Berger wint de 100 en 200 Meter Buitenlandsch voetbalvaria Peeters kampioen hink-stap-sprong Landenklassement van Turijn DERDE BIJ ESTAFETTE MAANDAG 10 SEPTEMBER 1934 Duitschland bovenaan Tienkamp. Sievert kampioen LAWNTENNIS Kampioenswedstrijden Berger ZEILEN DE ZEIL WEEK TE BURNHAM Loosdrecht wint de teamrace PePtiti staakt de 5000 Meter De film bracht het uit •v VOETBAL Om den zilveren bal a Sparta gewonnen Harddraverij te Purmerend AUTOMOBILISME Kaan GROOTE PRIJS VAN ITALIË 400 Meter horden Engelschen op de bres Internationaal voetbal „LE GRAND PRIX DE FRANCE” 800 Meter finale WIELRENNEN Admira zet goed in CRICKET PolenDuitschland 26 PPROMOTIE NAAR DE le KLAS Hennes D.V.S.—V.V.V. onbeslist Peters te se et Nat. concours Hippique te Den Bosch Mej. Rollin Couquerque wint alle wedstrijden; Timmer kam pioen enkelspel en gem. dubbelspel Osendarp plaatst zich te Turyn no. 3 op de 200 M.; Kaan vierde op 110 M. horden Teleurstelling by de 4 X 100 Meter estafette DE WOLFF’S RECORDPOGING UITGESTELD HISTORISCHE WEDSTRIJD TEGEN WILLEM II au t d Marathon voor Toivonen (Finland) Hedenavond wedstrijden op de Vekabaan De kampioenen te Turijn Fraaie Duitiche zege op Mercedes-Benz Minister Deckers en burgemeester van Lanschot wonen de wedstryden by 4 X 400 Meter estafette Belgen in actie gekomen Geheimzinnige cheques Door Herkuleyns gewonnen Hinkstapsprong DUITSCHLAND x FINLAND x HONGARIJE. ZWEDEN ITALIË NEDERLAND FRANKRIJK. NOORWEGEN LETLAND ZWITSERLAND GRIEKENLAND OOSTENRIJK x Duitschland en Finland eindigden met gelijk aantal punten (75) van Heeckeren Bran- was: mej. Rollin e.a. f i J I Itallaanschen bodem voor een dubbel moeilijke opgave. w< eu Onze prestaties in de 4x100 Meter estafette ■tin eveneens goed te noemen, al is de achter stand op Duitschland van 0.6 sec. wel wat veel. Hongarije werd tweede met 41.4 sec. Osendarp tenslotte boekte een niet minder fraai succes, door als derde aan te komen in de 300 Meter finale achter Berger en Sir. De tüd van Osendarp bedroeg 31A sec. Die van Berger JU sec. wel een bewijs, welk een prachtige prestatie Osendarp geleverd heeft. Voldoende Is gebleken, dat Nederland met zijn klein select groepje een uitstekend figuur heeft geslagen. Dat deze successen de algeheele atlile- tiekbeoefenlng in ons land ten goede zullen komen, staat buiten twijfel. land), tijd 3 uur 53 min. 29 sec.; 3. Enock son (Zweden), tijd 2 uur 54 mln. 35.6 sec.; 3. G’n- ghlnl (Italië), 2 uur 55 mln. 3.4 sec.; 4. Galam- bos (Hongarije), 2 uur 55 min. 14 sec; 5. Brausch (Duitschland), tijd 2 Uur 58 min. 40.2 sec.; 6. Wehrll (Zwitserland), 7 Morf (Zwitserland'. De rest der loopers heeft den strijd gestaakt. 200 M 400 M. Hans Herkuleyns heeft Zondag op de auto drome van Montlhéry in de klasse 750 ccm met compressor tot 1100 ccm zonder compressor de Grand Prix de France gewonnen. Hij legde met zijn MG. de 14 ronden met een gemiddelde uur- snelheid van 116 KM. af. Het landenklasaement van Turijn luidt: I 2 3 4 5 6 7 8 9 10 1 I 12 TO. waarin loopers uitkwamen. Na het startschot nam de Itallaansche kampioen Lanzl de leiding met Wennberg (Zweden) op de tweede plaats. Op 400 Meter spurtte de Hongaar Szabo bij en nam de leiding met den Zweed als tweede en Land als derde. Op het laatste rechte einde kwam het tot een Het resultaat van het tweede eetafettenum- mer was: 4 x 400 Meter: 1 en Europeesch kampioen: Duitschland met Hamann, Scheele, Kopp en Metaner, tijd 3 min. 14.1 sec. 3. Frankrijk, tijd 3 mln. 15.6 sec., 3. Zweden 3 min. 16.6 sec., 4. Italië, tüd 3 mln. 19 sec De Marathonloop had tenslotte het volgende resultaat: 1 en Europeesch kampioen: Toivonen (Fn- tot het einde kunnen volhouden. Na vijf ronden gaf Petit op wegens pijn in de zijde. Gedurende vrijwel den geheelen wedstrijd hadden Salmi- nen, Rochard en Kusocinsky de leiding. In de laatste ronden kon de Franschman zich van zijn concurrenten vrijmaken en won tenslotte nog met grooten voorsprong, zeker 50 Meter. Zijn tijd bedroeg 14 min. 36,8 sec. Het resultaat was: 1. en Europeesch kampioen Rochard (Frankrijk), tüd 14 mln. 36,8 sec.; 2. Kusocinsky (Polen) 14 min. (1,2 sec.; 3. Salmi- nen (Finland) 14 m. 47.6 s.; 5. Mastroieni (Ita lië) 15 min. 12 sec.; 6. Kelen (Hongarije) 15 min. 16,6 sec.; 7. Bartolinl (Italië); 8. Proon (Esthland); 9. Szilagy (Hongarije). felle eindspurt. Szabo en Lanzl gingen vrijwel gelük door de finish, maar Szabo werd door de Jury op de eerste plaats gezet met slechts enkele decimeters verschil voor Lanzl. Derde werd de Dultscher Nessecker, terwijl Ny in de eindspurt nog de vierde plaats kon bezetten, terwül zün landgenoot Wennberg vijfde werd. Het resultaat was: 1 en Europeesch kampioen: Szabo (Hongarüe), tüd 1 mln 52 sec.; 2. Lanzl (Italië), tüd 1 min. 52 .sec.; 3. Dr. Dessecker (Duitschland) 1 min. 52,2 sec.; 4. Ny (Zweden) 1 mln. 52,4 sec.; 5. Wennberg (Zweden) 1 mln. 53.1 sec.; 6. Kucharsky (Polen) 1 min. 53,4 sec.; 7. Petit (Frankrük); 8. Hemmer (Luxemburg); 9. Keiler (Frankrijk). da 11c ch va SOI he dl( ■s di d( vi P< PI Li Al kl Pi oi VI h i i i 1 1 l I i i 1 i 1 1 1 1 1 1 1 z c 1 I I d i I d i i bru wei hei 3 14 nai het 18 de voc gro wei har ma doe nat >n- sie, vergezeld van den len lult.-adj. Thielens, het terrein en woonde tot het einde de interessante wedstrijden bü. Mr. F. J. van Lanschot, de bur gemeester. tevens eere-voorzltter van ’t comité, was eveneens vrüwel den geheelen middag aan wezig, om na afloop den Lohengrin-wisse!- beker aan den winnaar van het groot spring concours ter hand te stellen. Hoewel voor en na een regenbui hinderlük werkte op den bodem gesteldheid, het terrein werd bar glad en speelde daardoor enkelen paarden leelük par ten toch vermocht het minder fraaie weer geen Invloed uit te oefenen op de prettige stem ming onder de tjokvolle tribune-bewoners. De middag begon met een klein springcon cours voor beginnende paarden. De hoogte der hindernissen speelde geen rol van beteekenls. maar wel de lengte van het parcours, dat vele paarden te machtig was. Slechts 3 paarden kwamen zonder fout door het eindpunt, met als snelste Allze. een nieuwe ster, meesterlijk gereden door onzen besten heerrüder K. Hen sen. Even opvallend was het succes van het jongste paard van het Colenbranderfonds, dat per concours sterker wordt en nu een fraalen tüd boekte zonder fout. Het rijkspaard Tilly verblüdde zün berijder met voor voor X eerst foutloos rond te komen. Het nummer schoonste rijpaard en concours d’élegance werd, door geringe deelname in het laatste nummer, gecombineerd. Een mooie klasse paarden. Onbegrijpelijk dat de fraaie, gebrek- vrüe Perl zoo ver naar achteren werd geplaatst, al erkennen wü gaarne, dat het paard beter in voedlngscondltie kon zün. De klasse is evenwel zoo zeldzaam, dat dit tekort wel mag worden weggecüferd. Een onbeteekenend nummer was land bouw- Omtrent de kwestie van de 100 Meter finale, nog voor den aanvang van den laatsten wed- strijdmiddag, werd het filmpje inzake dezen wedstrijd voor een klein aantal genoodlgden vertoond. Duldelük bleek uit de opnamen, dat Berger den wedstrüd had gewonnen en dat het Nederlandse!) protest kon worden toegeweaen. Het verschil bedroeg zeker 40 centimeter. De jury, die uit deskundigen van alle deelnemende landen bestond, herriep daarna onmiddellük de beslissing van Zaterdag en In het Mussollni- stadion werd de Nederlandsche vlag geheschen. 1. „Trinil”, gestuurd door van Arnold (Loosdrecht)3. Jlevo". gestuurd door A. E. Dudok van Heel (Konlnklüke)3. „Win dekind'’, gestuurd door Jan Maas (Loosdrecht) 4. „Boe”, gestuurd door von Hutschler (Ham burger Segel Club); 5. „Aay” gestuurd door ir. Verleden week hebben wü uitvoerig geschre ven over het scheldsrechters-vraagstuk voor den mldden-Europeeschen Cup tusschen Ad mira en F. C. Bologna, waarbü de Italianen een Engelschen rechtspreker prefereerden, welk inzicht de Oostenrijkers niet deelden. De En gelschen hebben aan het gerezen meenlngsver- schll aaanstoot genomen en weten heel goed, dat het hier gaat om het forsche spel, dat zü tolereeren. Voor hun meenlng staan zü thans op de bres en zeggen, dat het vaste land geen Juist begrip heeft van de spelregels en deze foutief Interpreteert. Het reglement staat toe een tegenstander stevig aan te vallen, waarbü echter de armen en ellebogen stevig tegen het lichaam moeten zün gedrukt en mits dit aan vallen geen llchamelük letsel tot gevolg kan hebben. Nergens kan men lezen, dat ter wille van een betere spelontwikkellng hard aanval len moet worden vermeden. Integendeel, zeg gen de Engelschen, verdient het grootere waar- deering om beide samen te laten gaan. Boven dien zal men het bü de Engelsche spelers spo radisch zien gebeuren, dat men zich In forsch- heid te buiten gaat, want men weet precies de grens, hoever men gaan kan, wat elders wel eens anders is. Hieruit kan men concludeeren, hoe twee mee- nlngen tegen elkander botsen. De strüd op de 4 x 100 Meter estafette leverde voor Nederland In zooverre een teleurstelling op, dat de te verwachten felle strüd tusschen Duitschland en Nederland niet in vervulling ging. Daarvoor waren de tüden: 41 sec. voor Duitschland en 41,6 sec. voor Nederland te ver ulteenloopend. Er werd gestart In de volgorde (binnen- en buitenbaan) Duitschland. Hongarüe, Nederland en Italië. In het nummer 5000 Meter hardloopen ver schenen van de 27 ingeschreven athleten slechts 13 aan den start, waaronder de Limburger Pe tit. Helaas heeft onze landgenoot den strijd niet Omtrent het verloop van dezen laatsten dag kunnen wü nog het volgende melden: De warmte te Turün was op dezen laatsten dag drukkend. In het Mussolinlstadion waren 10.000 toeschouwers büeen, toen de wedstrijden een a&nvang namen. Het eerste startschot werd gelost voor de Ma rathon, waarvoor 15 loopers vertrokken. Eerst moesten de athleten 2y, maal het stadion rond- loopen. Vandaar ging het naar bulten op vlakke, maar schaduwloooe wegen. Intusschen werden de wedstrijden voortgezet met de finale de Koningin uitgeloofd: W. Petrosla, eig. Tor- ringa te Warffum. 2e pr. 100 en gouden dasspeld, aangeboden door de Amstel brouwerij: Lady Bond, elg. A. O. v. d. Veen te Haarlem. 3. 30 Slater Patrick, J. Klaarenbeek, Amster dam. 4. Sir Axworthyk van L. Combee te N.-Amstel De wedstrijden, welke Zondagmiddag op de Veka-wlelerbaan te Amsterdam zouden worden gehouden, zün In verband met het ongunstig» weer afgelast en uitgesteld tot hedenavond, om half acht. De poging van J. de Wolff om het werelduurrecord .te verbeteren zal bü gunstig weer om half zeven aanvangen. Ten aanschouwe van 35400 toeschouwers werd in het stadion te Warschau de landenwedstrüd Polen—Duitschland gespeeld, welke eindigde met een 5—3 overwinning voor Duitschland. De rust was ingegaan met 1—1. Eerst In het laatste kwartier van de tweede helft heeft de betere techniek van Duitschland den doorslag kunnen geven* Hoewel *t weer zich Zondagmorgen zeer slecht liet aanzien, trokken tegen het aanvangsuar velen naar het Wllhelmina-terrein aan den Parallelweg, om het concours van de Bossche hippische vëreenlglng bü te wonen. De orga- nlsatlé liet niets te wenschen over. Alles klopte in details, zoodat het publiek zonder eenige on derbreking voortdurend aangenaam werd bezig gehouden. Wat afwerking betreft, mag dit con cours den velen aanwezigen bestuursleden van hippische vereenlglngen ten voorbeeld gesteld worden. Kort na het begin van het klein sprint cours betrad Z.Exc. de minister van Defi (Hamburger Segel Club) kwam als achtste aan Derde race: 1. „Boe”, gestuurd door von gestuurd door Ir. J. Loeff (Nederland); 3. „Tri nil”, gestuurd door van Arnold (Loosdrecht). Als vüfde arriveerde de „Windekind” met Jan Maas (Loosdrecht). 6. ,JTevo”, gestuurd door A. E. Dudok van Heel („Koninklijke”). 7 „Schalk”, gestuurd door Volker (Hamburger Segel Club). In het klassement won de aellvereeniging „Loosdrecht” met puntenvoorsprong op de an dere clubs. Osendarp was voor ons land het snelste weg. Hü weet zich tegen de andere loopers te hand haven. Helaas' is zün wisseling met Boersma slecht. Ook het loopen van den laatstee te van minder goede kwaliteit. Het gevolg is, dat Ne derland veel terrein verliest. Jansen haalt goed op, doch het Is niet voldoende om Berger nog kans te geven op de laatste 100 Meter Neder land moet zich met een derde plaats tevreden stellen'met een tijd van 41,6 sec., hetgeen toch nog een nieuw Nederlandse!) record beteekent (oud record 41,7 sec.). De tüd van Duitschland la 41 sec., die van Hongarüe als tweede 414 sec. Het resultaat was: 1 en Europeesch kampioen: Duitschland met de loopers Schein, Glllmelster, Hornberger en Borchmeyer. Tüd 41 sec. 3. Hongarije, tüd 414 sec., 3. Nederland :net Osendarp, Boersma, Jansen en Berger, 41.6 sec 4. Italië 42 sec. waarvoor aan den start verschenen: Facelli, Leitner, Scheele, A. Jaervlnen, Mandikas en Albrechtson. Na den start bleven de loopers büeen en vrij wel op gelüke hoogte kwamen zü uit de laat ste bocht. In den eindspurt won de Dultscher Sclieele in den tüd van 53,3 sec., hetgeen een nieuw Duitsch record beteekende. Tweede werd Aki Jaervlnen met ongeveer 3 Meter achter stand. Het loopen van den Itallaanschen kam pioen Facelli viel tegen en op de laatste 100 Meter liep hü een verloren wedstrüd. Hü ein digde als zesde- Het resultaat was: 1 en Europeesch kampioen Scheele (Duitschland), tüd 53,3 sec.; 3. A. Jaer vlnen (Finland) 53JS sec.; 3. Mandikas (Grie kenland) 54,9 sec.; 4. Albrechtson (Noorwegen); 5. Leltneer (Oostenrijk); 6. Facelli (Italië). Den spannende strüd werd gelerd in de De Belgische competitie is verleden week be gonnen en als ln‘ alle landen hebben ook in de Belgische clubs verschillende mutaties plaats gehad. Hoewel de schermutselingen op zoo’n eersten dag nog weinig Indruk maken, teekent zich echter onmiddellük het feit af, dat de kampioene van het vorig seizoen, de Union Saint Gllloise, haar goeden vorm onmiddellük te pakken heeft door met een 61 overwinning te starten. Daarnaast overtroefde de oude Ra cing Club Gent de Union door een nog gootere zege, n.l. 93. Voorts leverde deze eerste dag drie gelüke spelen, terwül de Antwerp F. C. net als verleden jaar bet seizoen met een ne derlaag opende. Kleine clubs zitten vanzelfsprekend niet zoo dik in de Marken, dat zü dure oefenmeesters kunnen betalen, en daarom doen zü dikwüls een beroep op spelers van naam om „con amore" die kleinere Vereenlglngen te assistee- ren. Zoo had ook de populaire Fürthspeler en internationaal. Hans Hagen, zich verdlenste- lük gemaakt, tot verleden week, vlak voor de competitie, Fürth een schrijven ontving van den Dultschen V. B., dat Hagen tot nader order niet In het elftal mocht worden opgesteld. Thans Is er een onderzoek In vollen gang, of Hans Ha gen Inderdaad „con amore” zün diensten heeft gegeven, want booze tongen beweeren, dat er wel een onverwachte chëque In zün brievenbus Is komen vallen, waarvan de schenker onbe kend is. Zooiete gebeurt niet alle dagen, zegt de D. V. B„ daarom willen wü het zaakje toch wel eens onderzoeken- De resultaten van de clubteamraoes tüdens de zeilweek te Burnham In de 12 M2, klasse waren: Eerste race: 1. „Hoe” van von Hutschler (Hamburger Segel Club); 2. „Trinil”, gestuurd door van Arnold (Loosdrecht); 3. .Schalk” van Volker (Hamburger Segel Club); 4. „Winde kind”, gestuurd door Jan Maas (Loosdrecht) 5. „Aay”, gestuurd door Ir. J. Loeff (Konlnklüke Nederlandsche Zeil- en Roelvereenlging)6. .Flevo", gestuurd door A. E. Dudok van Heel (Konlnklüke) Tweede race: overwinning, want Twee landeRwedstrijden trokken in dit prille seizoen reeds de aandacht. De eerste in ’t hooge Noorden, waar Noorwegen In Oslo Finland met 42 overwon. Zooals men weet zün de Nooren tegenwoordig heel wat mans en de verworven titel: De Kampioen van het Noorden Is dan ook volkomen gerechtvaardigd. Op dienzelfden dag sloeg Tsjecho-Slowaküe de Joego Slavische hoop aan gruzelementen, aangezien de Joego Slaven de stellige verwachting hadden na hun succes tegen Polen thans ook de Tsjechen te kunnen weerstaan. Praag gaf het antwoord, want Tsjecho Slowaküe won verdiend met 31. waarbü self* een hoogere score geen verbazing zou hebben gewekt. De uitslag van de harddraverü te Purmerend gehouden ter gelegenheid van het 450-jarig marktfeest, luidt als volgt: le pr. ƒ300 met de gouden zweep door H. M. Verleden week Woensdag heeft In bet Wiener Stadion te Weenen de eerste match plaats gehad van de finale om den Midden Europee- schen Cup. Deze strüd Is na veel emotie ten slotte door Admira met 33 gewonnen Aan- vankelük had het den schün, dat de Italianen de beste uitzichten zouden krijgen voor de elpd- overwlnnlng, want zü vingen aan met een keu rig spelletje, dat niet slechts buitengewoon ge- vaarlük was in den aanval, doch tegelükertüd Admira verhinderde op dreef te komen. In deze eerste periode veroverden de zuldelüke gasten dan ook een verdienden 20 voorsprong. Na de rust speelde de Weensche ploeg Ineens groot voetbal. Bologna verzette en verzette zich, doch kon ondanks de grootste krachtsinspanning Ad mira niet meer houden. En toen het eerste schaap over de brug was, volgde de gelükma- ker, terwül onder stormachtig applaus de schier onvennüdelüke nederlaag tenslotte nog In een 33 sege werd omgezet. Of het Weensche team nu ook den tweeden kamp van dit toumool kan winen zal de tüd leeren, doch men staat op Zooals niet anders verwacht kon worden, is de wereldrecordhouder decathlon Sievert (Duitsthland) Europeesch kampioen geworden. Met ruim 300 punten voorsprong op den Zweed Dahlgren behaalde Sievert totaal 8103,245 pun ten. De resultaten van de tien best geplaatste tlen- kampers luidden1 en Europeesche kampioen Sievert (Duitschland) 8103.245 punten; 2. Dahl gren (Zweden) 7770.83 punten; 3. Plawezyk (Polen) 7552.345 punten; 4. Dimsa (Lethland) 7451.40 punten; 5. Guhl (Zwitserland) 7347,47 punten; 6. Eberle (Duitschland) 7153.645 pun ten; 7. Contleri (Italië) 6846.835 punten; 8. Ruckstuhl (Zwitserland) 6548.915 punten; 9. Boulanger (België) 6391,09 punten; 10. Lux (Italië) 6368,18 punten. Nederland heeft bü deze eerste Europeesche kampioenschappen drie kampioenstitels behaald, voorts twee derde prijzen. I vierde prijs en 1 vüfde prüs. In het landcnklas- sement stonden Duitschland en Fin land boven de ranglijst met beiden 75 punten;- 3 Hongarije 55 punten; 4. Zweden; 5. Italië; 6. Nederland; 7. Frankrük; 8. Noorwegen. Daarop volgden nog landen als Let land, Zwitserland, Griekenland, Oostenrük 100 M.: Berger (Nederland) 10.6 sec. Berger (Nederland) 31A sec. Metzner (Duitschland) 47.9 sec. 800 M.: Szabo (Hongarije) 1.53 sec. 1500 M.: Beccali (Italië) 3 min. 54.6 sec. 5000 M.Rochard (Frankrük) 14 min. 36.8 sec. De derde dag der Europeesche athletiekkampioenschappen te Turün heeft voor Nederland fraaie succes sen opgeleverd. Berger werd, in te genstelling met de beslissing Zaterdag, door de jury aangewezen als winnaar van het nummer 100 Meter hardloopen. Het filmmateriaal heeft thans duidelük uitgewezen, dat niet de Duitacher Borchmeyer, maar onze Ismdgenoot Chris Berger als eerste door de finish ging. Het pro test, door de Nederlandsche officials ingediend, is door de jury toege wezen, zoodat onz» landgenoot op het belangrijkste nummer der kam pioenschappen den Europeeschen titel heeft behaald. Het tweede succes behaalde Berger in de finale 200 Meter hardloopen, welk nummer hij Zondag in den tüd van 21.5 sec. won met miniem ver schil op Sir (Hongarqe). Berger mag door zgn beide overwinningen op het oogenblik de snelste sprinter van Europa worden genoemd. Het derde succes, met Europee- achen titel behaalde Wim Peetere, die in het nummer hink-stap-sprong eerste werd met een sprong van 14.89 Meter. Deze zege werd met gering verschil behaald op den Zweed Svensson, die maar zes cen timeter minder sprong. tulgpaarden door geringe deelname met Kwie- rla als allerbeste. De andere paarden waren een klasse minder. Een aardige onderbreking was het nummer vierspannen. Het publiek genoot van den moolen aanbllk. Het vertoonde was zeer fraai. Vooral de militaire paarden uit Tilburg trokken Ieders bewondering. Gewoonte getrouw werd met een springcon cours handicap besloten. Ook hier ging het al niet beter dan in het klein. Wel kwam er éen paard meer door met 0 fouten, maar de deel name was ook grooter. Het gladde terrein was voor vele paarden de grootste hindernis. Gleed een paard eenmaal weg, dan verdween tevens het vertrouwen en werden talrüke fouten ge maakt. De winnaar reed een fraai parcours, al spant de ruiter zich onnoodig te veel in. Be moedigend is het succes van zoovele Jonge deel nemers. Een welgeslaagde dag, waar beste sport is gegeven en de hippische sport nieuwe en blüvende vrienden heeft gevonden. Klein springconcours: 1. J. v. d. Eynden, Arnhem (K. Hensen) Allze 0.58. 2. Luit. G. van Nynatten, Tilburg, Isollerung 0.62. 3. Luit. Lefèvre de Montigay, Ede, Tilly 0.69. 4. Stal Duinhoeve, Den Haag, Buckanan 3.72. 5. P. de Gruyter, Den Bosch, Gamecock 4.64. 6. A. v. Geloven. Tilburg. Nestor 4.74. 7. Dr. v. d. Werff. Vught, Mustaffa 8 56. Schoonste rijpaard: 1. Mej. A. Hlemstra. ’s-Gravenhage, Bastella. 3. Lult. Pahud de Mortanges, Amersfoort, Ma- del wie du. 3. Mevr. Pahud de Mortagnes, Amersfoort, Mar quis. 4. N. Uytendaal, Breda, Perl. Landbouwtuigpaarden (eenspannen) 1. Kwierla, A. J. van Rosmalen, Oss. 2. Pieter, J. v. Kollenburg. Best. 3. Kurosa, A. Schellekens, St. Michiels-Gestel. Concours d’élegance: 1. Mej. A. Hlemstra. ’s-Gravenhage. Bastille. 2. Mevr. Brüning. Eindhoven, Sonnekönlg. Groot spingconcours Lohengrin-wisselbeker en 200. 1. Gigolo, Luit. Baron denburg, Breda 0.61. 2. Irena, Nico Uytendaal, Breda 0.63. 3. Formlbable, D. Pasman, Den Haag 0.65. 4. Prins Igor, P. Leeuwenburg, Baam 0.71. 5. Mony Widom, N. Uytendaal, Breda 4.60. 6. Mustaffa. Vughtsche Manege, dr. v. d. Werf, Vught 4.61. 7. Toreador. Rltm. de Kruyff. Den Haag 4.65. 8. Berly. Majoor de Kruyff, Breda 4.66. 9. Eichenkranz. Lult. Ruys de Perez. Soester- berg 4.67. 10. Dragoner, res.-Luit. Vlielander, Numansdorp 4.76. De promotie-degradatiewedstrüd tusschen Hermes D.VjB. en V.V.V., te Laren gespeeld, ein digde in een draw. HD.VB. 79 runs, V.V.V. 68 voor 8, tü<L 10 K M.Salminen (Finland) 31 mln. 2.6 sec. J;.Loe,ff (Konlnklüke). De „Schalk” van Volker 4 x 100 M. estafette: Duitschland, 41 sec. 4 x 400 M. estafette: Duitschland 3 m. 14.1 sec. 110 M. horden: Kovacs (Hongarüe) 14.8 sec. Hutschler (Hamburger Segel Club); 3 ..Aay”. 400 M. horden: Scheele (Duitschl.) 532 sec. Marathon-loop; Toivone (Finl.) 2 u. 52 m. 29 s. 50 K M. wandelen: Kalin (Letland) 4 uur 49 min. 53.3 sec. HinkstapsprongPeeters (Nederland) 14.80 M. Tienkamp: Sievert (Duitschland) 8103245 p. Speerwerpen: Jaervlnen (Finland) 76.66 M. Discuswerpen: Andersson (Finland) 2 M. Hoogspringen: Kotkas (Finland) 2 M. Vèrspringen: Leichum (Duitschland) 7.45 M. Polsstokhoogspringen; Wegener (Duitsch land) 4 M. KogelstootenVïïdïng (Estland) 15.19 M. Kogetsllngeren: Porhola (Finland) 5024. Door een fout van de jury werd de eerste sprong van Peeters niet opgemeten. De tweede sprong van Peeters was 14.74 Meter, de derde 14.70 M., de vierde 14.80 Meter, de vüfde 14.89 Meter, terwül de zesde ongeldig werd verklaard. Uit deze cüfers blükt duldelük, dat de Zwolle naar constant sprong. De grootste concurrent was de Zweed Svens son, wiens maximum afstand 14.83 Meter be droeg, dus slechts 6 centimeter beneden den afstand van onzen landgenoot. Het resultaat van dit nummer was: 1 en Europeesch kampioen: W. Peeters (Nederland) 14.89 Meter; 2. Svensson (Zweden) 14.83 Meter; 3. Rajaasaarl (Finland) 14.74 Metér; 4. Luck- haus (Polen) 14.54 Meter; 5. Poyry (Polen) 14.47 Meter; 6. Milanese (Italië) 1424 Meter. Jaren her. in de glorietüden van Sparta en Willem II zün we wel meer getuige geweest van deze ontmoeting maar dan was er geen plaatsje onbezet en kregen we ’n heel ander spelbeeld. Dezer dagen waren wü toevallig nog in gezelschap van oude cracks en ’t was niet om te bluffen, dat zü beweerden dat in hun tüd on danks alles beter voetbal werd gespeeld. *n Nauwkeurige analyse is lastig te trekken, maar ver zün ze er in geen geval naast geweest. Sparta won weliswaar met fraaie cüfers en doch daarentegen Willem II was technisch be ter. Sparta het Sparta van de Korver niet. Het was ‘n dartel stellete dat ’n ongeëvenaard enthousiasme aan den dag legde. Het begin van de ontmoeting is reeds sen sationeel Jimmy Warburton die nu weer links buiten geplaatst is zet voor en Ooetlander scoort. Het spel gaat direct snel van doel, ’n Zelfde kans krügt Willem II eveneens wanneer Cruoq voorzet maar v. Ham de geboden kans niet accepteert. Cohen zoowel als Mes moeten om beurten de handen uit de mouwen steken. Bü een der Spartaansche aanvallen set nu Westdük voor en Voormolendoelpunt onhoud baar (03). Het typische was evenwel dat Wil lem II het spel meer op de vleugels hield en Sparta dit slechts sporadisch deed en steeds succes boekte. Het Willem n blnnentrio faalde evenwel nogal eens. Intusschen heeft Wilson Voormolen ‘n nette pass gepresenteerd waaruit hü tenslotte Mee incluis passeert (03). Met dezen stand wordt gedraald waarbü dé Spartanen een sterk geflatteerden voorsprong hadden Direct na de hervatting hebben de Spartanen weer succes en doelpunt Oostlander uit een voorzet van Westdük. Elndelük komt het verdiende puntje der tri colores wanneer Maas een vrijen trap fraai neemt en v. Gooi even fraai als onhoudbaar doelpunt. Neuwelüks Is er afgetrapt of Sparta doel punt op precies dezelfde wüze door toedoen van Meyer en Wilson. De Tllburgenaren komen overdonderend op zetten. De Sparta-defensie moet alle zeilen bü- zetten en zonder geluk zün de Spangenaren niet. Inmiddels heeft Willem II den achterstand tot 53 gereduceerd door v. d. Wouw uit voorzet van Maas en v. d. Wouw uit voorzet van Crucq. Wanneer Jimmy In bultenspelposltie den stand op 6—8 gebracht heeft te het pleit beslecht. De elftallen waren: Willem H: Mes (d.)v. Ierland en Smulders (a.); Hor sten, de Leeuw, en v. d. Poel (m.); Crucq. v. Gooi, v. d. Wouw, v. Ham en Maas (v.). Sparta: Cohen (d.)Verheul en Heshof (a)J Blommendal, Meyer en Wlteon (m.); Warbur ton, Seton, Voormolen, Ooetlander en West dük (v.). Scheidsrechter was de heer J. Mutters. Voor 70.000 toeschouwers vonden te Monza de Jaarlüksche races om den Grooten Prüs van Italië op de nieuwe autoracebaan plaats. In totaal namen 15 wagens aan deze race deel. Het traject was 500 KM. lang, dat In 116 ronden moest worden afgelegd. De wedstrüd is uitgeloopen op een fraaie Dultsche zege. Fagioli en Carraclola, die elkaar afwisselden aan het stuur., wonnen mett Mer cedes-Benz, terwül op de tweede plaats einlig- den von Stuck en zu Leiningen met Auto-Union. De eerste Alfa Romeo kwam op de derde plaats. Zondag was de laatste dag der kamploens- wedstrüden, welke op de banen van .Jtastina” in het Vondelpark te Amsterdam werden ge speeld. Het weer was niet zoo schitterend als de vorige dagen. Het resultaat van de afgeloo- pen wedstrijden is. dat de kampioenen gehand haafd blüven. Dat Timmer in ’t heeren-dubbel verloor, was een verrassing, maar de neder laag was niet noodig geweest. Alle hulde voor Karsten en Scheurleer, die van het minder goede spel van Timmer en Koopman partü wis ten te trokken. Dit vergoedt veel voor de ne derlaag, die Karsten op Leembruggen heeft moeten lüden. De Jongere speelsters en spelers kunnen nog lang niet het tempo der geplaatsten bühouden eri hebben zeker niet hun techniek en wedstrüd- routine. Het toumool heeft dan ook geen bui tengewone verrassingen gebracht. De uitslagen waren als volgt; Heerenkelspel (eindstrüd)Timmer sl. Hu- ghan 64, 61, 63. Dames dubbelspel (eindstrüd): Couquerque en mevr. Jonqulère sl. mej. Beteer en mej. Kerckhoff 63, 61. Heeren dubbelspel (eindstrüd)Karsten en Scheurleer sl. Timmer en Koopman 1310, 36, 6--4), 86. Gemengd dubbelspel (halve eindstrijd): mej. Belzer en Scheurleer sl. mej. van Lindonk en Karsten 63, 86. Eindstrüd: mej. Rollin Couquerque en Tim mer sl. mej. Belzer en Scheurleer 911, 61. 6—0.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 22