WOENSDAG 31 OCTOBER 1934 Openbare strafzitting van 29 Oct. LANGENDIJK •Art. 247 Wetb. v. giraf recht Nieuwe zaken Een kippenbeul W yzigingen SCHOORL VEILING-OVERZICUT ARROND. RECHTBANK Opheffingen Ongalante snuiter DAMMEN UIT DEN OMTREK BERGEN Een hypotheek-oplichter VRAGENBUS IGJ.M.V. in het Bisdom Haarlem 'I ft. De voetballeider met lange vingers Hooger beroep vonnis open bare dronkenschap DE BRANDSTICHTING TE WORMERVEER POLITIERECHTER TE ALKMAAR INSCHRIJVINGEN HANDELS- REGISTER INTERN. VIERKAMP TE IJMUIDEN BONDSWEDSTRIJDEN VAN DEN D.H.G.B. Dr. W. de Vlagt stelt een barge- meester-plaquette beschikbaar GEM. BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN ff et jaarverslag De burgemeester van Wy de nes in’t Westfriesch gebla meerd Hoogerberoepeling uit Egmond aan Zee Gevonden voorwerpen Rumoerige scène te Obdam Algemeene jaarvergadering Cassatieberoepen door Hoogen Raad verworpen Met een bierglas gemept Om 1 gulden op het zon daarsbankje Tweede rit Ingekomen voorstellen Domme vervalsching van een stempelkaart Verduistering van een automobiel Een kippeneieren-snoeper Districts-Arbeidsbeurs Tel. 838 SHS had i de gestolen eieren. bovengenoemd Bureau Groep bouwvakken 74 dergeUJke mishandelingen geen gekheid. Langendijk een testa te D« evenaar heeft een omtrek Jes, 3 dienstboden. 6 werksters. Geplaatst: 26 werkzoekenden. De leider der voetbalclub B A. C. te Anna Poulowna. Klaas P.. was misschien beter leider dan penningmeester, althans hij had het er toe geleld, dat hij nu terecht moest staan wegens verduistering van ƒ11 gestorte contributie. Het bleek, dat deze meneer ver van eerlijk was; er werd dus gevorderd 3 maanden gevan genisstraf. Uitspraak tegen den reeds 3 maal veroordeelden voetballer 3 maanden gev. nu werd gevorderd schop achtte de bracht, werd nogal gedebatteerd. Getuige no. 2 was Piet Castricum, bekend type, thans logé van Mama Justitie. Deze kermisherinnering had het gevolg dat Den Helder: J. A. Deljmann, Spoorstraat 86. Handel in papier en schrijfbehoeften. Bloemen magazijn Multiflora", (eig. J, C. Bruin), Bier- straat la. fafarWf Maandagavond hield de srgen der R K. Staatspartij een al- 4 koet- ibedlen- Heeft hij nog meer op zjjn kerfstok? De schilder V. uit Den Helder, die In verband met den alhier gepleegden diefstal met braak is gearresteerd, blijkt zich nog vermoedelijk aan verschillende in de omgeving gepleegde dief stallen te hebben schuldig gemaakt. Het onder zoek wordt voortgezet. De stokdoove 21-jarige arbeider Engel L. te Castricum, die met een hoorn en de reuzenstem van den heer Emmlng bewerkt moest worden, had op 8 Juli op het zeestrand een aan den getuige W. Pastoor toebehoorende portemonnale, inhoudende 1 gulden, zich wederrechtelijk toe geëigend. HU beweerde de portemonnale gevonden te hebben, doch hij had na de vinding een ver dachte haast betoond en werd eveneens met bekwamen spoed veroordeeld tot 25 boete of 15 dagen plus 2 maanden gev. voorwaardelijk met 2 proefjaren als knuppel achter de deur verse beroepen: 27. Vrouweljjk personeel: 6 kantoorbedienden. 6 winkeljuffrouwen. 1 verpleegster, 6 dagmeis- Antw De erfgenamen of de vader zijn aan sprakelijk, in dit geval waarschijnlUk de vader, maar om dat' precies te weten moeten wij meer bijzonderheden kennen. Vraag: Kunt u mij ook zeggen waar het Holli der. 34 transport- en 188 los arbeiders, Gedeeltelijk werkloos: Metaalindustrie 33, ta baksindustrie 12, overige beroepen 5. Jeugdige werkloozen beneden 18 paar in di- dé Heldersche matroos werd veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. De politierechter maakt met De secretaris, de heer J. W. Floor, bracht het verslag over het afgeloopen Jaar uit. Hierin wees hl) erop, dat de druk der deprl- meerende tijden ook In den bond wordt gevoeld. Wel is waar behoeft nog niet te worden ge sproken van een teruggaand ledental, doch van een vooruitgang kan ook moeilijk getuigd wor den. In vele plaatsen Is een nieuwe kern zich aan het vormen, hetgeen moge blijken uit de op richting van vier nieuwe afdeelingen, n.l. te Noordwljk. Wassenaar, Voorhout en Overveen. Hierdoor steeg het aantal afdeelingen tot 24, welk getal echter weer tot 23 is teruggebracht, door de samenvloeiing der twee Rotterdamsche in één afdeellng. Het ledental bedroeg op 1 Juni pijn. 1050 De bondspenningmeester, de heer J. B. P. van Adrichem, gaf vervolgens een uitvoerig ver slag van de bondsfinanciën. welke een bedrag stichting waarvan gemeen gevaar voor goederen te duchten Is” en hield deze straf zij het met door den hoogsten rechter gewijzigde kwalifi catie van medeplichtigheid aan de'brandstich ting. Tooneel wedstrijd In December en Januari zal. naar wij vernemen, de Bond van dllettan- tentooneelvereenlglngen In West-Frlesland een tooneelwedstrijd organlseeren voor aangesloten vereenigingen. Als juryleden zullen fungeeren de heeren H. Slikker, regisseur van de tooneelvereenlging ..Jong Leven"; Fred. Groot. Journalist en too- neelschrijver, beiden te Oudkarspel en de heer P. Kooijman, voorzitter van genoemden bond. afgevaardigden van den standsbond en den bondsmoderator rector Mi heeft gegeven van krachtig ipeelevenj Spr. werpt jaren en met v< Voorzeker een prachtige aanmoediging voor de beoefenaars van de gymnastieksport en hier uit blijkt eens te meer hoezeer de bondswed strijden van Zondag 11 Nov. as. de belangstel ling van alle sportenthousiasten van Haarlems bisdom verdienen. Gasprijsverlaging Aan den Langendijk wordt door de gemeenschappelijke llchtbedrii- ven ook al de concurrentie gevoeld van de pe- t.roleum-vergassers of hoe dergelijke toestellen meer mogen heeten. Het gasverbruik loopt te rug en de Gascommissie tracht nu verbetering aan te brengen door den gasprijs te verlagen. In de gehouden vergadering van de Gascommis sie werd na eenlge besprekingen besloten den prijs van het gas, betrokken over den gewonen meter, te verlagen van 11 op 9 cent per M3 en van het muntgas van 12 op 10 cent, ingaande 1 Januari 1935. Met 10 tegen 5 stemmen werd dit besluit genomen. Dit wil niet zeggen, dat deze heeren tegen de verlaging waren, maar door hen werd ook de afschaffing van meter- huur voorgestaan. Op het oogenblik is de me- terhuur wel hoog, 0.40 per maand, In verband met de omzetbelasting. Verlaging hiervan zou wel wenschelijk zijn. De prijs van het industriegas werd eveneens met een cent per M3 verlaagd. Het kachelgas werd op 4 cent per M3 gebracht. Van het personeel werd een adres behandeld, waarin werd verzocht, de tijdelijke korting van 4X pet. In te trekken, nu een pensioenbij drage van hen wordt Ingehouden van 10 pet. Dit verzoek werd verworpen met dezelfde stem verhouding. Pleiter noemde nog eenlge voorvallen in de gemeetne Wijdenes en waarschuwde tegen de ziekte van al te ijverige gezagsbescherming. Mr. Duys verzocht ten slotte een lichte straf, desnoods een voorw. veroordeeling. Opgelegd werd ten slotte ter zake beleedlging 25 boete of 10 dagen. Afstand van hooger beroep werd gedaan. Dinsdag werd te IJmuiden de door de dam club IJmuiden georganiseerde Internationale Vierkamp voortaezet mat de vierde ronde. In een klassieke partij scheen het dat Keiler eenlg tempo-nadeel sou krijgen tegen Dukel Om dit te ontgaan nam hl) een aiepen d?m- zet, die drie stukken kostte. Toch was de siag niet te duur, want Duke! moest zich tegen ver schillende dreigingen verweren. In een remlse- stand maakte Dukel echter een kapitale fout en verloor na enkele zetten Raichenbach scheen tegen Demesmachers pech te zullen krijgen. Hij was direct na de opening ten aanval getrokken en de Belg kreeg zulk na deel, dat hij een stelling moest aanvaarden, waarin de Franschman éen damzet zou kun nen doen. Ofschoon hij er op had gespeeld verzuimde hij op het beslissende moment den slag te nemen. Wel behield hij. groot voordeel, behaalde in het eindspel groot overwicht, doch meer dan remise was niet aanwezig. Tot de Belgische kampioen een blunder maak te en de wereldkampioen nog juist kon wlnr.cn. De stand Is nu: Keiler 7, Raichenbach 6, Du kel 2 en Demesmachers 1 pnt. Wanneer we de prijzen van onze tuinbouw producten globaal bekijken, dan komen we tot de conclusie, dat er deze week en in het alge meen de laatste weken bitter weinig verande ring in gekomen Is. Nu is het de groote vraag, of er In de komende maanden wel verandering zal komen. De schuren worden weer volgesta peld met diverse soorten bewaarkool. de uien staan aan hoopen op de akkers en de wortelen liggen In den kuil. Is het werk, dat men hier van gehad heeft en nog heeft, voor niets ge weest of wordt 1 straks met klinkende munt betaald? Ziedaar de groote vraag, die leder tuin bouwer zich deze weken niet zonder groote be- ■orgdheid stelt. En het antwoord llgk nog ge heel In het duister Ook deaen keer moeten we afwachten en zien wat de winter ons brengen zal Gaan we nu de prijzen van de producten even na. dan zien we. dat de aardappelen in de diverse schakeering van soorten een prijs op brengen van f 2.tot f 3.per 100 kg. Terwijl nep en drielingen op den prijs van resp. f 1.30 en 0.90 bleven staan, stegen de uien zelf weer van 1.70 tot 2.20. De grove uien brachten zelfs f 2.50 tot 2.70 op. De koolsoorten, gele, roode en Deensche bren gen van f 1.tot f 2.per 100 kg. op. De Deensche witte kool f 1.tot 1.20 per 100 kg., de gele kool f 1.50 en de roode kool f 1.70 tot f 2.per 100 kg. De boonentjjd is voorbij, maar toch komen er nog wel kleine partijtjes ter markt. Hier vooral geeft kwaliteit den doorslag. Voor mooie par tijtjes kon men t 13.tot f 14.maken. Verder dienen we nog te vermelden, dat de Reserve 8 wortelen, na de vorige week 'n stijging tot 1.30. weer gedaald zijn tot den afbraakprijs van 60 70 ct. per 100 K G. grepen had. De kippeneieren waren het eigendom Barend's patroon, die vermoedens kreeg parool van de wereld zooveel mogelijk genie ten want met den dood is toch alles uit”. Be staat er nog grooter bedrog dan de menschen wijs te maken dat er na dit leven geen ander leven is? Vertrouwen, daarvoor zijn we geroe pen. steeds moeten we doordrongen zijn van de waarheid dat we bestemd zijn voor de eeuwig heid. Dat vertrouwen steunt ons meer dan de wereld kan begrijpen. Alleen de godsdienst kan enze maatschappij hervormen. Ook deze rede werd met aandacht gevolgd. Te ruim tien uur sloot de voorzitter de zeer aangename vergadering. De niet verschenen „heer", t.was eigenlijk geen „heer". Jan K. te Berkhout had op 21 Augustus een kip op zoo ergerlijke en ruwe ma nier mishandeld, dat de rijksveldwachter Edam uit Landsmeer het noodlg achtte proces-verbaal op te maken en het jammerlijk geknoeide dier later door afmaking uit zijn lijden verloste. De kippenbeul gedroeg zich zeer onverschillig en ongevoelig. Hem werd opgelegd 30 boete of 20 dagen. Als men dit’ jöngmensch met zijn kop tus- schen de teenen van een mand geklemd, een paar maal van een auto op de straatsteenen had gesmeten, zou de straf o. 1. meer in ver houding met het feit zijn geweest. Een uitzondering hierop heeft zij gemeend te moeten maken bij het beschikbaar stellen van een prijs door Amsterdams burgemeester Dr. W. de Vlugt. Dr. de Vlugt heeft een speciale „Burgemeeeter-plaquette" geschonken, die als eerste prijs zal worden gesteld In den kamp van de beste turners van het diocees In de A.-klasse legenheid op dezelfde economische - gronden. Gevorderd werd bevestiging, doch opnieuw teruggave van de schop. De heeren Joh. S. uit Obdam en Hendr. O. uit Heerhugowaard hadden op 16 Juli te Obdam den landbouwer G. Keunlng gezamenlijk met een paal geslagen, waarbij hij bloedend werd verwond. Deze kloppartij had plaats op of bij het land van Stuijt. Deze heeren stonden heden terecht en werd eerste verdachte jurldlscn bil- gestaan door advocaat mr. v. d. Loos. De heer Keunlng diende een schaderekening In ten be- In café-restaurant „In den Vergulden Turk” te Leiden werd Maandagavond de algemeene jaarvergadering gehouden van den R.K. Bond van Katholieke Jonge Middenstandsvereenlgln- gen in het Bisdom Haarlem. De voorzitter, de heer A. Lohman, sprak in zjjn openingswoord zjjn vreugde uit over de groote opkomst en heette hartelljk welkom de Ned. R.K. Midden- L.T.B. en speciaal den <dle reeds nu blijk zhp--'enthouslasme voor en met den bond. een blik op de afgeloopen ^edhstateert met voldoening, dat er werk en zorgen een groote bloei is regen. De winterprogramma’s zien er weer keurig verzorgd uit; zjj worden gedragen door het bewustzijn van eigen Roomsche kracht. Het Kathollek-zijn-door-en-door wordt ook door Jonge Middenstanders dikwijls teveel nog opgevat als alleen op den eeredlenst betrek king hebbend, maar het moet ook worden toe gepast op sociaal, cultureel en staatkundig ge bied, zooals „Quadragesimo Anno" zulks leert. De Hooge Raad heeft verworpen, meldt „De Tel.", de beroepen In cassatie van een tweetal veroordeelden, betrokken bij een brandstichting te Wormerveer In een stalhouderij In den nacht van 14 op 15 September 1933. De zoon van den eigenaar was wegens uitlokking door rechtbank en Hof tot één jaar veroordeeld. Een der eigen lijke daders, een jeugdige winkelier, had vier maanden gekregen wegens „opzettelijke brand- cadoors, 22 opperlieden, 35 schilders, 5 beton werkers, 1 tegelzetter, -1 steenhouwer, 2 glas in loodzetters, 1 stratenmaker, 1 stuc, opperman, 2 bouwk. opzichters, 2 opz. teekenaars, 2 bouwk. teekenaars, 3 waterbouwkundigen, 1 bouwkun dige. Groep metaalindustrie: 1 autog. lasscher, 15 bankwerkers. 3 carrosseriebouwers, 8 electri- clens, 1 fitter. 3 Instrumentmakers, 1 kemzna- ker, 2 ketelmakers, 3 klinkers, 4 loodgieters, 2 lijnwerkers, 7 machinisten, 1 mach, teekenaar, 8 metaaldraaiers. 1 metaalvijler, 2 metaalslljpers, 11 monteurs, 1 operateur, 1 plaatwerker, 4 rij wielherstellers, 4 scheepsbouwers, 2 scheepstim merlieden, 6 smeden, 11 stokers. 1 tandtech- nlker, 1 tegenhouden 1 vuurwerker, 2 wagen makers, 2 werktuigkundigen, 8 jjzerwerkers, 2 zand vormers. Groep voedlngs- en genotsmiddelen: 41 siga renmarkers, 1 sigarensorteerder. 1 klstenplak- ker, 1 stripper, 3 tabaksbewerkers, 3 slagers. 3 koks, 1 chocoladebewerker, 2 suikerbakkers, 19 bakkers. Groep boek- en steendrukkerijen: 4 letterzet ters, 3 drukken. Groep houtbewerking: 15 meubelmakers, 8 meubelstoffeerders. 7 mach, houtbewerkers, 3 kistenmakers, 1 borstelmaker. Groep landbouw: 6 tuinlieden, 16 boeren arbeiders, 3 bloemisten. Groep handel: 15 vertegenwoordigers, 2 win kelbedienden. Gr nap verkeerswezen: 37 chauf? siers, 15 ’iMkhuistoechts. 12 'ma: den. 6 kellners. Overige groepen. 7 boekbinders. 2 wasschers. 7 kleermakers, 1 rietwerker, 3 schoenmakers, 1 zeilmaker, 1 portier. 1 verfberelder, 3 huiden- zouters, 5 incasseerders, 3 zakkenstoppers, 1 kapper. 1 secretarie-ambtenaar. 1 elect, techn. ingenieur. 13 kantoorbedienden. 1 bedrijfslel- De 20-jarige marine-matroos Lambertus L., R.K. 81 afdeellng gemeene vergadering In het gebouw St. Jan. De opkomst was ditmaal vrij bevredigend. Nadat de vergadering door den voorzitter, den heer de Wit, met den Chr. groet en een woord van welkom geopend was, volgden jaarverslag van den secretaris en den penningmeester. Het kassaldo bedroeg 16.21. Vervolgens werd het woord gegeven aan den heer G. Pieters, die als onderwerp zijner rede gekozen had: „Waar moet het heen!?” Spreker zeide achter deze woorden een uit roep- en een vraagtêeken te hebben laten plaat sen. Waar moet het heen, d.l. waar moet het naar toe! Zóó kan het niet langen blijven, het gaat den verkeerden kant uit In de Maatschap pij. het gaat naar den ondergang toe, als O. L. Heer niet Ingrijpt en zegt „tot hiertoe en niet verder". Waar moet het heen! zeggen de vrouwen en moeders van steuntrekkenden en werkloozen: mannen, zonen en dochters mokken en wrokken over alles wat met crisis en malaise samen hangt; het hoog noodlge voor levensonderhoud entbreekt. De winter met zijn koude staat voor de deur. Ook onder den middenstand zijn velen er heel erg aan toe. De koopkracht vermindert; van crediet geven kan geen sprake meer zjjn. De land- en tuinbouwers weten evenmin, hoe het hoofd boven water te houden. Voor allen, damestaschje leer, hondenpenning, klnderpor- bergen van flnancieele en economische moellijk- ling en bedrijfsschade. Volgens verdachte had verdachte O. ook een mes in de hand. De heer Keunlng verklaarde op de vraag van verdediger, zelf ook al eens we gens mishandeling te zijn veroordeeld. Voorts moest Keunlng toegeven, reeds vropger onaan genaamheden met eersten verdach?Ka-hebben gehad. Mej. Overtoom, echtgenoote van vei en zuster van verdachte O., verklaj Keunlng haar regenbak had dlchtgeh De 31-jarige beroeplooze Petr. Jac. v. Svoor malig aannemer te Den Haag, 'n lange en in motorjas gehulde figuur, gedomicilieerd te Rot terdam en aldaar vertoevende in de strafge vangenis, had in de „Vrije Westfriesch" 'n an nonce geplaatst, waarin hij, berooide stakker geld ter leen aanboodt! Als gegadigde diende zich aan de heer Klaas K„ veehouder te Wij denes die wel 'n sommetje kon gebruiken en nu met dezen langen meneer in relatie kwam. HU had f 2500 noodlg en dit werd hem toe gezegd, doch natuurlijk moest hij de onmisba re onderzoekkosten voldoen. Dit was geen klein beetje, want hU moest voor elke f 100 aangevraagde gelden f 5 vooruit betalen, zoo- dat hU f 125 moest afdokken aan den Rotter- damschen meneer, waartoe de argelooze man, die huizen bouwde op zun lijfblad, dan ook over ging. Bijna onnoodlg er bU te zeggen, dat hU het bedrag f 125 per postwissel gestuurd, als verloren kon beschouwen en naar de f 2500 kon hu natuuriUk heelemaal fluiten. De heer van 8 te Rotterdam voor dergelUke oplichterijen tot 1 jaar gevangenisstraf veroor deeld, had ook dit feit voor die rechtbank er kend en vermeende dat hU nu voor ditzelfde feit 2 maal terecht moest staan. Op 15 April 1935 kan hU de gulden vrij heid weer genieten. De officier vroeg veroordeeling van verdach- tot 1 week gevangenisstraf. Aanwezig aan het bureau van ixilttle, Lan- gestraat en aldaar te bevragen op alle werk dagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op: 26 tot en met 30 October 1934: Kaasboor. jas met twee handschoenen, re genjas. actetasch, pet, huissleutel, haarkam. ■hte S. I, dat -----takt met prikkeldraad, haar van t erf afgegooid en met een paal geslagen. Daarna kwam haar man en ontstond de knokpartU- De officier sloeg dit vechtpartütje, uit onver draagzaamheid geboren, niet voor 100 procent aan eb vorderde tegen leder ƒ20 boete of 10 dagen. Verdediger releveerde dat het hier betrof een burenruzie over het eigendomsrecht van een boomgaard. Keuring was bU kort geding In h*t ongeluk gesteld, omdat hU zich aan 'n onrecht matige daad had schuldig gemaakt. Pleiter acht te hier art. 41 strafr. van toepassing en vroeg ontslag subs, een meer clemente straf. Vonnis: ontslag van alle rechtsvervolging. 912 uur en van 7—8 uur. Voor vrouwelUk personeel” dage- 3 uur- beh- °P Zaterdag. Bemld- Appellant, die ziekelUk is. verzocht een voorw. veroordeeling. Zün ziekte, door een dok ter In het LatUn opgegeven, kon niemand ach- terhalei) Appellant uit vorige zaak, had nog 'n hooger beroepje af te werken en stond nu, weer te recht ter zake een dergelUke stroopere-aange- Inzake het werkloozenvraagstuk In de K.J. M.V. deelt de voorzitter mede, dat het bestuur hieromtrent overleg heeft gepleegd met het hoofdbestuur van de Hanze. Een enquête over deze kwestie zal zeer spoedig in de afdeelingen worden gehouden. Een actle-plan is reeds uitge werkt, dat op de nationale Verbondsvergaderlng. 11 November te Utrecht te houden, zal worden besproken, om deze kwestie zoo mogelUk natio naal te regelen. De bondsmoderator voegt hieraan nog eenlge beschouwingen toe, opdat de jonge werkloozen worden behoed voor de gevolgen der werkloos heid en brengt dankbaar in herinnering de hartelUke samenwerking met de Hanze. ter- wUl hU mededeelde, dat ook de LT.B. In deze besprekingen zal worden betrokken. Rector Mol wijdde nog een enkel woord aan den oud-moderator pastoor Timp. Spr. gaf de verzekering zich volkomen te zullen inwerken In het werk der K.J.M.V. Spr. vroeg groote activiteit van de afdelingsbestu ren en wees op hun verantwoordelUkheid, welke de K.J.M V. groot en sterk kan maken. De heer Bleys uit Leldschendam meende na mens alle afdeelingen te kunnen spreken, wan neer hij den voorzitter en het geheele bestuur een welgemeend woord van dank bracht voor de leiding in«het afgeloopen jaar. De afd. Sassenhelm vroeg, of de K.J.M.V. aan voetballen mag doen, waarop rector Mol ant woordde. dat een K.J M.V.-voetbalvereenlglng niet ts toegestaan als ze zich speciaal op het terrein der sport begeeft. Een enkele wedstrijd Is volgens rector Mol wel geoorloofd. Nadat den heer J. Koopman, het scheidende bestuurslid, dank Is gebracht voor het werk door hem In de K.J.M.V. verricht, sloot de voorzitter de vergadering. Een 22-jarig los arbeider Jitse T. uit Scha- gerbrug gem. ZUpe. stoffeerde het zondaars bankje als gevolg van een ongeoorloofde uiting van zUn goede hgrt. HU vertoefde als com mensaal ten huize van den 48-jarigen werk loozen werkman J. Landman, die het uiteraard niet breed had. De heer Landman genoot steun van de gemeente op een kaart, waarop door hem was opgegeven een verdienste van f 5. doch de verdachte, die op 22 Juni voor hem met dien kaart naar het gemeentehuis ging om te stempelen, veranderde het cUfer f5 in f2, waardoor natuurlijk hét steunbedrag steeg. Landman kreeg daardoor f 2 méér steun. De goedhartige maar ondoordachte jonge ling die het feit erkende, stond dan terecht ter zake oplichting en valschheid In ge schrifte. 'n misdrijf waarop een duchtig maxi mum is gesteld, terecht. De oficier requireerde 1 maand gevangenis straf. De niet verschenen heer Cornells W. had op 22 Juni ter gelegenheid van de kermis te Sc hagen de onderwUzeres mej. 8. watertor in het café Boontjes zonder eenlg motief een klap in baar aangezicht gegeven. Als een aaitje kon deze aanraking niet wor den beschouwd. 10 jaar geleden had SUtje wel eens met verdachte gedanst, doch wenschte toen geen verdere relaties. HU had haar eenlge brieven geschreven, waarvan zU niet gediend waa Elsch te,'vonais 20 boete o< 10 dagen. De bondswedstrijden van den Diocesaan Haarlemschen Gymnastiek Bond, die een festijn voor de katholieke turners van het bisdom Haarlem beloven te worden, naderen den dag waarop zU gehouden zullen worden. Het zal een moellUke opgave rijn voor de organlseerende vereenlglng om alle turnenthou- slasten van het bisdom In de groote tumhal aan de Nieuwe Passeerderstraat te Amsterdam onder te brengen. Nijar de voorteekenen te oor- deelen zal zoowel In de zaal als op de tribunes iedere vierkante meter moeten worden uitge buit om een vlot verloop van de wedstrijden te garandeeren en aan de belangstellenden en supporters een plaats te bieden. Rector H. van Spanje, Rector J. Mol. Dr. van Behagen en vele anderen hebben hun sympathie voor de turnsport getoond door het beschikbaar stellen van prijzen. Om de uniformiteit in de prijzen te handhaven heeft „Jong Leven", de organlseerende vereenlglng. een speciale rege ling getroffen, welke buitengewoon voldoet. van - over Zijn knechtje en hem op heeterdaad betrapte. De gestolen kaas was gevonden half door hem uitgegeten. De verloving is, gelukkig voor het lieve kind, nu af. Na verhoor van'dén heer Wlggers werd deze daadwerkelUke „kippenmelker", die de flets had afbetaald uit het „eierenpotje", veroordeeld tot drie maanden gevangenisstraf voorwaardelijk met drie proefjaren en schadevergoeding voor mr. Verdoom. Gevorderd werd tegen dezen gevaarlUken recidivist 2 jaar gevangenisstraf. thans te Helder, had, burger zUnde, te Castri-' cum in den nacht van 14 op 15 Augustus, het kermisfeest, den getuige Willem ter Wlldt een slag met een bierglas op zUn kersepit toege bracht. De jongelieden hadden te voren zich nogal rijkelUk gelaafd aan van Vollenhoven’s urquel. De matroos stond heden terecht en ontkende. Over wie elgenlUk de eerste klap had toege- Met gesloten deuren stond ten slotte terecht de 67-jarige diaconie verpleegde Dirk de W., te Alkmaar, thans verpleegd in het Huls van bewaring alhier, wegens oneerbare handelingen. Verdachte werd als prodeaan verdedigd door De 66-jarige extuinder Cornells E. te Alk maar. door den Kantonrechter te Alkmaar ter zake dronkenschap bU 5e herhaling veroor deeld tot 6 dagen hechtenis en opzending naar een rijks werkinrichting voor den tUd van 6 maanden, was van dit vonnis in hooger beroep gekomen. Agent Krol had op 12 Maart j. 1. geconstateerd dat appellant zich in kennelU- ken staat bevond in de Doelenstraat. Verdach te had de geheele Doelenstraat al laveerende noodlg. 9^ Natuurrijk Werd door den officier, die zich over de onbehoorlUke houding van Kees ver baasde, bevestiging van het vonnis gerequl- reerd. Appellant beweerde zUn leven hard ge werkt te hebben, waarop de supporters in den engelenbak smakelijk begonnen te lachen. aan inkomsten en uitgaven aantoonen van f 1284 58, terwijl de begroeting een bedrag aan geeft van f 1665. In verband hiermede kwam In behandeling het bestuursvoorstel om over te gaan tot een geringe contributie-verhooging. Het bestuur stelde n.l. voor de contributie te verhoogen van f 0.75 tot f I.per lid. Verschillende afgevaardigden voerden over dit voorstel het woord, waarna het ten slotte werd aangenomen en de bondsbegrootlng tot September 1935 werd vastgesteld. In de plaats van den heer J. Koopman, 2de secretaris van den bond, wordt gekozen de heer P. Duin uit Amsterdam, die zijn benoeming aanvaardt. Alkmaar: „Het Kleuterhuis" (eig. Mevr. A. J. VenverlooDonders), Langestraat 46. Winkel in baby- en klnderkleeding; P. Koopman. Akerslaan 1. Grcentenhandel; 8. Witte, Kanaalkade 38a. Timmerman en kleinhandel In hout. Bergen: E. N. O. 8. (eig. C. v. d. Berg), van Borselenlaan 6. Fletaenverkoop en reparatie. Den Helder: „Valuta Huis” (eig. K. H. Bok), Spoorstraat 103. Sigarenhandel. J. W. van Velt- hujjsen. v. Galenstraat 54. Manufacturenhandel. L. Post. Basstraat 62. Bakker. Sigarenmagazijn „Kromo" (eig. P. v. Loplk), Spoorstraat 89. G. Brulning, Oolevaarstraat 44. Heerenkapper. Bouw- en aanneembedrijf voorheen H. Doorn N.V., Keizersgracht 33. toor (afd. Civiele Dienst) van de Australlë-lijn gevestigd is? Antw.: Westplein 2. Rotterdam. Vraag: Wat kost het maken ven ment door een Notaris? Antw.: Een gewoon testament kost f 10. Als het erg ingewikkeld Is kost het meer, de duurte afhankelijk van de Ingewikkeldheid. Voor man en vrouw samen kost het maken van een testament f 15. Vraag: Kunt u mij ook een middel geven om een witte alpinomuts. die door het wasschen geel geworden Is. weder wit te krijgen? Antw.: Als het eenmaal geel is, Is er niet veel kans het weer wit te krijgen. Maak een zeepsopje van ammoniakzeep en even lauw wa ter en zet het daarin nog een uur dlchtgedekt. Sla het uit en spoel viermaal in schoon koud water na; misschien wordt het wat helderder. Vraag: Hoeveel K.M. bevat de om trek der aarde? Antwoord van 40003.423 KM. Vraag: In mijn licht bruine crêpe georgette Alkmaar: Koopman en Dekker. Akerslaan 1. Groentenhandel. Vennootschap ontbonden. Castricum: J. Kehl. Dorpsstraat 72. Bloemen winkel annex kweekerlj.Overgegaan aan J. Cools. Helloo: Café „Zomerlust", Rjjksstraatweg A 194. Nieuwe eigenaar: P. J. Cleper. Den Helder: M. de Groot. 2e Vroonstraat 95. Thans uitsluitend grossier in tabak, sigaren en sigaretten. Garage Moll 2e Vroonstraat 91. Thans ook reparatlelnrichtlng. Filiaal gevestigd: Kap- perstraat 26. Nieuwe Nledorp: Wed. A. Houtkooper, Dorps straat C 47. Gevolmachtigde benoemd. temonnaie, huissleutel, 1 pr. dames handschoe nen, belastlngmerk In étui. Aanwezig en te bevragen bü de navolgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als ge vonden aangegeven op 26 tot en met 30 Octo- ber 1934: P. Hoogland. Laat 171, gummibal; A. Stuif bergen. Fabrieksweg 6. regenjas met kleding stukken; W. Köhler. Westerweg 27, medaille; H. Damhaar, Overdlepad 8, portemonnale met kleingeld; Cl. Lugtlg, Van der Woudestraat 34, klndertaschje met kerkboek; Mlnderhoud, Corfstraat 14, portemonnale met weinig klein geld; Jan Otter, Torenburg 1, zakmes; G. Ro denburg, Koomlaan 7, collier; G. de Jong. Plersonstraat 1, kunstgebit; L. W. Hollenberg, Fabrieksweg 3, regenjas; R. v. d. Liet, Tuin straat 43, sokken; H. v. d. Wal. Rijwielpad 27, Helloo, bril in étui; M. Appelman, Stuart- straat 23, 1 paar handschoenen; I. Lemmers, Nleuwpoortslaan 145. broche met steen; L. Kom, p. a; Wester, Nleuwesloot 5, klnderpor- temonnaie met Inhoud; W. de Klerk, Groet, gemeenteschool, overhemden In pakje; A. Kouwen, le Tuindwarsstraat 13. portemonnale met Inhoud; L. Kom, Nleuwesloot 5, porte monnale met Inhoud. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hier van kennis te geven aan het Bureau van Po litie. japon er. een roode radiochine Is over de helft van het goed matador (net zoo Iets als flit voor Insecten) geloopen. Dit is nu vettig en donker bruin opgedroogd evenals de roode. Hoe verwij dert men dit? Antw.: Voor dit geval zouden wjj u aanraden u te wenden tot een chemische wasscherjj. Vraag: Kunt u mij ook mededeelen of de vaststelling van het zuiver Inkomen op mtjn aanslagbiljet Inkomstenbelasting 1934-1935 Juist Is. Ik ben daarop n.m. aangeslagen op een zui ver jnkomen van f1530. Ik verdien echter flWl per Jaar. Hiervan gaat af voor levensverzeke ring enz. f 100. Blijft over f 1421. Verde’- Is op het belastingbiljet berekend: Inkomstenbelas ting f 17.64. Gemeentefondsbelasting f 23 40 en f 14 40 Totaal f 55.44. Antw.: U kunt tegen uw aanslag reclameeren. Op uw inkomen Is blijkbaar de aftrek niet toe gepast. maar'wlj veronderstellen, dat u zult vergeten hebben die op uw aangifteformulier In te vullen. Zie voor uw reclame den ach‘er- kant van uw aanslagbiljet. Vraag betreffende loten. Antw.: Geen uitgeloot. Vraag: Mijn palm is gestippeld met witte stippen, terwijl het blad geheel verkleurd is Het wordt steeds erger Kunt u mjj een middel geven om dit euvel te verhelpen? Antw.: De witte puntjes moet u, zoodra zli zich vertoonen. met een bot gtukje hout weg krassen. Wat het verkleuren betreft hebt uw plant niet te weinig water gegeven? Als het Jongeheer Barend de Vr„ een 20-jarige boe- ren-piccolo te Castricum, had begeerte naar een nieuw rijwiel en om aan de noodlge contanten te komen, had hjj op diverse tijdstippen kippen eieren gegapt ten einde van de opbrengst zijn nieuwe karretje .te bekostigen. Deze blaag was ook al In het gelukkig bezit van een meisje en wilde met haar gezellige fietstochtjes maken. Hoe krijg Je het in je hersenbol? vroeg de po litierechter. Het bleek, dat het jonge mensch op gebied j - - van eerlijkheid heelemaal niet. D. K. was, aan- 30 we8^ns geneeskundige behande- gezien hij zich ook al aan kaas en fruit ger- Hierop werd vervolgd de strafzaak cpntra den aannemer Alptr. Jos. M. te Alkmaar, die een op afbetaling gekochten vrachtauto verkocht voor de koopsom was afbetaald. De heer J. M„ destijds ziek, werd thans ge hoord en verklaarde dat de verdachte niet gez.nd was, den wagen goedschiks af te geven. HU had den reparateur Gomes telegonlsch gezegd, dat hij. Indien M. betaalde, den wagen niet vast mocht houden. De heer Officier zag geen nieuwe lichtpun ten en vorderde opnieuw 4 maanden gevange nisstraf. Verdachte, die zeide geheel arm te zjjn ge worden. verklaarde altijd zijn best te hebben gedaan een eerlijk man te blijven en ontkende de verduistering. De gebrilde tuinder Klaas S. te Wijdenes had in de Enkhuizer Courant van 12 Juni den bur gemeester van Wjjdenes, door hem genoemd Leekenes, den heer C. J. de Goede, beleedigd in de Westfriesche taal en stond deswege te recht met niemand minder dan mr Jan Duys als verdediger. Het geïncrimineerde stuk werd door mr. Le- deboer. die het een afschuwelijk stukje littera tuur noemde, nog al niet onverdlenstelijk voor gelezen en wij konden er uit proeven, dat de schrijver den burgemeester verweet de raads leden beduveld te hebben en voorts te kennen had gegeven, dat de burgemeester zich scha men moest. Burgemeester de Goede, in deftige gekleede Jas, voor het getuigenhekje gearriveerd, ver klaarde door bedoeld stukje zich in eer en goe den naam aangetast te hebben gevoeld. Wat verdachte betrof, hij ontkende de be doeling tot beleedigen te hebben gehad. Hii wilde alleen maar uiting geven aan de ontstem ming van een deel der bevolking tegen den burgemeester. Mr. Duys vroeg den burgemeester hoe hl) precies zoo wist, dat Leekenes beteekende Wij denes. Was dat omdat die toestanden te Wlj- denes zoo bestonden? De heer Arnold, Red. Enkhuizer Courant.-er kende het bewuste stuk te hebben ongenomen Hjj had zulks gedaan omdat hij dacht, dat het nonsens was. Dit is nu de tweede maal, dat de Enkh. Courant dergeljjke stukken opnam. Ik zou in *t Vervolg maar wat voorzichtiger zijn, zei de Politierechter tegen den heer Arnold, want die maakt u er niet beter op De heer officier beklaagde zich over de bla den, die heel wat drukte en last veroorzsken. zoowel vóór het parket als voor de redactie en de verdachte releveerde voorts, dat omtrent den verkeerden hoofdonderwijzer, die zou zijn ge arresteerd. voor den strafrechter was gebleken, de rechte persoon te zjjn en deze insinuatie was zeer zeker voor den burgemeester als hulp-offi- cier van Justitie beleedigend. Er waren andere wegen om zich over een der- gelyken gezagsdrager te beklagen, indien hij daar aanleiding toe vond. Evenals de jxilltlerechter, sprak de officier zijn Ongenoegen uit over de Enkh. Courant. Ten slotte achtte hU de schrlftellJke belee dlging emstoig en bewezen en vorderde 100 boete subs. 50 dagen hechtenis. Mr. Duys vermeende, dat men deze zaak niet te tragisch moest opvatten en zag in het stuk geen gezagsaantastlng van emstlgen aard. Over hetgeen hy zelf In diverse couranten, onder meer van de Vrije Westfriesch. had te ,vei- duren, zou pleiter maar niet uitspinnen. Pleiter nam niet aan, dat verdachte de bedoe ling had te beleedigen en wees er op, dat men met gezagsbescherming niet te ver moet gaan. Wat al te heftig en persoonlijke crltiek Is niet aangenaam, maar lang niet alrijd beleedigend Voorts vroeg pleiter of hier Inderdaad ma® •onder eenlg motief critlek was uitgeoefend. Dit moest men bl) de strafoplegging toch wel disconteeren, men moest niet vergeten, dat deze burgemeester al eens 'n schrobbeerlng heeft <mtvanwn van den Commissaris der Koningin. Geopend voor werknemers uitsluitend van 912 uur en op Maandag- en Donderdagavond van 7—8 uur. Voor vrouwelljk personeel dage lijks van 2—5 uur, beh. op Zaterdag. Bemid deling voor werkgevers van 912 en van 25 uur. De Directeur van bovengenoemd Bureau deelt mede, dat heden staan ingeschreven: Groep bouwvakken: 77 timmerlieden, 74 grondwerkers, 35 metselaars, 8 voegers, 6 stu- heden. Voor allen, want ook groothandel, scheepvaart en industrie Ijjden in verontrusten de mate aan de funeste gevolgen van den we reldbrand. Politiekelingen willen de oplossing vinden in het heffen van zooveel procent op de vermo-. gens. Weet men wel wat de vermogenden te genwoordig moeten betalen? Een gemakkelljk advies, maar ’t zou zijn de laatste kippen met gouden eieren slachten. Na op verschillende feiten te hebben gewezen, vroeg spreker zich af of ook de werknemer en werkneemster hier ook niet de hand in eigen boezem moeten steken. Immers, komen dg vele millioenen, die in ons land jaarlijks aan rook artikelen en drank worden uitgegeven, ook niet voor een deel uit den zak van hen, die ze thans beter konden gebruiken? Zjjn de entreebetalers voor sportwedstrijden, races en bioscopen alleen rijken of werkgevers? Laat ons de coiffeurs eens vertellen hoeveel werkende meisjes zich laten onduleeren, permanenten of hoe zulks anders heet. Hoe 't ook zjj. lukt het ons volk niet, de krachtproef te doorstaan, ’t levensniveau te ver lagen. dan staan insiders als b. v. Mr. Korten horst voor niets In. Mislukking van die kracht proef zou oorzaak kunnen zjjn van een revo lutie. Spr. stond uitvoerig stil bjj communisme, so cialisme en nationaal-socialisme, welke stelsels absoluut geen redding kunnen brengen. Thans, aldus spreker, de vraag waar moet het heen Het antwoord ligt voor de hand. n.l. naar be strijding van alle gekanker, naar werkbehoud en werkverruiming. Maar hoe de werkloozen aan den slag te helpen? Wie meent, dat in een handomdraai te kunnen doen, is een even groote vijand als wie niets doet, doch er moet begon nen worden. Het R.K. Werkliedenverbond heeft reeds een adres tot den Ministerraad gericht en daarin eenlge waardevolle richtlijnen aangege ven, de Rljkskieskring Haarlem heeft het bü een afzonderlijk adres gesteund, enz. Een actu.eel en juist antwoord op d evraag: ,,Waar moet het heen?” zou volgens spreker zijn: naar werkver schaffing en werkverruiming voor de tot het Uiterste opgevoerde natie, van allen die Roomsch voelen en Roomsch denken naar adhaesiebe- tulglngen met de adressen van het R.K. Werk liedenverbond, niet alleen door den rljkskles- krlng Haarlem en den R.K. Volksbond te Am sterdam, maar door alle kieskringen, door de geheele RK. Staatspartij, door alle afdeelingen van den R.K. Volksbond enz., In een woord door gansch R.K. georganiseerd Nederland. Het zou ons te ver voeren de belangwekkende rede van den heer Pieters verder weer te ge ven, laten wij dus hiermede volstaan. Dat het aan hem door den voorzitter gerichte dankwoord met krachtig applaus werd ondersteund be hoeft nauwelijks betoog. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den zeereerw. heer J. J. C. M. Looyaard, pastoor te Rlnnegom, met als onderwerp „Godsbetrou- wen”, In een boeiende rede schetste spr. het maar niet te laaf ui De vlsscher Willem H. uit Egmond aan Zee door den kantonrechter veroordeeld tot f 20 boete of 20 dagen wegens strooperjj te Eg mond aan Zee vond die straf te pittig en was in hooger beroep gekomen. Bekrachtiging doch de vernietiging van de Mflcier onrechtmatig en re quireerde Z.Ed. dienaangaande teruggave. Appellant, die ziekeljjk is. verzocht

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 15