Het zestig-millioen-plan F de Ziektewet Wijziging van Twéé flacons r Zoo naar? m ZUIVER TECHNISCHE HERZIENING HET WEER OP ZONDAG VRIJDAG 19 OCTOBER 1934 En de werkloosheid Brand bij wegenaanleg SCHIP LEK GEVAREN MEISJE DOODGEREDEN TWEE KINDEREN G D SPOORWEG GOUDA—ALPHEN TWEEDE KAMER 500 arrestaties Audiëntie NEOERL. EABRIKAAT SINDS 1830 Moordaanslag op zijn meisje Verduistering 18.000 gulden Uitbreiding verkoop- gelegenheid Het begrootingsdebat begint 6 November BURGEMEBSTER F. H. VAN KEMPEN PAARDEN- EN VEEVERVOER BIJ DE SPOORWEGEN NA HET EUCHARISTISCH CONGRES I Jongste broer moest „verdrinken” LEK IN „VERTROUWEN” voorden prijs van één NAJAARSM1L1TARY TE BREDA AKKER.CACHETS Zaak zal later voortgezet worden uit c Zal de minuter ingrypen? verklaarde. 4 met Minister Slotemkker de Bruine B Drie jaar tegen ontrouw kassier geëischt Roekelooze chauffeur staat te Breda terecht Voorloopig geen uitzicht op een rustigen toestand Verschillende Kamerleden hebben pogingen door middel van amendementen de De soclaal-democraat KUPERS ten lijnen behoeve trok de Katholieke afgevaardigde KUI PER een minder goed geformuleerd amende- beleid gewied kon worden onder het nogal we lige onkruid. 9 ter ambtsjubileum Donderdagmorgen is by den dijk van Hoede- kenskerke aan den grond geloopen het 120 ton groote motorschip „Vertrouwen" uit Dlnteloord. schipper F. Kamp. Het schip, dat geladen is met pootaardappelen, was op weg naar Alein. De boot is bij hoag water weer vlot gekomen, doch het bleek, dat er een lek was ontstaan. De „Vertrouwen" Is blnnengeloopen in de ha ven van Hoedekenskerke, waar de reparatie zal geschieden. Donderdagmldag is bij het uitgaan van de school aan den Kulpersweg te Buitenpost het ongeveer tienjarig dochtertje van de fam. Dei- boer door een vrachtauto overreden en op slaj gedood. SCTUCU.H Z. H. Exc. de Bisschop van Haarlem zal de volgende week Woensdag géén audiëntie var- leenen. De procureur-generaal requlreerde ging van bet vonnis. Het Amsterdamsche Gerechtshof heeft thans Interlocutoir vonnis gewezen en bepaalde, dat op 23 October as het getulgen-verhoor dat naar 's Hofs oordeel niet volledig was zal worden voortgezet. Dan zal alsnog de broer van verdachte worden geboord. chlater, maar anderzijds is het gepleegde feit zeer ernstig. Hij elschte daarom een gevange nisstraf van drie jaar en een voorwaardelijke ter beschikkingstelling der regeering met een proeftijd van drie jaar. Mr. van Zlnnlcq Bergmann pleitte een lage re straf. werk fond Den Haag, 18 October 1934. De Kamer had er beden weer een vaartje tn. zy aanvaardde zonder hoofdeljjke stem ming de wet ter bescherming van school kinderen tegen t.b.c.-besmettlng, eveneens zag zy van hoofdelljke stemming af. toen beslist moest worden over de motie-KriJ- ger, welke zoo spoedig mogeiyk doortrek king naar Almelo vraagt van het nieuwe kanaal tusschen het kanaal ZutphenEn schede en den weg AlmeloWierden. zij gaf geen kik, toen de president den spreek tijd bij de Algemeene Beschouwingen over de Rljksbegrooting maar vast kras beperkte, zy toonde ook geen behoefte aan algemeene beschouwingen over het groote ontwerp tot herziening van dc Ziektewet. Dit brengt een zeer groot aantal wij zigingen, welke tijdens de nu bijna vijfjarige dezer wet noodig zijn gebleken. ment In zag een door zijn vriend Drop ver dedigd amendement overgenomen, waardoor thans de provlslereizlger óók onder de Zlekte- w^ vallen zal, mits hij slechts In dienst van ééne onderneming werkt en geen bijkomstige bezigheden heeft. Woensdag begon te Breda de najaars-military, bestaande uit dressuurproeven en en een uithoudingsproefDeze laatste bestond o-m. uit een wegparcours over 5 KM., een steeple van 10 KM., een wegparcours van 15 KM., een cross-country over 6200 M. en 2000 M. vlak- Luitenant Steen kamp op Arkansas tijdens 't wegparcours De eindstemming over deze technische her ziening van de Ziektewet zal op Woensdag 7 November plaats hebben. Op den Dinsdag, daar aan voorafgaande, komt de Kamer weder bij een voor de zware begrootingscampagne, tijdens welke iedere week twee avond- (en nacht-) vergaderingen zullen gehouden worden. voor ge- den van op- De verdediger, Mr. A. W. Rasse rs, achtte het vaststaand, dat zijn cliënt niet overdreven hard had gereden en toch van zijn plaats afschoof. Geen grove schuld van zijn cliënt bewezen ach ten^ bepleitte hjj vrijspraak, subsidiair een voorwaardelljke veroordeellng. Uitspraak 1 November. Drie jaar gevangenisstraf geëischt Donderdagmorgen had zich voor de Bossche rechtbank te verantwoorden de chauffeur van den Stadsverkeersdienst P. G. v. A. te Eindho ven, ter zake, dat hy getracht heeft 21 Mel 11. te Eindhoven mej. C. van het leven te berooven. na daartoe in kalm overleg en rijp beraad het plan te hebben opgevat uit een revolver een schot op haar te lossen. Het meisje werd evenwel niet getroffen. Rampokterreur in *t Madioensche ten einde .technische 1 ontwerp bi 8OERABAJA. 18 Oct. (Aneta) In verband 'Bjglngen, met de rampokterreur In het Madioensche, 'practykdë welke thans bedwongen kan worden geacht, valt nog mede te deelen. dat In totaal 500 personen verschillet «tin gearresteerd, onder wie alle hoof didders./I gedaan, om wet voortaan nóg beter te doen binden. De meeste dier pogingen strandden echter. Minis ter SLOTEMAKER. uit wiens vorige ambts periode de Ziektewet stamt, is op dit terrein zeer goed thuis. En bovendien had hl) van zijn recht krachtens art. 95 der Grondwet gebruik gemaakt, om zich In de Kamer te doen bij staan door zijn hoofd-ambtenaar mr. H. Groe- neveld, expert op het gebied der sociale ver zekering. Verschillende gemeenteraden, (os. Den Haag en Amsterdam), hebben van de wijzigingen in de Winkelsluitingswet gebruik gemaakt om ver lenging van de verkoopgelegenheid op Zondag toe te staan aan de winkeliers, die fruit, vlsch, banket enz. verkoopen. „Het Volk" verneemt nu. dat men op het de partement van blnnenlandsche zaken er toe neigt, deze besluiten te laten vernietigen, omdat men van oordeel is, dat de „beduidende meer derheid van belanghebbenden", die zich vol gens de interpretatie, welke de minister aan de wet geeft, vóór deze verlenging zou moeten hebben uitgesproken, meestentijds niet verkre gen Is. De pogingen van de Amsterdamsche slijters om door bemiddeling van de regeering uitbrei ding van verkoopgelegenheid te verkrijgen, die hun door den gemeenteraad geweigerd Is, vin den op het departement geen steun. huis zoowat geSel ingedrukt, doch ook de dood van twee kinderen viel te betreuren. De 4- Jarlge Cornells L. werd dood onder het puin uitgehaald, terwijl haar zusje P. L. een paar uur later aan de bekomen verwondingen overleed. Naar aanleiding van een door een deskundige uitgebracht en ter zitting nader toegelicht rap port achte de Officier bewezen dat N. de bocht met te groote snelheid had genomen. Al zou daarbij zijn voet op een verkeerd pedaal zijn terecht gekomen, zulks maakt zijn schuld niet minder. Noch in verdachte’s gunstig verleden, noch in zijn goed gedrag na het ongeluk kon 3» Officier aanleiding vinden clement te zijn. Wie op een dergelijke manier roekeloos en on voorzichtig rijdt moet hiervan ook de conse quenties dragen, aldus spr„ waarom de Officier drie maanden gevangenisstraf tegen N. elschte. benevens diens intrekking van zijn rijbewijs voor den tijd van één jaar. Indische leeningen Zonder debat en zonder hoofdelljke stemming aanvaardde de Kamer aan het slot der verga - dering nog de machtiging tot het aangaan van leeningen ten laste van Indlë tot een bedrag van ten hoogste 250.000.000. Het betreft con solidatie van vlottende schuld. Er zullen te vens nieuwe pogingen tot conversie gedaan woroen. Eveneens z. h. st. werden goedgekeurd de wijziging van het tarief der Indische uitvoer rechten en de wijziging van de Ruilverkave- llngswet, waarbij de Ruilverkavelingsrente ver laagd wordt. Hillegersberg viert as. Zaterdag gelegenheid van het 25-jarig iJ van den Burgemeester. Tien Jaren staat de burgemeester thans aan het hoofd dezer gemeente, terwijl hij te voren 9 jaren burgemeester was van Schoonhoven en 6 jaren van Montfoort en Wllleskop. In een buitengewone raadsvergadering hoopt men a-s ZatenMg. 20 October den burgemeester te huldigen. Daarna wordt hem een huldeblijk der burgerij aangeboden en zullen de leerlingen der Hillegersbergsche scholen hem een zang- hulde brengen. Het is in dit verband niet gemakkelijk ge weest, eene formuleenng te vinden, om te voor komen dat een zelfstandig werkend reiziger on der de wet zou komen te vallen. Criterium der Ziektewet is immers, dat men in dienst van een onderneming la Men is echter in het vin den dier formuleerlng tenslotte geslaagd. De Minister gaf toe, dat hier wel een voorziening noodig was, waar het enkel op provisie werk zaam zijn van reizigers door de crisis zeer toe neemt. o verschaffing toe. De werUoozen, die niet kunnen wachten geen dag en geen nacht, lezen de rapporten en de goede bedoelin gen van de commlssle-Colijn, maar ze krij gen geen werk, ze krijgen.... plannen. Al financiert echter het zestig millioen- plan voorshands alleen maar papier en goeden raad, de belastingbetaler betaalt den werkloozensteun. Wordt het dan niet tijd, dat de belasting betalers zich gaan bemoeien met deze werkloosheid tegen de werkloosheid De vraag is belangrijk genoeg voor het ontwikkelen van eenige beschouwingen. Voor de Bredasche rechtbank is behandeld de zaak tegen den chauffeur A. N. uit Dongen, die op 9 Maart van dit Jaar, toen hij als bestuur der van een Chevrolet-chassis over de Heuvel straat te Dongen rijdend, den Heuvel wilde in rijden, met het voertuig dat een vrij groote snelheid had, het ter plaatse gelegen trottoir opreed en botste tegen het op dien hoek staande huls der familie L. op, voor welke woning juist eenige kinderen aan het spelen waren. Bij het nemen van de bocht had verdachte inplaats van op de rempedaal, op de gaspedaal getrapt, zoodat de wagens met flinke vaart tegen be doelde woning botsten. Degevolgen waren ver schrikkelijk. Niet alleen werd de gevel van het Hei 120 ton metende motorschip „Vertrou wen”. dat bij het omhoog varen te Hoedekens- kqrke averij had opgeloopen, Is gebleken der- ntate lek te zijn, dat men de lading pootaard- adpelen heeft moeten overbrengen op het schip „Onderneming”, schipper A. Faasse uit Goes. Dè; lading is bestemd voor Frankrijk. De „Ver- trohwén" is in de haven van den Provincialen Bootdienst te Hoedenskerke binnengesleept om gerepareerd te worden. Nog een tusschenstation gevraagd De spoorweg GoudaAlphen loopt ongeveer evenwijdig met de bebouwing van de dorpen langs de Gouwe. Het station Waddlnxveen is gebouwd aan de Noordzijde van het dorp. Het gevolg hiervan is, dat de bewoners van da Zuidzijde nog al ver moeten loopen naar-het station. Zij hebben nu een adres gericht aan de directie der spoorwegen, ten einde te verkrijgen, dat een halte wordt gemaakt aan den Zuide lijken Dwarsweg. De leoen krijgen nu twee weken om kennis te nemen van de binnenkomende stukken en om materiaal te verzamelen voor hun redevoe ringen bU het algemeen debat en de diverse begrootingshoofdstukken. Bjj de Algemeene Beschouwingen over het regeeringsbeleid Is de spreektydverdeeling als volgt: Roomsch-Katholieke Staatspartij en S.D. A.P. 2 uur. Antl-Revolutlonnaire en Christelljk- Hlstorischen 1J4 uur. Vrijheidsbond en Vrjjzin-^ nlg-democraten 1% uur. Staatkundig Gerefor- t meerden en Communisten 50 minuten en de ove rige partijen, alle met één afgevaardigde. 35 minuten. Voor de replieken krijgt men dit Jaar minder dan de helft van den spreektijd in eer ste instantie. Sedert de vorige week is de algemeene weers- toestand in het Noordwestelijk gedeelte van Europa eerder slechter dan beter geworden. De meteorologische gebeurtenissen, die zich in dat gedeelte voltrekken, geven thans den doorslag voor de verdere ontwikkeling van de weersge steldheid by ons. Het gebied van hoogen druk, dat verleden week nog van veel belang voor ons was. heeft veel van beteekenis verloren, door dat het zich verder naar het Zuidwesten terug heeft getrokken. De depressies, die thans over de Noordelijke helft van Europa trekken, biy- van de een na de ander uit den Oceaan op komen. Dit staat in het nauwste verband met de aanwezigheid boven den Oceaan van twee tegengesteld gerichte luchtstroomen, die beide zeer krachtig schijnen te zijn, een koude Noor delijke en een warm-vochtige Zuidwestelijke. Het afwisselend tot ons land doordringen van den eenen of den anderen luchtstroom veroor zaakt hier en ook elders sterke afwisselingen in de temperatuur. Het is niet te zeggen welke van deze twee aan het einde der week ■••X. heerschen, zoodat de vooruitzichten voor de temperatuur even onzeker zijn als verleden week, maar dat het weer, wat de temperatuur betreft, voorloopig zeer wisselvallig zal zijn, staat wel vast. Tusschen het gebied van hoogen druk in het Zuidwesten en de depressies in het Noordwes ten loopt een krachtige Westelijke luchtstroom, waarin zich telkens nieuwe ultloopers van de groote depressie vormen. Daardoor blijft voor loopig het weer over de Noordzee en de om geving stormachtig, ongestadig, zwaar bewolkt en regenachtig. Het kan daarbij nu en dan eenigszins opklaren en den schijn wekken, als of het verbetert maar deze verbeteringen zijn van korten duur en lelden voorloopig niet tot een beteren weerstoestand. (Nadruk verboden). Bedrijf der N.V. „GeruiscMooze Weg Asphaltwegen” getroffen Ongehuwde moeders Met 52 tegen 21 stemmen werd verworpen 'n amendement-DE VRIE8-BRUIN8, om voortaan ook aan de ongehuwde vrouw by zwangerschap en bevalling een recht op ziekengeld toe te ken nen. In 1929 is door een amendement-Aalberse dit recht uit de wet gelicht, omdat eene verzeke ring wegens buitenechtelijke zwangerschap nu eenmaal als een ongeoorloofde overeenkomst volgens ons recht onbestaanbaar is. Van het feit, dat toen een motie-Aalberse werd aange nomen, waarbij in een anderen vorm steun voor de ongehuwde moeder gevraagd werd een motie, waaraan door den nood der schatkist nooit uitvoering is gegeven maakte thans Mevrouw de Vries-Brulns gebruik. Principieel stond de zaak echter natuuriyk nog precies het zelfde en prof. AALBERSE legde daar te recht nadruk op het amendement van thans viel vanzelfsprekend geheel bulten bet kader dezer technische herziening. Net op het kantje af. wat het toelaatbare betreft, was ook het principieel belangrijke en ten slotte ingetrokken amendement van den heer KUPERS, by welks aanneming een gron dige opruiming zou zyn gehouden onder de thans bestaande bedryfsvereeniglngen. Dan zou den niet langer toegelaten zyn geweest die In stellingen, welke niet te beschouwen zyn als steunende op en voortgekomen uit de represen tatieve werkgevers- en arbeidersorganisaties. Dr. KORTENHOR8T, by zyn eigen meer on dergeschikte technische amendementen heel den middag door den heer Kupers bestreden, gaf opnieuw biyk van sportleven aanleg door au eenige helper den sociaal-democratischen voor steller by te springen. Ook hy vond, dat op dit terrein zoo langzamerhand wel eens met eenlg Selectie bedrijfsvereenigingen Minister SLOTEMAKER adviseerde echter, eenlg geduld te hebben. Hy wil met die selectie van de bedryfsvereeniglngen een aanvang ma ken, wanneer hy ook de uitvoering der Onge vallenwet aan deze Instellingen mede gaat op dragen. Trouwens: ging men thans opeens tot die zuiveringsmaatregelen over, dan ware toch op zyn minst een overgangsbepaling gewenscht. Over de andere amendementen het mee- rendeel verdween door verwerping of intrekking en. voor zoover ze werden aan- of overgenomen, waren ze zeer technisch mogen we zwygen. Twee Jeugdige Amsterdammers hebben, zoo- als Indertijd «emeld, in Juli 1933 gepoogd de N.V. Rotterdamsche Verzekerlngs-Societeiten R. V. 8. te Rotterdam op te lichten voor een bedrag van 50.000. De jongste van de twee broers, die noernd bedrag verzekerd was. reed in avond van 11 Juli 1933 in de omgevi^ Slledrecht een door hem gehuurden auto zetteiyk in de Merwede. Hy stelde zich tydlg in veiligheid en verdween naar het buitenland. Aanvankelyk verkeerde leder in de meenlng, dat de Jongen was verdronken. De eenige. die wist, dat er van een ongeluk geen sprake was. was de oudere broer. In overleg tusschen het tweetal werd besloten, dat de „verdronkene" zich dood zou houden en dat gepoogd 'zou worden de verzekeringssom te innen. De verzekering vertrouwde het zaakje niet en tenslotte gelukte het d- politie de bedriegers te ontmaskeren. De rechtbank veroordeelde de broers leder tot een Jaar en acht maanden gevangenisstraf, met aftrek van voorarrest. De Jongste der belde broers, de „verdronkene” berustte in zyn straf, doch de oudste kwam In hooger beroep, De procureur-generaal requlreerde bevesti- De Bossche rechtbank behandelde Donder dag de strafzaak tegen den 33-Jarigen kassier der Boerenleenbank te Beugen, die tusschen 1929 en 1933 18.000 van de Bank had verduis terd en op 3» December 1933 een valsche kwi tantie voor de terugbetaling opgemaakt en on- derteekend had. Verdachte had o.a. naast de echte nog an dere spaarboekjes gehouden, boekte grootere bedragen dan waren uitbetaald en bedragen, die in het geheel niet waren betaald. By de Inspec tie door de Centrale Boerenleenbank te Eind hoven kwamen de fraudes aan het licht. De verdachte bekende, doch kon niet zeggen, waar het geld is gebleven. Wegens verduistering en valschheid in ge schrifte eischte de Officier van Justitie, mr. Du bois, drie jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. Uitspraak 31 October. Aan boord van het s. s. „Oceania” is de karclnaal-primaat van Polen, Mgr. Hlond, naar zyn land vertrokken. Ook drie schepen, waarop zich prelaten en bedevaartgangers hebben ingescheept, zyn uit Buenos Aires vertrokken. Het uitvoerend comité en de organiseeiende commissie van het Eucharistisch Congres heb ben hun opwachtng gemaakt by den president der republiek om hem hun dank te betuigen voor de medewerking, door de congresdeelne mers ondervonden. Dank aan den President der Republiek Donderdagnacht te omstreeks half 3 brak te Schinnert (L.) brand uit op het terrein van dc .Ji.V. Geruischlooze Weg Asphaltwegen" Hemstede, die daar haar mengmolens en bi- tumenketels heeft opgesteld. De oorzaak is te wyten aan het overkoken van een ketel m«C teervuur. In een minimum van tyd stond de geheele werkplaats in vuur en vlam. Blussching bleek onmogelyk. Alle dryfriemen alsmede hout werk werden vernield. De ketel. Inhoudende 3000 Liter, is uitge brand. Morgen zal het bedrijf gewoon voortgang kunnen hebben. De Vennootschap is tegen be drijfsschade verzekerd. Provisiereizigers, in dienst van één onderneming, vallen nu ook onder de wet Wat de strafmaat betreft, wil spreker reke ning houden met het rapport van den psy- y yet pas losgekomen verslag over de I-1 werkzaamheden van het Werkfonds 1934 had men ook wel de vertraagde werktragedle kunnen noemen. In Maart werd het zestig-millioenen-plan ingediend, de kleine voorlooper nog maar van een veel grootscher werkverschaffing door het Ka- binet-ColiJn. Van de plannen en de millioe- nen heeft men tot vandaag weinig anders gemerkt dan bedrukt papier. De Minlste- rleele Commissie met den minister-presi dent aan het hoofd heeft een langdradig rapport laten verschijnen met ingewikkel de verontschuldigingen, dat men zoo slecht opschiet. Begin April werd de Commissie van Voorbereiding geïnstalleerd, en ruim drie maanden later verklaarde ze spijtig, dat ze „slechts orlënteerend en organlsee- rend werk had kunnen doen.” Er diende „nog onderzocht te worden, in welke rich ting de beste besteding der gelden te vin den zal zijn”, en ook was er „onzekerheid over de plaats van het werkfonds" en nog veel meer. Maar „gestreefd” zou worden, om de „gelden met overleg te besteden’*. Het Bestuur overwoog, meende, vertrouw de, streefde. Terwijl dit oud-Hollandsche overleg in de trekschuit zat, kwam In een correspon dentie Minister Colijn het Bestuur van het Werkfonds uitleggen, dat zijn taak ook maar „van voorbereidenden en advlseeren- den aard moet worden beschouwd.” In deze briefwisseling tot wederzijdsche uiteenzet ting van de bevoegdheden enz. richtte *t Bestuur nog een brief aan de Ministerieele Commissie met het verzoek, haar goedkeu ring te hechten aan het opsporen van in- dustrieele projecten enz. enz. enz. Den geheelen zomer heeft de papiermolen gewerkt, maar de werkloozen bleven met de handen in de zakken staan. We staan nu voor den winter en volgens het officieele verslag is nog niets anders gebeurd dan *t aanbesteden van een paar werken ad vier en een halve ton, het verleenen van een paar onnoozele hypotheekjes en een cre- diet van 1000.ten behoeve van de te werkstelling van jeugdige werkloozen, „hierdoor konden 20 i 30 jongens te werk worden gesteld" zegt het geduldige rapport, nadien gevolgd door de verklaring van Mi nister Slotemaker de Bruine, dat het zoo veel geld kost, om gegevens omtrent de jeugd-werkloosheid te verzamelen. Het moet gezegd, dat de ambtelijke kan selarij op z’n elf-en-dertlgste waardige partners heeft gevonden in de meewerken de Instanties. In Amsterdam kon men met de werkverruiming niet voort vanwege „*t overleg tusschen B. en W. en de besturen der plaatselijke vakcentrales, hierdoor werd de aanvang der uitvoering dezer wer ken belangrijk vertraagd, te meer daar de vertegenwoordigers der betrokken vakver- eenlgingen daarna bezwaar maakten, om over de loonen te onderhandelen." Zelfs stelde de Landelijke Federatie van Bouw vakarbeiders zoodanige eischen, dat zij van verdere onderhandellngen werd uitgeslo ten. Ook met de vakvereeniging van Metaal arbeiders werd geen overeenstemming be reikt, en de Ned. Stucadoorsbond had de bureaucratie van de Ministerieele Commis sie al zoodanig afgebeten, dat hij over een eenvoudige quaestle „een maand noodig achtte om .zijn Instanties te raadplegen.” Intusschen heeft het Werkfonds driedui zend gulden voor vergaderingen, convoca ties, bureelbehoeften, reis- en verblijfkos ten verbruikt. En van het papier zijn we voorloopig nog niet af, want de eerste ƒ11.000 heeft de Regeering voor een over- leg-credietje uitgetrokken om de zestig mil Hoen te besteden. Na een half jaar zijn we nog niet aan het eerste mlllioen en evenmin aan de werk- Verdachte bekende. Hy was met het meisje verloofd, doch daar zyn inkomen te gering was, zag hy geen kans, om te trouwen. Getuige B. een collega van verdachte, ver klaarde, dat deze hem Wel eens te kennen had gegeven, dat hy het meisje en zich zelf zou dooden. Dr. Casparie, psychiater, verklaarde, dat zyns Inziens verdachte verminderd toereke ningsvatbaar is. Getuige-deskundige Staelenberg verklaarde, dat het gebruikte wapen van minderwaardige kwaliteit was. De oflder van justitie, mr. Dubois, liet de ten laste gelegde poging tot moord vallen. Spr achtte wel de poging tot doodslag bewezen. Het wapen, waarmede verdachte heeft ge schoten is wel niet modern, maar zeer zeker deugdelijk. De inkomsten van het paarden- en veever- voer by de spoorwegen zyn in de laatste Jaren aanmericeiyk achteruitgegaan. Velen geven er nJ. de voorkeur aan per vrachtauto te vervoeren. Een uitzqpdering maakt echter het vervoer van paarden, omdat deze dieren door autotransport te veel te lijden hebben. Waar dus in het by zonder kostbare paarden aan de spoorwegen worden toe ver trouwd, heeft de directie het rangeerend en toezicht hebbend personeel er aan herinnerd dat het rangeeren der wagens paarden groote voorzichtigheid moet geschieden en dat plaatsing ter lossing zooveel mógeiyk moet be spoedigd worden. Uw apotheker of drogist heeft gedurende een beperkten tyd een voorraad z.g. Reuzen Pakken Kruschen Salts, welke behalve den gewonen 1.60 flacon nog een gratis proefflacon bevatten Ge kunt dus nu een gratis proef met Kruschen Salts nemen en ontvaugf bovendien meer Kru schen Salts voor hetzelfde geld. In het buitenland is door opkoopers met Kruschen Salts geknoeid. Men koope daarom in geen geval Kruschen Salts in bultenlandsche verpakking, doch uitsluitend in ongeschonden Hollandsche verpakking met den naam N.V. Rowntree Handels Maatschappy op verpakking en etiket van den flacon gedrukt. Alleen bij dit echte Kruschen Salts zult U óaat vinden, in geval van rheumatiek, hoofd- pyn. Ischias, zwaariyvigheid en tallooze andere kwalen. nze lezers hebben in ons blad den f 1 somberen climax van de werklooe- heidscijfers afgedrukt gezien, ons ver strekt door den Rijksdienst van de Werk loosheidsverzekering en de Arbeidsbemidde ling. Het aantal Ingeschreven werkzoe kenden is sedert 8 September 1934 geste gen met 3.336, het aantal werkloozen met 3.329, zoodat het op het oogenbllk bedraagt 309.430. In vergelijking met het overeen komstige tijdstip van het vorig jaar wijst het aantal bij de organen der openbare arbeidsbemiddeling Ingeschreven zoekenden een stijging aan van 23000. Bitter is de vergelijking van de zomer- werkloosheid in de percentages der jong ste jaren ontleend aan de persberichten over de, periode April t.m. September van elk der jaren 1929 t/m 1934: 1929 2.7 1930 5.7 1931 113 1932 25.3 1933 24.8 1934 25.4 Ongetwijfeld zullen deze cijfers weer in de discussies het gebruikelijke parlemen taire stof laten opwaaien, als straks de begrootingsdebatten ook weer de werk loosheid gaan bestrijden. We zijn dat al jaren gewoon. Ondanks de bestrijders neemt de werkloosheid toe. DOOSJES 1S-20-2S et TUBES 2S-3S cL verdrijven en U ook in deze dagen fit en opgewekt zullen maken. Wordt ge weer gekweld door die nare pijnen, waardoor Ge Uw werk niet meer kunt blijven verrichten. Neem nu toch eens één of twee "AKKERTJES" die Uw pijnen zullen

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 25