HAAS N AT IO N A L E PROVINCIAAL NIÉUWS MARKTEN SAFE-LOKETTEN MAANDAG 27 AUGUSTUS 1934 I v. ELLINCKHUIJZEN JUWELIER ANEGANG 32 "I CASTRICUM NIEUWER-AMSTEL HEEMSKERK SPIERDIJK UITGEEST LEIMUIDEN URSEM DEN HELDER VINKEVEEN ENKHUIZEN VENHUIZEN T WEESP GRAFT WESTERBLOKKER BAAMBRUGGE HOORN BLOKKER MIJDRECHT BEEMSTER ZEVENHOVEN BOVENKARSPEL z. Weerbericht ZAANDAM 4 1 1 LEVENSVERZEKERING BANK Voor f 10.000 verkrijgt een 67-jarige vrouw. MUZIEKCONCOURS TE HALFWEG MEDANA-H O R LO G E S geëtaleerd 5.90 azijn I mosterd TA.FE.ULURE.Mj ZUURKOOLFABRIEKEN NAAR BELGIË aS» I De eerste dag een groot succes ZOO van ten Zwemwedstrijden te Purmerend Aan- heeren: i wisselslag Examen handenarbeid Aug. van ROTTERDAM i o b I h v n u n Ki een lijfrente van ƒ1015,23 's-jaars Korporaal-monteurs bjj den Motordienst K. J. M. Wegens de vacantie zullen In de Week van 26 Augustus1 September geen bij eenkomsten worden gehouden. Parochiale bedevaart De parochiale bede vaart wordt dit jaar gehouden op Zondag 16 September as. Lastige Amsterdammers Gisteren, Zondag, was een tweetal Amsterdam met een vracht auto, waarop eenlge vrienden en vriendinnen naar huts loopen. K had dit gezien, snelde na en gaf deze een slag op haar hoofd. Mej. Z. liet de tasch vallen en K. gaf deze weer aan het meisje terug. Proces-verbaal werd opgemaakt. V a V n a HAARLEM. Geëxamineerd 12 mann. Candi da ten: 1 teruggetrokken. Geslaagd de heeren: A. Meilink, C. van der Etfk, H. E. IJssenagger te Amsterdam en F. L. G. Bruinsma te Utrecht. Benoemd Bij Kon. Besluit is tot heemraad van het Waterschap De Beemster benoemd de heer K. Akkerman, alher. auspiciën van den Nederlandschen hadden te Purmerend z wem wed - over verschillende afstanden, Begin van duinbrand te Castricum. Zon dagmiddag tegen half drie ontdekten eenlge spelende jongens op de Zanderij brand In de duinen tegen de zgn. Goudsbergen. Direct werd de nabij wonende duinarbelder Bleljendaal ge waarschuwd. die alles in den Steek liet en met een schop gewapend per rijwiel zich daarheen begaf. Ook eenlge andere personen als A. Doctor. E. Zonneveld en anderen begaven zich daarheen en konden den b xnd in begin stadium smoren. Ongeveer 200 M2, duinhelling verbrandde. Was niet direct krachtdadig opgetreden, dan had de brand, aangewakkerd door den feilen Noordenwind, een onherstelbaar verlies aange bracht. Aug. Bot- Overgeplaatst De Eerw. Zr. Gerardus Majella, bewaarschoolonderwljs alhier, is ver plaatst naar Boskoop (Z.-H.) I I 1 1 ti 1 2 e i o i s P a d d hl st hi P< 01 Ir ir hl w cil dl Pleter- fhaven 5 Dln- 1 1 I 1 1 1 i 1 i 9 d k s d a n v Festiviteiten Oranjevereenlging. De door de Oranjevereeniglng alhier georganiseerde feesten in verband met den verjaardag van H. M. de Koningin, welke op 1 September as. worden gehouden, beloven een groot succes te warden. Des middags zal een groote optocht voor kin» deren worden georganiseerd, welke zal opg>- lulsterd worden door de muziekvereeniglng V.I.O.8., voor welken optocht alle kinderen de zer gemeente worden uitgenoodlgd. Het vertrek punt zal zjjn het Kérkpleln, omstreeks drie uur. Aan de feestelijkheden, welke om half acht in het geheel geïllumineerde Gemeentepark zullen aanvangen, is door de volgende vereeniglngen medewerking toegezegd: de muziekvereniging ..VJ.O8.", de gemengde zangvereeniglng „Zang en Vriendschap" met haar kinderkoor, de ge- K. J. C. Groepsbijeenkomsten in df week van 26 Augustus1 September: Maandag 8 30 St. Wllllbrprd en André de Thaye. Woensdag 8 30 St. Michael. Donderdag 8.30 Don Bosco. Concert Op Koninginnedag zal de R.K. Muziekvereeniglng „Unitas” een concert geven •in de tent. Met motorfiets gevallen In de buurtschap ..De Bosch" onder deze gemeente is een motor rijder. R„ gevallen, waardoor hij een hevige her senschudding opliep en op last van dr Bijleveld alhier naar de Rijkskllnleken te Utrecht ver voerd. Men vreest voor zijn leven. De duorijder bekwam nagenoeg geen letsel. Italiaanscbe onderscheiding De eerste lui- tenant-vlieger J H. van Giessen, afkomstig uit deze gemeente, is wegens zijn verdienste jegens het eskader-Balbo tijdens diens verblijf op Ijs land benoemd tot ridder In de Kroonorde van Italië. c Hoogste barometerstand: 7719 te Sarna. Laagste barometerstand: 745,1 te Festmanör. Verwachting: Zwakke tot matigen, la ter mogelijk verder toenemende Oostelijke tot Zuidelijken wind; aanvankelijk nog helder tot licht of half bewolkt. Waarschijnlijk droog, be houdens dauw, iets warmer. Zon op 6.03, onder 750. Maan op 735, onder vjn. 8.39. Licht op 0. In de weide geslacht Voor de tweede maal is er in een dezer nachten een schaap van den veehouder C. Cornelisse in de weide geslacht. De bout heeft men meegenomen, doch de vacht later, liggen. De politie doet onderzoek naar de daders. Agenda. Maandagavond geen R. K. Zang vereniging. Dinsdag Jonge Wacht. Woensdag Missienaaikrans. Donderdag Jonge Wacht. Vrij dag Congregatie meisjes; R. K. Harmonie Za terdag Jonge Wacht. heeft een SPECIALE ETALAGE met Een GOEDKOOP en GOEDLOOPEND Horloge voor Dames en Heeren Elegante Modellen - Een Horloge voor den tegenwoordigen tijd De garprtjs. Door het bestuu» Van den Ned. RK Volksbond, van de Ned. Mlddenst.- vereen. „De Hanze”, van den Land- en Tuin bouwbond. van den Ned. Tuindersbond Boven karspel Is in samenwerking met besturen van verenigingen uit ander gemeenten, die gas van Enkhuizen, betrekken, een request aan den ge meenteraad van Enkhuizen gezonden, waarin o.a. betoogd wordt: dat zij in een gecombineerde bestuursvergade ring het huidige gastarief in den breede be sproken hebben, waarbij is gebleken, dat men algemeen van oordeel is dat dit tarief in deze slechte economische tijdsomstandigheden te hoog is en onmogellik gehandhaafd kan blij- ven. dat ondergeteekenden van meening zijn vuurwerk of ander ontplofbare stoffen in deze Castricummerpolder In plaats van *t stoomgemaal van den Castricummerpolder zal tot aanschafifng van eer. ruw-oliemotor van 5055 P.K. worden overgegaan. Zeiljacht in het Merwedekanaal omgeslagen. In het Merwedekanaal nabij Nlgtevecht heeft Zondag een botsing plaatsgehad tusschen een motorvrachtboot, welke op reis was naar Am sterdam en een van die richting komende kleine zeilboot, waarin twee heeren zaten. Het zeil- jachtje sloeg om, zoodat de inzittenden in het kanaal terechtkwamen. Met een roeiboot wer den de heeren aan den wal gebracht. Naar ons verzekerd werd, zou de oorzaak van het ongeval schuilen in een ver-uitstekenden stok van het vrachtschip, welke het jachtje geraakt zou heb ben. Er was echter geen politie in de nabijheid, om de zaak verder te onderzoeken. mengde Chr. Zangvereeniglng „Kunst na Ar beid", eveneens met haar kinderkoor, en de gymnastiek- en athletiekvereen. „Sandow”. Het bestuur der Oranjevereeniglng verzoekt de burgerij om vooral op 31 Augustus en 1 Sep tember de vlaggen uit te steken. m ve m m Niet alleen de firma G. Kramer Si Zonen te Zuid-Scharwoude Is van plan in België een filiaal te vestigen ter bereiding van zuurkool, ook andere zuurkoolfabrieken hebben dergelijke plannen, waarvan er al zijn, welke reeds aan het bouwen zijn. Tuinbouwtentoonstelling. Het ligt in de be doeling om ter gelegenheid van de Koninginne- feesten op 12 en 13 September een tentoon stelling te houden van groenten, bloemen en vruchten. Het initiatief is genomen door het bestuur van den Jongen L.TB -Momenteel wordt hard gewerkt om deze tentoonstelling, welke in het R. K. Vereenigingsgebouw wordt gehouden, in alle opzichten te doen slagen. Baldadigheid. De heer H. P., die een uurtje zijn auto aan den openbaren weg geparkeerd had, kwam bij zijn terugkomst tot de onaange name ontdekking, dat men alle lampen uit zijn auto had gestolen, de benzine weg had lateti loopen. terwijl mede alle gereedschappen ver dwenen waren. De politie stelt een onderzoek in. Jeugdige dieven Door de politie alhier is de hand gelegd op een zestal knapen, waar van de oudste 12 jaar. die zich hadden schuldig gemaakt aan winkeldiefstallen. Ze gingen als volgt te werk: Stapten een winkel binnen en vroegen den winkelier b.v. een doos. Terwijl de winkelier zich verwijderde, sloegen zij oun slag. J°nge L.T.B. Dinsdag houdt de Jonge L.T.B. eene ledenvergadering in het R. K. Ver- eenigingsgebouw, aanvangende des avonds acht uur. Burgerlijke Stand Geboren: Jan Johan nes zoon van W. van Diemen en A. C. Varen horst Buurt); Alida Maria dochter van M. J. Janmaat en J. M. de Bruyn (Hoef). Gehuwd: A. J. Compler 25 jaar' (Vinkeveen) met W. C. van Scheppingen 21 J. ^alhier); C. Kerkhoff 30 jaar (Amstelkade) en G. J. Cox 30 jaar (Amsterdam); Petrus Hogeveen 48 jaar (Hoef) en Agatha Cornelia Roeleveld 30 jaar (2e Bedijking). Ondertrouwd: Christlanus Adrianus van Eg- mond 24 jaar (Waverveen) en Agna Petronelln Veerhuis 19 jaar (alhier);; Jan‘.pak 26 jaar (Kamerik) en Aletta Cornelia Bergshoeff 26 jaar (de Hoef). Motorongeval Vrijdagavond had alhier op den Molenweg een motorongeval plaats. De heer G. Seyts, die op genoemden weg voor zijn examen het motorrijden aan het leeren was. kwam plotseling zoodanig te vallen, dat medi sche hulp ter plaatse noodig was. Deze hulp werd verleend door den assistent van dr. Bloem. De wonden van den gevallene moesten gekramd worden. Na deze en verdere hulp van genoemden assistent bleek overbren- 1 ging naar een ziekenhuis niet meer noodig. z s. «au, «roosduikers, 1 mln. 39 sec 3 T. van Zane, Waterlelie, 1 min. 39 2'5 sec. 4 X 25 M. estafette vrije slag dames adspi- ranten: 1 P. Z. en P. C., Purmerend, 1 min. Rtjwieldieven Zondagmorgen zijn bjj da R.K. kerk aan Het Kalf een rijwiel en twee rjj- wielplaatjes gestolen. Zou het geen tijd worden daar een wachter te plaatsen? De Dahlia-tentoonstelling. Vrijdagavond vergaderde het bestuur van Floralia, teneinde allerlei plannen voor de op 5. 6 en 7 Sept, te houden tentoonstelling te bespreken. De mede werking van alle kanten toegezegd doen ons alle goeds voorspellen. Uit verschillende deelen van het land zijn toezeggingen tot inzending gedaan o.a. van de firma's Bruidegom van Baarn, Paps- voort van Aalsmeer, Carlé van Haarlem. Mantel van Avenhorn, Dekker van N. Niedorp enz. Bloempjesdag Zondag 9 September as. wordt een bloempjesdag gehouden ten hate van 't Santosfonds. JL be Van de dienstplichtigen van de lichting 1935 die zich hebben opgegeven voor den Motor dienst om in aanmerking te komen voor oplei ding tot korporaal-monteur en daartoe te Haarlem een examen hebben afgelegd, zijn ge slaagd: K. Hollander uit Haarlem; J. P. v. d Oragt, Velsen; C. F. van Zutphen, Haarlem; S. F. Hille, Amsterdam; J. Snoek, Amsterdam; O. G. Egberts, Borger; D. Blom, Utrecht; D. Boot. Alphen a. d. Rijn; W. Neeleman. Delft; 8. Th. van Schooien, ’s GravenhageA. Dene- kamp, Kampen. Vrijstelling. Met Ingang van 1 October a.s. heeft de minister van Defensie voorgoed vrij stelling van militairen dienst verleend aan den dienstplichtige van lichting 1933: Hendrlkus Schoonderwoerd wegens kostwinnerschap. Ontslag gevraagd. Wegens de ongeschikt- verklaring voor verdere uitoefening van zijn functie door den pensioenraad, heeft de heer J. Berrevoets, hoofd der OX..S. 3 als zoodanig ontslag aangevraagd. KENNEMEB BANKVEREENIOINO houtplein 8 Raadsvergadering. Bij de ingekomen stuk ken was een verzoek om subsidie van de Ver- eenigde Diaconies Clasis Hoven welke bü de begrooting zal worden behandeld. Adres alg. vereeniging bloembollencultuur verzoek subsidie voor bloemententoonstelling, niet in behandeling genomen daar dit niet behoorlijk geregeld was. Schrijven Minister van Soc. Zaken vaststelling tarieven van steunverleenlng aan crisis-werk- loozen, goedgekeurd en reeds toegepast. Verzoek van mej. G. van Essen ontslag te verleenen als onderwijzeres wegens huwelijk. Eervol ontslag verleend op een nader te bepalen datum. Medegedeeld werd dat de nieuwe bouwveror dening is goedgekeurd en Inmiddels in werking is getreden, dat de steunregeling voor werk- looze land-, tuin- en groente.i-transportarbel- ders tot en met 29 December 1934 is verlengd, dat de gemeentebegrooting voor 1934 door Ged. Staten is goedgekeurd. De gemeenterekenlng 1933 sluit met een batig slot van 17.106,75. De gewijzigde gemeentebe grooting wordt goedgekeurd. Verder werd goed gekeurd de rekening 1932 van de gemeenschap pelijke brandweer te Oosterleek en Leeekerweg. Verzoek van Th. Degeling als bedoeld in art. 13 der 1. o. wet 1920. Vastgesteld op 3.per maand. Voorstel van B. en W. tot wijziging van het bouwtoezicht op de gemeente eigen dommen. Voorgesteld werd den ambtenaar in dienst der gemeente, belast met het dagelijkse!) toezicht op de werkverschaffing, die werkzaam heden op te dragen. Bedoelde ambtenaar is in het bezit van einddiploma Mlddelb. Techn. School te Haarlem, zijn slalans te brengen op ƒ770.per jaar; de aanstelling te verleenen op arbeidscontract, tot wederopzegging, terwijl aan de thans met het toezicht belaste ambtenaren voor Venhuizen D. Nieuwboer en J. Hermus eer vol van hun functie te ontheffen. Aldus goed gekeurd. Boedgekeurd werd het voorstel van B. en W. om voortaan de verslagen der gemeenteraads vergaderingen te typen en vermenigvuldigen en den raadsleden thuis te zenden. Bü de rondvraag werd door den heer Blok dijk geïnformeerd hoe het staat met het dem pen der sloot over het Wijve weggetje. Medegedeeld werd dat bij het werkfonds nog geen bericht is ontvangen; indien voor einde Wij hebben eens geïnformeerd hoe een en ander zal geschieden, of men de kool voor de zuurkool ook In België zóu betrekken, of dat men de Hollandsche kool daarheen zou zenden. Onvoorzichtig. Zaterdagmiddag speelden enkele kinderen op de spoorbaan, richting Hoorn Enkhuizen. Een naderenden treliA, hadden ze blijkbaar niet zien aankomen. De machinist gaf herhaalde signalen en moest aanmerkelijk vaart verminderen. Op het laatste oogenblik verlieten de kinderen de baan, waardoor een ernstig on geluk nog voorkomen werd. De spoorbaan is toch waarlijk geen speelplaats voor kinderen werden medegevoerd, naar Zaandam getogen om daar op ouderwetsebe wijze kermis te vieren. Voor dat men op het kermisterrein was aan gekomen zat de stemming er reeds in. Waar- «ihijnlijK had men onderweg^ reeds heilige huisjes aangedaan, want de wijze waarop het voertuig over den weg zigzagde, deed vermoe den, dat de chauffeur niet in normalen toe stand verkeerde. Gevolg was. dat zij het reeds spoedig met de Zaandamsche politie te kwaad kregen. Een motorrijder, die op het roekeloos rijden eenlge aanmerking had gemaakt, werd met een mes bedreigd, terwijl toen de politie op den auto plaats genomen had, ter bescherming van de opzittenden en het publiek langs den weg, het advies werd gegeven den wagen in de sloot of tegen een boom te rijden. Tenslotte werden de beide leiders van den tocht, onder hevig verzet van hun kant in ar rest gesteld en de auto in beslag genomen, ter wijl tegen belden op verschillende gronden proces-verbaal werd opgem^akt. De kermis. Dank zij het prachtige zomer weer was het Zaterdag en Zondag buitengewoon druk op het kermisterrein. Vooral Zondagavond waren de bezoekers, mede ten gevolge van de propaganda die de directie der Nederlandsche Spoorwegen voor de Zaandamsche kermis maakt door aan te kondigen dat er op de Za terdagen en Zondagen een extra trein zal loo pen, die om 0.30 (half één) de bezoekers naar de hoofdstad terug brengt, bij duizenden te tellen. De kermisinriclttingen en de neringdoenden op en om de kermis hebben ongetwijfeld goede zaken gemaakt. De kermis zelf munt uit door groote verschei denheid. De Burcht is geheel vol gebouwd. Dit ruime plein is zelfs nog te klein gebleken, want ver scheidene inrichtingen van vermakelijkheid, vonden plaats op particuliere gronden, langs de Prins Hendrikkade. Ook de Gedempte Gracht is geheel vol ge bouwd. Ook hier is voor afwisseling gezorgd. Enkele kijkspellen en een paar theaters zijn aanleiding dat ook dit gedeelte van de kermis zich in een regelmatig druk bezoek mag verheugen. Als het weer goed blijft, mag een goede ker mis verwacht worden. gemeente door hen is verboden voor het tijd vak van 24 Augustus tot en met 10 Sept. 1934. Overtreding “van deze verbodsbepaling kan worden gestraft met een geldboete hoogste 25.of een hechtenis van ten hoog ste vjjf dagen. Kerkbericht Maandag 8.15 uur Vrouwen congregatie. Dinsdag te 7 uur Lof. Woensdag en Donderdag geen H. Mis te 8.15 uur. Woensdag te kwart voor 8 meisjescongre gatie. Donderdag te 7 uur Lof. Vrijdag 7 uur Kruisweg; 8.15 uur Mannen congregatie. Zaterdag van 4 tot 9 uur biechthooren. Te 7 uur -Rozenhoedje. Zondag de H. H. Missen te kwart voor 7, 8 uur, half 10 en te kwart voor 11 de Hoogmis. Oranjefeesten. De Oranje-Vereeniging al hier heeft besloten tot een Oranjeviering op Zaterdag 1 Sept. a.s. Dea namiddags te 1 uur zulletj op het voet bal terrein kinderspelen gehouden worden. Daar na gecostumeerd voetballen, om 6 uur voetbal wedstrijd. De dag wordt besloten met eer. con cert in de muziektent, waaraan zullen mede werken Crescendo onder leiding van den heer L. v. Dokkum en de Gem. Zangvereeniglng on der leiding van Joan Vis. Aanrijding. Een aantal meisjes rijdend op den Dorpsweg moest plotseling uit wij ken voor een in snelle vaart rijdenden vrachtauto. Een der meisjes, wonende te Hoorn, werd echter aan gereden en met een gebroken arm en «ndere kneuzingen opgenomen. Dr. v. d. Waarden verleende spoedig hulp en achtte opneming in het ziekenhuis „de Villa" te Hoorn noodzakelijk. De vrachtauto reed door. De politie heeft de zaak in onderzoek. De reclame der bollenkweekers Het be stuur van den L. T. B. maakt bekend, dat als nog de reclames voo rde kweekerscentrale kun nen worden opgegeven heden (Maandag) in het Vereenlglngsgebouw van 79 uur (oude tijd). Een overval Een dochtertje van v. T. had boodschappen gedaan. Mej. v. Z., die nog een klein bedrag te goed had van haar zuster, greep j^e tasch van het meisje en wilde daarmee vlug J, Wij vernamen, dat men hoogstwaarschijnlijk kool voor de bereiding van de zuurkool uit Nederland zou laten komen, daar er in België onvoldoende kool is. Hierdoor zullen dus de arbeiders nadeel on dervinden van deze overplaatsing naar het bui tenland, want op de fabrieken alhier zal door de genomen maatregelen minder worden inge- maakt. Voor de verbouwers van wittekool is men reeds bezig een regeling te treffen evenals ver leden jaar, waarbij de minimumprijs van witte kool voor zuurkool werd vastgesteld op f 1.25 per 100 K.G., terwijl 0.25 werd ingehouden om de partijen, welke den minimumprijs niet had den kunnen opbrengen, te betalen. Van dit 0.25 kon later nog pl.m. 22 cent per 100 K.G. worden gerestitueerd. Of de resultaten dit jaar even goed zullen zijn valt niet te zeggen ,daar er nu, door de verplaatsing van een gedeelte der industrie naar het buitenland, een grootere export zal komen. En verleden jaar was de export niet aan de minimumprijzen gebonden. Onder Zwembond strijden plaats c“ waarvan de uitslagen zijn als volgt: 100 M. schoolslag heeren: 1 J. Wegener, Nereus, 1 mln. 28 2/5sec. 2 F. ten Pas, D. A. W. 1 min. 29 sec 3 P. Schuitemaker, De Ham, 1 min. 35 1'5 sec. 100 M. schoolslag dames: 1 Annie Ciiossen, F. Z. en P. C„ 1 mln. 35 2/5'sec. 2 B. Kalf, Kroosduikers. 1 mln. 39 Reddings-demonstratie. Zondagmiddag te 2 uur had onder gunstig weer een reddings- demonstratle plaats aan het strand. Ginder de aanwezigen bemerkten we den heer Meljerlnk, hoofdconsul van den Ned. Bond van Reddingswezen en den burgemeester dezer ge meente, den heer Lommen. Na opening der bijeenkomst door den voor zitter dr. Leenaers werd d(jor een der leden aan den voorzitter een brigadevlag aangeboden en wel door een nimf, die uit zee zoo maar kwam opdagen. Vervolgens werd het programma afgewerkt en wel door de Bloemendaalsche brigade als volgt: 1. het toepassen van varvoers- en bevrij- dingsgrepen bij drenkelingen; 2. de juiste wijze van afzoeken naar een drenkeling van een zwlm; 3. het redden van een drenkeling met behulp van een stok waaraan grüpklossen waren ver bonden 4. idem door het vormen van een levende ketting 5. idc—i met behulp van een lange lijn ver bonden aan een haspel; 6. Hierna behandeling onder deskundige lei ding van den voorzitter dr. Leenaers van een schijndoode drenkeling, waarbij men kon zien welke en hoe de juiste methoden moeten worden toegepast. Als clou van deze demonstratie een aardige attractie, wat de lachspieren danig in beweging bracht, n.l. het kiezen van het ruime sop van een pas gehuwd paartje met de huwelijksboot. Het gezelschap van de Castricumsche en Bloemendaalsche brigade bleef hierna nog eenl- gen tijd gezellig bijeen In het strandhotel. De aanwezigen, en dat waren er velen, hebben genoten niet alleen, maar veel geleerd, dit be wees het herhaalde applaus. Bond van bloembcllenkweekers Vrijdag avond werd opgericht een bond van blocmbol- lenkweekers onder het bestuur van de vakgroep van den L. T. B. Twaalf leden gaven zich op. Gelegenheid tot opgave bij den voorzitter J. Klaver Wi. te Spierdijk en bij Jac. Appelman. Wogmeer, Spierdijk. September nog niets is vernomen, zal zulks in werkverschaffing, worden uitgevoerd. Verder werd door genoemden heer geïnfor meerd naar een heining en de bermen der openbare wegen, het neerslaan vna het gras etc. Medegedeeld werd, dat voor het knippen der heining iemand was aangenomen en wat be treft de bermen der wegen, was reeds naar Drechterland geschreven ten einde hiervoor te gemoetkoming in de kosten te krijgen. Door den heer L. Bruinenberg werd geïnfor meerd naar de verlaging van de huishuur van woningwetwoningen. Voorzitter licht een en adner toe er bijvoegende dat rekening werd ge houden met den annulteitsdatum en dat dit voor voor de Woningbouwver. v. Have was per 1 December as. Hierna sluiting. AMSTERDAM. ?7 Aug. Veemarkt, gevoer dwerden 465 vette koeien: le kw. 5860. idem 2e kw. 5258. idem 3e kw. 4450 ct. per kg. slachtgewicht; 126 melk- en kalikoeien 160 tot 210 per stuk. 129 vette kalveren: 2e kw. 4852. idem 3e kw. 4046 ct. per kg. levend gewicht, 74 nuchtere kalveren 3506. 122 schapen 1618, enkele hooger; 587 varkens: «yleeschvarkens. wegende van 90110 kg. 36— 17 ct., enkele hooger, zware varkens 3536 ct, vette varkens 3335 ct. per kg. slachtgewicht, paarden 80100 per stuk. 4 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Overzicht: Runderen flinke aanvoer, handel goed, ruim prijshoudend. Vette kalveren, kort» aanvoer, handel vlug, prijzen hooger. eerste soort weinig aangevoerd. Varkens behoorlijk aanvoer, handel redelijk, prijshoudend. 27 Aug. Veemarkt. 107 vette 230 00. 20 graskalveren 19 00 vette kalveren 30.0060 00. idem per KG. 50—70 cent, 47 nuchtere slachtkalveren 4 00—14.00. 399 vette varkens, zware, per K.G. 2932 cent. Handel matig. ALKMAAR. 25 Aug. N V Elervelllng voor Holl. Noorderkwartier. Aanvoer 130.000 klpeleren: 56-58 2903.30, 58-8W3 003.50, 60-62 3.10—3.60, 62-64 3.303 80 7000 Eendeleren 3.303.40. AVENHORN. 25 Aug. Coöp. Land- en Tuin bouw en Marktvereen. Avenhorn en Omstreken 5000 K.O. Eigenheimers 3.403.80. 15000 K.G. Groot» Due W. 190—2.20 per 100 K G. 6000 K.G. Roods kool 1 00—160 per 100 K G' 35000 K.G. Uien: gewone maat 2.302 60. drielingen 1.702.00, nep 2 603 20 per 100 K.G 11000 stuks groote Bleten 7.30— 10.10 per 1000 stuks 13000 manden Augur ken: grof 6 cent, basterd 1316 cent, stek 6 cent per mand van 6 K G. 900 zak Slaboonen vah 15 K.G.: dubbele z dr. 1.203.15. idem m. dr. 1.00 I. 35 per zak. 2000 K.G Wortelen: Flakkee, verbe terde 1.20—160 per 100 K.G. BOVENKARSPEL. 25 Aug. „De Tuinbouw” 2000 baal aardappelen: Due 0801.15. Blauwe 195—3.00, Elgenh. 1.852 00 per baal 551 baal Uien: grof 1.101.15. groote 1.101.40. drielingen 0.550.65. nep 1.001 30 per baal. 10340 stuks Bloemkool: I 7.0013 50, II 1.70—8.30 per 100 rt. 10425 K G Roode kool 1.30—1.80. 4575 K.G. Gele kool 1.20—1.80 5675 K G. Witte kool 0.60—130 p. 100 K.G. Augurken: 265 manden fijn 86 cent. 471 manden fUn bast. 54 cent. 974 manden basterd 14 cent. 1435 manden grof 6 cent per mand van 6 K.G. 68 zak enk. Slaboonen 0.50135, 307 zak idem dubbele 0.601 40 per 15 K.G. 15 zak 8n(j- boonen 45 cent per zak. BLOKKER. 25 Aug. „Op Hoop van Zegen" Slaboonen 8.0010.00. Snljboonen 6.008.00. Wor telen 2.80. R. Victoria 7.9013.30, BI. Kwets 7.70 —1030. W. Kwets 4.90—7.50. Proleflc 8.0015.00, Fr. Suiker 1903.10, Roode bessen 3.00—7.00, Advocaat 1.402.10, Clapps 6.90930, Yellow II. 20—14.90. ENKHUIZEN, 35 Aug. Coöp. Bloemenveiling ..Bloemenlust” Rozen 513 cent. Asters 23 cent, Hellanthus 33 cent. ENKHUIZEN, 25 Aug. 14 vaartuigen met 1723 pond Z.N. Bot 1417.5 cent, 18 vaartuigen met 4452 pond Koraal 1820 cent. 10 vaartuigen met 451 pond LU naai 26.538 cent, 1 vaartuig met 54 pond Fulkaal 22 cent. 11 vaartuigen met 215 pond Korbot 1516 cent, 8 vaartuigen met 489 pond Lilnaal 2533 oent, 1 vaartuig met 82 pond Kor aal 17 cent. 1 vaartuig met 45 pond ZJf. Bot 12 cent per pond HOORN. 25 Aug. Veemarkt 1 Zeug 65.00, 29 Schrammen 10.0016.00, 71 Biggen 7XK)13 00. Handel goed. -< MEDEMBLIK. 25 Aug Marktver. ..St Joseph**. Schotsche fijne 1.802.05. Idem grove 1.601.75, Wilde Due 110—120. Blauwe 2.00—2.25. Borger» 1803,05, Uien 1.25—1.35. Drielingen 0.600.30, Bloemkool I 8.9011.00, Idem U 4.505 30 Sla boonen met draad 1.101.70. Idem zonder draad 1.181.75, idem enkel 1.151.60 MAKkum. 24 Aug. Vlsch. 1600 pond Fulkaal 17 31 cent, 200 pond Hoek aal 26 cent per pond. MAKKUM. 25 Aug. Vlsch. 1200 pond Fulkaal 1524 cent, 300 pond Hoekaal 26—27 cent. NOORD-SCHARWOÜÜE, 27 Aug. 5200 K.G. aardappelen: Duken 2.40, Bk Eigenheimers 4.10 4.30. 3300 K.G. Spercieboonen 7.001450. 40 K.G. Snljboonen 3.00. 225 K.G. Zllverulen: Zll- vernep 630. Drielingen 190—2 20, Uien 1.70— 2.80. 12500 KG. Roode kool 130—1.40. OUDEWATER, 27 Aug. Kaasmarkt AanVÓer 78 partijen, 3510 stuks, 17550 K.G le soort met R.M. 19.00—21.00, 2e soort met RM. 1600— 18.00, zware soort 23.00. Handel matig. ZWAAG. 24 Aug. Aardappelen 380450 per 100 K.G. Tonneboers 460, tomaten A 300. B 380, C 200, CC 200. Slaboonen 4001600. Snljboonen 8001620. Rroode kool 100—160. gel ekool 120 310. spinazie 3112. uien 200320. augurken 1—25. roode bessen 200460. Profetz 980—1710, bl. pruimen 500—1030. witte pruimen 480—^750. Victor 7001420. perslken 211, druiven 2548, Melvenes 8—23. nat 8—12, bl.kool 8—20. sla 110 310, wortel 250630. komkommers 120,240, BloembollencaKanr Aangezien het geble ken is, dat er fouten zijn gemaakt bij de Kweekerscentrale In de berichten over de in levering. terwijl er ook kweekers zijn <fie niet weten, waarvoor zit weer moeten Inleveren. wordt heden (Maandag) vanaf 7.30 door het bestuur zitting gehouden in de Doelen, ten einde inlichtingen te verstrekken. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de muziekvereeniglng „Eensgezindheid” wordt te Halfweg een muziekconcours gehouden, waar aan niet minder dan 50 vereeniglngen deel ne men. Zaterdagavond werden de feestelijkheden ingezet met een concert door de jubtleerende vereenlging zelf. Hierbij heeft de heer P. H. van Essen, wethouder ei} voorzitter van het Uitvoerend Cqmité, een rede uitgesproken, wel ke de heer A. de Graaff, voorzitter van „Eens gezindheid” beantwoordde. Zondag had ten aadhuiz een officleele ont vangst plaats, waarbij het woord werd gevoerd door den burgemeester en den heer de Graaff, waarna onmiddellijk een aanvang- werd ge maakt. De uitslagen van den eersten dag lulden als volgt MarschwedstriJd. Derde afdeellng fanfare, .Luctor et Emergo" te Amsterdam, le prils met 54 punten. Tweede afdeellng fanfare: .Kunst- genit” te Haarlem, le prijs met 54 punten. Kunstgenot"?^e Amsterdam, le prijs met 55 S punt. „Broederschap” te Amsterdam, le prijs piet 56)4 punt. Eerste afdeellng Harmonie „Spoorwijk” te 's Gravenhage, le prijs met 56 punten. Afdeellng Uitmuntendheid Harmonie: .Kunst na Arbeid te IJmuiden, le prijs met 56'4 punt. Eere-Afdeellng Fanfare: „Witten- burg's Fanfare-Orkest" te Amsterdam, len prijs met 57!4 punt. „Excelsior" te Oostzaan. le prijs met 56 punten. Superieure Eere-afdeellng Fan fare: .Kunstkring” te Spaamdam, le prijs met 56 punten. Concertwedstrijd, vierde afdeellng fanfare: „Zuiderwoude" te Zulderwoude, 2e prijs met 259 punten. Derde afdeellng fanfare: „Door Wilskracht Verkregen" te Beets (N.-H.), le prijs met 303 punten; „Luctor et Emergo" te Am sterdam, le prijs met 303 punten. Tweede af deellng fanfare: „Kunstgenot” te Haarlem. 2e prijs met 280 punten; „Kunstgenot” te Amster dam, 2e prijs met 280 punten; „Broederschap” te Amsterdam, 2e prijs met 278 pukten. Eerste afdeellng fanfare: „Excelsior" te Nieuwe Nie dorp. le prjjs met 308 punten. „St. Hildegardls" te Tultjehorn (N.-H.), 2e prijs met 294 punten. Eerste afdeellng Harmonie: „Spoorwijk” te s Gravenhage, 2e prijs met 288 punten Afdee- ling Uitmuntendheid Fanfare: .Kunst na Ar beid" te Purmerend, le prijs met 339 punten, Afdeellng Uitmuntendheid Harmonie: .Kunst na Arbeid" te IJmuiden, le prijs met 321 pun ten. Eere Afdeellng Fanfare: „Wlttenburg's Fanfare Orkest” te Amsterdam, le prijs met 309 punten; „Excelsior” te Oostzaan. le prijs met 310 punten. Superieure Eere-afdeellng fanfare: „Kunstkring" te Spaamdam, le prjjs met 300 punten. De jury bestond uit de heeren A. L. Haze- broek te Haarlem. B. D. Peters te Amsterdam en M. C. van de Rovaart te Amsterdam. De eerste dag van dit concours Is een groot succes geworden. Een talrijk pugllek was op gekomen, hetgeen den geheelen dag In t dorp een groote drukte veroorzaakte. ALKMAAR, koeien 120.00 34.00. 9 dat het tegenwoordige tarief van 12 en 13 ct. vastrecht per 60 M3, en daarboven 7 ct. per M3, dringend moet worden herzien en dat men in onze gecombineerde vergadering naar voren is gekomen met het volgende tariefvoorstel vastrecht 10 en 11 ct. per 20 M3., daarboven 7 ct. per M3.; dat ondergeteekenden als vertegenwoordigers der vier toporganisaties in de 4 dorpen en dus als spreekorgaan van de geheele bevolking aldaar, een dringend beroep doen op uw Raad om dit verzoek in efnstige behandeling te nemen en te besluiten om tot verlaging, spoedig mogeljjk over te gaan. Burgerlijke stand Geboren: Gerda Mar- garetha, dochter van C. Smit .en F. van Dijk. Veenenlaan 96; Julius, zoon van J. Jonker en V. Baart, Kerkplein 14; Johanna Theodora, dochter van P. Bloem en Gr. van Straten. Ged. Turfhaven; Saakje. dochter van J. Reuh- man en Gr. Dam. Oierleden: Petrus Joh. Hendriks, 10 maan den, zoon van P. Th. Hendriks en G. C. Buis; Paulus Roozendaal, 5 jaar. zoon van P. Roo sendaal en M. Groenewoud. Ondertrouwd: Jan van der vliet (Hoorn) en Johanna Koldijk (Schellinkhout). De harddraverij. Naar wij vernemen zjjn voor de op 13 September te houden harddraverij de volgende geldprijzen uitgeloofd- ƒ300 ƒ150 en ƒ50. z De Amstel-Brouweri! heeft evenals vorige jaren een zilveren beker voor het winnend paard beschikbaar gesteld. Zilveren Profeaaiefeeat Dinsdag 23 hoopt de eerw. Zuster Crispina (Neeltje man) in het Klooster te IJsselsteln den dag te herdenken, dat zij vóór 25 jaren haar plech tige geloften aflegde. R.K. Mannenkoor De R.K. Zangvereeni- ging „Veribus Unltls” is voornemens als onder- afdeehng een mannenkoor op te richten. De genen, die hieraan willen medewerken, heeren boven 18 jaar, worden uitgenoodlgd tot een bijeenkomst op hedenavond in hel Gezeller- huls. De Volkaconcerten Vrijdagavond 31 Aug. zal In den Parktuin het tweede volksconcert worden gegeven door de Harmonie „Crescendo” en de Zangvereeniglng „Soli Deo Gloria”. In verband met de geuite wenschen is het aantal zitplaatsen aanmerkelijk uitgebreid tduizend stoelen. In verband hiermede is de entreeprijs iets hooger gesteld. Gem. bekendmakingen B. en W. maken bekend dat de verstrekking van boter- en vleeschbonnen zal plaats hebben aan het bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon op iedeien Dinsdag van des namiddags 24 uur; !n het tijdvak van 27 Augustus tot 4 September wordt op bon no. 34 margarine verkrijgbaar gesteld bij M. Groot, Breestraat 3 en A. Ha-' remaker, Veenenlaan 60; in het tijdvak van 27 Aug1 Sept 1934 wordt rundvleesch £n blik verkrijgbaar gesteld bü Z. Davicfeon, seliesteeg no. 11, J. G. Keet, Ged. Tt no. 44, C. Eilander, Groote Oost no. 65, kla, Groote Noord no. 73. P. Eeken, Vischmarkt 1. R. Groot. Gouw 32. C. Zwaan, Kleine Noord 8 en J. N. Kaldenbach, Koepportsplein 1; dat aan het bestuur van de Oranje-Vereenl- glng alhier vergunning Is verleend tot het houden van een collecte In deze gemeente op 31 Augustus »z.; dat vóór 1 September as. de hondenbelasting 1934 en het schoolgeld 1933-1934 moet zjjn vol daan; dat het verkoopen of doen verkoopen Jubllrnm Burgemeester De Raad zal Dins dagavond a.s. des n.m. te 8 uur in bijzondere openbare vergadering bijeenkomen om denbeer J. A. Bakhuizen, burgemeester dezer gemeente ter. gelegenheid van zijn 12%-Jarlg ambtsjubi leum te huldigen. De heer J. A. Bakhuizen heeft een behoor lijken staat van dienst achter zich. Den 2en Juli 1917. op 26-jarigen leeftijd reeds, werd hij benoemd tot burgemeester der voormalige ge meente Spaamdam. Den 15en Februari 1922 volgde zijn benoeming tot burgemeester van Leimuiden en Rijnsaterwoude in welke gemeen te hij den 22en Februari 1922 werd geïnstal leerd. Bij de installatie verwachtte de toenmalige loco-burgemeester van den nieuwen magistraat, dat hij alles zou doen om rien druk der zware belastjngen te verlichten. Schitterend ts dit gelukt: in 1932 nog werden geen opcenten op vermogens- en gemeente- fondsbelasting geheven, terwijl slechts 20 op centen werden geheven op de personeele belas ting. Ondanks de vermindering van den belas tingdruk zijn er toch veel belangrijke zaken onder leiding van den burgemeester tot stand gekomen. Wij behoeven slechts te denken aan de totstandkoming van de Stichting Drinkwa terleiding „De Drie Gemeenten" waarin ntf een groot aandeel heeft gehad en van welke stichting hfj thans voorzitter is; aan de ver betering der schoeiin'gswerken te Bilderdam, den bouw eener nocdslachtplaats. de vernieu wing van de brug over de Dracht, de verbete ring van den Heerenweg en last not least het onvermoeide streven van den burgemeester om te geraken tot verbetering van den weg Alphen aan den Rijn-Haarlemmermeer en het In de toekomst doen verdwijnen van de tol te Lei muiden. Juist dit laatste was een van de moeilijkste problemen; een voor de gemeente Leimuiden niet al te nadeelige oplossing moest worden ge vonden. Ook In de gemeente Rijnsaterwoude zijn eenige belangrijke werken tot stand gekomen n.l. de vernieuwing van de Jooet Stellenbrug en de verbouwing der O. L. school. De laatste crisisjaren zijn in de gemeente voor de bevolking, voor het grootste deel uit veehouders en tuinders bestaande, wel de moei lijkste geweest; de burgemeester heeft echter ge toond. ook als voorzitter van het Crisis-Comlté. dat het hem ernst is om zooveel mogelijk het leed der door de crisis getroffen gezinnen te lenigen. Ook in het openbare leven neemt de bur gemeester als voorzitter en bestuurslid een be langrijke plaats in. De burgemeester is voor zitter van de afd. Leimuiden van het Groene Kruis; van de Vereenlging tot Wijkverple ging; van de Bouwvereeniging „Gemeentebe lang; voorzitter van de afdeellng Leimuiden van den Vrijwilligen Landstorm, te veel om op te noemen. Wij hopen dat de burgemeester nog vele ja ren aan het hoofd der lelde gemeenten mag “»n»n en dat het hem gegeven mege worden de gemeenten nog weer eens te zien in dezelf de welvaart als voor de crisisjaren. 9 sec. 2 Nereus, Zaandijk, 1 mln. 10 sec. 3 X 25 M. Wisselslag heeren: 1 G. van t Hof. Neptunus, 1 mln. 2 4/5 sec. 2 B. Schuitemaker. De Ham, 1 mln. 4 4'5 sec. 3 A. v. d. Toom, Nereus, 1 min. 4 4/5 sec. 3 X 25 M. wisselslag dames- 1 Anme Cnos- sen, P. Z. en P. C., 1 mln. 8 1/5 sec. 2 A. I. de Vries, Nereus, 1 min. 11 4-5 sec. 3 Alle Cnossen, P. Z. en P. C„ 1 min 13 sec. 100 M. vrije slag heeren: 1 G. van t Hof, Neptunus, 1 mln. 8 sec. 2 J. J. Wegener, Nereus, 1 mln. 8 1/5 sec. 3 J. de Vries. Nereus, 1 min. 12 1/5 sec 50 M. vrije slag dames (Kringkampioenschap) 1 J. Spreeuw, Nereus, 35 4/5 sec. 2 Cl. de Goeie, Waterlelie, 37 sec. 3 T. Roem, Waterlelie, 37 2/5 sec 5 X 50 M. estafette vrije slag 1 Nereus, Zaandijk, 2 min. 37 sec. 2 De Ham, Krommenie, 2 min. 46 sec. 3 Nereus II, Zaandijk, 2 mln. 50 sec. 4 X 50 M estafette vrije slag dames (Kring kampioenschap) 1 Nereus, Zaandijk, 2 mln. 33 2/5 sec. 2 Nereus D, Zaandijk, 2 mln. 37 4/5 sec. 3 X 50 M. estafette wisselslag dames: 1 Nereus, Zaandijk, 2 mln. 8 2/5 ec. 2 P. Z. en P, C.. Purmerend, 2 mln. 10 sec. 4 X 50 M. estafette wisselslag heerenom wis- selbeker) 1 De Ham. Krommenie, 2 mln. 31 2/5 sec. 2 Nereus I, Zaandijk, 2 min. 31 4/5 sec. De polowedstrijd P. Z. en P. C.D. A. W. eindigde in een overwinning voor D. A. W. met

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2