het Oosten De oppositie m Chesebrouqh Vaseline Geraffineerde huwelijkszwendel Bejaard echtpaar overvallen i Ernstige botsing Fantastisch plan Kapitale boerderij afgebrand 3 RADIO-PROGRAMMA COMPETITIE-REGELING OORZAAK EEN INWOONSTER VAN WEESP DE DUPE ZATERDAG 8 SEPTEMBER 1934 Een brutaal heerschap De oogst vernietigd De Tramdienst vertraagd Financieels bezwaren Kwitantie Mrvalicht „Blanke huid - GEEN STAKING TE ALMELO Tydelyks loonsverlaging aanvaard. Moord te Hoofddorp Ernstige verkeersstagnatie - SANEERING SLAGERS* BEDRIJVEN De communisten willen op 18 Sep tember opmarschsn naar Den Haag organiseeren Rolbrug aangévaren door sleepschip Man dood in zyn werkplaats gevonden LANDBOUWCRISIS* ORGANISATIE OEFENINGEN KONINKLIJKE MARINE Verweer uitgetreden clubs Voor eenige duizenden guldens op gelicht door een der indertyd vermiste Amsterdamsche „hengelaars” Drie varkens en een waakhond in de vlammen omgekomen Achilles, P. H., Neo en Pathmos Boys uit den I. V. C. B. b» Een der inzittenden van een vrachtauto zwaar gewond Zachte handen” beide indringers moesten zon der buit weer vertrekken Maandag 10 Sept. 1934 Nieuwe leugens Zondag 9 Sept. 1934 Samenwerkende vereenigingen in het gelyk gesteld 10.30 HAMBVRO, wor- 1 i a 1 l 1 AlmeloGroes- enz. 1 I 1 1 I Daarnaast staan flnancieele bezwaren. Twente is ernstiger door de crisis getroffen, dan welk ander gewest ook. Vrtfwel alle clubs zyn noodlijdend. Nu zouden daar nog meei uit- Voor den heelen gang van laken Is het I. V. C. B.-bestuur verantwoordelijk. Het heeft too besluit het schrijven, tegen de adviezen In van Oostelijke leiders en Oostelijke geestelijke ad viseurs aan het Oosten een competitie opge drongen, waarvan wij niets goeds zien komen. Het I. V. C. B.-bestuur ga zijn gang, maar wij ontzeggen ieder het recht om onze vereenlglngen te beschuldigen van „oppositie voeren", „sabo tage plegen” en „eenheid breken” en laten ler- der gerust het oordeel over aan den lezer. 1 1 1 de betoogers zullen door- 1 -1 Vrijdagmiddag omstreeks vijf uur is op het kruispunt van de Barchman Wuytlerslaan en de Daan Dockemalaan te Amersfoort een vracht auto uit Almelo, waarop een aantal musici was gezeten, die op weg waren naar het Lunapark te Laren, tegen een uit de richting Soesterberg komende electzische tram gebotst. De voor Maandag as. aangekondigde staking bij de Katoen Maatschappij voorheen Oebc. Schotten te Almelo zal niet doorgaan daar in een Vrijdag gehouden vergadering van de drie texUelarbeldersorganisatlee „De Eendracht** (Modernen), J3t. Lambertus” (Katholieken) en „Unites" (Chr.) is besloten de voorstellen der clrectle te aanvaarden. Door onbekendheid met’ den loop der rails ter plaatse stond de bestuurder plotseling voor de tram. Hij trachtte toen een botsing te voor komen, door naar rechts uit te wijken, doch door deze manoeuvre raakte hij bekneld tusschen een lichtmast en een transformatorhulsje. De lichtmast knapte'geheel af, terwijl doordat de transformatoren ontzet werden, er een hevige kortsluiting ontstond. Ondanks de hevigheid der botsing werd slechts een der op den auto zittende personen gewond, nJ. de heer H. Hammink uit Almelo, ongeveer dertig Jaar oud. Met een zware hoofdwonde en garagehouder te Amsterdam. I ernstige inwendige kneuzingen is hij naar het In verschillende afdeelingen van de Commu nistische Partij Holland zijn dezer dagen be sprekingen gevoerd over een groote demonstra tie in Den Haag op 18 September, den dag van de opening der Staten-Generaal. BERLIJN, 357 M. 7.20 Hét omroepor kest o. 1. v. Otto Frlckhoeffer 8.25 Ver volg concert 11.10 Gevarieerd program ma. q HAMBURG, 33’ M. 120 Gramotoon- muzlek 2.36 Balletmuziek (gr.pl.) 7.25 Oude liefdesliederen 10.40 Muzi kaal tusschenspei 1120 Populair concert o. 1. v. Johannes Röder. Vrijdagmiddag omstreeks drie uur is de kapitale boerderij van den landbouwer M. v. 4. Zande afgebrand. De brand is waarschijnlijk ontstaan, doordat vonken uit een dorschmachine, welke gedreven werd door een benzinemotor, in een hoop kaf vielen. Het kaf vloog direct In brand en het vuur sloeg over op bet stroo en het gedorschte koren In en bulten de schuur. De geheele boerderij stond In een oogwenk In lichter laaie. De geheele oogst, die in de schuren lag opgealagen, werd vernietigd. Niets kon worden gered. Drie varkens en een waak hond zijn in de vlammen omgekomen. De in boedel en de perceelen waren laag verzekerd. De verbrande boerderij lag midden in de hel tusschen Olrschot en Oerle en was voor da brandweer onbereikbaar. Trouwens deze zou wegens gebrek aan water toch niets hebben kunnen uitrichten. Bovengenoemde vereenlglngen zagen zich dus gedwongen uit den I. V. O. B. te treden, zü zullen deelnemen aan een door den R. K. Utrechtschen Bond In te stellen hoofdklasse. Inmiddels gaat het experiment van *t pyra- mlde-systeem door. Nadat eerst Vosta en Emos hadden gecapituleerd, heeft het I. V. O. B.- bestuur met middelen, die, naar de leiding der vier oud-I. V. C. B-vereenlglngen meent, be paald unfair waren, ook De Zweef dat mede was uitgetreden overgehaald om aan de In- tergewestelijke competitle deel te nemen, soo- dat thans de helft der Twentsche eerste klas sers bereid is aan t experiment mee te doen. PARIJS (POSTE PARI8IEN), 313 M. 7 55 Gramofoonmuzlek 8.20 Tusschenspei 8.30 Music Hall-programma. PARIJS (RADIO). 1648 M. 1.05 Grs- mofoonmuziek 1.20 Het Victor Pascal- orkest 8.20 Gevarieerd programma 9 05 idem 10.50 Dansmuziek. ziekenhuis „De Lichteberg" vervoerd. Zijn toe stand is zeer ernstig. De auto werd geheel vernield. De tram werd beschadigd, doch de passagiers kwamen met den schrik vrij. De tramdienst ondervond ga- rulmen tijd vertraging. de ntle zullen -J aandacht en hoewel uiteraard niet kon uitlaten over de genomen worden, staat wel vast, dat niet gedoogd den, doch richten. gaven voor verre reizen bij komen! Bovendien zouden, althans het eerste Jaar, de Inkomsten sterk terug loopen. Een wedstrijd AchillesP.H. trekt publiek, zoo’n wedstrijd heeft een historie van bijna 30 jaar achter zich. Maar wat zou gekocht was te verkoopen en van de op brengst de een of andere schuld van Jiem te betalen en voorts van dat geld een advocaat te bekostigen, om hem te verdedigen voor den ten laste gelegden wisseltruc. Ook raadde hij haar aan, „zich niet te sto ren aan de praatjes, die zij uit Amsterdam over hem zou hooren.” Dit advies bleek Inderdaad wel goeden grond te hebben. Nog verzocht hij mej. X. hem in de gevangenis te komen op zoeken en dan een zijner broers mee te bren gen, die echter werkloos was. De bedoeling was, dat mej. X. ook de reiskosten voor dien broer zou betalen. Zij heeft echter voor de vriendelijke uitnoodiglng bedankt en hem een brief geschreven, waardoor hij thans wel zal weten, dat van verdere trouwplannen maar moet worden afgezien. De man had nog de brutaliteit, de juffrouw te schrijven, dat in September de echtscheiding zou worden uitge sproken, en hij dan met haar zou trouwen. Wij kunnen nog mededeelen, dat het onder zoek. dat zich over verschillende gemeenten in ons land uitstrekt, omdat R. ook op tal van andere plaatsen zijn wandaden bedreven schijnt te hebben, nog wel eenlgen tijd zal duren. Wat het totaal bedrag der door oplichting verkregen gelden betreft, wenschten noch mej. X, poch de politie zich hierover uit te laten. Echter werd ons van welingelichte zijde verzekerd, dat R. er in geslaagd is, een bedrag van bijna f5000 aan mej. X. afhandig te maken Deze voorstellen, welke gedaan zijn op een met den Rüksbemlddelaar gehouden conferen tie, komen neer op een tijdelijke loonsverlaging van 10 pCt., welke geldt voor drie maanden en daarna geleidelijk afloopt tot 3% pCt. Duik zü het ingrijpen van den Rüksbemldda* laar is dus een conflict voorkomen. man en vrouw geen goede verstandhouding heerschte, terwijl de pleegzoon veelal de partij trok van de vrouw. Enkele weken geleden la de vrouw geheel eigener beweging In dienstbetrek king gegaan bij een familie in de Bilt, waar zü meermalen door K werd bezocht. De politie heeft de beide bovengenoemde per sonen in voorloopige hechtenis gesteld en naar Hoofddorp overgebracht voor een nader ver hoor. De Minister van Economische Zaken heeft aangewezen ala onder-voorxltter van de Stich ting Landbouw-Crisis-Organlsatle voor Gronin gen J. E. Eerkes te WUdsrvank; van die voor Friesland M. A. Marra te Uoeaaena; van die voor Drente O. J- Wilms te Oud-Schoone- beek; van die voor Overijael A. W. de Jager te De Krlm; van die voor Gelderland O. O. van Hemessen te Ede; van die voor Utrecht D. Ver borg te Zegveld; van die voor Noord-Holland Jac. Groen Azn. te Zuld-Scharwoude; van die voor Zuid-Holland J. Biemond te Blelswijk; van die voor Zeeland A. E. Langenhorst te Hulst; van die voor Noord-Brabant P. M. Sneep te Dinteloord; van die voor Limburg P. Kessels te Heijthuijsen. Kort nadat de drie Amsterdammers In Arn hem in arrest waren gesteld, verscheen ook het portret van C. W. R In een van de bladen, en hierdoor ontdekte mej. X. te Weesp, dat de gearresteerde dezelfde was als degene, die zij reeds sinds November 1931 kende, en die haar trouwbeloften had gedaan. De kennismaking was in Amsterdam begonnen, en R. had voor gegeven. dat hij gescheiden van zijn vrouw leefde, maar, zoodra de scheiding wettelljk uit gesproken zou zijn, met mej. X. een huwelijk zou aangaan. Nadat R. eenlgen tijd omgang met mej. X. had gehad, vertelde hij haar, dat het door hem geëxploiteerde café op de Prin sengracht te Amsterdam, niet naar wensch ging en dat hij daarom een taxibedrijf wilde begin nen. HU vroeg haar daarom geld te leen, om een auto te koopen. Bjj het onderzoek is aan het licht gekomen, dat R. den koopprUs 300 hooger had genoemd dan deze In werkelUkheid was. om zoodoende nog de beschikking over ‘n paar honderd gulden te hebben. Ook gaf hij voor, den wagen in Nijmegen te koopen. terwijl hU In werkelUkheid te Amsterdam gekocht werd. Dit alles geschiedde om mej. X. op een dwaal spoor te brengen. Verschillende malen daarna heeft R. onder alle denkbare voorwendsels, de juffrouw die hem In alle opzichten vertrouwde, geld weten af te zetten. Nu sens geschiedde dit. omdat hü zijn „hospita" het kostgeld niet betalen kon. terwijl hU nota bene met zijn vrouw en doch ter samenwoonde, dan weer moest hl) zooge naamd in een ziekenhuis worden opgenomen. Voor die „ver pleeg kosten", welke alleen maar In R.’s verbeelding bestonden, zette hij mej. X. 180 af. Op een anderen dag toonde hij ge noemde juffrouw een brief, welken hü van zijn dochter ontvangen zou hebben, en waarin deze hem vroeg, haar 100 te zenden, om kleeren te koopen. En wederom was mej. X medelij dend genoeg, om die 100 af te staan. Bij het poll tie -onderzoek is thans aan het licht gekomen, dat de dochter van R. dien brief nooit geschreven heeft, waartoe trouwens ook geen aanleiding geweest zou zijn, daar het gezin R.. aooals reeds gezegd, niet gesepareerd woon de. Klaarblijkelijk met het oogmerk, degene die hem steeds opnieuw van geld voorzag. te ver sterken in haar waan, dat zU zijn vrouw zou worden, vertelde hü op zekeren dag dat hU een bedrag van 3000 als erfdeel van zijn overleden moeder kon krijgen, als hü weer.... naar zün vrouw terugging. Maar hü wilde nog liever die 3000 laten loopen. dan weer met zijn vrouw te gaan samenwonen. Dit geheele verhaal beeft naar thans gebleken is op louter fantasia berust. Een andere maal moest zün dochter opge nomen worden in een sanatorium. Dat de man ook voor geen enkel middel terugdeinsde, om maar geld in handen te krügen. blükt hieruit wel voldoende. Het gelukte hem echter weer opnieuw een zeker bedrag los te krügen, maar zijn dochter was zoo gezond als een vlschl Da volgende „transactie” betrof den aankoop van een tweeden auto. Daarvoor was ƒ300 benoo- dlgd en de inwoonster van Weesp offerde ook dat bedrag. Onder het voorwendsel, met andere personen een taxi-bedrijf in combinatie te wil len oprichten, werd mej. X wederom 200 af- geaet. Het bejaarde echtpaar werd wakker door het aanslaan van den hond. Toen men ópstond om te küken wat er aan de hand was en naar bulten ging werden de oude lieden overvallen door twee mannen, die hen deerlük mishan delden en eischten te zeggen waar zü hun geld hadden geborgen. De oude lui, belde zeven tigers, konden hen dat niet zeggen, omdat er geen geld in huis was. ZU zün zoo behoeftig dat zü steun genieten. De mannen doorzochten het huls, doch vonden niets. Eerst in den loop van Vrijdag heeft de land bouwer bü de politie aangifte gedaan, die on- mlddellük het onderzoek Is begonnen, tot dus ver echter zonder resultaat. BRUSSEL, 484 M. 13.15 Gramofoon muzlek 1.30 Populair concert 5.15 Dansmuziek 7.35 Gramofoonmuzlek 9.05 Concert uit het Casino te Vlchy. BRUSSEL. 322 M. 1.30 Gramofoonmu- zlek 5.15 Omroeporkest 8.20 Het sym- phonle-orkeet speelt 9.30 idem Dansmuziek (gr.pl.). KALUNDBORG, 1261 M. 13.20 A. Ben- dix’ ensemble uit reet. „Wivex" 3 50 Het omroeporkest o. 1. V. Leuny Qröndahl 9.06 Ludwlg Grunder speelt alt-vlool 10.30 Het omroeporkest o 1. v. Emil Heesen speelt operettemuziek 11.20 Richard Jo- hansens danaorkeet. KEULEN. 456 M. 1320 Het kleine om roeporkest o. I. v. Leo Eysoldt 4.30 Het groote omroeporkest o. 1 v. Otto Julius Ktlhn 8 35 Populair concert door het West-Dultsche kamerorkest o 1. v. Rolf Hartmann 10 50 Erich Hors' dansorkest. DAVENTRY, 1500 M. 1.95 Het Western Btudlo-orkeet o. 1. V. Frank Thomas 3.50 Gramofoonmuzlek 8 20 Het orkest van café Ooletta speelt dansmuziek 1020 Het B.B.C.-orkest (afd. C) o. I. V. Eric Coates V is De Grosvenor House Dance Band o. 1. v. Sidney Lipton. PARIJS (POSTE PABISIEN). 313 M. 7 09 Gramofoonmuzlek 7.50 Muziek van Offenbach 8.10 Concert 8 30 Vroollfk halfuur 10.00 Hot jajrmnslek. PARIJS (RADIO), 1648 M. 1320 Po pulair concert o. 1. v. Victor Pascal 8.30 Gevarieerd programma 10.50 Dansmu ziek. MILAAN. 369 M. 5.30 Gramofoonmu zlek 9 06 Populair concert 1020 Vloolrecltal door Leo Petronl. ROME. 421 M. 520 Vocaal en Instru mentaal ensemble 6.15 Gramofoonmu- slek 9.05 Populair concert 1020 Ge varieerd programma. WEENEN. 507 M. 6.00 Gramofoon muzlek 7.65 Boerenmuzlek. Bet omroep orkest o. 1. v. Josef Holzer 10.16 Het Bedlank Winkler Strijkkwartet 1235 Oscar Joosts kapel. WARSCHAU. 1345 M. 4.05 Populair orkeetconcert met refretnzang door B. Bolke 8.05 Filmmuziek (gr.pl.) 920 Het omroepsvmphoule-orkest o. 1. V 3. Ozl- mlnski 1020 Reclame en muziek 10 35 Dansmuziek 11.26 Idem. BEROMTNSTEB. 546 M. 420 Het Radlokwartet m m. v. Hana Ackermann, saxofoon 6.20 Muziek van Josef Haydn 7 50 Populair concert doot het kleine omroeporkest van Lausanne. HUIZEN. 301 M. NCRV 8.00 Schrift lezing en meditatie 8.15 Morgenconoert (grammuz.) 10.30 Morgendienst door ds. E Groene veld 11.00 Lezen van Chr. lec tuur 1130 Gramofoonmuzlek 12.Q0 Politieberichten 12.15 Cellospel door Emanuel Feuermann 1330 Kinderkoor Melodla” te Rotterdam 3.00 Uitzending voor echolen 2.35 Gramoroonmuzlek 2 46 Wenken voor de keuken door mevr. AdrianMerckens 3.16 Gramofoonmu- slek *-8 45 Verzorging zender 4 00 Bij bellezing door ds. H. Bakker -6.00 Bespe ling ven het studlo-orgel door S P. Visser 6.00 Koorplaten 630 Vragenuurtje 6.58 Zenderoverschskeling 7.00 Ned. Chr Persbureau 7.16 Vragenuurtje 7 45 Uitzending van de 20e Maranatha-con- ferentle In Zeist 9.15 Het NCRV-kleln- orkest o. 1. v. Plet v. d. Hurk 10.00 Vaz Dlas, daarna populair concert 11.00 Gra moroonmuzlek 11.30 Sluiting. HII.VERSl M. 1875 M. AVRO 8 00 Tijdsein 8.01 Gramoloonmuziek 10.01 Morgenwijding 10 15 Gramofoonmuzlek 1030 Voordrecht door mr. Ph. C. La Chaoelle 11.00 Orgelspel door Plet van Egmond Jr m. m. v. Henk van Wezel, cello 12.00 TUdaein 12.01 Lunchconcert door Kovacs Lajoe en zün orkest 2.15 Pianorecital door Arthur Schnabel 230 Voordracht door dra P. DUkema 3.00 Gramofoonmuzlek 4.00 Overschakeling naar den versterkten sender 4.16 Qramo- foonmuzlek 4.30 Vloolrecltal door E. S. TUlema. A. d. vleugel: Cor de Groot Jr. 5 00 Concert door Tuschlnskl's select Sa- lonorkest o 1. v. Max Tak 6 36 Dr. L. Heüermans spreekt over .JJlpbterle en haar bestrijding” 6 45 Pianorecital door Ana tole Kltaln 7.15 Fransche gramofoon- platen, verzameld door mr. H. M. Merkel- bach 7.46 Causerie door W. Graadt van Roggen: „De 31ste Nederlandsche Jaar beurs" 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz Dlas 8.15 Concert door het omroeporkest o. 1. v. Nico Gerharz 9.00 Disco-causerie door Max Tak„Meesters der Fransche opera” 9.45 Concert door het omroeporkest o. 1. v Nico Gerharz m m. v. Hans Schouwman, plano 10 15 Gramofoonmuzlek 10.30 Het omroeporkest 11.00 Vaz Dlas 11.10 The House of Lords te Den Haag The Ramblers o. 1. v. Theo Uden Mssman 12.00 Tijdsein en sluiting. LUXEMBURG. 1304 M. Poolache avond. 630 Gevarieerd concert- 7 30 Poolsche gramotoonplatenconcert 8.30 Gevarieerd Poolsch concert door het omroeporkest o. 1. v. Henrl Peneis 9.10 Poolsch gramo- foonplatenconcert 930 Symphoniecon- c«rt door het omroeporkest o. L Henrl Penale m. m. v. Ignace Blochmann, pianist 10.20 Dansmuziek. Als staaltje van de verregaande brutaliteit van R. kan nog het volgende dienen: Toen hü In Arnhem was gearresteerd, meende hü klaarblUkelük, wel weer over eenige dagen vrü te komen, en mej. X. weer nieuwe leugens op den mouw te kunnen spelden. Hü schreef toen een brief naar Weesp, en vroeg haar, den blauwen wagen die nota bene van haar geld Het besluit van het bestuur van den I. V. C. B. om ondanks den aanvankelijk vrijwel algemeenen te genstand der betrokken vereenigin- gen de beide Oosteljjke eerste klas sen samen te smelten, heeft er toe geleid, dat de vereenigingen Achil lea, P. H., N. E. O. en Pathmos Boys uit den I. V. C. B. zijn getre den. Een uitvoerig ondersoek, ingesteld door de Weesper politie, heeft aan het licht gebracht, dat de 39-jarige C. W. R.. wonende te Amster dam, thans gedetineerd in het Huis van Bewa ring te Arnhem, verdacht van zich te hebben schuldig gemaakt aan het in praktük brengen van 4pn z.g. wisseltruc, een inwoonster van Weesp, die wü mej. X. zullen noemen, heeft op gelicht voor eenige duizenden guldens. R. maakt deel uit van het drietal zoogenaamde Amster damsche hengelaars, dat eerst vermist werd, maar later te Arnhem in arrest bleek gehou den te worden, wegens het bovengenoemde mlsdrüf. Daar R. aanvankelijk caféhouder was. had hü dus geen verstand van autotechniek. Toen een der auto's gerepareerd moest worden, moest dtt dus geschieden door een vakman. Het leek dus heel geloofwaardig, toen R. aan mej. X een kwitantie van 67 toonde, met bedrukt hoofd van een 1 wdke kwitantie ook de handteekenlng op zegel droeg van dien garagehouder. De 67 werden door de Juffrouw betaald. MAAr thans heeft de betrokken garagehouder te Amsterdam aan de politie verklaard, nimmer die kwitantie te hebben afgegeven. Deze kwitantie was nog In het bezit van mej. X. en zü heeft haar aan de politie ter hand gesteld, die ook op dit punt R in het Huis van Bewaring heeft ondervraagd. Hoewel hü verschillende andere hem ten laste" gelegde feiten ontkende, of beweerde, bet zich niet meer te kunnen herinneren, waren In dit geval de bewüaen toch té overstelpend, zoodat hü maar volmondig bekend heeft, zich aan de vervalsching der kwitantie te hebben schuldig gemaakt. Het zeer uitgebreid onderzoek, waarvan op verzoek der politie eerst thans büzonderheden bekend gemaakt kunnen worden heeft nog aangetoond, dat R. zich met verschillende vrou wen In Amsterdam heeft afgegeven en steeds weer was geld het hoofdmotief. In hoeverre zün vrouw (die thans een eiach tot echtschei ding heeft Ingediend) alsook de dochter van verschillende misdragingen van R. op de hoogte zün geweest, wordt alsnog nader door de politie onderzocht. Een zeer gecompliceerd geval heeft zich nog voorgedaan met een zekere Juffrouw K., die buffetjuffrouw was geweest In het café van R„ maar bü wie hü als commensaal zou hebben Ingewoond. Hieromtrent kunnen echter, om het verder justitieel onderzoek niet te be lemmeren. nog geen nadere büzonderheden worden gepubliceerd. Door de polltie van Weesp zün Inmiddels twee auto’s van R. in geslag genomen. De eene auto was gebruikt, om het gezelschap „hengelaars" naar Arnhem te brengen; de andere bevond zich nog te Amsterdam. Vrijdagmiddag omstreeks half vüf is de Rol brug over de Donge nabü Geertruldenberg zoo danig door een sleepschip aangevaren, dat de brug ontzet is, waardoor het scheepvaartver keer gedeeltelük en het rijverkeer geheel ge stremd is. HUIZEN. 301 M. NCRV 830 Mor- genwUdlng door ds. J. H. Gunning J. Hzn. KRO 9.30 Gramofoonmuzlek 9.40 Or gelmuziek 10.00 Hoogmis uit de paro chiekerk „De Liefde" te Amsterdam 1130 Gramofoonmuzlek 13.00 De Kro- Boys o. 1. v. Plet Luatenhouwer 1.00 „Vrübeld en recht in Nederland" door Z. Exc Minister J. R. M. van Schalk 1.30 De Kro-Boys 3 10 Boekbespreking door L. v. d. Broeke 330 Harmonie-orkeet Bt. Gregorius de Groote o. I. V. Joh. Bonte 3.00 Gramofoonmuzlek 4.15 Zlekenlot uit 's-Hertogenboech NCRV 5.00 Gewade muziek 5.15 Klokgelui 5.30 Inleidend orgelspel 5.30 Kerkdienst uit de Geret. Kerk te Ermelo KRO 7.46 Gramofoon muzlek 7.50 Blindenzorg door kapelaan Brandenbof 8.15 Operetteconcert door *t Kro-orkeet o. 1. v. Johan Gerritsen m. m. V. Willy Vos Mendes. tenor 9 00 Vaz Dlas 9 05 Voordracht door Leon van der Hulst 925 Gramofoonmuzlek 930 Het Kro- orkeet 10.15 Var Dlas 10 30 Kro-orkest >10 40 Epiloog door het kleine koor o. 1. v. Jas. Plekken. Van 34 tot en met 29 September u. sullen door de Koninklüke Marine gezamenlüke oefe ningen worden gehouden op de Noordzee en aan onze kust. Aan deze oefeningen zal worden deelgenomen door H. Ms. Hertog Hendrik, Everteen, Piet Beta. Doawe Aukee, Medusa, een divisie onderzee- booten, een groep torpedobooten en eenige groepen watervliegtuigen. Afgezien nog van het feit, dat de Zondags heiliging in het gedrang komt, brengen deze lange reizen voor onze jongens moreels ge varen mede. De In Utrecht gevestigde grossiers- en sla- gersvereenlgingen hebben onderling een sanee- rlngscommissle gevormd (..Commissie der 8a- menwerkende Vereenigingen voor den Vleeech- handel te Utrecht"), bü verkorting aangeduid als 8.V.V. Deze 8. V. V. heeft ten doel, maatregelen te treffen tot beteugeling der ongebreidelde en vaak oneerlüke concurrentie, alsmede tot her stel van het economisch evenwicht In de betrok ken bedrüven. Teneinde geldmiddelen te vinden om deze sa- neerlng te bekostigen, waren de samenwerken de vereenigingen overeengekomen dat elke aan gesloten verkooper van grof vleesch van den kooper, onverschillig of deze aangesloten is ot niet, een vastgesteld bedrag heeft te bedingen ten bate der 8. V. V. Eenige buiten het saneeringsplan staande slagers weigerden echter deze bedongen gelden aan de 8. V. V. te voldoen. Op 25 Augustus IA publiceerde de 8. V. V. bü rondschrijven, uit sluitend gericht aan haar leden, de namen dezer weigerachtige slagers onder mededeellng, dat het de aangesloten grossiers krachtens overeen komst verbonden was, aan deze welgerachtlgen vleesch te leveren, zoolang zü de verschuldigde bedragen niet zouden hebben voldaan. Een der slagers, de heer Dorresteyn, achtte de maatregelen der 8. V. V. onrechtmatig en elschte In kort geding staking der bedoelde handelingen. Zaterdag 2 September werd deze zaak in kort geding behandeld voor den waarnemend president der rechtbank te Utrecht, mr. van der Meulen, waarna de uitspraak werd bepaald op 6 September da.v. Voor eischer trad op mr. J. P. Sieburgh er. Voor gedaagde mr. O. H. J. W. van Soest. Bü de op September gevallen beslissing beeft de president de door eischer gevraagde voorziening geweigerd en dus de 8. V. V. in het gelük gesteld. Hü overwoog daarbü. dat het in bet algemeen aan een groep van personen vrü staat, onderling overeen te komen bepaalde per sonen van den handel uit te sluiten, mits daar bü een redelük belang wordt gediend. Voor de saneering van de slagersbedrijven aoowel te Utrecht als In de andere steden des lands wordt deze beslissing van groot belang HILVERSUM, 1876 M. VARA 8.30 Gramofoonmuzlek 835 Tulnbouwhalf- uurtje door S. 8. Lantlnga 9.05 Postdul- venberlchten 9.07 Orgelspel door Johan Jong 10.00 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 1030 Joseph Schmidt en Elisa beth Schumann zingen (gr.pl.) 10.45 Vara-orkest o 1. v. Hugo de Groot AVRO 13.00 Tijdsein 12.01 Het omroep orkest o. 1. v. Nloo Treep 12 40 Causerie door H. B. Dleperlnk: „Het schilderij van de maand” 1.00 Omroeporkest 130 Studioconcert door de .Plumstead Band” van het Leger dee Hells uft Londen (Stich ter William Booth) o 1. v kapelmeester F. DockerllI 2.00 Boekenhalfuur door dr. P. H Rltter Jr. 230 Gramofoonmuzlek 3.00 Kurhaus te Scheveningen. Matinée door het Residentie-orkest o. 1 v Ignaz Neumark m. m. v. Victoria Binnendijk, alt 4.30 Gramofoonmuzlek VARA 500 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 5.40 Sport van den dag AVRO 8.00 Tijdsein 8.01 Vaz Dlas 8.15 Concertgebouw Am sterdam. Het Concertgebouworkest o. 1. V. Eduard van Belnum Soliste: Hans Gruys. mezzo-sopraan 9.05 Radlo-Journaal 920 Het omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. Tusschenspei van tenorzmg door Richard Crooks en Beniamino Gigli 10.30 Groote militaire taptoe, uit te voeren door de Ko- nlnklüke Militaire Kapel van het Regiment Grenadiers en het corps tamboers en pijpers van de afdeeling mariniers (o. 1. v. sergt.- majoor C. Witteveen). het geheel o. 1. v. d. kapt.-directeur der Kon Mil. Kapel C. L. Walther Boer 11.00 Kovacs Lajos en zün orkest 13.00 Tijdsein en slutting. LUXEMBURG. 1304 M. Engelsche dag. 13.00 Gevarieerd concert 1 00 Dansmu ziek 1.30 Lichte muziek 4 00 Concert 8.00 Filmmuziek 9.00 Gevarieerd En- gelsch concert 10.00 Lichte muziek 10.30 Dansmuziek. BRUSSEI.. 484 M. 1.30 Het omroepor kest 5 20 Gramofoonmuzlek 6 35 Po pulair concert 8 20 Militair concert 10.30 José SchnUders-orkest uit „Anclenne Belgique". BRUSSEL. 322 M. 1320 Omroeporkest 1.30 Max Alexys' orkest 520 Gramo foonmuzlek 6.50 idem 820 Het om roeporkest 9.20 idem 10.30 José SchnUders-orkest. KALUNDBORG, 1261 M. 13.30 Carl Rydahl's instrumenteel ensemble 3.20 Het omroeporkest o. 1. v Fritz Mahler 835 Deensche muziek door het omroepor kest o. 1. v. Leuny Gröndahl 11.10 Teddy Petersen’s dansorkest. MILAAN. 369 M. 535 Populair concert 6 35 Gramofoonmuzlek 9.06 Militair concert 10.35 Populair concert. ROME. 421 M. 4.50 Gramofoonmu zlek 620 Vocaal en instrumentaal con cert 8.35 Gramofoonmuzlek 1035 Dansmuziek. WEENEN. 507 M. 1.15 Populair concert door het omroeporkest o. 1. v. Max Schön- herr 7.50 Planoduetten 9.05 Strauss- Lanner. radlo-potpowrl 10.40 Frank Fox dansorkest. Honny Roland zingt 1220 Vereas Zigeunerorkest. WARSCHAU. 1345 M. 135 Het omroep orkest o. 1. v. J. Ozlmlnski 3 55 Koor zang (gr.pl.) 720 Populair concert door het omroeporkest o 1. v. St Nawrot 9 20 VroolUk programma 10.50 Dansmuziek i 11.30 idem. BEROMUNRTER. 540 M. 4.30 Elsy Lü- echer en Claire Ludln zingen liederen bü de lult 5.10 Concert door de Baseler ,J*ld- mualkverein”. VOOR NA.DXRX BIJZONDERHXDBN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Volgens de „Telegraaf” denkt men er bü de communistische hoofdleiding over om het Ame- rikaansche systeem toe te passen en wel door uit verschillende punten van het land de com munisten naar Den Haag te doen optrekken, niet per trein, doch In.... dagmarschenl Men rekent er op. dat deze dagmarschen ver scheidene dagen zullen duren en dat uit de gemeenten, welke de betoogers sullen door- trekken, p&rt|Jgexiooten 74 ch mUen aansluiten. Des nachts sou niet doorgemarcheerd wor men zou groote kampementen in- fa.v. een wedstrijd Achilles—De Treffers voor aantrekkelüks hebben? De ervaring heeft toen nog iets anders ge leerd. Noch in Twente, noch in Oost-Gelderland was men met de „groote" competitie Ir^e- nomen. Men riep allerwege om scheiding. Nu zal een competitie, waarvoor bü de spelen geen animo bestaat, allesbehalve stimuleerend wer ken op het spelpeil. Zü doodt de animo voor het competltle- voetbal. De beer J, T. v. Br„ electriclen in dienst der firma Heringa en Wutrich te Haarlem, wonende aan den Hoofdweg te Hoofddorp, werd Donder dag bezocht door een lid van het personeel van genoemde firma, die zün werkplaats gesloten vond en door een ruit naar binnen glurend, den man roerloos op den grond zag liggen. Van een en ander werd kennis gegeven aan de politie, die den bewoner met een groote wond aan bet hoofd, levenloos in de werkplaats op den grond aantrof. Het parket te Haarlem werd gewaarschuwd en onder leiding van den officier van Justitie is bet lük naar het Wltte-Krulsgebouw overge bracht, waar dokter Hulst uit Lelden de sectie verrichtte. Uit deze sectie bleek, dat v. Br. een geweld dadiger) dood ia gestorven, terwül de omstan digheden erop wüzen, dat er een worsteling moet hebben plaats gehad. De electriclen was gehuwd, doch had geer, kinderen. In zün gezin was als pleegzoon zekere K. opgenotnen. Het wm algemeen bekend, dat er tusschen BERLIJN, 357 M. 620 Het kleine om roeporkest o 1. v. Ellly Stetner 10.30 ld. 11.10 Fred Bird's dansorkest. HAMBURG, 332 M. 5.20 Concert vsn Berlijn 6.00 Gramoieonmuzlek 620 Gevarieerd programma 11 00 Dansmu ziek o. 1. v. Erwln Bolt. KEULEN. 456 M. 5.30 Gramofoonmu zlek 720 Gramofoonplaten. DAVENTRY, 1500 M. 12 50 Het Leslie Bridgewater Kwintet 3.30 Het studlo- orkest van Belfast o. 1. v. E Godfrey Brown 6.06 Het Lvra-kwartet 7 40 Sollstenconcert 9.50 Albert Sandler en zijn Park Lane Hotel Orkest. Namens de genoemde vereenigingen schrijft men ons over deze kwestie: Toen het In October 1933 ruchtbaar werd met welk plan het I. V. C. B.-bestuur rond liep, zün daartegen direct tiezwaren van mo- reelen en flnancleelen aard ingébracht. Op 21 October 1933 riep het I. V. C. B.-bestuur de Ooetelüke eerste klassen büeen te Deventer ter bespreking van de promotie- en degradatie regeling. In die vergadering verklaarden alle aanwezige eerste klassers, met uitsondering van Quick (Oldenzaal) en V. D. Z. (Arnhem) zich tegen de instelling van één eerste klasse, zulks op gronden, die deels van moreelen, deels van ftnancieelen, deels van technischen aard wa ren. Het advies der overgroote meerderheid luidde, in geen geval in 1934 tot de voorgeste’de regeling over te gaan en in 1935 de zaak op nieuw tttdig oikder oogen te zien. Afgezien van de geopperde bezwaren vond men het niet in orde om, zooais het I. V. C. B.-bestuur thans wilde, midden in de competi tie een nieuwe regeling vast te stellen, waar aan noodwendig degradatie van een achttal eerste klassers vast zou zitten. Ook het advies van de erkende Krlng-leiders was beslist afwijzend, zoodat leder het er mee eens zal zün, dat men in Twente uitstel van de kwestie eener nieuwe regeling tot 1935 als van zelf sprekend beschouwde. Het I. V. C. B.- bestuur dacht er anders over en stelde per 14 November 1933 de nieuwe „Promotie- en de- gradatie-regeling In het Oosten” vast, „tenzü büsondere omstandigheden een wüziging van deze promotieregellng noodzakelük maken”. Deze .bijzondere omstandigheden" nebben zich in de oogen van het I. V. O. B.-bestuur klaarblUkelük niet voorgedaan en drie weken geleden is de indeeling van de ééne Oostelijke eerste klasse gepubliceerd. Naar de overtuiging van de leiding der thans uitgetreden vereenlglngen Is daarmede aan de Katholieke sportbeweglng In het Oosten groote schade toegebracht. De kapitein van de sleepboot is door een onveilig signaal gevaren toen de brug nog slechte half geopend was. Het sleepschip de „Barberanto” uit Rotter dam, dat uit deze richting kwam, heeft veel averü bekomen. De mast Is tengevolge van de aanvaring afgebroken en het voorschip is nog al beschadigd. Vermoedelük zal de Rolbrug niet voor Zater dagavond hersteld zün. daar deze opgevüzeld moet worden, wat veel tüd in beslag zal nemen. Het rijverkeer naar Mkde is geheel gestremd en heeft nu plaats vla Oosterhout en Den Hout. Het scheepvaartverkeer Is gedeeltelük ge stremd. Kleine schepen kunnen de brug nog passeeren. De voetgangers werden eerst per roeiboot overgezet, maar later is door de Spoorwegen toestemming gegeven, dat voet gangers en rijwielen over de spoorbrug mogen gaan. Wat voor elders goed is. is het Voor Twente en Oost-Gelderland nog niet. De Saksische bevolking van ons land met name in Twente en Oost-Gelderland is gelukkig nog ..ouderwetsch'* genoeg om een competitie af te keuren, die „reisjes’* meebrengt als Nijverdal *s Heerenberg, beek (100 K.M.1) Bü den landbouwer Zwünenberg te Borne- broek is Vrijdagnacht een roofoverval ge pleegd. Het is echter niet waarschünlük, dat communistische troepen de resident bereiken. De plannen hebben de vdle van het departement van Justitie men zich maatregelen, die voor 18 September zullen zal worden, dat het optreden der communisten aanleiding geeft tot ongeregeldheden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 18