PROVINCIAAL NIEUWS I 0 ft NATIONALE MARKTEN AU ml MAANDAG 10 SEPTEMBER 1934 De moord te Hoofddorp Beide verdachten ontkennen GOUDEN KERK-JUBILEUM Te Uitgeest WESTWOUD ENKHUIZEN GROOTEBROEK OPENING G.V. O-TERREIN ZAANDAM EIGEN SCHULD Aan HOORN L. E. T. T. HEILOO FAILLISSEMENTEN Man doodgebleven Muziekconcours te Purmerend ASSENDELFT 8'. PURMEREND Te Zaandam 5 4 44 Weerbericht t BUITENVELDERT LEVENSVERZEKERING-BANK GROOTSCHE GEZELLEN DEMONSTRATIE NEDERLANDSCHE KORFBAL- BOND Wilt U meer weten van ons nieuw systeem Centrale verwarming en warmwatervoor ziening, kosten 2 cent per uur? Vraagt gerust, dat kast niets G. BURGER - Heerhugowaard - TEL. 19 lNA betaalt f 10.000 na 35 jaar of bij Uw eerder overlijden GROOTE INTERNATIONALE HARDDRAVERIJ Indian gij ven Uw 30»” jaar af. gedurende hoogstens 35 jaar. jaarlijks 211. - Stort Een goed geslaagde middag Wedstrijden te Berkhout een auto vastgehouden Te Purmerend WEERE a e GEMEENTELIJKE BEKENDMAKINGEN ODdetecheiding KERKBERICHT -OW-l.pk), £.1) Uiengrof 1 Meerssen. R. 3 Afdeeling kaas Het S.VJL-team maakte een goeden induik. (Deze pag- gedeeltelik gecorrigeerd). I ROTTERDAM „De Sport en de Gerellen- Vereeniging" afdeeling niet uitgekomen, omdat daar- geen nummer was ingestudeerd. dertng voor de leidsters, ze dans en om 8 uur rel- Bekroningen Zuiveltentoonstelling. De uit slag van de bekroningen van de tentoonstelling van zuivelproducten by gelegenheid van de Jubi leumfeesten, is als volgt: worden. Het motorrijwiel werd zwaar bescha digd. 4. Zoo wordt do auto In het rech te spoor terug gedrongen. van de volt son een halt thol nen Ben over bllct ik, en 1 hier bloo wan volk en 1 tot sned Ze wil in IS ook 1 van po Ut moec IJ. d Bene Btortl van 1 Uit groot moet» houd zijn i HJk. I aan i warer voor 1 en de (bijv. Duits, de Be Men front recht kende, v redes “t niet t heeft hem i de Pa idee h Ubilite voeren kansel werker die on tegeljjl keren zou in levend duur i keizer land n geen 1 naar werd i UW i delieve zoo nt speelbe tiever spaltlg gevoed, zwaard gen zjj Na I monan Weene waarin poging gen de taal, V Van dig als zag er markies misschil alles ee moeilijk Lorenzo renzo? wen? E gelul z voor de -t en Vermoge bekwaai het kwi wat «e ginds t haar gr Carvaja dacht, c na, dm Boerenkaas. Mei Edammer: 1 W. Kout te Edam; 2 C. P. van Wees te Stompe toren; 3 J. T. Poolman te Purmer. Mel-Augustus: 1 W. Kout te Edam; 2 O. Dek ker te Oosterblokker; 3 J. H. Kohne te Beem ster; 4 D. Molenaar te Purmer. Roode Commissie: 1 C. P. van Wees te Stom petoren; 2 8. Hooiberg te Purmerend; 3 C. Boots te Spanbroek; 4 P. Konijn te Venhuisen. Fabrieksbaas. Mei Edammer: 1 Goede Ver wachting te Bobeldljk; 2 Zuivelfabriek Tijd te Beemster; 3 Zuivelfabriek Venhuizen te Ven huizen; 4 Bamestra te Beemster. MAANDAG 8.15 Congregatie voor de vrouwen. DINSDAG te 7 uur Lof. WOENSDAG feest van Maria’s Naam. Te 7.45 Meisjescongregatie. DONDERDAG 7.30 gezongen jaargetijde voor den zeereerw. heer Jacobus Henrlcus Smeele. Te 7 uur Lof. VRIJDAG feest van Kruisverheffing. Te 7 uur Kruisweg; 8.15 Mannen-Congregatle. ZATERDAG feestdag van de 7 Smarten der H. Maagd. Te 1130 blechthooren voor de kin deren, te 4 uur voor de overigen; te 7 uur ro zenhoedje. m 1 tegenwoordigheid groot aantal belangstellenden officieel de Zaandam- Een tragisch voorval had plaats Zaterdag te Purmerend bij den ingang van het terrein, waarop een voorstelling werd gegeven van het Historisch spel. 'Jen omstreeks 50-jarlge man. die later bleek te zijn zekere J. D. uit de Wijde Wormer, viel plotseling neer. Na enkeel minuten bleek dat de man dood was. Het lijk is naar de St. Llduinastlchting overgebracht. Afdeeling boter Boerenboter: le prijs 8. Hooiberg te Pur merend; 3e prijs C. N. Vis te Beemster; 3e prijs F. Merthens te Kwadtfk. Fabrieksboter (ongepast.): 1 N.V. Kaas- en boterfabriek te Warder; 3 De Ster te Jisp; 3 Zuivelfabriek Nova Vita te Beets; 4 Stoom- zulvelfabrlek Twlsk te Twlsk. Fabrieksboter (gepast.): 1 Zuivelfabriek De Tijd te Beemster; 2 Zuivelfabriek Goede Ver wachting te Bobeldljk; 3 Zuivelfabriek Ons Be lang te Mlddelle; 4 Zuivelfabriek De Verwach ting te Wognum. B. en W. van Hoorn maken bekend: dat de verstrekking van boter- en vleesch- bonnen plaats heeft aan het bureau van maat schappelijk hulpbetoon op lederen Dinsdag, des namiddags van 2 tot 4 uur; in het tijdvak van 4 tot 18 September wordt op bon no. 35 mar garine verkrijgbaar gesteld bij M. Kappen, Kerk steeg 12 en S. Middelkoop. Gravenstraat 14; in het tijdvak van 3 tot en met 15 September -wordt rundvleesch in blik verkrijgbaar gesteld by C. J. Tool, Kleine Noord 23, D. Reek, Groote Oost 199, T. Koning. Groote Oost 36. H. Smit, Kerksteeg 17,- C. Stam, Italiaansche Zeedijk 45, N. Konijn, Groote Noord 35, K Schagen en Zoon, Breed 42, 8. C. Tool, Kerkstraat 4 en J. J. Faauw, Groote Noord 12S; dat aan het comité van de rk. vereeniging tot bestrijding der tuberculose „Herwonnen Le venskracht", alhier, vergunning is verleend tot het houden van een collecte binnen deze ge meente op 15 September en tevens op 16 Sep tember. tusschen 11 en 1 uur op het Groote Noord tusschen Kaasmarkt en Kerksteeg. De belde verdachten, die in verband met den moord op den electricien van B. te Hoofddorp zijn gearresteerd, zijn 37-jarige gescheiden echt genoote en zijn 23-jarige pleegzoon K., ontken- nen tot dusver lets van de zaaktè- weten; BtJ het onderzoek Is komen vast te staan, dat K. in den nacht van den moord nog in de woning van zijn pleegvader wis, die hij zeer vroeg in den morgen verliet om zich naar Bllt- hoven te begeven. De vrouw is naar Heemstede overgebracht, om ieder contact tusschen de verdachten te voorkomen. Heden zouden ze met elkaar vwor den geconfronteerd. Te Zaandam vond Zondag een dlstrictsgezel- lendag plaats, welke werd bU gewoond door on geveer 400 gezellen, afkomstig uit Amsterdam, Bovenkerk, Assendelft. Diemen. Ouderkerk. Purmerend. Volendam. Wormer, Weesp, Sloten en Zaandam. Na een grootache demonstratie volgde te half drie In het Vereeniglngsgebouw een massavergs- dering. welke werd bijgewoond door verschei dene heeren geestelijken w.o. de centraal-prae- ees Van Galen en pastoor v. d. Marck. Het openingswoord sprak de dlstricts-senlor A- v. d. Meer, die Zaandam dank bracht voor de ontvangst, waarna de senior van Zaandam een woord van welkom sprak. Vervolgens sprak kapelaan N de Rooy uit Amsterdam een rede uit over: 10 Sept. Veemarkt. 80 vette 135 00—235.00, 23 graskalveren 19 00— 9 vette kalveren 275072.50. idem per cent. 60 nuchtere slachtkalveren 312 vette varkens, zware, per K.G. AMSTERDAM. 10 Sept. Veemarkt. 480 vette koeien, waarvan de prijzen waren: le kwal. 58 62 cent. 2e kwal. 5056 cent. 3e kwal. 4248 cent per K.G. slachtgewicht. 128 melk- en kali koeien 100.00200 00 78 vette kalveren: 2e kw. 4046 cent. 3e kwal. 3338 cent per K.G. le vend gewicht. 88 nuchtere kalveren 3.506.50, 136 schapen 15.0017.00. 626 varkens: vleeach- varkens, wegende van 90110 K.G. 3738 cent, zware varkens 3637 cent, vette varkens 3436 cent pfer K.G. slachtgewicht- 26 paarden 60.00 A. Verhoeven, timmerman. Vllerden-Deurns. O. J. J. Steeghs, caféhouder en winkelier. Caslnowjeg 150-154. met deze onderscheiding. Den verderen geheelen middag was *t een prettige, gezellige drukte in Uitgeest, t Fraai versierde kerkgebouw was ter bezichtiging den geheelen dag geonend. evenals de beide R. K scholen en 1 feestterrein. Te zes uur in den avond werd begonnen met de uitvoering van de cantate, voor dit jubileum in elkaar gezet door den zeereerw. heer Nuyens en met muziek van Lans. De historische uitbeelding der tafereelen. als- med de bijbehoorende zang van meisjes- en mannenkoor waren uitermate te prijzen en heb ben dan ook veel bijgedragen to het welslagen van dezen prachtigen feestavond, waaaan hon derden en honderden deelnamen. Ook woonde Z. H. Exc. de Blsschop deze uit voering bij, evenals eenlge buurtpastoors en de oud-kapelaans der parochie. Na t laatste tafe reel. dat de verschillende socialee organisaties voorstelde, door de besturen met hun vaandels, richtte Mgr. rich nog to de aanwezigen. Het gouden Jubileum, waarvan de herdenking zoo prachtig was gevierd en geslaagd, zou bij Mgr. eeh onultwlschbaren indruk achterlaten. Daarbij hoopte Hij, dat dit feest een stimulans moge rijn voor de aanwezigen om ook in de toe komst te blijven werken aan geestelijken en so cialen opbouw, maar vooral ook aan het behou den van de eenheid, vooral in de politiek, welke ons de groote vrijheid heeft gegeven, waarover wlf ons nu verheugen. Daarna gaf hij alle aanwezigen zijn blsschop- pelijken zegen en verliet het feestterrein. Hlermeede was T mooie feest weer voorbij. Toch mogen we dit verslag niet beëndlgen voor aleer een woord van dank gebracht te hebben aan den herder der jubileerende kerk, den zeer eerw. heer Pastoor J C. van der Loos, aan wiens Initiatief en organisatorisch talent dit heerlijke feest te danken is. Moge het den vriendschaps band tusschen herder en geloovlgen steeds nau wer aanbalen. Ernstige aanrijding Dichtbij sljn woning nabij de Koenekade werd de veehouder 8. door een motorrijder, die zeer snel reed aangereden. Belden kwamen te vallen. S. llejf*eenig onbe duidende verwondingen op, terwijl de motor rijder over den kop sloeg en met ernstige ver wondingen en een zware hersenschudding naar een ziekenhuis te Amsterdam vervoerd moest Zondagmiddag vond te Krommenie de opening plaats van het schitterend gelegen G V O.-ter rein. Des middags om een uur ging men van het RK. Vereenlglngsgebouw in optocht naar het terrein. Voorop marscheeiden Graalmelsjes. gevolgd door het muziekgezelschap .Kunst en Vriendschap” en achtereenvolgens de K.J.C., bestuur G.V.O., leden der gymnastiek- en voet- balvereenlglng. OnmlddeUljk na aankomst op het terrein werden zang en reidansen door de Graal uitgevoerd, welke door vele belangstellen den werden gevolgd. Hierna vond de inwijding plaats van terrein en kleedkamers door den geestelijken adviseur. Dan kwamen de turners In het veld. De pres taties van deze nog jeugdige vereeniging onder leiding van den heer W. Woud vielen zeer te waardeeren. Alvorens de wedstrijd G.V.O. IVJ.C. I (1ste kl. TVCB om de beker) begon, overhandigde de aanvoerder van VJ.C. aan den voorzitter van G V O. een bouquet bloemen en sprak daarbij een toepasselijk woord. De voorzitter, de heer J. Neelen, dankte voor deze hulde en bracht tevens dank aan het RK. kerkbestuur, dat de vereeniging in staat heeft gesteld, een dergeiyk terrein te openen. Na dit offldeele gedeelte stelden de elftallen zich op onder leiding van den heer Houtman. De we leer w. kapelaan de Claermaeker bracht den bal aan het rollen en onmiddelljjk nam G over, stevende op het V.-doel af, doch de kee per greep resoluut in en keerde het gevaar. Het spel golfde gerulmen tijd op en neer met wisselende kansen. Meer en meer kwamen dan de gasten in den aanval en een schitterend schot van den rechts-binnen bleek Molenaar te machtig (0—1). G. liet den moed niet zinken en een felle aanval volgde. Koning kreeg den bal vrij en loste een kogel, welken de keeper onvoldoende wegwerkte, doch hij wist zich keu rig te herstellen. Er werd in een tamelijk vlug tempo gespeeld ondanks dat het terrein nog zwaar bespeelbaar was. Uit een corner schiet Koning keihard in, 11. Wederokn trok G. ten aanval en een prachtig schot van Noom wist de keeper te keeren. De gasten begonnen zich weer te roeren en oefenden een druk uit op het G.-doel en toen Berkhout een bal wilde wegwerken, gebeurde <ttt jamfrifetltflt In tegehdvet^estéMe-richting en zoo belandde hij het G.-doel <12). De rust ging in met dezen stand. Tijdens de rust werden hoogbrugoefeningen gegeven door de turners. Menig staaltje van lenigheid werd gedemonstreerd. Vol goeden moed begon G. aan de tweede helft, doch de eerste aanval was voor de gas ten en hierbij kroop G.’s doelverdediger door het oog van een naald. Ook hier bleek het slechts uitstel, want toen eenlge G.-spelers keurig wer den gepasseerd werd doorgegeven aan den rechtsbinnen die met een goed schot de leiding vergrootte, 13. Met geestdrift werd verder gestreden. Koning kreeg een afgemeten pass dien hij in een doel punt omzet 23. Binnen eenlge minuten was het Sierhuis, die een brillante partij speelde, die het leder over den ultgeloopen keeper in hét doel deponeerde 33. Een tamelijke druk werd nu op het V.-doel uitgeoefend, doch Noom was nogal eens mis door het effectvol terrein en had dan ook geen succes. Dit laatste kwam aan den anderen kant toen de linksbuiten een ol. houdbaar schot loste 34. Na den aftrap on dernam G. een snellen aanval, doch de mooie kansen, door G. de Jong geboren, gingen ho peloos verloren. Nu was V. In den aanval en de linksbinnen had succes toen htj over den ultgeloopen keeper Inschoot 35. Bij een scrim mage voor het V.-doel benutte Sierhuis de kans om den achterstand te verkleinen (45), waar mede het einde kwam. Na den wedstrijd werd 4 x 100 M. Estafette geloopen, welke door VJ.O. gewonnen werd. De wedstrijd G.V.O. 2VJ.C. 2 om een me daille van het Boskrohuls. eindigde In een 81 overwinning voor G.V.O. Het eenlge tegenpunt ontstond door een penalty. G. speelde een schitterenden wedstrijd met een pracht van een voorhoede. Het touwtrekken G.V.O.—VJ.C. werd door VJ.C. gewonnen. De T.T.D.-tentoonstelling Deze tentoon stelling in de Doele gehouden is een groot succes geworden. Ruim 1000 betalende bezoe kers hebben den bloemenschat in oogenschouw genomen. M-jarig bestaan Zaterdagmiddag is in het Wapen van Amsterdam in t; van een l heet 50-jarig bestaansfeest van ache bad en zwem-inricht ng De voorzitter. jH. J. Visser, gaf een historisch overzicht van de vereeniging gedurende de hal ve eeuw van haar bestaan. Vooral de laatste jaren is de vereeniging sterk in bloei toegenomen. Het aantal leden is ge stegen tot 1200- Spr. wees er op, dat van de vijf oprichters, de heeren J. J. Ebmeljer, G. van Heynlngen, C. va nde Stadt, R. Aten en Wljens, thans nog vier in leven zijn. Hierna dankte Burgemeester Ter Laan de vereeniging voor *t vele goede werk, wat zij In den loop der Jaren verrichtte. Vervolgens voerden 1 woqrd Dr. van Rooyen, directeur van de gemeentelijke genees- en ge zondheidsdienst en verder de heeren Coenraad Honig voor de Badinrichting te Zaandijk. Gé Dekker voor Neptunus en J. Kroonenberg voor de plaateelijke afdeeling van bet Witte Kruis. De jaarlljksche L.E.T.T. is dit jaar gewijzigd in een 3-daagsch feest. Naast de tentoonstelling van.land- en tuinbouwproducten is er dressi*ur- proef en demonstratie Landelijke Rljvereenl- glngen volksspelen en kermesse d’été. De inzen ding rundvee en paarden is groot te noemen, waarnaast schapen, varkens, pluimvee en ko nijnen. Het is een groote afwijking van het Jaarlljksche program, doch het is de bedoeling van het nieuwe bestuur dat de 3-daagsche L.E.T.T. de kermis zal vervangen. De lage en trée kan voor niemand een bezwaar zijn. Voor bijzonderheden zie de geplaatste advertentie. 1. Een auto rijdt A rechtuit(oeéaee- A pief 4tNMarbo*««) I De wedstrijden van den Neded. Kolfbond. welke te Berkhout worden gehouden, in de kolf baan van „De Ridder St. Joris”, zijn Zaterdag aangevangen. Zondag was de belangstelling heel groot. Van alle zijden waren de kolfbroeders naar Berkhout getogen om elkander In vriendschappeiyken kamp te bestrijden. Het weer leende zich er voor om buiten te zijn, zoodat de attracties een welkome afleiding vormden. De offldeele opening vond Zondagmiddag te ongeveer twee uur plaats. De heer Bakker, voorzitter van de kolfclub „De Ridder St. Joris”, sprak het welkomst woord uit. De voorzitter van den Ned. Kolfbond, de hee/ dr. G. C. van Balen Blanken, riep daarna al len het welkom toe. De kolfsport moet de sport blijven voor den geposeerden leeftijd. Burgemeester Best van Berkhout voerde hier na bet woord. Spr. was blijde, dat men deze feesten in zijn gemeente wilde houden. De heer Van Balen Blanken bood hierna een prijs aan voor den speler van „De Ridder 8t. Joris”, die in de eerste en tweede serie het hoogst aantal punten behaalde. BH de voortgezette wedstrijden heerschte een gezellige sfeer. Er is echter niet zoo heel hoog geslagen; daarvoor leende de baan zich niet zoozeer. Aan het eind liep hij nog al af. al was het niet too, dat de baan ongeschikt was. Onder de Junioren, die voor het eerst in de baan kwamen, waren ook reeds goede kolvers. De heer C. Schenk te Barslngerhorn sloeg een serie van 44 punten, wat een heele prestatie Is. In memoriam Na een langdurig ziekbed is op 57-jarigen leeftijd overleden de heer C. Bak ker Dm. In hem is heengegaan een algemeen geacht man. Een dier stoere West-Friezen. die uitblin ken door groot geloof, onverzettqlljken wil en geweldige arbeidskracht. Gedurende 19 jaren heeft hij onafgebroken zitting gehad in het bestuur van de vetllngs- vereenlging „De Tuinbouw", alwaar zijn helder inzicht, gepaard aan een stuwende voortvarend heid, op hoogen prijs werd gesteld. Hij was iemand, die zich nimmer op den voorgrond plaatste, "geen spreker, doch ’n harde werker. Verschillende organisaties hebben den overle dene als bestuurslid mogen kennen, o a. de Coö peratie eerst als bestuurslid, daarna als lid v. d. Raad van Toezicht, vervolgens de R K. Kiesver- eeniglng. De laatste oogenbllkken van dit werkzaam leven werden een heerlijke beleving van diep godsdienstige overtuiging, een volmaakte troost en voorbeeld voor zjjn geliefden, die nu om echtgenoot en vader rouwen. HU ruste in vrede. Jonge Wacht Donderdagavond half acht algemeene groepsbijeenkomst voor de Jong: Wachters. Dinsdagavond half acht aspirantengroep. Graal-agenda Dinsdag 730 uur Propagan daclub. Woensdag algemeene H Communie. 's Avonds 8 uur ver Vrijdag 7 uur religli dansen. Alle clubs zijn om 9 uur afgeloopen. Zaterdag is te Purmerend onder groote be langstelling een Internationale harddraverij ge houden, waaraan 14 paarden deelnamen. Na een feilen strijd was de uitslag: 1 Pre toria, eigenaar en berijder K 'T'o-ringa te War- fum 300)2 Lady Bond, elg. A. C. v. d. Veen, Haarlem, ber. J. van Leeuwen Jr. 100); 3 Sis ter Patrick H„ eigenaar J. Klarenbeek te Am sterdam. berijder L. Enslng (ƒ50); 4 Sir Ax- worthy K„ eig. en ber. L. Combree te Nleuwer- Amstel 25). De berijder van het paard waarmede de eer ste prijs is gewonnen, kwam bovendien in het bezit van de gouden zweep, beschikbaar gesteld door het Koninklijk Huls en de gouden das speld van de Amstel Brouwerij. 2. Hri •cfrturdari 4 gaat naar rechta wagglgdea (.lippee) Geslaagd. Te Utrecht is geslaagd voor het examen vrije orde-oefenlngen mej. Jo. van Bu- chem, onderwijzeres aan de R. K parochieele meisjesschool alhier. Zaterdagavond vond een automobilist een jongeman te Purmerend langs den weg bewus teloos liggen In den grasberm, vlakbij een fiets. H(j bracht hem naar het ziekenhuis te Pur merend. Aanvankelijk kon hem geen verhoor worden af genomen. Doch toen hij later bij kwam. deelde hij mede, dat hjj afkomstig was uit Amsterdam en was zekere ten C.. wonende in de Mercatorstraat aldaar. Hij vertelde, een auto te hebben vastgehouden en deze, toen hl) uit tegenovergestelde richting een auto zag naderen, te hebben losgelaten. Daarbij was hU tegen een boom gebotst, met het gevolg dat hij tegen dén grond werd geslagen. C. had een hersenschudding opgeloopen. Zijn toestand Is thans redelijk wel. Hoogste stand: 768.4 te Helsingfors. Laagste stand: 744.4 te Jan Mayen. Verwachting: Zwakke tot ma tigen wind uit Zuloelljke richtlgen, licht tot half bewolkt, droog weer, iets wanner overdag. Zon op 6.26, onder 7.27. Licht op 737. Eerste kwartier Zondag 16 §ept In Memoriam Nadat Zaterdag 8 Septem ber in de parochiekerk van den H. Martlnus de plechtig gezongen Requiem voor de ziele- rust van wijlen J. Groot te Binnenwijzend door den Zeereerw. Heer L. Th. Mulder, was opge dragen, werd het stoffelijk overschot. Onder groote belangstelling ter aarde besteld. Dat de overledene een sympathiek en bemind persoon is geweest, bleek wel uit de belangstel ling. Vele autoriteiten en bestuursleden, waarvan de heer J. Groot een ijverig lid was. waren aanwezig, oa. merkte we op J. A. Spigt en J. Karsten respectievelijk Kassier en directeur van de Boerenleenbank in de parochie Hoog- karspeL Zondag werd ter gelegenheid van de viering van de jubileumfeesten te Purmerend een na tionaal muziekconcours gehouden, waaraan acht muziekvereeniglngen deelnamen. De uitslag was als volgt: Eerste afdeeling fanfare. Eerste prijs niet toe gekend. Tweede prijs TA.VK.N.U., Warmer- hulzen. met 261 punten; idem St. Cecilia. Heiloo met 259 punten; idem Willen is Kunnen, Lut- jebroek, met 274'punten. Afdeeling Uitmuntendheid fanfare: 1 „Zul- derwoude” te Zuiderwoude met 311 punten; id. eerste prijs Beemsters Fanfare met 306 punten; ld. eerste prijs De Vriendschap te Schoort met 301 punten; tweede prijs Crescendo. Watergang, met 276 punten; Excelsior, Warder, met 274 punten. In den eerewedstrijd werden de prijzen be haald als volgt: eerste prijs Beemsters Fanfare met 147 punten; tweede prijs De Vriendschap. Cchoorl. met 143 punten; ..Zuiderwoude" is in deze voor Augustus Edammers. 1 Zuivelfabriek Vlijt te Beemster; 3 Stoomzuivelfabriek Purmer te Pur mer; 3 Zuivelfabriek Hoop te Wee re Hoog woud; 4 Zuivelfabriek Twlsk te Twlsk. Commissie Rood: 1 Zuivelfabriek De Hoop te Hoogwoud; 3 Zuivedfabriek Tijd te Beemster; 3 Zuivelfabriek De Hoop te Assendelft; 4 Stoom- zuivelfabriek Purmer te Purmer. Commissie Blank: 1 Stoomzuivelfabriek Pur mer te Purmer; 3 Zaanstreek te Wormerveer; 3 De Hoop te Hoogwoud Weere; 4 Zuivelfabriek Koegras te Callantsoog. 6. als u tagan 1 dan slip Instuurt, gaat da auto In da rondta toUen (zie 7) 100 00 4 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Marktverloop. Runderen flinke aanvoer, stug ge handel. Eerste kwaliteit prijshoudend, vette kalveren in verband met de Israëlitische feest dagen weinig aanvoer, handel lui. lage prijzen. Varkens behoorlijke aanvoer, handel goed, prijshoudend. ALKMAAR, koeien 35 00, KG. 50—75 4.00—12.00, 2933 cent. Handel matig. ALKMAAR. 8 Sept N.V. ■lervelllng voor HoU. Noorderkwartier Aanvoer 130 000 klpeleran: 58-60 3 4 1ÖÖÖ0 eendëleren 2 00—3 30 LangendUker Muizen 3 904 10 Zeeuwacba Elgenh. 3 703 90. Idem blauwe 3.904.10. idem bonte 3 804 00. Hlllegommer zand 4 554 90. Drentse he glgenh. 3.003.75. Zeeuwache Blntjea 3 403 .85. i maar voor alles bezinning op eigen principe. Hoe kan de sport het beste toegepast worden? Ook sport is aan mode onderhevig. Na de ver keerde zijde van sportbeoefening scherp belicht te hebben, wees spr. op het goede, zefs het on ontbeerlijke. dat in de sport huist, want eerbied voor het lichaam houdt in een erkenning van den Schepper. Doch geen sport voor de sport, maar sport als training voor het lichaam ter eere van de onsterfelijke ziel. Sport is een mid del tot persoon-vorming Na de rede van kapelaan De Rooy richtte de oentraal-praeses Van Galen nog eenlge woor den tot de gezellen, hen opwekkende tot een echt gezellenleven. Moge de offerzin, die u naar Zaandam voerde, u opjagen tot sterke activiteit, tot verhoogde liefde voor de gezeUenvereenlging, tot trouw aan uw program, trouw aan uw wijding en trouw aan uw heilige Idealen. 7. En U draalt aan 4 haaien of Kalven •lag om (met alle gevolgen: 8) Bij de Jeugd gaat het zoo, zei spr., om het be zit van eigen vormen. Iets eigens moeten wij tien groeten. WH willen ook de voorhoede zijn voor een betere maatschappelijke orde. Ook in het godsdienstige constateeren wij een beter begrijpen, een meer meedoen, meeleven en mee bouwen. Zoo is ook de verhouding tot de sport beoefening. Het gaat niet over de technische kwaliteiten van het spel, ook niet over de leiding •mn beeteande katholieke sportorganisaties, 5. Al. U echter 4 In figuur 3 het •tuur neer link» I A-aeH...(zle6) -hl» tv:" -Tijdens de lunch deelde Mgr den oudsten Ijkmeester, den heer A. W. Groen, mede, dat ’tz. H. den Paus behaagd had hem wegens zijn verdiensten als zoodanig 1 gouden kruis Pro Ecclesia te schenken. Mgr. hechtte den gedeco reerde zelf t kruis on en wenschte hem geluk 3. Draal dan da 4 voorwielen óók naar recht» (met den *llp méé du<l) Voorbereid door geestelijke oefeningen en voorafgegaan door een wekenlange Instudeering van een speciaal samengestelde cantate, waar aan een negentig-tal parochianen hun mede werking verleenden, werd Zondag het gouden kerkjubileum te Uitgeest gevierd. Des morgens naderden nagenoeg alle paro chianen tot de H. Tafel. Vlaggen wapperden uit bijna alle hulzen der parochianen en gaven aan de straten, waarlangs ZljnHoogw. Excellentie de Biaschop van Haarlem zijn weg zou nemen, een fleurig en geestelijk aanzien. Tegen den tijd, dat de blsschop het dorp zou binnenrijden, stonden dichte rijen van menschen. Katholieken zoowel als andersdenkenden, langs den weg ge schaard, welken de auto zou volgen. Het vroolljk gebeier der klokken kondigde weldra aan. dat Z. H. Exc. was gearriveerd en zegenend reed hij langs de dichte menschendrotnmen tot aan de R K. pastorie in de Langebuurt. waar Jonge Wachters in costuum, In twee rijen opgesteld den blsschop doorgang verleenden en hem eer biedig salueerden. Op het terrein achter de R. K. Meisjesschool was een hulpaltaar opgericht, waarvan aar. belde zijden de vaandels der velschillende ver- eenlgingen waren' ppgesteld. Voor de zieken en ouden v*n dagen was een speciale ruimte open gelaten en eeen tent van t Wlt-Gele Kruis in elkaar gezet. Te ruim tien uur verliet Mgr.. voorafgegaan door tal van geestelijken, de pas torie en begaf zich naar T terrein, waar de Pontificale H. Mis zou worden opgedragen Z. H. Exc. werd hierbij geassisteerd als volgt: presby- ter-assistens de hoogeerw. heer Lucassen, de ken en pastoor van Beverwijk; troondlakens dc zeereerw. heer H. J. Berkhout, Rector van t Maagdenhuis te Amsterdam en de weleerw. kap. Heljlnk van Den Haag, beiden oud-kapelaans der parochie. De seereerw. heer Dom. Scheer- min O.S.B., priesterzoon der parochie, fungeer de als diaken en de weleerw heer van Houten, eveneens oud-kapelaan, als subdiaken. De zeer eerw. heer J. Bouman, leeraar aan 1 klein Se minarie te Heemstede en de weleerw. heer J. Leenders. kapelaan te Leiden, belden oud-kape laans der parochie, assisteerden ad mltram cn ad baculum, terwijl eenlge lagere functies wer den vervuld door een viertal oud-misdienaars. Onder de verder aanwezige geestelijken merk ten we o.m. op den zeereerw. heer pestoor J. C. van der Loos, pastoor der jubileerende parochie, de zeereerw. beer van Baaren, pastoor te Oudorp, de beide eerw. Paters Franciscanen, hierboven genoemd en de weleerw. heer J Voor- twisk. kapelaan te Uitgeest. Ook ie burgemees ter van Uitgeest was met zijn echtgenoote op *t terrein aanwezig. Het zangkoor voerde op verdienstelijke wijze de gewone Gregoriaanse!» Misgezangen uit en zong na afloop het ,Kaec Dies” van Giessen en het .Ave Maria” van Wlerts. Na t Evange lie hield Mgr. een toespraak, welke door mldd’l van luidsprekers over "t geheele terrein duidelijk te verstaan en te volgen was Hierna werd de H. Handeling voortgezet Eenlge aanwezige zieken hadden het groote voorrecht uit de handen van Mgr. de H Com munie te mogen ontvangen. Te ongeveer 12 uur was de plechtigheid afgeloopen en begaf Mgr. Aengenent, wederom door de asslsteerende gees telijken voorafgegaan, zich nu naar het Zuster huis, waar de lunch zou worden gebruikt. K. „S.V.A." Zondag heeft de opening plaats gehad van het terrein. Te half twee vond de eerste wedstrijd plaats tusschen S.VA. a juniorenW.8.V. b Idem. In een vlot gespeelden strijd bleef de thuis club" met 5—1 de meerdere. De Jongens gaven uitstekend spel. Met dit elftal zal men in de competitie zeker een goed figuur slaan. De me daille bleef in eigen huis. Te drie uur de offldeele openingswedstrijd 3 VA. 1—W.8 V. 1. De eerw. kapelaan Ch. Wenneker deed den aftrap. Het begin was ver rassend. Een schot op het W.-doel keert de doelman ten halve en de S.-midvoor straft deze fout 10. Hierna een gelijk opgaande strijd, waarbij de betere tactiek der gasten opvalt; het harde werken der thuisclub zorgt er echter voor, dat het een kwartier duurt voordat de gelijkmaker er Is, 11. Tien minuten voor rust breekt de W.-mld- voor, gevaarlijk door en een hard schot op kor ten afstand verdwijnt vla de vingertoppen van den keeper in het net 21. Na de rust houdt de thuisclub tegen den een klasse hooger spelenden tegenstander moedig vol en dit wordt beloond als de linksbinnen In moeilijke positie een scherpen omhaal inzendt, welke doel treft 22. Beide partijen spannen zich nu nog eens extra in. De druk wordt steeds zwaarder en S.-achterhoede heeft de handen vol. Nog twee maal weten de gasten te scoren en met een 43 overwinning voor de W ormers kort het einde. De voorzitter, de heer H. J. Trompert over handigde hierna met eeh hartelljk woordje de uitgeloofde medaille, waarmee het einde kwam van dezen sportmiddag, welke door een talrijk publiek werd bijgewoond. Opgegeven door v. d. Graaf 8e Co„ N.V. (Aid. Handelslnformatles) Failliet \erklaard: x 5 Sept.: D. Opachoor. behanger. Dam 12. Schie dam. Joh Chr. van Dam. Matbeneaserweg 71a, Rotterdam. J. W. Noman. Beukelsdljk 10. Rotterdam. G van der Heul. Willem Nagelpleln 18. Hlllegersberg. Pieter Valk en Theodoras Cornelia Valk, tuinders, gewoond hebbende KTallngscheweg 379. Rotterdam, thans zonder bekende verblijfplaats. A. Pas, komenljsman. Akkersdjjkstraat 40. Rotterdam J. Vermei), wed. van P. Vórweü. sigaren winkelierster. wonende Mzekstraat 11 b, winkel Kerkepad 18. Rotterdam. W. H van Pet. Slonstraat 21. Rotterdam. K Rotman», blerbottelaar. Soetendaolacbe- van SchetsenBen.. Molenstraat Burgerlijke Stand. Geboren: Antonie Jaco bus z. v. I. Th. de Weger en J. Moot); Jacobus Hendricus Johannes z. v. J. H. J. Coffeng en G. Nan; Ellse Minke Elisabeth d. v. J. Wljmen- ga en E. G. W. M. Böckman; Wljnanda Alber tina d. v. M. J. Nooltgedacht en A. Aanen; Paulus Ludgerus Josephus s. v. G. B. Lebbink en P. J. G. Huisman; Tjlttske Marie d. v. T. ser en G. Harlngsma; Klaas z. M. Winkel en O. Mol; Johanna Maria Adriana d. v. J. C. A. van Eljk en A. K. Koeten. Overleden: Marcellus Gregorius Marie van der Knaap 2K J. z. v. A. J. v. d. Knaap en M. Bakker; Everdina WeljUng, 74 J., wed. v. N. A. Kind; Aaltje van Keulen, 45 jaar, echtgenoote van J. Post. Ondertrouwd: 8. Wigelaar en Aagje Veer; Ja cobus Sijm en Anna Oud; Cornells van der Rol en Johanne Verus; Hendrik Antonie de Greef en Johanna Maria Anthonla Koop; Cornells Pee- re boom en Antje DoL «ooi saoces! De zuivelfftriek de „Hoop" behaalde op de tentoonstelling te Purmerend een eersten prijs met de gele commissie, een derden prijs met de blanke commissie, een der den prijs met de kleine kaas en van den Zul- velbond een tweeden prijs. Nachtdienst apotheken. Gedurende de week Is voor nachtdienst geopend de apotheek dr. C. de Jong, Groote Noord. weg 9, Rotterdam. 21 Augustus: F. 129, Oud-Vossemeer. H. M. van Breugel. kruidenier en brand stoffenhandelaar, Kloosterstraat 97, Loon op Zand. Math. O. Prinsen, electricien en koopman. Broekhovenscheweg 194. Tilburg 33 Aug.: J. Bemmelen. schilder. Dr. Ackens- pleln 18. Bleyerhelde-Kerkrade. J. Wlttellngs. slager. Maastricht. 5 Sept.: G Kukken. sigarenwinkelier, Llpper- kerkstraat 157. Enschede. A. H Hammink, koopman. Haaksbergen straat 71. Enschede. H H Weltkamp. burgemeester. Heemse, gem. Ambt-Hardenburg. J. Nyenhuls, koopman. Enschede. Johannes Smlnk. bakker. Rustenburg, ge meente Ursem. Fr. Nleuwpoort, Hoorn. F. R de Vries, fouragehandelaar. Wolvega. 6 Sept.: P. A Strikwerda. veehouder, Wlnsum Jan H. Annema. boerenbedrijf. Murmer- woude. D Velleman. slager. Rlnsumageest. Cornells W. van der Sluis, veehouder, Lip penhuizen. D Feltaema. zonder beroep. Schoolstraat 13. Leeuwarden. Arién Canrinus, sigarenfabrikant, Worfcum. J. Weleer. Oude Kerkstraat 3. Spanbroek. P. J. Sporken. koopman, Chevremont-Kerk- rade. M WUckmans, caféhouder. Mariënwaard 1, Rothem-Meersaen. J. H. Lemmer», schrijnwerker. Steegst raat. A. Paffen. lederhandeiaar, Herzogenrath (Dl.), beroep medeultoefenend te Kerkrede. J. Nljssen, landbouwer en caféhouder. Na gelboek. Com. Schinnen. H. Hamelen-Nyst. haardenfabrikant, Groote Gracht 86 Maastricht. G. H. Schmitz, landbouwer, Mellch. Sept N.V. Elervelllng Aanvoer 130.000 klpeli 3.10—3.40, 60-63 3.303.60. 62-64 3 303.80, 64-66 ;C l.CC 10 000 eendeteren 2.003.30 AMSTERDAM. 8 Sept. Aardappelprijzen. Andö- Muizen 3.904.10, idem blauwe 3.70390. 3.90—4.10. - Hlllegommer zand 4 554 90, menu. 3.003.75. Zeeuwache Bintje» Aanvoer 243 100 K G. AVENHORN. 8 Sept Coöp. Land- en Tulnbouw- en M -ktvewen Avenhorn en Omstreken 500 K G Eigenheimers 3.30 per 100 KG. 8500 K.G. Roode kool 1.00—3.70. 5500 K.G. Gele kool 1.40 3 00 per 100 K.G. 85000 KG. Uien: groote maat 2.102.40. gewone maat 1.702.30. Drielingen 120 1.50, Nep 2.303 80 per 100 K.G. 17000 stuks groote Bleten 5 60—8.30, 9000 stuks kleine Bleten 3.303 90 ner 1000 stuks. 5500 manden Augurken van 6 K.G.: grof 6 cent, basterd 11 cent, stek 6 ct. per mand van 6 K G. 10O0 zak Slaboonen van 15 K.G dubbele z. 6r 0 75-^-165. Idem m. dr. 0.601.40 per zak van 15 K.G. 1600 K G. Worte len: Flakkee. verbeterde 6080 cent per 100 K.G. AMSTERDAM, 8 Bept. Vlsch. Aangevoerd door 6 motorbottera benevens conslgnatlezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vlschhal De Ruyter- kade Amsterdam Besomming van de botter» 83.00 314 00. Handschol per kist 10 0014 00. kleine Schol 5.00—6 00. Schar 2 40—3.90 per kist. Groot» Tongen per K G. 1.30, middel Tongen per K.G. 1.05. kleine Tongen per K.G. 0.80. Vit de hand verkocht op het buitenterreinAal per pond 24 40 eent. Bot per pond 10-16 cent. Harder Bok king per 100 stuk» 1.251.75. Garnalen per 13.5 KG 2 35—3.50. BROEK OP LANOENDIJK, 10 Sept. 1800 KG. aardappelen: Blauwe Eigenheimers 3J0. 1750 K.G Wortelen 70—90 cent 15000 K G. Roode kool 1.60—2 80. 12000 K G. Gele kool 2.00 —2 50, 30000 K.G. Vroege Witte kool 140—1.60. 31000 K.G Uien: Gele Uien 180—2.20. Gele Drielingen 1.10—1.70. Gele Nep 220—2 70. 8200 stuks Boem kool: I 4.90820. II 1.50250 1600 K.G. Slaboonen 6.50—10 80. 140 K G. SnUboonen 750—10 60. 475 K.G. Bleten 2 30. BLOKKER. 8 Sept. „Op Hoop van Zegen” R. Victoria 15.40—20.10. W. Kweta 2507 20. Augurken 2.0010.00. Jutteperen 9.4013.10. Trlumf 8.0012 00. Tomaten 2.003.00. Advocaat 1 601.80, Clapp's 13.10—(-16.90. Diamant 2.60 6.80. BOVENKARSPEL. 8 Sept. ..De Tuinbouw" 439 baal aardappelen: Due 8505 cent, blauwe 1.301.55. Elgenh 85 cent per baal. 973 baal Uien: grof 1.051.25. groote 0 80—1.25. drielin gen 4065 cent, nep 1.00125 per baal 43875 stuks Bloemkool: I 79011.30. II 1503.70. in 1.50 per 100 stuks. 11900 K.G Roode kool 2 00 3.20. 6375 K.G. Gele kool 1.70—6.00, 9250 K.G. Witte kool 0.701.00 per 100 K.G Augurken: 105 manden fyn 48 cent. 178 manden f|]n bast. 19 ct.. 366 manden basterd 7 cent. 360 manden grof 6 cent per mand van 6 K.G. 33 zak enkele Slaboo nen 5560 cent, 195 zak dubb. Slaboonen 050— 1.40 per 15 K G. ENKHUIZEN. 8 Sept. Vlsch. 36 vaartuigen met 5127 pond Koraal 2235 cent. 23 vaartuigen met 3235 pond Z N. Bot 1114 cent. 3 vaartuigen met 60 pond Fulkaal 2637 cent, 7 vaartuigen met 754 pond LU naai 375375 cent. 10 vaartuigen met 234 pond Korbot 910 cent per pond. ENKHUIZEN, 8 'Sept Coöp. Bloemenveiling .Bloemenlust" Rozen: Butterfly 713 cent, Columbia 711 cent. Hadley 013 cent. Kalaerln 611 cent. Aster» 34 cent. HOORN. 8 Sept. Veemarkt. 1 zeug 00.00, 13 schrammen 12 0018.00. 72 biggen 6.0011.00. Handel matig. HEM (Zulder-Kogge). 7 Sept. BI. aardappelen 2903.40, Bloemkool I 8.20—0.80, Idem H 3.20— 4.50. Uien 1503.00, Slaboonen 4.5010.00. SnU boonen 5.00—1650. Tomaten 3.003.50, Clapp's 115019.00, Triumph 1150—21.00 M er ode 5.00 6.10. Goudbal 3.303.30, Jutteperen 115010.00, Reine Victoria 10.00—18,00. BI. Kwets 10.00—13.00, W. Kwets 3.30—8.00. Druiven 23.0030.00. Meloe nen 7.0015.00, Augurken: A 14.60. B 5.90, C 350. CC 1 40. D 1.00. LEIDEN Turfmarkt van 38 Sept. 180.000 stuks lange turf 7.00—8.00 per 1000 stuks. LEIDEN, 8 Sept. Botermarkt. Prima fabriekabo» t«*L<contr prima boerenboter 1.421.47 p. K.G. Aanvoer 670 K.G. Handel kalm. MAKKUM. 8 Sept. Vlsch. 3500 pond aal: Schler- “icent. Fulkaal 1820 cent per pond. „r?£?DEMBLIK- 8 Marktver. St. Joseph y.*ide,?uc 8088 Blauwe 1501.60, Uien I.00' Drielingen 40—45 cent. Nep 055 1.20. Bloemkool I 6 40—850. idem H 390—5 10. Slaboonen z. dr. 1.00—1.40. Idem met dr. 50—85 cent, Snyboonen 5570 cent NOORD-SCHARWÖUDE, 10 Sept. 1800 K.G. aardappelen: Duken, ronde 1.60, BI. Elgenh. 390. 7600 K.G. Sperc'eboonen 5 60—10.80, 13 K.G. Snijboonen 3.00. 10300 K.G UienGele Nep 250—2.70, Drielingen 130, Uien 1.40—150, Grove Uien 1 70—2.10. 3800 K.G. Roode kool 1.40—1.60, 21700 K.G. Gew. Witte kool 130— 1.70. OUDEWATER, 10 Sept. Kaasmarkt. Aanvoer 69 partijen, 2745 stuks, 13725 K.G. le soort 19.00 —2100, 2e soort 17.00—18.00, zware 23.00. Han del matig. ..Afslagvereen. Beemster, Purmerend en Omstreken" Augurken: middel 0—8 cent, basterd 7—10 cent, stek 6 cent, bom men 6 cent per mand van 6 K G.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2