PROVINCIAAL NIEUWS N AT I O N A L E 1 SCHOENEN - MARKTEN I I levensverzekering-bank DINSDAG 4 SEPTEMBER 1934 ASSENDELFT Daalt Uw rente? ANNA-PAULOWNA BOVENKARSPEL CASTRICUM WORMER AKERSLOOT MET 200 ER VAN DOOR DEN HOEF WIERINGEN HOOGWOUD WEERE GROOTEBROEK WESTWOUD ANDIJK MEDEMBLIK WER VERSHOOF ABBEKERK PURMEREND SCHAGEN BLOKKER HEEMSKERK T ZAND 466e STAATSLOTERIJ SPANBROEK Weerbericht BOVENKERK HOORN ROTTERDAM Sovjet-Rusland in den Volkenbond Een Beleggings-Polis der „Nationale” is niet converteerbaar Amsterdamsche jongen te Castri- cum aangehouden UITGEEST TH. SMIT - TELEFOON 13490 NASSAUSTRAAT 1, HOEK KRUISSTRAAT alle kwesties van bui- d. J. d. Voort, J. Nop- E. Wauman, A. Huiberts. vlugger uit zijn dan voorheen het geval te in- ,De Zien” aal een electrische De Graal Voor t eerst zal Zondag 9 Sep tember alhier een groote Landdag worden ge houden, georganiseerd door de Oraalwacht te Bovenkerk met de Graalwachten van Dulven- d recht, Ouderkerk a. d. Amstel, Nes a. d. Am stel en Kudelstaart met medewerking van Bo venkerks Fanfarecorps. Op het terrein aan den Noorddam zullen des middags worden uitge voerd zangnummers, religieuze dansen, decla maties, reidansen, turnen enz. Knipcursus. Vanwege de R K. Modevak school te Amsterdam zal Donderdagmiddag van 35 uur een gratis proefles worden gegeven in het Patronaatsgebouw en ook des avonds van 8 tot 10 uur. Iedere moeder en dochter mag komen kijken en ar aan deelnemen. z’’ In de vacature H. Reü- ïs tot dijkgraaf van den polder „Het Collecte. De volgende week zal in deze ge meente met toestemming van B. en W. gecol lecteerd worden ten behoeve voor de blinden te Wolf he zen. Mond- en klauwzeer. Onder het vee van den veehouder W. Broersen is mond- en klauw zeer geconstateerd. Dit is het eerste geval dit jaar in deze ge meente. Voetbal Strandvogels I—K. O. B. 2—3 Val ken Comb.K. O. B. 34; K. G. B. I—Valken I gestaakt door de Valken. Uit totale Polder ..De Zien" Door het bestuur van den polder „De Zien” zal een electrische in- maalinstallatie geplaatst woraen. om bü lang- Gesloopt Het oudste huls dezer gemeente, staande aan de Markt, eigendom van mej. Star- reveld en sinds langen tijd onbewoond, is dezer dagen onder sloopershanden gevallen. Hiermede is een stuk geschiedenis uit deze gemeente ver dwenen. Uitbetaling De zuivelfabriek „De Hoop” be taalde over het tijdvak van 26 Juli tot 9 Augus tus aan hare leveranciers 4.12 ct. per K. G. melk dX 435 ct. per liter gemiddelde noteering. Getroffen Bij het onweer van Zondagmor gen is de haan op den toren der N. H. Kerk alhier, getroffen. Hü is nu pikzwart geworden. De bliksemafleider heeft erger voorkomen. R.K. „S.V.A.” Zondag wonnen de junioren-* met 6—1 van UJ3.V.-a, terwijl 8.V.A. 2 met 5—2 van UJB.V. 3 verloor. Vrijaf met de feesten De werklieden, die werkzaam zijn in de werkverschaffing krijgen, Vrijdag as., den dag, waarop de historische optocht zal worden gehouden, vrijaf, met be houd van loon. Een en ander is door den Mi nister van Sociale Zaken bepaald, na overleg met het Dagelljksch bestuur der gemeente, dat een verzoek daartoe bij den Minister had ge daan. Op is van Knipcursus. Bij de eerwaarde Zusters wordt as. winter wederom een knipcursus gegeven waarvoor men zich tot 18 September kan op geven. moeten worden. Inplaats van 20.000 loten zullen 15.000 worden uitgegeven. Men zal er bij de re- geering op aandringen het gebruik van melk- brood te bevorderen. Ziekenverpleging Alhier zijn geslaagd voor het examen ziekenverpleegster, diploma A., de zusters: G. C. Kuys en H. de Graaf, terwijl één werd afgewezen. Genoemde zusters hebben hun opleiding ge noten in het St. Jansgasthuis, alhier. V, O nucixw*v H 14.00-18.00. 2 biggen H Koninginnedag De optocht, dien de kinde ren des middags zouden houden, is afgelast om den geweldigen regen. Toch heeft de burgemeester nog een rede gehouden, welke door het talrijke publiek voor het raadhuis werd aangehoord Te 7 uur werd de loop door Medemblik ge houden, waarvan de heer K. Hart winnaar is geworden. Als tweede kwam aan de heer H. Boekel, als derde J. Kloosterhof. Het concert en de muzikale rondgang door de stad vormde een waardig en gezellig slot. Auto-ongeval. Zondagmiddag te 3 uur is een auto welke blijkbaar met groote vaart reed (een remspoor is gevonden van bijna 40 meter) in de sloot naast den prim, weg gere den en toen over den kop geslagen. Behalve de bestuurder was in den wagen een dame geze ten. Deze beiden zijn er, behalve eenige onbe- teekenende snijwonden in het gelaat, heelhuids afgekomen. Het ongeval moet ontstaan zijn door het springen van een voorband. De bestuurder eigenaar A. uit Amsterdam met Inzittende hebben zich naar Uitgeest be geven. De wagen is Maandagmorgen gelicht en na door de politie onderzocht te zijn, vervoerd naar Amsterdam. (Niet officieel) Trekking van* öïnsd^t* September 1834 Hooge Prijzen 150018918 1000.— 3762 6024 6904 22578 f 400.— 2098 10741 11018 200.— 4839 15439 t 1005657 11170 13447 13611 15687 18247 19484 20436 Verbeter. 4e kl. Ie lijst: 4625 m. i. 4635. Personalia In de plaats van den heer J. H. Eden, die voor herhalingsoefeningen onder de wapenen moet komen, is tot ttjdelijken onder wijzer aan de O. L. School te Hlppolytushoef benoemd de heer K. Groen uit Jlsp. l Gemeenteraad niet gelukt, etn pari te plaatsen. Wel kregen zij een om i— -z V. Bank voor Nederl. Gemeenten tegen 41/4 pet. Daar dit toch ook nog als zeer voordeellg beschouwd kon worden, stelden B. en W. aan den Raad voor ter aflossing der bestaande leeningen aan te gaan een geldleening, groot 262.728 a pari tegen 4 1/4 pet. - Een en ander geeft een besparing van 1800. Het voorstel van B. en W. werd z. h. st. aangenomen. Besloten werd, legenheid, bij Kerkfeest Door ijver en kunstzin van eenige bloemkweekers is ons kerkgebouw dezer dagen op waarlijk schitterende wijze in feestkleed gestoken, terwijl rondom het hoofd altaar prachtige palmen en planten zijn ge plaatst. Voor oen ingang van het kerkgebouw heeft men een mooie eerepoort opgericht, waar in de spreuk is geplaatst: „Toon U onze Moe der". Hoogste stand: 7705 te Vardö. Laagste stand: 739.4 te Seldlsfjord. Verwachting Zwakke tot wind uit Zuidelijke richtingen, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, weinig verandering Ljcht op 8.13 ider Ram. 6.03 Stormvogels IStudenten. Het was jammer dat Stormvogels met 3 invallers moest spelen. Studenten zoowel als Stormvogels spanden zich het eerste h^lf uur niet in. al was de aanval van Studenten zuiverder. Er was precies een half uur gespeeld, toen de achterhoede zich ge passeerd ziet een keurig schot van den links binnen 01. Drie achtereenvolgende corners op het Studenten-doel bleven zonder resultaat. Na de rust voelen de vogels vooral dat men beter moet spelen en een tik tak partij van den linkervleugel en midvoor beloont J. Weg dam met den gelijkmaker (11). Studenten zijn vlugger bij den bal, sluiten de Vogels in en uit een gedwongen corner is het 12. Studen ten komen telkens weer terug, hun opdringen alhoewel gevaarlijk weten ze toch te benutten door er spoedig door rechtsbinnen 13 van te maken. We krijgen een onverwachte door braak van den midvoor der Vogels, bjj wordt gehin derd, de bal komt vrij en W. Luiken schiet over den keeper in het net, 23. Inlevering van bollen Donderdag. 6 en Vrijdag, 7 September aa. wordt alsnog gelegen heid gegeven om bloembollen voor vernietiging in te leveren op het slot Assumberg. Bedevaart. Vrijdag maakten ongeveer 175 mannen en jongelingen, bijna allen per rijwiel, een bedevaart naar Heiloo met als hoofddoel den bijstand van O. L. Vr. ter Nood te vragen In het- verkrijgen van werk en werkverruiming. De oefeningen te Heiloo werden geleid door den pasmoor, dia ook de predikatie hield. W. S. V. Wegens slecht weer is Vitesse a niet opgekomen. Wel kwam Vitesse 2. die in een op zeer vriendschappelijke wijze gespeelden wedstrijd door een 25-nederlaag in W. S. V. 1 haar meerdere moest erkennen. Na den wedstrijd werd door den voorzitter van W. S. V.. den heer J. Kamp, de door den heer P. Nielen voor dezen wedstrijd beschik baar gestelde beker met een toepasselijk woord aan het winnende team uitgereikt. Kinderwedstrüden Bij de op Koninginne dag gehouden wedstrijden voor kinderen van de RK. Lagere School aan den Nieuweweg tra den als winnaars uit den strijd: Jongens le klas: P. Rozenbroek. K. v. d. Holst, P. Westdorp. H. Huiberts, J. Alleman. 2e klas: T. v. Nuland. N. Koning. Berg, B. Zwirs, J. v. Dijk. 3e klas: N. Phlllpsen. B. de Vries, M. v. d. Hoek, J. Smit, W. Smit. 4e klas: J. Kuis, D. Meijer, O. Koning, S. Smit, N. Brinkmann. 5e klas: K. v. d. Berg, O. Rozenbroek, G. Phi- lipsen, B. de Koning, J. Huibens. 6e klas: F. Mevlssen, P. Neuvel, P. Preijde, T. PreiJde. F. Smiers. 7e klas: T. Ruitenburg. R. pen. N. Verer. D. Huiberts. Meisjes le klas: T. Kuis. A. Smits. G. v. d. Hoek. N. Zandvliet, A Sikking. 2e klas: C. Kramer, C. v. d. Holst, M. Stolte, J. Noppen, T. Huiberts. 3e Idas: A. de Goede, H. Prins, C. Jonker, J. Huiberts. J. v. Oosten. 4e klas: R. v. Kessel, R. Ruitenburg, L. Ver eer. R. Rozenbroek. A. Jonker. 5e klas: M. de Koning. C. Ruitenburg, B. v. d. Zee, M. v. Dijk, A. Noppen. 6e klas: N. v. d. Hoek, M. Kuüs, A. Prins, M. Kessel. C. Kunnen. 7e klas: T. de Graaf. B. Neuvel, L. Westdorp, Melkcursus. Donderdag en Vrijdag j.l. vond op de boerderij van den heer P. Schipper aan den Zomerdijk alhier het examen plaats van óen melkcursus uitgaande van de plaatselijke afdee ling van den L.T.B. De cursus stond wederom dit jaar onder leiding van den heer Th. A. Schipper. Den eersten dag werd het examen afgenomen door de heeren Pijper van Hoorn, Sjerps van Hem en den cursusleider Schipper, in het bij zijn van den heer Visser, waarnemer van den Rljkszuivelcoflsulent dr. Schei). Tevens waren tegenwoordig de heer J. Blauw, die de theoreti sche lessen hiervoor gegeven heeft, de heer Koning, aecretaris van den plaatselijken L.T.B. en de heer Peeraer, hoofd van de Landbouw school alhier. Het diploma kon aan drie van de vijf onder staande personen worden uitgereikt, met name: A. Groot 175 punten (voor d. e. en f. 117); O. Oud 173 (117); Jn. Schipper 168K (112H); Oor Berger 154 (99V4); Oor Klaver 148J4 (99). Het minimum puntenaantal bedraagt voor het eer ste 140 en voor het tweede 104, zijnde deze de Zaterdagavond werd de politie te Castricum opgebeld door de recherche te Amsterdam, dat aldaar een loopjongen op stap was gegaan met een bedrag van ongeveer f 200. dat hij voor zijn patroon had geïnd. Omdat het gezin waaruit deze jongen kwam, verleden jaar te Castricum eenigen tijd in pension was geweest, werd ver moed, dat hij zich daarheen had begeven. Bij het eerste onderzoek was hij nog niet aange komen. doch terwijl de politie zich verwijderde, arriveerde hij en werd in arrest genomen. Dra bleek dat hij zich van het geld een nieuw rijwiel en een paar nieuwe schoenen had aan geschaft, terwjjl het overige, nog uitmakende een bedrag van rond f 170, in zijn bezit werd gevonden. Terstond werd de jongen door de politie over gebracht naar Amsterdam. Bloem bol lencuUuur. Op Donderdag 6 en Vrijdag 7 September as. bestaat er gelegenheid tot het inleveren van bloembollen op de beken de inleveringsplaatsen. Ingeleverd moet wor den wat het vorig Jaar te weinig is ingeleverd en wat dit jaar te veel is geplant. ken en hoedanigheden der stralen; t. is uit melken of namelken. Op den tweeden dag geschiedde een en ander door dezelfde commissie onder het waarnemend voorzitterschap van den heer Sjerps. Het diploma kon aan alle vijf deelnemers worden uitgereikt, n.l. aan: mej. M. Schipper met 176% punt voor d., e. en f. 117), P Snee- boer 174'4 (117), C. Blom 170 (112)4), mej A. Bijman 168)4 (112)4), mej. R. de Groot 161 (108). Na de uitreiking bracht de voorzitter een woord van dank aan den cursusleider Th. A. Schipper voor zijn uitstekende leiding. De cursusleider feliciteerde zijn leerlingen met hun mooi succes en hoopte van hen nog eens te vernemen, dat de koeien mooier zullen mel ken en vlugger uit zijn dan voorheen het geval was. Kaarswedstrijd. Zondag werd door de R. K. Kaatsvereeniglng een Missie wedstrijd gehouden tegen „Ons Genoegen” van Onderdijk. De be ten van deze match waren bestemd voer onzen plaatsgenoot Pater P. Steltenpool M S.C„ die binnenkort naar de Missie in Brazilië boept te vertrekken. Na het welkomstwoord van den voorzitter, den heer P. Swart, werd het woord gegeven aan Pater Steltenpool, die dankbaar en ver heugd was over de missie-Uefde en missie-ijver van de kaatsclub. De uitslag van den wedstrijd, welke een zeer spannend verloop had. is als volgt: O. Bosman Jn. Laan 136: C. KoopmanJn. Koomen 107; D. RuiterM. Laan 98; J. Bosman B Pennekamp 611. Alzoo is de totaalultslag 38 32 voor West-Friesland I. De burgemeester Raat, die den geheelen wed strijd had gevolgd, was na afloop zeer enthou siast over het spel. Op het terrein heerachte een gezellige drukte en draaide het rad van avontuur. Voor muzi kale afwisseling werd gezorgd door „The Ryth- my Kings”. R.K.V.V. „V.V.W.” Con Zelo 1—WW 1 0—3: Con Zelo 2WW 2 13; De Valken jun a—WW jun. a 3—1; WW jun. b—De Valken jun. b 52. Een wedstrijd werd gespeeld tusschen een elf tal uit de Jonge Wacht en een studenten-elftal, welke een 2—1 zege voor de Jonge Wachters opleverde. in temperatuur. Zon op 6.16 onder 7.42 Maan od nam. 0.00 onder Aan den Directeur-Generaal der P. T. T. zal «kirden verzocht, stappen te doen, die er toe kunnen leiden, dat. althans «Ut den Euro- peeschen luchtpostdienst betreft, alle brieven op de vlugste wijze worden verzonden zonder betaling van extra-porto. R.K. Schoolfeest Hoewel bat weer er des middags niet best uitzag. is het feest van de leerlingen der laagste klassen onzer beide Kath. Scholen op Konlnginneverjaardag toch nog goed geslaagd. Na in hotel „De Ooievaar” onthaald te zijn, werd te half drie met de verschillende spelletjes begonnen, welke een vlot verloop had den. De winnaars ontvingen een mooi prijsje, waarmede zij bijzonder in hun schik waren. Vol daan gingen zij in den laten namiddag huis waarts. a Moeder-avond Woensdag 5 dezer zal in het Graalhuis alhier, een Moeder-avond gehou den worden. dezen avond, die speciaal bestemd voor moeders, zullen het doel en streven - de Graal, in verband met de Katholieke Actie, duidelijk uiteen gezet worden. digd. Volgens ooggetuigen zou de schuld van de ootslng te wijten zijn aan den chauffeur van den auto, die den motorberijder den voorrang had dienen te geven. De politie heeft de zaak in onderzoek. R- K. V. V. de Blokkers. Onder leiding van dr J. Bamhoorn werd in het patronaat een algetneene vergadering gehouden. De voorzitter constateerde dat naast vele verheugende feiten ook donkere wolken den vereenlgingsbemel ver duisterden. Het bestuur moest daarom, gezien den toestand, een voorstel doen tot verhooging der contributie. Moedig slikte de vergadering deze bittere pil en werd het voorstel aanvaard Besloten werd om op Zondag 16 September ts bij gelegenheid der kermis een feestelljken wedstrijd te organiseeren om een lauwertak. De West-Friezen te Zwaag zijn bereid gevon den als gasten te fungeeren op voorwaarde, dat contra-vislte zal worden afgelegd. Opbrengst collecte De Onlangs gehouden speldjesdag ten bate van Herwonnen Levens kracht tot bestrijding van de TBC. heeft het schitterende resultaat opgebracht van f 6535 Schaap gestolen Ten nadeele van den veehouder C. alhier is uit een weide in den Castricummerpolder een schaap ontvreemd. Aan den kant van een langs het welland !oo- pende sloot werd een groote pas bloed gevon den, zoodat het schaap vermoedelijk aldaar ter plaatse is geslacht geworden, hetgeen ook wel bleek uit in de nabijheid van deze plek ge vonden vel en andere resten van bet dier. Hedevaart .Jonge Wacht” Onder geleide van d heeren J. v. d- Gracht en O. Pater, lei ders van de „Jonge Wacht" trokken Zondag morgen de Jonge Wachters per fiets naar Heiloo ter beëvaart. Langs het Kanaal ging het naar Alkmaar waar in de kerk op de Laat de H. Mis werd bijgewoond. De plechtigheid te Heiloo was spoedig af- geloopen, daar de groote Kapel bezet was d°<>r een andere bedevaart. Vla Alkmaar, het St. Jozetjsgezeliengehouw te Zuid-Scharwou5e, waar nog even werd vertoefd, ging het op huis aan. waar men om ongeveer half negen ten zeerste voldaan over den tocht terugkwam Vervoerbewijzen Voor het afgeven van vervoerbewijzen voor de aardappelenregeling in Rayon één is voor Behagen door de Land* houw Crisis-organisatie voor Noord-Holland aangewezen de heer C. Koenla. Laan D6, al hier. Baaar „Centraal Genootschap”. De bazar welke door bovengenoemde vereeniging gehou den is ten behoeve van het zwakke kind, heeft f 500 opgebracht. Voorwaar een mooi resul taat I De eerste prijs der verloting viel ten deel aan W. Zwier, 2e pr. C. Zwuup, 3e pr. Marietje de Kat en 4e pr. W. Peetoom. De naam van de aangekleede baby was „Els je” en daar niemand dezen naam opgegeven had, is deze opnieuw onder de aanwezigen ver raden, waarbij mej. M. Veenstra thans de geluk kige was. Het was aan B. en W. geldleening tegen 4 pct. a “i aanbod alle leeningen onder te brengen bij de N. r Zwitsersche delegatie bjj den Volkenbond is vandaag de kwestie besproken van het toelaten van Rus land tot den Volkenbond en het toekennen van een raadszetel aan dat land. Het resultaat van deze bespreking is, dat de Zwitsersche Volkenbondsdelegatie bij den Bondsraad zal voorstellen, niet toe te stemmen in de toelating van Rusland. Groentenveiling In verband met de te houden feesten zal er op Donderdag as geen groentenveiling worden gehouden. Een onfortuinlUk fietstochtje Zondagmid dag geraakte mej. B. en een vriendin, toen zij een fietstochtje maakten langs de Zuwe, met de sturen van hun rijwielen in elkaar verward, met het gevolg, dat mej. B. in de naast den weg gelegen modderige sloot terecht kwam. Spoedig was zij weer op het droge. Burgerlijke Stamt Geboren: Nicolaas Hu- oertus, z. van N. Bakker en Th. Bergsma: Treodora Cornelia, d. van J. Jak en H. A. Kors; Anna Maria, d. van J. C. Konijn en C. van Baar; Cornells, z. van J. H. Sander en A. W. Wijnker; Antonius Jozef, z. van P. A. Keijsper en H. M. Huigen; Cornelia Maria, d. van P. J. Tlebie en G. Mekken; Cornells, z. van J. Kers- sens en M. C. Vrouwe. Ondertrouwd: A. Roskam en J. Adrlchem; D. van der Schaaf en D. Keppel. Oudorp; C. H. S. de Rooi), Zaandam, en G. Kuiper: P. J. Groen en J. M. G. Klaver, Heer Hugowaard. Getrouwd: A. Roskam en J. Adrlchem. Overleden: Aagje Besse. 71 j„ wed. K. Hos, overt, te Velsen; Anna Helena Copray, 75 j„ echtg. van J. Semee; Maart je Verduin, 68 j„ wed. van D. Keesom. BOVENKARSPEL. 1200 baal 1.56—1.65, Elgenh. - Uien: grof 1.15120. groote gen 0 601.10. nep 0.651.15 per baa Bloemkool: I 8.00—16.20, II 3.90—7.00. 100 stuks 3430 KG. Roode 1-ZZZ K.O. Gele kool 1.80—2.50. 18130 K G Witte kool 0.80—1.10 per 100 K G. 3-T 0.801.25, 156 zak dubbele Slaboonen 1D6180 per 15 K G. ENKHUIZEN. 3 Sept. Coöp Bloemenveiling „Bloemenlust” Rozen 823 cent. Asters 3 cent. Solldago 23 cent, Sntfboonen 6.206.70, Slaboonen 5.007.40, Goudballen 1.101.50, Cai- R.K.V.V. Woudia. Woudia Jun. aStrand vogels Jun. a 33. Woudia 1Stormvogels n 5—3. Voor laatstgenoemden wedstrijd was door burgemeester Haverkamp een mooie krans be schikbaar gesteld. 4 nuchtere kalveren. Prijzen per KG koeien 59—61 53—57 42 -46 cent; vette 5356 4649 40—42 cent; vette kalveren 7080 60— 65 45 cent; varkens, levend gew. 30 32 26—28 2325 cent; schapen 37—34—30 cent; lammeren 383430 cent. Prijzen per stuk: schapen 17.0013—9; lammeren 12.00107. Vlas. 5000 K G. Holl. Geel 42—45 cent. Weinig aanvoer, handel als vorige week. Aardappelen. Brlelsche Eigenh. 5356 cent, Zeeuwsche blauwe 553 cent, idem Eigenh. 45 5 ct.. idem bonte 55.5 cent. Blauwe Eigenh. 55.5 cent, Westl. Schoolm. ronde 7 ct., Blauw- pltters 5565 cent per K.G. Met redelijken aanvoer, kalme handel. WINKEL. Appelen 1.00—7.00. Peren 1.008.00, Pruimen 2.00—8.00. Tomaten 2 004.00. Augurken 2.007.00. Slaboonen 3.006.00. SnUboonen 3.00 9.00, Kool 1.00—1.70, Aardappelen 1.601.90. ülen 1.602 00 per 50 K.G AndUvle 4.004.50. Meloe nen 12.0015.00, Komkommers 1.003.00 per 100 stuks. Wortelen 2.004.60 per 100 bos. WESTLAND. 3 Sept. Export Veilingen v. d. bond Westland Blauwe Druiven 2634 cent. Allcante- drutven 2834 cent. Colmandrulven 2437 cent. Gros Marocdrulven 28—34 cent. Witte Druiven 20 46 cent. Golden Champlondrulven 3044 cent. Muskaatdruiven 2042 cent per K.O. Tomaten: A 2530 cent. B 3035 cent. C 2537 cent. CO 25 cent per bak. Dubbele boonen 0.601.80 per bak. Aardappelen 3.80—3.80 par 100 K.O. Kom kommers 1.00—3.50 per 100. Sla 0.50-2.80 per 100 krop. Meloenen 834 cent, kleine 2 8 cent per stuk. Andijvie 0.503.25 per 100 krop. WESTLAND. 3 Sept. Binnenland veilingen v. d. bond Westland. Roode bessen 732 cent per K.G. Aardbeien 4960 cent. Druiven, blauwe 2336 cent. Allcante-drulven 3634 cent. Colmandrul ven 2635 cent. Groa Ma roe 2630 cent. Witte Druiven 3245 cent. Golden Champion 29—44 cent. Muskaatdruiven 2436 cent per K.G. Toma ten: A 2527 cent. B 2530 cent per bak. Dub bele boonen 1.501 80 per bak. Enkele boonen 14 cent. Prlncesseboonen 5590 cent per bak. Snjj- boonen 1423 cent. Postelein 46 cent. Spinazie 35 cent. Stoofappelen 48 cent. Stoofperen 4— 8.5 cent. Tafelappelen 411 cent. Tafelperen 8— 33 cent. Bloemkool I 6 cent. Komkommers 1.80— 2.10, Pepers 4070 cent Roode kool 3.804.50, Savoye kool 4.006.00. Groene kool 1.803.60, Sla 0501.70, Meloenen 738 cent, kleine 37 cent per stuk. Perziken 817 cent. Idem II 5—7 cent, idem ni 24 cent per stuk. Pruimen 0.80— 8.00 per 100 bos. Andijvie 2.803.00 per 100. Kro ten 1.00 per kist Spruiten 36 cent per bak. Chln. kool 8.60 per 100. Ontslag en benoeming secretaris. Aan den heer 8. H. A. Esser werd op diens verzoek om gezondheidsredenen op de meest eervolle wijze en onder dankbetuiging voor de vele aan de Kamer bewezen diensten tegen 1 October a.s. on slag verleend als secretaris. J Tot diens opvolger werd benoemd de heer Dr. C. Droesaart van Dusseldorp te Wassenaar, no. 1 der voordracht. Bovenkerks Fanfarecorps in den Marseb wed strijd de eerste prijs behaald met 54 punten en in den concourswedstrijd Zondagmiddag m de eerste afdeeling Fanfare de eerste prijs met 300 punten. Door deze overwinning W'.'rdt het corps thans geplaatst in de afdeeling Uitmun tendheid. De heer Peeraer. die nog het woord voerde, hoopte dat allen den „vermetelen” moed zullen hebben In het belang der hygiëne te zullen blijven doorgaan met het emmertje en den handdoek. De heer Blauw zegt dat de belangstelling van de fabriek zeer gegrond is, waar de melkwlnnmg een groote rol speelt in de zuivelbereiding. Hij meent dat, daar Nederlandse!) afzetgebied klei ner wordt. Nederland nog meer moet uitmunten in kwaliteit dan in kwantiteit. Een der leerlingen, de heer P. Sneeboer. be dank den cursusleider, het bestuur en den gever der theoretische lessen namenp de leerlingen. Daarna sluit de heer Sjerps de bijeenkomst. Ultrtapje Patrooaatajonzens. Donderdag zullen de jongens van het Patronaat alhier, onder leiding van den geestelijken adviseur kapelaan van Rjjn en eenige Patronaataheeren een uitstapje maken naar Amsterdam. Ongeval Zondagmiddag heeft op het A.D.O.-terreln een wielrijder een dochtertje van den heer H. Koper aangereden. De kleine kwam te vallen en kreeg de flets op haar. Het kind liep hierbij eenige ontvellingen op. Zware hagelslag. Zondagnacht plm. 3 uur ontlastte zich bijzonder boven het dorpsgedeelte een zware onweersbui, gepaard met zwaren hagelslag en regenval, hetgeen bij eenige be woners veel ongerief veroorzaakte. Zoo moesten bij den heer Jn. van Tunen in de Sterstraat de kinderen bü buren worden ondergebracht, daar het water bü groote hoeveelheden in huis stroomde. Eigenaardig is dat de hagel en regenval in het dorpsgedeelte veel heviger was dan b.v. aan de duinstreek. gebruik te maken van de ge- de gewüzigde Winkelsluitingswet geopend, om te verklaren, dat de tegenwoordige - buitengewone omstandigheden aanleiding ge ven tot de openstelling op Zondag van win kels voor den verkoop van visch, fruit, brood, banket, suikerwerk, chocolade samen met con- sumptieüs en tabaksartikelen. Op verzoek van verschillende organisaties uit „De Streek” aan den gemeenteraad van Enk- hulzen om verlaging van het gastarief, werd door den Raad adhaesie betuigd en besloten, een zoo goed mogelüke regeling te verkrijgen. Aan het Wit-Gele Kruis dat 225 subsidie voor 1935 verzocht, werd 202.50 subsidie ver leend. Op het verzoek van de vereeniging van huls huurders om toepassing van huuroeslag, stelden B. en W. voor de regeling, zooals die door den Minister is gegeven, in toepassing te brengen. Bü de discussies over dit voorstel werd door den voorzitter geadviseerd dat met de huis eigenaren en huurders een regeling getroffen zal worden tot verlaging der huren, daar de Overheid ter plaatse verder niets hierin kan doen. Uit persoonlüke onderhandelingen met het RÜkswerkfonds bleek B. en Wdat het voor gedragen werkverrulmlngsobject sportterrein niet voor financiering door het fonds geschikt was, doch bü Sociale Zaken in werkverschaf fing onderdak diende te komen. Het object is door dat Departement afgewezen op ’t motief dat de gemeente noodlüdend is en een uitgaaf van 26000, waarin slechts 7500 aan ar beidsloon zit. niet toelaatbaar is. B. en W. kunnen in deze beslissing niet be rusten en sellen voor om thans onder over legging eener behoorlük gedocumenteerde ex- ploitatie-begrootlng dit object opnieuw ter goedkeuring voor te dragen. het voorgestelde object blükt, dat de v»-.» onkosten rond 18000 bedragen, onder houd enz. vorderen Jaarlüks een bedrag van 1215.70 dat verhaald zal worden op de huur ders van het terrein n.l. sportclubs, kermls- stands. enz. De heer K. Kool achtte deze uitgaven, ge zien de slechte tüden, niet verantwoord, De Raad besloot tenslotte met 8 tegen 3 stemmen in principe tot aanleg. Details zullen nader worden voorgelegd. 48-Jarlg jubileum. Maandag 3 September herdacht de heer T. Elzlnk den dag dat hü voor 40 jaar in dienst trad bü de H. IJ. S M. In 1894 werd de jubilaris als arbeider aan gesteld te AlmeloSalzbergen, hierop volgde in 1900 zün aanstelling als assistent-wisselwachter te Borne, waarna in 1903 de benoeming volgde aan den Buitendienst te Warmond, alwaar de heer Elzlnk bleef tot 1 Juli 1922 om toen te worden benoemd als chef aan de halte Blokker. Huhn 13 Jaar dus is de jubilaris hier werk- zaaMTZün eenvoudigheid van persoon en zün bijzondere welwillendheid voor de passagiers deden hem vele vrienden verwerven. Dezen feestdag is dan ook niet geheel onop gemerkt voorbü gegaan, ondanks dat hü van feesten niet veel wilde weten. De vlag op het perron, de versierde wachtkamer trokken de aandachtl Namens de directie en het personeel werd de Jubilaris gehuldigd en ging een en ander ge paard met het aanbieden van geschenken Zeer velen kwamen persoonlük den heer Elzlnk feli- dteeren, terwijl des avonds de R. K. Harmonie een serenade bracht, waarvoor veel belangstel ling bestond. Namens het gemeentebestuur werd een bloem stuk aangeboden, terwijl de velllngvereenlging „Op Hoop van Zegen” den jubilaris een pen dule schreit ALKMAAR 3 Sept. N V. Alm. Brportvelllng AndUvle 0.804.90 per 100 stuks. Appelen 2.00 7.00, Augurken 2.00—11.50 per 100 pond. Bloem kool I 12.0018.00, idem II 4.007.00 per 100 st. Bleten 1.60 per 100 K.O. Druiven 18.0018.00 per 100 pond. Gels kool 3.00 per 100 K.O. Oroene kool 3.009.00. Kropsla 1.004.90. Komkommers 1.00 4 00. Meloenen 6.0033.00 per 100 stuks. Peren 2.00—7.00 per 100 pond. Prei 4306 40 per 100 boe. Perziken 3.50650 per 100 stuks. Postelein 1083 cent per bakje. Pruimen 3.007.50 per 100 pond Roode kool 1.00—4.50 per 100 K.O. Selderie 0.501 00 per 100 bos. Spinazie 2060 cent per bak. SnUboonen 2.501150 per 100 pond. Dubbele Spercleboonen 1.101.90 per aak Tomaten 1.00 3.00 per 100 pond Uien 3.00 per 100 K.O. Wortelen 1306.00 per 100 boe. BROEK OP LANOENDIJK. 4 éept. 3400 K.G. Tomaten A 3.60. idem B 330—3.70, idem C 330, 6800 K.G. Aardappelen: Blauwe Eigenheimers 3.80—4 60. Duo of York 190, 37000 K G roode kool 130—-8.10. 18.000 K.G. Gele kool 3 40—4.60, 107.000 K.G. Vroege Witte kool 1.30—1.70, 3400 K.G. Uien: Gele Uien 2.803.00, Gele Drielingen 1.601.70, Gele Nep 1.80330. 600 stuks bloem kool: le soort 4.001550. idem 3e soort 3.50, 3800 K.G. 3800 K.G Slaboonen 7.70—12.90. 350 K.G SnUboonen 630—750, f335 K.G. Bleten 1—330 400 K.G. Rammenas 1.90—2.00, 1073 K.G. Drui ven Allkantera 263036 30, Idem Frankentha- Isr» 23 90—34^ BODEGRAVEN, 4 September Kaas Aan voer 391 wacens. 16344 stuka, le soort met R.M. PARIJS, 3 Sept. (VB.). Minister-president Doumergue heeft voor zün terugkeer naar Tour- nefeuilles nogmaals een onderhoud gehad met minister Barthou over alle kwesties van bul- tenlandsche politiek. Verder ontving Barthou den Franschen am bassadeur te Londen, die na een lang verlof in Frankrijk weer op zün post zal terugkeeren. Met hem onderhield Barthou zich büna uitsluitend over de eventueele toetreding van Rusland tot den Volkenbond en over het Oostelük Locarno. Hier wordt verklaard, dat ten aanzien tan beide kwesties geen verschil van meenlng meer be staat tusschen de Engelsche en Fransche re geert ng PARIJS. 3 Sept. (Reuter). De Sovjet-Rus- sische zaakgelastigde te Parijs, Rosenberg, gaf heden een diner ter eere van den Roemeen- schen minister Tltoelescoe. BERN. 3 Sept. (V.D.). In een conferentie tusschen de Bondsraadscommissie voor buiten- landsche aangelegenheden en de 1 is HolL MIJ. van Landbouw Alhier werd in café Fensen een vergadering gehouden van de afdeeling van de Holl. Mü- van Landbouw on der leiding van burgemeester Stapel. Tegerf- woordig was ook de landbouwer van Duursnn. Van de ingekotnen stukken noemen we in de eerste plaats toezeggingen subsidie van de gemeenten Opmeer, Spanbroek, Sübekarspel. Hoogewoud en Abbekerk. Voor den fokveedag te Hoorn werd ƒ5 be schikbaar gesteld. Wegens hoogen leeftüd be dankte de heer Benit als lid. Aan zün vele verdiensten werd hulde gebracht. De heer J. Stapel Gz. werd als bestuurslid herkozen, in de vacature Donker, niet herkiesbaar, werd de heer L. Glas gekozen. De heer J. Harp werd tot secretaris-penningmeester gekozen. De tentoonstelling en verloting' had dit jaar een verlies van 1000 berokkend. Voor volgend jaar zullen dus andere maatregelen genomen mnptan wnrdpn Tnnlaots van 20 000 Int.pn T.ullpn Polder ,,’t Woud" ne Hzn. 1_ Woud” gekozen de heer J. Wouda Kzn. Krommenie. Personalia Dezer dagen slaagde te Wage- ningen voor de acte tuinbouw 1, o. de heer L. v. d. Meerendonk, hoofd van de St. Antonius- school, alhier. te Hoorn vergaderde dezer dagen, onder leiding van haar voorzitter, den heer M, A. Emmer- Ung, in de Raadzaal te Hoorn. Aan Gedeputeerde Staten is telegrafisch verzocht, den weg HoornOosthuizen bü Beets niet af te sluiten voor het rijverkeer en de her stellingswerken niet aan te vangen, dan nadat een hulpbrug is gebouwd. De Kamer steunde een verzoek van de Bloem- bollenveillngsvereeniglng „West-Friesland” te Bovenkarspel, om deze vereeniging in de ge legenheid te stellen, een vertegenwoordiger voor te drageA voor de Ned. Bloembollenkweekers centrale. Gemeenteraad In de vergadering van den gemeenteraad werd aangenomen een voorstel van B. en W. om een extra utkeëring te geven varieerend van 1 tot 4. Aan B. en W werd een credlet verleend van 1350.voor het verlichten van het raadhuis tüdens de feesten en het geven van een koffie tafel aan genoodlgden. Besloten werd een sloot bü de trambaan te dempen en eveneens een sloot aan den Pur- merweg, voor de aldaar staande woningen. Op het terrein van de IJskastenfabriek zal een uitbouw worden gemaakt voor het onder brengen van een smederü. Besloten werd dat voortaan voor benzine pompen aan precarlo een bedrag van 15 zal worden geheven. Op verzoek van de vereeniging van caféhou ders werd besloten de personeele belasting voor café’s te verlagen met een derde. Aan de gemeentearbeiders Van Straten en Nus werd eervol ontslag verleend wegens on geschiktheid voor den dienst. De voordracht van B. en W. tot wüzlglng van het ambtenarenreglement werd aangehouden tot de volgende vergadering omdat de stemmen daarover staakten. tARSPEL. 3 Sept. „De Tuinbouw" aardappelen: Due 7580 cent. Blauwe Eigenh. 1.401.50 per baal. 280 baal r 1.15—1.20. groote 0.90—1.15, drlelln- baal. 48615 at. J—XUuiV, -7.00. in 150 p. K.G. Roode kool 3.003.70, 340 '0. 18130 K.G. Witte kool S 38 zak enkele Slaboonen - ren oeo cent, Snijboonen 6.206.70, Slaboonen 5.007.40, Goudballen 1.101.50, Cal- lebas 2.00—3.00. Williams 1.90—4.00. ENKHUIZEN. 1 Sept. Vlscb. 80 vaartuigen met B 800 pond Lünaal 3634.5 cent. 3 vaartuigen met 200 pond Fulkaal 36.532 cent. 5 vaartuigen met 1100 pond Koraal 17.523.5 cent per pond. TEXEL. 3 Sept 5 koelen 130.0015090. 4 paar den 225.00—240.00. 160 schapen 11.0014.00, 130 lammeren 5.007.00. 2 graskalveren 15.0035.00. 3 vette kalveren 45.00—50.00. 5 nuchtere kalveren 5.007.00. 11 schrammen 1— -T. 6.009.00, 2 veulens 65.00—75.00. 40 kippen 40—60 cent. HEILOO, 3 Sept Coöp. Velllngsver. „8t. WU11- brordus” Aardbeien 1622 cent per doosje. Doperwten 8—14 cent ^Raspers 1333 cent, dubb. Stamslaboonen 6—14 cent, enkele Stamslaboonen 611 cent, füne Trosboonen 1016 cent, SnUboo nen 1 917 cent, idem II 48 cent, Tulnboonen 57 cent. Tomaten 38 cent per K.G. Kropsla 2.20430. AndUvle 1.90350 per 100. Spinazie 4554 cent. Postelein 3038 cent per kistje. Wor telen 4060 cent per 10 bos. Meloenen 720 ct.. Komkommers 26 cent per stuk. LEIDEN. 4 Sept. Veemarkt, Aanvoer 331 var kens: 316 zware 3132 cent. 5 lichte 3930 cent. Handel matig. MAKKUM. 3 Sept Visch 900 pond Fulkaal 18— 27 Cixt. 1300 pond Schieraal 3335 cent, 700 pond ZN Bot 15.0014.00. OBDAM. 3 Sept. „De Tuinbouw" 5000 K.O. groote aardappelen 1.60, 1000 K.G. Wit krop 1.10— 3.30. 5000 K.G. Roode kool 1.603.70. 800 K.G. Uien 2.10—2.40, 600 A o. Drielingen 1.701.80, 500 K.G. Nep 3.302.30, 700 zak Slaboonen 1.20— 1.90 PURMEREND, 4 Sept. 1487 K.G. Boter, Melk- boter f 1.40—1.55 per kilo, Welbeter f 1.25— 1.45 per kilo. 755 Runderen: 365 Vette koeien 0500.60 per kilo, stug; 305 Melk- en geldekoeien f 120 380 per stuk, stug; 85 Stieren f 0320.45 per kilo, stug; 10 Paarden f 70130 per stuk, stug; 128 Vette kalveren f 0.30—0.50 per kilo, stuk; 283 Nuchere kalveren. Fokkalveren f 316 per stuk, matig; 269 Vette varkens f 0390.32 per Kilo, matig; 62 Magere varkens f 1017 per stuk, stug; 178 Biggen f 811 per stuk, stug; 754 Schapen f 10—22 per stuk, stug; Lamme ren f 514 per stuk. 687 stuks matig; 36 Bok ken f 311 per stuk, matig; Piepkuikens f 0.40 052)4 per kilo, stug; Kipeieren f 3.103.60 per 100; Oue Kippen f 0.40—0.45 per kilo; Eenden f 0.300.75 per stuk; Konünen f 0.30 4.65 per stuk; Duiven f 0.40. PURMEREND. 3 Sept. „Afslagvereen. Beemster. Purmerend en Omatreken” Aardappelen: BB Eigenheimers 0.941.12. Bonte 1.33. Blauwe 1.00 126 Borger® 1.00 per 25 K.G Slaboonen: dubb. 1.051.83, Idem z. dr. 1.161.92. enkele z. dr. 1.50 —2.45 per 15 K.G SnUboonen: stok 1303.00, stam, breede 0.801.90 per 15 KG. Perziken 1.00 —530 per 100 stuks. Pruimen I 9.0017.00, idem II 2 009.00 per 100 K G. Komkommers 0.704.40 per 100 stuks. Tomaten: A 2046 cent, C 2030 cent per 10 K G Bloemkool 3 009 00. Roode kool 3.008.20. Savoye kool 2.603.00 per 100 stuk*. Spinazie 1384 cent. Postelein 3048 cent per 6 K G Sla 1 203.70 per 100 krop. Andüvle 033— 104 per kist. Wortelen 5.609 60 per 100 boa. Uien 6080 cent. Idem Drielingen 55 cent per 25 K.G. Druiven: Frankenthalers 3030 cent per K.G. Meloenen: Suiker 4.0022.00 per 100 stuka. Appels: Zoete Bellefleur 3 008 00, Bramley Seed ling 1.006 00. Codlln Keswick 1 007.00. Fisher Eerstling 100—6.00, Graham Jubllé 3.0017.00, Groninger Kroon 1.006.00. Transparante de Cronsels 2.0011.00. Tulpanpel. roode 1.0010.00 per 100 K G Peren Bon Chrétien William* 1.00 5.00, Clapp’s Favorite 3.0018.00. Dirkjes 1.00— 4.50. Diamant 2 008.00, Durandeau 1.005.00, Duchess Williams 1.009 00. Herzogln Elsa 1.00— 6.00, Juttepeer 2.0012.00. Seigneur d’ Esperen 2 00—14.00. Suikerpeer 2 004.00. Trlqmph* de- Vlenne 1.0013.00 per 100 K.G. TER AAR. 3 Sept. Centrale Veiling. Prlncease- boonen 1.101 65. SnUboonen 0.30125. Kasbon nen 1852.20. Witte Pronkers 3080 cent. Roode Pronkers 3045 cent. Spekboonen 55 cent. dubo. Stamboonen 85 cent, enkele Stamboonen 105. Peulen 1.601.80. Uien 2.00. Tomaten 1001.50, Natuurtomaten 1.101.30. Sla 1.70--3.50. Bloem kool 1.512 cent. Postelein 2—4 cent. Kroten 0.60 1.10. Breekpeen 1.601.70. Bospeen 4 cent. Ra barber 1.402 10. AndUvle per bak 2643 cent, Roode kool 3.60. Augurken: IUn 1.902.90. fUnb. 80 cent, basterd 25 cent, grof 25 cent. fUnstlppel 30 cent. ROTTERDAM, 3 Sept. Veemarkt. Totaal-aan- voer 2560 stuks: 453 vette runderen. 280 vette kalveren. 917 schapen en lammeren, 905 var kens, - - vette ossen den polder durlge droogte zoet water in de slooten van den polder te kunnen inlaten. Botsing tusschen auto en motor Zaterdag middag ca. half 2 reed ter hoogte van Th. Slecht aan den Middelweg een vrachtwagen, bespan nen met een paard, onmlddellük gevolgd door een auto van Kok uit Spaamdam. Doordat de auto den vrachtwagen wilde passeeren en de chauffeur een motor, van den tegenovergestel- den kant komend, te laat bemerkte, botsten auto en motor met groote kracht op elkaar. De motorrijder kwam met zün motor tegen 't hek van R, dat beschadigd werd. De berijder, de heer T. van Lier, kwam onder den motor, welke eveneens ernstig beschadigd werd, terecht. HU kon zich, hoewel hü eenige wonden en ontvel- 9 September Nieuwe Maan hoofdfactoren d is manier van melken en vingerstand; e. 1* regelmatig en trschtlg mei-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2