PER VLIEGMAC Gelouterd I Sïet u&ftaal van den dag het Haarlemsch Diocees Hanze )t< m D SF W i f BRAND MARKTEN J DEN HELDER BERKHOUT SLECHTS VERDWAALD SCHERMER H. Hart-altaar HELDER UIT DEN OMTREK BROEK OP LANGEND1JK De middagvergadering SPAANSCH NAAR HET c> is» I Voortgezette jaar vergadering WOENSDAG 5 SEPTEMBER 1934 ter E S CTS OP ELK PAK EEN BON VOOR FRAAIE GESCHENKEN 2T at ie it n n ÏT I- *r P VAN GOOR NAAR HELDER is een flinke afstandVan den eenen kant van ons land naar den anderen! Maar de Nederlandsche huis vrouw weet, dat met Sunlight Zeep de afstand van goor tot helder heel gauw is afgelegd. Want met Sunlight Zeep is alles heel gauw helder. AANGIFTE MOET, OP STRAFFE VAN VERLIES VAN ALLE RECHTEN, GESCHIEDEN UITERLIJK DRIE MAAL VIER EN TWINTIG UUR NA HET ONGEVAL Het geschenk I a lag* i een .20— atig MARTIN BERDEN aan (Nadruk verboden) iKXiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiniii op dit blad Ztjn ingevolge de vereekerli 9 40 lief schepseltje. XV (.Wordt. vervolgd). I te p s tyd door een grooten kijker, In de hoop dat we eindelijk land te sien zouden krijgen. En. Ja hoor, daar ontdekte ik in de verte het vaste land, dat snel naderbij kwam. Opeens weigerde de motor. Snel gleden wij af. Oom traehtte te vergeefs het toestel In evenwicht te houden. Met een ijselijk gekraak sloeg het tegen de rotskust en sloeg over den kop. Valsch geld in omloop Door de politie al hier is opnieuw een tweetal valsche kwartjes in beslag genomen, welke bij een bioscoop wa ren in betaling gegeven. luut niet meer te gebruiken. Daarop bonden we onze ski's onder en besloten de berghelling te bestijgen. Na een Inspannende klimpartij bereikten we eindelijk den top. Een onafzienbaar ijsplateau strekte zich voor ons uit. Vol moed togen we op weg en na een moelijken tocht van eenlge uren ontdekten we een hut. Koophandel vergadert Door het bestuur der vereenlging „de Koophandel" werd op ver- zoek der transportarbeiders te Broek op Lan- gendljk een evrgaderlng belegd ter bespreking van verschillende aangelegenheden betreffen de de naleving der bestaande loon- en werk- regeling tusschen koophandel en transport-ar- belders. Verschillende klachten werden onder de oogen gezien, waarvoor na eenlge discussie een bevre digende oplossing werd gevonden. Je het niet rond uit, inplaats van op deze maaier, lieve Jongen. moet al lang 1 hier, en van tot van cht md HiiiuimiiiiiiiiiiiiiiHi Den dag vóór haar vertrek, kwam Reina af scheid nemen van mevrouw Carvajal. Het meisje zag er zóó ontstemd en moedeloos uit, dat de markiezin een steek van zelfverwijt voelde. Zou het werkelijk niet veel beter geweest zijn, de zaken haar gewonen loop te laten nemen, en af reek lar- m rt, ien Btt, r&n der ?h- len h- at to en e- ?n lit ün 2 ven- ven- khmL Maar zei. Haar Nadat we hartelijk arscheld hadden geno men van onze nieuw verworven vrienden en door hen werden uitgeleide gedaan, startten we op een prachtigen zonnigen morgen om koen te zetten naar Spitsbergen. Weldra vlogen we hoog boven het drtffljs naar het Oosten. Uur na uur vlogen we voort. Het landschep was vrfj 'eentonig. Ik tuurde steeds van tijd tot Hongerige indringers Onbevoegden zijn tijdens de afwezigheid der bewoners binnen gedrongen in de woning van den chauffeur Z. alhier. Uit de keuken werd een brood, een kaas en een L. melk ontvreemd. De Indringers waren niet gehaast, want een half pond koekjes waren, gezien de vele krui mels die op den grond lagen, blijkbaar ter plaatse opgegeten. Wonder boven wonder kwamen we deze ca tastrophe heelhuids te boven. Toen we uit het vernielde vliegtuig kropen, waren we wel wat verdoofd door den schok, echter bleek ons dat we geen noemenswaardig letsel hadden beko men. We besloten^zooveel mogelijk uit ons ver nield toestel mee te nemen als we konden dra gen. De machine was geheel vernield en abso- Wat dom van je, zei Marga, om zóó lang te wachten, Henri. En nu wil ik dien rtng zien, cm te kijken of hij mé past. Ring, zei ik verbaasd Natuurlijk. En zij glimlachte en wilde het étui openen. Maar het is geen ring, zei ik snel .Het is een gouden vingerhoed! «nmiuuiiiiMMmnM Hei fraai geïllumineerde raadhuis, gelegenheid van de marktfeesten Purmerend by verlies van *n anderen vinger bepaald last In Aledo.,.', protesteerde het meis je, met plotselinge woede, terwijl ze een paar tranen inslikte. Indien het niet past, kan het geruild wor den. En ik haalde het lederen étui voor den Van alle Sunlight Zeep, die de Nederlandsche huis vrouwen per jaar gebruiken, zou men eên weg kuhnen bouwen, die wel 12* maal zoo lang is als de weg van Goor tot Helder! Zóó goed weten onze huis-, vrouwen, dat zij met Sunlight Zeep alles helder krijgen! den heer Jac. Govers, die bereidwillig zijn vee beschikbaar stelde voor de practische lessen welke werden gegeven door den heer P. de Geus. De theoretische ltssen werden gegeven door den heer Kuiper, assistent der N.V. Neerlandia. ter wijl de N.V. Neerlandia het benoodigde mate riaal beschikbaar stelde. Namens de betrokken organisaties werd een hartelijk woord van dank gebracht aan allen die hebben medegewerkt voor het welslagen van dezen zoo nuttigen cursus. Bij den aanvang der middagvergadering werd de uitslag der ,ln den ochtend gehouden be stuursverkiezing beken gemaakt. Herkozen werden de heer E. J. M Stumpel. bleef zij op wacht staan, bij de ijzeren spijl, tot de galop van het paard van Lorenzo zich op den weg deed hooren. Daar kwam de Jongen, op zijn onstuimig paard, met zün muts op, en den kraag van zijn jas omhoog, en zóó verdiept in zijn gedachten of zorgen, dat hi) Reina niet zag, tot het paard een sprong opzij deed, door dat het haar eensklaps uit de schaduw van dc spijl te voorschijn zag komen. De jongeman steeg snel af, en de twee stonden tegenover el kaar, in de schemering van den killen winter avond. Ben JU het. Reina, vroeg Lorenzo, met eer lichte ontroering in zijn stem, aangenaam ver rast als hij was door deze ontmoeting. Ik ben het, zei Reina bedaard. Ik sta hier op Je te wachten. Een heel onbehoorlijk iets voor een Jongedame, hé? Hoewel het heel goed te verontschuldigen is onder de omstandigheden. Je kunt van me denken, wat je wilt, maar Ik kon het niet over mijn hart verkrijgen om weg te gaan, zonder je goedendag te zeggen, en daar ik de plannetjes van Je moeder en van groot vader, om te verhinderen, dat we onder vier oogen afscheid zouden nemen, héél goed dóór had Denk Je dat zijf begon Lorenzo, terwijl hij de teugels om zijn arm wond, en naast Reina voortliep. Ik kan me er geen Idee van vormen, wat •er eigenlijk aan de hand is, maar ik snap de bedoeling, verzekerde Relna. En al moet ik een half uur te laat thuiskomen en me een gewel dige schrobbeering op den hals halen, ik heb BATAVIA, 4 Sept. (Aneta). Het gezel schap dat, na een tocht naar den Gedeb te zijn begonnen, als vermist werd vermeld en be stond uit de heeren Dr. 8. H. Feekes, leer aar aan de K.W Ill-school. J. 8. Vas Dias en P Korthuys, belden stenografen van den Volks raad, bpreikte gistermiddag de onderneming Rarahan bij Soekaboeml. De bergklimmers wa ren verdwaald geraakt en waren bij aankomst uiterst vermoeid. Verder was alles echter wel Gele Nep ^lo3 60. Uien, groote Roode kool 3/10—aA0. kool 1.50—3.00, Ste rnen 3.006 40, Elgen- lUwe Elgenh. 3.603.70, De plaatselijke musiekvereenlging zal ge vraagd worden haar medewerking te verlee- nen tot het welslagen der tentoonstelling. mezelf beloofd, dat Ik Je alleen zou spreken.... Juist omdat zij niet willen, dat ik Je spreek. Lorenzo keek Reina oplettend aan, doch de absolute oprechtheid, die zoowel uit haar ge* laatsultdrukking als uit haar woorden sprak, deed hem de gedachte verwerpen, dat er in het hart van het meisje nog een ander gevoel kon bestaan, dan van vriendschap. O neenl Als Reina van hem hield, zou zü hem zeker niet opgewacht hebben bij de poort van het landgoed, om hem vaarwel te zeggen. Juist die oprechtheid in hare manier van doen sprak duidelijk van een totaal gebrek aan dieper ge voel. Carvajal zuchtte even. Wat ben je toch een Relna! Ja? Het doet me ontzettend veel genoe gen, dat Je zoo n goeden dunk van me hebt, Lo renzo, lachte zij. Wat lach je! Je bent zeker heel tevreden dat Je gaat? Ik begrijp het. Je n genoeg hebben van den taaien boel ons allemaal. Je bent zoo Jong..£ Jij ook al? Dat is het gewone liedje, dat ik moet aanhooren. sinds tot die reis beslot-n is. Nu dan: neen, neen en nog eens neen! Ik ga niet uit eigen verkiezing, hoor je dat? Ik ga. omdat ze me met geweld hiervandaan willen hebben, ik weet niet,waarom. Ik veroorzaak Meikearsos-Schermeer In samenwerking met de afdeellng Schermeer van de H. N. L. B. en de afdeellngen Schermeer en Schermerhorn van den L. T. B. werd dezen zomer een melk- cursus gehouden, waaraan negen leerlingen deelnamen. Op 30 en 31 Augustus werd hun een examen afgenomen door Dr. Schel), Rljkszulvel-consu- lent te Hom, J. J. v. Schle te Haarlem en F. Groot te Hoorn. Het bleek, dat slechts 5 van de leerlingen een diploma konden behalen, name lijk de volgende cursisten in volgorde naar het hoogst behaalde aantal punten: 1. W. Appelman, Schermeer, met 175 punten (voor d.eJ.) 117 punten; 2. H. v. d. Hulst, Zul- dervaart Schermeer 171K punt (voor d.e.f.) *117 punten; 3. J. d. Git, Mijzen Schermerhorn. 171 punten (voor d.eJ.) 117 punten; 4. P. Klerk. Noordervaart Schermeer 164 punt (voor d.e.f.) 106punt; 5. J. Kraakman. Akersloot, 160 pun- ten ’(wwdet) 104 punten. te wachten of de ontluikende genegenheid tus schen de belde Jongelui stand zou houden In plaats van in te grijpen in de plannen der Voor zienigheid? Vergeefs wachtte Relna, tot ze Lorenzo, zooals andere malen, op het thee-uurtje zag verschij nen. De markiezin had er goed voor gezorgd, om hem met een langdurige boodschap naar het dorp te sturen; zij rekende er op, dat de pastoor hem wel aan den praat zou houden. Misschien raadde Reina bij intuïtie, wat het geval was, en zoo nam ze, toen ze nog -maar nauwelijks haar kopje thee gedronken had, kortweg afscheid, voorgevend, dat ze op het laatste oogenbllk nog een paar kleinigheden In haar koffer moest doen, en met groote passen ging zij naar het kasteel terug. Maar, was -Jat werkelijk de weg naar het kasteel, dien ze in sloeg langs die breede laan, die op den hoofdweg uitkwam? Alle verzet van Relna was geprikkeld door die aaneenschakeling van plan netjes van haar grootvader en mevrouw Car vajal, welke haar schranderheid gemakkelijk wist te ontdekken, maar waarvan ze het mo tief niet vermocht te achterhalen.... daar zi) nog altijd niet de liefde In de oogen van den Jongeman bemerkt had, en evenmin met aan dacht in haar eigen hart gezien had. Vastbe sloten, om de kinderachtige kunstgrepen Van die oude menschen te doen mislukken, stelde zij zich op bij de poort van het park, waarlangs Lorenzo noodzakelijkerwijze moest binnenkomen. Het was koud, en het meisje trok zoo ver mogelijk den kraag van haar mantel op. Zoo ALKMAAR. 5 Sept. Najaarspaardenmarkt. Aanvoer 392 paarden en 30 veulens. Rijpaarden 250.00375 00, werkpaarden 180.00250.00. slachtpaarden 80.00180.00, hitten 80.00225.00, penny's 60.00100.00, veulens 60.00120.00. Han del stug. AMSTERDAM. 5 Sept. Veemarkt. 303 vette kalveren: le kwal. 48—56, 2e kwal. 40—46, 3e kwal. 3438 cent per K.G. levend gewicht. 37 nuchtere kalveren 3 507.00 per stuk. 299 var kens: vleeschvarkAs. wegende van 90—110 K.G. 3637, zware varkens 3536 cent, vette varkens 3435 cent per K.G. slachtgewicht. 3 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop. Vette kalveren vrij ruime aan voer, handel stug, prijzen hooger dan vorige week. Nuchtere kalveren korte aanvoer, handel vlug, prijzen Iets hooger. Varkens korte aan voer, bij begin der markt handel stil, doch later wil liger, prijzen iets hooger. BROEK OP LANGENDIJK. 5 Sept 9300 KG. aardappelen: Eigenheimers 3 703.90. Idem Blau we 3.604 30. Bevelanders 3.30. Blauwe aardappe len 3.60—3.70 1800 K.G. Wortelen 1.00—1 40. 30000 K G Roode kool 2.003.80. 34000 K.G. Gele kool 3.90—3.70. 100.000 K.G vroege Witte kool 0.90—1.70. 13000 K.G. Uien: Gele Uien 3.303.10, Gele Drielingen 1.40—1.70. Gele Nep 3302.50. 2800 stuks Bloemkool: le soort 9.9015.30. 3e s. 2.70—5.60. 4000 K.G. Steboonen 5.90—11.30, 100 K.G. Snljboonen 3.008.80. 1500 K.G. Bleten 0.60 —3 50. NOORD-SCHAR WOUDE, 5 Sept. 2500 K.G. aardappelen: Duken 1.80. Eigenheimers 3.70, ld. Blauwe 3.803.90. 13200 K.G. Spercleboonen 6.00—11.50. 80 KG. Snljboonen 4.90 —5.10. 15200 K.G. Uien: Gele Nep 2.202.60, Drielingen 1.50 *AJfiTUlen 2.00—2.40, Grove Uien 2.90—3.00, 650 K G. Roode kool 2.60—2.80. 20700 K.G. Gew. Witte kool 1.40—2.00. 4400 K.G. Gele kool 290— 370 r) WARMENHUIZEN. 4 Idem Drielingen 190^.10. Idei 2.40—3.60. Idem grove 8*0. F Gele kool 3.004.30. Witte boonen 6.4011.60. Sntjbooi helmers 3.904.50. Blauw blauwe aardappelen 8.70. WOERDEN, 5 Sept.'Kaasmarkt. Aanvoer 486 partijen: le soort mei RM. 21.0023.00, 2e s. met HM. 18.00—20.00,,*ware 25.00. Handel ma lt geloof, dat ik u ook verteld heb, dat ze voor dien mjj ook veel „lieve” op ze geheel en schitterend. Ik weet dan ook niet hóe het gebeiirde, maar het volgende oogenbllk vind ik Marga In mtfn armen en tot mijn groote ver bazing kuste ik haar. En.... Marga kuste mjj. gemakkelijker, en verstandiger, en christelijker zijn, als we ons eenvoudig onderwierpen, en de gebeurtenissen afwachtten! Ronduit gezegd, Carmen. Ik geloof, dat we, door de genegen heid van de Jongelui in andere banen te willen leiden, een klein beetje de plannen van de Voor zienigheid trachten te verbeteren. Het lijkt een beetje op: de Voorzienigheid op de proef stel len. In leder geval Is het zoo beslist. Maar let eens op: het komt mij voor, dat Je nog eens een gevoel zult krijgen, dat Je een beetje voorzichtig moet zijn met die eer van Je... die indertijd een kleinen knauw gekregen schijnt te hebben. Pijnig me niet, oom! Ik heb gemeend, vol gens mijn geweten te handelen, zei de arme vrouw, vol droefenis. Goed, dan spreken we er niet meer over. Wees zoo goed, even op de bel te drukken (daar bij den schoorsteenmantel), flat ze ons een kop chocolade brengen. AU Jij liever thee hebt, zul len ze het direct klaarmaken. De markiezin prevelde lets van haar voor liefde voor chocolade. En toen Olave binnen kwam, om zijn orders te vernemen, was het vertrouwelljk gesprek afgeloopen. de nullen, die zich om haar heen zullen ver dringen. En Ik waarschuw Je, dat, als Ik de overtuiging krijg, dat de wederzljdsche genegen heid van de jongelui diepe wortels heeft ge kregen, ik me voor geen enkel afspraakje meer leenen zal. van de soort van het onderhavige Oom! riep Carmen uit, half smartelijk, half ontroerd. Je hoort het dus goed: Wanneer ik merk dat, als Reina terugkomt, de wederzljdsche ach ting van de Jongelui stand gehouden heeft, laat ik Jou en al Je scrupules op het gebied van eer naar de maan loopen. Dat zou me wat moois zijn! barstte de oude heer in een vroolljken schaterlach uit. Ik geloof waarachtig, dat er wat bloed van dien befaamden ridder in de familie Aledo is terechtgekomen, daar dit heele zaakje honderd mijlen ver naar Don Qulchcte ruikt! Nu, u kunt het opvatten zooals u wilt, maar ik heb mijn geweten gerustgesteld. Het zijn vermoedens, méér niet. Ik geloof niet, dat ze ook maar één woord van liefde gewisseld hebben. Maar ik zie, dat Lorenzo erg overmoe dig is, en Reina ook een beetje geestdriftig; en ronduit gesproken, vóór het onherroepelijke ge beurt, is het niet meer dan billijk, dat u weet, waaraan u zich te houden hebt. Wat de toe komst brengt, dat za> de Voorzienigheid uitma ken. De Voorzienigheid zal wel een beetje kwaad op je zijn, dat je zoo ongeveer haar taak over neemt. Je begint tenminste al aardig aan haar wegen te prutsen,... Wst zou het toch veel Gister is te Amsterdam gehouden de ver gadering van den Centralen Raad van de Hanze in het bisdom Haarlem. BU den aanvang der vergadering sprak de voorzitter der Amsterdamsche Hanze, de heer F. J. M. Kuyper, eenlge hartelijke woorden van begroeting en welkom. Daarna richtte hij zich tot den scheldenden voorzitter den heer Struycken, wlen hij dank zei voor al zijn voor den middenstand verrich ten arbeid en wlen hij een langen tijd van wel verdiende rust toewenschte. Spr^deelde vervolgens mede, dat in de Maan dagavond gehouden vergadering van de Amster damsche Hanze de gedachte is geopperd om het tijdens het praesidium van den heer Struycken opgerichte H. Hart-altaar in de Haarlemsche Kathedraal te voltooien, welke gedachte door de vergadering met applaus werd begroet. De toespraak van den heer Kuyper werd be sloten met de aanbieding van een bloemstuk De heer Struycken dankte voor de tot hem gerichte woorden en heette In het bijzonder wel kom den heer Jos Mejjerlng. voorzitter van de Bossche Hanze en van den Ned. R.K. Midden standsbond. Vervolgens dankte de voorzitter den oud-se- cretaris, den heer W. Boon, die 27 jaar lang deel van de R.K. Middenstandsorganisatie heeft uitgemaakt en vijftig Centrale Raadsvergade ringen heeft bijgewoond. Spr. bood hem als blijk van sympathie een Delftsch bord aan. Met enkele woorden dankte de heer Boon Nadat de voorzitter de heer C. J. Struijcken. de bijeenkomst met den chrlstelijken groet had hij de reeds gister door ons gepubliceerde ope ningsrede. De toeloop naar de vergadering was inmid dels zoo groot geworden, dat naar een andere zaal moest worden uitgezien. Toen de afgevaardigden zich daar hadden ge ïnstalleerd. stelde de voorzitter aan de ver gadering voor den nieuwen directeur van het Diocesaan Hanzegebouw, dep heer heer M. Bak ker en heette hij den Inmiddels te vergadering verschenen voorzitter van de Aartsdiocesane Hanze, den heer v. d. Sand, welkom Het jaarverslag van den bonds-penningmees ter werd zonder discussie goedgekeurd, waarna de begroeting, nadat nog enkele opmerkingen waren gemaakt, werd vastgesteld Besloten werd de volgende vergadering te houden te Rotterdam. Floralla tentoonstelling Door het bestuur der Floraltevereeniging is besloten evenals vo rige jaren ook ditmaal wederom een tentoon stelling te organise eren van uitgegew» en ge kweekte planten'aAri de schoolkinderen en wei - - in de kolfbaan van den heer ST Borst op- I* Hn ■1’MlliU'HnélÉ—lWttff! Woensdag en Donderdag 12 en 13 Sept, ate, De gelegenheid tot het inbrengen dézer planten en bloemen wordt opengesteld Dinsdagsmiddag na schooltijd. Tevens bestaat er van particuliere zijde gelegenheid tot het inbrengen van fraaie bloemen en planten, waaraan tijdens de ten toonstelling niet alleen bijzondere zorg zal worden besteed, maar ook komen de mooiste van elke groep nog in aanmerking voor een prijs. Bij acclamatie werd aangenomen het voorstel van de afdeellng Amsterdam tot voltooiing van bet H. Hart-altaar In de Haarlemsche Kathe draal; het H. B. werd gemachtigd de noodlge stappen tot de tenuitvoerlegging van dit voor stel te doen. Daarna werd begonnen met de behandeling van de schriftei|jk ingezonden voorstellen der afdeellngen. De afd. Alkmaar stelde voor den Centralen Raad op ta dragen onverwijld bij de Regeeiing er op aan te dringen, dat aan gemeentebestu ren vrijheid van handelen wordt gegeven no pens vestiging van bedrijven. In zijn praead vies op dit voorstel wijst bet H B. erop, dat op het Haagsche congres be sloten is. deze maatregelen, vervat In net O. 8. B.-program te vragen aan de Regeering. Over dit voorstel werd een vrij ruime ge- dachtenwisJUkig^evoertl. waarna besloten werd aan den MfcHster van Economische Zaken «en telegram te zenden waarin op spoedige alt- voerlhg van het O. S. B.-program wordt aan gedrongen. In verband met het fett dat in October as. bestuurdersdagen zullen werden gehouden trok de afdeellng Delft haar voorstel om in het vervolg ook weer de voorjaars Centrale Raads vergadering te houden In; eveneens werd In getrokken een door dezelfde afdeellng *nge- dlend voorstel om tot contributieverlaging over te gaan. In een voorstel-Zaandam wordt het H. B verzocht stappen te doen om gunstige voor waarden voor het verleenen van crisis-crediet te verkrijgen. Het praeadvies hierop luidt dat het H.B. zich op het standpunt stelt zoo spoedig mogelijk aan de hand der gegevens te trachten wat meer soepelheid te brengen in de voorwaarden om crisls-credietsteun te kunnen verkrijgen. Daarnaast zal het maarregelen treffen om te komen tot een anderen vorm van steunregeling, waarbij ook zü, die thans niet geholpen wor den, toch den noodlgen steun zullen kunnen krijgen, zü het In anderen vorm. De afdeellng Amsterdam diende naar aan leiding hiervan een motie in, waarin 1 hoofd bestuur wordt opgedragen het federatiebestuur te verzoeken zich in verbinding te stellen met de Katholieke Kamerfractie om deze te vragen bü de Regeering aan te dringen op een zooda nige wüziglng van het crisis-crediet, zóó, dat bet In feite een hulpverleening zü. Namens het Federatiebestuur dankte deszelfs voorzitter, de heer Meüering uit 's-Hertogen- bosch, den heer Struycken voor al hetgeen hü voor de Haarlemsche Hanze en voor de Fede ratie heeft gedaan. Het is niet voldoende dat het een droom 1», oom. Ik vraag naar werkelükheid. Droo- men overtuigen me niet, daar het ontwaken zoo bitter pleegt te zün. En als we dat jonge meisje niet in de gelegenheid stellen om een vergelüking te maken, om alsdan met volle kennis van zaken te kunnen beslissen, kan bet later gebeuren als er geen middel meer te gen bestaat dat ze tot de slotsom komt, dat ze zich vergist heeft. Dat zou de genadeslag voor mün zoon wezen. En dat is het juist, wat Ik tracht te voorkomen. Nu niet alleen meer uit waardigheid (omdat mün eer het vordert), maar omdat het een gebiedende eisch van de voor zichtigheid is. Best, Juist, ik begrüp het, knikte de mar kies overtuigd. Maar ik maak Je er op attent, dat dat uiterste middel van de voorzichtigheid misschien niet de verlangde uitwerking zal hebben, daar het heel goed kan gebeuren, dat de scheiding Lorenzo nog méér verliefd maakt en de jongen met sprongen omhoog gaat in de achting van Relna, als ze Jiem vergelükt met A 11 1 op dit blad zün Ingevolge de verzekerlngsvoorwaarden tegen Z 9/)/)/) bij levenslange geheele ongeschiktheid t>t werken door f bü een ongeval met f O Cf) bü verlies van een hand f 1 *fC oü verlies van een f Cf) bij een breuk van f Af) Allt UDOtlïlC 9 ongevallen verzekerd voor een der volgenae ultkeerlngen f JUUUt’ verlies van belde armen, belde beenen ot belde oogen f «/</•-doodelüken afloop J een voet of een oog f 1 Atv*duim of wijsvinger *J(/«~been ot ermf noemde, het nu anders. Is het u niet opgevallen Bij het lezen van de krant, Dat de nieuwskolommen volstaan Met dat heete woordje brand? Brand in Ernst en brand in Utrecht, Rhenen, Epe, Rotterdam Kerken, hodben en fabrieken Worden puin door vuur en vlam. Hitte, die de zomer niet gaf, Geeft dit najaar dus weer wel, Maar het is een te demonisch En een angstaanjagend spel, ’t Mag in ovens lustig branden Voor ’t daag’lijksch brood, dat spreekt. Zelfs ook in sigaar of pijpje, Als men er den brand in steekt. Als de crisis naarstig vastgrijpt Met meedoogenlooze hand Schreeuwt men ook en gerechtvaar digd Hulpverlangend moord en brand, Maar het spel van vuur en vlammen Is te droevig en te wreed, Want naast schatten te vernielen, Schept het tevens menschen-leed. ’t Is natuurlijk, dat men branden Met de waterslang bestrijdt, Maar den haan den nek ontdraaien, Doet alléénvoorzichtigheid! om en om, maar opende het niet. En keek mü aan. Ik stond verbaasd. Zoo had ik haar nog nooit gezien. Wat een grappige jongen ben je toch, Henri, zei ze ten laatste. Grappig?.... Ik zie niet,... Ik bedoel, wat doe Je sommige dingen toch op een grappige manier.... Waarom zeg tetSS9MSS6a96St9S6M999S9MS9SSMMSISI99S494M9»4«S de manier, waar- was zóó.... oogen waren zacht ag Henri," zei Marga. „Dag Marga,” zei ik. ..Wel gefeild- teerd met je verjaardag.” dag en legde het in haar hand. Zü draaide het Marga legde het handwerkje, waaraan zü üverig werkte, terzüde en schudde me de hand. Er is Iets, wat Ik In Marga zoo gaarne mag. Zü zit noalt stil. Altüd zün haar handen be- z'g. Zü houdt ervan te borduren of andere echt-vrouwelüke bezigheden te verrichten. Niet dat zü ouderwetsch is. Denk d&t niet. In zeke ren zin is ze zelfs een modern meisje. Zü be stuurt zelf haar auto, zü speelt tennis en golf, is Ud van een bekende zwemvereenig'ng, maar heeft een antipathie tegen korte rokken en.... heeft het haar niet geshingeld of hoe men dat ook noemen mag. Misschien ben Ik ouderwetsch, maar zoo’n meisje mag ik wel. Marga lachte mü toe. Aardig, dat Je eraan gedacht hebt, dat het mün verjaardag is. NatuuTfük heb ik eraan gedacht. Én ik heb een cadeautje voor je meegebracht. Je bent een schat, zei Marga. Hieraan merkt u wel. dat ze er geen ouder- wetsche ideeën op na houdt. Als dat zoo was. zou ze me geen schat genoemd hebben. Hoewel zü het niet meende. Dat wist ik zeker. Maar dat was nu juist het onaangename. Ik wenschte, dat zü het wèl meende. Ze noemde me vaak een schat, maar ik veronderstelde, dat zij dat op dezelfde manier zei als tegen Roocy, haar terrier, als zü hem llefkoozend aan zün coren trok. Maar het is beter aan de ooren getrokken te worden, dan genegeerd te worden. Robby kwispelde dan altüd mn zün staartje en keek vol aanbidding omhoog. Ik ook. Wat het aanküken betreft. Ik hoep, dat je het cadeautje aardig vindt, zei ik. Daar ben ik zeker van. antwoordde Marga. Wat is het? Wel.... het Is om te dragen. Te dragen? Marga keek mü aan, het lieve kopje eenlgszins schuin. Züden kousen? Lieve hemel, neen. Ik zou jc zooiets niet durven geven. Handschoenen? Ik schudde het hoofd. Het wordt warmer. Het is iets om aan je hand te dragen. Marga keek me met groote oogen aan. Henri, wit 1 s het? Dat raad je nooit. Maar Ik denk wel dat het je smaak is. Ik zag het voor het raam van Dubois..., Bü Dubols?..., den juwelier?.... Ja. antwoordde ik. Ik vond het iets aparts. Aardig.... en als het te groot is voor je vinger Henrlzei Marga.... ademloos.... Hoorn en A. Menheere, ‘s Heerenhoek. Geko zen werden In de plaats van de heeren Struycken en Vlaar de heeren L. J. A. v. Doorn, Rotterdam en P. Luyckx, Den Helder. Daarna werd de leiding van de vergadering overgedragen aan den waaroemenden voorzit ter. den heer E. J. M. Stumpel, die den heer en mevrouw Struycken toesprak en de groote verdiensten van den scheldenden voorzitter in het licht stelde en mevrouw Struycken een bouquet rozen aanbood. Bü acclamatie werd de scheldende voorzitter tot eere-voorzltter benoemd; namens de leden werd hem voorts een radio-toestel aangebo den. Met enkele woorden dankte de beer Struycken voor de hem gebrachte hulde. De heer Stumpel verwelkomde dan de ter ver gadering gekomen vertegenwoordigers van de Almltento. Daarna ging de vergadering voort met de behandeling van de afdeelingsvoorstellen. Van de afdeellng Zaandam was een voorstel Ingekomen om stappen te doen bü Z. H. Exc. den Blsschop van Haarlem om te verkrijgen dat in dit Bisdom eenzelfde schrijven zal worden rondgezonden aan rekenpllchtlge instellingen als in het Bisdom Roermond. Naar aanleiding hiervan verzocht het Hoofd bestuur schriftelük de klachten te mogen ont vangen. Deze zullen dan worden onderzocht en het resultaat van het onderzoek zal dan in de Mlddenstandskrant worden bekend gemaakt. Aangenomen wordt een voorstel van de afd. Rüswük om er te bevoegder plaatse op aan te dringen een eind te maken aan plaatsing van reclame-vitrines of het voeren van andere re clame In Rüksgebouwen door fabrikanten met het heimelük doel den detaillist uit te scha kelen. Naar aanleiding van een voorstel der af iee- llng Rüswük om scherpe maatregelen te nemen ten opzichte van de Inkoopvereenlglng St. Ho- mobonus wegens handelingen geheel in strijd met de belangen van den middenstand en ver der dezelfde maatregelen toe te passen op an dere Inkoopvereenlgingen of -combinaties w»rd van bestuurszüde geantwoord dat deze aange legenheid reeds bü de Federatie is aanhangig gemaakt. Tenslotte werd aangenomen door het Hoofd bestuur een voorstel van de afdeellng Amster dam om het daarheen te leiden, dat door de gezamenlüke middenstandsbonden tot de Neder landsche middenstands vrouwen een scnrij>’en wordt gericht, waarin zü worden aangespoord hun Inkoopen te doen en te laten werken bü den Middenstand. Vervolgens werd de rondvraag, die schriftelük was voorbereid behandeld. Op een vraag wat het H.B. denkt van de ver. eenigbaarheid van het lidmaatschap van de Hanze en van een fascistische of natlonaal- soclalistische organisatie werd van bestuurszüde geadviseerd dergelüke leden te royeeren. Na een kort dankwoord van den heer Stum pel werd de vergadering gesloten. Toen dromde men om de bestuurstafel om het echtnaar Struyken een ..Lang zullen zü leven" toe te zin gen. Daarna vertrokken de meeste afgevaardigden naar de Almltento. PHif i

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 11