De overeenkomst met Duitschland Ontginningen RADIOPROGRAMMA HOE DE UITVOERING ZAL ZIJN O V ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1934 Hulp aan vliegtuigen Rondneuzen Retour bil jetten Vyf personen geverbaliseerd aan BLOEMENCORSO In de Zaanstreek Maandag 3 Sept. 1934 Tegen den sluikhandel Aandeelen RIJWIELPADEN IN DRENTE Landbouwer gedood Een net van duizend kilometer ontworpen Door het hemelvuur getroffen H.H. PRIESTERWIJDINGEN Brochure» in beslag Pater Adrianus O. M. Cap. genomen Geen audiëntie Postvluchten a Ontslagen aan musici bij den K.R.O. Mussert en de Burger wachten INBREKERS WISTEN DEN WEG KATHOLIEKE BOEREN- EN TUINDERSBOND Op de jaarvergadering komen belangrijke vraagstukken aan de orde COCAÏNE IN BESLAG GENOMEN Effectenorganisaties ingeschakeld Onderzoek naar den toestand van de semi-officieele maatschap- pijen in de vier noordelijke provinciën Telegram van Toonkunstenaars- bond aan minister Marchant Verzekering Andere vorderingen. Voor de betaling der coupons van obligaties moeten deze zoo spoedig mogelijk inge- K leverd worden Betaling der coupons Branden in vliegtuigen Verkoopverbod voor losse suiker in het Zuiden? Is het hem om cellenvorming te doen? 1-Richting-Verkeer Dit roode bord me* witte streep beteekentl gesloten voor alle ver keer in deze richting Bejaard echtpaar te Alraelo overvallen Obligaties Zondag 2 Sept. 1934 vliegtuigen Huren en pachten Redding van de vol- Rolt land te Aken. I H. Abeler en H. Lommen uit Guttecoven. in Athene verleenen. Z. H. Exe. Mgr. Dr. O. Lemmens, bisschop van Roermond zal as. Dinsdag geen audiëntie - I2.5Q The Bent- WilMam Halllwell Tijdens een kort onweer is Donderdagmiddag te 8t. Anna-parochle de 27-jarige ongehuwde Reinder Bul door het hemelvuur getroffen en gedood. Bul, die met zijn vader op het land aan het werk was, is getroffen, toen hij een schuil plaats zocht onder de te velde staande koren schoven. MILAAN, 369 M. 5.30 Dansmuziek 9.05 Populair concert 10.20 Kamermuz. door het omroepkwartet. De „Pelikaan’’ is op de uitreis aangekomen. ROME, 421 M. 5.20 Vocaal- en In strumentaal concert 9.05 Populair con cert 10.20 Gevarieerd programma. BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoon- platen 1.30 Populair concert 6 50 Filmmuziek op gr.pl. 8.20 Omroep orkest 9.10 Omroeporkest 10.30 Ora- mof oonmuzlek DA VENTRY, 1500 M- ley Colliery Band o.’-i. 4.00 Alfredo Campoll en zijn orkest - 6.05 Het strijkorkest van Londen o. 1. v. Herbert Menges 9.25 Leslie Jeffries en zijn orkest. Nederlandsche schuldeischers zullen de op brengst van dividendbewijzen na nattonallsee- ring kunnen verkrijgen door tusschenkomst van een lid van een der drie effectenorganisaties. Men meldt ons: In verband met de mede onder invloed van den Minister van Onderwijs, K. en W. veroorzaakte ontslagen van een veertiental aan het orkest van den Katholieken Radio Omroep verbonden mu sici heeft het hoofdbestuur van den Neder landschen Toonkunstenaarsband het volgende telegram aan dezen minister gezonden: „Hoofdbestuur Nederlandschen Toonkunste- naarsbond vernam met ernstige bezorgdheid, dat by K.R.O. ingaande te October aantal mu sici ontslagen wordt wegens financieels nood zaak in verband met ingevolge Uwer Excellen ties bemoeiingen tot stand gekomen verbintenis met U. S. O. Hoezeer Uw gunstige gezindheid jegens U. S. O. waardeerend en noodzaak van hulp erkennend, kan Hoofdbestuur zich niet ontveinzen dat orkeststeun ten laste van andere musici kwalijk verdedigbaar is, vooral wyi ont slagenen In dezen tijd nagenoeg geen kans op ander engagement hebben. Verzoeke eerbiedig Uwer Excellenties tusschenkomst ten bate met ontslag bedreigden casu quo hulp tot plaatsing elders tegen tijdstip ingang ontslag.” Sinds eenigen tyd vermoedde de politie, dat bewoners van een perceel aan het BagUnhof te Eindhoven zich schuldig maakten aan handel in verdoovende middelen. Rechercheurs hebben daarop onder leiding van inspecteur Dijs in dit huls een inval gedaan. Het resultaat was niet onbelangrijk. Een vijftal mannen, waarvan drie uit Eind hoven afkomstig waren, één uit Geleen en een uit een heel klein Limburgsch plaatsje, werd aangetroffen In het bezit van een hoeveelheid cocaine van ruim honderd gram. Op het witte poeder werd beslag gelegd. Da vjjf mannen werden op bet commissariaat, van politie aan een verhoor onderworpen en gever baliseerd waarna zfl weer op vrije voeten zijn gesteld. Volgens het „Volk” is uit het hoofdkwartier der N.S.B. te Utrecht een geheime order aan de kringleiders gezonden, waarin wordt bepaald, dat NS B.-leden die bedankt hadden voor de burgerwachten of den Bijzonderen Vrljwilligen Landstorm (B.V.L.) zich wederom als lid van deze organen moeten aanmelden. Een bewijs, dat zij bedankt hebben als lid van de NJ3.B., zal hun zoo dit door de commandanten van belde lichamen wordt verlangd, ter hand moeten worden gesteld door de kringleiders. Deze be dankjes sullen alle enpro gorma zijn. Het moet de bedoeling van Mussert zijn, op die wijze cellen te vormen in de burgerwachten en den B.VJU ROME. 421 M. 1.50 Gramofoonmuzlek 4.35 Idem 5.20 Vocaal en instrumen taal concert 9.05 Populair concert o. 1. V. Antonio d' Ella. Den directeur-generaal van de I.A.TA. wordt verzocht, zich in verbinding te stellen met den president van de „International Union of Avia tion Insurers” om een spoedige opheldering te verkrijgen van de vraag, of de assurantiemaat- schappjjen, welke lid stfn van de „Internatio nal Union of Aviation Insurers", bereid zijn, een aansprakelijkheidsverzekering toe te staan, welke overeenkomt met de voorschriften, vast gelegd In de conventie tot het brengen van een heid in zekere regels betreffende schade, toe gebracht door vliegtuigen aan derden op het aardoppervlak. De vorm van den brief, te rich ten aan de „International Union of Aviation Insurers", evenals van dien aan den secretaris generaal van de CI.TÜJA. zal worden opge maakt door de juridische commissie. De prijs van een retourblljet wordt berekend, doordat men den prijs neemt van twee bil jetten enkele reis en van dit totaal ten hoogste tien percent aftrekt. Deze regeling treedt in werking van het be gin van den zomerdienst 1935 af. ver- Hu moest zich geneesheer stel- De opbrengsten van andere vorderingen, uit hoofde van particuliere geldleenlngen, hypo theken, enz. zullen aan Nederlandsche schuld eischers via den Postchèque- en Girodienst ter beschikking worden gesteld. De schuldeischer zal geacht worden het bedrag, dat boven tpet. zal zijn getransfereerd, te hebben geac- cepteecd en de hoofdsom zijner vordering zal BEROMUNSTER, 540 M. 4.20 Hans Ackerman speelt saxofoon 4.50 Violette Hermann speelt plano 5.20 Orkestcon- cert 6.50 Henri Caalorl ringt. Dr Kart Cherubln, plano 6.50 Operette en fllm- WIJ Voor Iedere leening wordt, voor zoover Ne derlandsche schuldeischers hun couponbladen hebben Ingeleverd, de rente, welke boven de 4J4 pCt. per jaar verschuldigd Is, door de Kon- verslonskasse ftir deutsehe Auslandsschulden overgemaakt aan de Vereeniging voor den Ef fectenhandel. Uit het aldus voor Iedere leening beschikbaar gekomen bedrag wordt, ten ver zoeke van de Vereeniging voor den Effecten handel, door den Agent van het Ministerie van Financiën te Amsterdam een zoodanig nominaal bedrag aan obligatiën gekocht als, de obligatiën A pari gerekend, de beschikbare som toelaat. Dese obligatiën worden ter beschikking gesteld van de Deutsche Golddiskontbank. HUIZEN, 301.5 M. NCRV 8 uur Schriftlezing en meditatie 8.15 Gra- mofoonmuzlek 11.30 Zangplaten 12 uur Politieberichten 13.15 Orkestmuz. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te Amsterdam 2 uur Uitzending voor scholen 2.35 ,JDe VOOR NADERS BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS WARSCHAU, 1345 M. 5.06 Populair concert 6.35 Pianorecital door Hélene Ottowa. 6 10 Aug. Wlsnleuwskl zingt operafragmenten 9.05 Populair - concert 10.05 SymphonleconSert. Czapllnskl. viool 10.35 Reclame en concert 11.20 Dansmuziek. KEULEN, 458 M. 12 30 Klein omroep orkest 3.06 Gramofoonmuzlek 4 30 Joh. Strause-concert. Omroeporkest o.Lv. Otto Julius Kühn. Joeef Schömmer, tenor 6.40 •'aria, Dahmen. sopraan, zingt liederen vsn Schubert en Pfltzner 7.60 Internationale Brucknerteesten. De stede- UJke zangver. en het Akensche orkest o<l.v. dr. Fteter Raabe, met solisten 9 uur Marga Bflumel, gultaar. Albert En ders. fluit. Willi Breuer, alt-vlool 11 uur Marlo Isegllo’s orkest uit café Vater- De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond houdt zijn algemeene vergadering op Maandag 17 September om 1 uur njn. ia het Polmanshuis te Amsterdam Er zullen drie belangrijke vraagstukken aan de orde komen. Ir. H. J. M. Verhelj. directeur van de R.K, Land- en Tuinbouwwinterschool te Didam. sal inleiden het punt: ..De bescherming der graan- teelt en de mogeljjke gevolgen hiervan voor den Nederlandschen land- en tuinbouw". Het Tweede Kamerlid Jac. Groen Azn-, te Zuid-Scharwoude, zal een Inleiding houden over de regeling van de prijzen van tuinbouwproduc ten op de blnnenlandsche markt, terwjjl mr. H. van Haastert, secretaris van den Kath. Neder!. Boeren- en Tuindersbond te 's-Oravenhage, zal spreken over de hypotheekkwestie en de land- en tuinbouw. Verder zullen ter goedkeuring aan de verga dering worden aangeboden het jaarverslag van den bond, dat in druk is verschenen en de ba lans en begroeting, terwijl ook in behandeling komen eventueel ingekomen voorstellen van gewone en/of buitengewone leden van den Ka tholieken Nederlandschen Boeren- en Tuinders bond. Naar het Ned. Weekblad voor kruideniers waren verneemt, maakt het by de regeering op aandrang van de belastlng-lnspecties in de zuidelijke provinciën een ernstig punt van overweging uit om in de provincial Zeeland, Noord Brabant en Limburg allen detailverkoop van losse suiker te verbieden en in winkels al leen den verkoop van verpakte suiker toe te staan. Door dezen maatregel hoopt men een afdoen de bestrijding van den smokkelhandel te ver krijgen, daar na de uitvaardiging van de ver bodsbepaling, alle onverpakte suiker in win kels als smokkelwaar zou worden beschouwd. De invoering van dezen maatregel wordt tegen 1 October of 1 November as. verwacht. (Vervolg) Voor de practische uitvoering zijn gende regelen vastgesteld: KALUNDBORG, 1281 M. 12.20 A. Bendlx’ ensembe uit rest. Wlvex. 3.20 Symphonieconcett door liet Philharmo- nisch orkest van Aarhus o.l.v. Thomas Jensen en Georg Hoebetg 7.50 Tivoli- concert door 'de Deensche sollstenver. m. m.v. het Tlvoll-orkest o.l.v. Sr. ChT. Fe- lumb 9.20 i Ver. Tlvoliconcert 10.50 Idem 11.50 Berge Christiansen’s dans- cfrkest uit rest. Ritz. Het „Handelsblad” maakt melding van het initiatief van de Provinciale Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer in Drente om een uitge breid fietspaden-net door de geheele provincie tot stand te brengen. De Vereeniging wendde zich daarvoor tot de Ned. Heide Maatschappij, die een Hjvlg rapport uitbracht en een kaart ontwierp. Geen enkele Drentsche gemeente werd vergeten. In kaart werd gebracht een rljwielpaden-net met een totale lengte van ruim 1000 K.M. De kosten voor verwezenlijking van dit plan werden geraamd op omstreeks 3% ton. Het plan Is zoo eenvoudig mogelijk gehouden. Men wil sooveel mogelijk de bestaande landweg, getjes volgen. Het spreekt vanzelf, dat men gaar ne, zoo eenigszins mogelijk, grondaankoopen wil vermijden.. BQ dit plan heeft drieërlei doel voorgezeten: bevordering van het vreemdelingenverkeer en het interlocaalverkeer: ontlasting van de tertiaire wegen, dus bevor dering «van het veilig verkeer. het verkrijgen van een geschikt werkverschaf- fingsobject. Verwacht wordt, dat het Rijk steun zal ver leenen uit het zestlg-mlllioenen-plan. De betaling der coupons geschiedt halfjaar lijks. Wat de periode van 1 Juli 183430 Juni 1935 betreft, zal de betaling op de amortisatie- bewjjzen geschieden in dier voege, dat hetgeen over het tweede halfjaar van 1934 zal zijn te betalen, in de eerste helft van 1935 zal wor den uitgekeerd, tegelijk met de over die eerste helft uit te betalen bedragen. Blijft de rege ling na 1 JuU 1935 van kracht, dan zal ver volgens elk halfjaar een uitkeering ter zake plaats hebben. Dit amortisatiebedrag wordt als volgt vast gesteld: De Eerw. Pater Adrianus O. M. Cap., tot voor korten tijd directeur van het Apostolaat ter Zee te Amsterdam, is overgeplaatst naar het Capucljnenklooster te Babberich bij Zevenaar. In het St._ Tgnatlus-college der paters Jezuïe ten te Valkenburg heeft Z. H. Exc. Mgr. dr. Lemmens de H. Priesterwijding toegedlenó aan de eerw. heeren: J. A. Ramirex, M. H. Zubiaga, P. M. Abelian, H. Meex, R. Muschalek. J. B Kugelmeyer, J. B. Kanters, R. Stromberg, G Delléman, G. Koch, B. Altefrohne, A. Kordt. A. Fritzen, A. Adelkamp, 8. Rymkicwiez, W Kleln- sorge, H. Wünsche. W. Muth, J. Rogger.dorf PARUS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.55 Gramofoonmuzlek. In de Scheldestraat te Amsterdam heeft, naar wjj vernemen, de politie Vrijdagmiddag aange houden twee colporteurs van de N.S.B., die al daar met „Volk en Vaderland" colporteerden, doch tevens ook te koop aanboden een bro chure. waarvan de inhoud beleedlgend werd ge acht voor minister Colijn. Op deze brochure was door de justitie de aandacht der politie reeds eenigen tijd geleden gevestigd met de opdracht tot in beslagneming. Aan bet politiebureau I Pieter Aertsstraat verklaarden de colporteurs. I. dat de obligaties (aandeelen), waarvan de coupons (dlvldend-bewljzen) afkomstig zijn, eigendom zijn van rechts- of natuurlijke per sonen, die hun zetel of vaste woonplaats in Nederland hebben: II A. dat de genoemde effecten reeds op 1 Juli 1933 eigendom waren van de sub I be doelde rechts- of natuurlijke personen, of B. dat de genoemde effecten eerst na 1 Juli 1933 door de sub I bedoelde rechts- of natuur lijke personen in eigendom zijn verworven, doch dat de effecten reeds op 1 Juli 1933 be hoorden en sedertdien uitsluitend en voort durend in eigendom hebben behoord aan rechts- of natuurlijke' personen, die ten tijde van de overdracht van dien eigendom hun ze tel of vqste woonplaats in Nederland hadden. Eenige weken geleden heeft de Minister van Sociale Zaken, in antwoord op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Krijger, medegedeeld, dat hem uit eenige rapporten was gebleken, dat de financleele toestand van ver schillende semi-officieele ontglnnings-maat- schappljen, welke in de vier noordelijke provin ciën werken, mede ten gevolge van de malaise in den landbouw zoodanig was, dat onverwijld de vraag onder oogen moest worden gezien, of en hoe op den ingeslagen weg in zake de ont- ginningswerkzaamheden kan worden voortge gaan. De luchtvaartmaatschappijen. leden der I.A.T.A., keuren met algemeene stemmen het rapport over „branden van vliegtuigen”, het welk was ingediend door de technische com missie. goed en, terwijl zij de conclusies van dit rapport aannemen, keuren zij de volgende resoluties goed: Rondneuzen. Een eigenaardig Hól- landsch woord met een bijbeteekenis. We denken aan een bedenkelijke nieuwsgierigheid. Er zijn van die menschen, welke gaarne bij een an der in den pot zien en het naadje van de kous willen weten in buur- mans huishouden. Zulke persoontjes zijn onuitstaanbaar. Soms doen ze het om kwaad te spreken, soms uit bemoeizucht of overdreven nieuws gierigheid. Maar ze zijn altoos lastig. Een enkelen keer kan het rondneu zen een goede beteekenis hebben. Het is goed om eens in de wereld rond te neuzen en te zien wat er al zoo te koop is. Men kan niet immer bü moeders pappot blijven zitten en het verdient aanbeveling eens verder te zien en rond te kijken waarmede men zijn voordeel kan doen. Zóó is rondneuzen aan te bevelen. Maar in de andere beteekenishoed u er voor! dat ze deze brochures in ontvangst hadden ge nomen in het Kringhuls van de NS.B. aan den Koninginneweg. Eenige rechercheurs begaven zich naar dat Kringhuls en namen daar 600 brochures In beslag, welke naar het politie bureau werden overgebracht. De leider van het Kringhuls en de bewaker werden ook aan een verhoor onderworpen. zich intusschen uit te hebben Naar wij thans vernemen, heeft de Minister van Sociale Zaken den heer Ir. F. P. Mesu, lid van de directie der Wleringërineer, bereid ge vonden hem op korten termijn een landbouw kundig-economisch rapport uit te brengen over den toestand van de hier bedoelde ontginnings- maatschappljen, opdat de Minister, aan de hand vaM^dit rapport, zijn standpunt ten aanzien van den voortg'A’fifc van de werkzaamheden bij de ontglnnlngs-maatschappljen kan bepalen. De heer Ir. Mesu zal begin September zjjn werkzaamheden aanvangen; de Minister van Waterstaat^eeft zijn daartoe noodige medewer king verleend. PARIJS, RADIO, 1848 M. 10.35 Po- pulair concert uit Vichy. 12.20 Popu lair concert 8.20 Cellorecital door Ge rard Hekklng 9.05 Symphonieconcert o.l.v. Emile Cooper, uit Vichy. Meer uitvoerige bijzonderheden omtrent de reallseering van coupons en dividenden en be treffende de voor nationallseering gestelde eischen zullen, zoodra de noodzakelijke ultvoe- yingsmaatregelen zullen zijn getroffen, ter be- •chlkking gesteld worden van de leden van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amster dam, de Vereeniging van Effectenhandelaren te Rotterdam en den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie te 's-Graven- Mge, alsmede van de buitenlandsche instellin gen waarmede door deze vereenlglngen een overeenkomst is aangegaan, bedoeld bij hun provisle-reglementen (art. 5 van het Proviaie- Reglement van de Vereeniging voor den Effec tenhandel te Amsterdam, art. 5 van het Provi sie-Reglement van de Vereeniging van Effecten handelaren te Rotterdam, art. 56a van het Huishoudelijk Reglement van den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie te *s-Gravenhage). 4j< pet. (dus 3% pet. op een half- jaars-coupon) na de gebruikelijke natlona- liseering te ontvangen onder afstand van het meerdere; b. behalve de 4J4 pet. rente (dus 2K pet. op een halfjaars-coupon) nog een bedrag als gedeeltelijke amortisatie der hoofdsom te ontvangen, in welk geval het geheele oouponblad binnen drie maanden na den vervaldag van de in het tweede halfjaar van 1934 verschijnende coupon ingeleverd moet worden bij een lid van een der drie effectenorganisaties. BERLIJN, 357 M. 5.50 Dansmuziek 6.50 Fried. Wllksch, viola da gamba en Carl Bittner, cembalo en clavichord - 8.35 Omroeporkest o.l.v. Willy Steiner 9 45 Nirdlsches Bacchanal, omrcL'peft'kest o.l.v. Dr. Ernst Praetorius en het om roepkoor. HAMBURG, 332 M. 11.50 Schloes- konzert uit Hannox«Y. Het Neder Sak sische symphonie-orkest o.l.v. Otto Ebel, von Sosen 7.20 Dultsche kunst na 30- Jarige oorlog. Solisten, omroepkoor, orgel, kamerorkest 9.20 Fragmenten uit Hans en Grietje van EAgelbert Humperdinck. Omroeporkest o.l.v. Adolf Seeker met so listen 10.40 Muzikaal tusschenspel 11.20 Maagdenburger Kulturorchester oJ. v. Fritz Theil. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is aan den weg van Almelo naar Albergen in gebroken door twee personen, die blijkbaar goed den weg wisten in de boerderij van den landbouwer H Vinke, meldt het „Handeia- blad”. Een van hen kwam met een brandende zaklantaarn voor het bed van de 64-jarige vrouw te staan. Zij sprong uit haar bed, maak te een raam open en schreeuwde om hulp naar de buren. De man, de 73-jarige H. Vinke, die in de andere kamer sliep, was eveneens wakker geworden. Toen hl) de voordeur uit) wilde om hulp te halen, werd hem dit door de inbrekers belet en werd hem een hand voor den mond gehouden, om te verhinderen, das hij zou schreeuwen. In zijn verbouwereerdheid liep de man naar zijn slaapkamer terug en sprong door een raampje, tengevolge waravan hjj zich zwaar aan armen en beenen wondde door de glasscherven, onder behandeling van een len. De inbrekers maakten de voeten, zonder eenigen buit kunnen meenemen. Per flets zijn zij in de richting van Almelo vertrokken. M. 12.15 Backed van Gramofoonmuzlek 6.50 Schoenmaker Dewever Nederlandsche schuldeischers zullen hun coupons op of zoo spoedig mogelijk na den vervaldag kunnen inleveren bij een bankier of commissionnair, lid van een der drie nage noemde effectenorganisaties. Voor zoover de rente 4K pct. per Jaar of minder bedraagt, kunnen zij na natlonalisee- ring, op de wijze zooah deze ook tot nu toe geschied is, de volle rente ontvangen. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht zal de volgende week alleen Maandag, Dinsdag en Woensdag audiëntie verleenen. HUIZEN, 301.5 M. KRO 8 30 Mor genwijding door kapelaan Ant. M. Jansen: „Een doode werd uitgedragen” NCRV 9.30 Gewijde muziek 9.50 Kerkdienst uit de Zuiderkerk van de Ned. Herv. Gem. te Den Haag. Voorganger ds Jac. Poort 19.15 Sluiting KRO 12.15 De Kro-Boys o. 1. v. Piet Lustenhouwer 1.00 Adr. de Voogd„Hoofdzaken uit de geschiedenis van de Kedendaagsche lichaamsoefeningen” 1.20 Concert door de Stafmuzlek van het le regiment-infanterie te Assen o. 1. v. ka pelmeester 8. P. van Leeuwen 1.45 Ora- mofoonmuzlek 1.50 Vervolg concert 2.10 Boeken en schrijvers. „Turandot” van Jan Engelman door W. Nieuwenhuls 3.30 Vervolg concert 3 00 Oramofoonmu- Blek 3.15 Het Kro-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 4 00 Ziekenlof uit BÏoemen- daal NCRV 5.00 Gewijde muziek 5 50 Inleidend orgelspel 6.00 Kerkdienst uit de Geref. Kerk. Parkkerk te Amsterdam 7.45 Sluiting KRO 7.45 Gramofoonmu- Biek 8.00 Tuinconcert door de Kon. Mil. Kapel o. 1. v. A. C. van Leeuwen 9 00 Vaz Dias 9.25 Kon. Ml! Kapel 10 15 Vaz Dias 10.20 Le Festin de 1’ aralgné, Roussel 10.40 Epiloog door het klein koor o. 1. V. Jos. H.'Plekkers. Voor zoover rente meer dan 4% pet. per Jaar bedraagt, zullen zij de keuze heb ben: 1. Het redden van vliegtuigen in eenzame streken moet in een afzonderlijk ontwerp behandeld worden, met een duidelijke on derscheiding ten aanzien van de conventie van Brussel. 2. De verplichting voor het redden door vliegtuigen moet worden vermeden, althans worden beperkt tot zorgvuldig te bestu- deeren en vast te stellen grenzen. 3. Het redden van personen moet worden beloond. Bedoelde beloonlng moet in zich sluiten het teruggeven van gemaakte kosten en schade, geleden by het brengen van redding. Hieraan zou een vergoeding van ongeveer tien percent of elke andere vaste beloo nlng (het nieuwe Nederlandsche zeerecht schrijft een vaste vergoeding voor van drie honderd gulden per geredden persoon) kunnen worden toegevoegd, echter in dezen zin, dat de totale vergoeding niet het maximum, vastgesteld door de conventie van Warschau voor ongelukken van per sonen, mag overschrijden. De verzekering, gesloten ten gunste van geredde porsonen, moet in aanmerking worden genomen by de bepaling van het bedrag der voor de redding te betalen vergoeding, wanneer dit mogeiyk is. 4. Het redden door vliegtuigen, gewaar schuwd op vliegvelden of in luchtvaart- centra, moet worden overwogen en vast gesteld. met dit bedrag verminderd wotflen, Indien hy niet binnen een maand, nadat het hem ter be schikking Is gesteld, het betreffende bedrag by den Postchèque- en Girodienst heeft terug gestort. Om te beoordeelen, of een schuldeischer be schouwd kan worden als Nederlandsch achuld- eischer In den zin van het Protocol, zullen de zelfde criteria worden aangelegd als het geval was in de belde vorige regelingen. Vom de hierboven genoemde nationallseering zal dus wederom ten aanzien van den eigendom moe ten worden verklaard: De I.A.TA. is van meening, dat het noodlg is om met het indienen van een ontwerp-con- ventie over het redden van vliegtuigen te wachten, ómdat deze kwestie nog niet geheel geregeld is. Voor het geval, dat de CJ.TK JA. van mee ning is-, dat het nu reeds noodlg is, een ont- werp-conventle in te dienen, spreekt de IA.T A. den wensch uit, dat in dit ontwerp met de volgende overwegingen rekening zal worden gehouden: Daar de stukken door genoemden Agerït uit den aard der zaak beneden pari worden gekocht, biyft een bedrag geiyk aan het verschil tus- schen de beschikbare som en het voor aankoop bestede bedrag ter beschikking dat ponds- pondsgewyze wordt verdeeld onder de obllgatle- houders, die hun couponbladen hebben ingele verd, en dat op de amortlsatlebewljzen wordt uitgekeerd, waardoor de hoofdsom der obllga- tlën automatisch met een geiyk bedrag wordt verminderd. De eigenaar zal te allen tyde zijn origlneele oouponblad kunnen terugontvangen tegen terug betaling van hetgeen op de amortlsatlebewljzen werd uitgekeerd, waardoor hy weer in het bezit geraakt van een obligatie, welker hoofdsom overeenkomt met de op het stuk aangegeven nominale waarde. PARIJS (RADIO). 1848 M. 12.40 Ge wijde muziek 1.20 Populair concert o. 1. v. Victor Pascal 8.00 Music Hall-pro gramma 10.50 Dansmuziek. MILAAN, 369 M 4.36 Oramofoonmu- zlek 6.35 Populair concert 6.35 Gra mofoonmuzlek. De Vereeniging voor den Effectenhandel neemt na nationallseering dit couponblad in bewaring en geeft een ontvangstbewijs af. voor zien van coupons en amortisatlebewyzen. Deze coupons zullen, zoolang de onderhavige rege ling geldt, betaalbaar zyn met 4% pct. per Jaar, de amortisatlebewyzen met een nader te bepalen bedrag, waarmee de hoofdsom ver minderd wordt. PARIJS, POfcTE PARISIEN, 313 M. 7.Ó9 Gramofoonpl. 9.10 Zlgeunermuzlek. DAVENTRT, 1500 M. 12.20 Orgel concert door Tom Jenkens 3 20 Het Schotsche Studlo-orkest o.l.v. Guy Dal nes 4.05 Het Stedeiyk orkest van Buxton 6.50 Het Nothern Studio orkest o 1. v. John Bridge 10 20 BBC-orkest a(d. C o 1. v. H Poster Clark 11.20 Sydney Kyte en zyn orkest in het Piccadllly- botel. Zondagmiddag 16 September as. zal voor ds derde maal een Zaansch bloemcorso worden gehouden. Deze datum is gekozen in overleg met het Comité, dat in Krommenie een faest- week organiseert ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan der Nauernasche Vaart Rozen In den tuin” door A. J. Herwlg 3.15 Gramoloonplaten 3.45 Verzorging zender 6 uur Concert 8.30 Vragen uurtje 7 uur Politieberichten 7.30 vragenuurtje (11) 8 uur Arnhenwche Orkest-wreenlglng o.l.v. H. J. Manus 10 uur Vaz Dias 10.30 Taptoe van tam boers van pijpers der Kon. Ned. Marine, ter gelegenheid van den Marlnedag. Hier na gramoloonplaten met enkele gedeelten uit de dien middag gehouden bijeenkomst in het KuThaus te Schevenlgnen, waar o.a. Z. E de Minister van Defensie, mr. dr. K. N. Deckers, prof. jhr. mr. B. C. de Savornln Lohman en de kapitein ter zee J. Th. Furstner het woord voerden. Na afloop tot 12 uur gramofoonmuzlek. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8 uur Gramofoonmuzlek 10.30 De Notenkrakers o.l.v. Daal Wins 11 uur „De Moedwillige verkenskop". Een schets vzn Felix Timmer mans, voor te dragen door Caret van Rij ken. 11.20 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins 12 uur Klein VARA-ensemble o.l.v. Fritz Bakels 1.45 Verzorging zender 3 uur Salnt-Saens-programma (gram.mu- zlek). 3 uur Gramofoonmuzlek 3 46 Overschakelen naar den zender Kootwijk 4 uur Mozart-programma (gram, mui.) 5 uur De Flereflulters o.l.v. Jan van der Horst 6 30 Herinneringen uit het Neder- landscbe muziekleven. Causerie door Wou ter Hutschenruyter 7 uur De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins 8 uur Herha ling SOS-berichten 8 03 Alb. de Booy. zang en Joh. Jong, orgel 8.20 Pers bureau Vaz Dias 8.30 Het VARA-or- kest onder leiding van Hugo de Groot 10 uur Vaz Dias 10.15 De Fliere fluiters onder leiding van Jan van der Horst 11 uur Keln VARA-ensemble onder leiding van Jan van der Horst 1130 Gramofoonmuzlek 13 uur Slui ting. WEENEN, 507 M. 4.15 Concert door het Anita Aatkwartet 6.25 Populair con cert 8.25 Ravagconcert In den Burggar- ten door bet omroeporkest der Wiener Sym- fonlker o. 1. v. Josef Holzer 13.20 Jack Payne's danzorkeat. WARSCHAU. 1345 M. 1.20 Noakowzkl- concert door het omroeporkest o. 1. v. J. Ozlmlnakl 3.20 Gramofoonmuzlek 9.05 Het omroepsymphonie-orkeet o. 1. v. J. Oel- mlnakl 11.30 Dansmuziek, Deze opbrengsten zullen den Nederlandschen schuldeischers via den Postchèque- en Giro dienst worden vergoed. 1. Aan boord van alle vliegtuigen, die passagiers vervoeren, wordt in de passa- gierscabine een „brandsignaal” geplaatst, dat,- in werking gebracht door een passa gier, de bemanning sal waarschuwen, dat er brandgevaar is geconstateerd door een passagier. 2. De luchtvaartmaatschappijen, leden der I.A.T.A., zyn van meening, dat het in dienst stellen van vliegtuigen, voorzien van in wendige verbrandingsmotoren, een groot voordeel is. zy wenschen, dat deze mee ning ter kennis wordt gebracht van de con structeurs van alle landen ten einde hen aan te moedigen, hun pogingen voort te zetten voor het makan van zulke motoren. BEROMCN»TER, 540 M. 1.00 Gramo foonmuzlek - 4 00 Volksliederen 5.40 De Bazel sc he Harrponicaclub o. L v. A. Buchll 6.50 Vroolljke liedjes. BERLIJN. 357 M. 12.20 Promenade concert uit de ..Feldhemnhalle” t« Mïin- chen 2 20 Gramofoonmuzlek 8.20 En gelbert Humperdinck-concert 9 30 Het kleine omroeporkest o. 1. v. Willy Steiner. HAMBURG, 332 M. 11.50 Bachcantate 12.20 Het Nordmarkorkest o. 1. v Hein rich Joachim Rudolph 3.20 Het Roden- beckconcert speelt 6.20 Het omroepkoor o. 1. Gerhard Gregor zingt volksliederen. REULEN, 45b M. 1.35 Het kleine om- °v. 1 v Leo ■y’fcKR 4.20 Het West-Duitsche kamerorke&fr o, 1. v. Hartmann 6.55 Hans Wocke zingt. Het Centraal Bureau der International Air Traffic Assoiation (I.A.TA.) deelt mede, dat op de XXXIIste vergadering, op 28 èn 29 Aug. te ’s Oravenhage gehouden, met algemeene stemmen ojh. de volgende besluiten genomen z^n: Ten einde het oponthoud bij landingen te verkorten en zooveel mogelijk de documenten, vereischt voor internationaal luchtverkeer, te vereenvoudigen, stelt de I.A.T.A. een nieuwe passagierslijst voor en verzoekt zij haar leden, wanneer het opmaken van zulk een lijst is voor geschreven, zich te wenden tot hun onder scheidene gouvernementen, opdat het door de I.A.TA. voorgestelde formulier worde aange nomen. LUXEMBURG, 1304 M. 6 30 Itallaan- sche avond. Gevarieerd concert 7.35 Ge varieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Heni Pensis 8.20 Itallaansche concert o.l.v. HenTi Pensis 8.40 Vervolg Italiaansch concert 9.30 Uitzending uit Mondorf les Bains door een orkest o.l.v. Dubois-Sylva 10.30 Dansmuziek (gr. pi.). BRUSSEL, 484 M. 12.15 Populair concert. Hetty Backed van Ommeren zingt 1.30 Gramofoonmuzlek 5.20 Omroeporkest 6.50 Schoenmaker con cert o.lv. Frans Dewever 7-35 Gipsy- suite van German op gr.pl. 8.50 Gra- mofoonplatenconcert 9.05 Concert uit Vlchy. HHVERSUM, 1875 M. VARA 9 04 Postdulvenberichten 9 06 Tuinbouwhalf- uurtje. S. 8. Lantlnga: ..De slertuln in Sep tember” AVRO 12 00 Tijdsein Avro-kluk 12.30 Lunchconcert door het Omroepor kest onder leiding van Nico Treep met tus- schenspel van gramofoonmuzlek 2.30 Pianorecital door Daisy Guth 3.00 Kur- haus te Schevenlngen Matinée door het Residentie-orkest o. 1. v. Ignaz Neumark 4.30 Een vrooiyk slot van den middag 5.00 Sluiting VARA 5.00 Men vraagt en vu draaien.... gramofoonplaten, waarom gevraagd is 5 30 Orgelspel door Cor Steyn 6.00 Sport van den dag 6 20 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 7.20 Vara-orkest o. 1 v. Hugo de Groot 8.00 Sluiting AVRO 8.01 Nieuws- en sportbe richten van Vaz Dias 8.15 Kurhaus te •Bchevenlngen. Het Residentle-orkest onder leiding van Ignaz Neumark 9.05 Radio journaal 9.30 Optreden van Greta Kel ler met eenige leden van het Kovacs Lajos- orkest 9.40 Caifkerie door Ernst Claes: „Hoe ik leerde verte’len” 10 00 Greta Keiler met eenige leden van het Kovacs Lajos-orkest 10.10 Kovacs Lajos en zijn orkeat 11.15 Prectsie-tydseln 11 15 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Oerharz 12.00 Tydsein Avro-klok en sluiting. RG 1304 M. Engelsche dag. 12.00 Gevarieerd Engelsch concert 1.00 Dansmuziek 1.30 Gevarieerd concert van lichte muziek 2.45 Dansmuziek 4 00 Kramof°onplatenprogramma 5.00 Concert 8 00 Concert 9.00 Ver volg gevarieerd Engelsch concert 10.00 Concert van lichte muziek 10.30 Dans muziek. BRUSSEL. 484 M. ishs Het omroep orkest 5.20 Het omroep-svmphonle- Ftrd"1‘“d Fanlard zingt 10.30 José Scbnyder's orkest. M - 13 20 Het svmpho- Dansmuziek 6.30 Napolitaansche liederen (gr.pl.). KALUNDBORG. 1261 M. 13.20 Mogen» Hansens Instrumentaal ensemble 4 20 ”nrm°n«VsOnHe.rt 0 1 v JohRn Hye-Knu" JTJ1 8 35«?et omroePorkest o. 1. v Emil 9 20 Vervolg concert 10.40 ld. 11.20 Jens Warhy's dansorkest.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 16