PROVINCIAAL NIEUWS PER VLIEGMACHINE DE WERELD ROND Gelouterd k TIP VAN BOOTZ fc MARKTEN .'3 DONDERDAG 20 SEPTEMBER 1934 Beer en Afd. Fruit NAT. KEGELCONCOURS Vet vee Weerbericht Geregistreerd rundvee F SPAANSCH NAAR HET ■OH Officieels opening op het Waag plein Toespraak burgemeester jhr. F. H. van Kinschot Werkverschaffing in Italië Bekroningen „EET MEER BOTER'! Ter opluistering Korenbeurs Hoenders, konijnen enz. I I f DE 53e TENTOONSTELLING VAN DE H. M. v. L. Verhooging van den sla-olieprü* Stand Woensdagavond 466e STAATSLOTERIJ Bloemen en planten V es Wed. le pr. Wester, Alkmaar. d. Aakster; 2e Nordt, d. Wulp, Zaan- pr. Fokkelman, le pr. Fokkelman, Tzn., J. Roos le pr. P. de heerenbean 7): 1. De Jager, ker, Heiloo; (geen rammen) rammen: 3e pr. D. Rars, i.euo avuaa 1.00—3 .50. 200.— 879 6757 8795 14470 16184 enkele 1 (Wordt vervolgd) 9 I bei I het 1 Vr loo’— 716 2877 3320 6326 6419 6787 9361 14175 14567 18125 1 ter i i 1 zouden deze nu op de slede monteeren en aldus hadden we een prachtig vervoermiddel ten on zen dienste. „Sjonge, dat is een reuzen Idee, Oom!” riep Ik uit. „Jammer dat we daar niet eerder aan gedacht hebben.” Vol tJver togen we aan 't werk en binnen enkele dagen smaakten we het genoegen, motor en propeller aan de slede te bevestigen. Benzine was er nog voldoen- mo MM nai 1 te Vri ter pe nie kaï dei art Pre rui de gei I nie Kli kaï en tor Zw Ma val Cai Ka Sin hel vai vai bet eet fer Di« val We dui eet Jar C Ma Go bet C Ma Ma het len P stre geil wej 397 H<x B we« K doo K dor K C. 1 c pl.n c. K doo my; K Jac C plu Jac de. Wat een heerlijk geluid was het, toen de motor begon te werken, en alles prachtig bleek te functionneeren. We konden thans zooveel mogelijk bagage op de slede laden en ook voldoende proviand, want de motor zou alles best kunnen trekken. Ein delijk was alles gereed en konden we vertrek- C 1.M C HJ Sta C op F afz Inr He> doe kei 7 Be gre Bis lijn 1 Nl< KI mi Jo M i ste bos pla d. Wulp, pr. Dellssen, Opmeer; 3e pr. mei K doo Vis T K doo K lan Nie C K doo K gra Gei C pl.r C. C gen C tot wai t 9 T C B V. B ROME, 19 Sept. (Reuter) In een bijeen komst van vertegenwoordigers van arbeiders en werkgevers Is een overeenkomst tot stand ge komen, waardoor 200.000 werkloozen weer te werk kunnen worden gesteld. De maatregelen, welke men denkt te nemen, zijn vermindering van de werktijden tot 40 uur per week en een streng verbod om dubbelen arbeid te verrichten. Eindelijk waren we weer aan de hut aangeko men. Allereerst maakten we een flink vuur, waarna we een stevigen maaltijd genoten. Dit deed ons humeur weer een beetje opfleuren. gaan onmiddellljk naar het wrak van ons vlieg tuig". Hij wilde niet vertellen wat zUn plan was; hij lachte maar eens als Ik hem er om vroeg. Spoedig waren we weer by de resten van de machine aangekomen. Thans onthulde Oom Sydney zijn plan. Het bleek dat de motor en propeller niets hadden geleden en nog zeer goed bruikbaar waren. We Den volgenden dag, terwijl wij samen onzen toestand bespraken, sprong Oom eensklaps overeind. „Ik heb een plan, Bok", riep hij. „We Groepen van éénjarige ooien van één vader: A. Dekker-Kal verboer, Oterleek, prijs 1; C. Wij denes, Sjjbecarspel, prijs 2; M. Spaan. St. Pan- cras, prijs 3 A; Jn. v. Berkel, Wognum, prijs 3.B; C. Donker Pzn., Schelllnkhout, prijs -3 C; K. Koster Jz.. Mldwoud, prijs 3 D; G. Donker, Bobeldjjk, prijs 4 A; J. Wagemaker, Abbekerk, prijs 4 B. Groepen van vachten 3-jarige ooien van één vader: C. Wijdenes Sljbecarspel, prijs 1; K. Koster Jzn., Mldwoud, prijs 3; C. Wijdenes, Sljbecarspel. prijs 4 A; P. Rocker. N.-Beemster, prijs 4 B; R. L. Lalboer, Anna-Paulowna, prijs 4 C; Wed. H. Langedyk, Abbekerk, prijs 4 D. Groepen van vachten van oudere ooien: K. Koster Jz., Mldwoud. prijs 1; K. Bregman, N.- Beemster, prijs 2 AA. Dekker, Oterleek, prijs 2 B; Jn. Stapel Sa. Sljbecarspel, prijs 3 C; Geen vrooljjk zonnetje, maar een klein regen- en verder een zonlooze morgen. Er wa- deze deze Die arme jongen staat op het punt, om gek te warden van verdriet. Geloof me. ik zeg u de waarheid. En ik zou zoo zeggen, dat mijn woord op zijn minst evenveel waard is als dat van de menschen. die u opgewarmd hebben Souza heeft van zijn leven niet aan ml) gedacht, htj is wanhopig, en als dit niet geregeld wordt, dan ben ik bang, dat hij een of andere stommiteit uithaalt. Ja. hfj, dat weet ik. Maar jij Reina? drong Marilena weer bezorgd aan, met een restje van twijfel. Ik? Reina voelde tüj was. om die arme de Korenbeurs van invloed was en de stands ter opluistering elders. De aanvoer van vet vee en fokvee was echter zeer bevredigend en in vergelijking met vorige jaren normaal te noemen. Wat de schapen betreft, was de aan voer niet alleen grooter, doch ook kwalitatief steeds voor rammen. le pr. Alkm. ver. Lutjewlnkel by Ver. v. Volks- tulnders; 3e pr. Ver. v. Schoolwerktul en Har derwijk; 3e pr. A. Boersen en Langeras; E.V. aan A. Hulsman, Funen, W. W. Zandnoorkjjk en Werker. Ter opluistering Waagpleln en Nleuwesloot. Eervolle vermeldingen: G. de Wit Alkmaar; h. Joukes, 8t. Pancr^é; M. Beemsterboer, Alkmaar; J. Met, Alkmaar;'G. de Boer, Alkmaar; Krol u» Co., Alkmaar; Slacht, Alkmaar; Hulskamp, Alk- maar; K. Bessi, Alkmaar. Rubriek Collectie Cacteeén: le pr. P. Neefkes. Alkmaar. Rubriek Collectie Vetplanten: 3e pr. P. lieef- kes. Alkmaar. Rubriek Iets bijzonders: 3e pr. mevr. Ruygh, Alkmaar; le pr. mevr. W. o. Bosman; le pn P. Bogtman Bergen, Te half 11 had op het Waagpleln de oflcleele opening plaats. Aanwezig waren o. a Burge meester van Kinschot, wethouders en raadsle den, hoofden van takken van dienst, bestuurs leden der Holl. Maatschappij van Landbouw. De voorzitter van de afd. Alkmaar de heer D. Covers, opende met een rede, I gulden avondlicht Haar hart klopte van blijd schap by de gedachte aan de groote vreugde, die zy den zwaar bezochten markies Souza kwam bezorgen. Ook ditmaal voelde deze een neiging tot ont- stemdheid, toen hy bemerkte, dat een vreemde zyn wykpiaats was komen binnendringen, waar hy alleen was met zyn gedachten. Doch dat gevoel van ontstemdheid veranderde boel spoe dig In oprechte verbazing, toen hy de stralende uitdrukking van Reina's gelaat bemerkte. Ik heb tante Marilena gesproken, nep bet meisje bulten adem, zoodra ze by hem was. En? trachtte de ander, uit de diepte van zyn gefolterd hart, te schertsen. Is net snoder bloedvergieten gegaan? Het is ontzettend jammer, verklaarde Reina plechtig, dat ik niet ais man geboren ben, of dat er by ons geen vrouwen worden toege laten tot de diplomatieke loopbaan meneer Souza. Want ik heb er beslist buitengewone eigenschappen voor, en ik zou een voortreffeUjk gevolmachtigd minister zyn. Ja? zei Souza, die verteerd werd door ongeduld. Ja. Vat moed thana terneergeslagen man, en ga nog vóór het diner, dat op myn uitdruk- keiyk verzoek tot negen uur vanavond verlaat wordt, uw opwachting maken bU barones Tallares, teneinde in allen vorm om haar band te vragen. Juffrouw! Maakt u zich vroolyk over me? riep de jongeman uit. terwyi hy ontsteld en doodsbleek opsprong. terwyi ze haar nicht scherp aankeek. Voel je niet iets als smart in je binnenste? Be drieg me niet, kind, want dit is een beslissend uur voor drie levens. Ik zou niet willen, dat Souza zich aan my zou verbinden, zonder ge dreven te worden door een groote liefde. Ik ben al heelemaal een verwelkte bloem en myn hart Is moe van het lyden, en daartegenover sta jy, met al de beloften van de jeugd. Wees ronduit, Reina, en antwoord me oprecht: want een onbestemde angst bevangt me, dat jy ook van plan bent, om je voor my op te offeren.... Reina’s lach klonk helder en natuuriyk. en die lach alleen al was zóó welsprekend, dat hy de barones volkomen geruststelde. Ik me opoffêren? Neen, beste tante, dan kent u me niet goed! Wees er maar zeker van, dat, als Ik verliefd was op Souza, Ik hem niet met zoon sleriyk gebaar aan u zou afstaan. Ik zou me met handen en voeten verweren. Ik zou myn nagels gebruiken! Den man, van wlen ik zou houden, aan een ander afstaan? Daar moet u niet eens van droomen. al zou u die andere wezenI k bezit die ziele-grootheid niet. Zoon opoffering lykt my veeleer iets belache- Ujks. En bovendien, ik ben een egoïst, een ver schrikkelijke egoïst, tante. Je belastert je zelf. Reina zei Marilena ernstig, terwyi zy haar zachte hand op de handen van het meisje legde, die gevouwen in haar schoot lagen. Je bent tot Iedere zelf verloochening ftfWsat en als je spreekt, zooals Je nu doet, dan Is het, omdat Zegt u geen nieuwe domheid, tante, en dwing uw fantasie niet tot verdere inspanning! Ditmaal niet begunstigd door het traditionee ls zomersche weer, werd Woensdag de 53ste Landbouwtentoonstelling te Alkmaar gehouden. Schitterend uitgedost 'in een koraalroode japon, en vol opgewektheid, in het vooruitzicht dat zy goed kon doen, stak Reina Solvadal helmelyk den tuin over, en verraste Souza op den uitkyktoren, die zich in een hoek van het park verhief, en uitzag op den weg. de vlakte en de rivier. Hy was bet eenlge overblijfsel van de oude versterkingswerken van het kasteel, en op de ruïne had de markies een artistieke bank laten plaatsen, gefrankeerd door jasmynscrui- ken. Vanaf het terras had Reina hem opge merkt, zooals hy tegen het groen afstak, in het Het beste en fynste Vette Vee Vette koelen (afgewisseld)le pr. J. Timmer man te St. Paneras; 3e pr. J. M. Groote te Alkmaar; 3e pr. J. Timmerman te 8t. Paneras; Eerv. verm. Fr. Smit te Stompetoren. Vette koeien (niet afgewisseld)le pr. en le kw. prys J. de Ridder te Purmerend; 3e pr. T. Kosteiyk Tz. te Noordscharwoude3e pr. J. M. Groot te Alkmaar; eerv. verm. J. M. Groot te Alkmaar. Vette Schotten: le pr. A. Wlering te Zwaag- dyk; 2e pr. A. Wlering te Zwaagdyk; eerv. verm. Gebr. Kweldam te Behagen. Vette kalveren: le pr., kw. prys, 1 med. N.V. Verkoop-Centrale N. C. B- Directie A. v. Ber kel te Eindhoven; M. van Doom te Veghel; Le pr. D. Hoogland te Alkmaar; eerv. verm. T. Keyser te Wleringen. Een vurige blos steeg Reina naar het hoofd. En als de bange zwemmer, die zich eensklaps in het water werpt, om zyn eisen angst te over winnen, riep ze de woorden snel achter ebcaar: Ik kan niet verliefd zyn op Pablo Souza, omdat Ik verliefd ben op een ander. Barones Tallares was een oogenbllk besluite loos. Het komt me voor. Reina, dat je maar wat vertelt. Nog altyd twyfel. hé? Ik zie het al. Maar Ik ben niet begonnen te spreken, om u op die manier In onzekerheid te laten. We nu. die man, waarop ik verliefd ben, is. kunt u het niet raden? Lorenzo Carvajal. Ja. beste tante, ja: die koude Lorenzo Carvajal. Grillen van het noodlot, tante. Ik heb zyn ongeluk, en den moed, waarmee hy het leven onder de oogen heeft gezien, niet kunnen aanzien, zonder ver liefd op hem te worden. Marilena keek niet meer naar Reina. en luisterde al niet meer naar de allereenvoudigste geschiedenis van die liefde. Onderwyl Reina vertelde, hechtte Marilena de losse deeltjes aaneen, en voelde al haar twyfel plaats maken voor een groot vertrouwen In Souza, en voor een volkomen gerustheid. Dus hy.... Lorenzo Oarvajal. prevelde de barones ten laatste, Nu begrijp ik. waarom hy .er zoo treurig uitziet, en waarom hy toen zoo woedend waa Ja, by was woedend, toen hy, by zyn terugkomst uit Madrid, ons de praatjes van José Mendlzébal vertelde. Wat? Was het José Menllzébal? Ja, hy was het. die hem verzekerde, dat je met Souza ging trouwen, en zyn zuster Rosa had er by gezegd, dat ze bet wisten van her togin Ordague zelf. Dat is een leugen! De hertogin kan haar mond er niet over opengedaan hebben. De kwes tie is, dat de Mendlzébals myn voorkeur voor Carvajal geroken hebben, en daar Joeé my het hof maakte.... Wat zeg je me nu? En die ezel van een Lorenzo, die alles maar geloofde! Maar wacht .maar, tot hy in myn han(^n valt. Relna. Ik ben je veel verschuldigd. Zou ik soms iets voor je kunnen doen? Marllena's stem trilde een weinig Zy was diep ontroerd. Relna knielde naast haar neer, om baar hoofd beter op den schouder van haar tante te kunnen laten rusten, en prevelde treurig: Neen, u ziet wel, dat, zooals de zaken nu staan, het beste, wat u voor my kunt doen, is: zwygen. Verbeteringen 5e kl. 2e lyst: 6986 m. z. 5988; 8559 m. z. 8558; 18983 m. a 18982. buitje ren nog meer ongunstige factoren voor tentoonstelling; de Gamlt, welke einde week begint, had vele sakenmenschen in beslag genomene hetgeen vooral op de tentoonstelling In intuïtie, dat het haar pVcht ziel, ale gekweld w-id door jaloezie, te overtuigen; dat zy zonder die over tuiging niet gelukkig sou zyn; dat er iets be slissends en stoutmoedigs op gevonden moest worden. Nu. kyk eens. tente, zei ze langzaam, na oogenbllkken van strijd met zichzelf. Ik zal u iets zeggen, wat niemand weet, wat ik nauweiyks mezelf heb durven bekennen, maar u moet me uw eerewoord geven, dat u bet aan niemand vertellen zult,, al wordt u nog zoo oud. Marilena zag haar ongerust aan. zy begreep maar al te goed, dat de woorden, die nu komen zouden, voor haar zooveel als u vonnis zouden zyn. Myn eerewoord? Dat geef Ik je. Ik zweer je.... Neen, alleen uw eerewoord. Dat is me voldoende, zei Reina levendig. Nu, zeg het dan. drong de barones aan. Naar het ,Ned. Weekblad voor Zuivelberei ding” verneemt, zyn verschillende maatregelen te verwachten, die moeten dienen om het btn- nenlandsch gebruik van boter te stimuleeren. Tot deze maatregelen behooren o a. verkoopbe- perking voor eetbare oliën en vetten, terwyl zeer vermoedeiyk een tnlnimum-verkoopprys voor flesschen slaolie ral worden overeengeko men, die flink boven de bestaande prijszetting ligt. dam. Rubr. (Chlnechella's)eerv. verm. W. Haack, Egmond en G. Meerveld, Wognum. Rubriek (Chinchella’s)le pr. H. Timmer, Rubriek Haarlem. Rubriek (Chinchilla’s)le pr. dezelfde Rubriek (Havanna’s)le pr. W. Dellssen; E. V.: J. Willems, Assendelft. Rubriek (Havanna's): le pr. Dellssen: E. V.: Willems. Rubriek (Tanrassen)3e pr. C. de Ruyter, Heiloo. Rubriek (Tanrassen)3e pr. R. Prins, Zaan dam. Rubriek (Niet gen. rassen)le pr. H. Schol tens; E. V.: A. Goos. le pr. A. Goos; 3e pr. H. Scholtens. Rubriek Russische Brandneuzen)le pr. A. Huisman, Zaandam. Rubriek voedsters: le pr. A. Huisman Rubriek ^Hollanders)le prys J. Smit. Span broek; 3e pr. P. Blffels, Zaandam; 3e pr. J. Smit. Rubriek (Hollanders): le pr. J. Smit, Span broek; 3e pr. P. Slffels; 3e pr. R. Wit, Zaan- uitgaande. Vooral het aantel oudere w. o. prachtdieren was groot. Tevergeefs werd by den aanvoer op de ten toonstelling reeds f 100 voor een ram geboden De varkens toonden niet, dat er onder deze categorie een crisis heerscht„ zoowel uiteriyk o als wat den aanvoer betreft, overtof deze ru briek die van vorige jaren. Algemeene belangstelling van de varkens houders hadden de z.g. ster-zeugen, dit zyn die dieren, waarvan <de productie en de groei ge controleerd zyn. met haar mooie biggen. De Korenbeurs vertoonde wederom een aar dig aspect; vooral door de vele bloemenstands, waarin de dahlia domineerde, In vele mooie kleuren. In het midden was een goudvisschen- vyver aangelegd, waartegenover een smaakvolle Stand van de zuivelfabriek .Xutjewinkel” stond. Rond het middenterrein stonden weer de ru brieken van pluimvee en konynen keurig in kooien opgesteld. In de frultstends was het de Jamaica banaan, die naast de druiven, tusschen vele andere hefst- vruchten domineerde. Ook hier hadden vele sakenmenschen stands ter opluistering. Een kleine band vrooiykt deze tentoonstelling op, welke al in de eerste morgenuren veel ky- kers trok. In de Marktstraat stond ook eenlg vee ter opluistering, waaronder zware paarden en vet te koeien. Voorts waren hier, zoowel als op het Hofplein, enkele stands op het gebied van land- en tulnbouwwerktuigen. Het bezoek was, ondanks het minder mooie weer, niet onbevredigend. Rubriek (Hoenders Zilverlaken): le pr. Jb. d. Groot Alkmaar. Rubriek (goudpellen)le pr. 8. Vasblnder, Alkmaar; Se pr. H. d Groot, Alkmaar. Rubriek (Rhode Islands)le pr. J. Blauw- boer, Alkmaar; 3e pr. dezelfde. Rubriek (Barnevelders)le pr. J. F. Rommel, Limme; 2e pr. 8. Schilder, Beemster; zeer e.v. H. Scholten, Avenhorn. Rubriek (Ancona’s)le pr. Westzaan. Rubriek (Hermeiyn Succes)-: Geus. Z -Schermer. Rubriek (Leghorns Wit): le pr. C. Bakker, Heiloo; 2e pr. H. Schroder. Hensbroek; 3e pr. A. Korver, Alkmaar; E.V. Jb. v. Zon. Alkmaar. Rubriek Leghorns (Patrys)2e pr. F. Jon ge jans, Alkmaar; 3e pr. H. Schellens, Aven- hom. Rubriek Leghorns (andere): le pr. C Bak- 2e pr. H. Scholtens, Avenhom; 3e pr. W. Dellssen. Opmeer; Z. E. V. dezelfde. Rubriek (Niet genoemde rassen)medaille C. de Ridder, Enkhuizen. Rubriek (Plymouth Rocks): EL V. A. Vliet- man. Alkmaar. Rubriek (Nutklassen)le pr. D. van Hender, Heiloo; 2e pr. H. Schrooder, Hensbroek; Z. E. V. Jb. v. Zon. Alkmaar. Rubriek (Holl. Krielen)le pr. A. Huisman, Zaandam. Rubriek (Wyandotter krielen)2e pr. H. Ma- chielsen. Alkmaar; 3e pr. 8. Beek, Wormer. Rubriek (Java krielen)2e pr. C. d. Geus, Alkmaar. Rubriek (Sebricht krielen)le pr. J. N. van Diepen, Alkmaar; 2e pr. dezelfde. Rubriek (Leghorn krielen): le pr. N. Land man. Alkmaar. Rubriek (Engelsche krielen): le pr. H. Ma- chielsen, Alkmaar; 2e pr. dezelfde; 3e pr. de zelfde. Rubriek (Watervogels)le pr. J. Smit Span broek. Rubriek (Slereenden)le pr. J. Smit. Span broek; 2e pr. dezelfde. Rubriek (Bergeenden): le pr. J. Smit, Span broek; 2e pr. dezelfde. Rubriek (Holl. kroppers)2e pr. A. Kojver, Alkmaar. Rubriek (Brunner kroppers); le pr.: J. N. van Drepe, Alkmaar; 2e pr. dezelfde. Rubriek Vlaamsch Reuze Ram)le pr. Gebr. Visser, St. Pacas; 2e pr. W. Haack, Egm a. Z.; 3e pr. D. Werter. Oudorp; E. V. J. v. d. Aak ster, J. Boeren Alkmaar; Rubriek Vlaamsch Reus (Voedster)le pr. A. Ruizeveld, Zaandam; 2e pr. W. Haack. Egm. a. Zee; 3e pr. J. v. d. Aakster, Alkmaar. Rubriek (Vlaamsch Reus): le pr. D. Rars, Beemster; 2e pr. dezelfde. Rubriek, Vlaamsche Reus: Beemster. BROEK OP LANGENDUK, 30 Sept. Aan voer 200 Kg. Tomaten A 2.10; idem B 2.60— 2.70; idem C 2.00; Idem CC 2.350 Kg. Aard appelen: Eigenheimers 3.4500 Kg. Wortelen 0.701.—25000 Kg. Roode kool 1—3.30: 11000 Kg. Gele kool 1.50—2.80 70000 Kg. Vkoege witte kool 0.60—1.30; 13000 Kg. Uien: Gele uien 1.602.40; Gele drielingen 11A0; Gele Nep 1.601.80 3600 stuks Bloemkool: ie soort 5—7.50; 3e soort 150—1.80; lichte 320—4; 3200 Kg. Slaboonen 2.007.10; 100 Kg. Snyboonen 2.50—5.10; 2100 Kg. Bieten 0.40—2.10; 500 Kg. Druiven: Alikanters 330; Frankenthalers 192028.10. ENKHUIZEN, 14 Sept. (Oraanbeure.) Grauwe erwten 1790. vale (groote) 1619, Wyker vale 1113. Bruine boonen 1114. mosterdzaad 13 Maanzaad 78.50. Karwyzaad 8.50—9. BOVENKARSPEL.. 19 September Aardappelen Due 0 800.85. Blauwe 1.50—1.60, Elgenh. 1.55— 1 60. 300 baal aangevoerd. Uien: Grof 8095, Gr. 801.00. Drielingen 4050. Nep 6580. aanvoer 620 baal. Bloemkool le soort 3.60—6.90. idem 3e soort 153.7. idem 3e soort 1.501.90. aanvoer 114500 stuks. Roode kool 13.40 per 100 KG. aanvoer 1115 KG.. Gele kool 1501.80 per 3380 KG.. Witte kool 601.00. aanvoer 10.000 K.O Augurkenryn 64. fyn bast 10. basterd 7, manden van 8 K. G„ 10 K G.. 46 K.G Bnk. Slaboonen 65 per zak. aanvoer 4 zak. Dubb. slaboonen 60110 aanvoer 395 zak. Druiven 3133 per K.G. aanvoer 195 K.G. HEILOO. 19 September Aardbeien 814 per doosje. Raspers 1319. Dubb. Stamslaboonen 0.04 0 09. Enk. Stamslaboonen 0.0610. Fyne Troe- boonen 1015. Snyboonen le soort 1317. idem 3e soort 48. Tulnboonen 59. Tomaten 35 per K.G.. Wortelen 3860 per 10 boe. Spinazie 3860 Postelein 1530 per kistje Meloenen 617. Kom kommers 35 oer stuk. NOORD-SCHARWOUDE. 20 Sept. 10.400 kilo Aardappelen Bevelanders f 2.60, Bravo f 2.60. Duken f 1.50, Eigenheimers f 8.10. BI. Eigenheimers f 2.703.40, BI. Aardappelen f 3.10—3.90, Frieso f 3.70; 36560 kilo Specle- boonen f 37.60, 90 kilo Snyboonen f 3; 14.400 kilo Uien: Gene Nep f ’*>-1.80, Drie lingen f 020—1, Uien f 150—160, Grove Uien f 1.80—3.10; 350 kito Kroten f 130. 9600 kilo Roode Kooi f 1—3.60. 17 900 kilo Gew. witte kool f 090—1.40; 500 kilo D. witte kool f 1.70. OBDAM. 19 September 18000 KG. Roode kool 1—2.40. 1300 K.G Gele kool 1.50—1.80. 8000 K.G. Uien 1.801 70. 6000 K G. Drielingen 1190. 2000 K G. Nep 190—3. 5000 K.G Roode bleten 81 70. 500 K.O. Wortelen 0.60, 1200 zak Slaboonen 0.45— 1.15. SCHAGEN, 20 Sept. 34 Veemarkt 4 Paarden f 150—300, 3 Veulens f 70—90. 4 Plnkstieren f 60—120. 12 Magere Geldekoelen I 100—106. 50 Vette Geldekoien f 160—215, 11 Kalskoeien f 130—200 4 Pinken f 65—70. 26 Graskalveren f 1530. 41 Nuchtere Kalveren f 5—12. 65 Schapen mager f 12—15. 42 Scha pen vet f 1418, 73 Lammeren f 61150, 3 Bakken en Geiten f 6—12, 15 Magere Var kens f 3—IA 25 Vette Varkys per K.G. f O.Wn —032, 107 Biggen f 6—950. 8 Konynen f 030—>, 1.50, 00 Kippen f 0.30030, Hanen f 0.10— 0.75. Benden f 0.25030. SCHAGEN. 20 Sept. Eiermarkt 50.000 kipeieren: 57-57 g 3.20. 58-60 f 330-3.60, 61-63 f 3.40—3.80. 64-67 f 1.90—2.60; 1000 eendeleren f 2—2 20. 17 Kalkoeneieren f 4.50. TER AAR. 19 September Centrale valling Snyboonen 0 300 85. Kasbonnen 130130. Kas- stek 0300 85 Princesseboonen 050—140. Dubb. Stamboonen 0 600.80 Witte Pronker». 0 15—0.40. Roode Pronkers 0.15 Spekboonen 030—0 50. Peu len 301.30. Doppers 1.00. Spinazie per bak 816 cent. Andijvie 817 cent. Roode Kooi ner 100 st„ 3.904 30 Savoys kool 5.10. Postelein 3 cent. Ra dii» 0 80. Breekpeen 1 40—3.10 Ulen 1 301 70. Sla 0 503.00. Bloemkool 1.506 00. Meloenen 311. Komkommer» 4. Rabarber 130. Tomaten 1 00 180. Peren 3.804 50. Augurken fijn 3 00. Fljnbas- terd 1 10. Omf 0.35. Komkommers 0 50 WTLNIS 18 September Aanvoer 38.963 stuks Kipeieren 3 103 80. Kulkens-eteren 1.80230. Eendeleren 2 00—3 60 ner 100 stuks. WARMENHUIZEN. 19 September Slaboonen 5.80—7.10, Roode kool 3.60. Witte kooi 1.00130. Eigenheimers 3.103.50 per 100 K.G. Nadat de fanfares hadden geklonken, hield burgemeester Van Kinschot een toespraak, waarin hy er zyn vreugde over uitsorak, dat de afd. Alkmaar van de H. M. v. L. de oude traditie heeft voortgezet, om deze tentoonstel ling te houden; het was voor spr. geen onaan gename plicht hierby tegenwoordig te zyn en graag had hy dan ook aan de ultnoodig<ng ge volg gegeven, speciaal, omdat het de eerste keet? Schagerbrug, prijs 5. is, dat hy deze tentoonstelling meemaakt. Op de wekeiyksche markt had spr. al dik- wyis de producten van den Noord-Hollandschen bodem bewonderd, doch dat alles zinkt in het niet by wat hier vandaag te zien is en waar van spr. de hoogste verwachtingen koestert. Groepen van 3 kuikalveren: le pr. C. Boekel te Assendelft; 2e pr. Gebr. Zuurbier te Eg- mond-Binnen; 3e pr. C. Boekel te Assendelft; 4e pr. Jb. Eïiks Kz te Schagerbrug. 3 kuikalveren: Ie pr. P. Spaan Kz. te Oter leek; 3e pr. P. Spaan Kz. te Oterleek; 3e pr. Jc. J. Kalverboer te Oterleek; 4e pr. Jc. J. Kal verboer te Oterleek. Dubbeltallen melkvaarzenle pr. B. S. Borst te Heerhugowaard2e pr. C. Boekel te Assen delft; 3e pr. O. Appel te Zuld-Zype. Dubbeltal melkvaarzen afstemmende van den stier: 3e pr. Jn. E. J. Kramer te Zuld-zype. Dubbeltal melkvaarzen3e pr. Jb. Posch te Stompetoren. Dubbeltal melkvaarzen: le pr. A. Jn. Eriks Jz. te Zuld-zype. Dubbeltallen melktwentera: le pr.. Indlvi- dueele pryzen aan: le pr. P. Slkkes te Assen delft; 2e pr. P. Slkkes te Assendelft. 53 '‘-5 Maar weet dan, wantrouwende en ongeloovige vrouw, dat Pablo Souza zich juist daarom zoo druk met my bemoeid heeft, omdat ik zoo leek op u. omdat ik kwam van de plaats, waar u was, omdat ik hem in alles aan u deed denken. „Wat lykt u op uw tante!” was het eerste compli ment, dat ik van Souza te hooren kreeg. Het eerste en het eenlge, beste tante, daar onze vriendschap door een buitengewonen ernst ge kenmerkt werd. U zult met me eens zyn, dat die bekentenis myn eigen liefde nu niet be paald streelt, maar dat is het me allemaal waard, als ik daarmee den toestand voor u kan redden. Neen, tante, neen, Souza weet niet eens, of ik blond at donker ben, ot ik blauwe, bruine, of groene oogen heb, ot ik kuiltjes in myn wangen heb, als ik lachWat een ver nederende verklaring hè? Als Souza zich met my bemoeide, dan was dat eenvoudig omdat ik een weerspiegeling was van de welbeminde. En waar je me die verklaring aflegt, is het daar alleen je eigenliefde die er onder te lijden beeft? vroeg Marilena, vol ongerustheid. De stand van het Nationaal Concours van den N. K. Ba was op Woensdagavond als volgt; Persoonlijk kampioenschap: 1. C. P. G. Nie man, A'dam, 153; 2. J. Kreuger, Amsterdam 150; 3. H. C. den Drijver, Den Haag 148—9; 4. p. H. Intres. D enHaag 1486; 5. H- Zonneberg, Die ren 145. Jubileum-wedstryd: 1. 8. Menheere, Tilburg 76 91; 3. D. Bremer, Haarlem 76 59; 3. Schnoote, Den Haag 76 4—9 4. D. Leeksma, Den Haag 75; 5. Kwant. Delft 74. Corpewedstryd klasse A: 1. H. B. K. te Hen gelo 343 2. Bredasche Latjesgooiers, Breda 334; 3. K. I. P„ Amsterdam 32649 4. Je Mantlen- drai, Den Haag 326-^18; 5. Onder Ons, Dieren 333 6. Intiem, Amsterdam 320. Corpswedstryd klase B: 1. Alle Neg-m III, Ter- borg 315; 2. O. D. L II, Zwolle 305 3. Acht om de Lange, Dieren 302 4. 1 Hindert Niet, Den Haag 300 5. Herinnering, Tilburg 292. Clubkampioenschap: 1. Bredasche Latjes- gooiers, 649; .Je Malntiendrai, Den Haag, 630; 3. K. I. P., Amsterdam 619: 4. Onder Ons, Die ren 617; 5. Herinnering. Tilburg 616. Vaste baan heeren (baan 5): 1. Van Voorn, Utrecht 45; 2. Mol-Mies. Breda 3 x 44; 3. Zon neberg, Dieren 3 X 44; 4. Doesburg, Hengelo 42, 41, 40; 5. Steynvoort, Dieren, 42, 41. 39. Vaste baan heeren (baan 6): 1. Mol-Mies. Breda 45; 2. Beukering, Den Haag 43. 40, 39, 2 x 38; 3. Dr. Leubberman, Terchpel 43, 40, 39, 1 X 38; 4. Th. Smit, Amsterdam 42; 5. S. Men heere 41. Vaste baan Amersfoort 45. 44. 44; 2. 8. Menheere, Tilburg 45, 44; 3. Mol-Mies, Breda 45, 43 4. De Haan, Utrecht 44. 44 5. Kröijer, D enHaag 44, 42, 42. Vaste baan dames (baan 3)1. Mevr. Trima, Rotterdam 44; 2. Mevr. v. Dinther, Breda 43. 42, 41; 3. Mevr. Kuiper. Zwolle 43, 38 4. Mevr. Hoppe, Den Helder 39; 5. Mevr. v. wynen. Hel mond 38. Vaste baan dames (baan 4)1. Mevr. Jansen, Utrecht 45; 2. Mevr. v. Dinther, Breda 44; 3. Mevr. Trima, Rotterdam 43.43 4. Mevr. v. Wy- nen. Helmond 42; 5. Mevr. Timmer, Utrecht 40. Dubbeltal melktwenters: 3e pr. F. Nleuwland te Zuld-zype. Dubbeltal melktwenters: 3e pr. D. Kramer Giynis te Stompetoren. Zichtbaar drachtige koeien, geboren in 1931 of 1932: le pr. Jn. E. J. Kramer te Zuld-zype; 3e pr. Jb. Posch te Stompetoren. le pr. groep E. Kramer. Zuld-zype;^e pr. groep G. Appel, Zuld-zype. Fokker eigenrasgroepen, rubriek 9 blz. 37: le pr. groep W. Uff, Assendelft en P. Slkkes; 2e pr. G. Appel en J. Kramer, Bargerbrug; 3e pr. ld. ld. 40 en 43. le pr. groep W. IJff en P. Slkkes. Assendelft; 2e pr. groep G. Appel en J. Kramer, Barger brug; 3e pr. groep J. Kramer, Bargerbrug en S. Kalveboer, Stompetoren. W Nobel, N.-Beemster, prijs 3 A; J. Wage- makot Abbekerk, prijs 3 B; Gebr. Hogetoorn, N.-Beemster, prijs 4 A; Gebr. Jongert, West- woud, prijs 4 B; R. L. Waiboer, Anna Paulowna, prijs 5 A; Wed. H. Langedyk, Abbekerk, prys 5 B. le prijs A. de Wit, 1 Zuid; 3e pr. P. Nooy, Mldwoud; 3e pr. J. Bleeker, Asrendelft; 4e pr. H. Barger, IJpolder. le pr. met kampioensprys P. Bast, H.H. Waard; 2e pr. Schipper. Graft; 3e pr. H. Rey- ne. H.H. Waard; 4e pr. C. Rietveld. Schoort. le pr. K. Brodtz, Weere; 2e pr. P. Rol, Steen meer; 3e pr. P. Laan, Opmeer; 4e pr. 8. Borsc, H.H. Waard. Rubriek 27 (drachtige zeugen): le pr. met kamploensprya C. Wit, Mldwoud; 2 pr. D. Schoen. Bennlngbroek3e pr. P. Borst, Hrtr I^u- gowaard. Rubriek 28 (drachtige zeugen)le pr. P. Borst, H. Hugowaard; 2e pr. T. Groot Hz., Twisk; 3e pr. D. Schoen, Bennlngbroek. Rubriek 29 (zeugen)le pr. J. Wagemaker. WeereAbekerk; 2e pr. O. Jongere, Hommeer; 3e pr. A. Dikke Rz.. Oterleek. Rubriek 30 (zeugen)le pr. P. D. d. Lange. Schagerbrug; 2e pr. J. Portegys Sz., 1 Zand; 3e pr. P. Rol Cz., Hommeer. Rubriek 31 (jonge fokvarkens)le pr. S. Borst. H.H. Waard; 2e pr. Jos v. Kampen, Hoog- karspel; 3e pr. D. Krlller, Oude Niedorp. Rubriek 21 (vette varkens)le pr. A. Schou ten, Berkhout; 2e pr. Th. Straathof, Egm.-bin nen; 3e pr. C. Klerk Jz.. Stompetoren; P. Laan, Opmeer, eervolle vermelding. le pr. P. M. Laan Opmeer; 3e pr. J. Keyzer, Ursem. i Verwachting: Méést matige Wea- teiyke tot Noord-Westeiyken wind, zwaar be wolkt met opklaringen, waarschyniyk nog re genbuien, aanvankeiyk iets kouder, later wéi nig verandering in temperatuur. Zon op 5 42: Zon ond. 6j04 Maan op nam. 4.55 Maan end. vm. L3S Rubriek Cacteete:- le pr. F. Rempt, Alkmaar. Rubriek Vetplanten: le pr. F. Rempt, Alk maar. Rubriek Dahlia’s (afgesneden): le pr. J. Groen, 8t. Paneras: 3e pr. C. Stofberg, Heiloo. Rubriek Kamerplanten: le pr. J. L. Klever- laan. Alkmaar. Rubriek Groep Cacteeèn: E.V. F. Rempt, Alk maar. Rubriek Groenbiyvende Kamerplanten: le pr. Mr. W. C. Bosman. Alkmaar. Rubriek Bloeiende Kamerplanten: le pr. Mr. Kuiper, Alkmaar; 2e pr. mr. W. C. Bosman, Alkmaar. de Ryp; 2e pr. W. Haack, Egmond. Rubriek (Voedster met jongen): 3e pr- D. Werter, Oudorp. Rubriek (Mlddenrasren)le pr. Zaandam; 3e Haack, Egmond. Rubriek (Kleine rassen)le pr. P. Slffels, Zaandam; 2e pr. J. Smit, Spanbroek; 3e pr. A. Goos. Hoorn. Rubriek (Nesten jongen)le pr. W. Groot, Twisk; 3e pr. D. Werter, Oudorp; 3e pc. Dells sen. Opmeer. Rubriek (Mlddenrasren)le pr. W. Altena, Hoorn; 2e pr. v. d. Wulp, Zaandam; 3e pr. W. Glaspuin, Zaandam. Rubriek (kleine rassen)le pr. W. Dellssen; 3e pr. P. Slffels; 3e pr. R, Wit, Zaandam. Rubriek (Oud Ned. Tuimelaars): le pr. A. Vlietman, Alkmaar; 3e pr. A. Komen) Alkmaar; eerv. verm. A. Vlietman. Rubriek (Chineesche meeuwen): le pr. H. C. v. Gelderen, Zaandam. Rubriek (Hagenaars)le pr. A. Korver, Alk maar; 2e pr. dezelfde. Rubriek (Helmdulven)le pr. A. Korver, Alk maar; 2e pr A. v. Gelderen. Zaandam. Rubriek (Niet gein, rassen)le pr. H. v. Ronca, Alkmaar; 2e pr. J. Smit, Spanbroek; eerv. verm. H. v. Gelderen, Zaandam. Rubriek (Siervogels)le pr. C. A. Ruygh, Alk maar; 2e pr. E. Renning. Heiloo. Rubriek (Kalkoenen)le pr. S. Schilder, Beemster: 2e pr. dezelfde. Ter opluistering kanaries: 3e pr. P. Harder- wyk. Alkmaar. Rubriek (VL Reus): 3e pr. H. Brandt O. Blokker. Rubriek (VI. Reus) le pr. J. pr. H. Brandt. Rubriek (Lotharingen) le W. Del essen. Opmeer. Rubriek (Lotharingen): le pr. L. v. IJmuiden; 2e pr. Chr. Stlkkel, Alkmaar. le pr.: L. van Nordt, IJmuiden. le pr. W. Dellssen, Opmeer. Rubriek (Weeners): le pr. Th. v. d. Wulp, Zaandam. Rubriek (Weenen): le pr. dam. Rubriek (Weenen) le pr. W. Altena, Hoorn; E. V. J. Willems, Assendelft. Rubriek (Hangooren) le Haarlem; 2e pr. dezelfde. (Chinchilla’s) (Niet officieel) Trekking van^DOTdrtda/'M ^ptonber 1934 Hooge prijzen f 1000.— 168 11311 11894 f 400.— 4064 15632 15768 f f Wolvee (Vet vee). Beste fynste vette schapen, geboren in 1933 (10 stuks): le kw. pr. Gem.- Reinlglng te Alkmaar; le pr. firma H. v. d Kamer te Alkmaar; 2e pr. en le kw. pr. J. Borst te Alkmaar; 3e pr. D. Bakker te Bobel- dyk. Rubriek 10 Ramlammeren: 1 med. Gebr. Hogedoom, P. Focken en C. Stapel. Verder di verse C.V. Rubriek 8 moederdier met 3 afstammelingen 2e pr. J. Bont, Alkmaar. Rubriek 11 (Ooien met lammeren)le pr. K. Bregman, N. Beemster; 2e pr. J. Wagemaher, Weere; 3e pr. Gebr. Hogedoom. N. Beemster; 4e pr. C. Donker, Schelllnkhout; eerv. verm. wed. H. Langedyk, Weere. Rubriek 12 (Ooien met 1 ramland): le pr. E. Dz. Govers, Alkmaar; 2e pr. R. Bregman, N. Beemster; 3e pr. J. Wagemaker, Weere-Abbe- kerk; e.v. H. J. v. Hoorn, Wlerlngerwaard. Rubriek 13 Ooien (4-tellen): le pr. tevens kampioensgroep Gebr. Hogetoren, N. Beem ster; 2e pr. P. Focken. N. Beemster; 3e en 4e pr. O. Stapel Pz„ Hoogkarspel. Rubriek 14 Ooien (4-tallen)le pr. G. Glas, Hoogwoud; 2e pr. K. Bregman, N. Beemster; 3e pr. Gebr. Hogetoorn. N. Beemster; 4e pr. R. Bregman, N. Beemster. Rubriek 15 (Ooilammeren): le pr. J. Wage maker, Weere-Abbekerk; 2e pr. C. Stapel Pr., Hoogkarspel; 3e pr. Gebr. Hogetoorn. N. Beem ster; 4e pr. J. A. Ernds, Anna-Pauwlowna. Rubriek 7 Rammen (Texelsch): le pr. Gebr. Hogetoorn, N. Beemster; 2e pr. Jb. Eelman, Oosterend; 3e pr. W Nobel, Beemster; 4e pr. R. Braat, Weere-Abbekerk. Rubriek 8 (Rammen)le pr. O. Donker, Schelllnkhout; 2e pr. J. Wagemaker, Weere- Abbekerk; 3e pr. P. Rooyman, Wognum. Rubriek 9 (Rammen)le pr. wed. Ibm, Langedyk-Weere; 2e pr. H. J. v. Hoorn, Wie- ringermeer; 3e pr. J. v. Berkel Cz., Wognum; e.v. R. Bregman Jz.. Beemster. Beste fynste Overhouders geboren in 1934 (10 stuks): le pr. J. Bruyn te Stompetoren; 3e pr. en 2e kw. pr. H. J. Bruyn te Stompetoren; 3e pr. en le kw. pr. Th. Smit te Alkmaar. Vachten van éénjarige rammen: K. Breg man, N.-Beemster, prys 1 A; C. Stapel Pzn., Hoogkarspel, prys 1 B; P. Konyn, Venhuizen, Prijs 2; G. Waiboer Wogmeer, prijs 3 A; Jn. Stapel Sz., sybecarspel, prys 3 B; J. de Jon gen. Monnikendam, prys 3 C; J. Helder Jbt.-, Berkhout, prys 4; Jm. Blaauboer Kz., Schagen, Prijs 5 A; C. Langendyk, Abbekerk, prijs 5 B; F. Veul, Hem (N.-H.), prijs 5 C; G. Glas, Hoog woud, prys 5 D. Vachten van oudere rammen: A. J. Kofoed, Nieuw Vennep, prijs 1; J. Wagemaker. Abbe kerk, prys 2 A; P. Wydenez Cz., Twisk, prijs 2 B; H. J. E. v. Hoorn, Wieringerm.. prys 3 A; J. F. de Gier, Br. in Waterland, prijs 3 B; Jn. Stapel Sz., Sybecarspel, prijs 3 C; P. Vries, Vh.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2