6 voor 10 cent Gestolen auto verkocht OMZETBELASTINGWET RADIOPROGRAMMA voor Ragout HONIG’s BOUILLONBLOKJES WOENSDAG 31 OCTOBER 1934 De baccil Groote kolendiefstal Heler staat terecht Verdachte legt Kosten der voeding Requisitoir Vrijdag 2 Nov. -1934 DUITSCHE COUPONS Enkele betalingen vertraagd Kindje verdi en IV etenschappelyk ond er zoek gevraagd De oplichterstruc te Weesp Contingenteering van steenkolen Verbetering van den piuimveestapel Geen haring naar Duitschland Meerderheid belanghebbenden tegen verscherping Een bende smokkelaars geknipt, die zorgde voor vervalschte nationaliteitsbewijzen '-'J* Contingenten van October N ovem ber uit geput De rij trekt langzaam verder Twee en twintig personen moesten zich wegens diefstal, heling of medeplichtigheid ver antwoorden Intrekking van vergunningen ex artikel 4 tot splitsing in fa briek»- en handelsafdeeling een bekentenis af Het doel van de teeltregeling wordt niet bereikt Donderdag 1 Nov. 1934 Drukkerij gevonden R 1. Hoever zal de beperking worden uitgeztrekiï die het op onze gezondheid gemunt lieden werden nog twee valsche nationalitelts- bewjjzen gevonden. \C-‘- en ucoua, vuut tuur turbat*. Bertini. 10.45 Dansmuziek. r 7 50 I kEN. 507 M.f 5.25 Irene levensgeesten op te wekken, mochten niet tum bu de Vereeniglng voor den Effecteniian- BERLIJN, 357 M.: 3 20 Het kleinomroep- Steiner. 6.20 Lotte Omroeporkest o. 1. v. VÖOR NADERE BIJZONDERHEDEN VERWIJZEN WIJ NAAR DEN KATHOLIEKEN RADIOOIDS W. H. L., die reeds eerder is veroordeeld. 4 maanden, tegen J. M 3 maanden voorwaarde- lljk en 2 maanden onvoorwaardelijk en tegen de overige verdachten een voorwaardelljke straf van vier maanden met onder toericht stelling gedurende een proeftijd van drie jaar. De volgende punten zijn daarbij ter sprake gebracht: Een delegatie uit den nljverheidsraad heeft op 29 October 1934, in een particuliere audiëntie, met den minister van Financiën een onderhoud gehad inzake de per 1 November 1934 aange- kondigde beperking in het verleenen van ver gunningen overeenkomstig artikel 4 der omzet- belastlngwet. orkeat o. 1. Hoorspel. Mr. Blok zeide hetgeen de president omtrent dezen verdachte heeft opgemerkt te moeten on derschrijven. H(j Is een van de hoofdschuldigen. Aanvankelijk had spr. aan een geldboete, ge combineerd met een voorwaardelljke straf ge dacht. Hjj moet hiervan afzien en eischt thans 6 maanden gevangenisstraf. Daarna was de beurt aan den voornaams*en heler, den kolenhandelaar T. v. d. V-, die voor honderden guldens gestolen kolen nad rekocht en zich verontschuldigde met de opmerking, dat „er een beetje meer aan te verdienen was Deze verdachte werd door Mr. v. d. Boom ge ducht onder handen genomen, die ojn. zeide dat hier de geldgierigheid van verd. de hoofddrijf- veer is geweest. WARSCHAU, 1343 M.: symphonleorkest o. 1. v 6 20 Idem 2. Datum van intrekking 1 November. In ver band met de mogelijkheid, dat vergunningen zijn Ingetrokken, die, bjj toetsing aan het onder punt 1 vermelde, behouden zouden kunnen blij ven. heeft de minister toegezegd, den Inspecteurs nader machtiging te verleenen om degenen, die bezwaar tegen de intrekking indienen, voorloo- pig alsnog tot 1 Januari 1935 in het genot van de vergunning te laten. A Maandag is in Den Haag een bespreking ge houden van de contingenteeringscommlssie met belanghebbenden, betrokken bij een verscherpte steenkolenctmtingenteerlng. gaan proestend door .1 jammeren over om de bat*" ma- valsche natio- e$n ander cli- hlj terug, te komen, door te IcenteMs maar gedaan had. i bU den tnl- nhussie van DROITWICH. 1500 M: BBC-danaorkest. 4.00 BBC Midland orkeat. 1035 BBC Symphonleorkest. 1135 Harry Boy en zijn orkeat. In verband met het bovenstaande sub 2 wordt aan fabrikanten, die meenen, dat de splltslngs- vergunning ten aanzien van hun bedrijf ten on rechte door den inspecteur is Ingetrokken, ui overweging gegeven, daartegen bij den inspec teur bezwaar In te dienen en een beroep op den minister van Financiën te doen. 1136 Omroep- J. Ozlmlnskl. 10.45 Gramofoonmuziek. en naar Later Den Naar wij vernemen heeft de te Amsterdam gedetineerde inwoner van Rijswijk, J. 8., die poogde den heer M. C. B. te Weesp. eigenaar eener steendrukkerij, voor 10 000 op te lich ten. maar daarin niet slaagde, na eerst her haaldelijk ontkend te hebben zich aan het hem ten laste gelegde te hebben schuldig gemaakt, tegenover den rechter-commissaris een beken tenis afgelegd. *Naar ons van officieele zijde wordt medege deeld zjjn de met de Dultsche regeering over eengekomen waarde-contingenten voor den uit voer van versche haring naar waarvoor* bereids deviezenvergunningen dende toezeggingen zijn verstrekt, voor maanden October en November uitgeput Dientengevolge kan bij nieuwen uitvoer van versche haring gedurende genoemde periode niet meer op uitreiking van deviezenvergunnin gen of bindende toezeggingen worden gerekend. Duitschland, en bin- ae Schrijver verzoekt tenslotte den minister, te overwegen, aan de inspectie voor de volksge zondheid op te dragen een wetenschappelijk onderzoek in te stellen naar de vraag of onder voeding reeds bU groote groepen der bevolking dreigt of wel een commissie in het leven te roe pen, gelijk de Minister of Health in Engeland verleden jaar heeft gedaan om op korten termijn een wetenschappelijk gedocumenteerd rapport uit te brengen. Er is dus bfj groote groepen der bevolking een wanverhouding ontstaan tusschen de uitgaven Voor voeding en huur en het totaal Inkomen.’ De te Brugge gearresteerden bekenden, dat kjj den Cadillac In Brussel hadden gestolen en dat H. J. de W. den wagen van hen had gekocht om dezen in Holland te verkoopen met gebruik making van een valsch nationaliteitebewjjs. Het bestuur van de Vereeniglng voor den Ef fectenhandel brengt In herinnering, dat de ter mijn binnen welken aanvragen tot natlonaiisee- rlng volgens de regeling, geldende voor in het eerste halfjaar van 1934 vervallen opbrengsten *n Dultache vorderingen, de Vereeniglng voor dén Effectenhandel bereikt moeten hebben, de finitief is vastgesteld op 31 October aa. Aan vragen tot natlonallseering. welke na dien da- Vervolgens stonden terecht de los-werklieden, In dienst van de firma A. van R., 8 L. v. d. K. en C. H., die van de vorige verdachten gelds waardige bedragen, varieerend van drie tot ne gen gulden hadden aangenomen en die behulp zaam waren geweest bij het opladen van de kolen. Ook deze verdachten bekenden. Gezien een gunstig rapport, eischte de officier tegen hen drie maanden voorwaardelijk. Hierna stond terecht B. Z.. die een beding van f 5 vap een van de helers ten geschenke heeft aangenomen. Tegen hem luidde de eisch 2 maanden voorwaardelijk. Vervolgens stond weer een zevental personen terecht, die eveneens geld ten geschenke hadden aangenomen, terwijl zij bekenden te hebben ge weten dat dit geld van misdrijf afkomstig was. Tegen één hunner, die reeds eerder met den strafrechter kennis maakte, werd geëlscht 6 maanden, waarvan 2 maanden voorwaardelyk. tegen de overigen een voorwaardelijke straf van drie maanden. HAMBURG, 332 M.: 6.20 Solistenconcert. 9 50 Muzikaal tusachenspel 10 20 Julius Welzmann plano 10.50.Zang door Margarete Janda. 11.20 Oor eert. De minister verklaarde, dat de verstrekte op dracht alleen de bedoeling heeft om aan een te ruime toepassing van artikel 4 een einde tl ma ken. Bedrijven, die Inderdaad voldoen aan de omstandigheden, die, blijkens de geschiedenis der wet, aanspraak geven op toepassing van ai- tikel 4, zullen in het genot van de verleende vergunning kunnen blijven. Zoodanige omstandigheden zijn aanwezig, in dien een fabrikant van massa-ariikelen deze rechtstreeks aan verbruikers levert, terwijl het regel is, dat fabrikanten van zoodanige artikelen deze aan wederverkoopers leveren (het bij de behandeling in de Tweede Kamer genoemde voorbeeld van de firma De Gruyter). Daarnaast kan de figuur bestaan, dat het in een groep van bedrijven regel is, dat uit de fa briek wordt geleverd aan den groothandel, ter wijl sommige fabrikanten In deze groep een deel van huri afzet rechtstreeks aan detaillisten leveren. Ten opzichte van de met laatstbedoelde bestemming afgeleverde goederen zou een hoo- gere heffing worden gevorderd. Er kan. onder zekere voorwaarden, dan aanleiding zijn voor toepassing van artikel 4. De bijzondere wijze van aflevering moet echter een afwijking zijn van den regel. Dat er een afwijking is, moet naar bulten blijken uit het hebben van een bijzonder verkoopapparaat. Voor het geval het In een groep van bedrijven regel Is. dat de fabrikanten het grootste deel van hun producten afleveren aan winkeliers, terwijl sommigen een deel van hun fabrikaten aan grossiers leveren, Is er geen reden, artikel 4 toe te passen. 3. Ongelijkheid van wetstoepassing tusschen binnenlandse!» fabrikanten en importeurs. De minister verklaarde, dat de op dit punt bestaan de bezwaren hem bekend zijn en dat hij. hoewel gaarne bereid zijnde, een oplossing van deze be zwaren In overweging te nemen, daaromtrent thans nog geen mededeellngen kan doen. iddag het Ki- K., bij den Xe water. Na Door het onschadelijk-maken van dit com plot en de arrestatie van de bende smokkelaars, heeft men verder optreden van een bende auto dieven ónmogelijk gemaakt, welke bende haar werk er van maakte auto’s in Noord-Frankrijk en België te stelen en deze dan met valsche nationaliteitsbewijzen naar Nederland te bren gen, waar zij dan van'de hand konden worden gedaan. Voor de vijfde Kamer der Haagsche Recht bank, gepresideerd door Mr. Van der Boom, stonden Dinsdagochtend niet minder dan 22 verdachten terecht, die betrokken zijn bij den massa-dlefstal van kolen uit de opslagplaats van de N.V. Brandstoffenhandel v. h Lens Aan- dewiel en Dijk aan de Lekstraat te Den Haag, welke diefstallen werden gepleegd door het personeel. Zooals uit de behandeling ter terecht zitting is gebleken, waren er onder de verdach ten eenige personen, die reeds verscheidene jaren bij de firma In dienst waren Een van hen was er zelfs veertig jaren in dienst Een van hen liet verstek gaan. De overigen waren verschenen. Het eerst namen In de ver- dachtenbank plaats de werklieden W. F. v. d. V., K. J. P., en J. W. van der P. Mr. P. R. Blok, het O. M. waarnemend ze'de dat het onderzoek hier een buitengewoon 11 'ht op verschillende verdachten heeft geworpen, waarbij er zijn die jarenlang bij de firma In dienst waren. Men heeft in deze zaak te doen met eenige verantwoordelijke hoofddaders en voorts met eenige. meelcopers. Mitsdien eischte hü tegen J. D. 6 maanden, waarvan 3 maanden voorwaardelijk; tegen W F. v. d. V 1 jaar, te gen K. J. P. eenzelfde straf, tegen den verd. PARIJS, Radio 1646 M.: 8 20 Gramofoon- muziek. 8.20 Cabaret-programma. 10 50 Dansmuziek. ..MILAAN, 369 M.: Gramofoonmuziek. PARIJS (Po«te Partslen) 313 Yehudi Monuhin speelt, gr. pl quiem van Faure, ter geegenheid d. sterfdag van den componist. 1J0 Ora mofoonmuzlek. M.: 8.10 8 30 Re- Alleen de vertegenwoordigers der mljndlrec- ties, de mijnwerkersorganisaties en van de R. K. Werkgeversvereeniging waren vóór het ver scherpen der contingenteerig. de andere belang hebbenden waren er tegen. Deze laatste groep bestond, volgens het „Handelsblad”, o. a. uit vertegenwoordigers van den land- en tuin bouw, van de transportarbeidersbonden, van het schippersbedrijf, talrijke fabrikanten, ver tegenwoordigers van Kamers van Koophandel en Fabrieken en afgevaardigden van vak- en standsorganisaties. Een der aanwezigen oor deelde zelfs, dat het beter was, de mijnen maar dadelijk te sluiten, dan de contingenteering te verscherpen. Men kantte zich niet alleen tegen een verder gaande contingenteering, maar ook tegen de bestaande. De eindbeslissing ligt 11 nister, die door de gen< advies wordt gediend. BEROMÜNSTER. 546 M.' 3.20 Omroep orkest onder leiding van H Hofmann. 5.20 Doodenmis te zingen door het jon genskoor van Dietikon. Elsa Schmid, orgel. 8.30 Omroeporkest. W. is toen gegrepen door de politie Rotterdam voor onderzoek overgebracht, is hij naar het Huis van Bewaring in Bosch overgebracht, verdacht van heling van den Cadillac en van vervalschlng van nationa- liteita-bewijzen. Op de te Brugge gearresteerde De resultaten van enquêtes naar arbeiders- budgets kunnen naar zijn meenlng niet vol doende licht geven en verouderen trouwens snel. 4. Vergemakkelijking der voorwaarden voor vergunning tot betaling per aanslag. De minis ter wees erop, dat deze vergunningen thans lp het algemeen slechts worden gegeven aan fa brikanten, die ten minste vijftig facturen per dag te zegelen hebben. De minister was even wel bereid, te overwegen. In hoeverre die grens voor fabrikanten, die nu de splltalngsvergun- nlng ex-artikel 4 komen te verliezen, zou kun nen worden verlaagd. De Vereeniglng van Broederijen en Pluimvee- fokbedrijven in Nederland hield een dezer dagen te Amersfoort een druk bezochte ledenvergade ring. welke grootendeels was gewijd aan de door de Regeering getroffen crisls-inaatregelen ten opzichte van het pluimvee, belichaamd In de ..Teeltregellng”. Des te meer werd aan deze teeltregellng de aandacht geschonken, omdat deze per 31 December aanstaande eindigt en een vernieuwing daarvan zich reeds in een ver gevorderd stadium van voorbereiding bevindt. Zooals gemeld, heeft minister Slotemaker de Bruine dezer dagen gesproken over de noodzake lijkheid, dat de huismoeders zich, voor wat be treft de voeding van hun gezin, meer zouden aanpassen aan de lagere levensomstandigheden. Dr. L. Heyermans, directeur van den G. G. D. te Amsterdam, die In „Het Volk” wetenschappe lijk samengestelde recepten heeft gepubliceerd over zoo goedkoop mogelijke voeding, die tegelijk een zoo hoog mogelijk effect sorteert, heeft nu Mn dezen bewindsman een open brief gericht. Hierin zegt hfj o.m. het volgende: „Dat hierbij (bedoeld zijn de gepubliceerde re cepten) uitgegaan is van 2800 calorieën voor de volwaasene per dag een laag gestejlf^atal dat verder gezocht is naar voedjrigsmAidelen welke in verband met h^f^X^^jtbare geld het grootste gehalte gevei hydraten, kan Uwe 1 schenken, dat de berekeningen zijn gebaseerd op een rantsoen, dat de ondervoeding benadert. Dit op zich zelf Is reeds bedenkelijk, wént bij fouten bij aankoop en bereiding wordt ondervoeding reeds een feit. De hygiënist ziet dus bij de volks voeding gaarne eenige speling en die is bij een calorieëngëhalte der voeding van 2800 calorieën al nauwelijks aanwezig.” De schrijver concludeert dan. dat voor voeding in een gezin met drie kinderen minstens 6.50 per week noodig Is. wanneer de man werkloos is. Een werkende arbeider heeft meer noodig. Zoo- dra er grootere kinderen in het gezin aanwezig zijn of meer dan drie kinderen, iz het benpodig- de geldbedrag om aan de gewenschte hoeveel heid calorieën te komen op acht gulden of meer te stellen. „Nu zijn de huren, welke althans in de groote steden betaald moeten worden, ook door ge- steunden, vier tot zes gulden; officieel rekent men met een gemiddelde van vijf gulden, mede in vertyand met Miurtoeslag.” Bij het nagaan van de verschillende bezitters van den auto kwam men terecht bij den 28-ja rigen H. J. de W., een bekend smokkelaar in Brabant. Het vermoeden bestond, dat deze van den diefstal van de auto meer wist en dat de auto in België zou zijn gestolen. Daarom stel de men zich in verbinding met de Belgische justitie. Juist had men toen te Brugge in Bel gië een Belg en twee Nederlanders gearersteerd in verband met een diefstal van een Chevrolet en verder bleek toen, dat deze gearresteerde in relatie had gestaan met H. J. de W. LUXEMBURG. 13»4 M.: 8 05 Gramofoon- muzlek 8 20 Persberichten en koersen. Vervolg gramofoonmuzlek. 12.20 Middag concert door het Radlo-orkest o. 1. v. Henrl Peneis. 1. Ouv. „Corlolar”, Beethoven. 2. Andante cantabile, Tchalkofskl. 3. Ave speelt^MeaMHWWBWBncert voor Dr EHWlieil Dollfuss en andere ge sneuvelde helden In 1934 Karel Walter, orgel. Requiem van Mozart. 10.10 Frans Schuetz speelt orgelmuziek van Bach. WARSCHAU, 1345 M.: 4.35 Requiem van Joh Verhuist. 5.35 Paul Lowicckl speelt plano. 7.35 Phllharmorlach orkest van Warschau. 1025 Het vrouwenkoor Gre- gorianum zingt. BEROMUNKTER. 540 M.: 6.20 Kerkmu ziek. 6.45 Omroeporkest o. 1. V. ETwln Gilbert. 7.20 Kamermuziek. 9.50 Oramofoonmuzlek. Unaniem was men van meenlng, dat door deze Teeltregellng giet door de regeering gestelde doel, namelijk verbetering van den piuimvee stapel niet wordt bereikt. 8. heeft verklaard, inderdaad de chéque van 300.000 persoonlijk geschreven te hebben en daarop gefingeerde handteekeningen te heb ben aangebracht, ten einde het te doen voor komen, alsof die chéque hem door de Fransche regeering was ter hand gesteld. 8. had n.l. te genover den eigenaar der drukkerij, wlen hij 10.000 afhandig trachtte te maken, het ver haal opgehangen, dat het testament van Sta- visky geschreven was in een door hem (S.) uit gevonden code, in verband waarmede de Fran- sche regeering bereid was. een bedrag van drie ton te betalen, wanneer dat testament ontcij ferd kon worden. De poging tot oplichting nu bestond hierin, dat bü den drukker te Weesp 1000 codeboeken vervaardigd zouden worden, welk aantal in het buitenland verkocht moest worden. Als de boe ken geleverd waren, zou aan den drukker 60.000 worden betaald, maar- ter bestrijding van voorlooplge onkosten, moest de heer M. C. B., eigenaar der drukkerij, dadelijk 10.000 in handen van 8. stellen. Behalve dat 8. in een der latere verhooren, afgenomen door den rechter-commissaris, be kend heeft, de vorenbedoelde chéque vervalscht te hebben, heeft hjj ook erkend, dat de geheele opzet misleiding was, en ten doel had. de 10.000 van den heer M. C. B. op deze bedrieg lijke wijze in handen-te krijgen. Het opmerkelijke is, dat korten tijd nadat S deze bekentenis had afgelegd, hij gepoogd heetf, .fiaarop weer zeggen, dat hf) de bel omdat hjj gehoord had, dat hij dan een lichtere straf zou krijgen. Inmiddels zQn de getuigen verklaringen tegen den recidivist S. voldoende om den man te veroordeelen. BRI SSEI.. 3*2 M.: 1.30 Omroeporkest o. 1. v. Paul Gazon. 5 20 Het Llr.onel’s club-orkest. 8.20 Concert 6t»r het St. Romboutakoor o. 1. v. Z. E. Kanunnik van Nuffel. 10.30 Dansmuziek. KALUNBORG. 1261 M.: 730 Kerkconcert uit de Chrlatlaanberg-kerk. 9 40 Minna Paulsen speelt viool. 10.25 Dansmuziek. KEULEN 456 M.: 9 05 Concert Helene Rott. 2 50 Oramofoonmuzlek. 4 40 Concert door Llselotte Mann. 7.20 Groot Otto Julius Kuhn. 8.20 9 50 Kamermuziek. BERLJN, 357 M.: 3.20 Kleine omroep- orkeat o. 1. v. Willy Steiner. 7.35 Om- roe pok est. e.40 Oramofoonmuzlek. HAMBURG, 332 M.: 135 Wagnermuzlek. 8.10 VrooUJk programma. 9.40 Mu zikaal tusachenspel. 10.20 Orkest-concert. KEl LEN, 456 M.: 10 2o Blaasconcert. 2 00 Orkestconcert. 3.20 Het groot or kest o. 1. v. Dr. W. Buschkootter. I1ROITWICH. 1500 M.: 12 10 Concert. 5.05 Orgelrecital door^Thomas J. O. Jones. 6.50 Koraalgezang o. 1. v. Sir Richard Runclman Terry. 8.20 Radio militair- concert o 1. v. B. Walton O’Donnell. 10.35 Orkeat o. 1. v Walford Hyden. 11.35 Dansorkest o. 1. v. Henry Hall. De voorwaarden waaronder de fokkerijen en de vermeedenngsbednjven worden erkend, doch vooral ook ae onmogelijkheid ook maar eenige bevredigende contróle op de voor die erkennin gen én de handhaving daarvan benoodlgde ge gevens uit te oefenen, zijn daar de reden van Ook had een oer aanwezigen een drietal door de „Central^ voor pluimvee en eieren” goedge keurde fokhanen meegebracht, welke dus het regeeringsmerk droegen en bestemd waren o:n tot een verbetering van onzen piuimveestapel b«j te dragen, doch dé algemeene lachlust opwekten door het tekort aan alle elschen welke aan een normalen fok haan als minimum gesteld dienen te worden. Uit mededeellngen van verschil lende leden bleek, dat het lang geen uitzonde ringsgevallen waren. Met groote verontwaardiging nam men ken nis van de reeds door den directeur van ge noemde Centrale naar voren gebrachte moge lijkheden, welke de nieuwe teeltregellng Inzake oe herkomst van de in de broedmachines in te leggen broedeieren in zich zou kunnen sluiten. Al deze mogelijkheden kwamen namelijk hierop neer, dat zelfs zij, die over het allerbeste mate riaal beschikken, benevens alle pluimveehouders die uitsluitend foor eigen bedrijf broeden, op directe of indirecte wijze gedwongen zeuden worden een deel van de in te leggen broed eieren te betrekken van de fokkerijen en ver- meerderingsbedrUven. waaraan men voor een zeer groot gedeelte slechts zeer géringe waarde toekende. Besloten werd om na de publicatie der nieuwe teeltregellng na te gaan, of inderdaad deze grove onbillijkheid reglementair zou zijn vast gelegd en zoo Ja, dan binnen een week in een extra vergadering bijeen te komen, voor het vaststellen van maatregelen, welke aan dien voor de pluimveehouderij ongewenschten toe stand zoo spoedig mogeljjk een einde zouden kunnen maken, waarbij geen enkel geoorloofd middel achterwege gelaten zou mogen worden. Echter werd tegelijk de hoop uitgesproken, dat het bestuur der centrale met de nuchtere wer kelijkheid rekening zou houden en de door den directeur der Centrale geopperde plannen niet tot verwezelijking zouden komen, terwijl de eindbeslissing bovendien ook nog in handen van de regeering ligt. BRUSSEL. 484 M.; 1030 „OXello”, opera van Verdl (gr. pl 12.20 Gramofoon- muziek. 1.30 Omroeporkest onder leiding van Paul Gason en zang van Su zanne Danco 6 35 Concert door Samuel Dushkln en Igor Strawlnskl (gr. pl.). 6.50 Concert. 8.20 Omroepcon- cert. 9.35 Vervolg Omroepconcert. 10.30 Gramoroonmuzlek. 1120 Vyfde Symphonic van Tsalkofskl (gr pl BRl ssEL. 322 M.: 10.20 Gramofoonmu- zlek. 11.50 Oramofoonmuzlek. 12 05 Oramofoonmuzlek. 12.20 Orkest onder leiding van Paul Doullez (gr pl 130 Oramofoonmuzlek 5 20 Svmphonle-or- keet 6.50 Oramofoonmuzlek 7 05 Or gelconcert. 830 Omroeporkest onder lei ding van Paul Gazon. 9.20 Orkest onder leiding van Karei Walpot. 1030 Re- quiem Mozart (gr pi 1130 Gramo- foonmuzlek. 2.15 Dondea-danaorkeet. 3.35 Oramofoonmuzlek. 7 30 Omroep- Symphonle-orkest onder leiding van Egu-> to Tango. 10 20 Teddy Peterson’» dana- orkest HILVERSUM, 301.5 M.: VARA 8.00 Oramofoonmuzlek. 10.35 Vloolrecltal door Marie Polka. 11.35 Onze aerle groote meesters der toonkunst. Havdn-pro- gramma 11.45 Oramofoonmuzlek. 12.00 Sluiting. A V RO Tijdsein A.V.R.O.- klok 12.01 Lunchconcert door het en semble Rentmeester, met tusachenspel van gramofoonmuziek. 2.00 Causerie door Lucy M. Pierson ..lete over de Japansche Vrouw”. 2.30 Vioolspel door Mlscha Bl- man. 2.45 Solistenconcert door Clctornle van der Werff. alt en Dlna Apeldoorn, pla no 3.30 Gramofoonmuziek. 4.00 Sluiting. V.A.R-A. 4.00 Knipcursus voor gevorderden door Mevr A. van Blanken van Kyk. Vierde les. 4.46 Gramofoonmuziek. 5.3Ö Nieuwe Amsterdamache Orkestver- eenlglr.g onder leiding van Nico van der Linden. 5.58 Overgang naar den ver sterkten zender. 6.00 Paul Robeson zingt. 6 15 Nieuwe Amsterdamse!» Orkestver eeniglng o. 1. v. Nico van der Linden. 6 45 Oramofoonmuzlek. 7.00 Nieuwe Amsterdamsche Orkestvereenlglng o. 1. v. Nico van der Linden. 7.50 Gramofoer muziek 7.57 Herhaling S.O.8.-berlchten. 8.00 Sluiting. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 De zesdaageche te Amsterdam. Aan sluiting met het R.A.I-gebouw. Reportage van de derde Zeedaegsche, door J. Broekaz. 12.00 Sluiting. Te Hengelo geraakte Dinsdag® jarig dochtertje van de familie' Krabbenboschweg, bU het spelen eenigen tijd heeft men haar in I toestand ojJgehaald, doch de pog jl Schrijver wijst nog op den onevenredig hoo- gen druk der indirecte belastingen op levens middelen. waardoor de benoodlgde voeding duurder wordt gemaakt. Zijn de gegeven cijfers Juist, dan moet volgens den heer Heyermans de conclusie luiden, dat het daarheen gestuurd moet worden, dat óf de ateunnormen verhoogd worden óf de uitgaven voor huur en voeding naar beneden gaan.’ HUIZEN. 1875 M. K RO 8 00 Gramo- foomuziek. 8.30 Plechtige H. Mis uit de kapel van het St. Ignatius-College te Am sterdam. N C R V. 10.00 Leger des Hells- kwartiertje. 10.15 Morgendienst door É>s. A. Klinkenberg. 10.45 Gramof oor mu ziek. K.R.O. 11.00 Gramofoonmuziek. 1130 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H Perquin. 12 00 Politieberichten 12.15 Het K.R.O.-Orkest o. 1. v. Martnus van 't Woud. NCRV: 2.00 Cursus fraaie handwerken door mej. G. Ably 3.00 Vrouwenhalfuurtje door mevr. C.' E. Th. Luijkenaar FranckenSchreuder 3.30 Gramofoonmuziek. 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door Dr. K. H. Miskotte. 5.00 Cursus Handenar beid voor onze Jeugd door H J. Steinvoort. 5.30 Bespeling van het Studlo-orgel door L. Blaauw. 6.30 Spreker: Ds. D. Crom- melin. 7.00 Politieberichten en Ned. Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek of ..Een greep uit het dagelUksch gebeu - ren.” 7.30 Weekoverzicht door Corn. A. Crayé. 8.00 Nederlandsch Jongelings Verbond. 10 00 Nieuwsberichten van Vaa Dias. 10 10 Prof. Dr. G. Ch. Aalders houdt een lezing. 10.20 Gramofoonmu ziek. 11.30 Sluiting. HILVERSUM. 301.5 M. A.V.R.O. 8.00 Tydseln A.V.R.O.-klok. 8.01 Gramofoon muziek. 9.00 Ochtendconcert door het Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 10.00 Tijdsein AVRO-klok 10.01 Morgen wijding. 10.15 Muziek ter nabetrachting. 10.30 Het Omroeporkest o. 1 v. Nico Treep. 11.00 Vloolrecltal door Borts Lens ky. Aan den vleugel Egbert Veen en voor dracht door Mevr. Marie MeunierNagte- gaal. 12.00 Tijdsein A.V.R.O.-klok. 12.01 Luchconcert door John van Brück en ztfn orkest, met tusscftenspel van gramo foonmuziek. 2.00 Causerie door R Voor hoeve. 2.30 Pianorecital door Dick E. Schipper. 3.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 2e les. 3.45 Rust poos voor ’t verzorgen van den zender. 4 00 Mevr. Antoinette van Dtfk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Georg Net tel mann en zijn orkest op gram, platen 4.45 Voor grootere kinderen. Radio-tooneel voor de Jeugd. Studlo-opvoering van „De Scheepsjongens van Bontekoe”. 5.30 Di nerconcert door het Omroeporkest o. 1. v. Nico Treep. 6.30 Sportpraatje door Han Hollander7.00 Het Omroeporkest. 7.30 Ergelsche les voor gevorderden door Fred Fry. 2e les 8.00 Tijdsein A VRO< klok. 8.01 Nieuwsberichten v. Vaz Dias. 8 05 Gramofoonmuziek. 8.15 Aan sluiting met het Concertgebouw, Amster dam. Caecilia-concert door het Concert gebouworkest o. 1. v. Bruno Walter. Solist: Franz Osborn. piano. Pauze vulling ge schiedt uit de studio. 10.30 Gramofoon muziek. 11.00 Nieuwsberichten van het Persbureau Vaz Dl as. 11.10 Carlton-Ho- tel. Amsterdam. Melle Weersma and hls Red- WTiite-Blue Aces. 12.00 Tijdsein A V.R.O.-klok en sluiting. LUXEMBURG, 1304 M 8 05 Gramofoon muziek. 8.20 Persberichten. Vervolg gramofoonmuziek. 12.20 Middagconcert door het Radio-orkeet onder leiding van Henrl Penale. 1. Ouv. ..Hamlet”. Bach. 2. Le Miracle, fantasie. Humperdinck. 3. La Procession qul passe, Dupuis. 4. Suite No. 3. Michell. In de pauze: Koersen en berich ten. 125 Trlo-concert. Trio voor viool cello en plano. Beethoven. 1.40 Gramo- foonmuzlek Prélude k L'Aprés-mldl d'un Faun». Claude Debussy 1.50 Koersen. 1.55 Sonate. Bach. door Adolf Busch, vlooi. 2 20 Koersen. 4 05 Idem. 6.50 Gevarieerd concert. 7.50 Sportberichten. 7 55 Zang-recltal door de gebroeders Fleischmann, bariton. 1. Vier ernste OeaAn- ge Brahms. 2. Blbllsche Gestnge. Dvorak. 3. Gellertlleder. Beethoven. 8.20 Persbe richten etc. 8.40 Vervolg zang-recltal door Gebrs. Fleischmann, bariton. Eenige PARIJS (Poate Parl-len) 313 M.; Parljsche saxofoonmuzlek. 10 46 Popu laire gramofoonmuziek. TAKIJR Rndlo. 1648 M.: 7.20 Gramofoon muziek. 8.20 Idem 12.50 Populair concert o. 1. v. Victor Pascal. 9 06 Sym- phonleconcert. MILAAN 36» M.: 4.30 Populair concert. 8 05 Falataff, opera van Verdl. ROME, 421 M.: 4 20 Vocaal en Instru mentaal concert. 8.05 II pa ese del cam- panelll, operette van Lombardo en Ranzato. WEENEN. IW17 M.: 6 25 Het Boetonsche svmphonleorkest. 8.05 Gewijde muziek. 8 55 Fragmenten uit Wagner's BUhnen- welhfestapiel. rnrWyb^ronre én vet, eiwlV tin kóól- dlentie de overtuiging Tenslotte werd nog tegen een verdachte, die eveneens geld, afkomstig uit deze zaak had aan genomen. 2 maanden voorwaardelijk geëlscht. terwijl de officier ten aanzien van W H. G_ die van een van de verdachten kolen had ge kocht. vrijspraak vroeg. De rechtbank zal in al deze zaken over veer tien dagen vonnis wijzen. Ht IZEN. 1876 M.: K RO. Allerzielen. 8 00 Requiem van G. Verdl. 10.00 Gramo foonmuziek 11.30 Halfuurtje voor zie ken en ouden var. dagen. 12.00 Politie berichten. 12.15 De K.R.O.-boys o. 1. V. Plet Lustenhouwer 2 00 Gramofoonmu ziek. 2.30 Orgellconcert door Evert Haak. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Verzor ging zender. 4.15 Gramofoonmuziek. 6 00 Landbouwcrisiswetten en besluiten door Th Arts. 5.30 Het KRO.-orkest o 1. v. Marlnus van t Woud. 6 15 Gramo foonmuziek. 6.3o Het K.R.O.-orkest o. 1. v Marlnus van ’t Woud. 7 00 Polltle- berochten. 7.15 Dr. G. F. W. Mulders. ..Het nut van onderzoekingen In de stra tosfeer". 7.35 Oramofoonmuzlek. 8 00 Vaz Pias. 8.05 Oramofoonmuzlek. 8.15 De zangvereenlglng van Praagsche Onderwijzers o. 1. v. Prof Hetd Dolezll. 8 45 Kleine soli met orkest. 9 00 Ach Herr. mlch armen Sunder". Cantate van G F Héndel. 9.30 Orgelsolo door Thom. Andrlessen In de 8t. Vituskerk te Hilver sum. 9.40 Het K.R.O.-koor o. 1. v. Ge rard Vermeulen. 9 55 Het K.R.O.-orkest o. 1. v. Johan Gerritsen 10-30 Vaz Dlas. 1035 Het Praagsche onderwyzerskoor. 11.00 Gramofoonmuziek. 12.00 Slui ting. Op een vraag van Mr. v. d. Boom, hoe het mogelijk was dat deze diefstallen in zulk een lange periode konden plaats hebben, antwoord de de Directeur van de N.V., dat zulks geregeld onder schafttijd geschiedde. De drie aanwezige verdachten bekenden bet hun ten laste gelegde. Mr. van der Boom (tot verdachte v. d. V.) Het noodlot wil, dat U de eerste is, die ilr moet ondervragen en ik geloof dat ik daarmee te vens de oorzaak van al deze diefstallen te pek ken heb. Hoe is U daartoe gekomen om ver schillende te goeder naam en faam oekend staande personen hierin te betrekken? Verdachte: Ik ben daar niet mee begonnen en het is nooit uit te zoeken wie daar eigenlijk wél mee begonnen is. President: Ik zou het toch wel graag willen weten. De verdachte P. hieromtrent ondervraagd, zeide het ook niet te kunnen zeggen Het was volgens hem een groot complot, waarbij de be trokkenen elkander niet goed in de oogen durf den te kijken. Hierna kwam de tweede serie verdachten voor, die allen een volledige bekentenis aflc&r den. Het meerendeel van hen verklaarde zelfs niet te weten hoe zjj tot hun daad waren ge komen. De president wees er op, dat de firma goede loonen betaalde. Hierop werden de verklaringen van den niet verschenen verdachte voorgelezen. RADIO orkest o. 1. v. Willy Thelle zingt. 7.30 Heinrich stelner. Nu is de baccil op komst. De Oc- toberstormen zijn over het land ge gaan en hebben de dikke winterjas sen te voorschijn getooverd. Sommige zijn weer terug gewezen naar de kast, waar zij in de motbaUen heb ben gegeurd, maar enkele zijn geble ven om veege lijven te beschermen. Nu en dan beleven we nog een dag van zonneschijn en 'onwaarschijnlijke mildheid in de temperatuur, maar te gen den avond koelt het weer duchtig af en de bacillen liggen op de loer om u te betrappen op een onvoorzich tigheid. En aangezien de menschen als het ware van onvoorzichtigheden leven, worden er honderdtallen ver schalkt door de onzichtbare vijanden. del worden Ingediend kunnen niet meer in be handeling worden genomen. Ten aanzien van de dollarcoupons, vervallen in het eerste halfjaar 1934 is de betaalbaarstel ling vertraagd door moeilijkheden, welke tus schen de Dultsche en Amerikaansche Instanties zijn gerezen over de uitgifte der scrips in ver band met de Amerikaansche Securities Act. Na oplossing hiervan zal te zijner tijd de gelegen heid tot natlonallseering op grond van de re geling voor coupons, vervallen in het eerste half jaar 1934, wederom worden opengesteld. Aangezien onder de regeling, aanvangende met het tweede halfjaar 1934, uitgifte van scrips niet meer plaatsvindt, zullen deze moeilijkheden zich in de toekomst niet meer kunnen voor doen. Daar bovendien maatregelen zijn getrof fen, waardoor verzending van coupons naar Amerika onder de nieuwe regeling zal kunnen worden vermeden, zullen Nederlandsche schuld- eischers In den zin van het Nederlandsch-Duit- sche Transferprotocol hun dollarcoupons, ver vallende op of na 1 Juli 1934, kunnen realiseeren op de wijze als omachreven in de publicatie van de Vereeniglng voor den Effectenhandel d.d. 18 October 1934. Zooals uit vorenstaande volgt, zal in sommige gevallen de betaling van in het tweede halfjaar 1934 vervallen Dultsche dollar coupons eerder kunnen geschieden dan die van dollarcoupons, vervallen in het eerste halfjaar 1934. verum. Mozart-Tfechalkofskl. 4. Finlandia Sibelius. 5. Trtume. Dagner. 6. Concert grosse. No 8, Corelli. 7. Nocturne. Grieg. 1 8 Le Roealre. Nevln. 9 Am Meer. Schu bert. In de pauze berichten. 1.35 Gra- mofoonmuzlek. Le Chasseur maudlt Symph. gedlëht. Ctear Franck. 1.50 Koersen. Vervolg gramofoonmuziek. Mld- zomernachtdroom. Mendelssohn. Le Rouet d'Omphale, St. Saens 2.20 Koersen. 4 05 Idem. 6 50 Concert 7 50 Sport berichten 7.55 Hollandsche ultaendtng. Gramofoonmuziek. Sonate Op. 38. Brahma. 8.20 Persberichten etc. 8 40 Gramo foonmuziek. Xerxes: Largo ..Ombra mal fu". Hinde! Selectie uit „Alda”. Verdl 3. Air et Variations, Proch. 8.55 Koersen en berichten. 9.00 Vanuit de Kathedraal te Luxemburg. Koorzang door het Cathe- draal-koor. M. Leblanc, orgel 1. Marche I funêbre et Chant seraphlquem. Gullmant. 2 Requiem. Mayer, b. Pie Jesus, voor tnor, I 8traded*, c. Anima mea turbata, Bertlnl. voor koor. 3. Moment funèbre. Plum. 4. Lux -tetema. Schubert, b. De profundls. 1 Blocks, c. Méres. rilles, ne pleures plus, Riga. 5. Marche funébre. voor orgel. 9 35 Symph. concert o. 1. v. Henrl Pensls. 1. Derde Symphonic (Erolca). Beethoven. 10.20 Kamermuziek door trio „Ad Ar tem”. 1. Trio No. 4. Beethoven. 2. Trio. Op. 32, Arensky. BRUSSEL, 484 M.: 12.15 Populair con- 11 eert o. 1 v Karei Walpot 5.20 Omroep- symphonle-orkest. 6.50 Plsno-muzlek van II van Liszt 8.20 Omroeporkest o. L v. fl Franz André. 10 45 Dansmuziek. Dé Centrale Recherche te Rotterdam vernam •enigen tijd geleden, dat er valsche nationali- teits-bewijzen van auto's in omloop waren. Na eenigen tijd speuren wist men er een van in handen te krijgen. Dit bleek te behooren bU een 13 cylinder Cadillac, ter waarde van f16.000,—. Ook deze auto werd opgespoord en toen bleek, dat deze in den loop van eenige maanden ver- •chlllende keeren was* gekocht. Het verdere onderzoek leidde ertoe, dat in Antwerpen een drukkerij werd gevonden, waar de nagemaakte nationaliteitsbewijzen werden gedrukt. De drukker kon verklaren, dat H. J. de W opdracht had gegeven om deze te ken. Van een cliché waren tw^ naliteitsbewijzen gedrukt en vim ché vijftig. hebben. Reeds velen - de herfstdagen en hun verkouden neus. En toch is dit nog maar een begin. In den winter zullen we waarlijk nog gelegenheid genoeg hebben om verkoudheden op te doen. Houd dus de eerste baccil op en afstand, de andere zullen u nog maandenlang vervolgen. En vergeet hierbij niet, dat zij thans meer kans op succes hebben dan in den vollen winter, wanneer het menschdom op zijn gut vive is- duo's van Mendelssohn én Schumann. 855 Koersen en berichten. 9.00 Popu lair concert door het Radio-orkest onder leiding van Henri Pensis. 1. Die Hebriden, Mendelssohn. 2 Pique Dame, Tschaikofski. 3. Médltmtion, Glasunow. 4. Trots Miniatu res orientates. Fischer. 8.40 Piano-recital door Ida Skuhra. 1. Rondeo. Mozart. 2. So nate No. 2. Opus 31, Beethoven. 3. Les Préludes. Liszt. 10.20 Dultsche muziek door het Radlo-orkest onder leiding van Henri Pensls. Solisten zijnErnst Eichel en André Cassedanne. 1. Brandenburg-Concert No. 3, J. S. Bach.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 18