Jeugdige Kruisvaarders op veroveringstocht 48 pagina's ZUIDERZEE-ALBUM Uit Alkmaar DEMONSTRA TIE-SPEL katholieke illustratie PRIJS Fl. 1.50 DINSDAG 18 SEPTEMBER 1934 ZIJDEWIND ZIJPE DE DERDE G.A.M.I.T Hulde aan de leider» De ziel onzer jongen» ST. MAARTENSBRUG SCHAGEN CALLANTSOOG HARENKARSPEL LIMMEN T VELD Adres WAARLAND Het hoofdmoment Woonplaat* De bisschop tusschen zijn jongens De leid er ada g der K.J.C. afdeeling Juvenaat in het diocees Haar lem ie schitterend geslaagd Vanaf den nieuwen jaargang, aan vangende 3 October a.s., wordt de Katholieke Illustratie uitgebreid tot Bij de Uitgevers Holdert Co. te Amsterdam, is heden verschenen het ZESDE MONNIKENDAM Toespraak van den Bisschop Het défilé Het demonstratie-spel HENSBROEK Een zaken- en feestweek voor geheel Noord-Holland „DE AFSLUITING EN GEDEELTELIJKE DROOGMAKING VAN DE ZUIDERZEE" Vanaf datzelfde moment wprdt het meerkleurenprocédé in toepassing gebracht. De abonnementsprijs wordt niet verhoogd. Een boek van 48 pagina's met meerdere prachtige kleurenfoto's voor 12V2 cent P#r of 1.62 P«r kwartaal. Alleen de Katholieke Illustratie kan dit. Prachtige vervolgverhalen en no vellen een eigen rubriek voor de vrouw en het kind. Groote uitbreiding van het aantal prijsvragen, met wekelijksche toe kenning van prachtige prijzen. Veelzijdig, interessant en schoon van uitvoering is de K. L Verzuimtniet onderstaand inteeken- biljet aan ons op to zenden of het aan onzen vertegenwoordiger af te geven. I I 5; 4 eerewacht van de Juvenaats-jongens o De dag la ingezet met een Pontificale Hoog mis In de kerk van den H. Jacobus aan de Parkstraat te 's Oravenhage. Zondag Is te Den Haag de Leidersdag van de Katholieke Jongens Centrale, Afdeeling Ju venaat in het Bisdom Haarlem gehouden. Aan da Administratie van de Katholieke Illustratie Postbus 1, Haarlem. Heeds aan het einde van het eerste deel bleek dat In dese demonstratieve expressie van het jeugdwerk, aan het element der handeling een flinke plaats was toegekend. De opmarsch der .kruisvaarders” in het tweede gedeelte en de planting van kruis en standaard was een leven dig en kernachtig moment in deze eigenlijk nog tot het „voorspel" behoorende gedeelten. In dit tweede deel, dat op den „Oproep aan de Jeugd" volgde, zelden de deelnemers in koor hun „Wet” op. Tevens werden daarbij eenlge gedichten ran Vondel en Gezelle voorgedragen. Met een aanspraak van een hunner tot den Bisschop hernieuwden daarna de jongens hun belofte als kruisvaarders Doch het hoofdmoment van bet spel lag in het derde deel, alwaar een strijd tusschen Tur ven een met 3—0 te winnen. Con Zelo 3 won van Hol- and la 2 met 1—0 De Junioren B verloren van Vlos Junioren B met 3—1. i Om vier uur begon het groote demonstratie- spel „De Kruisvaart" in bet Circusgebouw te Beheveningen. naar het ontwerp van Anton Bweers, met muzikale begeleiding van Marius Monnikendam, die bij gelegenheid zelf den dl- rtgeerstaf zwaaide over het muziekcorps JBt. Raphael” van de parochie HU. Engelbewaar ders te 's Oravenhage. In tegenwoordigheid van den Bisschop van Haarlem Mgr. Aengenent, Mgr. P. O Groenen. Mgr. H. J. M. Taskln. Kanunnik-Deken H A. Th van Dam, Minister H P. Marchant en diens echtgenoote, den Diocesaan Directeur J. Mol, Rector B. H. de Groot, voorzitter der Interdio cesane Jeugdcommissie en verscheidene geeste lijken uit den Haag en omliggende gemeenten, voerden circa 600 Jongens uit het district den Haag der K. J. C. dit spel op. W.OX. polder. De algemeens kroosschouw 1» bepaald op Maandag 8 October. De voordracht ter benoeming van een secre- taris-pennlngmeester van het burgerlijk arm bestuur alhier Is samengesteld als volgt: 1. C. Smit te Burgerbrug; 3. W. Eriks te *t Zand, beiden armvoogd. Ondergeteokende abonneert zich op de Katholieke Illustratie 121/2 cl. per week - f 1.621/j P*r kwartaal Franco per post f 3.70 per half jaar. (Doorhalen wat niet verlangd wordt.) Nbam Voetbal „Qranje-Wlt I” speelde tegen „Voorwaarts I" te Noord-Scharwoude, uitslag 2—3. Bloembollencultuur In de Zaterdagavond gehouden vergadering van bovengenoemde af deeling alhier, werd besloten tot een collectieve inzending op de groote tentoonstelling in 1935 te Heemstede. Gemeenteraad. De gemeenteraad kwam In openbare zitting bijeen onder leiding van bur sts ik voor den arbeid dien zij zich getroosten voor de vorming der jongens, tot katholieke mannen op wie wjj kunnen vertrouwen. K.K. Codp. Boerenleenbank. Dezen herfst kunnen wederom gelden worden beschikbaar gesteld ten gunste van opeetten van vee. Het b mijn heilig ideaal, vei-volgde de Bis- eehop, om de Katholieke Actie in dit Diocees zoo breed en krachtig mogelijk te doen voeren. Tot bestuurslid van den pol- de heer Personalia. De heer J. Veuger Gz. te 8t. Maartensbrug beeft in verband met zijn boegen leeftijd ontslag aangevraagd als lid van het armbestuur alhier. Het Is mij onmogelijk, aldus Mgr„ de gevoe lens te vertolken die op dit oogenblik In mij tot uiting komen. De jongens die vandaag hun' Idealen hebben willen uitzeggen en de leiders die met alle kracht die in hen is gewerkt hebben aan het welslagen van dezen dag, zij brachten zooveel schoons tezaam in hun spel dat het mij heeft overweldigd! Deze dag Is bijzonder geslaagd voor de K. J. O., het Is geworden een dag van groote propagandistische kracht voor de vrije jeugdbeweging in ons Bisdom, waardoor dese dan ook spoedig tot grooten bloei zal komen. Gemeenteraad Van de Ingekomen stukken zjj vermeld dat blijkens schrijven van den minis ter, na de laatste wijziging in de flnancieele ver houding tusschen Rijk en gemeenten, voor het dienstjaar 1934-1935 aan dese gemeente is toe gekend f 788.19 per Inwoner of in totaal f 17726,39, hetgeen ruim f 1600 minder is als vorig jaar. Van de Algemeene Vereenlglng voor Bloem bollencultuur was een verzoek Ingekomen om subsidie voor de Tentoonstelling 1935 te Heem stede. Dese H. MIs werd opgedragen door Z. H. Esc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, met assistentie van Kan. Deken H. A. Th. van Dam. presbyter-asslstens. Mgr. P. O. Groenen en Pastoor W. van Adrichem. troondiakens, den Diocees en Directeur J. Mol, Diaken kap. H. M. v. Spanje, subdiaken en den Secretaris van het Bisdom Th. Plchot, ceremonlarius. De schola tijdens den dienst werd gevormd door de Broeders van het Westeinde. Des middags om twaalf uur begonnen daar na de sectievergaderingen, resp. voor Direc teuren, bestuursleden en lelden van vrije clubs; Kruisvaartleiders en Jonge Wachtieiden Dese vergaderingen zijn gehouden In bet ge bouw van de St. Vincentius-vereenlglng aan het Westeinde, alwaar ook de lunch ge bruikt is. Molenaar benoemd. Tot watermolenaar aan den polder De Greppel is benoemd de heer H. Klok te Dirkshom. Verkrijgbaar b. d. Boekhandel of bi, HOLDERT A Co. AMSTERDAM Giro 51205. Telef 40350 en 40359 Ik hoop dat wij allen een schoenen tndruk van dezen dag mee zullen nemen. Het moet voor de leiders ervan een groote voldoening zijn, dat alles zoo schitterend is verloopen. De Jonge student Hildebrand, achter welken naam de latere dominee en dichter Nlcolaas Beets schuil ging, had een goeden kijk op Alk maar. In zijn Camera Obscura Immers ken schetste hij onze dierbare stad als de metropolls van Noordelijk Noord-Holland. Inderdaad bij had het niet korter en juister kunnen seggen: Alkmaar la door ligging als van nature aange wezen om de moederstad te zijn, zoowel van het schoon Kennemerland. dat daar prijkt aan der duinen vost, als van de wijde en vruchtbare polders die voor hun rijken overvloed van bo- demproducten een centrale afzetplaats behoe ven. Deze centrale ligging heeft haar stempel ge drukt op het geheele wezen en leven van Alk maar. Onlangs lazen we ergens, dat Alkmaar rieken- hulsgelegenheld heeft niet voor 30.000, maar minstens voor 100.000 personen Dat is volko men juist, maar evenzeer geldt dit voor het zakenleven. Wie Alkmaars winkels vergelijkt Tb kwart voor tweeën begon In do gym nastiekzaal van het gebouw de algemeene ver gadering van alle leiders. Na een welkomst woord van den Diocesaan Directeur J. Mol, hield Pastoor J. O. van der Wiel van Am sterdam een causerie over .De ziel onzer jon gens”. Htf accentueerde daarin de beteekenis van het vrije jeugdwerk voor leiders en jongens, als leeken-apostolaat, onder de jeugd vooral van onze groote parochies in de moderne stad. Van het meeste belang is daarbij de zedelijke opvoeding, de opvoeding van den wil en de onderwerping van den wil aan het Volstrekte Goed. De liefde heeft in ons werk, als funda menteels wet van het leven, een eerste plaats noodlg. Allen moeten meewerken aan Gods werk, door in den weg der nederigheid leeken- apoctelen te zijn in den vorm der organisatie en volgens het systeem, door Z. H. Exc den Bisschop daartoe verkozen en aangewezen. Spr. besloot sljn rede met een „Voor de ziel van onzen Jongen", hetwelk allen beantwoord den met demroep der kruisvaarj^ers: Oog wy het. Amen! m*. U. V i Het terrein der werkzaamheden werd nu verplaatst naar Beheveningen. alwaar de lei ders en jongens van het district den Haag in uniform een défilé hielden voor Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem. Voorafgegaan door hun tamboers en hoornblazers en door het ge combineerde fanfare-corps van de parochies H. Martha en O. L. Vr. Onbevl Ontv te ’s Oravenhage. trokken de jongens piet bun veelkleurige vlaggen den linkerarm gestrekt en met neigende banieren, langs den hoofdingang van het Palace-Hotel. Daar stonden, met Z. H. Exc. Mgr. Aengenent ook Kanunnik-Deken H. A. Th. van Dam. Mgr. P. O. Groenen, Mgr. H. J. M. Taskln, Pres van het Groot Seminarie te Warmond Z Exc. H P. Marchant. Minister van O, K. en W„ de Dio cesaan Directeur J. Mol, de leider van bet district den Haag der K. J. O de heer A. de Zoo de Jong, en verschillende Haagsche geestelijken. Aan het eind van het défilé zegende Mgr de toestroomende menigte uit het publiek, dat zich voor het terras verzameld had. Herbenoemd. der t Hoekje is wederom herbenoemd D. Schenk te Anna Paulowna. Op voorstel van B. «n W. werd een bijdrage ad f 100 toegekend. Ingekomen was een adres van bewoners van den West er weg met verzoek tot verharding al daar van gedeelten over de spoorweg. De voorzitter deelde mede dat het in de be doeling ligt as. winter eenlge zandwegen te doen beharden en deze als object voor werkverschaf fing te houden. Een deskundig onderzoek heeft plaats gehad naar het uurwerk der gemeentetoren. Gebleken Is, dat het totaal op Is, zoodat daarin voorzien moet worden. De voorzitter heeft prijsopgaaf voor een nieuw uurwerk met elec. opwinding ge vraagd. De koeten sullen bedragen f 1080. B. en W. stellen alzoo voor tot aanschaffing over te gaan en de kosten te dekken door een geldleenlng. Dit voorstel werd aangenomen. Aan B. en W. werd machtiging verleend tot een conversleleenlng over te gaan. Eveneens werd voorgesteld een ontwerp-be- slult tot aanvulling Motor- en Rjjwlelverorde- nlng met bepaling verlichting auto's binnen de bebouwde kom; waarna de Politieverordening werd aangevuld met een bepaling regelende een kampeerverbod. Hierop werd een voorstel behandeld en voor genomen tot wijziging der Winkelsluitingswet Inhoudende verruiming van de verkoopgelegen- held op Zondag, waardoor o.a. ook de tabaks winkels 4 uur open mogen zijn. Hierna vaststelling gemeenterekéning 1933, de cijfers op den gewonen dienst zijn In ontvangsten f 69.366.53 en in uitgaven f 74054.16, alzoo een nadeellg slot groot f 4687.60. De Kapitaaldlenst sluit op een totaalcijfer van f 1161691 met een batig slot groot f 259.30. De rekening van het G. E. B. geeft een eind cijfer groot f 17758.06, waarin een winst groot f 104086. De KapifaaMlenst, voor dit bedrijf Is totaal f 38997,39. De rekening van het B. A. geeft een totaal cijfer van f 11040,99, waarin een nadeellg slot groot f 1706.11. De rekening G. R. B. luidt gewone dienst f314, Kapitaaldlenst f 256189, winst f 2887. Namens de commissie van onderzoek brengt de heer Kuys rapport uit, en geeft daarbij In overweging in den zomer het werk van de wegen door den gemeentewerkman te laten verrichten en daarvoor geen aparte arbeiders te nemen. Neg werd de aandacht gevestigd op een post groot f 300 als bijdrage krankzinnigenverpleging welke nog niet betaald is. Spr. geeft In overwe ging indien hier geen onmacht bestaat, gebruik te maken van de bevoegdheid. De rekeningen werden hierna vastgesteld, en na rondvraag volgt sluiting, waarna een geslo ten vergadering volgde. Voetbal. i> rjc.v.V. Con Zelo I speelde Zohdag 1.1. tegen Hollandia I van Tultjenhom. Den beschikbaar gestelden beker wist Con Zelo ken en Krusvaarders werd verbeeld en een ferme E. H. B. O.-demonstratie de vaardigheid onzen jonge kruisvaarders bewees. Evenwel deed het slot van dit bedrijf, de ty pische „Wagenrennen" het publiek eerst recht in geestdrift geraken voor de echtlge levendige jongensactie, welke daarin ten beste werd ge geven. Het slot van het spel bestond uit een bewe- gingskoor, waarbij de gansche arena van het circus gevuld werd met de groen-geblousde Ju- venaat-jongens, die een zeer expressieve voor stelling bij het gesproken woord gaven. Het het „Vexllla Regis” werd het spel beëindigd Met den demonstratiegroet verlieten de spe lers aan het eind van het spel de arena om eenlge oogenbllkken later terug te keeren en zich In formatie op te stellen voor Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem, die hen op de volgende wijze toesprak: Op het Doelenveld Is het reeds dagen lang een drukte van geweld. Daar verrijzen, onder archi tectuur van den heer v. Reyendam, de feestge bouwen als door tooverslag uit den grond. Dezer dagen zal In alle Harmonle-zalen hetzelfde ge schieden. Spoedig zullen de exposanten volgen, om hun stands ter Alkmaarsche (vijf) jaarbeurs zoo smaakvol mogelijk aan te kleeden. Dan kan Zaterdag het feest beginnen, wan neer om twee uur de offlcieele opening (welke over de vijfde lijn der Gem. Radio-dlstrlbutle wordt uitgezonden) zal plaats hebben. Wat er allemaal te zien zal zijn, zullen we nu nog niet verklappen. Alleen dit. Een geheele Harmoniezaal zal gevuld worden door de Gem. Z. H. Exc. schonk hun vervolgens vanaf de tribune den Bisschoppelijken Zegen, waarna zij onder het gejuich der ruim tweeduizend aan wezigen den krulsvaardersburcht weder bin nentrokken. gemeester J. Versteeg. Een schrijven van de vakbonden om bet uurloon in werkverschaffing te stellen van 36 op 28 cent zal bij de begrooting worden behan deld. Uit de voorgestelde wijziging der begrooting 1934 bleek, dat voor de werkverschaffing bij de kosten, die niet door het Rijk worden vergoad, f 3000.— moet worden opgebracht en bij de kos ten, waarvoor het Rijk bijdraagt ƒ4000.—. Nadat de raad op verzoek van den heer Mars voor de benoeming van den directeur van den vischafslag in comité was geweest, werd de zoon van den overleden directeur voor deze functie voorgedragen. Bij stemming werd hierna de voorgedragene, de heer J. Ch. Groenewoud, ge kozen. In de commissie voor het nazien der reke ning 1933 en begrooting 1935 werden benoemd de heeren Dijkeen, P. Mars en J. de Vries. Na aanbieding der rekening 1933 volgde slui ting. Met groote offers aan eigen tjjd en belangen hebt gij u van uw taak gekweten in onze jeugdbeweging. Dikwijls als Ik het werk onder de jeugd aanzie, dunkt .mij dat wij toch tn een grooten tijd leven. Ondanks de materleele ram pen die de wereld treffen, mogen wij ons ver blijden in de geestelijke waarden die diezelfde tijd ons schenkt. Het eerst de leiders oat zij zich blijde geven aan hun arbeid Ik zou hierbij de dubbele gedachte willen naar voren brengen, dl* Paus Plus XI heeft uitgesproken: dat door de jeugd van onzen tijd een aanblazing van den H. Geest gaat. Zoowel bij de actie onder jongens als onaer de meisjes ziet men dit woord bevestigd. Wat cft Paus vervolgens uitsprak is: -dat wtf Javm te eta tUd van Katholieke Actie. waarin leekenapostelen moeten worden ge vormd. De vierhonderd leiders, hier onder de vele aanwezigen verzameld, hebben mij een gevoel van de grootste dankbaarheid geschonken, door de bijzondere toewijding, waarmede zy slch geven aan de jeugdbeweging. Vol bewondering met die van andere, even groote gemeenten, ziet Mffliiddellljk, dat dear sóó taUTJk, zóó ver schelden en zóó grootsch opgezet zijn, dat ze alleen maar bestaansrecht hebben als er be halve de 30.000 eigen bewonesr, nog de ongetelde tienduizenden uit een koopkrachtig achterland zijn. Zóó beschouwd is het geen wonder, dat de Alkmaarsche winkel- en industrieele midden stand het als een dringende noodzakelijkheid voelt om zoo nu en dan eens extra aan inwo ner en buitenman te toonen, dat hij vermag te wedijveren met het beste wat iedere branche kan bieden. In 1934 is dit geschied, evenals in 1929, en beide malen is de expositie waarvoor de naam Gamlt burgerrecht verkregen beeft een meer dan groot succes geworden. Nu kunnen we ons Indenken, dat men zal seggen: dat is geen wonder, want belde tentoon stelling vielen in een tijd, dat het zakenleven een toppunt van bloei had bereikt. Is er even wel reden, om ook in 1934 vast te houden aan de vijf-Jarige traditief Is, wat in *n hauae-tyd- perk mogelijk bleek, óók uitvoerbaar in een malaise-tijdi als we nu al drie A vier jaar mee maken? Het antwoord op die vraag is, dunkt ons, reeds nu gegeven in het luid volmondig: ja! Of zegt het niets, dat de honderden vierkante meters tentoonstellingsruimte tot den laatsten duimen verwocht sijn? Daar handige zakenlui als de AUrmserders toch sljn, zooveel vertrouwen too nen In het welslagen van deze expositie, staat het menschelljker wijs gesproken onomstootelijk vast, dat ook de Gamlt 1934 een evengroot succes zal worden als haar belde voorgangsters. Er Is hier alle reden om hulde te brengen ..n de groote energie en de durf zoowel van het Gamlt-comlté als van de exposanten. En we tasten oJ. niet ver mis wanneer we als een grooten factor van deze prettig aandoende ener gie zien, de goede methode om telkens nieuw en Jong bloed in de leiding te brengen. De eerste Gamit, het groote en zoo wel geslaagde expe riment, had tot leider den heer O. W. Keysper, een man, die zijn sporen op organisatiegebied toen reeds overvloedig verdiend had. Profitee rend van diens ervaringen, nam in 1939 de heer Gerard Cloeck den heerschersstaf ter hand. En ook hij volbracht zijn taak meer dan uitstekend. Maar men wilde geen gevaar loopen platgetre den paden te begaan, en koos daarom als voor zitter van de komende Gamlt den zoon van den eersten organisator, van wlen bekend was dat zijn energie en werkkracht in staat is bergen te verzetten. En waar naast dezen Jongen leider een staf comlté-leden werkt, die als t ware vergrijsd zijn in dezen arbeid, paart zich hier op de meest gelukkige wijze frlssche durf aan bezadigde ervaring. Is het dan te veel gezegd, als we voerspellen, dat de Gamit 1934 een daverend succes zal wor den? Vergadering harddravertj-vereeniging. In het lokaal van den heer Jh. Bruin alhier werd een vergadering gehouden van de piaatselljke harddraverljvereenlglng „Klein Begin”. De heer A. Appel memoreerde het onlangs overleden bestuurslid, den heer D. A. Blom. Bjj de bestuursverkiezing werden de heeren A. Appel en P. Dekker herkozen, terwijl In de va- cature-Blom werd gekozen de heer D. Jonge- jans. Vervolgens werd besloten op Kermis-Dinsdag een draverij te houden om prijzen van 200, 95 en 25 en bij deelname van meer dan 12 paarden bovendien een prijs ran 10. noral ia-tentoonstelling. Bovengenoemde vereenlglng hield haar tentoonstelling tn het lokaal van den heer Mantel, tevens was hier aan verbonden de tulnbouw-tentoonstelllng. De zaal was In een waar lusthof van bloe men, planten en tuinbouwproducten herscha pen. Het aantal Inzendingen overtrof ver het aantal van vorige Jaren. Het aantal prijzen is te groot om te vermelden. Het mooie weer heeft er veel toe'bijgedragen, dat veel bezoekers deze tentoonstelling bezoch ten. IJk en herijk. wy wijzen de belangheb benden er op. dat op 6 October van 13 tot 15 uur ten raadhulze gelegenheid bestaat tot ijk en herijk van maten en gewichten. mlng zijn met den naam Gamlt, die immers oorspronkelijk ook een „gas"-tentoonstelliiig was? Verder kunnen wij mededeelen, dat door de N.V. Philips te Eindhoven voor den duur der tentoonstelling aan de G.AMJ.T. Is afgestaan het reeds veel besproken Super-Inductie-Treln- tje.. Een werkelijk mechanisch wonderproduct, dat op de groote Olympia Show den eersten prijs won ris grootste attractie en deze week voor het eerst in Nederland werd geëxposeerd op de Jaarbeurs te Utrecht, waar het den ge- heelen dag honderden kijkers trok, die allen verrukt waren over de bijna sprookjesachtige werking van dit mysterieuze treintje, dat op draadloos bevel, zich op geheimzinnige wijze heenspoedt naar het opgegeven doel. Maar, we schreven het hierboven reeds, het wordt behalve een zaken- ook een feestweek. Midden op het Doelenveld, achter de fraaie, keurig aangelegde entrée, komt een feest,zaal, waar een band volgens kenners eenbuitenge- woon goede, de vroolijkste muziek zal laten hoe ren. Alles Is overdekt en men behoeft de kuren van het Septemberweer niet te vreesen. Het spreekt, dat nog voor allerlei andere at tracties Is zorg gedragen. Daar is b.v. lederen avond om 9 uur de trek king voor de prijzen van de verkoop week; daar zijn de verrassingen, welke lederen zooveelsten bezoeker zullen uitgereikt worden; daar zijn de geschenken, welke ongetwijfeld velen standhou ders en bezoekers zullen uitgereikt worden. Genoeg hierover: eer we een week verder zijn, weet Iedere Alkmaarder dat al uit ervaring. Al leen dit nog. Door het Gamit-comlté zal aan den dertig-duizendsten bezoeker de som van duizend gave Hollandsche guldens worden ter hand gesteld l Men glimlacht misschien, omdat dit aantal toch nooit bereikt zal worden? Laat men toch vooral niet te vroeg lachen: 1934 gaf 18.000 be zoekers, 1939 23.000; waarom zou 1934 dan de 30.000 niet kunnen volmaken? Wie de duizend pop goed gebruiken kan misschien zijn er zulke lette goed op en zorge ervoor prompt de dertig-dulzendste te zijn, die zijn entrée offert! Schager meteoren Nu de vllegertijd is aan gebroken, kan men ’s middags na schooltijd de lucht vol vinden met vllegproducten van allerlei vorm. Echter niet alleen ’s middags, maar ook ’s avonds gaat de vliegerij door, dan echter ver licht. Aan de opgestegen vliegers bengelen lamp jes en lampionnen in allerlei kleur. De lucht is dan vol dwaasterren, terwijl er af en toe ook wel vallende meteoren te zien zijn. Liefhebbers Voor de vacante betrekking van concierge van bet Patronaat hebben rich 38 sollicitanten aangemeld. Pereowoel Postkantoor. Sinds 15 September is mej. v. Eek weer verplaatst naar Amster dam. In deze vacature zal worden voorzien door mej.. A. Out, terwijl verder is aangesteld mej. Roskam uit Edam. Herhaaldelijk heb Ik van den Diocesaan Di recteur vernomen met hoeveel geestdrift er ge werkt wordt door de leiders, het verheugt mij te hebben gezien dat hij niets teveel heeft teaecd. Jaarvergadering „Constantia" De R. K. Tooneelvereenlglng „Constantia” hield baar Jaarvergadering. Uit het Jaarverslag dient vermelding, dat bet aantal donateurs ruim 40 bedraagt, welk getal minstens dient verdubbeld te worden, wil de vereenlglng haar werk voort kunnen zetten. Met voldoening mocht worden terug gezien op de succesvolle uitvoeringen van het militaire spel „Gtj zult niet dooden", in het afgeloopen seizoen. De penningmeester boekte een batig saldo ran f 17.(dank zjj de gehouden verloting). De heer J. P. H. Settels werd als voorzitter herkozen. In studie zal worden genomen „Ijzeren Hein”, een tooneelspel In drie bedrijven, welke tooneel- stuk 18 en 30 November in het Patronaat zal worden opgevoerd. Santos-bloemen. De verkoop van de Ban- tosbloemen beeft in deze parochie opgebracht ruim 40. Voetbal. Zondag U. hadden op het Rood- Wlt-terrein wederom seriewedstrijden plaats. Rood-Wlt speelde tegen het gecombineerde elftal van 8.V.W en won met 4-0; Rood-Wlt 1-6.08, 1 HJi.waard (Noord) om een me daille. Uitslag 51 ten voordeele v«p S.O.8. Geel-Zwart, tZand, tegen Victoria 1 van Ob- 4—1. De prijzen waren dus als volgt: Geel zwart 1, Victoria 3, Rood-Wlt 3, B.V.W. 4 Hier ziet men dan in deze leiders vierhonderd leekenapostelen bijeen, met algeheele overgave van zich zelf aan hun roeping Tot groote vreugde stemt het, hen op dezen dag hun werk te hebben zien doen, want daardoor kan ook in andere kringen onzer samenleving de Katbo- Ueke Actie ruimer worden ontplooid. Groote dank komt allen toe voor hun arbeid, door welke de K. A. ongetwijfeld tot grooter bloei zal komen. Na deze toespraax verliet Mgr Aen genent onder gejuich en daverende ovaties de stampvolle zaal het circus-gebouw. langs eerewacht van de Juvenaats-jongens van zijn Diocees.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 3