PROVINCIAAL NIEUWS 1 I N AT I O N A L E SCHOENEN Men onó: MARKTEN E< Wisselkoersen „Nationaal-Tarief’ sar •"SS’.* I Voor Uw Najoarshoed ’n [HOLLyWOfcDj NIEUWE KWALITEITEN VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1934 LIMMEN WESTERBLOKKER WESTWOUD TEXEL Omzetbelasting ZWAAGDIJK BLOKKER TER AAR BOVENKARSPEL VRAGENBUS ENKHUIZEN Suikerbietensteun Beperking VOlrkenshoudery URSEM Garantie gescheurd grasland HEM TH. SMIT >- HOORN Rog gesteun MONNIKENDAM VENHUIZEN Officieele mededeeling WARMENHUIZEN PETTEN ANDIJK VE1LING-OVERZICH1 Weerbericht ANNA-PAULOWNA SCHAGEN LEVENSVERZEKER I NG-BANK I -WEG LANGS DE NAUER- NASCHE VAART KON. NED. LANDBOUW. COMITÉ Internationaal Landbouw Instituut GASBEDRIJF TELEFOON 13490 NA5SAUSTRAAT 1, HOEK KRUISSTRAAT Wettig Gedeponeerd. Vraagt Uw Leverancier de Crisismaatregelen aardappelen Sociale cursus in „de Streek” i' I bestuurs- Agatha en stappen de zouterijen, die volop aan de le prijs O. v. d. Tegen de rigoureuze beperking van de cent. Ph. de Commlnes 26— dafird 26 cent. Sultan 2832 n de 9 ze Verkooptn*. Ten overstaan van notaris P. de Grient Dreux uit Edam, vond. Donderdag- te wercj Petrus jaar en Margaretha Catharina Out 26 jaar. te rekening van den heer JOt Streek* matigen van Dirk Fan ff ROTTERDAM I met het adres, wijzigingen zijn nadat aange- Zondag 90 Sept, sal de Harmonie „Crescendo" een concert geven in het R. K. Vereeniglngs- gebouw. Een genotvolle avond wordt u beloofd. Laat oud en Jong komen! Aanvang 7 uur o.t. Jonge Wacht Zaterdagavond bijeenkomst voor de drie groepen in het Patronaat onder lei ding van den Eerw. Directeur. Aanvang 8 uur. De Jury bestond uit de heeren Rijksveeteelteonsulent en C. Borst. Voor de rubriek vierjarige geiten: Voorzitter gekozen Bij gehouden stemming ter verkiezing van een voorzitter voor de Banne Binnen Wijzend, is in de vacature ontstaan door het overlijden van den heer J. Groot, ge kozen de heer C. Posch te Binnen Wijzend. Zoet 1.40. 37.40 36.45 1.46% 12.67% 6.15 20.15 de beid een Wai cM Ver goe< kan van den heer J. L. ver bet op Hie der den naa na cM stik ge cM wor ove mai ron reel geh ge den heb K»n mo nee vor op ■n Hol nie elef sch Doe wor en ma dist ten F spil wer ven Jas- bret B wor waa Van een tror de t Het zal zeker in een groot deel van West- Friesland met genoegdoening worden vernomen, dat op Zondag 7 October ’s middags 3 uur een groote landdag zal worden georganiseerd op het zoo heerlijk beschutte terrein van E. van E. te Enkhulzen. De Graal zal er uit geheel West-Prlezland samenkomen en met kleurig beweeg zal met sterk en strak gebaar uitbeelding worden ge geven aan forsche daadkracht. Als spreker zal optreden de zoo gevierde re denaar professor Vollaerts van Hageveld. met een rede, die getiteld zal zijn: „Roomsch Ge weld". Op strooibiljetten zal deze Landdag nog na der worden aangekondlgd. Ziekenvervoer „Het Witte Kruis” ïn ver band met het vertrek van den heer Buiteman is thans door ..Het Witte Kruis” de heer Ra- getlie aangesteld voor het ziekentransport. ÖbNDERDAG, 77 Sept. Vorige Slotkoersen. Heden Concert; In het lokaal van den heer A. Vroling te Hem werd een gecombineerd concert gegeven door de Hoomsche accordeon-vereent- ging in combinatie met het mandoline-septlnet .Amlcltla” op 25 September ten bate van het muziekkorps Vriendenband te Hem. Een en ander werd afgewisseld door "Optreden van de humorist de heer A. de Jong. Geitenkeuring Op het terrein van de Cen trale Veiling werd de Jaarlijksche Geitenkeu ring gehouden, uitgaande van de R.K. Geiten- fokvereeniglng St. Paschalls. Aanvoer 29 stuks. S. de Jong, Overleden Guurtje Kramer, oud 76 Jaren, weduwe van Klaas de Moor. Jan Castricum, oud 86 Jaren, weduwnaar van Stjjntje Sluis. 7.2574 S8.80 - 9.72% 34.61 48 14 32.42% ‘32.37% 37.45 - 36.50 1.46% 12.65 615 20.12LL Oranjevereeniging. 3 October zal de Oranjevereenlglng een filmavond houden. Niet minder dan een viertal films op het Oranjehuis betrekking hebbende, zal worden vertoond. Onder voorzitterschap ri~ Nyslngh te De Wijk te de maandeljjksche gadering van de Eerste Afdeellng van Kon. Ned. Landbouw-Comité gehouden. Floralia De Floraliavereeniging „Wester- Blokker en Omstreken” houdt haar najaarsten- toonstelling op Zondag 30 September en Maan dag 1 October in de zalen van Het Dorpshuis. Burgerlijke Stand. Geboren: Marlet je, d. van -P. Bakker en H. L. Yfs; Cornelia Loulsse, d. van C. H. van den Berg en A. C. Vbtd^ Jo hanna Catharina, d. van J. van Kooten en H. C. Timmer; Sya, d. van C. Hoolmejjer en M. van Boetelen; Cornells Maria, a. van G. M. Berbee en M. A. E. Njjssen. Ondertrouwd: K. Hakof en E. Woudenberg. M. C. van Stein en M. Leering; A. 8. Kroon en Mijn Stoop’s Bad was Vogel wenscht geen de strijdbijl: h” die wordt gegarandeerd, nadat reeds zou zijn opgeheven. Besloten werd zich eenige redactioneele bracht, accoord te verklaren. 1734.66 H.A. werden koopers de heeren Pauw Sz Wals uit Amsterdam voor t 29.244. Perceel 10. Welland te Monnikendam groot I Bessellng. 1.05.59 H.A. Kooper; H. Hello, Purmerend voor f 662. Perceel 2 Ongeval Bij het kruispunt Zwaagdijk Boekert werd de heer J. Smit van Twlsk op, zijn rijwiel door een luxe outa, bestuurd door’ den heer Vrient van Andijk, in de flank aan gereden. De heer Smit werd eenige malen over den kop geslingerd en moest zich onder genees kundige behandeling stellen, waarbij bleek, dat hl) een ribfractuur had opgelooen. Het rijwiel was totaal vernield. DejUdeellng Wegen en Verkeer van den BB. N. bericht, dat MQkens bekendmaking van Ge deputeerde Staten van Noord-Holland, a de algeheele gesloten verklaring voor alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen van den weg langs de Nauemasche Vairt tusschen den Noorder IJdljk en dén Provincialen weg BuitenhuizenZaandijk en de boerderij van K. Crok, gesloten verklaard Is voor het berijden In Zuidelijke richting met alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen. A. M. M. van den Berg; O. F. J. van den Berg en M. A. Kroon. Getrouwd: G. Boontjes en N. van,Dalen; C. L. van Oudenaarde en M. Geluk. Overleden: D. de Jong 41 j. Alles zou wel beter gaan als de afzet niet enkel beperkt bleef tot het binnenland en België, maar Indien ook Duitschland kon be diend worden. En al Is aldaar de behoefte aan bloemkool groot, de oetallngsmoeilljkheden zijn zoodanig dat de handel, die nog een groot deel van zijn aardappelvorderingen moet blnnen- icrijgen, er weinig voor v oelt om den achterstand en de risico’s te vergrooten. Voor de eerste soort wordt geregeld besteed f 5 i f 8; tweede soort 2 A t 4 en derde soort 1.50 1 2.— per 100 stuks. Enkele willige dagen loopen er door met hoogera prijzen, zooals Maandag JJ., toen de eerste soort tot 12.0 en de tweede soort tot 6.50 liep. De mindere kwaliteit krijgt flinken steun van inmaak zijn, de Van een der aangesloten organisaties werd de klacht ontvangen, dat op de garantie Voor sui- kerbletenbouw was gekort, nadat de bieten reeds waren gezaaid. Besloten werd een en ander ter kennis te' brengen van de zoo juist ingestelde Akkerbouw- centrale met het verzoek te bewerken, dat deze korting niet zal doorgaan. Het wetd noodzake lijk geacht, dat dergelijke ingrijpende maatre gelen in den vervolge vóór het zaaien worden bekend gemaakt. Bij de aangesloten organisaties is een onder- Boek Ingesteld naar gevallen, waarin van arti kelen, bij verkoop naar het oordeel der organi saties ten onrechte omzetbelasting wordt gehe ven. Het resultaat daarvan is besproken met de bevoegde overheidsinstantie. In verband hier mede werd besloten ten opzichte van verschil lende artikelen op vrijstelling van omzetbelas ting aan te dringen. Van de aardappelen hebben we nog een dagelijkschen aanvoer van circa 206 balen Duke en idem zooveel late soorten. Van de Duke wordt weinig geëxporteerd, zeer veel ligt hier in opslag. De prijs wordt gehand haafd op f 035 per baal; de noteerlng voor Eigenheimers en blauwe is gemiddeld f 135 «i 130. De prijs voor de goedgekeurde pooters stelt zich op ongeveer 3.— per baal. Slaboonen worden weer ruim aangevoerd, tneerendeels in geringe kwaliteit. Dit in aan merking genomen is de noteerlng niet zoo slecht, voor de dubbele betaalt men tot f 130, voor enkele tot f 0.80 per zakje. Uien vinden geregeld koopers, doch de prQs is laag vooral voor de kleine sorteering. Groote uien komen tot 090, grof tot 1.met drie lingen en nep is het leeljjk mis, waarvoor slechts 0.35 A 0.50 en 0.80 A 1.per baal betaald wordt Van de koolsoorten wordt rood het best ver kocht die geregeld voor bet mooiste goed tot f 2 80 kan komen, geel is minder in trek bij een noteerlng van 130 A 1.90 en-wit komt men moeilijk kwijt voor den minimumprijs van 0 60. een deel gaat geregeld naar de belt De teelt van bieten of kroten gaat hier lang zaam maar zeker teniet, de opbrengst is steeds miniem. Momenteel gelden ze ook slechts 0.60 voor groote en 1.voor kleine per 100 kilo We besluiten dit keer met een portie druiven, die enkele keeren per week werden atngevoerd en tot 24 cent per kilo opbrengen. komlng aan de verbouwers die geen uitpootvergunnlng bezaten aardappelen vermalen zijn. Deze evenwel geen succes gehad. Rubriek gehoornde en bonte geiten: le prijs Am Egberts. Rubriek Medaille geiten: Meer. Rubriek lammeren: le prijs Am. Egberts, 2e prijs C. Lek, 3e prijs D. v. d. Hoorn. Het algemeen oordeel der jury was, dat de j---ouciere geiten waren minder goed, vooral wat het beenwerk betreft waarin nog veel verbeteren moet. Burgerlijke Stand over de maand Augwstws. Geboren: Petrus Maximillanus. z. van Ja cobus Severinus van Baar en Maria Aleida van. Llerop; Margaretha. dochter van Lauren- tius Dekker en Maria Mekken; Cornelia, doch ter van Cornells Tijm en Maria Spaans; Ca tharina, dochter van Laurentlus van den Berg en Margaretha Put. Gehuwd: Jacobus Betjes 31 jaar te Aker sloot en Catharina Stet 27 Jaar te Warmen hulzen; Cornells Meijer 26 jaar te Schoort en Anna Adriana Relnders 25 jaar te Warmen hulzen. Overleden: Arte Berkhout 37 Jaar weduw naar van Trijntje Wit. 7.24% 58 95 9.72% 34.52 4814 Hoogste stand: 771.6 te München. Laagste stand: 741.7 te Vestmanör. Verwachting: Zwakke tot Zuidelijke tot Zuid-Oostelijken wind, nevelig tot licht of half bewolkt, weinig of geen neerslag, weinig verandering in temperatuur. a>n op 636, onder 6.45. Licht op 7.15. Maan op n.m. 8.48. onder nun. 131. Laatste Kwartier 30 September. De zomer heeft zijn plaats Ingeruimd voor den herfst en meer nog dan de datum, heeft de sterke wisseling in temperatuur ons dit doen gevoelen. De warme nazomer was voor de bloemkool fataal een groot deel v^n het ge was verviel tot uitschot en gelukkig is thans dit proces tot staan gebracht en fleurt de boel weer op. Ook op het prjjsverloop was het koudere weer direct van Invloed en ofschoon de prijs niet van dien q^ird is, dat isder tevreden kan zijn, mag men toch van geluk spreken dat bij zulke groote aanvoeren het product vrij geregeld wordt afgenomen. «uiov XVZU.J., pi otturvjc, 3e prijs Jaantje, Ant. Mol; Op 1 Oct. a.s. zal onze eenlgste vrouwelijke Hoogervorst ambtenaar ter secretarie, mej. Z. van Goor. - haar koperen jubileum als typiste aldaar vieren. ENKHUIZEN. (Wekelijksche Graanbeurs.) Grauwe erwten f 1519, vale grooU Wyker vale f 913, bruine boonen mosterdzaad f 25—26, karw maanzaad f 78. Burgerlijke Stand. Geboren: Cornells, z. van Frans Witte en Wilhelmina Bakker; Hen drik Jan, z. van Cornells Veldhuisen en Aron- -dlna Christina Monté; Dirk, z. van Pieter Bak ker en Cornelia Koorn. Overleden: Jacob Roeper, 72 J., geh. met Cornelia Eelman. Graalwacht Vrijdagavond om half acht re petitie van „Lldwina", 4e en 5e afdeellng. Za terdag om half acht declamatie. Zondag na de Hoogmis leidstersbljeenkomst. Om half drie inkleedingscursus. Van drie tot 4 uur club voor de kleine Congregatie. Na de Congregatie club voor de grooten. Excelsior. ivgen ae rigoureuze Beperking van de var kenshouderij op de bedrijven met gesteunde ge wassen, werden bezwaren geopperd. Van de be langhebbende was een voorstel ontvangen, waardoor aan tal van bezwaren zou zijn tege moet gekomen. Medegedeeld werd, dat het Bu reau een en ander heeft besproken met den betrokken regeeringscommissaris, die nauwkeu rige overweging toezegde. Medegedeeld werd, dat een verhooglng der spek-prijzen ten einde hiermee de zware var kens in prijs te doen stijgen, door de-Ned. Vee houderij-Centrale niet mogelljk wordt geacht, aangezien thans reeds op die wijze steun aan den prjjs der zware varkens wordt verleend en hitehnede niet verder kan worden gegaan. Tegen het ontwerp-adres van de Centrale Landbouw Organisaties betreffende steun- garantie gescheurd grasland, zijn verschillende bezwaren gerezen. Door het Bureau werd uiteengezet, dat het niet de bedoeling is dengene die grasland scheurt ’n vergoeding te geven, doch hen enkel de gatantie te geven dat den op dit land geteel- den producten nog eenige jaren ’n bepaalde prijs de steunregeling In het Patronaatsgebouw te Lutjebroek werd' een gecombineerde bijeenkomst gehouden van de besturen der L. T. B., 8t. Deus Dedit en de Hanze uit de Streek parochle’s Bovenkarspel, Grootebroek, Lutjebroek en Hoogkarspel ter bespreking van een te houden sociale cursus in de geest van ’t vorig Jaar. De heer J. La- hemd opende met een uiteenzetting van de plannen, de gedachte wisseling. Spr. memoreerde dat de cursus van 1 vorig Jaar door 84 deelnemers was gevolgd. De on dervinding bracht echter aan het licht, dat deze cursus te eenzijdig was gehouden en daarom verheugd het spr. dat thans de opeet is, dobr de drie groote organisaties een meer algemeen programma op te zetten. De heer B. Machielse gat daarop een overzicht van de serie lezingen, 14 in aantal, die gehouden zul len worden. Na ëenlge bespreking ging de ver gadering met den opzet accoord. De kosten per deelnemer werden op 1.gesteld. ^Besloten werd op Dinsdag I De verlaging van den steun aan de roggever- bouwers, door middel van de vermindering der denatui^tie-vergoeding heeft bij deze verbou wen groote opschudding veroorzaakt. Daar men vreest, dat het bij deze eerste verlaging niet zal blijven, is er groote animo voor het zoo spoedig mogelljk afdorschen van den oogst, hetgeen de 'kerkgelegenheid ten plattelande nadeelig zal beïnvloeden. Besloten werd een en ander in de vergadering van dagelijksche besturen der drie CL.O. met den betrokken Regeerihgscommlssa- ris te bespreken. Burgerlijke stand Geboren: Jan, Cornells Kaper en van Trijntje Catharina Anna Marie, dochter Blaauwboer en van Vacabo Denterfaa Ondertrouwd: Theodorus Wilhelmus Kroon, oud 35 Jaren, bloemist te Anna Paulowna en le prijs Nelly, C. Hoogervorst Azn.; 2e prijs Anna, Wed. J. Hoogervorst. Rubriek oudere geiten: le prijs W. Hooger vorst Azn., 2e prijs Baartje, wed. J. Hoogervorst; 3e prijs Jaantje, Ant. Mol; eervolle vermelding Vraag: Kan men waterproof stof (regenjas) verven’ Zoo ja, hoe moet dit gebeuren? Antw.: Bij den drogist zijn hiervoor middelen aanwezig, welke u kunt koopen en waar u de gebruiksaanwijzing bij krijgt. Vraag: Kunt u mij ook zeggen hoe Ik irissen moet behandelen wanneer ze uitgebloeid zijn en weer in derfffcrond moeten? Moet ik ze soms in den grond laten staan? Antw.: Ingeval het een bol-lris is moet de bol elk 'jaar worden opgenomen als ze uitge bloeid is en van ^ind September begin October opnieuw worden geplant. Een plant-lris moet altijd in den grond blij ven staan. Voetbal Vanwege den grooten missiewed- strijd tusschen het Aartsbisdom Utrecht en het bisdom Haarlem zijn zoowel voor SR.C. I als voor de S.R.C.-junioren as. Zondag geen wed- M.’lkprijs Door de Kaasfabrlek is over het strijden vastgesteld. tijdvak 1731 Augustus uibbetaald f 130 per kilo vet. Aanbesteding Bij de alhier gehouden aan besteding van het bouwen van een woonhuis voor rekening van den heer P. Kramer Kamperduin is ingeschreven als volgt: D. Nieuw land te Schoor! f 2944. W. Hartog te Schoor! 2785.—. E. Roozing te Petten 2692.—. C. Vriesman te Petten 2545. K. Bouwes te Burgervlotbrug f 2384.—. Het werk is gegund aan den laagzten in schrijver. ^Besloten werd op Dinsdag 23 October de cursus te openen met een bespreking van het nut en de noodzakelijkheid van sociale ont wikkeling. Besloten werd dat elke deelnemende organisatie in zijn plaats propaganda voor den cursus zal maken om te trachten het getal cursisten nog hooger op te voeren. De volgende sprekers verklaarden een spreekbeurt te ver vullen. Kapelaan van Diest, Grootebroek; Ka pelaan Bisschop. Lutjebroek; kapelaan v. d. Vliet. Bovenkarspel; de heer B. Machielse, hoofd R.K. Tuinbouwschool te Grootebroek; terwijl met meerdere sprekers nog wordt on derhandeld. Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oslo New York (cable) Rome Praag Madrid Mededeeling werd gedaan van de C van het bureau ten gunste van een tegemóet- --1 van aardappelen. en wier actie heeft Bifrgemeester en Wethouders der gemeente Enkhulzen brengen ter algemeene kennis, dat de gas- en electriciteltsverbruikers In de ge-‘ meenten povencarspel, Grootebroek, We»ter- xneenten Bovencarspel vóór 5 Oct. as. schrif- telijk opgave moeten doën aan het gasbedrijf te Enkhulzen Indien zij in aanmerking willen ko men voor vrijstelling van omzetbelasting, inge volge circulaire van de inspectie der invoerrech ten en accijnzen. Ingekomen was een schrijven van den Minis ter van Economische Zaken, aangaande uit- noodiglng van den voorzitter van het Intern. Landbouw Instituut te Rome, tot aanwijzing van gedelegeerden voor de twaalfde algemeene vergadering van dat Instituut op Maandag 22 October 1934. Het bureau heeft geantwoord, dat het Kon. Ned. Landbouw-Comité ditmaal geen gebruik van de ultnoodiglng zal maken, in verband met het houden van zijn algemeene vergadering op 19 en 20 October aj, waarop hét 50-jarig be staan van bet Landbouw-Comité zal worden herdacht. Bouwterrein 0.02.50 H.A. C. Zanen, M’dam f 110. Perceel 3 idem 0.02.50 H.A. idem f 100. Pérceel 4 Idem 0.02.50 H.A.- H. Hello, Purme rend f 80. Perceel 4 idem 0.02.50 H. A. idem f 100. Perceel 6 Idem 0.02.50 H.A. Idem f 90. Perceel 7 idem 0.0230 H A. Visser, Zaandam voor f 80. Perceel 8 Idem 0.02.50 H.A. idem f 80. Perceel 9 idem 0.0230 H.A. Idem f 80. De perceelen 114 in totaal f 30.626 niet gemijnd. Burgert, stand Overleden: Jan de Waard 78 jaar z. van J. de Waard en Ljjsbeth Uidam. Geboren: Petrus Adrianus z. van Adrianus Vermeulen en Agnes Conljn. Getrouwe): Gerardus, Antonlus Boerlage 32 Voetbal Zondag 30 September: V. I O. 8. I—Con Zelo I 2.30 uur O.t. V. I. O. 8. Jun, cCon Zelo Juni, b 1 uur O.t. Con Zelo Jun a V. L O. 8 Jun. b. Ala opening van het nleuwe seizoen zal V. I. O. S. nog een vrlendschappelijken wed- Aute in de sloot Woensdagavond om streeks half negen reed een melkauto van de Prinses, bestuurd door den chauffeur M. T. op den Ursemmerweg in deze gemeente. Bij het passeeren van een luxe auto van den hakker W. K. haalde de melkauto vermoedelijk te veel naar links uit, reed een nieuwen paal van het electrisch net omver en geraakte ten slotte in de sloot. De auto was geladen met leege melk bussen. die in het rond werden geslingerd. De geheele Schermer geraakte door een en ander zonder licht en de draden van het electrisch net lagen verspreid over den weg. De Hjnwerker van het bedrijf, de heez P. J. Oudejans, werd direct gewaarschuwd en zette het gedeelte van den Schermer zonder stroom. Spoedig werd het net hersteld, zoodat na ruim een uur vertra ging wederom stroom geleverd kon worden. De vrachtauto werd den volgenden morgen uit het water gehaald. Gelukkig liep alles zonder per- soonlijke ongelukken af. De Rijkspolitie uit Kamer van Koophandel Zaterdag 6 Octo- Oudendijk heeft de zaak In onderzoek. De scha- ber as. zal een vergadering worden gehouden de. toegebracht aan het net zal worden ver- van de Kamer van Koophandel, waarin de heer goed. Esser afscheid zal nemen als secretaris der Kamer en dr. Drossaart van EAisseldorp als Het werk aan het kanaal De werkzaamhe- zoodanig worden geïnstalleerd. den aan het kanaal te Rustenburg vorderen Ramlanuneren Vanwege het Texelsoh snel. Na enkele dagen zal Rustenburg in tweeën Schapenstamboek in Noord-Holland zal de be- «Dn gedeeld, zoodat men uit de Schermer alleen kende markt van geregistreerde ramlammeren over de brug in Rustenburg kan komen. De weg dit jaar te Hoorn worden gehouden op Zater- uit de Schermer is thans voor alle rij verkeer i f dag 6 Oct. vm. 9 uur op de Veemarkt, aan de or<le. zoodat men uit de Schenner over Rusten-, voormalige kazernezijde. bur8 langs de Ringvaart over den grooten dijk' weer naar Ursem kan rijden. het nieuwe seizoen, zal strijd spelen tegen Con Zelo. Wij hopen dat In het komende seizoen de be langstelling voor de wedstrijden minstens zoo groot zal zijn als 1 vorige jaar. Vooral nu V. I. O. 3. in de 2de klas van den D. H. V. B. uitkomt met zware tegenstanders, zal het peil der wedstrijden aanmerkelijk worden verhooogd. Vraag:' Ik ben werkloos. 65 jaar oud en ge organiseerd. Doch ik teeken op de lijst voor Maatschappelijk Hulpbetoon. Nu krijg ik ouder domsrente en vernam gaarne hoever dit strekt. Wordt zulks geheel of 2/3 gekort op den ont vangen steun? Antw.: Indien het rente betreft van het hoofd van het gezin, dan komt zij geheel in minde ring van den steun: Indien het ouderdomsrente is van een inwonend lid, komt zij voor twee derde in mindering. Vraagbetreffende loten. Antw.: Geen enkel lot. dat ons ter contro- leering werd zangeboden. ia uitgeloot. Vraag: Hoe laat zijn 's Zondags de H. Missen is de 8t. Guduje te Brussel’ Antw.: Ons niet precies bekend. Als wtj ons goed herinneren wordt er op elk half uur een H. Mis opgedragen en om 10 uur een Hoogmis. Vraag: Ik heb een zoqn die matroos wil wor den. Kunt u mij ook zeggen waar ik my moet vervoegen? Hoe oud moet hij zijn? Antw.: Wend u om inlichtingen tot den di recteur van de Zeevaartschool Nieuwe Vaart 3. Amsterdam; den directeur van de Zeevaart school, Ankerpark 27, Den Helder of tot den directeur van de Zeevaartschool, Pieter de Hooch weg 129, Rotterdam, of dien te Texel of Terschelling. Vraag: Wanneer vertrekt de Holl. Bedevaart naar Kevelaar en is het geoorloofd dat een Alkmaarder zich daarbij aansluit? Am een plaats een bedevaart organiseert, kunt u mH dan tevens den naam van den secretaris geven? Antw.: Wjj meenen, dat er dit jaar geen be devaart uit Holland meer naar Kevelaar gaat. Vraag: Hoe moet men peren inmaken? Antw.: De tijd van steriliseeren hangt af van het soort. Suiker voegt men bij naar smaak. Indien men de peren schilt of in partjes doet, moet men ze dadelijk in water leggen, anders worden ze bruin. Wil men ze rood hebben, zoo kookt men evenjaat water en suiker op een zacht vuur .gHoudtl men ze liever blank, zoo doet men ze c®Zeerst in piina kokend water en kookt ze ruim M zondeq toevoeging van suiker even op een ”3 heet vuur. Wanneer ze bekoeld zijn, doet men ze in de flesschen, voegt er een suikeroolossing bij en steriliseert 20 minuten. Vraag: Zoudt u mij eenige inlichtingen kunnen geven over het natuurverschijnsel het onweer? Wat is onweer en wat is het zs- weerlicht? Licht het voor het onweer of andersom? Wat is de snelheid van het licht en geluid? Antw.: Onweders zijn met zichtbare (bliksem of weerlicht) en hoorbare (donder), electrische ontladingsverschijnselen, gepaard gaande con- densatieverschijnselen van den atmosfcnschen waterdamp. De donder ontstaat, doordat ten gevolge van de hooge temperatuur, door den bliksem teweeggebracht, plotseling een hoeveel heid water der lucht in waterdamp wordt omge zet, waarbij het volume ruim 160 maal zoo groot wordt om daarna weer in te krimpen. Hierdoor ontstaan trillingen der lucht, die wij als donder waarnemen. Hij ontstaat gelijktijdig met den bliksem, doch wordt later waargenomen daar het geluid zich langzamer voortplant dan het licht. Gewoonlijk is de donder geen oogsnbllk- kelijke knal doch een rollen, dat Langer of kor ter aanhoudt. Uit den tijd, die tusschen het zien van den bliksem en het hooren van den donder verloopt, kan men den afstand van het onweder berekenen. Vraag: Wat is oe mooiste weg per auto van Amsterdam naar Den Helder en hoeveel K.M.? Antw.: Amsterdam. Zaandam, Koog a. d Zaan, Zaandijk, Wormerveer, Krommenie, Uit geest, Llmmen, Helloo, Alkmaar, Schoorldam langs Noord-Holl. Kanaal), De Kool, Den Hel der. Totaal 96 KM. Vraag: Hoe moet men rijden met den auto \an Amsterdam naar Lage-Zwaluwe en hoe veel KAL.? Antw.: Mooiste weg is Amsterdam, Haarlem. Hillegom, Lisse, Sassenheim, Oegstgeest, Voor schoten, Voorburg, bglft, Rotterdam, Dordrecht, neming. Wlllemsdorp. MoeroUk, Lage-Zwaluwe. 106 k m wil bezoeken, kan hem om die qualll Adolf Kolping Zondag speelt het eerste elftal thuis tegen Steeds Hooger 1 van Rjjpwe- tering. De wedstrijd vangt a>n om half drie en ongetwijfeld zal er veel belangstelling zijn, voor al nu het voor de competitie geldt De overige elftallen hebben vrijaf. Grobt Llmmri-polder Op de Polderkamer werd gisterochtend een voltallige vergadering gehouden door het bestuur. Hier was aan de orde onderzoek der geloofs- I Cornelia Catharina Revers, oud 22 Jaren, zon brieven en Installatie der gekozen bestuurs- beroep te Behagen leden. Getrouwd: Koenraad <fe Boer De heer J. Adrichem werd geïnstalleerd ais Maria Boon. Heemraad en de heeren J. P. Kuys en J. Al als hoofdingelanden. De heer J. J .Nieuwenhuysen werd weder om als secretaris herkozen en de heer J Nuyens als penningmeester. Bij de rondvraag werden enkele huishoude lijke zaken besproken. Voor 217.20 por jaar vorzokort Mn 30-jarige bij overlijden vóór zijn 65ste jaar12.000. bij leven op 65-jarigen leeftijd keuze tusschen: Mn uitkMring inMnsvan 8.000. öf een premlevrije ultkeerlng bij later overlijdenvan 12.000. Schouw De groote schouw over vaarten, wateringen en alle slooten, in den Groot- Llminerpolder zal worden gehouden op Woens dag 18 October 1934. Q 4K f 15—18, L J 11—14, 9—9 25, afdeellng lammeren goed -was; Zaterdagavond 8 30 nm. repetitie voor de leid sters van Hoorn, de Streek, Wervershoof en Zwaagdijk in Hoogcarspel. t Is voor den Land dag op 7 Oct. -^Dengenen die niet komen kunnen wordt ver zocht berichte te zenden aan mej. Rle Flultman, Spaansch Leger, Enkhulzen. AU Hoofdconsul voor Noord-Holland van den Ned. Bond tot bet Redden van Drenkelingen rust oa. de taak op mi), te letten op de belangen der reddingsbrigades In genoemde provincie. Dat ik die opdracht ten opzichte van de Haarlemsche Reddingsbrigade ook uitoefen als oprichter es> oudvoo»zltter. spreekt vanzelf. Dezer dagen ontxlng Ik van het bestuur der HRB. een circulaire waarin oa. staat: .JtvenaU vorige jaren geschiedde, wendde het bestuur zich ook thans tot de directie van Stoop's Bad met het verzoek, een oefenuur voor de Haarlemsche Reddingsbrigade beschikbaar te stellen, voor het as. winterseizoen. Tot ons groot leedwezen be richtte genoemde directie, thans voor onze bri gade geen oefenuur me>r beschikbaar te heb ben.” Natuurlijk Het deze mededeeling mij niet on beroerd: de H.R.B.. sinds de oprichting van Stoop’s Bad in den winter aldaar oefenende, ont vangt de mededeeling ..er Is geen oelenuur meer beschikbaar": Dat werd me te sterk en ik besloot op onderzoek uit te gaan, zoowel bjj de H RB aU bij de directie van Stoop's Bad. Uit zeer be trouwbare bron in de brigade vernam Ik, dat de heer de Vogel zich geutt had. dat het bezwaar hierin ligt, dat de heer Schmidt voorzitter der brigade Is. onderhoud met den directeur van kort en krachtig: de heer uitleg te geven. Blijkbaar U de strijdbijl: ..Stoop's Bad contra Sport- londsenbad". die wel. na de stormachtige ver gadering van verleden jaar begraven achtten, wederom opgegraven en nu U getracht de bri gade in haar bestaan te treffen. De brigade, die een algemeen belang dient I De brigade, die optrad, wordt de gelegenheid tot oefenen In den winter bemoeilijkt. De brigade beeft, se dert de oprichting van Stoop's Bad daar eiken winter geoefend en nu U die gelegenheid bruut afgebroken. Indien echter de heer Vogel meent, dat ook de brigade hiermee gebroken U. dan onderschat hij haar activiteit. Bnkele vrienden der vereenlglng hebben geld bijeen gebracht en maken zoo de voortzetting der oefeningen, nu In het SpoTtlorfdsenbad te Amsterdam moge lljk. De geschiedenis repeteert zich: Toen In de omgeving van Haarlem geep overdekte Inrichting waa, ging men naar Amsterdam, naar het Zul- derbad. Nu. jaren later, gaat men wéér zich in Amsterdam oefenen, om ook In den winter iiaraat te zijn, zoo noodlg bij nacht en ontij aulp te bieden wanneer de zaak niet zoo treurig was. zou men er toch ook nog Mn troolljken kant aan opmerken: de heer A. Stoop werd bij gelegen heid van de opening van Stoop's Bad. gloor H. V. O. B. Zlgnea en Haarlemsche Brigade tot Buitengewoon Eerelld benoemd. Dit «erelid- maatschap werd door wijlen dr. W. B. Meren» en ondergeteekende, namens de drie vereenl- tpngen aangeboden en werd, gaarne aangeno men. Indien nü de heer Stoop zijn eigen in richting. waardoor we steeds^ «rkenteljk^bHJjen. den 'directeur den toegang geweigerd worden! Voorwaar een fraaie toestand A. J. MKYERINK. Hooldoonsul voor Noord-Holland. ALKMAAR. 28 Sept. Aanvoer 74 stapels, 42 Fabr. kl. 30. Handel matig. AMSTERDAM. 37 Sept. Elervelllng. Hoogste Prils 4.00. mlddelpru» 3208-80. laagste prijs 1.70 330. Bendeleren 3.00. Dagaanvoer 100.000 stuks. Weekaanvoer 360.000 stuks. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK. 4000 KO. Aardap pelen: Blauwe Eigenheimers 3.403.50, Drielin gen blauwe 4. Kleine Bevelanders 3.90320, 6600 K G PMn 0.001.00, 34000 K.G. Roode Kool 6.10 3 90. 6000 K.G. Gele kool 1.603 10. 77.000 K.G Vroege Witte kool 0.600.90. 4300 K.G. Gele Nlen H703.30. Grove 2202.50. Gele Drle- Deensche Witte kool 1.70—1.90, 35000 K.G. Uien llngen 1.10—1.30. Gele Nep 3—3.30. 4700 stuks Blomkool Le eert 6.10—180 Iteus lichte 4 104.60. Idem Se soort 130—3.00. H OOO KG Bleten 0.40—130. 4300 Rammenas 133.10. BOVENKARSPEL. 27 Sept. ..De Tuinbouw" 440 ba&l aardappelen: Due 9005 cent, Blauwe i 40-1 50. ElgiAh 1.30-135 per baal. 530 baa! Uien: grof 0301.00, groote 0.751.15, drifllngen 30—60 cent, nep 0.60-^1.00 per baal 53000 stuks Bloemkool: I 570—1120. U 2.90—S.lO. in 130— 3 10 oer 100 stuks. 1300 K.G. Roode kool 2.10— 1M. K.G. Gel. kool 1.70-330. 10900 K.G. Witte kool 0080 cent per 100 K.G. 37 zak enk. Slaboonen 035—1.10. 300 zak dubb. Slaboonen 4^_-95 cent per 15 K.G. 9800 K.G. Bleten, groote 4060 cent, kleine 70 cent per 100 K.G. 7 zak SnUbóonen 45—75 cent. 36 baal Wortelen 3545 cent. BLOKKER. 26 Sept. „Op Hoop van Zegen Aardappelen 2.10—330. Komkommers 1.10—130. Gele kool 1.10—1.70. Slaboonen 5.40—720. Snij- boonen 10.po—16 00. R. Victoria 18.00—36 00, Transparant 10.6016.10, Sinjeur 9.30—1430. Bonne Louis 13.0024.00. Hardy 1130—14.70, Triumph 8 70—17 30, Maagd 430—6 40. Kozijn 6 008.00. Meloenen 9.0017.00. Druiven 17.00— 25 00. Tomaten 3.00—3.00, Gleser Wildeman 4 90 8 30, Augurken 4.00-17.00. BOVENKARSPEL. BloembollenveUlngver. ..West- Frlealand" Voor lete mindere belangstelling werd een flinke plantgoedvelllng gehouden, waar door de prijzen voornamelijk van Murillo. La Lelne dn Copland lets Inzonken. Hiervan schijnen de kweekers genoeg te hebben. Goede soorten de den nog weer een goeden prijs Noteerlng wm voor: Artus 1519 cent. Brillent Star 5565 ct„ BerUI 85 cent. Couronne d' Or 5065 cent. Cra- molsle Brlllant 1318 cent. Couleur Cardinal 3343 cent. Due de Berlin 26—60 cent. El Torea dor 5565 cent Electra 3638 cent. Flamingo 1518 cent. Fred. Moore 3428- cent, Gen. de Wet 6570 cent. Gele Prins 36 cent. Grand due 60 cent. Hobbema 1016 cent. Ibis 3346 cent. King of the Yellow 3638 cent. La Reine 10—17 cent. Lady Boreel 3032 cent. Murillo 1022 cent. Moore 2328 cent. Mon Trésor 6075 cent. Van der Hoe! 4656 cent. Van der Neer 3638 cent. Oranje Nassau 0.85—1.00. Peach Blossom 60 cent. Prosperity 1933 cent. Prins van Oostenrijk 34 46 cent, Proserpine 3333 cent. Pink Beauty 30 34 cent. Rijzende Zon 3850 cent. Rose la Reine 1316 cent. Rose gria-de-lln 1319 cent. Scarlet due 3448 cent, Sollta 1.701 85. Scarlet Cardinal I 10. Sunburst 1.30. Vuurbaak 38 cent. Vermilion Brillant 3340 cent. Witte Valk 60 65 cent. Witte due max 3650 cent. Albino 46 55 cent. Baron de la Tonnaye 17 cent, Bartlgon 3032 cent, Clara Butt 1016 cent. Clio 30 cent, Euterpe 13 cent. Fsrncombe Sanders 3630 cent. Inglesc. Yellow 10—17 cent. Ingl Pink 10—14 cent. Iris Wedgewood 2484 cent. Lord Oernavon 17 cent. La Candeur 33 cent. Mad. Krelage 35 cent, Pr. Elisabeth 24 cent. Pr of Haarlem 18 cent. Ph de Commlnes 3640 cent. Red Stan dard 36 cent. Sultan 3832 cent, Vlctolre d’ Oil- velrra 3234 cent. Will. Pitt 1830 cent. Will. Copland 1030 cent, Zimmerman 32 cent. Allee per K G. ENKHUIZEN. 26 Sept. Vtsch. 15 vaartuigen met 1000 pond Z N. Bot 21.625 5 cent. 3 vaartuigen met 70 pond Pulkaal 28 cent. 8 vaartuigen met 600 pond Lunaal 34335 cent, 30 vaartuigen met 400 pond Korbot 19 523 5 cent. 48 vaartuigen me* 6500 pond Koraal 31335 cent. 4 vaartuigen met 4500 pond Koraal 31235 cent. 14 vaartui gen met 180 pond KofboL 3031 cent. 3 vaartui gen met 340 pond Z N Bot 31335 cent, 2 vaar tuigen met 80 pond Pulkaal 37 cent. 6 vaartuigen met 43 pond Lijnaal 31.543 cent. 1 zalm 50 et., alles per pond. ENKHUIZEN -e- Graanbeurs Grauwe erwten 1619. Vale (groote) 1518. WUker vale 918. Bruine boonen 11134, Mosterdzaad 2636, Kar- wljzaad 35—36. Maanzaad 78. GOUDA. 27 Sept. Aangevoerd in totaal 1101 stuks vee. waarvan 135 slachtvarkensvette 1415 cent per pond, levend met 2 pCt. korting: Londensche 131* cent per pond, levend met 3 pCt. korting: 456 magere varkens 14.00—30.00. 438 biggen 5 008.00. Gelqersche biggen 8.0013.00. 11 runderen 160 00300.00. 37 nuchtere kalveren 3.007.00. 6 schapen. 18 bokken en geiten 3.00 6.00 per stuk. Handel stug. Algemeene markt 433 partijen kaas: le kwal, met HM 33.00—25 00. 2e kwal, met R.M 20.00 23.00, zware 36 60 Handel matig. 644 ponden Boter: Welbeter 7075 cent per pond. Handel vlug. 70.000 partijen eieren: klpeieren 350—4 50. eendeleren 3.00 per 100 stuks. Kleine eieren 3.00 per 100 stuks Handel matig. GOUDA, 27 Sept. Coöp Zuid-Holl ElerveUlng. Aanvoer 70.800 klpeieren. Prijzen: 56-58 K.G. 3.60 —3.80. 68-60 K.G. 3.703.80, 60-63 K.G. 3.80 3.90, 63-66 K.O. 3.90—4.20. bruine 58-63 K.G 3.70 4.50. kleine eieren 3.003M0 per 100 stuks. Aanvoer 3000 eendeleren. prijzen 2 402.90 per 100 stuks HEM (Zukler-Kogge). 38 Sept. Bloemkool 2.1Ó— 8.60. Sisboonen 3.00—750. Snijboonen 3.00—13.00, Andijvie 0503J0. Bonne Louise 10.8020 00. Hardy 116016 50. William 450—1150. Gratlool 2 60—450. Maagd 5 00—7 20, Hertogin fiza 6.40 850. Transparent 650—14.00. Alicante 20.00 33.00. Prankenthalers 18.0038.00, Meloenen 4.00 12 00, Tomaten 2.703.10. MEDKMBLIK. 37 Sept Marktver Joseph”. Wilde Due 86—90 eent. Ulen 056—1.05. Drielln- °ent- Nep 85—96 cent. Bloemkool I <107.00. idem n 150250. Bleten 050—1.20. Slaboonen 30—05 cent. Roode kool 0.901.15, Witte kool 6080 cent. NOORD-8CHARWOUDB. 28 Sept 1300 KO. Aardappelen Eigenheimers 3.90. Friso ISO2.10, 6400 K.O. Spercieboonen 3730. 23.500 K G. Uien Gele Nep l ap—330. Drielingen 11.10. Ulen 130—2 40, Grove Ulen 2.102 40. 1000 K.G Peen 1.00. 5400 K.G Roode kool 1502.60. 70.400 K.O. Oew. witte kool 0.801.00, 5100 KO. Gele kool 1503.10. UITHOORN. 37 Sept. Op de kaasmarkt waren aangevoerd 373 stuks Ooudsche kaas le soort met RM 19.0002 00. 3e soort met R.M. 16.00 18.00. Handel matig. VOLENDAM. 27 Sept. Heden werden aan de veiling aangevoerd 18728. eendeleren prijs f 2.01. WARMENHUIZEN, 37 Sept. Oele Nep 1.70 3.00. idem drielingen. 030—1.30. Uien 130—3.10. Uien groote 130230, Peen 0301.40, Slaboonen 4.508 90. Bleten 0501.40. Oele kool 1301.90 Roode kool 1.60. Witte kool 570—1.00. BnIjboo nen 460. Aardappelen eigenheimers 3.10330. Blauwe 3304.00. Souvenir 3.10 per 100 K.G. ZWAAG, 26 Sept. Velllngsver. ..Bangert en O.*. Aardappelen 3.40—4.00, Slaboonen 3.00—9.00, Sntjboonen 8.1G—17.00. Roode kool 250—3 »O. Gele kool 150330, Spinazie 2.00—8.00. Uien 1.10 1.80, Augurken 2 001750. Druiven 16.00 37.00. Meloenen 2.0015.00. Noten 8.00—11.00, Keswick 4.507.00. Ooudrelnet 14.00—17.00, >arant 8.9014.60. Jac Lebel 5.00—1050, '0011.00, Bloemkool 4.509.10, Sla 1.10 Wortelen 330—550. Komkommers 1.00— 3.30. Triumph 9.101730. B. Louis 10 50S-35 00. Hardy 11.60—20.00. Williams 7.70—ll OOTAmaHe 1050—1150, Maagd 450—730. Conference 820— 10.00, Soldat 7.009.00, Gleser 6.10830, Merode 630930. A. I. Boerderij met stal, schuren en welland, Verantwoording, van den pennimrmee^er In de commissie tot het nazien der kas wer den benoemd de heeren Th. Degellng en Jn. Bestuursverkiezing. Periodiek aftredende wa- MoniUkendam I heCren L Brulnen- ]o 7®^. en c' Koeman, die werden herkozen met 49 stemmen en wederom hun benoeming aan- namen. i«ye.rdeL ?ee’t voondtt«’ «ede, dat vermoede lijk in het vervolg voor presentiegeld kaartjes I zullen worden uitgegeven. Na het afhandelen van eenige huishoudelijke zaken ging men over tot het verloten en ver- koopen van oude boeken.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 2