Valsche munter in onze arrest Van den Heuvel klopt van Vliet Aanval op vloot Na den brand te Hilversum Ir- M/ «chrijving recht MILITAIR VLIEGTUIG VERONGELUKT t INTERESSANTE K0PPEL- WEDSTRIJD I I VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1934 Meer arrestaties te wachten De kwestie Spoorhout Scheepvaartinspectie Koninklijke onderscheidingen T oestand patiënt je» K. R. O.-NIEUWS den microfoon HOOGE RAAD CE GROOTE BRAND TE BEEK (L.) US ZWARE MISHANDELING Acht jaar geëischt De Graaf wint het stayersnummer HAN BEUKERING GETROUWD Pelikaan-bemanning bijeen TJALK GEZONKEN By OUDE MAN DOODGEREDEN MOOIE OPDRACHT Viering Zondag a.s. in tegenwoor digheid van Mgr. Aengenent Een succesvolle dag voor de onderzeebooten Mr. Besier als procureur-generaal geïnstalleerd Weer een patiëntje uit voorzorg bediend CONVERSIELEENING AMSTERDAM CLEARING NEDERLAND- DUITSCHLAND uw NA HET OVERLIJDEN VAN PRINS HENDRIK F 0. tsen 60 jaar „Liefdewerk Oud Papier” Drie land bouwerswoning en in de asch gelegd Veel op zyn kerfstok De commandant van Soesterberg, luitenant-kolonel Best gewond Menrek Weber voor Gevonden fn den loop der jenren heeft hy zich aan vele misdrijven schuldig gemaakt een aanvaring op het Zwarte Water 'Jet n^ondeling verhoor begonnen Flinke belangstelling voor de benefietwedstryden in het Stadion worden nog zouden een volledige uur «i I7B tegen d< Lor jé. Nek 14 P 7. tote f 6.000.000 5 pct. obligation Gemeente Am- By haar zilveren jubileum heeft ‘zy van vele zijden belangstel ling ondervonden mg ge. Aagje Jongenden is uit voorzorg van de laat ste H.H. Sacramenten voorzien. De toestand van het meisje J. Magnin is nog steeds zeer zorgwekkend. Donderdagochtend te elf uur heeft in de zit ting van den Hoogen Raad der Nederlanden de installatie plaats gehad van mr. L. C. Besier als procureur-generaal by dat college. De president, jhr. mr. R. Felth, sprak, nadat de acte'-a^n lijke woorch namens het Balie mr. J. beëedlging was voorgelezen, harte- van gelukwensch, waarbij zich I^rket mr. Berger en namens de H. Telders aansloten. van de tweede plaats verdrongen. Verdere ver anderingen kwamen er echter niet en de Graaf won In 32 min. 30 2/5 sec. De wedstrijden, die werden bijgewoond door ongeveer 15.000 toeschouwers, werd opgeluisterd door de muziek van de Amsterdamsche politie en leverden een bedrag op van ruim ƒ9000. Namens de commissie heeft de heer van den Berg tenslotte dank gebracht aan allen, die door hun medewerking dezen avond mogèljjk maakten. Donderdagmorgen kwam een stoomboot vi Drentsche Stoomboot Mij. op het Zwarte V. Donderdagavond zes uur is de 83-jarige land bouwer 8. de Zoete, die hardboorend was, bij het per rijwiel oversteken van den rjjksstraat- weg te Zalt-Bommel door een auto, komende uit Den Bosch en bestuurd door den heer B. uit Leerdam, gegrepen en 15 meter medege- sleurd. De oude man was op slag dood. Het lijk, zoowel als de auto zijn In beslag genomen. het l be- je- i, een man lljkei conM toofd» •j H eman- «htig- de van de Vitaler te Hasselt in aanvaring met de met grint ge laden tjalk van de gebr. van der Kooy uit Sneek. De zijwand van het tjalkschip werd geneel ge splitst en het schip zonk onmiddellUk. De twee opvarenden konden zich tnet moeite in den opduwer redden. De boot van de Drentsche Stoomboot Mij. kon doorvaren. De gebr. van der Kooy zijn niet verzekerd. De Rijkswaterstaat neemt maatrege len voor de veiligheid van het scheepvaartver keer. Toen V. zijn goed opeischte, moet B. zelfs gedreigd hebben, den chauffeur dood te schie ten. in hoeverre dit juist is, zal nader onder zocht worden. Deze V. heeft zich uit de wo ning van B. verwijderd, en daar de politie hem gaarne wilde hooren, werd Donderaagmiddag een uitvoerig onderzoek ingesteld naar V ’s ver_ moedelijke verblijfplaats. Het spoor liep eerst in de richting Hilversum, maar daarmede had men geen succes. De vicaris van t Aartsbisdom, Mgr. T. Huur- deman, arriveerde Donderdagmiddag te half 5 aan de R.K. Ziekenverpleging te Hilversum. Mgr. werd aan den ingang der verpleging ojn. ontvangen door den hoogeerw. Deken R. v. d Hengel, den zeereerw. heer pastoor A. L. Ak- Groote machitniddelen zijn de Scheepvaart inspectie gegeven, maar ieder waardeert de manier, waarop de inspectie ze hanteert, toe wijding, bekwaamheid en tact toonend. Het verleden van B. Is wel rijk geweest aan ontmoetingen met justitie en politie, want da man heeft niet minder dan 12 jaren van zijn leven hij Is thans 44 achter de tralies doorgébracht. Na eenlge uren van nauwgezet werken von den de politiemannen in den grond verborgen eenlge stukjes matrijs, eenlge emmers met zu ren, stukken zink en verschillende ingrediën ten, welke waarschijnlijk hebben gediend tot het vervaardigen van valsch geld. Tegen vier uur ’s middags ontdekte men op de Hertog Hendrik” op grooten afstand aan bakboord een boven water varende onderzee boot, die weldra als de K 17 werd verkend. De boottrachtte heimelijk met groote vaart vóór het convool te komen om dit dan onder water aan te vallen. De Z 5 werd uitgestuurd om de boot te ver nietigen, maar voordat deze de K 17 kon be reiken, verdween deze onder water. Om een aan val van deze boot te ontwijken, maakte net convool toen een groote koersverandering naar stuurboord. Het gevolg daarvan was evenwel, dat het daardocr precies in de armen liep van de O 15, welke ongemerkt aan stuurboord een gunstige aanvalspositie had weten te bereiken en om vijf uur een succesvollen schljnaanvai op de „Hertog Hendrik" uitvoerde. Er waren vele bloemstukken gezonden. De receptie werd o.m. bezocht door den mi nister van Waterstaat, )r. Kalff, die den In specteur-generaal en zijn personeel toesprak, gewagende van de waardeering van zijn de partement voor de wijze, waarop de Scheep vaartinspectie haar taak verricht ten bate van de veiligheid ter zee. Deze taak, zeide de mi nister, is sterk gegloeid, vooral door de Lon- densche tractaten, de zeeongevallenwet e.d. Men begrijpt, dat V. nu spoedig ook in een auto zat, maar onder stevig polltlegeleide en zoo getransporteerd werd naar Mulden, waar ook hy op het gemeentehuis duchtig aan de tand werd gevoeld. De Mulder ryksveldwacht en gemeentepolitie achtte het gewenscht, hem in te sluiten. Voor loopig wordt hij verdacht, de medeplichtige te zijn van B. Nadat mej. D„ eveneens ten gemeentehulze door de vorengenoemde politie een verboor was afgenomen, moest zij voorloopig aldaar blijven, om 's avonds opnieuw gehoord te worden doeg burgemeester De Raadt. en naar het vliegkamp terug te keeren. Weldra verschenen ook de beide jagers aan de kim. Het geschut van de .Hertog Hendrik” dwong hen op grooten afstand te blijven, doch zjj lie ten het convool, dat al zigzaggend met het oog op het onderzeeboot-gevaar zijn weg vervolgde, den geheelen verderen dag niet meer los. Kort na den middag gaf de .Medusa” het eerste alarmsein voor onoerzeebooten. Het was de O 14 die op 500 meter van de „Hertog Hendrik" bo ven kwam, aldus een succesvollen schynaanval markeerende Ongeveer een uur later kwam de K 16 op grooten afstand achter het convool boven en was er dus niet in geslaagd tot den aanval te komen. Spr. ultte den wensch, dat de Scheepvaart inspectie onder de leiding van den heer Foch op den ingeslagen weg voort zou mogen gaan. De heer Foch dankte, de gebrachte hulde overdragende op zijn personeel. Talloos velen hebben voorts de receptie be zocht. De Inspecteur voor de Dultsche scheepvaart, kapitein Schmitz, hield een toespraak, danken de voor de kameraadschappelijke samenwerking met de Nederlandsche Scheepvaartinspectie te Rotterdam en opmerkende, dat Nederland en Duitschland vooraan staan op het gebied van de veiligheid ter zee. De heer Foch zegde hem hartelljk dank. Eveneens kwamen veel telegrammen in o.a. van de medespelenden in de film „Op Hoop van Zegen”. Zondag 30 September aa. viert te Amster dam de Vereenlging „Liefdewerk Oud f*- pfer” haar zestigjarig bestaan. De officier van justitie bij de rechtbank te Zwolle mr. J. C. van Hasselt, eischte Donderdag pi verpleegde van de Rijks-psychopa- itlng te Avereest den journalist H. P. L. wegens zware mishandeling een gevangenis straf van acht jaar. Op 8 Juni van dit jaar had L. den directeur dezer inrichting den heer M. Westerterp eenlge malen met een schaar in het gezicht geslagen, waardoor deze het linkeroog moest missen. Uitspraak 11 October. Na dezen aanval noodzaakte tijdgebrek het convool weder zijn ouden koers te vervolgen met het resultaat, dat ten slotte tegen zes uur de K 17 toch een goede aanvalspositie wist te be reiken en een mooien, dubbelen schljnaanval op de „Douwe Aukes” en .Hertog Hendrik" wist uit te voeren. Voor de onderzeebooten dus een zeer succesvolle dag. Tegen donker nam het convool zijn formatie voor den nacht aan. Van de .Hertog Hen drik” was waar te nemen, hoe de nog steeds schaduwende jagers zich intusschen voor den nachtaanval vereenlgden De wind was inmid dels tot stormkracht aangewakkerd en de zee zoo onstuimig geworden, dat besloten werd de beide kleine mijnenleggers naar Den Helder te dirigeeren. Kort na donker kwam de jageraan- val los. De scherpe uitkijk op de „Hertog Hendrik” deed hen evenwel op eenlge duizenden meters ontdekken, zoodat zij tijdig, voordat zij gelegen- held kregen hun torpedo's te lanceeren, met tzehulp van de zoeklichten van de .Hertog Hen drik" ^onder vuur konden wmden genomen en vernietigd. v De oefening was hiermede geëindigd, waar op de schepen naar Den Helder terugkeerden. De toestand der patiëntjes was Donderdag avond over het algemeen statlonnair: Corry Koperdraad was iets vooruitgaande. Intusschen passeerden twee kampeerders, <Ue daarop dr. Van Loon uit Nunspeet waarschuw den. Deze kwam met een auto en een brancard dwars door de heide naar het noodlandings- terrein. Luitenant-kolonel Best werd met deze brancard naar het Salen-zlekenhui* te Ermeln overgebracht en is aldaar ter verpleging opge nomen. c Het Röntgenologlsch onderzoek toonde aan, dat de verwondingen niet van ernstigen aard zijn. De kolonel heeft een rustlgen nacht door gebracht, doch moet nog in het ziekenhuis blij ven. Het toestel werd ernstig beschadigd en moet gedemonteerd worden. Donderdagmiddag heeft ter gelegenheid van het vljf-en-twintigjarig bestaan der Scheepvaartinspectie in het gebouw der in spectie aan de Koningskade te 'sGraven- hage de inspecteur-generaal voor de scheep vaart. de gepenslonneerde vice-admiraal C. Foch, een receptie gehouden in tegen woordigheid van het geheele personeel van het bureau van den inspecteur-generaal en van de inspecteurs voor de scheepvaart uit Rotterdam, Amsterdam en Groningen. Woensdagavond te omstreek.» half ses is In de buurt van Elspeet een ongeluk gebeurd met een militair vliegtuig, dat, gezien de omstandigheden, buitengewoon goed is afge- loopen. In Amsterdam en enkele dorpen In de on- middellijke nabijheid werden de laatste weken door winkeliers valsche kwartjes ontvangen. De politie, afdeeellng valschgeld centrale, begon een uitgebreid onderzoek en kreeg een spoor in handen dat wees in de richting van het stadje Mulden. In samenwerking met de po litie van Mulden heeft de Amsterdamsche politie Donderdagmiddag In de woning ven zekeren B. in de Paullnastraat te Mulderberg een huiszoeking verricht. Het geheele hul», de tuin en een tuinhuisje werden aan een gron dig onderzoek onderworpen. Donderdagmiddag is brand ontstaan In de schuur van den landb. Klinkers aan de Stegen te Beek (L.). Het vuur gre<p met groote snel heid om zich heen en vond gretig voedsel In den opgeslagen oogst. Door den wind sloegen de vlammen over naar het aangrenzende woon huis van K. Voorts breidde de brand zich nog uit tot twee landbouwerswoningen van Bovens en Limpens. De drie woningen brandden tot den grond toe af. De brandweer, onder leiding van den burge meester Jhr. Mlchlels van Kessenlch, bestreed het vuur met vijf stralen. De geheele schade, de oogst Inbegrepen wordt geraamd op 18.0C0 gulden. Alles was verzekerd. De oorzaak van den brand is vermoedelijk hooibroel Een der bewoners bekwam een lichte blessure aan het been. verdere persoonlijke on gelukken kwamen niet voor. Woensdag is de derde gezamenlijke oefening van de marine gehouden. Een rood convool, be staande uit twee transportschepen (.Medusa” en „Douwe Aukes”) en beschermd door de „Her tog Hendrik” en de drie torpedobooten Z 8, Z 6 en Z 5, bevonden zich, bij het dag worden vijf mijlen bewesten de Noordhinder met bestem ming naar Bremen. Blauw had daarvan bericht gekregen en trachtte dit convool te vernietigen in de eerste plaats door dagaanvallen van de vier onderzeebooten, waarbij de verkenning zou worden uitgevoerd door de jagers „Evertsen" en .Biet Hein”, benevens twee groepen van drie vliegtuigen, in de tweede plaats tegen het in vallen van de duisternis door een nach te lijken torpedoaanval van de beide jagers. Om zeven uur in den morgen, bij goed weer en kalme zee, begon het convool den opmarsch In de richting van het lichtschip „Haaks”. Uit onderschepte verkennlngsberichten van blauw viel reeds na enkele uren op te maken, dat de vliegtuigen het convool gevonden hadden. Op stekende wind en toenemende zee dwong ae vliegtuigen evenwel de verkenning af te breken Den Larenschen kunstschilder O. O. Swaan, die reeds eenlge maanden in Amerika vertoeft, is door President Roosevelt opgedragen zün por tret te schilderen. Toen de voorwerpen, afkomstig van de huis zoeking bij B„ alle In sigarenkistjes en ander pakmaterlaal geborgen waren, werd met den auto naar de woning van den burgemeester gereden, waar uitvoerig rapport werd uitge- bacht, over hetgeen dien middag gevonden was. Men had mej. H. D. in een der auto’s laten plaats nemen, om op het gemeentehuis te Mul den als getuige te worden gehoord. Terwijl de politiemannen op de Brink wachtterr*bij de auto’s, zagen zij den gezochten L. A. V wan delen, In gezelschap van zijn verloofde. Beiden waren per motorpets. Het bleek, dat men eigenlijk elkander had gezocht, want V. wilde met polltlehulp rijn eigendommen, die nog bij B. In huls moesten zijn, opeischen. De Twentsche Bank, Lippmann, Rosenthal en Co., de Rotterdamsche Bankvereenlging. de In- casso-Bank. de Nederlandsch-Indisohe Es- compto-Maatschapplj, R. Mees en Zoonen, de Nederlandsche Handel Maatschappij. Pierson en Co., Mendelssohn en Co. en de 3anque de Paris et des Pays-Bas berichten dat zij de inschrijving op t 31.600.000 nom. Obligatiën der 4 pCt. geld- leenlng der Gemeente Amsterdam van 1934, voorzien van half jaarlljksche coupons per 1 April en 1 October, bij hun kantoren opensteUen op Woensdag 3 October tot den koers van 98 K pet. De houders van de nog uitstaande niet uitge- de dat Iedere obligatie bij de inschrijving lecht geeft op de toewijzing van eene 4pct. obligatie van gelijk nominaal bedrag. ZD die van dit recht /na voorkeur gebruik wenschen te maken, verplichten zich na aanmel ding hunne 5 pet. obligatiën 1934 en hunne 4u pet. obligatiën 1913, 1914 en 1928 H. voorzien van den talon en de coupons per 1 Januari 1935, resp. 1 April 1935 en volgende, op 29 October 1934 in te le vet en ten kantore van inschrijving. Het recht van voorkeur vervalt op 3 October des namiddags te 4 uur. Op hej, na uitoefening van bedoeld voorkeurs recht, overblljvende gedeelte der leening wordt eene vrije inschrijving opengesteld. De betaling der toegewezen obligatiën moet plaats hebben op Maandag 29 October as, ten kantore van inschrijving, tegen in ontvahgst- name der definitieve stukken. De betaling der op de vrije Inschrijvingen toe gewezen 4 pet. obligatiën moet geschieden met bijbetaling van f 3.11 (f 156, f 031) per obligatie van f 1000— (f 500—, f 100.—) voor 38 dagen rente k 4 pet.. sterdam 1934 f 5 800.000 4 y, pet. obligatiën Am- «terdam 1913 t 6.00.000 4% obligatiën Amsterdam 1914 en t 12.750.000 4« pet. obligatiën Amster dam 1928 n welkg krachtens besluit van den Gemeenteraad van Amsterdam aflosbaar zijn «esteld per 29 October 1934 hebben bjj de in- van voorkeur met dien verstan- Des morgens te half tien draagt in de kerk op het Begijnhof de Hoogwaardige Bescherm heer der Vereenlging Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem, een H. MIs van dankbaarheid op. Middags één uur wordt de jaarvergadering gehouden in Hui* „De Liefde", Da Costakade 102, Amsterdam, welke een feestelijk karakter zal dragen door de aanwezigheid van Z. H. Exc. Mgr. Aengenent* Mr. Heerkens Thljssen, vice-praeses, zal een overzicht geven van het wel en wee der ver- eeniglng in de laatste tien jaren. Het bestuur van de Nederlandsche Ver- eeniglng voor den handel in gedroogde Zuid vruchten, specerijen en aanverwante artike len, heeft zich in een schrijven gewend tot den Minister van Economische Zaken, waarin wordt geconstateerd, dat de leden der Vereenl ging met ontzetting hebben kennis genomen \an het feit, dat in het voorgestelde clearing- verdrag NederlandDuitschland de achter stallige vorderingen, zooals die, welke reeds ge- V. B. was reeds Donderdagmorgen door re chercheurs op het Muntplein te Amsterdam gearresteerd en voorloopig aan het bureau Singel Ingesloten. Zijn vrouw, die te Mulderberg alleen thuis was en tijdens het polltie-onderzoek in haar woning zeer vreemd deed, Is eveneens gearres- teerd en naar Amsterdam overgebracht. Het 13 niet ónmogelijk, dat meer personen bij deze zaak betrokken zijn. V. B. oefende geen be roep uit. doch leefde op grooten voet. Hu reed auto en ging veel uit. In Mulderberg was hij bij de bewoners niet .erg gezien. Het echtpaar was juist van plan, -in de komende week in Amsterdam te gaan wonen. De politie zet het onderzoek voort. Te Mulderberg staat B. heel ongunstig aan geschreven. Toen hjj een paar jaar geleden zich er vestigde, wilde een der zakenmenschen hem niet, zonder meer, van het benoodigae voorzien, om zijn woning aan te kleeden. naar- op verwees B. naar een notaris, waar Inderdaad vernomen werd, dat B. nog een belangrijke er fenis te goed had. Door de dorpelingen wordt gesproken van een bedrag van 35.000 tot 85000. In ieder geval is de verdachte B. het vorig jaar in het bezit gekomen van een groote som gelds, welke hjj echter vrij spoedig heeft opgemaakt. Het was algemeen bexend. dat B. soms geheele nachten afwezig was. In ieder geval kan de Mulder politie voldaan zijn over de vangst, welke zij gedaan hee®. Maar het onderzoek wordt nog met kracht voortgezet, want men vermoedt, dat er nog andere mede plichtigen zijn. Onder flinke belangstelling werden Donder dagavond In het Stadion de benefiet-wetlstrlj- den gehouden, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan de nagelaten betrekkingen van de zoo droevig om het leven gekomen renners Hoe- venSj en Reljnders. Voor den aanvang van de wedstrijden ver hieven de aanwezigen zich, op uitnoodiging van den Stadlondlrecteur. den heer J. J. van den Berg, eenlge oogenblikken van hun zetels om hun nagedachtenis te eeren. In den eersten rit van den sprlntwedstrijd kwamen van Egmond en P. Ooms uit. De eer ste vertrok van den kop en hoewel Ooms hem in de derde bocht verraste, klopte van Egmond zijn tegenstander in de eindspurt met een kwart wiel. De tweede rit leverde een verrassing op. Van der Heuvel kwam hier tegen van Vliet uit. De Woerdenaar nam bU den start den kop, maar zette te vroeg zijn eindspurt in, waardoor van der Heuvel met banddikte won. In den derden rit won van der Linden met een half wiel van Jazet, die In de laatste bocht werd gepasseerd. BU den herkansingsrlt, die ging tusschen Ooms, van Vliet en Jazet, deed van Vliet het beter en won nu royaal voor Ooms. Het tweede nummer van het programma was (ie achtervolgingswedstrljd BrabantHolland tusschen de ploegen Pijnenburg, Pellenaars, Slaats en Wals, de Wolf. J. van Kempen. De strijd was zeer spannend. In het begin kwamen de Brabanders iets voor, maar langzaam maar zeker wonnen de Hollanders terrein, en aam het einde van de 5 KM. hadden zij ongeveer 5 meter ingeloopen, zoodat zij dezen fraalen strijd wonnen. Pellenaars kon het tempo niet bijhouden en moest den strijd eenlge ronden voor het einde staken. De Hollandsche ploeg legde de 5 K.M. af in 6 mln. 15 2/5 sec. De commissie uit de Tweede Kamer. aan welke werd opgedragen een onderzoek in te ste>- len inzake de kwestie Spoorhout, is thans met haar onderzoek zoo ver gevorderd, dat zij tot het mondeling hooren van de daarvoor in aan merking komende personen is kunnen overgaan. Zjj heeft daarmede Donderdag een aanvang gemaakt. Zondagavond. 30 September om 8.15 speelt Marek Weber voor den KR O. Als bijzonderheid kan nog worden vermeld, dat Marek Weber gedurende twee maanden uitsluitend door den K RO. zal worden uitge zonden uit de KRO. Studio en uit Heek, Am sterdam. Dinsdagavond. 2 October na de uitzending van het Nationaal Crisis Comité geeft de KJt.O. weer een Revue, gevolgd door het eerste con cert van het K.R.O- Symphonie-Orkest U.S.O. O-l.v. Henri van Goudoever met een Brahms- programma. VRIJDAGavond. 5 October van 7.15745 uur houdt Th. v. Lier, Referendaris bij het De partement van Sociale Zaken een causerie over: De arbeid van vreemdelingen in Neder land. Dit onderwerp staat op het oogenbllk in het brandpunt van de belangstelling, zoodat onge twijfeld deze lezing van een bij uitstek deskun dige op dit gebied door velen met belangstelling zal worden ontvangen. De commandant van de luchtvaarafdeeling te Soesterberg, luitenant-kolonel P. W. Best was met een legervliegtuig vertrokken van de leger plaats Oldebroek met bestemming naar vliegkamp Soesterberg. Het toestel werd stuurd door luitenant Koenen. De start schledde vlot, doch even boven Sassenheim, gehucht in de buurt van Elspeet, zag de be stuurder dat er vlammen uit de motorkap sloegen. Hy sloot direct de benzineleiding af en trachtte een landingsterrein te vinden, HU ontdekte een betrekkelUk klein terrein, tusschen de bosschen, dat later een slecht onderhouden voetbal terrein bleek te zyn. BU de landing raakte het toestel de toppen der boomen en stootte op het veld bovendien nog op een stux hout. Het toestel sloeg over den kop en kwam plat op den rug te liggen. De bestuurder, die niet gewond werd, kon zichzelf bevryden. Lui- tenant-kolonèl Best echter zat zoo opgesloten, dat hu uit hët toestel moest worden bevryd. HU had eenlge^werwondingen opgeloopen, in verband waarmede luitenant Koenen hulp ging halen. kerman, pastoor der door de ramp getroffen St. Clemens-parochie. Ruim een half uur vertoefde Mgr. Huurde- de patiënten, wlen hU zyn priester- •gen gaf. Nog andere patiënten, om. in het Diacones senhuis en enkele door de ramp getroffen huisgezinnen werden bezocht. Heden, Vrijdagmoi^en, is de uitvaart en be grafenis van de 6-jarige Beppy Hilhorst. die Dinsdag j.l. aan de bekomen brandwonden over leed. Te half negen wordt het stoffelyk over schot van het Diaconessenhuis naar de St. Cle- menskerk vervoerd. De H. Requiemmis vangt te negen uur aan, waarna de begrafenis op het R.K. Kerkhof aan den Boschdrift te ongeveer 10 uur. Zaterdagmorgen te negen uur is de uitvaart en begrafenis van het tweede slachtoffer: Jean- tje ReUnders. Eerste halve beslissing: 1. ste 200 M. 12 2/5 sec.)2. dikte); tweede halve beslissing: (laatste 200 M. 131/5 sec.)2. (half wiel). Beslissing: 1. v. d. Heuvel (laatste 200 M. 13 sec.); 2. Arte van Vliet (1 lengte). Koppelwedstryd voor beroepsryders over 20 K.M. met vyf klassementen. Elk koppel bestaat uit drie rüders: 1. Pynenburg-Wals-Vlsser 21 p. 2. J. v. Kempen-Slaats-Bouquet 19 p. 3. J. d. Wolff-v. d. Helden-K. 4. Riethoven-Verschoor-Velzer 10 p. 5. Matena-Hesllhga-Adan 9 p Mishandeling, dronkenschap, verzet, enz., heeft de man op zyn kerfstok. Zün auto’s sche nen altUd voorbestemd te zün, om in botsing met andere wagens te komen. Dit gebeurde altüd korten tyd. nadat de wagen gekocht was, waarin de assurantiemaatschappUen aanleiding vonden, ten slotte den auto van B. als verve- kerings-object te weigeren. Reeds eerder werd hem het rübewüs afgeno men, maar dan fungeerde een jeugdig chauf feur te Mulderberg thans niet meer aldaar woonachtig als tüdelyk bestuurder. In waarheid had hU het rybewUs echter nimmer afgegeven, want op het critieke moment zeide hyhet verloren te hebben. Hieraan werd wel geen geloof gehecht, maar het tegendeel,.^ viel moeiiyk te bewyzen. Een paar maanden geleden heeft B. een chauffeur bU zich in huls genomen, nj. den 28-jarigen L. A. V., die ook reeds eenlge malen met de politie contact heeft gehad. Met dezen V. heeft B. Woensdagavond In zyne woning groote onaangenaamheden gekregen, waarcy het zoo luidruchtig toeging, dat ae buren de ruzie konden volgen. Donderdagmiddag is te Hoofddorp in ’t huwe- Ujk getreden de bekende K. L. M.-marconist Han Beukering met mej. Melanie Janssen. Als getuigen fungeerden de piloten Smirnoff en Soer. Ook de mecanicien Grosveld was by de Plechtigheid tegenwoordig. De technische uitslagen zyn: Wedstrijd over 10 KM. voor beroepsryders en onafhankelUken met vyf klassementen: eer ste klassement; 1. Pelzer, 2. v. Hout. 3. Heslin ga, 4. Riethoven, Braspenninx; tweede klasse ment: 1. Metz, 2. Engelmoer, 3. v. d. Bogaert, 4. v. Hout, 5. Riethoven; derde klassement: 1. Pelzer, 2. Bouquet, 3. Engelmoer, 4. v. Hout, 5. v. d. Bogaert; vierde klassement.’ 1. Reyne- veld, 2. Guul Visser. 3. Riethoven, 4. Verschoor, 5. O. Reus: vyfde klassement; 1. v. Hoyt 7 Heslinga, 3. Riethoven, 4. Metz. ~- Totaalultslag1. Van Hout 18 p„ tyd 13 mln. 13 4/5 sec.: 2. Riethoven 12 p.; 3. Heslinga lip.; 4. Pelzer 10 p.; 5. Metz 9 p.; 6. Engelmoer 7 p. Achtervolgingswedstrüd HollandBrabant1. Holland (Joop de Wolff, Cor Wals, Jan van Kempen) tyd over 5 KM. 6 mln. 15 2/5 sec.; 2. Brabant (Jan Pijnenburg, Frans Slaats, Kees Pellenaars) op 5 meter. SprlntwedstrUdeerste rit: 1. Jac. van Eg mond (laatste 200 M. 13 1/5 sec.)2. P. Ooms (banddikte); tweede rit: 1. G. v. d. Heuvel (laatste 200 M. 12 2/5 sec.); 2. Arte vap Vliet (banddikte); derde rit: A. v. d. Linden (laatste 200‘ M. 131/5 sec.); 2. H. Gazet (half wiel); herkansingsrlt: 1. Arie van Vliet (laat ste 200 M. 13 sec.); 2. Ooms, 3. Jezet. d. Heuvel (laat- Egmond (band- 1. v. Vliet d. Linden Braspennlnx-Pellenaars-Ikelaar 5 p. Hout-Metz-Engelmoer 2 p. 8. Reyneveld-Frultema-v. DUk 0 p. 9. De Reus-Cavaller-Bogaert Op. WedstrUd met motorgangmaking over 40 K. M. (80 ronden): 1. De Oraaff (Ceurremans) In 33 mln. 30 255 sec.; 2. Lorté (Slesker) op 60 M.; 3. Blekemo- len (Sterke) op 140 M.; 4. Schlebaum (KAger) op 250 M.; 5. Domhoff (Bustraar) 3 ronden; stort zyn op het „Sonder-Konto” van de Ne derlandsche Bank als die, welke geplaatst zün cp de „Zwlschen-Konten” der Deviezen-ba>i- ken, In rang achtergesteld worden by de nieuwe schulden. Het practische gevolg daarvan zou zyn, dat deze achterstallige vorderingen eerst na langeren tyd dan voorheen zouden, binnen komen. De leden-exporteurs der Vereenlging, op deze wUze beroofd van hun bedrijfskapitalen en door ertsisheffingen niet in staat him om zet hier te lande ook maar eenigszins te hand haven, zouden op deze wüze gedwongen wor den hun zaken te sluiten. De Vereenlging verzoekt den minister dringend deze moeiiyk- heden te voorkomen door niet mede te werken aan oen ratificatie van een clearing-verdrag met Duitschland anders dan met bescherming en voorrang van de achterstallige vorderingen. Woensdag hebben de ministers mr. P. J. Oud en mr. J. A. de Wilde een bezoek gebracht aan de Philipsfabrieken te Eindhoven. Dr. A. E. Philips begeleidde de hooge gasten, die men hierboven tol belangstelling ziet luisteren naar de uiteenzetting van een employé Hierna volgde een wedstryd voor profs en onafhankelUken over 10 KM. met 5 klassemen ten, waaraan 18 renners deelnamen. De klasse menten werden resp. gewonnen door Pelzer, Metz. Pelzer, Reyneveld en van Hout. De wed- strüd werd gewonnen door van Hout met 18 p„ voor Riethoven met 13, Heslinga met 11 en Pel zer met 10 pnt. De eerste halve beslissing van den sprlntwed- strtjd bracht van Egmond en v. d. Heuvel aan den start. De lange Haarlemmer vertrok aan den kop en zette er direct een flinke vaart in. BU het passeeren van de laatste bocht kwam v. d- Heuvel naast hem en de Hagenaar klopte van Egmond met een kwart wiel. Van Vliet en van der Linden bestreden elkaar in de tweede halve beslissing Van Vliet nam meteen den kop. V. d. Linden verraste hem op het lange eind, maar niettemin won de Woer denaar met gering verschil In de eindspurt. ,Na de pauze vroeg allereerst de beslissing van den sprlntwedstrijd tusschen van Vliet en v. d. Heuvel de aandacht. Beide renners moes ten dus dezen a.vond voor de tweede maal hun krachten meten. Van Vliet nam bü den start den kop en behield deze tot de laatste bocht, toen v. d. Heuvel naar voren kwam en met een wiellengte voorsprong over de eindstreep ging. De 20 K.M.-koppelwedstriJd voor negen ploe gen van drie renners gaf aardlgen strijd te zien en het was het aanzien volkomen waard. Er werd In een snel tempo gereden en fel ge streden om de plaatsen In de klassementen. De wedstrijd werd gewonnen door het drietal PUnenburg-Wals-Visser In 25 mln. 38 sec. met 21 pnt., terwyi van Kempen-Slaats-Bouquet de tweede plaats bezetten. Het slot van den avond werd gevormd door den wedstrijd achter groote motoren voor be roepsrenners over 40 KM. In plaats van Led dy reed de Graaf mee, terwyi Schlebaum Snoek Jr. verving. Er werd als volgt gestart: de Graaf, Bleke- molen. Lorjé, Massing, Domhoff en Schle baum. - Massing reed weldra aan den staart, terwyi Schlebaum na korten tüd op de vierde plaats belandde, waar hU met succes eenlge vinnige aanvallen von Domhoff afsloeg. Na dertig ronden werd Massing door de Graaf gelapt en In korten tyd door het ge heele veld gepasseerd. Twintig ronden voor het einde was hy drie ronden achter, terwyi Domhoff door bandenpech ook achterstand kreeg. De Graaf reed In fraalen styi aan den kop. gevolgd door Blekemolen, en zag weldra Schle baum In den rug, maar laatstgenoemde verde digde zich hardnekkig. Tien ronden voor het einde werd Blekemolen plotseling door Lorjé 6. Massing (de Roos) 3 ronden. In verband met de ziekte en de plechtige bU- zettlng van wyien Z.K.H. den Prins der Ne derlanden heeft HM. de Koningin benoemd in de huisorde van Oranje: Prof dr. H. T. Ob- blnk, hofprediker, tot commandeur; dr. L. 8 Hannema, geneesheer-directeur van het Roode Kruls-ziekenhuis te ’s-Oravenhage, tot officier; dr. E. W. Goteling Vinnls, arts, specialist vooi hart- en longziekten te ’s-Gravenhage, tot of ficier; J. H. Storm, organist van de Nieuwe Kerk te Delft, tot ridder 2e klasse; terwyi aan dr Wagenaar te 's-Gravenhage voor de muzikale leiding van de plechtigheid door hm een ge schenk werd gegeven.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 5