A.R.K.A. Drie-kwart blindenzorg eeuw Dobbelmcmii lefcker...mcm! Vier houtloodsen in vlammen „Batara Baroe” gestrand RADIO-PROGRAMMA 3 VUURZEE TE WAALRE HET FEEST TE GRAVE "1 w MAANDAG 24 SEPTEMBER 1934 Dinsdag 25 Sept. 1934 De jaarvergadering I De Hooge Veluwe Er komen geen werkloozenkampen Beantwoordt ten volle aan de verwachtingen Eenvoudige bedryfsvorming Huldiging der Fraters Zegelaut omaten Bloembollenschuur Een feestgave G vernield Grave in feest dot Felle brand te Noordwgkerhout De conferentie te Batavia Commissoriaal werk begonnen De scheepvaartkwestie Met den dood bekocht Mgr. Diepen komt. Het z.g. goudblok De receptie Onder protest wordt doorgewerkt DE RUBBERRESTRÏCTIE BENOEMINGEN In het bisdom Haarlem De 200ste HollandIndië-vlucht MEISJE DOODGEREDEN De Rijnstrandbad- kwestie Verlaging telefoon tarieven Bestuursverkiezing Huurverlaging van 3J4 ton Met de Douglas de lucht in De groep gemeentepersoneel moti veert haar negatieve houding inzake de reorganisatie Officier van justitie in hooger beroep Groote belangstelling heden morgen op Schiphol Zes woningen en een boerdery af gebrand Schade geraamd op honderd duizend gulden DE LOONSVERLAGING BIJ DE BLIKFABRIEKEN Officieele proefvlucht F. XXXVI Het schip verloren, de opvarenden DE MERAPI WERKT MINDER HEVIG G Belgische uitnoodiging aan Nederland Gevolg van Regeeringsbesluit in 162 gemeenten Ook de tarieven van den buiten- landschen pakketpost-dienst zullen worden verminderd Omtrent vaststelling percentage voor 1935 niets bekend Bisschoppelijke en ministerieele belangstelling by de viering van het diamanten bestaan van het St. Henricus gesticht Prikkelbaar Zwaarmoedig Zoekt het niet te vér I Misschien lijdt U alleen maar aan constipatie. ISTIZIN is hèt ideale laxeermiddel 'n Bayer- product I Van de pier geslagen en verdronken 4 Thans ook in verpakkingen van 10 tabletten. k DOB8ELMANN3 TABAK EN GEEN ANDERE1 ROOK 6.16 Ito" het de jt de nuttige resultaten. ft in een De voorzitter, de heer A. M Teyssen, werd Het streven blijft er op gericht, tot een zoo eenvoudig mogeiyken bedrijfsvorm voor de post- inrichtingen te geraken. Daar waar de omvang van het verkeer zulks toelaat, zullen dan ook hoofdkantoren In hulpkantoren worden omge zet. Hierbij zullen zoowel de belangen van het publiek als van het personeel in het oog wor den gehouden. De lasten konden f2.529.150 lager worden ge raamd dan die voor 1934. i Ter viering van dit 75-jarig bestaan had zich spontaan een landelijk comité gevormd, waar van Pater Hyacinth Hermans het voorzitter schap aanvaardde, en dat zich ten doel heeft gesteld leiders en bestuurders te huldigen en te eeren. BATAVIA, 22 Sept. (Aneta) Naar aanlei ding van bet Havas-bericht, als zou per 15 Oc tober bet percentage voor de rubberrestrictle. geldende voor het eerste kwartaal van 1935. worden vastgesteld en als zouden insiders in een be- Btfz. Onderwijs en wethouder Krijgsman uit Den Bosch als voorzitter van den R.K. Blin- denbond, voornamelijk de onderafd. der R.K Bllnaenzorgvereeniging „St. Antonius van Pa dua". bant, de leden van het Nationaal Huldigings- comité en verder nog tal van notabelen. Ver der nog gedeputeerden van den Blindenbond ,jBt. Onllla” en van de Blindenzorgvereeniglns ,3t. Antonius van Padua". Het Hollandsche jacht „Batara Baroe”, aan boord waarvan, zooals bekend, vier jongelui een zeereis zouden maken naar Batavia, is btj de haven van Calais op het strand geloopen. Het schip wordt als verloren beschouwd, doch de vier opvarenden zijn gered. Zondagmiddag zijn vier houtloodsen van de firma Gebr. J. Turiings te Pey (bij Echt) tot den grond toe afgebrand. BATAVIA, 22 Sept. (Aneta). De commissie die op 21 September uit de Japansche en Neder landsche delegatie is samengesteld, heeft, gis tere” haar werkzaamheden aangevangen met de studie van het vraagstuk der verdeellng van den Import tusschen de importeurs, welke kwes tie in de commissievergadering is besloten. Maandagmiddag sal de volgende commissie bijeenkomst plaats hebben waar hetzelfde vraag stuk verder zal worden behandeld. De Nederlandsche delegatie ter Volkenbonds- vergadering heeft van de Belgische delegatie de ultnoodiglng ontvangen, om deel te nemen aan te Gen*ve te voeren besprekingen tusschen vertegenwoordigers van de landen van het z.g. goudblok over bet bevorderen van de economi sche betrekkingen tusschen die landen. Naar wij vernemen, is de officier van justitie te Arnhem in hooger beroep gegaan tegen de uitspraak van de rechtbank in de strafzaak Uselmulden, zoodat deze zaak binnenkort voor het Arnhemsche gerechtshof zal worden behan deld. In het dorp Waalre nabij Eindhoven zijn Zon dagnacht een boerderij en zes woningen in de asch gelegd. tn Te mi 1 ha zij ste he aa tal G ee k< ki de de le st ec VS kei du ke Te mc del bn va op koj i we Re in kle da de h< in m di H bi Ui Pr ee eli d< lei nc wi m sei de te In K Je In deze begrooting zijn verlagingen voor zien van de telefoontarieven en van het tarief voor den bnitenlandschen pakket- postdienst. De verwachting omtrent het verloop der baten laat toe deze voor 1935, ondanks de uit de bedoelde maatregelen voortvloeiende batenderving, in totaal f 1.176.000 hooger te ramen dan voor 1934. Z. Exc. de Blsschop van Haarlem heeft be noemd tot pastoor te Rotterdam (H. Hlldegon- da): den Weleerw. heer F. Burwlnkel; Vogelenzang: den Weleerw. heer A. H. Buhrs; Lelmulden: den Weleerw. heer J. J. H. Raken; Amstelveen: den Weleerw. heer Th. Th. van Outersterp, die pastoor was te Moordrecht, welke parochie voorloopig vanuit Nieuwerkerk Mgr. Goorts, bisschoppelijk Inspecteur van het Onder de tonen der muziek trok deze bonte stoet op naar de Hampoort, waar Mgr. A. F. Diepen, blsschop van 's Hertogenbosch zou wor den afgehaald. Nadat de blsschop had plaats genomen in een rijk versierden, met twee paarden bespannen landauer, werd Mgr. welkom geheeten door den burgemeester der gemeente Grave. In het St. Henricusgesticht werd Mgr in de hal, in tegenwoordigheid van vele autoriteiten, verwelkomd door frater Superior Tarclsio. 8EMARANG, 22 Sept. (Aneta) De werking van den Merapi Is in hevigheid verminderd. Hedenmiddag zal Dr. Stehn, hoofd van den Vulkanologlschen Dienst, besprekingen voeren met den Gouverneur van Midden-Java, den re sident en met den regent van Magelang over de maatregelen, welke eventueel moeten worden genomen. Aan de Memorie van Toelichting tot de Poe- terijenbegrooting voor 1935 ontleenen wij volgende: De ontwerp-begrootlng voor 1935 wijst wlnstsaldo aan van f 6.505.750, d.wjt. een drag, dat het geraamde wlnstsaldo voor 1934 met ongeveer 3.7 mlllloen overtreft. Dit is een uitkomst, die naar het oordeel van den minis ter voldoening kan schenken, te meer, wanneer men bedenkt, dat zij valt in den tijd, waarin de crisis onverminderd haar druk doet gevoelen. In een te Krommenie gehouden vergadering van het personeel der Vereenlgde Bllkfabrieken is met algemeene stemmen besloten onder pro test aan het werk te blijven. Het protest richt zich tegen de loonsverlaging voor de meisjes ouder dan 25 jaar en voor het gehuwde mannelijke personeel. ISTIZIN tnbez v»n 30 en 60 tabletten btj apothekers <a drogisten. Eenige dagen geleden bracht ,.Het Volk” het bericht, dat de Minister van Sociale Zaken overwoog op het landgoed „De Hooge Veluwe” kampen voor jeugdige werkloozen in te richten. In aansluiting aan dit bericht deelde de ..Nieuwe Rott. Courant” mede, dat de Minister van Sociale Zaken aan een Inspecteur van de werkverschaffing zou hebben opgedragen een geschikt terrein op te zoeken voor de stichting van kampen voor jonge werkloozen en dat hier voor ook „De Hooge Veluwe” was bezocht en voor het beoogde doel geschikt bevonden. De inspecteur zou den Minister in overweging heb ben gegeven aldaar kampen te bouwen. Wij zijn van de meest bevoegde zijde gemach tigd deze beide berichten zoo positief mogelijk tegen te spreken. De Minister van Sociale Za ken heeft ter zake geen enkele opdracht ge geven, noch eenig rapport ontvangen. Om 12 uur begon de receptie in een der groote zalen van het Gesticht, welke met smaak getooid was met palmen en rijke tape ten en waar ook schatten van bloemstukken tusschen het groen prijkten. Op de receptie was zeer groote belangstelling van geestelijke als burgerlijke autoriteiten. Om Z. H. Exc. Mgr. Diepen stonden o.m. geschaard Mgr. Hendrikx, Mgr. Goorts, bisschoppelijk in specteur van het Bijzonder Onderwas, de Comm. der Koningin in N.-Brabant Jhr. mr. dr. V. A. van Rtyckevorsel, het Eerste Kamer lid mr. Heerkens Thissen, het Tweede Kamer lid de heer Schaepman, de deken van Grave, prof. H. Weve uit Utrecht, dr. A. van Voort- huysen, Inspecteur van het Bijzonder L. O., dr. A. Hoefnagels, curator der R.K. Universiteit, die hoogeerw. heer L. J. Buve, de Generale Raad van de Congregatie van O. L. Vrouw, de blinde pater Andreas O. Cap., mr van Lanschot, burgemeester van Den Bosch, bestuur der Pa- HILVERSUM 1875 M. 8.00 AVRO Tijdsein 8.01 Gramofoonmuzlek. 9.00 Ochtendcon- □ert door het ensemble Rentmeester. 10 01 Morgenwijding. 10.15 Gramofoonmueiek. 10.30 Ensemble Rentmeester. 11.00 Kook- en Bakpraatje door Mevr. R. Lotgering-H’lle- brand. 11.30 Gramofoonmuzlek. 12.00 Tijd sein AVRO-klok. 12.01 Lunchconcert door „De Minstreels”. 2 15 Gramofoonmuzlek. 2.30 Cellorecital door Bram van Zanten. A. d. vleugel Egbert Veep. 3.00 Mevr. Ida de Leeuw van Rees: „De as. knipcursus”. 3.10 Gramofoonmuzlek. 4.00 Overschakeling n. d. zender Kootwijk. 4.15 Gramofoonmuzlek. 4.30 Radio-klnderkoorzang o.l.v. Jacob Ha mel. 5.00 Halfuurtje voor kleinere kinderen door Mevr. Ant. van Dijk 6.00 Omroeporkest o.l.v, Nico Gerharz. 7.00 Het omroeporkest o.l.v. Nico Gerharz. mm.v Judith Toff, mezzo-sopraan 8.00 Tijdsein. 8.01 Vaz Dias. 8.05 Fred Fry: ’.De as. cursussen Engelsch”. 8 15 Het omroeporkest o.l.v. Nico Gerharz. Solist: Egbert Veen, plano. 8.40 Twintig mi nuten voor Cllnge Doorenbos. 9.00 Gevari eerd programma mm.v. Kovacs Lalos en z n orkest, „The Paradise Garden Hawaiians Pierre Palla. orgel en Boris Lensky, viool. 1100 Vaz Dl as, 11.00 Gramofoonmuzlek. 12.00 Gramofoonmuzlek. 12.00 Tijdsein en sluiting. De met enkele soorten postzegelautomaten nog loopende proefnemingen wettigen de ver wachting, dat de beschikking zal worden ver kregen over goed werkende automaten. Terzake is onder de kapitaalsuitgaven een bedrag uit getrokken van f50.000. Het telegraaf verkeer over 1933 was SS pCt. minder dan in 1932. Tegenover den teruggang in het draadverkeer kan een vooruitgang in het per radio afgewikkelde verkeer worden vermeld. De brand ontstond in een kippenhok, van waar de vonken oversloegen op het strooien dak van de naastgelegen boerderij, welke in korten tijd geheel afbrandde. Een gedeelte dezer boer derij werd bewoond door den landbouwer A. Ro vers, terwijl het andere deel tot woning diende van den bejaarden stroodekker J. Diepen. De geheele inventaris alsmede de oogst, gingen In vlammen op. Een twintigtal kippen kwamen om het leven. De vlammen sloegen over op de woning van den werklooze J. Beks, welke woning eveneens in de asch werd gelegd. De inboedel was niet ver zekerd. Vervolgens tastte het vuur de woning van J. van Weert aan. Het huls brandde geheel af, ter- wyi een gedeelte van zijn café mede een prooi der vlammen werd. Inmiddels waren er vonken terecht gekomen op het strooien dak van vier onbewoonbaarver- Uaarde woningen, welk complex aan de overzijde van den weg lag en spoedig in de vlammen op ging. Verzekering dekt de schade. BANDOENG, 22 Sept. (Aneta) Naar aanlei ding van de 200ste vlucht HollandIndië werd het vliegtuig, dat dezen tocht volbracht op het vliegveld Andir verwelkomd. Oa. waren de burgemeester en de chef van den P.T.T.-dienst aanwezig. Een vertegenwoordiger van den Resl- kozen werd. Tot afgevaardigde en plaatsvervangend af gevaardigde naar de in 1934 te houden con gressen en vergaderingen van de A R K.A. wer den resp. benoemd mr. Schroeders en de heer van Grinsvenl Besloten werd in 1935 de Jaarvergadering In Breda te houden. De vergadering ging hiermee accoord. De voorzitter beantwoordde hierna de afge vaardigden. die het bestuursbeleid hadden be sproken. Het meeste daarvan behoort thuis de Centrale. Verder merkte spr. op, dat het Omstreeks half twee ontstond door tot nu tos onbekende oorzaak brand in een der houtlood sen van de Gebroeders Turiings. De brandweer, die onmiddellijk gewaarschuv/d werd, kon by gebrek aan water niets uitrichten. Zy heeft zich dan ook bepaald tot het behouden van de be lendende perceelen. De brand was ontstaan aan de Zuidzyde der loodsen en breidde zich door de windrichting Noordwaarts uit. Zoodoende werden de vier loodsen der Gebroeders Turiings door het vuur aangetast, zy brandden alle tot den grond toe af. Een groote voorraad hout werd een prooi der vlammen. De schade, welke geschat wordt op 100.000, wordt door verzekering gedekt. De loodsen hebben leder een lengte van dertig me ter en zijn vier meter hoog. De brandweer was om vier uur Zondagmid dag nog bezig het'vuur te bestrijden. Voorts is gisteren een aanvang gemaakt met de informatorische besprekingen tusschen de Japansche regeering en het gouvernement van Ned.-Indië over het scheepvaartvraagstuk. De Nederlandsche delegatie legde hedenmor gen een bezoek af by oonsul-generaal Koshlda en betuigde daar haar deelneming met den typhoonramp, welke Japan heeft geteisterd. „De landeiyke groep gemeente-ambte- naren stemt tegen het reorganisatle-rapport en het prae-advles van het hoofdbestuur omdat de landelyke groep nog steeds staat op het standpunt, dat de groepen meer tn plaats van minder zelfstandigheid moeten krijgen." by --..jt tn de bedoeling ligt om ook secretarissen en ont vangers op 65-jarieen leeftijd te ontslaan, hoe wel dit niet wettelyk is vastgelegd. Actie daar toe voeren zou zyn het opentrappen van een open deur. Inzake de autonomie heeft de A.R.K.A. wel degeiyk gewerkt en waar jnogelyk verdedigd De R. K. Centrale heeft het "gemotiveerd in een verweerschrift tegen het rapport van de com missie -Schouten. De voorzitter verwelkomde den burgemeester van Deventer, mr. F. W. R. WttewaaU, die in middels ter vergadering kwam. Het bestuursbeleid werd by acclamatie goed gekeurd, waarbij Eindhoven aanteekening kreeg dat zy tegen was. Verschillende belangrijke hulpkantoren rul len nog in poststations kunnen worden ver anderd. De aandacht biyft er op gevestigd, het tijd stip van aanvang der eerste bestelling ook tn de meer afgelegen plaatsen zooveel mogeiyk te vervroegen door verbetering van de verbinding met het nachtposttreinennet. De vraag, of, om dit doel te bereiken, aan het nachtposttreinennet uitbreiding zal moeten worden gegeven, zal onder de oogen moeten worden gezien. LUXEMBURG. 1304 M. 7.40 Belgische av. Gevarieerd gramofoonpl programma. Piano recital door Alexandre Zakin. 8.40 Gevari eerd Belgisch concert door het omroeporkest o.l.v. Henrt Pensls 9 30 Pianorecital door Berthe Bernard 10 00 Concert door trio van Radio Luxemburg. 10.30 Dansmuziek. Zaterdag waren wij in de gelegenheid een korte vlucht met het nieuwe Douglas-toestel te maken, dat Nderland en de KLM. zal verte genwoordigen in de Melbournrace. Het toestel beantwoordt ten volle aan de groote verwachtingen, die men er van koestert. De snelheid is buitengewoon groot, wy startten te 4 minuten voor tien van Waalhaven, te 10.02 kruiste het toestel boven Lelden en 3 minuten later was het vliegveld Schiphol onder ons. In negen minuten waren de 60 K M die Waalhaven van Schiphol schelden afgelegd. Voor koers ge zet werd naar Amsterdam heeft het toestel eeni ge van zyn uitstekende kwaliteiten gedemon streerd, Op ongeveer 1200 meter zette Parmen- tier een der motoren af om te toonen, dat de machine ook op epp motor volkomen veilig in de lucht ligt. Niet "alleen bleef de machine op dezelfde hoogte, doch ook met den eenen motor heeft de Douglas nog een aanmerkehjke stijg- kracht. Toen de eene motor werd afgezet waar schuwde een claxcnsignaal om den piloot er at tent op te maken, dat het iandlngstoestel nog was ingeschakeld, zoodat geen landing gemaakt kon worden wat dan ook in dit geval de bedoe ling niet was. In weerwil van de rroote snelheid is het lawaai, welke de twee motoren maken in de machine bijna of niet hoorbaar. Na het klim men, als de machine op kruishoogte is, is het lawaai der motoren zoo weinig storend, dat men gemakkelijk kan spreken. Het toestel ligt uiterst rustig in de lucht en zelfs de meest veel elschen- de passagier zal in de Douglas alles vinden wat hy wenscht. De stoelen zyn verstelbaar en uiterst gemakkelyk. De luchtververschlng is uit stekend en aangezien ter weerszyden van den middengang slechts een rij zitplaatsen is, heeft iedereen een uitstekend uitzicht. Ook de landing verliep, nadat wy nog even een kykje boven Amsterdam hadden genomen, zeer vlot. Zondagavond omstreeks zeven uur is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de groo te bloembollenschuur, eigendom van de firma F. Guldemond en verhuurd aan de firma Ver- degaal te Basse nheün. De schuur was geheel met plantgoed gevuld. Aangewakkerd door den sterken Zuldwesteiyken wind breidde het vuur zich snel uit en weldra stond het geheele ge bouw in lichter laaie. Aan blusschen viel niet te denken. Het perceel brandde tot den grond toe af. Aan de groote schuur was nog een kleine re vastgebouwd. Ook deze is geheel door bet vuur vernield. De schade, welke 40 4 50.000 gulden bedraagt, wordt door verzekering gedekt. Onder groote belangstelling heeft Zaterdag morgen t nieuwste product der Fokker-fabrie- ken, de F. 36 (PU.-AJA.) boven Schiphol en Amsterdam zyn eerste officieele vlucht ge maakt. Tal van autoriteiten namen hieraan deel, o.m. generaal-majoor J. H. Reyriders. chef van den generalen staf, wethouder J. ter Haar, ir. Damme, directeur der P.T.T„ de heer W. N. v. d. Poll, havenmeester van Amster dam, de heer Vattler Kraane enz. De directie der Fokker-fabrieken en ook de heer Antthony Fokker zelf ontvingen de gasten. Het weer werkte dezen morgen al heel by- zonder mede en tegen een Hollendschen wol kenhemel verhief zich, glanzend in de zon, de machtige vogel, soepel en vol van vormen, met de blauwe borst zilveren rug en staart, de propellers als vier vlammen uitschietend van de vleugels. WU hebben de korte rond vlucht mede ge maakt en ons kunnen overtuigen van de geheel byzondere eigenschappen van dezen vogel, welks interieur het gemak en de luxe van een Pull- man-wagen evenaart. Alle beloften omtrent de uitmuntende vlieg- capaciteit zijn ten volle Ingelost. Vooral de stygsnelheid valt op alsmede de rustige, zekere ligging in de lucht. Had het landelyk comité zich geen moeite gespaard om het feest zoo luisterryk mogeiyk te doen zyn, ook het plaatselijk comité van Grave, waarvan voorzitter was burgemeester Ticq, had zich niet onbetuigd gelaten. Met groote zorg waren de voorbereidende maatregelen getroffen. Zbo kwam het dat Grave Zondag feeststad was herschapen. Des morgens te 9 uur werd in de kapel van het St. Henricusgesticht een plechtige H. Mis van dankzegging opgedragen, door den voorzit ter van het landelyk comité. Pater Hyacinth Hermans, daarby geassisteerd door de Paters Falter en Hansen, resp. als diaken en subdiaken. De leden van het landelyk comité hebbén de ze plechtigheid bygewoond. Het blindenkoor zong op zeer verdienste! Uke wijze een vier-stemmlge H. Mis. die gecompo neerd is door den blinden componist Piet Blokker. Na afloop hiervan formeerde zich een stoet in de stad, waarin meetrokken enkele harmonie- gezelschappen en nagenoeg alle plaatseiyioe vereenigingen, alsmede een groep bruidjes. BRUSSEL, 484 M. 12.15 Gramofoonmuz. 6.50 Sollstenconcert. 8.20 Caludlconcert door het omroeporkest. 8.30 Symphonleconcert. 10.30 Gramofoonmuzlek. BRUSSEL, 322 M. 1.30 Gramofoonmuzlek. 5.20 Het symphonleorkest. 7.35 Gramofoon muzlek. 8.20 Het symphonleorkest. 9.35 Het omroeporkest, m.m.v. Albert de Booy. 10.30 Dansmuziek. Zondagmiddag te drie uur is naby de Zuid- pier te Umuiden een ongeval met doodeiyken afloop gebeurd, hetgeen te wijten is aan grove onvoorzichtigheid. Vanuit Amsterdam waren een drietal mannen naar IJmulden gekomen van wie de Gebr. van de Hoeven, trots den stevigen Westerstorm, en de waarschuwingsborden toch de Zuidpier opliepen. Nagestaard door eenige kustbewoners waren zij ongeveer 250 meter van het einde der pier verwyderd, toen plots een groote golf over de Dier sloeg en den 33-jarigen J. P. v. d. Hoeven mee in bet bulten- toeleldlngskanaal sleurde. Onmiddeliyk trok men om hulp uit; de kustbewoners kwamen reeds met een reddingsboei en ook de reddings boot Neeltje Jacoba was direct ter plaatse om zoo noodlg hulp te verieenen. Ruim anderhalf uur heeft de reddingsboot met een sleepdreg rond gevaren doch zonder resultaat. Zondag avond laat was ook het Wk nog niet komen aandrijven. Na deze receptie werden de vele gasten in de gelegenheid gesteld om het gesticht te be zichtigen en oe blinden by hun demonstraties te volgen. Om twee uur celebreerde in de prachtig ver- Ingevolge een besluit van de Regeering. waar van 19 Mei 1934 medëdeellng is gedaan aan de gemeentebesturen, is de rente van Woning- voorschottén, welke tot dusver meer dan 4 pet bedroeg, tot dit percentage teruggebracht. Deze renteverlaging heeft ten doel verlaging van hu ren van Woningwetwoningen mogeiyk te maken, waartoe voorstellen door de gemeentebesturen moeten worden ingediend. In het tydvak eindigende 15 September J.l„ zijn voorstellen tot verlaging van huren van 162 gemeenten goedgekeurd. Deze huurverla- gingen tot een totaal bedrag van f 343.899,(X) omvatten 13.158 woningen. Het interlocale telefoonverkeer over de eerste vijf maanden van 1934 toont een bevredigende ontwikkeling. Rekening houdende met een voorgenomen verlaging van de gesprekkentarieven, zoowel in locaal, interlocaal als internationaal verkeer, wordt in totaal f 17.262.500 geraamd tegen f 17.725.600 voor 1934. BEROMONSTER. 540 M. 4.20 Het kleine omroeporkest van Lausanne o.l.v. Eduard Moser. 6 20 Populair concert (gr. pl 7 35 Arbeldersvrouwenkoor o.l v. Fritz Hug 8 00 Marschmuziek o.l v. A. Fasolls 9 30 Vroo- HJk oroCTamma. 10.20 Het omroeporkest o. l.v. E. Gilbert. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Namens de Bisschoppelijke Blindencommissie sprak Mgr. Hendrikx. vicaris van het Bisdom. De commissie is dankbaar voor de zorg hier aan de blinden besteed, waarmede heel katho liek Nederland sympathiseert en daaraan ook wil medehelpen. Het enthousiasme voor het werk van Grave biykt ook uit de algemeene waardeerlng welke zich ultte ook uit de stof- feiyke blijken Namens de commissie kon spr. voor mogeiyke verbeteringen in het huis een som van drieduizend gulden aanbieden. De bisschoppelijke commissie droeg ook daartoe het hare by, terwyi bovendien f 3000 aan het nationaal comité werd bijgedragen. Namens het gemeentebestuur van Grave werd het woord gevoerd door burgemeester Louis Ficq. die hulde en dank bracht aan de Fraters van het 8t. Henricusgesticht. De Gra venaren hebben gemeend ook een bijdrage te moeten schenken als huldebiyk en hebben in overleg met den directeur besloten een ge brandschilderd raam aan te bieden, dat een biyvende herinnering zal zyn aan den eerbieo en dankbaarheid der Gravenaren voor het werk tot heli der blinden en tot voorbeeld der Gravenaren hier verricht. -MV HVV* X*. XVi. X WU1U herkozen, alsmede het bestuurslid mr. H. P. A. M. Schroeders, terwijl de heer N. K. M. v. d. Pool Jr., Nijmegen, als nieuw bestuurslid ge- MILAAN, 369 M. 5.30 Dansmuziek. 6.16 Gramofoonmuzlek. 9.05 ..Donna Juanita”, komische opera van Franz von Suppé. ROME, 421 M. 5.30 Populair orkest muziek. 8.30 Gramofoonmuzlek. 9.05 Ka mermuziek. 10.35 Dansmuziek. WEENEN, 507 M. 5.55 Paul Goldwln’s dansorkest. 7.50 Populaire Italiaansche muz. door het omroeporkest o.l.v. Max Schönherr. 11.10 Adolf Pauscher’s dansorkest. 12.50 Edith Lorand's orkest (gr. pl.). WARSCHAU, 1345 M. 12.30 Hawallnmu- zlek. 7.20 Mandollnemuzlek. 7.50 idem. 9 20 Het omroeporkest o.l.v. M Mlerzejewskl 10.20 Gramofoonmuzlek. KALUNDBORG. 1261 M. 12.20 Arnold Nielsen’s ensemble. 3 20 Het omroeporkest o.l.v. Fritz Mahler. 9.35 Fransche muziek d. het omroeporkest o.l.v. Emll Reesen. 11.20 Richard Johansen’s dansorkest. BERLIJN, 357 M. 4 20 Concert. 5.50 Dans muziek (gr. pl 9.25 Het omroeporkest o. l.v. Otto Frickhoeffer. 11.10 Dansmuziek. HAMBURG. 332 M. 12.35 Concert. 2.35 Gramofoonmuzlek. 8.30 ,,Der unbekannte Johan Strauss”. Muziek en anecdotes. Het omroeporkest o.l.v. José Elbenschütz en so listen. 11.20 Orkestconcert o.l.v. Hans Dö- ring. KEULEN, 456 M. 12 20 Schrammelmuzlek door het Westdultsche kamerorkest o.l.v. Rolf Hartmann. 4.20 het kleine omroep orkest o.l.v. Leo Eysoldt. 7.20 Het omroep- harmonie-orkest o.l.v. Otto Julius Kühn. DA VENTRY. 1500 M. 12 50 Het Trocadero Cinema Orkest o.l.v. Alfred van Dam. 4.20 Gramofoonmuzlek. 7.40 idem. 11.20 Lew Stone en zijn Band. PARIJS. (Poste Parlslen), 313 M. 7.09 Gramofoonmuzlek. 7.50 idem. 8.20 Concert. 9.10 Schubertmuziek. 10.00 Dansmuziek. PARIJS, (Éadlo) 1648 M. 12.20 Concert o.l.v. Maurice André. 7.05 Gramofoonmuz. 10.50 Dansmuziek o.l.v Victor Pascal HUIZEN, 301 M. 8.00 K R O. Morgencon- cert. 9.46 Pontificale H. Mis met volkszang uit de Augustijnenkerk. Oude Gracht Utrecht. 11.45 Gramofoonmuzlek. 12.00 Po litieberichten. 12.15 Gramofoonmuzlek. 100 De KRO-Boys o.l.v. Plet Lustenhouwer. 1.45 Verzorging zender 2.00 Vrouwenuurtje. 3.00 Gramofoonmuzlek. 3.30 Zang- en vloolreci- tal door Ellne Hemrlca. sopraan en 8. Tromp, viool. 4.00 Gramofoonmuzlek. 430 Zang en vloolrecltal. 5.00 Gramofoonmuz. 5.15 De K.R.O.-boy» o.l.v. Plet Lustenhou- wer. 6.00 „Derde orde en drankbestrijding" door Pater Natalus Ruys O.F.M. 6.20 De KRO-boys. 7.00 Pol -ber. 7.16 „Werkloozen- zorg" door J. Th. N ij kamp. 7.35 Gramofoon muzlek 7.50 J. H Schmüll: „Het Huldl- glngsconcert van H. K. H. Prinses Juliana". 8.00 KRO-orkest o.l. v. Johan Gerritsen 8 30 Vaz Dlas. 8 35 ..Het mlsslejublleumfonds". 8.45 KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 9 20 Voordracht door Ben van den Burg_ 9 30 „Travin’s groot Russisch ensemble ..Trolka" in „De Waag” te Groningen. 10.00 Het KRO- orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 10.30 Vaz Dl as. 10.35 Voordracht door Ben van den Burg 10 45 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerrit sen. 11.00 Trolka. 1130 Gramofoonmuzlek. 12.00 Sluiting Zaterdag werd de jaarvergadering van de groep gemeentepersoneel van de AR.K.A. te Deventer voortgezet. Allereerst werd in de kerk van den H. Joan nes Vlanney door den geestelijken adviseur der •fdeellng Deventer een H. Mis voor de levende en overleden leden opgedragen. Hoewel tot diep in den nacht over dit punt Was vergaderd, waarby de vergadering zich over geen enkelen vorm 'van reorganisatie had Uitgesproken, begon de ochtendvergadering we derom met een bespreking van de reorganisatie plannen van de A.R.K.A. Van de zyde van de bestuurstafel werd er op gewezen, dat deze zaak toch al was afgedaan maar niettemin kwam Einhdoven met een motie, die luidde als volgt: Zondag is in het St. Henricus ge sticht, het instituut voor R.K. man nelijke blinden te Grave, op plech tige wijze het 75-jarig bestaan de zer zegenrijke inrichting herdacht. Verder voerden nog het woord' dr. v. Voort- huysen. inspecteur van het Buitengewoon On- derwys. Mr. Heerkens Thyssen sprak waar- deerende woorden als voorzitter van de A.V.O.. De eerste gelukwensch werd uitgesproken door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, die zyn groote erkenteiykheld betuigde voor wat de Fraters in de afgeloopen 75 Jaar in het gees telijk en stoffeiyk welzijn van de blinden heb ben gedaan. De blinden hebben thans een by zondere vreugde der erkenteiykhela en dank baarheid Jegens de Fraters. Mgr. hoopte, dat in de toekomst bestuur en blinden door O. L. Heer zouden mogen gezegend worden in hun stoffeiyk en geestelyk geluk. De Commissaris der Koningin in Noord- Brabant getuigde namens het provinciaal be stuur van Noord-Brabant algemeenen dank en wees er op, dat het bestuur er trotsch op gaat, dat er zoo’n voortreffelyke inrichting bestaat binnen de provinciale grenzen. Allen zyn dank baar voor wat hier gedaan wordt in het belang der lydende menschhetd. Hoe voortffeiyk alles is ingericht bewijzen hier bereikt. Er ligt thans een schoone toe komst open en spr. hoopte, dat het peil der stichting in den loop der jaren nog zal mogen verhoogd' worden en dat in lengte van jaren het werk zal mogen worden voortgezet. Zaterdagmorgen is te Hengelo (Geld.) een droevig ongeval gebeurd. Het acht-jarig doch tertje van den slager 8., dat naar school ging, liep In de Spalstraat achter een met paard be spannen melkwagen aan. Plotseling stak de De burgemeester van Den Bosch, mr. F, v. Lanschot, sprak voornamelijk als hoofd van de eerste stad van Noord-Brabant. dat er trotsch op gaat een gesticht als dat in St. Hen ricus te bezitten. Hy waardeerde het werk der Fraters zeer. De heer v. d. Berg, voorzitter van den R. K. Blindenbond ,J3t OdiUa” bracht hulde van de Ned. Katholieke blinden, die bui ten de gestichten vereenigd zyn In een R.K. Blindenbond. De blinden zullen nog persooniyk by een gezameniyk bezoek een huldebiyk ko men aanbieden. Het slotwoord was aan den Superior der Congregatie, Fr. Tharclso. die dankte voor alle waardeerlng op dit diamanten feest getoond en de toezegging deed, dat de fraters van Tilburg zich in de toekomst met een groote overgave zouden biyven wijden aan het heil der blinden en zoo mogeiyk de opleiding tot nog hooger pel! zouden opvoeren. In het by zonder dankte spr. de Bisschoppelijke commissie. Na deze redevoeringen werden de aanwezi gen in de gelegenheid, gesteld de fraters per sooniyk getuk te wenschen. Vervolgens tot pastoor te de Lier: den Wel eerw. heer W. J. H. Polder, die kapelaan was to Haarlem (Bavo), bestaande percentage op 30 wordt gehandhaafd, verneemt Aneta van bevoegde zyde, dat hlcr- osntraat agg ateta bekend ia. ren kant de auto van den heer N. uit Doetln- chem naderde. Het kind werd overreden en on- mlddeliyk gedood. doeng Vooruit hielden een redevoering De heer Fryns, eerste piloot van dit vliegtuig, dankte naar aanleiding van de gebrachte hukte een pontificaal Lof met assistentie van deken J. Goossens van Grave en rector W. v. d. Heu- nleuwe St. Henricusgesticht. Constant Panls, de voltallige gemeenteraad van Grave, de heer Verstraaten, lid van Ged. Staten van N.-Bra- vel van den Wijnberg.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6