STADSNIEUWS Alkmaar, 16 Oct. Agenda BEURS VAN AMSTERDAM L Si De vroegbeurs Wisselkoersen J ‘S 7% 5 ré 19»/. DINSDAG 16 OCTOBER 1934 OFFICIEELE MEDEDEEUNGEN HINDERWET GEMEENTERAAD „Alcmaria” H.H. Dammers BIJLAGEN TOT DEN RAAD R.K. VOLKSBOND VOOR DEN POLITIERECHTER Ledenvergadering AdAaesie met Pater Henricus’ rad» Hij blééf zich verzetten Aanrijding Beurs* thermometer Een rumoerige nachtraaf waarden DINSDAG 16 OCTOBER 1634 Succes der „Kaaskoppen" Wielrennen te van Verkoop grond Biste hop Bottemannestraat Criminaliteit in de nieuwe provincie Wyziging rechtspositie het gemeentepersoneel REORGANISATIE VAN DIEN STEN EN BEDRIJVEN Beroep tegen weigering bouwvergunning 1 J Schenk 9 punten; 3. W. Harms 8 punten; 1. D. Groot 3 punten. b v a Rubber Tabak tmertk. Benoeming tijdelijke leeraren Gem. Avondschool voor lager nijverheidsonderwijs Het werk aan den Bergerweg I ---a.- 3>/s De St. Nicolaasmarkt onder beheer van den Slachthuis directeur. De kermis on der de politie. Strafzitting van Maandag 15 Oct Uitkeering jaarwedden boven tallige onderwijzers aan byz- lagere scholen over 1933 la de contactcommissie kwam een voorstel» Bouwrijp maken gedeelte volkstuintjes In de Junioren-klaas* waren winnaars: GEM. RADIOBEDRIJF Droitwich 1050—11.05; Lond. Reg. 11.05—1735; A pot heken - nachtdienst tot over ingesteld. i het perceel luier leer- 11 ge- 2 De Zondag en nachtdienst zal deze week wor- van den ten tie beker la thana eigendom van Alcmaria. D.O.K. kwam in 't bezit van een lauwertak. ICl&ssc B de der bedoelde de 144 14 M WOENSDAG 17 October: Lün 1 Hilversum. Lün 2 Huizen UJn 3: Lond. Reg 10.35—1030;' 148 123% 35 130 92% 119 72 62% 72 72 145% 124 34 131 Bü brief van 13 September hebben Gedepu teerde Staten ter kennis van B. en W gebracht het Koninklijk besluit van 28 Augustus, waarbij 144% 14% «4% 4% 70 45 19% 212% 215 105 38 66 39 16% 11% 20 3% 1«% 12% den waargenomen door de apotheek heer H. J. F. Wanna, Ritsevoort 5. 24 33»/* 718% 59.35 9.72»/* 34 4$ 48 12% 32.10 37.10 36.10 1.46J£ 1165 6.15 20JS 91% 115% 72 62% 72 72 48 2 7% 5 9H 2 19»/* 24 4% 33% 6% 134*/* 186% 105 39 66 39 5% 134 166 158% 75 67 15 7.0(1 70% 19% 213% 215 158 75% 67 15 7— 1. 2. '-ti- 11% 20 3*% 101% 100% 92% 78 102% 100% 23 Bij besluit van 12 October 1934 is aan den heer M B Jorritsm* alhier, vergunning ver leend tot het uitbreiden van een wasseherü. door het verplaatsen van één electromotor van 1 P K. voor de aandrijving van een centrifuge en de samenvoeging van het perceel Voormeer nr. 3 met het aangrenzend perceel Raaksje nr 2. al hier. Alkmaar, 13 October 1934. Klasse C: 1. P. H Koelewfjn 8 punten. 2. J Schippers 8 punten, 3. A. van Zon. 5 punten. 3 J. van Beek 5 punten. Rederl Staatsleen. prthhooSessd Oemeenteleen. prtjebsadsnd Youngleentng prüshoadewd Philips tafae Unilever oru»be«des»d Aku prüshoadend Kontnkiyka sasklue later Vorige Slotkoersen Heden Bioscoop Harmonie: „Bleeeke Bet", Alle dagen 5 30 uur. Woensdagmiddag matlnée. Victoria theater: ..Tsarina van Rusland." Re gie von Steinberg. Alle dagen 7.30 uur. 15 30; 19 30; 23.20—24 00 B en W. stellen den Raad voor aan J. de Vries en A. Coppens, beiden te Amsterdam, te ver- koopen een perceel bouwterrein aan de Bis schep Bottemannestraat ter grootte van onge veer 1409 M2. voor de som van f 7.p. M2. Bij besluit van 13 October 1934 te aan P. Huls kamp. alhier, vergunning verleend tot het op richten van een koper- en blikslagerij, met plaatsing daarin van 2 electromotoren, t.w. één van 2 P.K. en één van 1/10 P K voor de aan drijving van een slijp- en boormachine en van een wan. In het perceel Laat nr 19, alhier Alkmaar. 13 October 1934. Burgem. en Weth. stellen voor ongegrond te verklaren het beroep van O J Evers, alhier, to gen het besluit van Burgem. en Weth. d.d. 33 September j.L. waarbij *an adressant is gewei gerd vergunning voor het verbouwen en vergroe ien van het perceel Julianastraat, nr. 33, omdat wanneer aan het door adressant overgelegde bouwplan uitvoering sou worden gegeven, de achter het gebouw aanwezige open grond ge heel zou worden bebouwd, waardoor het per ceel niet meer aan dien etoch sou voldoen. De kaaskoppen hebben gisteren deelgenomen aan den 30 K M. Wandeltocht der H W V. de Wandeltoerist te Haarlem Om tien uur werd ge start en hoewel er een krachtige wind stond en er den geheelen dag regen dreigde werd de tocht toch In een opgewekte stemming ondernomen Dr Kaaskoppen mochten het genoegn smaken wederom den len prijs te winnen voor marsch- vaardlgheld. zoodat zij weer eens met nadruk hebben laten zien, dat van Alkmaar de victorie begint. Door den leider werd aan den algemee- nen leider van de Wandeltoerist een Alkmaarsch kaasje aangeboden van de fa. Vroom en Drees- mann te Alkmaar. Dit is nu de lasitoto marsch geweest, waar de kaaskoppen officieel aan hebben deelgenomen; dus tot het volgend jaar. Droitwich 17 35—24 00. Lijn 4: Keulen 1035 Hamburg 1520—1620; Keulen 16 20— Deutschlandsender 18.30—22.20; Leipzig 101!% 100% 92% 78% 102% 10«% Gisteravond om half 8 had op den Berger- weg een aanrijding plaats tusschen een tnelk- auto. komende uit de richting Alkmaar en be stuurd door W A. De Bergen en een vracht auto, bestuurd door den expediteur J. O-, ko mende uit de richting Bergen. De chauffeur van eerstgenoemde auto was van rechts naar links den weg overgestoken, zzonder zijn richtingwijzer te gebruiken, waar door de bestuurder van den tegenligger, die rechts van den weg reed, om een aanrijding te voorkomen naar links zwenkte; een aanrij ding kon echter niet voorkomen worden. Londen Berlijn Parijs Brussel Zwitserland Kopenhagen Stockholm Oalo New Tort (cable) Rome ••••«••mm Praag Madrid De New-Yorksche slotkoersen kwamen weder om iets lager af Blijkbaar werkte de teleurstel ling bij inflatlonisten gisteren nog na. dat de Amertkaansche regeering waarschijnlijk van ver dere experimenten wenscht af te zien en schijnt het voor Wallstreet moeilijk te zijn te gelooven, dat van hooger hand langs andere, dan de tot dusverre gevolgde wegen, getracht zal worden het economische herstel te bevorderen Hooge verwachtingen koestert de mxrtt hiervan niet, anders zou zij gisteren wel op de toekomst zijn vooruit geloopen hetgeen by haar altijd gewoonte la. Men dient hierbij in aanmerking te nemen, dat van de intenties der regeering nog niets po sitiefs bekend te en Wallstreet feitelijk te aange wezen. daad werkelijke gegevens af te wachten, alvorens haar standpunt te bepalen. In navolging van Wallstreet stond onze voor beurs vandaag in het teeken van afwachting en was de ondertoon andermaal niet vaat Amenkaansche shares bewogen zich op frsc- tloneel lagere koereen. Steels op 30 Bethl Steel 161» en Anaconda op 8 Ut. Van locale waarden werden Ptillipslampen circa 2 pet lager ge taxi* rd op plm 21154, H V A. 154 lager op 156%. Amsterdam Rubber 1pet op 91. De la gere New-Yorksche rubberprüsen waren hier vpn invloed. Koninklijke olie was weer gedrukt op de verder dalende benzineprijsen tn Amerika. Het fonds verloor weer 1—3 pet op 143 Unilever en Aku waren nauwelijks prijshoudend respect. 70 en 33'4. De Youngleening bleef op plm. 23% onveranderd De handel bleef overal tot een mi nimum beperkt. De voorzitter leidde daarna de bespreking in over de kwestie van de werkverschaffing aan dan Bergerweg. De AB.V. „Vlctrix" hield Zondag de laatste van de uitgeachreven aerte-wedstrüden. hastaan- de uitspring- en klassement-wedstrijden. Door het beschikbaar stellen van een zilveren tak, was deze als speciale prijs aan de verschil lende medailles toegevoegd. Nog was voor de tijdens deze wedstrijden in geschreven nieuwe leden een tubeband aange boden De uitslag van deze wedstrijden zijn. Klasse A: 1. J. Pronk. 8 punten; 3. P. Hoogland min ten; 3. L Mln, 3 punten. De 3de en laatste wedstrijd tusschen DOK. en Alcmaria. in Alkmaar, om den wisselbeker had het volgend resultaat: 85 KM. peletonrit: 1. A peleton van D.O.K. 2. B peleton van D.O.K. 3. B peleton van Alcmaria. 4. A peleton van Alcmaria. D.O.K. kreeg 7 punten en Alcmaria 3 punton Totaal D.OJC. 31 punten In Alcmaria 28 pun- Oisteravond vergaderde in het 8t. Joeeph- XJezellengebou# de afd. Alkmaar van den R K Volksbond De voorzitter, de heer O. van Slingerland, opwde deze eerste vergadering van dit winter- seizoen, er op wijzende, dat de werkloosheid eer toe- dan afneemt. Spr hoopte, dat onoanks dit het organisetieleven onverzwakt mocht blij ven en de leden hun banier trouw zullen blij ven Tenslotte hoopte spr dat de volgende vergaderingen van het winterse.soer. goed be zocht zullen zijn, niet alleen door de kerner, doch ook door de leden der onderafdeelingen Na goedkeuring der notulen kwamen de Ver- bondsadressen ter sprake; de voorzitter las deze aan den Ministerraad gerichte sar essen voor, waarin krachtiger maatregelen gevraagJ worden Inzake de werkloosheidsverzekering en steunregeling Shelve herstel der steunregeling wordt ge vraagd extra winter toelage, ruimere beschik baarstelling van goedkoope levensmiddelen en meerdere uitkeerlng van den ag. B-steun in den vorm van kleedlng en dekking. Ook de middelen om aan de noodlge gelden te komen worden In het adres genoemd, terwijl tenslotte wordt aangedroegen op maatregelen ter verbetering van den eccnomlachen toestand In een tweede adres aan den ministerraad werden verschillende middelen sangegeven. die leiden moeten tot werkbehoud en werkverrui ming. De voorzitter besprak deze adressen, die kras se maatregelen vragen en erop wijzen, dat de R. K. Arbeidersbeweging van het ATerklieden verbond met zijn 300.000 leden onmisbaar te; spi hoopte, dat de adressen succes mogen heb ben Het bestuur stelde voor in een aehfijveti aan den Raad van Ministers adhaes» aan deze adressen te betuigen en te verzoeken de ge vraagde maatregelen te nemen. Na eenlge dis cussie werd hiertoe bij acclamatie besloten. De voorzitter wees er tenslotte nog op. dat bet overbodig te dat de leden van den R. K Volksbond hun handteeken.ng aetten onder het petitionnement van bet N V. V.; zij kunnen volstaan aiet te zeggen, dat hun eigen organi satie reeds aan den Ministerraad geadresseerd beeft. Medegedeeld werd hierna, dat 11 en 13 No vember de jaarlUkache feestetond gehouden wordt, den afdelingsbesturen wordt verzocht op die dato geen vergaderingen uit te schrijven In den nacht van 16 op 17 Juli scheen ae 26-jarige grondwerker Berend F., te Alkmaai het leelijk op zijn heupen te hebben en had alsdan een heer met name F. J. Kemps, aan wlen hij niet eens behoorlijk was voorge steld. een vuistslag toegediend en hem boven dien met een knipmes bedreigd. De aanleiding tot dit conflict was een automatische haring uit de automaat van de firma Jb Hoogland, welk zout gedierte een Irriteerenden invloed scheen uit te oefenen. Mijnheer K had den verdachte ook nog gequallflceerd als .rooie', terwijl Berend met eens rood Is K kreeg ee.i klap op zijn oog en achtte zich moreel ver plicht een optater terug te geven, waarop Be rend zijn knipmes trok. Gevorderd werd, f 30 boete of 15 aagen Ultoprak f 25 boete of 10 dagen. De winter staat voor de deur en met hem de lange avonden. Welnu, deze avonden bie den u bU uitstek de gelegenheid om ons mooie en tevens zoo leerzame damspel te beoefenen. Daarom roept de Alkmaarsche Damclub _W. D. O." u toe: Sluit u zich bij onse club aalt en laten wij gezamenlijk trachten ons In bet mooie, maar o zoo moeilijke damspel verder let bekwamen Niet alleen aan de sterkere spe lers roepen wjj dit toe. ook beginnelingen tijn ons van harte welkom. Wjj zullen niets onbe proefd laten om ook hen tot ernstige beoefe naars van het damspel te maken. Dus dam liefhebbers geeft u allen ten spoedigste als lid op bü een van de in de advertentie in dit blad van heden voorkomende adressen. De beoefening van het damspel is een aan gename en leerzame tljdpasseering voor de lange winteravonden Dus voortaan uw Donderdagavond vrij ge houden voor de Alkmaarsche Damclub „W. D. O." DINSDAG. 16 ct Vorige EQotkoersen. Heden 7.18% 59 39 9 72»/* 34.45 48.11 32.10 37.05 36.10 1.46% 1265 6.15 20.12% Den 8en Februari 1934 ontvingen B en W. van den Raad om bericht en raad aanvragen van de Besturen der Vereemglng jSt. Joseph", der R. K. Meisjesscholen en der Vereemglng tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs te Alkmaar, om de gemeentelijke vergoeding te mogen ontvangen over het jaar 1933, bedoeld In artikel 100 der Lager-Onderwjjswet 1930. Hoewel het bedrag der rijksvergoedlng voor de openbare lagere scholen over 1933 nog niet definitief te vastgesteld, kan toch nu reeds met zekerheid worden gezegd, dat in dat Jaar boven tallig personeel aan die scholen is werkzaam ge weest en wel gedurende het geheele jaar. Op vorenstaande verzoeken kan thans een beslissing worden genomen, behalve voor wat de St Bavoschool betreft, omdat de rijksver- goeding voor deze school nog niet is vastgesteld. Het gemiddelde aantal leerlingen van de open bare scholen voor gewoon lager onderwijs, wel ke zijn asn te merken als gelijksoortig aan de In de aanvragen bedoelde bijzondere lagere scho len. bedroeg over het jaar 1932 f 1787%. Het aantal aan de openbare scholen voor ge woon lager onderwijs verbonden leerkrachten bedroeg gedurende het tijdvak 1 Januari t. m. 31 Juli 1933, 52 en gedurende het tijdvak 1 Au gustus t. m. 31 December 1933, 48. Het gemiddelde aantal leerlingen kracht Is derhalve: a. gedurende het tijdvak 1 Januari t. m. Juli 1933 34 39/104 en b gedurende het tijdvak 1 Augustus t.m. 31 December 1933 37 23 96, Ingevolge het Koninklijk en smidsteekenen. Wiegers. Vorige Slotkoersen. Heden 9% De Alkmaarsche ixilltie-agent H. had op 16 April JX ..puur" wat te stellen met zekeren heer Joh. Frederlkus Kdie wegens openbare dronkenschap aanleiding had gegeven om naar het bureau te worden getransporteerd De politierechter kreeg via den Officier de ten laste gelegde wederspannlghld te berech ten en veroordeelde den heer K.. die sch|)nbaar geen verder belang stelde in het geval, tot een maand gevangenisstraf. Toen evenwel deze straf dreigae geexecuteerd te word'.i. kwam de candidaat voor de bajes In verzet. De opposant, een 31-jarige muzikant uit Beverwijk, het met een open scheermes gedemonstreerd Bovendien is hjj een reclsssant in proeftijd Het verzet werd een sof en het verstekvonnis bekrachtigd. Beide auto’s werden beschadigd. Proces-verbaal werd opgemaakt; schuldvraag wordt nog een nader onderzoek De Burgemeester roept de leden van den ge meenteraad op ter bijwoning eener vergadering op Donderdag 18 October as., nam. één uur, ten einde te beraadslagen en te besluiten omtrent de hieronder vermelde punten 1. Vaststelling van de notulen der vorige ver gadering. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2 Benoeming van personeel aan de gemeen telijke avondschool voor Nijverheidsonderwijs «btilagan Nrs. 125 en 139). 3. Voorstel tot vaststelling eener nieuwe Bouw verordening dezer gemeente bijlage Nr. 91). 4. Idem tot wijziging der verordening In acht te nemen bij het uitvoeren van werken ten be hoeve der gemeente (bijlage Nr. 136). 5 Idem tot verkoop van grond gelegen aan de Biaachop Bottemannestraat (bijlage Nr. 127). 6. Idem tot aanvulling van de verordeningen regelende de rechtspositie van bet gemeente personeel (bijlage Nr 138). 7. Idem tot instelling van de functie loodgle- ter-bankwerker bij de gemeente (bijlage Nr. 139). 8. Idem tot ongegrondverklartng van het be roep ingesteld tegen de weigering eener bouw vergunning voor bet peroeel Julianastraat Nr. 32 (bijlage Nr. 130). 9. Idem tot uitkeerlng der Jaarwedden voor boventallige onderwijzers aan de besturen der bijzondere scholen voor lager onderwijs over 1933 (bijlage Nr 131). 10 Idem tot intrekking van het Raadsbesluit Van 8 Juni 1933 Nr. 12. inzake de flnancieele re geling van den bouw van 30 woningen door de Vereeniging voor Volkshuisvesting ..Alkmaar" en van 24 woningen door de gemeente (bijlage Nr. 132). 11. Idem tot wijziging en aanvulling der veror dening tot aanwijzing der stemlokalen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, de Provinciale Staten en den Gemeenteraad (bijlage Nr. 133). 13. Idem tot het aangaan van een dading met den heer J. W Teerink (bijlage Nr. 136). 13. Idem tot csrerneming van straten In het Lyceum-kwartier van de Vereeniging St Jo seph" (bijlage Nr. 137). 14. Rapport der Raadscommissie ad hoe be treffende reorganisatie van gemeente-diensten en -bedrijven, met het daaromtrent door Burge meester en Wethouder uitgebracht advies (bij lagen Nrs. 112 en 134). 15. Idem inzake de voorziening in de vacature van gemeente-ontvanger en tot reorganisatie van het bureau voor verificatie en contröle 'bij lage Nr 135). 16. Idem om een gedeelte van de volkstuintjes aan den Frleacheweg te bestemmen als bouw terrein (bijlage nr. 138). 17. Idem tot toekenning van een subsidie vbor 1934 en 1935 aan de Vereeniging .Hulp aan ipraakgebrekkigen" (bijlage nr. 141). 18. Idem tot het verleenen van een bijdrage in de ziekenfondspremie voor werkloosen bij lage nr. 140) 19. Idem inzake verhuur van Oudegracht 198 (bijlage nr. 143). Heden is op de gemeentesecretarie ter inzage gelegd een verzoek met bijlagen van de N.V. American Petroleum Company te 's-Graven- hage. om vergunning tot het oprichten van een ondergrondsche benzlnebewaarplaats met dlbbele aftap inrichting, voor en ten behoev? van perceel Stationsweg no 17. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhulze dezer ge meente. mondeling op Dinsdag 30 October a s voormtdags te elf uur. en schriftelijk vóór cf op dien tijd Gedurende drie dagen vóór ge- melden dag kunnen de verzoeker en hij. die bezwaren heeft Ingebracht op de secretarie dezer gemeente van de ter zake Ingekomen schrifturen kennis te nemen. Alkmar. 16 October 1934 Bnrgemester en Wethouders van Alkmaar, FH. VAN KINSCHOT, Burgemeester. A KOELMA, Secretaris de Raad wordt aangemaand het Ambtenarenre glement en Werkliedenreglement der gemeen te aan te vullen met bepalingen betrekking heb bende óp het ontslag van vrouwelijke ambte naren. die In het huwelijk treden of in concu binaat gaan leven en het ontslag van ambte naren wegens revolutlonnalre gezindheid. en zulks binnen 3 maanden, nadat het Koninklijk Besluit ter kennis van den Raad Is gebracht. De meerderheid staat ook thans nog op het standpunt, dat het gewenscht is aan het ver langen van de Regeering te voldoen en dat voor komen moet worden, dat de hiervoor voorschriften door een ander orgaan dan Raad dezer gemeente worden vastgesteld De meerderheid van B en W stelt den Raad voor het Ambtenarenreglement, het Werk liedenreglement en de Verordening regelende de rechtspositie van het onderwijzend personeel aan het Gymnasium, de Handelsschool en de Han- delsavondschool aan te vullen met de bepalingen nopens het ontslag van ambtenaren bij revo- lutlonnaire gezindheid en het ontslag van vrou- weljjke ambtenaren, die in het huwelijk treden of In concubinaat gaan leven overeenkomstig het ontwerp-besluit. Continental OB Shell Union OU Rabbar A dam Rubbs» Bandar Dell Batavia Rubber Serbadjadl BUau V L G. a Allied Intereontln Rubber Java Oh Japan Kon. Nsd Stoomb. 8cheepvaart-Unle Staker Jar. Cultuur N. I. B. U. Vorstenlanden Actions Idem ...........m. Tabak Dall Rstsvia Oude Dell Oostkust Bsnembah Union Paotflt W«basb Erie Kansas City Boutb South Rallw Ohio. Milw. Maxwell L Gr n (Met Ketting-verklarlng). Ncnunaak ter sprake gehouden om het door den aanne mer Ingevoerde stukloon afgeschaft te krijgen en nlet-grondwerkers boven 55 jaar elders werk te geven. Na aanneming van dit voorstel is het verscheidene keeren goed gegaan. Omdat voor het echte grondwerk op een gegeven monpent geen grondwerkers meer be schikbaar wgren dan die. welke al 6 weken ge werkt hadden. Is toegestaan dat 10 grondwer kers langer mochten werken; deze concessie is wel wat al te ruim toegepast, hetgeen tot on billijkheden leidde; spr. vraagt tenslotte, wan neer er klachten zijn, die gefundeerd ter kennis van het bestuur te brengen, alleen dan kunnen ze onderzocht en verbeterd worden. Hierna ontstond wederom een discussie, waar bij verachlllende grieven ter sprake kwamen betreffende een bepaalden ambtenaar van de Arbeidsbeurs Op een vraag uit de vergadering, of die ambtenaar door B en W. is aangi af Sta, om de werkverschaffing te regelen antwoordde de voorzitter ontkennend. Nadat de voorzitter hierover de discussie ge sloten had. vroeg hij den leden niet te gauw na te laten hun contributie te betalen. In bet komende seizoen zullen avonden geor ganiseerd worden, waar gesproken zal worden over de taak van de Arbeidersbeweging ten op zichte van bet gezinsleven, van het staatkundig leven, op aociaal-economlach terrein en tn de toekomst;, deze onderwerpen zullen Ingeleid worden door Rector Vis en de hoeren Spit, hoofdbestuurslld van ..St Pauius en G. v. Slingerland. Voorts zullen de te houden avonden van de Contactcommissie gratis voor de leden toegan kelijk zijn. HU hoopte, dat al deze avonden druk bezocht worden. Een der leden vroeg bet oordeel van den voorzitter over de rede van Pater Henrlcua. De voorzitter zelde deze rede niet gehoord en ook niet in haar geheel gelezen te hebber. Over Pater Henrlcua' woorden inzake deva luatie wil spr het niet hebben, al gelooft hij, dat de spreker daarbij Iets te ver is gegaan. Overigens is zijn rede een roep gsweest om meer werk en spr begrupt dan ook niet waar om de groote pers er zoo over te keer ge gaan la. De vragensteller deed hierna het voorstel, om Pater Henrlcua te troosten door hem een schrijven te zenden, waarin de afd Alkmaar haar adhaesie met zijn te Helmond uitgespro ken rede betuigt. De heer Bruinenberg zelde de rede niet ge lezen te hebben en hij veronderstelde dat dit bij de meeste aanwezigen het geval wel aou zijn. Daarom kon spr zijn stem aan deze adhaesie- betulgir.g niet geven Overigens gelooft spr. niet, dat Pater Henrlcua om dese troost ver legen U; hij zal er heuach geen alapeloose nachten van gehad hebben. Het bestuur nam vervolgens het voorstel tot adhaeslebetulging over, cat. alleen met de stem van den heer Bruinenberg tegen, werd aangenomen. Na de rondvraag, waarin enkele huishoude lijke zaken werden besproken, volgde sluiting op de gebruikelijke wijse. Van de klacht «nhterover noemt spr ds vol gende: de een mag 3x8 weken werken, de ander 6 weken; een andet heelemaal niet Verder is er verschil in loonen. naar spr meaning Is dit bet gevolg van de actto der arbeiders self, die voor het aoogenaamde zwarte werk. het zware grondwerk geschoolde ar- beiders willen zien aangewezen om contractloon te kunnen verdienen De klacht dat arbeiders boven 55 jaar niet aan den Bergerweg aan het werk komen, to niet juist; voor geschoolde grondwerkers is dit nX niet het geval. Er ontstond hierover een levendige discussie Hieruit bldek. dat de eene groep arbeider» hst de andere groep lastig maakt; de ongeschoolde arbeiders, die natuurlijk niet aan het grond werk gewend zijn, konden niet zoo hard mee ato de grondwerkers, hierdoor ontstond selectie met veractyi van loon; ook kregen de geschoolde arbeiders daardoor gelegenheid langer dan 8 weken te werken. De voorzitter vond dit achteraf niet goed gezien; er had vastgehouden moeten worden aan den stelregel: niet langer dan t weken Verder bleek, dat niet steeds arbeiders van de Arbeidsbeurs worden betrokken; en dat ar arbeiders tewerkgesteld weiden, die niet werk loos waren, doch juist van een ander werk af komen. De pennlngmeeeter, de beer H Koopmeiner*. had verschillende conferenties over deze kwestie no0^9niMkkt. I. met Ingang van 1 November 1934 op te heffen de functie van directeur van het martt- vezen. het grondbedrijf, het sportpark en den havendienst n. met Ingang van bovengenoemden datum: a. de leiding van den dienst van het markt wezen. daaronder niet begrepen de kermtoaan- gelegenheden. op te dragen aan den directeur van het gemeenteslachthuis; b. de leiding van het rpoctpark op te dragen san den directeur der plantsoenen en de be graafplaats; c. de leiding van het grondbedrijf en de ha vendienst op te dragen aan den directeur der gemeentewerken. Naar B en W voorkomt to tn verband met de bebouwing die In de laatste jaren langs den Friescheweg Is ontstaan, het oogenbllk aange broken. om ook het terrein langs den Friesche weg dat thans nog als volkstuintjes wordt ver huurd althans ten deele te bestemmen tot bouwterrein Een verkavelingsplan hebben B en W. daartoe laten opmaken Uit de daarbij ge voegde kostenberekening blijkt, dat een klo nende exploitatie van dit bouwterrein mogelljk is. Het geheele terrein is reeds In werkverschaf fing op voldoende hoogte gebracht. Voorshands kan worden volstaan met de bestemming tot bouwgrond van een 22 M breede strook, langs den Pnescheweg gelegen Hiervoor is slechts noodig het aanleggen van een trottoir langs dien weg en een rloleering. welke uitloopt in de Hoornsche vaart, waarvan de kosten op ÓOOO worden geraamd De overige grond kan dan voorloopig nog verhuurd blijven als volkstuintjes. De grond, welke op deze wijze als bouwterrein beschikbaar komt, kan volgens het verkavelings plan 30 éénsgezlnsmlddenstandswomngen bevat ten Het ligt In het voornemen om toe te staan dat deze woningen in bouwblokken van ten hoogste 6 woningen worden aaneengebouwd met een onderlinge tusachenrulmte tusschen dese blokken van 6 meter De Commissie van bijstand voor het grondbe drijf kan zich met het In exploitatie brengen van deze strook, overeenkomstig het overgelegde verkavelingsplan vereenigen en geeft In overwe ging den prijs van den bouwrijpen grond te be palen op 10 per M2., een prijs die redelijk to. B. en W. stellen voor: a. een langs den Friescheweg liggende strook grond ter breedte van 22 M te bestemmen als bouwterrein b. voor deze strook een trottoir langs den Friescheweg met daarin een rloleering. leidende naar de Hoornsche vaart aan te leggen, e. B en W voor de uitvoering van dit werk een crediet toe te staan van 5000. nader te re gelen bU suppletoire beg rooting besluit van 14 Oc tober 1931, moet de voor de bijzondere school besturen voordeellgste klassedeeler worden nomen; In dit gevel dus 34 39/104 Voor de 8L Joaephschool (gin.) geldt de klassedeeler van 1932. omdat deze nog voordeeliger to voor het schoolbestuur. Aan de hand van deze gegevens heben schoolbesturen aanspraak op vergoeding Jaarwedden of wedden van boventallige leer krachten. Burg, en Weth. stellen den Raad voor de ge vraagde vergoedingen toe te kennen Naar aanleiding van de opdracht, aan B en W verstrekt In de raadsvergadering van 13 Beptember J.1 om van bericht en raad te die nen over het rapport der commissie inzake re organisatie van gemeentediensten en -bedrij ven, hebben B en W daaromtrent allereerst gehoord de betrokken commissies van bijstand, meer In het bijzonder aangaande bet voorstel der commissie om de leiding van het grondbe drijf en den havendienst op te dragen aan den directeur der gemeentewerken, van het sport- parkbedrijf aan den directeur van den Hout en de plantsoenen en van het marktwezen hoofdzakelijk aan den directeur van het slacht huis Uit de adviezen blijkt, dat de commissie van bijstand In het algemeen accoord gaan met de voorstellen der reorganlsatie-commissie TVn sanzlen van een tweetal punten werden afwij kende meemngen naar voren gebracht en wel met betrekking tot: a. de huisvesting van het kantoor van het sportpark bedrijf en eventueel van het kantoor van de plantsoenen en van de begraafplaats; b. de leiding van de Zaterdagsochtend- en avondmarkt en de 8t. Nicolaasmarkt. Ook B en W kunnen zich in het algemeen vereenigen met de strekking van het rapport en de voorstellen der commissie, dit te eer. nu de commissie zich evenals destijds het college op het standpunt heeft gesteld, dat concentra tie practtoch alleen bij het ontstaan van vaca tures te overwegen is. In verband met de adviezen der commissies van bijstand achten B en W het gewenscht, c'snog het volgende op te merken: De voorkeur die de commissie heeft voor het Waaggebouw als kantoor voor den plantsoen dienst. de begraafplaats en het sportparkbe- drijf. kunnen B en W niet deelen Dit kantoor zou te ver liggen van het centrum der werk zaamheden ten behoeve van de drie genoemde diensten. Bovendien wenscht het jxibliek voor besprekingen betreffende de begraafplaats steeds ter plaatse de zaak tn oogenschouw te nemen Beter lijkt B. en W als kantoor in te richten daar het tegenwoordig kantoor der begraafplaats te klein s en de directeur der plantsoenen niet langer mag worden genood zaakt de administratie der plantsoenen In zijn woning te voeren de gemeentewonlng Wea- terweg nr 248. die aan de noordzijde van de sigemeene begraafplaats is gebouwd Deze wo ning is voor de administratie van de drie door den directer der plantsoenen te beheeren tak ken van dienst voldoende groot. ♦let komt B en W met de commissie van bijstand voor het marktwezen voor, dat ook de Zaterdagmorgen- en avondmarkt en de 8t. Nicolaasmarkt onder beheer moeten worden ge bracht van den directeur van het gemeente- ■slachthuls. teneinde versnippering van de mark ten te voorkomen. Het zou eenigszlns met de ccncantratlegcdachte In strijd zijn, wanneer de leiding van évu dienst. nX die van het markt wezen. over verschillende ambtenaren wordt verdeeld We', zijn B en W. met c‘e commissie van meaning, dat de kermtoaangelegenheden. die slechts in verwijderd verband staan met de bevordering der markten te Alkmaar meet eigenaardig by de politie thuis behooren, waar toe B en W. de noodlge opdracht zullen ver strekken aan den commissaris van politie. Het denkbeeld In de commissie van bijstand voor het slachthuis naar voren gebracht, om één commissie van bijstand In te stellen voor bet beheer van het slachthuis en van het markt wezen, heeft de Instemming van B en W niet. Wel aou meer samenhang tusachen de diensten van het slachthuis en het marktwezen kunnen worden bevorderd, door bü de eerstvolgende benoeming van leden der commissie van bij stand geluk dit ook steeds pleegt te geschie den bü de afaonderlüke commissies van bü- sand voor openbare werken en voor de plant soenen. Het ligt in de bedoeling der commissie, dal deze reorganisatie in geen (enkel op zicht verhooging van salarissen voor de daarbü betrokken ambtenaren ten gevolge zal hebben Eenzelfde gedachte kwam in de verschillende commissies van btlstsnd tot uiting. B. en W kunnen zich met dit denkbeeld niet vereenigen en achten het in ztrüd met de billijkheid zoowel als met hetgeen ten aanzlen van andere ambtenaren en de gegolden. Eenlge vergoeding achten zij der- werklleden In deze gemeente steeds heeft halve gerechtvaardigd, al ligt het voor de hand, dat die tot een betrekkelük gering bedrag kan worden beperkt Intusschen meenen B. en Wdat op dit punt thans noch In positieven, noch In negatieven zin een beslissing kan worden genomen. Het betreft hier het wüztgen van arbeidsvoorwaar den, waarvan de gevolgen moeten worden ge regeld na raaopleglng van de commissie voor georganiseerd overleg, terwül ook het advies zal moeten worden Ingewonnen van de ver eeniging van hcogere gemeente-ambtenaren. B. en W. stellen den Raad voor, hen machtigen, deze adviezen In te winnen Burgemeester en Wethouders geven der. Raad in overweging het rapport der commissie in take reorganlratie van gemeentediensten en -bedrüven met inachtneming van enkele wij zigingen te aanvaarden, de noodlge wüziglngen aan te brengen In de betreffende verordenin gen en'Me voorgestelde regeling te doen Ingaan op 1 November SS. B. en W. stellen voor: Onder voorbehoud van het verkrügen van de minlsterteele goedkeuring bieden B. en W. den Raad de volgende voordrachten aan ter benoe ming van tüdelüke leeraren aan de Gemeente- lüke Avondschool voor lager nüverheldsonder- WÜS voor den duur vaij den cursus 19341935. 1. voor bouwkundig teekenen. de heeren A. Rauwerda en R Rauwerda, belden leeraren aan de Ambachtsschool alhier, en H. Tauber, wo nende te Oudorp, die ook reeds den vorigen cursus werkzaam waren; 2. voor werktulgkundig- dc heeren J. Jongens en J. Wiegers, beiden leeraren aan de Ambachtsschool alhier, van wie de eerste ook reeds dgn vorigen cursus werk zaam was; 3. voor electro-technlek en electro-technlsch teekenen. den heer G. Vtoschera. leeraar aan de Ambachtsschool alhier, die ook reeds den vo rigen cursus werkzaam was; 4. voor stoomwerktuigkunde en motorenken- nes. den heer D. W Abetokamp alhier die reeds als vast leeraar aan deze school to verbonden; 5. voor vaktheorle zetten en voor vak theorie drukken aan den typografencursus, reap de heeren P. A. de Munck te Amsterdam en P. Schutte te Amstelveen; 6 voor hand- en decoratief teekenen één van de beide hierna genoemde personen: D Nap. wonende alhier; J F Kuijper. wonende te Amsterdam. I. N. Mln. 8 punten; 2. J. Ravenstéin 3 pun ten; 3 Jac. Stroet 3 punten. De zilveren lauwertak, waarom door alle klassen werd gereden, werd gewonnen door den A-klasser P Hoogland met 25 punten: 3e. J. Pronk. A klasser met 24 punten, 3e J. Schenk, B klasser met 24 punten. De tube-band verreden onder de nieuwe leden werd gewonnen door O. Groenewoud Kramer, met 30 punten, gevolgd door J. Groot met 29 punten. J. Groot reed den laatsten dag een bijzonder goeden wedstrijd. Enkele renners* waarvan de kansen In de eerste wedstrüden zeer goed stonden, kwamen In de latere wedstrüden door pech en kleine ongelukken achterop.. Stoatoleeningen 4 Neden 1934 4% 1916 8 Gert 3% Oert 4% Indli mi 4 1934 O 6% 91 Toungleen 1880 II 23% Baak» Amsterd Bank Koloni&to Bank g< tndiacha Bank Osrt. Handel-MJJ. Unilever Salvé Delft Alg. Kunstzijde Van Barkers Pak Nieuwe Philips Ned. Fwd 1 taéwste. Wtat—lsaé Anaconda Bethlehem Stoei Kennscott U. S. Steel 0* S, Laatbev Intern Nlcksl Stand. Brands MtJnbeww Boeten Mijnbouw Alg. Exploratie Redjang Lsbong Fsirolewa* Eon. Oüe Gaboee Perlak J van OIngezetene van Blootdorp een zg. polderjongen had zich In Juli JJ. terwül hü logeerde tn een zg keet tot tweemaal toe ver grepen aan het geld van zün medearbeiders De eerste maal pikte hü een portemonnaie met f 15 in. De tweede maal verkocht hü dit kunstje nogmaals en maakte een portemon naie. inhoudende ruim f 7 buit. Dese arbeider werd veroordeeld tot 3 maan den gevangenisstraf.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 12