Van het katholieke voetbalkamp Nederlaag van Valkenburg Utrecht wint den missiewedstrijd - HAARLEM MET 3-2 GEKLOPT KOLPING WINT DE HELMONDSCHE DERBY b y t; i 11 MAANDAG 1 OCTOBER 1934 <1 DE MISSIEWEDSTRIJD TE HOORN 1 3> I S.D.O—VOLENDAM 4—7 Nieuwe S.D.O.-terrein geopend Utrecht leidt 23 Stand 11 Ontvangst Mgr. D. J. T heden Groote zege van Quick Nabeschouwing Het feest op Zondag V.V.U.—V.I.C. 2 Stand 21 voor Utrecht Officieele ontvangst QUICK—’S HEERENBERG Naar het Sportpark G.D.A.—H.B.C. 1—2 Fortuinlijke zege der gasten VOSTA—DE ZWEEF 3—1 Een slechte wedstrijd De beslissing in de tweede helft R.K.V.V.L. met 4—3 door Kerk- rade geklopt. Dongen slaat de Venlosche Boys met 31 Aankomst op het terrein van Z. H. Exc. Mgr. Theelen, die den wedstrijd met zijn hooge tegenwoordigheid vereerde ■UTRECHT KLOPT HAARLEM MET 3-2 L o o 1 1 3 o 2 3 3 0 0 o o o 1 1 1 1 3 2 3 o o o o o o o o 1 1 o o 1 2 1 1 1 o o o o o 1 1 o o 1 1 2 o 1 o 1 1 2 2 1 2 Succes van een Belgischen renner NIEUW WERELDRECORD OVER DE MIJL o o o 1 o 1 1 1 1 1 o o o o o 1 1 o o o o In Hoorn bestond zeer groote be- langstdling voor dezen prach tig geslaagden sportdag Snjjders verbetert het record Gebrek aan schutters bij de gasten ROND HET IJSELMEER De tweede helft x Een spannend moment voor het Utrechtsche doel in den gisteren te Hoont gespeelden missiewedstrijd Nieuwe opstelling had succes Gelijke stand 22 Ik' a H a - SUIT DE SPORTWERELD c I FRED. J. KEMPER i e 3—12 In Bussum scoorden S. D. O. en o 18 club werd geklopt. e- in een d. Bande vliegt, 8ln8 Utrecht: v. d. Berg Haarlem 4 Mentink (Spartaan) 3 2 3 3 3 1 3 3 2 0 0 3 3 2 3 3 2 3 3 2 3 3 3 2 3 1 0 0 0 o o o o o o o o o o o o o 6 4 4 4 3 1 1 0 0 0 o 6 6 4 4 2 3 3 0 0 0 3 2 3 2 1 1 3 1 3 3 3 1 2 2 3 3 2 3 3 2 2 3 i 2 2 1 1 1 2 2 1 1 0 0 0 o o 3 2 1 1 1 1 1 0 0 3 2 1 0 0 0 0 o o 1 o o o 1 1 1 o o 5 4 2 2 1 1 1 0 0 6 4 2 3 2 3 2 1 1 6 4 3 2 1 1 1 O O 0 Op de wielerbaan te St. Truiden gelukte bet derf Belg Antoine een nieuw wereldrecord te vestigen over 1 Mijl. Antoine reed dezen afstand in 2 min. 1.4 sec. Het oude wereldrecord stond op naam van den Engelschman Southall met een tijd van 3 mln. 2.1 sec. 3 3 2 2 1 1 1 0 0 0. H.B.C. Onze Gezellen O. D. A. S. J.C. Leonidas Graaf Willem Spartaan T. Y B B. D. H. L. Vosta Treffers S. DO. U.C. Alt lor Quick E. M. O. S. De Zweef V.D. Z. ’s-Heerenberg R.K.O. N.S. Kerkrade 8itt. Boys Valkenburg R. K. V. V. L. Klmbria Chèvremont K.N. V. Caesar Volharding 11— 2 4— 2 R.K.T.V.V. Kolptng M. U. L. O. Dongen Best Vooruit Brabantla Wllhelmifta Gennep Vent. Boys 8.V.B. Schündel Pott (V.VA) Schoonderwoerd Wekking (BJE.G.) Holtkamp <En tos) Brouwer V. V. IJ. Volendam H M. 8. V.V. Z. De Meer 8 D O. E M M. Wilskracht D. E. M. 11— 5 11— 5 7— 2 5— 9 1— 1 Nlnaber Kloosterman Tushuizen (Santpoort) (De Meer) Het feest begon reeds op Zaterdagavond toen Z. H. Exc. Mgr. D. J. Theeen, Neder!. Bisschop in de Missie van Nicopolis, in Noord-Bulgarye, in Hoorn arriveerde. Door een deputatie van de reeds aanwezige voetbalautoriteiten werd de Missie-Bisschop aan het station te Hoorn ontvangen. Zooals bekend zou Z. H. Exc. Mgr. Theelen den wedstrijd met een bezoek vereeren. oogenbllkken hoekschoppen brengen wenschte resultaat. Met gelijken stand wordt gedraaid. op de 6— 9 2— -3 1— 4 0— 5 -1 i Zondag heeft d«^ aniateur G. Snijders van ,De Germaan” een geslaagde poging gedaan het record Rond het IJselmeer, staande ten na me van Vermeulen. me$ een tijd van 11 uur 1 min. 14 sec., te verbeteren met 1 min. 59 sec. Om precies zeven uur Zondagmorgen is men van Het Tolhuis aan den overkant van het IJ vertrokken en via Hoorn ging het naar den Afsluitdijk. De‘weersomstandigheden Waren bij zonder fraai. Als officieele tijdcontroleurs fun geerden de heer G. Hogenkamp en J. Zeegers Veeckens. fiinuten luiiiiniiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiitiuiiniim^ Inmiddels leek een groot gedeelte van Hoorn en omliggende plaatsen te zijn leeggèloopen want in dichte drommen trokken de voetbal liefhebbers naar het nieuwe Sportpark der ge meente Hoorn, dat een uitstekenden indruk maakte. Het muziekkorps „Apollo” deed een rondgang door de stad en haalde tevens Z. H. Exc. Mgr. Theelen af, waarna men naar het Sportpark af marcheerde. Hier overtrof alles de stoutste verwachtingen. Naast een .ongekend groot aantal officieele personen, waaronder o. m. de Burgemeester van Hoorn en meerdere vooraanstaande personen, za- We een aantal toeschouwers dat ongetwijfed op een flinke vijfduizend moert geschat worden -Apollo” zorgde voor de muzikale afwisseling en nadat de beide elftallen aan den Missie-Bisschop waren voorgesteld, kon de strijd beginnen. De opstelling der elftallen is als volgt: halte maar de felheid waarmee gestreden wordt vergoedt veel. De talrijke aanvalldh aan beide kanten leveren niet het gewenschte succes om dat het spel voor den doelmond niet al te zui ver is. Bovendien speelt men in beide aanvals- linies te kort zoodat er weliswaar spannende momenten ontstaan, maar de verdedigers kun nen gemakkelijk meester van t terrein blijven. Een goed opgestelde aanval van Haarlem wordt even fraai onderbroken en in het volgende oogenbllk schiet Kloosterman in moeilijke po sitie naast. Ook Tushuizen kan de goede rich ting niet vinden al dient erkend dat de Utrechtsche backs hem weinig kans geven zijn doodelijke schoten te lossen. Haarlem is gaan deweg iets sterker geworden maar een plotse linge aanval van Utrecht wordt Haarlem bijna noodlottig. Nienhaus is prachtig doorgebroken maar op .het laatste moment kan Keizer nog redden en even later is het Kamer, die in samenwerking met Alsemgeest een lastig pro bleem tot oplossing brengt. De strijd blijft ge lijk cpgaan maar de aanvallen van Utrecht zijn iets gevaarlijker. En nadat eerst de Haar lemsche voorhoede een fraaie kans heeft ver knoeid. neemt Utrecht de leiding. Linksbinnen Ten Bokum maakt zich prachtig vrij en geeft hoog over aan Nienhaus. Wel tracht Gigengack nog te redden maar de forsche S.D.O.U.C.-er Is grooter dan de Geelwitter en met een schitte renden kopbal heeft Alsemgeest het nakijken. belde partijen met tien man den strijd voortzet ten. Na ongeveer een half uur volgde een snelle Vosta-aanval van den linkervleugel. Altermühle zette fraai voor, Teeslnk miste, maar Bevers was op zijn post en het keiharde schot verdween onhoudbaar in de Nijverdalsche touwen. Spoedig hierop gaf Wiggers goed door en de toestormende Teeslnk schoot zuiver in (31), daarmee Vosta tevens in veiligheid brengend. Verder werd er niet meer gescoord. De uitslag geeft de verhouding vrij goed weer. In Friesland gingen verscheidene 1 verboren door dat, men een verkeerden weg insloeg. Vla Bolsward. Heerenveen en Zwolle t het vla Amersfoort naar Diemen en steeds schommelde de tijd van Snijders om den tijd, die Vermeulen destijds gemaakt had. Niettemin slaage Snijders er in 1 min. 59 séc. eerder aan de Diemerbrug, te arriveeren dan Vermeulen in den tijd van 10 uur Ü9 min. 15 sec. i Nauwelijks zijn de Stichtenaren van de vreugde bekomen of de Haarlemmers tijgen ten aanval. Holtkamp onderbreekt dezen aan val, maar speelt ondoordacht op zijn doe'man terug. Nlnaber is er als de kippen bij en brengt kalm de partijen weer in evenwicht. Deze plotselinge gebeurtenissen brengen weer het noodige leven in de brouwerij. Mentink lost na fraai solospel een goed schot dat juist over de lat vliegt, terwijl in het volgende ogenblik Alsemgeest door tijdig ultloopen ge vaar voorkomt. Aan beide kanten ontstaan nog eenige ge vaarlijke oogenbllkken maar evenals enkele deze niet het gc- In snel tempo wordt de wedstrijd ingezet. D) achterhoede der thuisclub krijgt het tegen de krachtige aanvallen der bezoekers hard te ver antwoorden, maar voorloopig geeft ze geen krimp, daar doelman Meijs uitstekend op dreef blijkt te zijn. Oo.k Past G.D.A. den bultenspelval op de juiste wijze toe. De tegenaanvallen van G.D.A. leveren door slecht schieten weinig ge vaar op voor H.B.C. De Loosduiners hebben pech als H. v. d. Zalm een elmeterschop recht in han den van den keeper schiet. Hoewel de verdedi ging van G.D.A. zich kranig weert, slaagt Tole do er in een mooi doelpunt te maken, weldra ge volgd door wen tweeden goal der gasten, als Ruygrok een fout van Meijs benut, die hem den bal voor de voeten stompte (02). Toen de gastheeren beter aanpakten, ontkwam het H.B.C.-doel eenige malen achter elkaar op gelukkige wijze aan doorboring. Na de rust wordt H.B.C. teruggedrongen door energieke aanvallen der Loosduiners en uit een hoekschop weet Th. v. d. Zalm den achterstand te verkleinen (1—2). Er ontspint zich nu een felle strijd, waarin HBO. niet veel meer heeft In te brengen. De achterhoede der bezoekers slaagt er echter op alle mggelijke manlefkn in zich de fanatieke Loosduiners van het lijf te houden, zoodat GDA. er niet in kan slagen den gelijkmaker te scoren. Met groote moeite sleept H.B.Cè dus de zege uit 't vuur. Z H exc. Mgr. Theelen doet om pree, half 4 den aftrap voor Haarlem en onmiddellijk gaan de U- H. V. B.-ers ten aanval, doch buitenspel Voorkomt gevaar. Direct komen de Haarlem mers terug en de eerste hoekschop is het re sultaat. Deze wordt door Nlnaber slecht ge nomen en gemakkelijk door de Utrechtsche verdediging weggewerkt. De Stichtenaren doen dat eenige aanvallen welke de Haarlemsche Achterhoede niet den minsten last bezorgen. Nienhaus verknoeit dan een Utrechtschen •Anval door treuzelen, zoodat Wolf gemakke- Aan Hoorn 'was ditmaal de eer te beurt ge vallen de demifinale van het Nationaal Mlssie- toumooi te organlseeren. En dank zij het fraaie succes van een viertal jaren geleden, toen in dezelfde stad de finale HaarlemDen Bosch gespeeld werd, was men voor den dag van gis teren dan ook hoopvol gestemd. Op 4en voor grond moeten we dan eerst verklaren dat het organlseerende comité, onder elding van den heer H. N. Smit, kosten noch moeite gespaard had om dezen dag én voor de Missie én voor de R. K. Sportbeweging tot een onvergetelijken propagahdadag te maken en daarin is 't, het zij met eere gezegd, wonder wel geslaagd. Ontzet tend veel moeilijkheden vielen te overwinnen, £een Roomsche sportgebeurtenis is nog steeds een doom in het neutrale oog maar ondanks al les is deze Mlssiesportdag uitstekend geslaagd. Niet alleen dat een flink bedrag aan het Mis- sle-Comité kon worden afgedragen, ook wat het sportieve gedeelte betreft kunnen de organisa toren meer dan tevreden zijn. Laten we echter de zaak niet vooruitloopen en het schitterend ge slaagde sportfestijn van af het begin volgen. De Utrechtenaren schijnen grootse he plan nen te hebben want direct openen zij een heftig offensief en de D. H. V. B.-achterhoede moet alle zeilen btjzetten om onheil t* voor komen. Doch ook Haarlem doet zich gelden en *n geanimeerde strijd volgt. De Stichtsche aan vallen zijn een tikje gevaarlijker, deels te dan ken aan het feit dat de Haarlemsche spil Wolf het tempo blijkbaar niet kan volgen. Nienhaus roert zich in deze periode uitstekend in de Stichtsche voorhoede en van zijn kant dreigt dan ook al eens gevaar wor Haarlem. Een fraai staaltje voetbal besluit Nienhaus met ten prachtig schot maar Alsemgeest is op zijn pest. Langzaam maar zeker begint Haarlem zich flink te roeren, maar zoowel Tushuizen als Kloosterman loopen naar hun vorm te zoeken. Een keurige voorzet van v. langs het Utrechtsche doel zonder dat een der Haarlemmers er bij is. Aan den anderen kant kan Gigengack in een moeilijke situatie red ding bFengen. Het spel is ondertusschen niet van hoog ge- Na de officieele opening en Inzegening van het nieuwe S.D.O.-terrein. komen beide ploegen volledig in het veld. Wethouder Brand verricht den aftrap en onmiddellijk onderneemt S. D. O. eenige snelle aanvallen, waaruit v. d. Liefvoort met een schitterend schot S. D. O. de leiding geeft (10). Volendam antwoordt met eenige vinnige tegenaanvallen, welke deels door buiten spel, deels door goed verdedigen van S. D. O. geen succes opleveren. Intusschen slaagt de Bruin er in den Bussum- schen voorsprong te vergrooten (2-0), doch Bond verkleint weldra met een fraai schot den ach terstand (2—1). Het spel gaat in een snel tem po heen en weer. S. D. O. schept dikwijls ge vaarlijke momenten voor het Volendam-doel, terwijl aan de andere zijde de Volendamaanval- len meestentijds op buitenspel of op de 8. D. O.-backs stranden. Een Uitglijden van Klaver stelt Smit in staat gelijk, te maken (2—2). De Bussummers verslappen eenigszlns en hier van profiteert Volendam door twee doelpunten te scoren. Rust gaat in met 4—2 voor de gasten. De tweede helft domineert S.D.O. gerulmen tijd, doch het aanvalsspel wordt veel te kort ge houden. Steeds grijpt de achterhoede van Vo lendam met succes in. Eindelijk komt Volen dam weer opzetten en wederom gelukt het haar een tweetal doelpunten te scoren door toedoen van den links- en rechtsbuiten (26). S. D. O. verandert haar opstelling en einde lijk heeft v. d. Liefvoort succes (36). Weer ant woordt Volendam met een serie aanvallen waar uit tenslotte het zevende doelpunt voor de gas ten komt (37). S. D. O. houdt vol en slaagt er opnieuw tn den achterstand te verkleinen als Franke een pass van de Bruin benut en den bal in het Volèn- dam-doel plaatst (4—7). Thans ontbrandt de strijd eerst recht. Haar lem zet thans een krachtig offensief in doch moet nu den steun van Wolf missen die zich niet fit voelt. Lammers valt voor hem in. Fana tiek valt Haarlem nu aan maar het binnentrio weet voor het doel geen raad met het leder terwijl de Stichtsche achterhoede, met de over winning in *t zicht, zich met den moed der wanhoop verdedigt. Onophoudelijk vallen de Haarlemmers aan maar in de voorhoede blijft het sukkelen. De weinige Utrechtsche aanvallen hebben niet veel meer om het lijf. De Stichte naren riskeeren niets meer en bepalen zich voornamelijk tot verdedigen. Mentink krijgt een prachtige kans maar doelman Pott redt keurig. Direct hierna ontsnapt het Utrechtsche doel weer ternauwernood aan een doorboring De talrijke toeschouwers moedigen de Haarlem mers luide aan en onder de allergrootste span ning verstrijken de laatste oogenbllkken. Nog een kans krijgt Haarlem maar Nlnaber plaatst de laatste corner achter en eenige seconden later wordt het einde aangekondlgd. Utrecht won verdiend met 32. Na dit uitvoerig verslag kan onze nabeschou wing kort zijn. Het spel in deze ontmoeting was van goed gehalte al willen we niet ontkennen dat we wel eens betere wedstrijden, vooral van Haarlemsche zijde, hebben gezien. Strlederwerd achter erg gemist, terwijl Wolf, de spil, reeds spoedig een blessure opliep en zich dus niet geheel kon geven. In de voorhoede wilde het niet vlotten. Juist bij Utrecht was de voorhoede wel het beste deel. Vooral het binnentrio deed af en toe aar dig werk. Overigens waren er geen bepaalde uitblinkers. Utrecht won verdiend, door beter voorhoede- spel, maar het wil ons voorkomen dat de D.H.V.B. toch een sterker vijftal in het veld kan brengen dan gisteren het geval was. De leiding van den scheidsrechter, vooral bij bui- tenspelbesllssingen kon ons maar matig be koren. In een van beide zijden uiterst slecht gespeel den wedstrijd heeft Vosta tenslotte, dank zij 'baar meerdere productiviteit, een 3I over winning weten te behalen. De wedstrijd was voor het grootste gedeelte bijna het aankijken niet waard en het peil was verre beneden het vertoonde in vorige wedstrij den. In de eerste helft verkeerden beide doelen en kele malen in gevaar, maar doelpunten bleven uit, hoewel zich aan weerszijden daarvoor goede kansen voordeden. Na half-time bjeek er reeds direct eenige ver betering te zijn gekomen. Vosta speelde toen een meer open spel, hetgeen na 9 min. een doelpunt tot gevolg had, toen G. Bevers bij een weifelen der backs goed doorzette (10.) Lang pleizier hadden de kampioenen niet van dezen voor sprong, want even later legde Heinlnk den bal keurig voor de voeten van Alferink, die van de gelegenheid dankbaar gebruik maakte (11). Er wordt door sommige spelers doorgespeeld en als bjj een aanval der gasten doelman Be vers door den middenvoor der roodbroeken bij een doelworsteling wordt vastgehouden, komt een der backs tusschenbelde en nemen beide spelers een dreigende houding aan, waama ze belden uit bet veld worden gezonden, zoodat In het Westen II werd slechts een wedstrijd gespeeld. H. B. C.veroverde in Loosduinen de beide punten op G. D. A., dat met 21 door de Heemsteedse he Óe Helmondsche derby is geeipdigd nederlaag--voor de adsplrantkampioenen, M. U. L.O. We wisten, dat piping zeer sterk was op eigen terrein, maar dat zij in staat was M. U. L.O. te kloppen, dat hadden we toch niet ver wacht. Het was een plaatselijke ontmoeting en dan spelem>er factoren mee. die in een ge- wdnen competitiewedstrijd tegen clubs uit eer. andere stad niet meetellen. Hierdoor raakte R.K.T.V.V. een concurrent kwijt, maar kreeg er weer een bij, nJ. Kolplng, dat tot- nu toe nog geen enkel punt verloor en over een flink team blijkt teJfièschlkken. Maar de Tllburgenaren be hoeven niet bang te zijn, als ze op den Ingesla gen weg voortgaan. Ook gisteren werd weer met flinke cijfers gewonnen; dezen keer werd Best Vooruit het kindje van de rekening en werd met 14 afgestraft. Dongen liet zien, dat de nederlaag van de vorige week haar heelemaal niet ontmoedigd had en toog vol hoop naar Venlo, waar zij van de Boys twee puntjes af snoepte. De Boys mogen wel oppassen, anders raakt Venlo ook nog zijn eenigsten eersten klasser kwijt. Het eerste optreden vart Bra bantla in Weert was niet onverdlensteliJk door tegen Wilhelmina gelijk te spelen, waarmee ook Wilhelmina haar eerste puntje binnenkreeg. Vosta was wederom ongenaakbaar en won in Enschede van de Zweef met 's-Heeren berg had weinig plezier van de verre reis naar Oldenzaal, waar Quick verrassend voor den dag kwam en niet minder dan met 83 won. Emos kon het ook nu weer niet tot een over winning brengen. De Enschedesche club verloor in Groesbeek met 4—3 van de Treffers. (Pathmos Boys) v. d. Linden (Zwal. Vooruit) j Ten Bokum (L.V.V.) (8.D.O.U.C.) (VOGIDO) (BUthoven) A. De Hosson (HMB.) Scheidsrechter: C. Vonk, Eindhoven Dit onverwachte succes geeft Utrecht het noodig zelfvertrouwen en zijn aanvallen wor den niet alleen talrijker, maar ook gevaarlij ker. Een prachtig schot van v. d. Berg weet Alsemgeest echter even mooi te stoppen. Het spel golft nu snel op en neer en de beide doelverdedigers krijgen volop gelegenheid hun talenten te toonen. De Utrechtsche keei«er heeft niet over gebrek aan geluk te klagen, terwijl het rustige werk van Alsemgeest weer opvalt. De scheidsrechter onderbreekt oi te veel het spel door buitenspel te fluiten in gevallen wan. neer er geen vuiltje aan de lucht is. Vooral Haarlem wordt hier al eens benadeeld. Bij een der Haarlemsche aanvallen krijgt Nlnaber een fraaie kans, maar de Santpoorter weet het leder nog naast te werken en even later kan Wekking ten koste van een «ratr de situatie redden. Deze levert niets op. Aan den anderen kant schiet Nienhaus keihard juist over. Inmiddels zakt het spelpeil aanmerkelijk, maar deze Inzinking is slechts van korten duur. Bij een Utrechtschen aanval mist Keizer leeEjk doch kan ten koste van een corner de zaak nog even redden. Brouwer neemt deze onberl.’jje- Hjk en ten Bokum maakt gebruik van een mis verstand in de Haarlemsche achterhoede door het leder het laatste beslissende tikje te geven. lijk kan ingrijpen en zijn voorhoede aan het werk zetten. De Haarlemsche voorhoede ondervindt blijk baar hinder van de zon want het spel is nog niet zuiver. De D. H. V. B. behoudt voorals nog het beste van het spel en nadaX eerst een doelpunt door den scheidsrechter wordt af ge keurd krijgt Nlnaber het volgende oogenbllk den bal toegespeeld. De Santpoorter passeert eenige tegenstanders en met een formidabel hard schot geeft hl) Pott het nakijken. Haarlem leidt 10. Aangemoedlgd door dit succes blijven de vertegenwoordigers van den D. H. V. B. in de meerderheid en slechts door kranig ingrijpen kan de Utrechtsche doelman een tweede doel punt voorkomen. Ondertusschen zitten de Stichtenaren niet stil. Geholpen door de zon kunnen de Stichtsche aanvallers de Haarlem sche achterhoede eenige malen in het nauw brengen en eenmaal wordt Alsemgeest danig op de proef gesteld door de Hosson die van den vleugel een hard sdhot inzendt. Toch komt nog vrij onverwacht de gelijk maker. Schram weifelt even met wegwerken. Ten Bokum profiteert hier handig van en met een keurig diagonaal schot is Alsemgeest ge passeerd. AKERBOOM iv. LENT DE KAAG SCHIEDAM Motorjachten in hout en staal, in elke afmeting. Leveren en inplaatsen van binnen- en buitenboordmotoren. PRIMA REFERENTIES (V.V.A.) V. d. Sande (Leonidas) Keizer Wolf Kamer r (Wilskracht) (Graaf Willem H) (T Y^.B.) Gigengack Schram (Geel Wit) (DJLM.) Alsemgeest (D.H.L.) Met een nieuwe opstelling heeft Quick ge toond tot groote prestaties in staat te zijn en haar aanhang reden tot juichen gegeven. Onder leiding van scheidsrechter Bokstart trapt 's-Heerenberg af. Voortdurend zitten de Quick- menschen voor het doel der gasten. Als de wed strijd nog geen 10 minuten oud is, geeft Hulslnk met een goed schot Quick de leiding. (10). Enkele aanvallen van de gasten stranden op de hechte Quick-verdediging. Bij een goed opge- zetten aanval van Quick zet Rlkhof goed voor en Veldhuis kopt In. (20). Een schot van Loohuls kan de H.-keeper niet voldoende keeren. Hulslnk is er als de kippen bij om den bal in 1 doel te doen verdwijnen. (30). Kort daarop is 't Veldhuis die den H.-keeper voor den 4en keer 't nakijken geeft (40). Bij een plotselingen aanval van ■s-Heerenberg zet de linksbuiten mooi voor en de midvoor kopt fraai in. (41). Met rust is deze stand nog ongewijzigd. Na rust is al dadelijk te zien dat 's-Heerenberg zich nog lang niet gewonnen geeft. Aeoné weet echter van geen wijken Op fraaie wijze pas seert Hulslnk de H.-verdediglng en kogelt on houdbaar. (51). 't Is weer dezelfde speler die er enkele minuten later G-»-l van maakt. _Bij een der volgende Quick-aanvallen brengt Veldhuis den stand op 7^—1 terwijl Hulslnk later het achtste doelpunt scoort. (82). waama he einde komt van dezen fraaien strijd. Deze wedstrijd stond op goed peil, alleen ontbrak het bij de Amsterdammers aan schot- vaardigheld, waardoor zij minder kregen dan hun toekwam, want' In het veld gingen de elftallen vrij gelijk op. Jammer was, dat reeds vlug na den aanvang de scheidsrechter het noodig oordeelde, van e>ke partij een speler het verder mededoen te moeten ontzeggen. Het begin gaf een sterk aanvalsspel van V. V. IJ. te zien en uit een toegekende elfmeterschop kwam door v. Zoelen voor de thuisclub het eerste doelpunt. (1—0). Van der Hoogen benutte een voorzet van Zoelen en zorgde er zoodoende voor, dat de rust met 20 kon Ingaan. A Nog maar even was de tweede helft aange vangen of de thuisclub vergroot»e den voor sprong. Tersteeg zette fraai voor en v. d. Hoogen scoorde onberispelijk. 3-0)De Amsterdammers vergrootten het tempo en toen hun een elf meterschop ten deel viel, was het Tweedeveldt. die dezen benutte. (3—1). Direct daarop was het v. d. Hoogen, die doelpuntte en er 41 van maakte Weer kwam V. I. C. in den aanval en na eenige vergeefsche pogingen gelukte het Tweedeveldt, het tweede punt voor V. I. C. te scoren. (4—2). In liet laatst van den strijd was V. V. IJ. aan het woord en Tersteeg wist den stand op te voeren tot 62. Het eigenlijke voetbalfeest begon reeds in den ochtend in Amsterdam. Het Centraal-Station was de verzamelplaats van de voetbalploegen van het Aartsbisdom Utrecht en van het Bisdom Haarlem. Gezamenlijk trokken de beidg tegenstanders, vergezeld van diverse officials der beide Bonden per autocar naar Hoorn waar een buitengewoon hartelijke ontvangst hen wachtte. Op de Hoomsche Boot werd allereerst de In wendige mensch versterkt waarna het gezel schap ten stadhuize werd ontvangen. K i Volendam er lustig op los. maar de gasten namen zeven van de elf doelpunten voor hun rekening. V.V. IJ. had het Amsterdamsche V. I.C. bezoek, dat met een 62 nederlaag naar hoofdstad kon terugkeeren. Dat de landskampioenen op eigen terrein van Chèvremont zouden verliezen, dat had zelfs de vurigste aanhanger van Chèvremont niet dur ven hopen. Maar het feit ligt er. De Valken zijn verslagen. Heeft Valkenburg zijn tegen stander misschien onderschat of speelde Chè vremont boven haar normale kracht. Een bewijs temeer, dat het voetbalspel een spel van onbe rekenbaarheid is. Niemand zal deze uitslag meer genoegen doen, dan R. K. O. N S. en Kerkrede, die hiermee een van hun zwaarste concurrenten voorloopig kwjjt zijn. Beide clubs gingen in de goede richting voort; R. K. O. N.S. behaalde een gemakkelijke overwinning op Volharding, dat zeker een van de zwakste zusjes uit deze afdee- llng blijkt te zijn. Een doelgemiddelde van 5—14 na drie wedstrijden wijst althans sterk in die richting. Ook Kerkrade won, maar zü had het zwaarder dan rivalen. Slechts met 34 won zü en bracht R. K.V. V. L. hiermee haar eerste nederlaag toe. R.K.O. N.S. staat op het oogen- blik op kop door slechts fcat doelpuntjes meer dan Kerkrade. Maar er zün pas drie wedstrijden gespeeld, zoodat er nog veel kan gebeuren. Klmbria herstelde zich eenlgszins van haar nederlaag van de vorige week en sloeg K. N. V. met groote cüfers 52, waardoor het ook K. N.V. nog niet lukte een puntje binnen te ha len. De derde puntlooze club. Caesar, werd ook ditmaal geslagen en dezen keer moesten ze tegen Sltt. Boys het onderspit delven. De Boys hebben nu ook nog geen verliespunten en komen als concurrent van Schaesberg en Kerkrade zeer sterk in aanmerking. Ten stedhtfize ontving de burgemeester. Mr. Leemhorst het ftbomsche voetbalgezelschap en Heette het in een hartelüke toespraak welkom in zijn gemeente. I^ijwaardeerde bijzonder het liefdadige- doel dat aan dezen Sportdag ver bonden was. De heer ft. de Grood, voorzitter van. den I. V. C. B. sprak het dankwoord, vooral zijn waar- deering uitende over het feit dat het gemeen tebestuur van Hoorn Roomsche voetbalers offi cieel in zijn gemeente heeft willen te begroeten Ook de heer H. N. Smits, voorzitter van het Organisatie-comlté sprak woorden van dank voor de officieele ontvangst. Na de officieele ontvangst werden de aanwe zigen vergast op een boottocht op het Ijssel meer. Pik (VB.Z.1 Nienhaus

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 21