2 I Het besturen der gemeente Vijftien jaar geëischt Actie tegen volks- verwildering RADIO-PROGRAMMA I L 4 A Tl H.H. OBLIGATIEHOUDERS N.V. DRUKKERIJ DE TIJD DE KUSSENS LEEG DINSDAG 9 OCTOBER 1934 Voorstel aan den raad Eere-kanunnik J. Dankelman Zl VIER INBREKERS IN ARREST MET CEBUTO OP REIS VERKRIJGBAAR VERBODEN GESCHRIFTEN KOSTEN WERKLOOSHEID PEST TE BATAVIA? DE KUNST IN NOOD Af doende maatregelen getroffen Het dagelykoch bestuur geridderd BRANDSTICHTING? GEZANT VAN ESTLAND DUITSCH PANTSERSCHIP NAAR AMSTERDAM Uitslaande brand te Zaandam Bureau zal gegevens verzamelen Het doel der centralisatie volkomen bereikt Tegen afslachting van melkvee Afschaffing der heffing zal rund' vleeschconsumptie verruimen Het opmaken der gemeente- begrootingen Bc LI In beginsel is tot vorming van een contact-commissie besloten Slachtoffer gruwelijk vermoord IS OP AANVRAGE VOOR Amsterdam wenscht betrok ken maatschappelijke orga nisaties der gemeentena ren in te schakelen Machines voor bereiding van pindakaas waarschijnlijk bedorven BOERENVROUW KON NIET MELKEN Vingers stijf van rheumatiek Woensdag 10 Oct. 1934 beleid tot de orde de nu va L een Diefstallen opgehelderd Rundvleeschprijzen lager? 'O (Ingezonden Mededeeling) het terrein der gsmeante-hulshoudlng. GIRO A IflÖOÖO Oalx «T Herve- 3. Ha- maar door het blusschings- Het vreetelyk drama te Princen hage in behandeling voor de Bredasche rechtbank Kalm begaf de moordenaar zich tenslotte naar zijn woning, waar hy zich te slapen leg de. Nog denzelfden nacht werd hij door den chetveldwachter van Princenhage gearresteerd. 5 5 5 2 De rechtbank begaf zich hierop in d« raad kamer, waarna da rechter mededeelde, dat op gronden der zedelijkheid en om onnoo- dlge prikkeling van het op sensatie be luste publiek te vermijden, was besloten deze zaak met besloten deuren te behan delen. Deken J. L. F. Dankelman te Delft, die gis teren zijn zilveren jubileum als directeur, der Congregatie van de zusters Augustinessen heeft tot I i Pj te, do Zl 5 5 5 5 I S De zitting was ongeveer half seven geS'.n- digd. of 19 bij to uu J. II Vut 100 oort HL bell G finij een' Ton Be vi 82.0 pon nazi cen1 en he la: 'schappelijke meentenaren kelen, gaat over dag. Veiligheidshalve is oen aantal personen, die met den overledene in contact geweest zijn, in do Centrale Burgerlijke Ziekeninrichting ge ïsoleerd. Gezien de ultgebrelde medische, hygiënischs en politioneels maatregelen, welke voorzichtig heidshalve soo snel on soo uitgebreid mogel\jk zijn getroffen, mag worden aangenomen, dat men de situatie meester Is. Uitdrukkelijk zy vermeld, dat er geen roden tot ongerustheid bestaat. Besloten werd in beginsel lot het vormen van een oontact-commtasfe, terwijl elke or ganisatie of actie-groep zelfstandig blijft en een bn melen van hec prU 130 E bas 80 nep 8.IC 145 koo 100 dut Blei 6 z: B trui een Ast. gerl 10- Kas W aar deer end e onderscheiding voor den Deken van Delft De officier van justitie heeft in deze zaak een gevangenisstraf van vijftien jaar geüischt. Uitspraak over 14 dagen. Onder de geschriften, waarvan het in het be zit hebben of verspreiden door militairen Is ver boden, werden tot dusverre genoemd alle pu blicaties uitgegeven door de NV. ..De Arbeiders- --1» pers De Minister van Defensie heeft thans de re dactie ven deae verbodsbepaling gewijzigd in: Alle dagbladen en periodieken, uitgegeven door de N V. .De Arbeiderspers". benemen* allo ove rige publicaties, uitgegeven door deze Ven nootschap, welke een politiek karakter dragen. De Commissie van Overleg, samengesteld uit den Ned. Slagershond, den Ned.'R. K. Hanse- bond v. Slagerspatroons en den Ned. Grooslers- bond voor den Vleeschhandel heeft een adres gericht san den Minister van Economische Zaken, waarin gevraagd wordt, in geen geval tot afslachting van melkvee te besluiten, doch zich te bepalen tot een behoorlijke teeltrega- llng alleen. Vrijdag 13 Juli des avonds rond half tien speelde zich in de buurtschap Vughtachoot on der de gemeente Princenhage een vreeeelljk drama af, waarbij de 39-jarige O. de Konlng, gehuwd eh vader van twee kinderen, door zijn ongehuwden buurman, den 38-jarigen J O.. op gruwelijke wijze van het leven is beroofd. gevierd, is by deze gelegenheid benoemd eere-kanunnik van het bisdom Haarlem. Z. H. Exc Mgr. J. D. J. Aengenent Is den jubilaris persoonlijk het paars komen overhan digen. van be- wordt gebouwd van een nauwe en Aangaande de wyse van behandeling der on- derwerpelljke saak geven de indieners als hun meenlng te kennen, dat het aanbeveling sou verdienen wanneer aan ’s Reads beslissing over bet voorstel zou voorafgaan een ondersoek naar bet oordeel van het georganiseerde maatschap pelijke leven over de wenscheiykheld en moge lijkheid van het voorgestelde, zoomede over de wijze van verwezenlijking ervan, een en ander gesplitst naar de verschillende onderdeelen van TE AMSTERDAM Uit diverse calculaties ie voor ons komen vast te staan, dat de rwndvlseesh-ktainhan- detaprtjzen met 10 A 15 eta per K.G. kun nen worden verlaagd, wanneer do thans daarop rustende heffing wordt weggeno men, waardoor de mogelijkheid eener oon- sumptic-verruiming van vleeech wordt ge- De rijks- en gemeente-poUtle te De Lier, heb ben Zaterdagmiddag drie personen uit Schip luiden en één uit De Lier in arrest gesteld, daar deae personen verdacht worden ven ver scheidene gepleegde diefstallen met inbraak. Dit viertal had den laatsten tyd in De Lier en den omtrek fietsen enz. gestolen. Ook worden zy verdacht van de inbraak bij den landbouwer Dtsselkoen In de Ooatbuurt te De Lier, eenlge maanden geleden gepleegd, by welke Inbraak een aanzieniyk bedrag aan geld werd buit ge maakt. De berichten in de pers zijn te meer ontstel lender, aldus het adres. omdat naast deae af slachting een hervatting van het Inbliksysteem In uitzicht wordt gesteld. Af gezien van de voor het augers- en gros- siersbedryf daaraan verbonden beswaren, ver oorloven wy ons de vryheld Uwe Excellentie onder de aandacht te brengen, hoe naast nog verdere ontwrichting van bovengenoemde adree- seerende bedrijven, den behoeftlgen consument opnieuw een product gaat geboden worden, waaraan deze zooals hy reeds overduldelyk heeft doen blijken niet de minste behoefte heeft. Da Koning trachtte hierop weer naar zijn eigen huis te vluchten, doch O. lostte voor de derde maal een schot, dat den reeds gewonden man in het achterhoofd trof. Ster vend stortte hjj neer, doch nog was *|j KB. zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Naasau O. G. Kleykamp te Qra- venhage, mr. J. Visser te Wassenaar en Luc. Willink te Voorburg, teaamen vormend de da- geiykschs leiding van het comité ,J> Kunst in nood’. dreigde plek aanwezig was, het vuur krachtig aantastte, was het gevaar In korten tyd be zworen. Het perceel van den heer Swenne Is geheel verloren gegaan. De daarnaast gelegen panden, waarin de firma Ter Wee sedert twee maanden pinda kaas fabriceert, heeft aan de bovenverdieping wel belangrijk door het vuur geleden, over het geheel meer water. Gevreesd wordt, dat voor de bereiding van dorven zyn. Op onrustbarende wijze is het normale aan tal slachtingen in ons tand teruggeloopen, als gevolg van een onderconsumptie door te hooge vleeschprysen. Het zal niet mogelyk zijn de détailpryzen van vleeachproducten ook maar eenlgszins te verlagen wanneer de extra hef fing op den accyns van het geslacht biyft ge handhaafd, terwyi anderzijds deze extra hef fing seker noodzakelijk zal biyken, wanneer een nieuwe afslachting aal worden toegepast. WEENEN, 507 M. 4.35 Concert 7.35 De Weensche Philharmonic o. 1. v Arturo Toscanini m. m. v. Lotte Lehmann In een Wagnerprogramma 10.10 Schrammelmu- ziek 11.30 Gramofoomnuzlek. PARUR (POSTE PARIHIEN). 313 M. 7 09 Gramofoonmuzlek 7 33 Hawaian- ooncert 8.30 Concert 10.16 Dansmu ziek. Het Duitechc pantaerschlp Schleswig-Holstein sal van 15—33 October ax een nlet-offlcieel be zoek aan Amsterdam brengen. Naar wy vernemen is binnenkort de benoe ming te verwachten van dr. Friedrich Akel tot geaant van Estland by bet Nederlandacbe Hot De buurtechap, waar het drama zich af speelde, bestaat uit slechts enkele tientallen verspreid liggende woningen van kleine land bouwers en landarbeiders. Geheel aan het ein de, slechts door een zandweg te bereiken, lig gen vlak by elkaar vier kleine hofsteden, res pectievelijk bewoond door den landbouwer van Oers en door de werklooze landarbeiders Hee ren, de Konlng en Oomen. Dien avond was zooals lederen Vrijdag avond de 35-jarige J. O. by zijn buurman, den 29-Jarigen de Konlng. op bezoek. Tijdens dit bezoek ontstond tusschen belde mannen een twist, waarbij O. een revolver trok en een schot op de Konlng lostte, dat dezen in de kuit trof. De Konlng vluchtte het huis uit en strompelde naar de woning van Heeren, waar hy In een kamer bl) de kast neerviel. O., die de Konlng gevolgd was, lostte op desen opnieuw een schot, dat rakelings langs zijn hoofd ging. Maandagmiddag stond hij onder groots be langstelling van de zyde van het publiek voor de Bredasche rechtbank terecht. By Inleiden de dagvaarding was hem ten laste gelegd, dat hy te Princenhage op of omstreeks 13 Juli 1934 ter uitvoering van zyn tevoren beraamd plan om Cornells de Konlng opzettelijk van het leven te berooven, na kalm beraad en rustig overleg opsetteiyk met geweld met de scherpe zyde van een spade genoemden De Konlng een slag op diens hoofd heeft toegebracht, tenge volge waarvan diens schedel is gespleten en diens hersenen in de voorste helft zyn gekliefd, tengevolge van welke hersenverwonding de dood spoedig te ingetreden. 8ubs. was doodslag dus zonder kalm be raad en rustig overleg ten laste gelegd. Van de zyde van het O. M. waren vier ge tuigen gedagvaard, namelyk de hoofdagent van politie te Princenhage J. A. Visser, de buur man van het slachtoffer M. Heeren, de weduwe van het slachtoffer en de deskundigs dr. J. P. L. Hulst, die de sectie op het lyk verrichtte. Verdediger van verdachte is mr. O. v. d. Kroon, advocaat te Zevenbergschehoek De rechter stelde voor ae zaak met gesloten deuren te behandslen. waarmede het O. M. zich accoord verklaarde. Van de zijde der verdediging rees hiertegen verzet. Op initiatief van het Dag Bestuur der Fede ratie der Martacongregstles voor Heeren uit den Hoogeren Stand, vergaderden Zaterdag IX te ’s Hertogenbosch afgevaardigden van de verschillende actie-groepen tegen de volksver- wllderlng en algemeene organisaties, die inden afgeloopen zomer zich op dit gebied betuigd hebben. Daartoe bevoegde instanties immers, hebben doen publiceeren dat van de vorige afslachting, die uiteindeiyk bepaald werd op 115.000 stuks vee, nog ruim elf mlllioen blikken vleeech voorradig zijn, niet medegerekend de aantallen blikken vleeech die de slagers nog in opslag hebben. organisatie gexneen- van aan wat by het regelen en besturen der Amsterdam- sche gemeenteiyke huishouding hier en daar reeds gedurende korteren of langeren tijd be staat te komen tot een stelselmatige en ge regelde inschakeling over het gansche terrein van gemeentelijke bemoeiing, althans over de voornaamste onderdeelen daarvan, telkens van die georganiseerde maatschappelyke groepen der burgerij, in welker sfeer de gemeenteiyke be moeiing treedt. Als voorbeelden, maar ook niet anders dan als voorbeelden, noemen zy een permanente sa menwerking tusschen het stedelijk Bestuur en de groepen uit de burgerij, wier maatschappe lijke taak meer In bet byzonder ligt op het ter rein der woningvoorzlenlng? een geordend con tact tusschen de gemeentelijke Overheid en de kringen van degenen, die in het maatschappe lijke leven de gezondheidsbelangen dienen; een geregeld verband tusschen het Bestuur der stad en telkens de groepeerlngen van hen, die maat schappelijk nauw betrokken zyn by de voor naamste welvaartsbronnen der Gemeente, byv. de havens. Naar de overtuiging der indieners zal vaste inschakeling van het zich steeds meer organl- aeerende maatschappelyke leven in de beharti ging der Amsterdamsche gemeenteiyke huis houding aan een kostbaren schat van kunde en energie de gelegenheid bieden, zich met grooter intensiviteit aan de gemeenschap der gemeente naren dienstbaar te maken. Dit vaste contact zal daarenboven een bron zyn van vermeerde ring van kunde, een bron van opwekking van voortdurend nieuwe energie. WARHCHAU, 1345 M. 4 30 Liederen 4 45 Populaire muziek 6.50 Jazzmuziek tgr.pl.) 8.30 Choplnrecltal a.55 Dans muziek 10 35 Idem. BEROMI NSTUK, 540 M. 3 30 Het om roeporkest o. I. v. H. Neppach speelt frag- ™enïe“ ult oparas en operettes 4.50 Het Löddler-kwartet speelt 8.05 Het om roeporkest o. 1. v. Erwin Gilbert ».35 Oramofoonmuslek De vergadering werd voorgezeten door Mgr. Hendrix, vicaris-generaal in het bisdom Den Bosch, voorzitter van genoemde Federatie, ter- wyi de secretaris. Prof. dr. A. Steger, de no tulen verzorgde. Als doel van de oproeping noemde de voor zitter de bespreking van het vormen van een zeker contact tusschen de thans bestaande actie-groepen en die, welke zich in de toe komst zullen vormen; teneinde door uitwisse ling van gedaan werk en bereikte resultaten, elkander van dienst te zyn, dubbel werk te voorkomen en, desgewenscht, gezamenlijk te kunnen optreden, óók met nlet-Katholieken, nationaal en internationaal Onder de aanwe zigen waren vertegenwoordigingen van de Fe deratie der R. K. Vrouwenbonden, de Brabant- sche Actie-groep. de Limburgsche Actie-groep, Voor Eer en Deugd, de Goolsche Actie-groep, de Actle-groepen van Arnhem. Haarlem' en Zand voort; het Goed-Volk Bureau te ’s Her togenbosch. Hat middel hielp tal een maand Hoeveel last een boerenvrouw kan hebben van een onbruikbare hand, biykt uit den vol genden brief: de nieuwe machines pindakaas geheel be- HUIZEN. 1875 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.16 Granio- foonmuslek 10.35 Morgendienst door ds. P. N. Kruyawyk KRO 11.00 Oremofoon- muzlek 11.30 Oodedlenstlg halfuurtje door putoor L. H. Perquln O.P. 12.00 Politieberichten 13.16 Het Kro-orkest o. 1. v. Marlnue van ’t Woud NCRV 2 00 Gramofoonmuzlek 2 30 Poetzegelhalf- uurtje door da. W A. Dekker 3 00 Lie derenrecital door mevr Jo v,n <ier Meent Walter, alt. A. d. vleugel O. Hengeveld 3 45 Verzorging zender 4.00 Populaire bespeling van het studio-orgel door Mas Crarford 5.00 Klnderuurtje door mej. G. Ingwergen 6.00 Landbouwhalfuurtje door W. Schouten 6.30 Onderwystonds voor de Binnenvaart 7.00 Politieberich ten en Ned. Chr, Persbureau 7.15 Gra- mofoonmuzlek 7 30 M. M Schipper: „De taak van den bouwmeeeter" 8 00 Carlllonbeepellng op den St Jacobatoren te e-Oravenhage door den atadebeiaardier Joh. de Zwaab 8.35 Jhr. mr. J W. H. Rutgers van Rozenburg: „Werp uw brood uit op het water" 8.35 De Arnhemsche Orkutvereenlglpg o 1. v. Jaap Spaander man 10.30 Gramofoonmuzlek 11.30 Sluiting. ui te betasten mM het verza- gevens ten behoeve van de ver schillende aangeslotenen en met al datgene wat aan de actie ten goede zal komen. Over de wijze waarop een en ander het best behoort te geschieden aal binnenkort een tweede vergadering worden gehouden. In de toelichting tot dit voorstel zeggen indieners het volgende: De tyd is rijp om aansluitend aan de al gemeene ontwikkeling, waarin de van het Nederlandsche burgeriyke schapsleven zich gedurende een lange reeks jaren beweegt, en daarby voortbouwend Uit de benedenverdieping kon een groote party verpakkingsmiddelen wegden gered. De brand is ontstaan door het in brand ge raken van een transport-auto, die in het per ceel van den heer Swenne stond en aan dezen toebehoorde. Voor het gebouw waren twee menschen be zig een anderen auto te rfpareeren, waarby zy gebruik maakten van gereedschappen, die In den verbranden auto lagen. De mogelijkheid Is niet uitgesloten, dat men daarby niet voorzichtig genoeg met vuur Is omgegaan. Zoowel de firma Ter Wee als de heer Swen ne zyn tegen brandschade verzekerd. Te Zaandam is Maandagmiddag tegen vijf uur een felle brand uitgebroken In het per ceel in de Peperstraat, dat de heer T. Swenne, vrachtryder, in huur had van de firma G. L. Ter Wee. De brand nam in korten tyd zulk een om vang aan, dat ematlg gevaar dreigde voor de omgeving, wyi ter plaatse alles van hout en dicht op elkaar is gebouwd. Toen de brandweer, die spoedig op de be- H1LVER8UM. 301 M. VARA 8 00 Gramofoonmuzlek 3.30 ..Onze keuken" door P. J. Ker» Jr. 10.15 Uitzending voor de arbeiders In de continubedrijven 12.00 De Notenkrakers o. 1 v. Daaf Wins 12.30 Orgelspel door Johan Jong 13.45 De Notenkrakers o 1 v Daaf Wins l. 00 Orgelspel door Johan Jong -r- 1.15 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf Wins 1.45 Verzorging zender 3.00 Gramofoonmu zlek - 2.15 Vara-knlpcursus (voor begin ners) door mevr. A. Blankenvan Kuyk. Tweede herhaling eerste lee 5.30 De Flie refluiters o 1. v. Jan van der Horst 5 58 Overschakeling naar den versterkten zen der 6 00 De Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst 7.00 Sportultzendlng 7.30 Orgelspel door Johan Jong 8.00 Her haling SOB-berlchten 8 03 Gevraagde gramofoonmuzlek 8.15 Bonte avond m. m. v. Vara-orkeet o. 1. v. Hugo de Groot, de Flierefluiters o. 1. v. Jan van der Horst, De Notenkrakere o. 1. v. Daaf Wins, Cor 8teyn. accordeon. Jople Koopman, liedjea, Albert de Booy. zang Voorts Vaz Dlas 11.00 Gramofoonmuzlek 13.00 Sluiting. LUXEMBURG. 1304 M. 8 06 Gramo foonmuzlek 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek 12.20 Middagconcert door het Radlo-Orkeat o. 1. v. Henrl Pen ale. 1. De Calif van Bagdad. Boleldleu. 3. Qua nd 1’ Amour meurt, Crémleux. 3. Ballet muziek uit „De Jodin". Halévy. 4. Chant de la Source. Amadel. 5 L'Ame eenglote. La Qye 6 Le Val du Bourdon. RlmskiKqrsa- kow. 7. De Regimentadochter. Donizetti. 8. Autum Shadows. Clark 9 Potp. ..Madame Dubarry". Maekebon 10. Msrsoh ..L'Aml- tlS”, Zeh In de pauze: Berichten en koer een 1.35 Gramofoonmuzlek 1. Toccata en Fuga. Bach, door het Philadelphia Sym- phonle-orkest o. I. v. Leopold Stokowski 2. A Song before Sunrise. Delius, door New Symph Orkest o, 1. v. John Barbirolli 1.50 Koersen. Vervolg gramofoonmuzlek 3 20 Koersen 4.05 Idem 6.50 Concert en dansmuziek 7 50 Paardensportbe- rtchten 7.55 Spaansche avond. Eenlge accordeon-soli door Marc Braun 8 .30 Persberichten 8 40 Gevarieerd concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Pen eis. aangeboden door BozenVerduraz 8 55 Koereen en berichten 9 00 Spaansche muziek door het Radlo-Orkest o. 1. v. Henrl Peneis. 1. Balie andaluz. Arhos 2 A los Toros, Turlna. 3. Ronde d' Actante, Turtna- Chapaller 4 Capena Mendure-Schmld 6. Scènes gltanee. Infante. 6. Suite eapagnole, Albenlz-Salabert. 7. Spaansche Dansen. Nos. 5 en 6. Granades-Salabert. 8. Grenada, marach. Garcia 9 56 Qello-recltal door VOOR NADXRS BIJZONDERHtOgN VSRWIJZtN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOG1DS MILAAN, 369 M. 4.30 Kamermuziek 6 15 Gramofoonmuslek 8.06 idem. ROME. 431 M. 4 30 Kamermuziek 8 05 ,.L’ Arlesians" van Cllea. BATAVIA, 8 Oct. (Aneta) Na een kort verblijf t* Bandoeng overleed hier ter stede een Ingezetene van Tanah Tlnggl, onder vei- schUnselen, welke mln of meer aan pest doeu denken. het O. niet genoeg. Hij greep een schop en kliefde daarmede den ster vende den schedel. Vervolgens sleepte de onverlaat het lyk naar een korenveld, waar hu het in een greppel wierp. Te Amsterdam Is dezer dagen In hotel Kras- napolsky de jaariykeehe algemeens vergadering gehouden van alle by Cebuto aangesloten Tou- ringcar-ondememers. De voorzitter van de Commissie van Beheer gaf een uitgebreid ver slag. waaruit kwam vast te staan dat dit jaar het doel volkomen bereikt was, n.l. het schep- pèn van een ideale gelegenheid tot het reizen per touringcar, zoowel in binnen- als buiten land. Door het ver doorgevoerde systeem van cen tralisatie Is het de Cebuto mogen gelukken 98 pCt. van haar reizen te doen doorgaan en slechts 2 pCt. van het totaal aantal deelnemers behoefde te worden afgezegd. Dit mag op het gebied van gezelschaparetaen een zeldzaamheid genoemd worden. Dat de verzorging en uitvoering der reizen alleszins uitmuntend genoemd mag worden, be wust het feit, dat van ruim 700 reizigers onge vraagd schrifteiyke dankbetuigingen syn bin nengekomen en in het geheel slechts vier klach ten, welke echter meer als opmerkingen dan wel als klacht bedoeld waren. Nlettegrtistaande het aantal vervoerde reizi gers aanmerkelijk vooruit Is gegaan, la toch ko men vast te staan, dat de thans heerschende crisis en daarmede gepaard gaande mindere koopkracht haar invloed heeft doen gelden, zoodat het gemiddelde bedrag aan reissommen 15 pCt. is gedaald. Men laakte de houding van sommige relzvereenigingen, welke hun uitge schreven touiingcar-reizen In de eerste de beste groote plaats In het buitenland lieten aanvra gen met buitenlandsche touringsoars. wy sullen niet nalaten besloot spr. In het openbaar een beroep op het reizend publiek te doen om alleen deel te nemen aan reizen welke met Hollandsche tourlngcarz geschieden. Nadat de balans, winst en verliesrekening werd goedgekeurd, werd besloten de Cebuto in 1935 op nog grooteren voet voort te zetten, waar na de volgende heeren als leden van commissie van beheer werden gekoaen: N. J. M. Brugman, voorzitter; M. van Poelgeest, F. Mey, J. Post. F. de Raadt. Jac. Heemskerk, G. y. Soest. De politie heeft te Zevenaar aangehouden een echtpaar uit Overschle, dat er van wordt ver- da^ brand 4e hebben (Mtieht in hun woning ZM MJn ter beschikking gesteld van ds Jus- tlUe te Rotterdam. ■.‘^<11 i. K«.‘ J t,p r «it „l or.tle tnzu,nt- „„.qo VJ) Uwv IqdenHv laild nb: .y.-.ji, ,J. |lf. Voorstellen worden voor 1 November inge wacht by Prof. Steger, Lanckhorstlaan 38. Heemstede, die zich belast met het oproepen voor de tweede vergadering óók van groepen of organisaties, die de eerste vergadering niet hebben bygewoond en wenschen mede te doen, indien zy zich daartoe by he 1 vóór genoem den datum opgeven. van den EEN CIRCULAIRE VAN DEN RAAD VAN COMMISSARISSEN TER ZAKE VAN HET AANHANGIGE VOORSTEL TOT HET VASTSTELLEN VAN NIEUWE RENTE- EN AFLOSSINGS- CONDITJES. DE RAAD VAN BEHEER. De Indieners zijn Intusschen tot het door hen gedane voorstel nog door een tweede reden be wogen. Niet alleen toch achten zy de tijden rijp voor een vruchtdragende ordening, waarby de maatschappelijke groepeerlngen nauw verbonden worden In het bestel der Gemeentehutahou- dlng, zy meenen daarenboven, dat het een elsch van wys beleid Is, aan die ordening zich thans te setten. sulks zoowel In het belang van de gemeentelijke zelfstandigheid als met het oog op de bevordering van een gezonden volks invloed in de regeling en het bestuur van de Gemeente, pylers beide voor een krachtig na- tionaal bestaan. Met de uitbreiding der gsmsenteUjke be moeiing en de daaruit voortgesproten wyziging van 'z Raads taak, zoo in omvang als beteekenls. is de organisatie van het besturen der groote stad meer en meer geworden tot een probleem. Dit probleem dringt thans temeer om oplos sing, nu begunstigd door het feit, dat de be stuursorganisatie der stad is achtergebleven by de ontwikkeling van ’s Raads taak zich ten densen openbaren, welke eenersyds gaan In de richting van een centralisatie by het richten van het burgeriyke gemeenschapsleven in Ne derland op syn doel, anderzyds zich keeren te gen den volksinvloed, zooals deze In het huidi ge stelsel van gemeentelijk Bestuur tot uiting komt De leden van de R. K. Raads fractie te Amsterdam hebben bij den gemeenteraad het volgende voorstel ingediend: De Raad, van oordeel, dat het wenechelijk en mogelyk is, om bjj het regelen en besturen van de huishouding der gemeente de betrokken maat- organisaties der ge- duurzaam in te scha- Wanneer aan de oplossing het probleem der stedelijke stuursorganisatie door het leggen geregelde verbinding, op de voor elk onderdeel daartoe meest ge ëigende wjjze, met de rükgevariëer- de groepen van het maatschappe lijke leven, zal daaruit mede kunnen opbloeien een breed-vertakte bele ving, en dus 'n beveiliging, van een gezonden volksinvloed in het be sturen der stad, zal tevens kunnen worden aangekweekt een hecht be grip van het goed der gemeentelijke zelfstandigheid. „Ik had rheumatiek in de «ewrichten van myn vingers. Myn middelvinger was zoo ver- schrikkeiyk gezwollen en ontstoken, dat Ik de» niet kon buigen. Ik hielp met het melken van 10 of 11 koelen, dus was me dit een vreeseiyke last. Op raad van iemand kocht ik een flacon Kruachen Balts en nam eiken morgen voor het ontbijt een halve theelepel in warm water. Binnen twee weken was de vinger minder styf en minder gezwollen Ik ging door met de kuur (Ik wreef er ook een zalf op), en na een maand kon ik weer melken. Ik voel me inneriyk ook veel beter." A O. P. Kruachen Salta spoort de inwendige organen aan tot krachtiger werking. Urinezuur en afval stoffen, die slch mochten hebben opgehoopt en de aanleiding Uwer rheumatiek zyn. worden weer normaal en ge voelt U weer geaond en lenig al* voorheen. Kruachen Salta ia uitsluitend verkrijgbaar by alle apothekers en drogisten k OM en l.ao per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op. dat op de flesch, zoowel sla op de buitenverpak king de naam Rowntree Handels Maatschappij, .Amsterdam, voorkomt. Wroeging is de hevigste en kna- gendste pijn, welke de menschenzlel hier en hiernamaals lijden kan. Wroeging, dat is de pijn van zelf verwijt over zonden, groot en klein, over daden en verzuimen, een pf)n, welke te ondraaglijker wordt naar mate het door daad of verzuim ver oorzaakte onheil t ..ter, maar vooral onherstelbaarder moet heeten. Het onherstelbare, dat is het selijke. Wat men eenmaal geschokt heeft in een teere kinderziel, het kwade, dat men in een medemensch heeft gesticht en dat voortwoekert buiten den wil van den ergernisgever om, wat men misdreef tegenover een va der of loeder, tegenover man of vrouw of kind, tegenover vriend of vijand, zonder dat vóór den dood alles was goed gemaakt h^t is tijdens dit leven onherstelbaar. En de van wroeging gekwelde be klaagt zich diep, dat hij zijn ziel geen rust l.an schenken door het onrecht te herstellen. Hoe menig kind zou het liefste wil len l ver. om ook maar éénmaal nog de ler-nde lippen te mogen kussen van een vader of moeder, om ook maar éénmaal nog vergiffenis te mo gen vrager.. En hoe menige vader, hoe menige moeder.... hoe menige man, hoe menige vrouw hoe menige vriend, hoe menige vijand.... Verhoeden wij dat eenmaal wroe ging over onherstelbaar onrecht, door ons gepleegd, ons kwellen zal. lederen,dag kunnen wij het nog voorkomen. De minister van Binnenlandsche Zaken heeft aan de gemeentebesturen een circulaire gericht, waarin hy met het oog op de gemeentebegroo- tingen de aandacht vestigt op den inhoud van het wetsontwerp: Voorzieningen ter zake van gemeenteiyke koeten van werklooeheldasorg en de gemeentebegrootingen, en verschillen ten aanzien van 's ministers circulaire ter zake van 38 Juli JX De minister achryft oa.: Zoolang het ontwerp van wet het Staatsblad niet heeft bereikt, komt het my niet noodza- keiyk voor, dat de gemeenten, welker begroo- tlng, opgemaakt overeenkomstig myn rond schrijven van 25 Juli JX, reeds voor den ge meenteraad werd vastgesteld, thans reeds die begroeting in overeenstemming met het wets ontwerp brengen, tensy sla gevolg daarvan het evenwicht In de begrooting sou worden ver stoord. In elk geval zal evenwel, Indian de begrooting reeds aan Ged. Staten is Ingezonden, aan dit college behooren te worden medege deeld, welken Invloed de wljsigingen op de begrooting uitoefenen. Mocht de begrooting nog niet zyn ingezon den. dan ware, indien zy niet met het wetsont werp in overeenstemming ia gebracht, een ge lijke mededeeUng by de inzending daaraan toe te voegen PARIJS (RADIO). 164S M. 13 35 Po pulair concert o. 1. v. Luclen Ooldy 9.05 Symphonieconcert o. 1. v. D. K. Inghel- brecht. Luclenne Radlsae. 1. Suite. C«.» lols. 2. Chant du «oir, Schumann, banara, Maurice Raval. 4. Elegie/ Gabriel Fauré. 5. Allegro appaeeloneto. 81. Saénz 6. Clnq chansons populaire espanolee, Ma nuel de Falla 10.25 Eenlge marechen nn walsen door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Peneis. 1. Florentlner-marsch. Fuclk. 3. Clair de lune »ur 1' Alster Mondnacht suf der Aleter) Fètos. 3 Russische marach, Louis Oanne. 4. Les Patlneura. wals. Weld- teufel. 5 Stars end Stripes lor ever, marech. J. Ph. Sousa 10.55 Dansmuziek van gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 13.30 Het omroep orkest o. 1. v. Karel Walpot 1.30 Ora- mofoonmuzlek 5.30 Arthur de Greet- concert 6 50 Wagner- en Rosalnl-pro- granuna 10.30 Dansmuziek. BR188EL, 322 M. 1.30 Orkestconcert o 1. v. Karel Walpot 5.30 Dansmuziek door de ..Llenele Club" o. 1. v. Claback 6.30 Gramofoonmuzlek 7.35 Idem 8 30 „Het meilief" van Peter Benoit, opge- voerd in de „Folies Bergères" te Brueeel. KALUNDBORG. 1261 M. 11.30 Stryk- orkeet uit reet. „Wivex" o. 1. V. A. Bendlx 3.30 Strijkorkest o. 1. v. Arnold Nielsen 7.30 Leden van het omroeporkest spelen volksdansen 8 05 Het omroeporkest o 1. v Launy Gröndahl 8.55 Itallaansche opera-ouverturee door het omroeporkest o. 1. v. Launy Gröndahl 9 50 Orkeeteultae. BERLIJN. 357 M. 3.30 Het omroep orkest van Hamburg o 1. v. Adolf Seeker 5.50 Kamermuzlekprogramma 8.30 Het omroeporkest o. 1. v. Hans Rosbaud 9.40 Populaire muslek door het kleine omroep orkest o. 1. v. Willy Steiner. HA*MBURG. 332 M. 13 00 Gramofoon muzlek 3.30 Omroeporkest o 1 v. Adolf Seeker 5.50 Gramofoonmuzlek 7 30 Vroolyke muziek 10 20 Gevarieerd pro gramma. KEULEN, 456 M. 3.30 Kamerorkest o. I. v Ernst Schrader 5.45 Scllstoncon- cert 9.40 Populaire en dansmuziek. DROITWICH. 1500 M. 13.60 Charles Manning en zijn orkest 3.36 Het Stede lijk Orkest van Bournemouth 5 35 Het BBC-danaorkeet o 1. v Henry Hall 10 30 Concert door het Internationaal strijk kwartet 11.85 Jack Jackson en zyn or- lei Pc sa

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 16