De overeenkomst met Duitschland Ontginningen RADIO-PROGRAM.MA HOE DE UITVOERING ZAL ZIJN ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1934 Hulp aan vliegtuigen I van Vyf personen geverbaliseerd BLOEMENCORSO In de Zaanstreek Maandag 3 Sept. 1934 Tegen den sluikhandel Aandeelen RIJWIELPADEN IN DRENTE Landbouwer gedood Door het hemelvuur getroffen H.H. PRIESTERWIJDINGEN Brochure» in beslag Pater Adrianys O. M. Cap. genomen Geen audiëntie Postvluchten Effectenorganisaties ingeschakeld Ontslagen aan musici bij den K.R.O. Mussert en de Burger wachten Is het hem om cellenvorming te doen? Een net van duizend kilometer ontworpen Bejaard echtpaar te Almelo overvallen INBREKERS WISTEN DEN WEG KATHOLIEKE BOEREN- EN TUINDERSBOND COCAÏNE IN BESLAG GENOMEN 1 -Richting-V erkeer Dit roode bord met witte streep beteekentt cesloten voor afle ver keer in dese richting Onderzoek naar den toestand van de semi-officieelg maatschap pijen in de vier noordelijke provinciën Verzekering Op de jaarvergadering komen belangrijke vraagstukken aan de orde Voor de betaling der coupons van obligaties moeten deze zoo spoedig mogelyk inge leverd worden Telegram van Toonkunstenaars bond aan minister Marchant Betaling der coupons Verkoopverbod voor losse suiker in het Zuiden? Branden in vliegtuigen Obligaties Redding van vliegtuigen - Huren en pachten Andere vorderingen Zondag 2 Sept. 1934 de vol- WIJ Meer l te O Vara-orkest o. 1. Vara-orkest o. 1. i Burggar- lener Sym- MILAAN, 369 M. 5.30 Dansmuziek 9.05 Populair concert 10.20 Kamermuz. door het omroepkwartet. BEROM1 NSTER, 540 M. 1.00 Gramo- foonmuziek 4 00 Volksliederen 5 40 De Bazelsche Harmonicaclub o. 1. v. A. Buchll 0.50 VroolUke liedjes. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.55 Gramofoonmuziek. MILAAN, 369 M. 4.35 Gramofoonmu ziek 5.35 Populair concert 6.35 Gra mofoonmuziek. De „Pelikaan” is op de uitreis in Athene fuuigeknmen. ROME, 421 M. 5.20 Vocaal- en In strumentaal concert 9.05 Populair con cert 10.20 Gevarieerd programma. 11 50 Het Z. H. Exc. Mgr. Dr. O. Letnmens, bisschop van Roermond, zal as. Dinsdag geen audiëntie verleenen. <30 I Het Hugo de 10.15 De Fliere- van Jan van der VARA-ensemble ROME, 421 M. 1.50 Gramofoonmuziek 4.35 idem 5.20 Vocaal en instrumen taal concert 9.05 Populair concert o. L v. Antonio d’ Elia. PARIJS, RADIO, 1648 M. pulair concert Uit Vichy. lair concert rard Hekklnf o.l.v. Emile Nederlandsche schuldelschers zullen de op brengst van dividendbewijzen na nationalisee ring kunnen verkrijgen door tusschenkomst van een lid van een der drie effecteporganlsaties. PARIJS, POSTE PARISIEN, 313 M 7 09 Gramofponpi. 9.10 Zlgeunermuzlek. Den dlrecteur-generaal van de I.ATA. wordt verzocht, zich In verbinding te stellen met den president van de „International Union of Avia tion Insurers” om een spoedige opheldering te verkrijgen van de vraag, of de assurantiemaat- schappüen, welke lid zijn van de „Internatio na] Union of Aviation Insurers”, bereid zijn, een aansprakelijkheidsverzekering toe te staan, welke overeenkomt met de voorschriften, vast gelegd in de conventie tot het brengen van een heid in zekere regels betreffende schade, toe gebracht door vliegtuigen aan derden op het aardoppervlak. De vorm van den brief, te rich ten aan de „International Union of Aviation insurers”, evenals van dien aan den secretaris generaal van de C.I.T.EJ.A. zal worden opge maakt door de juridische commissie. Z. H. Exc. de Aartsbisschop van U'recht zal de volgende week alleen Maandag, Dinsdag en Woensdag audiëntie verleenen. Tijdens een kort onweer is Donderdagmiddag te St. Anne-parochie de 37-jarige ongehuwde Relnder Bul door het hemelvuur getroffen en gedood. Bul, die met zijn vader op het land aan het werk was, is getroffen, toen hjj een schuil plaats zocht onder de te velde staande koren schoven. Sinds eenlgen tijd vermoedde de politie, dat bewoners van een perceel aan het Bagijnhof te Eindhoven zich schuldig maakten aan handel in verdoovende middelen. Rechercheurs hebben daarop onder leiding van inspecteur D(js in dit huis een inval gedaan. Het resultaat was niet onbelangrijk. Een vijftal mannen, waarvan drie uit Eind hoven afkomstig waren, één uit Oeleen en een uit een heel klein Limburgsen plaatsje, werd aangetroffen in het bezit van een hoeveelheid cocaine van ruim honderd gram. Op het witte poeder werd beslag gelegd. De vijf mannen werden op het commissariaat van politie aan een verhoor onderworpen en gever baliseerd waarna zij weer op vrije voeten zijn gesteld. 1. Het redden van vliegtuigen in eenzame streken moet in een afzonderlijk ontwerp behandeld worden, met een duidelijke on derscheiding ten aanzien van de conventie van Brussel. 2. De verplichting voor het redden door vliegtuigen moet worden vermeden, althans worden beperkt tot zorgvuldig te bestu- deeren en vast te stellen grenzen. 3. Het redden van personen moet worden beloond. Bedoelde belooning moet in zich sluiten het teruggeven van gemaakte kosten en schade, geleden bij het brengen van redding. Hieraan zou een vergoeding van ongeveer tien percent of elke andere vaste beloo ning (het nieuwe Nederlandsche zeerecht schrijft een vaste vergoeding voor van drie honderd gulden per geredden persoon) kunnen worden toegevoegd, echter in dezen zin, dat de totale vergoeding niet het maximum, vastgesteld door de conventie van Warschau voor ongelukken van per sonen, mag overschrijden. De verzekering, gesloten ten gunste van geredde porsonen, moet in aanmerking worden genomen bij de bepaling van het bedrag der voor de redding te betalen vergoeding, wanneer dit mogelijk is. 4. Het redden door vliegtuigen, gewaar schuwd op vliegvelden of in luchtvaart- centra, moet worden overwogen en vast gesteld. Men meldt ons: In verband met de mede onder Invloed van den Minister van Onderwijs,» K. en W. veroorzaakte ontslagen van een veertiental aan het orkest van den Katholieken Radio Omroep verbonden mu sici heeft het hoofdbestuur van den Neder landschen Toonkunstenaarsbond het volgende telegram aan dezen minister gezonden: „Hoofdbestuur Nederlandschen Toonkunste naarsbond vernam met ernstige bezorgdheid, dat bij K.R.O. ingaande 1 October aantal mu sici ontslagen wordt wegens financieele nood zaak in verband met. ingevolge Uwer Excellen ties bemoeiingen tot stand gekomen verbintenis met U. S. O. Hoezeer Uw gunstige gezindheid jegens U. 8.0, waardeerend en noodzaak van hulp erkennend, kan Hoofdbestuur zich niet ontveinzen dat orkeststeun ten laste van andere musici kwalijk verdedigbaar is, vooral wijl ont slagenen in dezen tijd nagenoeg geen kans op -ander engagement hebben. Verzoeke eerbiedig Uwer Excellenties tusschenkomst ten bate met ontslag bedreigden casu quo hulp tot plaatsing elders tegen tijdstip Ingang ontslag." PARIJS (RADIO), 1648 M. 13.40 Ge wijde muziek 1.20 Populair concert o. 1. v. Victor Pascal 8 00 Music Hall-pro- gramma 1Q.50 Dansmuziek. In de Scheldestraat te Amsterdam heeft, naar wij vernemen, de politie Vrijdagmiddag aange houden twee colporteurs van de N.8B., die al daar met „Volk en Vaderland" colporteerden, doch tevens ook te koop aanboden een bro chure, waarvan de Inhoud beleedigend werd ge acht voor minister Colijn. Op deze brochure was door de justitie de aandacht der politie reed* eenlgen tijd geleden gevestigd met de opdracht tot in beslagneming. Aan het politiebureau Pieter Aertsstraat verklaarden de colporteurs, De Katholieke Nederlandsche Boeren- en Tuindersbond houdt zijn algemeene vergadering op Maandag 17 September om 1 uur nm. in het Polmanshuis te Amsterdam. Er zullen drie belangrijke vraagstukken aan de orde komen. Ir. H. j. M Verhei), directeur van de R.K. Land- en Tuinbouwwinterschool te Dldazn, zal inleiden het punt: „De bescherming der graan- teelt en de mogelijke gevolgen hiervan voor den Nederlandschen land- en tuinbouw”. Het Tweede Kamerlid Jac. Groen Azn-, te Zuid-Scharwoude, zal een inleiding houden over de regeling van de prijzen van tuinbouwproduc ten op de blnnenlandsche markt, terwijl mr. H. van Haastert, secretaris van den Kath. NederL Boeren- en Tuindersbond te 's-Gravenhage, zal spreken over de hypotheekkwestie en de land- en tuinbouw. Verder zullen ter goedkeuring aan de verga dering worden aangeboden het jaarverslag van den bond, dat in druk is verschenen en de ba lans en begroeting, terwijl ook in behandeling komen eventueel ingekomen voorstellen van gewone en/of buitengewone leden van den Ka tholieken Nederlandschen Boeren- en Tuinder*- bond. Voor iedere leening wordt, voor zoover Ne derlandsche schuldelschers hun couponbladen hebben Ingeleverd, de rente, welke boven de 4H pCt. per jaar verschuldigd is, door de Kon- verslonskasse für deutsche Auslandsschulden overgemaakt aan de Vereenlging voor den Ef fectenhandel. Uit het aldus voor iedere leening beschikbaar gekomen bedrag wordt, ten -ver zoeke van de Vereenlging voor den Effecten handel, door den Agent van het Ministerie van Financiën te Amsterdam een zoodanig nominaal bedrag aan obligatlën gekocht als, de obligatlën A part gerekend, de beschikbare som toelaat. Deze obligatlën worden ter beschikking gesteld van de Deutsche Golddiskontbank. WARSCHAU, 1345 M. 5 05 Populair concert 5.35 Pianorecital door Héléne Ottowa. 6.10 Aug. Wlsnieuwski zingt operaf ragmen ten 9 05 Populair concert 10JJ5 Symphon-ieconlert. Czaplln^ki, viool 10.35 Reclame en concert 11.20 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 12.20 A. Bendix’ ensembe uit rest. Wivex. 3.20 Symphonleconcett door het Phllharmo- nlsch orkest van Aarhus o.l.v. Thomas Jensen en Georg Hoe bet g 7.50 Tivoll- concert door de Deensche solistenver. m. m.v. het Tivoli-orkest o.l.v. Sr. ChT. Fe- lumb 9 20 Ver. Tivoliconcert 10.50 Idem 1150 Berge Christiansen’s dans* cfrkest uit rest. Ritz. - 10.35 Po- 12.20 Popu- 8.20 Cellcfrecital door Ge- ig 9.05 Symphonieconcert Cooper, uit Vichy. Naar het Ned. Weekblad voor kruideniers waren verneemt, maakt het bjj de regeertng op aandrang van de belasting-inspecties in de zuidelijke provinciën een ernstig punt van overweging uit om in de provincies Zeeland. Noord Brabant en Limburg allen detailverkoop van losse suiker te verbieden en in winkels al leen den verkoop van verpakte suiker toe te staan. Door dezen maatregel hoopt men een afdoen de bestrijding van den smokkelhandelte ver krijgen, daar na de uitvaardiging van de ver bodsbepaling, alle onverpakte suiker in win kels als smokkelwaar zou worden beschouwd. De invoering van dezen maatregel wordt tegen 1 October of 1 November as. verwacht. Volgens het „Volk” Is uit het hoofdkwartier der N.S.B. te Utrecht een geheime order aan de kringleiders gezonden, waarin wordt bepaald, dat NB B.-leden die bedankt hadden voor de burgerwachten of den Bijzonderen Vrjjwilligen Landstorm (B.VL.) zich wederom als lid van deze organen moeten aanmelden. Een bewijs, dat zij bedankt hebben als lid van de NS.B., zal hun zoo dit door de commandanten van belde lichamen wordt verlangd, ter hand moeten worden gesteld door de kringleiders. Deze be dankjes zullen alle enpro gorma zijn. Het moet de bedoeling van Mussert zijn, op die wijze cellen te vormen In de burgerwachten en den B.VJU Rondneuzen. Een eigenaardig Hai- landsch woord met een bijbeteekeni». We denken aan een bedenkelijke nieuwsgierigheid. Er zijn van die menschen, welke gaarne bij een an der in den pot zien en het naadje van de kous willen weten in buur- mans huishouden. Zulke persoontjes zijn onuitstaanbaar. Soms doen ze het om kwaad te spreken, soms uit bemoeizucht of overdreven nieuws gierigheid. Maar ze zijn altoos lastig. Een enkelen keer kan het rondneu zen een goede beteekenis hebben. Het is goed om eens in de wereld rond te neuzen en te zien wat er al zoo te koop is. Men kan niet immer bij moeders pappot blijven zitten en het verdient aanbeveling eens verder te zien en rond te kijken waarmede men zijn voordeel kan doen. Zóó is rondneuzen aan te bevelen. Maar in de andere beteekenis: hoed voor/ (Vervolg) Voor de practische uitvoering zijn Bende regelen vastgesteld: met dit bedrag verminderd worden. Indien hij niet binnen een maand, nadat het hem ter be schikking is gesteld, het betreffende bedrog bij den Postchëque- en Girodienst heeft terug gestort. Om te beoordeelen, of een schuldelscher be schouwd kan worden als Nederlandsch schuld elscher in den zin van het Protocol, zullen de zelfde criteria worden aangelegd als het geval was in de beide vorige regelingen. Voot de hierboven genoemde nationaliseering zal dus wederom ten aanzien van den eigendom moe ten worden verklaard: Het „Handelsblad” maakt melding van het initiatief van de Provinciale Vereenlging voor Vreemdelingenverkeer In Drente om een uitge breid fietspaden-net door de geheele provincie tot stand te brengen. De Vereenlging wendde zich daarvoor tot de Ned. Heide Maatschappij, die een lijvig rapport uitbracht en een kaart ontwierp. Geen enkele Drentsche gemeente werd vergeten. In kaart werd gebracht een rijwlelpaden-net met een totale lengte van ruim 1000 K.M. De kosten voor verwezenlijking van dit plan werden geraamd op omstreeks 3% ton. Het plan is zoo eenvoudig mogelijk gehouden. Men wil zooveel mogelijk de bestaande landweg getjes volgen. Het spreekt vanzelf, dat men gaar ne. zoo eenlgszins mogelijk, grondaankoopen wil vermijden. Bij dit plan heeft drieërlei doel voorgezeten: bevordering van het vreemdelingenverkeer en het In ter locaal verkeer: ontlasting van de tertiaire wegen, dus bevor dering van het veilig verkeer. het verkrijgen van een geschikt werkverschaf- flngsobject. Verwacht wordt, dat het Rijk steun zal ver- lltl» hot ZOStiR*]XimiO0DOX^*Dl&lL De Eerw. Pater Adrianus O. M. Cap„ tot voor korten tijd directeur van het Apostolaat ter Zee te Amsterdam, is overgeplaatst naar het Capucijnenklooster te Babberich bij Zevenaar. 1. Aan boord van alle vliegtuigën, die passagiers vervoeren, wordt in de passa- gierscabine een „brandsignaal” geplaatst, dat, in werking gebracht door een passa gier, de bemanning zal waarschuwen, dat er brandgevaar is geconstateerd door een passagier. 2. De luchtvaartmaatschappijen, leden der LA.TA., zijn van meenlng, dat het in dienst stellen van vliegtuigen, voorzien van in wendige verbrandingsmotoren, een groot voordeel Is. Zij wenschen, dat deze mee nlng ter kennis wordt gebracht van de con structeurs van alle landen ten einde ben aan te moedigen, hun pogingen voort te zetten voor het maken van zulke motoren. Retourbiljetten De prijs van een retourbiljet wordt berekend, doordat men den prijs neemt van twee bil jetten enkele reis en van dit totaal ten hoogste tien percent aftrekt. Deze regeling treedt in werking van het be gin van den zomerdienst 1935 af. Naar wij thans vernemen, heeft de Minister van Sociale Zaken den heer Ir. F. P. Mesu. lid van de directie der Wieringermeer, bereid ge vonden hem op korten termijn een landbouw- kundig-economlsch rapport uit te brengen over den toestand van de hier bedoelde ontglnnings- maatschapptjen, opdat de Minister, aan de hand van dit rapport, zijn standpunt ten aanzien van den voortgang van de werkzaamheden bij de ontginnings-maatschappijen kan bepalen. De heer ir. Mesu zal begin September zijn werkzaamheden aanvangen; de Minister van Waterstaat heeft zijn daartoe noodlge medewer king verleend. De betaling der coupons geschiedt halfjaar lijks. Wat de periode van 1 Juli 193430 Juni 1935 betreft, zal de betaling op de amortisatie- bewjjzen geschieden in dier voege, dat hetgeen over het tweede halfjaar van 1934 zal zijn te betalen, in de eerste helft van 1935 zal wor- uitgekeerd, .tegelijk helft uit te betalen bedragen. Blijft de rege ling na l^Jull 1935 .y,an kracht, dan zal ver vólgens elk halfjaar een uitkeerüig ter zake plaats hebben. Dit amortlsatiebedrag wordt als volgt vast gesteld: DAVENTRY, 1300 M. 12.20 Orgel concert door Tom Jenkens 3.20 Het Schot'sche Studio-orKest o.l.v. Guy Dames 4.05 Het Sterfelijk orkest van Buxton 6.50 Het Nothern Studio orkest o 1. v. John Bridge 10 20 BBC-orkest» afd. C o. 1. v. H Poster Clark 11.20 Sydney Kyte en zijn orkest in het Plccadllly- hotel. uitvoerige bijzonderheden omtrent de realiseering van coupons en dividenden en be treffende de voor nationaliseering gestelde eischen sullen, zoodra de noodzakelijke uitvoe ringsmaatregelen zullen zijn getroffen, ter be schikking gesteld worden van de leden van de Vereenlging voor den Effectenhandel te Amster dam, de Vereenlging van Effectenhandelaren te Rotterdam en den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie te ’s-Graven- hage, alsmede van de bultenlandsche instellin gen waarmede door deze vereenlgingen een overeenkomst is aangegaan, bedoeld bij hun provlsie-reglementen (art. 5 van het Provlsie- Reglement van de Vereenlging voor den Effec tenhandel te Amsterdam, art. 5 van het Provl- sie-Reglement van de Vereenlging van Effecten handelaren te Rotterdam, art. 5fla van het Huishoudelijk Reglement van den Bond voor den Geld- en Effectenhandel in de Provincie te ’s-Gravenhage). BERLIJN, 357 M. 5.50 Dansmuziek 6.50 Fried. Wilksch, viola da gamba en Carl Bittner, cembalo en clavichord 8.35 Omroeporkest o.l.v. Willy Steiner 9.45 Nirdisches Bacchanal, omretpefrkest o.l.v. Drv, Ernst Praetorius en het om roepkoor. HAMBÏ’RG, 332 M. 1150 Schlo««- konzert uit Hannoxtr. Het Neder Sak sische symphonie-orkest o.l.v. Otto Ebel, von Sosen 7.20 Duitsche kunst na 30- Jarlge oorlog. Solisten, omroepkoor, orgel, kamerorkest 9 20 Fragmenten uit Hans en Grietje van Engelbert Humperdinck. Omroeporkest o.l.v. Adolf Seeker met so listen 10.40 Muzikaal tujsschenspel 11.20 Maagdenburger Kulturorchester oJ. v. Fritz Theil. De luchtvaartmaatschappijen, leden der I.A.T.A., keuren met algemeene stemmen het rapport over „branden van vliegtuigen”, het welk was ingediend door de technische com missie, goed en, terwijl zij de conclusies van dit rapport aannemen, keuren zij de volgende resoluties goed: In het St. Ignatius-college der paters Jezuïe ten te Valkenburg heeft Z. H. Exc. Mgr. dr. Lemmens de H. Priesterwijding toegediend aan de eerw. heeren: J. A. Ramirex, M. H. Zubiaga. P. M. Abelian, H. Meex, R. Muschalek. J. B. Kugelmeyer, J. B. Kantera, R. Stromberg, G. Delleman, G. Koch, B. Altefrohne, A. Kordt. A. Fritzen, A. Adelkamp, 8. Rymkicwiez, W. Kleln- sorge, H. Wünsche, W. Muth, J. Roggendorf H. Abeler en H. Lommen uit Guttecoven. WEENEN, 507 M. 4.15 Concert door het Anita Aatkwartet 5.25 Populair con cert 8.25 Ravagconcert In den ten door bet omroeporkest der Wl< fonlker o. 1 v Josef Holzer 12.20 Jack Payne's rfansorkest. WARSCHAU, 1345 M. 1.20 Noskowskl- poncert door het omroeporkest o. 1. v. J. Ózimlnskl 3.20 Gramofoonmuziek 9.05 Het omroepsymphonle-orkest o. 1. v. J. Oel- mlnakl 11.20 Dansmuziek. Het Centraal Bureau der International Air Traffic Assoiatlon (I.A.TA.) deelt mede, dat op de XXXIIste vergadering, op 28 en 29 Aug. te ’s Gravenhage gehouden, met algemeene stemmen om. de volgende besluiten genomen zijn: Ten einde het oponthoud bij landingen te verkorten en zooveel mogelijk de documenten. vereiBcht voor Internationaal luchtverkeer, te vereenvoudigen, stelt de LA.TA.. een nieuwe passagierslijst voor en verzoekt zij haar leden, wanneer het opmaken van zulk een lijst is vooT- geschreven, zich te wenden tot hun onder scheidene gouvernementen, opöat het door de IAT.A. voorgestelde formulier worde aange nomen. BRUSSEL. 322 M. 12.20 Gramofoor»- platen 130 Populair concert 6.50 Filmmuziek op gr.pl. 820 Omroep orkest 9.10 Omroeporkest 10.30 Gra mofoonmuziek. In den nacht van Donderdag op Vrijdag Is aan den weg van Almelo naar Albergen in gebroken door twee personen, die blijkbaar goed den weg wisten in de boerderij van den landbouwer H. Vinke, meldt het .JHandeis- blad”. Een van hen kwam met een brandends zaldantaam voor het bed van de 64-jarige vrouw te staan. Zij sprong uit haar bed, maak te een raam open en schreeuwde om hulp naar de buren. De man. de 73-jarige H. Vinke, die in de andere kamer sliep, was eveneens wakker geworden. Toen hij de voordeur uiO wilde om hulp te halen, werd hem dit door de Inbrekers belet en werd hem een hand voor den mond gehouden, om te verhinderen, dat h]j zou schreeuwen. In zijn verbouwereerdheid liep de man naar zijn slaapkamer terug en sprong door een raampje, tengevolge waravan hij zich zwaar aan armen en beenen ver wondde door de glasscherven. Hij moest ziet» onder behandeling van een geneesheer stel len. De Inbrekers maakten zich intusschen uit de voeten, zonder eenlgen- buit te hebben kunnen meenemen. Per flets zijn zij in de richting van Almelo vertrokken. dat ze deze brochures in ontvangst hadden ge nomen in het Kringhuis van de NB.B. aan den Koninginneweg. Eenige rechercheurs begaven zich naar dat Kringhuis en namen daar 600 brochures in beslag, welke naar het politie bureau werden overgebracht. De leider van het Kringhuis en de bewaker werden ook aan een verhoor onderworpen. BEROMUNSTER, MO M. 4.20 Hans Ackerman speelt saxofoon 4.50 Violette Hermann speelt piano 5.20 Orkestcon- cert 5.50 Henri Caalori zingt. DT. Karl Cherubin, piano 6.50 Operette en film- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS KEULEN. 456 M. 13.20 Klein omroep- - orkest 2 05 Gramofoonmuziek - Joh. Strausz-concert. Omroeporkest Qtto Juitns Kübn. Joeef SchömmeT. tenor 5 40 ►aria Dahroen. sopraan, zingt liederen van Schubert en Pfltzner 7.50 Internationale Brucknerfeesten. De sterfe lijke zangver. en bet Akenache orkest oJ.v. dr. Peter Raabe, met solisten 9 uur Marga B&umel. gultaar. Albert En ders. fluit. Willi Breuer, alt-viool 11 uur Mario Isegllo'a orkest uit café Vater- land te Aken. Zondagmiddag 16 September as. zal voor de derde maal een Zaansch bloemcorso worden gehouden. Deze datum is gekozen in overleg met het Comité, dat in Krommenie een feest- week organiseert ter gelegenheid van he9 300-jarig bestaan der Nauemasche Vaart. ïno/f1 Ferdlnand Faniard zingt 10.30 José Schnyder’s orkest. B 32?. M' 12 30 Het «ympho- »'Pee t„6 20 Dansmuziek 6.20 Napolltaansche liederen (gr.pl.). KALUNDBORG. 1261 M. 12 20 Moeens Hansens Instrumentaal ensemble 420 H»n™°"'«?ncert o. 1. v. Johan Hye-Knu” Reesen 8 35„ “®t„omr«eporkest o. I. v Emll 9 20 Vervolg concert 10 40 id 11.20 Jens Warby’s dansorkest. Nederlandsche schuldelschers zullen hun coupons op of zoo spoedig mogelijk na den vervaldag kunnen Inleveren bij een bankier of commlsslonnalr, lid van een der drie nage noemde effectenorganisaties. Voor zoover de rente 4% pet. per Jaar of minder bedraagt, kunnen zij na nationalisee ring, op de wijze zooals deze ook tot nu toe geschied is, dé volle rente ontvangen. De Vereenlging voor den Effectenhandel neemt na nationaliseering dit couponblad in bewaring en geeft een ontvangstbewijs af, voor zien van coupons en amortisatiebewijzen. Deze coupons zullen, zoolang de onderhavige rege ling geldt, betaalbaar zijn met 4H pct. per jaar, de amortisatiebewijzen met een nader te bepalen bedrag, waarmee de hoofdsom ver minderd wordt. Daar de stukken door genoemden Agent uit den aard der zaak beneden pari worden gekocht, blijft een bedrag gelijk aan het verschil tus- schen de beschikbare som en het voor aankoop bestede bedrag ter beschikking dat ponds pondsgewijze wordt verdeeld onder de obligatie- houders, die hun couponbladen hebben ingele verd, en dat op de amortisatiebewijzen wordt uitgekeerd, waardoor de hoofdsom der obliga tiën automatisch met een gelijk bedrag wordt verminderd. De eigenaar zal te allen tijde zijn origineele couponblad kunnen terugontvangen tegen terug betaling van hetgeen op de amortisatiebewijzen werd uitgekeerd, waardoor hij weer In het bezit geraakt van een obligatie, welker hoofdsom overeenkomt met de op het stuk aangegeven nominale waarde. De IA.T.A. is van meenlng, dat het noodlg is om met het indienen van een ontwerp-con- ventie over het redden van vliegtuigen- te wachten, omdat deze kwestie nog niet geheel geregeld is. Voor het geval, dat de CITiJA van mee nlng is, dat het nu reeds noodlg is, een ont- werp-conventie in te dienen, spreekt de IAT.A. den wensch uit, dat in dit ontwerp met de volgende overwegingen rekening zal worden gehouden Deze opbrengsten zullen den Nederlandschen «huldeUchers via den Postchèque- en Giro dienst worden vergoed. De opbrengsten van andere vorderingen, uit hoofde van particuliere geklleenlngen, hypo theken. ena. zullen «aan Nederlandsche schuld- eischers via den Postchèque- en Girodienst ter beschikking worden gestéld. De schuldelscher zal geacht worden het bedrag, dat boven 4% pet. zal zijn getransfereerd, te hebben geac- cepteucd en de hoofdsom zijner vordering zal BERLIJN. 357 M. 12.20 Promenade concert uit de ,.Feldhernnhalle’• te Mlin- chen 2.20 Gramofoonmuziek 8.20 En gelbert Humperdinck-concert 9 30 Het kleine omroeporkest o. 1. v. Willy Steiner. HAMBURG. 332 M. 11.50 Bachcantate -12.20 Het Nordmarkorkest o 1. v Hein rich Joachim Rudolph 3 20 Het Roden- beckconcert speelt 6 20 Het omroepkoor o. 1. v. Gerhard Gregor zingt volksliederen. KEI LEN, 45a M. 1.35 Het kleine om roeporkest o. 1. v Leo Eysoldt 4.20 Het West-Duitsche kamerorkest o 1. v Rolf Hartmann 6.55 Hans Wocia IHVFNTBr, 1500 M. 12 50 The Bent ley Colliery Band o. 1. v. William Hal 11 well 4.00 Alfredo Campoli en zijn orkest 6.05 Het strijkorkest van Londen o. 1. v. Herbert Menges 9.25 Leslie Jeffries en zijn orkest. Rozen In den tuin” door A. J. Herwlg 3.15 Gramofoonplaten 3.45 Verzorging zender 5 uur Concert 6.30 Vragen uurtje 7 uur Politieberichten 7.30 vragenuurtje (U) 8 uur Arnhemsche Orkest-tereeniglng o.l.v. H. J. Manus 10 uur Vaz Dlas 10.30 Taptoe van tam boers van pijpers der Kon. Ned. Marine, ter gelegenheid van den Marlnedag. Hier na gramofoonplaten met enkele gedeelten uit de dien middag gehouden bijeenkomst In het KuThaus te Schevenignen. waar o.a. Z. E. de Minister van Defensie, mr. dr K. N. Deckers, prof. jhr. mr. B. C- de Savornin Lohman en de kapitein ter zee J. Th. Furstner het woord voerden. Na afloop tot 12 uur gramofoonmuziek. HILVERSUM. 1875 M. VARA 8 uur Gramofoonmuziek 10.30 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins 11 uur „De Moedwillige verkenskop”. Een schets van Felix Timmer mans. voor te dragen door Ca rel van Rij ken. 11.20 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins 12 uur Klein VARA-ensemble o.l.v. Fritz Bakels 1.45 Verzorging zender 2 uur Salnt-Saèns-programma (gram.mu- zlek). 3 uur Gramofoonmuziek 3.45 Overschakelen naar den zender Kootwijk 4 uur Mozart-programma (gram, muz.) 5 uur De Fiereflulters o.l.v. Jan van der Horst 6.30 Herinneringen uit het Neder- landsche muziekleven. Causerie door Wou ter Hutschenruyter 7 uur De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins 8 uur Herha ling 8OS-beTlchten 8.03 Alb. de Booy, zang en Joh. Jong, orgel 8.20 Pers bureau Vaz Dlas 8.30 Het VARA-or- kest onder leiding van Hugo de Groot 10 uur Vaz Dlas fluiters onder leiding Horst 11 uur Keln onder leiding van Jan van der Horst 11.30 Gramofoonmuziek 12 uur Slui ting. I. dat de obligaties (aandeelen), waarvan de coupons (dividend-bewtfzen) afkomstig ztfn, eigendom ztfn van rechts- of natuurlijke per sonen, die hun zetel of vaste woonplaats in Nederland hebben; n A. dat de genoemde effecten reeds op 1 Juli 1933 eigendom waren van de sub I be doelde rechts- of natuurlijke personen. of B. dat de genoemde effecten eerst na 1 Juli 1933 door de sub I bedoelde rechts- of natuur lijke personen in eigendom zijn verworven, doch dat de effecten reeds op 1 Juli 1933 be hoorden en sedertdien uitsluitend en voort durend in eigendom hebben behoord aan rechts- of natuurlijke personen, die ten tijde van de overdracht van dien eigendom hun ze tel of vaste woonplaats in Nederland hadden. HUIZEN, 301.5 M. NCRV 8 uur Schriftlezing en meditatie 8.15 Gra mofoonmuziek 11.30 Zangplaten 12 uur Politieberichten 12.15 Orkestmuz. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk te Amsterdam 2 uur Uitzending x’oor scholen 2.35 „De Voor zoover rente meer dan 4K pet. per jaar bedraagt, sullen zij de keuze heb ben: a. 4% pet. (dus ty, pet. op een half- Jaars-coupon) na de gebruikelijke nationa- llseering te ontvangen onder aïstand van het meerdere; b. behalve de 4X pet. rente (dus 2K pet. op een halfjaars-coupon) nog een bedrag als gedeeltelijke amortisatie der hoofdsom te ontvangen, in welk geval het geheele couponblad binnen drie maanden na den vervaldag van de in het tweede halfjaar van 1934 verschijnende coupon ingeleverd moet worden bij een lid van een der drie effectenorganisaties. LUXEMBURG. 1304 M. 6.30 Italiaan- sche avond. Gevarieerd concert 7.35 Ge varieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Heni Pensis 8.20 Itallaansche concert o.l.v. HenYi Pensis 8.40 Vervolg- Italiaansch concert 9.30 Uitzending uit Mondorf les Balns door een orkest o.l.v. Dubois-Sylva 1030 Dansmuziek (gr. pi.). BRUSSEL. 484 M. 12.15 Populate concert. Hetty Backrt- van Ommeren zingt 1.30 Gramofoonmuziek 5.30 Omroeporkest 6.50 Schoenmaker con cert o Iv. Frans Dewever 7 35 Glpsy- eulte van Oerman op gr.pl. 8 50 Gra- mofoonplatenconcert 9.05 Concert uit Vlchy. Eenige weken geleden heeft de Minister van Sociale Zaken, in antwoord op vragen van het lid van de Tweede Kamer, den heer Krijger, medegedeeld, dat hem uit eenige rapporten was gebleken, dat de financieele toestand van ver schillende semi-offlcleele ontginnings-maat schappijen, welke in de vier noordelijke provin ciën werken, mede ten gevolge van de malaise in den landbouw zoodanig was, dat onverwijld de vraag onder oogen moest worden gezien, of en hoe op den ingeslagen weg in zake de ont- ginnlngswerkzaamheden kan worden voortge gaan. HUIZEN. 301.5 M. KRO 8.30 Mor genwijding door kapelaan Ant. M. Jansen: „Een doode werd uitgedragen” NCRV 9.30 Gewijde muziek 9.50 Kerkdienst uit de Zuiderkerk van de Ned, Herv. Gem. te Den Haag. Voorganger ds Jac. Poort 13.15 Sluiting KRO 12.15 De Kro-Boys o. 1. v. Plet Luatenbouwer 1.00 Adr. de Voogd: „Hootdzaken uit de geschiedenis van de hedendaagsche lichaamsoefeningen” 1.30 Concert door de Stafmuzlek van het le regiment-infantile te Assen o. 1. v. ka pelmeester 8. P. van Leeuwen 1.45 Gra mofoonmuziek 1 50 Vervolg concert 3 10 Boeken en achrUvers. „Turandot” van Jan Engelman door W. Nieuwenhuls 3.30 Vervolg concert 3 00 Gramofoonmu ziek 3.15 Het Kro-orkest o. 1. v Johan Gerritsen 4 00 Zlekenlof uit BÏoemen- daal NCRV 5.00 Gewilde muziek 5.50 Inleidend orgelspel 6.00 Kerkdienst uit de Geref Kerk. Parkkerk te Amsterdam 7.45 Sluiting KRO 7.45 Gramofoonmu ziek 8.00 Tulnconcert door de Kon. Mil. Kapel o. 1. v. A. C. van Leeuwen 9 00 Vaz Dlas 9 35 Kon. Mil. Kapel 10 15 Vaz Dlas 10.20 Le Festin de r aralgné, Roussel 10.40 Epiloog door het klein koor o. 1. V. Joa. H. Plekken. Hn.VERSUM. 1875 M. VARA 9 04 Poetdulvenberlchten 9.06 Tuinbouwhalf- uurtje. S. S. Lantlnga: „De slertuln In Sep tember" AVRO 12.00 Tijdsein Avro-klok 12.30 Lunchconcert door het Omroepor kest onder leiding van Nico Treep met tus- achenspel van gramofoonmuziek 2 30 Pianorecital door Daisy Guth 3 00 Kur- haus te Schevenlngen ABitlnée door het Resldentle-orkest o, 1. v. Ignaz Neumark 4.30 Een vrooUik slot van den middag 5.00 Sluiting VARA 5.00 Men vraagt en wij draaiengramofoonplaten, waarom gevraagd la O— 5.30 Orgelspel door Cor Steyn 6 00 Sport van den dag 6 20 huko de Groot 720 Hugo de Groot 8 00 Sluiting AVRO 8 01 Nieuws- en sportbe richten van Vaz Dlas 8.15 Kurhaus te Schevenlngen. Het Resldentle-orkest onder leiding van Ignaz Neumark 9 05 Radio journaal 9 30 Optreden van Greta Kei ler met eenige leden van het Kovacs Lajos- orkest 9 40 Caueerle door Ernst Claes: „Hoe ik leerde verteilen" 10.00 Grata Keiler met eenige leden van het Kovacs Lajos-orkest 10.10 Kovacs Lajos en zUn orkest 11.15 Preclsle-tlfdseln 11 15 Het Omroeporkest onder leiding van Nico Gerharz 13.00 TUdaelu Avro-klok en sluiting. RG. 1304 M. Engelsche dag 12 00 Gevarieerd Fngelsch concert 1 00 Dansmuziek 1.30 Gevarieerd concert van lichte muziek 2.45 Dansmuziek 4 00 Gevarieerd gramofoonplatcnprogramma 5.00 Concert. 8 00 Concert 9.00 Ver volg gevarieerd Engelsch concert 10 00 Concert van lichte muziek 10 30 Dans- muziek. i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6