Negentiende Zondag na Pinksteren I KERKLIJSTEN KALENDER VAN DE WEEK b B -HOLLANDSCH DAOBLAD I 8 ZONDAGSROEP Epistel Evangelie 'i L VRUDAG 28 SEPTEMBER 1934 ST. JOZEF ALKMAAR ST. LAURENTIUS H. DOM1NICUS E. E. P. P. Capucynen Zondag Vrydag E. E. P. P. Redemptoristen Zaterdag Maandag E. E. P. P. Franciscanen Dinsdag E.E. P.P. Dominicanen Woensdag 1U Ri: j „Ongekleed” ter bruiloft LIMMEN St. Franciscus Voorwaarden Intenties van 30 Sept7 Oct. INTENTIES VAN 30 SEPT—7 OCT. 1934 Cëngregahes Zondag 6 uur voor de jongens beneden de 17 Biechthoom (Mat th. 22 1—14) BEDEVAART HEILOO Gezellen, le Vrijdag van Je maand TH. J. VAN NOORD, Pr. Sint Cattiartna-VereeMging PRAESES Liederen E. E. P. P. J ezuïeten het ge- wjjdlng d. H Bavo, Titelheilige •I het ge- 3c A cunctis. Feestdag Engelbewaar- den Donderdag Be- Hart ALB. M. KOK. Pr. Amsterdam. A OFFICIEELE KERKLIJST VAN HET NOORD De radicale Paulus over het radica lisme in Christusde nieuwe mensch naar deugd en daadkracht!! (Ad Ephes 4. 23—29). Maandag 1 Oct. Lied bl. 48 Dinsdag 3 Oct. Lied bl. 37 en 70. Mis van de H Theresia van het Kindje Je zus: Veni. 2e gebed van het octaaf van den H. Bavo. Als negende kind van het dóór en dóór gods dienstige echtpaar Martin-Guerin, werd The resia den 2en Januari 1873 geboren te Alencon in Normandlë. Op buitengewoon jeugdigen leef tijd trad zü in de Karmel, waar sjj negen jaren Dezer dagen zullen de dames der St. Catha- rina-Vereenlging rond gaan voor oe halfjaar- lüksche collecte. De collecte voor deze sympa thieke vereeniging wordt doo- ons warm aan bevolen, vooral nu in deze oerarde tijdsomstan digheden zooveel hulp aan deze vereeniging ge vraagd wordt. Woensdag 3 Oct. Lied bl. 39 en 45. Donderdag 4 Oct. Lied bl. 40 en 41. Vrijdag 5 Oct. Lied bl. 31 en 43. Zaterdag 6 Oct. Lied bl. 53 en 66. Hl1.' de H.H. Placidus en Gezellen. Geen Credo. Pre- latle van het H. Hart. ZATERDAG Mis van de H. Marta-Franclsca van de vijf Wonden. Maagd: Dilexlsti. 2e geb. van den H. Bruno; 3e van het octaaf van den H Franciscus; 4e voor den Paus. God roept herhaaldelijk alle menschen op om Christus’ Kerk binnen te gaan, om daar het bruiloftskleed der heiligmakende genade te ontvangen d. H. H. Engelbewaarders. Mis: Benedictie. 2e gebed v h. octaaf v d. H. Bavo. „Gezegend zij God, Die ons Zün H. Engel zond, om ons voor te gaan en te bewaken op een weg en ons te leiden naar de plaats, ons bereid. Slaan wij acht op hem en luisteren wjj naar zijn inspraken. (Kerk. Get.). Groot; 7 uur voor de leden van het Genootschap van het Goddelijk Hart: 8 uur overt, fam Groot; 9 uur Gerardus Bots en Theresia Lissone. ZATERDAG 6 Oct.: 7 uur ter eere van het H. en Onbevlekt Hart van Maria tot bekeering der Zondaren: 7.30 Felix Aghina; 8 uur Gerardus v.d Bosch: 9 uur Anna Christina Aghina ZONDAG 7 Oct.: 6 uur overt fam. Klooster en Ypma: 7 30 Debbora Stolwijk—Uit den Laak. 9 uur voor het geestelijk en tüdelük welzijn der parochie; 10.30 voor de levende leden van de Broederschap van den levenden Rozenkrans VRUDAG, le Vrijdag der maand, bijzonder toegewijd aan de vereerlng ven het Allerheiligst Hart van Jezus. Half 7 de eerste H. Mis, 9 uu: gez. H. Mis. s Avonds 7 uur Lot met akte van Eereboe te. N B. In deze week dagelijks Gloria en Credo. Dagelijks de gewone Prefatie en Kleur: Wit, oehalve Zondag. AFLATEN TE VERDIENEN IN DE OCTOBERMAAND Een vollen aflaat te verdienen op het feest van den Allerheillgsten Rozenkrans, of op een der zeven daarop volgende dagen, mits men op al die dagen het Rozenkransgebed in de kerk of thuis zal hebben gebeden. Een vollen aflaat te verdienen als men na het octaaf van het Rosenkransfeest minstens 10 maal in de Octobermaand het Rozenhoedje in de kerk of thuis zal hebben gebeden. Een aflaat van 7 jaren en 7 quadragenen lederen dag der Octobermaand. waarop men 1 Rozenhoedje in de kerk of thuis bidt, overige voorwaarden zijn: Biecht en H. Communie vol gens de bekende regelen. ZONDAG 30 Sept. 19e Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen zijn om 6 en 7 uur. 8. u kinder mis 9 uur en half 11 Sole-nneele Hoogmis, ter plechtige viering van het zevende eeuwfeest der Heiligverklaring van den H. Dominlcus, Stichter onzer H. Orde en Patroon vin onze parochie kerk. Alg. H. Communie der parochie, ’s Avonds te 7 uur plechtige sluiting van het Tricuuxn, Mis van den H. Franciscus van Assisië. lijder: Mlhl autem. 2e gebed van het octaaf van den H. Bavo Kleur: wit. In 1183 werd Franciscus te Assisië geboren feestpredikatie, processie met de relikwieën van den H. Vader Dominlcus, wijding van het nieu we beeld. Lofzang Te Deum en Pauselijke Ze gen. Onder alle H.H. Missen schaalcollecte voor den 8t. Pleters-pennlng en ’s avonds onder het Lof voor de versiering en het waslicht bij de beeltenis van onzen kerkpatreon. MAANDAG, *s avonds plechtige opening van de Octobermaand. 7 uur plechtig Lof met „Ve- hl Creator". lederen avond gedurende de Octo bermaand 7 uur Lof en oefeningen en gezan gen ter eere van Maria, oe Koningin van den Allerheillgsten Rozenkrans. Wij hopen en vertrouwen, dat onze parochia nen in grooten getale de Octoberoefeningen zullen bjjwonen, want wie van ons heeft geen liefde voor Maria, wie van ons zou niet willen meedoen met de grootsche hulde Maria ter eere en wie van ons heeft niet heel veel aan onre Hemelsche Moeder te vragen? Iedereen, die kan. kome dus en zinge er. blode flink mee. DINSDAG, de vierde der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominlcus. tevens dc feestdag der H.H? Engelbewaarders, ’s Morgen^ om 7 uur uitstelling van het Allerheiligste; 9 uur gezongen H. Mis en 7 uur Lof met gebeden ter eere van den H. Dominlcus WOENSDAG, feestdag van de kleine H The resia; om 9 uur gezongen H. Mis en ’s avonds in het Octoberlof tevens Congregatie, een korte toespraak over deze beminnelijke Heilige De versiering met bloemen en waslicht voor de beeltenis wordt bijzonder aanbevolen. DONDERDAG, feestdag van den H. Francis cus. met vollen aflaat voor de leden onzer Derde Orde. As. ZONDAG Hoogfeest v d Allerheillgsten Rozenkrans met vollen aflaat v. d. Rozenkrans. Levende Rozenkrans en Der re Orde. Half 11 Solemneele Hoogmis, ’s avonds Solemnee1 Lof, feestpredikatie en groote processie. Wü deelen mede, dat de Gezellen van de drie parochies van Alkmaar, die zich niet aanslui ten bij de wandelclub, maar den tocht per fiets willen afleggen, om 10 uur aan het Gezellenhuls moeten zijn voor de gezamenlijke start. Ouders, werkt mede door aan te sporen dat Uw zoon, als lid van de Gezellenvereenlglns. de Bedevaart meemaakt. Iedere gezel is ver plicht kennis te geven, als hij door bepaalde om standigheden redelijk verhinderd is. De loopers vertrekken ui ter lijk een half uur vroeger van het Gezellenhuls. Ieder gezel neme zjjn twaalfuurtje mede! E.E. P.P. Augustijnen Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve: MAANDAG. 3e gebed (alleen in stille H.H. Missen) van den Z. Joannes van Dukla WOENSDAG. Geen gedachtenis van de over brenging van het lichaam van de H Clara. Het rijk der hemelen is gelijk aan een konlng, die een bruiloftsmaal gaf voor zijn zoon. En hij zond zijn dienaars uit, om de genoodigden tot de bruiloft te roepen; maar ze wilden niet komen. Opnieuw zond hij andere dienaars en sprak: Zegt aan de genoodigden: Ziet, ik heb mjjp maaltijd gereed; mijn ossen en mestvee zijn geslacht, en alles is klaar; komt toch ter bruiloft. Maar ze sloegen er geen acht op en gingen huns w^egs; de een naar zijn hoeve, de ander naar zijn zaken. De overigen grepen zijn dienaars vast, mis handelden en doodden ze. Toen ontstak de konlng in toorn; hij zond zijn leger uit, en doodde die moordenaars; en hun stad stak hij in brand. En tot zijn dienaars zeide hij: Het bruiloftsmaal is wel gereed, maar de genoodigden verdienden het niet. Gaat dus naar de kruispunten der straten en noodlgt allen ter bruiloft, die gij er vinden zult. Zijn dienaars gingen de straten op en verzamelden allen, die zij er aantroffen, slechten en goeden; en de brui- loftszaal werd met gasten gevuld. Toen nu de konlng binnentrad om de aanzittende gasten te zien, zag hij een man, die geen bruiloftskleed aan had. En hij sprak tot hem: Vriend, hoe gljt ge hier zon der bruiloftskleed binnengekomen? HIJ wist er geen antwoord op te geven. Toen zei de konlng tot zijn bedienden: „Bindt hem handen en voeten, en werpt hem naar bui ten de duisternis in; daar zal geween zijn 'i en geknars der tanden. 1 Want velen zijn geroepen, maar weinl- gen zijn uitverkoren." Mis van den H. Bruno, Belijder: Os Justl. 3e gebed van het octaaf van den H. Bavo; 3e voor den Paus. Tijdens zlln verblijf te Parijs maakte de H. Bruno het volgende voorval mee- Tijdens het bidden van de Getijden voor de overledenen bij gelegenheid van den dood van een profes sor, richtte de gestorvene bij de woorden: .jes- ponde rnihl, dl. antwoord mij”, het hoofd op en riep uit: „Ik ben aangeklaagd door een rechtvaardig oordeel Gods Dit herhaalde zich driemaal. Dit voorval gaf den doorslag aan Bruno's be sluit om in het klooster te gaan. De overwe ging over de gestrenge oordeelen van Gods rechtvaardigheid brachten Bruno tot de stich ting van de zeer strenge Orde der Karthuizers. Bruno stierf in 1101 als eerste Abt zijner Orde ZONDAG 30 Sept.: 19e Zondag na Pinksteren. De H.fi. Missen om 7 uur, om kwart over acht de Kindermis, welke zal worden opgedragen voor Jopie Buren vanwege de leerlingen der 8t. Agnesschool. In de Kindermis Is het midden schip der kerk gereserveerd voor de kinaeren. behalve de vijf laatste banken. In deze laatste vijf banken en in de zijbanken betalen allen 10 cent per plaats. Om kwart over 9 de Hoogmis en om 11 uur stille H. Mis. Onder de H.H. Mis sen collecte voor den 8t. Pieterspenning, welke ten zeerste wordt aanbevolen. Na alle H.H Mis sen gebed voor de RK. Unlversiteit. De H. Communie wordt op Zondagen uitge reikt vóór en na de H. MIs van 7 uur. onder de Kindermis en vóór en onder de Hoogmis. Des avonds om 6.30 plechtig Lof met Veni Creator tot opening van de Octobermaand. DINSDAG: de vierde der vijftien Dinsdagen ter eere van den H. Vader Dominlcus, met vol len aflaat. Wij sporen de geloovlgen dringend aan om in dezen algemeenen nood de vijftien Dinsdagen trouw te houden, vooral door de H. Communie te pntvangen, om door de machtige voorspraak van den grooten Heilige redding en uitkomst te verkrijgen In de moeilijke tijdsom standigheden.. n dien tijd: nam Jesus het woord en sprak de opperpriesters en de Farizeén In gelijkenissen toe. Wjj brengen aan allen onzen dlepgevoelden dank voor de stichtende wijze, waarop het 40- heeft doorgebracht. Uit de H. Schrift leerde zij hoe zij een groot heilige kon worden, n.l. door zich in gedachten en handelingen tegen over God te gedragen als een kind tegenover zijn vader. Theresia heeft dat gedaan en noemde dat ..haar kleine weg” en dat kostte haar offers, lederen dag „Geoof niet" zoo heeft zij ge zegd dat den kleinen weg volgen beteekent: een weg volgen van rust, van zoetheid én van geestelijken troost. Ach, het tegendeel is waar: men moet er op voorbereid zjjn om geslacht offerd te worden zonder voorbehoud." lederen dag behaalde zij vele overwinningen op zich zelf in het buitengewoon stipt volbrengen van hetgeen haar dageljjksche plicht was en dat uit zuivere liefde voor O. L. Heer, zonder in bet minst zich zelf te zoeken. Integendeel, zij was een voortdurende offerande van zich zelf aan God. Maar „Ik heb er geen spijt van dat ik me heb overgeleverd aan de Liefde.sprak zjj op den laatsten middag van haar leven. Moge de heldhaftige kleine Theresia ons hel pen haar te volgen in heldhaftigheid op kleinen weg onzer dageljjksche plichten. Urengebed is gevierd: dank ook voor de vele mooie bloemstukken en offertjes. Feestdag v. d. H Bavo, Titelheilige v. d. Ka thedrale Kerk te Haarlem en eerste patroon van het Bisdom. MIs: Gaudeamus (Zie in het Feesteigen v. h. Bisdom). De H. Bavo, op het einde van de zesde eeuw geboren, leidde eerst een werelds en losbandig leven. Doch bekeerd door het voorbeeldig ge drag van zijn dochter, begon hij een kluize naarsleven, In heldhaftige graad belevend de christelijke Leer, waarin hij was onderricht door den H. Amandus Bavo stierf in de 7e teuw te Gent. In Haarlem wordt de heilige aas beschermheilige vereerd, omdat volgens de over levering de Inwoners van Haarlem door den heilige aan te roepen, gered zijn uit een zeer groot gevaar. MIs van een dag onder het octaaf van den H Bavo: Gaudeamus (als op 1 Oct. Zie in bet Feesteigen van het Bisdom). 2e gebed van de HJI. Pacificus en Gezellen. Martelaren; 3e Concede (ter eere van Maria). N.B. Wegens den eersten Vrijdag is geoor loofd een gezongen Votiefmis van het H Hart van Jezus: Cogitationes. Gloria en Credo. Pre fatie van het H. Hart. Kleur: wit. Voor de volle aflaten: biechten en communl- ceeren. Wat nu de biecht betreft, het volgende: le. zjj die dagelijks of minstens 5 maal in de week communlceeren, behoeven niet op den voor den aflaat bepaalden tijd te biechten. 3e. Die gewoon zijn om de twee weken te biechten, kunnen met deze biecht volstaan. De H. Communie kan men daags te voren ontvangen vóór of op een der zeven dagen na den aflaatsdag. Zij, die niet onder 1 en 3 vallen, kunnen, om den aflaat te verdienen, volstaan met een biecht, die valt of binnen de week voor, of bin nen de week na den dag van den aflaat. Alles als in bovenstaanden kalender van Bisdom, behalve Het octaaf van den H. Bavo werdt niet vierd. Vanaf Woensdag geen Credo. VRUDAG. MIs van de H.H Placidus en Ge zellen, Martelaren: Salus autem. 2e gebed A cunctis lom de voorbede der Heiligen); 3e naar keuze van dén priester. Kleur: rood Maandagavond van half 7 tot half 8. Donderdagmorgen tot 10 uur en 's avonds van 6—8 uur. Vrijdag om half 4 voor de drie laagste meis jesklassen, 4 uur voor de drie hoogste meisjes klassen. Zaterdagmorgen tot 10 uur en de middags van 49 uur. Deze week is de kerk geopend van 26 uur. Ingang Dlggelaarsteeg. Maandag 8 uur voor de mannen. Dinsdag 8.15 uur voor oe jongens beneden dc 17 jaar. Woensoag 7 uur voor de vrouwen. Donderdag 7 uur voor dc meisjes. Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve: Het octaaf van den H. Bavo wordt niet ge vierd. DINSDAG. Mis van de H.H öers: Angelis. 2e gebed van den H. Leodegarius, Biaschop en Martelaar. WOENSDAG. Mis van den Z Dominlcus Spadafora, Belijder: Os justl. 2e gebed A cunc tis; 3e naar keuze van den priester. Geen Credo DONDERDAG. Mis van den H. Franciscus: Gaudeamus. VRUDAG. Mis van den Z. Raymundus van Sapua. Belijder: Os justl. Geen Credo. Votief mis van het H. Hart van Jezus: Egredimlnl Gloria. Credo. Prefatie van Kerstmis In zulk verband bedoelen wfj met ..onge kleed": zonder het feestkleed, in alledaagsch pak, in werkplunje. Hoe keuriger en modieuzer de gasten, heeren en dames, zich voor de bruiloft kleeden, hoe meer zij daardoor eere geven aan het bevriende bruidspaar. Een „ongekleede” gast is een on welkome gast, is een vlek in het feestlicht. Nu was toen en daar die ongekleedheid nog grooter fout en groofcer zonde, dan zjj nu hier zou zjjn. Immers werd op de bruiloft waarvan Jezus spreekt, het feestkleed door 's konlngs diena ren aan de gasten aangeboden, voordat zjj de feestzaal binnentraden. Deze dienaren hadden de opdracht, wel toe te zien, dat geen gast „ongekleed" aan den feestmaaltijd deelnam. En toch, het oog des konlngs ontdekte tus- schen al die gasten een „ongekleede”, een die wel van 's konlngs goedheid genieten wilde, maar niet bedacht was, om aan de majesteit des konlngs de verschuldigde eere te geven. Al die gasten, van de straten en wegen, hoeken en gaten genoodlgd, waren arm, onverzorgd, gansch onoogelijk, maar zij hadden zich tenminste gereinigd en dankbaar het feestkleed aanvaard en aangetrokken. Deze eene echter niet. Hij zat daar in zijn straatplunje. in zijn straatvuil. De konlng begreep en wist, dat die mensch een slordige luiaard was, te lui om te ontvangen zelfs en te lui om na te denken over zijn dom gedoe. Toch ondervraagt de konlng hem eerst. Ons oordeel over den medemensch is meestal zeer voorbarig. Wij meenen een ander spoedig te kennen en te doorgronden, terwijl wjj niet eens komen tot den bodem onzer eigene ziel. Wjj oordeelen en veroordeelen naar het eerste gezicht, terwijl wij zelf in onze eigene ziel geen handbreed naar binnen zien. Hoe Jonger we zijn, hoe meer wjj het kwade veronderstellen in het gedrag van onzen naaste, een streng heid, die met de jaren echter milder wordt. Mochten wij meer gelijken op dezen konlng. die zijn gast wel doorschouwt, maar hem niet aanstonds veroordeelt. HU geeft hem gelegen heid tot zelfverweer, en eerst dan, wanneer die mensch verstomt en geen verontschuldiging weet, stoot hij dien mensch voor goed van zich af. En gaat deze naar zijn eigene plaats. Mogen wij altijd zien met Uwe oogen, o Heer! Langendij k. ZONDAG 30 Sept: 6 uur Cornelia Konlng Groot; 7.30 voor het geestelijk en lijdelijk wel zijn der parochie; 9 uur ter eere van Maria vcor een zaligen levensstaat; 10.30 Dionysla Llgthart en overt, familie. MAANDAG 1 Oct.: 7 uur Eva Maria Frede- riks en overt, ouders; 7.30 Theodoras Groene- woud en Fiorentina Rootkamp; 8 uur voor de levende en overleden leden van de Broederschap van Kevelaer; 9 uur Hermanus Elckholt als lid van het Genootschap van het H Hart. DINSDAG 2 Oct 7 uur Bernardus Pels; 7 30 Josenh Nicolaas Lobach; 8 uur over!, fam. Vlaai en Wittebrood; 9 uur Zeereerw Heer Joannes Graaf en overt, familie. WOENSDAG 3 Oct.: 7 uur Adrlanus Quant; 7.30 ter eere van de H. Theresia. Patrones van het St. Petrus-Llefdewerk voor den bloei van het Liefdewerk en deszelfs beschermelingen; 8 uur overt, fam. Klaverweyden en Hajenius; 9 uur Margaretha TesselaarLengers. DONDERDAG 4 Oct.: 7 uur voor de leden der Broederschap van de Gedurige Aanbidding: 7.30 Theodoras en Anna VreekerMors; 8 uur Ni colaas Berger: 9 uur Joanna Konijn. VRIJDAG 5 Oct.6 uur Cornelia Koning Alles als in bovenstaanden kalender van Bisdom, behalve: Het octaaf van den H. Bavo wordt niet vierd. Vanaf Woensdag geen Credo. VRUDAG Mis van den Z. Sanctes van Cora, Belijder: Os justl 2e gebed van de H.H. Placi dus en Gezellen, Martelaren; Kleur: wit. als zoon van een rijken lakenkoopman. Ook Franciscus werd voor den lakenhandel opge leid. Tot op zijn jongelingsjaren was hij een gewone brave jongen, een beetje lichtzinnig Bijzonder eigen was hem de milddadigheid je gens de armen. Een ernstige ziekte bracht hem tot dieper nadenken, maar maakte hem nog niet tot den heilige". De genade Gods treft hem en wel ten volle bslissend, bij gelegenheid van een feest, waarbij hjj volgens gewoonte van dien tijd en die plaats als tafelkonlng optreedt HU vindt van dat oogenblik af geen smaak meer in aardsche goederen, trekt zich terug en ver bindt zich aan Vrouwe Armoede ZUn geest heeft hU vastgelegd in de Orde der Francis canen, in 1209 door Paus Innocentiu* goed- T"v roeders, ge moet u vernieuwen naar den j-j inwendlgen geest; ge moet den nieuwen mensch aantrekken, die naar Gods beeld is geschapen in ware gerechtigheid en heilig heid. Legt daarom de leugen af en spreekt de waarheid tot den naaste, ieder voor zich; want ledematen zijn we van elkander. Wordt ge toor nig. zondigt dan niet; de zon ga niet onder over uw toom; geeft geen vrij spel aan den duivel De dief mag voortaan niet meer stelen, maar moet liever arbeiden, om met eigen handen den kost te verdienen, en iets over te houden, om het weg te schenken van wie er behoefte aan heeft. Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve: Het octaaf van den H. Bavo wordt met ge vierd. WOENSDAG en DONDERDAG geen Credo. VRIJDAG. Gedachtenis der wijding van alle kerken der Redemptoristen Mis: Terribills est (zie het Gemeenschappelijke van Kerkwijding). Gloria en Credo. De gewone Prefatie. Kleur: wit ZATERDAG. 2e gebed van het octaaf van Kerkwijding; 3e voor den Paus. ZONDAG: 19de Zondag na Pinksteren, Uni- Tersltelts-Zondag. Z.Z.H.H. Excellenties de Bisschoppen van Ne derland doen een beroep op alle Katholieken, om dezen Zondag het H. Misoffer, dat gij bU- woont. In het bijzonder op te dragen aan God als smeekoffer voor onze Katholieke Unlvers.- teit, opdat deze hare zending kunne volbrengen: herstel, bevestiging en uitbreiding van Gods Rijk op aarde. Na alle H.H. Missen zal een bijzonder gebed tot die intentie worden gebeden. Ook zullen de heeren van het St. Radboud-Comité in deze maand Uwe bijdrage komen urnen voor de in standhouding dier Unlversiteit. Z.Z.H.H. Exc. de Bisschoppen van Nederland rekenen er op. dat door alle Katholieken groot en klein min stens 10 cent jaarlijks worde geofferd. De H.H. Missen te 6, half 8, 9 uur en te half elf de Hoogmis. Onder de H.H. Missen schat 1- collecte voor den St. Pieterspenning, welke col lecte de heeren collectanten gelieven in te za melen. Van 2 tot 6 is de kerk geopend. Te 6 uur Broederschapslof tot bekeering der zondaren met predikatie. MAANDAG 1 Oct.: begin van de Rozenkrans- maand. feestdag van den H. Bavo. Patroon van ons Bisdom. lederen avond tn de Octobermaand ’s avonds 7 uur Rozenkranslof. DINSDAG 2 Oct.: feestdag van de H.H. Engel bewaarders. Dan eindigt de nationale gebedsno vene ter eere v. d. H. Theresia. WOENSDAG 3 Oct.: feestdag van de H. The resia. beschermster van het Missiewerk voor In- landsche priesters. Wü bevelen op dezen dag dat Liefdewerk, bekend onder den naam van St. Pe rils Liefdewerk, nog eens heel bijzonder In Uwe gebeden en offervaardigheid aan. Het vraagt van hare leden een gebed voor priesterroepingen tn de Missiën; een bepaald gebed is niet voorge schreven. Aangeraden wordt: 1 Onze Vader en 1 Wees gegroet met de schietgebeden: H. Mana, Koningin van de Apostelen, bid voor ons: H. Petrus. Prins van de Apostelen, bid voor ons en voor de inlandsche seminaries, en als minimum 1 cent per week. Men kan zich opgeven bü de Zelatricen. De leden van de Derde Orde van St Francl.-- eus houden den 3den October den vigiliedag van het feest van 8t. Franciscus. Vastendag, of schoon de leden daartoe niet onder zonde ver plicht zün. Na het Rozenkranslof op 3 October der rozen ter eere v. d. H. Theresia. DONDERDAG 4 October: Feestdag van d-n H. Vader Franciscus. Eerste Donderdag der maand. Het Allerheiligste blüft ter aanbidding uitgesteld van 7 uur tot na de H Mis van 9 uur. Een ieder, die in de gelegenheid is. kome het Allerheiligst Sacrament een oogenblik aanbid den Te 7 uur gezongen H MIs voor de leden der Broederschap van de Gedurige Aanbidding, daarna Generale Absolutie met vollen aflaat voor de leden der Derde Orde van den H. Fra-.- ciscus. Na de H. Mis van 9 uur vereering van de Relikwie van het H Bloed. Op veler verzoek «al het H. Uur gehouden worden te 7 uur des avonds. Donderdag van 67 uur biechtgelegenheid. VRIJDAG: Eerste Vrüdag van de maand. uur uitreiken der H. Communie en H. Mis. om leder in de gelegenheid te stellen de eerste Vrijdagen te houden. 7 uur gezongen Votief mis voor de leden van het Genootschap van het Goddelijk Hart. Half 12 en half 4 komen alle •chooljongens biechten, ’s Avonds 7 uur Lof en oefeningen van de Octobermaand ZATERDAG 6 Oct.: 7 uur Broederschapsmis ter eere van het H. en Onbevlekt Hart van Maria tot bekeering der zondaren. Des namid dags van 4 tot 6 en van half 7 tot 9 uur gelegen heid om te biechten, en 7 uur Rozenkranslof. ZONDAG 7 Oct.: feest van den H. Rozen krans; dan eindigt de Zomertüd. Degenen die hun plaats In de kerk willen on- jeggen, worden vrtendelük verzocht dat schrif- •®Uik te doen vóór 15 October aA. bü den heer J- Netten, Appelsteeg, alhier. ZONDAG half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers; 5 uur 8t. Aloysius-Congrega- tie. MAANDAG half 8 8t. Agnes-Congregatie. WOENSDAG 8 uur H. MIs. waaronder alg- H. Communie der schoolkinderen; *s avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. DONDERDAG van 8—7 uur biechthooren. VRIJDAG half 8 gezongen H. Mis; *8 avonds 7 uur Lof. ZATERDAG van 5—8 uur biechthooren. Negentiende Zondag na Pinksteren. Mis: Sa lus’ populi. 2e gebed v. d. H. Hleroymus, Be- lijder en Kerkleeraar. Prefatie v. d. Allerh Drieeenheid. Kleur: Groen. Allen worden wü geroepen tot het bruilofts maal des hemels. Maar om daaraan te kunnen oeelnemen moeten wü de oude mensch. d.i. de zonde, in ons dooden en leven een nieuw leven, gesierd met het bruiloftskleed, der heiligmaken de genade Epistel en Evangelie.) Prüzen wü God om onze roeping tot de hemel (AlleluJa vers). maar bidden wü Hem ook, dat Hü alles, wat voor nss beletsel is voor den hemel, weg- neme (Graduale en Gebed) Vragen wü. dat het H. Misoffer ons heilzaam moge zün (Stll- gebed), ons geve voort te gaan op den weg des Heeren iCommunio) en onze heilige Communie ons de kracht verleene Gods H. Wet aan te hangen (Poetcommunio). Want dan zullen wij eenmaal behooren tot de uitverkorenen en God zal ons heil zün. onze Heer in eeuwigheid. (In troïtus). WOENSDAG: feestdag van de H. Theresia van het Kindje Jesus Wü vragen de medewer king der geloovlgen door het offeren van kaar sen bü de beeltenis der machtige Heilige. DONNDERDAG-avond van 6 tot Ui gelegen heid om te biechten. VRUDAG: Eerste Vrüdag van de maand, bü- zonder toegewüd aan het goddelük Hart van Jesus, om 9 uur gezongen H. Mis met uitstel ling van het Allerheiligste. Op den gewonen tüd biechthooren voor de kinderen, welke Zaterdag morgen onder de Kindermis communlceeren. In de Octobermaand lederen avond om 7 uur Lof met Rozenhoedje en gezangen ter eere van Maria, de Koningin van den allerheillgsten Ro zenkrans. Degenen, die in dtt Rozenkranslof te genwoordig zün, kunnen telkens een aflaat ver dienen van zeven jaar en zeven quadragenen. Zü. die het Lof tien keer bügewoond hebben kunnen na gebiecht en gecommuniceerd te hebben een vollen aflaat verdienen. Zü. die om wettige reden verhinderd zün het Rozenkrans lof bü te wonen, kunnen als zü 't Rozenhoedje met de Litanie van Maria en het gebed van St. Joseph bidden na het ontvangen der H.H. Sa cramenten dezelfde aflaten verdienen. Wü ver wachten in de Octobermaand een talrüke en trouwe opkomst des avonds in het Lof, terwül wü de versiering van het Mariabeeld met bloe men en kaarsen in de godsvrucht der geloovl gen ten zeerste aanbevelen. Moge in de Octo bermaand de groote liefde der parochianen tot de Rozenkrans-Konlngln op de duidelükste wüze blüken ZONDAG: Hoogfeest van de Koningin van den allerheillgsten Rozenkrans met vollen af laat. Eucharistische dag in oze kerk, den ge- heelen dag uitstelling van het Allerheiligste. Om half 7 plechtig Lof, feestpredikatie en groote Processie ter eere van Maria, de Koningin van der allerheillgsten rozenkrans. Eiken dag van 2 tot 6 uur Is onze kerk geopend om den geloovl gen gelegenheid te geven Jesus In Zün Altaar sacrament te komen bezoeken. In de komende weken zal het parochiaal St. Radboud-Comité bü de parochianen rondgaan voor onze R.K. Unlversiteit. Het doorluchtig Episcopaat van Nederland verwacht van lederen Katholiek minstens een büdrage van 10 cent tot Instandhouding van de Unlversiteit. Om deze reden bevelen wü deze collecte ten zeerste in de milddadigheid der geloovlgen aan. N B. Zondagavond wordt dus om half 7 met een plechtig Lof met Veni Creator de October maand geopend. In de Octobermaand Is er lederen avond om 7 uur Lof met oefeningen ter eere van Maria, de Koningin van den H. Ro zenkrans. Wü durven hopen dat al degenen, die niet verhinderd zün, de oefeningen der October maand zullen bljwonen. Laten wü gezamenlük komen neerknielen voor den troon van onze hemelsche Moeder Maria om haar machtige bescherming af te smeeken. Laten wü haar eeren en bejubelen met onze lofzangen en onze smeekbeden, laten wü haar vragen om hulp en uitkomst In onze moellükheden en zal ons hare machtige bescherming en hulp doen on dervinden. Laat lederen avond in deze Octobermaand minstens één lid van leder huisgezin tn bet Marialof tegenwoordig zün. Toont u in deze Oc tobermaand echte kinderen van Maria door met ons te komen bidden en zingen, door haar beeld te sieren met bloemen en kaarsen. UW PASTOOR ZONDAG, 30 Sept.: 6 uur voor Eerw. Zuster Ignatla; 7 uur voor overl. familie Burger; 8 uur voorr-Comells Zut als lid v. d. Brielsche Pro cessie, mede voor Petrus Velseboer als lid van de Brielsche Processie; 9 uur voor de overl. familie de Boerde Winter; 10.30 voor het geeetelük en tüdelük welzün der Parochianen. MAANDAG, 1 Oct.: 7 uur voor Cornells Zut als lid van de Brielsche Processie; 7.30 voor Johannes Wüdeman, mede voor Jacobus Schut en Geertrulda van Dük: 8.15 voor den Wel- eerw. Pater Nicolaas Rüken, mede voor Anna Overmaat; 9 uur voor Wilhelmus Overmaat en Agnes OvermaatBruning. DINSDAG, 2 Oct.: 7 uur voor Nelly Groot; 7.30 voor Elisabeth Ros, mede voor Maria Mag dalena BoomHaanraats; 8.15 voor Weleerw. Pater Nicolaas Rijken als Directeur van het Leeken-apostolaat9 uur voor Jacobus de Win ter en Cornelia Maria Bisschep. WOENSDAG. 30 Oct.: 7 uur voor overt, familie KorthovenVeltman: 7.30 voor Bernardus Pe kelharing en Anna Geels, mede voor Cornells Joh. Goes en overl. familie; 8.15 voor weleerw. Pater Nicolaaé Rüken; 9.30 gez. Huwelüksmis. DONDERDAG, 4 Oct.: 7 uur voor Johanna de VosVerver; 7.30 voor Bernardus Köster, mede tot zekere Intentie uit dankbaarheid; 8.15 voor Petrus Westmeüer en Laurens Swees; 9 uur voor Joannes de Jong en Sütje Kobbes. VRUDAG, 5 Oct.: 6.30 voor Eerw. Zuster Ig natla; 7 uur voor hen wier namen In het zie- lenboek zün Ingeschreven; 730 voor Eerw. Zus ter Ignatla; 8.15 voor Johanna de JagerHam; 9 uur voor overl. fam. AdmiraalSmit. ZATERDAG, 6 Oct.: 7 uur voor Christina de MoeiBeemsterboer: 7.30 voor Suzanna Bibo, mede voor Jacobus de Winter en overl. familie; 8.15 voor Jacoba Joanna Broers en familie, mede voor de overl. familie v. WückConün: 9 uur voor Adrlanus van Diepen en Eva Cornelia Butter. ZONDAG. 7 Oct.: 6 uur voor de Eerw. Zuster Ignatla; 7 uur voor Weleerw. Pater Nicolaas Rüken als Geest. Adv. van 8t. Raphaël, mede voor het geestelük en tüdelük welzün der Pa rochianen; 8 uur voor Wed. Cornelia Henneke Admiraal; 9 uur voor Anna BoonOomen; 1030 voor Weleerw. Pater Nicolaas Rüken als direc teur v. d. Mannen-congregatle. Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve: ■MAANDAG. 3e gebed (alleen In stille H.H. Missen) van de Z.Z. Joannes van Dukla en Nicolaas van Furca Polena, Belüders. N B. Het octaaf van den H. Bavo wordt niet gevierd. WOENSDAG. 3e gebed van de Vigilie voor liet feest van den H. Franciscus; 3e van de overbrenging van het lichaam van de H. Clara Geen Credo. Laatste Evangelie van de Vigile. DONDERDAG. Feestdag van den Serafün- schen Vader den Heiligen Franciscus: MIs: Gaudeamus. Gedurende geheel bet octaaf Glo ria en Credo Prefatie van den H Franciscus VRUDAG. Mis van de Z. Felix Meda, Maagd: Dilexlsti. 3e gebed van het octaaf van den H. Franciscus: 3e van de H.H. Placidus en Gezel len. Martelaren. NB. Wegens den eersten Vrüdag is geoor loofd een gezongen Votiefmis van het B van Jezus: Cogitationes. Geen Gloria. 3» gebed van het octaaf van den H. Franciscus, 3e van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 23