Groote zege het A-elftal van Het N.C.C. vraagt niets voor zich zelf „Grato” wereldtentoonstelling NfClC RADIOPROGRAMMA VRAGEN Zit niet bij de pakken neer! CENTRAAL-HONGARIJE VERLIEST MET 7-0 EENIGE INDRUKKEN DE ARMEN DONDERDAG 25 OCTOBER 1934 3 Japansche houtsneden Papier fabricatie Waardevol Wetsontwerp in voorbereiding Goede reclame-kunst BRIEVEN ACHTERGEHOUDEN Boeken Dagbladdirectie vrijgesproken AUTO’S TEGEN ELKAAR Nieuw estafette-record ARCHITECT VRIJGESPROKEN Etsen Van valschheid in geschrifte Veelzijdige expositie snee eerste-klas-elftcd FABRIEK UITGEBRAND TE TILBURG Een zeer middelmatige wedstrijd De roofoverval in de residentie Langere militaire diensttijd? De beteekenis van het betere drukwerk wordt steeds beter begrepen Pater S. Buys verlaat het ziekenhuis Bevestiging van het vonnis geëischt MGR. J. PANIS IN HET VADERLAND MEISJE DOOR TRAM MEE GESLEURD NA DEN BRAND TE HILVERSUM Beteekenis tentoonstelling Luit-generaal de Bruyn overleden DE MIJNEN IN LIMBURG De opening De ploeg van onze tegenstanders was niet sterker dan een door- o. a-i- Vrijdag 26 October 1934 Belangwekkend en leerzaam Meer en beter drukwerk Unfair play 1 viool. I i ■r Jecovitol levertraan wetenschappelijk de beste levertraan voor U en Uw kind. c e Verkrijgbaar bij apothi drogisten f 0.75 pei WIJ GIRO aan belang- 1 t Deskundigen, die de vorige tentoonstellingen bezochten, verzekerden ons, dat de „Grato" uit steekt boven de in 1928 te Keulen gehouden „Pressa” en de in 1929 gehouden tentoonstel ling te Londen. We kunnen hier gerust van een wereldtentoonstelling spreken. met van De Nederlandsche ploeg speelde vrU aardig. Na rust dommelden de Dat „vrij aardig" van voor de rust vooral la verband met den uitslag In de nabijheid van het station HorstSe- venum is de motorrijder Van Oooren uit Meer- lo in botsing gekomen met een auto, bestuurd door den heer Hansen uit Horst. Van O. Ben verschillende ernstige verwondin gen over het geheele lichaam op en moest wor den overgebracht naar het R. K. ziekenhuis te Horst. Zijn toestand is zorgwekkend. Ook de autobestuurder werd deerlijk aan het hoofd gewond. Na ter plaatse verbonden te zijn, is hjj naar zijn huis overgebracht. tekers en per flacon. I 1 i l i I 1 I I 1 t c De bedoeling dezer tentoonstelling is de men- schen te doen doordringen van de beteekenis van het goede drukwerk en men is hiermee reeds zoover gevorderd, dat er tal van drukkers zijn, die alleen het betere drukwerk vervaar digen, daar de ervaring hun geleerd heeft, dat dit een beter rendement geeft. Veelzeggend is dan ook de leus, die de be zoeker, zoodra hij op de tentoonstelling is aan geland, toespreekt: „Elk drukwerk van de goede soort, ontsluit voor u de dichtste poort." Te Baam is in den ouderdom van 89 Jaren overleden G. A. de .Bruyn, gepenslonneerd lul- tenant-generaal. ridder in de orde van den Ne- derlandschen Leeuw en in de orde van Oranje Nassau. De begrafenis aal te Delft geschieden. voor rust spelen in. moet men niet al te De advocaat-generaal bij het Haagsch Ge rechtshof eischte bevestiging van bet vonnis der Haagsche rechtbank, waarbij de 30-jarlge monteur O. H. en de 27-jarige electrlcien J. A. O. terzake van den door hen gepleegden roof overval op 12 Mei jJ. op den koopman E. B. in diens woning aan den Rijswijkschenweg te *s Oravenhage, zijn veroordeeld ieder tot tien Jaar gevangenisstraf. Het Hof zal op 5 November ah. arrest wijzen. een vol- van van ▼oor: Een tiental dames van d« R. D. Z, waarvan zij zelf ook deel uitmaakte, wist nX bet Ned. record 10 maal 100 M. estafette vrije slag te verbeteren met 13.4 sec. en het aldus te bren gen van 12 min. 56.4 sec. op 13 min. 43 sec. De dames die voor deze mooie prestatie zorg den waren: O. van Vuren. N Klere. O. Sneep, W. van Leeuwen, M. Olsen, A. Hoogeweg G. Brouwers, A. Timmermans, Willy den Ouden en Trans Baumelster zelf. Te Huizen Is de 18-jarige mej. H. op den hoek van den Ceintuurbaan en den Naarder- straatweg door eefi uit Hilversum komenden tramwagen aangereden en veertig meter mee gesleurd. Het meisje is ia weer aorgwekkenden toestand naar de Majellastichting te Bussum vervoerd. K Het totaal aantal arbeiders der gezamenlijke steenkolenmijnen in Limburg bedroeg op 1 Oc tober 1934: ondergronds 30.186; bovengronds 10273. De totale netto-opbrengst der geeamenlijke steenkolenmijnen in Limburg bedroeg geduren de de maand September 1934 1.038.069.126 ton steenkolen. Het aantal werkdagen, waarop het bedrijf gedurende de maand September 1934 regelmatig werd uitgeoefend bedroeg bij de onderscheidene mijnen: Staatsmijnen in Limburg 36; Doma- niale Mijn Ml). 20; Mijnen Laura en Ver. Laura 20; Julia 21; Oranje-Nassau Mijn I, III en IV X; O.-N. 19 en Mijnen Wlllem-Sophia 30. De „Grato”, die in de benedenverdieping van de Jaarbeursgebouwen en in een aangrenzend houten paviljoen te Utrecht wordt gehouden, is over vijf zalen verdeeld. Allereerst willen we de aandacht vestigen op een serie reclame-platen van bioscoop-theaters, die een goeden indruk geven van het effect, dat met een linoleum-snede bereikt kan wor den. Het zijn meerkleurlge platen, die een of ander beeld uit een film weergeven en door bun kleuren-contrasten zeer suggestief werken. Interessant is ook, de collectie bijeen te zien )Mm de bekroonde affiches, die zijn ingekomen ▼oor de prijsvraag, welke de Federatie voor deze tentoonstelling heeft uitgeschreven. Bij de N.V. Drukkerij G. 3. van Amerongen en Co. zagen we een collectie boekwerken, waar onder verschillende exemplaren, die door het Ned. Verbond van Boekenvrienden zijn aange wezen als behoorende tot de vijftig best ver- aorgde boeken, die in de jaren 1925 tot 1931 zijn uitgekomen. Goed handelsdrukwerk toont de N.V. Druk kerij en Uitgeverij J. H. de Bussy uit Amster dam, in welke stand we eveneens fraaie drie ën vierkleurendrukken vinden. Bijzonder munt deze firma ook uit In het drukken van weten schappelijk werk, waarvan de „Atlas of selec ted cases of pathological anatomy" door prof. W. M de Vries met 52 reproducties in vierkleuren druk en het boek van Konlng Leopold van België (als auteur nog Prins Leopold) genaamd „Reis door den Indische n Archipel" met 250 illustraties goede voorbeelden zijn. Gisteren heeft pater 8. Buys 8VD, die even eens door den brand aan den Boschdrift ernstig werd gewond, de R. K. Ziekenverpleging als genezen kunnen verlaten. De pater beeft zich begeven naar hét Missiehuis te Tetertngen. in Februari 1931 te Hulzen opzettelijk valsche- Hjk heeft doen opgemaken of vervalschen door den boekhouder van Huizen, een geschrift, dat als volgt luidt: „De kassier van openbare wer ken gelieve uit te betalen aan Gebr. Loodsma te Amsterdam de somma van een duizend drie honderd vier en zestig gulden, wegens levering van 62.000 straatsteenen ad ƒ22." Voorts sou hij een kwijting tot dat bedrag valschelijk met den naam Loodsma hebben onderteekend. Verd. ontkende zich aan het hem ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt. Hij bad Inderdaad 62000 steenen van Loodsma een man die niet meer te vinden is geweest ge kocht. Niemand herinnerde zich, dat de stee- nen inderdaad in de haven van Huizen gelost waren geweest. I 2Ol Foe vaak gebeurt het niet, De vierde kamer der Amsterdamacbe recht bank heeft den 45-jarigen gemeente-architect van de gemeente Huizen, S. M verdacht van vabchheld In geschrifte en gebruik maken van het valscbe geschrift, vrijgesproken van het hem ten laste gelegde. Het O. M. had een gevangenisstraf van een laar en zes maanden geëischt. Den verdachte was ten laste gelegd, dat hij AU officleele tijdwaarnemers fungeerden da hoeren J. J. Oster, G. Langelaar Jr. «n X Zeegers. Na afloop spraken de boer Lange<aar en me vrouw van Wyckhuysen hartelijke woorden toé Truus Baumelster, wier laatste wedstrijd bet geweest was en boden haar een aandenken aan. sche doelverdedlger liet zich in deze periode van zijn beste zijde zien, want diverse „knal len" van Bakhuys en Smit werden schitterend door hem weggewerkt. Hoe echter de Hongaar- sche keeper ook sprong en de ónmogelijkste ballen eruit hield, ten slotte werd hem een voorzet van Wels, gevolgd door een schitteren den kopbal van Smit, noodlottig (20). Daarna werd de score vrij snel opgevoerd. Bij een nieuwen aanval ging de bal van voet tot voet, van Anderiessen naar Meynders. via van Heel naar Smit, die er met een keihard schot 30 van maakte. Even later was het Vente. wederom uit een voorzet van Wels, die 40 maakte en nog voor de pauze zorgde Meynders voor bet vijfde doelpunt. Na de thee zakte het tempo danig. Uit een corner maakte Vente 60, dank zij voorname lijk een grove fout van den Hongaarschen kee per. En uit een voorzet van Wels zorgde Vente wederom voor den zevenden goal. Steeds meer drongen de Nederlandsche voorhoedespeler» naar voren, maar menige schitterende kans ging door te langzaam reageeren teloor. De enkele sporadische uitvallen van Hongaarsche zijde vormden geen enkel gevaar voor de Ne derlandsche verdediging. Als een nachtkaars ging de wedstrijd uit! Diverse aanvallen van de Nederlanders volg den. Maar Bakhuys, Smit, Vente, zij allen scho ten of naast of hoog over. Met den eindstand 70 floot scheidsrechter Boekman inrukken. Wanneer wij de prestatie van onze ploeg eens onder de loupe zouden nemen, dan moe ten wij allereerst erkennen, dat de Hongaar sche ploeg niet sterker was dan een (jwak elf tal uit onze Nederlandsche eerste klasse com petitie. Aan het doel, een tralnlngswedstrijd, een wedstrijd, waaruit iets te leeren viel, heeft deze ontmoeting dus geenszins beantwoord. Na de rede van minister Steenberghe heeft de heer 8. 8. Korthuis, voorzitter van de Fe deratie der Werkgeversorganisaties In het Boek- drukkersbedrijf woorden van erkentelijkheid ge sproken voor zijn benoeming tot Ridder In de Orde van Oranje-Nassau. Nadat de heer R. A. Austen Leigh, voorzitter van het Internationaal Bureau der Boekdruk- kersvereeniglngen een korte toespraak had ge houden namens de bultenlandsche delegaties werd een rede gehouden door den heer Kort huis. Spr. begon met dank te brengen aan den minister voor zijn bereidwilligheid het eere-voor- zitterschap der tentoonstelling te willen vaarden en voor zijn daadwerkelijke stelling. Woensdag Is Z. H. Exc. Mgr. J. W. J. Panls MB.C. apostolisch-vicaris van Celebes in bet vaderland aangekomen en in het missiehuis te Tilburg plechtig ontvangen nemers en een serie transparanten geeft een goed beeld van de uitgebreidheid van dit staats bedrijf. Goed Ingebonden jaargangen van de „Handelingen" prijken er naast tal van ander mln of meer bekend werk van deze drukkerij. Daarnaast zien we de goed verzorgde afdee ling van de N.V. Drukkerij „De Spaamestad”. Haarlem, die trouwens ook nog op een andere plaats haar drukwerk exposeert en eveneens een belangrijke palats in de machlnerieën-af- deeling Inneemt. Hier zien we een goedgeslaagd affiche in dlplomadruk, verschillende prentbriefkaarten in zwart en kleuren, alsmede eenige specimen van driekleuren boekdruk en voorts modeboeken in rotogravure. Een apart salonnetje is gewijd aan In het Oostelijk Zwembad te Rotterdam werd een onderling zwemfeest van de R- D Z. gehouden ter gelegenheid van het feit, dat mej. Truus Baumelster zich, voor wat betreft tact wedstrijdswemmen. uit de zwemmerswereld te rugtrok. Bij dit zwemfeest beeft men haar het mooiste cadeau aangeboden wat maar denk baar was. De inrichting van de eerste drie zalen werd In één band gehouden en stond onder leiding van de architecten Heineke en Kuipers, waar door een mooi geheel verkregen werd. De exposanten, die de overige twee zalen te verdeelen kregen, schenen er door te zijn aan gezet, om eveneens te trachten eenige unifor miteit te bereiken, want het Is wonderlijk, hoe gaaf ook hier alles bij elkaar aansluit. Het is de vierde tentoonstelling, die de Fede ratie der Werkgeversorganisaties In het Boek drukkersbed rijf organiseert. Een goeden naam op het gebied van etsen beeft de Drukkerij Joh. D. Scherft uit ’s-Gra- ▼enhage en op deze tentoonstelling, waar keu rig afgewerkte etsen van haar aanwezig zijn, toont zij dezen verdiend te hebben. Ook de ex- llbris-kunst is bij haar vertegenwoordigd. De Drukkerij Van Rossum. Utrecht heeft ver schillende boekwerken, handelsdrukwerk en be- drijfsfoto’s bijeengebracht, doch vooral valt bier de aandacht op de goede drukken van bidprent jes en andere religieuze prentjes. Meer ter opluistering, maar niet minder een bezichtiging waard is de collectie oude Japan- sche houtsneden, een verzameling, die welwil lend werd afgestaan door den heer B, Modder man uit Amsterdam. De bier tentoongestelde bladen behooren, met uitzondering van no. 1 en 2. tot de eerste helft der 19e eeuw. Verschillende voorbeelden van de meer oude re boekdrukkunst treffen we aan bij Joh. En schede en Zonen uit Haarlem, die evenwel blijk geeft tevens de moderne boekdrukkunst, goed te verstaan. Wat de oude boekdrukkunst betreft, om daar werk von te zien, dienen we vooral niet de stand van de Federatie over te slaan, waar verschil lende oude boekwerken, die daarop betrekking hebben, de verzameling aanvullen. omdat hij weet, dat het slachtoffer niet op dezelfde wijze zal reageeren. Zou hü het vermoeden hebben, dat hij met gltfke munt wordt terugbe taald, dan zou hij anders doen, maar nu speculeert hij op het fatsoen en het gevoel voor fair plag yan den an- ifiteeren. het fair Symphonle- >20 Dansmu- Een der vele attracties van de „Grato” Is de demonstratie van de fabricatie van papier, zoo- als dat vroeger gebeQrde, waar tegenover we kunnen waarnemen, hoe geheel anders dit te genwoordig met modern# machines geschiedt. Buitengewoon leuk en vernuftig gevonden Is het overzicht, dat de papierhandel Proost geeft van de rol, die het papier In ’s menschen leven spreekt. De papiergroothandel G. H. Bührmann uit Amsterdam demonstreert machines en instru menten voor natuurwetenschappelijk ondeizoek van het papier. optimistisch beschouwen. Immers een ploeg speelt slechts, zooals de tegenpartij deze laat spelen. En aangezien de Hongaren ditmaal wel bijzonder zwak waren, konden onze spelers dat spel ontplooien, dat zij zelf het liefste spelen. Gaan wtj, vooral in verband met den komen den Interlandwedstrijd, even de indlvldueele prestaties na, dan constateeren wij, dat doel verdedlger Halle, een veillgen indruk heeft ge maakt en het weinige, dat hij te verwerken kreeg op waarlijk uitnemende wijze verwerkte. Van Diepenbeek en van Run maakten een so- llden indruk. Snel werd de bal weggewerkt. Zij hebben echter geen moeilijke taak gehad. In de middenlinie was Anderiessen weer als van ouds, namelijk de spil, waar alles om draaide. Zijn opstellen en koppen was af. Van Heel was tactisch nog de oude, maar in snelheid heeft hjj oX heel wat Ingeboet. Bas Paauwe speel de, vooral voor de pauze niet onverdienstelijk. Zijn stuwen van de voorhoede was dikwijls uitnemend en hij zwoegde als een paard. Na de thee zakte hjj iets af. De routine zal hem ook wel de noodlge ausdauer bijbrengen. In de voorhoede moeten wij in de allereerste plaats den kleinen Wels noemen. Deze speler was ditmaal weer uitmuntend, zelfs beter dan In zijn wedstrijden van het vorige seizoen. Han dig en snel, ziedaar twee factoren welke voor een buitenspeler van zoo groote waarde zijn, welke Wels volkomen bezit. Zijn buurman aan de overzijde had een vol komen off-day. Zijn voorzetten waren veel te laag en stuitten bijna steeds tegen een lichaam. Vente was niet In zoo’n conditie als wij hem het vorige seizoen vele malen hebben gezien. Alleszins voldoende was hij echter wel. Smit wist zich bij lederen aanval uitstekend op te stellen. Steeds was hij daar, waar de ba! Is en zijn hattrick voor de rust bewijst ook wel, dat hij „the right man on the right place" la En ten slotte Bakhuys. De man, die dit Jaar vrijwel nog niet heeft gespeeld. Men kan het merken. HU was vrUwel steeds een seconde te laat bij den bal en zUn schot Is zeer onzuiver Steeds te hoog of ver naast. Alleen zUn spel- verdeelen is nog altUd uitnemend. Er zal In de komende dagen nog Ijverig moe ten worden getraind, willen onze Jongens te gen de Zwitsers op 4 November een behoor lijke kans maken. het gevoel voor fair plag i der, om er van te kunnen Moet dit een reden zijn plag wat tammer toe te passen? Allerminst, maar het kan geen kwaad te bedenken, dat we niet fair behoeven tp zijn om anderen er mis bruik van te laten maken. Daarom kan het fair plag vergezeld gaan van een zekere mate van voorzichtigheid, die actief wordt, als het misbruik ac tief wordt. Dan zullen de egoïsten leeren, wat het zeggen wil een fair mensch kwaad te maken. De eerste aanvallen, waren voor Hongarije, maar na een drietal minuten namen de Ne derlanders het spel in handen en schoot Bak huys enkele malen juist naast en over. Een aanval van de voorhoede, gevolgd door een voorset van Wels, welke werd Ingeschoten door den toegeloopen Smit (1—0). De Nederlanders bleven In den aanval en de enkele sporadi sche uitvallen van de Hongaren werden door de belde Nederlandsche backs of doelman Hallo zeer voldoenda weggewerkt. De Hongaar- In verband met de plannen tot afschaffing der burgercorveeérs. die belast zUn met schoon maak- en andere huishoudelijke werkzaamhe den in kazernes en magazijnen, naar de „N. R. Crt.” verneemt, ligt het In het voornemen, om de Dienstplichtwet zoodanig te wijzigen, dat de eerste „oefentijd van hen, die tot nu toe 5>/2 maandWk te brengen op 6 maanden, waarvoor een desbetreffend wetsontwerp in voorbereiding is. Tevens ligt het in het voornemen de eerste oefenlngstijd van de adspirant-dienstplichtige- onderofflcleren, die thans 9 maanden is, te brengen op 12 maanden. Ook Gij zijt jachtigen i gehaart, naami slaan ww met Uw maaltijden en met Uw stoelgang. Hoofdpijrt> vermoeidheid, constipatie zijn de gevolgen van hot niet mooi, normaal functionoeren Uwer spiisvertorings-orga- non. Vorgiftigo afvalstoffen hoepen zich daarin op, de oorzaak van al Uw klachten. Maak "Schoon Schip". Niet door het nemen van oen middel dat Uw darmen leogperst, maar noem de nieuwe vinding van Apothe ker Dumont: Laxeer-Akkertjes, welke naai! laxeerende plantaardige stoffen, verschil lende bestanddeelen bevatten, die Uw geheele gestel verbeteren, zooals gal-ex- tracten voor do lever, melkzuur-fermenlen om gistings-processen te bestrijden en chlorophylle voor den bloeddruk on den bloedsomloop. Ge voelt U als "verjongd". zijn prettig in te nemen, Ge proeft niets I Veroorzaken geen kramp, Wh geen hèr-oonstipatioherstellen de normale werking der darmen. Per 12 stuks 60 cent. Nederlandsch Pro- ducL Bij apothekers en drogisten. Een felle uitslaande brand heeft Woensdag avond de TUburgsche Band- en Veterfabriek voor het gmotste gedeelte In asch gelegd. Nog laat in den avond was In de fabriek gewérkt, die geheel Ingebouwd staat achter de hulzen van de Schoolstraat. Tegen 9 uur werd door'de bewoners aan de Schoolstraat een zware brandlucht waargeno men. Spoedig daarop sag men een vette, rook opetfjgen uit de spoelerU van bovengenoemde fabriek. De brarfdweer werd terstond gewaarschuwd en rukte onder leiding van opperbrandmeester Esbach met groot materiaal aan. Met 5 stralen werd het loopend vuur aan getast, doch men kon niet meer verhinderen, dat het woedend element ook het gebouw zelf asmtastte. Hetwerd een geweldige vuurpoel, die een groot gevaar opleverde voor de aan- grenzende hulzen. Gelukkig was er weinig wind en spanden de brandgasten alle krachten in om den vuurhaard te lokaliseeren. 3 f Na een uur hard werken was men erin ge slaagd. Van bet oude gedeelte der fabriek (circa 50 meter) en van een tweetsü woningen aan de Vincentlusstraat, waarin het magazU» waa gevestigd, bleef echter niets over dan de ge blakerde muren. Omtrent de oorzaak is nog niets bekend ge- De directeur der fabriek, de heer A. Kuyk, was ultstedlg. Waar het grootste gedeelte der fabriek la vernield, kan men van een belangrijke echade spreken. Een paar Jaar geleden is ook een gedeelte deser fabriek afgebrand. De toen gebouwde nieuwe spinnerij heeft men thans wetende be houden. Hl’IZEN, 1875 M. NCRV 8.00 Schriftlezing en meditatie 8.15 Morgen- concert 10 30 Morgendienst door ds. C. J. Sikkel 11.00 Het ensemble Van der Horst 12.00 Politieberichten 12.15 Leger des Hellekwartlertje 12.30 Bnsemble Van der Horst 1.30 Bespeling Van het studlo- orgel door Ferd Kloek 2.30 Lezen van Chr. Lectuur 8.00 The Colombia Three 3.45 Verzorging zender 4.00 The Colom bia Three 5.00 Zangrecital door. mevr. Loee FllpeeSnel 5.45 Veel gevraagde gramofoonmuzlek 6.30 ..Ken praatje over de bemeetlngaleer” door A. J. Herwlg 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbu reau 7.15 Gramofoonmuzlek of een greep uit het dagelUkach gebeuren 7.80 Lite rair halfuurtje 8.00 Sluiting VARA 8.00 Ameterdamech A Capella Koor „Bel Canto” o. 1. v. Alph. Vranken 8.14 Vara- etrljkorkeet o. 1. v Hugo de Groot 8.32 Ameterdamech A Capella Koor „Bel Canto" o. 1. v Alph. Vranken 8.34 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot 8J51 Het Amster damsen A Capella Koor „Bel Canto” 9.02 Vara-orkest o. 1. V. Hugo de Groot 9.13 Amsterdamsch A Capella Koor „Bel Canto” 9.30 Sluiting NCRV 920 De Haarlem- sche Orkestvereenlglng o. 1. v. Frits Schuur man 11.00 Gramofoonmuzlek 11.30 Sluiting. HILVERSUM. 3012 M. VARA 8.00 Gramofoonmuzlek 11.45 Jan Mulder, saxofoon en Jan Vogel, plano 12.00 Sluiting AVRO 12.00 Tijdsein Avro- klok 12.01 Lunchmuzlek door Kovacs Lajos en zUn ensemble met tusschenspel 2.00 Gramofoonmuzlek 2.30 Mevr. Ida de Leeuwvan Rees bespreekt het mantel pakje van de gratis Avro-knlppatroon 2.50 Gramofoonmuzlek 3.00 Aansluiting t ..Heck’s Lunchroom", Utrecht. John BrUck en zijn orkest 4.00 Sluiting VARA 4.00 Knipcursus (voor gevord.) door mevr. A. van Blankenvan Kuyk 4.45 Gramofoonmuzlek 5 30 Graipofoon- muzlek 5.58 Overschakeling naar den versterkten zender 8.10 Cor Steljn, ac cordeon en Joh. Jong, plano 6.15 Vara- orkest o. 1. v. Hugo de Groot 7.20 Gra- mofoonmuzlek 727 Herhaling SOS-be- rlchten 7.30 Vara-orkeet o. 1. v. Hugo de Groot 7.57 Overgang naar de lange golf 10.00 Vaz Dlas 11.00 Jazz-muzlek (gr.platen) 11.30 Populaire gramofoon muzlek 12 00 Sluiting. LUXEMBURG, 1304 M.: 8.05 Gnuno- foonmuzlek. 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuzlek 1220 Middagconcert door het Radlo-Orkest oj.v Henrl Pensls. 1 Ellsabethvllle, marsch. Eenhaes. 2 Extasy. valee-teoeton. Baynes 3. Les Yeux morts. fantasie. d’Albert. 4 L’Ecureull Smith. S Polonaise. Svendsen. 6 Adoration, La Gye. 7 Erotlque. P. Plerné. 8 Ballet égyptlen. Lulglnl. 9. Czardasfürstln, Kalman. In de pauze: Berichten. 125 Gramofoonmuzlek. 1.50 Koereen. Vervolg gramofoonmuzlek 920 Koersen 4.05 Koersen 6.50 Con cert en Dansmuziek. 7.50 Sportberichten. 7.55 Hollandsche uitzending. Radlo-Ca- baret. Camilla, Pasodoble. de Leur en van Tol (Herman Tholen) De Sigaret. Mur- kens, door Marlette Serlé. Dream of Love and you, Taylor. Hy komt welhU komt niet.... Lier en van Tol. Ah. quel beau Pol», wals. Mateo Aux Iles Hswail. Pascal Bastla. Gruss mlr Salamanca, pasodoble. Siegel. Rohr en Eberhard Glomblg 8 20 Persberichten 8.40 Vocaal-concert In de Nederlandsche taal door Victor Jaans-barl- VOOIt NADER* BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOGIDS Gistermiddag heeft te Rotterdam Nederlandsch elftal bestaande uit de gende spelers. Doel: Halle; achter: Run en van Diepenbeek; midden: Heel, Anderiessen en B. Paauwe; Wels, Vente, Bakhuys, Smit en MeUnders een Centraal-Hongaarsche ploeg met 70 verslagen. De wedstrijd was van een mid delmatig gehalte, vooral na de rust. Spr. wees er op dat het vak tot kunstambacht is verheven waardoor naast de arbeidsvreugde, de scheppingsvreugde is ontstaan. Samenwer king Is tot stand gebracht tusschen het groote aantal klein, en middelbedrUven eenerzjjds en het kleine aantal grootbedrijven anderzUds. Ook de verhouding tusschen de patroons en de lei ders van de werklledenorganlsatlee laat niet veel te wenschen over. De openlngsbUeenkomst werd ojl bUgewnond door het College van Burgemeester en Wethou ders der gemeente Utrecht en haar gemeentese- cretaris Dr. J. de Lange, door den heer J. H. I Th. O. Kettlltz, lid van Gedeputeerde Staten der provincie Utrecht en voorzitter van het school bestuur der school voor de Grafische vakken. Na de opening maakte minister Steenberghe een rondgang over de tentoonstelling. ton. Moortelmansf Herdersliedje. Roeen bloeien. Het Liedje van den Beiaardier. De drie Joden. 8.55 Koersen en berichten. Vervolg zang-recltal. Septembers vond. A. de Boeck. Mijn Moedertaal. Peter Benolst. 920 Gevarieerd concert door het Radlo- orkest oJ.V. Henrl Penei». 1 Martha, ouv. Flotow. 2 Acceleratlonen-Wals. Johann Strauss. 3 Stéphanle-Gavotte, Cxlbulks. 4 Bpaansche Dans. No 3, de Falla. 5 Les Ta bles de la Fontaine, suite. Mouton. 6 Je t’alme, Grleg. 7 Chant du Prlntemps. Gou nod. 8 Caprice 1 tallen, TSchalkofskl. 10.10 Concert door het Radlo-orkest oJ.v. Henrl Pensls. Jeanne Vogelsang, viool. 1 Adelheid-Concerto, Mozart. 3 Les Préludes. Llsst. 10.50 Hllleooncert 11.05 Dans muziek van gramofoonplaten. BRUSSEL 484 M.: 13.15 Het omroeporkest O.1.V, Paul Gason. 120 Gramofoonmu zlek. 625 Gramofoonmuzlek. 825 Mi litair concert. 925 Militair concert. BRUSSEL. 322 M.: 1220 Gramofoonmu- zlek 1.30 Populair concert o.l.v. Karei Walpot. 5.30 Het Lionels club orkest o.l.v. Hr. Clsbeck. 820 Orkeetconcert ol.v Paul Epullez. 1020 Dansmuziek (gramofoonplaten KALUNDBORG, 1281 M.1 1120 Herald Andersen’s énaemble. 3.00 Het omroep orkest oj.v. Emll Rassen. 720 Deeneche liederen 10.30 BCrge Christian’s dans- orkest Concert. 420 Gramofoonmuzlek. 7.35 Vroolljke militaire muziek. 9.40 Kamermuziek. een slachtoffer van den polsslag van dezen tijd. Altijd laamt Ge niet den tijd acht te op U zelf, waart Ge onregelmatig Het technische gedeelte van de „Grato" ver tegenwoordigt ongetwijfeld een groot kapitaal aan machines en de vakman zal hier verschil lende vernuftige apparaten voor zUn bedrUf kunnen bewonderen. Alles bU elkaar is dew» afdeeling ook zeer leerzaam. HAMBURG. 332 M.: 320 Concert 820 Populair orkeetconcert. 8.35 Mozartcon- cert. 10.20 Het Grenzland-orkest Flens burg oj.v. Joh. Roder. KEULEN, 4ö6 M.: 320 Het Westdultsche kamerorkest o.l.v Rolf Hartmann. 4.35 Bpaansche volksliederen en -dansen. 6.20 Populair concert door het kleine orkest o.l.v. Leo Eysoldt. 720 Dultsche Opera- muziek. DROITWICH, 1500 M.: 13 50 Het B.B C - dansorkest o.l.v. Henry Hall. 4.50 Het Metropole Hotel orkest o. 1. v. Kmlllo Co lombo. 525 Hot BR.C.-Danaorkost ol.v. Henry Hall. 10.35 Het B.B.C.-Orkest onder leiding van Keith Douglas. 1126 Harry Roy en zijn orkest. PARIJS FOSTE PARISIEN, 313 M.: 7.50 Nieuwe gramofoonplaten.8 40 Radto- tooneel. „Lee Fburberles de Scapln spel In drie bedrijven van Molières. PARIJS (RADIO). 1048 M.: 13.50 Populair concert oj.v. Luclen Goldy. 1020 Dans muziek. MILA-4N. 369 M.: 4.30 Vocaal concert 6.15 Gramofoonmuzlek. 8.05 Gevarieerd programma. 820 Dansmuziek. ROME. 421 M.: 420 Populair concert. 8.15 Gramofoonmuzlek. 8.05 Don Gil dalle calze verdl”. operette van Ezle Cars- bella. WEENEN, 501 M.: 4.45 Marianne Mlslap Kapper zingt Italiaansche liederen. 620 Dansmuziek. 9.05 Solletenoonoert. 920 Fritz Wolferl’s kwartet speelt popu laire muziek. 10.10 vervolg. 11.00 Gra mofoonmuzlek. WARSCHAU, 1345 M.: 725 concert. 10.00 Concert. 10. ziek. Voorts wees hU er op, dat ongeveer zes jaren geleden de leuze van „meer en beter drukwerk” voor het eerst werd aangeheven en dat de sindsdien gehouden tentoonstellingen die ge dachte voor een groot deel hebben verwezen lijkt. De belangstelling nam steeds toe, terwijl de kwaliteit der producten beter werd. Een groot aantal Ingenieuze en geperfectlon- neerde machines, die tezamen een bedrag van een millioen gulden vertegenwoordigen vergroot den omvang en de beteekenis der tentoonstelling. Het fair plag, loyaal toegepast, zal prettige gevoelens opwekken bij te genstanders en vrienden. Zoo hopen we en zoo gebeurt ook vaak. Maar soms ook heeft het een heel andere uitwerking. Er zijn n.L Heden, die, wetend, dat hun tegenstanders fair plag spelen, daar gaarne misbruik van maken. Zij rekenen eenvoudig op het fair plag en nemen zoo vaak mo ge lijk de gelegenheid waar om un fair te doen, in het vertrouwen, dat de andere parij kwaad met goed vergelden- Hoe vaak gebeurt het dat iemand een ander grof behandelt. De Rotterdamsche rechtbank heeft Woensdag de directie van een der Rotterdamsche dagbla den die was aangeklaagd van het wederrechte lijk achterwege houden van brieven op adver tenties, vrijgesproken. Een handelsbureau had deze directie aange klaagd wegens verduistering van brieven. Het bleek, dat de dagbladdlrectie was opge komen tegen de praktijken van dit handels bureau, dat meestal alleen de bedoeling bad de aandacht te vestigen op de advertentieru- briek in haar eigen orgaan. Een keur van drukwerk, het eene al aesthe- tlscher verzorgd dan het andere, doch alles ge tuigend van smaak, Is In de eerste drie zalen bijeengebracht. Met de afdeeling machinerieën meegerekend, die ook zeer omvangrijk Is, telden we 188 deel nemers en het is dus ondoenlljk lederen stand afzonderlijk te bespreken. Waar bepaald werk ons opviel, zullen we echter even blijven stil staan. Henrl Peneis. Jeanne Vogelsang, 10.50 Hlileconcert 11.05 Dans-

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 16