Een gelijk spel van R.K.O.N.S Van het katholieke voetbalkamp k R.K.T.V.V. WINT MET 2-1 VAN M.U.LO. TREFFERS WINT VAN V. D. Z. Volendam klopt V.V.Y. DE ZWEEF—ALTIOR 3—0 Doelpunten in de tweede helft V. V. Z.—H. M. S. Geflatteerde Utrechtsche zege I De achterstand bijna ingehaald E.M.M.-S.D.O. 2—5 i - EMOS—QUICK 2—3 Snelle, aantrekkelijke wedstrijd T. Y. B. B.—LEONIDAS D. H.L.—S. J.C.: 7—1 DE MEER—WILSKRACHT 3—0 VOLENDAM—V. V. Y. 2—1 ▼oor V. I. C.—D. E. M. 0—2 Nederland derde in den landenwedstrijd Een spannend moment uit den gisteren te Arnhem gespeelden wedstrijd V. D. Z.—Treffers, die met 4—3 door de Groesbeek- sche club werd gewonnen Zwaar bevochten zege de thuisclub Flinke Bussumsche zege in de Gooische derby Het internationaal concours hip pique te Weenen Goed werk der Haarlemsche middenlinie ONZE GEZELLEN—GRAAF WILLEM 1—0 SPARTAAN—SANTPOORT 2—3 o o o o 1 o 1 o o o o o o o o 1 1 o o 1 1 1 o 3 1 o o o 1 1 o o o o 1 1 o o o o o Wilskracht verliest van de Meer met 3—0. Kleine zege van Onze Gezellen op Graaf Willem Verdediging der thuisclub in goeden vorm Snel en enthousiast spel Alsemgeest c.s. voelen niets voor de laatste plaats IT DE SPORTWERELD I <s sQn wi den op d kloppen. en jfflnillllllllllllllllllHIIHHWHWHIIHIHHIHHIH»^^IIIUIIIIIIflllllHIIIIIHIIII FRED. J. KEMPER - AKERBOOM v. LENT SCHIEDAM DE KAAG 4 4 4 3 3 3 3 3 3 3 4 3 4 4 4 3 1 3 3 1 0 3 4 3 4 1 3 4 3 3 3 4 3 3 3 2 4 3 3 3 4 3 3 2 1 1 0 0 o o o 3 3 3 3 1 1 1 0 0 3 3 3 1 1 1 0 0 0 0 0 1 o 1 o o o o 1 1 o o o o o 1 o 1 3 3 3 3 3 O O 1 3 3 3 O 3 3 1 O O 1 O 1 1 1 3 1 3 3 8 7 6 5 4 3 2 O O O 8 6 S 4 3 2 1 1 O O O 6 6 4 4 2 3 3 1 1 8 6 S 3 3 3 3 1 O O 10—11 5—8 3—13 3 3 3 1 2 3 3 .3 3 3 3 3 1 1 1 1 1 O O O 1 3 3 1 3 3 8 5 3 2 3 3 3 1 1 O wat onzuiver Een onverwacht hard Kloosterman vindt Stuvel op z*n 4 3 3 2 2 1 1 O O O 1 1 2 O 2 3 2 2 17—8 17—8 8—8 8—7 6—8 6—12 5—14 2—11 13—3 11—4 9—7 8—8 5—5 2—2 0—0 9—4 13—10 13—7 8—8 4—3 9—3 14—7 6—5 3—2 9—9 6—16 5—7 zich d. Berg was nu iets Vost* Treffers Quick lie Zweef BDOUC Altior .EMOS VDZ Heerenberg Kerkrede RKON8 Valkenburg Sitt. Boys Chévremont RKWL Kimbria KNV Volharding Caesar 13—6 13—7 11—4 6—4 11—11 2— 5 5-11 3— 5 4— 8 1—7 Volendam VVY hms De Meer 8DO DEM VIC WZ emm Wilskracht Bouwen standaard motorjachten SUPER HOLLAND- en HOLLAND-KRUISER Prima werk goede referenties RKTW Kolplng Dongen MOLO Beat Vooruit Venl. Boys Brabantla Wilhelmina Gennep BVB Bchundel In een spannenden, prettlgen en buitenge woon fair gespeelden wedstrijd is D E M er in geslaagd zijn eersten wedstrijd tegen de College- menechen te winnen, al kregen de gasten hler- halen. Het gaat er werkelijk op lijken. Goed on gezette aanvallen dringen De Meer terug *n Corner wordt genomen. *n schot, goal.... maar even te voren had scheidsrechter Laarman.' voor een overtreding gefloten. De aanval van De Meer toont zich voorin oogenbllk dan weer actief, maar de felle geno ten van Wedewer en Overtoom worden eenlgs- zins fortuinlijk door Stuvel gehouden. Aan den anderen kant probeert Splekerman van alles om den achterstand te verkleinen. Hl! passeert eens vier spelers achter elkaar, maar z’n schot faalt. Waar Wilskracht voor zwoegt slaagt De Meer plotseling in. als uit een aanval Tennlglo ineens inschiet <30). Even daarna neemt Overtoom een ren langs het lijntje, een voorzet volgt, van Ruth staat klaar om er 30 van te maken. Wilskracht krijgt nog de gelegenheid om een tegenpunt te maken door een penalty, maar ock deze kans wordt niet benut en het einde komt met een 3—0-overwinning voor De Meer. In een bijzonder spannenden wedstrijd heb ben de wijdbroeken de "belde punten op Usel- stein weten te veroveren en hun zwaarsten con current op dit oogenbllk voorloopig uitgescha keld. Volendam weet zich het eerst aan de terrelnomstaandlgheden aan te passen en bet spel is dan ook nog geen 10 minuten oud als Pooyer op onnavolgbare wijze een voorzet van KI. Konlng onhoudbaar Inkogelt. Langzaam werkt V. V. Y zich los. doch voor loopig zijn t Jb. Tuyp en zijn mede halfspelers die tot in de verdediging teruggedrongen het gevaar besweren. Daardoor moet de voorhoede echter nogal tens den steun in den rug ont- Hilversum, waar de sterkste toonde De thuisclub verscheen met een geheel ge wijzigd elftal in het veld. In de voorhoede de buteerde Kluiskens op de rechtsbinnenplaats, terwijl de linksbinnenplaats thans was bezel door J. Oeutskens (ex-R.C.H.). In de achter hoede werd v. Es nu op de backplaats geas sisteerd door J. Put. Het begin deeo voor de thuisclub alle goeds verwachten. Reeds binnen de minuut plaatste Draijer den bal goed voor den doelmond. Doel man Ham aarzelde even met wegwerken. waar van Kluiskens gretig gebruik maakte om het eerste gat in T Rotterdamsche net te schieten (1—0). De Haarlemsche voorhoede ontwikkelde een geweldige activiteit, waarbij vooral t tac tisch plaatsen van Oeutskens opviel. Een hard schot van Draijer was Ham te machtig, doch Haanappel werkte den bal weer het veld U;. Toen Oeutskens met een goed schot den stand op 20 gebracht had en de aanvallen op het Rotterdamsche doel bleven aanhouden, waarbij v. Riet eenmaal buiten het bereik van Ham te gen de paal schoot, zag het er alleszins hoop vol voor de thuisclub uit. Langzamerhand ech ter wisten de Rotterdammers het evenwicht te herstellen en toen een twintig minuten voor de rust v. d. Bande op zijn bekende manier door de T.YJB.B.-verdediging wandelde en den achterstand verkleinde, veranderde het spel zichtbaar. Met snelle aanvallen, waarbij regel matig de vleugelspelers in het spel betrokken werden, belaagden de withemden menigmaal de T.Y.B.B.-veste op gevaarlijke wijze en nog voor de rust was de voorsprong der thuisclub reeds omgezet in een 33 achterstand. In de tweede helft bleef het spel zijn snel en enthousiast karakter behouden. T.YB.B. stel de alie pogingen In het werk om gelijk te maken en Strieder ca. hadden de grootste moeite de herhaalde aanvallen van de gecl-zwarte voor hoede te weerstaan. Verschillende corners op het Leonida sdoel bleven onbenut, doch ten slotte gelukte het Kluiskens, na goed samenspel met v. Honschoten, de partijen wederom op gelijken voet te brengen. Een verwoede strijd om de lei ding ontstond nu; v. d. Bande had pech toen een goed schot van zijn voet bulten bereik van den ultgeloopen reserve-doelman van de thuis club naast vloog, terwijl aan de andere zijde Oeutskens in moeilijke positie juist naast schoot. Een kwartier voor het einde ging Huls er op den rechtervleugel snel van door en besloot zijn rush met een goed schot, waarbij de bal van den bovenlat terugketste; v. d. Bande was er als de kippen bij om den terugspringenden bal in het T.Y.B.B.-doel te plaatsen (34). De geel-zwarten deden in den resteerenden tijd nog wanhopige pogingen om verandering In den stand te brengen, doch de Rotterdammers trokken zich geheel in de verdediging terus zoodat er voor de boys geen doorkomen aan was. Onze Gezellen HBC Leonidas Santpoort GDA DHL 8JC Graaf Willem Spartaan TYBB Santpoort leidt de eerste aanvallen; wanneer nagenoeg de geheele Spartaansche achterhoede mist en ook Visser zijn kans laat passeeren. zal Venrooy ingrijpen maar de Jong is hem net te vlug af en met een tam rollertje geeft club de leiding. Al spoedig blijkt dat het veld beiden partijen parten speelt. Spartaan werkt zich meer en meer los en een mooi ver schot van Theo Mentinck gaat rakelings over. Eenige corners weert de Santpoort-defensle af. Uit een vrijen trap geeft Kehnen Theo Men tinck een fraaie kans, maar hij wipt den bal over *t doel. - Plotseling volgt een verrassende Santpoort^ aanval waarbij de Jong de uitloopende VearoajJ handig passeert. Spartaan zet er alles op om den achterstand in te loopen. Een kopbal van Tom Mentinck scheert de lat. Een vrije schop op den rand van het strafschopgebied goed door Th. Mentinck genomen, wordt door Koks fraai gestópt. BIJ een goeden aanval van Santpoort onder neemt Nienaber een snelle run, zet goed voor schiet keihard en voor Venrooy onhoudbaar in (0—3). yoor de rust ziet Theo Mentinck nog kans voor open doel over te schieten. Na de thee is het spel iets beter dan voor de rust, doch het wordt teveel onderbroken door outballen. Een fraaie pass van Frans Mentinck wordt door Borremans hard ingeschoten (13). De aanvallen zijn nu over en weer veel vinniger. Als de Jong den bal handig vrijmaakt, richt hij naar den uitersten hoek, maar Venrooy weet, zij het met veel moeite corner te werken. Vrij onverwachts breekt Theo Mentinck door en geeft Koks geen schijn van kans (33). Spar taan forceert verschillende corners, die zonder succes blijven. Venrooy wordt dan weer geducht aan den tand gevoeld, maar ten koste van ver schillende corners weet hij zijn heiligdom voor een doorboring te behoeden. In de laatste minuten zet Spartean er alles op, maar Santpoogt verdedigt met man en macht en weet haar voorsprong te behouden Zondag was het de laatste dag van het In ternationale rultersportfeest, dat hier geduren de de afgeloopen week te Weenen is gehouden. De troostwedstrijd werd gewonnen door den Italiaanschen ruiter Borsarelll op Crista met nul fouten. Onze landgenoot, luitenant van Schaick op Santa Belt werd zesde, eveneens met nul fouten. Luit. Van Lennep bezette de negende plaats op Diana, eveneens nul fouten. Het nummer hoog-ver-spiingen werd gewon nen door Kapitein Clavé (Frankrijk) op Esmedé, die een nieuw wereld-record vestigde met een sprong van 3.10 Meter. Luitenant van Lennep op Diana kwam tot 1.70 Meter en werd niet geplaatst. In den landenwedstrijd eindigde Neder land als derde met in het geheel 32 fouten, achter Frankrijk en Italië, resp. met 4 en 18 fout. Deze wedstrijd ging over 22 hinder nissen, varleerend van 1.30 tot 1.60 Meter en over een parcours van 800 Meter lengte. Vier ruiters van ieder land moesten met één paard tweemaal dit parcours rijden, waarbij alle fou ten werd opgeteld, ter bepaling van het klas sement. Vier paarden gingen zonder fouten over de beide parcoursen, waaronder Trixie. De bar rage en de indlvidueele prijs over ses hin dernissen van 1.40 tot 1.70 Meter werd gewon nen door Kapitein Clavé op Volant Trots met nul fouten. Trixie werd als derde niet ge plaatst. Het gedetailleerd resultaat van den landen- wedstrijd was: 1. Frankrijk 4 fouten. 3 Italië 19 H feut, 3. Nederland 33 fouten, 4 Hongarije, 45 fouten, 5. Turkije, 46 fouten, 6. Oostenrijk, 148 fouten, 7. Tsjecho-Blowakije 161 fouten. I S.D.O.. dat een productieve en schotvaardige voorhoede heeft, won Zondag de Gooische derby van E M M met overtuigende cijfers; het werd een overwinning, die niet zoo groot zou z’.jr geweest, indien de keeper van de rood-wltten geen off-day had gehad. De Bussumers, die met tien man spelen. zi|n van het beginsignaal af sterker dan E.M.M.. door een beter combinatiespel. Een enkele maal weet de voorhoede van de thuisclub tot voer het 8.D O.-doel door te dringen, doch de scho ten falen hopeloos. 8.D.O. neemt de leiding, wanneer Lakeman Sr. den bal goed krijgt toegespeeld en het leer onder den vallenden keeper door in de touwen schiet (01), terwijl dezelfde speler even later nogmaals fraai scoort. De rood-wltten scoren een tegenpunt als Fokker, na goed doorzetters van Poort, onhoudbaar Inschiet (1—2). Terlicn maakt even later hands en De Bruin benut den vrijen schop (13). In de tweede helft maakt een der 8.D.O- backs hands in het beruchte gebied. Poort scluet de penalty in (23). De .Bussumers blijven sterker dan de thuis club; de Bruyn maakt er 3—4 en ten slotte Cotelet 2—5 van. een nederlaag. Thans tegen met den oneven goal won. De RKTW gaat in het Zuiden II nog stevig aan de spits. In een vrij spannenden kamp en met behoorlijk veel publiek wisten de gastheeren den Mulo-menschen de baas te blijven met 21, nadat de rust met 10 was ingegaan. Nu Mulo vier verliespunten heeft, wordt het heel lastig om nog in te loopen. Dongen liet zich op het allerlaatste oogenbllk de overwinning ontglip pen. Want 12 min. voor het einde was de stand nog 02. Toen zette Best haar beste beentje voor en toen het eindsignaal klonk was de stand gelijk. Een mooie prestatie van de thuisclub. Kolplng maakte met BVB korte metten en sloeg de Blertckianen met 721 Dan deden de Boys het beter. Deze wisten in een goed gespeelden wedstrijd het bezoekende Vitesse (Gennep) met 30 te slaan, nadat ze met de rust reeds een 20 voorsprong hadden gekregen. Het werd tijd dat de Boys van wal staken. Ook voor Gennep is oppassen de boodschap De wedstrijd Schijndel—Wilhelmina ging niet door; hierover is heel wat te doen geweest. Na zeer lange besprekingen op Zaterdagavond en Zondagmorgen besloot ten sltUte Wilhelmina om zich achter de eerste klassers uit Zuid II te scharen en niet te spelen, alvorens in een conferentie met het bondsbestuur de langdurige kwestie tot klaarheid was gekomen. In Volendam heeft het gespannen, maar de ontmoeting tegen WY is in een kleine zege der wijdbroeken geëindigd. De IJsselstelners verloren met 31, maar blijven de Volendammers des niettemin bedreigen, evenals HMS, dat gisteren baar kans behield door in Zaandam met 43 van WZ te winnen. De derby in de hoofdstad tusschen de Meer en Wilskracht leverde een 80 zege voor de gastheeren op, terwijl VIC op eigen terrein met 3—0 ten onder ging tegen DEM. De Gooische clubs ontmoetten elkaar in de nieuwe eerste klasser zich EMM met 5—3 versloeg heeft Onze Gezellen zich op In het Oosten gingen de Treffers goeden weg voort. De dub uit Groesbeek was in Arnhem bjj VDZ op bezoek, dat weliswaar kranig partij gaf maar tenslotte toch met 43 het onderspit moest delven. Emos, dat blijkbaar aanmerkelijk aan kracht schijnt te hebben in geboet, vergeleken bü het vorige seizoen, kon het in Enschede niet tegen Quick bolwerken. De Oldenzaalsche dub won met 32 en sleepte beide punten in de wacht. In Nijverdal gaf de Zweef haar aanhang reden tot juichen door het Deventer Altior met 30 te In het Westen II géhandhaaftl door een kleine zege op Graaf Wfllem,’ dat in Haarlem Noord met 1—0 verloor. mee meer dan hun toekwam en was een ver- deeling der punten de juiste verhouding ge weest. V.I.C. trapt af. maar onmlddeUijk nemen de bezoekers den bal over en zijn reeds meteen in den aanval, zoodat er even een moeilijke situa tie voor het V.I.C.-doel ontstaat. In de eerste minuten blijft D. E. M. een druk uit oefenen, die geleidelijk teniet gedaan wordt, door eenige snelle aanvallen van de thuisclub, meestentijd geleid door van Westrop op den rechtervleugel De bal blijkt moeilijk onder controle te houden, wat eenige slecht afgewerkte aanvallen en scho ten van beide zijden tot gevolg heeft, terwijl zoowel Nieuwenhuizen als Hendrix met het gladde leer alle moeite hebben. De partijen gaan volkomen gelijk op, al zijn de aanvallen der blauw-wltten iets gevaarlijker Bij een vrijen schop op den rend van het strafschopgebied komt D. Schram’ naar voren en nadat de bal op het doel geschoten is. ontstaat een hope- looze scrimmage. Tenslotte, nadat twee spelers den bal uit het doel gehouden hebben, wordt het terrein gezuiverd Een goed schot van Vredevelt wordt door Nieuwenhulaen keurig gestopt en de rust treedt in met blanken stand. Na de hervatting bllikt het onmlddeUijk dat D E. M alles er op wil zetten om dezen wed strijd tot een goed einde te brengen. De achter hoede weet den druk echter te weerstaan en na eenlgen tijd raakt het snel meer verdeeld met V. I. C. constanter in den aanval, maar D. E. M gevaarlijker Bij een dezer aanvallen lost Marks een hard schot dat Hendrix prach tig keert. Na een 20 minuten treuzelt de Bruyn met wegwerken. Marks loopt naar binnen en lost een schot, dat Hendrix wel stopt, maar de snel toeloopende Langendijk plaatst den bal in het net (10). Niet ontmoedigd blijft V. I. C. in den aan val en heeft in deze periode zeker met pech te kampen Een vrije schop op den rand van het strafschoogebied wordt door Sporre schit terend ingeschoten doch vroegtijdig inloonen van Vnedeveldt annuleert dit doelpunt door buitenspel. Als iedereen op de gelijkmaker re kent. volgt een plotselinge uitval van D. E M waarbij de bal van Rixtel komt, die den keeper van dichtbij geen achltn van kans geeft, en de overwinning van de Beverwijkers tot een feit maakte. De leiding van den heer Ha erkorn was prettig en correct. V.V.Z. onderneemt direct enkele snelle aan vallen. welke echter niets opleveren. Ook H M.S. trekt er goed comblneerend op uit. doch de V.V. Z.-achterhoede houdt voorloopig stand. Na een weifeling in de V.V.Z.-achterhoede weet H.M.S. echter de leiding te nemen. (01). V.V.Z. begaat de fout het spel veel te vee! op rechts te houden en de uitstekende linker vleugel F. de LangeBlakenburg wordt te veel verwaarloosd. Hierdoor kan de hechte H M.8.- achterhoede steeds ingrijpen. Na een feilen uit val van H M S. volgt een schermutseling op het V.V.Z -doel en hoog wordt de bal ingeschoten (0—2). V.V.Z laat het er niet bij zitten en valt flink aan. De Lange onderneemt een feilen aanval, een schitterende voorzet volgt en v. ’t Ent wt onhoudbaar in (21). Na enkele wederzijdsche aanvallen gaat de rust met dezen stand in. Na de rust is V.V.Z. weer direct in den aan val. Een kogel van Blakenburg ketst tegen den paal. Weer een felle aanval van Wybenga. een vliegend schot, thans redt de lat. Eindelijk komt toch de gelijkmaker als de Lange en Blaken burg een keurlgen aanval opzetten en de laatste onhoudbaar doelpunt (22). Door dit succes aangemoedlgd komt V.V.Z. sterk opzetten, doch de scheidsrechter ontneemt de thuisclub enkele prachtige scoringskansen door vermeende bultenspelgevallen. De Lange en Wybenga staan ver opgeschoven doch steeds als zij den bal in hun bezit krijgen wordt voor buitenspel gefloten. V.V.Z. is hier door blijkbaar ontmoedigd en zakt af H.M.S. komt nu Sterk in den aanval. Een schot op doel volgt, er wordt gefloten De bal verdwijnt toch In het doel en de scheidsrechter kent na eenlg gedelibereer hët doelpunt toe. Dit ontmoedigt de thuisclub nog meer en even voor het einde weet H.M.S. den stand op 42 te brengen. De uitslag is zeer geflatteerd, daar een gelijk spel beter de verhouding had weergegeven. Het was echter een fout van V.V.Z. het spel veel te veel op rechts te houden, daar thans de zeer snelle en uitstekende linkervleugel veelal werke loos meeliep. De thuisclub pakt dadelijk goed aan en on derneemt een serie aanvallen, die viortdurend op buitenspel doodloopen. Altior breekt slechts sporadisch door. Bij een aanval der thuisclub maakt de rechtsback hands in het beruchte ge bied. hetgeen den scheidsrechter niet ontgaat. Th. Alferink neemt de toegekende penalty slecht en schiet juist in de handen van Ellenbroek. Om beurten verkeeren beide doelen nu In ge vaar. maar de kansen worden niet benut en de rust breekt dan ook aan met blanken stand. Dadelijk na de rust pakken de gastheeren goed aan. R. Engbers die nu de midvoor-plaats bezet, stormt op de Deveniw veste af, maar zijn schot gaat juist naast. OnmlddeUijk keeren de gastheeren terug, maar v. Essen weet op het nippertje te redden. Dan trekt plotseling de De venter voorhoede er tusschen uit, maar hier vindt zij het achterstel van de Zweef op zijn post. Na vier minuten zet A. Heijeman hoog voor. R. Engbers kopt in maar EUenbroek brengt redding en stompt het leder weg. De bal komt bij den vrijstaanden Joh. Middelkamp en deze schiet onhoudbaar in de touwen (10). Als er is afgetrapt neemt Woesthuls den bal mee. Joh. Alferink neemt hem over en met een tam schot, dat Ellenbroek blijkbaar verrast, vergroot hij den voorsprong (20). Dit wordt den De ven tenaren te erg; zij zetten alle zeilen bij en weten eenige corners te forceeren. die echter niets opleveren. Toch hebben zij even later succes, maar het doelpunt wordt wegens buitenspel geannuleerd. Dit is schijnbaar het teeken voor de thuisclub om weer aan te pak ken. maar de aanvallen stranden voortdurend op de Altior-verdediglng. Als er nog een kwar tier is te spelen, schiet H. Nijenhuls van. de linksbuitenplaats tegen den paal; hij vangt het leder opnieuw op en met een vliegend schot is Ellenbroek voor de derde maal gepasseerd (3-0). Altior zet er nog alles op om den achterstand in te loopen. maar de Zweef-achterhoede weet van geen wijken. Het einde komt met een 3-0- overwinning voor de thuisclub. In een snellen, op vrij hoog peil staanden wedstrijd is het Quick gelukt een 2—0 achter stand in een verdiende 32 overwinning om te zetten. Aanvankelijk gaat de strijd vrijwel gelijk op, al is Emos vóór doel gevaarlijker dan de zwart- hgmden. Er wordt in zeer snel tempo en on danks het uiterst gladde veld, een zeer aan trekkelijk en goed spel geleverd. Snel golft het spel van doel tot doel en beide doelverdedigers, maar vooral Anconé. moeten in deze periode nogal eens handelend optreden, hetgeen beien goed afgaat. Geleidelijk komt Emos meer in den aanval en Anconé wordt herhaaldelijk op de proef ge steld. Doelpunten blijven voorloopig uit, dank zij vooral het schitterende keepen van Anconé. die enkele keeren een zeker doelpunt voorkomt, als de Emos-aanhang reeds juicht. De druk op de Quick-veste wordt echter hoe 'langer hoe grooter en het is duidelijk, dat doel punten niet kunnen uitblijven. Een fraai schot van Oosten gaat rakelings voor langs het doel. Even later, er is dan pl.m. een half uur ge speeld. opent Weerkamp met een fraalen schui ver vla den binnenkant van den paal de score (10). Direct hierop denken we de thuisclub opnieuw te zien scoren, maar Anconé redt schitterend. Als even voor de rust Smlthuls goed voorzet, speelt Pit terug op Schepers, die hoog langs den ultgeloopen Anconé inschiet (20). De thee schijnt den Oldenzalers goed te heb ben gedaan, want direct ondernemen de zwart- hemden enkele goede aanvallen, maar voorloo pig blijven doelpunten uit. Toch verkleint Quick onverwacht den achterstand, als Riekhoff van af den vleugel bulten bereik van Bolhaar tegen de bovenlat schiet en de terugspringende bal door Veldhuis onberispelijk in het verlaten doel wordt geplaatst (21). Er is nog slechts tien minuten in de tweede helft gespeeld, als andermaal de gevaarlijke Qulck-linkervleugel er van door gaat. Riekhoff zet fraai voor en met een prachtlgen kopbal brengt Hulsink de partijen op gelijken voet (22). Even later mist Weerkamp aan de over- dat zij vast van plan Is den achterstand in te z(jde de kans van den dag. door vrij voor doel hoog over te schieten. Voor de tweede helft een kwartier oud is. lost Riekhoff vanaf den vleugel een prachtig schot, dat door Wlggers van richting veran derd wordt en onhoudbaar vliegt de bal langs den vallenden Bolhaar (23). Steeds komen de zwartjes terug en het Is in hoofdzaak aan het fraaie spel van Spijker Jr. te danken, dat verdere goals ultblijven. Quick heelt een verdiende zege behaald. Onze Gezellen genieten het voordeel van den wind, zoodat zij reeds direct in den aanval zijn, waarbij het goede werk van de halflinie der thuisclub opvalt. Telkens worden de ballen mooi vrij gemaakt, waarbij vooral de rechtervleugel in den strijd wordt betrokken. Verscheidene aanvallen van Onze Gezellen worden onderbroken door buitenspel. Aan de andere zijde krijgt van der Lans, die geblesseerd was, een schietkans, maar zijn schot faalt ho peloos. Na ongeveer twintig minuten spelen ontstaat de eenigste goal van den wedstrijd, wanneer de bal corner getrapt wordt. Dese wordt goed voor het Graaf Willem-doel geplaatst. De Reus laat den bal zeer tactisch loopen. waardoor Elferink gemakkelijk kan scoren (1—0). Met dezen voor sprong voor Onze Gesellen komt dan de rast. Het eerste begin der tweede helft doet Graaf Willem wanhopige pogingen gelijk te maken, doch de Gezellenachterhoede is er goed in «n met medewerking der halflinie weet zij geregeld het veld te zuiveren. Eenmaal breekt Wolf fraai door, doch op het beslissende moment wordt hU gehinderd, zoodat de bal nog juist weggewerkt kan worden. Dan probeert de linkervleugel der Hagenaars het, maar de scheidsrechter heeft juist voor buitenspel gefloten, waardoor een zeer goede kans om den gelijkmaker te scoren, verloren gaat. De Gezellen gooien het spel nu meer open en een aantrekkelijke strijd ontstaat tusschen de achterhoede van Graaf Willem en Onze Gezellen. Hoeseer de Grafelijken probse ren het spel te verplaatsen, het Is niet mogeltjk. want iedere bal wordt door de GesellenhalfUnie weer voor het Graaf Wlllemdoel geplaatst. Op wonderlijke wijze ontgaat het doel der gasten eenige malen een doorboring, terwijl bü een vrijen trap bulten het strafschopgebied Ver kappen den bal hoog over het doel jaagt. Met Onze Gezellen sterk In den aanval, fluit scheidsrechter Schimmel dan einde. Onse Gezellen hebben verdiend gewonnen. DHL toonde zich weer haar naam waard, waar van SJC het slachtoffer werd. In Delft werden de Noordwijkers door Alsemgeest c.s. met niet minder dan 71 geklopt. Santpoort zette haar eersten wedstrijd in e^n overwinning om door in de Maasstad met 3-2 van Spartaan te winnen. De andere Rotterdamsche club was In Haarlem bij TYBB op bezoek. Maar hier waren de rollen omgekeerd en de geel-zwarten bleven met 43 in de minderheid. D. H. L. had den- rechtsbinnen en linkshalf vervangen, welke wijzigingen goede verbeterin gen bleken. Daarenboven troffen de Noordwij kers het niet, dat zij met twee invallers moesten uitkannen. De Leeuwen speelden met den hei ligen wil nu eens te winnen, en dan is het in Delft kwaad kersen eten. Al in de eerste tien minuten bleek duidelijk wie de sterkste was. Het Noord wijk-doel was in deze periode al enkele malen op het nipper tje aan doorboring ontsnapt, en toen dan ook bij een dér weinige 8. J. C.-uitvallen. Roel op Sbhitterende wijze z*n club de leiding gaf, 01, gaf zulks de verhouding niet meer juist weer en was geen enkele D.H L ’er onge rust. Zoo dacht C. Alsemgeest er blijkbaar ook over en toen z’n broer vanaf de spjlplaats een zul vare pass gaf. schoot hij den gelijkmaker on houdbaar in. 11. Even later herhaalde dit spel, maar doelman eerder bij het leer, hetwelk hij echter door de gladheid van het veld kwijtraakte, waarop v. Zinnen D. H. L. de leiding bezorgde. 21. Nog voor de rust maakte C. Alsemgeest er na een pracht rush 31 van en uit een voorzet van Hermsen werd het door Stokman 41, met welken stand werd gedraaid. Zoo goed als de eerste helft was geweest zoo slecht was de tweede. Na twintig minuten werd de 8. J. C -er voor een niet ernstige overtreding van het veld gestuurd en eerst toen wist Koster met een kopbal er 51 van te maken. 8 J. C. liet nog een penalty onbenut en door C. Alsemgeest en Koster brachten de groen-witten den eindstand op 71. Deze eerste wedstrijd om de hoofdstedelijke suprematie Is door De Meer met gedecideerde cijfers gewonnen. De uitslag mag eenlgszlns ge flatteerd lijken, maar de wijze waarop De Meer de onstuimige en gevaarlijke aanvallen van Wilskracht wist te weerstaan, maakt de over winning zeker verdiend. Wilskracht had enkele oude spelers weer op genomen; o.a. fungeerde Liebrands als rechts half. die een uitstekende partij speelde maar 1 moest afleggen qua uithoudingsvermogen tegen over jongere spelers om hem heen. Direct na den aftrap wordt een snel spel ver-- toond waar elke toeschouwer van geniet. De Meer is meest aanvallend en Stuvel moet di rect zijn uiterste best doen om de vele ballen te verwerken. De rood-zwarten schieten nog om succes te hebben, schot van plaats. Maar ook Wilskracht zit niet stil. Vooral Splekerman roert zich en een scherp schot van hem vliegt bulten bereik van Hoeboer net naast. Busch zet af en toe gevaarlijk voor, maar Hoe boer onderschept steeds. Onverwacht neemt De Meer dan de leiding als een teruggespeelde bal door een listig tik je van van Ruth net langs Stuvel rolt. 10. Hét gladde veld doet z’n invloed gelden en *t tempo, dat van t begin af aan zeer hoog was, verslapt dan langzamerhand Na de hervatting tapt Wilskracht uit een ander vaatje en uit het geheele spel is te zien De uitslagen In het Zuiden I zijn bijna geheel overeenkomstig de verwachtingen, met uitzon dering van den wedstrijd in Schaesberg. waar de Sitt. Boys den leiders een punt hebben afhandig gemaakt. Met 11 werd de inzet ge deeld na een spannenden en sensatloneelen wed strijd. waarin het spel der Boys stukken beter was dan dat in de vorige weken. Kerkrede won 'gemakkelijk van Kimbria met 51. in een wed strijd van kat en muis, en waarin de gast heeren ver de meerderen waren. Het spel der Kimbren heeft in Kerkrede wel een prettlgen. maar geen groeten Indruk achtergelaten. Vooral de achterhoede is zeer weinig trapvast en liet alle kansen. Kerkrede staat nu aan den kop. aan de stormende voorhoede der gastheeren RKONS is onttroond. De andere Maastricht- Khe eerste klasser maakte het tegen Chevre- mont wel iets beter, maar moest toch ook met 3—0 het onderspit delven. Het zal ons benieu wen of de Maastrichtenaren het dit seizoen ver sullen brengen. De vooruitzichten er' voor zijn niet al te gunstig. Caesar boekte wederom Valkenburg, dat beren Een schot van den linksbuiten der gast heeren weet Sier te stoppen ten koste van een corner. De V. V. Y.-ers ritten er nu flink op. Vooral de beide vleugelspelers zijn actief, dach het binnentrio kan de Volendam-backs niet passeeren en hun schoten van grooten afstanA treffen geen doel. Aan den anderen kant zit de Volenrfammer aanvalslinie ook niet stil. Vooral KI. Konlng is zeer agressief Met C. Jonk bestookt hij voortdurend het IJselstein- sche doel. Van die zijde komt dan ook eenige minuten voor de rust de tweede goal, als Konlng voorzet en Th. Bood op fraaie wijze Inkopt. 20. In de tweede helft loopt IJselsteln direct goed van stapel. Achter elkander worden drie corners geforceerd echter zonder resultaat. Onverwacht komt het succes als de spjl van grooten afstand tegen den Volendam-keeper ^chiet. Voor hjj zijn handen kan uitsteken moet hij den bal door den toestormenden mid denvoor in het net zien verdwijnen. 21. Nu komt de ware spanning er in. Volendam gooit er ’n flink schepje op. Een goal volgt dan ook spoedig doch scheidsrechter van Veen had buitenspel geconstateerd. Gerulmen tijd is dan weer V. V. Y. in het offensief, doch J. Konlng heeft z’n dag en regelmatig als een klok vlie gen de ballen steeds weer ■naar de voorwaart- sen. De V. V. Y.-keeper onderscheidt zich in deze periode door het stoppen van twee vlie gende schoten van Konlng en Smit. Langzamer hand drukt de vermoeidheid haar stempel op het spel. Beide partijen zwoegen, V. V. Y. oen althans een punt te bemachtigen, Volendam om zijn voorsprong te behouden. Zoo verstrijkt de tijd en onder groote spanning komt ten slotte het einde van den fraalen wedstrijd.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 9