De kermis begonnen NATIONALE is Alkmaar, 27 Aug. Agenda BEURS VAN AMSTERDAM VEEL KIJKERS, MAAR De vroegbeurs Wisselkoersen MAANDAG 27 AUGUSTUS 193*? STADSNIEUWS WIELRENNEN BRAND TE BERGEN De Kampioen Waar is de Stationstraat? Wat het tooneel biedt Tooneel „Hef RIJKUNDIG ONDERRICHT UIT DEN OMTREK BOVENKARSPEL Del- Koninginnedag Gezelligheid kent geen tyd Opbrengst collecte Beurs* thermometer Bekendmaking Groot verlof na-détachement BURGERLIJKE STAND Naweeën De Wisseltruc DUIVENSPORT Verkoop week Gamit WANDELSPORT Een gouden jubileum L LEVENSVERZEKERING BANK X Aan onbereden officieren uit Alkmaar Postduivenvereeniging „Steeds in Spanning” Voor f 10.000 verkrijgt een 67-jarige vrouw- Wilt U meer weten van ons nieuw systeen Centrale verwarming en warmwatervoor ziening, kosten 2 cent per uur? G. BURGER - Heerhngowaard - TEL 19 EEN GEWAARSCHUWD MAN TELT VOOR TWEE HET MARSDIEP OVERGE ZWOMMEN 2027* 2*4 Revue „Dat doet de deur dicht” Hy wilde ook kermie vieren, maar de politie uxu hem te glad ai Reeds twee dagen toefden we temidden van ondefinieerbare geuren en galmende orgels Wielrennen „Alcmaria” MAANDAG 27 AUGUSTUS 1934 Schouwburgloge Hesse en monte, ,Jn Pyama” Schouwburg „Het Gulden Vlies’” - De 4 Müllers BIOSCOPEN ■v TOONEEL. REVUE ENZ. APOTHEKERS NACHTDIENST j zoo De Zondag gehouden bloemendag ten M raai rast waarden Q Heden ROTTERDAM I D raat vaat UI te ra •en Hjfrente van 1015,23 's-jaars schrijfmachines noodig heeft om de zaak weer Moritz behoort nu eenmaal tot Vraagt gerost. dat koet nieta In op Wegens openbare dronkenschap zijn Zater dagavond zes en Zondagavond twee personen door de politie geverbaliseerd en naar het po litiebureau ter ontnuchtering overgebracht. 103450; 1038.34. Vrijdag JJ. hebben de Alkmaarders J. Witte en O. Mückel, een tweede poging gedaan om van Den Helder naar de haven van Oudeachild te zwemmen. Moesten zij bij een vorige poging na 3 uur 20 min. de strijd tegen het getij opgeven, dit maal slaagden zij er reeds na 2 uur 35 mln. In het 15 KM. lange traject al te leggen en nog fit de haven van Oudeschlld te bereiken. Dit mag een fraaie prestatie genoemd worden. Hon derden sloegen te Oudeachild de aankomst gade. De zwemmers koesteren thans plannen het volgend jaar het kanaal over te zwemmen. prijshoudend ....»as* ....vast 153 17 10S 46 67% 43% 173»/* 84 76% 20 1250 P B I 3 I Alkmaarsche kennis 1S34, een schakel in de vele kennissen die Alkmaar reeds gezien heeft en voor velen geen bijzondere beteekenls. En toch roor een der kermisreizigers een gouden jubileum. Als men op de Laat langs de vele kramen en Wij plaatsten de vorige week een waarschu wing voor de winkeliers tegen personen, die een wisseltruc toepassen en na aankoop van enkele dubbeltjea een tientje presenteeren, doch dan trachten met het tientje èn het wisselgeld er vandoor te gaan. Die waarschuwing is niet overbodig geweest; bü 'n zestal winkeliers hebben dergelijke perso nen Zaterdagavond getracht, deze truc toe te passen, doch dank zü onze waarschuwing vlo gen de winkeliers er niet in. Men zij dus ook in het vervolg op zijn hoede; de politie Is er niet in geslaagd de dader(s) te pakken, doch blijft actief. 65% 45% 36% 26 212 7 128 16tt 66% 367* 26 214% 200m 154% 16 >0 6% 106 48 69 44»/. 157 136»/* 39»/, 137% 1014f 134 77% 72 79 79 55 62% 1% 8*/* 5»/* 11 2% 22h 25 4% 35% hl tl VI» va se Bh tn tn te ve 06 m wa <1 I I i Ir> den winter 19341935 zullen de rijlessen voor de officieren uit Den Helder en Alkmaar worden gegeven bü de bereden polltietroepen te Amsterdam. 6»/. 129 158 100»/* 133 77 71% 79 78% 55 2% 25% 474 34% 10% 4% 11 h P 7»/* 17% »2% 20% 4% 15»/, 14^, 19% 127. 21% 4% 15»/* 12-a e k VI 61 i‘A 8% 5*4 107* 2% 23 171% 84% 76 20 12— 7.37 57 70 9.73% 34.64 48.17% 32.90 38— 37— 1-45% 12.67% 6.12% 20.17% I -onden Berlün 1 Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag "•drld De Alkmaarsche Wandelsportvereenlglng de Kaaskoppen heeft met goed succes deelgenomen aan de 40 KM -wandeltocht der Vereenlglng Jan Pastoors te Haarlem. Het totaal aantal deelnemers bedroeg 520. De Kaaskoppen hebben dezen tocht zonder uitvallers volbracht, terwijl zü bovendien ver- HederL Staatsleen. prijshondend Gemeenteleen Prijshoudend Younglesntnp Philip» 'Jnilever AJtu Koninklijk» ..v. a v 4 Rubber Tabak imerik rentenier, en groot van één enkelen penhouder; zün zoon Morita, die twee-en-twintlg Het Gulden Vlies: „De 4 Müllers”. Tot en met Woensdag lederen avond om 8 uur aanvang der voorstelling. Nieuwe Schouwburgloge (Doelenveld)Ope rette „In Pyama”. lederen avond om 8 uur. Schouwburgloge (Doelenveld): De revue: ..Dat doet de deur dicht”. lederen avond om 8 uur. Geboren: Johanna Caharina Maria, d. van Pieter Zeegers en Cornelia van Stralen; Mat- thljs Simon, z. van Peter Hopman en Johanna Genet; Cornelus Adrianus, z. van Jan Hand en Johanna Breed; Jacobus Josephus Mattheus, a van Mattheus Berkhout en Elisabeth Smit; v Jan, z. van Cornells Burger en Johanna Ver- kroost; Job je Johanna, d. van Willem Dekker en Johanna Wljker; Cornells, a van Klaas Pic ket Weeserick en Allda van de Pol; Jan, z. van Jan Schinkel en Marijtje Strooker. De Directeur van het Gemeentelijk Bureau voor Sociale Zaken maakt bekend, dat voor de week van 27 Augustus1 September uitsluitend rundvleesch in blik wordt afgegeven op licht bruine. bonnen vanaf no. 10275 en onvermengde margarine op blauwe bonnen vanaf no. 6997. De Directeur v.n.. Ed. v. d. HEUVEL. bate van de R- K. Drankweer heeft bruto opgebracht f 121.64% en netto f 115.15%. De besturen van Maria-Vereenlglng en Kruis- verbond danken allen, die hiervoor hun meede- werking verleenden, in 't bijzonder de jonge da mes, die zich hiervoor beschikbaar stelden. Zilveren Profeasiefeest Dinsdag 23 Aug. hoopt de eerw. Zuster Crisplna (Neeltje Bot man) in het Klooster te IJsselstein den dag te herdenken, dat zij vóór 25 Jaren haar plech tige geloften aflegdé. 161% 138% 40 139 Victoria-Theater: „Popje”. Alle dagen twee voorstellingen, half acht en kwart voor tien. Des Zondags doorloopende voorstelling. Bioscoop Harmonie: .Jdein Herz ruft nach Dir". Alle dagen twee voorstellingen, 7 uur en 9.30 uur. 100% 101% .100% 101% 29 les haar man eens wil tracteeren, als de vrouw, dl» bü de schoolmeester komt klagen over de behandeling van haar zoontje en als de actrice in de meubelmakersscène, was zü heel goed. Zü beschikt over een krachtig geluid, dat speciaal In een revue goed tot haar recht komt en zingt aardig de diverse liedjes. In haar pogingen het publiek mee te doen zingen, had zü nogal succes. De scènes na de pauze waren beter dan die er voor. Vooral de Zesdagenscène was af; hierin hadden Poons, Louisette en Kees Pruis volop gelegenheid tot aardig samenspel. Als we van sommige spelers nog Iets afzon - I derlük moeten zeggen, dan is het dit: we kun- I nen ons niet onttrekken aan den indruk, dat Poons soms zün succes zoekt in de imitatie van onzen grootsten komiek Buzlau: en hü heeft er ook succes mee, doch hü heeft het niet noodig. omdat hü ook op andere wüze het pu bliek aangenaam kan bezig houden. Kees Pruis is als liedjeszanger en conferen cier bekend genoeg. In deze revue was'hü weer in zün element, en het bleek, dat zün belasting- affaire, hem in de oogen van het publiek geen schade heeft gedaan. Integendeel! Toch zouden we hier met nadruk willen vra gen dat de heer Pruis dit geldt trouwens ook voor enkele andere artisten zich bü zün conférences en „Wltzen” eenige zelfbeperking oplegt. Een „echte” homirist behoeft 't niet in t ordinaire te zoeken. Rest ons nog de balletten te vermelden. Vooral Tatjana Tamarova blonk uit door haar artistiek uitgevoerde dansen; het publiek was haar zeer dankbaar; In Alexander Ludowsky, den leider van het ballet had zü een goeden partner. Als altüd waren in deze revue de bal letten één schittering en al; nog fantastischer gemaakt met diverse kleurbellchtlngen. Vooral de bloemen-finale en de hors d’oeuvre waren goed verzorgd. Het publiek was opgetogen. Om kwart voor 12 was „de deur dicht”. kregen: derden prijs (beker) voor marschvaar digheid en marschtucht en meest propagandisti sche waarde voor de wandelsport met slechts een punt verschil voor den eersten prüswinnaar een lauwertak voor de groep, die zonder uitval lers den tocht volbracht en een verguld zilveren medaille voor de grootste groep (31 man). Voorwaar een mooi succes voor de jonge ver- eenigiag. Te Beverwijk werd door alle deelnemers de Olympische groet gebracht aan de familie van wülen Jan Pastoors, den grooten pionier voor de wandelsport. Vanaf Dinsdag as. zün de behaalde fcrijzen te bezichtigen in de étalage van den heer Hart land. hield Zondag de volgende wedstrijden: 10 Ronderace voor A. en B. kl.: 1. G. Klomp; 2. Op één ronde Z. Widenhoff; 3. J. Derksen. Koppelachtervolglng: 1. G. Klomp—Widen hoff; op één ronde 2e MuurlingHahn; 3e Kra nenburgPeters. 10 Ronde race Nieuwelingen: 1. J. Backwita; 2. R. Dükers. Junioren sprint 300 M.: 1. Peters; 2. J. Ra ve nstein; 3. F. du Pont. Bovengenoemde vereenlglng hield Zondag JJ. een wedvlucht van Oudenbosch. 118 KM. Los 8 uur. Wind Noord. Aankomst als volgt: 1.0. J. Paullisse 10.13.47; 2. J. Hulbert, Jzn. 10.1435; 3. F H. C. Dlngerdls 10.23.21; 4. M. Tyde- man 10 2335; C J Paullsse 10.23.35; 8. M. Ty- deman 10.23.40 7. A J Dekker 103433; 8. Idem 9. H. Pel 10.24.55; 10. J. Huiberta Jzn. 11 J Huiberts Sr 10.28.30; 12. H. Pel 1037.18; 13. A. J Dekker 102733; 14. B. TeUeman 10.28.33; is. J. J. Veel 10.30.18; 18. J. Huiberta Sr. 1031.17 17. B. Tellcman 103130; 18. O. Hümans 103133. De Zondag- en nachtdienst zal deze week worden waargenomen door de apotheek van Mevr, de Wed. P. A. F. Schouten, Verdronken- cord 121. Het nA-detacheznent van de herhallngslichtin- gen 1928 en 1930 van het 21 Regiment Infante rie (da de dienstplichtigen ’ilt de Provincie Noord-Holland) vertrekt op 1 September as. met groot-verlof naar huis. De reclame der bollenkweekers Het be stuur van den L. T. B. maakt bekend, dat als nog de reclames voo rde kweekerscentrale kun nen worden opgegeven heden (Maandag) in het Vereeniglngsgebouw van 79 uur (oude MM). Men verzoekt ons er de aandacht van de in gezetenen op te vestigen, dat de gemeentelüke bureaux op Vrijdag 31 Augustus as., voor zoo veel de dienst het toelaat, gesloten zullen zün. In verband met de omstandigheid, dat ook het personeel van de reiniging dan geen dienst zal doen, wordt verzocht op dien dag geen vuilnis bakken e.d. buiten te zetten. Naast de tientallen pierementen, die na de „keuring” door de politie-autoriteiten, luid gal mend door de straten trekken, om we zün pas In de eerste dagen er wat stemming in te brengen, klinkt vanuit elk restaurant of café den kermlsganger vroolüke muziek tegen. Op ■n gelegenheldspodium, misschien een wel wat al te grootache naarn van het dlkwüls primitief getimmerte, zitten enkele drukdoende en glim lachende amechtige en hevig transpireerende mmdlritnt.cn die den geheelen avond door hun Instrumenten maar weinig rust genieten en de aanwezigen onthalen op tallooze schlagers. Der gewoonte getrouw hebben we Zaterdag avond verschillende cabarets, die in onze advertentie-kolonunen de aandacht op zich .hadden gevestigd, bezocht. Bü KLAAS GROOT hebben van Djjk’s Vo- lendammers hun Intrek weer genomen en trek ken den heelen avond gestaag aan hun harmonica's. In TIVOLI aan de Marktstraat zün het de Bohémiens die door zang en muziek een stem ming kweeken, die niet anders dan als echt gezellig kan worden aangediend. Bü HERM. SMITH op de Nleuwesloot, weert Losscher met s*n band zich geducht. De belangstelling voor wat bü NICO KERS- SENS te geniéten valt, was weer als van ouds. Zaterdagavond reeds was er haast geen stoel meer te krijgen, terwül de stemming „knal" was, daar zorgde het trio Van der Zee wel voor. Tot slot hebben we in VALK’S LUNCHROOM én van een rustig strijkje én van de heerlijke producten van de keuken genoten. Dat het van ouds bekende Central-cabaret weer talrijke bezoekers en bezoeksters trekt spreekt welhaast vanzelf. Gelijk eveneens van zelf spreekt dat het gezelschap van Centraal wederom onder de beproefde leiding staat van den heer Herman Diederlechs. We kunnen ons ontslagen achtten van de taak, Mn finesses de verrichtingen die zeer belangwekkend zijn van de diverse leden van het gezelschap te memoreeren; we hebben de vorige week Donderdag er reeds het een en ander over verteld. Maar wel kunnen we nog eens verklaren, de uren daar in de bovenzaal van Centraal doorgebracht, zullen nooit iemand berouwen. Men vermaakt zich daar uitstekend met de beschaafde cabaretkunst, welke er ge boden wordt. Het programma is rijk gevarieerd en biedt om in geükten term te spreken aan een elk wat wils. Men verzulme, indien men daartoe gelegenheid heeft, dus niet naar dit cabaretgezelschap te gaan kijken. Zondag is door de politie proces-verbaal op gemaakt tegen een persoon wegens overtreding van de Loterüwet, die op het Sportpark loten verkocht van een gefingeerde loterij. Reeds in Hilversum en Rotterdam had hij eerder zün slag geslagen en vele loten ad twee voor 25 cent verkocht. In Alkmaar Liep hij tegen de lamp. tragedie. De 4 Müllers dat zün drie elkaar opvolgende^ geslachten van gezeten joodsche fabrikanten plus een appendixvormig aanhangsel In den persoon van Mendl Müller, factotum en huls spion voor alle drie de generaties. Philipp Müller, de tachtigjarige die zün textielfabriek heeft gesticht heeft gemaakt met behulp stallen wandelt, zal men daar een ouderwetsch gemoedelüke speelgoedkraam vinden, van onder tot boven vol met allerlei heerlükheden voor het kind; of deze artikelen nog de bekoring hebben voor de moderne jeugd is nog de vraag, doch wü ouderen kunnen ons nog de heerlüke oogen- blikken voor den geest halen, toen deze kramen speelgoedparadüsen voor ons leken. - U zult daar nog aangestaard worden door de nu antieke poppenlüzen met ruwgesneden koppen, die voor onze grootmoeders het schoon ste bezit uitmaakten. En als de avond is gevallen ifordt al dat schoons door drie petroleumlampen beschenen, want de bezitster der kraam vindt alle moderne verlichting uit den booze. Reeds 50 jaar staat deze kraam op de Alk maarsche kermis en moeder Franken is hiervan de trouwe bewaakster, bügestaan door haar dochter, die naast haar een hakstel explolteerd. Wilt ge nog een oud stukje kermlsverschjjnsel zien, bezoekt dan eens deze jubllaresse. Men spreekt wel eens van echte kermfsstuk ken en bedoelt daarmee dtulke, die In staat zün half Alkmaar naar de schouwburgzaal te trekken. Een dergelük stuk moet aan heel wat elschen voldoen: het moet geestig zün en daverende lachsalvo's kunnen ontketenen, maar het mag toch ook niet louter bombast zün; het moet in staat zün de bekende combinatie van lach en traan te voorschün te tooveren. Zoo beschouwd heeft de heer Mooü van het Gulden Vlies een uitstekenden greep gedaan door het Nederlandsch-Indisch Tooneel de eer ste dagen van deze week hier te laten komen met de 4 Müllers. Dat Is nu eens een stuk, dat zoo echt voor deze feestdagen geschikt is. Het vloeit over van dat bepaald soort humor dat niet Is van deze lage waterstranden en dat men „gün” noemt. Maar tegelük geeft het momenten van ontroerende, echt menschelüke Reeds thans kan worden medegedeeld, dat het aantal deelnemers het getal 100 reeds ver is ge passeerd. De Verkoopweek belooft dan ook een zeer groot succes te worden. Ter geruststelling van het koopend publiek deelt de commissie mede, dat in verband met ingekomen vragen, tijdig zal worden bekend gemaakt, welke winkeliers de Gamlt-letters zul len uitgeven. WÜ verwüzen overigens naar de advertentie terzake in dit nummer. Vorige Slotkoersen. Vorige Slotkoersen. Heden Ui >0*4 4% —11.20; Lond. Reg 12.20—1530; Daventry 1530 —1735; Lond. Nat. 1735—1930; Daventry 19 20 19.35 Middl. Reg. 19352030; Daventry 2030 FBOV. GEM. RADIOBEDRUF DfNSDAG 28 AUGUSTUS. Lün 1 Hilversum. Lün 2 Huizen. Lün 3 Lond. Reg. 10351030; Daventry 1050 MAANDAG, 27 Aug. Vorige Slotkoersen. Heden 7.3674 57.75 9.73% 34.65% 48 19 3295 38 05 37 05 1.45% 12.67% 6.13% 20.15 —24.00. Lijn 4 Keulen 1030—19.20; Warschau 1930— 24.00. Inderdaad, we zün weer zoo ver. De kermis van het jaar 1934 is weer begonnen. De geuren van poffertjes, wafels en oliebollen van de laatste het meeste zijn weer begonnen de lucht van de stede Alkmaar te bezwangeren; de draaiorgels vele in getal, togen aan het dreunen van hun populaire wüzen. het muzikale gevoel en de beurzen der Alkmaarders In niet geringe mate op de proef stellend. De stoommolen, de draaimolen, de Rl-del-o, de Wembley en wat al niet, zetten zich in beweging en verlokken In felle lichtflankeerin- gen en schitterende muziek velen van hun ge neugten te genieten. De café’s en de cabarets zetten hunne deuren Wagenwijd open en noodden met schemerige hoekjes en zoete prettige muziek, tot een be zoek. En om de rü te voltooien openden de kra men hun zeilen en verlokten de snoeplustigen met hun zoete aantrekkelüke waren tot koopen en met schoonschünende prüzen de gokkers tot het wagen van een kans door het schieten met een geweer, het gooien van een bal of ring en het trekken aan een touwtje. Allen zetten hun beste beentje voor, teneinde de kennis een goeden aanvang te geven. Edoch, men kan zijn best doen, maar zonder de noo- dige, goed ter beurze zünde menschen komt men er niet gemakkelük; of soms heelemaal niet. En aan dat soort menschen mankeerde het Zaterdag, den eersten dag, wel een weinig. Wel was het in het eerste gedeelte van den avond op de kermis wel druk van vele kijkers en kük- sters, maar de koopers om in winkeliersstül te spreken bleven voorloopig nog uit. Vooral te ongeveer elf uur, een tüd. die toch druk kan zün, was het erg stil; oök van kükers De kermisattracties hadden zoo goed als niets te doen, sommigen stonden zelfs bij gebrek aan klanten geheel stil. Ook de caféVen de caba rets waren slecht bedeeld met klanten. De inzet van den eersten dag was dus zeer mat en weinig bemoedigend voor diegenen, die hun bestaan bü de kermis moeten vinden. Maar het was niet de eerste keer, dat een kermis zoo kalm in werd gezet, zoodat er nog de hoop kan bestaan op een goede verdere week. Deze hoop werd gister-, Zondagavond, niet beschaamd. Vooral des avonds was het buiten gewoon druk op de kermis .terwül ook de spelen en de café’s alsmede de cabarets, over 't alge meen goede zaken maakten; tenminste, voor- soover een niet ingewüde In het vak, dat kan beoordeelen In ieder geval zullen we maar aannemen, dat de zaken goed gingen. Het was buitengewoon gezellig en vol op de kermis, zoo dat men neiging kreeg eens te gaan twüfelen aan het bestaan eener crisis, die de wereld heet te teisteren. Over het algemeen verliep alles in goede orde. Wel moest de politie enkele keeren ingrijpen tegen personen, die wat al te veel geofferd had den aan god Bacchus, terwijl oa. ook een paar motorrijders, die het nuttig achtten met veel lawaai op gevaarlüke wüze door de drukte heen te stuiven, aan hun jasje getrokken moes ten worden, maar overigens toonden de Alk maarders, en ook de vele bultenmenschen, dat rij ordelievende schepselen waren. ■De Dassi-schouwburg op het Doeleveld. waar gister voor het eerst de Meyer Hamel s Revue werd opgevoerd, was zoo goed als uitverkocht. Drie uren lang werd het talrüke publiek aan genaam bezig gehouden met In alle opzichten schitterende scènes, afgewisseld door vroolüke tfereeltjes, leuke liedjes en gracieuze dansen. Laten we er direct büvoegen, dat dit bü een groot percentage van het publiek het geval was te oordeelen naar de reactie in de zaal op het geen voor het voetlicht gebeurde. Het publiek was merkbaar In een kermlsstemmlng. Doch laten we den Inhoud van deze revue even nagaan. Die zouden we kunnen vergelüken met den Inhoud van een grabbelmand; telkens wat anders en het eene heeft met het andere niets uitstaande. Verband is er niet tusschen de verschillende tafereelen en de revue had b.v. evengoed kunnen heeten: „Grepen uit de Grab belmand" of zoo. De eerste tafereelen brachten de voornaam ste medewerkers aan de revue ten tooneele; zü stelden voor de diverse filmhelden van Holly wood en Ufa, doch bleken dan rasechte Hol landers te zün, die „evengoed" 'n* film kon den maken. Het publiek kreeg 'n steek, omdat het buitenlandsche kunst op hooger pnjs stelt dan de Hollandsche. Kees Pruis en Sylvain Poons kregen menig maal de gelegenheid samen een grappige scène te spelen; bun optreden als optimistische en pes simistische krantenlezer sloeg in; de dronke- mansscène van de driestulvers-tragedle deed het publiek schateren van het lachen. Een chansonnière, Louisette, heeft een be langrijk aandeel gehad In het succes van deze revue. In het eerste tafereel kon men haar al bewonderen als, Betty Boop uit de -teekenfllm; In de radio-kookles, als de vrouw, die nooit kookte en nu aan de hand van de radio-kook-1 Uitslag van een ploegachtervolgingsrace: A-kl 21.6 K.M.: Achtervolgde (tijd 33 min. 2 sec.) H. Bol; J. A. Serpentle; F. Roobeex; L. van Engelman. Achtervolgers (tijd 33 mln. 25 sec). J. Zand- voort; Jb. Homan; G. Oukes; P. Joon. B-kl. 216 KM. :Achtervolgde (rijd 37 mln. 15 sec): J. H. Mulder; J. J. Rootring; C Dames; H. StroombergenB. Martin. Achtervolgers (tüd 37 min. 13 sec.): W. Wou ters; J. de Bood; D. Groot; H. 'Smith; Chr. Egbergen. C-kl. 21.8 K.M.: Achtervolgde (38 mln.): J. Hollebee; J. Frijn; J. Mulder. Achtervolgers (tüd 39 mln. 8 sec.): K. Kusch; J. Woudstra; K. Smit; W. Butte. Behoudens deze restrictie, kunnen we overi gens toegeven, dat dit gezelschap tot het beste behoort dat ons land op dit speciale gebied van vroolüke operette te bieden heeft. Het puikje van de Nederlandsche operette-artlsten werkt er aan mee, en dit geschiedt met zooveel élan, dat het publiek het den geheelen avond heeft iweehonderd maal is I uitgeschaterd. Het applaus groeide aan tot een ovatie en meerdere open dolkjes waren de be- loonlng voor uitstekend gespeelde scènes of keurig gezongen liedjes. Natuurlük gold dit succes het allereerst de „sterren” van het gezelschap. Om met de vrouwelüke te beginnen: Bertha Verswüver, met haar Ietwat zinnelük tempera ment, vertolkte uitstekend de rol van Albi Or- nelli.Haar snel-wisselende stemmingen van poes lievigheid tot een katachtig blazen ontlokten de grootste hilariteit. Dan mogin genoemd worden Harry Boda en Piet Köhler. We noemen ze maar in één adem, want belden wedüverden in het scheppen van dolle situaties. Harry Boda deed nu en dan erg aan Buziau denken, maar hü had daarnaast toch genoeg eigens, om zün create büzonder te waardecren. Pieter Köhler was een oolük Geldersch boertje, aoo in den trant van v. Riemsdük. Dat hem dit goed afging behoeft van dezen ras-artist niet te verwonderen. Van de rollen van het 2de plan noemen we vooral Rob Milton als Dr. Sibelius. Dit strak volgehouden type was buitengewoon vermake- lük. evenals trouwens de Klaas Relling van Ka rei Baars. Verder werkten nog mede de dames Sien de la Mar als Mevr. Dobberman (opmerlqelük gold gespeeld) Bep en Tinl Visscher en niet te ver geten Corrie Pinksen, die in haar beide rollen groot succes had. Het orkest was niet groot, maar gaf zoowel als begeleiding van den zang als in de entre- actes uitstekende muziek. In de nieuwe schouwburgloge op het Doden veld werd door het Grand Théatre Operette- gezelschap opgevoerd „In Pyama”. Deze ope- rette is bewerkt naar het gelüknamlg blüspel af te breken Morita behoort nu eenmaal tot I van Arnold en Bach. Bü deze bewerking is het de generatie van 1870 en dat is een Jaargang” een en ander gewüzigd. gelukkig maar, want J‘- 1 anders zouden we zonder meer een bezoek heb ben moeten ontraden. Maar zelfs nu nog is de 'fflïbele sfeer van het gebeuren op de Bühne zóó. dat we het strengst mogelük voorbehoud moeten maken: voor volwassenen. Dit „volwassenen” is dan al dus te verstaan, dat nog niet ieder, die 18 of 19 jaar oud is, er toe mag gerekend worden. Al leen zü, die het leven kennen en In zeer ruime mate de gave des onderschelds bezitten, kun nen dit mengsel van vergissingen en vreemde toevalligheden zonder schade verteeren. Een deel van onze bezwaren zou nog worden weg genomen. wanneer enkele al te duideiüke toe spelingen werden achterwege gelaten en een Staatsleeningen 4% Nederland 1918 4 Nederland 1934 4% N Ind 1926 AB 4% N. Ind. 1931 5H Youngleen. 1930 Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MÜ. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’s Pat Nieuwe Philips Ned. Ford Industr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecot* 8. Steel U. 8. Leather Intern. Nickel Stand. Brands Mijnbouw Boeton Münbouw Alg. Exploratie Redjang Leboog Petroleum Kon. Olie Gaboe* Ferlak Peudawa P Continental OU Shell Union OU Rubber Adam RubberL.... Bandar DeU Batavia Rubber Serbadjadl SUau V. I. G. O. Allied Intercontln. Rubber Sebeepraar* Java Oh. Japan ....«•••m Kon. Ned. Stoomb. ScbeepTaart-ünle ........m. Suiker H.* V. A. Ja». Cultuur N. L 8. U. Vorstenlanden Actions idem Tabak DeU Batavia Oude DeU Ooutkus* Senembah Spoorwegen Union Paclflo Wabash Erie Kansas City South South. RaUw Chic. MUw. MaxweU L Gr. •.•••••mm» t Nominaal, die mislukt is en nog voor niets deugt, meent de oude heer en de kleinzoon Otto, de mo derne, ondernemende zakenman, die het met zün vader niet vitoden kon. een eigen zaak be gonnen is, en die daarin gesteund wordt door grootpapa Philipp. Wat het vrouwelük gedeelte van deze Müller- clan betreft, is er eerst Ella, de echtgenoote van Maup, oftewel Morita. Levende niet met maar naast haar man. is zü gaan offeren op mate- looze wüze aan dien afgod van onzen tüd: het bridgen. Daarbü komen dan nog de fün-intel- lectueele dr. Hertha en de veel grover besnaarde zakengirl Mary. Deze allen voeren een verbit- terde?<»8^r^<^ dle eersten aanleg ontstaat uit I ietwat banale scène werd gecoupeerd, verschil In karakter, maar ten slotte gericht Is op eigen jnacht en invloed. De man die uiteln- delijk alles weer tn het goede spoor brengt is de oude heer Philipp, wat niet meer dan blUük is als we bedenken, dat zün onbarmhartige en hatelüke „Witaen” heel wat tot het familieleed hebben bügedragen. Dit stuk, dat meer dan v opgevoerd, wordt natuurlük gespeeld met een vaart en een verve om van te smullen. De Père Noble, de familievader, is Cor Ruys. Wat een meesterlüke uitbeelding van den ongebroken grijsaard, helder van geest, maar toch met de midden 8ün Een groote stroom kermisbezoekers bewoog zich gisteravond om even over 13 In de richting van de Stationstraat, waarheen de brandweer met vol materiaal en grooten haast was uit gerukt. Ook wü gingen met den grooten stroom mee, doch kwamen bü het Texelsche Hek de terugkeerende brandweer al weer tegemoet. Er was geen brand. Men dacht: loos alarm of bal dadigheid. Het was echter nieta van dit alles. Er was een misverstand In het spel. Er was inderdaad brand; en ook in de Stationstraat, maar dan te Bergen. Men had daar in de pubUeke telefooncel den brand gemeld, doch deze cel geeft op dit uuf aansluiting op Alkmaar en het vermoeden is. dat via de telefooncentrale de Alkmaarsche po litie en de brandweer hier ter stede gealarmeerd werden. Inmiddels was ook de Bergensche brandweer uitgerukt. Door onbekende oorzaak was brand uitgebro ken in de bakkerü van den heer H. G. A. Bak ker in de Stationstraat. De brandweer wist het huls en den winkel te behouden, zoodat de brand tot de bakkerü, die nagenoeg uitbrandde, beperkt bleef. Verzekering dekt de schade. nukken van den ouderdom. Zooals hü in een brok diepen ernst plotseling een gün weet te plaatsen, is eenig De tweede „günponem” is vanzelf Louis de Bree Hü is de sjovele op-de- schulfjeslooper Mendl. Een kostelük type deze altüd goedgehumeurde verschoppeling, met zün eeuwige peuk sigaar. Zouden wü hem misschien mogen vragen een beetje duidelüker te spreken; niet altüd Is zün half gemompelde Jiddisch te verstaan. Jacques Reule is de man van de mislukte generatie. Aan zün rol is heelemaal niets humo ristisch. evenmin als In die van zün zoon Otto, gespeeld door Wlm Kan. Maar het pleit voor hun spel, dat zü midden in de uitbundigste gün echte ontroering weten te wekken Daarin worden zü trouwens schitterend terzüde ge staan door mevrouw Rika Hopper als Frau Ella en door Lily Bouwmeester als dokter Hertha Noemen wü tenslotte nog Ellne Plsulsse als Mary en niet te vergeten Pierre Myln als Sally Lasch. J Wü schreven het hier boven reeds: de 4 Mül lers zullen het ook In Alkmaar zeker doen. Reeds den eersten avond hadden zü uitstekend bezoek en we twüfelen er geen oogenbllk aan of de resteerende avonden (tot en met Woens dag) zal de Gulden Vlleszaal te Wein blüken om allen te bevatten, die met deze amusante familie willen kennis maken. 100% 101% 100% ..- 101 29% De garprüa Door het bestuur van den Ned. R.K. Volksbond, van de Ned. Middenst.- vereen. „De Hanze”, van den Land- en Tuin bouwbond, van den Ned. Tuindersbond Boven karspel is in samenwerking met besturen van vereeniglngen uit andere gemeenten, die gas van Enkhulzen betrekken, een request aan den ge meenteraad van Enkhulzen gezonden, waarin oa. betoogd wordt: dat zü In een gecombineerde bestuursvergade ring het huidige gastarief In den breede be sproken hebben, waarbü 15 gebleken, dat m-n algemeen van oordeel Is dat dit tarief In deze slechte economische tüdsomstandigheden te hoog is en onmogelük gehandhaafd kan blü- ven. dat ondergeteekenden van meenlng zün dat het tegenwoordige tarief van 12 en 13 ct. vastrecht per 60 M3, en daarboven 7 ct. per M3 dringend moet worden herzien en dat men In onze gecombineerde vergadering naar voren is gekomen met het volgende tariefvoorstel vastrecht 10 en 11 ct. per 20 M3., daarboven 7 ct. per M3.; dat ondergeteekenden als vertegenwoordigers der vier toporganlsatles in de 4 dorpen en dus als spreekorgaan van de geheels bevolking aldaar, een dringend beroep doen op uw Raad om dit verzoek in ernstige behandeling te nemen en te besluiten om tot verlaging, spoedig mogelük over te gaan. De voorbeurs was vandaag goed gedisponeerd. Er werd wel is waar weinig of nieta omgezet, maar de tendenz was vast. Dit op het voorbeeld van Wallstreet, waar Vrijdag en Zaterdag JL een betere stemming kon baan breken. Deze stemming hield verband met de sterk toene mende verwachting, dat de i eérganisatie van het werkprogram der regeerlng een gunstige ontwikkeling van den economlschen toestand in de Vereen. Staten tengevolge zai hebbent terwül tevens de steun, welke aan den dollar door ver dere goudzendingen naar Europa verleend wordt, Let vermoeden deed veld winnen, dat een ge zondere politiek op monetair gebied zal gevolgd worden. Aan inflatie denken daarom in Amerika slechts weinigen en dit draagt er zeker toe bij. dat de kans op Inflatie van onzen gulden ten onzent ook minder besproken wordt. Vrijdag jl trachtten sommigen ter beurze het denkbeeld van inflatie weer ingang te doen vinden, maar uit den geringenThandel bleek wel duldelük, dat de Invloed hiervan vrijwel nihil was. In aan- sluiting aan Wallstreet war*n heden Ameri- kaansche Shares hier vanochtend vaster; Steels monteerden büna een vol percent tot 21%, BethL Steel 1% pet. tot 19 en Anaconda A pct. tot 8 1/16. Van locale waarden konden Phllips- lampen 1 pet. verbeteren tot 213. Koninklüke Olie 1% tot 154% in verband met Deterdinga veraklaring. dat de positie der Amerikaansche petroleummarkten binnen betrekkelük korten tüd valt te verbeteren. HVA en Amsterd. Rubber handhaafden zich op het vorig slot, respect. 171% en 101. Unilever evenzoo op 65. Aku bleef ook onveranderd op plm. 36 en de Youngleening had een ietwat zwakkeren ondertoon op plm. 29 pet.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 14