Inzet I.V.C.B.-competitie Uit het Roomsche voetbalkamp Zware slag voor wielersport PROGRAMMA AFGEWERKT MAANDAG 17 SEPTEMBER 1934 Vier nieuwe records VN.li.-4X. MEER 2—1 S.J.C.—SPARTAAN 3—1 V.V.Z.Santpoort 23 iQoordwjjk verrast! WEDSTRIJDEN E.S.T.O. H.M.S.—E.M.M. 5—0 Onprettig verloop der 2de helft VOSTA—BE QUICK 4—2 Prachtig spel der thuisclub V.I.C.—S.D.O. 2—2 Veelbelovende renners heengegaan Beide partijen hebben hun „helft” GOLF KennemerHilversum 72 Onze ruiters buiten Zn Duitschland weinig succes MISSIE-SPORTDAG TE ZAANDAM Kogelstoot en de Bruin 14.535 M.); 10 X 100 M. (A.V. 1923 1 min. 47.5 sec.J; 4X400 M. (A.V. 1923 Imin. 26 sec.); 3 X 1000 M. A.A.C. 8 min. 4 s. IUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIilllllUllllllllllllillllllllllllllllllllllll|||||||||||||||||||||lllll||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||ni|||| lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Verrassingen in Zuid en West/ Onze Gezellen slaat D.H.L. met 51! Spelbeeld van den belangrijken strijd voor de Oostelijke eerste klas I. V. C. B. Vosta—Quick 4—2 Propaganda voor de R.K. sport 60 M.: 1. W. Le Rutte. Bataven. 83 sec.; 3. H. Goede prestatie by ft verspringen; de 100 M. in 11.2 se. De tragische dood van Klaas van Nek Jr., Sam Hoevens J. Reinders Fraaie prestatie van SU.C. en Klaas van Nek Jr, d. Aar, «.11 Velzen, Sparta, 12 sec.; 2. J. o J. C. Lee d. Graaf met zijn een slot wed- pen.’doch een schot van twee meter afstand wordt door den S.J.C.-keeper klemvast gehou den. Nog een hoekschop op het Spartaan-doel en *t einde komt met een 31 overwinning voor de Noordwljkers, die daarmede twee kostbare punten hebben veroverd. waarbij de Vosta-rechtshalf Voeler, die na rust Kleinsman verving, een bloedneus oploopt, wan neer hij door zjjn eigen doelman bjj het weg werken van den bal met de hand in het ge zicht geslagen wordt. Perik valt in en geeft al direct goed door naar voren, een snelle Vosta-aanval volgt, het schot passeert den keeper, maar Kemna haalt den bal nog precies van de doellijn, zoodat Quick hier door het oog van de naald kruipt. De gasten doen nog enkele pogingen, den achterstand in te loopen, maar de Vosta-de- fensle, met Lanslnk aan het hoofd, weet van geen wijken, en als de heer van Hall het ein de aankondigt, heeft het. ondanks de neutrale concurrentie, talrijke publiek genoten van een snellen, op hoog peil staanden wedstrijd, die door de kampioenen volkomen verdiend met 42 werd gewonnen. Janmaat, Wilskracht. 8.8 sec.; 3. G. Bataven. Verspringen: 1. W. Le Rutte, Bataven, 4.73 M.; 2. C. v. Diest. Sparta, 4.60 M 4 maal 60 M. estafette: 1. De Bataven, 35 sec.; 2. Wilskracht, 35 .4 sec. Op den vierden dag legde de heer Pasman uit Den Haag beslag met „Formidable". Luit. Jhr. van Lennep werd 6e met „Danseuse Rose”, terwijl Lult. Heuff 10e werd met „Fürstenruf”. Zij allen maakten 0 fouten, maar de tijd be sliste. Met 0 fouten, doch niet geplaatst werden luit. Heuff met Jsolde”, Luitenant Greter met .Trixie”, Luitenant Greter met „Ernica”, mej. Pauptlt met „Kalaga”. Heden wordt het concours voortgezet. Als onderdeel van den IJselstelnschen Missie dag werd bovengenoemde wedstrijd gespeeld, die tevens gold voor de I.V.CB.-competitle. De be langstelling was buitengewoon groot, en dank zij het goede spel en de correcte leiding van den beer F. Vianen is het geworden een uitstekende propaganda voor de katholieke sportbeweging. Belde elftallea openden den strijd met buiten gewoon vlug en fraai spel, en reeds na 5 minu ten nam De Meer door Penning de léldlng. Na drie minuten maakt C. Versteeg gelijk en als de strijd 10 minuten aan den gang is, scoort v. d. Hoogen onberispelijk 21. Na deze drie doel punten, zoo vlug gemaakt, verwacht men er meer, doch dank zii het goede werk der doel- veredigers bleven ze uit en ging de rust in met als stand 21. Nadat in de pauze gymnastische demonstraties waren gegeven, ving de tweede helft aan. die niet meer zoo vlug- gespeeld werd als de eerste. Wegens ‘n oogblessure moest een speler van De Meer uitvallen. Een half uur gaat het spel ge lijk op; dan neemt V.V.Y. het geheel in handen. Een elfmeterschop weet V.V.Y. niet te benutten, evenals tal van corners, zoodat het einde komt met den stand, die na tien minuten reeds be reikt was: 21. Voor den aanvang van oen wedstrijd, welke werd geleid door den heer 's Hertogenbosch, had VIC de attentie, om bij monde van haar aanvoerder. Jos. Hendrix, de Bussumsche club met een sympathiek woord en een tuiltje bloemen te verwelkomen bij haar entree In het milieu der eerste klasse IVCB SDO won den toss en de college club brengt den bal aan t rollen. Onmiddellljk zet VIC den aanval in en alhoewel deze aanvankelijk werd afgeslagen, kwam de thuisclub terug en v. d. Zijden zorgde voor een sensationee’. begin door reeds in de allereerste minuut uit een De R. K. voëtbalvereenlging V. V. Z. te Zaan dam mag zich gelukkig prijzen, na den verre genden 21sten Maart, opnieuw het denkbeeld te hebben opgevat tot het houden van een Missie - sportdag. De demonstratie van de Roomsche sport met het verheven doel de geldelijke uitkomst ter beschikking te stellen van de geloofsuitbreldlng in verre gewesten, is een volledig succes ge worden. Ondanks de vele gelegenheden voor ontspan ning, op den Zondag, ondanks de opening van het voetbalseizoen, heeft katholiek Zaandam getoond deze mooie Roomsche daad der sport beoefenaars. waartoe ook de gymnasten gerekend moeten worden, die in Victoria en 8. O. S. Spie roef ening Staalt) zijn georganiseerd, op prijs te stellen. Er waren vele belangstellenden, die misschien nimmer het voetbalveld hebben betreden en in dit opz'cht is het ook voor de Roomsche sport een waardevolle propagandadag geweest. De middag begon met eenlge klassikale num mers turnen van Victoria en de dames-gym- nastlekvsreeniglng 8. O. 8., die veel belang stelling wekten. Nadat alle deelneemsters en deelnemers zich in het veld in V-vorm hadden opgesteld, met de muzlekvereeniging Harmonie, die bjj dit feest haar zeer te waardeeren medewerking heeft ver leend, tusschen de belde flanken, heeft Pastoor van der Marck de aanwezigen toegesproken en hulde gebracht voor de mooie Roomsche daad, die gelegen is in het te hulp komen van het noodlijdende missiewerk. Meer dan woorden vermogen om het goed recht der Roomsche sport in het licht te stellen, is deze demonstratie daarvoor het on weder leg- bare bewijs. Hierna kwamen de elftallen van V. V. Z. en Santpoort In het veld tot het spelen van een vriendschappeljjken voetbalwedstrijd, waarvoor de Zeeereerw. Heer pastoor de aftrap heeft willen doen. Het Is een mooie wedstrijd geworden met vele Op den tweeden dag van het Internationaal Concours Hippique te Mülheim werd mej. Paup tit vijfde in de dressuurproef L met „Preus- senjager”. Onze landgenoote kreeg tevens een eereprijs voor de best geplaatste amateur. In de dressuurproef M werd Luitenant Pa- hud de Mortanges zesde met „Madel wie Du." Een der belangrijkste nummers vormde het tijdspringen klasse M over een parcours van 900 Meter lengte met 14 hindernissen. De maxlmum- hoogte der hindernissen bedroeg 1.30 Meter. In totaal namen 85 amazones, heerrljders en officieren deel. Op den vierden dag legde de heer schuiver de score opent. 10. Even later zet Agterbos Sr. goed voor doel, opnieuw Altemilhle, die met een schitterend schot den stand op 30 brengt. Quick komt nu opzetten en eenlge oogen- blikken later is het Hulsink, oie na goed door zetten den achterstand verkleint, 21. Aanvankelijk is Quick in de tweede helft Iets sterker, maar spoedig komt Vosta weer ge vaarlijk opzetten en het Oldenzaalsche doel be leeft benauwde momenten. Als na 9 minuten Altemilhle goed doorgeeft, scoort de toestor mende Teesink met een scherp diagonaal schot Op fraaie wijze het derde doelpunt, 31. Dat wordt Quick toch te bar en een tijdlang weten de zwarthemden het spel dan ook te ver plaatsen. Er wordt in deze periode snel en goed ge speeld, waardoor de wedstrijd zeer aantrekke lijk is. Als een der Oldenzalers binnen de beruchte lijnen wat hardhandig op zij wordt gezet, kost dat Vosta een penalty, welke door Koopman keihard wordt ingeschoten, 32. Dit doelpunt prikkelt Vosta blijkbaar en het toch al hooge tempo wordt nog wat opgevoerd. Praai comblneerend komen de rood-witten steeds terug, en alles wijst er op, dat doelpun ten niet kunnen uitblljven. Als er ruim een half uur gespeeld is, geeft Agterbos 8r. weer een van zijn fraaie voor zetten en met een schitterenden kopbal brengt Teesink zjjn club in veilige haven, 43. Dte~-r hierop volgt een snelle Qulck-aanval. het inspringen met zijn knie zoo ongelukkig te recht op een scherf, dat een vrij ernstige ver- .wonding de hulp van een medicus noodzaakte. Zijn jeugdige clubgenoot A. Rombouts. slaag de er in bij het verspringen voor junioren de 6 M. -grens met 11 c.M. te overschrijden. Ook bij het polsstokhoogspringen, waaraan hij buiten mededingen deelnam, overtrof hl) de nieuwelingen, cracks en.... zichzelf, door met 296^ M. een werkelijk veelbelovende prestatie te verrichten. De tijden op de loopnummers, behoudens de 100 M. dan. kwamen niet ver boven het middel matige, reden waarom wij ditmaal niet dieper op den prestaties Ingaan. Rest ons dus nog de officieele uitslagen. Cracks: 100 M.: 1. H. de Lange. Jong Leven, 112 sec.; 2. W. Hoven, Jong Leven, 113 sec. 400 M.: 1. D. Ronde. H.B.C„ 58 sec.; 2. W. Hoven. Jong Leven, 59.4 sec. 800 M.: 1. J. Oosterveer, Holland, 2 min. 102 sec.; 2. B. Hoven, Jong Leven. 3000 M: 1. J. w. Loogman. Wilskracht, 9 mln. 56 seconden. Hoogspringen: 1. Blom, VIF, 158 M.2. J. Padberg, Jong Leven, 155 M. Verspringen: 1. P. Huibers, Bataven, 6.47 M.; 2. J. Mathot. H.B8., 6.43 M.; 3. N. M. de Zwager, Holland, 6.16 M. Kogelstooten: 1. C. Westgeest, Holland, 1133 meter. Polstokhoogspringen: 1. N. de Zwager, Hol land, 2.80 M. UJ.C.E.P. Est.: 1. Jong Leven, Amsterdam. 3 mln. 43.6 sec.; 2. Wilskracht, Amsterdam, 3 min. 45 sec.; 3. Holland, Haarlem. Nieuwelingen. 100 M.: 1. J. Voordouw, E.8.T.O., 13.1 sec.; 3. E. Ehlert, D. O. N. K„ 125 sec.; 4. G. de Ruiter. Jong Leven. 400 M.: 1. C. Vriesekoop, Wilskracht, 59 sec.; 2. Blom, VIF, 63 sec.; 3. P. Preenen, SMC, 66 seconden. 800 M.: 1. R. Knape, Holland, 2 mln. 15.6 sec.; 2. L. v. Teyllngen. Bataven, 2 inin. 20.4 sec.; 3. H. Coblenz, Holland. 2 mln. 21 sec. 1500 M.: 1. R. Knape. Holland, 4 mln. 53.4 sec.; 2. N. v. Bakelen. RKAV, 4 min. 58.2 sec.; 3. A. Averdlck, Bataven; 4. Veenman, Loos- drecht. 3000 M.: 1. B. Versluis, Wilskracht, 10 mln. 7.4 sec.; 2. N. v. Bakelen, RKAV; 3. H. Coblenz, Holland. Hooksprlngen: 1. Biluska, Bataven,* 155 M.: 2. J. Henslng, Bataven. 150 M.; 3. P. Huibers, Ba taven, 1.40 M. Verspringen: 1. W. Voordouw, ESTO. 5.83 M.; 2. E. Ehlert, DONK, 5.74 M.; 3. O. de Ruiter, Jong Leven, 5.71 M. Kogelstooten: 1. J. Mathöt, HBC, 10.23 M.; 2. Biluska, Bataven, 1031 M.; 3. L. Helfschepel, Sparta, 10.04 M. Polsstokhoogspringen: 1. A. Rombouts. Hol land. 290 M. (buiten mededinging); 2. G. v. d. Meer, ESTO, 2.70 M.; 3. A. Lelieveld, SSS, 2.60 meter. 4 maal 100 M. hardloopen: 1. Bataven, Leiden, 50.2 sec.; 2. ESTO, Bodegraven. U.I.O.CE.P.-estafette: 1. Bataven, Lelden, 4 mln. 3 sec.; 2. Jong Leven. Amsterdam, 4 min. 11 sec.; 3. ESTO. Bodegraven. Junioren A: (Linkerhelft i ven het bord wit; rechter- heHt: rood, irond met rood doorge- S .troepte xwer- tePjmAende S rechterzijde De 11 n k o r- straat Is streetheHl I.! p.rkear.n dus vrij. verboden. Het verlies van drie uitstekende ren ners heeft de Nederlandsche wieler sport te betreuren. Niet op de baan, niet op den weg zijn Klaas van Nek, Hoevens en Reinders gevallen. Een der vele ongevallen op een onbewaakten overweg rukte drie nog jonge levens uit ons midden weg. In de two seater van Klaas van Nek waren zij Zater dagavond nog uit Leeuwarden vertrok ken, waar zij op de baan hadden ge reden. Klaas zou Zondag te Gouda starten, evenals Hoevens. Aan de rennersloopbaan van deze drie veelbelovende renners is een on tijdig einde gekomen. Voor de handlcap-competltle is gisteren de wedstrijd Kennermer Golf Clug tegen de Hll- versumsche Golfclub gespeeld. De thuisclub won met 73. De uitslagen der foursomes waren: W F. Looman en M. Wetselaar winnen van B Carp en B. Heldring 4/2; A. Weyhausen en Ch E. Veltman winnen van 8. v. d. Graaf en J. H. C. Salberg 3/3; W. Boissevain en E. Vas Visser ver liezen van J. C. Lee en K. M. A. Enthoven 5/4. Singles: A. Weljhausen wint van J. H. O Sal berg 4/3; W. F. Looman verliest van B. Carp met 1 up; M. Wetselaar wint van B. Heldring 3/3; W. Boissevain wint van K. M. A. Enthoven met 1 up; Ch. Veltman wint van 3/3; E. Vas Visser wint van 8. 1 up. De wedstrijd H.M.S.E.MM heeft, voor wat de tweede helft betreft, een minder prettig ver loop gehad. De gemoederen werden een weinig verhit; (waarschijnlijk een gevolg ven slappe leiding) wat zich uitte in onnoodige forschheid tusschen enkele spelers, met als gevolg scheids rechterlijke conferenties met de aanvoerders, uitdeelen van waarschuwingen, enz. De eerste helft had een vlot verloop. Er werd door H.M.S. als geheel goed gespeeld, terwijl bij de Hilver summers spoedig bleek, dat het achtertiio niet voor zijn taak berekend was. Daardoor moest de mlddenlinie te veel verdedigend optreden en miste de vaak goed spelende voorhoede den-WBÖ- digen steun. Reeds na een halve minuut gaf v. d. Veer aan H.MB de leiding, in de zeventiende minuut benutte hij een voorzet van A. de Hos- son, en na een half uur bracht hij den stand op 30. Een elfmeterschop, even voor de rust aan de Zuilenaren toegewezen, werd naastgeschoten. Vlug na het tweede begin wist een der Hilver summers een formidabel schot al koppende te keeren. en eenlge malen had Fokker een goede kans, die hij niet benutte. Na 20 minuten gaf C. de Bruin ’n keurigen voorzet. De strijd werd nu onnoodig forsch, er kwamen waarschuwin gen. maar intusschen wist A. de Hosson er 50 van te maken. Even zetten de Hilversummers de tanden op elkaar, en het gelukt hun een doel punt te maken, wat de arbiter niet toekende wegens buitenspel, terwijl daarvan geen sprake was. De stemming werd er niet beter op, en even voor het einde moest een der Zullenaren het strijdperk verlaten. In den stand kwam geen verandering. Het bleef 50. De Noordwijksche Jeroensclub probeerde voor dezen eersten wedstrijd drie jonge spelers, ter wijl zjj bovendien nog een invaller had voor Ruygrok. De Rotterdammers zetten dadelijk eenlge goede aanvallen op, doch de 8J.C.-ver dediging is in goede conditie. Ook de voorhoede der thuisclub probeert het dan, maar de aan vallen zjjn te doorzichtig, zoodat de keepers de baas blijven. Als er ruim tien minuten is ge speeld, weet Poel met een onhoudbaar schot aan S.J.C. de leiding te geven (10). De Spar tanen geven zich allerminst gewonnen en spoe dig heeft Mentink de partijen weer op gelijken voet gebracht (11). Langzamerhand krijgt de thuisclub dan meer overwicht en zij neemt het spel tenslotte geheel in handen. Uit een scher mutseling voor doel weet Poel nogmaals voor S.J.C. te doelpunten, doch de scheidsrechter annuleerde dit doelpunt 'wegens buitenspel. Als een der kanthalfs van 8J.C. met een verren trap voorzet, schiet Pols op den keeper terug, maar deze is reed te ver uitgeloopen en de bal vliegt in het verlaten doel (21). Met dezen stand komt de rust. Na de hervatting opent de thuisclub dadelijk weer het offensief en uit een goed doorgegeven bal schiet Rietmeyer in. maar weer kent de scheidsrechter dit doelpunt niet toe. De aan vallen wisselen dan weer snel af en Spartaan liet een opgelegde kans onbenut, terwijl even later de S.J.C.-doelman schitterend weet te redden. Als er nog acht minuten is te spelen, weet Rietmeyer door de verdediging der gasten heen te breken en met een verrassend schot vergroot hij den voorsprong <31). Spartaan probeert nggmaal» den achterstand te verklei- Voste heeft den eersten competitiewedstrijd In de nieuwe veelbesproken en beschreven eer ste klasse op fraaie wijze en volkomen verdiend gewonnen. De verdedigingen wogen vrijwel te gen elkaar op. maar overigens was Vosta ver reweg de meerdere der Oldenzalers. Als scheidsrechter v. Hall, die uitstekend leidde, beginnen laat, blijkt Vosta compleet te zijn, met G. Wlggers weer op de centervoor- plaats, terwijl Quick een Invaller telt voor den doelman, die plotseling wegens treurige fami lieomstandigheden verhinderd was. Vosta speelt met de zon in den rug en is direct in den aanval. Snel golft het spel op en neer, aan weerszijden worden eenige corners genomen, echter zonder resultaat. Bjj een snellen Vosta-aanval geeft .Bevers fraai door t^aar Altemilhle, die met een harden Junioren B: 80 M.: 1. A. Rombouts, Holland, 10 sec.; 2. W. Jonkman, Holland. 102 sec.; 3. P. de Groot, ESTO. 10.4 seconden. Verspringen: 1. A. Rombouts, Holland, M - 2. W. Fokkens, Jong Leven. 531 M. Hoogspringen: 1. J. v. d. Post, Bataven, 1.45 M.; 2. W. V. Stein, SMC. 1.40 M.; 3. Jef du Pont, Jong Leven, 1.35 M. Kogelstooten: 1. A. Disseldorp. ESTO, 831 M.; 2. Jef du Pont, Jong Leven. 8.01 M. 4 maal 80 M. estafette: 1. Jong Leven, Am sterdam, 41.4 sec.; 2. ESTO. Bodegraven, 43 sec. Onder vrij groote belangstelling van de athle- ten vonden Zondag te Zoeterwoude de slot- athletiek-wedstrljden plaats. De goede roep die deze vereeniging zich het vorige jaar verwierf bij haar eerste poging om ook in Bodegraven athletiekwedstrijden te or- ganlseeren, was oorzaak van de groote deelname. Vooral bij het verspringen waren de prestaties van klasse, waaraan de snelle aanloopbaan vooral het meeste toe bijdroeg. Jammer dat Mathót, door een deze week opgeloopen bles sure, zich nog niet geheel kon geven, zoodat hij zich ditmaal met de tweede plaats moest tevre den stellen. Zjjn voornemen om bij het schei den van de markt zijn werkelijk kunnen in een recordprestatle uit te drukken mislukte dus Jammerlijk. De eerste plaats werd nu bezet door P. Huibers. wiens klassieke stijl dringend om verbetering vraagt, omdat op deze wijze voort gaan. nooit zijn werkelijke kracht kan exploi- teeren. H. de Lange, de nationale kampioen en record houder, wist met 0.1 sec. het Nationale-record te verbeteren. Het feit echter dat deze tijd slechts door twee tijdopnemers was vastgesteld, doet deze prestatie niet voor homologatie in aanmerking komen. De oranjebroek H. Geels, die voor eenige ma ken terug de aandacht op zich vestigde door zjjn Klaasje van Nek was de jongste van het drie tal. 21 jaar oud zat hij reeds eenige jaren in de wielersport. Hij *llde het voorbeeld volgen van zijn vele jaren geleden gestorven oom Piet van Nek, die toen op de baan te Leipzig ten gevolge van een val om net leven kwam. Maar het noodlot heeft den jongen Klaas eerder ge grepen dan zijn oom. Klaas van Nek heeft reeds vele successen behaald in binnen- en buitenland. Hij kwam veelal uit in achtervolgingen of in koppelwed- strijden. Overal In het vaderland heeft hij gereden, in Amsterdam op de Stadion baan, op de Veka- baan te Dulvendrecht, te Heemstede, te Gouda. Groningen, te Leeuwarden, op vele banen in het Zuiden van ons land en in België. Eenmaal reeds heeft hl) een ernstig ongeval gehad. Dat gebeurde nu bijna twee jaar geleden in den eersten Zesdaagschen wielerwedstrijd in het RAI-gebouw te Amsterdam. Bi) het uitkomen van een der bochten smakte hi) met enkele andere renners tijdens een valpartij op de baan. Zjjn toestand was ernstig en gerul- men tjjd is hij toen in liet O. L. Vr. Ziekenhuis verpleegd. Hij vormde toen met den Braban- ter Jan van Hout een koppel, dat erg gezien was door zijn sympathiek optreden. Sam Hoevens. zooals hl) algemeen bekend staat, was een trouw lid van „Olympia”. Nog Donderdagavond j.l. zagen wij hem aan het werk in de achtervolging voor het clubkam- pioenschap van Nederland op de Stadionbaan. Tot 1928 reed hjj als amateur, waarbij hij ver schillende successen behaalde. Vooral zijn rijden in wedstrijden in Duitschland en Denemarken trok de aandacht. Als zoodanig heeft hij op bijna alle banen van Nederland gereden. Hij was een der beste renners van Olympia. De Brabantsche renner Reinders vormde se dert geruimen tijd een koppel met Van der Reyt. Zoowel in België als op de Brabantsche banen behaalden zij menig succes. Vooral op de baan te Ginneken was Reinders in element. Ook op den weg was Reinders sterk renner. In tal van clubwedstrljden. kam pioenschappen, is hij gestart, meestal met af wisselend succes. Zaterdag was hü nog te Leeuwarden op de baan uitgekomen tegen Klaas van Nek in de achtervolging. Gezamenlijk hadden zl) de te rugreis aanvaard. De verslagenheid in wieler- krlngen is algemeen. Klaas van Nek Jr. wVonde te Amsterdam. Hy was niet gehuwd en 21 jaar oud. Sam Hoevens was te Amsterdam woonachtig. Het slachtoffer was 25 Jaar oud. Hij laat een vrouw en een kind achter. J. Reinders woonde te UIvenhout by Breda- Glnneken. Hij was 28 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Het stemt verheugend dat het program, zoo- als dat door den competitleleider was vastge steld, geheel kon worden afgewerkt; wanneer we deze opmerking vaker mogen maken, kan het niet anders, of we gaan weer een goede competitie tegemoet, met een vlot verloop, tot tevredenheid van allen, die er bij betrokken aljn. In het Zuiden ligt in groote trekken de situatie, zooals we die de vorige week hebben uitgestippeld. Valkenburg begon met een over winning op het steeds stevig partij gevende Kerkrade. De Valken hebben echter een lesje gehad: het werd een zege op het nippertje, die gemakkelijk een gelijk spel, en zelfs een neder laag had kunnen zjjn, indien Valkenburgsch doelman niet zoo safe was geweest; de heeren pakten nog al sloom aan, en zullen zich moe ten beteren om een volgenden keer een meer klinkend succes te behalen. De Maastrichtsche derby werd een fiasco van groot alool yoor de Kunbren, die er niet veel van terecht brachten en met 5—0 door de RKWL werden geslagen. De jongens van Dries Knipschild zullen zich de trainingslessen wel een beetje beter mogen aantrekken. Een moeilijke,* maar niettemin ver diende zege behaalde de Oranje Nassau op Chevremont; ook hier w’erden de cijfers 43. Volharding is ons bitter tegen gevallen; nu geven we toe. dat de bezoekers uit Kerkrade hun beste beentjë hebben voorgezet, en dat ze met heel veel geluk hebben gespeeld. Maar dat de Grevenbichters tegenover de 5 goals van Kerkrade maar éénmaal een tegenpunt konden fabriceeren, stelt ons teleur. We zullen de luit jes in de gaten moeten houden. Het ziet er naar uit, dat zich in dit seizoen de verhoudingen in Het Zuiden II anders zullen ontwikkelen dan in het vorige Dongen begon met een 32 overwinning in Weert en dat stemt de leerlooiers vreugdevol; we vermoeden dat ze er deze keer all* op zullen zetten om als eerste uit de bus te komen. Het z^. verzwakte R. K. T. V. V. dreeft den spot met alle voorspellingen en sloeg Gennep met cijfers 50. die alles doen verwachten voor de toekomst. Best verloor op eigen veld met 31 van MULO, hetgeen ons te genvalt, omdat Best de vorige week in een friendly game de RKTVV met 3—2 versloeg. De eerste klap is een daalder waard, zegt het spreekwoord en MULO heeft dien daalder op eerlijke wijze verdiend. Vosta toonde in het Oosten haar oude kracht door Quick met 4—2 te slaan. Ook Emoe startte goed door van de Zweef in Njjverdal met 41 te winnen. Treffers zorgde voor een uitstekend de buut. Het bezoekend Altior verloor met 21. V. D. Z. speelde e ’s-Heerenberg met 11 gelijk. In het Westen afd. I heeft H. M. s. het nieuwe seizoen uitstekend ingezet. C. M. M. werd met liefst 5—0 te Zuilen ge klopt. De Meer speelde in Usselstein een fraaie en sportleven strijd tegen V. V. IJ. Wel moest zü met leege handen huiswaarts keeren. V.I.C. deelde de punten met 8. D. O. 22 De groote verrassing in West II is de 51 zege van het pas gepromoveerde Onze Gezellen op de kampioen D. H. L.j Ook 8. J. C. deed van zich spreken door het roemruchte Spartaan er met 31 onder te houden. Graaf Willem deelde de punten met H. B. C. 44. spannende momenten en uit technisch oogpunt goede voetbal prestaties. Hoewel in het begin het voordeel aan den kant der Zaandammers was, zoodat deze zelfs met 20 de lekiing hadden, bleken zij toch niet tegen de tege^kjtü te zijn opgewassen, van wie tenslotte met^^f^erloren werd. Het mooie zomerweer heeft in niet onbelang rijke mate tot het welslagen van den middag bijgedragen. goed aangeven van v. Westrop te scoren (10). De Bussumers trachtten het spel over te nemen, maar VIC gaf ze vooralsnog geen gelegenheid dit te ontplooien en behield het initiatief. Het doel der thuisclub was in deze periode geen enkele maal in werkelijk gevaar en vooral de technische meerderheid kwam in het spel van VIC wel sterk tot uiting. Het verwonderde nie mand toen Schermer, nadat Daatselaar eerst een kopbal van denzelfden speler had gestopt, maar niet voldoende wegwerkte, deze fout af strafte door een schot dat doel trof. SDO kon zich niet terugvinden en het afwerken der aan. vallen illustreerde zulks duidelijk. Alléén even voor het einde kreeg van Gielen een pracht kans, maar Hendrix hield het leer op schitte rende wijze uit zijn heiligdom. (Rust 2—0). Na de hervatting werd het een heel ander spelbeeld. Nu was het VIC, dat na een pittig gespeelde eerste helft, in het tweede gedeelte van den wedstrijd hopeloos naar zijn vorm Uep te zoeken, terwijl SDO door ’n duchtig en forsch op den bal zitten het spel wist te verplaatsen. Niet lang na de rust doelpuntte de Poel uit een corner. De Bussumers waren nu uitgespro ken in de meerderheid maar konden door ge brek aan technische kwaliteiten den achter stand niet inloopen. Hierin werden zl) wel zeer door Fortuna geholpen, toen een harde voorzet door de Wolf verkeerd werd beoordeeld die het leder onberispelijk in eigen doel plaatste.. SDO bleef nog in den aanval zonder dat de derde goal in de lucht hing. Tegen het einde w»rd VIC iets sterker en kwam nog even opzetten, maar zonder resultaat. Heesakkers uit Zondagmiddag organiseerde de A.V.A.C. op de Slntelbaan aan het Olymplaplein tot van het zomerseizoen_gioo*e nationale strijden. De prestaties die geleverd zijn, waren van goed gehalte en er zjjn zelfs niet minder dan vier nieuwe Nederlandsche records gevestigd. Nauwelijks waren de wedstrijden begonnen of het was de Hagenaar De Bruyn van Olym pia die na zijn eersten stoot zijn eigen record kogelstooten een aanmerkelijk stuk verbeterde en het bracht van 1430 M. op 14.535 M.. een mooie prestatie dus. Hij heeft hiermede tevens laten zien, dat hj) het wel kan en in Turijn zeer met pech te kampen heeft gehad. Het tweede record dat er aan moest geloo- ven was dat van 10 x 100 M. estafette. Het was hiér de ploeg van A.V. 1923 die met Zwolsman, Van Beveren, Benz, Berger, van Rijn. Sier huis, Veltman Kuyper Heyn en Mesman Schultz het oude record dat eveneens op naam van A.V. 1923 stond met 2K sec. verbeterde en het bracht op 1 min. 47.3 sec. Het was een pracht race waarbij alles vol maakt in orde was; het overgeven was bijzon der schitterend en de andere ploegen hadden geen schijn van kans. Voor de eerste vier loo pers noteerden we reeds een tijd van nog geen 42 sec. hetgeen dus wel wat zeggen wil. Een estafette-record vond de A.V. 1923 echter niet genoeg en daarom verbeterde zij ook nog het record 4 x 400 M. estafette dat met 3 min. 25.8 sec. op naam van Vlug en Lenig stond met 0.8 sec. het daarmede op 3 min. 25 sec. brengende. Dit nummer was op speciaal verzoek van A. V. 1923 als extra nummer in- gelascht. De ploeg bestond uit Berger Veltman Sierhuis en Van Rijn, die resp. tijden van 515 sec.. 51.4 sec., 51.6 sec. en 50.5 sec, noteerden. Vooral het loopen van Berger verdient hier vermeld te worden, daar de 400 M. voor hem geen alledaagsch werk is. Het vierde en laatste record was dat op de 3 x 1000 M. Na een mooie race won hier de A.A.C. met de loopers Heymans, Bonman, om Bianchi in 8 min. 4 sec. hetgeen beteekende dat zjj het oude record met 2 sec. verbeterde. Door deze overwinning kwam A.A.C. tevens in het bezit van den A.B.L.O.-wisselbeker. Bij zondere vermelding verdient hier wel het loo pen van den jongen A.A.C.-er Bouman die bij zonder goed liep en den kleinen achterstand die Heymans op Endenburg van A.V. 1923 had wist om te zetten in een voorsprong. Door Bi anchi werd toen de rest gedaan. Ook de overige prestaties waren niet slecht. We memoreeren hiervan o.a. de prestatie B. Mesman Schultz van A.V. 1923, die er in slaag de het nummer 200 M. horden te winnen voor Wim Kaan. Indien de hordentechniek vah de zen A.V. 1923-er beter wordt, achten wij hem zeer zeker in staat het Ned. record dat met 255 sec. op naam van Beintema staat, te ver beteren. De 4 x 200 M. estafette om den ..Llndeboom- Wisselbeker” was voor de A.V. 1923 met een tijd van 1 mln. 28 8 sec. voor Vlug en Lenig, zoodat de Hagenaar dezen beker aan de Am sterdammers at moesten staan. Een aardig nummer was de 3000 M. hinder nisloop waarbij de deelnemers over verschil lende hindernissen waaronder twee hooge trap pen een grooten zandberg met daarachter een geïmiteerden sloot enz. het einddoel moesten bereiken; werd gewonnen na een afwisselenden recordprestatle bij het hoogspringen, kwam bjj. strijd door Toorenburg van AA.C. in 10 min. 47.5 sec. De 1500 M. voor C.-klassers bracht een groot aantal deelnemers aan de start. Dit nummer werd op gemakkelijke wijze gewonnen door den Schiedammer Kruesse in 4 mln. 25.2 sec. een tijd die voor een nieuweling niet slecht te noe men is.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9