J ZWANEN BERG'S RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1934 r. k. Drankbestrijding Wat gebeurt er Dinsdag 2 Oct. u- Rede Henri de Greeve GOUDEN KLOOSTERFEEST MR. J. W. BEYEN Rijkstelefoontarieven VOETBAL Belangrijke verlaging Een propaganda-boehje DE FRUITOOGST STUCADOORSPATROONS Gevolgen van de droogte den Behandeling in hooger beroep R.K. Kleermakersbond jubileert De warmoezerygewazeen Beveiliging door werkloozen? PROF. DR. A. VAN KETEL Machinisten-examen Ned. Olympisch Comité o. Bank aan de Koningin aangeboden De missie-wedstrijd te Hoorn V ervaardigd door jeugdige werkloozen Opzet van een inlandsche echtgenoote Oneerlijke boekhouder veroordeeld Pater Innocentius Stumpel, O. Carm. MET DE NOORDERZON VERTROKKEN Betalingsverkeer met Duitse hl and Het hoofdbeatmmlid Diemel gehuldigd MOORDZAAK TOT EEN OPLOSSING ZAAK-ONNES BEGIN NOVEM BER VOOR MOTORRIJDER BOTST TEGEN AUTO VERBRANDE CUNERA-KERK WORDT HERSTELD LUCIFERS EN RIJWIEL BANDEN i hooger beroep UHslag van een vaandelwedstrpd Ambtsaanvaarding aan de R. K. Handelshoogeschool Verlenging van contingentee- ringen NIEUWE ONBEWAAKTE OVERWEG Aanvaardt het voorzitterschap voor het Werkfonds 1934 Jaarvergadering van R.K. Bond Academische examens Onderhandelingen met assura deuren Afdeelingavooratellen Compenaatiea en Sperrmarken Vrijdag 28 Sept. 1934 R.K. ONDERWIJZERSDAG Budt gedaan SOEPEN IN BLIK Het onderstaand overzicht betreffende den Op Dinsdag 0 October, te vier uur. Ml dr. neer Konlng, Mees tfjd waar Ingediend zijn wetsontwerpen, waarbij de bü K. B. verlengde contlngenteerlng van den in voer van lucifer» (waaronder thans ook vallen lucifershoutjes) en van rljwlelbinnen- en rij- wlelbultenbanden wettelijk wordt geregeld. MILAAN. 369 M. 5.20 eert o. 1. v. Armando 1 Gramofoonmuzlék operette van Lehar o. te vervaardigen. I I Gisterochtend 1» deze bank in genoemden w“- ging de baboe naar de tuin aan H. M. aangeboden, waarbij de wethou- der van Sociale Zaken, mr. De Vries, een toe spraak heeft gehouden namens het gemeente bestuur. Met den wethouder wgpen aanwezig enkele andere gemeentelijke autoriteiten, de ontwer- pêr-architect Jan Wils en de twaalf jeugdige die de bank en de tafel hadden Ingenomenheid met l daarna coder zeer De onderhandellngen met assuradeuren o-er de vergoeding, In verband met dsn brand in de Cunerakerk te Rhenen uit te keeren, zullen weldra worden gesloten. Zoo spoedig volledige overeenstemming be. reikt ia, aal. zoo meldt „Het Volk" in overleg met het rüksbureau voor de monumentenzorg, een plan voor de restauratie van het gebouw worden ontworpen. Daarmede aal uiteraard ge ruime tijd gemoeid zün. ROME, «1 M. 5 30 Populair orkeat- concert 6 15 Gramofoonmuzlék 8 30 Idem 9.05 Variétéprogramma 10.05 Moderne muziek door het omroeporkest 10.50 Dansmuziek. Het Ned. Olympisch Comité meldt ons. dal het zijn jaarlljksche vergadering aal houden te Amsterdam op Zaterdag El Ook sa WEENEN, 507 M. 8.08 Operettemuziek (gr.pl.) 7.40 Populair concert door het omroeporkest o. 1. v. Joset Holzer 9.05 Gevarieerd programma 9.85 Radlomu- ziekfeest 1040 Gramofoonmualék 11.10 idem 1L40 Dansmuziek -’’rited Dinsdagavond omstreeks tien uur reed op den nieuwen Rijksweg te Laren even voorbij het kruispunt Hllversumsche weg een tot nu onbekend gebleven Duitsche motorrijder met groote snelheid tegen eeft aan den rechterkant van den weg staande auto aan. De man bekwam een hersenschudding en werd naar het Bt. Jans- Ziekenhuis te Laren vervoerd. In Mei van dit jaar bleek, dat de admlnlstra- teur-boekhouder van het bureau van de ge- meente-archieven van de gemeente Leeuwarde- radeel met een belangrijk bedrag uit de ge meentekas met de noorderzon was vertrokken. Toen de boeken werden nagezien, ontdekte men dat er ongeveer 6800 te weinig was. Den 12en September eischte de officier van justitie tegen den onbetrouwbaren boekhouder voor de rechtbank te Leeuwarden twee jaar ge vangenisstraf. Gister werd hij veroordeeld uvt drie jaar gevangenisstraf met aftrek van de preventieve hechtenis. zijn de appelen en peren vrijwel overal klein van stuk gebleven. Het vroeg rijp worden en het afvallen der vruchten zjjn eveneens verschijnse len, welke aan bovengenoemde oorzaak moeten worden toegeschreven. In verband hiermede is men er in verscheidene provincies toe overge gaan het late fruit als goudrelnetten en ster- appelen. hetwelk doorgaans In het laatst van September en in den aanvang van October wordt geoogst, reeds thans te plukken. De appelen vertoonen nog een normalen stand. De stand der peren, hoewel nog aan zienlijk boven normaal, is toch minder dan op den datum van het vorige oogstbericht. Wormsteklgheld treedt bij belde fluitsoorten OP- Ten gevolge van het zonnige weer in Sep tember Is de oogst der druiven zeer gunstig. De stand van dit fruit is goed tot zeer goed ge bleven. BEBOMVNBTER, 540 M. 4.ZO Het <xn- rovporkest o. 1 v. H. Hofmann 5.18 Hét omroeporkest o. 1. V. H. Neppach 8.10 Gevarieerd programma. BRUSSEL, 484 M. 18.18 Populair Don eert 1.30 Gramofoonmuzlék 5.15 Het omroepeymphonle-orkeet speelt 9 35 Het omroepsymphonle-orkaet speelt Schubert, muzlek X0.45 Dansmuziek. Tengevolge van den regenval gedurende de laatste dagen is de late sla nog eenlgermate gegroeid. Do stand van dit gewas Is matig tot vrU goed. Het gewas der andijvie ontwikkelde zfclL.bfa boorlük, De atan^Ju|]|cjgg|^gfe^miafffiU< 'U<!T Middenstandsbond. Verder kan het hoofdbe stuur niet gaan. Het hoofdbestuur wil ook medewerken en deed hot reeds eerder door een request in .Btuco” dat bij uitvoering van werken zal worden getracht alleen gebruik te maken van bonafide patroons en niet van werkloozen, beunhazen d. Ook zal adhaesie worden be tuigd aan adressen in die richting. In aansluiting op hetgeen reeds gemeld is, vernemen wü thans dat in de eerste week van November een aanvang zal worden gemaakt met de behandeling In hooger beroep van de saak-Onnes van Nljenrode. op 10 September 1934 Is, onder medewerking van de RUkstulnbouwconsulenten, samengesteld naar gegevens, verstrekt door de corresponden ten der Directie van den Landbouw. Als gevolg van de langdurige droogte, welke met korte onderbrekingen gedurende de ge- Dezer dagen werd In Den Bosch In hotel „Noord Brabant” de jaarvergadering gehouden van den Ned. R. K. Bond van Btucadoor»- patroons onder voorzitterschap van den neer Scheelen, uit Schevenlngen. De afgevaardigden werden ontvangen door het bestuur der afdeeling Vught, die het con gres heeft geregeld, dat mede werd bijgewoend door kap. de Wijs, te Vught, geestelijk adviseur. De voorzitter opende het congres met een kort woord, waarin hü gewaagds van de moei lijke tijdsomstandigheden, die zich In de bouw bedrijven geducht doen voelen. Maar er Is In het katholiek organlsatleleven een groote vol doening gelegen en het bewustzijn een plicht te vervullen, als door onze bisschoppen ge- wenscht. Benige oogenblikken van stilte werden gewtjd aan de nagedachtenis van H. M de Koningln- Moeder en Z. K H. Prins Hendrik der Neder landen. De voorzitter doet eenige mededeelingen be treffende den toestand In den Bond, die een levendige organisatie is. Met veel waardeering sprak de voorzitter over de toewijding voor den Bond van het bestuurs lid, den heer P. van Llempt, die om gezond heidsredenen ontslag nam. In zijn plaats werd onder applaus der vergadering gekozen in het hoofdbestuur de heer J. van Reenen, Rotter dam, als eenige candldaat door de afdeeling Rotterdam aangewezen. De heer mr. F. J. H. Bach, directeur van hst Bureau van den Ned. R. K. Middenstandsbond besprak het onderwerp: De nieuwe bisschoppe lijke bouwbepallngen en ons contract met den Ned. R. K Bond van Bouwpatroonz. BRUSSEL 388 M. 1.80 Populair Don eert 5.30 Gramofoonmuzlék 7.35 idem VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR den katholieken radiogids Dinsdag 3 October hoopt Pater Innocentius Stumpel O. Carm. zijn gouden kloosterfeest te vieren In het Carmelklooster te Zenderen. Pater Innocentius werd geboren te Boxmeer en trad op 3 October 1884 In zijn geboorteplaats in de Orde van Carmel. 18 Januari 1881 werd hij priester gewijd. Een rijk priesterleven heeft de gouden jubilaris achter den rug. Hij heeft van God ontvangen die Kostbare talenten, die een priester Inderdaad maken tot een weldaad voor het volk. En blakend van zielenijver heeft hij de hem geschonken latenten niet In den grond begraven. Er zulten maar weinig plaatsen In Nederland zijn, waar zijn welsprekend woord niet op den kansel heeft geklonken. Zün sonore stem, zijn meeslepend betoog en zijn prachtige voordracht hielden de geloovlgen geboeid en menig hart heeft door zijn woord den weg naar God teruggevonden. Pater Innocentius is nu oud maar al hebben ziekte en ouderdom zijn beste krachten onder- mljnd, zijn zielenijver Is nog jeugdig en frisch en de zwakke kracht, die God hem nog heeft gelaten, weet hij gesterkt door zijn werklust nog productief te maken en zoo is hjj nog steeds een actief arbeider in de wijngaard des Heeren. Zijn gouden kloosterfeest zal ongetwij feld door veten in Nederland dankbaar worden meegeleefd. De verschillende slultkoolsoorten hebben zich, dank zij den regenval, nog «enigermate kunnen herstellen. De stand der witte en der savoyekool is thans vrijwel normaal. Daarentegen moet de stand van de roods kool nog matig tot vrij slecht worden genoemd. Laatstgenoemd gewas heeft gedurende den zomer veel geleden van het op treden der bladluizen en van draalhartlgheid. De bloemkool vertoont slechte een matigen stand. Eveneens zal de spruitkool een gewas leve ren, hetwelk minder is dan normaal, terwijl daarentegen de boerenkool goed belooft te wor den. De seborseneeren en de prei vertoonen een vrij goeden stand. Toen voor eenigen tijd H. M. de Koningin de vakcursussen, die de gemeente ’s-Graven- hage ten behoeve der jeugdige werkloooen heeft- -- ingericht, bezocht, gaf zij vergunning om voor I nonderd gulden voorschot ult.Twee van de aan- den tuin van het Huis ten Bosch wm bank vallers bonden hierop de vrouw vast om het te doen voorkomen alsof ook tegen haar geweld er<»V-»v-71l W-4-nrn o A politie om deze te waarschuwen. B.’s vrouw bekende en Is thans In preventieve hechtenis gesteld. De daders van den moord zijn gearresteetd SEMARANG, 36 Sept. (Aneta) Naar aan leiding van het onderzoek door de politie Is de moordzaak-B., waarbij een gepensionneerd machinist van het Baggerwezen werd gewurgd, thans tot klaarheid gekomen. De vrouw van B. <uit vorige berichten blijkt, dat dit een Inlandsche Is) was door allerlei transacties in geldverlegenheid gekomen. Ten einde hieruit te geraken had zij haar kostbare sieraden verpand en daarvan imitaties laten maken om de verdwijning van de echte stuk ken niet aan wijlen B. te laten blijken. Door tusschenkomst van den pleegvader der vrouw werd een doekoen (Inlandsche waarzeg ger en raadgever) opgezocht, die van de vrouw de opdracht kreeg om mannen aan te werven voor het plegen van den moord op B. De doekoen nam hiervoor drie mannen aan. terwijl de vrouw voor den moord een beloomng van vierhonderd gulden toezegde. Op den avond van den moordnacht werden de bewuste mannen door B.’s vrouw In een zij vertrek verborgen, totdat haar man sliep. Toen deze In rust was, kwam de vrouw naar buiten en liet de mannen in de slaapkamer. Hierop bedreven deze den moord door wurging. De vrouw keerde onmiddellijk na den moord De afdeeling Breda wenschte, dat ter betere behartiging en regéllng der bedrijfsbelangen ós zgn. verspreide leden van den bond werden opgenomen In een rayon of gewestelijke groep, als b.v. West Brabant en Zeeland bU Breda, geheel Limburg bü Venlo, enz. Rotterdam vroeg In zake het Innen der con tributie te wijzen op een leemte in de bis schoppelijke bepalingen omtrent rekenpllchtige waarin voorkomt de zinsnede: _Wcn- aannemer een gedeelte van werk olt- i, komen daarvoor R. K. georganiseer de onderaannemers In aanmerking”. Het reu moeten sün: sDe hoofdaannemer is verplicht die onderdeden uit te besteden, wanneer voor betrokken onderded een R. K. Vereenigtng van betreffende onderaannemers bestaat.” Het hoofdbestuur zegde tos desen wenach ter kennis te sullen brengen van den Ned. B. K. Binnenkort zal, zooals gemeld, de nieuwe spoorlijn GoudaAlphen worden geopend. Op deze Hjn bevindt zich een gevaarlijke overweg onder de gemeente Waddinxveen, zoodat het bestuur dier gemeente onmlddellljk bU den k Spoorwegen op bewaking heeft aangedrongen. Tevens heeft het zich gewend tot den minis ter van Sociale Zaken, om bij ev. afwijzende beschikking der Spoorwegen de bewaking aan werklooaen op te dragen in contra-prestatie. w^k/latZ (^"SX^wta^teaSSTr I KeteL"bmtim7e^n h^igZr^ in Bedrijfsleer, insonderheld het Financiewezen I der onderneming en toegenaete Bedril fahuie- LIGHT TE SCHELLINGWOUDE houdkunde, aan de R. K. Handelshoogeschool, Hoogeschool voor Economische en Sociale We- Woensdagmiddag tegen half vier is bij het tenschappen, te Tilburg, zijn ambt aanvaarden Marine-vllegkamp te Schelllngwoude geland de met een openbare rede in het Auditorium nm Amerikaanschs vlieger Light, komende van het Conservatorium van de R. X- Leergangen. StoCttiU l Bosachoweg 488. -Symphoniecon- lo la Roea Parodl 6.15 9.06 ,,Ld bellen tanz”, O. 1. Nicola Rlocl. vferklooeen, iWervaan^gA,, •j" H. M. heeft haar groot^ n#>pt geschank getuigd en vriendelijke bewoordingen, haren dank uitge sproken. Vervolgens heeft zij, terwijl de koffie werd rondgediend en ververschlngen werden aangeboden, zich evenals de Prinses, op aller vriendelijkste wijze met allen onderhouden, ook met alle jeugdige werklieden. Het ministerie van Economische Zaken deelt bet volgende mede: Gelijk bekend is bij het clearingverdrag Nederland-Duitschland bepaald, dat zaken ter gedeeltelijke betaling van met crediet-spemnar. ken of registermarken uit Duitochland Inge voerde goederen, waarvoor reeds toestemming door de bevoegde autoriteiten gegeven is, kunnen worden afgewikkeld. Hetzelfde is bepaald voor compensatie-transacties (Inclusief „Auslknder- sonderkonto”). Aan belanghebbenden b(j zoodanige zaken Wordt medegedeeld, dat het ter vermijding van moeilijkheden noodzakelijk is om alvorens tot koodanlge gedeeltelijke betaling resp. verreke ning over te gaan, zich ter verdere regeling dezer aangelegenheid,'ter verkrijging van nadere inlichtingen, ten spoedigste In verbinding te stellen met het Nederlandsche Clearinginstltuut onder overlegging van alle gewenschte gegevens. In verband met de onhoudbare positie, waarin de Nederlandsche exporteurs op Dultechland zich bij de totstandkoming van de nieuwe be talingsregeling ten aanzien van de liquidatie I van de oude vorderingen geplaatst zien, richtte I de Nederlandsche Industrie en Handelsraao voor Land- en Tuinbouw zich tot den Minister van Economische Zaken met een telegram van den volgenden inhoud: .Alle exporteurs, die na 14 Augustus den export op Dultechland zooveel mogelijk gehand- 1 haafd hebben, mede op grond van u.llatingen van uw departement en vooral op grond van I de mededeeling van den dlreeteur-generaal op de bijeenkomst van 16 Augustus, dat bü nieuwe regelingen in ieder geval eerst de oude vorde ringen voor betaling in aanmerking zouden komen, zün verbluft over wat de laatste dagen I bekend wordt. Zij verwachten dat de Regeering I haar uitspraken op welke wljse dan ook zal gestand doen. Zij verlangen wat de betalings regelingen van de toekomstlgen export betreft naar meer leiding van de eenige zijde waarvan deze kan komen, dus van de Regeering.** Voor ieder, die eifn best doet, ook al slaagt hij niet, moeten toe, zullen we respect hebben, want al bereikt men door het doen van zijn best dan ook niet alles, voor zichzelf en voor anderen moet er dan toch de verze kerdheid zijn, dat alle krachten zijn ingespannen, dat alle moeite is ge daan, dat alles is geprobeerd, dat naar allen kant is uttgekeken. Slaagt iets onder die omstandighe den niet dan heeft niemand het recht, zeker niet de beruchte stuur man aan den wal, die in ons water rijk land veelvuldiger is dan de er varen schipper, den durver en den doener, den man, die zijn best deed te verwijten dat hij tekort schoot. Best gedaan, al gedaan blijft een van onze mooiste spreekwoorden, een dat we in waarde moeten houden vooral ten opzichte van het jonge geslacht. LEIDKN .Oaslaagd doctoraal examen rechten, mej. A. van Lonkhuizen. AMSTERDAM. Bevorderd tot arte de heer M. Relax, geb. te Amsterdam: eerste gedeete arts examen mej. 8. Jolles, Amsterdam en de beer J. A. Stokvis, Buaeum. De nieuw-benoemde voorzitter is In 1897 te Utrecht geboren en studeerde aldaar aan de Rijksuniversiteit, waar hü In 1918 In de rechtswetenschappen promoveerde. Mr. Beyen werd In 1934 benoemd tot referendaris bü de generale thesaurie, doch ging In het volgend jaar uit *s Rüks dienst en werd benoemd tot secretaris van de directie van het Philipscon cern. Vervolgens was hü eenige jaren verbon den aan de Javasche Bank en is thans sinds enkele jaren directeur van de Rotterdamsche Bankvereenlging. Mr. Beyen heeft zich in den laagten vooral bewogen op Internationaal gebied, het ging over monetaire kwesties. De regeering benoemde hem ook tot gedele geerde bü de Internationale economische en monetaire conferentie, welke In 1933 te Londen Is gehouden. Als vertegenwoordiger van de Nederlandsche bankiers heeft mr. Beyen indertüd een groot aandeel genomen in de besprekingen met Dultechland. Mr. Beyen heeft zich voorts op velerlei gebied bewogen, hü Is lid van diverse besturen en commissies. 8.80 Proménadeoonoért hl Quren’s Hall te Londen 10.18 idem 11.00 Densmu- stek (gT.pl KALUNDBORO, 1861 M. 19 30 A. Ben dis' ensemble 9.00 Carl Rydabl'e Instru menteel ensemble 10.90 Kamermuziek 11.10 Borge Chrletlgnaen'e Instrumenteel ensemble speelt danemuslek. BERLIJN. 887 M. 4.90 Concert 640 Kamermuziek 9.15 Walter Ludwig, f nor. zingt liederen 11.10 Walsmuziek 1. v. Willy Btelner. HAMBURG. 389 M. 140 Gramofoon- mualek 845 Rueslsche orkeetmuzlek izrpl.) —^10.40 Muzikaal tuaecbenspel Het Staatsbedrijf der P. T. T. heeft besloten tot een ingrüpende verlaging der telefoontarie ven. Deze verlaging, welke reeds 1 October as. ingaat, omvat In de eerste plaats het locale ge sprekkentarief, dat van 9% cent wordt terug gebracht tot 3 cent per gesprek. De bestaande kortingen op den prijs boven een bepaald aantal gesprekken komen hierbü tè vervallen. In het Interlocale verkeer worden de gesprek- kosten eveneens verlaagd en wel: voor een ge- woon gesprek van drie minuten over afstanden I stand van het fruit en de warmoezerügewassen tot 10 KM. 6 cent (10 cent), van 10 tot 15 -- - KM. 13 cent (15 cent), van 15 KM. tot 35 KM. 30 cent (35 cent) en boven 35 KM. 40 cent (50 cent). Het tarief voor intei^cale gesprekken uit openbare spreekcellen wordt in verband daar mede als volgt samengesteld: voor een gewoon heele groeiperiode van het fruit beeft geduurd, gesprek van 3 minuten In de verschillende krin gen resp. 10, 30. 40 en 50 cent. Eveneens wordt voor •t inschrüvlngsrecht op binnen- en buitenlandsche gesprekken de mi- nlmumvergoedlng voor halve gesprekkosten (bij -geen gehoor enz.) en het mlnimum-tarief voor een voorbericht verlaagd van 10 tot 6 cent. HUIZEN. >014 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.18 Morgen- oonosrt 10.30 Morgendienst door da. I Schouten 11.00 Hét ensemble- Van dér Horst 13.00 Polltléberichten 11.18 La des Héllskwartlsrtjé 13.80 Ensemble der Horst 1.80 Bespeling bet Uo-oi*H door 8. F. Vlsrer 140 Lé ven Cbr Lectuur. Voorgelesen wordt .Jteardenbloemen" van H. J. Heynas (slot). „Waarom Dulnloo sün Dominee niet kreeg van H. Welland. I 1.00 Cello-recltal door Lqdwig Warner 1.48 Vereorglng sender 4.00 Gramofoonmuslek 5.00 Concert S.3O .JJJmbanden en andere vooreorge- maatregeleo tegen Insecten” door A. J. Herwlg 648 Overschakeling sender 7.00 Politieberichten en Ned. Cbr. Persbu reau 7.15 Oramofoonmuzlek of een greep uit het Dngelüksch Gebeuren 7.30 Lite rair halfuurtje. Spr. prof. dr. J. Waterink over: „Het 8traatfled'r (le bundel) van D Wouters en dr. J. Moormann 8.00 Con cert door t Dubbelmannenkwartet .Kunst naar Kracht" te Den Haag o. L V. L. W. Vtaecher 9.00 Spr. Ir. J. L. van BUlert: „De automatlseerlng van de telefonie In ons land" 10.00 Concert door de Hol- landsche Kamermuzlek-Vereenlglng - 11.00 Gramofoonmuzlék 11.30 Sluiting. HILVERSUM, 1875 M. VARA 8.00 Gramofoonmuzlék 10.30 Orgelspel door Oor steün 11.15 Muzikaal allerlei m. m. V. Joop Carlqulst 12.00 Sluiting AVRO 13.00 Tüdseln Avro-klok 18.01 Oramo- foonmuzlek 12.30 Lunchconcert door het ensemble-Rentmeester met tusschen- spel van gramofoonmuzlék 3.10 Mevr. Ida de Leeuw van Reee: „De e.s. knipcur sussen" 3.30 Pianorecital door Willem van de Andel 8.00 Gramofoonmuzlék 4.00 Sluiting VARA 4 00 Overschake len naar den zender Kootwijk 4.03 Vara- knlpcursus (voor gevorderden) door mevr. A. Blankenvan Kuvfc Herhaling eerste lee 4 45 Gramofoonmuzlék 5.30 De Notenkrakers o. 1. v. Deaf Wins 6 00 Klein Vara-ensemble o. 1. v. Frits Bakels - 6.30 De Flierefluiters o 1. v. Jan van der Horst 7.00 Orgelspel door Johan Jong 7.50 Gramofoonmuzlék 7 58 Veilig ver keer 757 Herhaling SOS-berlchten 8.00 Sluiting 10.00 Vas Dias 11.00 Jazzmuziek 11.30 Populaire gramofoon- muzlek 19.00 Sluiting. LUXEMBURG. 1804 M. Hollandses avond. 7.35 Vloolrecltal door René Mertzlg 8.30 Gevarieerd concert door het om- roeporkeet o. 1 v. Henrl Pensla 8.30 Ge varieerd concert door het omroeporkest o. 1. V. Henrl Peneis 8 40 Vervolg gevarieerd programma 9.80 Hllleconcert 9.50 Zangrecltal door Venant Pauke. bariton 1045 Dansmuziek. DEN HAAG. Geslaagd voor diploma O de bee- ren W. Blankevoort te Haarlem en J. B. Swart te Rotterdam; voor bet theoretisch gedeelte van diploma C de heer J. BH te Utrecht en voor bet theoretisch gedeelte van diploma B <te heer P. van Gent te Botterdam. Bü de viering van het dertigjarig bestaan van Sobriëtas op 15 Augustus te Utrecht is ook een vlaggen-wedstrüd georganiseerd, waarvan de uitslag luidt als volgt: eerste prijs de vlag van den Mariabond in het bisdom Haarlem; tweede Prijs de Maria-vereenigtng te Hoorn; derde prijs de M. V. Westdorpe, bisdom Breda én de vierde prils Krulsverbond jBt. Laurentluz” te Rotterdam. WARSCHAU, 1348 M. 1340 Populair concert 4.08 Idem 645 Populaire Ita- llaansche muziek 7.08 Gramofoonmuzlék 8.38 Het Phllharmonlsch orkeet o. 1. v. Georg Fttelberg 11.00 Gramofoonmuzlék 1148 Dansmuziek. Woensdag was het vüf re twintig jaar geleden dat de Ned. R.K. Naaisters- en Kleermakers bond ,J3t. Gerardus Majella” werd opgericht. Dit jubileum zal op een nog nader te be- dag feestelijk worden herdacht. In de Bt. Martinuskerk te Utrecht beeft evenwel reeds gistermorgen om negen uur de bondsadvlseur, de weleerw. heer A. 3. 3. Fzldbrugge een H. Ml» van dankbaarheid op gedragen. Tevens herdacht de heer A. F. 3 Diemei gisteren zün zilveren jubileum als hoofdbestuur der. terwül de jubilaris sinda 1914 gesalarieerd bestuurder van den bond ia. De oprichtingsvergadering van den bond stond onder zün leiding, waarbü hü dadelük tot voorzitter werd gekozen, terwül hü later secretaris werd. Thans te hü secretarte-pennlngmeester. -Op het gebied ^er werklooeenzorging maakte bü rich reer verdienstelijk. Uit dankbaarheid kwamen daarom de werkloozen den jubilaris gistermorgen hartelük gelukwenschen waarbü Bü hem een fraai bloemstuk aanboden. De afdeeling Utrecht zal in een neg te hou den feestvergadering den beer Diemel, die sinds een reeks van Jaren haar voorzitter 1». huldigen. Velen kwamen nog den jubilaris en bet bondsbestur en kantore gelukwenschen. on der wie wü •pmerkten rijden» de receptie r A. B. v, A Borgh. van de parochie van Vrouw ten Hemelopneming, met rijn kapelaans den heer A. O. de Bruyn, voorritter In tegenstelling met de eerste behandeling aal hierbü de nachtelüke verdwünlng der schilde rijen uit het kasteel Nüenrode het hoofdpunt vormen. Behalve Onnes komen ook 1 Gerritsen en Johanknecht la voor. In de feestzaal van KrasnapoMky te Amster dam te Woensdag de zesde RK. Onderwüaere- dag gehouden, georganiseerd door de afdeelin ten Amsterdam, Haarlem. Zaandam, den Aar en Amstetetreek der St. Augustlnusvereenlglng. Aan de vergadering ging vooraf een H. Mli In het Bagünhof, opgedragen door Mgr. Dr. G. O. van Noort. De vergadering stond onder leiding van Cen heer A. v. Breukelen, die zün vreugde uitte over de groote opkomst en de Inspecteur» en schoolopziener», die de büaenkomst Mjvoonden, welkom heette. Een klein gemengd koor onder leiding van den heer L. Pagano Mlranl. bracht daarna het Bondslied In een arrangement van Nico Schuurman ten gehoore. Vervolgen» was het woord aan den Weleerw. Heer H. de Greeve. tot het houden van net eer ste deel züner rede, welke tot titel droeg „liet vervelende Christendom”. Eerst moet de mensch het probleem van zich zelf cp^oon om zün medemenschen goed te begrijpen en geschikt te zün voor de gemeen schapstaak. Het Christendom neemt stelling tegen de I verkeerde opvatting dat het leven niet anders Is dan werken, geld verdienen en zorgen, dat je uit de handen van de politie blüft. Het Christendom predikt het tegenovergestel de van wat de wereld als Ideaal voorhoedt. Het Christendom veroordeelt de uiterlijkheid, het Farizeïsme, de huichelarij, de oneerlükhrid, de tegenstrijdigheid in de gedragingen. Van vele Roomsche gezichten kun Je de ver veling aflezen, omdat zü het Christendom niet beleven, omdat zü het alleen maar noodlg vin den mee te doen, maar niet weten waarom. Zü hebben den kük verloren op wat voor het behoud van de schoonheid van de ziel ncodza- kelük Is; zü voelen het Christendom als een servituut, als een dictatuur, waaronder sü zich schikken met voortdurenden tegenzin. Christus heeft rijdens zün aardsche leven geen kwaad woord tegen Iemand gezegd, maar de FarizeeCrs heeft Hü gepleisterde graven vol doodsbeenderen en bederf gescholden. Er zün te weinig goede menschen. die trach ten een ander te begrüpen en niet bü den ire- I demensch naar het kwade maar naar het goede I zoeken. Er zün menschen, die geen vlieg kwaad dom, maar die hun medemenschen vernietigen, hen ultzulgen tot er geen halfje en geen druppeltje bloed meer over Is. Heel wat energie wordt er verspild om den medemensch te vernietigen of tenminste oün te doen; werd die energie ten goede aangewend, de aarde sou een baradüs zün. Wü moeten ons geloof beleven van ons bin- I nenste uit en niet uit drang van bovenaf. Als wü er ons van bewust zün dat we bet evenbeeld zün van God. dan kunnen wü ons I toch niet aanstellen als een dwaas, dan rumzn I wü let liegen, niet haten, niet bedriegen. Voor God, de Engelen en de Heiligen kunnen wü ens niet als dwasen gedragen, hebben wü standing op te houden, hebben wü ons katholieke fatsoen I te hebben. Doen we andere, dan doen wü. al zullen de anderen dat heel gewoon zlnd-n, I dwaas. Helaas weet de wereld dit allee niet en leder Eucharistisch Congres, dat den geest van Chris tus over de wereld zendt, wordt gevolgd door een Olympiade, die geen ander ideaal heeft dan I fair play. Van een katholiek verwachten wü geen branie achtig» onverschilligheid, niet de zoogenaam Je breede opvatting. Aan die bekende royale op vatting is al menigeen ten gronde gegaan en menigeen heeft, doordat hü durfde wat een ander niet aandorst, te veel gewaagd. Wü verwachten niet van een katholiek dat hü wereldsche dingen belangrüker vindt dan geestelüke, dan godsdienstige. Stiekemerds. Fariseér», bedriegers en en- rechtvaardlgen willen wü niet onder onze ge- loofagenooten aantreffen, evenmin als geniepi- gen, oppervlakklgen en klatergoud-flgurent Zulken zün In staat zelfs mede-Katholieken tot afval te brengen, laat staan hoeveel kwaad zü onder nlet-kstholieken sullen aanzichten door hun on-katholleke handel- en levenswiire. God verwacht van ons dat wü beter zün dan de rest, dat wü ernst hebben, geweten hebben, oprecht zün. Wü moeten zoo zün dat Chris’us door ons eiken dag opnieuw mensch kan wor den door een goed woord of een goede taao. Eiken dag voeden wü ons lichaam maar onze ziel gooien we vol met kelsteenen en honden brood en dan denken wü nog, dat sü bet daar wel op houden zal. Als ons Christendom levend is en niet ver velend, dan zullen wü zün als gevulde koren aren die zich buigen langs den weg en waar van leder plukken kan zonder dat zü ooit wor den leeggeplukt. Op de geestdriftige toespraak volgde een da verend, langdurig applaus. De voorzitter herdacht den deser dagen over leden voorzitter van de Vereenigtng tot wel dadigheid van den Allerhelllgsten Verlosser den heer Stelns BLsschop, voor wiens zlelerust een Onze Vader en Wees Gegroet werd gebeden. In de middagvergadering heeft Ir. R. J. Cas ten dijk een Inleiding gehouden over het Neder landsche luchtverkeer en zün plaats In de we reld. Verder werd de middag gevuld door de op voering van twee één-acters door de tooneel- groep van K.O.O„ onder regie van Arthur Fischer. KELLEN, 484 M. 1340 Hét omreep- kwlntet «n het kléine omroeporkest 4.30 Het Weet-Dulteche kamerorkest o. 1. v. Rolf Hartmann 7.30 Volksmuziek en volksliederen o. 1. v. Joeef Breuer 9.18 Het omroeporkest o. 1. v. Wilhelm Buscb- kötter 1140 Leo iyeoldt s daneorkeet. DAVBNTBY, IM» M. 13.80 Het BEO.- daneorkeet o. 1. V. Henry Hall 440 Gra- mofootunuslek 4.80 Het Metropole Ho- telorkeet o. 1. V. Bmllto Colombo 7.30 De grondslagen der Engeleehe muziek 10.80 Het BBC.-orkeet (afd. O) o. 1. v. John Barbirolli 11.30 Harry Roy en zlln orkest. Thans kan worden gemeld, dat mr. 3. W. Beyen, directeur van de Rotterdamsche Bank vereenlging, daartoe aangezocht door de mi nisterieels commissie voor het Werkféhds 1934, zich bereid heeft verklaard als voorzitter van het Werkfond» op te treden. Voor den natlonalen misalewedstrüd, die op Zondag 30 Sept. aa. te Hoorn zal worden ge speeld tusschen de elftallen van Utrecht an Haarlem als deml-flnale van het bondentour- nool van de RK.J. ten bate van de missie, i» een keurig uitgevoerd propaganda- en program maboekje verschenen. van het R.K Werkliedenverbond, afgevaardig den van vak- en standsorganisatles en nog vele anderen. Een groote stroom van schrlftelüke geluk- wenschen bereikte den jubilaris, die ook met vele bloemstukken vereerd werd. PARIJS (PORTE PABI81BI0. 313 M. 7.19 Koorzang (grpl.l 740 Het Dobri- orkMt (<LP1.) 8.10 D» ..Comedian Har- monUts zlngen (grpi.) 843 Het om- roeporkeet o. 1. v Théodore Mathieu m. m. v. solisten en koor. PARUS (RADIO), 1648 M. 1340 Po- puïelr ooneert o. 1. v. Lqclen Goldy 1040 Deze halve eindstrijd van bet Bondentour4 noot der Federatie van RK. Voetbalbonden In' Nederland (RKT.) heeft een nationaal karak ter, aldus lezen wü in de Inleiding, omdat de RK.F. dit tournool patroniseert, omdat twee bisdommen rechtstreeks bü den kamp betrok ken zün, omdat In heel Nederland voor dezen Mlszlevoetbaldag belangstelling bestaat en om dat uit alle oorden van Nederland medewer king voor het welslagen wordt gegeven. Vier Jaar geleden organiseerde West-Frie»- land voor het eerst zulk een ..hoogtüdag” van de Katholieke Sportbeweging in ons land. Het succes was zeer groot. Wü hopen het nu te overtreffen, In het vertrouwen, dat Noord-Hol- land West-Frtesland zal evenaren in liefde voor de Missie, in offerzin voor het werk der mis sionarissen en in waardeerende belangstelling voor de Roomsche Sport-actie! Voorts Is een artikel opgenomen over Z. H. Exc. Mgr. D. 3. Theelen, blsschop van Nlcopo- lls in Bulgarüe. die, zooals men weet, den wedstrüd met zün tegenwoordigheid zal ver- eeren, terwül de deken van Hoorn, de zeereerw. heer J. P. Hulben een opwekkend woord schrijft. De DH.VK.-voorzitter, pater F. L. Esser OJL 8. A. toont aan, wat de Katholieke Sportbewe- ging wil, terwül verder de aandacht van de le zers wordt gevraagd voor een fragment uit een belangwekkende rede van den heer J. A. Monod de PToidevllle over „De Katholieken en de Missie”. De voorzitter van het district Noord-HoDand van den DH.VK., de heer G. Kruüver, be schrijft het ontstaan van de Katholieke Sport- beweglng in Noord-Holland, terwül tenslotte In een lezenswaardlg artikel wordt gewezen op het economisch en maatschappelük teven in Noord- Holland. Tot ons schoonste bezit behoort onze schat van kemachtige spreek woorden, waarvan er een luidt: ,^est nodnnn nl fiori/inn'1 Volkomen goKjk oon vonch In de keuken bereide soepen. Verscheidene soorten.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6