ONS BIzAkD JOEGOSLAVIË HERDENKT ZIJN Het van Afscheid Kardinaal-Legaat de Congresstad Wlada Georgief pleegde den aanslag 1 I I I 1 VERMOORDEN KONING heden nieuws van Mevr. Stoll in vrijheid THABOR-UREN VOORBIJ VADERLANDSCH FRONT IN SPANJE? KLEEDERDRACHTEN Ellende in Japan HIJ ZOU 30 MOORDEN OP ZIJN GEWETEN HEBBEN DE BAROMETER Dit nummer bestaat uit TIEN BLADZIJDEN VEREEN IG DE KATHOLIEKE PERS Ontvoerders bekend? en Om de Alexanderfilm Emigranten te Praag Nog geen dooden te betreuren Tweede en derde Inter nationale 7* Na de typhoon op de Philippynen Rechtsche bladen wekken alle wel- denkenden op tot het tluiten van een afweerfront Doodstraf weer inge voerd Ondank» de ruwe wyze, waarop zij door de ontvoerder» i» behandeld, maakt zy het goed Tallooze bloemen van binnen- buitenland liggen in het ko- ningtpalei» opgettapeld Het instortingsongeluk in Kattowitz Ruim 200.000 tchoolkinderen ondervoed Wyziging van het asyl-recht geëiecht Niets bewezen tegen Hongarije NORTH DONDERDAG 18 OCTOBER 1934 Radioboodschap aan Argentinië „Euchari»ti»che pelgrim» dalen cd in de vlakte en den »tryd van het leven” Hulde buitenlandsche delegaties Geen eenheidsfront tot steunver- leening aan Spaansche socialisten ADVERTENTIEPRIJZEN Per lossen regel 20c., ingez. med. 40c. p. regel; idem op pag. één 55 c. p. regel Bij contract sterk verlaagde prijzen Voor de kleine annonces Omroepers zie de rubriek - Telefoonnummer 433 STATE altijd Het pa»»en-raad»el In diplomatieke kringen wordt druk geconfereerd over de politieke gevolgen van den moordaantlag JCH. LAUWERS PAYGLOP 3 ALKMAAR BUIKBANDEN Z1EKENFONDSLEVERANC1ER NOORD-HOLLANDSCH DAGBLAD gearres- o o Stand op Donderdag 1 uur vJB.: KL1 Vange otanU: 75M garüe men en we- gast- Amerikaaiuch vliegtuig, dat de Alexander-fUm wilde afhalen, verongelukt. Een doode. alleen God zou hierover kunnen richten, aldus het blad. KATTOWITZ. 17 Oct. (V. D.) De toestand der werkloozen. die bü het Instortingsongeluk bij de kathedraal te Kattowitz gewond zijn, is bevredigend. Er is een lichte verbetering in den toestand der zwaargewonden Ingetreden. Men hoopt hen in het leven te kunnen houden. Er zijn thans nog 88 patiënten in het ziekenhuis De beide architecten, die onmlddellljk na de ramp in arrest werden gesteld, zijn weer op vrije voeten gesteld. Ruim 200.000 Japanache schoolkinderen onder voed. e Twee mannen te Rotterdam aangehouden, die waardelooie Sweepstake-loten verkochten. De stoomboot „Paul Kruger” in zinkenden toe stand te Kampen binnengebracht. Opheffing van eenige lokaalspoor- en tramwe gen. ACHT EN TWINTIGSTE JAARGANG No. 16 Doodstraf in Spanje weer ingevoerd. Rechtsche bladen voor een eenheidsfront van alle wélden- kende Spanjaarden. I De verhooging der uitkeeringen aan oud-gepen- sionneerde militairen en bet Miteigeningemt. werp voor het xjjkanaal naar Almelo door de Tweede Kamer aanvaard. Eenige experts zullen Minister Steenberghe ver gezellen naar de conferentie van de Goudblok- landen. MADRID, 17 Oct. (Reuter) Het Staatsb publiceert heden de wet, waarbij in Spanje doodstraf weer wordt ingesteld voor socJ aanslagen, waarbij gebruik wordt gemaakt i bommen, alsmede voor gewapenderhand uit voerde aanvallen, welke den dood of ernst verwondingen ten gevolge hebben. De wet wo morgen van kracht. NEW-YORK, 17 Oct. (V.D.). Een klankftlm- maatschappij had vanuit New-York een water vliegtuig het stoomschip Washington” dat zich nog op ongeveer 900 KM van New-York be vond, tegemoet gezonden, teneinde opnamen van den moordaanslag te Marseille zoo snel mogelijk naar New-York te halen Het vlieg tuig deed verscheidene pogingen om naast het stoomschip, dat was gaan stilliggen, op het tot in alle bijzonderheden gepubliceerd worden, 'water neer te dalen. Tenslotte sloeg het om. Een mecanicien ver dronk. Een reddingsboot van de „Washington” slaagde er in de overige vier inzittenden aan boord te nemen. MADRID, 17 Oct. (Reuter) Het rechtsche blad „Informaciones” noodigt allen, die nog fat soenlijk denken, uit om zich onder ae leus: „Het Vaderland boven alles” te vereenigen an een aaneengesloten front te vormen tegen ae socialistische internationale, tegen de vrijmet selarij, tegen het goud van Sovjet-Rusland, te gen het separatisme en tegen het verraad. Allen, of zij rechts dan wel links georiënteera zijn, monarchisten zoowel als republikeinse, werkgevers zoowel als werknemers, worden uit- genoodigd zich tot heil van het vaderlana te vereenigen. Op indrukwekkende wijze worden de afschuwelijke gevolg envan het verraad en van den bolsjewisttschen chaos geschilderd. Verder worden geruchten gepubliceerd, volgens welke te Sama de Langreo (Asturië) aoor de opstandelingen allerlei terreurdaden zijn ge pleegd en geestelijken en nonnen zijn vermoord. ,La Naclon” elscht. dat alle wandaden en gruwelen, die de opstandelingen in Astune hebben gepleegd, en waarvan grijsaards, vrou wen en kinderen het slachtoffer zijn geworden, TOKIO, 17 Oct. (V. D.) Als een bewijs voor de ontzaglijke ellende, die in Noord-Japan is ontstaan tengevolge van de vernieling der oogsten door zware regenstormen en taifoens, meldt de Nltsjl Nitsji Sjimboen, dat ruim 200.000 schoolkinderen in de getroffen gebieden lijden aan ondervoeding. Onmiddellüke hulp maatregelen zün dringend noodzakelijk, doch de gemeentelijke en plaatselijke organen be schikken niet over de noodlge financieele mid delen. hetgeen weer in verband staat met de groote daling in de algemeene Inkomsten door de verarming der boeren. De Prawda publiceert blzonderheden uit het leven van Georgief. Het blad doet ook mede- deelingen over den persoon van den vertrou wensman, die heft eerste den werkelijken naam van den moordenaar heeft vastgesteld. Volgens deze mededeelingen was Georgief een aanhanger van den Macedonischen leider Mlchallof. Hü was een der beste pistoolschot ten van het land en stond bekend als gewillig en getrouw werktuig van zjjn leider. Hoewe. slechts bewezen kon worden, dat hij in Bul- twee moorden heeft gepleegd, geloot'. toch, dat hü In het geheel ongeveer 30 blad voegt hier aan toe, dat alle beschul digingen tegen Hongarije tot dusver on controleerbare geruchten gebleken zijn. Kalemen blijkt identiek te zijn met den Mace donischen terrorist Wind* Georgief. In diploma tieke kringen "wordt druk geconfereerd over de politieke gevolgen ran den aanslag. De te Louisville ontvoerde mevrouw Stoll is door rechercheurs opgespoord. Vermoedelijke da ders zijn aan de politie bekend. Geen eenheidsfront der 2de en 3de Internatio nale tot steunverleening aan Spaansche marxis ten. Joego-Slavië herdenkt zijn vermoorden konlng. Tallooze bloemen stapelen zich op. BUENOS AIRES, 16 Oct. (Middernacht). Het vertrek van den kardinaal-legaat is een nieuwe triomf geworden, welke bijna de grootsche aankomst evenaarde. Den laatsten dag van Zijn verblijf te Buenos Aires bracht de kardinaal-legaat een bezoek aan het aartsbisschoppelijk pa leis, waar de leiders der katholieke veree- nigingen en het congres-cOmité aan Hem werden voorgesteld. De kardinaal-legaat dankte allen voor hun aandeel in de schit terende organisatie van het congres. Des middags bracht de kardinaal-legaat met de pauselijke missie In het regeerings- paleis een afscheidsbezoek aan den presi dent en woonde om vijf uur een thee bij, welke gravin. Olvear, een der groote be schermsters der katholieke weldadigheids- vereenigingen in Buenos Aires, te Zijner eer gaf. Daarna keerde de legaat naar Zijn paleis terug, waar tegen zes uur de president, ge neraal Jus to met de ministers verscheen om Hem af te halen. Alvorens het paleis te verlaten heeft de kardinaal een radiobood schap gericht aan het Argentijnsche volk, welke door alle zenders werd uitgezonden. De tekst hiervan luidt: pDe Thabor-uren van het Eucharistisch Congres zijn voorbij. De tenten van het ze genrijke kamp, dat de vertegenwoordiger der katholieke wereld in de schaduw van het tabernakel van Palermo had opgebouwd, worden afgebroken. De Eucharistische pelgrims dalen af van den berg des Heeren naar de vlakte en den strijd van het dagelljksch leven om foor Bet aanschijn der gansche wereld te toonen, dat de biddende Kerk in zichzelf de kracht gevoelt om een strijdende Kerk te zijn In den geest van den Zaligmaker- De vlammen van liefde en geloofsvuur, 1 die in alle deelnemers gedurende dien grootschen avondmaaltijd voor het Sacra ment zijn ontbrand, laaien voort In alle harten, zooals In die van de leerlingen van Emmaus, nadat zij den Heer herkenden in I het breken des broods- - De genade van Qgje -dagen zal voor allen i een teerspijze zijn, een geestelijk manna op den weg door de woestijn van het leven 1 tot aan het gelukkige oogenblik, waarop de horizont der e^iwigheid voor allen op doemt. Het uur van afscheid slaat. Ik bestijg opnieuw het trotsche schip, dat mij moet terugbrengen naar de Eeuwige Stad aan de voeten van Christus’ plaats- bekïeeder. Die mij heeft gezonden. Ik ben fier en gelukkig aan de treden van Zijn troon verslag uit te kunnen brengen van het groote en majestueuze, dat ik in deze dagen heb mogen zien en beleven op Argentijnschen bodem. Aan allen, die het geluk mochten sma ken, persoonlijk deel te nemen aan deze plechtigheden en in het bijzonder aan de moeders, de zieken, de armen en gebrekkl- gen, die allen van verre in geestelijke aan bidding hebben kunnen neerknielen voor het wereldaltaar van Palermo, en hun ge bed vereenigden met het onze, zend Ik uit den grond van Mijn hart Mijn dank bare groeten en den apostolischen zegen. De genade van Onzen Heer Jesus Chris tus zij altijd met u”. De «toet, waarmede de Kardinaal-Le- gaat naar de haven reed, was ongeveer de selfde als bij de aankomst; alleen ontbra ken de kardinalen Verdier en Leme. PRAAG, 17 Oct. (Reuter). Na een nauw keurig onderzoek te hebben ingesteid naar de politieke emigranten uit de Bolkamanden gaat de politie te Praag er thans toe over, cjo- tröle uit te oefenen op de Duitsche en Ooeten- rjjksche emigranten, aldus meldt de Tsjechlsch- agrarische „Necer”. Te Praag wonen op het ogenblik 2.4OC Dult- sche emigranten en ongeveer 300 vroegere Schutzbund-leden. Het is waar, udus merkt het blad op, dat aan een groot deel van desa vluchtelingen het asylrecht niet can worcen ontzegd. Men heeft echter geconstateerd, nat de emigranten zich bezighielden met ae ver spreiding en de vervaardiging van communis tische en pomographlsche lectuur. Nog onlangs Is. te Kaschau een door emigranten opgericote Illegale drukkerij gesloten. Het blad van de partij van der. minister president elscht tenslotte, dat het asylrecht onverwijld wordt hervormd In dien on, dat aan emigranten Iedere mogelijkheid wordt mt- nomen, de openbare orde te verstoren. opoat de goede betrekkingen met de nabuurstaien niet In gevaar worden gebracht. De behandeling van de strafzaak-Onnea is nit- gesteld; de juiste datum is neg niet bepaal 1. Raad voor de Scheepvaart bestond Dinsdag 25 jaar; geen feestelijke herdenking. Mr. J. Limburg is benoemd tot lid van de com missie tot bestudeering van bet wapenembargo. Verdachte van Inbraken in het Gooi tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld. Werkloosheid in de laatste week van September iets verminderd. De „Oeuvre” bevat heden een artikel waarin stelling genomen wordt tegen die kringen, welke den aanslag te Marseille als voorwendsel gebruiken om zonder tastbare bewijzen, zekere landen van medeplichtig heid te beschuldigen. Men bedreigt op de lichtvaardigste wijze, aldus het blad, den Europeeschen vrede, als men Hongarije beschuldigt en daarmede de openbare mee- nlng In Joego-Slavië tegen dit land ophitst en tegelijkertijd Italië dwingt de züde van Hongarije te kiezen, terwijl juist Mussolini toenadering tot Joego-Slavle weoscht. Het Verandering van de Staatsloterij. Storm en regenbuien op see. Te Tilburg heeft de heer A. C. de Brujjn, Eerste Kamerlid en voorzitter van het R. K. Werklie denverbond, gesproken over ,Jtri beroep van de Katholieke Arbeidersbeweging op de Regeering". Te Heerlen is een Joego-Slavisch student arresteerd, die hier met een vaischen vertoefde. MANILLA, 17 Oct. (V.D.). Voor zoover be kend is zijn tengevolge van den typhoon, die gedurende 36 uur Manilla en omgeving heeft geteisterd, tien personen om het leven gekomen, onder wie een Amerikaan, wiens Identiteit nog niet Is vastgesteld. De materleele schade Is zeer groot. Volg-ns berichten uit de provincie Bulacan zouden daar tienduizend personen dakloos zijn. Te Bocawe, Blgaa, Marllao, Meycawayan Polo en Malolos zijn meer dan tweeduizend hulzen door den storm vernield en voor zoover zij van licht materiaal waren opgetrokken, soms let terlijk weggeblazen. Ook te Calcoocan en Malabon zijn meer dan tweeduizend personen dakloos. Zoodra het noodweer bedaard was, hebben de autoriteiten de noodlge maatregelen tot hulpverleenlng genomen. MANILLA, 17 Oct. (Reuter) Volgens niet- offlcieele statistieken zijn bij de typhoon 41 per sonen om het leven gekomen, terwül bet aantal dakloosen 55.000 sou bedragen. I ®O6D De menigte, die wederom honderd dui zenden telde, bereidde den kardinaal langs den 7 K. M. langen weg een grootsch af scheid en bedekte de koets van den Legaat met een dichten regen van bloemen. Bij de haven Inspecteerde de kardinaal de eere-compagnie der marlne-kadetten en ging aan boord, terwijl de muziek de Pau selijke hymne en het Argentijnsche volks lied speelde. Aan boord van de „Conté Grande” nam de Kardinaal-Legaat een laatst hartelijk afscheid van den President en sprak door de radio nog enkele woorden van zegen over de bestuurders en het volk van Ar gentinië. Na nogmaals aan alle kerkelijke reldlijke autoriteiten en aan Zijn vrouw dank te hebben betuigd, trok de Kar dinaal zich terug In Zijn appartementen. Het bevlagde en geïllumineerde schip voer om 10 uur de haven uit onder gehuil van de sirenen en het gelui der klokken Tot aan den zes en dertlgsten mijl werd het door de Argentijnsche oorlogsschepen geëscorteerd. LOUISVILLE (Kentucky), 17 October (R< ter) Mevrouw Stoll, de echtgenoote van e rijken zakenman, die ongeveer een week ge den was ontvoerd. Is door rech^Byurs van Federale Politie in de nabijheid iH^&ottsb< (Indiana) In een auto aangetroffen. BUDAPEST, 17 Oct. (Reuter). Het raadsel achtige» geval *an den bij den moordenaar van Marseille gevonden Tsjecho-Slowaakschen pas wordt door een nieuwe offlcieele mededeeling van het Tsjecho-Slcwaaksche gezantschap te Boedapest nog raadselachtiger. Volgens deze mededeeling hebben er drie op naam van Anna Majerski gestelde passen met het nummer 185745 bestaan. De Tsjecho-Slowaaksche gezant deelt mede, dat zoowel de in 1933 aan Anna Majerski uit gereikte pas. alsook haar reeds vroeger verloo- pen pas. in het archief van het gezantschap alhier werden geregistreerd. Van Hongaarsche zijde wordt In dit verband nog medegedeeld, dat de laatste pas van Anna Majerski den dag na den aanslag nog In haar bezit was. Op 10 October, dus nauwelijks 24 uur na den aanslag, is Anna Majerski in haar wo ning bezocht door een ambtenaar van het Tsje- choSlowaaksche gezantschap, die haar den pas heeft afgenomeM Er bestaan derhalve op het oogenblik drie Tsjecho-Slowaaksche passen met hetzelfde nummer en met denzelfden naam. Twee hiervan bevinden zich In het archief van het gezantschap alhier en de derde werd bij den gedooden koningsmoordenaar gevonden. De ..Pester Lloyd” stelt de vraag, waarom het Tsjecho-Slowaaksche gezantschap het noodle achtte, zoo direct na den aanslag door een amb tenaar den pas van Anna Mjerskl te laten In trekken. Zeker Is het volgens het blad, dat dit niet het werk is van Hongaarsche handen, en dat de oplossing van het raadsel geheel aan Tsjecho- Slowaaksche zijde moet worden gezocht Voorts zal het kabinet op de hoogte gesteld v.orden van de telegrafische mededeelingen van den Brltschen gezant te Belgrado. In dit verband kan er op gewezen worden, dat de Joego-Slavlsche gezant te Londen, die gisteren uit Parijs te Londen teruggekeerd was, in den namiddag een bezoek bracht aan bet Foreign Office en dat kort daarop Sir John Simon een bespreking had met minister-presi dent MacDonald, om, naar verluidt, den toe stand in Zuid-Oost-Europa te bespreken. Volgens de „Star” zal de nieuwe Fransche minister van buitenlandsche zaken Laval spoe dig een bezoek aan Londen brengen. schen langs de baar van den konlng getrokken. In het oude koningspaleis, waar Alexander I ligt opgebaard, zijn slechts enkele vertrekken voor den president der Fransche republ'ek vrijgehouden. Alle overige zijn vol bloemen- gaven. Daaronder bevinden zich de prachtigste kransen en tullen uit het buitenland naast de eenvoudige veldbouquetten en kransen uit de kleine en kleinste dorpen. Te middernacht zal de kist in de Grleksch- katholleke kathedraal worden gebracht, van waar uit Donderdagmorgen na een plechtige godsdienstoefening de rouwstoet zaï aanvang“n. Te Belgrado vertoeven (hans president Le brun. konlng Carol van Roemenië en konlng Boris van Bulgarije. Engeland Is verteger.wocr- dlgd door prins George. Italië door den netog van Spoleto. Tsjecho-Slowakije wor^t ver tegenwoordigd door minister-president Ma:y- petr en BenesJ. Inmiddels is ook Goering als vertegenwoordiger van den Führer Hitler aan gekomen. Ook de staten van het Balhanblck hebben hun ministers van Buitenlandsche Za ken en voor een deel ook de ministers van Oorlog naar Belgrado gezonden. Frankrijk Is behalve door Lebrun nog door drie ministers vertegenwoordigd. Op bet hoofdpostkantoor van Belgrado r'Jn tot 13 uur hedenmiddag ruim 30.000 telegra fische betuigingen van deelneming uit binnen- en buitenland ontvangen. Woensdagmiddag om 2 uur brachten de bui tenlandsche delegaties een gemeenschappelijke hulde bij het stoffelijk overschot. Voorafgegaan door Fransche detachementen Infanterie en mariniers bracht president Lebrun als eerste een zwijgenden groet bij de koninklijke baar. De Fransche escadrilles zijn te Zagreb aan gekomen. BUREAUX: HOF 6, ALKMAAR Tebfoon Administratie 433" Radactie 633 ABONNEMENTSPRIJS. Per kwartaal voor Alkmaar I Z— Voor buiten Alkmaar 2.85 Met geïllustreerd Zondagsblad f 0.60 hooger Dagblad uitgegeven door de N.V. Drukkerij De Spaarnested - Haarlem Zü werd, terstond naar haar familie te Louis vllle teruggebracht. Ondanks de ruwe wijzt waarop zij door haar ontvoerders behandeld 11 maakt Mevrouw Stoll het goed. Toen de rechercheurs haar In den auto von den, was zü in gezelschap van een zekere me vrouw Robinson en een dominee met zün echt genoote uit Indianapolis. De beide laatsten zouden aan de ontvoering onschuldig zün. Daarentegen kon men bewij zen. dat mevrouw Robinson bankbiljetten bad uitgegeven, welke afkomstig waren van het be taalde losgeld van 50.000 dollar. Mevrouw Robinson werd daarop teerd. Als hoofddader verdenkt men haar man. den 27-Jarigen Thomas H. Robinson, die vroeger geruimen tijd in een verbeteringsgesticht heeft doorgebracht. Totdusver heeft men hem echter nog niet kunnen vinden. Het grootste deel van den los prijs is teruggevonden. Uit het schrüven van de ontvoerders, waarin het loegeld geëischt wordt en dat thans door de politie gepubliceerd is. blükt dat de daders communistische denkbeelden waren toegedaan BELGRADO, 17 Oct. Volgens uit Marseille op het commissariaat van politie te Belgrado ontvangen berich ten, is thans, naar verluidt, ondubbel zinnig vastgesteld, dat Wlada Geor gief, alias Kalemen, Bulgaarsch onder daan, de pleger van den aanslag is. Behalve de vingerafdrukken wordt ook door andere blzonderheden de identiteit bevestigd, o.m. de tatoueerin- gen en de volledige persoonsbeschrij ving. BELGRADO, 17 Oct. Heden, den dag vóór de teraardebestelling van konlng Alexander L rün groote massa’s menschen deels per trein deels te voet naar de Joego-Slavlsche hoofdstad ge komen. Vooral sterk zün de boeren in hun verschillende nationale costumes Vertegenwoor digd. Men ziet Montenegrünen met hun rijk versierde kleederdrachten, Dalmatiërs met hun zwart-roode kappen. Kroaten met hun breede linnen broeken. Turken met rooden fes Mo- hammedaansche priesters en MeKka-pelgnms met witte doeken om hun hoofdbeaekkmg ge wikkeld en Bosnlërs met bloedrooae tulband evenals Zuid-8erven met breede, Tjkve^slerde sjerpen. Ondanks den fünen regen, die ononderbroken neersuizelt, staan de menschen in dikke rijen, die kilometers ver de voorstad Inreiken, om langs de baar van den konlng te kannen trek ken. Sterk vertegenwoordigd zün ook de bui tenlandsche militaire delegaties, die groepsge wijze door de straten trekken. De tukkers wer ken dag en nacht om de vële gaster, van brood te voorzien. Vanmiddag waren 300.000 men- M08KOU, 17 October. Officieus wordt medegedeeld, dat de onderhandelaars der Twee de Internationale de voorstellen der Derde Internationale voor een gemeenschappelük front tot steunverleenlng aan de socialisten In Spanje van de hand hebben gewezen. Zü motiveerden hun weigering met de mede deeling, dat zü den polltieken toestand in Spanje geheel anders beoordeelen dan de ver tegenwoordigers der Communistische Interna- tionale. Het Grleksche regeerlngsblad Vradyne publi ceert in een extra-editle het bericht, dat een vooraanstaand man te Athene naar aanleiding van den moord op konlng Alexander te Mar seille de politie van Piraeus mededeelingen heeft verstrekt. De man heeft verklaard, dat een maand ge leden uit Zagreb te Athene Is aangekomen een vrouw, zekere Harenga Kalemen, die door hem gehuisvest Is. Zü heeft veerden dagen lang te Athene evrtoefd en verklaard in het buitenland een broer te hebben, Peter Kalemen. De mededeelingen, welke de vrouw heeft ge daan, waren op den moordenaar van toepas sing. Het blad meldt voorts, dat de man, die de Inlichtingen heeft verstrekt, de foto en de cor respondentie van de vrouw ter beschikking van de politie heeft gesteld, die de Inlichtingen heeft doorgegeven aan de politie van Belgrado De vrouw Is van Athene naar Marseille ge réisd. Het schünt dat dit dezelfde vrouw Is als die te Alx de moordenaars heeft ontmoet en geld en wapens heeft verstrekt. Te Athene heeft de vrouw In ieder geval op grooten voet geleefd. Volgens de „News Chronicle” wordt verwacht, dat het Engelsche kabinet in de wekelüksche zitting die heden gehouden wordt, kennis zaj nemen van een uitvoerig rapport opgësteld door Sir John Simon over de diplomatieke gevolgen van den moord te Marseille. opdat leder uit deze marxistische wandaden leering kan trekken. De door ae wet bepaalde straffen zouden voor de gruweldaden nooit voldoende kunnen zuti. personen heeft gedood. Niettemin kan niet «ftirden verondersteld, dat hü zelfstandig den moordaanslag van Marseille kan hebben geor ganiseerd. Veeleer valt de verdenking den aanslag te hebben georganiseerd op een zekeren Cyrill Drangoch, die door Mlchallof Werd gebruikt als bultenlandsch koerier. Van dezen weet men sedert eenlgen tüd niet, waar hü zich ophoudt

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 1