Drie-kwart blindenzorg eeuw a A.R.K.A. Dobbelmcme lekker... man! Vier houtloodsen in vlammen „Batara Baroe” gestrand RADIOPROGRAMMA VUURZEE TE WAALRE HET FEEST TE GRAVE Prikkelbaar Zwaarmoedig MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 Dinsdag 25 Sept. 1934 r» De Jaarvergadering De Hooge Veluwe Er komen geen werkloozenkampen WIJ Huldiging der Fraters Zegelautomaten Een feestgave Grave in feestdos Felle brand te Noord wjjkerhout De conferentie te Commissoriaal werk begonnen een De scheepvaartkwestie Met den dood bekocht Mgr. Diepen komt. Het z.g. goudblok De receptie Onder protest wordt doorgewerkt DE RUBBERRESTRICT1E BENOEMINGEN In het bisdom Haarlem )e 200ste HollandIndië-vlucht MEISJE DOODGEREDEN Batavia De Rijnstrandbad- kwestie Verlaging telefoon tarieven Bloembollenschuur vernield Huurverlaging, van 3^ ton Met de Douglas de lucht in öe groep gemeentepersoneel moti veert haar negatieve houding inzake de reorganisatie Ook de tarieven van den buiten- landschen pakketpost-dienst zullen worden verminderd Groote belangstelling heden morgen op Schiphol Schade geraamd op honderd duizend gulden Belgische uitnoodiging aan Nederland Officier van justitie in hooger beroep Officieele proefvlucht F. XXXVI Het schip verloren, de opvarenden gered DE LOONSVERLAGING BIJ DE BLIKFABRIEKEN De lasten konden f 2.529.150 lager worden ge raamd dan die voor 1934. DE MERAPI WERKT MINDER HEVIG Omtrent vaststelling percentage voor 1935 niets bekend Beantwoordt ten volle aan de verwachtingen Eenvoudige bedrijf svortfting Bisschoppelijke en ministerieels belangstelling by de viering van het diamanten bestaan van het St. Henricus- gesticht X I Gevolg van Regeeringsbesluit in 182 gemeenten Van de pier geslagen en verdronken BATAVIA 32 Sept. (Aneta) Naar aanlei ding van bet Havas-bericht. als zou per 15 Oc tober het percentage voor de rubberrestrlctle. gektende voor het eerste kwartaal van 1935. worden vastgesteld en als zouden Insiders In het algemeen er rekening mede houden dat bet heeteende percentage op 30 wordt gehandhaafd, verneemt Aiwta van bevoegde zijde, dat hier omtrent nog niets bekend is. Verstraaten, Ud van Ged. Btaten van N.-Bra- y«i van den WUnberg. Zes woningen en een boerderjj afgebrand Bestuursverkiezing Zoekt het niet te vér I u”- Misschien lijdt U alleen L maar aan constipatie- drogUtea. ISTIZIN is hèt ideale laxeermiddel *n Bayer- product I Thans ook in verpakkingen van 10 tabletten. I I I Breda in sooniyk getuk te wenschen. I Ter viering van dit 7S-jarig bestaan had rich spontaan een landelijk comité gevormd, waar van Pater Hyacinth Hermans het voorzitter schap aanvaardde, en dat zich ten doe) heeft gesteld lelden en bestuurders te huldigen en te teren. Naar wij vernemen, la de officier van justitie te Arnhem tn hooger beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank In de strafzaak Uselmuiden, zoodat deze zaak binnenkort voor het Arnhemache gerechtshof zal worden behan deld. bant, de leden van het Nationaal Huldiging»- comité en verder nog tal van notabelen. Ver der nog gedeputeerden van den Blindenbond ,.St. Odilla” en van de Bllndenzorgvereenigin^ ,St. Antoni us van Padua". Het Hollandsche' jacht „Batara Baroe". aan boord waarvan, zooals bekend, vier jongelui een zeereis zouden maken naar Batavia, is btj de haven van Calais op het strand geloopen. Het schip wordt als verloren beschouwd, doch de vier opvarenden zijn gered. Zondagmiddag zijn vier houtloodsen van da firma Gebr. J. Turllngs te Pey (bfj Echt) tot den grond toe afgebrand. Voorts te gisteren een aanvang gemaakt met de tnformatorlsche besprekingen tusachen de Japansche regeerlng en het gouvernement van Ned.-Indlé over het schaepvaartvraagstuk. .ndsche delegatie legde hedenmor- ek at by oonsul-generaal Koshlda daar haar deelneming met SEMARANG, 22 Sept. (Aneta) De werking van den Merapi is in hevigheid verminderd. Hedenmiddag zal Dr. Btehn, hoofd van den Vulkanologtechen Dienst, besprekingen voeren met den Gouverneur van Midden-Java. den re sident en met den regent van Magelang over de maatregelen, welke eventueel moeten worden genomen. In een te Krommenie gehouden vergadering van het personeel der Vereenigde BUkfabrieken te met algemeene stemmen besloten onder pro test aan bet werk te blijven. Het protest richt zich tegen de loonsverlaging voor de meisjes ouder dan 35 jaar en voor het gehuwde mannelijke personeel. BATAVIA, 22 Sept. (Aneta). De commissie die op 21 September uit de Japansche en Neder- landsche delegatie is samengesteld, heeft gis teren haar werkzaamheden aangevangen met de studie van het vraagstuk der verdeellng van den import tusschen de importeurs, welke kwes tie in de oommlsaievergadertng is besloten. Maandagmiddag zal de volgende commissie bijeenkomst plaats hebben waar hetaelfde vraag stuk verder zal warden behanaeld. In dese begroeting sijn verlagingen voor zien van de telefoontarieven van het tarief' voor den buitenlandoenen pakket- postdienst. De verwachting omtrent het verloop der baten laat toe deae voor 1935, ondanks de uit de bedoelde maatregelen voortvloeiende batenderving, in totaal f 1.176.009 honger te ramen dan voor 1934. Grave, Ticq. ISTIZIN - tabes *as X en 80 tabletten Mi apotheken eo Z. Exc de Bisschop van Haarlem heeft be noemd tot pastoor ta Rotterdam (H. HUdegon- da): den Weleerw. heer F. Burwinkel; Vogelenzang: den Weleerw. heer A. H. Buhnl Lelmulden: den Weleerw. heer J. J. H. Raken; Amstelveen: den Weloerw. heer Th. Tb. van Outersterp. die pastoor was te Moordrecht, welke parochie voorlooplg vanuit Nieuwerkerk a. d. IJsel zal worden bediend. Vervolgend tot pastoor te de Lier: den Wel oerw. hoor W. J. H. Folder, die kapelaan was te Haarlem (Bavo). Aan de Memorie van Toelichting tot de Pos- terijenbegrootlng voor 1935 ontleenen wy het volgende: j- De ontwerp-begrooting voor 1935 wijst een winstsalde aan van f6.505 750. d wz. een be drag, dat het geraamde winstsaldo voos 1934 met ongeveer 3.7 mlllioen overtreft Dit is een uitkomst, die naar het oordeel van den minis ter voldoening kan schenken, te meer, wanneer men bedenkt, dat zjj valt In den tijd, waarin de crisis onverminderd haar druk doet gevoelen. Het streven blijft er op gericht, tot en zoo eenvoudig moge lijken bedrijfsvorm voor de post- inrichtlngen te geraken. Daar waar de omvang van het verkeer zulks toelaat, sullen dan ook hoofdkantoren In hulpkantoren worden omge zet. Hierbij sullen aoowel de belangen van hot publiek als van het personeel tn het oog wor den gehouden. Na dese receptie werden de vele gastan in de gelegenheid gestald om hot gesticht te be zichtigen en oe blinden bij hun demonstraties te volgen. Om twee uur celebreerde in de prachtig ver eerde st. Elisabeth van Grave Mgr. Dtepin een pontificaal Lof mot assistentie van deken J Oooosens van Grave en rector W. v. d. Hou- Omstreeks half twee ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak brand in een der houtlood- sen van de Gebroeders Turllngs. De brandweer. die onmiddellijk gewaarschuwd werd, kon bij gebrek aan water niets uitrichten. ZIJ beeft zich dan ook bepaald tot het behouden van de be lendends perceelen. De brand was ontstaan aan de Zuidzijde der loodsen en breidde zich door de windrichting Noordwaarts uit. Zoodoende werden de. vier loodsen der Gebroeders Turllngs door het vuur aangetast. zy brandden alle tot den grond toe af. Een groote voorraad hout werd een prooi der vlammen. De schade, welke geschat wordt op 100.000, wordt door veraekering gedekt De loodsen nebben leder een lengte van dertig me ter en zijn vier meter hoog. De brandweer was om vier uur Zondagmid dag nog bezig hst vuur te bestrijden. rrxtMSIia. HM M. 7 «O Belgische av. Gevarieerd gramofoonpl nrogramma. Piano recital door Alexandre Zakin 8 40 Gevari eerd Belgisch concert door het omroeporkest o 1 v. Henri Penale 9.30 Pianorecital dóbr Berthe Bernard. 10.00 Concert door trio van Radio Luxemburg. 1030 Dansmuelek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RAD1OG1DS was ingeschakeld, zoodat kon worden wat dan ook ling niet was. In weerwil van de jroote snelheid is hst lawaai, welke de twee motoren maken in de machine bijna of niet hoorbaar. Na het klim men, als de machine op kruishoogte te. is het lawaai der motoren zoo weinig storend, dat men gemakkelijk kan spreken. Het toestel ligt uiterst rustig In de lucht en zelfs de meest veel elachen de passagier zal In de Douglas alles vinden wat hij wenscht. De stoelen zyn verstelbaar en uiterst gemakkelijk. De luchtververschlng te uit stekend en aangezien ter weerszijden van den middengang slechts een rij zitplaatsen is. heeft iedereen een uitstekend uitzicht. Ook de landing verliep, nadat wij nog even een kijkje boven Amsterdam hadden genomen, seer vlot. Onder groote belangstelling heeft Zaterdag morgen I nieuwste product der Fokker-fabrie- ken. de F. 36 (P.H.-AJ.A.) boven Schiphol en Amsterdam «yn eerste offldeele vlucht ge maakt. Tal van autoriteiten namen hieraan deel, om generaal-majoor J. H. Reyriders. chef van den generalen staf, wethouder J. ter Haar. Ir. Damme, directeur der P.T.T, de heer W. N. v. d. Poll, havenmeester van Amstor dam. de heer Vattier Kraane enz. De dtrectie der Fokker-fabrleken en ook de beer Anttbony Fokker zelf ontvingen de gasten. Het weer werkte desen morgen al heel bij zonder mede en tegen een Hollendschen wol kenhemel verhief zich, glanzend In de son, de machtige vogel, soepel en vol van vermen, met de blauwe borst zilveren rug en staart, de propellers als vier vlammen uitschietend van de vleugels. wy hebben de korte rondvlucht mede ge maakt en ons kunnen overtuigen van de geheel bijzondere eigenschappen van dezen vogel, welks interieur het gemak en de luxe van een Pull man-wagen evenaart. Alle beloften omtrent de uitmuntende vlleg- oapadtelt zijn ten volle Ingelost. Vooral de stljgsnelheld valt op alsmede de rustige, zekere ligging in de lucht. HUIZEN, 301 M. 8.00 KRO. Morgenoon- oert. 9.46 Pontificale H. Mis met volkaasng uit de Auguetynenkerk, Oude Gracht Utrecht. 11.46 Grsmofoonmuzlek. 12.00 Po litieberichten. 13.15 Gramofoonmuslek. 1 00 De KRO-Boys o.l.v. Plet Lustenhouwer. 1.45 Verzorging zender 3 00 Vrowwenuurtje. 3.00 Gramofoonmuelek. 3.30 Zang- en vioolrecl- tal door El Ine Hemrto*. sopraan en S. Tromp, viool. 4 00 Gramofoonmuslek. 4 30 Zang en vloolrecltal. 5.00 Gramotoonmuz. 5.15 De KRO.-boys o.l.v. Piet Lustenhou wer. 6.00 .Derde orde en drankbeetrUdtng" door Pater Natalue Ruys OFM 8.30 De KRO-boys. 7.00 Pol.-ber. 7.16 ..Werkloosen- sorg" door J. Th. Nljkamp. muziek 7.50 J. H. Schmtlll: alngscoi— 8 00 KRO-orksst o.l.--- Vas Diaa. 8.35 ..Het mtealejublleumfonds 8 45 KRO-ofkc- Voordracht door Ben Van den Burr - ..Travin's groot Russisch ensemble in .De Waag" te Groningen. 10 00 Het KRO- orkeet o.l.v. Johan Gerritsen 1030 Vas Di es. 10 35 Voordracht door Ben van den Burg 10.45 Het KRO-orkest o.l.v Johan Gerrit sen. 11.00 Troika. 11.30 Gramofoonmuslek. 13.00 «uiting HRVEMUM 1875 M. 8.00 AVRO Tijdsein 8 01 Gramotoomnuzlek. 9 00 ^Oehtendcon- sert door het ensemble Rentmeester 10 01 Morgenwijding. 10.15 Gtamofoonmusiek. 10 30 Ensemble Rentmeester. 11 00 Kook- en Bakpraatfe door Mevr. R Lotgerlng-Hllle- brand. 11.30 Oremofoonmuzlek. 13 00 Tijd sein AVRO-klok 13.01 Lunchconcert door ..De Minstreel!". 3.15 Gramofoonmuzlek. 2 30 Oellorectta! door Bram van Zanten. A. d. vleugel Egbert Veen. 3 00 Mevr Ida de Leeuw van Rees: „De as. knipcursus". 3.10 Oramofoonmurlek, 4 00 Overschakeling n. d eender Kootwijk. 4.16 Gramofoormuziek. ,4 30 Radio-ktnderkoorzang ol.v. Jacob Ha- mei. 5 00 Halfuurtje voor kleinere kinderen door Mevr. An*, van Diik 00 Omroeporkest o l.v Nico Oerbare 7 00 Het omroeporkest oJ.v. Nieo Gerhars, mm v Judith Toff, mezzo-sopraan 8 00 Tijdsein. 8 01 Vaz Dlas. 8 0S Fred Fry: .De as. cursussen Eneelsch". 8.16 Het omroeporkest oJ.v. Nleo Gerharz. Solist: Egbert Veen, plano 8 40 Twintig mi nuten voor Clings Doorenbos. 9 00 Gevari eerd programma m.m.v. Kovacs Lalos en z’n orkest. „The Paradise Garden Hawallans Pierre Palla, orgel en Boris Lensky, viool. 11 Ó0 Vaz Dlas. 11.80 riramofoonmuziek. 12 00 Gramofoonmuzlek. 12.00 Tijdsein en alUlting. BANDOENG, 22 Sept. (Aneta) Naar aanlei ding van de 200ste vlucht Holland—Indl» werd het vliegtuig, dat dezen tocht volbracht op het vliegveld Andlr verwelkomd. Oa waren de burgemeester en de chef van den P.TT.-dienzt aanwezig Een vertegenwoordiger van den Resi dent en de voorzitter van de Veree^'jfng Ban doeng Vooruit hielden een redevoering. De heer FrUns. eerste piloot van dit vliegtuig, dankte naar aanleiding van de gebrachte nulde. Zaterdagmorgen te te Hengelo (Geld.) een droevig ongeval gebeurd. Het aoht-jarig doch tertje van den slager S„ dat naar school ging, liep in de Bpalstraat achter «en met paard be spannen melkwagen aan. Plotseling «tak de kleine de straat over, Juist toen van den ande ren kant de auto van den heer N. uit Doetin- ohem naderde. Het kind werd ovenadaa «a on- mlddeUlJk gedood. Zondagavond omstreeks zeven uur te door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groo te bloembollenschuur, eigendom van de firma F. Ouldemond en verhuurd aan de firma Ver- degaal te Baasenheim. De schuur was geheel met plantgoed gevuld. Aangeaakkerd door den sterken Zuidwesteiyken wind breidde het vuur zich snel uit en weldra stond bet geheels ge bouw in lichter laaie. Aan blusschen viel niet te denken. Het perceel brandde tot den grond toe af. Aan de groote schuur was nog een kleine re vastgebouwd. Ook dese is geheel door bet vuur vernield. De schade, welke 40 A 50.000 gulden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Zondagmiddag te drie uur te nabij de Zuld- pier te IJmulden een ongeval met (kxxlelljken afloop gebeurd, hetgeen te wijten is aan grove onvoorzichtigheid. Vanuit Amsterdam waren een drietal mannen naar IJmulden gekomen van wie de Gebr. van de Hoeven, trots den stevigen Westerstorm. en de waarschuwingsborden toch de Zuldpier opliepen. Nagestaard door eenige kustbewoners waren zij ongeveer 250 meter van het einde der pier verwijderd, toen plots een groote golf over de Dier sloeg en den 33-jarigen J. P. v. <L Hoeven mee In het buiten- toeleldlngskanaal sleurde. OnmlddeUUk trok men om hulp uit; de kustbewoners kwamen reeds met een reddingsboei en ook de reddings boot Neeltje Jacoba was direct ter plaatse om soo noodig hulp te verleenen. Ruim anderhalf uur hoeft de reddingsboot met een sleepdreg rond gevaren doch zonder resultaat. Zondag avond laat was ook het Hik nog niet komen aandrijven. De Nederlandsche delegatie ter Volkenbon-ls- vergadering heeft van de Belgische delegatie de uitnoodiging ontvangen, om deel te nemen aan te Genève te voeren besprekingen tusschen vertegenwoordigers van de landen van het z.g. blok over het bevorderen van de economl- betrekkingen tusachen die landen. Eenige dagen geleden bracht .Het Volk" het bericht, dat de Minister van Sociale Zeken overwoog op het landgoed .De Hooge Veluwe" kampen voor jeugdige werkloosen in te richten In aansluiting aan dit bericht deelde de .Jfleuwe Rott. Courant" mede, dat de Minister van Soeiale Zaken aan een inspecteur van de werkverschaffing sou hebben opgedragen een geschikt terrein op te zoeken voor de stichting van kampen voor Jonge werkloozen en dat hier voor ook „De Hooge Veluwe” was bezocht en voor het beoogde doel geschikt bevonden. De inspecteur zou den Minister in overweging heb ben gegeven aldaar kampen te bouwen. Wij zijn van de meest bevoegde zijde gemach tigd deze beide berichten soo positief mogelijk tegen te spreken. De Minister van Sociale Za ken heeft ter zake geen enkele opdracht ge geven, noch eenig rapport ontvangen. kozen werd. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend af gevaardigde naar de in 1934 te houden con gressen en vergaderingen van de A.R.K.A. wer den resp. benoemd mr. Schroeders en de heer van Grlnsven. werd In 1935 de jaarvergadering In De vergadering ging hiermee accoord. De voorzitter beantwoordde hierna de afge vaardigden. die het bestuursbeleid hadden be sproken Het meeste daarvan behoort thuis bij de Centrale. Verder merkte spr. op. dat het in de bedoeling Ugt om ook secretarissen en ont vangers op 65-jarigen leeftijd te ontslaan, hoe wel dit plet wettelljk is vastgelegd. Actie daar toe voeren zou zijn het opentrappen van een open deur. Inzake de autonomie heeft de A.RKA. wel degelijk gewerkt en waar mogeljjk verdedigd De R. K. Centrale heeft bet gemotiveerd in een verweerschrift tegen het rapport van de com missie-Schouten. I* voorzitter verwelkomde den burgemeester van Deventer, mr. F W. R. Wttewaell, die In middels ter vergadering kwam. Het bestuursbeleid werd by acclamatie goed gekeurd, waarby Eindhoven aanteekening kreeg dat »y tegen was. Namens de Bizschoppeluke Blindencommlsste sprak Mgr. Hendrikx. vicaris van het Bisdom. De commissie is dankbaar voor de zorg hier aan de blinden besteed, waarmede heel katho liek Nederland sympathiseert en daaraan ook wil meóehelpen. Het enthousiasme voor lyt werk van Grave blijkt ook uit de alg«me*">‘ waardeering welke zich uitte ook uit de stof- feiyke blijken Namens de commissie kon spr. voor mogelijke verbeteringen in het huis een som van drieduiaend gulden aanbieden. De bisschoppelijke commissie droeg ook daartoe het hare by. terwijl bovendien f 3000 aan het nationaal comité werd bygedragen. Namens het gemeentebestuur van Grave werd het woord gevoerd door burgemeester Louis Ficq. die hulde en dank bracht aan de Fraters van het 8t Henricusgesticht. De Gra venaren hebben gemeend ook een bydrage te moeten schenken als huldeblijk en hebben !n overleg met den directeur besloten een ge brandschilderd raam aan te bieden, dat een biyvende herinnering zal zijn aan den eerbleo en dankbaarheid der Gravenaren voor het werk tot heil der blinden en tot voorbeeld der Gravenaren hier verricht. De met enkele soorten postzegelautomaten nog loopende proefnemingen wettigen de ver wachting, dat de beschikking sa! word.-n ver kregen over goed werkende automaten. Terzake is onder de kapitaalsuitgaven een bedrag uit getrokken van f50.000. Het telegraafverkeer over 1933 was 3K pOt. minder dan In 1932. Tegenover den teruggang In het draadverkeer kan een vooruitgang In het per radio afgewikkelde verkeer worden vermeld. Om 12 uur begon de receptie In een der groote «alen van het Gesticht, welke met smaak getooid was met palmen en ryke tapij ten en waar ook schatten van bloemstukken tusschen het groen prijkten. Op de receptie was zeer groote belangstelling van geesteiyke als burgerlijke autoriteiten. Om Z. H. Exc. Mgr. Diepen «tonden o m. geschaard Mgr. Hendrikx, Mgr. Goorts, bisschoppelijk in specteur van het Bijzonder Onderwys, de Oomm. der Koningin in N.-Brabant jhr. mr, dr. V. A. van Ryckevorxsi, het Eerste Kamer lid mr. Heerkens Thilssen, het Tweede Kamer lid de heer Schaapman, de deken van Grave, prof. H. Wave uit Utrecht, dr. A. van Voort- huyeen, inspecteur van het BUsonder L. O., dr. A. Hoefnagels, curator der R.K. Unlverslteit, die hoogeerw. heer L. J. Buve. de Generale Raad van de Congregatie van O. L. Vrouw, de blinde peter Andreas O. Oap., mr. van Laneehor., burgemeester van Den Bosch, bestuur der Pe ters van de H Familie, de architect van het nieuwe Bt. Henricusgeetieht. Constant Penis, de voltallige gemeenteraad van Grave, de heer Zondag is in het St. Henricus ge sticht, het instituut voor R.K. man nelijke blinden te Grave, op plech tige wijze het 75-jarig bestaan de zer zegenrijke inrichting herdacht. In het dorp Waalre nabij Eindhoven sljn Zon dagnacht een boerderij en zes woningen in de asch gelegd. De brand ontstond in een kippenhok, van waar de vonken oversloegen op het strooien dak van de naastgelegen boerderij welke tn korten tyd geheel afbrandde Ben gedeelte dezer boer derij werd bewoond door den landbouwer A. Ro vers, terwijl het andere deel tot woning diende van den bejaarden stroodekker J. Diepen. De geheele inventaris alsmede de oogst, gingen in vlammen op. Een twintigtal kippen kwamen om het leven. De vlammen sloegen over op de woning van den werklooee J. Beks. welke woning eveneens in de asch werd gelegd. De inboedel was niet ver zekerd. W volgens tastte het vuur de woning van J. van Weert aan Het huls brandde geheel af. ter wijl een gedeelte van zyn café mede een prooi der vlammen werd. Inmiddels waren er vonken terecht gekomen op het strooien dak van vier onbewoonbaarver- klaarae woningen, welk complex aan de overzijde ven den weg lag en spoedig in de vlammen op ging. Verzekering dekt de echade. Ingevolge een besluit van de Regeerlng, waar- van, 19 M«i 1934 mededeeling is ggdaan aan de gemeentebesturen, is de rente van Woning- voonchotten. welke tot dusver meer dan 4 pet bedroeg, tot dit percentage teruggebracht. Dez/* renteverlaging beeft ten doel verlaging van hu ren van Woningwetwoningen mogelyk te maken, waartoe voorstellen door de gemeentebesturen moeten worden ingediend. In het tydvak eindigende 15 September j.1, zijn voorstellen tot verlaging van huren van Itt gemeenten goedgekeurd. Dese huurverla- gingen tot een totaal bedrag van f iU tsaUJ omvatten 13.158 woningen. 7.35 Oramofoon- „Hat Huldl- ->ncert van H. K. H. Prinses Juliana", o.w asAO-orkvat a.i. v. Johan Gerritsen 8 30 Vas Dias 8A5 „Het mlsalejublleumfonds Aest oJ.v. Johan Gerrltaen. 9 30 ---- •L lieten. 11.30 Orkestconcert o.l.v. Hans Dö- KEULEN. 456 M. 12 30 Schrammelmualek door het Westdultsche kamerorkest o.l.v. Rolf Hartmann. 4.20 het kleine omroap- orkeet o.l.v. Leo Eysoldt. 7.30 Het omroep- harmonle-orkest ol.v. Otto Julius KUhn. BA VENTRY. 1500 M. 13.60 Het Trocadero Cinema Orkest o.l.v. Alfred van Dam. 4.20 Gramofoonmuslek 7.40 idem. 11.30 Lew Stone en zijn Band. PARIJS. (Poste Parieten). 313 M. 7.09 Gramofoonmuslek. 7.50 idem. 8.30 Concert. 9.10 Behubertmuslek. 10.00 Dansmuziek, PARIJS. (Radio) 1648 M. 13.30 Concert o.l.v. Maurice André, 7 06 Gramofoonmus. 10.50 Dansmuziek o.l.v Victor Pascal MILAAN, 389 M. 580 Dansmuziek 8.18 Gramofoonmuzlek 9 05 „Donna Juanita", komische opera van Frans von Suppé. ROME, 431 M. 6 30 Populair orkest muziek 830 Gramofoonmuzlek. 9.06 Ka mermuziek. 10.35 Dansmuziek. WEENEN, 507 M. 565 Paul Goldwln's dansorkest. 7.50 Populaire Itallaansche muz, door het omroeporkest o.l.v Max Schönherr II 10 Adolf Pauaeher's dansorkest. 13.60 Edith Lorand's orksst (gr. pi.). WAB8CHAU. 1345 M. 12 30 Hawallnmu- zlek 7 20 Mandollnemualek. 7.50 Idem. 9 20 Het omroeporkest o.l.y. M Mleraejewskl 1080 Gramofoonmuzlek. BEROMttNSTER. .540 M. 4.20 Het kleine omroeporkest van Lausanne o.l.v. Eduard Moser. 8.30 Populair concert (gr. pi 785 Arbeldersvrouwenkoor oJ.v. Fritz Hug 8 00 Marschmuzlek o.l.v. A. Faeoll* 9SO Vroo- Hjk nroeramma. 10.30 Het omroeporkest o. l.v. B. dllbert. Het interlocale telefoonverkeer over de eerste vyf maanden van 1934 toont een bevredigende ontwikkeling. Rekening houdende met rcn voorgenomen verlaging van de gesprekkentarieven, zoowel in locaal, Interlocaal als Internationaal verkeer, wordt in totaal f 17 282.500 geraamd tegen f 17.725.600 voor 1934. Zaterdag waren wij in de gelegenheid een korte vlucht met het nieuwe Douglae-toestel te maken, dat Nderland en de KX.M. zal verte genwoordigen in de Melbournrace. Het" toestel beantwoordt ten volle aan de groote verwachtingen, die men er van koestert. De snelheid is buitengewoon groot. Wij startten te 4 minuten voor tien van Waalhaven, te 10.03 kruiste het toestel boven Leiden en 3 minuten later was het vliegveld Schiphol onder ons. In negen minuten waren de 60 K M die Waalhaven van Schiphol Kheiden afgelegd. Voor koers ge zet werd naar Amsterdam heeft het toestel eeni ge van zyn uitstekende kwaliteiten gedemon streerd. Op ongeveer 1200 meter zette Pannen- tier een der motoren af om te toonen, dat de machine ook op een motor volkomen veilig tn de lucht ligt. Niet alleen bleef de machine op dezelfde hoogte, doch ook met den eenen motor heeft de Douglas nog een aanmerkelijke styg- kracht. Toen de eene motor werd afgeset waar schuwde een claxonsignaal om den piloot er at tent op te maken, dat het landlngstoestal nog geen landing gemaakt in dit geval de bedoe- De burgemeester van Den Bosch, mr. F. v. Lanschot. sprak voornamelijk als hoofd van de eerste stad van Noord-Brabant. dat er trotsch op gaat een gesticht als dat tn Bt Hen ricus te bezitten. Hy waardeerde het werk der Fraters zeer. De heer v. d. Berg, voorzitter van den R. K. Blindenbond .Bt. Odilla” bracht hulde van de Ned. Katholieke blinden, die bul ten de gestichten vereenlgd zyn In een R.K. Blindenbond^ De blinden zullen nog persoonlijk by een gezamenlijk bezoek een huldeblijk ko men aanbieden. Het slotwoord was aan den Superior der Congregatie, Fr. Thardso, die dankte voor alle waardeering op dit diamanten feest getoond en de toezegging deed, dat de fraters van Tilburg zich In de toekomst met een groote overgave zouden biyven wyden aan het heil der blinden en zoo mogelyk de opleiding tot nog hooger peil zouden opvoeren Tn het byzonder dankte apr. de Blaachoppeiyke commissie. Na deae redevoeringen werden de aanwezi gen in de gelegenheid gesteld de fraters per- Onder de tonen der muslek trok dese bonte stoet op naar de Hampoort, waar Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch zou wor den afgehaald. Nadat de bisschop had plaats genomen in «en ryk versierden, met twee paarden bespannen landauer, werd Mgr. welkom geheeten door den burgemeester der gemeente Grave. In het Bt Henricusgesticht werd M«r In da hal, In tegenwoordigheid van vele autoriteiten, verwelkomd door frater Superior Tarclsio. Had het landeiyk comité aich geen moeite gespaard om het feest zoo luisterrijk mogelyk te doeJ ayn, ook bet plaataeiyk comité van Grave, waarvan voorzitter was burgemeester Ticq, Wad aich niet onbetuigd gelaten. Met groote zorg waren de voorbereidende maatregelen getroffen. Zoo kwam het dat Grave Zondag feeststad was herschapen. Des morgens te 9 uur werd In de kapel van het 8t. Henricusgesticht een plechtige H. Mis van dankzegging opgedragen, door den voorzit ter van het landeiyk comité. Pater Hyacinth Hermans, daarbij geassisteerd door de Paters Falter en Hansen, reap, als diaken en subdiaken. De leden van het landeiyk comité hebben de ze plechtigheid bUgewoond Het blindenkoor zong op zeer verdienstelijke wyie een vier-stemnnge H. Mrs, die gecompo neerd Is door den blinden componist Plet Blokker. Na afloop hiervan formeerde zich een stoet in de stad, waarin meetrokken enkele harmonle- geselschappen en nagenoeg alle plaatseiyiee vereenlgmgen, alsmede een groep bruidjes. De eerste gelukwensch werd uitgesproken door Z. H. Exd. Mgr. A. F. Diepen, die zijn groote erkentelijkheid betuigde voor wat de Fraters In de afgeloopen 75 Jaar In het gees telijk en stoffeiyk welzijn van de blinden heb ben gedaan. De blinden hebben thans een bij zondere vreugde der erkenteiykhelo en dank baarheid Jegens de Fraters. Mgr. hoopte, dat in de toekomst bestuur en blinden door O. L. Heer zouden mogen gezegend worden in hun stoffeiyk en geestelijk geluk. De Commlsrari* der Koningin in Noord- Brabant getuigde namens het provinciaal be stuur van Noord-Brabant algemeenen dank en wees er op. dat het bestuur er trotsch op gaat, dat er zoon voortreffelijke Inrichting bestaat binnen de provinciale grenzen. Allen zyn dank baar voor wat hier gedaan wordt in het belang der lijdende menschheid. Hoe voortffeiyk alles is ingericht bewijsen de nuttige resultaten, hier bereikt. Er ligt thans een schoone toe komst open en spr. hoopte, dat het peil der stichting in den loop der jaren nog zal mogen verhooga worden en dat in lengte van Jaren het werk aal mogen worden voortgezet. De Neder] gen een bei en betuigd! dMr haar deelneming met den typhoonramp, welke Japan heeft geteisterd. Verschillende belangrijke hulpkantoren zul len nog in poststations kunnen worden ver anderd. De aandacht biyft er op gevestigd, het tijd stip van aanvang der eerste bestelling ook In de meer afgelegen plaatsen zooveel mogelyk te vervroegen door verbetering van de verbinding met het nachtposttreinennet. De vraag, of, om dit doel te bereiken, aan het nachtposttreinennet uitbreiding zal moeten worden gegeven, sal onder de oogen moeten worden geslen. Verder voerden nog het woord dr. v. Voort- huysen. Inspecteur ven het Buitengewoon On derwijs. Mr. Heerkens ThUsaen sprak waar- deerende woorden als voorzitter van de A.V.O., Mgr. Goorts. bisschoppeiyk inspecteur van het Bijz Onderwys en wethouder Krijgsman uit Den Bosch als voorzitter van den R K. Blin denbond, voomameiyk de onderafd. der R.K. Bltnoensorgvereeniging „Bt. Antonlus van Pa dua”. Zaterdag werd de jaarvergadering van de «emeent<‘Per»oneel van de ARK A. te Deventer voortgezet. Allereerst werd in de kerk van den H. Joan- nee Vianney door den geesteiyken adviseur der •JdeeUng Deventer een H. Mis voor de levende en overleden leden opgedragen. Hoewel tot diep in den nacht over dit punt was vergaderd, waarbij de vergadering zich over geen enkelen vorm van reorganisatie had uitgesproken, begon de ochtendvergadering we derom met een bespreking van de reorganisatie plannen van de A.R.K.A. Van de zyde van de bestuurstafel werd er op gewezen, dat deze zaak toch al was afgedaan, maar niettemin kwam Einhdoven met een motie die luidde als volgt: BRUSSEL. 484 M. lg 15 Oramofoonmuz. 6.50 Sollstenconcert. 8 30 Oaiudtconcert door het omroeporkest. 9.30 Sympbonleconcert. 1030 Gramoloonmuxlsk. BRUSSEL. 3Z2 M. 1 30 Gramofoonmuzlek. 5 20 Het sympbonleorkest. 735 Gramofoon- mualek. 8.30 Het sympbonleorkest. 9.35 Bat omroeporkest, m.m.v. Albert de Booy. 1030 Dansmuziek. KAI.UNDBOBG, 1161 M. 12.30 Arnold Nielsen'S ensemble 3 30 Het omroeporkest o.l v. Fritz Mahler. 935 Franeche muziek d. het omroeporkest o.l.v. Bmil Reesen. 11.30 Richard Johansen's dansorkest. BEKLUN. 357 M. 480 Concert. 580 Daus- muslek (gr. pi 9.35 Het omroeporkest o. l.v. Otto Prlckhoeffer. 11.10 Dansmuziek. HAMBURG. 332 M. 1385 Concert 235 Gramofoonmuzlek. 8.30 „Der unbekannte Johan Strauss". Muziek en anecdotee. Het omroeporkeet o.l.v. Joaé ElbenschUts en eo- De voorzitter, de heer A. M Teljssen. werd herkozen, alsmede het bestuurslid mr. H P. A M. Schroeders, terwyi de heer N. K. M. v. d. Pool Jr., Nijmegen, als nieuw bestuurslid ge- ,.De landeiyke groep gemeente-ambte- naren stemt tegen het reorgantsatle-rapport en het praé-adviee van het hoofdbestuur omdat de landelijke groep nog steeds staat op het stancjxiunt, dat de groepen meer in plaats van minder zelfstandigheid moeten krijgen."

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 18