vogelvlucht Jubileum-districten-tournooi Paardensport I in CONCOURSEN-HIPPIQUE IN AUGUSTUS HET DAMSPEL HET WEER OP ZONDAG HET DERDE LUSTRUM VAN DEN D.H. VB. I TE OBERAMMERGAU VAN 21-28 SEPT. BIJ VOLDOENDE DEELNAME |||j||jB I BIJWONING VAN HET PASSIESPEL PROGRAM: ZATERDAG 1 SEPTEMBER 1934 'TsF - JS HET A. R. O. L.-TOURNOOI Colombo stelde teleur Vroegere toumooien De tweede ronde CRICKET OM DEN ZILVEREN BAL as WATERPOLO Hongaarsch zevental geklopt De tweede ronde «a ROEIEN OM DEN HOLLAND-BEKER WIELRENNEN Uit vroeger jaren ZESDAAGSCHE TE LILLE ATHLETIEK DE FINSCHE CRACKS MOTORSPORT De situatie thane Oproep van den Dioc. Haarl.\ Voetbalbond H. de Jongh, Zwart M. Raichenbach, Wit. Belangstelling voor het scheidsrechter-ambt Lange af stands wedstrijd LuikRomeLuik r. PijnenburgWals onder de deelnemers Zwart ri sk. «- m. u- r- Voorloopig eenige verbetering te wachten, later weer achteruitgang Ze» districten zullen elkaar op drie verschillende plaatsen bekampen Goede resultaten van de Neder- landsche ruiters in het buitenland Nurmi in goeden vorm M. RAICHENBACH 13—191 Stand na 14. Stand na 40. 30 39 15. 42—37 speelt, dan vervolgt Zwart, na 22:33 en spel, terwijl Wit het nadeel der randschyf op zwakken van nu toe Het Hongaarsch zevental, dat te Maagden burg het Europeesch kampioenschap heeft be haald, heeft te Wembley een 21 nederlaag geleden tegen het team van de Empire Swim ming Club. gen en tar le en Op 27 Dec. zal te Lille een Zesdaagsche aan vangen. Tot dusver zijn gecontracteerd Pijnen burg-Wals, Brocardo-Gulmbretière, Aerts-Buys- se en Leducq. Alles betreffende deze rubriek te adresseeren aan den damredacteur van dit blad. Hieronder de tweede party, die een uitste kend beeld geeft van Raichenbach’s stijl. 23 32 16—21! 19—33 23 34 17-32 Een eigenaardige party en voor Nederland In teressant, in verband met het toumée dat Rai chenbach binnenkort door ons land komt ma ken. Eerste klasse: VRAHerm. DVS; Haarlem— HCC 1; HCC 2—VOC. 1 Overgangsklasse A: ACCKampong. Tweede klasse A: VleermuizenUW. Tweede klasse B: Quick (H.)HDVS 2. Tweede klasse Oost: VCC—PW 2. Derde klasse A: Hercules 28CHC 2 (1 Sept.), terrein SCHC. Derde klasse B: HBS 4Excelsior 2 <1 Sept.). 7—11 19—33 14 :23 10 19 23 34 5—10 10—14 13—19 22 31 18— 22 12—18 19— 23 23 34 8—13 18—23 22 31 15—30 3—8 23 34 strasthelft du* vrij. im, er- 11—16 9—14 21—27 16 :27 4—9 13-191 18— 22 12—18 7—12 1—7 19— 23 14 23 ?n O. 30. 31. 32. 33. 34. 35. 36. 37. 38. 39. 40. 1. 2. 3. 5. 6. 18. 19. 30. 21. 22. 23. 24. 25. mt- Uik. ter- ke- hsl- ich, ert, er- ird, en, ae- ns- st— 9. 10. 11. IX 13. een echt paardenland en dat men strekkingen met het buitenland wil handhaven spreekt van zelf, omdat een groote bron van Inkomsten is oa. het verkoopen van paarden aan de buitenlandsche legers. Ook ons land betrekt veel cavalerie-paarden uit Ierland. Het is zeer waarschyniyk. dat een zeer sterke ploeg Nederlandsche ruiters zal deelnemen aan de concoursen te Mülhelm en Essen (1316 en 2023 Sept.) as. Ook mej. Pauptit en mej. Jurgens zullen van de party zyn. Vbrlg jaar was het succes der onzen in het Westen van Duitsch- land groot en, gezien de achter ons liggende concoursen, zyn we ook voor dit toumée niet bang. Ritmeester Schummelketel, die steeds deel van die ploegen uitmaakte, zal daarin dan ech ter gemist worden. Hy zal reeds onderweg naar Indië zyn. Tal van uiterst belangryke gebeurtenissen op hippisch gebied trekken binnenkort weer onze belangstelling: de dravers in het Matadoren- Rennen in Beriyn (hieraan zal o.s. van Neder landsche zijde Calumet Bastle deelnemen), wed strijden om het kampioenschap van Nederland der landeiyke rijvereenigingen te Zoelen, groot concours-hlppique met vee-tentoonstelling te Utrecht, de groote demonstratle-dag der warm- bloedfokkers op 21 Sept. a.s. te Amsterdam (ter gelegenheid van de -Amato”) en ten slotte de jnonsteri’-wedstrijden der landeiyken te Wou denberg als sluiting van het seizoen. Men ver wacht hier meer dan 350 paarden. In Dultschland is er op het gebied van de draafsport veel Interessants gebeurd den laat- sten tijd. Zoo verbeterde Xiphlas, de goede vier jarige inlandsche hengst, te Hamburg zyn eigen record op 1 203. Vltruv liep 1 31 over den kilometer. Wel enorm snelle tyden, waaruit we derom duldeiyk biykt, dat Dultschland de lei ding in Europa over gaat nemen op het gebied der draafsport. Frankrijk heeft daarin de lei dende positie af moetten staan, hetgeen reeds met Walter Daer In den Prix d’Amérique te Vincennes dit voorjaar bleek. Niet lang na bo vengenoemde prestatie liep Peter W., een 9- Jarige in Dultschland geboren draver, den K.M. in 1 3031 Niet alleen der Duitsche draverwereld zorgt voor verrassingen. ook Engeland’s renwereld weet daarvan mee te praten. Zoo was Colombo, de winnaar der 2000 guineas, favoriet voor de St. Leger. De lezer zal zich zeker wel herinne ren. dat Colombo kans bad een „wonderpaard” te worden. Vorig jaar was hy ongeslagen en moest nu volgens aller opinie de Derby winnen. Zoo zal dus op drie verschillende plaatsen morgen het Roomsche voetbal hoogty vieren. Moge de publieke belangstelling de verwach tingen nog overtreffen opdat de inzet van het DHVB- jubileum gunstige vooruitzichten opent voor het verdere gedeelte van het festyn. Voordat het startverbod in verband met de Europeesche kampioenschappen te Turijn van kracht wordt, zyn de Finsche cracks nog eens in verschillende wedstrijden uitgekomen. Van bijzonder belang was het starten van Nurmi, die In het plaatsje Koura het nummer 3000 M. heeft gewonnen in 8 mln. 55.4 sec. voor M. Loumanen (8 min. 56.3 sec en V. Strömbeck mln. 58 sec.). In Björkö won A. Laine de 100 meter in 113 sec. en het verspringen met 7.13 meter. E. Pontilla deed een speerworp van 67.11 meter. Lovlsa won het discuswerpen met 4535 meter en de Olympische kampioen Iso-Hollo won de 5000 meter in 15 min. 26.8 sec. Kotkas behaalde te Nununl de overwinning by het hoogspringen met 1.90 meter en by het discus werpen met 46.12 meter. Te Abo stootte B*r- lund den kogel 15.18 meter voor Kuntsl (1438 meter). Matti Jkrvlnen kwam uit te Idensalnl en won daar het nummer speerwerpen met 71.70 meter. De lange afstands wedstrijd voor motorrijwie len Luik—Rome—Luik, een parcours van 4000 KM. werd gewonnen door den Dultscher H J. Bernet op Mercedes. De wedstrijd stelde zeer hooge eischen aan de deelnemers met betrekking tot het voorgeschre ven tempo. Van de elf rijders, die het doel be reiken, waren er zeven, die geen strafpunten hadden opgeloopen. Het katholieke voetbalseizoen Is reeds ingezet. In het Zuiden van het land opende het Zilve ren Bal-Toumool van Klmbria het seizoen, in Haarlem deed TYBB reeds van zich spreken met een Jubileum-toumooi, maar morgen wordt van Bondswege de bal aan het rollen gebracht. De DHVB vraagt In de komende dagen de volle aandacht, grant deze bond bestaat vyftien jaar en dit feit zal de DHVB niet onopgemerkt voorby laten gaan. Op zeer verschillende ma nieren zal aan dit jubileum luister worden by- gezet, waarover reeds verschillende berichten in de bladen zyn gedaan. Ook het sportieve ge deelte van de festiviteiten Is vermeld en voor de derde maal in zyn geschiedenis organiseert de DHVB een districten-toumool, dat de belde voorgaande in alles belooft te overtreffen. Om te beginnen heeft men daarvoor drie dagen be schikbaar gesteld, terwyi men op vier plaatsen den stryd wenscht uitgevochten te zien. Het toumool bestaat uit een voorronde van 3 wedstrijden welke op 3 verschillende plaat sen worden gehouden, terwyi de deml-finale en de finale In Haarlem zullen worden gespeeld. Het district Haarlem is voor de eerste ronde Vrijgeloot en zal met de drie winnende ploegen de volgende week de demi-finale spelen. ders ligt voor de hand, maar in Amsterdam heeft men thans wel eenige hoop op een gunstig resultaat. En tenslotte is geen enkele wedstryd verloren voor de twee maal 45 minuten verstre ken zyn. ZONDAG 23/9; Te 8 uur plechtige gezongen H. MIs; ontbyt; te 8 uur aanvang van het Passiespel; te 12 uur diner In pension; te 14 uur ver dere bywonlng van het Passiespel, dat te ongeveer 1730 geëin digd Is; souper In pension; logies. MAANDAG 24/9: Ontbyt; te ongeveer 8.30 per trein (schitte rende reisl) van Oberammergau over Murnau naar het luxueuze en toover-schoone Garmlsch-Partenkirchen, alwaar wy ons voor de volgende dagen vestigen in uitstekende hotels; aankomst te 10 uur; diner; na het diner uitstapje naar de geweldige rots formaties en watervallen van den Partnachklammsouper; ‘s avonds gezellig samenzyn: uitvoering van Belersche boeren dansen, schuhplatteln, jodeln! logies. DINSDAG 25/9: Ontbyt; den geheelen dag autotocht door de ZuldeUjkste Belersche Alpen over Mittenwald Oostenrijksche grens); diner aan het Walchen-meer (onvergetelyk uitzichtI); souper in hotel te Garmlsch-Partenkirchen; ’savonds gezellig samenzyn (zie boven); logies. WOENSDAG 26/9: Ontbyt; te 830 autotocht naar het heeriyk gelegen, wereldberoemde Klooster Ettal; bezichtiging der merk waardigheden; orgelconcert voor onze relsdeelnemers; per auto over de alsdan zoo juist gereed gekomen auto-straat naar het betooverende sprookjes-slot Linderhof van Ludwig II; diner in hotel te Ettal; per auto terug naar Garmlsch-Partenkirchen, waar In den namiddag de Kreuz-egg- of de Wankberg (naar verkiezing) per Schwebebahn „bestegen” wordt (hier ligt het Belersche hooggebergte aan onze voeten; hier zien wy de berg meren diep beneden ons!); souper In hotel; na souper gezellig samenzyn (zie boven); logies. DONDERDAG 27/9: Ontbyt; te ongeveer 9 uur vertrek per trein van Garmlsch-Partenkirchen naar München; aankomst aldaar te ongeveer 10.45 uur; groote autotocht door München oud en nieuw; diner In de restauratlezalen van het Centraal station; ’s namiddags gelegenheid tot winkelen; te ongeveer 19 uur vertrek der deelnemers die met den nachttrein reizen. Souper In de treinrestauratie. De deelnemers die met den dagtrein reizen gebruiken te 18.15 het souper weder In de restauratlezalen van het Centraal-Statlon en vertrekken om 1930 van München naar Nürnberg, alwaar wordt overnacht. VRIJDAG 28/9: Ontbyt in den trein voor deelnemers van den trein; aankomst In Utrecht te ongeveer 10.40 uur. Deelnemers dagtrein ontbyt In hotel; vertrek per trein uit Nürnberg te 7.15, diner en souper In treinrestauratie; aankomst te Utrecht ongeveer 1930 uur. AFSCHEID N3. zy, die bezwaar moehten hebben tegen de nachtreis van 27 op 28/9. kunnen tegen een minimum van kosten (ƒ5.en onder geleide de terugreis op 31 Augustus per dagtrein afleggen. De hierboven in het kort beschreven luxueuze reis biedt de Directie van de VJC.P. en de Katholieke Illustratie aan hare abonné’s (uitsluitend aan hare abonné’s) aan tegen den prijs van llle KLAS f 90.- lie KLAS f 115- Deelnemers aan deze reis hebben, dank zy een afzonderiyk getroffen regeling, geen pas, doch slechts een bewys van Nederlanderschap noodlg, wat een aanzleniyke besparing be- teekenL By inschrijving voor administratiekosten, enz. een bedrag van ƒ2.50 per deelnemer verschuldigd. De relssom moet uiteriyk 14/9 In ons bezit zyn. Gegadigden gelieven zich terstond aan te melden opdat voor een leder een bevredigende voorbereiding gewaarborgd kan zyn, mede in verband met de te verwachten drukte te Oberammergau Uitvoerige dienstregeling, deelnemerslijst en insigne worden Lz.t. aan de deelnemers toegezonden. Men adresseere aan de Administratie van dit Had Afdeellng Reis Oberammergau. 28. 37—32 29. **32—27 26 37 46—41 41—36 37— 31 39 30 38— 32 31—27 38 :27 43—38 33—29 30 39 Drie Duitsche roeivereenigingen, welke uit- genoodlgd zyn om deel te nemen aan de Hol- land-bekerwedstryden op -de Ringvaart te Slo ten. hebben van den Dultschen Roelbond start- vergunnlng ontvangen. In het nummer vler- riemsgieken zal uitlfómen Saar ui Saarbrücken, terwyi verder zullen starten de sklffeurs Wal ther Hoffmann van de Mainzer Rudervereln en Willi Füth van Viktoria Beriyn. VRIJDAG 21/9: Vertrek per D-trein ult Utrecht te ongeveer 1130 uur; diner In restauratle-rijtulg; rets langs den Ryn; souper lp restauratle-rijtulg; aankomst te Nürnberg te ongeveer 23 uur; logies In hotel. ZATERDAG 22/9: Ontbyt In hotel; te ongeveer 10 uur vertrek van Nürnberg naar München; aankomst aldaar ongeveer 13 u.; diner te München in de groote restauratie-zalen van het Cen- traal-Station; te 1430 uur vertrek van München (Stamberger- bahnhof) naar Oberammergau; aankomst aldaar te 1630; betrekking der pensions; souper in pensions; logies. Vandaar dat hy niettegenstaande alles sterk favoriet Heef enverloor. Het geloof In een crack Is nu eenmaal groot en na de Derby week het vertrouwen in dezen hengst niet. Geen wonder; want Colombo is Inderdaad zy het dan geen „wonderpaard” dan toch In leder geval een paard van bijzondere klasse. Nu was Colombo dan weer favoriet voor de 8t. Leger. Helaas kwam enkele dagen geleden het bericht dat na een goeden galop Colombo niet zuiver meer ging en nu schynt de hengst niet eens te zullen uitkomen, zoodat men zyn aandacht aan een ander paard zal moeten schenken. En dat kAn, want La Zingaro Is daartoe nu favoriet en een paard van prima kwaliteit dat ook in de derby heeft meegeloopen en nadien gewel dig vooruitgegaan schynt te zyn. (Linkerhelft i ven hei berd: i wit; reehter- helft: roede rond met rood dooryo- stroopte zw*r> »eP)= Aan de S rechterzijde tr.jder .treat te verheden. Raichenbach Is In Mei 1915 In Polen en uit Poolsche ouders geboren en is thans dus negen tien jaar. Toen hy elf jaar was kwam hy met zyn vader zyn moeder is overleden naar Parijs, waar hy spoedig opviel door zyn bui tengewonen aanleg voor het damspel. Hy werd lid van de Damier de la Seine, van welke ver- eeniging hy een jaar later reeds het kampioen schap won. In het Parijsche tournooi 1931 deelde hy den vierden en vyfden prijs met den beken den Chineeschen student Kinug, dien hy later herhaaldeiyk versloeg. Fabre werd In dat tour nooi eerste, Blzot tweede en Weisz derde. Een match over tien paitijen tusschen Weisz en Raichenbach eindigde in een groote overwin ning van den jongen Pool, terwijl hy in de serie- wedstryden der Damier—Parisien Bizot versloeg. Ondertusschen bereisde Raichenbach het heele land en overwon in match en tournooi alle pro vinciale kampioenen. In 1932 kwam toen zyn match tegen Fabre. De Fransche kampioen bleek nog iets sterker dan de toen zeventien-jarige Pool en won met 11—9 (2 gew., 1 verl.. 7 rem.). Het jaar daarop echter nam Raichenbach revanche en hy won op zyn beurt met 119. In de klassementswedstryden der DamiePa risien versloeg hy De Jongh en Fabre, respec- tieveiyk eerste en tweede op de officieele rang- lyst, zoodat hy thans Internationaal kampioen der Damier—Parisien Is. Vooral zyn ontmoetingen met onzen landge noot waren spannend en interessant. Het wa ren drie matches. De eerste won De Jongh met 53; de tweede won Raichenbach met 51 en de derde match eindigde onbeslist: 44 (ieder één gewonnen en 2 remises). Er wordt thans een vierde match gespeeld. Ze gaat over vier par tyen en Raichenbach heeft na de tweede party de leiding: eerste party remise, tweed-* party gewonnen. Ondertusschen heeft de situatie zich sinds vyf jaar wel wat gewijzigd. Welk district mo menteel de meeste kans maakt op de eindzege is moeiiyk te zeggen omdat vrijwel elk jaar de elftallen veranderen. Wel dient te worden op gemerkt, dat Haarlem zich in den loop der jaren vrijwel steeds heeft weten te handhaven, terwyi Rotterdam nog al eens een gevoelige ne derlaag kreeg te slikken. Haarlem zal het oJ. dan ook verder brengen dan de Maasstad, maar vergeten mag niet worden dat de Haarlemmers het geluk ditmaal op hun hand hebben door zich zonder spelen tot de demi-flnale te klas- seeren. Rotterdam zal daar moeite genoeg voor hebben, want dit district speelt morgen in Gouda tegen Den Haag, een district dat onge- twyfel tot een der sterkste moet worden ge rekend. Het terrein van DONK lykt ons een uit gezóchte gelegenheid om een groot aantal sport liefhebbers te herbergen. Deze .ontmoeting moet als een der belangrijkste worden aangemekt. Een prachtige gelegenheid biedt daarvoor ook het SJC-terreln In Hoordwyk waar Leiden en Gouda zich gaan meten. De belangstelling voor de katholieke sport in deze streek is reeds by- zonder groot en ook morgen kunnen we waar- •chynlyk een vol SJC-huis verwachten. Het geldt hier een stryd tusschen de zwakste ploegen van dit tournooi. Leiden achten wy morgen evenwel In staat met de zege te gaan strijken, dus zien we de Leidenaars waarschyn iyk de volgende week in Haarlem. De derde en zeker de meest interessante wed strijd vindt plaats tusschen twee aloude tegen standers n.L Noord-Holland en Amsterdam. Deze ontmoeting wordt gespeeld op het GVO-terrein in Krommenie. De Amsterdammers beschikken over een prachtig elftal, maar hebben het in zooverre niet gelukkig getroffen omdat zy nooit van Noord-Holland kunnen winnen. De tradltlo- neele nederlaag tegen de stoere Noord-Hollan- Te Rotterdam wordt morgen de tweede ronde gespeeld van het tournooi om den Zil veren Voetbal. Het programma ziet er als volgt uit: 10 uur: a. OvermaasBe Quick. 11.15 uur: b. SpartaV.O.C. 1230 uur: c. XerxesWillem II. 1.45 uur: d. FeyenoordD. F. C. 3.00 uur: Winnaar aWinnaar b. 4.15 uur: Winnaar cWinnaar d. Wit 33—28 38—33 43-38 49-43 31—26 28 19 Deze voortzetting is van Dumont. Ze leidt tot uitstekend spel voor Zwart. Indien Wit 3328 enz. t,- 13:24, door 1014 enz met prachtig centrum- geen schyf op 49 heeft. 41—37 34—30 37—32 32 21 30-25 39-34 32—281 8—13 45—40 11—17 40—34 24—30 34—20 30—35 3934! en Wit won. Zwart heeft geen verdediging tegen 34—30! enz. Zwart heeft thans moeiiyk speL 40. - 20—24 41. 38—33 13—19? Sterker is 14—19, hoewel Wit ook dan de beste kansen heeft, door den zwakken stand Zwart s langen vleugel. 42. 43. 44. 45. 46. Dit is geheel in den geest van Ralchenbach’s spelopvatting. Hy verkiest den variant, die tot bepaald nadeel leidt, maar tot overzichteiyk spel, boven onberekenbare verwikkelingen. Het is duideiyk, dat op lederen anderen zet, Zwart 1823 zou spelen, met sterken aanval tegen schyf 28. Door den tekstzet dreigt Wit 37—32, zoodat Zwart vrijwel gedwongen is tot den ver eenvoudigenden uitruil door 2731 of 32. 15. - 27—31 16. 36 27 22 42 17. 48 37 9—13 Ter versterking van den aanval tegen Wit’s langen vleugel. Maar veel solider Is 813; 711; 28 enz. gevolgd door 1923 enz. 44—39 50—44 28 :19 25 14 34— 29! 40 29 44—40 35— 30! De stand is thans volkomen geiyk. Het volgende gedeelte wordt door Wit zeer sterk be handeld, terwyi Zwart daarentegen af en wat twyfelachtig optreedt. 25. - 26. 30—25 V. 40 >9 Zondag wordt op het A. F. C.-terrein aan den Zuidelyken Wandelweg te Amsterdam de tweede ronde gespeeld van het tournooi om den A. R. O. L.-beker. Het programma luidt: 12 uur: a. D.WB.-HJ’.C. 1.15 uur: b. Ajax—N.A.C. 430 uur: Finale winnaar awinnaar b. Om de elftallen, die in de finale uitkomen rust te geven, zal van 330 tot 4.30 een wed strijd worden gespeeld tusschen veteranen van Ajax en van de organiseerende vereeniging. In 1925 organiseerde de DHVB zyn eerste tour nooi te Noordwyk waar Haarlem en Rotterdam in de finale kwamen. Het Haarlemsche district won hier met 3—3 na een fraalen kamp. Het eerste tournooi was een groot succes. In 1939, ter gelegenheid van het tienjarig bestaan van den bond, werd op eenige Haarlemsche velden het tweede toumool gehouden, terwyi de finale plaats vond op het R. K. Sportpark te Heem stede. Ook nu kwamen Haarlem en Rotterdam in de finale en nu nam Rotterdam revanche voor Noordwyk door den Haarlemmers een 31 nederlaag toe te bqengen. al gebeurde dit dan ook na verlenging. Rotterdam beschikte echter over *n uitstekende ploeg en slechts met groote inspanning wist Haarlem zich staande te hou den. De uiteindeiyke Rotterdamsche zege was verdiend. Telken Jare roept de Diocesane Haarlemsche Voetbalbond zyn trouwste medewerkers op voor het welslagen van een goed verloop der compe titie. Met deze trouwste medewerkers bedoelen wy de scheidsrechters. De scheidsrechter is de vertrouwensman van den bond, die in naam van het bondsbestuur, geheel belangloos, den wedstryd gaat leiden. Een voorname taak dus, die by een serieuze opvatting, zoowel voor den functionaris als voor den voetbalbond, groote Voldoening kan schenken. Gelukkig constateeren wy, dat het schelds- Techter-corps in het bisdom Haarlem, zoowel kwalitatief als kwantitatief, stygende Is. Door de steeds uitbreidende competities echter geeft het den compeUtle-leider nog geen gelegenheid om by een vól programma over voldoende scheidsrechters te beschikken. Zoo spoedig mogelyk dient aan deze tekort koming een einde gemaakt'te worden, wy vra gen ons af, waar zyn de oud-spelers onzer ver- eeniglngen. die jaren lang misschien geprofi teerd hebben van de leiding van anderen, Is voor hen nu niet de tyd aangebroken, om aan een idealen toestand in ons voetbalwereldje mede te helpen? De competitie staat voor de deur, in de ver schillende districten zullen spoedig de scheids rechter-cursussen een aanvang nemen, zy die zich geroepen gevoelen voor het ambt van scheidsrechter, geven zich onverwyid op aan het secretariaat van den Diocesaan Haarlemschen Voetbalbond. Prins Hendrikstraat 133, te Zaan dam, x T T T aarschyniyk zal de reputatie, die \A/ Augustus geniet als regenmaand de laatste Jaren er wel toe hebben mee gewerkt, dat langzamerhand de meeste hippi sche wedstrijden worden gehouden In Juni. Juli en September. Augustus geniet althans heel weinig belangstelling meer. Wellicht, dat dit gezien de heerUjke ervaring dit jaar opgedaan met een mooien droegen zomer volgend Jaar wel weer verandert en men concoursen weer in Augustus durft te geven. Toch zyn er wel enkele concours-dagen ge houden. We hebben Oss gehad. Een aardig concours, keurig geregeld op een goed verzorgd terrein, maar helaas op het laatste deel van den middag verloopend in een voortdurenden giet- regen. Uitstekend waren de prestaties er echter, vooral in de springconcoursen, waar vooral Uytendaal uit Breda sterk op den voorgrond triUÏ. In een der tuignummers deed zich een zeldzaam geval voor. Er waren zooiets als negen paarden aangegeven, waarvan er,... één uit kwam en tevens eerste werd. VermoedeUjk neen vrywel zeker zou dit paard ook mét mede dinging den eersten prijs hebben verkregen en Juist dit feit schynt voor tal van onsportieve eigenaars reden geweest te zyn omthuis te biyven. Het paard in kwestie was Kwlria van Rosmalen en vroeger gefokt door en in eigendom van den bekenden paardenman Aart Kooy te Kerlichem. Na Oss voor het eerst in jaren een concours- hlppique te Venlo, waarvoor behooriyk belang stelling was. Hier won Kwlria wel „echt". Verder Duitsche en Limburgsche landeiyke ruiters en natuuriyk een paar springconcoursen. Te Almelo kampioenschappen der Overysel- sche landeiyke ruiters, die goed slaagden. Var- vik. de bekende internationale ruiter der fede ratie, won met Nella, evenals vorig jaar, niet alleen de handicap-dressuurproef, doch ook met hetzelfde paard het kampioenschap springen. Wel een bewys, dat deze combinatie behoort tot de beste van ons land. Omtrent de wedstrijden te Bodegraven werd reeds bericht en alleen willen we aan de uit slagen nog toevoegen, dat de sport te Bodegra ven op bijzonder hoog peil stond en dat de besten uit het Westen van ons land aanwezig waren en op volle kracht werkten ook: Veroeek (Valleirulters) won over 1.30 M. het spring concours en Meerburg (Kapt. v. d. Wal, Hoofd dorp) won met Nora I de handicap-dressuur, daarby rijdende het moeiiyke L-programma. Ook Griffioen kwam op deze plaats, doch reed nog het B.-programma. Te Groningen werden de Noordelyke kam pioenschappen der landeiyke rijvereenigingen gehouden. Deze vielen echter wel eenlgszins in het water, omdat maar drie afdeellngen mee deden en bovendien nog verre van goed waren. Een en ander moet zyn oorzaak vinden in den drukken oogsttyd. Met een enkel woord willen wy nog even terugkomen op onze ruiters, die voor de eer van het land in het buitenland uit zyn gekomen. Zooals we reeds schreven waren onze ruiters niet onfortuiniyk in België, alwaar zy te Spa een uitstekenden Indruk hebben achtergelaten. Met de noodige lauweren zyn zy teruggekeerd. In den Grand Prix de Spa b.v. stond de Belgi sche ritmeester Van den Ton bovenaan onmid- deliyk echter door.... drie Nederlanders gevolgd. In den landenwedstryd werd onze équipe tweede, doch behaalde luitenant jhr. v. Lennep den eer sten prijs in de personeele plaatsing. Ook te Dublin zyn wy niet onfortuiniyk ge weest. Veel is van dat oncours niet bekend ge worden. Wél weten we. dat Dultschland den landenwedstryd heeft gewonnen voor Frankrijk en Ierland. Daarna kwamen Zweden en Zwit serland en tenslotte.... Nederland. Het eigen aardige in Dublin is, dat de jury ook cyfers mag geven voor den styi van springen van het paard! Dat niettegenstaande deze eigenaardige en zeer afwy kende methode toch nog steeds zooveel buitenlandsche deelnemers naar Ierland komen zal ook wel voor een groot gedeelte toe geschreven mogen worden aan de wel zeer gastvrije ontvangst, die hen van de zyde der Ieren te beurt valt, waardoor hun onkosten zeer worden gereduceerd. Niet minder dan 40.000 toeschouwes wroonden de verrichtingen by. Ier land is wel e gaarne de CRICKET-PROGRAMMA VOOR ZONDAG Het prachtige nazomerweer. dat den overgang vormde tusschen het weer in de vorige en dat van de nu byna afgeloopen week, heeft slechts kort geduurd doordat het gebied van hoogen druk, waarbinnen het voorkwam, zich snel naar Noord-Europa verplaatste. Het heeft toen plaats gemaakt voor buiig weer, dat gepaard ging met talrijke onweders, waarby de indruk moet zyn gegeven, dat in het algemeen de ac tiviteit in den dampkring is toegenomen. Tm- mers tegen het midden der week ontwikkelde zl„h ten Westen der Britsche Eilanden een diepe depressie, die inderdaad den indruk kon geven, dat vanuit het Westen een reeks van storingen zouden te verwachten zyn, die het weer voor langeren tyd een rumoerig en on standvastig karakter zouden verleenen. In zekeren zin is dat ook wel waar, hoewel men daarby in het oog moet houden, dat het gebied der grootste storingen juist over en naby ons land is komen te liggen. Wanneer wy echter in aanmerking nemen, dat de genoemde depressie plotseling sta- tionnair is geworden en begonnen is op te vul len. beteekent dit een vermindering van de ac tiviteit in den dampkring doch tevens, dat de toestand van kentering en onzekerheid nog voortduurt. De algemeene weerstoestand is al thans nog niet definitief omgeslagen, al schynt het, op grond van plaatseiyke zware regens, wei zoo te zyn. Dat wy echter met voor- en ach teruitgangen toch langzamerhand ongunstiger weer krygen, begint gaandeweg duidelijker t« worden. Voorloopig, en dat geldt dus voornamelyk voor den weekovergang, kunnen wy eenige ver betering en afbulend weer verwachten, waarby de regenkansen langzamerhand minder worden maar wTiarschijnlyk nog niet geheel zullen ver dwenen. Naarmate het weer verbetert, is dan een geringe styging der temperatuur, doch hoogstwaarschyniyk geen warm weer meer te verwachten. De wind zal daarby nog meest uit Westeiyke richtingen waaien en zwakker wor den. Met de mogeiykheid, dat een nieuwe se cundaire depressie, uit het Westen opkomende, de weersverbeterlng zal vertragen, dient reke ning te worden gehouden. (Nadruk verboden) 26 behoudt. Indien 7. 34—39, 23:34 8. 40:29 of 39:30, 23—27! enz. met voordeel. 7. 32—28 8. 37:28 Scherp gespeeld. De bedoeling is natuuriyk vroeg of laat veld 27 te bezetten, welken voor post Wit moeiiyk zal kunnen verdrijven, daar ty

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9