POKON a. De zaak-Onnes leder pak HONIG’s VERMICELLI GRATIS I waarborgt, dat men U geen waardelooze of schadelijke na maak verkoopt RADIO-PROGRAMMA HERINNERINGEN AAN DE MOBILISATIE ZATERDAG 13 OCTOBER 1934 I Beleefdheid niet Alléén de naam Doel der tentoonstelling De radio-prijsvraag Gift van de Koningin Voor het Nat. Crisis-comité KONINGIN EMMA-ZEGEL Geldig tot en met 31 Dec. 1935 Een verklaring van Verdyck WEG AMSTERDAM—LAREN Aanbot ed ing De felle brand te Rotterdam Duitsche leeningen Twee a drie ton schade DRAMA TE SOERABAJA De tragedie te Marseille Plechtige herdenking te Haarlem Crisis-inkomsten- belasting Het wetsontwerp van de haan? ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL ONDER VRACHTAUTO GEDOOD Het gevaarlijke spel met lucifer* IN HOOGER BEROEP Chauffeur vrijgesproken Ned. Veehouderycentrale Frenay kreeg veel tegenstanders Het gebruik van blik- vleesch België—Nederland te Brussel Verwacht wordt, dat de afneming groot er zal worden Uitstel der behandeling voor het Amsterdamsche Hof is reeds aangevraagd Keeloperatie van den heer Onnes BUSDIENST ZONDER CONCESSIE Masaa-ontalag aan het Juliana- Kanaal Ongeveer honderdduizend inzen dingen binnengekomen NIET ONTVANKELIJK VERKLAARD Z. H. PIUS XI TWAALF EN EEN HALF JAAR PAUS VAN RECHTSVERVOLGING ONTSLAGEN KOELHUISEIEREN NAAR - DUITSCHLAND bevat ter kennismaking een HONIG’s BOUILLONBLOKJE Coupons van de leening 1924 worden voor de helft uitbetaald Eere-comité voor de tentoonstel, ling te Den Haag gevormd Een rumoerige vergadering was het gevolg y HET CRISIS-BOTERMERK De film voor ons land nog niet gekeurd Zondag 14 October 1934 Maandag 15 October 1934 Niet naar Rusland 10 30 Rossini. 8.20 Populair concert. 1935 van f’. heell 1 Bèlartgi Ijke trans met de Duitsche inzake leve- Houders van zoodanige coupons kunnen deze, als naar gewoonte, bij de betaalkantoren aan bieden, waarna 50 pCt. daarop zal worden uit betaald; de coupons zullen dienovereenkomstig worden geperforeerd en aan de inleveraars wor den teruggegeven. Openbare vertoonlng van dit filmbeeld zou derhalve, zoo lang de toelating niet is uitge sproken, In strijd met de wet, en strafbaar zijn. Naar wy vernemen heeft H. M. de Koningin een bedrag van vijf duizend gulden doen toeko men aan het Nat. Crisls-Comlté. Het? doel der tentoonstelling is de zeer vele oud-gemobiliseerden en voorts allen, die de veel bewogen Jaren 19141918 hebben meegemaakt en die daar belang in stellen, een terugblik te geven in dezen tijd door middel van vele foto's. Deze foto-verzamellng is een unicum en bevat zeer vele zeldzame opnamen. Voorts wordt tentoongesteld een zeer fraaie afdeeling huisvlijt van den heer O. Prince, die gedurende den mobilisatietijd belangloos aan onze jongens onderricht in huisvlijt gaf. BU K. B. is thans de geldigheidsduur vast gesteld van den Koningin Emma-zelgel. die ge durende de maanden October en November op de postkantoren verkrijgbaar Is met een toe slag ten bate van de tbc-bestrydlng. De zegels blijven voor frankeerlng geldig tot en met 31 December 1935. te zich In den zomer van het vorige Jaar exploiteer de Tusohlnskl het Straperlospel In het Casino te Zandvoort. Van het Muntplein te Amsterdam kon men per bui naar Zandvoort, voor de terugreis kon Het vleesch Is door de fabrieken, die het heb ben ingebllkt en die het opgeslagen houden voor den tijd van een jaar gegarandeerd. Het blijft evenwel veel en veel langer goed» MILAAN, 369 M. 4.30 Populair con cert 8.05 Militair concert. 7 35 Ora- 9 15 film- BEROMUNSTER. 540 M.: 3.20 Omroep orkest. 8.30 Concert. 9.00 Orgelconcert. 4 30 9.30 Dansmuziek. Vloolrecltal De Nederlandsche regi Handelsblad” actie afgeslot ring van koelhuiseieren. De Vereeniging voor den Effectenhandel deelt het volgende mede: De Trustees voor de Duitsche Buitenlandsche Leenlng 1924 berichten, dat zij vóór het tijd stip. waarop de dienst der leening in de munt soorten der verschillende uitgiften werd opge schort, bedragen in zoodanige muntsoorten had den ontvangen, welke hen in staat stellen, op alle op 15 October 1934 vervallende coupons van de genoemde leenlng 50 pCt. van de nominale waarde uit te betalen. MILAAN, 369 M. 8 05 Populair concert, door Vlrgllio Ranzato. De kapitale boerderij van H. Lulnge en be woond door J. v. d. Velts te Eelde Is Vrijdag tot den grond toe afgebrand. Het gebouw en de Inboedel waren laag verzekerd. De brand is vermoedeiyk ontstaan, doordat kinderen met lucifers speelden. Een der kinderen heeft brand wonden opgeloopen. De aanbieding ter keuring wordt tegen Za terdagochtend verwacht. Eerst daarna zal be slist worden of zij al of niet zal worden ver toond. De tentoonstelling is geopend dagelijks (ook Zondags) van 26 uur. Aan 150 arbeiders, werkzaam aan het Juliana- Kanaal te EUloo, la ontslag aangezegd. Kunstmest f 0.40 ver- bij Opgrafrag- ublane Ca rn 1st J. Fleming igtnald King en ▼ormen, bereid KEULEN, 456 M. 4.35 Mozartmuzlek. 6 So Egbert Grape speelt plano. 8.05 Mi litaire muziek. 10.30 Kamermuziek. BERLIJN. «57 M. 3.30 Omroeporkest o.l.v. Willy Steiner. 9 40 Kamermuziek. WARSCHAU, 1345 M. 11.35 Phllhar- monleconcert o.l.v. Z. Gorzynskl 3.40 Pianorecital door Alexander BTachockl 4.30 Dansmuziek 6 30 Omroeporkest o.l.v. J. Oezlmlnakl 9.50 en 10 35 Dansmuziek. BEROMUNSTER. 540 M. 3.15 Repor tage v. d. voetbalwedstrijd Zwitserland Tsjechoelowaklje 5.20 Jodellledjes door A. Grunder 6.35 Omroeporkest o.l.v. Er win Gilbert 7 50 Het mannenkoor Froh- slnn o.l v. A Pauli 830 Uit de Münster te Bazel, kerkconcert. Onze Belgische correspondent seint ons d.d. 12 October: De secretaris van den Belgischen Voetbal bond Verdijck heeft hedeh verklaard, dat de beslissing van den Antwerpschen gemeente raad, waardoor een bedrag van free. 500 000, zou verleend worden voor de vergrooting van het Antwerp-Stadlon, te laat is gekomen. De wedstrijd BelgiëNederland zal in te Brussel doorgaan. Er gaan de laatste dagen geruchten, dat de crisls-inkomstenbelasting voorlooplg van de baan zal gaan. De parlementaire redacteur van „Het Volk" wijst er nu op, dat de Tweede Ka mer het wetsontwerp aanstonds na binnen komst naar een commissie van voorbereiding heeft verzonden. Deze commissie heeft reeds op 18 Mei j.1. een verslag aan de regeering doen toekomen, doch tot dusver is antwoord daarop uitgebleven. Is het blad wél Ingelioht, dan moet het de bedoeling van den minister zijn de ma terie voorshands te laten rusten. Naar „De Telegraaf" hierover bericht, heeft minister Oud besloten het wetsontwerp voor looplg niet in te trekken, doch evenmin zal hy aandringen op in behandeling nemen door de Tweede Kamer. Veeleer sou de minister er de voorkeur aan geven de begroeting 1935, waarin dit ontwerp als dekklngsmiddel pro memorie is opgenomen, sluitend te maken sender gebruik te maken van deze belasting, doch de heffing te beschouwen als een uiterste reserve. ROME, 421 M. 430 mentaal concert. 8.05 9 2o Gevarieerd programma. In tegenspraak met desbetreffende berichten deelt de voorzitter van de Rijksfilmkeurlng ons mede, dat de actuallteltsfllm over den moord te Marseille nog niet ter keuring is aangeboden en dus zeer zeker nog niet ter vertoonlng is toegelaten. 7.30 Gramo- Don Qul- Maasenet. de oplosbar» lom: voor kamerplanten, p. flesch m. gratis sorgingsaanwljslng. Bloem en* Zaadwlnkels. ter van Anrooy. m m.v. Jaap Stotljn. hobo. 10.15 Vaz Dlas. 10.30 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 11.15 Gramofoon- muziek. 13.00 Sluiting. WEENEN. 507 M. 13.30 Populair con cert 3 05 Kamermuziek 6 35 Pla Igy. sopraan zingt 9.20 Omroeporkest. 10 10 Voortzetting concert 10.55 Dans muziek. PARIJS POSTE PARISIEN, 313 M. 7 09 Operamuziek 8.10 Walsen van Joh. Strauss 9.35 Germaine Cernay en Berna dette Delprat zingen duetten. 10.05 Ka mermuziek. Zooals wjj reeds meldden, zal 6 November de heer Onnes van Nijenrode voor het gerechts hof te Amsterdam 'terechtstaan. De dagvaar ding hiertoe kon hem blijkbaar niet worden beteekend, daar zijn vaste woon- of verblijf plaats niet bekend is. Thans is de dagvaarding aangeplakt aan het paleis van justitie aan de Prinsengracht te Amsterdam. De dagvaarding la hem bovendien nog per expresse gestuurd naar zijn buitenlandsch correspondentie-adres In Dalmln in Duitschland. In een onderhoud, dat de regeerings-commis- saris voor akkerbouw en veehouderij, Ir. Lou- wes, met „Het Volk” heeft gehad, is o.m. mede gedeeld. dat op 30 Juni van dit jaar nog een voorraad van 12.610.310 blikjes vleesch was. Op dit oogenblik is dit aantal geslonken tot onge veer 11.000.000 Den vorigen winter bedroeg het wekeljjksche verbruik soms wel 300.000 blik; in den zomer is het gedaald tot 100.000. In verband hiermede verzocht de heer On nes zijn verdedigers stappen te doen om de behandeling van de zaak, die 6 November aan zou vangen, uitgesteld te krijgen tot lateren datum, daar hij op de zitting tegenwoordig wil zijn. Reeds is een desbetreffend verzoek Inge diend bij den procureur-generaal en bij den president van het gerechtshof. Over het ver zoek is uiteraard nog niet beslist. Blijkens de mo tl veering van het Vrijdagmor gen door de arrondissementsrechtbank te Zut- phen tegen den bekenden propagandist H. Th. R. gewezen strafvonnis, waarbij het O. M. niet ontvankelijk werd verklaard in zijn strafvervol ging, is zulks geschied op grond, dat uit. de stukken niet bleek, dat de daarbij geëlschte klacht by de bevoegde ambtenaren was Inge diend, hetgeen door de wet wordt verelscht. Het Hollandsche vleesch Is in het al gemeen minder geschikt voor het Invriezen. Het is niet vet genoeg. Met de varkens is dat wat anders. Er zyn nog altyd een 40 60.000 var kens ingevroren. Dat gaat heel goed. PARIJS RADIO. 1648 M. foonmuzlek. 8.20 Idem. 8.30 chotte. opera comlque van 10.50 Dansmuziek. men 's nachts een kaartje nemen op ver toon van het Caslno-toegangsbewijs. Tegen den chauffeur van de autobus werd proces-verbaal opgemaakt wegens de exploitatie van een vasten autobusdienst zonder concessie. De Kantonrechter veroordeelde den man wegens overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen tot een geldboete van vyftlg gulden. De man kwam van het vonnis in hooger be roep en de Officier van Justitie requlreerde be vestiging van het vonnis. De verdediger Mr. 8. de Jong voerde aan, dat hier van een vasten dienst geen sprake was. De chauffeur was niet aan een vasten weg gebonden, hij koos dan ook verschillende wegen. De bus reed slechts, wanneer er voldoende pas sagiers waren; ook dit, aldus pl., is in tegen stelling met de vaste diensten. De rechtbank, uitspraak doende, sprak ver dachte vrij van het hem ten laste gelegde en overwoog, dat het hier niet de exploitatie van een vasten busdienst betreft. FABIJS. RADIO, 1648 M. 7.30 Gramo- foonmuzlek 8.20 Idem 1150 Orgel concert 12 40 Gramofoonmuzlek 1 05 Populair concert o.l.v. Victor Pascal 8 20 Music Hall programma o.l.v. Maurice An dré 10.50 Dansmuziek. De schade tengevolge van den brand, die Donderdagavond gewoed heeft in het gebouw der banketbakkersfirma C. Ulrich te Rotter dam valt nog niet precies te becyferen, maar zeker is het meer dan twee ton. De schade wordt, zooals gemeld, door verzekering gedekt. 5 20 Orkestconcert. Hannover. 8.05 9.40 Muzikaal tus- 10.20 Orkestconcert ol.v. Hans De officier van justitie te Rotterdam heeft hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter, waarbJL dr. W ,v. R„ Wien ten laste was gelegd het opzetteiyk aan randen van de eer en goeden naam van den honing van Italië was vrijgesproken. Over ’t algemeen wordt beleefd heid als een burgerdeugd beschouwd, zonder welke men een mensch nu eenmaal niet als welopgevoed, als behoorlijk wordt aangezien. 't Werd ons al vroeg bijgebracht: met den hoed in de hand komt men door het heele land! Beleefdheid is echter veel méér dan een burgerdeugd, veel méér dan een middel om goedschiks door de wereld te komen. Beleefdheid en dat wordt maar al te vaak vergeten is allereerst een uiting van Christelijkheid, van naas tenliefde, van eerbied voor den even- mensch. Daarom zal de ware christen niet alleen „naar boven," maar ook „naar beneden" beleefd zijn en ten allen tijde ook zijn ondergeschikten vrién delijk en voorkomend bejegenen. Een weldaad voor de menschheid is de christelijke deugd van beleefd heid. Vocaal en instru- Populair concert. Betreffende de Onneszaak vernemen wij na- der het volgende: de heer Onnes woont thans op zyn landgoed in Mecklenburg, waar hy zich voorgoed heeft gevestigd. Er is dus geen •prate van dat zyn adres niet bekend is by de Justitie, of dat slechts een correspondentie adres bekend is. Vrijdagmiddag hebben de beide verdedigers van den heer Onnes, mr. Th. Muller Massis en mr. N. J. Kappeyne van de Coppello een onderhoud met hun cliënt gehad. Deze deelde mede, dat hy een keeloperatie zal moeten on dergaan, waardoor hem het spreken gerulmen tyd ónmogelijk zal zyn. De crisiszuivelcentrale maakt bekend dat be houdens tusschentydsche wijziging voor de week van 13 tot en met 19 October de prijs van het crlsisbotermerk en dit van de vervoerver- gunning van buitenlandsche boter zyn vastge steld op 1 gulden per K.G. Het was 6 Februari van het jaar 1922, dat rond het middaguur de glazen deur, die 4>oven den hoofdingang van de St. Pieter uitzicht geeft op het kerkplein, werd geopend en de oudste Kardinaal-diaken Bisleti tot de duizen den en duizenden wachtenden met heldere stem de woorden sprak; „Ik breng U een groote vreugde, wy hebben een Paus, Zyne Eminentie den Allereerwaardlgsten Heer Kardinaat Achilles Rattl, Die Zloh den naam koos van Plus XI". In de maand Augustus J.l. was Z. H. Pius-KI dus twaalf en een half jaar Paus. Er heeft zich, met volle instemming van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent en onder diens hooge bescherming, een comité gevormd om dat jubileum In de maand November te herdenken. Op Zondag 11 November zal in de Kathedrale Kerk St. Bavo te Haarlem door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem een pontificale H. Mis worden opgedragen. Op Vrijdag 16 November ds.v. zal In de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem een plech tige herdenking plaats vinden met medewerking van prof. dr. Féron als feestredenaar en de Haarlemsche R K. Oratoriumvereenlging, een koor van ongeveer 300 zangers en zangeressen van groote reputatie, aangevuld met solisten, alles onder leiding van den dirigent Hubert Ouypers. De pauseiyke Nuntius te Den Haag, mgr. L. Bchloppa, heeft reeds toegezegd den feestavond door zyn tegenwoordigheid luister te zullen by- aetten. Men is bezig een eere-comité waartoe reeds eenlge ministers hebben verklaard, toe te treden. Te Zwyndrecht la naby de spoorwegviaduct de 60-jarige de K. overreden door een vracht auto, bestuurd door L. Hy was met dezen vrachtauto meegereden en na te zyn uitge stapt bedacht hy plotseling, dat hy zyn koffer had vergeten. Terwyi de wagen reeds in be weging was wilde hy zyn, koffer er uit halen, doch kwam daarbij te vallen, met het gevolg, dat een der wielen over hem heen reed. De ongelukkige waa vrijwel op slag dood. BRUSSEL. 332 M. 10.30 Max Alexy'e orkest 13.30 Concert o.l.v. Paul Doullez 5.30 De Lionel'» Cluborkest 6.36 Or kest o.l.v. Paul Dullez 8.30 Het Schola Cantorum o.l.v. Eug. v. d Velde 9.20 Werken van Grieg 10.30 Dansmuziek. SOERABAJA. 12 Oct. (Aneta). Naar aanlei ding van een liefdesverhouding schoot A. P. C, onder-statlonschef der 2e klases. *n kind van elf maanden in het achterhoofd, waarna hy zijn echtgenoote met een schot In den schouder ver wondde. Vervolgens richtte hy het wapen op zichzelf. De dader is bezweken. Het kind en de echtge noote zyn zwaar gewond. Metzbetrekking tot de resultaten van da door het Nat. Crisis-Comité uitgeschreven prijsvraag, kunnen wy mededeelen. dat de uitwerking van de oplossingen dit jaar eenigszins anders zal ge schieden, waardoor de uitslag wel niet voor 23 October bekend zal kunnen worden. De belangstelling, welke voor deze crtalsprys- vraag bestond, was, hoewel niet zoo overweldi gend als het vorig jaar, toch byzonder bevredi gend. Ongeveer 100 000 lnzendfflfeen.zyn binnen gekomen, hetgeen voor d# kas van het Comité een bate van ongeveer-I 25.000 beteekent Bijzonder aardig Is het, dat men ook in het buitenland de radio-prijsvraag heeft gevolgd en er aan mede heeft gedaan. De rechtbank te Zutphen heeft uitspraak ge daan In de strafzaak tegen A. H„ landbouwer te winterswijk, verdacht van poging tot zware mishandeling te Winterswijk. H. werd ontslagen van rechtsvervolging. HAMBURG, 332 M. 5 1 10.50 Schloeskonzert uit Ursula Lohse zingt, schenspel. 10.3v C.— Joachim Rudolph. LUXEMBURG, 1304 M.: 8 05 Gramo foonmuzlek. 8.30 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek. 12 20 Gevarieerd concert door het Radlo-orkest onder leiding van Henri Pensls. 1. A nous, marsch. Buvst. 3. De Roos van Stamboui. Fall. 3 Prins Igor, fant. Borodin. 4. Les Saltlmbanoues, fan tasie. Ganne. 5. Scènes nuptiale», suite. Smetana. 6. Sous le Charme de la Valse. Vaulet 7. Le Tango jaune. Niemann. 8. Czardas. Grossmann In de pauze: Persbe richten etc. 1.50 Koersen. 155 Gramofoon muzlek. 2 20 Koersen. 4.05 Idem. 6 50 En- gelsche dsnsmuzlek. 7.50 Sportberichten. 7 55 Itallaansche uitzending. Pianorecital door Mme Bück-Lambé. Impromptu. Op. 66 Liszt. Ronde des Lutlr.es. Idem Sosplro. Concert-Etude. Idem. Polonaise No. 2. Id. BRI-88EL. 484 M. 1130 Max Alexy'a orkest 5 20 Concert 8.30 Liszt con cert 9 35 Weensche muziek door het om roeporkest o.l.v. Gason 10.30 Dansmuziek. De heeren Kees Frenay en Jan A. Baars hadden Vrijdagavond In een zaal van Belle vue’' te Amsterdam een openbare vergadering belegd waar zij het onderwerp „Waarom ik de N. 8. B. verliet en cyfers dezer dagen" zouden behandelen. Toen om half negen de verga dering geopend werd bleek het dat er onder de naar schatting 250 aanwezigen zich minstens 300 tegenstanders, voornameiyk commun^ttn, bevonden. Nauwelijks had de heer Frenay de vergadering geopend of de communisten be gonnen staande met de vuisten gebald omhoog de .Jntematlonale” te zingen. Afgewisseld door geroep van „Rood Front”. De spreker kon zich niet meer verstaanbaar diaken. De politie had echter een en ander reeds voorzien en was voor het gebouw met ‘“éten sterk detachement agenten aanwezig Rui ters en motorbrigade weraen eveneens in re serve gehouden. De heer Frenay verzocht aan een inspecteur van politie, die achter in de zaal met enkele manschappen aanwezig was de onruststokers te verwilderen. De inspecteur gelastte hun de zaal te verlaten. Toen men hieraan niet voldeed, kwamen de agenten die bulten stonden, met getrokken sabel en gum mistok de zaal binnen en werden de herrie schoppers er met de wapens uitgeslagen. In het gedrang, dat hierop ontstond werden verschillende stoelen omver geloopen. Demon stranten kregen harde tikken met de sabel. Verschillende rechercheurs, die zich eveneens in de zaal bevonden, maakten ook van den gummistok gebruik. Toen alle lastige elemen ten eruit waren bleef er slechts een vyftig-tal aanhanger» van Baars en Frenay over en kon de vergadering rustig worden voortgezet. Op het Leidscheplein, Overtoom en Mamlxstreat moest de politie nog eenlge koeren tegen de demonstranten hardhandig optreden. De politie stond onder bevel van de Inspecteur Ebben hout en Geldof. Nog lang bleef het in de om geving van het Leidscheplein rumoerig. Op de Laidschekade kregen twee agenten net te kwaad met een groepje communisten, waar door ze even in het nauw kwamen te zitten. 2d kregen spoedig assistentie van ruiters, die met den gummistok de communisten uiteen joegen. "^opeen koker zenuw-tabletten 8 30 Persberichten. 8.40 Italtaanache mu ziek door het Radlo-orkest onder leiding van Henri Pensla. 1. Don Pasquale, ouv. Donizetti. 3. Canto amoroso. Samartlnl- Elman. 3. Nlna-Nana. voor trio. Pergolaae- Krelaler. 4. La Toeca. Pucclnl 5. Canti del Mare. Cortl. 6. Alia CaaenUneee. Limenta. 7. Serenata. Manglagalll. 8 Suite No. 3. de Michell. In de pauze: Berichten. 9.55 Gra- mofoonmuzlak. Uebesiled. Llszt. Addlo. Toati. 10.05 Vlool-recltal door Teddy Fer rero. Sonate, Vlvaldl-Reaplghl. Claoona, Vi tali. Danse espagnole. Granadoa-Krelsler. Ave Marla della pleve. Masettl. le uitvoe ring). Danae eepagrole. de Falla-Krelaler. 10.45 Dansmuziek door het Radlo-Jazzor- keat onder leiding van Feny Jusa. WIJ Gistermorgen werd onder goedkeuring van d<ai minister van Waterstaat, door of vanweg» den hoofdingenleur-dlrecteur van den Rykswa- terstaat in de directie Noord-Holland, te Haar lem, aanbesteed: het maken van een verharding van teersteen slag op den Rijksweg no. I, gedeelte Amsterdam Laren, onder de gemeente Mulden, met bij komende werken. IngekoRien v laagste inschrlj te Heemstede voor 124.000, 121 000, 120 440; 111.400, 127.330. 114370. De gunning zal later bekend worden gemaakt. Raming was 158.000. KALUNDBORG, 1261 M. Concert door koor o.l.v. Louis Clausen 8.15 Kwartet- concert 9.35 Zweedsche volkswysje^ door Edith Norrie 9.50 Operettemuziek 10.20 Dansmuziek. DAVENTRY, 15»0 M. 12 50 Orgelrecl- tal door R H. Clifford Smith. 4.50 BBC Midland orkest o.l.v. H. Forster Clark. 8.35 BBC Theater orkest o.l.v. Mark H Lubbock 10 20 Het Kutcher strijkkwartet met Sophie Wijss, sopraan. 11.36 het Ca- sanl Club orkest. Op een vraag over de geruchten, dat onder- handellngen zouden worden gevoerd over den afzet van vleesch naar Rusland antwoordde de heer Louwes, dat men niet te veel geloof moet hechten aan hetgeen tusschenperaonen over dezen handel voorgeven. De ervaring bestaat, dat handel met Rusland gewoonlijk tot stand komt door rechtstreeksche besprekingen van de Russische handelsvertegenwoordiging met de instellingen, waarmede men zaken wenscht te doen. „Nu kan ik u wel zeggen." aldus de heer Louwes. „dat ons van een aanbod van Russische zyde niets bekend is.” WEENEN. 507 M.: 6.40 Schrsmmelmuzlek Duitsche operamuziek 9.10 Mem. 11.10 Gramofoon- Zooals reeds gemeld Is wordt van 15 tot en met 31 October a.s. een tentoonstelling van mobilisatie-herinneringen gehouden In het ge bouw Lange Voorhout 29 te 's Gravenhage. Voor deze tentoonstelling Is een eere-comité samengesteld, waarin de volgende heeren zich bereid hebben verklaard zitting tenemen H.H. Exc. C. J. Snyders, oud-oppërbevelhebber van Land- en Zeemacht, generaal b.d.; de luite- nants-generaal b.d. W. H. van Terwlsga, W. Ph. Weber. K. F. E. Gerth van Wyk en H. A. Seyffardt; luit.-generaal jhr. W. Röell. gou verneur der Koninklijke Residentie en comman dant van het veldleger; J. de Graaff, vice-ad- miraal, chef van den marinestaf; de generaals- majoor M. Boerstra, chef van den Gen. Staf van het Ned. Ind. Leger en I. H. Reynders, chef van den Gen. Staf en den generaal-ma joor b.d. E. H. van den Akker. Voorts de luite- nant-kolonel b.d. H. L. de Wys; jhr. W. Laman Trip, adjudant en secretaris van wyien Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden; mr. P. J. de Kanter, voorzitter van het Alg. Ned. Verbond; mr. Th. G. Donner en ir. L. G. Rooyaards. waam. voorzitter van het N.J.V. afd Den Haag. 8 00 Duitsche operamuziek 10.10 Populair concert. 11.1; muziek. KALUNDBORG. 1261 M. 11.30 Uitzen ding uit Restaurant Wlvcx. 2.50 Het om roeporkest ol.v. Emll Reesen. 7.35 Het omroeporkest o.l.v. Frits Mahler. 11.30 Dansmuziek. Naar aanleiding van de mededeeling van de trustees der Dawesieening inzake de betaling der op 15 October as. vervallende coupons de zer leening. wordt van offlcleele zyde het vol gende bericht: Zooals bekend, zijn m den loop van den zo mer onderhandelingen gevoerd tusachen de Ne derlandsche en de Duitsche regeering over de betaling van de in het tweede halfjaar van 1934 vervallende coupons der Dawes- en Young- leeningen. Deze onderhandelingen hebben tot prlnclpleele overeenstemming geleid, welke, evenals in de regelingen met eenlge andere landen het geval was, hierin bestond, dal de coupons dezer leeningen. toebehoorende aan Nederlandsche schuldeischers In den zin van het Protocol, die op 15 Juni 1934 eigenaren der stukken waren, A 100 pCt. konden worden ge realiseerd. Slechts voor de regeling van enkele nog opengebleven detailpunten waren verdere besprekingen noodig, waardoor de onderteeke- nlng van de definitieve overeenkomst nog moest worden aangehouden. In verband met de bovengenoemde mededee- llng van de trustees der Dawes-leening wordt thans bericht, dat de onderteekenlng der over eenkomst heden kan worden verwacht, waar door die bedragen, die nog door de Duitsche regeering verschuldigd waren, boven datgene, dat reeds in deviezen aan de trustees was be taald, zuilen worden beschikbaar gesteld tot verderen aankoop van coupons, toebehoorend aan Nederlandsche Schuldeischers in den sin van het Protocol, waarop reeds het door de trustees aangekondlgde percentage is betaald, zoodat genoemde houders hun coupons A 100 pCt. zullen kunnen reallseeren. De verwachting bestaat, dat het verbruik weer zal toenemen (mede in verband met den slechten economlschen toestand en de steun verlaging) en wellicht weer het peil van den vorigen winter zal bereiken. In dat geval is de voorraad juist toereikend voor den winter 1934—1935. len waren 15 biljetten, waarvan de .„Jfster was N.V. Gerulschlooae Weg ROME. 421 M. 3.50 Gramofoonmuzlek 8 05 De barbier «an Sevilla, opera van BERLIJN, 357 M. 10.50 Bachprogramma 11.30 Concert 135 Gr.pl. Marcel Wlt- trich zingt 9.30 .Die Heirat wieder Wil len". komische opera van Engelbert Hum- perdlck. HAMBURG. 332 M. 13.30 Omroep-or- keet o.l.v. Adolf Seeker 2.20 Concert 7.20 Populaire operamuziek 9.50 Het omroepdaneorkest. KEULEN. 456 M. 3.30 Concert 5 uur Werken van Joh. Strauss 6 50 Der flle- gende Hollander, opera van Wagner. DAVENTRY. 1500 M. 1.35 Het Walford Hyden Zigeunerorkest 3.35 Opjrafrag- menten 3.50 Concert In de Dublane Ca- thedraal. Het koor met oi 7.40 Concert 10.30 zijn orkest. PO8TE PARISIEN. 313 M. mofoonmuzlek 8 10 Idem muziek. LUXEMBURG, 1304 M. 8 04 Gramofoon muzlek 8.20 Persberichten. Vervolg gram-muziek 11.50 Orgelsoel door E Commette 13.10 Persberichten 12 20 Gevarieerd gram nlatenconcert 12.50 Dansmuziek door Irish Hospital Sweepstake Authorities 120 Concert 1.50 Concert door Littlewood 3 20 Concert door Bal lington 2.50 Concert 3 20 Dansmuziek 4 20 Concert 5.30 Concert van En- gelsche gram platen 5 50 Dansmuziek 6 20 Concert door SundayReferee 7.20 Concert door Gaumont British Picture Cor poration 8.20 Dansmuziek van gram platen. door Palmolive 8 50 Persberichten 9.20 Concert 10 20 Dansmuziek met zang 10.50 Dansmuziek door Maison Bile Beans ult Leeds. BRUSSEL, 484 M. 1.30 Orkestconcert. 5.20 Lionel’s Club olksst. 7.35 Gramofoon muzlek. 8.45 Idem. 9 50 Idem. 1030 Or kest van José Schnljders. BRUSSEL, 322 M. 12 20 Populair con cert o.l.v. Karel Walpot. 1 30 Jean Evrard, accordeon, speelt. 1.50 Idem. 5.30 Gra mofoonmuzlek. 5.50 De heer Vincent plano, «peelt. 9.20 Het Symphonle-orkest speelt moderne Vlaamsche muziek. 10 30 Dansmuziek. By het lossen van een kabel voor de T. E. M. uit een vaartuig brak de mast van het schip en stortte de 3M ton wegende kabel naar be- JUgSiS- De heer Bruin, die de lier van bet schip draalde, kreeg een gedeelte van bet hyschtoestel op het lichaam. Hy werd In zeer emstigen toestand opgenomen en naar een ziekenhuis te Den Helder overgebracht. De heer J. de Bruin is lid van den gemeente raad van Texel en behoort tot de fractie der 8. D. A. P. WARSCHAU. 1345 M-: 5.35 Plano-trio 7.20 Dansmuziek. 8 20 Populair concert. 9.30 Concert. 10.25 Dansmuziek. HUIZEN, 1875 M. KRO 830 Morgen wijding NCRV 930 Qewyde muziek 10 20 Kerkdienst uit de LutheTkapel, Eu- terpestraat. Amsterdam. Voorganger ds. P. Neideck. Orgelist Plet van Egmond KRO 12.15 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerrit sen 1 uur De keerpunten der historie III. „Van de nieuwe naar de nieuwste ge schiedenis door G. J. Rooymans 1.20 Het KRO-oTkest o.l.v. Joh. Gerritsen 2 uur Boeken en schrijvaTs. „Celibaat” van Ge red Walschap, bespr door C. Vos 2.20 Het Eucharistisch Congres in Buenos Aires. Pontificaal ïof met Pauselijke zegen een wereldboodschap van den H Vader 4.05 Gramofoonmuzlek 4.15 Ziekenlof uit Den Bosch NCRV 5 uur Gewijde muziek 5.20 Kerkdienst uit de Geref. Kérk te UI rum. Voorganger ds. U. Elgersma KRO 7.45 Voetbaluitslagen van de RKF 7.50 dr. J. A. M. van Staay „Het verkeersvraag- stuk” 8.15 Cabaret „De vrolijke Golf” o.l.v. Jac. van Tol m.m.v. de KRO-Boys o. l.v. P. Lustenhouwer 9 uur Vaz Dlas 905 Cabaret „De Vrolijke Golf” 9.50 Gram muziek 10 uur Het KRO-orkest o.l.v. Mar. v. *t Woud 10.40 Epiloog van het klein koor o.l.v. Jos. H. Plekkers 11 uur Sluiting. De Minister van Economische Zaken heeft oenoemd tot bestuurslid van de stichting Ne derlandsche Veehouderjjcentrale den heer I. Hartog. HILVERSUM, SOI M. 8.00 VARA Gramo- foonmuz. 10.35 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 1.130 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins 12 00 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Ba- kels. 12.30 Gramofoonmuzlek. 12 45 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Bakels. 1.15 Gra mofoonmuzlek. 130 Klein Vara-ensemble. 2.00 Verzorging zender. 2.15 Gr am of oon mu ziek 3.00 Gramofoonmuzlek. 4.00 Vara orkest o.l.v. Hugo de Groot. 5.45 Muziek voor twee vleugels door Joh. Jon? en Cor Bteyn. 5 58 Verzorging zender. 6 00 Vara- orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6 30 Muzikaal babbeltje door Piet Tiggers. 7.20 Gramo foonmuzlek. 7.35 Prof. Hulb Luns: „Rem brandt”. 8 00 Herhaling SOS.-berichten. 8.02 P.T.T.-kwartiertje door L. J. A. M. Lammers. 8.15 Residentieorkest o.l.v. Pe- VOOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS HUIZEN. 1875 M. 8.00 NCRV Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuzlek. 10.30 Morgendienst door Ds. J. A. Hoekzema. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur door D. Hogenbirk Jzn. 11.30 Gramofoonmuzlek. 12 00 Politie berichten. 12.15 Gramofoonmuzlek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Evang. Luth. Kerk te Amsterdam. 2.00 Uitzending voor scholen door Drs. H. Schilp. 2.35 Be antwoorden van vragen over kamerplanten door A. J. Herwig. 3.15 Cursus kniopen en Stof versleren. 3.45 verzorging zender. 4.00 v Bijbellezing door Ds. H. W Engelkes 5.00 Concert door het ensemble van der Horst. 6.30 Vragenuurtje. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuz. 7.30 Vragenuurtje. 8.00 Veel gevraagde gra mofoonmuzlek 9.00 Economische inzichten van Maarten Luther (I) door Prof. Dr. Z. W. Sneller. 9.30 Bespeling van het Studlo-orgel door Ferdinand Kloek. 9.45 Christelijk radlo- koor o.l.v. Jan Couvée. 10.00 Vaz Dlas. 10.10 Christelijk radlokoor. 10.30 Studlo-orgel. 11.00 Gramofoonmuzlek. 12.00 Sluiting. HILVERSUM, 301.5 M. VARA 8.30 Mor genrood ..De Stem des Volks” afd. Rotter dam met het Phllharmonisch Genootschap aldaar. Het geheel o.l.v. Hendrik Altink (gram.platen) 835 Tuinbouwhalfuurtje S. S. Lantinga „De winterbewaring van hol en knolgewassen 9 uur Voetbalmededee- lingen 9.03 VARA-Strykorkest onder lei ding van Hugo de GrootAVRO 12 uur Klokkenspel en uurslag van den Martini toren te Groningen 12.01 FUmpraatje door L. J. Jordaan. „Van wigwam tot wol kenkrabber” 12.30 Lunchconcert door Kovacs Lajos en zijn orkest 130 Gra mofoonmuzlek 2 uur Boekenhalfuur door dr. P. H. Ritter Jr. „Nieuws van dje boekenmarkt” 2.30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Zondagmid- dagconcert door het Concertgebouworkest onder leiding van Bruno Walter. Soliste Dusolina Giannini, sopraan 4 uur Ye hudi Mehuhlxx speelt viool 4.10 Causerie door prof. dr*P. Valkhoff: „Het schilderij \ran de maand” 4.30 Gramofoonmuzlek 4.45 Persbureau*Vaz Dias met sportuit slagen 5 uur Sluiting*. VARA 5 uur Het VARA-orkest o.l.v. Hugo de GToot 5.30 Cor Steijn. accordeon en Joh Jong piano 5.45 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot 6 uur Voetbal van den dag 6.20 „De Barbier van Sevilla”. Verkorte opera in twee bedreven van Rossini. So listen met koor en orkest van de staats- opera te Berlijn, o.l,v. Hermann Weigert 7.15 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst 8 uur Sluiting. AVRO 8 uur Tijdsein AVRO-klok 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dias 8.15 Con cert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. Solist Theo van der Pas. piano 9 uur Radlo-Journaal 9.15 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Solist Pe ter Andere, tenor 10.15 Gramofoonmuz. 10.46 Kovacs Lajos en zijn orkest, met tusschenspel van gramofoonmuzlek 12 uur Tijdsein AVRO-klok en sluiting.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 10