plan dit gedeelte te vernieuwen. Den artieiders flad hy, uit voor zorg verboden, zich onder dit gewelf te be geven. Hieraan is het wellicht te danken, dat by dit ongeval geen menschenlevens te be treuren zyn. 100 M. schoolslag dames: 1. O. Huybers (Het Y) 1 min. 311/5 sec.; 2. J. Stroomberg (Het Y) 1313/5; 3. Hessel (Het Y) 1341/5; 4. Soriano (C.NB.) 138. 100 M. vrye slag heeren: 1. Smit (Het T) 1 mln. 5 3/5 sec.; 2. Kreffer (DJJC.) 1.06 4/S; X Sabata (CBB.) 1.08 3/5; 4. Toet (Dolfijn) M*- 200 M. vrfje slag heeren: 1. Lepage 234 2/5; 2. Cairol (CB.B.) 235 4/8; X Beuk- man (Het Y) 2.41; 4. Carulla (O.N3.) 2.44 3/6. Waterpolo: Kikvorschen—CBB. 6—6 ttw* 3—1). HUIZEN 301.5 M. KRO 8 uur Morgen- oncert 10 uur Grsmofoonmualek 030 Muzlekultzendlng voor fabrieken .1 uur Gramofoonmuzlek 1130 Gods- llenstlg halfuurtje door Pastoor L. H. ?erquln 12 uur Politieberichten 12.16 Gramofoonmuzlek 1230 De KRO- ioy» o.l.v. Plet Luatenhouwer 1.15 Be- ichten van den Ned. Postdulvenhoudero- x>Rd vwn Zaterdagvliegers 1.15 Qramo- 'oonmuzlek 1.45 Verzorging van den lender 2 uur Halfuurtje voor de rij kere jeugd 2.30 Gramofoonmuzlek I uur Klnderuurtje verzorgd door Mevr, lophie Nieuwenhul*Van der Rijst en Mevr. Corrie Marree»v. d. Ven 4 uur Het KRO-Orkeat o.l.v. Marlnu» van t Woud 4.45 Gramofoonmuzlek 5 uur Iet KRO-Orkeat o.l.v. Marinu* van t Woud 5.30 Bsperanto-nleuwa door P. Hellker 5.45 Het KRO-Orkeat oXv. Ma- rlnua van 't Woud 6.20 Journallatlek Weekoverzicht door Paul de Waart 6.45 Gram.muziek 7 uur Politieberichten 7.15 Lezing door T. A. Hettlnga 7.36 Gramofoonmuzlek 8 uur De KRO-Boya o.l.v. Plet Luatenhouwer 8 30 Vaz Dlaa 8.35 „Op afbetaling”, hoorspel door het R. K. Amaterdamach Tooneelgezelachap 920 Gramofoonmuzlek 930 De KRO- Boya o.l.v. P. Luatenhouwer 10.15 Gra mofoonmuzlek 10.30 Vaz Dlaa 1035 De KRO-Boya o.l.v. P. Luatenhouwer 11 uur Gramofoonmuzlek en daarna alultlng. Op talrijke groote landgoederen in Oosten rijk, aldus de „Reichspost”, worden thans strenge zuiveringsacties doorgevoerd. Zoo heeft de stichting „Admontim Ennstal" alle em- ployé’s en arbeiders, die betrokken geweest zyn by de gebeurtenissen van Juli, op staanden voet ontslagen. Ook op da bedrijven van den grootgrondbezitter, vorst Liechtenstein, van Graaf Donnersbach en van Baron Bachhosen- Echt worden zuiveringsacties ten uitvoer ge legd, evenals op het landgoed van den groot- sten opper-Oostenrykschen grondbezitter, Graaf Lamberg. eerd Franach concert door het orkest van radlo-Luxemburg o.l.v. Henrl Pensla 9.05 Idem 935 Muzikale potpourri door het orkest van radlo-Luxemburg mm.v. solis ten o.l.v. Henri Peneis 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL 484 M. 1220 Het genre- orkest apeelt 1.30 Gramofoonmuzlek 620 Dansmuziek door het Lionel's Club Or kest o.l.v. Clabeck 6.50 Gramofoonmu zlek 10.20 Dansmuziek uit het casino te Blankenberghe. BRUSSEL, 23 Aug. (Per tel.) De Belgische minister van Financiën, Sap, ontving heden avond de persvertegenwoordigers, om ben in te lichten omtrent de eerste besluiten, welke de Belgische regeering met gebruikmaking van de haar verleende volmachten, heeft genomen. De besluiten hebben betrekking op een her vorming van het bankwezen. Intresten van kapitalen, welke door de Nationale Maatschappy voor credleten aan de industrie worden ver leend, mogen voortaan slechts 4 x pet. bedragen. De wedstrijd met levende «tukten welke te Dordrecht op het téportpark Reeweg werd ge houden tusaehen de heeren R. C. KeMer. kam pioen van Nederland, en O. Havaert, kampioen van België, is een prachtig succes geworden voor de organisators. De ontmoeting duurde ongeveer anderhalf uur; toen maakte de Belg er een eind aan, door, hoewel hy iet* voordeellger stond met een grooten ruil de remise te bewerkstelligen. Het oriëntatievermogen by dergelyke partyen wordt op een zware proef gesteld, hoewel de toeschouwen daarmede natuuriyk geen reke ning te houden. In het algemeen had bet geval een heel prettig en aangenaam verloop, zoo dat in de allereerste plaats de „stukken” hiervoor waren „nymphen” en „kabouters” ge kozen voldaan het speelveld verlieten. In de woning van den kleermaker T. te ▼eldwezelt (B.) bleek in den nacht van Zondag op Maandag te zyn ingebroken. Deze woning Is gelegen vlak aan de Hollandsche grens. De daders waren ruw te werk gegaan en hadden kasten, deuren e.d. vernield om bun slag te slaan. Behalve vierduizend francs werden nog ver schillende stoffen. Jassen, mantels enz. mede genomen en verder nog sieraden en eenlge kof fers met goed. De Maastrichtsche recherche werd gewaar schuwd en had reeds spoedig succes. De Maastrichtenaren L. en G. werden aan gehouden en na een grondig verhoor beken den beide mannen den diefstal gepleegd te hebben. De goederen werden in de woningen der ver dachten aangetroffen. L. en G. zyn beiden aan den Officier van Justitie voorgesteld. HILVERSUM 1875 M. VARA 8 uur Gramofoonmuzlek 10.15 Uitzending voor de Arbeiden In de Qontlnuebedrijven 12 uur Sluiting AVRO 12 uur Tydseln AVRO-klok 12.01 Het Omroeporkest O.1.V, Nico Treep 12 30 Tusschenspel van gra- mof.muz. 1.15 Granj.muz. 2 u. Boeken halfuur d Mr Fr. Coenen 2.30 Omroepor kest 3 uur Gramofoonmuzlek 3.15 Preclsletydaeln 4 uur Pianorecital door Koos van der Griend 4.30 Aansluiting met Hotel .Royal" te Arnhem. Het Ensem ble Pali concerteert 5 uur Sluiting VARA 5 uur VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot 6 uur VARA-Orke»t o.l.v. Hugo de Groot 7.15 Gram platen, waarom ge vraagd 1» 7.30 VARA-Orkest o.l.v. Hugo de Groot 8 uur Sluiting AVRO Tyd- eeln AVRO-klok 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dlaa 8 06 Muziek In achyven 8.15 „De 15 minuten Parade", ge ïnspecteerd door Alex de Haas. Medewer king verleenen: Kovacs Lajoe. PleTre Palla en Boris Lensky en Topy Glerum 10.15 Gramofoonmuzlek 11 uur Nieuwsberich ten van het persbureau Vaz Dlaa 11.10 Aansluiting met Hotel „HamdorfT” te La ren (N.H.) Dansmuziek door „The Original Ramblers" oJ.v. Theo Uden Mesman 12 uur Tydseln AVRO-klok en Sluiting. LUXEMBURG 13M M. (Pransche avond). 6.30 Gevarieerd concert 7.30 Zangre- cltal door Mile. Aleeeebel 8.20 Oevarl- DAVENTRY 1500 M. 12.20 Concert v. North Regional 2.20 Dansmuziek op gra- mofoonplaten 5.05 Orgelconcert door Harald Ramsay 11.16 B B C. Dansorkest onder leiding van Henry Hall. Het Centraal Bureau van de KBJL. heeft ook dit jaar weder een drietal groote achrifte- lyke cursussen georganiseerd, zy zyn zoo sa mengesteld, dat zy met vrucht en zonder eenl ge Inspanning kunnen gevolgd worden dooi leder van eiken rang of stand. Voor hen, die 'zich op politiek en sociaal terrein bewegen, zyn zy ook van zeer veel be lang. Elk der cursussen begint 15 - September. Ten einde ieder in de gelegenheid te stellen een dezer cursussen te kunnen volgen zyn de kos ten van deelname zeer laag gesteld. Na afloop van den cursus is gelegenheid tot het afleggen van een examen. Inlichtingen het Centraal Steenschuur 17. Door de Pia Opera Jeruzalem, een katholiek instituut, dat onder leiding van den bisschep van Assisië de katholieke belangen van de H. Plaatsen behartigt, is het plan opgevat om een klankfilm van het H. Land te vervaar digen. Deze film zou alle bezienswaardigheden in beeld brengen en een overzicht geven van den toestand, waarin zy thans verkeeren. Tegeiy- kertyd worden de meest voorname ceremoniën en plechtigheden, die in de H. Plaatsen wor den gecelebreerd, verfilmd. De Pia opera Jeruzalem, heeft een begin gemaakt, om naar alle deelen der wereld flesschen Jordaan-water te zenden, om dit te gebruiken by het toedienen van het H. Doop sel. Iedere flesch draagt het zegel van Z. H. Exc. Mgr. Hajjar, den Grieksch-Katholieken Aartsbisschop van Galllea. in wiens residentie de flesschen worden gevuld en naar de plaats van bestemming verzonden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6