HOLLANDSCH DAGBLAD Negentiende Zondag na Pinksteren I KE RKLIJSTEN KALENDER VAN DE WEEK ZONDAGSROEP Evangelie VRIJDAG 28 SEPTEMBER 1934 ST. JOZEF ALKMAAR ST. LAURENTIUS Zondag I H. DOMINICUS E.E. P.P. Augastynen I LIMMEN „Ongekleed” ter bruiloft Si. Franciscus Voorwaarden In INTENTIES VAN 30 SEPT—7 OCT. 1934 Conprptw.; VRIJDAG 5 Oct.: 6 uur Cornel’* Koning Biechthooren (Matth. 22 1—14) BEDEVAART HEILOO Gezellen, le Vrydag van Je maand TH. J. VAN NOORD, Pr. Sint Cattoartna-Vereeniging PRAE8E8 Liederen E. E. P. P. Jezmeten het ge- keuze van den priester. Kleur: rood. E. E. P. P. Redemptoristen IN Maandag wijding E. E. P. P. Franciscanen i Dinsdag E.E. P.P. Dominicanen Feestdag Engelbewaar- Woensdag Donderdag Hart ALB. M. KOK, Pr. Amsterdam. 'w T- -tT 4 wij brengen aan allen onzen dlepgevoelcien dank voor de stichtende wijze, waarop het 4ü- God roept herhaaldelijk alle menschen op •an Christus* Kerk binnen te gaan, om daar het bruiloftskleed der heUigmakende genade te ontvangen. De radicale Paulus over het radica lisme in Christusde nieuwe mensch naar deugd en daadkracht! 1 (Ad Xphes 4, 23—29). Groot: 7 uur voor de leden van het Genootschap van het Goddelijk Hort: 8 uur overl tam Groot; Maandag 1 Oct. Lied bl. 48 Dinsdag 2 Oct. Lied bl. 37 en 70. de H.H. Placidus en Gezellen. Geen Credo. Pre- latie van het H. Hart. ZATERDAG Mis van de H. Maria-Franclsca van de vijl Wonden, Maagd: Dilexistl. 2e geb. van den H. Bruno; 3e van het octaaf van den H Franclscus; 4e voor den Paus. Woensdag 3 Oct. Lied bl. 39 en 45. Donderdag 4 Oct. Lied bl. 4C en 41. Vrijdag 5 Oct. Lied bl. 31 en 42. Zaterdag 6 Oct. Lied bl. 53 en 86. OFFICIEELE KERKLIJST VAN HET NOORD Dezer dagen zullen de dames der 8t. Catha- rlna-Vereenlglng rond gaan voor oe halfjaar Hjksche collecte. De collecte voor deze sympa thieke vereeniging wordt doo* ons warm aan bevolen, vooral nu in deze nerarde tijdsomstan digheden zooveel hulp aan deze vereeniging ge vraagd wordt. E. E. P. P. Capucynen I 9 uur G»--«rdus Bots en Theresia Ll'sone ZATvrdag 6 Oct.: 7 uur ter eere van het H. »n Onbevlekt Hert van Maria tot bekeering der Zond’ren: 7.30 Felix Aghlna: 8 uur Gerardus v.d Po*ch; 9 uur Anna Christina Aghlna ZONDAG 7 Oct.: 6 uur overl fam Klooster en Ynma: 7 30 Debbora Stolwijk—Uit den Laak; 9 uur voor het oeeste’Hk en tiideliik welrim d«r parochie:'10 30 voor de levende leden van de Broederschap van den levenden Rozenkrans v. WjjckConljn; 9 uur Diepen en Eva Cornelia Mis van den H. Franclscus van Assisië Be lijder: Mihi autëm. 2e gebed van het octaaf van den H. Bavo Kleur: wit. In 1183 werd Franclscus te Assisië geboren VRIJDAG, le Vrijdag der maand, bijzonder toegewijd aan de vereering van het Allerheiligst Hart van Jezus. Half 7 de eerste H. Mis, 9 uu: gez. H. Mis. 's Avonds 7 uur Lof met akte van Eereboete. ^ift^St. Petrus-Lipfde^erk voor den bloei van liet uur uur de opdracht, wel toe „ongekleed" aan den Het rijk der hemelen is gelijk aan een koning, die een bruiloftsmaal gaf voor zijn zoon. En hij zond zijn dienaars uit, om de genoodigden tot de bruiloft te roepen; maar ze wilden niet komen. Opnieuw zond hij andere dienaars en sprak: Zegt aan de genoodigden: Ziet, ik heb mijn maaltijd gereed; mijn ossen en mestvee zijn geslacht, en alles is klaar; komt toch ter bruiloft. Maar ze sloegen er geen acht op en gingen huns weegs; de een naar zijn hoeve, de ander naar zijn zaken. De overigen grepen zijn dienaars vast, mis handelden en doodden ze. Toen ontstak de koning in toorn; hij zond zijn leger uit, en doodde die moordenaars; en hun stad stak hij in brand. En tot zijn dienaars zeide hij: Het bruiloftsmaal is wel gereed, maar de genoodigden verdienden het niet. Gaat dus naar de kruispunten der straten en noodlgt allen ter bruiloft, die gij er vinden zult. Zijn dienaars gingen de straten op en verzamelden allen, die zij er aantroffen, slechten en goeden; en de brui lof tszaal werd met gasten gevuld. Toen nu de koning binnentrad om de aanzittende gasten te zien, zag hij een man, die geen bruiloftskleed aan had. En hij sprak tot hem: Vriend, hoe gljt ge hier zon der bruiloftskleed binnengekomen? Hij wist er geen antwoord op te geven. Toen zei de koning tot zijn bedienden: „Bindt hem handen en voeten, en werpt hem naar bui ten de duisternis in; daar zal geween zijn en geknars der tanden. Want velen zijn geroepen, maar weini gen zijn uitverkoren.” AFLATEN TE VERDIENEN IN DE OCTOBERMAAND Een vollen aflaat te verdienen op het feest van den Allerheiligsten Rozenkrans, of op een der zeven daarop volgende dagen, mits men op al die dagen het Rozenkransgebed in de kerk of thuis zal hebben gebeden. Een vollen aflaat te verdienen als men na het octaaf van het Rozenkransfeest minstens 10 maal in de Octobermaand het Rozenhoedje In de kerk of thuis zal hebben gebeden. Een aflaat van 7 jaren en 7 «piadragenen lederen dag der Octobermaand. waarop men 't Rozenhoedje in de kerk of thuis bidt, overige voorwaarden zijn: Biecht en H. Communie vol gens de bekende regelen. Dit voorval gaf den doorslag aan Bruno's be sluit om in het klooster te gaan. De overwe ging over de gestrenge oordeelen van Gods rechtvaardigheid brachten Bruno tot de stich ting van de zeer strenge Orde der Karthuizers. Bruno stierf in 1101 als eerste Abt zijner Orde ZONDAG half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Vespers; 5 uur St. Aloysius-Congrega- tle. MAANDAG half 6 8t. Agnes-Congregatie. WOENSDAG 8 uur H. Mis, waaronder alg. H. Communie der schoolkinderen; 's avonds 7 uur Lof ter eere van Maria. DONDERDAG van 8—7 uur biechthooren. VRIJDAG half 8 gezongen H. Mis; avonds 7 uur Lof. ZATERDAG van 5—8 uur biechthooren. MIs van den H. Bruno, Belijder: Os justl. gebed van hef octaaL van den H. Bavo; 3e or den Paus. Tijdens zijn verblijf te Parijs maakte de H. uno het volgende voorval mee: Tijdens het iden van de Getijden voor de overledenen gelegenheid van den dood van een profes- r, richtte de gestorvene bl) de woorden: .,res- nde mihi, dJ. antwoord mij", het hoofd op riep uit: „Ik ben aangeklaagd door een :htvaardig oordeel* Gods Dit herhaalde zich n dien tijd: nam Jesus het woord en sprak de opperpriesters en de Farizeen in gelijkenissen toe. ZONDAG 30 Sept.19e Zondag na Pinksteren. De H.H Missen om 7 uur, om kwart over acht de Kindermis, welke zal worden opgedragen voor Jopie Buren vanwege de leerlingen der St. Agnesschool. In <de K.ndermis is het midden schip der kerk gereserveerd voor de kinaeren, behalve de vijf laatste banken. In deze laatste vijf banken en in de zijbanken betalen allen 10 cent per plaats. Om kwart over 9 de Hoogmis en om 11 uur stille H. Mis. Onder de H.H. Mis sen collecte voor den St. Pieterspenning, welke ten zeerste wordt aanbevolen. Na alle H.H Mis sen gebed voor de R.K. Unlverslteit. De H. Communie wordt op Zondagen uitge reikt vóór en na de H. Mis van 7 uur, onder de Kindermis en vóór en onder de Hoogm.s. Des avonds om 6.30 plechtig Lof met Veni Creator tot opening van de Octobermaand. DINSDAG: de vierde der vijftien Dinsdagen ter eere van den H. Vader Domlrucus, met vol len aflaat. Wy sporen de geloovlgen dringend aan om in dezen algemeenen nood de vijftien Dinsdagen trouw te houden, vooral door de H. Communie te ontvangen, om door de machtige voorspraak van den grooten Heil, ge redding en uitkomst te verkrijgen in de moeilijke tijdsom standigheden.. Degenen die hun plaats in de kerk -villen on- ve-’sen. worden vriéndelijk verzocht dat eehrif- telllk te doen vóór 15 October aa. bij den heer J. Netten, Appelsteeg, alhier. ZONDAG 30 Sept. 19e Zondag na Pinksteren. De H.H. Missen zijn om 6 cn 7 uur. 8. u kinder mis 9 uur en half 11 So'enneele Hoogmis, ter plechtige viering van het zevende eeuwfeest der Heiligverklaring van den H. Domlnlcus, Stichter onzer H. Orde en Patroon v?ji onze parochie kerk. Alg. H. Communie der parochie, ’s Avonds te 7 uur plechtige sluit! n* van het Tricuum. feestpredikatie, processie met de relikwieën van den H. Vader Domlnlcus. wijding van het nieu we beeld, Lofzang Te Deum en Pauseiyke Ze gen. Onder alle H.H. Missen schaalcollecte voor den St. Pieters-pennlng en ’s avonds onder het Lot voor de versiering en het waslicht by de beeltenis van onzen kerkpntrcon. MAANDAG, 's avonds plechtige opening van de Octobermaand, 7 uur tMechtig Lof met „Ve ni Creator”. lederen avond gedurende de Octo bermaand 7 uur Lof en oefeningen en gezan gen ter eere van Maria, de Koningin van den Allerheiligsten Rozenkrans. Wy hopen en vertrouwen, dat onze parochia nen in grooten getale de Octoberoefeningen zullen bywonen, want wie van ons heeft geen liefde voor Maria, wie van ons zou niet willet: meedoen met de grootsche hulde Maria ter eere en wie van ons heeft niet heel veel aan onze Hemelsche Moeder te vragen? Iedereen, die kan, kome dus en zinge en blode flink mee. DINSDAG, de vierde der 15 Dinsdagen ter eere van den H. Vader Domlnlcus, tevens de feestdag der H.H. Engelbewaarders. 's Morgens om 7 uur uitstelling van het Allerheiligste; 9 uur gezongen H. Mis en 7 uur Lot met gebeden ter eere van den H. Domln.cus WOENSDAG, feestdag van de kleine H The resia; om 9 uur gezongen H. Mis en 's avonds in het Octoberlof tevens Congregatie, een korte toespraak over deze bemlnneiyke Heilige. De versiering met bloemen en waslicht jpor dc beeltenis wordt byzonder aanbevolen. DONDERDAG, feestdag van den H. Francis- cus. met vollen aflaat voor de leden onzer Derde Orde. As. ZONDAG Hoogfeest v d Allerheiligsten Rozenkrans met vollen allaat v. d. Rozenkrans, Levende Rozenkrans en Derce Orde. Half 11 Solemneele Hoogmis, 's avonds Solemnee1 Lof, feestpredikatie en groote processip. Alles als in bovenstaanden kalepder van het Bisdom, behalve MAANDAG. 2e gebed (alleen in stille H.H Missen) van den Z. Joannes van Dukla WOENSDAG. Geen gedachtenis van de over brenging van het lichaam van de H Clara. Liefdewerk en deszelfs beschermelingen; 8 overl. fam. Klaverweyd-n en Hajenius; 9 Urengebed is gevierd; dank ook voor de vele mooie bloemstukken en offertjes. als zoon van een rijken lakenkoopman. Ook Franclscus werd voor den lakenhandel opge leid. Tot op zyn jongelingsjaren was hy een gewone brave jongen, een beetje lichtzinnig Byzonder eigen was hem de milddadigheid Je gens de armen. Een ernstige ziekte bracht hem *ot dieper nadenken, maar maakte hem nog ttot den „heilige". De genade Gods treft n en wel ten volle bslissend, by gelegenheid 1 een feest, waarby hy volgens gewoonte van n tyd en die plaats als tafelkonlng optreedt vindt van dat oogenblik af geen smaak meer aardsche goederen, trekt zich terug en ver- idt zich aan Vrouwe Armoede zyn geest ïft hy vastgelegd in de Orde der Francis- len, in 1209 door Paus Innocentlus goed- heeft doorgebracht. Uit de H. Schrift leerde Zij hoe zy een groot heilige kon worden. n.I. door zich in gedachten en handelingen tegen over God te gedragen als een kind tegenover zijn vader. Theresia heeft dat gedaan en noemde dat ..haar kleine weg” en dat kostte haar offers, lederen dag „Geoof niet” zoo heeft zy ge zegd dat den kleinen weg volgen beteekent: een weg volgen van rust, van zoetheid en van geesteiyken troost. Ach, het tegendeel is waar: men moet er op voorbereid zyn om geslacht offerd te worden zonder voorbehoud.” lederen dag behaalde zy vele overwinningen op zich zelf in het buitengewoon stipt volbrengen van hetgeen haar dageiyksche plicht was en dat uit zuivere liefde voor O. L. Heer, zonder in bet minst zich zelf te zoeken. Integendeel, zy was een voortdurende offerande van zich zelf aan God. Maar ,4k heb er geen spyt van dat ik me heb overgeleverd aan de Liefde.” sprak zy op den laatsten middag van haar leven. Moge de heldhaftige kleine Theresia ons hel pen haar te volgen in heldhaftigheid op den kleinen weg onzer dagelyksche plichten. WOENSDAG: feestdag van de H. Theresia van het Kindje Jesus. Wy vragen de medewer king der geloovlgen door het offeren van kaar sen by de beeltenis der machtige HeiLge. DONNDERDAG-avond van 6 tot 7 H gelegen heid om te biechten. VRIJDAG: Eerste Vrijdag van de maand, by zonder toegewyd aan het goddeiyk Hart van Jesus, om 9 uur gedongen H. Mis met uftstel- l.ng van het Allerheiligste. Op den gewonen tyd biechthooren voor de kinderen, welke Zaterdag morgen onder de Kindermis communlceeren. In de Octobermaand lederen avond om 7 uur Lof met Rozenhoedje en gezangen ter eere van Maria, de Koning ji van den allerheiligsten Ro zenkrans. Degenen, die in dit Rozenkranslof te genwoordig zyn, kunnen telkens een aflaat ver dienen van zeven jaar en zeven quadragenen. zy, die het Lof tien keer bygewoond hebben kunnen na gebiecht en gecommuniceerd te hebben een vollen aflaat verdienen, zy, die om wettige reden verhinderd zyn het Rozenkrans lof by te wonen, kunnen als zy *t Rozenhoedje met de Litanie van Maria en het gebed van St. Joseph bidden na het ontvangen der H.H Sa cramenten dezelfde aflaten verdienen, wy ver wachten in de Octobermaand een talrijke en trouwe opkomst des avonds in het Lof, terwyi wy de versiering van het Mariabeeld met bloe men en kaarsen in de godsvrucht der geloovi- gen ten zeerste aanbevelen. Moge in de Octo bermaand de groote liefde der parochianen tot de Rozenkrans-Konlngin op de duidelykste wjjze biyken ZONDAG: Hoogfeest van de Koningin van den allerheiligsten Rozenkrans met vollen af- laat. Eucharistische dag in oze kerk, den ge- heelen dag uitstelling van het Allerheiligste. Om half 7 plechtig Lof, feestpredikatie en groote Processie ter eere van Maria, de Koningin van der allerheiligsten rozenkrans. Eiken dag van 2 tot 6 uur is onze kerk geopend om den geloovl gen gelegenheid te geven Jesus in zyn Altaar sacrament te komen bezoeken. In de komende weken zal het parochiaal St. Radboud-Comité by de parochianen rondgaan voor onze R.K Unlverslteit. Het doorluchtig - Episcopaat van Nederland verwacht van lederen Katholiek minstens een bydrage van 10 cent tot Instandhouding van de Universiteit. Om deze reden bevelen wy deze collecte ten zeerste in de milddadigheid der geloovlgen aan. N.B. Zondagavond wordt dus om half 7 met een plechtig Lof met Veni Creator de October maand geopend. In de Octobermaand is er lederen avond om 7 uur Lof met oefeningen ter eere van Maria, de Koningin van den H. Ro zenkrans. wy durven hopen dat al degenen, die niet verhinderd zyn, de oefeningen der October maand zullen bywonen. Laten wy gezameniyk komen neerknielen voor den troon van onze hemelsche Moeder Maria om haar machtige bescherming af te smeeken. Laten wij haar eeren en bejubelen met onze lofzangen en onze sme^jfbeden, laten wy haar vragen om hulp en uitkomst in onze moeliykheden en rij zal ons hare machtige bescherming en hulp doen on dervinden. Laat lederen avond in deze Octobermaand minstens één lid van ieder huisgezin in bet Maririof tegenwoordig zyn. Toont u in deze Oc tobermaand echte kinderen van Maria door met ons te komen bidden en zingen, door haar beeld te sieren met bloemen en kaarsen. UW PASTOOR konings ontdekte tuz- ^Rmkleede”, een die senieten wilde, om aan de majesteit des konings de verschuldigde eere te geven. Al die gasten, van de straten en wegen, hoeken en gaten genoodlgd, waren arm, onverzorgd, gansch onoogelyk, maar zy hadden rich tenminste gereinigd en dankbaar het feestkleed aanvaard en aangetrokken. Deze eene echter niet. Hy zat daar in zyn straatplunje, in zyn straatvull. De koning begreep en wist, dat die mensch een slordige luiaard was, te lui om te ontvangen zelfs en te lui om na te denken over zlRi dom gedoe. Toch ondervraagt de koning hem eerst. Ons oordeel over den medemenach is meestal zeer voorbarig, wy meenen een ander spoedig te kennen en te doorgronden, terwijl wy niet eens komen tot den bodem onzer eigene ziel, wy oordeelen en veroordeelen naar het eerste gezicht, terwijl wij eelt in onze eigene ziel geen handbreed naar binnen zien. Hoe jonger we zyn, hoe meer wy bet kwade veronderstellen in het gedrag van onzen naaste, een streng heid, die met de jaren echter milder wordt. Mochten wij meer geiyken op dezen koning, die zyn gast wel doorschouwt, maar hem niet aanstonds veroordeelt. Hy geeft hem gelegen heid tot zelfverweer, en eerst dan, wanneer die mensch verstomt en geen verontschuldiging weet, stoot hy dien mensch voor goed van zich af. En gaat deze naar zijn eigene plaats. Mogen wy altyd zien met Uwe oogen, o Heer! Langendyk. d. H. H. Engelbewaarders. Mis Benedicite. 2e gebed v h. octaaf v d. H. Bavo. „Gezegend rif God, Die ons zyn H. Enge! zond, om ons voor te gaan en te bewaken op een weg en ons te. lelden naar de plaats, ons bereid. Slaan wy acht op hem en luisteren wij naar zyn inspraken. (Kerk. Get.). Voor de volle aflaten: biechten en communl ceeren. Wat nu de biecht betreft, het volgende: le. zy die dageiyks of minstens 5 maal in de week communlceeren, behoeven niet op den voor den aflaat bepaalden tyd te biechten. 2e. Die gewoon zyn om de twee weken te biechten, kunnen met deze biecht volstaan. De H. Communie kan men daags te voren ontvangen vóór of op een der zeven dagen na den aflaatsdag. zy, die niet onder 1 en 2 vallen, kunnen, om den aflaat te verdienen, volstaan met ccn biecht, die valt of binnen de week voor, of bin nen de week na den dag van den aflaat. Feestdag v. d. H Bavo, Titelheilige v. d. thedrale Kerk te Haarlem en eerste pat) van het Bisdom. Mis: Gaudeamus (Zie in Feesteigen v. h. Bisdom). De H. Bavo, op het einde van de zesde e geboren, leidde eerst een werelds en losbai leven. Doch bekeerd door het voorbeeldig ge drag van zyn dochter, begon hy een kluize naarsleven, in heldhaftige graad belevend de christelijke Leer, waarin hy was onderricht door den H. Amandus Bavo stierf in de 7e eeuw te Gent. In Haarlem wordt de heilige ais besejiermheilige vereerd, omdat volgens de levering de inwoners van Haarlem heilige aan te roepen, gered zyn uit een zeer groot gevaar. Wil deelen mede, dat de Gezellen van de drie "aro'-hies van Alkmaar, die zich niet aanslui ten by de wandelclub maar den tocht Der fieta willen afl"<q^n, om 10'uur aan het Gezellenhuls moeten zyn voor de cezamenliike start. Ouders, werkt mede door aan te sporen dat Uw zoon, als lid van de Gezellenvereenlgir.7. de Bedevaart meemaakt. Iedere gezel is ver Dlicht kennis te eeven. als hit door bepaalde om standigheden rede’itk verhinderd is. De loooers vertrekken uiterllik een half uur vroeger van het Gezellenhuls. Ieder gezel neme zyn twaalfuurtje mede! zulk verband bedoelen wy met „onge kleed”: zonder het feestkleed, in alledaagach pak, in werkplunje. Hqe keuriger en modieuzer de gasten, heeren en dames, zich voor de bruiloft kleeden, hoe meer zy daardoor eere geven aan het bevriende bruidspaar. Een „ongekleede” gast is een on welkome gast, is een vlek in het feestlicht. Nu was toen en daar die ongekleedheid neg grooter fout en groot» zonde, dan zij nu hier zou zyn. Immers werd op de bruiloft waarvan Jezus spreekt, het feestkleed door *s konings diena ren aan de gasten aangeboden, voordat zy de feestzaal binnentraden. Deze dienaren hadden te zien, dat geen gast feestmaaltijd deelnam. En toch, het oog des schen al die gasten een wel van 's maar niet bedacht was. Mis van de H Theresia van het Kindje Je zus: Veni. 2e gebed van het octaaf van den H. Bavo. Als negende kind van het dóór en dóór gods dienstige echtpaar Martin-Guerin, werd The resia den 2en Januari 1873 geboren te Alencon in Norrnandlë. Op buitengewoon jeugdigen leef tijd trad zy in de Karmel. waar zti negen jaren N B. In deze week dagelijks Gloria en Credo Dagelijks de gewone Prefatie en Kleur: oehalve Zondag. Maandagavond van half 7 tot half 8. Donderdagmorgen tot 10 uur en 's avonds van 68 uur. Vrydag om half 4 voor c*e drie laagste meis- jesklassen, 4 uur voor de drie hoogste meisjes klassen. Zaterdagmorgen tot 10 uuren de middags van 49 uur. Deze week is de kerk geopend van 26 uur. Ingang Diggelaarsteeg. ZONDAG: 19dé Zondag na Pinksteren, Uni- verslteits-Zondag. Z.Z H.H Excellenties de Bisschoppen van Ne derland doen een beroep op alle Katholieken, om dezen Zondag het H. Misoffer, dat gij by- woont, in het byzonder op te dragen aan God als smeekoffer voor onze Katholieke Unlvers.- telt, opdat deze hare zending kunne volbrengen: herstel, bevestiging en uitbreiding van Gods Ryk op aarde. Na alle H.H. Missen zal een byzonder gebed tot die intentie worden gebeden. Ook zullen ie heeren van het 8t. Radboud-Comité In deze maand Uwe bydrage komen innen voor de in standhouding dier Universiteit. Z Z.H.H. Fxc. de Bisschoppen van Nederland rekenen er op. dat door alle Katholieken groot en klein min stens 10 cent jaariyks worde geofferd. De H.H. Missen te 6, half 8, 9 uur en te half elf de Hoogmis. Onder de H.H. Missen schaal- collecte voor den St. Pieterspenning, welke col lecte de heeren collectanten gelieven in te za melen. Van 2 tot 6 is de kerk geopend Te 8 uur Broederschapslof tot bekeering der zondaren met predikatie. MAANDAG 1 Oct.: begin van de Rozenkrans- maand. feestdag van den H. Bavo. Patroon van ons Bisdom. lederen avond in de Octobermaand avonds 7 uur Rozenkranslof. DINSDAG 2 Oct.: feestdag van de H.H. Engel bewaarders. Dan eindigt de nationale gebedsno vene ter eere v. d. H. Theresia. WOENSDAG 3 Oct.: feestdag van de H. The resia, beschermster van het Missiewerk voor in- landsche priesters. Wij bevelen op dezen dag dat Liefdewerk, bekend onder den naam van 8t. Pe nis Liefdewerk, nog eens heel bijzonder in Uwe gebeden en offervaardigheid aan. Het vraagt van hare leden een gebed voor priesterroeningen in de Missiën: een bepaald gebed is niet voorge- schreven. Aangeraden wordt: 1 Onze Vader en 1 Wees gegroet met de schietgebeden: H. Mana. Koningin van de Apostelen, bid voor ons: H. Petrus. Prins van de Anostelen. bid voor ons en ▼oor de inlandsche seminaries, en als minimum 1 cent per week. Men kan zich opgeven by de Zelatricen De leden van de Derde Orde van St. Prancls- eus houden den 3den October den vietUedag van het feest van 8t. Franclscus. Vastendag, of- schoon de leden daartoe niet onder zonde ver plicht zyn. Na het Rozenkranslof op 3 October der rozen ter eere v. d. H. Theresia. DONDERDAG 4 October: Feestdag van d-n H. Vader Franclscus. Eerste Donderdag der maand. Het Allerheiligste biyft ter aanbidding Uitgesteld van 7 uur tot na de H. Mis van 9 uur. Een ieder, die in de gelegenheid is. kome het Allerheiligst Sacrament een ooeenb’lk aanbid den. Te 7 uur gezongen H Mis voor de le^en der Broederschap van de Gedurige Aanbidding, daarna Generale Absolutie met vol’en aflaat voor de leden der Derde Orde van den H. Fra-.- ëtecus. Na de H. Ml* van 9 uur vereering van de Relikwie van het H Bloed. On veler verzoek Ml b»t H. Uur gehouden worden te 7 uur des avonds. IVe'derdag ven 67 uur biechtgelegenheid. VRIJDAG: Ferste Vrijdag van de maand. uur uitreiken der H Communie en H. MIs. om een leder in de gelegenheid te stellen de eerste Vrijdagen te houden. 7 uur gezongen Votlef- tnls voor de leden van het Genootschap van het Goddeiyk Hart. Half 12 en half 4 komen alle schooljongens biechten. *s Avonds 7 uur Lof en oefenineen van de Octobermaand ZATERDAG 6 Oct.: 7 uur Broederschapsmis ter eere van het H. en Onbevlekt Hart van Maria tot bekeering der zondaren. Des namid- da** van 4 tot 8 en van h«lf 7 tot 9 uur gelegen heid om te biechten, en 7 uur Rozenkra n<dof ZONDAG 7 Oct.: feest van den H. Rozen krans; dan eindigt de Zomertyd. Zondag 6 uur voor de jongens beneden de 17 .'aar. Maandag 8' uur voor dc mannen. Dinsdag 8.15 uur voor óe jongens beneden dc 17 jaar. Woensdag 7 uur voor de vrouwen. Donderdag 7 uur voor dc meisjes. •j-w roeden, ge moet u vernieuwen naar den inwendigen geest; ge moet den nieuwen mensch aantrekken, die naar Gods beeld is geschapen in ware gerechtigheid en heilig heid. Legt daarom de leugen af en spreekj de waarheid tot den naaste, ieder voor zich; want ledematen zyn we van elkander. Wordt ge toor nig, zondigt dan niet; de zon ga niet onder over pw toorn; geeft geen vrij spel aan den duivel De dief mag voortaan niet meer stelen, maar moet liever arbeiden, om met eigen handen den kost te verdienen, en iets over Xe houden, om het weg te schenken van wie er behoefte aan heeft. Alles als in bovenstaanden kalender van liiidom, behalve: Het octaaf van den H. Bavo werdt niet vierd. Vanaf Woensdag geen Credo. VRIJDAG. Mis van de H.H Placidus en Ge zellen. Martelaren: Salus autem. 2e gebed A cunctis (om de voorbede der Heiligen); 3e.naar Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve Het octaaf van den H. Bavo wordt niet ge vierd. WOENSDAG en DONDERDAG geen Credo. VRIJDAG. Gedachtenis der wyding van alle kerken der Redemptoristen Mis: Terribllls est (zie het Gemeenschappelyke van Kerkwyding). Gloria en Credo. De gewone Prefatie. Kleur: wit, ZATERDAG. 2e gebed van het octaaf van Kerkwyding; 3e voor den Paus. Mis van een dag onder het octaaf van den Bavo: Gaudeamus (als op 1 Oct. Zie in het ■estelgen van het Bisdom). 2e gebed van de .H. Paciflcus en Gezellen, Martelaren; 3e >ncede (ter eere van Maria). N.B. Wegens den eersten Vrydag is geoor- afd een gezongen Votiefmls van het H Hart n Jezus: Ccgltationes Gloria en Credo. Pre- tie van het H. Hart. Kleur: wit. Intenties van 3# Sept.7 Oct. ZONDAG, 30 Sept.: 6 uur voor Eerw. Zuster Ignatla; 7 uur voor overl. familie Burger; 8 uur voor Cornells Zut als lid v. d. Brielsche Pro cessie, mede voor Petrus Velseboer als lid van de Brielsche Processie; 9 uur voor de overl. familie de Boerde Winter; 1030 voor het geesteiyk en tydelyk welzyn der Parochianen. MAANDAG, 1 Oct.: 7 uur voor Cornells Zut als lid van de Brielsche Processie; 730 voor Johannes wydeman, mede voor Jacobus Schut en Geertrulda van Dyk; 8.15 voor den Wel- eerw. Pater Nicolaas Ryken, mede voor Anna Overmaat; 9 uur voor Wilhelmus Overmaat en Agnes OvermaatBruning. DINSDAG, 2 Oct.: 7 uur voor Nelly Groot; 7.30 voor Elisabeth Ros, mede voor Maria Mag dalena BoomHaanraats; 8.15 voor Weleerw. Pater Nicolaas Ryken als Directeur van het Leeken-apostolaat; 9 uur voor Jacobus de Win ter en Cornelia Maria Bisschep. WOENSDAG, 30 Oct.7 uur voor overt, familie KorthovenVeltman; 730 voor Bernardus Pe kelharing en Anna Geels, mede voor Cornells Joh. Goes en overl. familie; 8.15 voor weleerw. Pater Nicolaas Ryken; 9.30 gez. Huweiyksmis. DONDERDAG. 4 Oct.: 7 uur voor Johanna de VosVerver; 7.30 voor Bernardus Köster, mede tot zekere Intentie uit dankbaarheid; 8.15 voor Petrus Westmeyer en Laurens Swee»; 9 uur voor Joannes de Jong en Sytje Kobbes. VRIJDAG. 5 Oct.: 6.30 voor Eerw. Zuster Ig natla; 7 uur voor hen wier namen in het zie- lenboek zyn ingeschreven: 730 voor Eerw. Zus ter Ignatia; 8.15 voor Johanna de JagerHam; 9 uur voor overl. fam. AdmiraalSmit. ZATERDAG, 6 Oct.: 7 uur voor Christina de MoeiBeemsterboer; 7.30 voor Suzanna Bibo, mede voor Jacobus de Winter en overl. familie; 8.15 voor Jacoba Joanna Broers en familie, mede voor de overl. familie voor Adrianus van Butter. ZONDAG. 7 Oct.: 6 uur voor de Eerw. Zuster Ignatia; 7 uur voor Weleerw. Pater Nicolaas Ryken als Geest. Adv. van 8t. Raphaël, mede voor het geesteiyk en tydelyk welzijn der Pa rochianen; 8 uur voor Wed. Cornelia Henneke Admiraal; 9 uur voor Anna BoonOomen; 1030 voor Weleerw. Pater Nicolaas Ryken als direc teur v. d. Mannen-congregatle. Negentiende Zondag na Pinksteren. Mis: lus’ pop uil. 2e gebed v. d H. Hieroymus, lyder en Kerkleeraar. Prefatie v. d. Alli Drieeenheid. Kleur: Groen. Allen worden wy geroepen tot het bruile maal des hemels. Maar om daaraan te kun oeelnemen moeten wy de oude mensch. dJ zonde, in ons dooden en leven een nieuw le gesierd met het bruiloftskleed der heiligmali de genade (Epistel en Evangelie.) Pryzen God om onze roeping tot de hemel (Alleli vers), maar bidden wy Hem ook, dat Hy a wat voor nss beletsel is voor den hemel, v neme (Graduale en Gebed) Vragen wy, liet H. Misoffer ons heilzaam moge zyn gebed), ons geve voort te gaan op den weg Heeren (Communio) en onze heilige Commi ons de kracht verleene Gods H. Wet aan hangen Postcommunio)Want dan zullen eenmaal behooren tot de uitverkorenen en zal ons heil zyn, onze Heer in eeuwigheid. troitus). Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve: Het octaaf van den H. Bavo wordt niet ge vierd. Vanaf Woensdag geen Credo. VRIJDAG Mis van den Z. Sanctes van Cora, Belyder: Os justl 2e gebed van de H.H Placi dus en Gezellen. Martelaren; 3c A cunctis. Kleur: wit ZONDAG 30 Sept: 6 uur Cornelia Koning— Groot: 7 30 voor het geestelyk en tydelljk wel zyn der parochie; 9 uur ter eere van Maria vcor een zaligen levensstaat; 10.30 Dionysia Llgthart en overl. familie. MAANDAG 1 Oct.: 7 uur Eva Maria Frede- riks en overl. ouders: 7 30 Theodoras Groene- woud en Fiorentina Rootkamp; 8 uur voor oe levende en overleden leden van de Broederschap van Kevelaer; 9 uur Hermanns Fickholt als lid van bet. Genootschap van bet H. Hart. DINSDAG 2 Oct 7 uur Bernardus Pels: 7 30 Joeenh Nicolaas Lobach: 8 uur overl. fam. Vlaar en Wittebrood: 9 uur Zeereerw Heer Joannes Gra«f en overl. familie. WOENSDAG 3 Oct.: 7 uur Adrianu* Quant; 7.30 ter eere van de H. Theresia. Patrones van Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve Het octaaf van den H. Bavo wordt niet ge vierd. DINSDAG. Mis van de H.H öers: Angells. 2e gebed van den H. Leodegarius, Bisschop en Martelaar. WOENSDAG. Mis van den Z Domlnlcus Spadafora, Belyder: Os justl. 2e gebed A cunc- lis; 3e naar keuze van den priester. Geen Credo DONDERDAG. Mis van den H. Franclscus: Gaudeamus. VRIJDAG. Mis van den Z. Raymundus van Sapua. Belyder: Os justl. Geen Credo. Votief mls van het H. Hart van Jezus: Egredimini Gloria. Credo. Prefatie van Kerstmis. over- door den Me^or-tba Texelaar—Leneers. DONDFRDAG 4 Oct 7 uur voor de leden der Rroederschan van de Gedurige Aanbidding: 730 Theodoras en Anna Vreeker*<ors; 8 uur Ni- co'»«s R»n»er: 9 uur Joanna Konijn. Alles als in bovenstaanden kalender van het Bisdom, behalve: MAANDAG. 2e gebed (alleen in stille HU. Missen) van de Z.Z. Joannes van Dukla en Nicolaas van Furca Polena. Belyders. N B. Het octaaf van den H. Bavo wordt niet gevierd. WOENSDAG. 2e gebed van de Vigilie voor het feest van den H. Franclscus; 3e van de overbrenging van het lichaam van de H. Clara Geen Credo. Laatste Evangelie van de Viglle. DONDERDAG. Feestdag van den Serafyn- schen Vader den Heiligen Franclscus: Mis: Gaudeamus. Gedurende geheel het octaaf Glo ria en Credo Prefatie van den H Franclscus VRIJDAG. Mis van de Z. Felix Meda, Maagd: Dilexistl. 2e gebed van het octaaf van den H Franclscus; 3e van de H.H. Placidus en Gezel len, Martelaren. N.B. Wegens den eersten Vrydag is geoor loofd een gezongen Votiefmls van het H van Jezus: Ccgltationes. Geen Gloria. 2r gebed van het octaaf van den H. Franclscus, 3e van

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9