HELP MEE! THERMOGENE w Z.H. Paus Pius XI L Missiezondag creme, Ook Oviedo komt tot rust HET EMIGRANTENGEVAAR IN MIDDEN-EUROPA UITKEERING g 20-35-óOcf Polen Razzia te Sofia POLITIEK GEVAARLIJKE COMBINATIES Eere-comité gevormd Briketten uit gruiskolen PASTOOR J. B. NAGEL Toestand blijft hoogst ernstig A De oplossing Balkanbond en Kleine DE DIEF HAD HAAST Entente geeft U verlichting Voordeelen Roofoverval voorkomen I.V.C.B. Wijzigingen in het programma RHEUMA' KLIJDERS Laval in December naar Rome? Dr. Pawelitsj naar Marseille H. M. de Koningin Bescherm vrouwe Alle belangrijke grafische machi nes ter wereld aanwezig Steun in den grooten nood gevraagd Zonder bindmiddel kan het proces geschieden, volgens een nieuwe uitvinding BESTRIJDING VAN DE TUBERCULOSE Terugslag op Joego slavië Een vel A Beiden beraadslagen te Belgrado over den ontstanen poli- tieken toestand pij Talrijke fraaie gebouwen zijn ten gevolge van de beschieting ernstig beschadigd Voorbereiding van de „Grato” De acties der emigranten zyn voor den vrede van Europa méér dan bedenkelijk Een jeugdig frisch uiterlijk bezif hef kind van nature, de Moeder door De herdenking te Haarlem van Zyn twaalf-en-een-halfjarig Pausschap Door verlichting konden de plannen niet doorgaan Hij wist te ontkomen, al kostte het moeite 600 opstandelingen neergeschoten schot in den specialen trein werd geplaatst om naar de koninklijke graftombe te worden' vervoerd De rouwstoet op weg door de stad naar het station Belgrado, waar de lijkkist met het stoffelijk over- ZATERDAG 20 OCTOBER 1934 TERAARDEBESTELLING KONING ALEXANDER Ofschoon men Hongarije tot den zondebok van de tragedie te Marseille wil maken, ver laat ik Boedapest met een gerust hart** Hongarije heeft niets te vreezen B van Bosch in 4 De briketten hebben een glanzend-glad ulter- L. de 100 u 4 alle apothekers en drogisten. a lijk, zoodat ook bü verbruik van zulke briketten in kamerkachels geen stof ontstaat. De verbranding verloopt zonder de bekende gebreken van briketten, die met pek als bind middel zijn vervaardigd, zooals onaangename reuk, sterke rookontwikkeling. De verbrandlngsproeven, door onpartijdige personen verricht met uit anthracietgruis zon der toevoeging vervaardigde briketten, hebben bewezen, dat deze briketten gelijkmatiger bran den dan anthracietnootjes en In het vuur zoo lang aan een stuk blijven totdat ook de laatste rest verbrand is. der ge- 8OFIA. ie Oct. (Reuter) De politie heeft huiszoeking verricht in de wjjk van de Macedo nië» en hier vele revolutionnairen gearresteerd. Een groote hoeveelheid wapens werd in beslag De toestand van pastoor J. B. Nagel te Assen delft. die Woensdag J.l. van de H.H. Sacramen ten is voorzien, blijft hoogst ernstig. Dr. Onderwater te Assendelft achtte den toe stand zeer precair, doch heeft de hoop op her stel nog niet opgegeven. De directie van onze staatsmijnen en de di recties van eenige groote Nederlandsche ma- Da galden van het Crisis Comité te bul- zijn be- op Doozen a 35 en 55 ct. Na jarenlange onderzoekingen, zoo schrijft men nu aan de ,.N. Rott. O.”, is net aan den Nederlandschen ingenieur A. ten Bosch met zijn medewerkers Tj. Petnisma en W Bolk ge lukt, dit wereldprobleem tot een oplossing te brengen. PARIJS, 19 Oct. De rechter van instructie, die in Marseille den aanslag op zoning Alex ander behandelt, heeft een bevel tot voorge leiding uitgevaardigd tegen den in Turijn ge arresteerden dr. Pawelitsj. Men hoopt thans te kunnen bewerkstelligen, dat dr. Pawelitsj naar Marseille sal worden uitgeleverd Naar verluidt zou het thans vaststaan dat Pawelitsj op 30 September, vergezeld van een vrouweljjk persoon, die in Zwitserland wordt opgespoord, in Marseille heeft vertoefd. De politie te Turijn zoekt chans ook nog naar een persoon, die den valschen naam Barberins draagt. In het wedstrijd-programma van den I.VC.B., voor »s. Zondag, zijn ingelaacht: Eerste klasse Zuid I: Maastricht: KimbriaChëvremont en derde klasse Zuid: Helmond: Kolplng 3Mulo3. Uitgesteld werd: Spartaan—ODA om kerke lijke redenen. Natuurlijk geschiedde het zoeken naar de oplossing eerst In een laboratorium; de eerste oplossing toonde echter, dat soms 15 minuten noodig waren om één brlketje van 50 gram gewicht te maken, maar de wetenschappelijke oplossing van het vraagstuk was gevonden. PARIJS, 19 Oct. (VJ>.). De -Matin’ ver neemt, dat de reis van den Franschen minis ter van Bultenlandsche Zaken Laval naar Rome waarschijnlijk eerst in de maand December zal kunnen plaats vinden. De Italiaansche avondbladen nemen met ge noegdoening kennis van het besluit van Laval, om In plaats van Barthou een bezoek aan Rome te komen brengen. Morgen wordt weer de Missie-Zondag ge vierd, die door Z. H. den Paus voor de geheele katholieke wereld is ingesteld. Dringend vraagt de Nederlandsche Nationale Raad tot Voortplanting der Geloofs aan de Ka tholieken van Nederland om dien algemeenen Missie-Zondag waardig te vieren: door gebeden en H. Communie voor de uitbreiding der Mis siën en door een milden steun aan de collecte, die morgen in alle kerken gehouden wordt ten bate van het Genootschap tot Voortplanting des Geloofs (Broederschap v. d. H. Geest) voor de groote nooden der Missiën. De bedoeling van den H. Stoel is, op dien dag allen in de gelegenheid te stellen door ge bed en aalmoes iets bijzonder voor de missiën te doen. En de toestand in de missiën is op dit oogen- blik van dien aard, dat én geestelijk én stoffelijk van een uitersten nood moet worden gesproken. Gebed en aalmoes mogen dus terecht van al len gevraagd worden. De laatste groote grafische tentoonstelling. <Ue in Nederland werd gehouden, was de L O. T a. te Amsterdam In 1913. Hoe Interessant een grafische tentoonstelling •z. blijkt wel daaruit, dat nog velen zich in 1934 deze tentoonstelling van ruim twintig jaar gele den kunnen herinneren. De tentoonstelling op drukkerU-gebied, die thans te Utrecht in de Jaarbeursgebouwen wordt gehouden, ia bijna tweemaal zoo groot als de I. G. T. A. In dezen tijd van records kan dus gezegd Worden, dat thans de grootste grafische ten toonstelling wordt voorbereid, die ooit in Ne derland la gehouden. Behalve de complete Jaar- Het blijkt steeds meer dat de diverse politie corpsen in het Westland een goeden slag heb ben gedaan met de arrestatie van de leden van het dieven- en inbrekerscomplot, dat de zer dagen is ontdekt, en waarvan enkelen ach-, ter slot en grendel zijn gezet, anderen voorloo- pig op vrije voeten zijn gesteld Dezer dagen kwam n.l. de politie weer tot de ontdekking, dat zekere V en een collega voor nemens waren geweest een ingezetene van zijn geld te berooven. De bedoelde persoon komt n.l. des avonds s-j-^erwül de internationale veiligheidspolitie I het geheim van den moord in Marseille -t- tracht te onthullen, probeert men van verschillende plaatsen uit verantwoordelijke staatslieden te zoeken, die met den aanslag In verband gebracht kunnen worden. Dit spel moet voor allen, die bezorgd zijn over den vrede In Europa de kanonnen-koningep tellen niet mee meer dan bedenkelük zijn, want men herinnert zich de ontwikkeling van den stand van zaken na den moord in Sarajevo. In ver band met al deze combinaties richten zich aller oogen op die landen, waarin politieke emigran ten leven en daar actief werkzaam zijn. Als men de landkaart van de Internationale emigratie bekijkt, komt men tot verrassende re sultaten. Om te beginnen met Joego-Slavlë, waarop de belangstelling van de geheele we reld Is gevestigd. Hier bevinden zich ongeveer 3000 Oostenrij ksche oproerlingen, die na den opstand In Juli over de grenzen kwamen, en opgenomen werden. Over de gebeurtenissen In de emigrantenkampen zijn de merkwaardig ste geruchten verspreid, en het is nog aller minst opgehelderd waar de belangrijke geld sommen vandaan komen, die voor het levens onderhoud van deze menigte noodig zijn. In Tsjecho-Slowakije leven groote kolonies Duit sche en Oostenrljksche emigranten, die vaak tegen Dultschland en Oostenrijk op onwettige wijze werkzaam zijn. Er ia van Duitsche en Oostenrljksche zijde meermalen op gewezen dat deze handelingen de goede verhouding tusschen Tschecho-BlowakUe en Dultschland aan de eene zijde en Oostenrijk aan de andere MADRID. 19 Oct. (Reuter) Naar de bladen melden, schijnen uch in Asturië nog stee Is haarden var» oproer te bevinden, waar de over gebleven opstandelingen zich hebten vereenigd en Je politie- en militaire troepen nog steeds veel te doen geven. In Ovledo is het werk grootendeels hervat, doch aan de toegangen naar de stad werden de arbeiders, die de telefoonverbindingen moesten herstellen en de monteurs van den telefoon dienst door rondzwervende troepen rebellen las tig gevallen. Het treurige resultaat van de revolutionnalre terreur te Ovledo is, dat vele belangrijke ge bouwen zijn verwoest. o.a. de üniversitelt, de Asturische Bank, het hotel Cova Songa, het En- gelsche hotel, het Engelsche Instituut, de Pro vinciale Landdag, net theater Campoamor, be nevens veie particuliere woningen. Onder de beschieting heeft vooral het tele- foongebouw geleden, in welks schoorsteen men alleen reeds 100 kogelgaten heeft geteld. Het geheele kabelnet voor de telefoonverbin dingen heeft onder de vemiellngswoede van <ie rebellen zwaar geleden. Het kan nog wel eenlgen tijd duren, alvorens alles geheel hersteld is „El Sol" deelt mede, dat bij het innemen van Ovledo door de regeeringstroepen, 36 beschie tingen hebben plaats gevonden. Het aantal dooden alleen onder de opstande lingen wordt op 600 geschat. In het algemeen heeft men den Indruk gekre gen, dat de stelselmatige en goed georganiseer de overvallen der opstandelingen erop zouden wijzen, dat zij technisch bekwame elementen in hun midden hadden^ De door hen gebruikte wapens zijn van een modern type en werden ge deeltelijk voor de eerste maal gebruikt. Men Is erin geslaagd een persoon te arrestee- ren, die betrokken moet zijn bü den omvangrij ken onwettlgen aankoop van wapenen door c.e vroegere Catalaansche regeering. Het omzetten van füne kolen in narde stuk ken kon tot nu toe alleen geschieden door de fünkolen te mengen met het een of andere bindmiddel. Het probleem om vette en magere poeder vormige kool, zonder toevoeghig van eenlg bind middel, weer tot vaste brokken te maken, is zeer gewichtig. De Nederlandsche industrieelen hadden, na kennisneming van deze resultaten echter ook toen nog geen moed vooral geen flnan'lee- len moed om de uitvinding uit het labora- toriumstadium over te brengen In de praktijk. De ten Bosch-maatschappü heeft zich toen na overleg met haar Duitschen vertrouwens man, den mijn-ingenleur W. Kieckebusch tot een groep Duitsche mün-eigenaren gewend, die een consortium met één der groove Duitsche concerns vormde. Dit consortium heeft toen in overleg met de N. V. ten Bosch Octrooien In Dultschland eerst een studie-machlne gemaakt, waarmee gepoogd zou worden In continubedrijf kleine briketjes van 10 gram gewicht te maken en daardoor alle gegevens te krijgen die noodig waren, onr een groote, voor de praktük geschikte proefpers te kunnen vervaardigen Na veel proefnemingen gelukte het reeds den productietüd van één briket, die eerst 15 minu ten bedroeg, terug te brengen tot 15 seconden, toen tot IA seconde en tenslotte tot 0.15 se conde. chine-fabiieken werden ultgenoodigd om de vervaardiging van blndmiddelvrüe orlketten uit fünkolen te aanschouwen. Ze vonden de oplos sing van het probleem bewonderswaardig maar twüfelden zonder uitzondering ernstig aan de mogelükheld. om een machine te vervaardigen, waarmede groote hoeveelheden van zulke bri ketten tegen koetprüs zouden kunnen worden gemaakt. De heer ten Bosch deed zün vindingen over aan de naamlooze vennootschap, genaamd Maatschappü tot exploitatie van ten Bosch oc trooien. gevestigd te Arnhem en werkte oncter- tusschen met zün staf in het laboratorium held. Ofschoon de internationale hetze, die een deel der pers van bepaalde staten tegen Hon garüe voert en waarbü men Hongarüe als den. zondebok In de tragedie van Marseille wil voor stellen. Juist thans het hevigst woedt, verlaat Ik Hongarüe voor eenige dagen met een gerust hart, om mijn reeds lang voorgenomen bezoek bü de bevriende Poolsche natie ten uitvoer te brengen. Ik weet namelük. dat de openbare meenlng in Europa de waarheid zoekt en niets anders en Hongarije >eeft hlerbü niets te vreezen. In tegendeel. het moet ook van zün kant met de grootst mogelüke energie opheldering verlan gen. Pas wanneer de volle waarheid aan het licht is gekomen, zal Hongarüe zuiver tegenover de wereld staan en zonder twüfel zal blijken, dat niet slechts de Hongaarsche regeering of welke officleele organen ook. niets met de schandelüke misdaad te maken hebben, hetgeen >selfs niet eens zou kunnen worden veronder steld, doch Hongaarsche staatsburgers even min. Dit is de situatie en de Hongaarsche openbare meenlng kan met volkomen gerustheid de op heldering van de ware omstandigheden rond de misdaad en In het algemeen alle verdere ont hullingen af wachten. De Hongaarsche regeering volgt zoowel de machinaties van de tegen Hongarije gerichte hetze van het buitenland alsook de ontwikke ling van het onderzoek, dat In verschillende landen is ingesteld. Zü heeft zelfs ook van haar kant de noodlge stappen gedaan, om deze onwaardige en ten dentieuze hetze te ontmaskeren en het onder zoek inzake de misdaad van Marseille met de grootste energie te doen geschieden. BELGRADO, 19 Oct. De drie ministers van bultenlandsche zaken der Kleine Entente zijn hedenmorgen onder voorzitterschap van Tltoe- lescoe büeengekomen in een buitengewone zit ting, tüdens welke zü den door de laatste ge beurtenissen ontstanen toestand In Centraal- Europa bestudeerden. bedoelde persoon komt n.l. des avonds met een vrü groot bedrag aan geld naar huls, waarvan het tweetal kennis had gekregen! Het plan was nu om den man op zün erf bü thuiskomst neer te slaan, en te berooven. De plannen waren volledig uitgewerkt, maar toen tot de uitvoering ervan zou worden over gegaan, werd dit ongewild verhinderd. De huisgenooten van het adspirant-slacht- offer hadden n.l. als gewoonte aangenomen om wanneer het des avonds donker was en de auto van den heer des huizes het erf opreed, het Ucht bulten aan te draaien. Hierdoor kon de roofoverval dus niet doorgaan. Eerst thans is dus gebleken aan Welk gevaar de man is ontsnapt. Voorts heeft de politie deze week nog een ingezetene van De Lier, zekeren J. v. d. B aangehouden, op vermoeden van heling Inderdaad bleek de man van het varken dat o.m. door V. gestolen was, te hebben meege smuld Bovendien had hü zich nog aan diefstal van steenkolen schuldig gemaakt. beursgebouwen zün nog twee bijgebouwde pa viljoens in beslag genomen. De boekdrukkersorganisatie richt thans voor haar leden de stands In van drukwerk, die het eerste deel van de tentoonstelling vormen. Daar op volgt de papiergroothandel, die eveneens collectief voor den dag komt. Dan komen de vier machinehallen, waar reeds nu de drukpers gevaarten oprüzen. Ruim honderd monteurs waren Maandag daarmede bezig. Meer dan hon derd van de belangrükste groote leveranciers uit Dultschland, Nederland. Zwitserland, Frankrük, Italië, Oostenrük, Denemarken en de Vereenigde Staten zijn vertegenwoordigd. De tentoonstelling wordt Woensdag te twee uur door den Minister van Economische Zaken, Mr. M. P. L. Steenberghe geopend. Hongarüe bevinden zich Kroatische emigran ten. die zich een .tüdlang In het grensplaatsje Jankaposta ophielden, doch, zooals de Hongaar sche regeering vaststelt, daar In Maart van dit jaar werden uitgezet. Daar het waarschün- lük is. hoewel niet zeker, dat deze emigranten zich tegen Joego-Slavlë organlseeren en op po litiek gebied werkzaam zijn, kan ook Hongarije zich op het respecteeren van het asylrecht be roepen. Overigens is bü de herhaalde reizen van staatslieden der Kleine Entente op Hon- gaarsch gebied nooit een incident voorgevallen. Wat Dultschland betreft, het aanwezig zün van vele duizenden gevluchte Oostenrükers en het door hen opgerichte en op militaire wüze georganiseerde Oostenrüksche legioen, is be kend I Wat Oostenrük tegen de revolutionnalre werkzaamheden van deze emigranten te zeggen heeft, is, in het onlangs verschenen Bruin- boek duidelük gemaakt. Ook Frankrijk heeft niet te klagen over het aantal emigranten, dat op zijn grondgebied werkzaam is. De Fransche afgevaardigde Ooy verklaarde in zijn rede Rennes, dat er in Frankrük- 3.000.000 tenlanders leven. Alleen uit Dultschland daar nog 30.000 bügekomen, ook uit Italië vindt zich een groot aantal emigranten Fransch grondgebied. Dezen werden verschei dene samenzweringen tegen den persoon van Mussolini ten laste gelegd. Wat betreft de on wettige werkzaamheden van Joego-Slavische emigranten op Fransch grondgebied, hierover onthullen de onderzoekingen over den moord in Marseille steeds nieuwe détails. Deze land kaart der emigratie, en wel van die emigrate, die niet een vredig onderkomen zoekt, doch op politiek gebied werkzaam is en onwettige acties voorbereidt, kan nog worden uitgebreid Het korte overzicht is echter voldoende om aan te toonen, welk een tweesnüdend zwaard het is. wanneer men politieke combinaties, die per slot van rekening steunen op de onwettige ac ties der emigranten, in het ondersoek van veiligheidspolitie wil betrekken. Wat de toestand in Joego-Slavlë pnmiddellljk na den moord betreft, het schijnt dat deze ge beurtenis vooreerst eerder een konsolideerende dan een revolutionnalre uitwerking zal hebben. De leider der Slowenen, Dr. Korosec. heeft in deze, voor Joego-Slavlë zoo tragische uren een plechtige bekentenis aan den staat afgelegd. Dit feit toont aan, dat de bewering, dat de moord in Marseille het signaal zou zijn tot net opvlammen van een revolutie in Joego-Slavlë. niet steekhoudend is. aangenomen dan, dat er in den eerstvolgenden tijd geen verrassingen H. M. de Koningin heeft bereidwillig toege stemd als Beschermvrouwe van de Ned. Cen trale Vereenlging tot bestrüding der Tubercu lose de plaats in te nemen van wülen H. M. de Konlngln-Moeder. die van de oprichting vereenlging af haar beschermvrouwe is weest. Voor de plechtige herdenking van het 1»J4- Jarig Pontificaat van Z. H. Plus XI is een eere- comité gevormd, waarin bereids zitting namen. Z. H. Excellentie Mgr. J. D. J. Aengenent, bisschop van Haarlem, als Beschermheer. Z. D. H. Mgr. M. P. J. Möllmann, vicaris- generaal van Z. H. Excellentie den bisschop van Haarlem, als voorzitter; Als leder»; Z. H. Excellentie Mgr. Th. L. Heülen, bis schop van Namen, eere-kanunnlk van het Ka thedraal Kapittel van Haarlem;; Hunne Excellenties mr. dr. L. N. Deckers. Minister van Defensie; Mr J. R H. van Schalk, Minister van Justitie; Mr. M. P. L. Steen berghe. Minister van Economische Zaken; Mr. R. H. A. M. Romme, Mr. Dr. D. A. P. N. Kooien, leden van den Raad van State; Z. D. H. Mgr. H. J. M. Taskin, Proost van het Kathedraal Kapittel; L. A. A. M. Wester- woudt. H. A. Th. van Dam, Mgr. dr. G. C. van Noort, Mgr. dr. Th. M. Vlaming. M. W. A. Wütenburg, J. C. van Heeswük. J. C. Aal- berse. kanunniken van het Kathedraal Kapittel van Haarlem. De heeren W. Dreesmann te Amsterdam, en W. A. J. M. van Waterschoot van der Gracht, te Maastricht, buitengewone geheim-kamer- heeren met kap en degen van Z. H. den Paus; Th. Peek, te Den Haag, eere-kamerheer met kap en degen van Z. H. Mr. J. N. J. E. Heerkens Thüssen. te Haar lem. F. L. D. Nivard. te Rotterdam, Prof. dr. A. M. A. A. Steger te Heemstede, leden van de Eerste Kamer der Staten-Generaal. Mr. P. J. M. Aalberse, te Den Haag; Ch. van de Bilt, te Haarlem; A. J. Loerakker, te Haar lem; A. J. Engels, te Leiden; Mr. C. M. J. F. Geseling, te Amsterdam; F. Stumpel, te Hoorn; Ir. M. C. E. Bongaerts. te Den Haag; Ir. L. J. M. Feber, te Den Haag; H. G. M. Hermans, te Den Haag; mevrouw J. M. J. A. Meüer. te Rotterdam; Th. F. M. Schaepman, te Den Haag, leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Prof. mr. B. M. Taverne, mr. N. C. M. A. van den Dries, mr. J. L. M. Meckmann. leden van den Hoogen Raad der Nederlanden, te Den Haag. Prof. dr. W H. Keesom te Lelden; Prof. J. A. J. Barge te Leiden; Prof. dr. A. H. M J. van Rooü. Prof. mr. Ph. Kleintjes. Prof. R. Wel- schen O. P„ allen te Amsterdam; J. L. F. Dankelman. deken van Delft en eere- kanunnik; E. P. Rengs, Deken van Alkmaar; J. M. Hellegers, Deken van Alnhen aan den Rün; J. M. Lucassen, Deken van BeVerwük; B. M. J. van Rooü. Deken van Gouda; A. H. M J. Homulle. Deken van Leiden; J. P. Hulbers, Deken van Hoorn; J. H. W. Borsboom. Deken van Noordwük; C. J. Boekhorst. Deken van Ouderkerk; G. J. M. Maat. Deken van Poel- dük; A. Hollenberg, Deken van Purmerend; J. Th. Jacobs. Deken van Wognum; V. Esser. Provinciaal der paters Jezuïten, Den Haag; Pater Domlnicus, Provinciaal der E. E. P. F. Passionisten te Haastrecht; de eerwaarde Moeder Renata, Provinciaal Overste der E. E. ZZ. Franciscanessen van Salzkotten te Aer- denhout; Moeder Thérèse. algemeen Overste der Vrouwen van Betharuë. te Bloemendaal; Moeder Maximillana, algemeen Overste der E. E. Z. Z. Liefdezusters van de H. Juliana van Falconleri. Helloo. Mr. J. B. Bomans en mr. M. P. J. Verschure. lenen van Ged. Staten van Noord-Holland; jhr. mr. L. E. M. von Fisenne. lid van Gedeputeerde Staten van Zuld-Holland; J. A v. Rompu en mr. J. H. Stleger, leden van Gedeputeerde Staten van Zeeland; Mr. D. F. Pont, burgemeester van Hillegom; mr. D. Scholtens, burgemeester van Beverwük; N. L. A. Ammerlaan. regent van het semina rie ..Hageveld", drs. Th. Vlaar. rector van het R. K. Lyceum te Haarlem; N. C. Aanstoots. F. C. van Beukering, F. H. J. A. Cornet. A. F. van Eeden. H. P. A. van Dük. A. F. J. Goossens. J. F. van der Meer. J. Nlehus. G. van Niekerk, H. J. M. Nieuwenhuizen. A. F. C. van Noort. J. P. Reünenberg. Th. Roorda, P. Roovers. L. J. Schalke. J. M. van der Tuün, J. de Vlieger. L. J. Willenborg. C. Wünker, pastoors in Haarlem en omstreken; J. H. A. M Anten, H. J. M Bartels, F. G. J. Beerkensj J. H. van Beers, H. J. M. Bek kers, mr. A. L. M. van Berckel, C. G. J. Bos. Mr. dr. F. A. Bijvoet, J. Ph. Castrl- cum. R. c. A. van Cranenburgh. Dr. E. A. M. Droog. F Erens. P. F. J. Everard. Dr. M. H. P. M. Eysvogel, Mr. F M. Hagemeier, B. J. V. van Hees, C. N. Hin, mevrouw J. A. Hoekstra—Zethof. Dr. J. G. Hoge, Th. G. C. Hooü, G. H. Jacobs, Th. «Janzen, Kessel. M. L. A. Klein, H. J. Schiphorst, H. Koning, H. J. Th. Th. Koot. W. C. van Mr. Th. F. M. de Lestrieux Om 5 uur des middags kwamen In het Joego-Slavische departement van bultenlandsche zaken ook de ministers van bultenlandsche zaken van den Balkanbond. JeftitsJ (Joego- Slavlë), Tltoelescoe (Roemenië), Roesjdl Bey (Turküe) en Maximus (Griekenland) in een buitengewone zitting bijeen. De Tur ksche minister van bultenlandsche zaken, Roesjdl Bey, verklaarde tegenover een journalist van de ..Prawda”, dat ondanks alles de gewone zitting van den Balkanbond op 26 October in Ankara plaats zou vinden. De Bal kanbond wil het door Koning Alexander be gonnen werk onder alle omstandigheden voort zetten. Toen gebleken was, dat het inzicht van ten Bosch juist was en het mogelük was gebleken, om in continubedrüf zonder toevoeging van eenlg bindmiddel fünkolen van büna alle kool soorten om te zetten In stukkolen. .s het Duit sche consortium er toe overgegaan om een groote pers te maken, om daarmeoe fünkolen volgens de werkwüze van Ir ten doorloopend bedrüf te brlketteeren. Deze pers loopt nu reeds eenige weken In continubedrüf. van L. A. Klein, H. J. L. Klein H. Koning, H. J. Kuiper. Dr. Th. Koot. W. C. van der Laan. Th. F. M. de Lestrieux Hendrichs. W. J. B. van Liemt. mr. A. J Liesker, J. W. Lucas. R. J. P. Muller, E. van Nederhasselt, D. W. van Niekerk. L. Nieuwenhuys. J Nü«sen. A. J. M van Ogtrop, C. Ooms. E. Peerboom, mej. F. A. M. Peeters, Mr. Aug. E. M. Povel. A. J. Prinsen berg, Dr. L. C. Proot. Dr. H. N. A. Roozen. J. B C. Schlaghecke. R. Bchlatmann. mevrouw Schousvan Delft, Mr dr. A. F. H. Schreurs. Mr. H. J. Simons. Th. O. J M. Smit. Dr. J. F. M. Sterck. H. M Strack van Schün- del. P. K. J. Tervooren. A A. A. P. J. van Te- terlng, J. L. Tombrock. Mr H. J. M Tonlno, Th. W. Twaalfhoven. W. Vehmeüer. Th Ve- ling. Mr. J. F. de Vilder. J. M. B. van VHjmen. Mr F. Vorstman. E. W Walop, Mr. Th. Wester- woudt. H. van de Weyer, L. M. Weterings, G H Weustlnk. Mr. dr. P. J. Wltteman. C. C. Wolff, alien »te Haarlem en Omstreken. Vian het uitvoerend comité is de hoogeer waarde heer Deken van Haarlem, eere-voor- Mtter; H. E. Everard. te Aerdenhout voorzitter. P. J. M van Teterlng. te Haarlem, vlce-voor- Btter, notaris G. F. M. Roozen. penningmeester. Henri Hagemeüer, F. Hoffmann, H. M. van Os, leden; Pierre Cuypers en J. H. van Oos ten. secretarissen. Het secretariaat Is gevestigd Narcissenlaan 18, Heemstede. De herdenking zal plaats hebben te Haar lem in de maand November as. Toen Donderdagavond te ongeveer negen uur de huishoudster van den heer W van Bodegra ven aan den Amsteldük te Ouderkerk aan den Amstel thuis kwam, hoorde zü °P de boven verdieping een verdacht gestommel en toen zü de trap op wilde gaan, kwam er een man te voorschün. die haar met een revolver dreig de en daarna door het open raam wegvluchtte. In de haast nam hü een verkeerde flets mee en liet zün pet achter. Op het gegil van de huishoudster kwamen de buren toeloopen, on der wie zich een rtjksveldwachter bevond, die den dief achtervolgde. Deze was Inmiddels op de flets, die hü had meegenomen, den Midden- polder ingereden. Toen hü zich achtervolgd zag, gooide hü het rüwiel neer en sprong In een sloot, waarna hü over een weiland ver dween. De marechaussee te Amsterdam werd gewaarschuwd en men trok er met politie honden op uit, doch zonder eenig resultaat. Reserve 4 Alleen de flets en de pet van den inbreker zün In handen der politie gevallen. Hoewel de man In het huis van den heer Van Bodegraven alles overhoop had gehaald, had hü slechts een klein bedrag aan huishoudgeld meegenomen. bate van de crlsis-slachtoffers. Bedenk dat bi| het vaststellen van Uw bijdrage BOEDAPEST, 19 Oct. (Reuter). Minister- President Goemboes Is hedenmorgen vroeg naar Warschau vertrokken, vergezeld van den chef van de persafdeellng van hek Ministerie van Bultenlandsche Zaken, gezantechapsraad Men gele en den kabinetssecretaris Petnehazy. Op de vraag van een vertegenwoordiger van het Hongaarsche Telegraaf Agentschap, of hU de na den aanslag te Marseille ontrtane situatie fcoo rustig beoordeelde, dat hü het land kon verlaten, antwoordde* Goemboes als volgt: „Ik beoordeel den toestand volkomen rurtig en begeef mü met de grootste gerustheid naar Warschau. Ik heb trouwens ook geen reden tot bezorgd-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 23