De proclamatie Hitler van te Neurenberg ONS BLAD heden Het De textielstaking Acht de autonomie van Oostenrijk! nieuws van LAAT HET LAND LEVEN! DE BAROMETER Tramstaking te Tokio EN 30.000 MENSCHEN JUICHEN z I VEREEN! G DE KATHOLIEKE PERS -S 1 f 2— Fascistische betooging in Hydepark Ruim 300.000 stakers Mutatie in het Britsche kabinet BOMMENPOLIT1EK OP CUBA De drijvende ijsfabriek Ook Benesj naar Rome BOOM OP MOSKEE GEVALLEN De vrede des volks Otto en Maria Rusland en Volkenbond Het verzet der Basken Perzië steunt Moskou Groote betooging te Guernica „Bewijzen” voor ’s lands herstel Vechtpartij in Fransch dorp Dynamietexplosie in Japan V ak ver eenigingscon- gres te Londen 6000 politie-agenten zullen Zondag de orde handhaven Oorlogen en revoluties worden al leen gerechtvaardigd door hoogere ideeën” zegt de Führer DIT NUMMER BESTAAT UIT ACHT BLADZIJDEN Met ongeduld wacht men op M DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1934 Elf duizend arbeiders leggen het werk neer Fransch professor naar Zuid- Atperika voor nïassa-pro- ductie van ys Van een verloving is in Italiaan sche hofkringen niets bekend Koningin en Prinses gehuldigd Roosevelt zal een bemiddelings- commissie van drie leden benoemen Een maquette van het nieuwe plan voor het gebouw van de N.V. De Amsterdamsche Groote Schouwburg Handhavers der orde in een paardenstal opgesloten Vyf vrouwen en klein kindje gedood Noorsche padvlndsters houden een parade aêDonald’s terugkeer ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c., ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag één 55c.p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR Moderne wit doublé brillen Oe taak der regeering is er voor te zorgen dat er geen voetbreed van het land in vreemde handen komt I ZEVEN EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 272 ■Un 25 vervulling. Wee LONDEN. moet men er zich by neerleggen. lossen. die PARIJS, 5 Sept. (Reuter) In het dorp Trugny in de nabijheid van Dijon zou Dinsdag op aan vraag van een Vereeniglngskas voor dan Land- Een van de kleinste meisjes trad dan naar voren met een prachtigen ruiker van herfst bloemen, gesierd met een oranje-llnt, welke door een hofdame in ontvangst werd genomen. De padvlndsters gaven tenslotte nog een de monstratie van haar padvindsterswerk. nepen in het Noorsch „Lang leve de Koningin’ en marcheerden daarna af. Ernstig verkeersongeluk te Venlo; wielrijder le vensgevaarlijk gewond O O Noorsche padvlndsters hebben een parade ge houden voor Koningin Wilhelmina en Prinses Juliana. Het Tweede Kamerlid J. H. Schaper te Gronin gen ter aarde herteld. HELSINOFQpS, 8 Sept. (V. D.) Volgens de bladen zou de commissie van bultenlandsche zaken van het parlement van gevoelen zijn, dat Finland rich niet moet verzetten tegen de toe lating der Sovjet-Unie tot den Volkenbond De Finsche regeering heeft bjj navraag deze berichten noch ontkend, noch bevestigd. C komlng si stond HIROSHIMA (Japan). 5 Sept. (Reuter). Door een ontploffing van een hoeveelheid dynamiet, welke gereed lag om oude fundeeringen op te ruimen, zijn 25 arbeiders gedbod. terwijl acht zoo ernstig gewond werden, dat men voor hun leven vreest. WettelUke bescherming van den titel van archi tect in voorbereiding. PADANGSIDEMPOEAN, 5 Sept. (Aneta) Gistermiddag is door regen en wind een groote waringin-boom in den kampong Hoeta Lam- boeng ontworteld en op een moskee gevallen. Vjjf vrouwen, die daar aanwezig waren, en een pasgeboren kindje, werden gedood. NOORD-HOLL ANDSCH DAGBLAD Geen vliegveld in Zuid-Limburg. Besturen van de vier R. K. Sociale Organisa ties In Nederland vragen den Raad van Mi nisters invoering van een verbod van arbeid voor derden na wettelUke dagtaak. NEURENBERG, 5 Sept. Het partijcongres der NB.D.A.P. werd, zooals wij berichtten. Woens dagmorgen geopend met de voorlezing van een ^principleele proclamatie” van Hitler. Aan deze proclamatie (welke in extenso meer dan een pagina zou beslaan) ontleenen wij nog het vol gende: WASHINGTON, 5 Sept. (Reuter). Volgens een neutrale inspectie staken er van de 650.000 arbeiders in de Amerikaansche textielindustrie thans 301.000. Hier en daar hebben zich kleinere onlusten voorgedaan, meest van weinig betee- NEURENBERG, 5 Sent. In de z.g. cultuur- vergadering in het ApoUo-theater alhier, ter gelegenheid van het partijcongres der NSDAP, werd het woord gevoerd door Hitler, die onder de toejuichingen van „alles wat naam en rang die hun over onze LONDEN, 5 Sept. Niet minder dan 570 afge vaardigden van 210 vakbonden nemen deel aan het jaarlijksch congres der Trade-Unions, dat Maandag werd geopend. Volgens de officieuze statistieken telt deze organisatie thans 3.294.581 leden, of 100.000 minder dan verleden Jaar Het congres heeft een resolutie aangenomen, waarin geëischt wordt de onmiddellijke invoe ring van de 40-urige werkweek zonder loons vermindering. MADRID, 5 Sept. (VJJ.) De Baskische natio nalistische betoogingen hebben gisteren hun hoogtepunt bereikt te Guernica, waar verschei dene duizenden Basken bijeen—gekomen waren rondom den ouden boom, die de Baskische on afhankelijkheid symboliseert. Politie gewapend met geweren voerde eenlge charges uit op de menigte en nam de Baskische vlaggen in be slag, die door verschillende afgevaardigden wer den meegevoerd. Vijf personen werden gewond. De regeering schijnt den toestand zeer ernstig ROME 5 Sept. (Reuter). Een van de leden van de Italiaansche hofhouding verklaarde aan den correspondent van Reuter dat niets bekend is over een eventueele verloving van Aartsher tog Otto met de Italiaansche prinses Maria. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS! Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar f 2.85 Me* geïllustreerd Zondagsblad 10.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaamestad - Haarlem BU een dynamiet-explosie in Japan personen gedood en 8 swaar gewond. Zondag n. groote fascistische demonstratie in Hydepark te Londen. Politie treft thans reeds maatregelen om ordeverstoringen te voorko men. spannen. Een zeker aantal patroons sluit eigener bewëging de fabrieken, om de werkwilligen niet aan wreedheden bloot te stellen en hun gebou wen voor bestorming te vrijwaren. President Roosevelt zal een commissie benoe men die bemiddelend zal moeten optreden in het geschil. De commissie zal uit drie leden bestaan. Men gelooft dat Roosevelt geen ver dere stappen zal doen in het Conflict, voordat deze commissie haar rapport zal hebben uitge bracht. De benoeming eener commissie heeft bjj de stakingsleiders een zekere beroering teweeg ge bracht. zy verklaren echter zoo ver mogelijk te willen gaan, om aan Roosevelt’s wenschen te voldoen. Intusschen verdubbelen de leiders hun po gingen. om de staking voor het einde dezer week algemeen te doen zijn. HAVANA, 5 Sept. (Reuter). Bij de indienst- stelling van een brandweerkazerne werd een bom tusschen de menigte geworpen. Hierdoor werd een meisje en een brandwacht gedood en een groot aantal personen gewond. De politie verrichte een groot aantal arres taties, meerendeels van radicalen. Dinsdag werden In verschillende steden van Cuba bomaanslagen gepleegd, In totaal 58. ZIJ sprak van de groote vreugde, welke de padvlndsters gevoelen, omdat zulke hooge gasten in Noorwegen, en nog wel in Aasgaard- strand. haar vacantie wilden doorbrengen, en zj) sprak van de vlaggen van Noorwegen en Nederland, waaronder dfe padvlndsters nu stonden. Voor deze vlaggen gevoelden zij eer bied en liefde, omdat bet vlaggen zijn van landen, die-door de zee zoo nauw met elkaar Verbonden zyn. De padvlndsters hoopten, dat de band tusschen de beide landen nauwer aangehaald mogen worden en als bewys van den eerbied en de genegenheid voor het Ne- derlandsche Koninklijke Huis wilden zjj een bloemstuk aanbieden. TEhERAN. 5 Sept. (Reuter) De besprekingen^ over het toelaten van Sovjet-Rusland tot den Volkenbond worden hier met belangstelling gevolgd. Men kan er verzekerd van zijn, dat Perzië alle hulp zal verleenen, welke noodlg is voor deze opname van Rusland. 5 Sept. (Reuter). De .Morning Poet” schrijft, dat de terugkeer van MacDonald van zijn vacantiereis met ongeduld wordt ver wacht. Men gelooft, dat hij onmiddellijk een wijzi ging zal brengen in het kabinet. Zonder twijfel zal men trachten Sir John Si mon te bewegen een anderen post aan te nemen deze zal vermoedeiyx vervangen worden door Lord Hallsham. 1. Er is. een einde gekomen aan de vernie tiging van den boerenstand door executies. 2. Het aantal werkloozen is gedaald met rond 4H millioen. 3. De Duitsche mark is stabiel gebleven on-’ danB de exportmoeiHJkheden. 4. De spaartegoeden zijn enorm toegenomen. 5. Het verkeer op de spoorwegen, in auto’s en in de lucht Is geweldig toegenomen. 7. De opbrengst aan inkomsten en belas tingen is verre boven de raming gekomen. Er zijn nieuwe Industrieën gesticht. Tegen over de wereldboycot is men, begonnen met den ersatz van grondstoffen. Dat alles wordt be- heerscht door de eene gedachte: het natlonaal- eocialisme kent geen capitulatie I Wy hebben alles gedaan om de confessies met den nieuwen staat te verzoenen. Wy zyn vast besloten, haar zuiver organisatorische versplin tering voor, zoover het de Evangelische be lijdenis betreft te doen verdwenen iri een groote Evangelische RUkskerk. En evenzoo hebben wy ons best gedaan om met de tweftde gropte Christelijke beiydenis tot een oprechte en “eerlijke verhouding te komen. De taak van het volgende jaar zal zijn: het De proclamatie van Hitler te Neurenberg. Der tigduizend Nazi’s juichen. Tramstaking te Tokio, 11080 arbeiden leggen het werk neer. Mutatie In het Engelsche kabinet? Memorie van Antwoord aan de Tweede Kamer inzake het wetsontwerp betreffende verbooging der uitkeeringen aan oud-gepensionneerde mili tairen. TOKIO, 5 Sept. Hedenmorgen zijn 11 duisend man trampersoneel, autobus-chauffeurs en vrouweiyke conducteurs in staking gegaan uit protest tegen de voorgestelde reorganisatie van den tramdlenst. Van de elf duizend arbeiders by tram- en autobusdiensten hebben slechts vijftig geweigerd zich by de staking aan te sluiten. Tot dusverre hebben de stakers een vastberaden houding gehandhaafd, doch het gemeentebe stuur heeft reeds vUftienhonderd man uit an dere gemeentebedry ven, tezamen met een aan tal volontairs opgeroepen, met behulp van welke de tram- en autobusdiensten in stand werden gehouden. Weliswaar zyn eenlge. zy het ook niet ernstige verkeersongelukken ontstaan. He denmiddag om 12 uur liepen 469 trams en 603 autobussen, hetgeen voor beide vervoermidde len meer is dan het gemiddelde. De bladen staan niet sympathiek tegenover het reorgani- tieplan der gemeente, doch aan den anderen kant is ook de houding van het publiek tegen over de stakers niet uitgesproken sympathiek. Men acht het waarschijnlijk, dat het conflict aan gedwongen arbitrage zal worden onderwor pen. TOKIO. 5 Sept. (Reuter) Het gemeentebe stuur heeft 45 gemeente-ambtenaren ontslagen, die als leiders der tramstaking optreden. Wan neer zy vóór Vrijdag weer aan het werk zijn gegaan, zullen zy weer in dienst worden gesteld. kennis. Nochtans is de toestand overal zeer ge- Roozeveit zal een bemlddelingscommlssie benoe men voor het textielconflict. Er «Un thono 301.000 stakers. Circulaires van het Ned. Clearinginstituut be* treffende het betalingsverkeer met Duitschland. LONDEN. 5 Sept. (Reuter) In verband met de groote fascistische demonstratie in Hyde park as. Zondag en een aantal tegendemon- straties heeft de politie omvangrijke voorberei dingen getroffen, teneinde voor de handhaving der orde te kunnen zorg dragen. 6000 politie-agenten zullen Zondag in het centrum van Londen verzameld zyn. Een gedeelte van hen zal den stoet moeten mees ten evenwel worden in reserve gehouden, om ingeval het tot ongeregeldheden mocht ko men, onmlddellijk te kunnen ingrijpen. In Highgate, in het noordeiyke gedeelte van Londen, is Ijpt Dinsdagavond na afloop van een fascistische vergadering tot ongeregeld heden gekomen, doordat een aantal opgeschoten jongens vuurwerk tusschen de menigte wier pen. Hierby werden drie fascisten gewond. Spoedig arriveerde de politie en herstelde de rust. heeft in het cultureele leven van het nieuwe Duitschland”. door den voorzitter Alfred Ro senberg naar het podium werd geleid. Hitler begon te spreken over „tydperken van vulcanische onrust, die In de eeuwigheid van het zyn het einde van een ouden en het begin Van een nieuwen tyd vormen”. Hy zelf leefde fn het midden of het einde van zulk een vul- canlsch tydperk. De nat.-soc geest had echter het' bestaan der Duitsche natie thans voor de toekomst verzekerd. In het verloop zijner rede verklaarde Hitler o.a„ dat Duitschland weer bewonderend opziet naar de kunstprestatles van de groote valken der oudheid, met name van Griekenland. bouw by den burgemeester een openbare ver koop plaats vinden. De vrienden van den burgemeester, onder leiding van een raadslid konden zich evenwel niet vereenlgen met de naar hun meenlng te lage pryzen voor landbouwgereedschap en landbouwmachines, zy trachtten dan ook den verkoop te doen afbreken. Daar men reeds op incidenten was voorbereid, had men uit de naburige plaatsen gendarmen gerequlreerd. Toen dezen wilden ingrypen. kwam het tot een algemeene vechtparty. waarby de met den burgemeester sympathiseerende party de over hand behield en de handhavers der orde een voudig in een paardenstal opsloot. Er bleef verder geen keus meer, de verkoop werd drie maanden opgeschorst I vlakte en in de diepte der Vee, vanhier Cardiff vertrokken vanwaar bet de reis voortzetten naar Brazilië. Het schip heeft een geweldige constructie aan boord, bestaande uit reusachtige pypen en reservoirs en wordt vergezeld door een vracht schip met aan boord 110 dikke pypen, fik van een zes meter lengte. Ongeveer 20 KM. buiten Rio de Janeiro zal de Tunisie het anker uitwerpen en zal het moeiiyke werk beginnen om de pypen in de diepte neer te leggen. Het koude water wordt dan opgepompt en door een samengesteld mecha nisme m ys omgezet. Als de proefneming gelukt, hoopt men de uitvinding te gaan exploiteenen. Gezagvoerder van de „Tunisie’^ is kapitein Hallier du Baty. voortgaan met de inwendige ordening der party en haar geledingen. wy zullen een nieuwe campagne beginnen om de volksgenooten te winnen, die naar het bloed tot ons behooren en wellicht slechts door verblinding of onwetend heid nog niet den weg naar de beweging heb ben gevonden. De voorlezing had plaats In de congreshal en werd door de 30.000 aanwezigen stormachtig toegejuicht. PARIJ8. 5 Sept. Volgens een bericht uit Ro me, wordt daar in welingelichte kringen beves tigd. dat dr. Benesj, kort na het bezoek van Barthou aan Rome aldaar zal aankomen, ten einde besprekingen te voeren met Mussolini over de samenwerking tusschen Frankrijk, fta- llë en de Kleine Entente ten behoeve van den economischen opbouw der Donau-landen. doet er afstand van, de noodzakelijkheid eener persoonlyke verantwoordeiyke leiding te er kennen. In tyd van nood is deze persoonlyke verantwoordelijke leiding onvermydeiyk. Wan neer er nadruk wordt gelegd op de noodzakelijk heid dér persoonlyke leiding en van het uit schakelen van het parlementaire getwist, waarom moeten dan Juist de Oostenrijkers op bevel van buiten nu op het oogenblik naar de stembus geroepen worden? Het tydstip. wan neer we ons volk naar de stembus zullen op roepen dit zal zeker niet in den vorm der oude parlements-verkiezlngen zyn. ook den vorm zullen wy Oostenrijkers zelf bepalen en ook het tydstip en men kan er op vertrouwen, dat het komen zal zullen wy Oostenrijkers zelf vaststellen! Het Is niet meer en niet min der dan gelijk recht, waarop deze Duitsche stam in het hart van Buropa aanspraak, maakt. Het is een der essen tieele voorwaarden voor het succes in den strijd om onze vrijheid en zelfstandigheid, dat overal de stelling wordt erkend: Oostenrijk voor de Oostenrijkers! Dus vrijheid en zelfstandigheid van ons land in het belang van het geheele Duitsche volk, tot welk wU behooren, in het belang van den vrede binnen ons Jand en daarbuiten. In het belang eener vreedzame ontwikkeling In Mid- den-Europa.. De, puinhoopen. die in Oostenrtfk van buiten af worden gemaakt, zijn de barri cades, welke den weg naar den volgend-n oorlog wyzen. Wij willen echter niet tot die genen behooren. die lichtzinnig met vuur spe len. We willen wakers en waarborgen zyn niet alleen voor de cultuur van ons volk, maar voor den vrede binnen en buiten ons vader land. Daarom de strijd om de vryheid en zelf standigheid. die zooals ik hier uitdrukke- lyk wil vaststellen van alle kanten dient te worden gewaardeerd en door de wereld wordt gewaardeerd, met uitzondering van hen. tot onheil van het heele Duitsche volk partypolitleke aanspraak pp macht grenzen willen dragen. Hoe zeer ons ook de vrede van ons volk aan het hart ligt en hoewel we er nadruk ep leggen, dat we niets onbeproefd willen laten om tot een redeiyken vrede te komen, toch :s het duidelijk voor mU. dat we dezen vreje niet kunnen bereiken, zoolang ergens de <*en of andere emigranten-politlek den doorslag geeft. De geschiedenis leert, dat de emlgran- ten-politiek nooit opbouwend en positief is Btnnen de grenzen van het vaderland moet men toonen, wat men kan. Dr. KURT VON SCHUSCHNIGG Bondskanselier van Oostenrijk. Aldoor weer wordt beweerd, het is een, met zeer veel flnancleele middelen'steeds weer ge steunde leus, dat Oostenrijk in economisch op zicht niet leven kan het .kin economisch leven. Had men de economie zich kalm laten ontwikkelen, had men niet met geweld onder- nomen, een succes, dat men dr. Dollfuss nfët gegund heeft, te verijdelen, dan zou de eco nomie zooals de ontwikkeling in Augustus voldoende heeft aangetoond een aanmerke- Ujken vooruitgang kunnen opteekenen. We we ten, dat de economische opbloei verzekerd is, wanneer men ons met rust laat en alle voor- teekenen wyzen er op, dat de ontwikkeling misschien in een vlugger tempo zal gaan dan tot nu toe. Wie met Oostenryk ware Vriend schap «ril sluiten, wie het ook is, dien''zullen we danken en wy zullen trouwe vrienden zyn. Maar we moeten de voofwftKrde stellen, dat men ons een economische levensrulmte geeft en die uitbeeldt. Van mooie woorden alleen kan ook een staat, een volk niet leven. Het Is eca dwaling ,te gelooven, dat Oostenryk alleen het nemende deel kan zijn. Oostenrijk heeft ook zeer veel te geven. a Elndeiyt dat wy Oostenrijkers aanspraak maken op het recht van zelfbestemming. Men verschoone ons met voorstellen of zelfs elscben. Ieder een, die de ontwikkeling der toestanden in Oostenrijk in de laatste twintig jaar heeft meegemaakt, weet, dat er in een tyd als den tegenwoordigen, geen wedged der partyen kan sUn. Want by een wedstrijd tusschen partijen, moet aan het eind van elke poging, om een moeilijk probleem op te lossen, ge- dwongener wyze een compromis staan. Maar wie van te voren met compromis rekent, welke in rustige tijden doelmatig kunnen zUn, DUINKERKEN. 5 Sept. (Reuter) Gisteren is i het stoomschip „Tunisie", de drijvende Us- - fabriek waarmee de bekende FTansche geleerde professor Georges Claude zijn plan, hoopt te verwezeniy ken om, y s in massa te produceeren uit de* tropische zeeën door gebruik te maken van de temperatuurverschillen aan de opper- i vlakte en in de diepte der %ee, vanhier naar zal in te zien, vooral in verband met het feit, dat eenlge afgevaardigden en personen uit het pu bliek tijdens de demonstratie geschreeuwd hebben: „Weg met Spanje”. BILBAO, 5 Sept. (Reuter) Het executieve comité van de Baskische gemeenten heeft ver gaderd, In weerwil van het verbod der autori teiten. De vergadering heeft een nota gepubli ceerd, waarin wordt medegedeeld, dat de Bas kische gemeenteraden 7 October een col- Het is een lange en llchteiyk verwarde ge schiedenis, waaraan een ontelbaar aantal vlag gen te pas komt. Het begint in 1500 toen Noor wegen en Denemarken één waren. Teno had Noorwegen geen vlag. Pas later kreeg bet in de Deensche vlag een eigen blazoen en toen het zoover was gekomen er gingen natuui- lyk eeuwen van diplomatieke stappen aan vooraf kwam Noorwegen onder Zweden en begon er de narigheid weer van voren af aan. Het begon den Noren ten laatste te vervelen en zy schaften zich kort en goed een eigen vlag aan, welke door den Zweedschen verboden werd. In ongeveer 1840 evenwel hy den Noren toe. om hun eigen vlag te voeren, doch voorzien van een Zweedsch blazoen. Het werd zoodoende een uitermate veel kleurige vlag, die de Noren haringsalade noem den. Ze leefden lange jaren ongelukkig onder de „haringsalade’’ en kregen eindelyk om streeks het begin van deze eeuw hun eigen vlag terug, waar zij tot op den dag van heden terecht zeer trotsch op zijn. Dit Heten de meisjes zien, doordat ze zich achtereenvolgens met de vlaggen in de hand en de jaartallen om het hoofd gebonden, voor het forum vertoonden, waarby zij een rympje opzegden. Na afloop hiervan stelden ze zich weer In een ry op en hield de leidster een toespraak Dinsdagmiddag hebben de padvlndsters van Aasgaardstrand In den tuin van het hotel een parade gehouden ter eere van de Koningin en de Prinses, meldt» de „Maasbode”. De padvind- sters marcheerden den tuin in achter de Noor sche vlag en de Nederlandsche driekleur, welke laatste zij speciaal voor deze gelegenheid ver vaardigd hadden. Zij begonnen in een kring geschaard, het Noorsche volkslied te zingen en daarna voerden zij de «geschiedenis van de Noorsche vlag op. t Gelijk de wereld niet van oorlogen leeft, leven de volken niet van revolutie. In beide gevallen kunnen hoogstens voorwaarden voor een nieuw leven worden geschapen. Wee echter, wanneer de daad der vernieling niet in dienst staat van een hoogere idee, maar uitsluitend den ni- hilistlschen oorlog der vernietiging dient en daarmede, in plaats van een nieuwen opbouw, eeuwige haat tengevolge heeft. Een zoodanige revolutie leidt tot niets beter dan tot een we reldoorlog. die in een waanzinnig dictaat zyn afschuweUjke vervulling, d.w.z. voorzetting, vindt. Temeer valt verantwoordeiykheid op hen, die als uitleggers en vormgevers van de verlangens der massa tevens geworden zyn tot openiyke verkondigers en daarmede leiders van een volk. En deze leiding van het volk heeft thans in Duitschland de macht tot alles! Zy capituleert voor niemand. Twee kunnen niet op een plaats staan en waar wij, eenmaal staan, staat geen ander. Wanneer van betweters en criticasters geen spoor meer over is.- zal het Duitsche won der verder stralend het leven van ons volk vormen en bepalen. Wy weten allen aan, wie begeleiden op den heen- en terugweg, de de natie haar opdracht heeft gegeven. Wee hem. die dit niet weet of het vergeet. In de eerste duizend jaar zal er in Duitschland geen jevolutie meer plaats vinden. Op het gebied der buitenlandzche politiek hebben wy, bewust van de noodzakelijke ge volgen, die een nieuwe oorlog in Europa zou. hebben en die slechts tot den communistischen chaos zou kunnen lelden, alles gedaan wat mo- Beiyk was tot verbetering der bedekkingen met de andere landen. Als onze eeuwige oproep zoo vaak zonder antwoord is gebleven, dan we ten wy, dat het niet de volken zyn, die stryd en oorlog wenschen, maar kleine cHques van internationale ophitsers, wier belang het is oorlogen te maken, aan oorlogen te verdienen, maar nooit in oorlogen mee te vechten. De volgende zyn de bewyzen van het succes onzer economische politiek en van het vertrou wen van het Duitsche volk:

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 1