GRATIS POKON De zaak-Onnes RADIO-PROGRAMMA 2 leder pak HONIG’s VERMICELLI HERINNERINGEN AAN DE MOBILISATIE ZATERDAG 13 OCTOBER 1934 Beleefdheid Doel der tentoonstelling De radio-prijsvraag Gift de Koningin van Voor het Nat. Crisis-comiti KONINGIN EMMA.ZEGEL Een verklaring van Verdyck WEG AMSTERDAM—LAREN Aanbesteding De felle brand te Rotterdam Duitsche leeningen Twee a drie ton schade DRAMA TE SOERABAJA De tragedie te Marseille Plechtige herdenking te Haarlem Crisis-inkomsten- HET CRISIS-BOTERMERK belasting Het wetsontwerp van de baan? Niet naar Rusland ERNSTIG ARBEIDSONGEVAL ONDER VRACHTAUTO Het gevaarlijke spel met lucifers Chauffeur vrijgesproken Ned. Veehouderjjcentrale Frenay kreeg veel tegenstanders Het gebruik van blik- vleesch België—Nederland te Brussel Uitstel der behandeling voor het Amsterdamsche Hof is reeds aangevraagd Eere-comité voor de tentoonstel, ling te Den Haag gevormd Verwacht wordt, dat de afneming groot er zal worden Een rumoerige vergadering was het gevolg Keeloperatie van den heer Onnes I Ongeveer honderdduizend inzen dingen binnengekomen BUSDIENST ZONDER CONCESSIE NIET ONTVANKELIJK VERKLAARD VAN RECHTSVERVOLGING ONTSLAGEN KOELHUISEIEREN NAAR DUITSCHLAND 1 bl la Di Z. H. PIUS XI VwAALF EN EEN HJ^F JAAR PAUS Coupons van de leening 1924 - worden voor de helft uitbetaald bevat ter kennismaking een HONIQ's BOUILLONBLOKJE IN HOOGER BEROEP Maandag 15 October 1934 Geldig tot en met 31 Dec. 1935 De film voor ons land nog niet gekeurd Magga-ontslag aan het Juliana- Kanaal Zondag 14 October 1934 Ot- 1030 95 Bl VO met. Bl Bl 540 M.3.30 Omroep- Bli oo BI 1935 21 9 ▼a 72 die •i V b 1 l I b t i 4 4 F Houders van zoodanige coupons kunnen deze, als naar gewoonte, by de betaalkantoren aan bieden, waarna 50 pCt. daarop zal worden uit betaald: de coupons zullen dienovereenkomstig ■worden geperforeerd en aan de inleveraara «or den teruggegeven. Naar sry vernemen heeft H. M. de Koningin een bedrag van vijf duizend gulden doen toeko men aan het Nat. Crisis-Oomité. Bij K. B. is thans de geldigheidsduur vast gesteld van den Koningin Emma-zelgeL die ge durende de maanden October en November op de postkantoren verkrijgbaar is met Mn tos slag ten bate van de tbc-bestrijdlng. De zegels blijven voor frankeertng geldig tot en met 31 December 1935. te zich vormen, bereid In den Bomer van het vorige jaar exploiteer de Tuachlnski het Straperloepel in het Casino te Zand voort. Van bet Muntplein te Amsterdam kon men per bus naar Zandvoort, voor dB terugreis kon Het vleesch is door de fabrieken, die het heb ben ingeblikt en die het opgeslagen houden voor den tijd van een jaar gegarandeerd. Het blijft evenwel veel en veel langer goed. MILAAN, 3«9 M. 430 Populair con cert 8 06 Militair concert. Aan 150 arbeiders, werkzaam aan het Juliana- kanaal te Elaloo, is ontslag aangezegd. 4 30 9.30 De Nederlandsche regeering heeft, naar .Het Handelsblad” mededeelt, een belangrijke trans actie afgesloten met de Duitsche inzake leve ring van koelhuiseieren. is In ku va on ot BU va Ze Kr ou va 38 g» hl I 1 V Te zvunarecht is nabij de spoorwegviaduct de #0-jarige de K. overreden door een vracht auto. bestuurd door L. Hij was met desen vrachtauto meegereden en na te zijn uitge stapt bedacht hij plotseling, dat hij zijn koffer had vergeten. Terwijl de wagen reeds in be weging was wilde hij zijn koffer er uit halen, doch kwam daarbij te vallen, met het gevolg, dat een der wielen over hem heen reed. De ongelukkige was vrijwel op slag dood. rkest o.l.v. insmuzlek. De Vereeniging voor den Effectenhandel deelt het volgende mede: De Trustees voor de Duitsche Buitenlandsche Leenlng 1924 berichten, dat zij vóór het tijd stip. waarop de dienst der leenlng In de munt soorten der verschillende uitgiften werd opge schort. bedragen in zoodanige muntsoorten had den ontvangen, welke hen tn staat stellen, op alle op 15 October 1934 vervallende coupons van de genoemde leenlng 50 pCt. van de nominale waarde uit te betalen. MILAAN. 389 M. 805 Populair concert door Vlrgillo Ranzato. De tentoonstelling is geopend dagelijks (ook Zondags) van 26 uur. M Pa ■M lal an ho nu K) K. sa. lal dit lal nu mof< van Dansmuziek. Vloolrecltal 44 Hl kl< A'< bh da vs va: te Dl ra B VI i M-: 5 35 Piano-trio 8 30 Populair concert. Dansmuziek. - WARSCHAU, 1348 M. 11 35 Phllhar- monleconcert o.l.v. Z. Gorzynskl 3.40 Pianorecital door Alexander Brachockl 4.30 Dansmuziek 630 Omroei 3. OszlnUnakl 9.50 en 10 35 1 Evrerd. Ors- IX tai 70 Mi Zooals wij reeds meldden, zal 6 November de heer Onnes van Njjenrode voor het gerechts hof te Amsterdam terechtstaan. De dagvaar ding hiertoe kon hem blijkbaar niet worden beteekend, daar zijn vaste woon- of verblijf plaats niet bekend is. Thans is de dagvaarding aangeplakt aan het paleis van Justitie aan de Prinsengracht te Amsterdam. De dagvaarding is hem bovendien nog per expresse gestuurd naar zijn bultenlandsch correspondentie-adres in Dahnln in Duitschland. PARIJ8 RADIO, toonmuzlek. 8.30 chotte. opera 10.50 Dansmuziek. De schade tengevolge van den brand. Donderdagavond gewoed heeft in het gebouw der banketbakkersflrma C. Ulrich te Rotter dam valt nog niet precies te becijferen, maar zeker is het meer dan twee ton. De schade wordt, zooals gemeld, door verzekering gedekt. Openbare vertoonlng van dit filmbeeld zou derhalve, zoo lang de toelating niet is uitge sproken, in strijd met de wet, en strafbaar zijn. 1648 M. Idem. I comlque Het doel der tentoonstelling is de zeer vele oud-gemoblliseerden en voorts allen, die de veel bewogen jaren 19141918 hebben meegemaakt en die daar belang in stellen, een terugbllk te geven in dezen tijd door middel van vele foto's. Deze foto-verzameling is een unicum en bevat zeer vele zeldzame opnamen. Voorts wordt tentoongesteld een zeer fraaie afdeellng huisvlijt van den heer C. Prince, die gedurende den mobilisatietijd belangloos aan onze jongens onderlicht in huisvlijt gaf. BEROMUN8TER.-- orkest. 8.30 Concert. 9.00 Orgelconcert. In tegenspraak met desbetreffende berichten deelt de voorzitter van de Ryksfllmkeuring ons mede, dat de actuallteitsfllm over den moord te Marseille nog niet ter keuring is aangeboden en dus zeer zeker nog niet ter vertoonlng is toegelaten. Onze Belgische correspondent seint ons d.d. 12 October: De secretaris van den Belgischen Voetbal bond Verdyck heeft heden verklaard, dat de beslissing van den Antwerpschen gemeente raad. waardoor een bedrag van frea 500.000.— zou verleend worden voor de vergrootlng van het Antwerp-Stadion, te laat is gekomen. De wedstrijd BelgiëNederland zal tn te Brussel doorgaan. ROME, 4X1 M. 4 30 mentaal concert. 8.05 9.3o Gevarieerd programma. De aanbieding ter keuring wordt tegen Za terdagochtend verwacht. Eerst daarna zal be slist worden of zij al of niet zal worden ver toond. De crisiszuivelcentrale maakt bekend dat be houdens tusschentijdsche wijziging voor de week van 13 tot en met 19 October de prijs van het crisisbotermerk en dit van de vervoerver- gunnlng van buitenlandsche boter zijn vastge steld op 1 gulden per K.G. De officier van justitie te Rotterdam heeft booger beroep aangeteekend tegen het vonnis van den politierechter, waarbij dr. W v. R-, wien ten laste was gelegd het opzettelijk aan randen van de eer en goeden naam van den taming van Italië was vrijgesproken. WEENEN, 507 M. 13.30 Populair con cert 3 05 Kamermuziek 6.36 Pla Igy. sopraan zingt 9.30 Omroeporkest. 10.10 Voortzetting concert 10.56 Dans muziek. Er gaan de laatste dagen geruchten, dat de crisls-inkomstenbelasting voorloop!, baan zal gaan De parlementaire rei In verband hiermede verzocht de heer On nes zijn verdedigers stappen te doen om de behandeling van de zaak, die 8 November aan zou vangen, uitgesteld te krijgen tot tateren datum, daar hij op de zitting tegenwoordig wil zijn. Reeds is een desbetreffend verzoek inge diend bij den procureur-generaal en bij den president van het gerechtshof. Over het ver zoek is uiteraard nog niet beslist. 9.10 Idem. Gramofoon- Alléén de naam BEROMUN8TER. 540 M. 3.15 Repor tage v. d. voetbalwedstrijd Zwitserland Tsjechoelowakye 5.30 JodelUedjea door A. Grander 6 35 Omroeporkest o.l.v. Er win Gilbert 7.50 Het mannenkoor Froh- slnn oJ.v. A Paul! 8.30 Uit de Münster te Bazel, kerkconcert. van de :teur van „Het Volk” wijst er nu op, dat de Tweede Ka mer het wetsontwerp aanstonds na binnen komst naar een commissie van voorbereiding heeft verzonden. Deze commissie heeft reeds op 18 Mel JJ. een verslag aan de regeering doen toekomen, doch tot dusver is antwoord daarop uitgebleven. Is het blad wel ingelicht, dan moet het de bedoeling van den minister zijn de ma terie voorshands te laten rusten. Naar „De Telegraaf" hierover bericht, heeft minister Oud besloten het wetsontwerp voor- looplg niet in te trekken, doch evenmin zal hij aandringen op in behandeling nemen door de Tweede Kamer. Veeleer zou de minister er de voorkeur aan geven de begroeting 1935, waarin dit ontwerp als dekkingsmlddel pro memorie is opgenomen, sluitend te maken zonder gebruik te maken van deze belasting, doch de heffing te beschouwen als een uiterste reserve. 8 30 Persberichten. 8.40 Itallaansche mu ziek door het Radlo-orkest onder leiding van Henri Peneis. 1. Don Pasquale, ouv. Donizetti. 3. Canto amoroso. Bamartlr.l- Elman. 3 Nlna-Nana. voor trio. Pergolese- Krelaler. 4. La Toaca, Puccini. 5. Cantl del Mare. Cortl. 8. Alia Caaentlnese. Llmenta. 7. Serenata. Manglagalll. 8 Suite No. 3. de Micheli. In de pauze: Berichten. 9.55 Gre- mofoor.muzlek. Llebeslled. Llazt. Addlo, Tosti. 10.05 Viool-recital door Teddy Fer rero. Sonate. Vlvaldl-Resplzhl. Cjacona. Vi tali. Danse espagnole. Granados-Kreis Ier. Ave Maria della pleve. Masettl. Ie uitvoe ring). Danse espagrole. de Falla-Krelsler. 10.45 Dansmuziek door het Radlo-Jazzor- kest onder leiding van Ferry Jusa. WIJ men 's nachts een kaartje nemen op ver toon van het Casino-toegangsbewys. Tegen den chauffeur van de autobus werd proces-verbaal opgemaakt wegens de exploitatie van een vasten autobusdienst zonder concessie. De Kantonrechter veroordeelde den man wegens overtreding van de wet op de openbare vervoermiddelen tot een geldboete van Vijftig gulden. De man kwam van het vonnis In hooger be roep en de Officier van Justitie requireerde be vestiging van het vonnis. De verdediger Mr. S. de Jong voerde aan. dat hier van een vasten dienst geen sprake was. De chauffeur was niet aan een vasten weg gebonden, hij koos dan ook verschillende wegen. De bus reed slechts, wanneer er voldoende pas sagiers waren; ook dit, aldus pl., is in tegen stelling met de vaste diensten. De rechtbank, uitspraak doende, sprak ver dachte vrij van het hem ten laste gelegde en overwoog, dat het hier niet de exploitatie van een vasten busdienst betreft.' De kapitale boerderij van H. Lulnge en be woond door J. v. d. Velts te Eelde is Vrijdag tot den grond toe afgebrand. Het gebouw en de inboedel waren laag verzekerd. De brand is vermoedelijk ontstaan, doordat kinderen met lucifers speelden. Een der kinderen heeft brand wonden opgeloopen Vocaal en Instru- Populalr concert. Zooals reeds gemeld is wordt van 15 tot en met 31 October as. een tentoonstelling van mobllisatie-herinneringen gehouden in het ge bouw Lange Voorhout 29 te 's Gravenhage. Voor deze tentoonstelling is een eere-comité samengesteld, waarin de volgende heeren zich bereid hebben verklaard zitting te nemen: H.H. Exc. C. J. Snijders, oud-opperbevelhebber van Land- en Zeemacht, generaal b.d.; de luite- nants-generaal b.d. W. H. van Terwisga. W. Ph. Weber. K. F. E< Gerth van Wijk en H. A. Seyffardt; luit.-generaal jhr. W. Röell, gou verneur der Koninklijke Residentie en comman dant van het veldleger; J. de Graaff, vlce-ad- mlraal, chef van den marinestaf; de genera als- majoor M. Boerstra, chef van den Gen. Staf van het Ned. Ind. Leger en I. H. Reljnders, chef van den Gen. Staf en den generaal-ma joor b.d. E. H. van den Akker. Voorts de lulte- nant-kolonel b.d. H. L. de Wijs; Jhr. W. Laman Trip, adjudant en secretaris van wijlen Z.K.H. Prins Hendrik der Nederlanden; mr. P. J. de Kanter. voorzitter van het Alg. Ned. Verbond: mr. Th. G Donner en ir. L. G. Rooljaards, waarp. voorzitter van het N.J.V. afd Den Haag. BERLIJN. >57 M. 3.30 Omroeporkest o.l.v. Willy Steiner. 9.40 Kamermuziek. Met betrekking tot de resultaten van de door het Nat. Crisls-Comlté uitgeschreven prijsvraag, kunnen wij mededeelen, dat de uitwerking van de oplossingen dit jaar eenigszins anders zal ge schieden, waardoor de uitslag wel niet voor 22 October bekend zal kunnen worden. De belangstelling, welke voor deze crisisprijs vraag bestond, was, hoewel niet zoo overweldi gend als het vorig Jaar, toch bijzonder bevredi gend. Ongeveer 100 000 Inzendingen zijn binnen gekomen, hetgeen voor de kas van bet Comité een bate van ongeveer f 25.000 beteekent Bijzonder aardig is het, dat men ook in het buitenland de radio-prijsvraag heeft gevolgd en er aan mede heeft gedaan. De heeren Kees Frenay en Jan A. Baars hadden Vrijdagavond in een zaal van „Belle vue” te Amsterdam een openbare vergadering belegd waar zij het onderwerp „Waarom ik de N. 8. B. verliet en Cijfers dezer dagen”.zouden behandelen. Toen om half negen de verga dering geopend werd bleek het dat er onder de naar schatting 250 aanwezigen zich minstens 200 tegenstanders, voornamelijk communisten, bevonden. Nauwelijks had de heer Frenay de vergadering geopend of de communisten be gonnen staande met de vuisten gebald omhoog de „Internationale” te zingen. Afgewisseld door geroep van „Rood Front”. De spreker kon zich niet meer verstaanbaar nadien. De politie had echter een en ander reeds voorzien en was voor het gebouw met een sterk detachement agenten aanwezig Rui ters en motorbrigade weroen eveneens in re serve gehouden. De heer Frenay verzocht aan een Inspecteur van politie, die achter in de zaal met enkele manschappen aanwezig was de onruststokers te verwijderen. De Inspecteur gelastte hun de zaal te verlaten. Toen men hieraan niet voldeed, kwamen de agenten die buiten stonden, met getrokken sabel en gum mistok de zaal binnen en werden de herrie schoppers er met de wapens uitgeslagen. In het gedrang, dat hierop ontstond werden verschillende stoelen omver geloopen. Demon stranten* kregen harde tikken met de sabel. Verschillende rechercheurs, die zich eveneens In de zaal bevonden, maakten ook van den gummistok gebruik. Toen alle lastige elemen ten eruit waren bleef er slechts een vljftig-tal aanhangers van Baars en Frenay over en kon de vergadering rustig worden voortgezet. Op het Leldscheplein, Overtoom en Mam! «straat moest de politie nog eenlge keeren tegen de demonstranten hardhandig optreden. De politie stond onder bevel van de inspecteur Ebben hout en Geldof. Nog lang bleef het In de sm- gevlng van het Leldscheplein rumoerig. Op de Leidschekade kregen twee agenten net te kwaad met een groepje communisten, waar door ze even in het nauw kwamen te zitten. ZU kregen spoedig assistentie van ruiters, die met den gummistok de communistenuiteen Joegen. PARIJS POSTE PARISIEN, 313 M. 7.09 Operamuziek 8.10 Walsen van Joh. Strauss. 9.25 Germaine Cernay en Berna dette Delprat zingen duetten. 10.05 Ka mermuziek. opeen koleer /ZENUW-TABLETTEN waarborgt dat men U geen waard el ooze of schadelijke namaak verkoopt In^een onderhoud, dat de regeerings-commis- saris voor akkerbouw en veehouderij, Ir. Lou- wes, met „Het Volk” heeft gehad, is o.m mede gedeeld, dat op 30 Juni van dit jaar nog een voorraad van 12.610.310 blikjes vleesch was. Op dit oogenblik is dit aantal geslonken tot onge veer 11.000.000. Den vorigen winter bedroeg het wekelljksche verbruik soms wel 300.000 blik; in den zomer is het gedaald tot 100.000. BRUSSEL. 484 M. 11.20 Max Alaxy's orkest 5.30 Concert 8 20 Llszt con cert 9 35 Weensche muziek door het om roeporkest o.l.v. Gason 10.30 Dansmuziek. Het was 6 Februari van het Jaar 1922, dat rond het middaguur de glazen deur, die boven den hocëdlngang van de 8t. Pieter uitzicht geeft op het kerkplein, werd geopend en de oudste Kardinaal-diaken Bisleti tot de duizen den en duizenden wachtenden met heldere ste-n de woorden sprak: ,Jk breng U een groote vreugde, wy hebben een Paus. Zijne Eminentie den Allereerwaardigsten Heer Kardinaal Achilles Ratti, Die Zich den naam koos van Pius XI”. In de maand Augustus jj. was Z. H. Plus XI dus twaalf en een half jaar Paus. Er heeft zich, met volle Instemming van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent en onder diens hooge bescherming, een comité gevormd om dat jubileum in de maand November te herdenken. Op Zondag 11 November zal in de Kathedrale Kerk St Bavo te Haarlem door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem een pontificale H. Mis worden opgedragen. Op Vrijdag 16 November dav. zal In de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem een plecn- tige herdenking plaats vinden met medewerking van prof. dr. Féron als feestredenaar en de Haarlemsche R. K. Oratoriumvereenlglng, een koor van ongeveer 300 zangers en zangeressen van groote reputatie, aangevuld met solisten, alles onder leiding van den dirigent Hubert Cuypcrs. De pauselljke Nuntius te Den Haag, mgr. I>. Schioppa, heeft reeds toegezegd den feestavond door zijn tegenwoordigheid luister te zullen b(j- Men is bezig een eere-comité waartoe reeds eenlge ministers bobben verklaard, toe U treden. SOERABAJA, 12 Oct. (Aneta). Naar aanlei ding van een liefdesverhouding schoot A. P. C„ onder-statlonschef der 2e klases, *n kind van elf maanden In het achterhoofd, waarna hjj zijn echtgenoote met een schot in den schouder ver wondde. Vervolgens richtte hij het wapen op zichzelf. De dader is bezweken. Het kind en de echtge noote zijn zwaar gewond. BERLIJN, 357 M. 10.50 Bachprogramma 11.20 Concert 186 Gr.pl. Marcel Wit tlich zingt 9.30 „Die Heirat wieder Wil len”. komische opera van Engelbert Hum pe rdlck. HAMBUBO, 332 M. 1350 Omroep-<jr- keet oJ.v. Adolf Seeker 3.30 Concert 7.30 Populaire operamuziek 9.50 Het omroepdanaorkest. KEULEN, 456 M. 8.30 Concert 5 uur Werken van Joh. Strauss 6.50 Der flle- gende Hollander, opera van Wagner. DAVENTRY, 1500 M. 1.35 Het Walford Hyden Zigeunerorkest 3.35 Operafrag- menten 3.50 Concert in de Dublane Ca thedrae!. Het koor met organist J. Fleming 7.40 Concert 10.30 Reginald King en zijn orkest. POSTE PARI8IRN, 313 M. 7 35 Ora- mofoonmuslek 8.10 Idem 9.15 film muziek. PARUS. RADIO, 1648 M. 7.30 Oramo- foonmtuiek 8.30 Idem 11.50 Orgel concert 13.40 Gramofoonmuzlek 1.05 Populair concert o.l.v. Victor Pascal 8.30 Music Hall programma oJ.v. Maurice An dré 10.50 Dansmuziek. DAVENTRY, 15»0 M 13.50 Orgelrecl- tal door R H. Clifford Smith. 4.50 BBC Midland orkest o.l v. H. Forster Clark. 8.35 BBC Theater orkeet 0.1.v. Mark H. Lubbock. 1030 Het Kutcher strijkkwartet met Sophie Wijss, sopraan. 11.36 het Ca- sanl Club orkeet. HUIZEN. 1875 M. 8.00 NCRV Schriftlezing en meditatie. 8.15 Gramofoonmuzlek. 10.30 Morgendienst door De. J. A. Hoeksema. 11 00 Lezen van Chr. Lectuur door D Hogen blrk Jzn. 1150 Gramofoonmuzlek. 13 QO Politie berichten. 12.15 Gramofoonmuzlek. 12.30 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Evang. Luth. Kerk te Amsterdam. 3.00 Uitzending voor scholen door Dra. H. Schllp. 235 Be antwoorden van vragen over kamerplanten door A. J. Herwlg. 3.15 Cursus knlnpen en Stof versleren. 3 45 verzorging eender. 4.00 Bijbellezing door Da H W Engelkes 5 00 Concert door het ensemble van der Horst. 830 Vragenuurtje. 7 00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuz. 730 Vragenuurtje 8 00 Veel gevraagde gra- mofopnmuzlek 9 Oo Economische Inzichten «an Maarten Luther (I) door Prof. Dr Z W. Sneller. 9 30 Besoellng van het Studlo-orgel door Ferdinand Kloek 9 45 Christelijk radto- koor o.l.v. Jan Couvée. 10 00 Vaz Dias. W.10 Christelijk radiokoor 10 30 Studlo-orgel. 11.00 Gramofoonmuzlek. 13.00 Sluiting. Betreffende de Onneszaak vernemen wij na der het volgende: de heer Onnes woont thans op zijn landgoed In Mecklenburg, waar hij zich voorgoed heeft gevestigd. Er is dus geen sprake van dat zijn adres niet bekend is by de Justitie, of dat slechts een correspondentie adres bekend is. Vrijdagmiddag hebben de beide verdedj^rs van den heer Onnes, mr. Th. Muller Massls en mr. N. J. Kappeyne van de Coppello een onderhoud met hun cliënt gehad. Deze deelde mede, dat hy een keeloperatie zal moeten on dergaan. waardoor hem het spreken geruimen tyd onmogeiyk zal zyn. De rechtbank te Zutphen heef^ uitspraak ge daan in de strafzaak tegen A. H„ landbouwer te Winterswyk, verdacht van poging tot zware mishandeling te Winterswyk. H. werd ontslagen van rechtsvervolging. ROME. 421 M. 3.5Q Gramofoonmuzlek 8.06 De barbier iwn Sevilla, opera van Roeelnl. Het Hollandsche vleesch is in het al gemeen minder geschikt voor het invriezen. Het Ij niet vet genoeg. Met de varkens is dat wat anders. Er zyn nog altyd een 40 60.000 var kens ingevroren. Dat gaat heel goed. BRUSSEL. 332 M. 10 30 Max Alexy’s orkest 13 30 Concert o.l.v. Paul Doullez 5.30 De Lionel's Cluborkeet e 35 Or kest o.l.v. Paul Dullez 830 Het Schola Cantoram o.l.v. Eug. v. d. Velde 9.30 Werken van Grleg 1030 Dansmuziek. Biykens de motiveering van het Vrijdagmor gen door de arrondissementsrechtbank te Zut phen tegen den bekenden propagandist H. Th. R. gewezen strafvonnis, waarby het O. M. niet ontvankelijk werd verklaard in zyn strafvervol ging, is zulks geschied op grond, dat uit de stukken niet bleek, dat de daarby geëischte klacht by de bevoegde ambtenaren was Inge diend, hetgeen door de wet wordt vereischt. ter van Anrooy, m.m v. Jaap Stotyn. bobo. 10.15 Vaz Dlaa. 1030 De Flierefluiters oJ.v. Jan van der Horst. 11.15 GramofooW- muzlek. 13.00 Sluiting. A WARSCHAU. 1345 7.30 Dansmuziek. 9.30 Concert. 10.35 Op een vraag over de geruchten, dat onder- handelingen zouden worden gevoerd over den afzet van Vleesch naar Rusland antwoordde de heer Louwes, dat men niet te veel geloof moet hechten aan hetgeen tusschenpersonen over dezen handel voorgeven. De ervaring bestaat, dat handel met Rusland gewooniyk tot stand komt door rechtstreeksche besprekingen van de Russische handelsvertegenwoordlglng met de instellingen, waarmede men zaken wenscht te doen. „Nu kan ik u wel zeggen.” aldus de heer Louwes. „dat ons van een aanbod van Russische zyde niets bekend ia." De verwachting bestaat, dat het v^bruik weer zal toenemen (mede in verband met den slechten economlschen toestand en de steun verlaging) en wellicht weer het peil van den vorigen winter zal bereiken. In dat geval is de voorraad juist toereikend voor den winter 1934—1935. KALUNDBORG, 1261 M. 1130 Uiteen ding uit Restaurant Wlvcx. 3.50 Het om roeporkest oJ.v. Emll Reeeen. 735 Het omroeporkest o.l.v. Fr lie Mahler. 11.30 Dansmuziek. Gistermorgen werd onder goedkeuring van den minister van Waterstaat, door of vanwege den hoofdlngenieur-directeur van den Rykswa- terstaat in de directie Noord-Holland, te Haar lem, aanbesteed: het maken van een verharding van teersteen slag op den Ryksweg no. I. gedeelte Amsterdam Laren, onder de gemeente Mulden. met bij komende werken. Ingekomen waren 15 biljetten, waarvan de laagste Inschrijf ster was NV. Gerulschlooze Weg te Heemstede voor 124.000, 121 000, 129.440; 111400. f IT1330, f 114370. De gunning zal later bekend worden gemaakt. Raming was f 158.000. Naar aanleiding van de mededeeling van de trustees der Dawesleenlng Inzake de betaling der op 15 October as. vervallende coupons de zer leening. wordt van officleele zyde het vol gende bericht: Zooals bekend, zyn in den loop van den zo mer onderhandellngen gevoerd tusschen de Ne derlandsche en de Duitsche regeering over de betaling van de in het tweede halfjaar van 1934 vervallende coupons der Dawes- en Young- leeningen. Deze onderhandellngen hebben tot principieele overeenstemming geleld, welke, evenals in de regelingen met eenlge andere landen het geval was, hierin bestond, dat de coupons dezer leeningen. toebehoorende aan Nederlandsche schuldelschers in den zin van het Protocol, die op 15 Juni 1934 eigenaren der stukken waren. A 100 pCt. konden worden ge realiseerd. Slechts voor de regeling van enkele nog opengebleven detailpunten waren verdere besprekingen noodig, waardoor de onderteeke- nlng van de definitieve overeenkomst nog moest worden aangehouden. In verband met de bovengenoemde mededee ling van de trustees der Dawes-leening wordt thans bericht, dat de onderteekening der over eenkomst heden kan worden verwacht, waar door die bedragen, die nog door de Duitsche regeering verschuldigd waren, boven datgene, dat reeds in deviezen aan de trustees was be taald, zullen worden beschikbaar gesteld tot verderen aankoop van coupons, toebehoorend aan Nederlandsche Schuldelschers in den zin van het Protocol, waarop reeds het door de trustees aangekondlgde percentage is betaald, zoodat genoemde houders hun coupon* A 100 pCt. zullen kunnen realijeeren. LUXEMBURG, 1304 M.: 8 05 Gramo- foonmuziek. 8 20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek. 12.20 Gevarieerd concert door het Radio-orkest onder leiding van Henri Penal*. 1. A nous, marach, Buyst. 2. De. Roos van Stamboufc Fall. 3. Prins Igor, fant. Borodin. 4. Les Saltimbanauea, fan tasie, Ganne. 5. Scènes nuptiale®, suite, Smetana. 6. Sous le Charme de la Valse, Vaulet. 7. Le Tango jaune, Niemann. 8. Czardas, Grossmann. In de pauze: Persbe richten etc 150 Koersen 1.55 Gramofoon- muziek. 2.20 Koersen. 4.05 idem. 6 50 En- gelsche dansmuziek. 7.50 Sportberichten. 7.55 Itallaansche uitzendlr*g Pianorecital door Mme Bück-Lambé. Impromptu. Op. 66 Liszt Ronde des Lutlr.es, idem. Sospiro, Concert-Etude, idem. Polonaise No. 2. id. 7 30 Gramo- 8.30 Don van KALUNDBORG, 1261 M. Concert door koor o.l.v. Louie Cleueen 8.15 Kwartet- concert 9.35 Zweedeche volkswyejee door Edith Norrie 9.50 Operettemuziek 10.30 Danemuslek. HILVER81TM. 301 M. 8 00 VARA Gramo- foonmuz. 10.35 De Notenkrakereo.l v Deaf Wins. 11.20 De Notenkraker» o 1 v Deaf Wins 13 00 Klein Vara-ensemble o.l.v. Frits Ba- kels. 13 30 Gramofoonmuzlek 13 45 Klein Vara-ensemble o.l.v. Friti Bakels. 1.15 Gra mofoonmuzlek. 130 Klein Vara-enaemble. 2.00 Verzorging zender. 2 15 Gramofoonmu- ziek. 3 00 Gramofoonmuzlek. 4 00 Vara orkest oJ.v. Hugo de Groot. 5.45 Muziek voor twee vleugels door Joh. Jong en Cor Bteyn. 6 58 Verzorging zender 6 OO Varar orkest o.l.v. Hugo de Groot. 6 30 Muzikaal babbeltje door Plet Tlggers. 7.20 Gramo foonmuzlek 735 Prof Hulb Lur.s; ..Rem brandt". 8.00 Herhaling 8.0 S.-berlchten. 8 03 P.T.T.-kwartlertJe door L. 3. A. M. lammere. 8.15 Residentieorkest oJ.v. Pe- VOOR NADRRK BIJZONDERHEDEN VBRWIJZRN NAAR DBN KATHOLIEKEN RAD1OG1DS HAMBURG. 332 M. 5 30 Orkeeteonoert. 10.50 Schloeekonzert uit Hannover. 8.05 Ursula Lohse zingt. 9.40 Muzikaal tus- schenspel. 10.30 Orkeeteonoert oJ.v. Hans Joachim Rudolph. By het lossen van een kabel voor de T. E. M. uit een vaartuig brak de mast van het schip en stortte de 3 M ton wegende kabel naar be- neden. De heer Bruin, die de lier van bet schip draalde, kreeg een gedeelte van het hyschtoestel op het lichaam. Hy werd in zéér ernstigen toestand opgenomen en naar een ziekenhuis te Den Helder overgebracht. De heer J. de Bruin is lid van den gemeente raad van Texel en behoort tot de fractie der 8. D. A. P. De Minister van Economische Zaken heeft benoemd tot bestuurslid van de stichting Ne derlandsche Veehouderycentrale den heer L Hartog. HILVERSUM, 301.5 M. VAAA 830 Mor genrood ..De Stem des Volks” afd Rotter dam met het Phllharmonlecb Genootschap aldaar. Het geheel o.l.v. Hendrik Altlnk (gram platen) 835 Tulnbouwhalfuurtje 8 S. Lantlnga ..De wlnterbewaring van hol en knolgewassen 9 uur Voetbalmededee- Ungen 9 03 VARA-Strykorkest onder lei ding van Hugo de GrootAVRO 13 uur Klokkenspel en uurslag van den Martini toren te Groningen 13 01 Fllmpraatje door L. J Jordaan. ..Van wigwam tot wol kenkrabber” 13,30 Lunchconcert door Kovacs La joe en zyn orkest 130 Gra mofoonmuzlek 3 uur Boekenhalfuur door dr. P. H. Rltter Jr. „Nieuws van de boekenmarkt" 2 30 Aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Zondagmld- dagconcert door het Concertgebouworkest onder leiding van Bruno Walter. Soliste Dusollna Glannlnl. sopraan 4 uur Ye hudi Mehuhln speelt viool 4.10 Causerie door prof. dr. P. Valkhoff: „Het schlldery van de maand” 4.30 Gramofoonmuzlek 4.45 Persbureeu Vaz Dlas met eportult- slagen 5 uur Sluiting. VARA 5 uur Het VARA-orkeat o.l.v Hugo de Groot 5 30 Cor Steyn. accordean en Joh Jong plano 5.46 VARA-orkest o.l.v. Hugo de Groot 6 uur Voetbal van den dag 630 „De Barbier van Sevilla”. Verkorte opera In twee bedrijven van Rossini. So- listen met koor en orkest van de «taats opera te Berlijn, o.l.v. Hermann Weigert 7.15 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst 8 uur Sluiting. AVRO 8 uur Tydeeln AVRO-klok 8.01 Nieuws- en sportberichten van Vaz Dl as 8 16 Con cert door het Omroeporkest onder leiding van Nico Treep. Solist Theo van der Pas. plano 9 uur Radlo-Journaal 9 15 Het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Solist Pe ter Anders, tenor 10 15 Gramofoonmuz. 10 45 Kovacs Lajos en zyn orkest, met tusschenspel van gramofoonmuzlek 13 uur Tijdsein AVRO-klok en sluiting. Over ‘t algemeen wordt beleefd heid als een burgerdeugd beschouwd, zonder welke men een mensch nu eenmaal niet als welopgevoed, niet als behoorlijk wordt aangezien. *t Werd ons al vroeg bijgebracht: met den hoed in de hand komt men door het heele land! Beleefdheid is echter veel méér dan een burgerdeugd, veel méér dan een middel om goedschiks door de wereld te komen. ■C Beleefdheid en dat wordt maar al te vaak vergeten is allereerst een uiting van Christelijkheid, van naas tenliefde, van eerbied voor den even- mensch. Daarom zal de ware christen niet alleen „naar boven,” maar ook „naar beneden” beleefd zijn en ten allen tijde ook zijn ondergeschikten vrién delijk en voorkomend bejegenen. Een weldaad voor de menschheid is de christelijke deugd van beleefd heid. de oplosbare Kunstmest voor kamerplanten, f 0.40 p. fleach m. gratis ver- BorglngeaanwTzlng, by Bloem en Zaadwlnkels. HUIZEN, 1875 M. KRO 830 Morgen wijding NCRV 930 Gewyde muziek 10.20 Kerkdienst uit de LutheTkapel. Eu- terpaetraat. Amsterdam. Voorganger ds. P. Neldeck. Orgelist Plet van Egmond KRO 13.15 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerrlt- »«n 1 uur De keerpunten der historie III. ..Van de nieuwe naar de nieuwste ge schiedenis door G. J. Rooymans 130 Het KRO-orkest o.l.v. Joh. Gerritsen 2 uur Boeken en schryvars. „Celibaat” van Ge red Walschap, bespr. door C. Vos 3.30 Het Eucharistisch Congres In Buenos Aires. Pontificaal lof met Pauseiyke zegen een wereldboodschap van den H. Vader 4 05 Gramofoonmuzlek 4.15 Ziekenlof uit Den Bosch NCRV 5 uur Gewyde muziek 6.30 Kerkdienst uit de Geref. Kerk te Ulrum. Voorganger ds. U. Elgersma KRO 7.45 Voetbaluitslagen van de RKF 7.50 dr. 3. A. M. van Staay „Het verkeersvraag- stuk" 8.15 Cabaret ..De vroiyke Golf' o.l.v. Jac. van Tol m.m.v. de KRO-Boys o. l.v. P. Lustenbouwer 9 uur Vaz Dlas 905 Cabaret „De Vroiyke Golf" 9.50 Gram muziek 10 uur Het KRO-orkest o.l.v. Mar. v. t Woud 10.40 Epiloog van het klein koor oJ.v. Jos. H. Plekkers 11 uur Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M. 8 04 Gramofoon muzlek 8.30 Persberichten. Vervolg gram-muziek 11.50 Orgelspel door E. Commette 13.10 Persberichten 13 30 Gevarieerd gram nlatenconcert 13 50 Dansmuziek door Irish Hospital Sweepstake Authorities 1.20 Concert 1.50 Concert door Littlewood 3.20 Concert door Bal- lington 2.50 Concert 3.30 Dansmuziek 4.30 Concert 5.30 Concert van En- gelsche gram platen 5.50 Dansmuziek 6 20 Concert door Sunday Referee 7 20 Concert door Gaumont British picture Cor poration 8 20 Dansmuziek van gram platen. door Palmolive 8.50 Persberichten 930 Concert 1030 Dansmuziek met zang 10.50 Dansmuziek door Maison Bile Beans ult Leeds. KEULEN. 456 M. 435 Mosartmuzlek. 6.50 Egbert Grape speelt piano. 8.05 Mi litaire muzlsk. 10.30 Kamermuziek. BRUSSEL, 484 M. —*130 Orksstcoi 5.20 Lionel’s Club orkest. 735 Gramoi muziek. 8.45 Idem. 930 Idem- 10.3s kest van José Schnyders. BRUSSEL, 322 M. 1330 PqpUls cert o.l.v. Karel Walpot. 1.30 Jean accordeon, speelt. 130 Idem. 5.20 mofoonmuzlek. 5 50 De heer Vincent plano, speelt. 930 Hst Symphonic-orkest speelt moderne Vlaamacbe muziek. 1030 Dansmuziek. WEENEN. 507 M.: 6.40 Schrammelmuzlek 8.00 Duitsche operamuziek 10.10 Populair concert. 11.10 muziek.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 24