V Aanval Valsche munter in arrest Van den Heuvel klopt Vliet van op onze vloot Na den brand te Hilversum I MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT INTERESSANTE KOPPEL- WEDSTRIJD VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1934 Meer arrestaties te wachten I De kwestie Spoorhout J Scheepvaartinspectie Het mondeling verhoor begonnen Koninklijke onderscheidingen T oestand patiënt jes K. R. O.-N1EUWS den microfoon HOOGE RAAD GROOTE BRAND TE BEEK (L.) Gevonden ZWARE MISHANDELING Acht jaar geëischt De Graaf wint het stayersnummer HAN BEUKERING GETROUWD Pelikaan-bemanning bijeen TJALK GEZONKEN By MOOIE OPDRACHT Drie landbouwerswoningen in de asch gelegd Viering Zondag a.s. in tegenwoor digheid van Mgr. Aengenent Mr. Besier als procureur-generaal geïnstalleerd By haar zilveren jubileum heeft zy van vele zijden belangstel- ling ondervonden CONVERSIELEENING AMSTERDAM Flinke belangstelling voor de benefietwedstryden in het Stadion De commandant van Soesterberg, luitenant-kolonel Best gewond CLEARING NEDERLAND- DUITSCHLAND NA HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK OUDE MAN DOODGEREDEN Een succesvolle dag voor de onderzeebooten Veel op zyn kerfstok 60 jaar „Liefdewerk Oud Papier” In den loop der jaren heeft hy zich aan vele misdrijven schuldig gemaakt Marek Weber voor een aanvaring op het Zwarte Water Weer een patiëntje uit voorzorg bediend moet naar bU nog Vereeniging, volledige uur r B r Ml mee, Lorjé, .4 Aagje Jongerden is uit voorzorg van de laat ste H. H. Sacramenten voorzien. De toestand van het meisje J. Magnin ia nog steeds zeer zorgwekkend. Toen V. zijn goed opeischte, moet B. zelfs gedreigd hebben, den chauffeur dood te schie ten. In hoeverre dit Juist is, zal nader onder zocht worden. Deze V. heeft zich uit de wo ning van B. verwijderd, en daar de politie hem gaarne wilde hooren, werd Donderdagmiddag een uitvoerig onderzoek ingesteld naar Vs ver. moedelljke verblijfplaats. Het spoor liep eerst in de richting Hilversum, maar daarmede had men geen succes. M- M Donderdagmiddag is brand ontstaan in de schuur van den landb. Klinkers aan de Stegen te Beek (L.). Het vuur gre^p met groote snel- een ver- Donderdagochtend te elf uur heeft in de zit ting van den Hoogen Raad der Nederlanden de installatie plaats gehad van mr. L. C. Besier als procureur-generaal bü dat college. De president, Jhr. mr. R. Feith, sprak, nadat de acte van beëediging was voorgelezen, harte lijke woorden van gelukwensch, waarbij zich namens het parket mr. Berger en namens de Balie mr. J. H. Telders aansloten. van de tweede plaats verdrongen. Verdere ver anderingen kwamen er echter niet en de Graaf won in 32 min. 30 2/5 sec. De wedstrijden, die werden bijgewoond door ongeveer 15.000 toeschouwers, werd opgelulsterd door de muziek van de Amsterdamsche politie en leverden een bedrag op van ruim ƒ9000 Namens de commissie heeft de heer van den Berg tenslotte dank gebracht aan allen, die door hun medewerking dezen avond mogelijk maakten. en de Donderdagavond zes uur is de 83-jarige land bouwer 8. de Zoete, die hardhoorend was, bij het per rijwiel oversteken van den rijksstraat- weg te Zalt-Bommel door een auto, komende uit Den Bosch en bestuurd door den heer B. uit Leerdam, gegrepen en 15 meter medege- sleurd. De oude „man was op slag dood. Het lijk zoowel als de auto zijn in beslag genomen. Woensdagavond te omstreeks half zes is >n de buurt van Elspeet een ongeluk gebeurd met een militair AJiegtuig, dat, gezien de omstandigheden, buitgewoon goed is afge- loopen. Te Muiderberg staat B. heel ongunstig aan geschreven. Toen hij een paar jaar geleden zich er vestigde, wilde een der zaken menschen hem niet, zonder meer, van het benoodigde voorzien, om zijn woning aan te kleeden. Daar op verwees B. naar een notaris, waar inderdaad vernomen werd, dat B. nog een belangrijke er fenis te goed had. Door de dorpelingen wordt gesproken van een bedrag van 35.000 tot 85000. In ieder geval is de verdachte B. het vorig Jaar in het bezit gekomen van een groote som gelds, welke hij ecnter vrij spoedig heeft opgemaakt. Het was algemeen bekend, dat H. soms geheele nachten afwezig was. In teder geval kan dft Mulder politie voldaan zijn over de vangst, welke zü gedaan heeft. Maar het onderzoek wordt nog met kracht voortgezet want men vermoedt, dat er nog andere mede plichtigen zijn. Het verleden van B. is wel rijk geweest aan ontmoetingen met Justitie en politie, want de man heeft niet minder dan 12 Jaren van zijn leven hü is thans 44 achter de tralies doorgebracht. Men begrijpt, dat V. nu spoedig ook in een auto zat, maar onder stevig politlegeleide en zoo getransporteerd werd naar Muiden, waar ook hJJ op het gemeentehuis duchtig aan de tand werd gevoeld. De Mulder rjjksveldwacht en gemeentepolitie achtte het gewenscht, hem in te sluiten. Voor- looplg wordt hij verdacht, de medeplichtige te zijn van B. Nadat mej. D., eveneens ten gemeentehulze door de vorengenoemde politie een verhoor was afgenomen, moest zij voorloopig aldaar blijven, om ’s avonds opnieuw gehoord te worden door burgemeester De Raadt. Donderdagmiddag is te Hoofddorp in *t huwe lijk getreden de bekende K. L. M.-marconist Han Beukering met mej. Melanie Janssen. Als getuigen fungeerden de piloten Smirnoff Boer. Ook de mecanicien Grosveld was bij Plechtigheid tegenwoordig. Zondag 39 September 1-s. viert te Amster dam de Vereeniging „Liefdewerk Oud Pa pier” haar zestigjarig bestaan. beid om zich heen en vond gretig voedsel in den opgeslagen oogst. Door den wind sloegen de vlammen over naar het aangrenzende woon huis van K. Voorts breidde de brand zich nog uit tot twee landbouwerswoningen van Bovens en Limpens. De drie woningen brandden tot den grond toe af. De brandweer, onder leiding van den burge meester Jhr. Michiels van Keseenlch, bestreed het vuur met vijf stralen. De geheele schade, de oogst Inbegrepen wordt geraamd op 18.0C0 gulden. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is vermoedelijk hooibroei. Een der bewoners bekwam een lichte blessure aan het been. verdere persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Egmond (band- 1. v. Vliet d. Linden De officier van justitie bij de rechtbank te Zwolle mr. J. C. van Hasselt, eischte Donderdag tegen den verpleegde van de Rijks-psychopa- tenlnrichting te Avereest den journalist H. P. L. wegens zware mishandeling een gevangenis straf van acht Jaar. Op 8 Juni van dit jaar had L. den directeur dezer inrichting den heer M. Westerterp eenige malen met een schaar in het gezicht geslagen, waardoor deze het linkeroog moest missen. Uitspraak 11 October. Metz-Engelmoer 2 p. Id^Frultema-v. Dijk 0 p. >-Cavalier-Bogaert 0 p. Na dezen aanval noodzaakte tijdgebrek bet convooi weder zijn ouden koers te vervolgen met het resultaat, dat ten slotte tegen zes uur de K 17 toch een goede aanvalspositie wist te oe- relken en een mooien. dubbelen schünaanval cp de „Douwe Aukes” en .Hertog Hendrik” wlsr uit te voeren. Voor de onderzeebooten dus een zeer succesvolle dag. Tegen donker nam het convooi zijn formatie voor den nacht aan. Van de .Hertog Hen drik” was waar te nemen, boe de nog steeds schaduwende jagers zich intusschen voor den nachtaanval vereenlgden De wind was inmid dels tot stormkracht aangewakkerd en de zee zoo onstuimig geworden, dat besloten werd de beide kleine mijnenleggers naar Den Helder te dirigeeren. Kort na donker kwam de Jageraan- val los. De scherpe uitkijk op de ..Hertog Hendrik" deed hen evenwel op eenige duizenden meiers ontdekken, zoodat zij tljojg, voordat zij gelegen heid kregen hun torpedo’s te lanceeren, met behulp van de zoeklichten van de .Hertog Hen drik” onder vuur konden worden genomen en vernietigd. De oefening was hiermede geëindigd, waar op de schepen naar Den Helder terugkeerden. De toestand der patiëntjes was Donderdag avond over het algemeen stationnalr: Corry Koperdraad was iets vooruitgaande. Woensdag hebben de ministers mr. P. J. Oud en mr. J. A. de Wilde een bezoek gebracht aan de Phüipsfabrieken te Eindhoven. Dr. A. E. Philips begeleidde de hooge gasten, die men hierboven vol belangstelling ziet luisteren naar de uiteenzetting van een employé Tegen vier uur 's middags ontdekte men op de Hertog Hendrik” op grooten afstand aan bakboord een boven water varende onderzee boot, die weldra als de K 17 werd verkend. De boot trachtte heimelijk met groote vaart vóór het convooi te komen om dit dan onder water aan te vallen. De Z 5 werd uitgestuurd om de boot te ver nietigen. maar voordat deze de K 17 kon be reiken, verdween deze onder water. Om een aan val van deze boot te ontwijken, maakte net convooi toen een groote koersverandering naar stuurboord. Het gevolg daarvan was evenwel, dat het daardocr precies in de armen liep van de O 15, welke ongemerkt aan stuurboord een gunstige aanvalspositie had weten te bereiken en om vijf uur een succesvollen schijnaanval op de .Hertog Hendrik” uitvoerde. Donderdagmiddag heeft ter gelegenheid van het vjjf-en-twlntlgjarig bestaan der Scheepvaartinspectie in het gebouw der in spectie aan de Koningskade te 'sOraven- hage de Inspecteur-generaal voor de scheep vaart, de gepensionneerde vice-admiraal C. Foch, een receptie gehouden In tegen woordigheid van het geheele personeel van het bureau van den inspecteur-generaal en van de Inspecteurs voor de scheepvaart uit Rotterdam, Amsterdam en Groningen. Intusschen passeerden twee kampeerders, 'lie daarop dr. Van Loon uit Nunspeet waarschuw den. Deze kwam met een auto en een brancard dwars door de helde naar het noodlandings- terrein. Luitenant-kolonel Best werd met deze brancard naar het Salen-ziekenhuls te Ermelo overgebracht en is aldaar ter verpleging opge nomen. Het Röntgenologisch onderzoek toonde aan, dat de verwondingen niet van ernstigen aard zijn. De kolonel heeft een rustlgen nacht door gebracht, doch moet nog in het ziekenhuis blij ven. Het toestel werd ernstig beschadigd en moet gedemonteerd worden. De commissie uit de Tweede Kamer, aan welke werd opgedragen een onderzoek in te stel len inzake de kwestie Spoorhout. is thans met haar onderzoek zoo ver gevorderd, dat zij tot het mondeling hooren van de daarvoor in aan merking komende personen is kunnen overgaan. Zij heeft daarmede Donderdag een aanvang gemaakt. Na eenige uren van nauwgezet werken von den de politiemannen in den grond verborgen eenige stukjes matrijs, eenige emmers met zu ren, stukken zink en verschillende ingrediën ten. welke waarschijnlijk hebben gediend tot het vervaardigen van valsch geld. De Twentsche Bank. Lippmann, Rosenthal en Co., de Rotterdamsche Bankvereenlging. de In- caseo-Bank. de Nederlandsch-Indische Es- compto-Maatschappü. R. Mees en Zoonen, de Nederlandsche Handel Maatschappij, Pierson en Co., Mendelssohn en Co. en de Banque de Paris et des Pays-Bas berichten dat zij de inschrijving op f 31.600.000 nom, Obligatlën der 4 pCt. geld lening der Gemeente Amsterdam van 1934, voorzien van half JaarUj ksche coupons per 1 April en 1 October, bü hun kantoren openstellen op Woensdag 3 October tot den koers van 98 pet. De houders van de nog uitstaande niet uitge lote f 6.000.000 5 pet. obligatlën Gemeente Am sterdam 1934 f 5.800.000 4y, pet. obligatlën Am sterdam 1913 f 6.00.000 4% obligatlën Amsterdam 1914 en t 12.750.000 4% pet. obligatlën Amster dam 1928 II welke krachtens besluit van den Gemeenteraad van Amsterdam aflosbaar zijn gesteld per 29 October 1934 hebben bij de in schrijving recht van voorkeur met dien verstaa- Donderdagmorgen kwam een stoom boo; van de Drentschê Stoomboot Mij. op het Zwarte Water te Hasselt in aanvaring met de met grint ge laden tjalk van de gebr. van der Kooy uit Sneek. De zijwand van het tjalkschip werd geneel ge splitst en het schip zonk onmiddellijk. De twee opvarenden konden zich met moeite in den opduwer redden. De boot van de Drentsche Stoomboot Mij. kon doorvaren. De gebr. van der Kooy zijn niet verzekerd. De Rijkswaterstaat neemt maatrege len voor de veiligheid van het scheepvaartver keer. Er waren vele bloemstukken gezonden. De receptie werd om. bezocht door den mi nister van Waterstaat, ir. Kalff, die den in specteur-generaal en zjjn personeel toesprak, gewagende van de waardeering van zijn de partement voor de wijze, waarop de Scheep vaartinspectie haar taak verricht ten bate van de veiligheid ter zee. Deze taak, zeide de mi nister, is sterk gegroeid, vooral door de Lon- densche tractaten, de zeeongevallenwet e.d. Groote machtmiddelen zijn de Scheepvaart inspectie gegeven, maar ieder waardeert de manier, waarop de inspectie ze hanteert, toe wijding, bekwaamheid en tact toonend. Spr. uitte den wensch, dat de Scheepvaart inspectie onder de leiding van den heer Foch op den Ingeslagen weg voort zou mogen gaan. De heer Foch dankte, de gebrachte hulde overdragende op zijn personeel. Talloos velen hebben voorts de receptie be zocht. De Inspecteur voor de Dultsche scheepvaart, kapitein Schmitz, hield een toespraak, danken de voor de kameraadschappelijke samenwerking met de Nederlandsche Scheepvaartinspectie te Rotterdam en opmerkende, dat Nederland en Duitschland vooraan staan op het gebied van de veiligheid ter zee. De heer Foch zegde hem partelijk dank. Eveneens kwamen veel telegrammen in o.a. van de medespelenden in de film „Op Hoop van Zegen”. In Amsterdam en enkele dorpen in de on- mlddellljke nabijheid werden de laatste weken door winkeliers valsche kwartjes ontvangen. De politie, afdeeellng valschgeld centrale, begon een uitgebreid onderzoek en kreeg een spoor in handen dat wees in de richting van het stadje Muiden. In samenwerking met de po litie van Muiden heeft de Amsterdamsche politie Donderdagmiddag in de woning van zekeren B. in de Paullnastraat te Muiderberg een huiszoeking verricht. Het geheele hul’, de tuin en een tuinhuisje werden asm een gron dig onderzoek onderworpen. Den Larenschen kunstschilder O. C. Swaan, die reeds eenige maanden in Amerika vertoeft, is door President Roosevelt opgedragen zijn por tret te schilderen. de dat iedere obligatie bü de inschrijving lecht geeft op de toewijzing van eene 4pct. obligatie van gelijk nominaal bedrag. Zij die van dit recht ma voorkeur gebruik wenschen te maken, verplichten zich na aanmel ding hunne 5 pet. obligatlën 1934 en hunne 4% pet. obligatlën 1913, 1914 en 1928 II, voorzien van den talon en de coupons per 1 Januari 1935, resp. 1 April 1935 en volgende, op 29 October 1934 in te le vei en ten kantore van inschrijving. Het recht van voorkeur vervalt op 3 October des namiddags te 4 uur. Op het, na uitoefening van bedoeld voorkeurs recht, overblijvende gedeelte der leening wordt eene vrije inschrijving opengesteld. De betaling der toegewezen obligatlën plaats hebben op Maandag 29 October as., ten kantore van inschrijving, tegen in ontvangst- name der definitieve stukken. De betaling der op de vrije inschrijvingen toe gewezen 4 pet. obligatlën moet geschieden met bijbetaling van f 3.11 (f 156, f 051) per obligatie van f 1000.(f 500.f ioo.voor 28 dagen rente k 4 pet.. In verband met de ziekte en de plechtige bij zetting van wijlen Z.K.H. den Prins der Ne derlanden heeft H.M. de Koningin benoemd m de huisorde van Oranje: Prof dr. H. T. Oo- bink, hofprediker, tot commandeur; dr. L. S Hannema. geneesheer-dlrecteur van het Roode Kruis-ziekenhuis te ’s-Gravenhage, tot officier; dr. E. W. Goteling Vinnis, arts, specialist vooi hart- en longziekten te ’s-Gravenhage, tot of ficier; J. H. Storm, organist van de Nieuwe Kerk te Delft, tot ridder 2e klasse; terwijl aan dr Wagenaar te s-Gravenhage vooi de muzikale leiding van de plechtigheid door HM. een ge schenk werd gegeven. Het bestuur van de Nederlandsche Ver eeniging voor den handel in gedroogde Zuid vruchten, specerijen en aanverwante artike len, heeft zich in een schrijven gewend tot den Minister van Economische Zaken, waarin wordt geconstateerd, dat de leden der Vereeni ging met ontzetting hebben kennis genomen \an het feit, dat in het voorgestelde clearing - verdrag Nederland—Duitschland de achter stallige vorderingen, zooals die, welke reeds ge- Toen de voorwerpen, afkomstig van de huis zoeking bi) B„ alle in sigarenkistjes en ander pakmateriaal geborgen waren, werd met den auto naar de woning van den burgemeester gereden, waar uitvoerig rapport werd uitge- bacht, over hetgeen dien middag gevonden was. Men had mej. H. D. in een der auto’s laten plaats nemen, om op het gemeentehuis te Mui den als getuige te worden gehoord. Terwijl ce politiemannen op de Brink wachtten bij de auto's, zagen zij den gezochten L. A. V wan delen, in gezelschap van zijn verloofde. Belden waren per motorfiets. Het bleek, dat men eigenlijk elkander had gezocht, want V. wilde met polltlehulp zijn eigendommen, die nog bij B. in huis moesten zijn, opeischen. Des morgens te half tien draagt in de kerk op het Begijnhof de Hoogwaardige Bescherm heer der Vereeniging Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, een H. Mis van dankbaarheid op. 's Middags één uur wordt de jaarvergadering gehouden in Huine „De Liefde”Da Costakade 102, Amsterdam, welke een feestelijk karakter zal dragen door de aanwezigheid van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent. Mr. Heerkens Thijssen, vlce-praeses, zal overzicht geven van het wel en wee der eeniging in de laatste tien Jaren. De commandant van de luchtvaarafdeellng te Soesterberg, luitenant-kolonel P. W. Best was met een legervliegtuig vertrokken van de leger- het be l een Onder flinke belangstelling werden Donder dagavond in het Stadion de benefiet-wedstrij- den gehouden, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de nagelaten betrekkingen van de zoo droevig om het leven gekomen renners Hoe- vens en Rejjnders. Voor den aanvang van de wedstrijden ver hieven de aanwezigen zich, op uitnoodlging van den Stadiondlrecteur, den heer J. J. van den Berg, eenige oogenblikken van hun zetels om hun nagedachtenis te eeren. In den eersten rit van den sprintwedstrUd kwamen van Egmond en P. Ooms uit. De eer ste vertrok van tien kop en hoewel Ooms hem in de derde bocht verraste, klopte van Egmond zijn tegenstander in de eindspurt met een kwart wiel. De tweede rit leverde een verrassing op. Van der Heuvel kwam hier tegen van VUet uit. De Woerdenaar nam bü den start den kop. maar zette te vroeg zün eindspurt in. waardoor van der Heuvel met banddikte won. In den derden rit won van der Linden met een half wiel van Jazet. die in de laatste bocht werd gepasseerd. Bü den herkanslngsrit, die ging tusschen Ooms, van Vliet en Jazet, deed van Vliet het beter en won nu royaal voor Ooms. Het tweede nummer van het programma was de achtervolgingswedstrüd BrabantHolland tusschen de ploegen Pijnenburg, Pellenaars, Slaats en Wals, de Wolf. J. van Kempen. De strüd was zeer spannend. In het begin kwamen de Brabanders iets voor, maar langzaam maar zeker wannen de Hollanders terrein, en aan het einde van de 5 KM. hadden zü ongeveer 5 meter ingeloopen, zoodat zü dezen fraaien strüd wonnen- Pellenaars kon het tempo niet bühouden en moest den strüd eenige ronden voor het einde staken. De Hollandsche ploeg legde de 5 K.M. afin 6 mln. 152/5 sec. stort zün op het „Sonder-Konto” van de Ne derlandsche Bank als die, welke geplaatst zün der Deviezen-baa- worden bü de Hierna volgde een wedstrüd voor profs en onafhankelüken over 10 KM. met 5 klassemen ten, waaraan 18 renners deelnamen. De klasse menten werden resp. gewonnen door Pelzer, Metz. Pelzer, Reyneveld en van Hout. De wed strüd werd gewonnen door van Hout met 18 p., voor Riethoven met 12, Heslinga met 11 en Pel zer met 10 pnt. De eerste halve beslissing van den sprintwed- strüd bracht van Egmond en v. d. Heuvel aan den start. De lange Haarlemmer vertrok aan den kop en zette er direct een flinke vaart in. Bü het passeeren van de laatste bocht kwam v. d- Heuvel naast hem en de Hagenaar klopte van Egmond met een kwart wiel. Van Vliet en van der Linden bestreden elkaar in de tweede halve beslissing. Van Vliet nam meteen den kop. V. d. Linden verraste hem op het lange eind, maar niettemin won de Woer denaar met gering verschil in de eindspurt. Na de pauze vroeg allereerst de beslissing van den sprintwedstrUd tusschen van Vliet en v. d. Heuvel de aandacht. Belde renners moes ten dus dezen avond voor de tweede maal hun krachten meten. Van Vliet nam bü den start den kop en behield deze- tot de laatste bocht, toen v. d. Heuvel naar voren kwam en met een wiellengte voorsprong over de eindstreep ging. De 20 K.M.-koppelwedstrijd voor negen ploe gen van drie renners gat aardigen strüd te zien en het was het aanzien volkomen waard. Er werd in een snel tempo gereden en fel ge streden om de plaatsen in de klassementen. De wedstrijd werd gewonnen door het drietal Pünenburg-Wals-Visser in 25 mln. 38 sec. met 21 pnt„ terwül van Kempen-Slaats-Bouquet de tweede plaats bezetten. Het slot van den avond werd gevormd door den wedstrüd achter groote motoren voor be roepsrenners over 40 KM. In plaats van Led dy reed de Graaf mee, terwül Schlebaum Snoek Jr. verving. Er werd als volgt gestart: de Graaf, Bleke- molen, Lorjé, Massing, Domhoff en Schle baum. Massing reed weldra aan den staart, terwül Schlebaum na korten tüd op de vierde plaats belandde, waar hü met succes eenige vinnige aanvallen von Domhoff afsloeg. Na dertig ronden werd Massing door de Graaf gelapt en In korten tüd door het ge heele veld gepasseerd. Twintig ronden voor het einde was hü drie ronden achter, terwül Domhoff door bandenpech ook achterstand kreeg. De Graaf reed in fraaien stül aan den kop gevolgd door Blekemolen, en zag weldra Schle baum in den rug, maar laatstgenoemde verde digde zich hardnekkig. Tien ronden voor het einde werd Blekemolen plotseling door Lorjé Mishandeling, dronkenschap, verzet, enz„ heeft de man op zün kerfstok. Zün auto's sche nen altüd voorbestemd te zün. om in botsing met andere wagens te komen. Dit gebeurde altüd korten tüd, nadat de wagen gekocht was, waarin de assurantiemaatschappüen aanleiding vonden, ten slotte den auto van B. als verre- kerlngs-object te weigeren. Reeds eerder werd hem het rübewüs afgeno men, maar dan fungeerde een jeugdig chauf feur te Muiderberg thans niet meer aldaar woonachtig als tüdelük bestuurder. In waarheid had hü het rübewüs echter nimmer afgegeven, want op het critieke moment zeide hühet verloren te hebben. Hieraan wenid wel geen geloof gehec&t, maar het tegendeel viel moeilük te bewüzen. -;rI Een paar maanden geleden heeft B. e«.n chauffeur bü zich in huls genomen, nJ. den 28-Jarigen L. A. V„ die ook reeds eenige malen met de politie contact heeft gehad. Met dezen V. heeft B. Woensdagavond in züne woning groote onaangenaamheden gekregen, waatoü het zoo luidruchtig toeging, dat ae buren de ruzie konden volgen. De vicaris van t Aartsbisdom, Mgr. T. Huur- deman, arriveerde Donderdagmiddag te half 5 aan de RK. Ziekenverpleging te Hilversum. Mgr. werd aan den ingang der verpleging ojn. ontvangen door den hoogeerw. Deken R. v. d Hengel, den zeereerw. heer pastoor A. L. Ak kerman. pastoor der door de ramp getroffen St. Clemens-parochie. Ruim een half uur vertoefde Mgr. Huurde- man. bü de patiënten, wien hü zün prlester- lüken zegen gaf. Nog andere patiënten, om. in het Diacones senhuis en enkele door de ramp getroffen huisgezinnen werden bezocht. Heden, Vrijdagmorgen, is de uitvaart en be grafenis van de 6-jarige Beppy Hilhorst. die Dinsdag J.l. aan de bekomen brandwonden over leed. Te half negen wordt het stoffelük over schot van het Diaconessenhuls naar de St. Cle- menskerk vervoerd- De H. Requiemmis vangt te negen uur aan, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aan den Boschdrift te ongel eer 10 uur. Zaterdagmorgen te negen uur is de uitvaart en begrafenis van het tweede slachtoffer: Jean- tje Reünders. d. Heuvel (laatste 200 M. 13 sec.); 2. Arie van Vliet (1 lengte) Koppelwedstrüd voor beroepsrüders over 20 KM. met vüf klassementen. Elk koppel bestaat uit drie rüders: 1. Pünenburg-Wals-Visser 21 p. 2. J. v. Kempen-Slaats-Bouquet 19 p. 3. J. d. Wolff-v. d. Heiden-K. v. Nek 14 p. 4. Riethoven-Verschoor-Velzer 10 p. 5. Matena-Heslinga-Adan 9 p 6. BraspennjKx-Pellenaars-Ikelaar 5 p.’ 7. v. Hout-f 8. Reüneveh 9. De Reus Wedstrüd met motorgangmaking over 40 K. M. (80 ronden): 1. De Graaff (Ceurremans) In 32 min. 30 245 sec.; 2. Lorié (Slesker) op 60 M.; 3. Blekemo len (Sterke) op 140 M.; 4. Schlebaum (KIger) op 250 M.; 5. Domhoff (Bustraar) 2 ronden; 6. Massing (de Roos) 3 ronden. V. B. was reeds Donderdagmorgen door re chercheurs op het Muntplein te Amsterdam gearresteerd en voorloopig aan het b-ireau Singel ingesloten. Zün vrouw, die te Muiderberg alleen thuis was en tüdens het politie-onderzoek in haar woning zeer vreemd deed, is eveneens gearres teerd en naar Amsterdam overgebracht. Het is niet onmogelük, dpt meer personen bij deze zaak betrokken zfln. V. B. oefende geen be roep uit, doch leefde op grooten voet. Hij reed auto en ging veel uit. In Muiderberg was hü bü de bewoners niet erg gezien. Het echtpaar was juist v£n plan, in de komende week in Amsterdam te gaan wonen. De politie zet het onderzoek voort. plaats Oldebroek met bestemming vliegkamp Soesterberg. Het toestel werd stuurd door luitenant Koenen. De start schiedde vlot, doch even boven Sassenhelm, gehucht in de buurt van ElspeeL zag de be stuurder dat er vlammen uit de motorkap sloegen. Hü sloot direct de benzineleiding af en trachtte een landingsterrein te vinden. Hü ontdekte een betrekkelük klein terrein, tusschen de bosschen, dat later een slecht onderhouden voetbal terrein bleek te zün. Bü de landing raakte het toestel de toppen der boomen en stootte op het veld bovendien nog op een stuz hout. Het toestel sloeg over den kop en kwam plat op den rug te liggen. De bestuurder, die niet gewond werd, kon zichzelf bevrüden. Lui tenant-kolonel Best echter zat zoo opgesloten, dat hü uit het toestel moest worden bevrüd. had eenige verwondingen opgeloopen, in verband waarmede luitenant Koenen hulp ging halen. De technische uitslagen zün: Wedstrüd over 10 KM. voor beroepsrüders en onafhankelüken met vüf klassementen: eer ste klassement; 1. Pelzer, 3. v. Hout 3. Heslin ga, 4. Riethoven, Braspenninx; tweede klasse ment: 1. Metz, 2. Engelmoer, 3. v. d. Bogaert, 4. v. Hout, 5. Riethoven; derde klassement: 1. Pelzer, 2. Bouquet, 3. Engelmoer, 4. v. Hout, 5. v. d. Bogaert; vierde klassement: 1. Reyne veld, 2. Guul Visser, 3. Riethoven, 4. Verschoor, 5 O. Reus: vüfde klassement; 1. v. Hout. 2. Heslinga, 3. Riethoven, 4. Metz. Totaalultslag: 1. Van Hout 18 p„ tüd 13 min. 13 4/5 sec.: 2. Riethoven 12 p.; 3. Heslinga lip.; 4. Pelzer 10 p.; 5. Metz 9 p.; 6. Engelmoer 7 p. Achtervolgingswedstrüd HollandBrabant: 1. Holland (Joop de Wolff, Oor Wals, Jan van Kempen) tüd over 5 KM. 6 min. 15 2/5 sec.; 2. Brabant (Jan Pünenburg. Frans Slaats, Kees Pellenaars) op 5 meter. SprintwedstrUd: eerste rit: 1. Jac. van Eg mond (laatste 200 M. 131/5 sec.)2. P. Ooms (banddikte); tweede rit: 1. G. v. d. Heuvel (laatste 200 M. 12 2/5 sec.); 2. Arie van VUet (banddikte); derde rit: 1. A. v. d. Linden (laatste 200 M. 131/5 sec.); 2. H. Gazet (half wiel); herkanslngsrit: 1. Arie van VUet (laat ste 200 M. 13 sec.); 2. Ooms, 3. Jezet. Eerste halve besUsslng: 1. v. d. Heuvel (laat ste 200 M. 12 2/5 sec.); 2. dikte); tweede halve beslissing: (laatste 200 M. 13 1/5 sec.)2. (half wiel). Beslissing: 1. Zondagavond, 30 Sentember om 8.15 speelt Marek Weber voor den K RO. Als büzonderheid kan nog worden vermeld, dat Marek Weber gedurende twee maanden uitsluitend door den KRO. zal worden uitge zonden uit de K.R.O. Studio en uit Heek, Am sterdam. Dinsdagavond. 2 October na de uitzending van het Nationaal Crisis Comité geeft de KR.O. weer een Revue, gevolgd door het eerste con cert van het KR.O. Symphonle-Orkest U.S.O. o.l.v. Henri van Goudoever met een Brahms- programma. VRIJDAGavond, 5 October van 7.15745 uur houdt Th. v. Lier. Referendaris bü het De partement van Sociale Zaken een causerie over: De arbeid van vreemdelingen in Neder land. Dit onderwerp staat op het oogenblik in bet brandpunt van de belangstelling, zoodat onge- twüfeld deze lezing van een bü uitstek deskun dige op dit gebied door velen met belangstelling zal worden ontvangen. Woensdag is de derde gezamenlüke oefening van de marine gehouden. Een rood convooi, be staande uit twee transportschepen (.Medusa” en „Douwe Aukes”) en beschermd door de „Her tog Hendrik” en de drie torpedobooten Z 8, Z 6 en Z 5, bevonden zich bü het dag worden vüf mülen bewesten de Noordhlnder met bestem ming naar Bremen. Blauw had daarvan bericht gekregen en trachtte dit convooi te vernietigen in de eerste plaats door dagaanvaUen van de vier onderzeebooten, waarbü de verkenning zou worden uitgevoerd door de Jagers „Evertsen” en ..Plet Hein”, benevens twee groepen van drie vUegtulgen, in de tweede plaats tegen het in- vallen van de duisternis door een nachtelüken torpedoaanval van de beide jagers. Om zeven uur in den morgen, bü goed weer en kalme zee, begon het convooi den opmarsen in de richting van het lichtschip „Haaks”. Uit onderschepte verkenningsberichten van blauw viel reeds na enkele uren op te maken, dat de vliegtuigen het convooi gevonden hadden. Op stekende wind en toenemende zee dwong oe vliegtuigen evenwel de verkenning af te breken en naar het vliegkamp terug te keeren. Weldra verschenen ook de beide jagers aan de ktin. Het geschut van de „Hertog Hendrik" dwong hen op grooten afstand te blüven, doch zü He ten het convooi, dat al zigzaggend met het oog op het onderzeeboot-gevaar zün weg vervolgde, den geheelen verderen dag niet meer los. Kort na den middag gaf de .Medusa” het eerste alarmsein voor onderzeebootenHet was de O 14 die op 500 meter van de „Hertog Hendrik" b5- ven kwam, aldus een succesvollen schünaanvai markeerende Ongeveer een uur later kwam de K 16 op grooten afstand achter het convooi boven en was er dus niet in geslaagd tot den aanval te komen. cp de „Zwischen-Konten” ken, in rang achtergesteld nieuwe schulden. Het practische gevolg daarvan zou zün, dat deze achterstallige vorderingen eerst na langeren tüd dan voorheen zouden binnen komen. De leden-exporteurs der Vereeniging, op deze wüze beroofd van hun bedrüfskapitalen en door crisisheffingen niet in staat hun om zet hier te lande ook maar eenlgszlns te hand haven, zouden op deze wüze gedwongen wor den hun zaken te sluiten. De Vereeniging verzoekt den minister dringend deze moeilük- heden te voorkomen door niet mede te werken aan een ratificatie van een clearing-verdrag met Duitschland anders dan met bescherming en voorrang van de achterstallige vorderingen.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 19