L.A. komt!\ RADIO-PROGRAMMA De strijd om den Holland-Beker Hij maakt Schoon Schip ZATERDAG 15 SEPTEMBER 1934 en Duitsche spoorwegen 20 Sept. Crediet aan Frankrijk Het restant wordt terugbetaald ROEIEN ECONOM1SCHE ZAKEN TWEE ERNSTIG GEWONDEN HULDIGING EDO BERGS MA prinses Juliana LONDEN—MELBOURNE RACE Twee zonder stuurman MR. L. C. BESIER Jonge sciff A I HET CRISISBOTERMERK Audiëntie Aartsbisschop uur De pryevraag over de onder steuning der werkloozen Waarde er ing voor de vak beweging Betalingsverkeer met Duitschland Congres armenzorg weldadigheid Compromis tusschen tegenstrydige belangen Reorganisatie der af dealing Handel en Nijverheid in voorbereiding- Mooi weer, maar weinig belang stelling en ook niet veel spanning By luchtafweeroefeningen boven Overijsel ZEE- EN ZEEV1SCHVAART- DIPLOMA’S Vierde circulaire ten aanzien van rem bourszend ing en Beslissing over deelneming der K.L.M. wordt heden bekend Feestgave van Vier zonder stuurman De voorzitter, mr. A. J. A. A. Baron van -1 en dé Ontvangst ten gemeentehuize Zondag 16 Sept. 1934 i De reductie wordt na opgeheven Restaurant DORRIUS Maandag 17 Sept. 1934 sXtf'ttaJmg ^■‘medttatïï - 8*5 MÖrge^ bowen- 1304 te 9 40 Orgelconcert J VERWIJZEN WIJ •i toe- ztrekklng der prae-adrieren niet bedden aan- bU dat veel geraadpleegd t Vervoerders, expediteurs en anderen soortge lijken tusschenpersonen, die zich onder de door de Regeering getroffen tydelyke maatregelen Inzake het betalingsverkeer met Duitschland met de incasseerlng van vorderingen wegens Invoer onder rembours uit genoemd land wen- schen te blijven belasten, wordt verzocht zich tegenover het Clearing-lnstltuut bereid te ver klaren tot een regeling, welke in de circulaire wordt uiteengezet. Krachtens deze regeling geeft de vervoerder bij het innen van vorderingen als bovenbedoeld aan den debiteur een door hem geteekende ver klaring af, inhoudende dat het geïnde bedrag overeenkomstig een, met het Clearing-instituut getroffen regeling aan De Nederlandsche Bank zal worden afgedragen. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS radio- Peter Na een pauze van ruim anderhalf uur werd de eerste beslissing verroeid. Het was die in bet nummer Den betrokkenen wordt voorts geraden geen remboursementen te betalen dan alleen wan neer aan het bovenstaande is voldaan. In dit verband wordt er nogmaals op gewe zen, dat wie willens en wetens een handeling verricht, waardoor een schuld in verband met invoer uit Duitschland na 14 Augustus op andere wijze dan door storting bij De Nederlandsche Bank zou worden vereffend, zich aan strafver volging blootstelt. KALUNDBORG. 1261 M. 13.30 A. Ben- dix' ensemble 3.50 Louis Prells Instru mentaal ensemble 8.20 Het omroeporkest o. 1. v. Fritz Mahler speelt fragmenten uit operettes van Johann Strauss 11.15 Bi chard Johansen's dansorkest. m. v. concert landsch wordt. De directie van de K L M. beeft Donderdag de definitieve beslissing genomen over het al of niet deelnemen aan de LondenMelboume- race welke, zooals men weet, in October wordt gehouden. In een heden te houden persconferentie, zal van deze beslissing mededeeling worden ge daan. In verband met de tijdelijke maatregelen der Regeering Inzake het betalingsverkeer met Duitschland is in overleg met de betrokken de partementen door het Nederlandsch Clearing- lnstltuut, ten vervolge op de reeds vroeger ge publiceerde circulaires een vierde circulaire D openbaar gemaakt, waarvan de verkorte inhoud hieromtrent wordt weergegeven. De circulaire bevat gegevens ten aanzien van rembourszendingen. Exemplaren van de circulaire D en van de daarin genoemde formulieren zijn uitsluitend voor vervoerders en expediteurs bij het Clea ring-lnstltuut verkrijgbaar. Alle gegevens, die voor het publiek van belang zijn, zijn in dit bericht opgenomen. Met de Posterijen Is een bijzondere regeling getroffen, krachtens welke bij de inning van remboursementen door de Posterijen de boven genoemde verklaring dat het verschuldigde be drag aan De Nederlandsche Bank zal worden afgedragen achterwege blijft. Het formulier 4 (rembourszendingen) blijft in dit geval even eens achterwege. WEENEN. 507 M. 11 40 Het drkest uan de volksopera o.l.v. Walter Herbert 12.50 Omroeporkest 5.50 Het Welss kwartet speelt 8.25 Der NarYenhof of Das Wei de taakverdeeling van rtfk en gemeenten. Hij handhaafde zijn gedachten welke in het ont werp zijn uitgewerkt. te beschikken en deed af en toe pogingen otn bij te spurten doch steeds tevergeefs. Moscow was te ver voor. HU won gemakkelljk in 9 min. 27 3/5 sec. Vervolgens werd gestart voor het nummer Amsterdamsche Vieren de eerste heat tusschen A. R. S. A. en Willem III. Instrumentaal concert en Zuid-Afrikaansche De crisiszuivelcentrale maakt bekend, dat be houdens tusschentljdsche wijziging voor de week van 16 tot 23 September de prijs van het crislsbotermerk en van de vervoervergunning voor buitenlandsche boter is bepaald op f I*— Betreffende de bekroonde prijsvraag vtfn den heer H. J. Ijtngman, burgemeester van Ulst, over ondersteuning van werkloozen. wenschte het bestuur als zijn meening uit te spreken, dat het de verantwoordelijkheid, voorzoover betreft het materieele van het ontwerp, niet op zich kan nemen. Niettemin is het bestuur het met het oordeel van de jury eens. Tevens hecht de vervoerder aan de kwitantie een exemplaar van het, voor het Clearing-ln- stituut bestemde „formulier 4 (rembourszendin gen)” hetwelk de betrokkene denzelfden dag In gevuld en onderteekend aan het Clearing-instl- tuut moet toezenden. Aan geadresseerden van rembourszendingen door of namens wie de goederen worden inge voerd en de voorgeschreven bescheiden moeten worden overgelegd, wordt In overweging gege ven aan de verklaring, waarbij zü rich verbin den het verschuldigde te zullen afdragen aan De Nederlandsche Bank het volgende toe te voegen .Jïlj/zlj wjjst er echter op, dat de betaling van deze zending zal geschieden door ttisschen- komst vanteovereenkom stig door dezen met het Nederlandsch Clearing- lnstltuut getroffen regeling, en dat hjj/zlj deze(n) zal verzoeken bovenstaande verbintenis tot afdraging aan De Nederlandsche Bank te zijner tijd van hem. haar over te nemen.” KEULEN, 456 M. 6.35 Havenconcert 10.20 Keulsche mannenkoor o.l.v. Peter Weber 4.20 West Duitsche kamerorkest 7.30 Hans Haass speelt plano 8.20 Kamermuziek van Handel 10 06 Idem 10.40 Gramofoonmuzlek. gesteld. Hier ontstaat dus een tegenstrijdigheid De regeering acht een bruikbare oplossing van deze tegenstrijdigheid slechts mogelUk door het stellen van betrekkeRjk lage eischen voor één algemeen voor den schipper en den stuurman van een zeevlsschersvaartulg geldend diploma en daarnaast van den facultatieven elsch. dat voor bepaalde gevallen, hetzij schipper of stuurman in het bezit zy van een aanvulllngs- dlploma, waarborgende de bedrevenheid ook in de astronomische lengtebepaling dan wel dat een al of niet tot de normale bemanning be boerend zeevarende, bedreven in die lengte bepaling. aan boord in dienst zij. Het komt Intusschen wenscheljjk voor te dezen opzichte een overgangsbepaling te maken door bedoelden elsch te verschuiven naar het tijdstip, dat en kele jaren valt na dat van de invoering van de wet. Betrokkenen hebben dan alle gelegen heid, zich voor te bereiden. - Hoewel bij de zeevlschvaart nog wel zeil- vaartulgen In gebruik zijn, Is het doelmatig geacht, slechts één wettelljk diploma vast te stellen, geldende zoowel voor de stoom- en motorvaart als voor de zeilvaart. Ten aanzien van het machlnlstenpersoneel voorziet het wetsontwerp in de toekenning van 3 soorten diploma's, waarvan 2 voor dat op stoom-, één voor dat op motorzeevisachers- vaar tuigen. Naar ons ter oore komt is binnen niet langen tyd een reorganisatie te verwachten van de afdeellng Handel en Nijverheid van het De partement van Economische Zaken. In verband met deze reorganisatie is binnen kort de benoeming te verwachten van dr. Groeneveld Meyer, thans directeur van de Bur gerlijke Luchtvaart in Nederlandsch-Indlë, dfe met verlof hier te lande vertoeft en van mr. van Kleffens, voorheen verbonden aan de Kon. Stoombootmaatschappij, tot administrateur aan genoemd departement. KAtl'NDBOBO, 1261 M. 3 30 Gramo foonmuzlek 3.30 Louis Prell s Instrumen taal ensemble 8 35 Omroeporkest o.l.v. Launy Grondahl 11.30 Borge Christian sen’s dansorkest. De commissie, ingesteld onder voorzitter schap van den oud-vice-admlraal Tydeman, die tot opdracht had om na te gaan of aan de in de geldende Schipperswet 1907 voorkomende leemten niet op eenvoudiger wijze zou kunnen worden tegemoetgekomen, dan was geschied in de nieuwe met haar ver doorgedreven syste matiek en groote verscheidenheid van diploma's wel zeer wijdloopige Schipperswet, welker uit voering blijkbaar op zooveel bezwaren stuitte, heeft zich van haar laak gekweten door aanbie ding van een tweetal voorontwerpen van wet. een op de Zeevaart- en een op de Zeevisch- vaartdiploma’s. Met de door de commissie voorgestelde re gelen, welke als een compromis tusschèh de verschillende by deae materie betrokken tegen strijdige belangen zijn te beschouwen, heeft de Minister van Waterstaat, met het oog op de belangen van de veiligheid ter zee, zich in hoofdzaak kunnen vereenlgen, terwijl ook de Minister van Onderwijs spoedige totstandko ming van deze wijziging en aanvulling van de geldende Schipperswet 1907 zou toejuichen. De Regeering Is van meening, dat ter waar borging van een veilige vaart, de bovengrens der tonnenmaat, waarvoor met diploma’s klei ne vaart kan worden volstaan gesteld kan wor den op 500 ton. In overeenstemming met de tot dusver ge huldigde inzichten, waarvan de doeltreffendheid in de practijk is gebleken, is met uitzondering van schepen van 500 tot 800 ton, vastgehouden aar\ den regel, dat voor de groote handelsvaart naast den kapitein een stuurman aan boord zjj, in het bezit van penzelfde diploma als van den kapitein wordt geëlscht. zoodat bij ont stentenis van laatstgenoemde, de leiding in daarvoor bekwame handen overgaat; eenzelfde gedragslijn wordt thans voorgesteld voor sche pen in de kleine handelsvaart, boven 250 ton. Voor schepen In bedoelde vaart, beneden 250 ton kan worden volstaan met den elsch, da', slechts de kapitein gediplomeerd te. Voor de sleepvaart worden voorgesteld een diploma van stuurman voor de groote sleepvaart en een voor de kustsleepvaart. Betreffende de etechen, waaraan, ter verkrlj- Naar „Het Handelsblad” Intusschen vernam, zal de nieuWe Douglas D.C. 2, gevlogen door Parmentler en Moll, meedoen in den handlcap- wedstrtjd. Drie passagiers zullen de vlucht van Lonoen naar Melbourne meemaken. Z H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht zal tot nadere aankondiging geen audiëntie ver- leenen. 'andersom gewor- gaan nu afzakken en j grooter. De Amster- BKUS8EL. 322 M. 1.30 Populair concert 5.30 Gramofoonmuzlek 6 50 Populair concert 8 30 Symphonleconcert 9.30 idem 10.30 Dansmuziek. Het resteerend bedrag van f 50 millioen van het door een Nederlandsch banklerssyndlcaat aan den Franschen staat in Maart van dit jaar verstrekte crediet van f 100 millioen. wr.ar. van inmiddels de helft te afgelost, aal 24 Sep tember worden terugbetaald. tusschen „Normannen" uit Weenen met Robert en Anton Kopecky en „Het Spaarae” met A. Fi scher en H. van Heerlkhuyzen. Dit werd de eerste mooie race. De Oostenrijkers waren zoo zeker van hun overwinning dat zij de Haarlemmers 20 sec. voorsprong gaven. Zij moesten dus wel seven lengten inloopen, een afstand die niet mee valt. De Haarlemmers, een volkomen Jonge ploeg, ga- ven keurig partij en gerulmen tijd hadden de Oostenrijkers nog geen kans om In te loopen. De laatste halve kilometer vooral, toen de Haarlemmers wat af gingen rekken liepen zij geweldig in. ZU vormden een mooi geheel en roeiden met een baantempo van 28. ZIJ slaagden erin ruim vijf lengten In te loopen en kwamen met slechts 1J4 lengte achter de Has riem door de finish. De tijd van „Normannen" bedroeg 8 min. 6 sec., die van .Het Spaarne” 8 mln. 17 1/5 sec. De volgende race, de le heat van de Gistermiddag werd op de Ringvaart btj Sloten een aanvang gemaakt met de wedstrijden van de Holland-Békerwedstrljdvereeniging en den Amsterdamschen Roeibond, welke tevens als sluitingswedstryden van het seizoen golden. De belangstelling was niet bijzonder groot. Het weer was' schitterend doch er stoad een vry sterke wind schuins over de baan, terwijl er ook een lichte tegenstroom geconstateerd werd. Begonnen werd met de eerste heat van bet nummer jonge sciff B. Dit nummer everde voor Ten Houten een zeer gemakkelijke over winning op doordat zijn tegenstander nog voor dat de helft van de baan bereikt was omsloeg. Belde roeiers hadden een goeden start en gin gen gelijk. Het aanvangstempo bedroeg voor Ten Houten (Willem Hl) 12, 21 en 38 en voor Willy Füth (Duitschland) 8, 18 en 38. Ten Houten heeft nog steeds zijn fout om te kijken niet afgeleerd. Na 300 Meter te de Duitscher iets voor en bij 500 Meter te het verschil yt lengte. De Amster dammer loopt echter weer bij en zelfs iets uit. BIJ 900 meter ongeveer wordt echter een einde aan de race gemaakt. Op onverklaarbare wijze slaat de Duitscher om. Ten Houten stopt en wil hulp verleenen Dit te echter niet noodig en de kamprechter be duidt hem, dat hij door meet roeien. Hij gaat nu rustig door en bereikt in 9 min. 38 sec. de finish. - Het tweede nummer, de eerste heat van de Oude Sciff voor den Holland-beker levert ook niet veel fraais op. Dit gaat tusschen Robert Kopecky ..Norman nen Weenen" en Orlow Anaersen (Soc. Royale Nautlque Anversolse). Er wordt slecht gestart en wij kregen zelfs den Indruk, dat het een valsche start was, doch dit scheen niet net geval te zijn. Want de kamprechter maakte geen aanmerkingen. Reeds direct was de Ooe- tenrijker voor en bU 500 Meter was het verschil eenige lengten. Van strijd was geen sprake -en Kopecky kon rustig verder roeien. Met groo- ten voorsprong gaat hjj in 8 mln. 41 sec door de finish. Ook de volgende race, de eerste heat van de Ovemaadsche Twee tusschen Lulofs (De Hoop) en Moscow (Poseidon) was niet bijzonder be langwekkend. Tot hier deed zich evenals btj het vorige nummer bU net starten hetzelfde euvel voor. Moscow lag reeds direct voor en btj de 500 Meter was het verschil reeds drie lengten. Lulofs bleek over groeten vechtlust H. K. H. Prinses Juliana heeft aan den penningmeester van het huldigingscomité, den heer A. Pierson, bankier te Amsterdam, een bijdrage gezonden voor het huldeblijk, dat den heer Edo Bergsma zal worden aangeboden ter gelegenheid van zijn vljftig-jarlg voorzitter schap van den AN W B. Toeristenbond voor Nederland. ging van de voorgeschreven diploma's en het vervullen van bepaalde function moet worden voldaan en de wijze, waarop die in de wet zijn neergelegd en in algetneene maatregelen van bestuur zullen worden geformuleerd, wordt me degedeeld, dat voor de toelating tot de uitoefe ning van den dienst in verschillende rangen ook eischen van diensttijd gesteld worden. Zoo wel deze als de exameneischen zullen wegens de verandering, waaraan de te regelen toestan den en de Inzichten daarolhtrent In verloop van tijd onderworpen zouden kunnen zijn, nader worden omschreven in algemeene maatregelen van bestuur. Het ligt in de bedoeling van de Regeering voorshands aan hen, die een eindgetulgschrlft B. 8. van de Zeevaartscholen kunnen overleg gen, het diploma van derden stuurman voor de groote handelsvaart uit te reiken, nadat zij aan een bepaalden elsch van diensttijd hebben voldaan en gedurende dezen diensttijd bewijzen hebben gegeven, de nnodige practische geschikt heid te bezitten, blijkens over hen ingediende rapporten. In de memorie van antwoord Inzake het wets ontwerp. houdende bepalingen, betrekking heb bende op de zeevtechvaartdlploma's wordt uit eengezet. dat de zeevlschvaart een bedrijf te, zeer verschillend van en staande In geenerlei rechtstreekse!) verband met de handelsvaart. Aan alle' schippers en stuurlieden van vaartuigen. welke weleens voor grootere vaarten in aanmerking zouden kunnen komen, den eisch te stellen, dat zjj bedreven zullen zijn In de volledige astronomische plaatsbepa ling, ware het doel voorbij schieten. Nu doet zich intusschen juist by de ase- vischvaart het geval voor, dat somtijds aan de plaatsbepaling hooge etechen moeten worden berdorf. operette van Joaet Heller 10.55 Fritz Brunner's dansokkest 13.30 Adolf Sieberth’s Weensch kwartet. WARSCHAU. 1345 M. 13.35 Omroep orkest o.l.v. J Ozimlnakl L. Holsman. viool 2.20 Gramofoonmuzlek 4.40 Ed. Ben der, bas, zingt 5.20 Dansmuziek 7.20 Omroeporkest oLv. St. Nawrot 8JO Om roeporkest o.l.v. J. Ozlmlnsk! 9.20 Vroo- l«k programma io.5O Uitzending ter gelegenheid van een Mexlcaansch nationaal feest 11.30 Dansmuziek. BEROMI NKTER, 540 M. 4.20 Het Mut- tenzer Mannenkoor 5.50 Concert door het ensemble van het Leger des Hells 6.50 Een Seminaristenkoor 7.25 Gramo foonmuzlek 8 20 Het Zwiteersch orkest 9.40 Orgelconcert door Stüssi. De heer H. J. Langman merkte op, dat de prysvraag hem de gelegenheid ontnomen had zich vry te bewegen. Had men hem de vrij heid gelaten en geen beperkende bepalingen gesteld, dan zou zyn antwoord beter en an ders geweest zijn. Hjj moest nu rekening hou den met de werkloosheidsverzekering en taakverdeellng van ryk en gemeenten. De Donderdagavond gehouden luchtbescher- mlngsoefenlngen boven Overtjsel zyn niet zon der ongevallen afgeloopen, aldus bericht „Het Volk”. In diepe duisternis reed de heer K met zijn autobus voor het gemeentehuis te Kuinre, de lichten voorzien van de donkerblauwe papieren, terwijl de straatlantaarn uit was. De chauffeur schrok hevig, toen hy plotseling ergens over heen reed en een heftig hulpgeschreeuw hoorde. Hy stopte vrU snel. Er bleek een man zwaar gewond op straat te liggen. Het was de expe diteur G. Deze had om. een beenbreuk en en kele andere kwetsuren. Te Steenwyk werden tydens de luchtafweer oefeningen bommen uitgeworpen, waarvan er twee brandbommen waren. By de gasfabriek was een berg afval neer gelegd die met benzine was overgoten. Aange nomen w*erd, dat een der bommen dit afval in brand had gezet. Onvoorzichtig genoeg werd de boel In brai.d gestoken voordat het publiek op voldoenden afstand was geleid. Het twaalf jarig zoontje van den her R. V. uit de Bult geraakte In brand en kreeg ernstige verwon dingen aan belde beenen en een arm. Na eenlgen tyd werkzaam te Hiervoor verschenen overige "woordvoerders. Hy concludeerde dat hét een interessante dag was geweest. De congressisten brachten daarop een be- Be algemeene vergadering der Ned. Vereenl- glng voor Armenzorg en Weldadigheid werd Donderdagmiddag te Apeldoorn gehouden. De voorzitter wees op de belangstelling, die de Hooge Beschermvrouwen, H. M. de Ko ningin en H. K. H. Prinses Juliana steeds voor de vereen!ging hebben getoond. Woorden van herdenking wydde spreker aan het heengaan van H. M. de Koningin-Moeder en z. K. H. Prins Hendrik. Tot de eere-voor zitters, de hoeren mr. 8. baron van Heemstra, Commissaris der Koningin in Gelderland en jhr. dr. C. G. C. Quarles van Ufford, burge meester van Apeldoorn, werd een byzonder woord van welkom gericht. De voorzitter gaf hierop ‘n uiteenzetting om trent de werkzaamheden van het Nationaal Crteiscomité. In totaal werd ingezameld 6 mil lioen gulden. BERLIJN. 357 M. 11 40 Éach cantate 6.50 Solo-concert 8.20 Gemeenschap- peiyke uitzending van Berlin en Breslau. Solisten met omroeporkest o.l.v. Willy Stei ner. OmroepkwaYtet. Omroepkoor. HAMBURG» 332 M. 6.35 Havenconcert 11.20 Sah ein Knab'eln Rösleln stehn. in toonzetting van verschillende meesters. Concert met solisten 6.50 Concert. PARIJS. RADIO. 1648 M. 7.20 Gramo foonmuzlek 8.20 Idem 10.85 Uit Vichy, populair concert 4.20 Gramofoonmuzlek 6.20 Populair concert 8 20 Music Hall progYamma o.l.v. Maurice André 10.50 Dansmuziek. landsche Vereeniging voor Armenzorg en Wel dadigheid te beraadslaagd over het onderwerp on welke wyze de lasten voor de gemeenten en gemeenteiyke instellingen, voortvloeiende uit de genees- en verloskundige hulp en zieten- huisverpleging. met de minste bezwaren kunnen worden verUcht, waarover prae-advies was uit gebracht door de heeren mr. L. J. M ueei, chef der afdeellng Sociale Zaken ter gemeente secretarie te Eindhoven; R. N. M. Eykel arts, geneeskundig hoofdinspecteur der_ Volksge- DA VENTRY. 1500 M. 12.50 Concert vn North Regional. 2.20 Gramofoonmuz. 5.10 Orgelrecital door Maurice Vinden 6.05 Kamermuziek 7.50 Concert op twee piano’s 9.25 Orkest van Z. M. Kon. Luchtmacht o.l.v. luit. Vlieg. R. P. O’Don- nel PeYcy Manchester, tenor. PARIJS. POSTE PARINIEN, 332 M. 7.55 Gramofoonmuzlek 8.10 Operamuz. 8.30 Plmmuziek. MILAAN, 369 M. 4.35 Gramofoonmuz. 5.35 Populair concert 6.35 Gramo foonmuzlek 9.05 Zie Rome. ROME, 421 M. 4.50 Gramofoonmuzlek 5.20 Vocaal- en 9.05 Spaansche muziek. Hierna begonnen de discussies over genoemde prijsvraag. De heer W. Drees, oud-wethouder van Den Haag, betreurde het, dat het ontwerp de schei ding crisis- en niet-crisiswerkloozen laat be- staan, dat de ontwerper vasthoudt aan de fic tie, dat de gemeente primair de lasten moet dragen en dat het ontwerp de vakvereeniging in de werkloozenzorg wil uitschakelen. De heer Oosker, wethouder van Apeldoorn, betoogde, dat hij meerdere ernstige bezwaren tegen dit ontwerp had, doch dat de ontsten tenis Van een regeling voor de werkverschaf fing het ontwerp voor hem onaannemelijk maakte. De heer R. C. de Haas van Dorssen (Haar lem) meende, dat te veel in details was af gedaald. De heer P Keulemans (Amsterdam) wensch te strafbepalingen voor werkloozen betreffende wetsovertreding en ook voor werkgevers en anderen die fraude in de hand werken. BRUSSEL. 322 M. 1120 Poulair con cert 12.20 Omroeporkest 1.30 Max Alexys öYkest 7.05 Gramofoonmuzlek 8.20 Symphonle-orkest 9.20 Idem 10.30 José SchneldcYs orkest. arts te Haarlem en Th. G. Kooreman, direc teur van bet by kantoor der N. V. levensverze kering MaatechappU „R- V. 8.”, te 's Gra- Vevan8eóe gelegenheid tot gedachtenwisseling maakten achtereenvolgens gebruik dr. L. Heyer- mans, directeur van den G. G. D. te Amster dam; da. H. J. E. Westerman Holstyn, secre taris van den Armenraad te Apeldoorn; dr. J. E Felsser directeur van den gemeentelijken Geneeskundigen Dienst te Rotterdam; de heer Konlng, wethouder te Haarlemmermeer' dr. van Royen, directeur van den Geneeskundigen Zaandam; de heer Schipper, direc teur van Maatschappelijk Hulpbetoon te Hil versum, dr. Freseman Viëtor, voorzitter van de afdeellng Apeldoorn van de Nederlandsche ven tot bevordering der Geneeskunde; Dr Fg- glnk, van de Ned. MaatschappU tot Bevorde ring der geneeskunde; dr. A- Schuckink Kcol, directeur van den Geneeskundigen Dienst te Utrecht; en de heer Stolk namens de Federatie van Vereenlglngen van Zlekenhuisverpleging. De directeuren van Geneeskundige Diens-en waren eenparig van meening dat de genees kundige diensten in vergelijk met de zieken fondsen voordeelig werken, met daarenboven voordeelen als de wykverpleging. Bovendien werd door verschillende sprekers de nadruk gelegd op het verschil van t «iekenfondswezen en de ziekenhuis verpleging voor de groote ste- rien en het olatteland. De prae-advlseurs dienden nader van lichting. Dr. Eykel merkte op dat de besprekingen de De nieuwbenoemde procureur-generaal by den Hoogen Raad mr. L. C. Besler, die In 1868 geboren Is te Utrecht, doorliep het gymnasium aldaar en studeerde daar ter stede aan de Rijksuniversiteit in de rechtswetenschappen, waar hy In 1891 promoveerde op dissertatie: De Stichtingen en het ontwerp tot herziening van bet B. W. f zyn geweest als advocaat en procureur en ter griffie van de Utrechtsche rechtbank, werd hy in 1896 benoemd tot ambtenaar O. M by het Kantongerecht te Oostburg ca. Van 1897 tot 1903 was hy In dezelfde functie werkzaam te Utrecht en Wyk by Duurstede. In laatstge noemd jaar werd mr. Besler benoemd tot sub- stituut-offlcier van Justitie 4e Amsterdam. In October 1913 werd hy advocaat-generaal den Hoogen Raad. In samenwerking met prof. A. I. Blok stelde mr. Besler een werk samen over het Neder- s traf proces, Spreker verklaarde met nadruk alle waar deering voor de vakbeweging te hebben, doch hy had bezwaar tegen haar matelooze zelf overschatting en achtte het ongewenscht haar actief te laten deelnemen aan de steunverlee- nlng. Dat de werkverschaffing In zyn ontwerp niet aan beschouwing onderworpen was, was een gevolg van de opdracht, zyn ontwerp be oogde niet dat alleen zy die door de crisis getroffen worden, voor steun In aanmerking komen, ook andere redenen werden In aan merking genomen. Hy achtte het tenslotte een voordeel der werkloosheid, dat zy den mensch de waarde van den arbeid leert kennen. De voorzitter dankte den heer Langman en de overige sprekers voor hun waardevolle raad gevingen. Het gemeentebestuur heeft de congressisten om zes uur ten gemeentehuize begroet. De bur gemeester jhr. dr. C. O. C. Quarles van Uf- fbrd sprak, hen toe. Mr A. J. A. A. baron van Heemstra dankte namens de vereeniging voor de ontvangst. Aan de congressisten werd een boekwerk van Apeldoorn, uitgegeven door de gemeente, aan geboden en voorts werden ververschingen rondgediend. HUIZEN, 301.5 M. KRO 8.30 uur Mor- genwydlng door pater J. Corv,r NCRV uit de Geref. Kerk (Westerkerk) te Delft. Voorganger dr. W. H. Gispen WHzn. Or ganist 13.15 Sluiting KRO 13.15 Het KRO-orkest o.l.v. Malinus van t Woud 1 uur Katholieke wederopbouw. 1. Prol A. van Rlxtel S.C.J. .De Bouwers van nu". 1.35 Het KRO-orkest 3 uur Gramo foonmuzlek 3.10 Boeken en sebryvers. ..Christendom”. „Jodendom". „Germanen- dom" van Sard Faulhaber, vertaling Ant. van Welsum. Besproken door Ant. van Duinkerker» 3.20 Grare.muzlek 3.40 Het dameskoor ..Davoll” 4 uur Gramo foonmuzlek 4.30 Ziekenhalfuurtje door pater H. Rothoff NCRV 5 uur Gewijde muziek door een Dames-ensemble o. 1. v. Ferdinand Kloek 5.45 Kerkdienst uit de Ned. Herv. Kerk (Mulderkerk) te Amster dam. Voorganger ds. R. Dijkstra 7-30 Ge wijde muziek 7.45 Suiting KRO 7.45 Katholieke Wederopbouw. 2. „Het Heden- daagsche Europa”. De toestand hier en nu door prof. H. F. Heezemans 8.15 De KRO-boys o.l v. Plet Lustenhouwer 10.30 Kleln-Koor o.l.v. Jos. H. Plekkers 11.30 Sluiting. HILVERSUM. 1875 M. VARA ..Morgen rood" Otto de Nobel. „De Stem des Volks afd. Rotterdam, met begeleiding van het Phllharmonlsch Genootschap, aldaar 9.04 Postdulvenberlchten 9.06 Tulnbouwhair- uurtje SS Lantlnga „De ontwikkeling »an het volkstulnwezen” 8.30 Orgelspel door Joh. Jong. Fantalsle dialogic. Boèl- mann. AVRO 13 uur Tydseln AVRO- klok 12.01 Fllmpraatje door L. J. Jor- daar» Fllmmedewerkers vóór". Het Neder- landsche Publiek en de Nedesitvidsche film 12 30 Kovacs Lajos en zyn orkest, met tusscbenspel van gramofoonmuzlek 2 uur Boekenhalfuurtje. Dr. P. H. Rltter Jr. spreekt over het nieuwe boek van Al fred Neumann ..Nieuwe Caesar" 2 30 Zang door het Mannenkoor ..Kunst na Ar- beld Amsterdam. Dirigent W. Kools, met tusschenspel van gramofoonmuzlek 4.45 Sportuitslagen van Vaz Dlas. Daarna marschmuzlek 5 uur Sluiting VARA 5 uur Men vraagt en wy draaiengramo- foonplaten waarom gevraagd Is 5.15 Or gelspel door Cor Steyn 5.30 Het Don Kozakkenkoor o.l.v. Serge Jaroff (Gram platen) 5 45 Cor Steyn. orgel en Harry Wlggelaar. vlooi 6 uur Sport van den dag 6.20 Vara-orkest o.l.v. Hugo de Gtoot 7 uur veertig Jaar Stadsschouw burg te Amsterdam. Op Zaterdag 8 Sep tember 1934 heeft men het verleden doen herleven. De verschillende gezelschappen, die sinds 1894 den Stadsschouwburg be speelden, werden weer ten tooneele ge bracht. Van het ten gehoore gebracht heeft de VARA korte fragmenten op gra- mofoonplaten vastgelegd 8 uur Slui ting AVRO 8 uur Tijdsein AVRO-Klok 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dlas 8 15 Het Omroeporkest onder lei ding van Nico ITeep. Solist: Herbert Ernst Oroh. tenor 9.15 Radiojournaal 9.30 Kovaes Lajoa en zyn orkest, met tuaechen- spel van gram muziek 10.15 Verduur zaamde melodieën 10 30 Kovaes Lajoa en orkest m.m.v. Topy Glerum 11 uur Gramofoonplaten 12 uur Tydseln A.V. R.O.-klok 12 uur Sluiting. Ll'XEMBl'RG, 1304 M. Engelsche dag. 12 uur Gevarieerd Enge lach concert 1 uur Dansmuziek 1.30 Gevarieerd pro gramma van lichte muziek 2 uur Geva rieerd Engelsch concert 2 45 Dansmuziek 4 uur Gevarieerd gramoloonplatencon- ceTt 5 uur Gevarieerd concert 8 uur Dans- en filmmuziek 9 uur Gevarieerd Engelsch concert 10 uur Lichte muziek 10 30 Dansmuziek. BRUSSEL. 484 M. 1.30 Omroeporkest 5 20 Dansmuziek 6 20 Mevr. v. Plas- sche zingt —6.35 Populair concert 9.35 Omroeporkest 10 30 José Schneider's or kest. aan den start de ploegen van .De Hoop" en ,De Maas". Beide ploegen gingen goed van start met een vry hoog tempo. De Rotterdammers sloegen 11- 30 en 38 In de eerste kwart, halve en heele mi nuut tegen de Amsterdammers 10-19 en 34. BU de 500 Meter hebben de Rotterdammers een voorsprong van ongeveer ruim 1/4 lengte. Dit gaat echter weldra veranderen enjuJa flg IW-M- gepasseerd zyn. Is het den. De Rotterdammd het verschil wordt Sfe, dammers zitten zeer rustig in hun boot en vor men een goed geheel. Hoewel de boot van JJe Maas” beter In balans ligt dan die van .De Hoop” en de Rotterdammers al het mogeiyke doen om by te komen, mocht hun dit niet ge lukken en het verschil wordt steeds grooter. Met 3 lengten voorsprong gaat „De Hoop” In 7 min. 60 sec. als eerste door de finish. De wedstrijden worden hedenmiddag voortge zet met de finales. BERLIJN. 357 M. 4.20 Concert 6 50 Solistenconcert 10.05 Gramofoonmuzlek 11.10 Gevarieerd programma. HAMBURG, 332 M. 1.20 Gramofoon- muziek 2.35 Muziek van Chopin 9.20 Het omroepeymphonie-orkest o. 1. v. José Elbenschütz 11.20 Gevarieerd muzikaal programma. KEULEN, 456 M. 12.20 Middagconcert 4.20 Het kleine omroeporkest o. 1. Leo Eysoldt 5.35 Gramofoonmuzlek 7.50 Schrammelmuziek 10.40 Dansmu ziek. Eens komt voor ons allen het uur van vertrek. We weten het van jongs af aan en we doen alsof we er niets van begrijpen.... Het vertrek over valt ons nog. We hadden nog dit wil len doen, en dat willen afmaken, dis en dis willen sprekente laat de trein gilt, de stoomboot fluit, de vliegmachine ronkt vertrekken.... Dagen hebben we t zien aanko men en allerwaarschijnlijkst heb ben we hard gewerkt om klaar te ko men Maar „gereed” zooals we dat hadden willen zijn, blijken we niet te wezen. En we moeten denken over ons leven, over de eeuwigheid, over dood en scheidenKortom over vertrekken. Het is zoo moeilijk verloren tijd in te halen. Dat moeten we van jongs af bedenken. Eens komt het uur! y Dan moeten we „gereedJ’ zijn. Gereed! getast, doch aanvullend waren geweest. .xa1— a W A A Darm Heemstra? dankte de prae-advlseurs overige i—- - De congressisten brachten daarop een be zoek aan het paedagogium .Achlsomog”. Inter naat voor Joodsche geesteszwakke kinderen, naast de Inrichting „Het Apeldoomsche Bo»ch”. uitgaande van de Ver. .^Centraal Israeltetisch Krankzinnigengesticht In Nederland". Het gemeentebestuur bood hun daarna een tocht per autobussen aan naar het gemeente- iyk landgoed „Berg en Bosch", waar het ook thee aanbood. Naar wy vernemen, hebben de Nederlandsche Reisbureau* van de Duiscbe Relchsbahnzen- trale* bericht ontvangen, dat nA 20 September a.s. geen spoorwegbiljetten met de bekende re ductie op de Duitsche parcours meer zullen mogen worden uitgereikt. Algemeen -was de verwachting, dat de reduc tie nog eenlgen tyd gehandhaafd zou worden. Dit vry plotseling stopzetten van de uitgifte der goedkoope reisbiljetten wordt in verband gebracht met de onlangs in werking getreden clearingsmaatregelen van Nederlandsche zyde. I In sommige kringen wordt er rekening mee gehouden, dat wellicht binnenkort heel het in stituut der Reis-marken zal verdwyne». was weer verre van fraai. Het slot van den eersten dag werd gevormd door de le heat van het nummer DAV’ENTRY, 1500 M. 1.36 Het Wes tern Studio Orkest o. 1. v. Frank Tho mas 2.50 Gramofoonmuzlek 8.20 Promenadeconcert In de Queen's Hall door het B B C.-Symphcnle-orke»t o. 1. v. Sir Henry Wood 11.00 Dansmuziek door Lew Stone en zyn orkest. PARIJS (POSTE PAE18IEN). 313 M. 7.09 Gramofoonmuzlek 7.50 Dansmu ziek (gr.pl.) 8.30 Vroolyk programma 10.00 Hot Jaamuziek (gr.pl.). rikUK (RADIO). 1648 M. 12 20 Po pulair concert o. 1. v. Victor Pascal 8.20 Concert o. 1. v. Henrl Defoese m. solisten 9.05 en 9.50 Vervolg i 10.60 Dansmuziek. MILAAN. 369 M. 6.30 Dansmuziek 6.15 Gramofoonmuzlek 9 06 Populair concert 10.20 Vloolrecltal door Leo Petronl. ROME. 4Z1 M. 5 20 Vocaal en In strumentaal concert 6.15 Gramofoon muzlek 9 06 Populair concert 10.20 Gevarieerd programma. WEENEN, 507 M. 5.00 Concert door Magda Bauer, sopraan 5.50 Weensche muziek (grp.l.) 9.10 Het omroeporkest o. 1. v. Josef Holzer speelt muziek van Kal man 11.15 Franz Klaus’ dansorkest. WARSCHAU, 1345 M. 4.05 Populair concert 6.35 Kamermuziek 9.20 Het omroeporkest o. 1. v. J. Ozlmlnakl 10 20 Concert 10.35 Dansmuziek. BBROMVN8TER. 540 M. 4 20 Gluck- ^?^aXtconcert door het omroeporkest 8 20 Populair concert o. 1. v. H Neppach 9-30 Het Zwlteersche radlo-orkest o 1 v. Hermann Hofman. N.Z. Voorburgwal b h. Spui, A'dam PLATS DU JOUR EN LA CARTE ----- Ingediend is een wetsontwerp, houdende be- ■ondheld^te Den dn ‘palingen, betrekking hebbende op de Zeevaart- diploma’s. van Chr. Lectuur. Uit: „Zee en Heide G F. Haspels - 11.30 Gramofoon muzlek 12.00 Politieberichten 12 7 5 Orkestmuziek 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Luthersche Kerk Kloye- nlersburgwal, Amsterdatn^ -^00^- vragen over kamerplanten" door A J. rte 3.15 Gramofoonmuzlek 3.45 -jrglng 4 00 BUbelezlng door n der Meulen 5.00 Bespeling Studlo-orgel door L. Blaauw Vragenuurtje 6 58 Zenderoverschake- 7 oo Politieberichten en Ned. Chr. l 7.15 Gramofoonmuzlek of een uit het dageiyksch gebeuren 7 30 Vragenuurtje 8.00 Gramofoonmu- ziek 8.15 Concert door het Bachkoor en -orkest der Bsthlehemkerk te Den Haag 9.00 P. M Legene: „Wat heeft de Christe lijke Zending gedurende twee eeuwen be reikt?" 9 30 Vaz Dlas 9 40 Gramo foonmuzlek 10.00 Vervolg concert door het Bachkoor en -orkest 10.46 Gramo foonmuzlek 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8 00 Gramofoonmuzlek 10.35 Orgelspel door Cor Steyn 11.20 Gramofoonmuzlek 12 00 Kleln-Vara-ensemble o 1 V. Frits Bakel, 12 45 The Hodlars. accordeon, spelen 1.00 Kleln-Vara-enaemble o. 1. v. Frits Bakels 2.00 Zenderveraorglng 2.15 Gramofoonmuzlek 3.00 De No tenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 3 45 Over schakelen naar den zender Kootwijk 4.00 De Notenkrakers o 1 v. Daaf Wins 5 00 Gramofoonmuzlek 5.30 De Flierefluiters o. 1. V. Jan van der Horst m. m v. Albert de Booy. zang 6 00 Gramofoonmuzlek 6 05 De Fliereflui ters o 1. v Jan van der Horst 6.30 Muzikaal babbeltje door Plet Tlggers 7.20 Orgelspel door Joh. Jong 8.15 Vaz Dlas 8.30 Vara-orkest o. I. v. Hugo de Groot 10.15 Vaz Dlas 10.25 Vara- orkest o. 1. v Hugo do Groot 11.00 Gramofoonmuzlek 12.00 Sluiting. LI XEMBUBG, 1304 M. Itallaansche avond 6 30 Gevarieerd concert 7.35 Gevarieerd gramofoonplatenconcert 8.20 Itallaansch concert door het omroeporkest o. 1. v. Henrl Pensls 8.35 Vervolg Ita llaansch concert 9.15 Gevarieerd con cert door het omroeporkest o. 1. V. Henrl Peneis 10.25 Dansmuziek (gr.pl. BRUSSEL. 484 M. 1.30 Gramofoonmu zlek 5 15 Dansmuziek 8.20 Promenade concert van de B.B.C. 10.20 Gramofoon muzlek. 10.30 Mor Uchi Lectuur. 1 12O0^~Polltleberlchten Zwart* UR de Luthersche ^erk Kloye- „Zee ding voor scholen van i-- Herwlg Zenderverzorglng ds. J. van van het C— 6 30 Ung Persbureau een greep i 8.15 Concert door het Bachkoor en 9.00 P. M Legene: „Wat heeft de Christe lijke Zending geJ^C^Xc -“17*"“- - relkt?” 9 30 Vaz plas 9 40 Gramo- het Bachkoor en -orkest 10.45 Gramo-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 10