STADSNIEUWS Gemeenteraad van IN KWALITEIT! STUKKEN BETER Heiloo Alkmaar, 8 Sept. Agenda BEURS VAN AMSTERDAM Rl- lg? 4 K.N.V.B.-BEKER ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1934 DE NATIONAL EBEDEVAART CINEMA AMERICAIN De Honderdduizend G.A.M.I.T.-VERKOOPWEEK Schilderij Mr. Wendelaar 13 September in de Harmonie Historische optocht lager Nijver- Beun* thermometer Terrein Westerweg ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1934 VOETBAL ALC. VICTRIX—VELOX w 4 PURMERENDS FEEST Naar meer belangstelling voor de bijenteelt Zondag a.s. 2 uur ALKMAAR l-ALKM. BOYS I DE EERSTE FILMFRONT- AVOND BIJENTEELT EN LAND- EN TUINBOUW ioo% loijfc 26% IK *»A 7% 5% 9*/* 2% 20% amerft* waarde» Wethouder Maas Geesteranus 25 jaar raadslid. Een billijk verzoek ten tweeden male afgewezen. De Zondagsver- koop in winkels uitgebreid. Het GE.B. bedreigd door het alles opslokkende P. E.N. ’t Gemeentebestuur is echter op zyn hoede. Harddraverij dag te Medemblik VOOR HEEREN DIE DE KEGELSPORT wenschen te beoefenen, is er ge legenheid zich aan te sluiten bij best. Kegelclub hier ter plaatse. Br. No. 14477, Gebouw „De Unie” „Het Eiland der Demonen” Een drukfoutje Avondschool voor heidsonderwijs en Avond- vakcursussen Inschrijving van leerlingen voor de Gem. Avondschool voor lager Nij verheidsonderwijs met voortge zette klassen te Alkmaar Dierenbescherming BIOSCOPEN SPORT GEM. BADIOBEDRUF eens ging nog den CHIEF WHIP ■■3 het mr. de 100% 102 APOTHEKER8-NACHTDIENST De Zondag- en nachtdienst wordt deze we* waargenomen door de apotheek van den heer H. J. F. Wanna Rltsevoort 5. Gemeentelijk Sportpark: Zondag as. voetbal wedstrijd Alkmaria IVelox I. Aanvang 2 uur. Zondag 9 Sept.: Lijn 1: Hilversum; Lijn 2: Hulzen; Lijn 3: Brussel 10.201420; Luxemburg 14.20—1720; Brussel 1720—24.00; Lijn 4: Ham burg 825—1420; Daventry 1420—1720; KaJund- borg 17.2024.00. 151 131% 132% 24 5 34% 151 131 37% 133 10% ld 11- 107 44 69 41»/* 154»/* 14 90 6 107 44 69 41% 101»/. 134% 78»/. 72*4 82 79 55 2% 170% 87 76 19% 12.00 102% 134% 79 73 81% 78% 55 2% d. Val Homan 154% 14% 89% 6 100% 102% 100% 101% 26% 7V* 17% 11*. 20*/* 15% 12*. 70% 45*/, 34»/* 24% 218% 401% 134 160 7% 17*. 11% 20 4 15 12% vooral de ontstemming over de houding van ds provincie en het Provinciaal Bedrijf tot uiting kwam, werd de discussie gesloten en de open bare vergadering door den voorzitter voor be ëindigd verklaard. 58 1»/* 5* 10 2% 20% 24 5 34X4 - 134% 160 170% 88 76 19% 12.- 58 beter .„«■veranderd prijshoudend D. DE BOER Dzn. Stompetoren. Sept. 1934. Het G.AJ4.I.T.-cotnité kan mededeelen, dat het bureau voor het bezorgen van goede oplos singen van het GAJdl.T-woord zal gevestigd zijn Langestraat 64, welk pand door de familie geheel belangeloos voor dit doel Is afgestaan. Vorige Slotkoersen. Heden En tenslotte kan men zich overtuigen, dat er honing en honing is; n.l. dat de honing, die van klaver gewonnen wordt, er heel anders uit ziet en heel anders smaakt, dan de honing van hel. al blijft de voedingswaarde hetzelfde. We raden een ieder aan eens een kijkje te gaan nemen by deze kleine expositie en we hopen, dat daar mee bereikt mag worden, dat de belangstelling voor de bijenteelt en in het bijzonder voor den honing, welke nog maar altijd te klein is. toe mag nemen. Betreffende de voedingswaarde van honing en het nut van bjjenhouden verwijzen wij naar een in dit nummer voorkomend artikeltje van den heer de Boer. NederL Staattlee»> „„prQtbowdend Gemeéntéïeen. „„„pefjsh.nilsna Y oungleentag prtjshssarwid PhOip» ontlener AJtu Koninklijke H V 4 Rubber Tabak Maandag 10 Sept.: Lijn 1: Hilversum; Lijn 23 Hulzen; Ujn 3: Lond. Reg. 1025—1050; Daven try 1050—1220; Lond. Reg. 12.20—1520; Scott. Reg. 15.20—16.05; North Reg. 16.05—17.05; Da ventry 17.05—17.35; Lond. Nat. 1735—1920; Da- ventry 19.20—34.00; Lijn 4: Parijs 1035—1420; Keulen 14.20—18.20; München 1820—1930; Breslau 1920—2020; Deutschlandsender 2020— 24.00. Dinsdag, Woensdag en Donderdag as. zal In de „Cinema Amerlcaln’" de bekende Ball film: „Het eiland der Demonen” draaien, welke flm is vervaardigd door de Dultschers Dalshefm en Von Plessen. Wijl wij Maandag a.s. een beschouwing over deze Interessante film zullen geven, laten we hieronder slechts eenlge persbeoordeellngen volgen. R’damsch Nieuwsblad 7 Jan. 1934: Het is een document van ongemeene beko ring. De geest van Bali Is buitengewoon gned getroffen. De opnamen muntén alle uit in charme en gevoeligheid. Alles ademt dien Ball- neeschen geest van aristocratie. De opnamen van de droomdanseressen -boeien bovendien met een zuiverheid van expressie, die getuigt van de ongemeene bekwaamheid van de samenstellers van deze film. De Avondpost 17 Maart 1934: Ofschoon deze film een wetenschappelijke, of althans folkloristische tendenz heeft, weet zij toch door het ongekunsteld spel van de me dewerkenden allen uitsluitend Balineezen te boelen en te bekoren.De buitengewoon fraaie opnamen en het afwisselend beeld hou den de aandacht gevangen en het daar door heen geweven verhaal geeft aan de handeling ’n vlotheid waardoor de anders misschien wat te uitvoerige detailleering niet hindert. De inschrijving van leerlingen zal plaats heb ben van Maandag 10 tot en met Zaterdag 15 September, des voorm. van 912, '.nam van 24 en 's avonds van 6.309 uur In het ge bouw der Ambachtsschool. De leerlingen moeten minstens 12 jaar oud zijn en voldoende lager onderwijs hebben ge noten. Leerlingen die een dagschool bezoeken worden niet toegelaten. Laatste rapportcijfers moeten voor nieuwe leerlingen worden medegebracht. Leerlingen met einddiploma Ambachtsschool kunnen tot de 5de klasse worden toegelaten. Leerlingen met einddiploma Gem. Avondschool voor lager Nijverheidsonderwijs kunnen toege laten worden tot de voortgezette klassen. De school duurt 5 jaar. De voortgezette klas sen duren 2 jaar. Het schoolgeld, geregeld naar flnancieele draagkracht der ouders en grootte van het gezin, is zeer laag gesteld. De leermiddelen worden door de school ver strekt. De cursus vangt aan Maandag 1 October, 's avonds 630 uur. Inlichtingen bij den directeur A. Fledderus. Alle leerlingen moeten zich opnieuw laten in schrijven. hart ligt: den strijd tegen en voor de film. Als candidate voor het bestuur kwam •Innen de naam van mej. dr. Mueller. Meerdere candidaten worden Ingewacht. Namens de propaganda-commis«ie, JOHN MERCENARY. Nu de groote dag voor Medemblik wederom nadert zijn eenlge mededeellngen vermoedelijk bij vele lezers wel welkom. Het bestuur van onze harddraverijvereeniglng is er in geslaagd wederom een alleszins aan trekkelijk programma samen te stellen. Des morgens sullen wielerwedstrijden de aan dacht vragen en het ziet er naar uit, dat we zeer belangrijke races te zien zullen krijgen. Zeer goede sprinters hebben reeds Ingeschre ven. Onze sprintkamploen van Nederland, die ook reeds In het buitenland menig succes wist te boeken, Arie van der Linden, zal zeer waar schijnlijk van de partij zijn en tegen zijn rivalen Van Vliet en Ooms uitkomen. Alleen deze k?mp zal reeds de moeite waard zijn om vroegtijdig naar Medemblik te komen. Ook nlet-llcentie- houders kunnen een kans wagen en uitzomen In een afzonderlijke afdeeling (aangifte bij <*en heer J. F. Teunls te Medemblik tot ulteilljk Zaterdag 15 dezer). Des namiddags zullen de paardensportllef- hebbers ongetwijfeld kunnen genieten van een uitgebreid programma en van goede sport, want thans staat het reeds vast, dat er een groote inschrijving zal komen en dat het beste uit het best aan den start zal verschijnen. De banen zijn in prima staat gebracht, terwijl het publiek nergens de ritten zoo volledig can volgen als te Medemblik. Een luidsprekerlnstal- latle zorgt er voor, dat de bezoekers gedurende de draverij steeds op de hoogte kunnen olijven van het verloop van de ritten. Medemblik ver wacht dan ook op Maandag 17 dezer een record aantal bezoekers. Wie eens de draverij te Me demblik bezocht, komt steeds terug, t Is daar een menu, hetwelk naar meer smaakt. 's Avonds nog een mooi concert op de Nleuw- straat van de paatselljke muzlekvereenlg'ng „Crescendo”, dlr. de heer G. Groen met als waardig slot van den dag Cs avonds 930 uur precies) een schitterend watervuurwerk. 701/, 45% 34 24% 216»/* Vrijdag werden de feesten ter viering van het 450-jarig bestaan Van de markt voortgezet. *s Morgens had in Amicitla een landdag plaats van de Jonge boeren, leden van den Noord HolL bond van oud-lecrllngen van Landbouwscholen. Voor deze vergadering was een buitengewoon groote belangstelling. J Om half twee 'smiddags werd een historisch» optocht gehouden, waaraan in hoofdzaak deel», namen groepen van historische personen die uit kwamen in het onder leiding van den heer Joh. Ridderikhoff te Hoorn opgevoerde spel „Joh. van Egmonds privilege” en aangevuld met groepen uit verschillende tijdperken. Deze optocht was een enorm succes, en het getal belangstellenden dat naar Purmerend was gekemetj om dezen optocht te zien was enorm. Na den optocht had plaats de tweede opvoe ring van het historisch spel. De belangstelling was zoo groot dat het slotplein de menschen( haast niet kon bevatten. Zaterdag werden de feesten voortgezet, des middags met een groote harddraverij en om half vijf met een opvoering van het historisch speL Zondagavond zal het feest worden beslo ten met een groot vuurwerk. Op initiatief van de Imkers-Vereenlglng Hei- loo en Omstreken, wordt deze week In de étala ge van de firma Ruljgh In de Schojtenstraat een tentoonstelling over de bijenteelt georgani seerd. Deze tentoonstelling heeft ten doel, de belangstelling voor de bijenteelt en voor het product der bijen, den honing, te vergrooten. Men kan in deze miniatuur tentoonstelling, die zeer overzlchtelljk is samengesteld, van alles bekijken, wat met de teelt der bijen samen hangt. Men kan zien, hoe het interieur is van een ouderwetschen stroo-korf en van een mo dernen houten „korf”; in welke laatate de ho ning door den bijenhouder gewonnen kan wor den, zonder dat het, zooals vroeger bij de ver ouderde stroo-korven, noodlg is bet bijenvolk met zwaveldampen uit te moorden. Verder wordt er een overzicht gegeven van den bouw der honingraten waarbij de bijen door den bijenhouder vaak een handje geholpen worden en van *t winnen van den honing door den bijenhouder Men ziet voorts allerlei gereed schappen, welke door den bijenhouder gebruikt worden, terwijl ook het .scheppen” van een z.g. zwerm ■edeiuonsueerd wordt door een „na maak” Imker. De aandacht wordt er op gevestigd, dat dc inschrijving van leerlingen heden wordt ge houden tot en met 15 September as. In het gebouw der Ambachtsschool. Men zie hiervoor de In dit blad voorkomende advertenties, waar o. m. in voorkomt, dat alle leerlingen zich moe ten aanmelden, dus ook zij die het vorig jaar de school reeds bezochten. Er bestaat tegenwoordig meer belangstelling voor de bijenteelt. Waar die oplevende belang stelling vandaan komt, is niet zoo direct aan te wijzen. Een feit is. dat de bladen meer dan vroeger, artikelen over bijen en bijenteelt ge ven, dat we de laatste jfcren In. ons land de z,g. Imkersdagen kennen en om wat dichter bij huis te blijven, dat we thans in Alkmaar een etalage kunnen bekijken, uitsluitend ter pro paganda ingericht door de afd. Heiloo van de vereeniglng voor bijenteelt in Nederland, welke baar tienjarig bestaan binnenkort hoopt te herdenken. Ons land herbergt ruim 100.000 bijenvolken, deels In kasten, deels In korven. Dit aantal ver dient nog aanmerkelijk grooter te worden. In het eerste half jaar 1934 is bijvoorbeeld meer dan 3000 ton honing ingevoerd. Ruimte voor honlngproductie is er dus nog genoeg. De buitengewoon lage prijzen van den buttenland- schen honing zullen er echter toe dwingen, dat de prijzen van het Inlandsch product lager ge steld worden dan thans. Het is evenwel niet In de eerste plaats de honing-productie voor den verkoop, welke Ik van beteekenls acht voor onze volkskracht. Ik denk daarbij aan de wensche- Hjkheld en de mogelijkheid, dat zij die werk zaam zijn in land- en tuinbouw, zich een paar bijenvolken aanschaffen, om voor eigen gebruik de beschikking te krijgen over een voorraad*" heerlijken, gezonden en versterkenden honing Waar de belegde boterhammetjes schameler worden is hier een vervangmiddel te bereiken. Echter In dit geval geen Ersatz, doch een eerste rangsch genot- en voedingsmiddel. Wart het Is nog lang niet genoeg bekend welk een groote voedingswaarde honing heeft. Speciaal bij zwak ke menschen en kinderen zijn met het gei gebruik van zuiveren honing uitstekende taten te bereiken. Om het publiek den aankoop van zuiveren inlandschen honing te gaian- deeren Is sinds enkele jaren een rijksmerk op, honing ingevoerd. Door honing onder rijksmerk te koopen, heeft men dus een waarborg om Iets goeds te <co- pen. We stipten even aan het winnen van honing, waarmede weinig kosten gepaard gaan, want de bijen brengen het u thuis, doch er is een veel grooter volksbelang met het houden van bijen gemoeid. En dat is wel het nut voor de fruit teelt. In het voorjaar tijdens den bloei der frult- bootnen en bessenstruiken zijn er in plaatsen als Alkmaar. Hoorn en Purmerena. niet rooveel Insecten die voor kruisbestuiving kunnen zorg dragen, als er hulzen in één bevolkte bijenkast of korf. De fruitkweekers die tevens imker zijn, weten wel waarom hpn boomen en struiken in de buurt hunner bijenvolken het zwaarst geladen zijn. Hun collega’s nlet-imkers zoeken dan de schuld van hun mindere opbrengst in nacht vorst tijdens den bloei enz. Het Inzicht in het nut niet alleen doch ook tn de noodzaak van bijenteelt voor het kweeken van veel .en goed fruit is nog weer verdiept door de rèsuHstrn van moeizame onderzoekingen van dr. Minder- houd, rüksbljenteelt-consulent te Wageningen. die aantoonde, dat het terrein, dat door bijen bevlogen wordt, zeer beperkt is door hun eigen schap om steeds terug te keeren tot dezelfde honingbron, zoolang er wat te halen Is. De In vloed van den wind tot verspreiding der bijen, doet zich hier natuurlijk wel gelden, doch de invloed is nooit zoo groot, dat een bij. die bijv, de kruisbes bevliegt, daarna zal overgaan op appel of framboos. De bijen blijven trouw aan één soort bloem zoolang ze nectar produceert Daar ligt dan ook het geheim der zoo werk zame kruisbestuiving. In hun welbegrepen eigen belang, zullen de fruitkweekers, veel meer dan nu het geval is. over moeten gaan tot het aanschaffen van bijen. Hier ligt een terrein open voor de land- en tuinbouwcursussen om de jongelui tijdig ver trouwd te maken met het leven der bijen. Het onderwijs in bijenteelt mag daar niet ontbre ken. want een sterke teruggang van de bijen teelt zou voor zaad- en fruitteelt zeer groote nadeelen met zich sleepen. En dan tenslotte mag Ik niet nalaten te wijzen op iets, dat al dezes belangen nog kroont, namelijk de bron van vreugde, welke de bijen teelt als natuursport, haren beoefenaren opent. Overal waar zuiver materieele belangen regee- ren komen hoogere levenswaarden zoo gemak kelijk In het gedrang. Het Is voor buitenstaan ders vaak zoo onbegrijpelijk, waarom rechtge aarde Imkers zich zoo weinig laten ontmoedi gen door tegenslagen. Want de bijenteelt kent zijn slechte jaren. afhankelijk als het bedrijf van de weersgesteldheid, van een paar graden temperatuursverschil en geringe verschillen in vochtigheid van de lucht. Diepgaande Interesse voor het leven der bijen doet den imker tegenslagen aanvaarden zon der zijn opgewektheid te verliezen. Steeds blijft de heilzame prikkel om oplossingen te vinden voor de raadsels waarvoor de bijen den Imker steeds maar weer plaatsen. Wellicht schuilt daarin ook de reden waarom imkers onder el kaar zoo moeilijk uitgepraat raken. Hoe het ook zjj, ieder, die in de gelegenheid is bijen te hóuden, probeere het eens met een of twee bijenvolken, De gezondheid en de wel vaart van het gezin, zoowel als van het bedrijf zullen er wel bjj varen. i Cinema Americaln: „De Honderdduizend” (La Million). Regie René Clair. Alle dagen om 7 30 uur voorstelling. Des Zondags doorloopen- de voorstelling van 2 uur af. hwn hebben verdiensten Naar wij vernemen £aJ na Dinsdag a s. gechilderde portret van oud-burgemeester W. C. Wendelaar geëxposeerd worden in etalage van de fa. Jung en v. d. Hoek, Lange straat, alhier. Vorig» Slotkoersen. Heden 10V* Bi) de, in de kerkberlchten geplaatst mede- deellng betreffende de Nationale Bedevaart van St. Christoffel op Zondag 9 Sept, naar Heiloo, moet voor den kostprijs van een programma ge lezen worden 25 cent. Dus niet 2 cent zooals abusievelijk vermeld stond.. Men schrijft ons: Rustig, over ’n splegel-gladde zee vindt trotsche zeekasteel de „Atlantic" zijn weg. Aan boord de feeststemming van de internationale wereld, die, voor enkele dagen samen gedreven, zich vermaakt. Maar de mannen van plicht wi ken over die groep van zorgeloozen. Plotseling, de thermometer deelt.... dus een Ijsberg nadert. Enkele losse geruchten bereiken de passagers. Lersner, de tweede officier werdt met vragen bestormd, doch met zekerheid is nog,niets te zeggen. Door bet drie maal luiden der scheepsklok zal het in ’t gezicht komen van den ijsberg worden gemeld. De passagiers zien het groote gevaar niet, doch denken slechte aan de sensatie. Weer een sensatie. Onderwijl spelen zlclt' onder de passagiers enkele kleine drama’s af. Voor leder hunner van het grootste belang, maar verschrompelend tot niets, vergeleken bij het groote gebeuren dat hen te wachten staat. Plotseling weeerkllnkt drie maal de scheeps klok.... de ijsberg gesignaleerd! Koortsachtige spanning op commandobrug en in de machinekamer. Onophoudelijk ratelt de telefoon. Bevelen worden geschreeuwd. Zwaar dreunen de machines om een ramp te ontgaan. Te laat.... De scheepshuid Is opengescheurd. Reeds dringt het water de machinekamer bin nen. De‘kapitein weet dat zijn schip reddeloos verloren is. ..Alle passagiers aan dek!” „Denk aan de reddingsgordels!” „Vrouwen en kinderen eerst!” 3. O. 8.” smeekt de radio door "*en aether. Maar de passagiers gelooven niet aan een ondergang van een dergelijk zeekasteel. Ze wa nen zich veiliger aan boord dan in de reddlngs- booten. Aan Thomas vertrouwt de kapitein het ge heim toe: .Hinnen drie uren zinkt het schip. De booten bieden slechts plaats voor de vrou wen en kinderen!” Thomas weet nog de verschillende familie drama's tot een eendeels goed einde te brengen en beweegt de vrouwen in de booten plaatr te nemen. Een vrouw kan hj| niet bewegen het schip te verlaten: zijn eigen vrouw.... Snel nadert het einde. Terwijl de meeste dekken reeds onder water staan, scharen zich de mannen rondom Thomas. Mannen van alle rangen en standen, ieder met een eigen leven achter zich; thans tot een ge- meenzamen dood gedwongen. De scheepskapel speelt een koraal. Ee< begint het „Onze Vader”, allen bidden mee. Met dit gebed op de lippen verzinken zij In den Oceaan. h®i massagraf.... Wanneer de opkomende son haar eerste stra len over het water werpt vndt men geen spoor meer van het eens zoo trotsche schip.... Zoo’n inhoud op filmisch keurige wijze ver werkt moet wel een schitterende film geven, en daarom nogmaals: Katholieken van Alkmaar en omstreken, komt kijken, u steunt daarmee de «aak die ones Heilige vader soo na aan het Bij den heer P. Verwer, inspecteur van de ’“r -dierenbescherming, is tusschen 7 en 8 uur he- ^rdenavond een herdershond terug te bekomen die deze week in de Stationsstraat zwervend Is gevonden. Indien het dier niet wordt afge haald, zal het worden afgemaakt. eenlge discussie werd, op voorstel van den heer Keesman, dit voorstel uitgesteld tot de behandeling der begrooting 1935. Door de heeren J. de Haan en J. Glas werd de gemeente eenlge strooken grond aangebo den. gelegen langs de Schuine Hondsbossche- laan. ter verbreeding van den weg aldaar. Het spreekt vanzelf, dat de raad van dit aanbod dankbaar gebruik maakte. Een voorstel tot verkoop van een uitweg naar den Nieuwen Egmonderweg aan het R.C. Oude Armenkantoor te Amsterdam, tegen den prijs van f 0 30 en f 1 per vierkanten meter, werd na eenlge overweging aangenomen. Hierna werd door B. en W. voorgesteld over te gaan tot verruiming van den Zondagsver- koop in deze gemeente, voorzoover de onlangs vastgestelde wetswijziging dit toelaa^. Door B. en W. was een enquête gehouden onder de plaatselijke winkeliers, waarin een meerderheid zich voor verruiming uitsprak. De wethouder OPDAM verzette zich tegen het voorstel, waarvan hij weinig voordeelen verwachtte, mar veel verlies van de Zondags rust. De heer KEESMAN kon met deze zienswijze wel voor een groot deel accoord gaan. De VOORZITTER verdedigde het voorstel, waarvan hij, vooral In desen crisistijd. wel voordeelen voor de winkeliers verwachtte. De heer KOSTELIJK verklaarde zich ook tegen het voorstel, vooral op practlsche gron den, terwijl de heer DEKKER zich voor de verruiming verklaarde. De heer KEESMAN wenschte eerst wel eens te weten, wie van de winkeliers zich voor de verruiming hadden verklaard, want bet kon best zjjn, dat er anderen waren, die met de verruiming welke hoofdzakelijk voor bepaal de winkels (visch, fruit, gebak en brood, tabak, ijs en dranken) sou gelden niets van doen hadden. De secretaris las hierop de lijst voor. Veel werd er hierna niet meer van gexegd, zoodat al spoedig tot stemming werd overge gaan, met als uitslag, dat het voorstel met 6 tegen 3 stemmen werd aangenomen. Hierna werd de gemeenterekenlng over 1933 aangeboden, welke sloot met een batig saldo van f 5317.74. De rekening werd in handen van de desbe treffende commissie gesteld. Aan de orde was nu de benoeming van een paar leden In Commissies van Bijstand. Ge kozen werden de heeren Schujjt en Kostelijk. In de Commissie voor het G. E. B., In de Com- Continental Ofl Shell Union QD Babbsr A’dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber ggteuljadi SBau A-*— T- L G. Ol ii Allied Intercontln. Rubber Java Ch. Japan Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unle Suiker H- V. Jav. Cultuur N. L U. Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Union Paotfle Wabash ■rte Kansas City South „..eM. South. Rallw Chic. Mllw. Maxwell L Gr. Nominaal. Het spreekt vanzelf, dat Alcmaria den et sten vrijen Zondag voor den aanvang der nieu we competitie wil benutten tot het spelen van een vriendschappelijke ontmoeting, tot een laatste schouw barer spelers. De wedstrijd tegen Velox lijkt ons uitsteken de oefening, want Immers deze Utrechtenaren behoorden het vorige seizoen tot de sterkst en van afd. B. en tevens is dit een mooie gele genheid eens kennis te maken met het spel der nieuwe competltlegenooten. Alcmaria zal met het volgende elftal strijd aanbinden: Jongmans Bjjlsma Ooms Burger v. d. Val Schokker Keppel Gerritse Homan de Jong Hamstra Wanneer men het eftal zoo beziet blijkt daar uit dat de achterhoede weinig verandering on dergaan heeft. In de mlddenllnle valt het op, dat v. d. Vall weer op zijn oude plaats speelt. Wanneer hij echter speelt In den vorm als eenlge seizoenen terug, dan beteekent zjjn opstelling geen ver zwakking. Burger en Schokker zijn bekenden, laatst genoemde is evenwel reserve voor Lin gers. In de voorhoede zijn Hamstra. Keppel en de Jong, oude krachten, terwijl Gerritse reeds eenlge wedstrijden meespeelde, maar de op name van Homan is een verrassing. Wij heb ben Homan Immer een goed voetballer geacht, alleen wat zelfzuchtig in zijn sjjel. Wanneer hij dit nu heeft afgeleerd en dè rustperiode geen kwaad heeft gedaan aan zjjn ouden vorm, mag zijn wederopsteling met belangstelling te gemoet gezien worden. Een arme kunstschilder komt Juist op het moment, dat al z’n schlldeischerr hem bestor men. tot de ontdekking dat hij de 100.000 ge wonnen heeft. Maar z'n loterü-b-rlefje heeft hij zitten Ineen jasje, dat z’n liefje, die h$t verstellen wilde, heef gegeven aan een bandiet, die toen de politie hem op de hielen zat, In haar kamer gevlucht was. Die bandiet was oogenschijnlijk een uitdra ger, doch In werkelijkheid het hoofd van een bandietenbende. HU verkoopt het jasje aan een zanger, die het in de opera wil dragen, waar het artistieke schlldersjasje zjjn zlgeunercos- tuum moet completeeren. 2too brengt de film u al dadelijk zeer ingewik kelde complicaties als de artist op zoek gaat naar zijn jasje. Tijdens de vooistelllng van de opera wordt de jacht op het Jasje voortgezet door den schilder en zijn vrienden, maar ook door den ultdrager-bandleten-konlng, die lont geroken heeft, dat het jasje Iets bijzonders moet bevatten. Dat deze laatste met zijn ac|it hel pers tenslotte het jasje wee e bemaóhigen, spreek. Doch om het liefje van den artist ter- wille te zijn, die hem eens uit de handen der politie redde, toen deze hem op de hielen zat, geeft hij haar en daarmee ook den winnaar van den prijs niet alleen het jasje, maar ook het ioterlj-briefje terug. Dit gegeven was voor René Clalr, den regis seur van deze Fransche film aanleiding tot zeer geestige verwikkelingen en aardige passa ges. Muzikaal boeit deze film niet op de eerste plaats, doch wel om de grappige situaties, die zich kenmerken door de Fransche geestigheid. Het bijprogramma heeft behalve een actueel en Interessant Journaal, twee bjjfUmpjes, die beter voor een kindermatlnée geschikt zijn. 4% Nederland 1916 4 Nederland 1934 4% N. Ind. 1926 AB 4% X N. Ind. 1931 5% Youngleen. 19M Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-Mtj. Industrieën Unilever Calvé Delft Alg Kunstzijde Van Berkel’s Pat Nieuwe Philips Ned. Ford Indwitr. Buitenland Anaconda Bethlehem Steel Kennecott U. 8. Steel U. Leather Intern. Nickel Stand. Brands M|jn bouw Boston Mijnbouw Alg. Exploratie Radjang Lebong Kon. OUs Gaboes Perlak peudawe De raad van deze gemeente kwam gister avond in een openbare vergadering bijeen. Nadat de voorzitter, jhr. VAN FOREEST, de vergadering had geopend, wende hl) zich tot wethouder Maas Geesteranus. wien hij ter ge legenheid van diens 35-jarig raadslidmaat schap. van harte geluk wenschte. HU herinner de aan het belangwekkende feit, dat de jubi laris, die vijf en twintig jaar lang lid van den raad is geweest, dit heeft te danken aan het vertrouwen, dat de kiezers al dien tijd ten volle In hWn hebben gehed. Spreker prees de vërdiensten van den jubilaris als raadslid en later als wethouder en bracht hem hartelijk dank voor alles wat hij in die jaren voor*de gemeente had gedaan. De voorzitter bood den heer Maas namens den raad een fraaien, zilveren aschbak aan. terwijl hij de beste wenschen ultte voor de toe komst. Nadat de heer MAAS GEESTERANUS In een geestig speechje voor de hem gebrachte hulde had bedankt, werd hij door de raadsle den persoonlijk, van harte gelukgewenscht. De notulen werden hierna vastgesteld. Van de heeren Schuyt en De Jager was be richt van verhindering ingekomen. Van het lijstje ingekomen stukken, dat hier na den hamer passeerde, was weinig bijzonders te vermelden. Het waren voornamelijk goed keuringen op raadsbesluiten en andere for- meele zaken.. Voorts was aan de orde een adres van C. de Haas, betreffende de verbetering van het voetpad langs een gedeelte van den straatweg nabij de Regulierslaan en Vierstaten. De VOORZITTER deelde mede, dat door een betreffenden brief van de Ingenieurs van Rijkswaterstaat, in deze kwestie een nieuw stadium was gekomen. De zaak was nog bij B. en W. in behandeling, maar wel kon reeds gezegd worden, dat een bevredigende oplossing niet onmogelijk zou zjjn. Een verzoek van de ..Kennemer Rijsociëteit” over verlaging van de personeele belasting op rijpaarden, werd op voorstel van B. en W. af gewezen. Door de plaatselijke afdeeling van den Ned. R.K. Bond van Hotel-, Café-, Restauranthou ders en Slijters was wederom verzocht om een billijke heffing van personeele belasting voor koffiehulsbedrljven. Dit verzoek werd op grond van hef telt, dat de raad reeds vroeger afwijzend op een dergelijk verzoek had beschikt, en omdat B. en W geen „omstandigheden bekend waren”, die een verandering van meening rechtvaardigden, wederom afgewezen. Het lijkt ons toe, dat B. en W. en de Raad zich wel op een zeer gemakkeljjke wijze van deze zaak af hebb engemaakt. Waar anders in den Raad wel eens hoog van den toren geblazen wordt over rechtvaardigheid, had d't alleszins gebillijkte verzoek hetwelk In an dere gemeenten bijna steeds wordt Ingewil ligd. ook al staan de financiën daar slechter voor dan in Heiloo toch zeker nog wel ernstig in overweging genomen kunnen worden. Naar aanleiding van een ingekomen verzoek van mevrouw C. Stikkelv. d. Kammen er a. werd op voorstel van B. en W. besloten een gedeelte weg. In het verlengde van de Kerke- laan. te beharden, mist door adressante aan verschillende voorwaarden werd voldaan, o. a. het gratis afstaan van den noodigen grond en het dragen van 2/3 der kosten. De gemeente wenschte onder geen beding meer dan 1/3 der lasten te dragen, daar de verbetering hoofd zakelijk in het belang van adressante zou zijn Nadat eenlge bouwterreinen waren verpacht, werd een voorstel van B. en W. behandeld, om aan den administrateur van het G. E. B. een periodieke salarisverhooglng toe te ken nen. Na missie der wegen, de heeren De Jager en Vahl en in de Commissie voor de beplantingen eveneens de heeren De Jager en Vahl. B. en W stelden hierna voor op een gedeelte van den weg naar het N. H. Kanaal een weg dek van beton te doen aanbrengen. De vraag, aldus B. en W. is thans gerezen of het, vooral met het oog op werkverruiming, wellicht aanbeveling verdiende, in plaats van een asfaltprocedé een wegdek van beton te doen aanbreqgen. Verwacht werd, dat daar door een welkome arbeidsgelegenheid voor de werkloozen zal zijn gevonden, terwijl het weg dek In kwaliteit niet achter zal staan bij een asfaltwegdek. Het kostvraagstuk is moellijker op te lossen, doch bij uitvoering in eigen be heer zullen de kosten geen bezwaar behoeven op te leveren. Het Is echter wenschelljk om, alvorens een besluit te nemen, omtrent den geheelen weg. ondervinding op te doen met betrekking tot de kosten en de arbeidsverruiming. Tot het ver krijgen van die ondervinding. Is het aanleggcn van een proefvak voldoende, waartoe het best is aan te wijzen het gedeelte van den weg vanaf het N. H. Kanaal tot den Middenweg in de Boekelermeer. B. en W. stellen voor bedoeld weggedeelte van een betonnen wegdek te voorzien en het werk door werkloozen in eigen beheer te laten ult- voeren. Na eenige verdere toelichting van den voor zitter. vroeg de heer GREEUW. hoe het zou worden met het toezicht bij den aanleg van den weg. Wethouder OPDAM antwoordde, dat een speciaal toezicht niet noodzakelljk zou zijn. De heer KOSTELIJK zeide. dat desnoods de opzichter van den weg naar de Egmonden. ook wel af en toe naar dezen weg kan gaan kijken. Het voorstel werd hierna aangenomen. Omtrent de kosten werd niets medegedeeld. Thans was de beurt aan den heer Koste lijk tot het stellen van eenige vragen over de te vreezen annexatie van het G.EB. door het Prov. bedrijf. Hij vroeg of het B. en W niet wenschelljk voorkwam, om krachtig met andere gemeenten samen te werken, Ten einde het onheil van een annexatie van het G. E. B. door het Provinciaal Bedrijf af te wenden. De VOORZITTER antwoordde, dat B. en W. inderdaad reeds In actie waren omtrent deze zaak. Zij hadden zich ter Informatie reeds tot verschillende Instantie gewend. Gertacht zal worden met andere, In gelijke omstandigheden verkeerende gemeenten, In contact te treden. Het oog was hierbij in het bijzonder op Alk maar gevestigd. Ook spr. was de overtuiging toegedaan en met hem heel het college van B. en W„ dat een naasting van het bedrijf door het P. E. N. voor de gemeente en de inwoners een grooote strop zou zijn. B en W zullen alles in het werk stellen om de belangen van de gemeente te behartigen. De heer KOSTELIJK dankte voor het ant woord van B. en W. Hij had de vragen gesteld, opdat de raad gelegenheid zou hebben zich achter B. en W. te scharen, hetgeen voor B. en W een grooten steun moest zijn. Spreker twij felde er niet aan, of de geheele raad met de pogingen van B. en W. accoord. Spr. bestreed voorts de meening, als zou de gemeente tegenover de provincie steeds in op positie staan. Hij wees er op. dat Heiloo steeds nog ten nauwkeurigste haar verplichtingen tegenover de provincie had gedaan. Nadat men nog eenlgen tijd over dit onder werp van gedachten had gewisseld, waarbij

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 14