Over: Lief hebberijen w 9 z OVERGANGSTOILETTEN Gehaakte bedsokken V erschillende gevraagde recepten ■m Zorg voor den komenden winter In verloren oogenblikken Nuttige wenken DEN WINTER VOOR VOOR DE KEUKEN t O* U Ii -A iUe« ADRIANA KNUIST—POLLEPEL i i !T i 8. A. T. 12 ver- DORA r. et le is et d ia d il n 2e loer; 3e toer: vaste. 4e toer: of ook Het Is ch- aar Hjk >ffe eer, vat voor op- ont- een vol- eel- un- aan ider our- had. eere van ük de kt at ?n te in ge- ourw ille lOg er- tra. w- in. fe lle nd x>t en oo sn. hU serd met hij be- oor pu- te- ees ■>- •JF’- Men strijkt het breiwerk onder ’n voch- tigen doek en naait de achternaden dicht. Door den gaatjestoer bij den, enkel wordt ’n koord geregen, dat men met *n paar kwastjes afwerkt. Plaatsen we een advertentie voor een dienstbode, dan kan 't gebeuren dat zoo veel meisjes zich komen aanbieden, dat t lastig wordt, alle bijzonderheden en be kwaamheden van elk afzonderlijk te ont houden. Een gemakkelijk hulpmiddel, dat bij groote bedrijven algemeen gebruikt wordt, dat evengoed de huisvrouw van nut kan zijn, is een lijst, welke elk meisje moet Invullen en waarin de volgende vragen voorkomen: naam, leeftijd, adres, verlangd loon, adres van vorige betrekking, duur van den diensttijd aldaar, reden van vertrek, datum van indiensttreding, bijzondere be kwaamheden zooals koken, strijken, enz. We krijgen dan een uitstekend overzicht, kunnen op ons gemak uitkiezen en houden bovendien nog materiaal voor het geval dat de uitverkorene onverhoopt niet mocht voldoen „Van alia op deze bladzijde voorkomen de gentmmerde modellen, die aan het mode-album „Winterweeldei’ ontleend zijn, kunnen bij het Patronenkantoor- Panora", Nassauplein 1; Haarlem, paironen besteld worden tegdh den prijs van 50 cents voor complets, 35 cfb. voor mantels en japonnen, en 20 ets. voor jokken, kleine avondjasjes en kinder kleeding. Voor toezending per post, ook bij bestelling aan de agenten, 10 ets. estra. Het fraai uitgevoerde' album zelf, 160 modellen bevattend, is aan het zelfde adres tegen den prijs van 90 cents verkrijgbaar. roosterde Sneedjes brood belegd met een weinig van het een of andere slaatje, met Ingelegde haring, ontdaan van vel en graat en in kleine stukjes gesneden, met in melk geweekte ansjovis erin. Men strijkt over t geheel een laagje mayonnaise, garneert met een schijfje el, *n stukje augurk, to maat enz., zoodat het geheel er smakelijk uitziet. Zulke broodjes moet men echter niet lang tevoren klaar maken, daar het geroosterde brood dan week wordt. In plaats van brood kan men ook Weerter beschuitjes nemen. golvende lijnen,'’ met den kettingsteek even eens gewerkt in rose. Ook langs den zoom loopen deze twee lijnen. Bijzonder aardig is bij dit modelletje het zakje. Het werd ütt één stuk geknipt en in ’t midden door gestikt, zoodat het toch twee taschjes vormt, hetgeen onze kleuters buitengewoon aardig zullen vinden, daar hun verschillen de te bewaren schatten toch leder een apart plaatsje krijgen. Ons derde en laatste model Is van donkerblauw linnen en 4e versiering werd ih lichtrood gehouden. De laatste bestaat in het uitbekken van den omtrek, het halsje en de taschjes. Met be hulp van een muntstuk teekenen wij de bogen, vullen deze op en festonneeren ze. Men kan zoowel Mouline- als, ook Perlé- garen gebruiken, maar het .laatste mag piet al te grof zijn. Het festonneeren vraagt wel een beetje meer tijd, maar het is wel de moeite waard, want het schortje is zeer apart en lief. De groote bloem werd ook met lichtrood garen gewerkt met den plat steek. Nu zijn onze schoftjes af, alleen dien Ik nog* te zeggen, dat de korte schouder- bandjes dubbel genaaid moeten worden ter meerdere stevigheid. Wil men onze collectie nog uitbreiden, dan kan men. nog volgende combinatie kiezen: rood linnen met witte versiering, wit linnen met een kleurigen rand van rood, blauw geel en tango. Crème linnen met terra bloemen vormt ook een mooi geheel. Ook kan man deze schortjes met een kruissteekrandje bewerken, wat al tijd een lief en kinderlijk effect geeft. Ook applicatiewerk geeft fraaie resultaten, maar ik zal nu dat alles maar aan de moedertjes zelf o verlaten; wis en zeker vinden zij er het mooiste wel voor hun lieveling uit. ETA TANGELDER Mayonnaise kan op verschillende manie ren worden klaargemaakt. Een -heel goede methode is de volgende: 1 rauwe eierdooier wordt goed uitgewreven met peper, zout en verdere kruiden naar men verkiest, bijv, mosterd en Maggl-aroma. Dan roert men er eerst'1 eetlepel azijn door of het sap van een halven citroen en vervolgens giet men er, steeds roerende, met ’n zéér dun straal tje (druppelsgewijs is niet noodig, indien men eerst azijn- of citroensap toevoegt) de sla-olie bij. Men kan bij deze hoeveelheid, zoo noodig, wel een kwart liter olie gebrui ken, zoodat men er 'n flinke hoeveelheid mayonnaise van krijgt. Mocht ze, onver hoopt, nog een beetje dun uitvallen, dan kan men er een hard gekookte en zeer fijn gewreven eierdooier doorheen roeren. Mayonnaise gebruikt men voor allerlei hors d’oeuvre-gerechten, bijv, bedekt men er allerlei slaatjes mee: huzarensla, haring- sla, zalmsla, enz., wélke men daarna gar neert met schijfjes bard gekookt el, toma ten, augurkjes, dunne wortelschijfjes, pe terselie enz. Voor de bijzondere gelegenheid kan mevr, v. d. M. zulke slaatjes opdienen op kleine bordjes. Elke portie wordt dan tevoren keurig klaargemaakt. Men drukt *t slaatje in *n omgespoeld kopje en stort ze om op de bordjes, strijkt daar mayonnaise over en garneert het geheel. Er kunnen kleine dlner-broodjes bij gepresenteerd worden Men kan er papieren servetjes bij geven. Ook kan men de mayonnaise gebruiken bij het gameeren van canapétjes ge- ■w «ratuurlljk is ons laatste werk van „verloren oogenblikken’* reeds lang klaar en daarom breng Ik nieuwe ideeën, want er mogen geen oogenbllkjes verloren gaan, nietwaar. Vandaag gaan wij de garderobe van broer of zusje eens ver rijken met een kwart dozijn-leuke schort jes: practisch dat deze dingetjes zijn, neen maar.... Niet alleen omdat het model zoo gemakkelijk te knippen en te vervaardigen is, neen, ook in *t gebruik too ien de schortjes een uiterst practischen zin. Ze kunnen aan twee kanten gedragen worden ■9n||| en zijn in een minimum van tijd gewasschen en gestreken, O1E VROUW Era HAAR HIEJIISHOEJOiraG Slagroom wordt luchtig geklutst en niet te lang. Men kan de hoeveelheid grooter en minder machtig maken door er een of twee stijf geklopte eiwitten doorheen te roeren. Room en eiwit moeten daarvoor eerst, elk apart, goed geklutst worden; dan roert men *t stijve eiwit luchtig door den geslagen room. 2 losse, 1 overslaan, 8 vaste. Nu haakt men ook het andere gedeelte van den hiel. Men slaat de middelste 18 st. over en haakt op de volgende 12 vaste st. Dezen toer van 12 st. herhaalt men nog 8 keer. Bij het omkeeren telkens 2 losse st. Dan volgen: le toer: 2 losse, 1 overslaan, 11 vaste. Om keeren. 2e toer: 2 losse, 9 vaste, 1 overslaan, 1 vaste. Omkeeren. 3e toer: 2 losse, 1 overslaan, 9 vaste. Om keeren. 4e toer: 2 losse, 7 vaste, 1 overslaan, 1 vaste. Draad afbreken. Nu haakt men 13 vaste st. opzij langs den hiel, dan 16 vaSte op de 'middelste 16 4K en Vervolgens 13 vaste langs de andere zijde van den hiel. Dan haakt men 25 toe ren aldus: 2 losse, I 41 vaste. Omkeeren. Nu mindert men voor den teen. le toer: 2 losse, 9 vaste, 1 overslaan, 20 vaste, 1 overal.10 vaste. Omkeeren. 2e toer: 2 losse, 9 vaste, 1 oversl., 18 vas te, 1 oversl., 10 vaste. Omkeeren. 3e toer: 2 losse, 8 vaste, 1 oversl., 18 vas te, 1 oversl., 9 vaste. Omkeeren. 4e toer: 2 losse, 8 vaste, 1 oversl., 16 vas te, 1 overal- 9 vaste. Omkeeren. 5e toer: 2 losse, 7 vaste, 1 oversl, 16 vas te, 1 oversl., 8 vaste. Omkeeren. 6e toer: 2 losse, 7 vaste, 1 overtl., 14 vas te, 1 oversl., 8 vaste. Omkeeren. 7e toer: 2 losse, 6 vaste, 1 oversl., 14 vas te, 1 oversl., 7 vaste. Omkeeren. 8e toer: 2 losse, 6 vaste, 1 oversl.; vaste, 1 oversl., 7 vaste. Omkeeren. 9e toer: 2 losse, 5 vaste, 1 oversl., 12 vas te, 1 oversl., 6 vaste. Omkeeren. 10e toer: 2 losse, 5 vaste, 1 oversl., 10 vas te, 1 oversl., 6 vaste. Omkeeren. 11e toer: 2 losse. Verder telkens: 1 vas te, 1 oversl. tot de laatste 3 st. Dan 2 oversl, 1 vaste. Dan Is de sok klaar. De tweede wordt pre cies eender gebreid. tjes bederven. Het zijn van die gebreken, welke we nu reeds onder oogen moeten zien en ze verhelpen. De buizen van de waterleiding kimt U nu reeds omwikkelen met strooken goed en U behoeft niet op een kouden winteravond een tijd door te brengen, op de knieën, in een koude vestibule. Zorgt nu reeds voor een stopcontact voor een extra schemerlampje bij den haard, en wanneer U een sterke lichtlamp in *t mid den der kamer heeft, dan kunt U dezelfde lichtsterkte nu verdeelen over de twe^&m- pen en uw kamer zal aan gezelligheid win nen. Nieuwe mica ruitjes zullen we noodig hebben, want de oude, welke verschoven zijn en gaten hebben hier en daar, zullen maken dat U een plotselingen aschregen door de kamer krijgt, wanneer een wind vlaag door den schoorsteen krant, uw kachel zal niet goed trekken, niet voldoende de oude mica ruitjes tus schen de lagen van het deurtje te klem men, doch U moet ze vast zetten met vuur- klei rondom. De vuurklel wordt hard en de ruitjes zitten er stevig in, verschuiven niet bij het schoonmaken. Wanneer het bij U voorkomt dat de gegoten haardring elk jaar vernieuwd moet worden, omdat deze is doorgebrand, dan verdient het aanbeveling er een te laten smeden bij den smid. Zulke ringen houden langer stand. De dingen, welke ergernis opwekken, zul len vaak tot de allerkleinste behooren, wel ke met weinig kosten te verhelpen zijn. Het raam, dat in den zomer het middel punt van onze belangstelling is, wordt meestal gedurende den winter de rug toe gekeerd, maar dan kan het pas onaange naam worden, want tocht voelen we eerst in den rug en openslaande ramen laten nu eenmaal altijd klefen om de tocht door te laten. Tocht band kunt U krijgen In aha soorten en prijzen; de duurdere soorten met latjes, of banden van metaal om vast te spijkeren. Let U vooral op de kleren rondom tusschen den vloer en den muur, vooral van den raamkant kan veel tocht over den vloer komen, hetgeen Ijselijke koude voeten veroorzaakt. Een reepje tocht- band, of voor afwerking hoeklatjes rond om, zal dit euvel verhelpen. Wanneer U zich de weelde kunt veroor loven van een nieuwen armstoel of cra- paud, kiest er dan een met breede arm leuningen, niet te laag van zitting, en zoo diep, dat U, er gewoon in zittend, met de knieholte den voorkant van den stoel makt Hebt U losse kussens, dan neemt U natuur lijk veerende. De laatste uitvinding op dit gebied te een veering, gebogen uit een stuk doorloopend draad, welke men in elk for maat kussen kan laten maken. De boven en onderkant wordt opgevuld met wol of paardehaar. Deze laatste uitvinding dient vermeld te worden, daar deze uiterst ge- makkelijke veering, welke men speciaal verwerkt kan krijgen In bedstenen, die daarbij niet veel duurder komen dan een goed kapok-stel vijftien jaar gegaran deerd wordt, hetgeen niet overdreven te, daar bij proefnemingen met wegwalsen te bewezen, dat deze veering niet te vernie len te en voor een armstoel dus zeker aan- bevelenswaardlg. Wanneer U niet van een geregeld warmde slaapkamer houdt, zet dan een draagbare gas-, gasolie of electrteche ka chel daar, om het slaapvertrek een paar uur voor het naar bed gaan te verwarmen. Zorgt ervoor, dat het rammelen van deu ren en ramen U des winters niet uit het bed haalt of uit den slaap houdt. De rub ber klemmetjes kunnen dat voorkomen. Verder zullen een paar flanellen lakens, nu In iedere uitvoering verkrijgbaar, sommige in kleuren met bijpassende glanzende zijde afgebiesd, andere gewoon gefestonneerd, U onschatbare diensten bewijzen wanneer het heel koud te en dan vergeet U vooral voor de baby niet den zachten warmen slaapzak, zoodat U niet In de koude win ternachten eruit moet, omdat baby van koude ligt te hullen, daar hjj telkens de dekentjes wegtrapt. --j ouden er menschen bestaan zonder een enkele liefhebberij? En zoo ja, £-4 zouden we ze dan verheven wijsgee- ren of beklagenswaardige suffers moeten noemen. *t Ligt er maar aan, hoe je het bekijkt' Een liefhebberij kan stompzinnig en geest- doodend zijn, zelfzuchtig, Irriteerend anderen maar ze kan ook gezond, monterend, belangwekkend zijn, een spanning, een troost, een toevlucht, geluk bijna. Een liefhebberij kan pietepeu- terig-kleln en benepen zijh, maar ook ver ruimend en ontwikkelend. Dan is ze eigen lijk al meer een belang. Er zijn menschen, die er „liefhebberij” in hebben, het paleis van den Dam na te maken van grashalmen en luciferskoppen of zooiets. Of die een kamer behangen met postsegels^of buxpalmboompjes kwee- ken In den*Vorm van kurketrekkers en vraagteekens. En zij schijnen diep over tuigd, dat alles wat veel tijd kost, reeds daardoor alleen verdienstelijk wordt. „Tijdverdrijf” of „tijdpasseerlng” heetten vroeger dergelijke menschonteerende kunst jes! Tegenwoordig houden de meesten van ons er huü liefhebberijen niet op na als h middeltje om den te tragen tijd stuk te slaan. Integendeel, we zijn dankbaar als we er een paar kwartiertjes met kunst en vliegwerk voor kunnen vrijmaken. De meesten vap ons. zeg ik, en ik bedoel daarmee eigenlijk: van ons, huisvrouwen. Helaas zijn er in onzen droeven tijd man nen te over, die wél dagen, weken en maan den „vrij” hébben voor elke liefhebberij waar ze nog den moed toe vinden en die misschien zelfs dringend behoefte heb ben aan een „tijdverdrijf’ in den ouder- wetschen zin: een bezigheid, die doet ver geten hoe tergend-traag de lange dagen verstrijken. Zooals in de oorlogvoerende landen des tijds iedere vrouw wel een familielid raider de strijdenden had, zoo heeft In onze da gen wel elke huismoeder een lid van haar naaste familie of Intiemen kennissenkring onder dewerkloozen. Of de betrokkene nu intellectueel, kantoorbediende of arbei der is wanneer er voor hem geen moge lijkheid tot productieven arbeid bestaat, heeft hij bezigheid, afleiding, opwekking noodig. Lusteloosheid, apathie, mismoedigd- held, kenmerken gewoonlijk den man, m wiens diensten de maatschappij geen prijs lijkt te stellen. De hersenarbelder, die geestelijke belan gen te owr heeft, wordt vaak te hangerig en te moedeloos om de zoo hoognoodlge beweging te nemen, om belang te stellen In een gezonde sport. De handarbeider, die gewoon te zijn spieren te gebruiken en toch niet den heelen dag kan wandelen of fietsen, wordt baloorig, omdat hij een gedeelte van zijn overvloedigen vrijen tijd niet weet te vullen met geestesbezigheid. De man die tusschen belde klassen van werkers In staat, weet soms al evenmin raad met zichzelf. Toch te fit blijven, In conditie blijven, op de hoogte blijven, een der eerste voorwaarden om bij verbetering der toestanden onmiddellijk weer In aan merking te komen voor een werkkring. En Juist voefr dat fit en fiksch en moedig blij ven te belangstelling, bezigheid, „liefheb*- be rij” in t een of ander, zoo’n belangrijk hulpmiddel. De vrouw dochter, echtgenoote, mpe- der, zuster of goede vriendin kan hier met wat tact zoo’n weldadlgen invloed heb ben. Reeds om de uit hun werk gestoote- nen te bewegen, gebruik te maken van de hier en daar geboden gelegenheden tot ont spanning en ontwikkeling, is vaak aan drang en opwekking noodig. Bovendien hebben deze cursussen, bijeenkomsten etc. uiteraard alleen hun nut voor een bepaalde categorie der werkldözen, die men helaas vindt in alle lagen der samenleving. Bij behoeven te zijn, om ons kindje een schoon schortje aan te doen, alleen maar vanwege-de-wasch-eu-de-strijk. Al onze kinderkleedlng moet zóó vervaardigd zijn, dat de bezwaren van het relnlgingsprocés wegvallen. U zult eens zien, hoeveel pleizier U van de Schortjes op onze teekenlng hebt en boe lief uw schat erin uitziet. En weet wat zoo’n schortje kost? In de meeste ge vallen niets, of hoogstens een enkel kwart je. Dus mooi, practisch en goedkoop. Deze Ideale combinatie dwingt, om het zoo maar te zeggen, leder moedertje, haar verloren oogenblikken hieraan te besteden. Zeker hebt U nog restjes van een of ander ka toentje of anders gauw een couponnetje ge kocht. Als U toch stofjes koopen moet, neem dan dezelfde tinten die voor onze modellen aangegeven zijn; ze doen *t bizonder goed.» No. 1 te gedacht van citroengeel linnen. Het heeft niet, zooals men al licht zou denken, een aangezetten. pas; deze te alleen gemarkeerd door het borduurwerk. Dit be staat uit roode en blauwe met Moullne-garen gewerkt de anderen moet alles uit henzelf komen of uit hun omgeving. Een rem bij zoovele mogelijkheden tot afleiding en ontspanning te natuurlijk het droevig en eeuwig refrein: het mag niets kosten. Reizen, uitgaan, clubs, al die aan gewezen hulpmiddelen voor wie „hun zin nen willen verzetten,” liggen door dg ironie van het lot bulten het bereik van hen, die daaraan juist het meeste behoefte hebben. Maar gelukkig zijn er ook nog heel wat aardige, interessante en leerzame liefheb berijen, die weinig of in ’t geheel niets kosten. Dure sporten en kostbare verzame lingen komen, zooals vanzelf spreekt, in deze omstandigheden niet in aanmerking. Maar een llefhebberijstudle van een spe ciaal onderwerp (dat volstrekt niet altijd „hoog” of „geleerd” hoeft te zijn) aan de hand van bibliotheekwerken, brengt prac tisch geen onkosten mee. Evenmin het zich bekwamen in een aantrekkelijken tak van huisvlijt: leerbewerklng, houtsnijwerk, pit- rietvlechten, weven waarbij de verkoop aan vrienden en kennissen voldoende op- levert, zooal niet om winsten te maken, dan toch om het materiaal te blijven be kostigen. Moed verloren, alles verloren, geldt op de eerste plaats voor den werklooze. Als de be langstelling en ’t echte levenslustige plei zier in de een of andere bezigheid er niet meer zijn, dan keeren deze ook niet zoo licht terug wanneer de mogelijkheid tot werken zich weer voordoet. Met wat vin dingrijkheid is die belangstelling te wekken of wakker te houden en zijn er bezigheden voor hem te bedenken, die kunnen voor komen dat zijn levensvreugde geheel be neden peil zakt óók wanneer hij tot het type behoort, dat onmiddellijk met zich- zelve en den tijd geen raad meer weet zoo- dra het geregeld dagelijksch werk te uit- geschakeld. Voor ons, werkzame vrouwen, die er ons op beroemen, dat we ons nimmer vervelen en altijd meer te doen weten dan de tijd ons toestaat, moet het toch niet zoo moei lijk zijn. Iets mee te deelen van die speciale levenskunst, waarop we zoo trotsch zijn! Maar ook voor de huisvrouw zelf te het aanhouden van een liefhebberij werkelijk heilzaam. Veel vrouwen met een druk ge zin nemen op den duur, zonder dat ze het zichzelf bewust zijn, zoo licht *n martelaars allure aan. Ze zuchten dat ze nooit tijd* hebben voor zichzelf en er schuilt vaak *n geheime voldoening in dat zelfbeklag. Ze willen niet meer klaar komen; ze willen niet dat iemand ze ziet rusten of gezellig iets voor eigen genoegen doen. Nogal zieke- lljk toegegeven, maar t komt vóór, en vaak! Voor zoo’n slachtoffer-houdlng kan, zelfs bij een druk en opofferend leven, een belangwekkende liefhebberij ons behoeden. Met gezond egoïsme houden we dan onze bezigheden binnen de perken, omdat we verlangend rijn, althans nu en dan, een uurtje vrtj te hebben voor Ueveühgswerk. Zooiets voorkomt ook een misschien drei gende huissloof-bekrompenheid, een geheel opgaan, met alle gedachten, in keuken- en boenwas-problemen. Een belangstelling van anderen aard houdt den geest wakker voor het besef, dat er méér en belangrijker din gen op de wereld zijn dan het eigen huisje en het eigen kringetje. Een liefhebberij, die wat omgang met de buitenwereld, lectuur of eenige studie met zich brengt, te daarom voor al wie In een nauw wereldje leeft, het beste, want het meest verruimend. dvocaat kan men zeker zelf maken. Ze te dan zeer fijn en allicht goed- •A A. hooper dan goede advocaat die men klaar koopt. Bij 1 L. brandewijn heeft men noodig: 12 eieren, 4 ons suiker en 1 pakje vanille suiker. Men klutst de eieren met de suiker en de vanillesuiker en roert er, bij kleine scheut jes, al den brandewijn door. Dan laat men de advocaat au bain Marie lauw-warm en dik worden. Ze wordt bewaard in goed schoon gemaakte flesschen, die men stevig sluit. Wil men de advocaat maken voor direct gebruik, dan kan men een deel van het eiwit apart stijf kloppen met suiker en hiervan een schepje op ieder glas doen bij ’t serveeren. Ook kan men advocaat pre- senteeren met ’n kopje slagroom op de gla zen. moezen, welke worden. Behalve op het-bovenstuk worden deze ook langs den zoom en op het puntige taschje aangebraeht. Langs den zoom komt afwisselend een rood en blauw moes je. Het schortje «lult met knoop en knoopsgat. Ons tweede model te van lichtblauw linnen en werd versierd met rose bloemen. Deze zijn in den platsteek gewerkt met gesplitst Moullne-garen. De drie bloe men aan den bovenkant zijn afgesloten door twee 'T"'\e tijd komt weer aan, dat we, weg- j 1 gedoken in een gemakkelljken stoel voor het vuur zitten, met een mooi boek, krant of handwerkje en een lekker kopje thee. Kleine gebreken echter, zooals tochten langs den muur, door kieren of gatei), ’t rammelen» van deuren enz. zullen onze ergernis opwekken en de gezellige uur- e zien hier drie aardige toiletten als overgang van ons zomercos- tuum tot den bontmantel. Ja, we houden er nu eenmaal overgangstoiletten op na en we zijn hierom heusch niet meer verkwistend geworden dan onze moeders, want die hadden Zondagsche, weeksche en tusschencostumes. Er bestond ’n bepaalde code omtrent tijd en uur waarop we deze costumes konden dragen in verband met recepties, verjaardagen en begrafenissen. Wij, die-met dese tradities hébben afge daan, houden meestal alleen rekening met het wisselen der seizoenen. In den tijd dat onze zomer Japon te luchtig te, dragen we zoo’n aardige combinatie als flg. 975 en ook fig. 972 vertoont. 975 te gemaakt van groen I flamisoL De rok is glad, de mouwen vor men een vierkanten schouder, de voorpan den eindigen in lussen. Vest en strik zijn van geruite tafzijde. Het patroon te ver krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48. Fig. 972 te, een bolerojapon van bruine wollen stof, de rok heeft een voor- en ach- ternaad met diepen plooi. De bolero heeft een driekwart mouw en groote revers. Het vest wordt aangevuld door een sjaal van bruin kortharig bont. Het patroon is ver krijgbaar in de maten 42, 44, 46 en 48 en kost 50 ets. De mantel van flg. 977 te uiterst geschikt voor het herfstseizoen. Hij is eenvoudig van lijn, heeft breede revers en een ballon- mouw, die van boven eenige ingestikte plooitjes heeft. HU is weer verkrijgbaar in dezelfde maten als de vorige patronen en men heeft er voor noodig 3 M. stof van 140 c.M. breed. POLA r en begint aan den bovenkant met 43 luchtig gehaakte losse st. Daar- 4-VA Op haakt men 41 vaste st. De 2 eerste losse overslaan. Vervolgens haakt men nog 40 toeren vaste st. Bij het omkee ren telkens 2 losse st. Na deze 41 toeren haakt men ’n gaatjes toer aldus: 4 losse st., 1 overslaan, 1 stokje. Verder telkens: 1 losse, 1 overslaan, 1 stokje. In den daaropvolgenden toer haakt men 1 vasten st. in elk gaatje en 1 vasten op elk stokje van den vorigen toer. Hierna haakt men nog 6 toeren vaste steken en daarna begint men aan den hiel aldus: 2 losse, 12 vaste op 12 vaste st. Omkeeren. Dezen toer herhaalt men nog 6 keer. In den daaropvolgenden toer haakt men aldus: le toer: 2 losse, 10 vaste, 1 overslaan, vaste. Omkeeren. 2 losse, 1 overslaan, 10 vaste. 2 losse, 8 vaste, 1 overslaan, o’ F' ons ze« wat Wl) ding van kleine grut ker heel ■eggen wil. moeten niet bang

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 27