Mai bekijft om: Reorganisatie der bedrijven D 11 Sept Meisje aangerand Agenda Scl BEURS VAN AMSTERDAM Alkmaar, RAPPORT RAADSCOM- MISSIE De vroegbeurs Wisselkoersen Alle DINSDAG 11 SEPTEMBER 1934 STADSNIEUWS Brie De dader aangehouden Verhuur terrein aan het Zeglit DE METTEN Het Grondbedrijf werking OFFIC1EELE MEDEDEELINGEN Publicatie OM ONDERDAK GEVRAAGD Rectificatie Faillissementen Tien directeuren EERSTE F1LMFRONTAVOND 13 Sept, in de Harmonie BIJLAGEN TOT DEN RAAD Ge< Beurs- thermometer NA/ ADRES AAN DEN RAAD He I, neel H and el tec hool avondtchool Benoeming leeraar Handelt- tchool Verhuring perceel Heilig land nr. 2 een bokt ijzer ernttig in .het gelaat gewond INSCHRIJVINGEN HANDELS. REGISTER DERDE ORDE VAN ST. DOMINICUS V4 DINSDAG 11 SEPTEMBER 1934 Ver doorgevoerde combinatie gewentcht, maar ^V*iging talaritregeling perto- -Murmeliue-Gymnaeium, Handeltechool en Handelt- Schoolgeld Handeltechool Dt Raad besloot op 8 Maart en 31 Mei JL, Schoolgeld Gem. tcholen voor Nüverheidtonderwyt e De vereenigde dientten van Grond bedrijf, Marktwezen, Sport park en Havendientt, worden verdeeld Wyziging verordening tchool voor voorbereidend middel baar technitch onderwijt Naar betere samen- BIOSCOPEN GEM. BADIOBEDRUF waarna be- APOTHEKERS - NACHTDIENST een machtigen de woning te verburen. het bouw- en woningtoezicht waarden d< Zaterdagmorgen- >0—00 De Alkmaar, 10 Sept. 1934. Gem. Raxiiobedryt id verechul- igstermjjnen PARI preside: ste mo( fabricai control! Hedenavond om half zeven sal het stoffelijk overschot van den weleerw. pater Rijken van het ziekenhuis naar de kerk worden overge bracht. De leden worden vriendelijk verzocht op dat uur in de kerk aanwezig te zijn, om voor de zielerust van den overledene te bidden. nogen huren voor den prijs .r. Dit terrein was vroeger 151% 15 91% (de gemiddelde prijs van kunstzijde by den uit voer van ons land gedurende de maand Au gustus was weer lager), terwijl de Youngleening iets vaster lag op 25 De Zondag- en nachtdienst wordt deze week waargenomen door de apotheek van den heer H. J. F. Wanna Rltsevoort 5. 150% 1«% 37% 131% 151 130 37 132 167*4 87 76 19 11,00 OPHEFFINGEN: Alkmaar: D. Dekker. Baanpad 17, winkel In aardappelen, groenten en fruit. den Minister te voldoen en een zoodanig be sluit te nemen. Dezer dagen is de eenige uitdeelingsiyst gede poneerd in het faillissement van J. Scholten, te Uitgeest. Geen ultkeering. B. en W van Alkmaar brengen ter algemeene kennis dat hun College aan Mejuffr. M. van Stein, officier van het Nederl. Leger des Heils. krachtens art. 9, 5e lid, der Winkelslultlngs- wet-1930, 8. 460. ontheffing heeft verleend van de verbodsbepalingen dier wet ten behoeve van een te houden dank- en oogstfeest in het per ceel Hekelstraat nr. 9 alhier. De verleende ontheffing geldt den verkoop van bloemen en vruchten te houden op Maan dag 10 en Dinsdag 11 September aa. des avonds van 811 uur. 100% 133 76 70% 81 77% 54 2% 99*4 131 75% 70% 80 76 54 24y, 5*4 35 6*4 133*4 157% 70*4 45% 35% 24% 215% 211 106 43 6944 40% 133 156 72 45 34% 23% 216% r02 106%* ♦4 «>9% 41 7 16*4 11% 19% 3% 14% 12 58 6% 6% 9*4 3% 20% 1014 4% 57 1% 7 5 «Vs 2% 20 WASI geerings voorstel oorlogsn ringen 1 Men vindt Ir is voorg dige ret is gegrt verleger var» dit Uit 9 der fab bebben, missie 1 len moe Nye an zijn. 7% 12% 19% 4% 15 12% 151% 16 91 .68 87 75% 19 11— prijs honden rt M prijshoudend ,....vast ,....«wak .....prijshoudend PVtj.houUeno ....la*e» beter swah NEW werdei Senaat voortgi gen ae llvia e vendie: leger- Rio de Ameril penver Het Maart Arman ma’s v logstuli China, rikaaru tuigen zekere Amerik de niei bij het ten om In e< rikaans wordt Amerik Nichols ionen Ruth randa 1 Lorenz bulging Mendisa op Rosa ,ged meter a parvenu. Inspannl beving, 1 weest w schepsel In begroete: zabal do Reina zi U Wl bewonde ik heb ei vader, ei wat een WKE3i „Times” Oostenrl vraag: landsche verre de: len der over of is van t en buite zeggen, Of heeft fuss inzs aangepa: verschelt sou ults regeerlnf 7 30% 5860 9.73% 34 65 48 20 32.67% 37.67% 36 67% 146 1267% 6.15 20.17% Maandagavond is de 30-jarlge mej. J. W. uit Hilversum, op de helde onder de gemeente Laren, het slachtoffer geworden van een bru tale aanranding. Des avonds was zij met haar vriendin, even eens uit Hilversum afkomstig, naar het con- ooursterrein te Laren gegaan waar de beide meisjes kennis maakten met twee jongemannen, op wier aanraden de meisjes de fietsen stalden. Mej. W. ging met haar partner, den 18-jarigen- E. D. uit Hilversum, nabij den Smeekweg de heide op. terwijl haar vriendin zich weer naar het concoursterrein begaf. Na gepoogd te hebben over te gaan tot aan randing, waartegen het meisje zich hevig ver zette. heeft D. een boksijzer te voorschijn ge haald. waarmede hij haar vreeselijk in het ge laat verwóndde. Onder het rechteroog heeft zü ojt. een diepe snede opgeloopen. Toen het meis je hard begon te gillen, zette de aanvaller het op een 100pen. In den loop van den nacht heeft de politie hem van zijn bed gelicht, waarna hij voor den burgemeester van Laren. Jhr. van Nispen tot Sevenaer. werd geleld en hem een verhoor werd afgenomen. Hij heeft bekend. Morgen zal hij voor den Officier van Justitie te Amsterdam worden geleid. 100% 101% 100% 101% 25?4 100% 101% 100% 101% 25% de vaststelling van de salarisgen personeel hiermede rekening' sal den gehouden. 35 B. en W steHem den Raad voor den heer H Feenatra. te rekenen met Ingang van 1 Sep tember 1934, voor vast te benoemen tot leeraar in staathuishoudkunde aan de Handelsschool. Dr. v bondskai drukking twijfel t ik op de kanselier bij de I Krachtens Raadsbesluit van 15 Juli 1926 be-, draagt het tarief van het schoolgeld voor dc kracht In ons verslag van gister over de viering van het 50-jarig bestaan der onderlinge huurwaar- borgvereeniging „Voor beider Recht”, werd ver meld. dat het muzikale gedeelte van Jen avond werd verzorgd door eenige leden van de Alk maarsche Operetteclub. Men verzocht ons echter mede te deelen. dat dit geschiedde door eenige leden van de Alkmaarsche Revueclub. BIJ den Inspecteur der Dierenbescherming, den heer Verwer, Baanstraat, logeeren op het oogenblik een wit-zwart poesje, een cypersch poesje (4 maanden) en twee groote poesen, die alle gaarne een onderdak zouden willen heb ben by vrlendeiyke menschen De laatste twee gevoelen zich het best thuis op een boerderij. Bezoeken van gegadigden worden tusschen 7 en 8 uur des avonds afgewacht. Vorige Slot koersen. Heden [king tot een herziening van het tarief Ae Gemeenteiyke Avondschool voor Lager •heidsonderwljs niet met de B. en W. ontvingen een aanvraag van de fa. Tenkink-s Kolenhandel alhier, om het aan de gemeente in eigendom toebeheorende aan het Zeglis gelegen terrein, ter grootte van 1070 M.2, iOtt ó.x-e -sgter Ire.g shrd shrd shrd mfw w te rekenen met ingang van 13 Augustus 1934 als opslagplaats te m< van f 275.per Jaar eveneens als opslagplaats verhuurd. Zij hebben tegen deze verhuring geen zwaar en stellen voor aldus te besluiten. (Ongecorrigeerd.) Vederi. Staattleen. ....peSahoaóend Gemeenteleed. Prijeboodena Younffleentnff Philip» Unüever Afcti Koninklijke B F 4 Rubber Tabak tmerik- De voorbeurs moest het vandaag weer zonder, factoren stellen. Het wachten is natuuriyk op een of andereq stimulans, maar aangezien nog steeds talrijke moeilijkheden op alle gebied doorworsteld moeten worden, zyn de verwach tingen te dien opzichte niet groot. Inflatlc- vrees zou eenig leven in do brouwerij kunnen brengen, maar tot dusver is dese nog steeds ongemotiveerd geweest, weshalve men tegen woordig alle pogingen om inflatie-suggestle in- ingang te doen vinden, maar liever achterwege laat. Van Wallstreet kon gisteren weder geen stimulans uttgaan, aangezien de markt ander maal in het teeken van afwachting verkeerd- over de verdere ontwikkeling van de stakings beweging in Amerika, die moeilijk haar oplos sing zal vinden. De New-Yorksche slotkoersen kwamen weer lager af en bijgevolg konden Amerikaansche shares zich ook hier niet hand haven. Steels bedongen 19%. Bethl. Steel 18 V, en Anaconda 7. Leidende locale waarden toon den geen verandering en er heerschte hierbij volslagen stilstand van den handel. Philips- lampen werden op 216 getaxeerd. Koninklijke Olie op 151. H.V.A. 168. Unilever 70K en Am sterdam Rubber 100. Aku werd niet genoemd Woensdag 12 Sept.: Lijn 1: Hilversum; Lijn 2: Hulzen; Lyn 3: Londen Reg. 103510.50; Da- ventry 10.50—12.20; Lond. Reg. 12.20—15.10; Da- ventry 15.10—15 50; Scott. Reg. 15.50—17.05: Da- ventry 17.05—17 38: Lond. Nat. 1735—1930; Midi. Reg. 19.2020.20; Daventry 20 2024.00; I4jn 4: Keulen 103016.20; Koningsbergen 16.20—17.20; Keulen 17.20—20 20: Frankfort 20.20 —20.55; Beriyn 20.55—21.20; Keulen 21.20—24.00. Men verzocht ons de plaatsing van het vol gende: De ondergeteekende. G Koopman sigaren voor de administratie van de begraafplaats en den plantsoenendienst, waardoor andere hulp overbodig wordt. Voorts zal het noodlg zyn eenige kantoorruimte beschikbaar te stellen, die wellicht gevonden sal kunnen worden onder de tribune van het sportpark, of nog beter in het waaggebouw naar de meening der commis sie de voorkeur verdient. heeft de eer het navolgende onder de aandacht van uw College te brengen: Hy heeft kennis genomen van Bijlage 117 van 4 September JJ. betreffende de verruiming ver- koopgelegenheld op Zondag. In dese bijlage beeft hem vooral getroffen de mededeellng betreffende de enquete onder alle handelaren in tabaksartiketen Het ts met dese enquete eigenaardig gegaan Wil een dus danig ondersoek werkelijk goed syn, dan moet ml. een dusdanige enquete schriftelijk worden gehouden. Dit is echter niet geschied, maar uit sluitend mondeling. Welke waarde moet aan een dergelljk onderzoek worden gehecht! Bovendien doet het eigenaardig aan, dat sooals schrijver dezes bekend is, zeker twee derde van het bestuur der Slgarehwlnkellers- vereenlging voor de verruiming is. Waar thans aan den Raad wordt voorgesteld de verruiming toe te staan, behalve voor de handelaren in tabaksartikelen, en dit speciaal n»*r aanleiding vap de gehouden enquete. ver zoekt ondergeteekende u beleefd, mede in ver band met het bovenstaande, betreffende deze enquete, ook aan onze categorie van winkeliers de verruiming van verkoopgelegenheid op Zon dagen te willen verleenen. Hopende op een goedgunstige beslissing, tee- kent hy met de meeste hoogachting. over te nemen. Aangezien krachtens de subsidie-voorwaaroen de regeling van het schoolgeld de goedkeuring van den Minister behoeft, zien B en W. zich genoodzaakt voor te stellen voor de Handels school hetzelfde tarief vast te stellen als reeds voor beide andere meergenoemde onderwijsin richtingen van kracht is. Cinema Americain: „De Honderdduizend" (La Million). Regie René Clalr. Alle dagen om 730 uur voorstelling. Des Zondags door toepen de voorstelling van 2 uur af. Het grondbedrijf en de havendienst komen naar het oordeel der commissie, overeenkomstig hun aard, het meest in aanmerking voor een samenvoeging met den dienst der gemeentewer ken, waar de havendienst reeds eerder ondei ge bracht was. Een ter zake gehouden bespreking met den directeur der gemeentewerken versterk te onze commissie in dese opvatting. Ook hier sal uitbreiding van personeel achterwege kun nen blyven, doch zal het voldoende zijn indien de boekhouder Koopal naar het bureau van den dienst der gemeentewerken wordt overgeplaatst. Uitbreiding van kantoorlocallteit is hiervoor niet noodig. Ten opzichte van deze toevoeging van het grondbedrijf aan den dienst der gemeente werken deelt de commissie mede, dat zy daar toe slechts kan adviseeren Indien de directeur van dezen tak van dienst de tot dusver genoten vryheid tot het vervullen van verschillende functies bulten den gemeentedienst laat varen Wat de kennisaangelegenheden betreft, deze sullen evenals voorheen, weder bij de politie kunnen worden ondergebracht, waartegen de commissaris van politie geen bedenkingen had. wanneer de daarvoor tot dusver genoten wor dende vergoedingen eveneens aan het daar me de te belasten personeel worden uitgekeerd. Het blijkt intusschen dM dese vergoedingen sinds eenige Jaren worden* genoten voor de overuren welke gemaakt worden op de verschillende markten, w.o. ook de kermis. De commissie meent voor de handhaving de ser vergoedingen geen voldoende reden aan wezig is en dat de regeling wel zoodanig sal zijn te maken dat dkarvoor geen extra-vergoedlng behoeft te worden gegeven. In verband met bovenvermelde reorganisatie sal de functie van directeur van het markt wezen. het grondbedrijf, het sportpark en den havendienst, alsmede diens bureau, met Ingang van een nader te bepalen datum kunnen wor den opgeheven. Hierdoor sal een niet orte- langryke besparing worden verkregen, aange zien het in de bedoeling ligt dat deze reorga nisatie in geen enkel opzicht verhooging van salarissen voor de daarby betrokken ambtena ren ten gevolge zal hebben. J. Ten slotte meent onze commissie dat dé voor, gestelde reorganisatie de goede samenwerking tusschen de verschillende diensten en bedrijven zal bevorderen. Gisteren hebben we reeds gepubliceerd de conclusies welke de reorganlsatie-commissie aan den Raad heeft aangeboden. Thans willen we de motlveering daarvan nog eens uitvoerig vermelden. Allereerst gaat het rapport over het ontstaan van dese commissie. Het herinnert aan de de batten over de begrootlng 1983, toen na ver werping van een motie-Vogelaar cs. de volgen de motie Venneker z. h. s. werd aangenomen JDe Raad. Gehoord de besprekingen. benoemt een commissie aan welke wordt op gedragen te onderzoeken hoe is te bereiken een meer doeltreffende organisatie van de gemeen tediensten en meer samenwerking tusschen de verschillende gemeentebedryven en hierover asn den Raad rapport uit te brengen”. In Uwe vergadering van 19 Januari 1933 wrd vervolgens het aantal leden dezer commissie be paald .op 5 en werden als zoodanig benoemd de heeren D. Covers Js.. C. Venneker. V. P. Kee per. W. van de VaU en H. van Drunen. Het oudste lid, de heer D. Govers Js„ is. ingevolge het Reglement van orde voor de vergaderingen van den Raad, als voorzitter der commissie op getreden. De heer Govers heeft echter bit de behandeling der gemeentebegrootlng voor 1934 gemeend zyn mandaat als lid en voorzitter der commissie te moeten nederleggen. waarna de heer Van der VaU als opvolgend oudste Ud het voorzitterschap overnam. Hierdoor en om ver schillende andere redenen, w.o. de ziekte en daarop gevolgd overlijden van den heer Schenk. Is de afdoening dezer aangelegenheid in niet ge ringe mate vertraagd. De commissie heeft 8 maal vergaderd. Blijkens de mededeellngen van het Departe ment van Onderwijs, Kunsten en Wetenschap pen heeft de Vereenlging voor gesubsidieerde byzondere middelbare technische scholen in Ne derland, mede in overleg met de gemeente besturen van Groningen en ’s-Hertogenbosch. met instemming van en in overleg met den Mi nister van Onderwys, Kunsten en Wetenschap pen. een regeling ontworpen voor een uniform geiyktydlg schrlftelyk toelatingsexamen aan middelbare technische scholen. De Minister heeft aan de besturen der gesub sidieerde middelbare technische scholen fti over weging gegeven de regeling te beginnen met de in 1934 te houden examens aan hun scholen In te voeren. Voorts heeft de Minister een en ander ter kennis gebracht van de besturen der gesubsi dieerde cursussen tot voorbereiding van jonge lieden met overwegend practische vooropleiding voor het toelatingsexamen tot middelbaar technische scholen, met verzoek na te gaan, in hoever wyzlgingen in de leerplannen voor die cursussen hierdoor noodlg worden, en c.q. voor stellen daartoe ter goedkeuring in te dienen. Aangezien het noodzakeiyk voorkwam, dat 1 leerplan van de gemeenteiyke, niet van Ryks- wege gesubsidieerde, school voor voorbereidend middelbaar onderwijs alhier, eveneens de hier door noodlge wyzlgingen sou ondergaan, heb ben B en W den directeur verzocht daartoe voorstellen te doen. De nlrecteur heeft een nieuw leerplan voor de school Ingezonden, waarin o.m als nieuw vak „aardrijkskunde” voorkomt met 1 lestijd per week, waardoor het aantal wekeiyksche les sen van 50 minuten van 10 op 11 wordt ge bracht De directeur geeft verder in overweging met het onderwys in genoemd vak te belasten den heer M. J. 'Lutterot. die reeos als vast leeraar in Nederlandsche taal aan de school is verbonden. Vorengenoemde aanvulling van het leerplan zal per Jaar een hoogere uitgaaf vorderen van pl.m. f 115.—. B. en W. stellen voor aldus te besluiten. weging bedoeld tarief voor de De heer W. J. J. Vosmeer heeft de van de ge meente gehuurde woning Heiligland nr. 2 op 22 Juli JL verlaten. B. en W. zijn er in ge slaagd voor deze woning met den daarachter gelegen tuin een nieuwen huurder te vinden, die bereid is denzelfden huurprijs van f 6.50 per week te betalen. B. en W. stellen voor het College opnieuw te NIEUWE ZAKEN Bergen: A. Blister. Oosterweg 17, bakkerij. Castricum: „De Sperwer” (elg. mevr. J. P. M. Njjsen-Koppenhagen), v. d. Mljleweg 3, winkel in kruidenierswaren. Egmond aan Zee: R. Gul en Co., Wilhelmina- straat 49 a, brandstoffenhandel. WIJZIGINGEN Behagen: Wed. J. Bchager. Loet E 136, bak kerij. Overgegaan aan: A. Bchager. Texel: Wed. G. v. d Kool. Cocksdorp 50. krul- denlefkwaren en brandstoffen. Filiaal gevestigd te Texel, Weverstraat 70. Winkel: T. Kasten, Boschstraat A 81, coiffeur, tabak en sigaren. Filiaal gevestigd te Winkel, Boschstraat A 155 a. Zjjpe: Wed. K. Oud, Kapperszaak en sigaren magazijn. t Zand K 73. Overgegaan aan: J. W. Bevenhuljsen. In ons bericht over het overiyden van den weleerw. pater Rijken O. P. stond vermeld, dat het stoffeiyk overschot Zondagavond in de pa rochiekerk zou worden gebracht, waarna de Metten zouden worden gehouden. Dit is echter onjuist. Het stoffelijk overschot zal Dinsdagavond in de kerk worden gebracht, waarna de Metten zullen worden gehouden. Door de Maandagmorgendrukte op de zetterij kon dit abuis voorkomen. DINSDAG, 11 Sept. Vorige Slotkoersen. Heden 7.29 58.52% 972% 34 64% 48.20 32.60 37.62% 36.65 1-45*4 12.67% 6.15 20.20 Vorige Slotkoersen. Heden 9*4 inwoners, bulten verhouding stsst tot den vang der gemeente. De commissie somt dan de bedrijven en tak ken van dienst op, waaruit biykt, dat Alxmaar bezit 24 diensten en bedrijven, met 10 direc teuren en 5 hoofden van dienst. De commissie beeft genteend dat hare werk- saamheld zich niet behoorde uit te strekken over een eventueele toevoeging van het bureau voor verificatie en contröle aan de secretarie, waaromtrent B en W indertijd van de oomnds- sle-Vogelaar ‘n voorstel bereikte en evenmin over 1 bureau van den ontvanger, het archief, de po litie en den keuringsdienst voor waren, als lig gende niet In haar bestek, Ook heeft zy niet in haar onderzoek begrepen het centraal zieken huis en den gemeentelijken geneeskundigen en gezondheidsdienst, alsook het gemeentelijk bu reau voor sociale zaken en de gemeentelyke In stelling voor maatschappeiyk hulpbetoon, <m- dat dese belde omvangrijke diensten nog slechts korten tijd bestaan en in leder geval bezwaar lijk met een of meer andere diensten zouden zijn te combineeren. Dit laatste is eveneens het geval met de llchtbedryven en het radio-dis- tributlebedryf. De commissie heeft derhalve haar onderzoek beperkt gezien tot de mogelijkheid van concen tratie van de navolgende diensten en bedrijven, t-w. het grondbedrijf, het sportparkbedryf. het bedrijf der gemeentewerken, het slachthuisbe- drljf met vee- en vleeschkeurlngsdienst, plantsoenbedryf met de begraafplaats en het relniglngsbedryf en van de diensten van het marktwezen, den havendienst, benevens van het D* Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen deelde mede, dat krachtens besluit van den Raad van Ministers de tydelyke kor ting van 1H pet., vastgesteld by Koninklijk Be sluit van 30 December 1933, op de bezoldiging van tydelyke ambtenaren, niet onder de Pen sioenwet vallende, bestendigd blijft, en dat bU ■n van tydeiyz 1 moeten wor- zoover willen gaan, Handelsavondschoo! wordt verkregen. Het onderwys aan de Han- Uavondschool wordt per cursus geaurende 34 _jken gegeven met 10 lessen per week. Het onderwijs aan de Nyverheldsavondschool wordt per cursus gedurende 26 weken gegeven met 12 lessen per week. In verband mst oe belangrijke verhooging van het schoolgeld achten zy het nu gewenscht deze verschillen In de tarieven tot uitdrukking te brengen, hetgeen kan plaats hebben door het tarief voor de NUverbeldsavond- school te verdubbelen. De verhouding wordt dan 5 4. naar en van ge lijke grootte en grootere gemeenten dan Alkmaar en kwam reeds aanstonds tot de overtuiging dat het aantal diensten en bedrijven in dese gemeente, met nauwelijks 30000 1 om- Van 1 September 1929 tot 1 Januari 1934 wa ren de tarieven van het schoolgeld voor de Ge meentelyke Avondschool voor Lager Nijverheids onderwijs en voor ae Handelssvondschool ge lijk. Ook vóór den aanvang van den cursus 1928'1929 bestond ten deze geiykstelling. Dese werd echter gedurende dien cursus verbroken, doordat de Raad by besluot van 6 December 1928, op verzoek van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen, het tariet voor eerstgenoemde school verhoogde. Weder om op verzoek van den Minister, besloot de Raad op 28 November 1929 het tarief voor de Handelsavondschool gelijk te maken aan dat voor de andere school. In een daartoe strekkend voorstel deelden B. en W. mede, dat zy van oordeel waren, dat het te vorw ontstane ver schil op den auur niet gehandhaafd zou kunnen worden. Op 8 Maart JJ. besloot de Raad eveneens op verlangen van den Minister, het tarief voor de Handelsavondschool met 2% te vermenigvuldi gen. Thans is dus de verhouding in omgekeer- den zin verbroken. Ook nu zyn B. en W van meening. dat het ontstane verschil redelijkerwijze niet gehand haafd kan blyven. Toch zouden zy thans met betre voor N y vqrheidsonderv dat <eiykstelllng Vorstenlanden Actions Idem Tabak Dell Batavia Oude Dell Oostkust Senembah Spoorwegen Union Paclfts Wabash Erie Kansas City South South RaUw Oh*c. Mllw Maxwell L Gr. BU nauwgezette overwegingen en gehouden besprekingen met de onderscheidene hoofden ▼*n takken van dienst ia de commissie van oor deel dat een zoover mogelyk doorgevoerde com binatie van gemeentediensten en bedryven on der een éénhoofdige leiding de voorkeur zou verdienen, wijl slechts daardoor de zoo zeer ge- wenschte betere samenwerking te te bereiken. ZIJ acht de uitvoering daarvan voorshands even wel niet gewenscht, omdat daarvan met het oog op de uit te keeren wachtgelden in de naaste toekomst geen noemenswaardige bezuiniging zou zijn te verwachten. Er dient echter naar de meening der com missie by het ontstaan van elke vacature in de toekomst te worden gestreefd naar de gewensch- te combinatie met éénhoofdige leiding. Voor dadelijke uitvoering acht de commissie in verband daarmede reeds vatbaar de toevoe ging van de tot dusver gecombineerde diensten van het marktwezen, het sportpark, het grond- bedryf en den havendienst san andere dien sten. Deze reorganisatie sal, naar hare mee- nlng, op de volgende wyze kunnen geschieden. Wat den dienst van het marktwezen betreft, verdient het naar de meening der commissie, waarin zU na een bespreking met den directeur van het slachthuis te versterkt, aanbeveling, de zen dienst toe te voegen aan den dienst van bet slachthuis, welke dienst thans reeds /elerlei bemoeiingen heeft met de veemarkten Uitbrei ding van het personeel te daarvoor niet noonlg. Het sal nochtans wenscheiyk zijn dat de direc teur op marktdagen de beschikking krijgt over eenige localltelt in het Waaggebouw, om daarin zitting te houden. Ten aanzien van de Zaterdagmorgen- en avondmarkt en de 8t. Nlcolaasmarkt te het. in verband met het büzonder karakter dezer markten, gewenscht voor dit onderdeel van het marktwezen een uitsondering te maken en de ze markten by wtfze van proef voor den tijd van een jaar te stellen onder de leiding van den betreffenden marktontvanger Wellicht zal het noodig zijn diens bevoegdheid in verband Evenals met betrekking tot de schoolgelden voor het Murmelllus-Gymnasium en voor Handelsavondschool reeds het geval te, bebben B. en W. het schoolgeld per tr digd gesteld en het aantal bel vermeerderd. Nog hebben zy van deze gelegenheid gebruik gemaakt om. in overeenstemming met de rege ling voor het gymnasiaal- en middelbaar onder wys, de gemiddelde rtpport- of examencenfers voor leerlingen van de School voer voorberei dend middelbaar onderwys verqfScht om in aan merking te kunnen komen voor kostelooze ver strekking van boeken en leermiddelen, op 7 te stellen. B. en W. van Alkmaar brengen ter algemeene kennis, dat in het Gemeenteblod van Alkmaar zyn opgenomen de besluiten van den Raad dier gemeente van resp. 31 Mei en 5 Juli JJ. waarbij zyn vastgesteld a. Verordeningen, regelende het heffen en invorderen van schoolgelden voor het onder wijs asn het Nummelius-Gymnasium alhier (Ge meenteblad no. 1404). b eene verordening voor de Handelsschool alhier (Gemeenteblad no. 1405). Deze verordeningen zijn heden afgekondigd en gedurende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing gelegd. Zy zijn aldaar tevens in af druk, tegen betaling der kosten verkrijgbaar. De bekende filmcriticus Close-Up schrijft aan de Alkmaarsche FUmf root-leden: ,JMt de Alkmaarsche afdeellng van het „Fllmfront” Juist welke film van Dupont heeft gekozen ter vertoonlng, vindt zyn oorzaak in het feit, dat deze film een Inhoud, een tendens heeft, die zich richt naar de Katholieke opvat tingen omtrent den menschen en de eeuwigheid. In den loop van het verhaal leeren wij hen kennen, de kleine menschen, de goeden, die niet heelemaal goed, de kwaden, die niet heelemaal kwaad zyn en zij allen, met hun teederheden en hun gebreken, met hun goed en kwaad, vernemen op het critieke oogenblik, dat zy den dood zullen Ingaan, zy komen in opstand, maar als de laatste reddingsboot de laatste vrouwen heeft weggevoerd, dan groepen de overgeble venen samen en een van hen begint het „Onze Vader” te bidden en allen bidden mee. Dit is de groote beteekente van deze fllm-met- inhoud, dat de geweldige, verpletterende onder gang van het schip, een ulteriyke gebeurtenis blijft, die pas een diepere beteekenls krijgt, doordat niet meer de menschen, maar de Eeu wigheid de overhand krijgt, de Eeuwigheid, die geen mensch in zulk een uur binnengaat, zon der zich over te geven asn God....” Tot zoover Cloee-Up. Zoo ik hoorde, zyn er menschen, die bang zjjn dat de bestuursverkiezing «enigszins den avond zal bederven en daarom van plan zijn niet te komen. Stel U gerust! De bestuursverkiezing zal zoo origineel en kort zijn, (bovendien te het tijdens de pauze) dat niemand er hinder of last van zal ondervinden. Tenslotte deelen wij nog mede, dat als can- dldaat nog binnen kwam de naam van den heer J. Quant, wy hopen, dat voor den avond nog meerdere Candida ten sullen volgen Nu blijft ons niets anders over, dan U allen (want allen komt U natuurlijk) een buitenge woon prettlgen avond toe te wenschen, en de vereenlging „Fllmfront” een geweldig succes. Namens de Propaganda-Com missie, JOHN MERCENARY. dlarmede «enigszins uit te breiden. Wat het sportparkbedryf aangaat te de com missie van oordeel dat dit bedrijf behoort te Worden toegevoegd aan den dienst van den Hout en de plantsoenen. Een oespreklng met den directeur van dezen dienst bevestigde de com missie in haar oordeel, te meer omdat dese dienst reeds velerlei bemoeiingen met het sportpark heeft gehad. Hierby zal gebruik »0n te maken van de diensten van den klerk Oude- Jans. die derhalve bQ dezen dienst sal kunnen worden overgeplse»*» terwijl tevens van diens diensten gebruik zal kunnen worden gemaakt De commissie stelde een ondersoek in het aantal afzonderlijk beheerde diensten bedrijven in verschillende gemeenten en grootere gemeenten kwam reeds aanstonds dat het aantal diensten ivraciiveiiD -- - draagt het tarief van het schoolgeld voor de Handelsavondschool van dat, hetwelk togn voor Ryks Hoogere Burgerscholen van kracht was. In verband met de omstanaigheid. dat de Handelsschool van 1 Sept. JJ. af een vierjari gen cursus heeft en het onderwys aan deze school van minder omvang is dan aat aan Rljks- Hoogere Burgerscholen, waren B. en W. van meening. dat er thans nog meer dan in 1926 aanleiding was om <3e verhouding 3:4 te handhav^i en dat hierdoor een juiste waar- deering van het onaerwys aan beide inrich tingen zou worden verkregen. Zij verzochten daarom aan de commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwys en aan den Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen te willen mededeelen. of zy zich konden vereenigen met een verhooging van het schoolgeld voor het onaerwys aan de Handels school tot van het tegenwoordige tarief voor de Ryks Hoogere Burgerscholen. Van de Commissie van toezicht op het Mid delbaar OnderwiJe ontvingen B. en W. een be vestigend antwoord. De Minister deMde óns ech ter by brief van 30 Augustus JJ- mede, dat er naar zijn meenlr* met een voldoenae grond aanwezig is om het schoolgeld te blijven stel len op van het tarief, dat voor het Murmel- lius-Gymnasium en de Ryks Hoogere Burger school alhier geldt. De Minister geeft in over- handelszehool Continental OU Shell Union OU M.......M Robber A'dam Rubber Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl BUau L G. O Allied Interconttn Rubber Scheepvaart Java Oh. Japan Kon. Ned. Stoomb. Scheepvaart-Unie Soiker Ja*. Cultuur het schoolgeld voor het onderwijs aan de Han delsavondschool met 2S te vennenigvulaigen, en dat voor het onderwys aan het Murmelllus- Gymnasium gelyk te doen zyn aan het tarief voor de Ryks Hoogere Burgerscholen. Tengevolge van deze verhoogingen kan, naar het B en W voorkomt, het tot dusver voor de Handelsschool geldende schoolgeld niet ge handhaafd blyven. In tegenstelling met de overige leerlingen van de Nyverheldsavondschool ontvangen de leer lingen van den sinds 1 October 1933 aan de school verbonden afzonoeriljken typografencur sus slechts 5 lessen per wegk Met het oog hier op komt het blliyk voor ten aanzien van laatst bedoelde leerlingen heg bestaande tarief te handhaven. Ten einde de verhouding van de tarieven tusschen de Nyverheidsavonoschool en de School voor voorbereidend middelbaar tech nisch onderwijs niet te verbreken, dient dan ook het tarief voor laatstgenoemde school te worden verdubbeld. De Mlnlste 'van Ondewtfs, Kunsten en We tenschappen deelde mede, vrenbedoelde school- geldregellng aannemelyk te achten. Ten einde te voldoen aan een Indertijd door den Raad uitgesproken wensch om met de schoolgeldhefflng aan te vangen met een inko men van f 1000.gelyk reeds ten aanslen van de Handelsavondschool het geval is, verzochten B. en W den Minister tevens te willen goed- an w .lallen vAA. ..n keuren, dat de laagste grens van f 900.— tot “n2Let.^.k. V^n f 1000- sou vervallen De Minister acht het echter, gezien de regelingen voor soortgelijk on- derwUs elders, wenscheiyk, dat ook bij dit in komen eenig schoolgeld betaald wordt. regeling zal mitsdien op dit punt ongewijzigd dienen te blijven widen eriyn Partje .irussel Zwitserland topenhagen Stockholm Oslo Jew York (cable) Pome "raag ....................w Madrid StsuUsleeningen 4J4 Nederland 1918 4 Nederland 1934 4H N. Ind. 1926 AB 4K N. Ind. 1931 BK Youngleen. 1930 Banken Amsterd. Bank Koloniale Bank Indische Bank Cert. Handel-MU,’- Industrieén Unilever Calvé Delft Alg. Kunstzijde Van Berkel’a Pat Nieuwe Phlllpe Ned. Ford Indnotr. Bultestland Anaconda Bethlehem Steel Kennecott U. 8. Steel O. 8 Leather Intern Nickel Stand Brands MUnboww Boeten Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lebong ..M....M, Kon. Olie □aboee Parlak PeudaWB Dat Ik mij Min bovengenoemde Gem. Radio- bedrijf indertijd ook heb aangesloten. kwam hierdoor omdat ik van 2 op 5 lijnen aangesloten werd en mij gouden bergen werden beloofd. Maar zoo is het nu niet geworden. Als men des mor gens op U)n 1 of 2 niet kan of wil luisteren om welke reden dan ook, moet men wachten tot cir ca half elf. Waarom geeft men in drie uren geen eigen gramofoonmuziek. Dan gebeurt het, dat men des avonds nog al eens den heelen radio- glds moet nazien wat er eigenlijk gegeven wordt daar het geheel niet klopt met het programma van het Gem. Bedrijf. Verder veelal dezelfde stations. Brussel altijd Fransche uitzending, waarom geen Hollandsche ter afwisseling? Waar om niet op Zondag eens een Katholieke Misuit zending? Van Febr. 1934 ben ik aangesloten en heb, omdat Brussel Franseh wordt uitgezonden, zetrge 2 keer deze Missen kunnen beluisteren. Tot slot het volgende: Zondag 9 Sept in den vooravond willende luisteren, gauw lyn 1 aangezet. Kerkdienst, ver volgens lijn 2 ook al kerkdienst. Nu lijn 4 nog eens kerkdienst. Nu eens lekker naar Gramo- foonplaten willende luisteren op Hjn 3, kreeg ik weer een ParlJsch station waar radiotoonee! werd uitgezonden, dus geen Brussel, zooals is vermeld in het Gem. Program. Tenslotte nu nog Ujn 5. Tholen en van Lier zingen ..hy komt wel, hy komt niet. Ik ga m%ar loopen met eenige va riatie kunnen wij wel zingen. ..HU is er wel, maar gaat niet, laten wy hem maar sloopen.” Mochten er toch besluiten genomen worden met lyn 5 is dan het volgende niet eens ter af wisseling te probeeren: carillon bespeling vooral des avonds, aansluiting met Vlctortabad, - enkele raadsvergadering enz. Laat men er vooral toch voor waken, dat er geen uitzendingen plaats hebben van de Duit- sche Stations, als er feesten met toespraak van den Führer zyn. FUHRMANN. Inzenders voornaamste klacht. n.L dat er van de gepubliceerde programma’s wordt afgeweken, hebben we met den Directeur van het bedrUf be sproken Het bleek ons. dat dit hoogst zelden is vdeegekometienkel maar, wanneer hU gean nonceerde station zóó slecht doorkomt, dat van genleteh geen spratoe kan zijn, wordt een ander, soortgeiyk station genomen. J. I. Zondagavond ts dit echter niet geschied, men heeft geheel volgens programma Brussel gegeven. Des morgens zelf platen laten draaien zou een zeer kostbaar, eigen collectie platen noodzakelitk maken, wat voor deze uren, dat slechts weinig abonné’s afstemmen op lyn 3 en 4, niet verant woord zou zijn Wat het gebruik van lyn 5 betreft, we weten, dat gezocht wordt naar een bevredigende oplos sing. Inzenders laatste opmerking is het beste bewijs, hoe moeiiyk bet is, *t leder naar den sin te ma- Een andere abonné van het bedrijf beklaagt zich dezer dagen dat men de redevoering van den .Führer” niet had uitgezonden! Red N.HD.),

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 10