Het christelijk gezinsideaal GEEFT U! Hachelijk avontuur van een - hengelaarsclub „DIT IS 'Mf" zegt men op de sportvelden ZADELHOFF DOETINCHEM - Blomberg eischt 20 Bruno Hauptmann normaal I KARD. PACELLI TE RIO DE JANEIRO 25 et. Duitschland en Polen A UTO TEGEN EEN BOOM WEER DE ONBEWAAKTE OVERWEG I I SOCIALE STUDIEDAGEN TE BERGEN MAANDAG 8 OCTOBER 1934 1 b De geesel onzer eeuw PER STUKS I Is. Israëls overleden IS Bezuiniging in België Het slachtoffer overleden Zal Turksche motorboot gezonken Plan van prof. Kaisin Korte berichten H ul pverleening Nationale Katholieke Kerk? Enkele licht gewonden Nieuw smokkelartikel Inmiddels was het den heer Steenhage, wo- De moordaanslag te Gouda Zwendel met spoor kaartjes ontdekt Saarlanders bij Z.H. den Paus Het nationalisme in Duitschland Communisten te Berlijn gevonnist Belgische schippers klagen De kerkvervolging in Mexico Opzegging van verdrag van Versailles Goudblok te Brussel bijeen Taxi-chauffeur brengt nieuw licht Diefstal van paleisschatten in Peking Alle inzittenden uit den wagen geslingerd en te water geraakt Defensiebegrooting-1935 wordt verlaagd VERBRANDE TOUWFABR1EK TE EDAM Corruptieschandaal in China P V A Het kwaad der kinder beperking te ti d V n Alleen de door den verdediger toe gewezen psychiator acht hem niet toerekenbaar Nieuwe kolenlagen in België Paniekstemming Historisch beeld van het gezin buiten de Kerk Het christelijk huufelijk Leiders van den R. K. Volksbond in het bisdom Haarlem by een om te beraadslagen óver de kwestie van den dag Motorryder en duorydster tegen sneltrein gereden en op slag gedood I ze worden overgeplaatst naar Leiden? Over Duitsche wanbetaling 33 opvarenden omgekomen Aan de gevolgen van een aanrijding 9 1 ft OF DE JUISTE WUZE GESTOPT een Ei waar petroleum dn 4 it- OK ui SC te Zondagmiddag omstreeks kwart voor twaalf is op den onbewaaken overweg aan den Veenweg te Nootdorp een ernstig ongeluk gebeurd, waar bij twee menschen het leven hebben verloren. De eenheid ‘in het huwelijk is volgens G>!s bestel en Christus heeft de onverbreekbaarheid ervan bulten twijfel gesteld. Eenheid en onver breekbaarheid zijn noodzakelijk voor de opvoe ding van het kind, doch ook het gezinsbelang, Kerk en Maatschappij eischen die onbreekbare eenheid, en daarom verzetten dezen zich tegen vrjje liefde en kameraadschapbuwelijk. De 65-jarige C. L.. op wien verleden week Dinsdag een aanslag is gepleegd en die door zijn huurder met messteken ernstig werd ge wond. is Zaterdag aan de bekomen verwondin gen overleden. BERLIJN, 6 Oct. (Reuter) Er is een be weging in het leven geroepen voor de stichting van een nationale katholieke kerk, welke on afhankelijk zou zijn van Rome. De beweging heeft haar zetel in Essen. Hierover sprak Dr. Jos. de Boer uit Den Hang. HU noemde in dit geval kinderbeperking beper king van geluk, van tnenschengeluk, van leven, van recht op een eeuwig leven di d< m m tr h si t< ver heeft MEXICO. 6 Oct. °(VD.) In het staatsblad wordt gepubliceerd, dat in de staten Chiaras en Colima nog 12 kerken zijn gesloten. Uit de richting Leidschendam naderde op wen motor de 35-jarige metaalbewerker J. S. B met op de duo zijn verloofde, de 28-jarige mejuffrouw W. 8., beiden uit Hilversum. B. nam deel aan Puzzlerit voor motoren, uitgeschreven door de motorclub Lelden en omstreken. Zij bemerkten niet, ten zij een wegwijzer raad pleegden. dat een sneltrein den overweg passeer de. Met volle vaart reed de motorrijder tegen den trein, met he droevige gevolg, dat beiden on- gvveer 25 Meter werden meegesleurd en op slag gedood. Beide slachtoffers waren zwaar ver minkt. Een onmiddellijk gewaarschuwde dokter kon bjj beiden slechts den dood constateeren. Duitsch en zeide, dat zij hem bijzonder wel kom waren daar zij uit het Saargebied kwamen. Deze naam. aldus de H. Vader, duidt op zich zelf reeds voldoende aan met welke gevoelens de Paus de bezoekers begroet. Zonder deze ge voelens nader uit te spreken, gaf de Fteus daar op aan de pelgrims ^ijn zegen. De Saarlanders beantwoordden de woorden van den H. Vader met geestdriftige toejinchin- gen en zongen het lied: ..Fest soil mein Tauf- bund immer stehen". William J. Garvey, de ook in Holland zoo bekende Amerikaansoho sigaretten-mixer, set ondanks het enorme succes van O.K- toch s'n blinddoek-proeven voort. Hier siet U hém tusschen de sportmensohen en ook hier won O.K. met glans. Doet U die proef ook eons. Rookt geblinddoekt twee dure Amerikaansche sigaretten en één O.K. Tien kansen tegen twee, dat U er O.K. als de fijnste - geurigste - sachtsto uitpikt. Bovendien kost O.K. slechts Buiten de Kerk is in den loop der eeuwen tevergeefsch een spoor te zoeken van een be schaving. die het gezin erkende en handhaafde volgens de bedoeling van den Scheoper; men negeerde het levenseinddoel van den mensch en daardoor het doel van het huwelijk en de maat- echappU. Waar de Staat of maatschappij doel is en de gezinnen en burgers ondet geordend zijn aan de Staatsalmacht, moest het gezin wel schipbreuk Ujden, zün hoogste waarde verliezen Het werd tot een burgerlüke formaliteit met geen ander doel dan het voortbrengen van nieuae staats burgers. Enkele inzittenden beliepen door de botsing vrU eénstige kwetsuren, maar alle drenkelin gen wisten behouden op het droge te komen. Van de gewonden moest een vijftal in de z^- kenlnrichting van „de Villa” te Hoorn ter be handeling worden opgenomen. Een drietal hun ner kon na verbonden te zün de inrichting weer verlaten, terwijl de twee ergst gewonden ter verpleging moesten achterblijven. De chauffeur van den wagen bleef ongedeerd maar de wagen werd totaal vernield. Met een schok werd de bestuurder de situatie gewaar, maar het was toen reeds te laat om een botsing te vermijden. Met geweldige kracht botste de wagen tegen de bootnenrü en kwam daar tot staan in een hellende positie. Alle pas sagiers werden van den wagen geslingerd en kwamen over elkaar in de drie meter breede sloot terzijde van den weg terecht In ware panlek-stemming spartelden de drenkelingen luid roepend en om hulp schreeuwend dooreen. Ieder trachtte weer vasten grond onder de vqpten te krijgen. Voor de vierde maal heeft de R. K. Volksbond In net Madom Haarlem zijn sociale Studiedagen in het Retraitehuis te Bergen gehouden. Dit maal was het onderwerp Let Christelijk gezins ideaal, dat in een 10-tal cursussen wordt be licht. Die van Zaterdag en Zondag waren ge wijd aan de wording en ontwikkeling van het gezinsleven. Zondagmorgen omstreeks 3.15 uur is te Oud ijk onder de gemeente Weotwoud een vrachtauto, bemand met 24 Anuterdamsche hengelaars bV, de kromming van een weg tegen een boom ge reden. met het gevolg, dat alle inzittenden van 'den wagen werden geslingerd en daarbij terecht kwamen in de langs den weg loopende sloot. STAMBOEL, 6 Oct. Een motorboot met 4v opvarenden is heden op de zee van Marmora in aanvaring gekomen met een stoomboot. De motorboot is onmiddellijk gezonken; 33 opvaren den verdronken. SJANGHAI. 6 Oct. (V.D.) Naar de „Sjanghai Evening Post” meldt, hcwft de procureur- generaal te Nanking ernstige beschuldigingen geuit tegen den vroegeren directeur van het museum van Peking, Jipeitsji, die onvervang bare paletsschatterv ter waarde van 50 millioen Chineesche dollars zou hebben gestolen. De weleerw. heer L. Beune kapelaan te Haar lem, leidde dit tweede onderwerp in. Het Christelijk huwelijk is niet anders dan het door den Verlosser herstelde huwelijk, dat God aan den mensch had gegeven doc.i dat Christus een Sacramenteel karakter schonk. In 't herstellingswerk van den God-mensch neemt het huwehjk een voorname plaats in. De erf zonde maakte ook herstel van het paradijselijk huwelijk noodzakelijk. De innerlijKe waarde werd hersteld; zorg en noxlen zijn gebleven en de verzachting mag nimmer raken aan het we- sen van het huwelijk. BERLIJN 6 Oct. (V.D.) In 1933 heeft een aantal personen een handgranaat geworpen naar ’n SA-lokaal in de Goethestraase in Char lottenburg. De betrokkenen zijn heoen veroor deeld tot resp jaar. 12 jaar. 8 jaar, 6 jaar en 5 jaar tuchthuisstraf en eerverlies van 8 tot 5 jaar. Omtrent het ongeval kan nog het volgende gemeld worden: Het doel van de Amsterdamsche hengelaars club was een bezoek te brengen aan Medem- blik en eventueel aan de Wleringermeer. In vroolijke stemming was het gezelschap met den bekenden wagen van de fa. Bij leveld er op uit getrokken. De wagen was met zijn 24 personen geheel gevuld, leder vond een plaatsje op de meegevoerde banken. De zeiltjes werden dicht gemaakt en de tocht begon. Het was al een flinke rit geweest, toen Hoqrn bereikt werd. Het einddoel lag nog 20 KM. verder. De chauf feur nam de route ditmaal over Z w a a g en O iK-d U k naar Zwaagdijk. Op de scheiding van den weg Zwaag-Westwoud moet een zeer scherpe bocht genomen worden. Deze bocht is helaas niet door witte banden om de boomen aangegeven, zoodat de chauffeur ongemerkt de gevaarlijke bocht genaderd was. Onze Romelnsche correspondent seinde ons d.d. 6 October: De Paus heeft heden in audiëntie ontvangen een groep van zestig pelgrims uit het Saar gebied, tot wie hij een korte toespraak gehouden heelt. De H. Vader begroette de pelgrims, die door pater Hektor 8J. werden voorgesteld in het De onlangs afgebrande touwfabriek te Edam beboerende tot oe Ver. Touwfabrieten. is tot nu toe niet herbouwd. „Het Volk” verneeait thans, dat de fabriek wellicht in het geheel met meer zal worden opgebouwd. Het bedrijf zou dan naar Leiden worden overgeplaatst, wat voor die gemeente een uitbreiding van werkgelegen heid zou beteekenen. Definitief Is hierover nog niet beslist, maar de verplaatsing is in be raai Gedenk de. Not Inzameling wefek van 3‘10 October 1934 Het Deensche motorschip „Victoria", meten de 4500 ton. is door een hevlgen wind aan de Zuid-Australlsche kust op de rotsen geloopen. De voorsteven is lek geslagen. De dertig man tellende equipage is gered; twee sleepbodten bevinden zich bjj de „Victoria’*. WARSCHAU, 6 Oct. Deeer dagen zal te Warschau een overeenkomst worden gepara feerd betreffende Poolsch-Duitsch ruilverkeer. De overeenkomst is gebaseerd op het principe van contingenten en de compensatie voorziet in een uitvoer naar Duitschland van Poolschc landbouwproducten in hoofdzaak in ruil voor Duitsche industrieele producten. De overeenkomst betreft transacties tot een tiedrag van tien millioen R.M. Kinderbeperking ia niet nieuw; Rome en Athene gingen er aan ten onder. Maar de vorm waarin ze thans wordt gepropageerd, is modern. Deze propaganda wettigt de meenlng, dat het N.-M. het grootste gevaar wordt van ons -and, wan Europa, van heel de wereld. Er dreigt door de kinderbeperking een ondergang van be schaafd piropa. De cijfers zijn ontstellend. U iioudt natuurlijk ook van echte Qeldersche ROOKWORST Vraagt daarom Uw leverancier het merk dan eerst smult 01 nende Boomdwarsstraat te Amsterdam, die naast den chauffeur gezeten was. gelukt, zich uit zijn netelige positie uit de cabine te wrin gen. In de provinoie Namen beeft prof. Kaltin. op een diepte van 20 M. aardasch gevonden, welke in het algemeen slechts op die plaatsen wordt aangetroffen, waar petroleum dn den grond aanwezig is. De voor de boringen vereischte werktuigen zouden 6 17 millioen frank kosten, terwijl men ongeveer 3 Jaar zou behoeven om de werktuigen te construeeren. NIET TE VAST EN TOCH EEN LANGEN BRANDDUUR. c Spr. schetste voorts uitvoerig de verhoudingen In het huwelijk en de leer daarover van Griek- •che en Romelnsche wijsgeeren tijdens de eeuwen voor Christus en bij de oude Germanen, waarbij spr. als tegenstelling de verhouding van het huwelijk schetste in de tijden van het Christendom. De genoemde directeur zou het grootste- deel der paleisschatten z.g. wegens bedreiging der Japanners en voordien onder voorwendsel »an een tentoonstelling in Nanking in kisten hebben doen verpakken en naar Sjanghai hebben ge zonden. Tijdens het verblijf van Jipeitsji te Dairen zouden toen schatten ter waarde van ruim 20.000.000 dollar uit het woonhuis van Jipeitsji in Tientsin naar het buitenland zijn verkocht. Jipeitsji is het eerst verdacht door de vrouw van een invloedrijk lid van de Kwomintang Tsjangtsjl genaamd. Onder zün handlangers zou zich een neef bevinden van den ouden leider van de Kwomintang, Litsjoengtoeng en de vroegere eerste secretaris van Jipeitsji. Beiden zün gevlucht. Het proces tegen Jipeitsji zal eind van deze maand plaats vinden. Mocht het er inderdr.ad- van komen, dan zal wel veel opzienbarends aan het licht komen. In twee gevallen kan de Kerk het huwelijk ontbinden; als van twee ongedoopten een tot de Kerk komt en de andere partü hem (haar) de uitoefening der godsdienstplichten verhindert •- of bü wederzüdsch goedvinden, wanneer het huwelük wel voorde Kqrk gesloten, maar door de echtelieden nog niet voltooid werd. Steeds heeft de Kerk de onverbreekbaarheid verdedigd ook tegen de grooten der aarde Door er sacramenteele waarde aan te geven, heeft Christus het huwe'ük gemaakt tot een genademiddel. Door de genade wordt het nuwe- lük in en voor den Hemel gesloten. Zoo begrü- pen we, dat de Kerk het huwelük sluit voor het tabernakel in het priesterxoor. Dit onderwerp leidde de Bondsvoorzitter J. v. d. Akker in. God heeft de mensch als de kroon op Zün scheppingswerk geschapen en bestemoe hem om de schepping te helpen voortzetten. Het huwelük is geworteld in de redelüke na tuur en de natuurlijke zedenwet de maatschap pij ten plicht' gesteld, voor haar eigen zelfbe houd. Als schepping van de natuurlüke orde heeft God het huwelük Ingesteld; daarom be hoort het gezin tot de natuurlijke orde der din gen. Doch nergens komt de aangeboren neiging tot het kwaad zoo spoedig en angstverwekkend naar voren als in het huwelijksleven. BRUSSEL. 6 Oct. (per tel.) Door het Bel gische Ministerie van Buitenlandsche Zaken zün uitnoodigingen verzonden aan de Fran sche, Nederlandsche. Itahaansche. Luxemburg- sche en Zwltsersche regeenngen ten einde haar te verzoeken de büeenkomst bü te wonen van de Goudblok-commissie, welke op 19 en 20 Oc tober a^. te Brussel vergadert. Over de laatste 60 jaar tot 1925 was het ge boortecijfer van 35 op de 1000 teruggeloopen £ot 18 28; de laatste 10 jaar is weer een sterke daling te constateeren; in Nederland van 24.2 tot 20 8 per 1000 Inwoners. In Japan en N.O.I. is de geboortefrekwentle hooger, nJ. 33 per 1000. In de toekomst is nog een afname van het geboortecüfer te verwachten. Ir. 1866 werden in Nederland 35 kinderen per 1000 geboren; in 1933 slechts 30 Het sterftecijfer daalde van 25 in 1866 tot 7 in Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. jtcwitol Verkrijgbaar bij apothekers en drogisten a f 0.75 per flacon. Aan de B ra bant sch-Belgische grens doet thans een nieuwe' smokkclattractle opgeld Het prijsverschil tusschen de biggen aan deze en die aan gene sUde van de grens is zeer aan- zlenlUk geworAen. Tqrwifl een jonge krulstaart in Nederland rondon^^fe 10 gulden doet, kan men in België voor oAen bü de drie gulden terecht. Zooals te begapen valt, is dtt den leden van bet roemruchte smokkel gild idet ontgaan, zoodat momenteel een nieuwe ster aan den unokkelhemel is verschenen. Een in convenient schünt te zün dat de biggen de eigenaardigheid hebben nu en dan in koor een snerpende biggen-melodie in te Betten, waar door de ongewenschte aandacht der grensbe ambten wordt getrokken. Zondagochtend is in zün woning aan de Koninginnegracht te Den Haag overleden de bekende kunstschilder Isaac Israëls. De heer Israëls had eenige dagen geleden op de Princessegracht een aanrüdipg gehad met een auto, doch was oogenschijnlük niet ernstig gewond. Hij kon gewoon naar zün huis gaan. Zondagochtend is hü echter aan de gevolgen van de aanryding overleden. Zün eerste werk was toen, hulp te gaan ha len. Toen hü dat gedaan had, bü den tweehon derd meter verder wonenden landbouwer Is. de Boer, zakte hü voor diens woning bewusteloos ineen. In allerül werden toen de overige buurt bewoners gewaarschuwd, die terstond alles in het werk stelden om de menschen behulpzaam te zün. De heer de Boer stelde geheel zün wo ning voor de menschen beschikbaar. Spoedig daarna kwam ook dr. J. Romeyn uit Westwoud ter plaatse en verleende de eerste hulp. Per ziekenauto van het Witte Kruis moest de heer Steenhage naar het ziekenhuis te Hoorn wor den overgebracht. Het bleek voorts noodig te zün, dat nog een viertal personen daar behan deld moest worden. De heer J. W. Terstal uit de Spaamdammerstraat had een lichte hersen schudding met kaakfractuur opgeloopen en mocht niet vervoerd worden. Het andere drie tal de heeren Jaap Prins, v. d. Bül en van Kampen, konden naverbonden te zün weer huiswaarts keeren. Het duurde lang eer de hen gelaars het er over eens waren, dat er niemand vermist werd. In dien tusschentüd had dr. Ro meyn den chauffeur, die geheel van. streek was, weer wat opgeknapt. Met een wagen van den heer Molenaar is het gezelschap daarop naar Amsterdam teruggebracht. Behalve de ma- terieele schade, die wel aanzlenlük zal zlfn de wagen was niet verzekerd is het geheele avontuur betrekkelük goed afgeloopen. Bü na vraag aan „de Villa” te Hoorn bleken de pa tiënten naar omstandigheden het vrü goed te maken. '33 per 1000, dank zü de medische wetenschap. Er is echter weer een toename van net sterfte cüfer te verwachten; spr. voerde hier verschil lende gronden voor aan. Volgens berekening van deskundigen zal in 't jaar 2000 het sterftecijfer van 7J tot 16.6 gestegen zün; een cüfer, dat sommige beschaafde landen al veitoonen. Jp den duur zou, na een tüd van meer dOTdkisten dan wiegen, het N^jierlandsche volk geheel ver- dwünen. Doch dat een volk ten onder gaat, is nog niet het ergste, het groote kwaad zit ’m in het wan trouwen tegenover de goddelüke Voorzienigheid, en de misdadige wüze waarop tienduizenden hun huwelük beleven. Wie z'n belastingplaatje vergeet, krügt 5 boete en de man, die zün scLanddüke propa ganda voert voor het N.-M wordt vrügesproken. In wat voor land zün we toch? Maar als er op onverantwoordelüken toon en met onverantwoordelük enthousiasme geleurd wordt met het boek van den katholieken arts Smulders, waarin het probleem op roekelooze wüze is gesteld, dan is er something rotten in ons volk. Het verschünen van d’t boek, dat in 3 jaar 8 edities beleefde, is de ergste beproe-., ving, die het Chrtstelüke volk sinds de refor matie treft; dit boek heeft ondermijnd de eer bied voor de vruchtbaarheid. Het aanvaarden van kinderen is een daad van geloof. Juist in dezen tüd, waarin de Katholieke bevolking aan het groeien is en de overhand begint te krügen, moet alle kinderbeperking, die de zwaarste be proeving van ons volk is. met alle mecht wor den tegengegaan. Geleerd moet, worden, dat geen offer te groot is voor het kind, voor het kinderryke gezin. Het huwelük is heilig, omdat het ’t leven kan geven; het leven hier, maar vooral het leven hiernamaals, dat onsterfelijk is (Veel applaus.) BRUSSEL. 6 Oct. (Per tel.) De commissie, welke door den minister van Landsverdediging was ingesteld om te onderzoeken, welke bezui nigingen op de begrooting van Oorlog konden worden aangebracht, deelt mede, dat een be drag van 80 millioen frank kan worden be spaard. Dit. is haast nagenoeg het dubbele van het door minister Devéze genoemde bedrag. nJ. 44 millioen. Minister Devéze heeft thans medegedeeld, dat de oor logs begrooting-1935 met 70 millioen ver laagd wordt. Uit een niet-voltooiden brief van Hauptmann aan Pincus Fisch, een broer van Isador Fisch, blükt. dat Isador in November 1933. met een kapitaal van 35.000 dollar een zaak begop. Verder blükt. dat Hauptmann in 1933 op de effectenbeurs een aanzienlijk bedrag heeft ver loren. Volgens dezen brief heeft Hauptmann Isador in 1932 leeren kennen, terwül hüzelf verklaarde hem in 1931 te hebben ontmoet. Naar de „New York Daily News" bericht heeft de taxichauffeur Perrone. (Ce Hauptmann aanwees als dengene, die het briefje over den losprüs heeft verzonden, aan de politie een beschrüving gegeven van den mogelüken mede plichtige. Perrone woonde de onderhandelingen inzake den losprüs bü en verleden jaar is een aan slag op zün leven gepleegd. Men trachtte hom te overrijden met auto, welke met gedoofde lichten reed. Perrone zelf gelooft, dat hü ter dood oordeeld Is, omdat hü de Inlichtingen verstrekt. BRUSSEL. 6 Oct. (Per tel.) Een delegatie van de vereeniglng van binnenschippers heeft een bezoek gebracht aan den minister van Bui tenlandsche Zaken Jaspar. teneinde hem op de hoogte te stellen van den moeilijken toestand, waarin de Belgische binnenschippers verkeeren tengevolge van het niet betalen der vracht prijzen op Rünschepen door Duitschland. De minister heeft besloten onmiddellük een hoofdambtenaar van zün d<puteB^n naar Duitschland te zenden, teneinde te trachten met de betrokken autoriteiten tot overeenstem ming te komen. PARIJS. 6 Oct. (Reuter) De Fransche bla den „l'Echo de Paris” en „L'Oevre” brengen vanmorgen een zeer sensationeel bericht. Beide bladen beweren n.l. uit serieuze bron vernomen te hebben, dat het oppercommando van de Rüks- wteer met nadruk geëischt heeft, dat de Hitler- regeering officieel de militaire bepalingen in het verdrag van Versailles afwijst, daar zü de toe name der effectieven en de vervaardiging van oorlogsmateriaal en tanks voortaan niet meer kan verbergen. De „Echo de Paris” weet verder nog mede te deelen. dat Generaal von Blomberg den len Oc tober als den uitersten termün had aangewezen waarop de opzegging Van het verdrag moest wor den onderteekend. Von Neurath zou zich hiertegen verklaard hebben, maar, volgens beide Fransche bladen Is de „partü onbeslist gebleven”. NEW YORK. 6 Oct. (Reuter) Vüf psy ch iators hebben Hauptmann's geestvermo gens onderzocht. Vier van hen zün van oordeel, dat hü volkomen toerekenbaar is, terwül de vüfde. die door de verdedieging is aangewezen, verklaarde. dat hü niet toerekenbaar is. FRANKFORT a. d. MAIN, 6 Oct. (D.N.B.) De spoorwegautoriteiten hebben in samenwer king met de politie een gerafflneerden zwendel met spoorkaartjes kunnen ontdekken. Een 42-jarige schilder uit Frankfort reisde sinds 1928 met zelf-nagemaakte spoorweg-kaar tjes door Duischland, naar hü zeide om zün schilderijen te kunnen verkoopen. In zün bezit werden nog 28 kaartjes naar soms ver afgelegen steden gevonden en ver scheidene perron-kaartjes. RIO DE JANEIRO. 6 October. (Eig. berNa den storm, die de Atlantische kust veront rust heeft is het mooie weer teruggekeerd. De „Conté Grande” met den Kardinaal Le gaat aan boord is hedenochtend te Rlo de Janeiro aangekomen. Het groote standbeeld van -den Verlosser, dat de haven beheerscht, was fantastisch verlicht. De burgerlüke en kerketüke autoriteiten van Rio de Janeiro hebben den Kardinaal Legaat hun opwachting gemaakt, waarna de .Conte Grande” om acht uur weer verder is gevaren. BRUSSEL, 6 Oct. (per tel.) Prof. Kaisin, leeraar aan de universiteit van Leuven, heeft hedenavond in de Unie der Buitenlandsche pers een plan uiteengezet, ten doel hebbende borin gen te doen op een diepte van 3.500 M De pro fessor is overtuigd, dat zich tot nu toe onbe kende kolenlagen in de streek van Dinant be vinden. Giro 106000 B ri te m R hi k( d<

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 24