£$4^ Reeds 26 renners geëngageerd Artisten en musici Kindermoord De „bliksemboot” RADIO-PROGRAMMA BRAND AAN BOORD DER „ZUIDERKERK" Let op het meric! J B. VRIJDAG 12 OCTOBER 1934 Nieuw soort propeller f Veel nieuwe gezichten Belangrijke opdracht Merkwaardig bericht Uitbreiding per toneel DEKEN C. HARTMAN INBRAAK TE EINDHOVEN OPGEPAST VROUW ERNSTIG GEWOND Reiziger Door een auto overreden Meisje gedood BESCHONKEN BESTUURDER ANTI-SEMIETISCHE LECTUUR In de residentie in beslag genomen Veroordeeld tot vier jaren gevangenisstraf Buitenlanders kunnen blyven op treden, doch op beperking dient te worden gerekend Onderscheidingsteeken voor 24- jarigen trouwen dienst uit ge reikt te Soesterberg BURGEMEESTER VAN LANSCHOT Ziekte- en Ongevallen wet Onmiddellijk na de geboorte geworgd Benoemd tot kanunnik van het Metropolitaan Kapittel Voor de derde Amsterdamsche Zesdaagsche zijn thans vyf koppels definitief samen gesteld 150 vliegtuigen vliegen in for matie boven Dresden Raadsverkiezingen in Heerenveen Te Suez binnengeloopen, waar het vuur is gebluscht Nieuwe uitvinding van den heer d. Stoete wacht op octrooi- behandeling IJslandvlieger Bosch gehuldigd Ernstig auto-ongeluk veroorzaakt 466e STAATSLOTERIJ (Niet officieel) 5de klasse, 17de lört Trekking van Vrijdag U October 1934 Hooge Prijzen - PSYCHOPAATH MISHANDELT DEN DIRECTEUR Algemeene dienstplicht in Oostenrijk? vanHE IJSTé Na de vorming van de nieuwe gemeente van niet bekende firma trekt rond RE1NTHALLER GEDESA- VOUEERD Een nieuwe propeller Stork-Conrad bouwt den grootsten tin-baggermolenjer werolil„ Zaterdag, 13 October 1934 igVsiunSr4 1100 VroolUke gr pi- Vertrouwen Vryheid voor keuze van aanslui ting van 1 Januari a.s. af 11.06 tl ?e- wtfze versmeten? ver- 430 Concert 530 en 9 5623 WEENEN. 11 Oct. D ADIATOPEN ZNE*( IBP 291 6794 voos cintrali VI8WA8MIN8 5537 7604 9460 Ntdtrlondxh fabrikaat De 21-jarige mej. J. K. te Gorcum Is ge arresteerd, verdacht van moord op haar pasge boren kind. In den nacht van Maandag op Dinsdag was het kind geboren en de moeder heeft voor den commissaris van politie bekend, dat zij het onmiddellljk na de geboorte heeft geworgd en verborgen In een met papier ge vulde kist. De moeder zal heden voor den officier van justitie te Dordrecht geleld worden. Z H. Exc. de Aartsbisschop van Utrecht heeft benoemd tot Kanunnik van het Metropolltaan- Kaplttel te Utrecht den Zeereerw. Heer C. Hart man, pastoor-deken te Amersfoort. De nieuwe raad zal dus bestaan uit 6 SX). A.P.’ers, 2 Vrijzinnigen, 2 Vrijz -democraten, 1 Onafhankelijke, 2 Chr.-Historischen, 1 lid der Chr. dem. unie, 3 Anti-Revolutionnalren en 3 communisten. De stemmen werden als volgt uitgebracht: 8.D.A.P 2563; vrijzinnigen 1041; Katholieken 283; Vrijz. Democraten <04; Onafnankeljjken 439; Chr. Hlstorlschen 876; Chr dem unie 645; OBJ». 63; Antirev. 1283 en communisten 1093 stemmen. 3772 5478 7537 9450 3386 6484 7757 NmI fataal 2934» Toonzalen: Bozuidenhovt 41 Fabrieken: Cruqulutkade De politie te Den Haag heeft een partij bro chures en strooibiljetten in beslag genorAen, welke door een aanhanger van de Nationaal- sociallstlsche partij van majoor Kruyt op de Heerengracht ten verkoop werden aangeboden. Aangezien deze lectuur een anti-semietlsch karakter had, meende de politie te moeten in grijpen. Tegen den colporteur is proces-ver* baal opgemaakt. ROME. 421 M. Gramofoonmulzek. Woensdagavond is tusschen Doetlnchem en Eelhem de 50-jarige vrouw van den landbouwer Benslnk uit Zelhem door een auto overreden en zeer ernstig gewond. Zij is naar bet zieken huis te Doetlnchem overgebracht, waar gecon stateerd werd dat drie ribben maren gebroken, waarvan één in maag- en middenrif is gedron gen en daar een groot gat heeft gemaakt. De toestand van de patiënte is zeer ernstig. HAMBCaO. 332 M. 10.50 Het Konlngs- berger Schouwburgorkest o. 1. W. Brück- ner 330 Omroeporkest 6.20 Sommer- Krinnerung, de Bremer stadsmuzikanten o. 1. v. R. Krug. Hermann Müller, vlooi. KEI LEN, 456 M. 3.20 Concert 6.20 Gevraagde gramofoonplaten 7.35 Wed strijd tusschen artisten van den omroep en Dortmunder artisten 10.35 Dansmuziek. WEENEN, 11 Oct. (Reuter) De tweede vlce- burgemeester van Weenen, Kresse, verklaarde gisteravond in een rede, dat hij vernomen had, dat binnenkort de algemrene dienstplicht tn Oostenrijk zal worden Ingevoerd Het zal noodig zijn de peheele Oostenrjjksche jeugd tot het leger te brengen, waarin zij tegen een kleine vergoeding langoren tijd zal moeten dienen. Woensdagavond zijn een tweetal Ingezetenen van Apeldoorn, P. en De W., die per auto van de Ter Borgsche kermis thuis kwamen, nabij Doetlnchem in volle vaart tegen een boom ge botst. De W. is ernstig gewond naar het zieken- huis te Doetlnchem overgebracht, terwijl P.. die WEENEN, 11 Oct. (Reuter). De nationaal - den auto bestuurde, in arfest is gesteld. I socialistische ingenieur Relnthaller, die poogde Het politle-onderzoek wees uit, dat P. in be- een verzoening tusschen de Oostenrjjksche re- schonken toestand verkeerde, toen h|j den auto gcering en de nationaal-socialisten tot stand te bestuurde. Do auto is in beslag genomen. Aan boord van het Nederlandsche sa. „Zuider- kerk" van de Ver. Ned. Stoomvaart MU te Den Haag is Donderdag brand ontdekt. Het schip, dat op weg naar Oost-Azië was, is. te Suez binnengeloopen, waar omstreeks twee uur in den middag met de hulp van een sleepboot der kanaal-maatschappij en met eigen middelen het vuur is gebluscht. De brand was ontstaan In het tusschendek van ruim IV, dat met stukgoederen geladen was. Er Is een lading ontplofbare stoffen aan boord, doch deze schijnt geen direct gevaar te hebben geioopen, daar zij in de zg. kruitkamers was geborgen. Voor rekening van de Blliton Maatschappij te Den Haag zal nX Stork-Conrad te Haar lem een tlnbaggennolen bouwen, die de groot ste zal zijn, welke tot nu toe op de wereld bestaat. Deze molen kan op een diepte van 29 M. baggeren. De capaciteit zal 3 millioen kubieke meter per jaar bedragen. De molen is 70 M. lang en 30 M. breed. 293, 1675 m. z. 3675, 1608 m. f70 m. a 3698 m. f70, 6333 m. f70, m. A 6333 m f70, 10651 m. z. 10851 m. f70, 11404 m. z. met niet, 33054 xrail^niDC, vasaucouo. x t/cinc uuo tagne,. Vincent d' Indy 10 06 Gevarieerd programma met medewerking van het Ka di o-orkeet o. 1. v. Henri Pensla Dansmuziek van gramofoonplaten. BRUSSEL, 484 M. 1.30 Omroeporkest o. 1 v. Paul Oason 6.30 Gramofoonmu- ziek 8 30 Idem 9.20 Concert te Na men door Les Bardes de la Meuse o, 1. v. René Barbier. 7.55 Franscbe avond Zangrecltal door Ipée MauJean. 1. Chansons fran^alses. de ïfiville 3. Quatre Mélodie» corses, Tomasi. 3 Tee Yeux bleus. Chabrler 4. Barcarolle: Vous m’ aves dit tel Solr. Marcel Samuel Rousseau. 5. L' Amour, Aguste Schlrlé 8.30 Berichten 8.50 Fransch concert door het Radlo-orkeet o. 1. v. Henrl Pensla. Jean Vlgué, solist. 1. Piano-concert met fluit- en orkestbegeleiding. Vincent d' Indy. 3. Suite franpalse, Casadesus. 3. Poé me dee Mon- zullen volgens den heer Stoete van groote de blijken te zijn als afweermiddelen in toekomstigen luchtoorlog. Antl-Revolutionnalren, 3 Chr Hist 1 Onaf hankelijke en 1 Vrijz.-Democraat. In Haskerland bestond ce raad uit 4 Chr.- Hlstorisehen, 3 Vrija-Deniocraten, 3 S.D AJj*.- ers, 3 Anti-Revolutlonnalren en 1 Katholiek. 3764 3854 6636 7374 8496 8838 9947 10497 10580 In verschillende artikelen is destijds ge wag gemaakt van eèn Uitvinding op scheej>- Vaartgebled van den hetr C, J. Stoete te Zandvoort. Deze uitvinding was niet ge baseerd op een verbetering van de prin cipes inzake de voortstuwing van schepen, maar behelsde een geheel nieuw beginsel van voortstuwing. LONDEN, 11 Oct (Reuter). De corres pondent van de .Daily Mail" te Dresden ver klaart 150 vliegtuigen in formatie te hebben zien vliegen. Woensdag werd voor het front van de belde compagnieën van de LuchtvaartafdeeUng, die daartoe op het plein bij de kazerne waren op gesteld, het eereteeken voor 24-Jarigen trouwen dienst uitgereikt aan sergeant-vlleger H. Bosch een der jachtvllegers van het Korps dat op zulke goede dienstep bewees. Nadat de troep geïnspecteerd was er^na het gebruikelijk ceremonieel, reikte de Compagnies commandant kapitein-waarnemer Koppert aan sergeant-vlleger Bosch het onderscheldlngstee- ken uit en sprak o. m. als volgt: Verkrijgbaar bij apotheker» en drogisten f 0./5 per flaeon. schrik ken valt vluchten ze tn den schuilhoek van hun donkere, kil en hard egoïs me, omdat ze geen vertrouwen heb ben, geen moed en geen durf. Hoeveel geluk is er en hoeveel ge luk wordt er nog altijd op deze wijze Woensdagmiddag om half twee is de burge meester van Den Bosch, mr. F. J. van Lan- schot, In zjjn woning komen te vallen, waarbij hij het rechter hlelbeen brak. De burgemeester moet het bed houden en wordt in zijn woning verpleegd. x Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. Gistermorgen ontdekte de dienstbode van den heer van B assuradeur, wonende Elzenstraat- te Eindhoven, dat de brandkast op het kantoor, gelegen achter de woning, openstond. Onmiddellljk waarschuwde zij haar patroon, die constateerde, dat een bedrag van ongeveer f 6000 uit de brandkast werd vermist. De recherche stelde een onderzoek in, waarbij bleek, dat een ruit in het kantoor uit het ven ster was genomen, zoodat men zich waarschijn lijk langs dezen weg toegang tot het kantoor heeft verschaft. Daar geen spoot van braak aan de brandkast viel waar te nemen, moet deze met een valsche sleutel zijn geopend. De heer Stoete. die dit beginsel had toege past in een door hem gec «nstrueerd klein mo del van een boot op bet eerste gezicht den Indruk makend van een drijvende oorlogstank trachtte in gezaghebbende kringen de erken ning te verkrijgen dat door zijn vinding een geheel nieuw systeem van voortstuwing van vaartuigen was verwezenlijkt. Het Nederlandsen Scheepsbouwkundig Proefstation te Wagenln- gen. dat zich alleen met serieuze proefnemin gen bezighoudt, verklaarde zich bereid een proefneming met de ,Bli<semboot". zooals de heer Stoete zijn vaartuig had gedo^jX, te ver richten. Het resultaat was voor den uitvinder teleurstellend, want volgens de uitspraak van den directeur van het Proefstation was hier van een geheel nieuw principe geen sprake. De heer Stoete berustte niet in deze uitspraak, doch wendde zich tot het Ministerie var. Defensie, dat, na aanvankelijk de uitspraak van den di recteur van het Proefstation te hebben onder schreven, enkele weken later, nadat de uitvin der zijn theorieën opnieuw schrifteK’k had uit eengezet, met de erkenning kwam dat het mee- ningsverschü tusschen den heer Stoete en den directeur van het Proefstation alleen daarin bestaat, dat door laatstgenoemden autoriteit het ontleenen van de stuwkra/ r.t voor net vaartuig aan een met een bepaalde snelheid in tegen gestelde richting weggestuwde massa water als het beginsel der voortstuwing wordt beschouwd, terwijl de heer Stoete ais beginsel van zijn vinding aanneemt, dat daerbij theoretisch een grootere massa met een kleinere snelheid wordt behandeld. Groote waarde voor den uitvinder had echter de mededeelt rg, dat dit beginsel geen duistere punten laat. Het departement was verder van meenlng, dat de vinding eerst haar volle waarde zou krijgen, nadat zij op ware grootte zal ztjn uit gevoerd en bewijst aan de gestelde verwachtin gen te voldoen. Zéó ver is de heer Stoete echter nog niet; zijn verdere werkzaamheden ten deze heeft hU moeten stopzetten, omdat de octroolbehande- ling veel tijd vergt en hij niet zal kunnen door gaan alvorens de octrooikwestle geregeld Is. De rechtbank te Zwolle veroordeelde gisteren den Amsterdammer H. P. L., verpleegde in het Rijks Psychopathnasyl te Avereest tot een ge vangenisstraf van vier jaren, ter zake dat hij den directeur van <Ue inrichting, den heer M. Westerterp, op 8 Juni JJ. eenlge malen met een schaar in het gezicht heeft geslagen, waar door deze bet linkeroog moest missen. De eisch was acht jaar gevangenisstraf. IntHsschen heeft de heer Stoete, die al zyn ▼rijen tijd aan natuurkundige en technische studies wijdt, niet stilgezeten. In een gesprek, dat wij met hem hadden, deelde hij ons mede een nieuwen propeller te hebben uitgevonden, die bij aanzienlijk minder brandstofverbruik van den motor zelfs nog een grootere trekkracht ontwikkelt dan de bestaande propellers De heer Stoete heeft zijn nieuwe vinding .jnechanlschen zellpropeller" gedoopt. Octrooi is reeds aange- Vraagd. PrüeffiM&gëri hebben volgens den iUtvlfUIer aangetoond dat met een gelijk toerental van de bestaande schroeven de motor ten opzichte van den zellpropeller minder arbeid heeft te verrichten, aangezien de diameter van den pro peller kleiner is. Binnenkort zullen op een specjaal hiervoor ge- De praestaties op Ijsland door u als vlieger getoond, liggen ons allen nog versch in het ge heugen. Ieder in Nederland weet, hoe gij, met voorbijzien van de zorg voor eigen lijf en le ven. gedurende een vol Jaar, onder zeer moei lijke omstandigheden, den naam van den Ne- derlandschen militairen vliegdlenst daar hebt hooggehouden en nieuwe lauweren hebt gehecht aan dien naam, geplukt uit Internationalen hof. In dezen tijd van depressie, van malaise en steeds aangroeiende werkloosheid, Is het ver heugend te kunnen melden, dat een groote industrie in Haarlem een belangrijke opdracht beeft gekregen. WAB8CHAU, 1345 M. 420 Strijkkwar tet van Ravel 4.50 Aria's en liederen 5.35 Mandollne-orkest 6.50 Jarow Mo- zakkenkoor 7.30 Omroeporkest Umberto Macnez, tenor 8.30 Pianospel door St Niedzlelskl 10A5 Salonmuztek 11.30 Dansmuziek. BEROMt NSTER. 540 M. 5.30 Volks muziek 7.35 Zangvoordracht door Arnold Zuber 8.30 Populaire gr.pl. 9.30 Danspuislek. VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Wat betreft de musici en artisten, nemen wij uit betrouwbare bron, dat in de toekomst het optreden van buitenlandsche orkesten en artisten aan het Nederlandsche publiek niet geheel zal worden onthou den; op beperking zal echter wel dienen te worden gerekend. DAVENTRY, 1500 M. 13.05 BBC-Nort hern orkest o. 1. v. T. H. Morison 7.50 Radlo-Militalr-orkest 10.30 BBC-orkest aid. C o. 1. v. J. Lewis 11.30 BBC-dans- orkest o. 1. v. Henry Hall. PARIJS (POSTE PARISIEN), 313 M. 7.50 Liederen op gr.pl. 8.40 Concert 9 30 Omroepdansorkest o. 1. v. Alaln Ro mans. Carol King en het vocaal trio. PARIJS (RADIO). 1648 M. 13.30 Con cert 8.30 .Xa petite marlée". operette van Lecocq. MILAAN, 369 M. 4.30 Dansmuziek 5.30 Gramofoonmuaiek. Jules Visser, de Amsterdamsche coming-man. Jan van Hout, oüd-werelduurrecordhotider, momenteel in grootse hen vorm. Van der Wulp, de Amsterdamsche stayer, die in een vorm is als nooit te voren én Jazet de nieuwe Oost lijke ste. WEENEN, 507 M. 4.45 Orkcetconcert o. 1. v Hans Hlmmer 6 30 ..Ada”, opera van Antoni Ohlslanzoni. Muziek van Verdl 10 10 Dansmuziek 11.30 Gramofoon- muziek. De Minister van Sociale Zaken heeft beslo ten in eenlge voorschriften, dié de uitvoering van de Ziektewet en de Ongevallenwet betref fen, de volgende wijzigingen aan te brengen: Tot dusverre moesten de gemeenten, water schappen en polders, die met Rijkssubsldie ar beid laten verrichten, indien zij er prijs op stel len In de kosten van de zlektepremle van over heidswege subsidie te verkrijgen, bij de Cen trale Ziekenkas van den Raad van Arbeid te 's-Gravenhage zijn aangesloten Met ingang van 1 Januari 1935 nu zal de verplichting om voor het ontvangen van sub sidie in de vorengenoemde kosten aangesloten te zijn bij de Centrale Ziekenkas, komen te vervallen. Eenzelfde gedragslijn zal ter zake met betrekking tot de ongevallenwet van 1 Januari a. s. af zijn te volgen, d. w. z. aansluiting bij de Rijksverzekeringsbank is dan niet meer verplicht voorgescheven. Daar men mitsdien van 1 Januari 1935 af geheel wordt vrijgelaten In de keuze van aan sluiting, zoowel voor de Ziekte- als de Ongeval lenwet, zal ook voor de plaatsing op de s. g. lijst geen aanleiding meer bestaan. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Mor- genconcert 10.00 Gramofoonmuzlek 10.30 Muzlekultz. voor fabrieken 11.00 Gramofoonmuzlek 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquin 13.00 Politieberichten 13.15 Gramofoon muzlek 1.00 Kro-orkeet o. 1. v. Mar. v. 't Woud 1.50 Gramofoonmuzlek 3.00 Halfuurtje v. d. rijpere jeugd door mevr. A. Schelfhoutv. d. Meulen 3.30 Gramo foonmuzlek 3.00 Klnderuurtje 4.00 Gramofoon-opera-programma 4 45 Kro- Boys o. 1. v. Plet Lustenhouwer 5.15 Gramofoonmuzlek 5.30 De Kro-Boys 6.30 Journalistiek weekoverzicht door Peul de Waart 6.45 Gramofoonmuzlek 6.50 Praatje over den Eeperantocureus 7.00 Politieberichten 7.15 Kath. Radio Volks universiteit 7.35 Gramofoonmuzlek 7.45 RKF-kwartlertje door rector A. Vissers 8.00 De Kro-Boys 8.30 Var Dies 8.35 Tusschen twee werelden. II. Contact door rater J. Thewleeen S.J. 9 06 Kro- orkest o. 1. v. Mar van 't Woud 9.30 ..Gevonden voorwerp", hoorspel o. 1. v H. Kerens 9.45 Kro-orkest 10.15 .Het bruiloftecadeau". hoorspel o 1 v. H Kerens 10 30 Vas Dlas 10.35 .o-orkest 11.15 Gramofoonmuzlek 13.00 Sluiting. HILVERSUM. 301.5 M. VARA 8 00 Gramofoonmuzlek 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven. Klein Vara-ensemble o. 1. v. Fr. Bakels 184)0 The Hodlars accordeon spelen 13.15 De Notenkrakers o. 1. v. Daaf wins 3.00 Rustpoos 3.15 ..Canpen", verkorte opera van Blzet In 4 bedrijven. Uitgevoerd door solisten met koor der opera-comiqué en het orkest „Association des concerts La moureux". Parijs, o. 1. v. Alb. Wolff (gr.pl.) 3.16 Hollandsche kamermuzlekver. o 1. v. Plet Tlggers 4 00 Hoe ontstaat een radiotoestel. Een rondgang door een groote radlofsbriek te Hilversum: reportage door Nico Boer 4.30 De Flierefluiters o. I. v. J. v. d. Horst 5.30 Ruby King zingt liedjes A d. vleugel Cor Stevn 5.50 Ruby King 5.58 Overgang naar den versterkten zender 6.00 Gramofoonmuzlek 7 00 Cor Steyn, orgel. Relnler Bresser, cello 7.50 In hooger sferen (gr.pl.) 8 00 Her haling SOS-berlchten 8.08 Gevraagde grpl. 8.30 Vara-orkest o. 1. v. Kde Groot 8.50 Santpoorts dubbel gemengd kwartet o. 1 v. H. J Arisz 9.00 OrgeUpél door Joh Jong 9 30 Vara-orkest o 1 v Hugo de Groot 9.50 Santpoorts dubbel gemengd kwartet 10.00 De Fllmprlls- ▼raag. Mededeellnven over deelname en ult- •‘■f 1005 Vaz Dies 10.15 Vara-orkest Hoe weinigen durven vertrouwen, hoe weinigen durven iets aan. Vaak wgrdt hun het geluk in den schoot geworpen, maar zij zijn bevreesd het aan te vatten, in bangen schroom staren zij er naar, maar het grijpen durven ze niet. Want na het geluk van het oogen- blik, zal zoo vreezen zij komen het oogenblik van bezinning, van verant- woordelijkheidsgvoel, van een krach tig en wilvast besluit. Och, was het geluk maar zonder consequenties, zij zouden niet aarze len, was het geluk enkel gift zij zou den het met beide handen vangen en vasthouden en niet loslaten. Maar het vraagt ook een offer. En voor dat offer zijn zij bevreesd. Het is het oude liedje van wel de lusten te willen maar niet de lasten. Zij kijken te ver vooruit, zien met aan den einder donkere wol- en vóór nog een druppel regen vluchten ze !n den schuilhoek 933 1191 4584 5348 7404 7463 9065 9U5 Omtrent de vorming der koppels valt mo menteel nog slechts te melden, dat de volgende koppels definitief zijn samengesteld. nX Gulm- bretiére—Broccardo (Frankrijk), Gebroeders Vroomen (Nederland). Matena—Heslinga (Ne derland), Bchön—Hürtgen (Duttachland) BuysseDeneef (België). Alle geruchten omtrent samenstelling van andere kxpel» ztfn uit de lucht gegrepen. Van deze 26 renners zijn er slechts zeven, die ook in de tweede Amsterdamsche Zesdaag sche zijn gestart, nX Pijnenburg, die toen met Wals reed, Braspenninx, (Jan van Kempen). De Wolff (Adan), Bresciani (Guerra) Hürtgen (Rausch) en BroccardoGuimbretlère. Deze derde Zesdaagsche zal dus niet minder dan zeventien nieuwe gezichten zien, waarmede wel afdoende bewezen is. dat het voornemen der directie om van deze Zesdaagsche geen ..scha- blone” te maken, ernst is geweest. Wat de renners zelf betreft. Pijnenburg en Slaats zijn voldoende bekend en commentaar is hier overbodig, Braspenninx is de stoere Brabander, De Wolff het nieuwe Amsterdam sche „kanon”, Pellenaers de amateur wereld kampioen op den weg. Klaas van Nek een der beste Europeesche zesdaagsche renners, die ook fraaie successen in Amerika boekte, de gebroe ders Vroomen, het Limburgsche koppel, dat den laatsten tijd zoo grooten naam heeft gemaakt, Bogaert de Nederlandsche profkampioen op den weg Matena en Heslinga de jonge succestfblle Hagenaars, van der Heyden, de populaire Am sterdammer, die als koppelgenooC van De Wolff het afgeloopen seizoen fraaie successen boekte, 4 s.d AP. ers, 3 OBP.’ers, 3 Vrijzinnigen. '3 Nieten 3248 3253 5677 10638 11315 11414 11806 11838 11967 13803 13619 13575 13893 13386 13398 13438 14164 14879 15053 15567 15788 16049 16300 16319 16586 17047 17437 19036 19106 19454 19618 19908 19944 30369 30443 31198 31483 31640 33343 33446 33506 33740 39530 33868 Verbeteringen 5e klasse, 16e lijst: 394 m. a 1508 3313 3888 7706 8189 9037 14455 15008 16189 17733 17741 18043 19458 19749 23533 BERLIJN, 357 M. 3.30 Orkestconcert o. 1. v. WUly Steiner 535 Het Wendlng- kwartet 7.30 Uitzending uit Hennings FeeteAlen te Llchterfelde-Ost. ..Funkwelh Oogstfeest" in de klelngsrtenvereln 9.40 idem. Vele geruchten doen de ronde omtrent de renners, die voor den derden Amsterdamschen Zesdaagschen wielerwedstrijd, die van 3 tot 8 Nov. a s in het R.A.I.-gebouw zal worden ge houden reeds zouden zijn of zullen worden ge ëngageerd. In tegenspraak met vele en ter bevestiging van andere geruchten kan thans officieel wor den medegedeeld, dat momenteel van het veld, dat uit veertien koppels totaal zal bestaan, 26 renners reeds zijn geëngageerd. Deze 26 renners zijn Pijnenburg, Slaats, Braspenningx, De Wolff, Pellenaers. Klaas van Nek, gebroeders Vroomen, Bogaert, Matena, Heslinga, van der Heyden, Visser, van Hout, v. d. W^lp en Jazet, allen Nederlanders. Hill (Amerika) Schön en Hürtgen (beiden Duitsch- land). Buysse en Deneef (belden België), Bres ciani (Italië), Broccardo en Guimbretlère (bel den (Frankrijk), Mersch (Luxemburg) en Priéto (Spanje). In Haskerland, waar eveneens een verkiezing moest worden gehouden, ïal de nieuwe raad bestaan uit: 2 Vrijz.-demjeraten, 1 Katholiek, 2 leden der Chr. dem. unie 1 Antl-Revolution- nair, 1 Herv. Ger. Staatspartij'er. 2 S.D.AP.'era en 4 Chr. Hlstorlschen. De oude raad van Aengwlrden was als volgt samengesreld: 5 B.D.A.P.'*rr 4 Vrijz.-democra ten, 1 Anti-Rev., 1 RK. en 1 Chr. Hist. In den raad van Schotelend hadcen zitting: De brigade-commandant der Rijksveldwacht te Geldrop waarschuwt in het Algemeen Po litieblad, namens den Officier van Justitie te 's-Hertogenbosch, tegen de praktijken van ze keren Machiel Gaarkeuken, geboren te Haar lem 6 Juni 1907, wonende te St. Josse ten Noo- 6 I de (B.) Deze geeft zich voor als reiziger der Door nog onbekend oorzaak Is gistermiddag firma Gaarkeuken, Nieuwe Prinsengracht 98 op den Amstelveenscheweg te Amsterdam een I te Amsterdam, en zegt electrische gloeilampen auto tegen een huls gereden. Juist toen een te verkoopen voor de Bolellfabriek, zijnde dit 7-jarig meisje deze plaats passeerde. De kleine een nieuwe uitvinding en Nederlandsch fabri- geraakte bekneld en liep zulke ernstige verwon- kaat. HU bezoekt daartoe hoofdzakelijk dingen op dat de door spoedig intrad I ters en dergelijke instellingen en tracht op slinksche wijze proeforders te plaatsen. Bij onderzoek is gebleken, dat deze firma aldaar niet bekend Is en evenmin de Solellfabriek. Alvorens met dien persoon in relatie te tre den is het gewenscht zich te wenden tot voor noemden Officier van Justitie of tot voor noemden brigade-commandant der Rijksveld wacht Hoezeer uw diensten op Ijsland werden ge waardeerd, werd belichaamd in de hooge onder scheiding. welke u ten deel mocht vallen het vorige Jaar, toen het H. M., onze Lands-Vrou- we, heeft behaagd u te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau met de Zwaar den en bleek ook dezer dagen weer uit uw be noeming door Z. M. den Koning'van Ijsland en van Denemarken tot Ridder in de Orde van den IJslandschen Valk. Na deze hooge blijken van verdienste kan het niet meer op mijn weg liggen over u de loftrom- pet te steken; uwe groote bescheidenheid, mij bekend, zou dat bovendien ook niet wenschen. Ik volsta daarom, met u den zoo bekwamen luchtman van onze Jachtvllegtulgafdeellng, te stellen tot voorbeeld van de luchtvarenden en van hen bij den gronddienst. Nadat de compagnies-commandant sergeant vlieger Bosch de hand gedrukt had en officie ren en onderofficieren in de gelegenheid waren gesteld hem geluk te wenschen, werd de plech tigheid, die door zeer veel belangstellenden werd bijgewoond, met een défilé voor den Ju bilaris besloten. De troep werd gecommandeerd door eerste- lultenant-vlleger Janssens. Na de offtcleele uitreiking der medaille, ver- eenigden zich de onderofficieren in de ontvang kamer, waar de jubilaris namens de onderoffi cieren, bij monde van den adjudant-onderoffl- cler Rommes werd toegesproken. Deze zeide er van overtuigd te zijn dat hjj namens de onderofficieren zich geheel kon aansluiten bij de schoone woorden den jubila ris door kapitein Koppert toegesproken. Spreker feliciteerde Bosch met de onder scheiding en bracht hem dank voor de betoon de kameraadschap gedurende zijn veeljarig ver blijf bij de LuchtvaartafdeeUng; een kame raadschap die zich demonstreerde niet alleen in den dageiykschen omgang, doch ook in het vereeniglngsle ven Hjj ultte de hoop, dat het Bosch moge gege ven zijn nog vele Jaren In de beste omstandig heden, in dankbare herinnering op dezen dag te mogen terugzien en bood hem namens de onderofficieren een lederen clubfauteuil aan. Ontroerd dankte de Jubilaris. Daarna nog werd de jubilaris op het bureel van den Commandant van de Jachtvllegtulgaf- deeling, door dezen Kapiteln-vlleger Van Weerden Poelman op treffende wijze toege sproken. Namens de officieren en het verder personeel van dat vllegtulgverband bood de kapiteln-vlie- een f 100.— 9814 f 70.13391 m. premie van t 8000. Prijsen van 74— 3312 3888 4441 5116 5633 6387 9550 10674 11946 131°* Wat de buitenlanders betreft, Norman Hill is de meest succesvolle Amerlkaansche zes daagsche renner, Schön en Hürtgen, momenteel wel de beste Duitsche renners op dit gebied. Albert Buysse, de beste Belgische zesdaagsche renner, winnaar van de Berljjnsche Zes daagsche 1933 met Deneef. die ook thans geën gageerd is, Bresciani, de beste Italiaan, tweede in bet stayerkampioenschap van Italië, Gulm- bretière en Broccardo, 't meest beroemde Fran- sche koppel de „jongens van de marine”. Mersch, de voortreffelijke Luxemburgsche ren ner, die uit het wereldkampioenschap weg ge ïntrigeerd werd en Priéto, de kampioen van Spanje. Naar wij uit goede bron vernemen zijn de berichten, welke In den laatsten tijd in enkele bladen verschenen omtrent het werken van vreemde arbeiders (in het bijzonder van vreemde musici en artisten) in Nederland, bijna alle uit de lucht gegrepen of onjuist. Dit Is o.a. het geval met de mededeellng. dat alle buitenlandsche musici binnen twee maanden Nederland moeten verlaten en dat In den vervolge aan eventueele buitenlandsche orkesten in geen geval langer dan twee maan den werken zal worden toegestaan. LUXEMBURG. 1SO4 M. 8.06 Gramo foonmuzlek 8 20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek 12 20 Middagconcert door het Radlo-orkeat o. 1. v. Henrl Peneis. 1 La Fllle d'Artois, óuv Balfe 2 Fascina tion. Marchetti. 3. Fantasie over de werken van Godard. Urbach. 4. Berceuse. Krlcka. 5. Barcarolle De Sutter. 6. Saint Vienne, potp.. Dos tal. 7. La Fée Poupée. selectie, Bayer. In de pauze: Berichten 1.35 Gra mofoonmuzlek. 1. Tlef brummt der Bass, wals, Blume-Ebert. 2. Girl ol my dreams, Clapp. 3. Valse Inspiration. Hazlett. 4. Me ditation de Thais. Massenet 1 50 Koersen 1.55 Vervolg gramofoonmuzlek. 1. Sere nade. Drlgo. 2. Frühltng en Mtihlbach. Zim mer 3. Amour dédaigné, Llncke. 4. Ber ceuse mélancollque, Goyens 5. Son Regard. Emer. 6. La plus que lente. Claude Debussy. 7. If you say ..Yes" Ray Noble 2.30 Koersen 4.05 idem 6 50 Concert en Dansmuziek 7 A0 Paardensport be rich ten ger hem een zilveren draagmedallle en stoffelijk blijk van waardeering aan. KANARIES. Zingende mankanaries t 2.75, prima zangers f 8.50 per stuk. a9mF Rijst vogels I 1.35 paar, Valkparkie- ten f 26.paar. Roodkopkardlnalen ffMjK t 1-75 p st. Sairaanvlnken f 3JK) paar. Mannenputters f 1.50. Pppjea putters f 0.95. Mansijsjes UO.BO. Mankneuen f 0.60. Manvinken f 0.30 per stuk. Verder alle soorten diverse exotische vogels, fazanten, apen en ras hondjes. Pr|js op aanvrage. ANIMALI - Korvelscheweg 91 Tilburg construeerd vaartuig met den mechanische n zellpropeller proeven worden genomen, waar voor ook het Ministerie van Defensie zich in teresseert. De heer Stoete verklaarde tenslotte dat het in het kader van de nieuwe vinding mogeli’k is, toestellen te construeeren. die absoluut ver ticaal omhoog stijgen en in de lucht kunnen stilstaan. Dergelijke „luchtforten" geheel af- bestaande autoglro-toestellen i waar- een BRUSSEL. 322 M. 12.30 Omroeporkest o 1. v. Paul Gason 1.30 Gramofoonmu zlek 6.20 idem 8.20 Symphonle-orkest, mevr. CasslerBrabehon, _plano 9.30 Symphonleconcert 10.30 Dansmuziek. KALUNDBORG, 1261 M. 3.30 Omroep orkest o. 1. v. Emile Reesen 7.20 Omroep orkest o. 1. v. Frits Mahler 10.10 Dans muziek. Deze order is aan Stork-Conrad gegund bij een vrije inschrijving voor uitsluitend Hol landsche firma’s. Stork-Conrad beeft meer tin-baggermolens gemaakt, ojl voor Engelsche firma's, doch deze opdracht la de eerste groote sinds een paar jaar. De uitvoering van de order zal waarschijn lijk uitbreiding van personeel tengevolge heb ben, daar dit in verband met het mindere srerk was ingekrompen. Wel had Conrad zijn per soneel steeds aan het werk kunnen houden, doch veel omvattend was dit niet. Thans echter is er weer arbeid voor lan gen tjjd, want de tlnbaggermolen zal pas over een jaar gereed zijn. Hjj wordt in Haarlem op de werf aan den Spaarndammerweg In zijn geheel tot in de details gebouwd en met bouten in elkaar gezet, dus nog niet geklon ken. Dan wordt de molen weer afgebroken en de deelen per boot naar Indlë vervoerd, waar de molen door monteurs van Stork-Conrad, die door vroegere orders bij de Billiton Maat schappij in Indlë daar gebleven zjjn, weer in elkaar wordt gezet. Maar zoover Is het nog lang nletl Het overbrengen van den molen naar Ned. Indlë geeft dus geen werk voor onze sleep- boot^n, terwijl waarschijnlijk evenmin mon teurs uit Haarlem naar Indlë behoeven te wor den gedirigeerd. De bouw van den tlnbaggermolen Is voor namelijk voor Haarlem van belang. Het is niet zeker of de werf te Zaandam ook een gedeelte zal bouwen. Voor de nieuwe gemeente Heerenveen. vroe ger behoorende tot de gemeenten Haskerland, Schoterland en Aengwlrden, zijn Woensdag raadsverkiezingen gehouden.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 6