Een nederlaag van R.K.T.V.V. Van het katholieke voetbalkamp VALKENBURG OPNIEUW GEKLOPT Zwitsersche elftal Voor den wedstrijd van a.». Zondag ’S-HEERENBERG—VOSTA 2 De thuisclub weerde zich ged :ht De Meer verliest van VJ.C. D.E.M.—V.V.Z. 1—0 ALTIOR—QUICK 5—5 VOLENDAM—E.M.M. 7—2 Slechte tweede helft S.J.C.—ONZE GEZELLEN 2—2 GRAAF WILLEM II—D.H.L. 1-5 DE ZWEEF—V.D.Z. De Grafeljjken uit vorm Vijf minuten vóór rust gestaakt V.V.IJ.—S.D.O. 4—2 Spannende strijd EMOS—S.D.O.U.C. 1—2 SPARTAAN—G.D.A. 3—0 H.M.S.—WILSKRACHT 3—1 T.Y.B.B.—H.B.C. 2—7 Eerste overwinning der thuisclub Fraaie zege der gasten DE MEER—V.I.C. 2—6 Productieve bui der gasten Onverdiende Enschedesche nederlaag De D.E.M.-verdediging wint den wedstrijd In de laatste minuten gelijk gemaakt DE KAAG SCHIEDAM Groote overwinning van H.B.C. op T.Y.B.B. S.J.C. en Onze Gezellen tpelen gelijk De gasten namen tweemaal de leiding Overwinning na de rust bevochten MAANDAG 29 OCTOBER 1934 H van Met be- moest VDZ-spelers zyn been volgenden Volendam was ook gisteren weer verdiende 10 voor in de tweede helft het 6 4 5 5 6 7 S 6 4 7 4 4 S 4 5 S 3 7 5 7 4 6 3 S S 7 4 5 4 4 3 3 3 3 1 0 4 2 3 2 1 1 1 0 4 4 4 3 3 2 t 1 1 0 0 1 o 1 1 1 o 1 1 1 o o 1 o o o o o o o 1 o 2 3 3 5 4 5 1 O 3 O 1 4 3 4 4 3 9 8 8 7 6 4 3 3 2 O 6 5 3 5 4 5 S 5 4 4 5 8 7 4 5 6 6 6 6 5 3 3 3 1 1 1 1 1 1 1 1 O 1 3 1 1 1 O O o 2 1 O 1 1 3 1 1 1 O 1 O 3 1 3 3 3 3 3 O O 2 1 2 3 3 4 4 4 11 7 6 5 4 3 3 3 10 10 9 6 S S 4 3 3 1 luisclub lie En- partij v. El- \KIRROOM Vosta Treffers 8DOUC VDZ De Zweef Quick Emos Altior 's-Heerenberg Valkenburg oor RKONS. 10 9 8 5 5 5 4 3 1 11 10 9 6 5 4 3 3 3 0 HBC Onze Gezellen Santpoort DHL Leonidas Spartaan Graaf Willem SJC TYBB GDA 5 4 4 3 3 3 1 1 1 0 OP Hij RKTW Kolping Mulo Brabantia Dongen 8VB Venl. Boys Wilhelmina Best Vooruit Gennep 0 1 2 1 0 1 1 1 0 23—12 17— 6 17—14 10— 7 9— 6 14—21 9—17 16—17 7—15 6—12 13— 6 23—14 14— 8 14—12 11—11 20—22 16—31 11—15 9—22 van Inplaats Volendam HMS WIJ DEM vvz SDO VIC De Meer EMM Wilskracht 9— 6 16—18 13—16 11— 17 12— 25 7—17 24—11 18— 8 18—14 22—13 20— 7 14— 8 12— 6 11—16 7— 8 5—10 16—18 H-,-16 1—17 dan over welk Volendam blijft sterker, vooral de beide half backs zwoegen geweldig. Een mooi schot Jonk wordt keurig gestopt. De Hilversummers geven echter den niet op en hun hard werken wordt ten en Vol- en dit is - veel werk dan het rechtergedeelte. Toch ko- de goals van rechts. Uit een In een slecht gespeelden wedstrijd zag de Meer zich op overtuigende wijze geklopt door een regelmatig spelend V.I.C. waarin Westrop en Vredeveld voor de goals zorgden en Sporre uitblonk in de achterhoede bij het afslaan van de vele Meer-aanvallen. De eerste goed opgezette aanvallen van VJ.C. door Vredeveld geleid werden besloten door gevaarlijke schoten, maar op deze wijze was Hoeboer niet te passeeren en hij keerde alles Toen ging de Meer er van door en een corner was er het gevolg van, maar deze werd weg gewerkt. Toen Hoeboer daarna een bijna zeker schijnend doelpunt voorkwam, ontdekte V.I.C. plotseling een gaping in de Meer-achterhoede en achter elkaar werd driemaal gescoord door Vredeveld en v. Veen. Voor een stortbui werd even gestopt en op het uiterst gladde veld wist de Meer de kans waar te nemen, v. Ruth en Kloosterman «org- Reeds na vijf minuten heeft Quick de leiding als het geluk aan haar zijde is, terwijl zjj direct daarna een doelpunt cadeau krijgt als Altior's keeper de bal uitschiet, welke via den rug van één der achterspelers in het net verdwijnt. Uit een voorzet schiet de linksbinnen van Quick laag in. Het spel wordt langzamerhand wat beter en Altior herstelt zich gedeeltelijk. Als Weimer van Altior een corner geeft, kan Quick's doelman den bal niet stoppen en slaat deze in eigen doel (13). Chr. Heringa schiet dan via den paal in open doel. Na rust is t Te Riele die den stand gelijk maakt. Aan den anderen kant kopt Quick den bal in, om even later den uitloopenden keeper Ellenbroek te passeeren (35). Even vóór einde ziet Weimer kans den stand op 45 te brengen. Er volgt een strafschop, waarvan B. Noortman gebruik maakt om den achterstand in te halen (55). Het spel had veel te leiden van den aanhou denden regen. ILK.OJ4B. Kerk rade Valkenburg att Boys Chevremont R. K. V. V. L. Volharding Caesar Kimbna K N. V. belang telling gaat tooaca ta d« reclamezuilen. 1 o 2 0 3 1 3 4 5 4 Reeds dadelijk na den aftrap nemen de gas ten den bal mee naar het S.J.C.-doel en de ge vaarlijke aanval kan slechts tot hoekschop ver werkt worden.,De corner wordt goed genomen, doch hoewel drie Haarlemmers een goede kans tot scoren hebben, missen zij allen. De aanval len van Onze Gezellen houden aan, doch de mlddenlinle en de verdediging der Noordwjj- kers houdt stand en langzamerhand slaagt de thuisclub erin meer evenwicht in het spel te brengen. De 8.J.C.-keeper redt eens op uit stekende wijze en daarna openen de Noord- wykers het offensief op het doel der gasten, waarbij de keeper een schot van N. Rietmeyer uit den bovenhoek weet te grijpen. Toch komen de gasten spoedig terug en van Schie weet, na de verdediging der gasten te zijn gepasseerd op eenlgszlns fortuinlijke wijze aan de Haar lemmers de leiding te geven (01). Er Is dan een half uur gespeeld, doch vijf minuten voor rust weet Angevare den Haarlemschen keeper te passeeren en den stand gelijk te maken (11). Nadat een der Haarlemsche backs nog op het nippertje den bal van de doellijn heeft weggetrapt komt de rust met onveranderden stand. Na de hervatting is de thuisclub eenlgen tijd in de meerderheid, doch Onze Gezellen heb ben weer het eerst succes, als van Schie op nieuw het doel weet te vinden (12). De thuis club blijft desniettemin steeds aanvallen, maar het goede schot is zoek, terwijl de hechte ver dediging van Onze Gezellen veelal weet in te grijpen. Met een verrassend schot slaagde Hoo- gervorst er echter in de partijen opnieuw op gelijken voet te brengen (22). De thuisclub krijgt daarna de meeste kansen voor het win nende puntje, doch dit komt niet, mede door dat een der Haarlemsche backs opnieuw van de doellijn een bal weet weg te werken. Met gelijken stand komt tenslotte bet einde. Deze wedstrijd heeft, toen er nog niet ge doelpunt was. een ontijdig einde gekregen, door dat de links-back van V.D.Z.. Pik, zoo ongeluk kig was vijf minuten vóór rust een been te bre ken, waarna besloten werd den wedstrijd te sta ken. Het voorgevallene is geheel een ongeluk en niet het gevolg van ruw spel. De wedstrijd had een geheel normaal verloop en het spel was uiterst fair, doch op een gegeven oogenblik bracht bovengenoemde speler een bal op tot in de buurt van het doelgebied van De Zweef; de links-back wilde hem den weg versperren, waarbij Pik tegen den voet van Alferink trapte met het gevolg, dat hij z'n linker scheenbeen brak. Nadat dr Schaafsma ter plaatse hulp verleend had werd hij per auto naar zijn woonplaats vervoerd. a ll.XT HU I) I KIMPIR Een spannend moment uit den te Maastricht gespeelden wedstrijd tusschen R.K- V.V-L. en Caesar, die een groote overwin ning voor de Beekenaren opleverde Bouwen standaard motorjachten SI PFR HOLLAND.,. HOI.LAND-KRUISI R Prima wrrl* Goede referenties op Graaf Willem in de residentie. SJC boekte in Noordwjjk een eervol resultaat door met 22 tegen Onze Gezellen gelijk te spelen. Spartaan boekte haar eerste zege en GDA werd hier het slachtoffer van. De Rotterdammers wonnen met 30 en de Loosduinsche club staat thans onderaan. De wedstrijd LeonidasSantpoort de de leiding, als de scheidsrechter den Ulftenaren een dubieuze vrijen schop geeft op den rand van het strafschopgebied. Weykamp kogelt hard in, doch vla Wenzel rolt de bal kalm naar goal en tot aller verras sing onder den vallenden Bolhaar door in het net. (1—2). Nog geeft Emos niet op en onversaagd vallen de rood-witten, bij wie J. Wiggers InAilddels is vervangen door Spijker Sr., aan, maar evenals tot nog toe ontbreekt alle geluk. Als het einde wordt aangekondigd, heeft S. D. O. U. C. een gelukkige zege behaald. goede schoten van Weerkamp, en Alferink gaan rakelings over en naast, of worden corner gewerkt. Als Weerkamp plotseling goed doorgeeft naar rechts, plaatst de jeugdige Oosten fraai voor doel en met een schitterend schot laat Alferink den bal Geweldig den er voor, dat de achterstand werd ingeloo- pen. De Meer-aanhang juichte al toen Overtoom onverwacht den gelijkmaker scoorde, maar scheidsrechter Laarmans had voor buitenspel gefloten. Na rust dacht iedereen dat de Meer op den goeden weg zou voortgaan, maar in *t verdere spelverloop wist V.I.C. op zoo afdoende wijze het foutieve opstellen van de Meer half-backs te benutten, dat de rood-zwarten geen schijn van kans kregen. Telkens als een aanval was afgeslagen stond een V.I.C.-speler klaar om den bal naar zijn voorhoede te transporteeren en die wisten er wel raad mee. Snel opbren gen door Westrop en doorzetten van Vrede veld en Schermer zorgde voor een velligen25- voorsprong. Wel moest Hendrix nog af en toe oppassen voor verre schoten van Kloosterman, maar daarbij bleef het ook. Het was Voncken die uit een doelworstellng den voorsprong ver hoogde tot 26 en het einde bracht V.I.C. een verdiende overwinning. E.M.M. weet zich het eerst aan het gladde terrein aan te passen en domineert de eerste minuten. Een mooi schot van rechts komt te gen de deklat doch de toestormende linksbui ten schiet keihard naast. Volendam komt op goedkoope wijze aan haar eerste doelpunt als Jonk in zuiver bultenspelpositie scoort (10). Even later schiet H. Smit tegen de lat. Volen dam komt er nu goed in. KI. Konlng kogelt Juist over als de keeper al is ultgeloopen. Bond en Pooyer missen eveneens een opgelegde kans Laatstgenoemde herstelt zich als hij een voor zet van Smit zuiver inschiet (20). Nauwelijks is weer afgetrapt of Bond profiteert van een misverstand in de achterhoede en vergroot de score tot 30. Nu volgen 4 en 5 in regelmatige volgorde. - De vijfde goal werd fraai gemaakt door Th. Bond, die van de middenvoorplaats geheel naar rechts geloopen is en de bal afgemeten in den uitersten bovenhoek deponeert. ongenaak baar en het Hllversumsche EMM werd met 72 het slachtoffer der wijdbroeken. HMS won thuis met 31 van Wilskracht, ter wijl SDO In IJsselstein tegen WIJ een 42- nederlaag leed. De Amsterdamsche derby tus schen De Meer en VIC eindigde in een 6—2 zege voor de collegeclub, die hierdoor twee plaatsen op de ranglijst naar boven ging. DEM behaalde in Beverwijk een zwaarbevochten zege op VVZ. Het groote feit in het Zuiden n was de ne derlaag van R. K. T. V. V. van Blerick. 8. V. B. won met 41. Met de rust was de stand nog 00 maar daarna werd het de eerste nederlaag voor de tricolores, die hun tegenstan ders blijkbaar hebben onderschat. De kansen voor Kolping stijgen hierdoor geducht. De Hel mondenaren hebben gisteren in Gennep met 41 gewonnen. Met 10 punten uit vijf wed strijden staan ze er prachtig voor. De wed strijd Brabantla-Dongen werd omgezet. De Eindhovenaren hebben hun ouden Sorm her vonden en wisten de leerlooiers met 51 te koppen. MULO heeft na de fraaie zege van de vorige week in Dongen zijn puntental weer met twee opgevoerd door Best Vooruit met 31 te slaan. Weert heeft thans ook de eerste overwin ning binnen en met een 50 nederlaag moes ten de Venl. Boys naar huls keeren. De stand is: D.E.M. heeft v. d. Wetering opgesteld in plaats van v. Rixel, terwijl ook De Vries weer van de partij is. Spoedig ontwikkelt zich een aardige wedstrijd waarbij beide voorhoede's om beurten in actie komen. Het V.Z.Z.-doel beleeft eenige hachelijke momenten maar de verdediging weet de moeilijkheden uit den weg te ruimen. De V.V.Z.-aanvallen loopen dood op de hechte D. E. M.-verdediging, terwijl de vleugelspelers nog al eens in de bultenspelval loopen. Een hard schot van v. d. Wetering houdt Wiegman keu rig. Bij een aanval der thuisclub slaat een der verdedigers den bal met de hand en de toege- stane elfmeterschop wordt door Schram naast geschoten. Als kort hierop Marx het leder goed voor doel plaatst, kopt v. d. Wetering onhoud baar in (10). Spoedig hierna komt de rust. Na de thee komt V.V.Z. flink opzetten en het DJJ. M.-doel komt nog al eens in gevaar. D. Schram en Slok zijn er echter goed in, terjrtjl de hard sjouwende Vlek steeds de bedreigde achterhoede te hulp snelt. Als D.E.M. het spel dan weet te verplaatsen, blijkt er, in de voorhoede weinig verband meer te zitten. Er wordt slecht t ge plaatst en hoewel met wat tactisch spel de V. V. Z.-verdedlging wel te passeeren geweest was, is zij nu sterk genoeg om alle aanvallen af te slaan. V.V.Z. gooit er nog een schepje op, maar er is voor de toch niet slechte voorhoede geen beginnen aan tegen de muurvaste D.E.M.-ver dediging. Steeds weer is Schram het zich overal bevindende struikelblok en op doelmatige en tactische wijze weet hij steeds weg te werken, terwijl zijn partner Slok op den linkervleugel eveneens op dreef is. Nieuwenhuis redt eenige malen verdienstelijk in moeilijke gevallen, onveranderden stand komt het einde. In het Oosten bleven Vosta en SDOUC zon der verliespunten. De Enschedesche club haalde een magere 21 zege op 's-Heerenberg en de club uit Ulft won in Enschede met de zelfde cijfers van Emos. Altior en Quick scoor den in Deventer tien doelpunten, waarvan elke partij er vijf voor haar rekening nam. zoodat hier de punten werden gedeeld. De wedstrijd in Nyverdal tusschen de Zweef en VDZ nog vóór de rust, toen er nog niet gescoord was, doordat een der brak, worden gestaakt. Reeds onmiddellijk na den aftrap bleek het dat de geel-zwarte verdediging het zwaar te verantwoorden zou krijgen. Nadat Driessen in de eerste minuut een goeden T.Y.B.B.-aanval op het nippertje had onderbroken, ondernamen de H.B.C.ers met efn weldadig aandoend en thousiasme bezield, snelle aanvallen op het Haarlemsche doel, waarbij doelman Oppenkamp gelegenheid kreeg zijn goeden indruk van de vorige week te bevestigen. Een tot tweemaal toe ingeschoten bal stopte hij uitstekend, doch een afgemeten voorzet van Toledo, waarbij de bal Ineens door Ruygrok in de touwen werd gejaagd, bleek hem te machtig. H.B.C. bleef domineeren. waarbij het een trouwen bondge noot had in den krachtigen wind. Uit een vrijen schop, aan H.B.C. toegekend, plaatste Toledo den bal hoog voor het T.Y.B.B.-doel, waarbij Ruygrok op verbluffende wijze langs tal van geel-zwarten het leder inkopte. De boys deden krachtige pogingen het ver loren terrein te herwinnen, doch het te peu- terulg en veel te ver doorgevoerde aanvalspel der thuisclub bezorgde de niets riskeerende H. B.C.-verdediglng niet al te veel hoofdbrekens. Ruygrok vergrootte een kwartier voor de rust met een goed schot, zij het o.l. in buitenspel- positie gescoord, de Heemsteedsche voorsprong tot 3—0, waarna Rotteveel voor de thuisclub tegenscoorde. Met dezen stand werd gepau zeerd. Na de hervatting was het spel aan beide zij den van heel wat minder kwaliteit als daar voor. De thuisclub had thans den steun van den wind en aanvoerder Kamer had blijkbaar zijn mannen het consigne meegegeven alles op den aanval te zetten. Het gevolg hiervan was dat de thuisclub wel veelal opereerde In het Heemsteedsche doelgebied, doch dat daaren tegen het werk der backs tegen de aalvlugge stonnlinle der bezoekers zeer verzwaard werd. De Zz kon wegens terreinafkeuring niet doorgaan. leiding als B. Kaay een laag schot inzendt dat doel treft, 01. De stevige nederlaag, welke de groen-zwarten van de Delftenaren te slikken hebben gekre gen. is niet het gevolg geweest van bijzonder goed spel der gasten, doch meer van den slech ten vorm, waarin de Hagenaars speelden. Het team der thuisclub telde 3 Invallers voor De Lange, v. d. Lans en Jan Wolf, van wie laatst genoemde wegens een gerezen conflict niet meer voor de groenzwarten zal uitkomen, het geen een gevoelig verlies voor Graaf Willem II beteekent. Hoewel de thuisclub dus zeer was gehandi capt, nam ze toch na een kwartier de leiding door Slee (10). Geleidelijk werden de bezoekers sterker en met den wind mee gevaarlijker. Spoedig scoor de Tok Alsemgeest den gelijkmaker. Met veel geluk ontkwam het Graaf Willem-doel aan nieuwe doorboring, o.m. doordat Alsemgeest een elfmeterschop naast schoot. Vlak voor rust gaf Stokman zijn club de leiding (12). Kort na de hervatting was het weer Tok Al semgeest die den stand op 13 bracht. Eenige aanvallen van Graaf Willem leverden door treuzelen en slecht schieten niets op. D HL bleef gevaarlijker en wegens afwachten voor vermeend buitenspel had Van Zinnen geen moeite den stand op 14 te brengen. Hermssen scoorde het vijfde doelpunt, zoodat D.HL. een 51-zege behaalde. 31—11 11—10 14— 3 15— 11 9—11 9—13 11— 17 12— 24 3 a 13—17 3 4—11 in de touwen verdwijnen. (10). komt de thuisclub thans in het offensief" maar het geluk is niet met haar. Een prachtig en onverwacht schot van Weer kamp vliegt keihard en ver buiten bereik van Kortbeek tegen de lat, waarna Sales op vrij gelukkige wijze het leer kan wegwerken Steeds komen de rood-witten terug. De gasten kunnen op het uitstekende open spel van Emos absoluut geen vat krijgen. De rust gaat in met een sprong der thuisclub. Aanvankelijk is Ulft meest in den aanval, maar er wordt door de rood-gele voorhoede te onbesuisd en te onbe nullig gespeeld, zoodat de spelende Etnos- defensie steeds tijdig kan ingrijpen. Geleidelijk echter neemt Emos het spel weer in handen. Het meeste gevaar komt bij Emos van den rechtervleugel, waar vooral de jeugdige Oosten doorloopend druk werk krijgt en zijn veel grootere zwaardere tegenstanders herhaaldelijk in de luren legt. Jammer genoeg zijn z'n voor zetten wat te laag, waardoor het blnnentrio weinig schotkans krijgt. De enkele uitvallen van Ulft zijn wel gevaarlijk maar het spel is te doorzichtig om succes op te leveren. Juist als een Emos-doelpunt verwacht wordt, komt aan de overzijde de gelijkmaker door een fout van Bolhaar, die by een tam rollertje. van rustig enkele meters naast te laten gaan, het leer van richting verandert, waardoor de bal langzaam in het doel rolt Wel trapt Wiggers den bal nog uit het doel, maar deze is biykbaar de doeliyn gepasseerd, en Van Hall wUst naar het midden. 1—1. Er is dan nog een kwartier te spelen. Ondanks dezen tegenslag biyft Emos het meest in den aanval, maar het wil in de voorhoede niet gelukken. Het Zwitsersche elftal, dat op Zondag 4 November as. te BêTh - tegen Nederland uit komt, is als volgt samengesteld: Doel: Séchehaye (Lausanne). Achter: Mlnelll en Walter Weiler (Grasshop. pers). Midden: Schaub (F. C. Basel), Jaccard (Mon treux) en Loertscher (Servette). Voor: Von Kaenel (Biel), Spagnoli (Lau sanne), Kielholz (Servettek, Jaeggl (Lausanne) en Jaeck (F. O. Basel). Als reserves zyn aangewezen Bizzozero (Lugano). Max Weiler (Grasshoppers) Baumgartner (Bern). De Franschman Leclercq Is naar de „Tele graaf’* verneemt, als scheidsrechter aangeweren by dezen wedstryd. Hij leidde tot dusver sedert 1913 verschillende semi-internatlonale wedstrij den, zooals Italië BPolen, West-Duitschland— Luxemburg, Zwitserland BLuxemburg, Roode DuivelsLonden enz. Zwitserland—Nederland Is echter zijn eerste officieele landen-wedstrijd. moed slotte beloond als Lier zich verkeerd opstelt en den bal via zyn handen in het net verdwynt. De tweede goal der Hilversummers ontstaat even eens door een fout van Lier als hy uitloopende den bal maar half wegtrapt en de middenvoor der gasten hard inschiet (52). Nu is de beurt weer aan Volendam. Smit geeft keurig af aan Jonks die onverbeterlyk zyn plicht doet (62). Zoo aantrekkelijk de eerste helft is geweest, mede door de acht doelpunten, zoo slecht is het na de rust. De inzet is een onbeteekenend ge- trap op het middenveld waarin na een kwartier weer wat meer leven kwam toen H. Smit over de heele breedte den bal voorzette en Not via vele Hllversumsche beenen het eerste en laat ste doelpunt van de tweede helft maakt. De Volendammer voorhoede laat het er nu leeiyk by zitten. Hilversum komt steeds meer in het offensief doch het Juiste schot ont- Wegens een blessure moet H. Smit het veld verlaten waardoor de thuisclub nu by de so lide backs van E.M.M. weinig kans meer krygt. KI. Konlng krygt die ten slotte toch doch hy wordt in het doelgebied met alleen den keeper voor zich ten val gebracht. Na een fiksche ha gelbui komt het einde van dezen middelmatl- gen wedstryd. Direct na den aftrap heeft Emos het beste van het spel en weet dat, enkele oogen- blikken na rust uitgezonderd vrijwel geregeld te behouden. Enkele Schepers Belde ploegen zijn volledig H. M. S. speelt met den vry sterken wind in den rug en de aanvallen der rood-witten zyn gevaariyker dan die der Amsterdammers Wilskracht is het eerst ingespeeld en weet zelfs eenlgen druk op het H. M. S.-doel uit te oefenen. Verbrugge stopt eenige schoten van Spiekerman en J. Korting terwyi Koenheim met een hart schot keeper Stuvel op de phoef stelt. De gasten spelen tech nisch beter en het plaatsen is by hen goed verzorgd Een corner op het doel der gasten, wordt door Keizer, die een prima party speelt, weggewerkt. Wilskracht neemt onverwacht de Het terrein bleek weinig van den overvloe- digen regenval te hebben geleden. Er kon dan ook zeer behoorlijk op gespeeld worden en het is inderdaad een goede strijd geworden, vol spannende momenten. De Bussumsche bezoe kers begonnen met een groot open spel, en zeer vlug na den aanvang leverde dit resultaat op. Een voorzet van links werd door de Bruin op onberispeiyke wijze in een doelpunt omgezet (0—1). De thuisclub hield het spel wat kort, maar toen men zag, dat dit niets opleverde, zette v. d. Hoogen, die een by zonder goede speelde, de vleugels aan X werk, en toen teren op goede wijze het leder van Hartings retour kreeg, was door een goed schot de stand geiyk (1—1). Dezelfde tactiek leverde door Vooren een 2e doelpunt op, waardoor het 21 werd, welke stand tot de rust werd gehandhaafd. Na de rust verscheen V.V.IJ. met W. Oostrom als invaller voor Avezaath, die tegen het einde van de eerste helft was geblesseerd. De eerste aanval van de thuisclub gaf reeds succes: Har tings plaatste naar v. d. Hoogen, die den Bus- sumschen doelman, die wel op dreef was. geen schijn van kans gaf 31. By een aanval schiet dezelfde speler hard tegen de lat. De stryd krygt nu een sterk wisselend beeld: dan is S.D.O. In de meerderheid, weer V.V.IJ. Juist in een periode van wicht der gasten scoort V. d. Hoogen doelpunt niet werd toegekend, waarna een goal van v. Elteren, waaraan buitenspel niet vreemd was, wel werd toegewezen (41). De Bussum mers geven zich nog niet gewonnen, en als na een half uur door hen een vrye trap wordt ge nomen, weet de Bruin daarvan te proflteeren (4—2). Het laatste kwartier werd vurig gestreden en werden tal van kansen geschapen, die evenwel zonder resultaat bleven. Einde 42. De Haarlemsche derby werd door HBC met niet minder dan 73 van TYBB gewonnen en DHL liet van zich spreken door een 51-zege Het veld is zeer glad, waardoor vele valpar tijen ontstaan. H. M. S. neemt nu het spel in handen; de linkervleugel krygt en C*1 byna by lederen wedstryd het geva£ meer 1—- ------ men de goals van rechts. Uit een comer be land de bal by Vogelzang, die zuiver inschiet, 1—1. Na eenig heen en weer getrap, breekt de rust aan. Na de thee tapt H. M. S. het eerste kwartier uit een ander vaatje. Hard wordt er door beide ploegen gewerkt o«n den voorsprong te nemen. Slnnige scoort uit een voorzet van de Hosson onhoudbaar. 21, terwyi even later C. de Bruin hetzelfde doet, 31. Wilskracht geeft den moed niet op. Een wyziging brengt eenige verbetering het schieten bUjft evenwel zeer slecht. Even moet voor keeper Stuvel gestopt worden, als hy tegen den paal is gevallen. Ir. de laatste minuten probeeren de gasten in te loopen, maar het H.M.S.-backstel en Soes bergen zuiveren met forsche trappen het gebied. Met ongewyzigden stand komt het einde. H. M. 8. verdiende de overwinning, daar zy van Zes"minuten voor afloop neemt S. D. O. U. C. de kansen een beter gebruik wist te maken. Een corner op het H.B.C.-doel bezorgde Driessen een critlek oogenblik, doch de paal bracht redding. De hardzwoegende v. Rooden had dan tot tweemaal toe met snelle solo- rushes succes, waarmede hy zyn club vrijwel in veiligheid bracht. Leuven zorgde dan voor de noodlge sen satie door den bal uit het doel te slaan bjj een krachtigen T.Y.B.B.-aanval. Driessen had echter met den slecht door Put genomen elf meterschop totaal geen moeite. Het bleek ook daarna in den Haarlemschen aanval sukkelen en toen de eeuwige jeugdige Toledo na een razend snel opgezetten aanval ten zesde male doelpuntte, zakte het spelpeil met sprongen. Wél accepteerde v. Turnhout dankbaar een door Driessen in een overmoedige bui geboden kans, doch het laatste woord was 'weer aan H.B.C., waar Toledo den eindstand op 73 bracht. Het is zeer opvallend, dat Caesar, dat tot nu toe geen enkel winstpunt in haar voordeel wist te boeken, plotseling met een zoo spreken de overwinning voor den dag komt, dat men haast moet gelooven aan een omkeer in de Beeksche gelederen. Met 103 werd RKWL op eigen veld geklopt. De Maastrichtenaren waren er gisteren biyk- baar totaal uit. Valkenburg werd opnieuw geslagen. Thans docuL RKONS, dat behalve zichzelf, vooral Ke*ade een goeden dienst bewees. Het is intusschen jammer, dat de beide an dere wedstrijden Kimbria-Kerkrade Bardlng-Sitt. Boys wegens slechte weers- terreinomstandlgheden werden uitgesteld. De Limburgers mogen wel eens bedenken, dat voetbal gespeeld wordt door jongeman nen, die wel een regenbuitje kunnen verdra gen. Spartaan probeert het met van Dalsen de midvoorplaats, wat een succes biykt. weet het spel zeer goed te verdeelen en de kansen goed te benutten. G.D.A. heeft twee in vallers t.w. Truien (rechtsbuiten) en Palstra (linksback). De vry sterke wind staat dwars over het veld, wat aan het spel veel afbreuk doet. In den aanvang gaat het spel geiyk op. Er wordt over het algemeen slecht geplaatst. Spartaan komt langzamerhand iets in de meerderheid. Een goede voorzet van Th. Mentink wordt door Borremans naar v. Dalen geplaatst, welke Meyt het nakyken geeft. Een goed hard schot van Th. Mentink gaat rakelings over. Een doel punt van v. Dalsen wordt wegens buitenspel geannuleerd. By een strubbeling voor het Spartaandoel krygt Peeters een vrye kans, welke hy onbenut laat. Vlak voor rust komt het G.D.A.-doel weer in gevaar, maar men mist de onverwachte kans. Na de rust wordt aan beide zijden beter ge speeld. De wedstryd wordt steeds spannender. Het spel wordt echter zeer veel wagens bui tenspel onderbroken, waarvan meerdere malen ten onrechte. Een gevaariyk schot van v. Dal sen wordt door Meys met moeite corner ge werkt. Ook GDA mist een prachtkans, als Peeters en v. d. Zalm elkander hinderen. Een throughpass van v. Dalsen aan Dries wordt door laatstgenoemde in een doelpunt omgezet. Als Meys zich na een uittrap niet vlug genoeg terugtrekt, wil v, Dalsen hiervan met een vliegend schot proflteeren, doch Meys werkt den bal al vallend corner. Spartaan wordt meer en meer Ingesloten. De verdediging der gasten dringt echter te veel op, waarvan A. Mentink profiteert, met den bal langs de lijn snelt en Meys het nakyken geeft, door met een hard schot in den bovenhoek te schieten. O.D.A. zet er nu alles op om de* eer te redden, wat hun echter niet gelukt. De stand biyft verder onveranderd. Na een geiykopgaanden strijd in het begin komt Vosta langzamerhand geregeld in het offensief. De 's Heerenberg-verdediging krijgt het hard te verantwoorden. Vosta neemt de leiding als een der backs van de thuisclub mist en zelfs slagen de gasten er in na korten tyd den voorsprong te vergrooten. (20). 's Heerenberg komt tegen het einde van de eerste helft weer flink opzetten, maar de En schedesche verdediging biyft meester van het terrein en de rust breekt dus aan met onver anderden stand. Onmiddeliyk na de rust heeft de succes en by een snellen aanval won schedesche keeper gepasseerd. 's Heerenberg bUjft in den aanval, maar met de afwerking wil het niet vlotten, waardoor de gasten steeds gelegenheid hebben om in te grijpen. Vosta wordt echter geheel tot verde digend spel gedwongen, maar de verdediging laat zich niet passeeren. zoodat Vosta een zwaarbevochten zege behaalt.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 21