ONS BLAD Conflict Z. H. den Paus Schrijven van de Belgische giijnindustrie I heden Het nieuws van in DE CRISIS IN SPANJE D De Assemblee De Kleine Entente DE BAROMETER ZELFSTANDIGE DAAD DES KONINGS s. OVER DE KATHOLIEKE ACTIE Rusland in den Volkenbond? g 1 mF ZATERDAG 15 SEPTEMB VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS Ter dood veroordeeld Argentinië*® houding en begenadigd Badplaats door brand verwoest Ze De beroepsplichten Regeering in lastig parket Ongeluk in Beiersche Alpen Het vereenigd arbeiders* front Mysterieuze Russische dame De kinderverlamming in Noord-Sleeswijk H.S.V. IParamaribo I Sir Simon naar Londen vertrokken JOH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR BRILLEN ZIEKENFONDSLEVERANCIER 5 L k De onafhankelijkheid van Oostenrijk ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c., ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag. één 55cp. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek Telefoonnummer 433 iQ - Het Weeriiiiiiiiiiniiiiiiiii s s I 1 I siiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiii JAARGANG No. 280 NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD ZEVENENTWINTIG f 2— rx* i1 Noord-Sleeswtfk breidt mijn- o o te meer en Ie »r o t. L e i. r Interview met Schuschnigg een 1 1 het het Stand op Zaterdag 1 vjb. 7*4 Vorige stand 7«7 Ministers bespreken de Óósten- rijksche kwesties Ofschoon er over het algemeen geen twijfel meer bestaat, schijnt Litwinof toch nog te aarzelen Aan de achttiende sociale week der Italiaansche katho lieken te Padua De toestand in het Verre Oosten het Chaco-conflict besproken Weensche hoofdagent Franz T heissenberger DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN De Groote Kerk te Breda in steigers en bekisting voor een noodzakelijke resta uratte lat rst BUREAUX. HOF 6, ALKMAAR Telefoon Administratie 433, Redactie 633 ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal voor Alkmaar Voor buiten Alkmaar f 2.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnestad Haarlem i i en een Zon op 6.34, onder 7.16. Licht op 7.46. Maan op njn. 237, onder n.m. 8.24. Betalingsverkeer met Dultschland. Een vierde circulaire ten aanzien van rembourssendingen. ipo «IC lie De n- n- De bondskanselier noemde verder politieke garanties nutteloos, wanneer zü niet economisch gefundeerd zijn. Oostenrijk moet economische bondgenootschappen van de hand wijzen, die niet tegelijkertijd de politieke onafhankelijkheid en veiligheid van Oostenrijk erkennen. De toestand in het Verre Oosten en het Gran Chaco-confüct in de Assemblee besproken. Reorganisatie van de afdeeling Handel en Nij verheid van het Departement van Economische Zaken. Voortgezet congres der Vereenlging voor Ar menzorg en Weldadigheid. Oostenrijks nieuwe bondskanselier, Schuschniggwiens rede te Genève een goeden indruk heeft gemaakt. AABENRA. 14 Sept. De spinale kinderver lamming in Noord-Sleeswijk heeft haar hoogte punt blijkbaar nog niet bereikt. In het district Haderslev zijn de laatste dagen 60 gevallen van vermoedelljke kinderverlamming geconstateerd. Op het platteland In dit district zfjn 77 van de 94 scholen gesloten, terwijl alle stadsscholen ge sloten zijn. In de stad Haderslev zijn twee scho len als barakken Ingericht. In Aabema zün twee nieuwe gevallen en In Sonderburg vier gevallen geconstateerd. In het district Tondern zün 10 scholen op het platte land gesloten. Frans veroor- Mr. L. C. Besier benoemd tot procureur-gene raal b(j den Hoogen Raad der Nederlanden. HALLO, HALLO, hier Holland-Indië ZONDAG »J. 3 uur, op het H. 8. V.-Terrein te Heiloo: Suriname en rt- Lk* de an iet er- ide IC 3 i i te bt RB 51- en iet ne r- itie lis- de rd- >71- efc de ►nd er* r. SF LI Vandaag sal de K. L. M. haar beslissing publi- oeeren betreffende de deelneming aan de te houden Melbourne-race. De Oostenrüksche regeering heeft dan ook geen aanleiding gezien om te Oenève voorstel len te doen voor een garantie der onafhanke lijkheid. Zonder toestemming van Oostenrijk kan geen pact, dat ons betreft, behandeld wor den. Oostenrijk mag ook niet tot een object der Europeesche politiek gemaakt worden. De regeering blijft iedere inmenging in de binnen landsche aangelegenheden afwijzen. Er moet definitief een einde gemaakt worden aan het beïnvloeden van buiten van de binnenlandsche politiek.” GENÈVE, 14 Sept. De ministers van bulten- landsche zaken der Kleine Entente hebben van middag weer urenlang onderhandeld over de hangende vraagstukken, in het bijzonder over de Oostenrljksche kwesties. Naar verluidt be staan er tusschen Benesj en Jeftltsj nog steeds belangrijke meeningsverschillen. Gezegd wordt, dat de plannen voor èen niet-lnterventiepact slechts weinig kans maken en dat men des te harder werkt aan een garantlepact, dat een clausule van hulpverleening zou bevatten. Bü deze pactonderhandelingen neemt Oosten rijk een zeer gereserveerde houding aan, ter wijl het Initiatief uitgaat van Benesj eenerzjjds en van Italië anderzijds. Kleine Entente confereert over de Oostenrljk sche kwesties. MÜNCHEN, 14 Sept. De Dultsche bergwacht deelt mede, dat volgens een ontvangen radlo- mededeellng de zeven vermiste bergbeklimmers kort na elkaar dood zijn gevonden. Zooals be kend waren deze bergbeklimmers, onder wie zich drie vrouwen bevonden, sinds eenlge da gen vermist, nadat uit München waren ver trokken LAKE8FORD (Callfomlë), 14 Sept ue badplaats BartlettSpring met vier groote hotels en ongeveer 50 kleinere badhotels te door een brand geheel verwoest. Menschenlevens zijn niet te betreuren. Schuschnigg over Oostenrijks onafhankelijk heid. Spastische kabinetscrisis tot 1 October uitge steld. MADRID, 14 Sept. (Reuter). Het kabinet heeft besloten niet eerder af te treden dan na de bijeenkomst van de Cortes op 1 October s.s. Een spoediger aftreden schijnt in verband met den gespannen binnen- landschen poiltieken toestand te gewaagd. Onduidelijk is nog slechts hoe de procedure af gewikkeld zal worden en of de zesde (politieke) commissie van den Volkenbond nog gelegenheid krijgt de geschiktheid van Rusland tot toetre ding te bestudeeren. Het „Journal des Nations” meent te weten dat drie Russische deskundigen naar Parijs zijn gegaan, nadat zij tevoren met Litwinof bespre kingen hadden gehouden en dat zij het ant woord van Litwinof op de ultnoodiglng hebben overhandigd. In welingelichte kringen wordt bevestigd dat het Russische antwoord bevredi gend is en dat men kan aannemen dat de toe treding van Rusland verzekerd te. Intusschen schijnt Litwinof, v olgens Reuter, nog steeds te aarzelen, om zekere verantwoor delijkheden op zich te .nemen, ondanks de hem door Moskou verleende volmachten. De kwestie van het faillissement ..Rijnstrand bad” te Arnhem. Tweede Kamerlid vuur de Rechtbank den voorzien voor import van tal van F producten in Dultschland. Negen jaren had de Belgische Industrie de Dultsche kolen noodlg, doch sedert zijn de tijden veranderd. K de kolenmijnen worden de stapelplaatsen met onverkochte voorraden grooter en grooter, terwijl de buitenlandsche kolen steeds worden aangevoerd. Meermalen werd voorgesteld het ;isah handelsverdrag op te zeggen, nderdaad, volgens een der bepalin- GENEVE, 14 Sept. (Reuter.) Hedenmorgen achtte men het In politieke kringen alhier een uitgemaakte zaak, dat Sovjet Rusland op zijn laatst In het midden van de volgende week zijn intocht in den Volkenbond zal houden. De onderbande lingen met de Sovjet Unie zijn, naar verluidt, ofschoon nog eenlge technische problemen geregeld moeten worden, zoo ver gevorderd, dat er over het algemeen geen twij fel meer bestaat omtrent de toetreding van Rusland. zou de dochter van den laatsten Czaar zijn MOSKOU, 14 Sept. Volgens berichten in de bladen die daarover uitvoerige mededeellngen geven, is in Belgrado een mysterieuze Russi sche dame verschenen, die zich uitgeeft voor de dochter van den laatsten Russlschen Czaar. Tatjana. De onbekende beweert, dat zij In den moordnacht van 16 op 17 Juli 1916, zij het ook gewond uit Jekaterinenburg te kunnen ont vluchten, zich in den eersten tijd in de om geving van deae stad verborgen heeft gehou den. doch later erin geslaagd is naar Warschau te vluchten. De mysterieuze vrouw zou ook documenten tot haar beschikking hebben waaruit de juistheid van haar mededeellngen zou blijken. De echtheid van deze documen ten wordt thans onderzocht. In Russische emi grantenkringen staat men echter sceptisch te genover deze onthullingen. Duitsch-Belgi wat België lm gen van het accoord, doen kan, mits een préa- vis van zes maanden. Tot dusver is men dien weg evenwel niet opgegaan omdat Dultschland de derde beste klant van België is en omdat men dan al de in 1925 voor de Belgische in dustrie bekomen voordeelen zou verliezen. An derzijds zou het stopzetten der Dultsche kolen transporten noodlottig zün voor de Belgische blnnensebaupvaart, waarvan de toestand reeds thans zoo hachelijk uF Nog zij genoteerd, dat de import ven Duttsetre kolen door successie velijke overeenkomsten werd gebracht op een minimum van 180.000 ton per maand. De vertegenwoordigers der arbeiders betoogen hunnerzijds dat de loonen der mijnwerkers thans dikwijls genoeg verlaagd werden. Degenen die In de mijn arbeiden, verdienen gemiddeld 38 francs per dag (minder dan drie gulden); de boven-arbelders 28 frs. Gemiddeld wordt 35 francs per man betaald. Voor den oorlog be droeg het loon 5.17 francs per dag. Hier moet aan toegevoegd worden dat In vele mijnen slechts 5 of 4 dagen gewerkt wordt. Na den oorlog waren er In België 175.000 mijnwerkers. Wegens de economische crisis zün er thans nog 124.000 (76.000 in Henegouwen, 28.000 In Luik, 18.000 in Limburg, 2000 in Na men). In deze cijfers zün plus minus 20.000 buitenlanders begrepen. dat ofschoon de anarcho-syndicalisten anarchistische organisaties zich niet aangesloten bü het eenheidsfront vele hunner regionale organisaties reeds lid zün van de arbeidersbonden en dat in de overige streken zü in nauwe overeenstemming samenwerken met de socialisten en communisten In een drukke straat van Madrid werd de wagenvoerder van een tram doodgeschoten. De daaer wist te ontkomen. Het betreft hier een wraakneming, daar de trambestuurder gewei gerd had aan de Jongste algemeene staking te Madrid deel te nemen. Sir Alan Cobham voornemens 21 September een non-stop vlucht naar Indie te ondernemen met een 240 P.K. Armstrong Siddeley „Lynx”. Hij zal vergezeld worden door den militairen piloot William Helmors WEENEN, 14 Sept. (V.D.). De „Neue Freie Presse" publiceert uit Genève een onderhoud met den Oostenrükschen bondskanselier Schuschnigg, waarin deze os. zeide: „De on afhankelijkheid van Oostenrük is voor de re geering boven lederen twijfel verheven. ZÜ is daarom geen internationaal probleem, dat voor den Volkenbond gebracht moet worden. ,.E1 Socialists” meldt, dat, wat practisch neerkomt op de vorming van een vereenigd Ar beidersfront In Spanje tot stand Is gekomen door de beslissing van het Centraal Comité der Communistische partij rich aan te slui ten bü de regionale bonden der arbeidersorga nisatie. welke in de meeste deelen van Span je bestaat. Het socialistische dagblad schrijft, en de hebben -» sr eer dan 100.000 arbeiders zouden aldus I y I Maandag in staking gaan, indien men er niet in slaagt het conflict op te los sen. De regeering heeft dan ook zelf de zaak ter "hand genomen teneinde die ernstige even tualiteit te weren en zoo mogelijk als scheids rechter tusschen werkgevers en werknemers op te treden. De Minister van Economische Za ken, Van Cauwelaert. is uit Italië teruggekeerd, terwül ook Koning Leopold zün vacantie heeft onderbroken en Maandagavond te Brussel arri veerde. Dinsdag reeds had de jonge Vorst meerdere gesprekken met Ministers en andere persoonlijkheden Woensdag werd, zooals ge meld, een voltallige ministerraad gehouden. Te kwart vóór twaalf begaf de premier de Broque- vllle zich ten tweeden male naar het Konlnk^ lük paleis, terwül de andere Ministers in zitting bleven. Toen De Broquevllle te kwart vóór èën nog niet terug was, werd de vergadering ge schorst om te drie ure hervat te worden. Uit goede bron vernemen we, dat de Koning zelf heeft aangeduld op welke wüze het conflict behoort opgelost te worden. Volgens hem kun nen de loonen der münwerkers niet meer ver laagd worden; het bedrag ervan behoort als het vitale minimum beschouwd te worden. De Ko ning herinnerde tüdens de besprekingen aan zün bezoek te Lambrechles (Paturages) waar, zooals men weet, fn April 1.1. 54 arbeiders en Ingenieurs als slachtoffers van een mijn brand Zwakke tot matigen Oosteljjke tot Noord- oosteljjken wind, licht tot half bewolkt, droog warm weer behouden geringe kans op onweer In het Zuiden. BERLIJN. 14 Sept. (D.N.B.). Een bulten- landsch blad heeft gemeld dat Argentina’s hou ding, Inzake Ruslands toetreding tot den Vol kenbond door een Europeesche mogendheid be ïnvloed is, die de Argentünsche regeering be loofd zou hebben, een bepaalde hoeveelheid pe troleum te zullen koopen. In verband hiermede verklaart het Argentünsche gezantschap, dat dit bericht absoluut onjuist is. De berichtgever heeft ten eerste In het geheel geen notitie genomen van de tradltloneele poli tiek van Argentinië en ten tweede het feit, dat de opbrengst der petroleumbronnen in Argen tinië slechts de helft dekt der behoefte van bet eigen land, over het hoofd gezien. Intusschen werden Donderdag de bespre kingen voortgezet. De eerste Minister, sa men met de Ministers Van Isacher (arbeid) en Van Cauwelaert hebben een delegatie dei Socialistische Syndicale Commissie ontvangen Een definitieve oplossing kon natuurlük niet getroffen worden. Van meer belang zal de be spreking geweest zün die Donderdag-namlddag is gehouden tusschen genoemde Ministers en de afgevaardigden der Steenkoolmijnen. De meeste bladen keuren het optreden van den Koning onvoorwaardelijk goed. Het Nieuws van den Dag (kath.) meldt, dat ren Minister ontevreden was omdat de pers het Konlnklük Initiatief heeft bekend gemaakt en aldus „de Kroon in 't gedrang heeft gebracht”. „Daarop dient geantwoord,” aldus het blad „dat de Koning eenvoudig gebruik heeft ge maakt van zün grondwettelük recht. Hü heeft het recht „zün” ministers wenken en raad te geven. Men vergeet al te licht dat de Koning de Uitvoerende Macht is, samen met zijne mi nisters, die door hem benoemd worden. Men staat nu eenigszins verbaasd over het konink- lijk initiatief, daar sommige middens tot hier toe hebben gehandeld alsof de Koning het vüf- de rad in den wagen ware. Wat het prestige of gezag der regeering be treft, hiermede komt men wat laat voor den dag. De regeering heeft van over maanden de kans verkeken om in de zaak haar gezag hoog te houden. Omdat zü het steeds bü beloften heeft gelaten, was het conflict thans onaf wendbaar.” n tegenwoordigheid van Mgr. Carlo Augoz- tlnl, de Bisschop van Padua, Mgr. Riccardo Ruffattl, Commandante Augusto Cirlaci, de President van het Centraal Bestuur der Ka tholieke Actie, alsmede talrüke kerkelijke auto riteiten heeft Mgr. Bernareggi op de Katholie ke Sociale Week in het Theater Verdi schrijven van Z. H. Pius XI voorgelezen. Met groote belangsteling, zoo schreef de H. Vader, hebben wü kennis genomen van bet programma der XVIII Sociale Week, en wü verheugen ons over de keuze van het onder werp ,,de zedelükheld In het beroepsleven”, om dat hèt blijk geeft van een ernstig streven om de Katholieke Italianen te brengen tot een meer volledige kennis en een meer volmaakte beoefening van de Christelijke zedeleer Want de kennis en de beoefening der Chrlsteiüke zedeleer is de essentieele plicht der geloovlgen. Maar terwül de sociale plichten beter bekend en gemakkelüker worden onderhouden, omdat zü grootendeels omschreven zün in de burger- lüke wetten, zün de beroepsplichten vaak min der bekend en minder beoefend, ofschoon ook GENEVE, 14 Sept. (Reuter). In de morgen- zittlng van de Assemblëe heeft de Japansche ge zant te Londen het woord gevoerd over den toe stand in het Verre Oosten. Hü zeide dat net probleem van het Verre Oosten nog niet is op gelost. Na hem sprak de Chineesche gedelegeerde, die wees op de beteekenis van China als afzetmarkt voor Europeesche producten. De candldatuur van Rusland wordt door China hartelük be groet. Rusland heeft zich tot samenwerking op internationaal gebied bereid getoond en heeft met de definitie van den aanvaller probleem nader tot zün oplossing gebracht. De namlddagzitting werd geopend door een verklaring van den Argentünscben gedelegeer de Cantilo, die den tekst voorlas van het ver zoeningsplan. dat Argentinië heeft opgemaakt om een einde te maken aan bet conflict In oen Gran Chaco en dat gesteund wordt door de Ver. Staten en Brazilië en in principe door de oor logvoerende landen is aanvaard. Deze kunnen evenwel niet tot overeenstemming komen, wan neer het er om gaat, het accoord nader uit te werken. De minister van Binnenlandsche Zaken verklaarde, dat Catalonië bereid was maatre gelen te nemen om een herhaling der inciden ten zooals die zich te Barcelona hebben voor gedaan te vermüden. Het kabinet keurde deze verklaring goed, ofschoon eenlge ministers haar onvoldoende achtten, en meenden, dat de centrale regeering de macht In handen moest nemen om de orde In Catalonië handhaven. vielen. De toen reeds aangekondigde loonsver mindering w"erd alsdan verdaagd. De leider van een reddingsploeg zeide bü dit bezoek, in ant woord op een door den Koning gestelde vraag dat het beroep van tnünwerker niet voldoende gewaardeerd wordt en dat men steeds met loonsvermindering dreigt. De Koning zeide dan dat hü al het mogelijke zou doen om loons vermindering te vermüden. Koning Leopold heeft zün woord willen hou den. Kinderverlamming in rich nog steeds uit. Regeering acht het gevaarlijk om nog vóór 1 October a.s. af te treden Van onzen Brusselschen correspondent anvang 1934 hadden de Belgische ZA eigenaars reeds besloten een nieuwe X loonsverlaging van 5 pet. toe te passen, welke maatregel evenwel door tusschenkomst der regeering telkens werd verdaagd. Verleden week werd evenwel medegedeeld dat de verla ging onherroepelijk in werking zou treden van af 17 September as. In een omstandig betoog verklaarden de vertegenwoordigers der steen- koolmijnen dat zü. zonder die verlaging, niet meer in staat wTiren te concurreeren tegen den buitenlandschen, hoofdzakelijk Duitschen im port. Waarom, zal men wellicht zeggen, werden tegen dien import geen maatregelen genomen? Omdat in 1925 tusschen België en Dultsch land een handelsverdrag werd gesloten, volgens hetwelk Dultsche kolen vrü konden worden geïmporteerd. Als tegenprestatie werden gunstige voorwaar- I- '_5 i B^gische producten in Dultschland. Negen jaren Rieden Sir John Simon heeft vandaag aan Barthou, Beek en Eden een lunch aangeboden. Simon vertrekt hedenavond naar Londen. Hü zal de volgende week naar Oenève terugkeeren als de toestand het noodzakelük maakt. Verdere vooruitzicht: nog warm met toe- nemende kans op onweer. WEENEN. 14 Sept. (D. N. B.) Het militai re gerechtshof heeft den hoofdagent Theissenberger wegens hoogverraad deeld tot dan dood door den strop. Hem was ten laste gelegd, dat hü op 23 en 24 Juli, dus juist voor het uitbreken der op standige beweging, drie politieagenten heeft aangespoord tot deelneming aan de beraamde bezetting van de bondskanselarü en van het Ravaggebouw. Na den 25sten Juli was Theis senberger naar Hongarüe gevlucht. Hü werd echter door de Hongaarsche gendarmerie gear resteerd en aan de Oostenrüksche autoriteiten uitgeleverd. Nader wordt gemeld, dat de Bondspresident Theissenberger heeft begenadigd en de dood straf veranderd In levenslange kerkerstraf, verzwaard door een harde legerstede en om bet kwartaal een vastendag, terwül de veroordeelde op den 25sten -Juli van elk jaar in een don kere cel aal worden opgesloten. deze door de kerkleeraars en katholieke mora listen zün getoetst en nauwkeurig omschreven. Voor dit verschijnsel zün talrüke oorzaken aan te geven, maar vooral in onze moderne tü- den Is dit wel de belangrükste; bet nauwe ver band dat Is ontstaan tusschen het beroep en het economische leven, waarin het woord wordt bewaarheid van Sint Paulus: „De wortel van al het kwaad Is de begeerlükheid. terwllle waarvan velen zelfs zün afgedwaald van het geloof”. Men mag hlerbü niet uit net oog ver liezen, dat in de laatste decennia vele beroepen zün ontstaan, onder leiding van natuurkundi gen. die trotsch op hun successen zich onaf hankelijk achten van geloof en zeden. En hier door kwamen velen tot de noodlottige overtui ging dat, zooals de wetenschap het licht des geloofs kan ontberen, zoo ook het beroep de leiding der katholieke moraal kan missen. Dit dwaze vooroordeel is thans misschien minder verbreid dan enkele Jaren geleden, maar toch zeker niet ultgeroeld. De moreele normen voor teder beroep in bet bijzonder zün ntet altijd even gemakkelük op te stellen en zeer velen zün In allerlei vooroordeelen gevangen. Het belichten van de meest voorkomende gevallen, het ontmaskeren van deze vooroordeelen, en het aantoonen van de dwalingen dezer bewe ringen is de belangrijkste taak van de XVIII Sociale Week der Italiaansche Katholieken. En zoodoende zult gü in hooge mate kunnen me«- werken tot nut van het algemeen welsün. en zal hier van toepassing zün het woord van den Apostel: ,J>tetas ad omnla utllls est; want alle uitingen van het menschelük teven, ook de schijnbaar onbelangrijkste zün door God voor zien en geregeld en verkrügen in Ood de een heid. die van Zün Wezen uitstraalt.’* Met onze liefde en ons gebed volgen wü de redevoeringen die dit ernstige en Interessante vraagstuk sullen belichten. Volgaarne schenken wü allen Con gressisten en sprekers onzen bijzonderen Apoe- tollschen Zegen. e daad van den Vorst heeft In breede kringen een machtigen indruk gemaakt. In de ministerleele milieus evenwel nam men er met tamelijk gemengde gevoelens ken nis van. Er is een verschil tusschen den nieuwen den vorigen koning. zeide hedenmorgen i ambtenaar, heel voorzichtig. Vermelden we nog, dat de Minister van Eco nomische Zaken in Juni IJ. een algemeen plan tot herleving der kolenindustrie in "t vooruit zicht had gesteld. Men moet wel erkennen, dat daarvan tot dusver nog niets is terecht ge komen. Wordt er geen bevredigende rege ling getroffen, dan gaan Maan dag a.s. meer dan 100.000 arbeiders in staking

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 1