Weer draadnagels uit Helmond? Sluiting Staten- Generaal De Douglas naar Melbourne r. RADIOPROGRAMMA Hooge ambtena ren ontvoerd RED ONS, HEER 6 Conf. voor Niet-Katholieken door PATER HENDR1CHS S.J. R. K. KERKGEBOUW - OBRECHTSTRAAT - AMSTERDAM WOENSDAG 19 SEPT, en volgende 5 Woensdagen 's avonds 8H Kaarten kosteloos, s’ avonds 88!4 aan de kerk MAANDAG 17 SEPTEMBER 1934 Zie annonce pag 4 v.K. 2e bl. Vreeselijk ongeluk Werklooze jeugd Motorrijder aangereden Relletjesmakers BLIKSEM INGESLAGEN DE BRAND BIJ VREDESTEIN SPAARBRIEVEN ALS LOTEN Dinsdag 18 Sept. 1934 UITVOER VAN HARING DUURDER BROOD? De vijflingen ziek KUSTWACHTOEFENINGEN R.K. STANDSORGANISATIE Onlusten in Ulster TE WATEk ZWARE BRAND IN CALABRIË DRONKEN 1 WILHELMINA KLEY OVERLEDEN KANOVAARDER VERDRONKEN Noorsche boot gekap seisd Een nieuw Russisch vliegrecord Het vreeselijk ongeluk bij Zaandijk Geen mijnstaking in België „Onze Vloot” De rampokpartijen in Madioen EMMA-POSTZEGELS r vergaderzaal er Na rechtszitting in vryheid de Hierop verliet de Minister weder de zaal, door Door Mandsjoerijsche bandieten Is dt 1 doorgeschoven. Bemanning gered Lange- Loonsverlaging gaat niet door Echter geen levensgevaar tot a Vereenigde vergadering van de beide Kamers Voor den werknemenden middenstand ..Wanneer de vrijheid voor u aanbreekt, bral dan niet over uw onschuld, doch ga stil naar huis en denk bij u zelf: Ik ben aan de straf Er bestaat kans, dat de fabrieken der N.V. van Thiel weer in werking treden Meisje op onbewaakten overweg vermorzeld Autobestuurder reed daarna tegen een paal De fabriek over enkele dagen weder in bedrijf DANZIG, 17 Sept. Het Noorsche as. bla ken”, dat 1650 ton groot is en toebehoort aan de reedery Gesdahl te Bergen, Is by het verla ten van de haven gekapseisd Binnen enkele minuten was het schip gezonken, doordat het water In de machinekamer binnendrong. De Ingang van de haven werd daardoo rversperd. Het ongeval werd onmiddeliyk opgemerkt, zoo- dat de bemanning gered kon worden. Er waren weldra talrijke bergingsvaartulgen op de plaats van het ongeval. Nadat de masten van de „Dusken" verwijderd waren, kon er een ruimte worden vrijgemaakt voor bet scheeps verkeer. De oorzaak van het ongeluk is te zoe ken in het slagzij maken van het schip. Op verzoek van het Centraal bestuur van den Werknemenden Middenstand werd te Utrecht een conferentie gehouden met de Hoofdbestu ren van diWrse Vakor den geheel of gedëUtj den Middenstand bell De conferentie was*belegd met bet Hoofdbesturen nader bekend te doel en streven van deze St^pSStf Heedzakeiykheid van verpllch- v”n de Stichting te storten, als waarborg voor even tueel te lijden verlies, daar de reeders-hande- laren door de in te voeren regeling een voor- sprong zullen hebben op de uitsluitend hande laren. De N. V. Gebrs. V. Thiel, Draadnagelfabriek te Helmond heeft den strijd om de uitkoopsom tegen de Duitsche spUkerfabrikanten verloren. Zondagochtend is de 53-jarigs heer W. Gep- kens met zijn kano op het Zwarte Water ornge- slag en ente water geraakt. Nadat gedurende een half uur was gedregd, werd de heer G. op het droge gebracht. De levensgeesten waren in- tusschen geweken. Het UJk is naar bet RK. zie kenhuis overgebracht. De heer Gepkens, die bekend stond als een goed zwemmer, laat een vrouw en drie kinde ren achter. ontsnapt, omdat ik tenslotte niet durfde uit komen voor mijn overtuiging." BELFAST, 18 Sept. (Reuter). Tusschen groe pen katholieken en protestanten is het heden morgen tot een botsing gekomen. De politie heeft eenige schoten in de lucht gelost, charges Uitgevoerd en de groepen verspreid, 's Avonds werd een groote politiemacht ter been gebracht, toen er opnieuw ongeregeldheden dreigden. De directeur van de K. L. M. heeft in een Zaterdag gehouden persconferentie medegedeeld, dat het nieuwe toestel de „Douglas” aan de Melbourne-race op 20 October zal deelnemen. Bestuurder zal zijn Parmentier, gezag voerder Moll, marconist van Bruggen, mecanicien Prins. Drie passagiers zullen aan den tocht deelnemen. Mail voor Indië en Australië zal wor den meegenomen. De Douglas zal zoowel aan de handicap- als aan de snelheidsrace deelnemen, ter wijl op 300 K.G. post wordt gerekend. Aankomst Melbourne hopelijk vóór 29 October. Terugreis 7 tot 17 November. waarvan de to rn Werknemen- Zaterdagavond kenp van de ke kwam in het Wet Nadat het lich levensgeesten ree by Kykduin, by lanxj, ernstig ziek, zy lyden De behandelende ge leiding uitgifte Deze bendeleider werkte geheel achter de schermen. De bevolking is verheugd over deze arrestaties. Verder is gearresteerd de bekel (desahoofd) van de desa Bogema in Goranggareng en de bekel van tempoeredjo, eveneens in Gorang gareng. Het arrestantenlokaal te Magetan is overvol, aoodat zestig gevangenen naar Madioen zyr. overgebracht. Sedert. Augustus van dit jaar zijn in het hos pitaal van Madioen en Magetan resp. 6 en 5 desalleden overleden, tengevolge van verwon dingen, hun door rampokkers toegebracht fSUn met inlsatle, de nader aan Vakorgarxteatiês ten'^^hte^van'dra'w™UAe vernemen. eventueels beswaren trachten op te larige J. H., die dron- Emmer Ccmpaacuum lakt. De directie van de N. Rubberfabriek „Vre- desteln” verzoekt ons. mede te deelen, dat hoewel de gevolgen van den brand zich aan vankelijk zeer ernstig lieten aanzien, hare fa briek te Loosduinen binnen enkele dagen we derom in bedrijf komt, terwijl de fabriek te Doetinchem normaal blyft werken. Van ontslag van personeel is dan ook geen sprake. Bezwaren van exporteurs Vereeniglng van Haringhandelaren Zaterdagmorgen is een vreeselijk ongeluk ge beurd op den Onbewaakten overweg te Zetten- Andelst. Twee meisjes, een van tien en een van vijftien jaar, reden op een hondenkar en wilden den overweg passeeren. juist toen de D-trein naderde. Een ongeluk was niet meer te vermyden. Het oudste meisje kon nog precies op tyd ontkomen, doch het jongste werd ge grepen en Mschuwelijk verminkt. Het uitzicht ter plaatse is slecht. de 71-1 da tel lep ger n was Krachtige Regeeringsmaatregelen gevraagd SJANGHAI, 17 September. Uit Mandsjoekwo wordt aan „China Press" gemeld, dat een troep opstandelingen en bandieten er in geslaagd is uit Tsjangtsoen een der hoogste politieambte naren. generaal Tsjang Er Sjoe met twee andere hooge amtbenaren te tonvoeren. Zoowel van de bende als van d enontvoerden generaal ont breekt ieder spoor. Groote afdeeiingen politie en gendarmerie aoeken de omgeving der stad af. In politieke kringen verluidt, dat deze ont» voering in verband staat met den brand In bet paleis van keizer Poe Yl. Behalve de bemanning maken drie passagiers den tocht mee In den loop van deze wéék, beginnende Maan dagavond t/m.- Zaterdag zullen tusschen Hoek van Holland en Noordwtjk, belde plaatsen In begrepen, kustwachtoefenlngen gehouden wor den, waaraan deelgenomen wordt door Hr. Ms. „Hertog Hendrik”, Hr. Ms. „Evertsen", 3 Z boo ten, de pentserboot „Gruno" en eenige vlieg tuigen. De oefeningen zyn bestemd voor militai re kustwachters, die voor herhalingsoefenin gen opkomen en worden gehouden in samen werking met de vredeskustwaehters, Ingedeeld by de Marlnekustwacht. De militaire kustwach ters zullen worden in gekwartierd deels in licht torens, deels In woningen, deels in tenten. De posten voor deze oefeningen zyn gevestigd be westen Hlllegom, by den vuurtoren te Noord- wyk, by Katwijk aan Zee. by den Wassenaar- sche slag, by eten vuurtoren te Bcheveningen, lelde en by Hoek van Hol- Zondagmiddag is de motorrijder H. P. Buurma uit Groningen te Gasteren door een hem ach terop rijdenden auto, bestuurd door den heer A. K. uit Groningen, aangereden. De heer B bleet bewusteloos liggen. De duo-rydster werd slechts licht gewond. Dokter Jager, die spoedig ter plaaatee was, constateerde een zeer ernstige scbedelbasisfractuur, en liet het slachtoffer naar het Academisch Ziekenhuis te Groninger, vervoeren. Toen de beer K„ nadat het ongeluk was gebeurd, naar den dokter reed, botste hy tegen een granieten wegwyzer van den A.N. WB. welke werd vernield. De wagen werd deze botsing ernstig beschadigd. MADIOEN, 15 Sept. (Aneta.) Gisteren en hedennacht zijn in de desa’s Goranggareng, Moaspati en Ngawi in totaal 61 rampokkers gearresteerd, die deel hebben gehad aan 15 rampokovervallen. Onder de gearresteerden be vindt zich ook het bende-hoofd, dat een „In tellectueel” bleek te zyn. Hy is afkomstig uit de desa Toeloeng en Is genaamd M. alias R. Deze firma had zich door haar Duitsche con currenten laten ultkoopen, met dien verstande, dat zy haar bedryf zou stilleggen en het quo tum, dat haar door 1 kartel was toegekend, aan de Duitsche bedryven zou afstaan. De N. V. Gebrs. van Thiel kreeg als vergoeding hiervoor gedurende vyf jaren een som van on geveer f 13.300 per maand. Door de contingenteering van draadnagels Is het den Duitschers niet meer mogelyk hun pro ducten in Nederland In te voeren. Om deze reden weigeren zy de uitkoopsom nog langer te betalen. Hierover is voor het Duitsch gerecht een proces gevoerd, dat dezer dagen door de Helmondsche firma In eerste in stantie is verloren. De zaak dient thans in hoogste instantie. Als ook hier dit proces wordt verloren en de N. V. Gebr. van Thlel de uitkoopsom niet lan ger betaald krijgt, zal de fabriek te Helmond weer in werking worden gesteld. Brand in een boerderij LUXEMBURG, 1304. M. 6.30 Belgische avond. Gevarieerd concert. 7.35 Gevarieerd concert door het omroeporkest o.l.v. Henrl Fensls 8 30 Belgisch concert door het om roeporkest ol.v. Henrl Pensls. 8.40 Vervolg Belgisch concert. 9 10 Belgische liederen door Martin Metten. 9 40 Accordeonepel door Lucien Wahl. 10.00 Symphonleconcert (gr. platen). 10.35 Dansmuziek. BRUSSEL, 484 M. 12.15 Populair concert 1.45 Dansmuziek. 6.35 Dansmuziek. 830 „Orphée et Euredlce", opera van Chr. von Gillek. 9 35 Vervolg opera. 10.30 Qramofoon- muzlekè. lossen en medewerking te vragen voor de pro paganda. Deze conferentie, die onder leiding stond van den heer Kloppenburg, Algemeen Voorzitter van en WM., werd eveneens bygewoond door Pater J. Colsen, terwyi vertegenwoordigers aanwezig waren van de R. K. Vereeniglng van Handelsrelzlgers en Handelsagenten .Hint Chrlstoffel”, den R. K. Bond van Spoor- '1 Tramwegpersoneel „Sint Raphael”, het Katho liek Onderwyzera-Verbond, den R. K. Onder- wyzers-Bond, Bisdom Roermond, den RK. On- derwyzers-Bond, Aartsbisdom Utrecht, de RK. Vereeniglng van Directeuren, enz. by het Ny- verheidsonderwys ,JBlnt Bernardus”, de RK. Joumallsten-Vereenlglng, het RK. Verbond van Technici. den R.K. Bond van Myn-Technlcl .Bint Clemens", den RK. Bond van Technici In Overheidsdienst en de RK. Vereeniglng van Administratieve Mynbeambten ..Sint Callixtus". De bespreking enhadden een vlot verloop. Een vruchtbare discussie werd over verschillende punten, de Standsorganlsatie rakende, gehou den. Meerdere wenschen werden geult, waarvan de voorzitter nadere bespreking In het Centraal Bestuur toezegde. Verschillende vertegenwoor digers betuigden hun Instemming met den W. M. en zegden medewerking toe. Mededeellngen werden gedaan over de reeds gevoerde propaganda en bereikte resultaten. F ROOK DOOOaMANNl TABAK en GlEN anoem’ 75 uur in de lucht MOSKOU. 16 Sept. (Reuter). Een Sovjet-Rus- tosch vliegtuig heeft een nieuw wereld-duurre- cord gevestigd. Het vliegtuig Js opgestegen 13 September, des morgens om 8 uur van het vlieg veld te Moskou, met drie vliegers aan boord. Het Is zonder tusschenlanding 75 uur lang in de lucht gebleven en heeft afgelegd 12.411 kilome ter. Het vliegtuig is gisteren des morgens om 11 uur in Charkow gedaald. bovengenoemde Commissie uitgeleide gedaan. Nadat de Commissie in de zaal was terugge keerd, sloot de VOORZITTER de vergadering. Onze Belgische correspondent seint ons d.d. 15 Sept.: Hedenmiddag werden de vertegenwoordigers der myneigenaren ontvangen door den minister van Arbeid en van Economische Zaken. Na dit onderhoud werd medegedeeld, dat men is overeengekomen de loonsverlaging niet te laten doorgaan. Dit accoord is tot 21 December 1934 van kracht. Intusschen zullen onderhandellngen gevoerd worden voor een nieuwe loonovereenkomst. Zoodra het indexcyfer 648 bedraagt zullen de arbeiders zich niet verder verzetten tegen loons verlaging. Het bericht, dat de staking niet zal doorgaan werd te Brussel met vreugde ontvangen. Het Tweede Kamerlid de heer Kupers beeft aan den Minister van Sociale Zaken de volgen de vragen gericht. Is de Minister niet van oordeel, dat de tot- nutoe van overheidswege genomen maatregelen ten behoeve van de werklooze jeugd geen vol doende resultaten hebben kunnen opleveren ten gevolge van den langen duur en den zeer grooten omvang van de Jeugdwerkloosheid? Is de Minister bereid, ten einde tot een krach tiger bestrijding van de jeugdwerkloosheid er. haar gevolgen te komen, de volgende maatrege len te nemen: tewerkstelling van Jeugdige werkloozen by de werken, uit te voeren onder het 60-millioenen- plan; het oefenen yan aandrang op de Gemeente besturen, ten einde te komen tot uitvoering van werkobjecten met daaraan verbonden vakop leiding en algemeen vormend onderwijs; het verstrekken van steun aan Jeugdige werk loozen: toelating van Jeugdige werkloozen tot de werkverschaffingen; verhooglng van de subsidies aan de werk- en leer kam pen der jeugdorganisaties; wetswijziging, ten einde art 13 van de Ar beidswet werkeiyke beteekenls te geven? Acht de Minister het niet noodzakeMJk, In verband met de in de tweede vraag gewenschte maatregelen, zoo spoedig mogelyk gegevens te pubüceeren, of. Indien de Regeering daarover niet beschikt, deze zoo spoedig mogelyk te doen verzamelen, welke een nauwkeurig beeld kun nen geven van den omvang der werkloosheid onder de jeugd, welke hetzij alleen lager on derwijs, hetzy lager én nijverheidsonderwijs hetzy lager en middelbaar onderwijs heeft ge noten? ▼oor het Haagsche Kantongerecht te Zater dag voortgezet de behandeling van de zaak te gen J. J. D„ die als directeur van de Eerste Hollandsche Maatschappy voor onroerend goed, spaarbrieven ter beschikking heeft gesteld van het publiek, welke brieven volgens de ten lastelegging trokken op de Staatsloterij. Als getuigen werden gehoord J. H. M. en J. J. H die beiden tot einde Juni van het vorige Jaar by bedoelde maatschappy zijn werk zaam geweest Beiden verklaarden, dat, toen zy deze betrekking verlieten genoemde stuk ken nog werden uitgegeven. Verd. zeide, reeds gerulmen tyd de van deze brieven te hebben gestaakt. Deambtenaar van het. O. M„ mr. meyer. stelde de vraag, op grond waarvan verd deze brieven niet langer ter beschikking heeft gesteld. Verd. zeide, dit niet te weten, hetgeen den ambtenaar vreemd voorkwam De behandeling werd wederom uitgesteld, n.l. tot 22 September, teneinde nog eenige getui gen te doen hooren. ROME 16 Sept. (Reuter). Het plaatsje 8lno- poll In Calabrië is door een zeer zwaren brand geteisterd. Ongeveer 100 woningen werden door den brand verwoest. 400 personen zhn dakloos gs worden. Spr. echtte het wettig bewijs niet geleverd behalve ten aanzien van van T„ die bekend heeft. Hy vraagt daarom vryspraak voor alle verdachten en veroordeellng van van T. tot twee maanden gevangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De verdediger van alle verdachten, mr. Stok vis. diende tenslotte een verzoek In tot onmld- deliyke Invryheidstelllng. Na raadkamer deelde de president mede, dat alle verdachten (met uitzondering van B., te gen wlen wegens diefstal een Jaar Is geëlscht) op vrye voeten werden gesteld. Bekend uit „De twee Weezen” HUIZEN 301..5 M. K R O. 8.00 Morgen- concert. 10.00 Gramofoonmuelek. 10.30 Mu- Eiekuitzendlng voor fabrieken 11.00 Ora- mofoonmualek. 1130 Het Godsdienstig half uurtje door Pastoor L H. Perquln. 12.00 Politieberichten. 12.15 De K RO.-Boys oJ.v. Plet Lustenhouwer. 12.45 Uiteending vaï£ de troonrede door H M Koningin Wilhelmina, ter gelegenheid van de opening der Staten Generaal in de Ridderzaal te Den Haag. Ooggetuigeverslag door Paul de Waart. (Uit zending naar Oost- en West-Indlé via de Rtykszenders). 2.00 Vrouwenuurtje, door Mevr. N SluyterZwart Kookpraatje door Mevr. N. Schutte. 3.00 Solistentoncert. 5.10 Vervolg concertSoliste neon certê 5.4S De K.RO.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwer. 7.00 Politieberichten. 7 15 Katholieke We deropbouw. 7.35 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 8.20 Inleiding praatje op den a.s. modecursus door Mevr. H. Cuppens. 830 Nieuwsberichten van het persbureau d Burg. 8 35 Het KRO-orkest o.l v. Johkn Ger ritsen. 9.15 John Penning and hls Rhythm Friends. 9.30 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 10 00 Var Dias „The Blue Boys” uit Weenen. Aansluiting met Heck’s lunch room. Amsterdam. 10.35 John Pennlng’s en semble. 10.50 „The Blue Boys”. 1130 Gra- mofoonmuzlek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. AVRO 8 00 Tijd sein AVRO-Klok. 8.01 Ochtendmuziek. 10.00 Tijdsein AVRO-Klok. 10.01 Morgenwijding. 10.15 Ernstige klanken. Gfam. muziek. 10.30 Keok- en Bakpraatje doör Mevr M. Lot- gering-Hillebrand. „Ziekenvoeding”. 11.00 Orgelconcert door Frans Hasselaar. Soliste: Annie Ragetli, alt. 12.00 aenslulting met het Binnenhof te Den Haag. Ooggetuige verslag van de gebeurtenissen, die voorafgegaan aan en volgen op de plechtige opening der Sta-, ten-Generaal door W. Hans en W. Vogt. 11.15 Troonrede, uit te spreken door H. M. Koningin Wilhelmina, voor de Vereenigde Vergadering der Staten-Generaal In de Rid derzaal op het Binnenhof te Den Haag. 2 00 Zangvoordracht door Dzjobs Islng, aan den vleugel Egbert Veen, met tusschenspel van gramofoonmuzlek 2 45 Mlddagmuzlek 3 30 Cellorecital door Co van der Beek 4 00 On derbreking van het AVRO-programma. Overschakeling naar den zender „Radio Kootwijk”. 4 15 Vroolijk kwartiertje. 4.80 Radlo-Koorzang onder leiding van Jacob Hamel. 5,00 Halfuur voor de kleine kinderen door Mevr. Ant. van Dijk. 6.00 Fransche gra- mofoonplaten verzameld door Mr. H. M. Merkelbach. 7.00 Het Omroenorkest onder leiding van Nico Treep. 7.45 Gramofoonmu- ziek. 8 00 Tijdsein AVRO-^Klok 8 01 Nieuws- berichten van Vaz Dias 8.05 Concert door Willem Andrleesen. plano, met het Omroep orkest onder leiding van Nico Treep. 8.30 Aansluiting met het Plein 1813 te Den Haag. Uitzending van de Tantoe. die aidear gegeven wordt door de Ion Militaire Kapel. onder leldinv van kapitein C. L. Walther Boer. 9 00 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Solisten Herbert Ernst Groh, tenor Boris Lenskv. viool 10 00 ..De Mlllioennota” onder de louoe genomen door D. Hans. 10 30 Kovacs Lalos en zijn orkest 11.00 Nieuws berichten Vaz Dl as 11.10 Kovacs Lajoe en ztjn orkest. 13.00 Sluiting. Met de arrestatie van den bende leider en zestig anderen is een goede vangst gedaan En de enquête te Washington i In de vergadering van 14 September nam het Hoofdbestuur der Koninklyke Nederlandsche vereenigng „Onze Vloot” kennis van verschil-' lende in de pers verspreide berichten, waaruit zou kunnen worden afgeleid, dat er verband be staat tusschen „Onze Vloot” en de Internatio nale wapen-industrie. Naar aanleiding daarvan verklaart het Hoofd bestuur, dat van eenige relatie van zyn vereeni glng met de internationale wapenindustrie geen sprake is, noch ooit is geweest. Wel worden wij müd bedeeld dit faar, dat ons na den schoonen zo mer een heerlijke Septembermaand schonk. Stralend schijnt nog de zon op de laat-groene bladeren en op het glinsterende water, dat anders op dezen tijd van het jaar onder grauwe wolken zwart verglijdt scheren nu nog de ranke wit-gezeilde bootjes. Dartel speelt de zon in blinkende vensters en toovert kleuren van qoud om het blonde hoofd van een kind. Maar als de avond valt voelen wij dat dit niet blijven zal, dan vervult ons lichaam reeds de kilte die komen gaat, dan maken wij ons reeds ver trouwd met de gedachte dat niets bestendig Is, dat wij eens zullen moe ten verliezen het schoone en mooie, dat ons door de groote goedheid Gods in zoo ruime mate werd geschonken. Zaterdagmiddag Is te Amsterdam plotseling op 88-jarlgen leeftyd overleden de tooneel- speelster Wilhelmina Kley. De overledene is langen tyd verbonden ge weest aan het Rotterdamsch-Hofstad Tooneel en daarna by het gezelschap van Van der Lugt. Een van haar succesrollen was oa. de dou blure van vrouw Frochard en zuster Genevière in „De Twee Weezen". Gedurende de maanden October en Novem ber zal op de postkantoren een byzondere post zegel verkrijgbaar worden gesteld met een frankeerwaarde van 6 cent en een toeslag van 2 cent. De netto-opbrengst boven de frankeerwaarde komt ten goede aan de Ned. Centrale vereeni glng tot bestrijding der t. b. c. Het zegel draagt de beeltenis van wyien H. M. de Konlngln-Moeder. OTTAWA, 18 Sept (V. D.) De vyfUngen van het echtpaar Dionne, die tot dusverre zoo goed vooruitgingen, zyn f" aan Ingewandsvergl: neesheer, die ook by de geboorte de heeft gehad en die zich buitengewoon heeft in- gespannen, om de vyfllngen In goede gezond heid te houden, heeft reeds voorbereidingen ge troffen om de kinderen uit de boerderij van Dionne over te brengen naar een aangrenzend speciaal ziekenhuis dat gebouwd is van gelden die door vrijwillige bydragen gebracht zyn. ter- wyi hy tevens reeds een apparaat voor bloed transfusie heeft doen overkomen, voor bet ge val dit noodlg mocht zyn. Het laatste communiqué omtrent den ge zondheidstoestand van de vyfllngen van bet echtpaar Dionne meldt, dat drie der meisjes in zooverre bulten gevaar zyn, dat zy weer In ge wicht toenemen. De toestand van een der meis jes nog slechte te ernstig. e Zaterdagmiddag te 2.46 uur Is He vereenigde vergadering geopend van de belde Kamers der Staten-Generaal tot sluiting van het zitting jaar onder voorzitterschap van W. L. baron de Vos van Steenwyk, voorzitter van de Eerste Kluner. De Ned. Bakkersbond heeft een adres gericht tot deh Minister van Economische Zaken, waarin wordt aangedrongen om de f 1.waarmede de inheemsche tarwe in prijs is verlaagd, het pu bliek vla de bakkerij en de meellndustrie ten goede te doen komen en den prijs van de Vlta- tarwe te brengen op 14.20 per 100 K.G., daar een brood prijsverhooging niet kan ultbiyven, wanneer de Vita-tarwe niet beduidend wordé verlaagd. i den goeden naam van het Hollandsche De VOORZITTER deed door den griffier van de Eerste Kamer voorlezen een Koninklijk Be sluit van 10 September 1934, no. 10 waarbij de Minister van Blnnenlandsche Zaken wordt ge machtigd, heden ten 3 uur des namiddags, zich te begeven naar de vergadering der Staten-Ge neraal, teneinde In een Vereenigde Vergadering der belde Kamers de zitting in naam der Ko ningin te sluiten. De VOORZ11 Ji'ER benoemde een commissie, die den Minister in het gebouw zou ontvangen en uitgeleide doen. Deze commissie van in- en uitgeleide bestond uit de Eerste Kamerleden v. d. Hoeven en Smeenge en uit de "^weede Kamerleden Schou ten, mevr. BakkerNort, Goseling en Wende- laar. Kort daarna trad de Minister, voorafgegaan door de leden der commissie, de binnen. De heer DE WILDE, Minister landsche Zaken, plaatste zich r terstafel en hield de volgende sli Voor de Amsterdamsche Rechtbank heeft Zaterdag een aantal personen terechtgestaan, dat In Juli jl. aan de Ribesstraat onrust ver wekt heeft. Een hunner, de 34-jarige B„ moest zich te vens verantwoorden wegens diefstal van levens middelen uit een kruidenierswinkel, dien hy op een van die onrustige dagen is binnenge drongen. De Officier eischte wegens dit feit, dat hy als buitengewoon ernstig en brutaal kwalificeerde, een Jaar gevangenisstraf. Hierop namen nog zeven mannen en een Jonge vrouw in de verdachten bank plaats. Hun was ten laste gelegd het opwerpen van barricaden en vernieling van lantaarnpalen op 5 Juli JJ. in de Ribesstraat. Enkele der verdachten ontkenden pertinent aan de barricade gewerkt te hebben. De vrou- weiyke verdachte beweerde sléchts vyf stebnen te hebben opgenomen. President: Jwaarom deed u dat dan?” Verdachte: „Och, er waren zooveel mannen en vrouwen by. Maar aan het opbrekeh heb ik niet meegedaan.” De Officier, mr. Versteeg, stelde voorop, dat de daad door deze verdachten bedreven, in den diepsten grond laf is, daar zy heel goed weten, dat het begaan van zulke feiten heel moeliyk te oontroleeren is. Zelfs hebben zy er niet te gen opgezien kinderen op den uitkijk te zetten om voor zich zelf straffeloosheid te verzekeren. Spr. wil verdachten den raad geven, hoe ook de beslissing van de rechtbank uitvalt: BRUSSEL, 322 M. 12.20 Gramofoonmuzlek 1.30 Populair concert. 5.20 Symphonle-ork. 6.50 Operettemuziek. 8.20 Het omroeporkest m.m.v. Henk Dldemax en Corry Couvreur, sopraan. 9.20 Voortzetting concert. 1030 Dansmuziek (gr. pi KALUNDBOBG, 1361 M. 1230 Herald An. dersen's ensemble. 3.20 Het omroeporkest o.l.v. Fritz Mahler. 8.20 Het omroeporkest o.l.v. Emll Reesen speelt Deensche muziek. 11.15 Teddy Petersen’» dansorkest. ..BERLIJN, 357 M. 4.20 Het kleine omroep orkest o.l.v. Willy Steiner 7.05 Spaanscne muziek. 935 Het omroeporkest ol.v. Hans Rosbaud. 11.10 Dansmuziek en populair concert. HAMBURG, 332 M. 130 Oramotóonmus. 2 35 ItaliaanBche operamuziek (gr. pl.L 7.20 Orkestcvoncert o.l.v. Hans Dörlng. 10 40 Mu zikaal tusschenspel. 11 20 Het omroep-dans- orkest ol.v. Rio Gebhard. KEULEN, 456 M. 12.20 Het Westduitsche kamerorkest. 4.20 Operettemuziek door het kleine omroeporkest o.l.T. Leo Eysoldt 730 Sollstenprogramma. DAVENTRY. 1500 M. 12.20 Het Stedelttk orkest van Whltby ol.v. Frank Gomez 2 05 Het Midland Studio. Orkest ol.T. Frank Can teil. PARIJS, 313 M. (Feste Parlslen) 7.09 Oed. uit „Cavallerla Rustlcana", van Mascagni. 7.30 Gramofoonmuzlek. 9.18 Kamermuziek. 10.00 Dansmuziek. PARIJS. 1648 M. (Radio) 12.20 Concert o.l.v Raoul Labis. 9.05 gevarieerd program ma. 930 idem. 1030 Dansmuziek. MILAAN, 369 M 530 Populair concert. 6.15 Gramofoonmuzlek 9 05 „Das „Drelmkderl- haus". van Bchubert-Berté. BOMB. 421 M. 6.16 Gramofoonmuzlek. 9.05 Concert. 10.36 Dansmuziek. WE EN EN. 507 M. 5 .00 Gramofoonmuzlek. 8 00 Het omroeporkest o l.v. Max Bchönherr. 10.25 Concert ol.v. Dr. Philip de la Cerda. WARSCHAU, 1345 M. 4.05 Populair pon eert o.l.v. Z. Gorzynskl. 6 35 Wagnermuzlek (gr. pl.) 8.20 „Das Land des Uchlens”, ope rette van Leb ar 11 35 Dansmuziek. BEROM6NSTEB. 540 M. 430 Concert door het kleine omroeporkest van Lausanne. 630 Gramofoonmuzlek 930 Het Omroeporkest. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VKRWlJZtn WIJ naak dkn katholikkxn kadiogids De Minister van Binnenlandsche Zaken herinnerde in zijn rede aan. dat verschillende wetten in ge meen overleg met de Staten-Gene raal zijn tot stand gekomen en dat daarbij uit den aard der zaak de regelingen op economisch en finan cieel gebied in verband met ernstige tijdsomstandigheden, ge volg van de wereldcrisis, op den voorgrond treden. In den nacht van Zaterdag op Zondag tydens een onweer de bliksem Ingeslagen in de boerderij van den landbouwer H. Toledo te Oostvoome. Een dorschvloer en een veestal gfonden spoedig in brand De boerderij brandde gedeeltelijk uit, het woonhujs kon door het energiek optreden van de brandweer behouden biyven. De-familie wist tydlg het huls te ver laten en is by familie ondergebrscht. De schade wordt door verzekering gedekt. ehaald bleken de I te zyn. i Amh te Vlaardlngen heeft een adres aan den Minister van Economische Zaken gericht, waarby zy bezwaar maakt tegen het door de Stichting voor de Nederlandsche Haringvisschery geno men besluit om met ingang van 18 September den prijs van op zee gezouten haring te ver- hoogen tot gekaakt f 9, ongekaakt f 7. zy wyst ojn. op de groote bezwaren, die deze maatregel voor den exporthandel zal ten geyol- ge hebben en verzoekt daarom den Minister maatregelen hiertegen te nemen, b.v. door het toekennen van een export-premle. Verder meent zy, dat voornoemde regeling tot gevolg zal hebben, dat voor export-doel- elnden alleen haring van minderwaardige kwa liteit zal gebruikt worden, zulks tot schade van product. Tenslotte geeft zy den Minister in overwe ging om reederijen, die haar eigen aangevoer de haring wenschen te behouden, te r - ten één gulden per kantje in de kas -* De schuldvraag onopgelost tt Omtrent het ongeluk aan den Provincialen weg op de grens der gemeenten Zaandyk en Wormei1 veel meldt men ons nader, dat Zaterdag de lyken der beide slachtoffers zyn vry gege- ▼Ml. Het ingesteld deskundig onderzoek omtrent de vraag of de stilstaande auto al dan niet verlicht is geweest, heeft niets positiefs opgeleverd. De getuigenverklaringen loopen dienaangaande uiteen. Wel schynt vast te staan, dat de verlichting te zwak te geweest, om voor den be stuurder van den motor goed zichtbaar te zyn. Ruimte om te passeeren was er genoeg. De mo torrijder kon voor dit doel over vier meter weg dek beschikken. De eigenaar van den motor, de slachtoffers hadden het voertuig in bruikleen, heeft ver klaard, dat het licht van den motor zoo kon ge- worden, dat vijftig meter vooruit wordt ge- Het is echter ook mogelyk dat men zich van de kleine lamp bediend heeft. Het nader onderzoek, dat door de Koninklyke Marechaussee-brlgade te Wormerveer te Inge steld heeft aangetoont, dat de bestuurder L. E. E. K. met het hoofd tegen den achterkant van den auo is gebotst en toen onder den wagen Is van Binnen- acfcter de Mlnis- slUKingsrede:

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6