SPORT EN WEDSTRIJDEN O' De Dieselmisère RADIOPROGRAMMA DINSDAG 28 AUGUSTUS 1934 Maar zij moesten heel klein zijn LACQUEHAY WINT TE PARIJS Rjjswjjksche wielerbaan VOETBAL JOEGO-SLAVIË—POLEN 4—1 20 voorsprong bjj de rust Ernstige vechtpartij GRIEZELIGE VONDST ZEILEN Meer wind te verwachten OP STREKDAM GELOOPEN In- en uitvoer in Juni ZWEMMEN MOOI DERDE TE WARSCHAU Bij de 100 Meter vrije slag TWEE AUTO’S GEBOTST Vijf gewonden SCHAKEN F 36 IS LUCHTVAARDIG TOURNOOI TE LENINGRAD BIJNA VERDRONKEN Euwe remise met Botwinnik te Echtpaar in Zandvoort in gevaar ACHTERBAND GESPRONGEN ST1JFSELMEEL GEBRUIKT Duorijder ernstig gewond WIELRENNEN G. M. Hekkelman Club wedstrijden NIET STOPPEN? Teekenen M.O. A Notarieel examen Hoofdakte Tegen een boom gereden Wiskunde L.O. DIEFSTAL EN HELING autobusongeluk bij Emmen Weinig verandering in het weer Gevaarlyke meuenxwatder wondt vier personen ernstig R.Z.V. wint den groepsstrijd voor 12-voets- jollen In de leemte der wet is reeds voorzien Lijk gevonden, dat in koffer gesloten is geweest MOTORRIJDER VERONGE LUKT Economische toestand in Indië HALFWEGSCHE WIELER- /BAAN BEZUINIGINGEN BIJ DE FACTORIJ DANIËL WAS NIET BANG VOOR LEEUWEN I Lijk opgehaald wie de komende genoemd zal wor- Ook de beide slachtoffers onder veel belangstelling ter aarde besteld HET ONBEWAAKTE OOGEN- BLIK Schip naar Terneuzen gesleept BRANDSTICHTING? Te Maassluis werd brand ontdekt in het ver- lofalokaal aan de Noordvllet 50. Ben agent van Revanche van Leipzig op de Buffalo-baan van „De Bataaf” Onderzoek is in vollen gang Jong kindje aan de gevolgen overleden Woensdag 29 Aug. 1934 Liefhebben van rijwielplaatje* geverbaliseerd 1 Richting- Verkeer Dit roode bord met witte streep beteekenM ceslotem voor alle ver keer m deze richting van de verwoesting van de motoren der Dle- ROME, 421 M. 530 Populair concert. 6.15 Gramofoonmuziek. ge- O van W. te van een i i UGnpdérda- le Ind. Crt. Maandag is op de Centrale Werkplaatsen te - -j monteurs van het tooneel mogen rondloopen, omdat zy onge- vaariyk zijn. concert. Symphonle Fraassen gearriveerd. Door zijn zorgen, assistentie der aanwezige brlgadeleden, De uitslagen van de negende ronde van het schaaktoumool te Leningrad zijn als volgt: Alatorrew wint van Loewenflsch. Lissitsin remise met Rabinowitsj. Botwinnik remise met Euwe. PARIJS, SIS M. 7.10 Gramofoohmuziek. 8 *6 Het orkest Robert Renard. 8.10 Gra mofoonmuziek. 8J0 Het Maandagmorgen is te Edam binnengekomen de botter van den schipper Pooyer, met aan boord het lijk van een jongen man. dat In het Hoorn- sche Hop was opgehaaid. De Indentitelt van den verdronkene is tot nu toe onbekend. Omroep- Oraf, In den nacht van 26 op 27 dezer is na een langdurige ziekte te Huls ter Heide zacht en kalm ontslapen de heer O. M. Hekkelman, secr. van de N. V. Aneta-Holland te ’s-Gravenhage. Op de Bufallobaan te Parijs Is Zondag de revanche met een overwinning van den titel houder van het vorige Jaar, den Franschman Lacquehay, die tevens met een tijd van 1 uur 23 min, en 21 sec. een nieuw baanrecord ves tigde. 2. Krewer (Dultschland) op 7 Meter; 3. Warnbst (Frankrijk) op 1520 meter; 4. Pall- lard (Frankrijk) op 3500 meter; 5. Metze (Duit- schland) op 6000 meter. Ronsse België) gaf op. Haarlem een achttal Dultsche L. de Maybach-motorenfabrieken uit Frledrlchs- hen waren werkloozen, die daar- verkregen, eveneens. Inderdaad was de'dappere Daniël In een leeuwenkool geweest en had hij zich daarin laten fotografeeren. Maar het was de kool met de welpen geweest, welke welpen 25-tal autobussen gratis I des avonds by wyze van entourage, vryeiyk over BATAVIA, 37 Aug. (Aneta) De heer J. O. Mantel, sub-agent van de Factory der Ned. Handel-My. Bezoekt thans de kantoren der Ned. Handel-My. in het verre Oosten, teneinde de mogeiykheden tot bezuiniging voor deze kantoren nader te bestudeeren. Maandagmiddag is het vierjarig zoontje den kolenschipper H. te IJmulden, terwyi het op het schip van zyn vader speelde, In onbewaakt oogenbllk in de Vlsschershaven ge raakt. Toen het ventje na eenlgen tijd werd opgehaald, bleken de levensgeesten reeds ge weken. Toen de landarbeider C. te Hontenisse bezig was met „zandschieten” in het z.gn. Kerkpedje, dat Kuitaart met Lamswaarde verbindt, stuitte hy op een diepte van ongeveer 20 c.M. op een menscheiyk hoofd. De man groef door en het stoffeiyk vond, naar de „Telegraaf" meldt, een volledig menscheiyk geraamte, met de beenen op de borstkas gedrukt en het aangezicht naar bene den gekeerd. Men heeft vastgesteld, dat bet lyk verborgen DE ZEILWEDSTRIJDEN OP HET moet zyn geweest in een houten koffer van «rasa ADncourUD ongeveer 1 M. lengte. Uit de ligging van het ALKM AAKL/LKMllK geraamte kon men duideiyk zien, dat het lyk op onmenscheiyke wyze In de kist is gestopt. Het gerucht doet de ronde, dat men te doen heeft met de stoffeiyke resten van zekeren J- F„ die twintig jaar geleden spoorloos is verdwenen en welke verdwynlng de justitie nooit heeft kunnen ophelderen. Bij een botsing tusschen twee auto’s op den Ryksweg RoermondVenlo, onder Swalmen. liep dokter W. uit Hilversum enkele verwon dingen aan hët hoofd en armen op, terwyi vier dames, in een huurauto gezeten, verschillende verwondingen en inwendige kneuzingen kregen. Een der dames moest In het Laurentlus- Ziekenhuis te Roermond worden opgenomen. Beide wagens zyn geheel vernield. De uitslagen van de op de Rijswyksche wie lerbaan gehouden wielerwedstrijden zyn: Sprint 800 M amateurs en onafhankeljj ken 1. B. Leene, 2. Beukers, 3. Verhefjen, 4. Eindho ven. Koppelwedstrljden 40 KM.: 1. Meyers—Mol ten, 2. (op een ronde) VreeswijkVan Es. 16 pnt. 3. Gebroeders Van Duin. 4. VerheljenGo- ves. mg en A. J. M. Lemen te Am- DAVÏXTRY, 1500 M. 11.05 Oramo- foonmuzlek. 12 20 Orgelconcert door Regi nald Foort. 3.20 Pianospel door Ernest Lush. 3.05 Gramotoonmuzlek. 7.50 Viool recital door Alfred Campoll. 8 20 Het B.B. C. orkest o.l.v. Joseph Lewis. 10.50 Het B. B.C. dansorkest o.l.v. Henry Hall. Zondagmiddag ongeveer twaalf uur waren een dame en heer ter hoogte van het vrye strand voor het Grand Hotel te Zandvoort in zee aan t baden. Het was de familie B. uit Amers foort. Waarschyniyk door den hoogen golfslag of het sterk trekken der zee kwam het echtpaar in verdrinkingsgevaar te verkeeren. De man kon gelukkig zich zelf redden en wist het strand te ■bereiken. Het hulpgeroep der vrouw trok de Klacht van een zich aldaar in zee bevindenden ivaarder, die. het gevaar bemerkend, waarin ►rouw zich bevond, onmlddeliyk naar de ■llsjslek roeide. Het mocht hem gelukken de WARSCHAU, 1345 M. 4 20 Weenzche mu ziek. 535 Kamermuziek door het Lwow- trlo. 7.35 Dlnermuslek uit café Gastrono mie 8.32 Dansmuziek van 50 jaren. KEULEN, 456 M. 5.50 Gramofoonmue. 12.30 Concert door een harmonle-orkeat. 4 20 Concert door het kamerkwlntet en de Sechs frohe SAnger. 7.20 Het groote om roeporkest o.l.v. Otto Julius Kühn 920 Het kamerorkest o.l.v. Rolt Hartmann. De landenwedstrijd Joego-SlaviëPolen te Belgrado Is met 4—1 door de gastheeren ge wonnen. De ruststand bedroeg 20 voor Joego slavië. Het spelpeil van Joego-Slavlë bleek zeer te zyn verbeterd en de spelers hebben een zeer goeden indruk achtergelaten. kaïw de v onhel vrouw bytyds te bereiken en naar het strand te brengen, waar zy werd overgenomen door de inmiddels toegesnelde wachters van de Zandvoortsche Reddingsbrigade, die de bewus teloos geraakte vrouw vervoerden naar de tent van W. Paap, waar men direct probeerde haar tot bewustzijn te krijgen. Intusschen was dokter van - met mocht het gelukken de levensgeesten weer op wekken, waarna de dame op eigen gelegenheid naar huls kon gaan. De kranige kanovaarder, die een groot aandeel had In het behoud van het leven der vrouw, is onbekend gebleven. Aan de nieuwe Fokker (F 36) is door den Luchtvaartdienst toegekend het certificaat van luchtvaardigheid. WEENEN, 507 M. 5.00 Solistenconcert d. Edith van Aust. 5.55 Gramotoonmuzlek. 11.40 Orkestconcert o.l.v. Adolt Pauscher. haten aangekomen om technischen bystand te verleenen by het onderzoek naar de oorzaken politie drong, ondanks den verstlkkenden rook, tot den vuurhaard door en bluschte het vuur. Het daarna door de recherche Ingestelde on derzoek leverde dusdanige bezwarende aanwy- zlngen tegen de vrouw van den verlofhouder op, dat zy op vermoeden van brandstichting werd aangehouden en In bewaring gesteld. Onze landgenoot Mooi, die heeft deelgeno men aan de internationale zwemwedstrijden te Warschau is in het nummer 100 Meter vrye slag als derde geëindigd achter den Duitschen kampioen Wille en den Hongaar Szekely en vóór den Poolschen kampioen Bochenski. De tyd van den winnaar was 1 min. Ij sec. Te Rotterdam treedt in een der theaters een fakir op, die verrassende staaltjes laat zien van het hypnotiseeren van allerlei dieren. Een van zyn sensationeelste nummers is bet optreden van een aantal leeuwen. Iemand, die dicht by den artistenlngang van het theater woont, die dageiyks het brullen van de leeuwen hoort en die eens naar het optreden van den fakir was gaan kyken, beweerde, dat hy zich in staat achtte, iets soortgelijks te laten zien, vertelt de „N. Rott. C.” Deze opmerking lokte spot en hoon uit en de kennissen, tegen wie hy gesproken had over zyn wilskracht, wel ke hy ook over de wildste dieren zou weten te doen zegevieren, drongen er op aan. dat hy zyn woorden eens in daden zou omzetten. En ziet, dezer dagen verscheen In een Rotter- damsch blad een foto van dezen stadgenoot, staande In een kool met leeuwen en In een redactioneel artikel werd de moed van deren Rotterdamschen Daniël geëerd. De directie van het theater Informeerde eens by den fakir, hoe het mogeiyk was, dat een vreemde man, zoo maar by de leeuwen in de kooi kon gaan, zonder dat hem iets gebeurde De fakir beweerde, dat dit onmogeiyk was, waarop men hem de foto liet zien. Toen lachte de fakir en de directie van het theater lachte, toen zy den dapperen Daniël eens op den man af er naar had gevraagd en toen zy de beves tiging van het vermoeden van den fakir had Dezer dagen werd in het „Weekblad van het Recht” door prof. mr. Van Bemmelen aan de hand van een arrest van den Hoogen Raad op het gevaar gewezen, dat chauffeurs van auto’s en anderen, krachtens de Landbouw-Crlsiswet 1833 niet verplicht zouden zyn tot stoppen, in- dlen zy een teeken hiertoe van eenig opspo ringsambtenaar ontvangen. Van bevoegde zyde wordt er echter op ge wezen, dat In deze leemte reeds is voorzien en wel door artikel 20 d. van de gewyzigde Land bouw-Crisis wet 1933, welk artikel zeer binnen kort In werking zal treden. Maandagnacht kort na sluitingsuur is de Nieuwedyk te Amsterdam het tooneel geweest van een hevige vech(party. Een Curacaoer kreeg ruzie met twee Amsterdammers. Na de gebruikeiyke woordenwisseling trok de man plotseling een mes en stak in het wilde op de Amsterdammers los. Deze werden beiden ern stig gewond; een hunner werd zelfs zondanig getroffen, dat hy in elkaar zakte. Toesnellen de burgers en weldra gearriveerde politie staag den er slechts met moeite in, den woesteling te ontwapenen, waarna de dader, die zich hevig verzette, naar den politiepost aan de Droogbak overgebracht werd. De twee gewonden zyn door den G. O. D. n»«r het Binnen-Gasthuis vervoerd, waar zy ter ver pleging moesten worden opgenomen. Nader vernemen wtj: Het ergst is er aan toe de 48-jarige chauf feur A. de Rooy. die een gapende buikwond had opgeloopen en ter plaatse verbonden moert worden, alvorens hy kon worden vervoerd. Ook in den arm had hy een steekwond. De 28-jarige chauffeur by de Stadsreiniging H. Licht had een steek, en snywond in dan rechterbovenarm gekregen, waarby de slagader geraakt werd, waardoor een hevige bloeding optrad, zoodat ook hy ter plaatse moert wor den behandeld, waarna, by aankomst in het Binnen-Gasthuis, in belde gevallen operatief moest worden Ingegrepen. Het ergst was echter de man er aan toe, die kans had gezien, nog naar het politie-posthuis Droogbak te loopen. Het was de 38-jarige si garenmaker J. Blankenspoor. die een diepe sny wond in de llnkerzyde had opgeloopen en in vrijwel hopeloozen toestand per auto van den O- G. D. naar bet Binnen-Gasthuis werd over gebracht. De Surinamer, die aan de Droogbak is inge sloten, zal heden gehoord worden. Maandagnacht omstreeks 1 uur Is de 34-jarige tuinder J. Kreuger, wonende te Blnnenwysend, toen hy, na een bezoek gebracht te hebben aan de kermis te Blokker, op zyn motorrywlel naby het gemeentehuis van Blokker reed door onop gehelderde wyze tegen een boom gebotst. Door voorbygangers werd de man met ernstige ver wondingen het gemeentehuis binnengedragen, waar hy spoedig overleed. PARIJS, (Radio) 1648 M. 7.20 Gramo- foonmuziek. 8.20 Gramofoonmuziek. 10.35 Populair concert uit Vlchy. 9.05 orkest d. het orchestre Nation** o.l.v. Reger Dése- mière. Ro^a^P Swart *e Baak (b|j Zutphenj. Uit de Zaterdag reeds genoemde rtyglngen van den barometer over Scandinavië ontwikkelde zich een stevig hooge drukgebled met standen boven 770 m.M. Intusschen werden depressies in het Westen actiever en thans bevindt zich ten Westen der Britsche Eilanden een uitge breid en vry diep minimum, dat zich vooral naar het Noorden schynt uit te breiden. Over het Middellandse he Zeegebied ligt een vlakke, lage druk. De heerschéhde drukverdeellng brengt ten onrent, In Frankryk en Duitschtand zwakke tot matige winden uit Oorteiyke rich tingen en helder weer. Over Scandinavië is bet vrywel windstil. Slechts aan de Noorsche kust valt hier en daar regen, overigens Is bet weer er goed. Over de Brltacbe Eilanden is het weer verslechterd. Over het algemeen is de lucht er zwaar bewolkt. Het lykt ons niet waarschyniyk, dat het tn het Westen gelegen regenfront naar onre omgeving door zal dringen. Ten onrent mag behalve wel licht eenige toename van de windsterkte op nog slechte weinig verandering gerekend worden. ^4u trouw lezer van mo rubriekje nam ik verleden week ook kennis van uw verzuchting, dat u soms lastige, zeer lastige vragen worden gesteld. Dat brengt me op het idee óók eens tot de vragers te behooren", aldus vangt een prettige brief van een on zer 75000 dezers der VJTJ». aan. An deze welkome lezer lezers die zich voor een courant interesseeren zijn altijd welkom! vraagt ons de op lossing van een „puzzle voor mij en mijn vrouw naar wereldburger (es) i den?" We zijn, eerlijk bekend, niet sterk in het oplossen van puzzles en we hebben altijd grooten eerbied voor de kruiswoordraadselaars die slag op slag het gevraagde vinden. We geven daarom geen oplossing, maar ’n sim- pelen raad. Wat denkt u van ,Jcruis" of munt met uw vrouw?” Ofwel het trekken van gesloten papiertjes met de namen? Een aangename bezigheid tevens. U hebt beiden nog vader en moeder die tn aanmerking komen bij de benoeming. Welnu: het kan dan een prettig familieavondje worden. Men zou mede tot een geheime stem ming met z’n zessen kunnen over gaan. Intusschen: ’t kan óók anders. Als ’t een jongen is heeft papa ’t recht der naamkeuze, als ’t een meisje is mama. Onder dit beding evenwel, dat de volgende spruit wordt benaamd door hem of haar, die bij de(n) eer ste niets te zeggen had. Enzoovoort, enzoovoort! Tja, het leven is moeilijk! voor beginnelingen met Schild, 8 punten. 2. L. seltreinen. Reeds is, zoo bericht „Het Voilé” een aantal monteurs van de Heemaf-fabrieken. die het ëlectrisch deel der treinen hebben verzorgd ter plaatse. Een staf van ingenieurs en technisch perso neel neemt aan het uitgebeelde onderzoek deel. Waartoe gedwongen al te groote soberheid ten aanzlen van de dageiyksche voeding lelpRapkaiL bleek een dezer dagen te Pakel C rat), schryft de correspondent van te Toeloengagoeng. In een Inlandsch gezin werd, uiteraard niet uit weelde, volstaan met wat ke- tella, voor den prijs van 3 centen, als voedsel Voor het geheele gezin. Een deel der knollen werd gekookt en diende voor middageten, de grootste werd eerst later gekookt en als voedsel aan de kinderen ver strekt. Drie kinderen van resp. 12, 10 en 5 jaar wer den daarna bewusteloos; het jongste overleed. Het betreft hier de ketella gendroewo (pohong gendroewo), die elgeniyk niet als voedsel dient, doch waarvan gaplekmeel wordt gemaakt, byv. voor de bereiding van styfseL De uitslagen der luiden als volgt: Omnium wedstrijd puntentelling: 1. B. Spleard, 7 punten. 3. J. Nieuwburg, 5 punten. 4. J. Koning. 3 punten. Wedstrijd voor nieuwelingen over 5 K. M (25 ronden)1. G. Wilderom. 2. O. Vis. 3. O. Vis. 3. B. ter Haak. 4. A. Maas. Inhaalwedstryd over 2 KM. (10 ronden): 1. W. Diensberg. 3. G. cys. 3. J. Nula Achtervolglngswedstryd over 4 KM- (20 ron den)1. G. Heyne. 3. N. Kat. In een regelmatige race passeerde Heyne zyn tegenstander In de 19e ronde. Sprintwedstrijd voor amateurs over 600 M. (3 ronden); le rit: 1. A. Wester. 3. O. Markus. 2e rit; 1. H. Cuvelier. 2. R. Kroere. 3e rit: 1. H. Koning. 2. F. Reekers. De 3 verliezers van bovengenoemde ritten reden hierna een herkansingsrlt, waarvan no. 1 werd geplaatst in de deml-flnale. Deze rit werd gewonnen door G. Markus. Deml-flnale: le rit: 1. A. Wester. 3. H. Cu- hy om te kunnen winnen moest trachten tn een lange spurt zyn tegenstander van den kop te verdringen, hetgeen hem met Inspanning van al zyn krachten In de 2e ronde by het passeeren van de tribune gelukte. Hierna gaf Wester zich gewonnen en ging „opzitten” Finale om de 3e en 4e plaats: 1. G. Markus. 2. H. Cuvelier. Koppelwedstryd voor amateurs over 30 KM. <150 ronden): 1. H. CuvelierH. Bakker, tyd 46 minuten. 2. A. WesterR. Kroese. Op 1 ronde: 3. G. MarkusG. Boterman. 4. Gebr. K. en J. Balk. Op 3 ronden: 5. O. Heyne—C. Molenaar. monteurs van C electrisch deel der treinen hebben ’elthuysprys (wlsselprys) werd gewon- 'cioor den heer A. Honlgh van W. V. het Njéuw- Diep met 31 1/10 punt. 12 M2 klasse B. I Hondjes Hofstede van P. Bussemaker W. 8. V. Loosdrecht, 1 55 10; II Pamir van A. Schepers de Kaag, in 1 57 42; III Pierewiet van P. C. W. Stork, het Nieuwe Diep in 1 57 43; IV Sirius 2 van D. C. v. d. Heuvel, het Nieuwe Diep in 1 58 33. Pampusklasse: 1 Pampus van W. de Vries Lentsch, Z V. het Y in 2 3 18; Waterlooper van mej. H. G. van Hoolwerff van de Kaag In 2 5 57; III Sas van J. Loopult, Z. V. Braassemermeer in 2 6 28; IV Wind en Water van G. H. van Hoolwerff van de Kaag in 2 6 34. De wlsselprys werd gewonnen door den heer 39 1/10 punt. W. de Vries Lentsch van de Z. V. het Y met Regenboogklasse I Salnden van L. de Wit van de Z. Z. V. In 1 52 39; II Duke van J. O. v. d. Velden, de Kaag In 1 5249; III Wind en Water, J. Heinen A Z. en R. V. in 1 52 54; IV Swan van H. Zuiderbaan, de Kaag In 1 53 1. De wlsselprys won de heer L. de Wit van de Z. Z. V. met 26 1/10 punt. Scheldejollen: I Eureka van J. de Vries Z. Z. V. in 2 9 43; n My Hobby van J. D. Stuurman, Z. Z. V. in 2 10 34 j». jweher. 2e rit: 1. H. Koning. 2. O. Markus. 45 M2 klasse: I Benat 2 van B. Fenenga. het Spaame In 1 36 13; II Walta van O. A. Vermaat. de Kaag In 1 36 28. De Zaanprijs kwam dit jaar by den heer B. Fenenga terecht met 16 3/10 punt. DamesjoDen I Schuif van M. J. v. d. Stadt. Z. Z. V in 1 9 5; n Ideal 2 van E. L. Karre- man, R. Z. V. In 1 9 34. De Molenbeeckerprys komt thans definitief in het bezit van mej. E. L. Karreman van de R. Z. V. doordat zy drie maal achtereen deren prijs heeft veroverd, thans met 14 1/10 punt. Canadeesche kano’s: I Holland van W. C. Klaver, Amsterd. K. V.; n Amstelland van A. J. de Haas, Amsterd. K. V. B. M. Klasse: I Ans 3 van P. Simons Jr, de Schinkel In 2 10 15; II A. Swealtsje van G. H. Draaisma, van de Schinkel, in 2 11 49; III Kemphaan van J. Sp&ngberg van de Watergeuzen in 2 14 30. De hoofdprijs werd met 12 1/10 punt toege kend aan den heer J. Sp&ngberg van de Wa tergeuzen. Open scherpe jachten; I Watervogel van D. Landsman van Z. Z. V. in 2 9 34. Overdekte scherpe jachten: I de Poel van J D. Oosterveld, Z. Z. V. In 2 13 26; n Njord van C. Logjes. Z Z. V. in 2 14 14. 16 M2 Friesche klasse: I Micafo van Fokke de Jong, de Schinkel in 2 5 50; n Spotvogel van D. G./^ggers, Z. Z. V. In 2 9 50. BEROMSNSTER. 540 M. 4.30 orkest van Lausanne mm.v. mej. sopraan. HUIZEN, 301.5 M. N.C.R.V. 8.00 Schrift- lezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert. 10.30 Morgendienst door Ds. G. Laarman. 11.00 Bespeling van het studlo-orgel door G. Snyders. 12.Q0 Leger des Heils-kwar- tlertje. 12.30 Het Ensemble van der Horst- Van der Hurk. 2.00 Orkestplaten. 2.30 Het Dames- en Kinderkoor .JExcelsior” o.l.v. Mej. Franclna C. Boer te Hoek van Hol land. 3.45 Verzorging zender. 4.00 Concert. 5.00 Klnderuurtje door G. West ra Gzn. te Hoogeveen. 6.00 Orkestmuziek. 6.00 Onderwysfonds voor de Binnen vaart. 6.58 Zenderoverschakellng. 7 00 Po litieberichten en Ned Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek, of een greep uit het Dageiyksch Gebeuren.” 7.30 Concertorgel- platen. 8.00 Orgelconcert door Jan Zwart, uit de Luthersche Kerk. Kloveniersburgwal te Amsterdam. 9.00 Prof. Dr.. A. v. d. veld huizen: ,,De Haagse he Flora op. dit mo ment.” 9.30 Concert. 11.00 Gracóofoonmu- ziek. 11.30 sluiting. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8.00 Ora- mofoonmuziek. 9.30 Onze keuken door P. ■J. Kers. 10.15 Uitzending voor de Arbei ders in de Continubedrijven. Klein VARA ensemble o.l.v. Frits Bakels. 12 uur Klein VARA ensemble o.l.v. Frits Bakels. 1.00 de Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 1.45 Ver zorging zender 2.20 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 5.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan v d. Horst. Albert de Booy, zang. 6.20 De nieuwe VARA knipcursussen. Mevrouw A. van Blanken van Kuyk doet mededeelin- gen. 6.25 Gramofoonmuziek. 6.40 Orgel spel Cor Steyn. 7.50 Gramofoonmuziek. 7.57 Herhaling 8.O.S.-berichten 8 20 VARA -orkest o.l.v. Hugo de Groot. 10 00 Vaz Dlas 10.15 VARA orkest o.l.v. Hugo.de Groot. ,11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 ‘Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 6.30 Oostenrlik- sche avojhd. Gevarieerd concert. 7.35 Ge varieerd concert door het omroeporkest o. l.v. Henri Pensis. 8.20 Gevarieerd Weensch Concert door het Omroeporkest o.l.v. Hen ri Pensis. 8 40 Vervolg gevarieerd Weensch concert. 9.05 Concert. 9.30 Pianorecital d. René Delporte. 9.50 Zangrecltal door Allee Peffer. 10.20 Dansmuziek (gram. pl.). BRUSSEL, 484 M. 12.20 Populair concert. 1.30 Gramofoonmuziek. 6.35 Populair con cert. 8.20 Symphonic concert o.l.v. A. Meu- lemans. 10.30 Gevraagde gramofoonplaten. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Populair concert. 6.20 Graiijiofoonmuzlek. 6.50 Sonates door mevr. HussonMlcheaux. plano en Adol phe Frézin, cello. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Kamermuziek. 9.20 Dansmuziek. 10.30 Het Lionel’s Club orkest. In verband met de vele by de politie te Voor schoten Ingekomen aangiften van diefstal van rijwlelbelaslngmerken, werd als verdachte aan gehouden de 18-jarlge Th. L. te Voorschoten, die na een langdurig verhoor een volledige beken tenis aflegde. Hy werd voor den officier van Justitie Den Haag geleid en ingesloten. Het mocht de politie gelukken nagenoeg alle rywielbelastingmerken op te sporen en in be slag te nemen. Daar de koopers van deze plaat jes. die re voor f 1.—, f 1.25 en f 1.50 had den gekocht, hadden kunnen vermoeden, dat deze van diefstal afkomstig waren, werd pro ces, ver baal wegens heling opgemaakt en wel tegen C. K., B. K., J. van B„ A. v. d. H. en A. W. te Voorschoten, alsmede tegen B. K te Amsterdam. DEN HAAG. Geslaagd de heeren: W. A. leger, te Maastricht; Kwee Tik TJ’- Landen te 's-Gravenhagv en J. sterdam. In den nach van Zondag op Maandag heeft op den rijksrtraatweg tegenover de Springstof fenfabriek by Umuiden een motor-ongeval plaatsgehad, waarby de duorijder, de heer J. W„ «tonende te Amsterdam, ernstig werd ge wond. De motorrijder was op weg van Amers foort naar Amsterdam en had onderweg eenige malen bandenpech, waarom de banden sterk opgepompt waren. Toen heeft men met een snelheid van 80 KM. gereden, totdat op het bovenbedoelde weggedeelte de achterband sprong. Niettegenstaande den zwaren schok, bleef de motorrijder op het zadel ritten, maar de duorijder werd van zyn zitplaats geslingerd en kwam op den weg te liggen. De jongeman liep ernstige verwondingen aan het hoofd op, verstuikte zyn pols en bekwam bovendien een hersenschudding. TRerwyi de duorijder hulpeloos op den weg lag, passeerde een automobilist, die met zyn gezelschap naar Zwolle moert. Deze was zoo menschllevend, zich over den patiënt te ont fermen. Men tilde hem liefderijk In den auto, en reed uiterst behoedzaam naar Muiden, War geneeskundige hulp werd verleend. Het slachtoffer is vervolgens naar Amsterdam vervoerd. Te Hoedekenskerke is Maandagdagmiddag het Belgische sleepslip „Ansilmo", geladen met pa pier en bestemd voor Gent, op een steenen strek dam geloopen. Het schip heeft zooveel water ge maakt, dat sleepbootassistentie moest worden ingeroepen. De sleepboot „Mercurius” van de ttr- ma Aug. de Meyer Co. te Terneuzen heeft daarop het schip naar laatstgenoemde plaats opgesleept. De „Ansilmo” is eigendom van het scheepskantoor E. Herrebosch te Atnwerpen en werd gesleept door de sleepboot E. H. 10. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS HAMBURG, 332 M. 6.05 Concert. Reclame- en Operettemuziek. 12.35 Nera-Montl-orkest. 1.20 Gramofoonmuz. 9 20 Nieuwe gramofoonplaten. 10.55 Mu zikaal tuaacbenapel. 11.50 Het omroep orkest. Zondagavond werden op de wielerbaan te Halfweg groote clubwedstryden gehouden door de Halfwegsche Sportclub ,,De Bataaf". De opbrengst van deze wedstrijden was ten bate van de uitzending der renners van boven genoemde vereeniging naar de club-kampioen- schappen van Nederland, welke dit jaat Hoogerhelde (N. B.) worden gehouden. verschillende wedstrijden MILAAN. 369 M. 5.30 Populair 6 15 Gramofoonmuziek. 9.50 C orkest o.l.v. Bernardino Molinari.' Onder begunstiging van hetzelfde fraaie zell- weer van den eersten wedstrijddag, werden de zeilwedstrijden van „de Zaanlandsche” (Zon dag) voortgezet. De weersomstandigheden wa. ren zelfs iets gunstiger dan Zaterdag, doordat er een tikje meer wind was en een iets warmer temperatuur. De wedstrijden hadden onder het deskundige wedstrijdsecretarlaat met mevrouw Molenaar Abbesté aan het hoofd weer een vlot verloop en met spanning werden de verschillende races gevolgd. Van de biyvende wisselprijzen werd dit jaar de Tlp-prys gewonnen door den heer J. Braun- berger Jr. van de R. Z. V. met de Pinokkia. Den Velthuys-prijs behaalde de heer A. Ho nlgh van W. V. het Nieuwe Diep met de Rakker. In de 12 voets-jollen A legde de heer K H. Pott van W. S. V. de Koenen met Cupido be slag op de Willem de Vries Lentsch-beker. De volledige uitslagen luiden als volgt: Groepswedstryden voor 12 voets-jollen. Voor ronde Z. Z. V. wint van W. S. V. Loosdrecht. R. Z. V. wint van H. J. C. Finale R Z V. wint met 22 1/10 punt van Z. Z. V., die 17 punten had. Groepswedstryden voor 12 M2 klasse. Voor ronde: W. S. V. Nieuwe Diep wint van W. 8. V. de Schinkel. W. S. V. Loosdrecht wint van Z. Z. V. Finale W. S. V. Loosdrecht wint van W. 8. V. Nieuwe Diep met 13 1/10 punt tegen 9 t>nt 12 voetsjollen A: I Cupido van K. H. Pott, W. 8. V. de Koe nen in 1 5 26; II Marionet van R. Venema. H. J. C. In 1 5 28; III de Glipper van D. Kag- chelland, R. Z. V. In 1 5 29; IV Duikelaartje van Barzllay, R. Z.-y. In 1 5 45; V d’Artagnan d. Volk, R. Z. V. in 1 5 58; VI Bern van Bob Maas, W. S. V-, Loosdrecht, In 1 6 50. De wlsselprys van deze klasse kwam met 44 1/10 punt dit jaar In het bezit van den heer K. Pott van de W. 8. V. de Koenen. 12 voets-jollen B. I Schuif van H. V. d. Stadt, Z. Z. V. In 1 5 21; n Windekind van B. J. Molet, Kaag, 1 7 18; III Duikelaartje van gt. Hallie. Z. Z V. in 1 7 53; IV Kareklet van W. de Vries Lentsch Z. V. het Y In 1 8 5; V Top van W. Bruinzeel, Z. Z. V. In 1 8 24; VI van H. Lekkerkerker. W. S V. Loosdrecht in 1 8 37. De hoofdprys komt dit jaar in het bezit van den heer J. Braunberger Jr. van de R. Z. V. met 30 punten. 12 M2 klasse A. I Rakker van A. Honlgh van W. V. het Nieuwe Diep in 1 44 50; II Aeolus van G. Vis ser, W. V. het Nieuwe Diep in 1 46 45; Aloha van G. Nolles, W. V. H. N. D. In 1 47 12; IV Koh I Nrt5r~Vtefc.Ted Rol, W. S. V. de Schinkel In 1 De, BERLIJN, .357 M. 6.50 Susanne Fischer speelt plano. 7.20 Cornells Bronsgeest, bariton zingt uit Die Müllerin van Schu bert. 12.20 Dansmuziek. DEN HAAG. Geslaagd: Mej. B. J. Doorn «D nwj. A. O. Keene. Den Haag en de heeren F. J. Luyen- dyk. Delft, en M. J. O. Boogaards te RUswlJk. BATAVIA, 27 Aug. (Aneta). In het over- Mch van den economischen toestand over Juni 1934 wordt medegedeeld: De rubberultvoer wordt nJ. beïnvloed door de Inwerkingtreding van de rubberrestrictie welke leidde tot een gevoelige daling van den rubberultvoer. Het uitvoervolume daalde zoowel in vergeiyklng met Mei 1934 als in Juni 1933. Deze vermindering komt In hoofdzaak voor re kening van een geringeren uitvoer van aardoliën, aardolieproducten, copra, suiker en rubber. Daartegenover staat een hoogere uitvoer van koffie, thee, peper, tin en tinerta. Berekend naar de waarde valt, In vergeiyklng met de maand Juni van 1933, een styging waar te nemen. De Invoer was, zoowel wat de waarde als wat de hoeveelheid betreft, geringer dan in Mei 1934, doch hooger dan over de maand Juni 1933. De Invoer van meststoffen, yzer. metalen, mineralen, machinerieën, werktuigen, garons, manufacturen, aardewerk, en chemische voort brengselen Is toegenomen. Hiertegenover nam de import van rijst, aard olie en aardolieproducten af. Het tegoed van de Inleggers by de Postspaar bank vermeerderde over Juni 1934 met ƒ79.585. KALUNDBORG, 1261 M. 13.20 Arnold Nielsen's ensemble. 8 20 Populaire gramo- foonmuzlek. 8.20 Omroeporkest o.l.v Fritz Mahler. 9.50 Het koor van de Mattheus- kerk o.l.v. C. H. Debots. 10.55 Vloolduetten. 11.10 Heinz Jaath's dansorkest. Maandag zijn te Klazienaveen ter aarde be steld de beide by het autobusongeluk, dat de vorige week Woensdag te Emmen op den onbe- waakten overweg is gebeurd, om het leven ge komen werkverschaffingsarbeiders H. Funcke en R. Nyènhuls. Het stoffeiyk overschot van Funcke werd by- gezet op de R. K. Begraafplaats, nadat door pastoor B. Jongerlus In de parochiekerk de plechtige Requiemmis was gecelebreerd. Onge veer 1500 menschen volgden den lijkwagen. De meesten-van I toe verlof hadden gekregen. Dë Bond van Autobushouders In de gemeente Emmen had voor het vervoer dezer arbeiders naar Klazienaveen een ter beschikking gesteld. Aan de groeve van Funcke werd niet sproken. Als offlcieele vertegenwoordigers waren aan wezig namens den Minister van Sociale Zaken, de hoofdvertegenwoordiger der steunverleenlng de heer M de Vries, te Den Haag, als verte genwoordiger van het gemeentebestuur van Emmen, wethouder A. Slbon, als yertegenwoor- diger van het staatsboschbedryf, houtvester- ingenleur J. L. W. Blokhuis en voorts de di recteur van den gemeenteiyken werklooshelds- dlenst te Emmen, Ir. W. F. H. Bennlk. Bloem stukken van verschillende arbeiders dekten de baar. Des namiddags werd op de Algemeene Be graafplaats ter aarde besteld overschot van Nyenhuls. Het aantal belangstellenden over de 2000 gestegen. Aan de groeve werd een lykrede gehouden door ds. J. A. Steenbakker Moilye Loysen. Ne- derlandsch-Hervormd predikant te Erica. Ver volgens werd het woord gevoerd door den heer M. de Vries, namens den Minister van Sociale Zaken, wethouder 8. Veenstra, die thans het gemeentebestuur vertegenwoordigde, het raads lid J. Hubert, als vertegenwoordiger van het hoofdbestuur van den Modernen Arbeiders bond. den arbeider S. de Graaf, als vertegen woordiger der groep arbeiders In het Sleener Zand, waar de verongelukte groep arbeiders werkzaam was, terwjjl tenslotte de arbeider A. Kroeze namens de familie dank tiracht vóór tie belangstelling. was toen tot Finale otn de le en 3e plaats: 1. H. Koning. 2. Wester. Waarschyniyk heeft wel niemand vermoed, dat Koning dezen wedstrijd zou winnen van den snellen Wester. Koning begreep echter, dat

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6