UIT DEN OMTREK f 550. PER VLIEGMACHINE DE WERELD ROND 2W f 83.230. MARKTEN NEIL LYNDON ONTSNAPT keerden v/ij uit ingevolge de voor onze abonne's geldende VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 OUDE NIEDORP BERGEN AUTOBUSDIENSTEN ZUID-SCHARWOUDE EGMOND-BINNEN HEILOO aan onze ||W HIERMEDE WAARMEDE DOOR VICTOR BRIDGES verzekerde abonne's is uitgekeerd. DIRECTIE VEREEN. KATH. PERS. OUDORP ST. PANCRAS STEEG ONS THANS gratis-ongevallenverzekering aan: AANTAL UITKEERINCEN TOT 352, EEN TOTAAL BEDRAG VAN /HOLLAND DAT IS ORANJE LbootZl I te een ,Ons Genoegen” De Ijsclub ,,Ons Oenoe- hield, werkten, GEMEENTERAAD ;elde- A van de gelegenheid ge- ik zal was. 29 HOOFDSTUK XII Een neergekrabbelde waarschuwing In hun werd voor- Eg monden merkte kleine voor indien ver se- teneinde nu te der vast- ge- een Gevonden voorwerpen. Bü de politie Oudorp zün inlichtingen te bekomen omtrent de navolgende voorwerpen: Een portemonnaie met Inhoud, een kapha mer, een dameshoed, een zakkammetje In etui, een accu van auto, een heerenhandschoen, een dop van collingspatentas, een koe (pink). terug en stelde voor de paden te doen leggen, waartoe de raad met algemeene stemmen be sloot. Dit werk zal zooals men weet, eveneens In werkverschaffing worden uitgevoerd. Hierna sluiting. .Betonnen" debatten. Ongemotiveerde klachten? Geen onderhandsche aan besteding. Verhooging van de meter- huur. De billijkheid In het geding. Verplichtend vastréchttarief? 40-urige werkweek in de werkverschaffing. een de maken. te laten Geloofsbrieven. Iemand uit Callantsoog, schijnt zich blijkens een Ingezonden stuk in de Bchager Courant, d.d. 30 Oct. 14., ongerust te maken, dat door het bestuur van den W.O.L.- polder ten onrechte zou zün besloten tot toe lating van burgemeester van Baar als dijkgraaf van dat waterschap, aangezien diens geloofs brieven niet in orde zouden zijn. De secretaris van den W.O.L.-polder deelde ons echter mede, dat de geloofsbrieven geheel In orde waren en geheel In overeenstemming met de daaromtrent geldende voorschriften. Voorgesteld werd, om, naar aanleiding van het geringe aantal opgekomen leden, den bode bij de leden te doen rondgaan, om te hooren of de ieden voor deze verzekering gevoelen. De heer Du Burck meende, dat, gezien den tegenwoordlgen toestand, deze verzekering niet zal slagen. De vergadering was over het alge meen voor den door het hoofdbestuur voorfe- stelden maatregel. De afgevaardigden, de heeren C. de Boer Cz. en D. van Kleef, zullen op de a.s. Zondag te houden vergadering in Alkmaar nog eens spe ciaal over dit punt spreken. Ten slotte besloot men, dat, nadat de ver gadering In Alkmaar is gehouden, de bode bij de leden rond zal gaan, om gegadigden voor de verzekering te verzamelen. 50.— 50.— ALKMAAR 2 Nov. Kaasmarkt Asnvoer S3 sta pels. 96000 K G 42 fabr kl 20.0Ó. 1 tabr. middel baar 16 00 6 boeren Kl. 19.00. 3 boeren comm. 22.00. Handel stug. BARNEVELD, 1 Nov. Eierenmarkt. Aangevoerd 630 000 eieren Prijs 6.006.00 per 100 stuks. Handel redelijk. BROEK OP LANGENDIJK. 1 Nov. Aan gevoerd werden: 7000 kg. wortelen 6080 ct„ 28000 kg. roode kool 1302.70. idem doorschot 1—1.10, 26000 kg. gele kool 1—1.70, 3000 kg. vroege witte kool 1.30, 8000 kg. Deensche witte kool 1.201.50, 15000 kg. uien: gele uien 2 2.20, grove 2.703, gele drielingen 1.201.40, gele nep 1001.70. 2500 stuks bloemkool: reu zen 1.50—7.60, lichte 130—190, 5000 kg. bleten 0.701.60, 625 kg. rammenas 2.20. ,,VFH9 VCHuvjril ljt: iudlium xjvuw. gen” vergaderde Dinsdagavond half acht bij den heer P. Kramer, alhier. De aanleiding van de oproeping dezer ver gadering was hoofdzakelUk het plan van het Bondsbestuur van den Ijsbond Hollands Noor derkwartier, om de leden van den bond te ver zekeren tegen ongevallen op de schaats. De voorzitter zette het plan van het bonds bestuur uiteen. Het gaat er om. een verzekering te sluiten tegen ongelukken, die den leden op de schaats kan overkomen,' onverschillig waar, terwijl een ultkeering bü verdrinken op aange sloten* banen hierbij tevens is geregeld. In de inspectie Alkmaar, de heer Dun. Het gemeentebestuur huldigde hem als plichtsgetrouw en Ijverig ambtenaar, die steeds rekening heeft gehouden met de belangen der gemeentehutshoudlng en die dikwijls door hoogde activiteit voor een zuinig beheer zorgd heeft. De burgemeester ultte den wensch. dat het den Jubilaris gegeven moge zijn aan de zijde van zijn vrouw nog vele Jaren aan het hoofd dezer gemeenteschool te staan met dezelfde blijheid en werkkracht als voorheen. Hierna bood spreker den Jubilaris een zilve ren sigarendoos met zijn monogram en inscrip tie der gemeente aan. De heer Beets, zichtbaar aangedaan, bedank te hierna met enkele woorden de autoriteiten en allen, die dezen dag voor hem en zijn vrouw tot een mooien dag in zyn leven hadden ge maakt. Hierna werden ververschlngen rondgediend De stroom van bezoekers en bezoeksters die hierna den heer en mevrouw Beets met dezen dag kwamen gelukwenschen, hield geen oogen- blik op. Om ongeveer half een was de huldi ging beëindigd. Ook bü den jubilaris aan huis kwamen in den loop van den dag nog heel veel bloem stukken en talrijke schriftelijke bewijzen van belangstelling binnen. de vallei per draagbaar meemaken. De tocht naar de vallei verliep zonder onge lukken en na een urenlangen marsch stonden we voor de zware stoomwolken. De eskimo's schud den het hoofd en American Pete beweerde dat we nooit levend meer utt dezen heksenketel zouden terugkeeren. We lachten eens en stap ten welgemoed op de stoomwolken toe. American Pete ving een bloemrijk betoog aan over de mogelijkheid van het beslaan in de vallei. Volgens hem was dit In t geheel niet mo gelijk en Murphy scheen hem te gelooven. Dezen nacht mochten we In de nederzetting blijven, den volgenden morgen zou men wel verder zien. Oneerlijke menschen kon men hier niet gebrui ken. Ik ben nooit langzaam geweest In mijn han delen op oogenbllkken van onverwachte gebeur tenissen en in minder dan een seconde had ik mijn besluit genomen. Het vooruitzicht, iemand die mü volgde zelf te volgen, was stelhg buitengewoon aantrekkelijk voor mü: omgeven als Ik was door een verbijsterend gevoel van geheimzinnigheid en gevaar, greep ik deze gele genheid met bijna roekeloos enthousiasme aan Dicht achter den auto volgde een andete. leege taxi; de chauffeur leunde gemakkel'jk jichterover en rookte behaaglijk zijn pijp Ik 'ging midden op den rijweg staan en gaf hem een teelten te stoppen. rookend liep ik langzaam Victoria Street uit, terwijl mijn geest bezig was met al de ver schillende problemen. waarmee ik omringd Plotseling kwam ik op de gedachte de straat over te steken om langs ons kantoor te taan. Een aankomende taxi dwong m|j mid den op straat een oogenblik te blijven stilstaan. De kap was neergeslagen en toen de auto langs mU reed, viel het licht van de groote, elec- trische booglamp juist over het gezicht van den man, die er in zat. HU zat rechtop en keek strak vooruit, maar ondanks zijn hoogen hoed en zijn avondtoilet, herkende ik hem onmiddel- HJk. Het was de man met het ndteeken de man. van wien ik vermoedde, dat hü mij den vorigen avond had gevolgd. nauw- waren uitgerekend. Spr. verwachtte niet, totale opbrengst gevaar zou loopen, ge- L. T. B. De afdeeling Tuinders en Vee houders te Rinnegom vergaderde. De bijeen komst werd geopend en ingeleid door den geestelijken adviseur. In een kernachtige rede wekte hü op toch vooral -lid te worden van de standsorganisatje. Deze vergadering was noodig geworden door de oprichting van de afd. Veehouders. De ge combineerde vergadering moest een voorzitter kiezen voor een centraal bestuur. De beide af- deelingen kozen faaarna in dat bestuur nog voor elk 25-tal leden een lid. Gekozen werd tot voorzitter de heer S. Zuur bier. Voorgesteld werd te trachten de aardappel- centrale op te heffen, die veel last veroorzaakt en voor de duinaardappelen overbodig is. Ook de sierteelt-centrale werd geert tlseerdmen achtte d RMteMllUt voor groote kweekers, doch een ramp^Sïleüuf kweekers. evenals <M v«- l wart ^^r^'Z^TteuVe^’. kens-centrale, die geen vermindering van var kens bracht,. Besloten werd opheffing dezer centrales te bepleiten. Daar de rondvraag niets opleverde, werd de vergadering door den voorzitter onder dank ge sloten. Ged. Staten van Noord-Holland hebben be sloten de aan de N.V. Naco, te Amsterdam, by besluit van 14 October 1931 verleende vergun ning tot het uitoefenen van een autobusdienst van Bergen naar Egmond aan Zee en terug (gedurende de zomermaanden) te wijzigen in dien zin, dat deze vergunning tevens geldt voor de overige maanden van bet Jaar en de aan voornoemde N.V. by besluiten van 14 October 1931 en 4 Mei 1932 verleende vergunningen tot het uitoefenen van autobusdiensten van Hoorn over Punnerend naar Amsterdam en terug, van Purmerend naar Zaandam en terug, van Ber gen naar Egmond aan Zee en terug, van Eg mond aan Zee naar Alkmaar en terug, van Egmond aan Zee naar IJmulden en terug, van Alkmaar naar Mldden-Beemster en terug, van Alkmaar over Ursem en Avenhorn naar Hoorn en terug en van Hoorn over Spierdyk en Ursem naar Schermerhorn en terug, zooals deze zyn gewijzigd by besluiten van 6 April 1932, 22 Juni 1932 en 14 December 1932 te wyzigen in dien zin. dat de voorwaarde dezer vergunningen voor wat betreft de routes wordt gewyzlgd. De eskimo's bleken overigens erg vriendelijk. We moesten den nacht doorbrengen bij een knecht van Murphy, die Juist groote manden zalm aan 't pakken was. Murphy had een groeten vlschexjjorthandel. Juist kwamen we binnen toen de knecht een grooten zalm rauw opat. We stonden verstomd ta kijken naar zoo n veelvraat, maar het bleek dat de man Whitehalle. het langs Long Acre en Charing Cross vervolging met onverminderde By het Paleis sloeg de andere chauf feur met een scherpe bocht linksaf en een eind Old Compton Street inrydend, hield hy stil voor Parelli, 't bekende restaurant. Toen hij zijn vaart verminderde, nam ik de spreek buis cn beval mijn' -chauffeur hem aan dc overzy van de straat voorby te rijden, een bevel, dat hU prompt uitvoerde, zonder lang zamer te ryden. Ik maakte niet de fout, om mü heen te küken, maar bleef stil zitten tot ongeveer een dertig meter verder; toen gaf ik iigm een teeken stil te houden. De chauffeur, die volkomen in het avon tuur scheen op te gaan, klom ontniddeliyk van zyn zitplaats en kwam voor den auto langs als om het portier voor my te openen. „Hy staat op het trottoir, meneer. Betaalt Huldiging Donderdag had de huldiging plaats van den heer K. Beet», hoofd der open bare lagere school, ter gelegenheid van bet feit dat hy 25 Jaar aan deze school verbonden was' gewoe de totale opbrengst gevaar zou loopen, er veel animo bestaat voor vastrecht. Wethouder MAAS GEESTERANUS op, dat by een verplichte invoering de verbruikers zouden moeten bloeden. De VOORZITTER zeide. dat de cyfers keurig- dat de r zien het verlangen, dat velen hadden naar het vast recht. Besloten werd met algemeene stemmen het nadere heer ook vastrecht tarief In te voeren. Aan de orde was hierna een voorstel van B. om een regeling vast te stellen voor de f van werklooze arbeiders, c.q. bijna geheel en- een per ..Volg den auto voor ons." zei tk snej. „Wan neer jé In het bereik daarvan kunt biyven tot hij stopt, kun Je op een ryksdaalder voor jezelf rekenen." Ai de behaaglijke rust verdween uit dc houding van den chauffeur. Natuuriyk liep ik de kans, dat ik mi) vergiste en dat de heer in den anderen auto er even onschuldig aan was my te hebben nagegaan als de stramme schild wacht voor het James Palace. Maar dan kon het ml) ook niet in gevaar brengen nem te volgen. En wanneer hy werkelijk een van de vrienden van Mc Murtrie was, scheen een nadere kennis making met de wyze, waarop hij den avond doorbracht, hoogst begeerenswaard. Langs Whitehalle. het Garrich-theater voorbjj, ging de kracht. Crisiscomité. Door het Nat. Comité Is aan het plaatselijk comité beschikbaar gesteld. 10.000 K.O. eierkolen. Ook wordt beschikbaar gesteld een belang rijke hoeveelheid manufacturen. Met de dlstribueering van een en ander zal eerdaags worden aangevangen. Burg. Stand. Geboren: Aafje Tryntje, d. van Jan Kooy en Aafje Bak. Martha, d. van Pieter Kossen en Tryntje Siykoord. Jan netje Annetje, d. van Willem Verkuil en Anna Maartje van Harten. Gehuwd: Karei Helle en Johenna de Leeuw Overleden: Cornells Kloosterooer, 67 J„ echt genoot van Baafje Visser. Maarten Groen, 75 J, wedn. van Dirkje Schouten. tafel te zetten; ik bleef dus aan de kranten kiosk in de vestibule staan en verbeuzelde nog enkele minuten met het koopen van een .Punch" en de laatste editie van ,,Pall Mal!'*. Met de tydschriften onder myn arm ging ik de deur van het restaurant binnen, die een portier in uniform voor mij opende; myn hart Klopte sneller van aangename opwinding. In de vestiaire kwam dadelyk een kellner op my toe om mijn hoed en stok in ontvangst te nemen, terwyi een andere de glazen deur', die de restauratie binnenvoerde, voor mij’ opende, met een beleefde buiging wachtend tot ik voorby was. Een oogenblik bleef ik op den drempel staan en keek snel de geheele zaal af Het was een groot vertrek met een lage zoldering en door vierkante zullen in gelijke partyen verdeeld, maar het geluk wilde, dat ik de belde mannen bijna onmiddeliyk zag. ZIJ zaten* aan een tafel in een der verste hoeken en zy schenen zoo d«or hun gesprek in beslag genomen te zijn, dat geen van beiden ook maar even opkeek, toen ik Jiinnentrad. Vlug en niet opvallend liep ik naar het hoektafeltje links van de deur en zette mij met myn rug naar hen toe. Voor my hing een groote spiegel, die met volkomen helder heid den overkant van de zaal weerspiegelde Een kellner reikte rty het menu en nadat ik een licht diner had besteld opende ik Punch en boog my voorover, alsof' Ikde illu straties bewonderde. Natuurlijk bleef, myn ganse he belangstelling op den spiegel gericht. Zy verdweeen langs de keukentrap en toen Ik de deur van mijn kamer opende, zag ik dat men 1 briefje, waarover zij gesproken had op den schoorsteenmantel had gezet. Ik nam hem op met een zekere nieuwsgierigheid; hij was geadresseerd aan James Nicholsen Esq. en droeg den stempel van het strandpostkan- toor. Toen ik de enveloppe opencie vond ik een half velletje briefpapier, waarop de vol gende woorden geschreven stonden. t .^Morgenmiddag om vyt uur zult u óf be richt óf bezoek ontvangen. Wil het zoo schik ken, op dat uur thuis te zijn." Dat was alles. Er was geen handteeke- ning en geen adres en ik vond dat het briefje aan beleefdheid wel het een en ander te wen- schen overliet. Maar de boodschap was dul- deiyk genoeg en daar dat hooldzaak was. vouwde ik het briefje dicht en deed het weer in de enveloppe, die ik in mijn zak stak. Men kon ten slotte ook geen werkeiyk litte raire stijl verwachten van een dergelijk Syn dicaat tot Exploitatie van Explosieven van hooge Capaciteit. Ik vroeg mü af, of het bericht er op doelde, dat de voorbereidingen, die voor mü te Til bury werden getroffen, ten slotte gereed waren gekomen. McMurtrle had my een volle week in de stad toegezegd en tot dusverre waren daarvan nog geen twee dagen om; toch zou ik moeieiyk kunnen weigeren, wanneer hy my vroeg, eerder aan het werk te gaan. In leder geval zou Ik het den volgenden dag vernemen, zoodat het niet noodig was, er my thans reeds bezorgd over te maken. Het was mijn bedoeling den middag rustig met een van mijn boeken door te brengen, voor Ik ergens anders zou gaan eten. Ik ver wisselde dus mijn schoenen ,-oor een paar gemakkeiyke pantoffels en zette my behaag lijk In de eenlge easy-chalr, die de kamer rijk was. Tien minuten later deed Gertie haar woord gestand door my een uitstekend kopje thee te brengen en zoowel door middel hiervan als door den even intelllgenten als verliefden held uit het boek van Wells braeht Ik twee of drie hoogst aangename uren door. Om zeven uur legde ik, ofschoon met tegen zin. mijn boek weg, Trok myn schoenen weer aan en veroorloofde mü de weelde, my te was- scheneneen schoonen boord aan te doen. Daarna belde ik vertelde juffrouw Oldbury, dat ik uit ging om te dlneeren en verliet het huis met het aangenaam vaag omlijnde plan, het Westen In te wandelen tot ik een restaurant vond, dat ml) werkeiyk aanlokte. Het was een mooie avond, en een slgarette zyn auto." fluisterde hy heesch, ,Jk dacht, dat u het misschien weten wou, voor u uit stapte.” .Dank je; ik zal bruik maken om een slgarette op te steken Ik was op het punt de daad by het woord te voegen, toen een plotselinge uitroep van den man my weer onderbrak. .Juist een andere meneer in een taxi aan gekomen, meneer hy geeft onzen man de hand.” „Een oude heer?” vroeg ik snel; „draagt hy een bril?9 „Oud ziet-ie er niet uit, meneer, maar een bril heeft-ie wel tenminste zoon vergroot glas voor een van zyn oogen.” HU zweeg. .Nu zyn ze bjnnen, Inspecteur. Zy zullen u niet zien, als u uitstappen wilt." Hy opende de deur en op het trottoir stap pend, gaf ik hem twee rüksdaalders, die hy met overdreven dankbaarheid aannam. Ik stak mijn slgarette op en ging langzaam naar den ingang van „Parelli.” Wie myn oorspronkeiyke vriend en zjjn kameraad met de monocle ook mochten zijn, ik gunde hun graag eenlge minuten Ik kende Parelli goed van vroeger en daar ik my her innerde, dat de wanden er met talryke splo- bezig was de visch voor zijn baas te keuren. Den volgenden morgen na een heerlijken maaltijd, die Murphy ons aanbood, te hebben genoten, ging de expeditie op weg naar de rook- vallei. Twee vischdieven, die gestraft moesten worden, zouden met ons de vallei moeten bin nentrekken. terwyl American Pete wegens zijn hoogen ouderdom den tocht naar gels waren versierd achtte ik het wel waar- schyniyk. dat ik een of anderen niet al te lichten hoek zou kunnen vinden, vanwaar tk in staat zou zyn, hen waar te nemen zonder zelf op te vallen. Maar het was raad zaam, hun eerst den tyd te laten zich aan kele uitzonderingen, os. de invoering van 40-urige werkweek. Het loon zou 40 cent uur moeten bedragen. Nadat wethouder OPDAM nog toelichting had gégeven. stelde SCHUIJT voor, het mogelyk te r..„: kleine tuinbouwers onder de regeling vallen, natuuriyk by hooge uitzondering.. tfe heer DEKKER wees er op dat dit verle den winter reeds af en toe waar dit noodig was geschiedde. De VOORZITter raadde aan dit aan B. en W. en de commissie over te laten. De heer KOSTELIJK, die over de regeling een korte, weinig nieuws barende beschouwing hield, drukte den werkloozen op het hart om lederen dag. waarop zy niet werkten, toch vooral te gaan stempelen. heer GREEUW vroeg bijzondere aan dacht te willen wijden aan de jeugdige werk loozen. Besloten werd de voorgestelde regeling te aanvaarden en dezelfde commissie voor werkloo- zenzorg in te stellen als verleden jaar. ”B*Jat besloten was het woonhuis, dat inder tijd door de gemeente van den heer D s. de Vries was gekocht, te laten sloopen, gesteld. om langs den weg naar de riJwtelpajfen van beton te laten aanleggen Betonnen paden zouden weinig duurder uit- t fkomen dan paden van ander materiaal, terwyl er meer arbeidsloon aan zou zitten. De VOORZITTER achtte het nu echter beter bet werk eenigen t|jd tot het voorjaar uit te stellen, daar, nu er met het wegdek op den weg naar het N.-H. Kanaal voortgang werd gemaakt, wel geen beton meer beschikbaar zou zyn, terwyl spr. ook moeiiykheden met ander materiaal vreesde. De heer- KÓSTELIJK was lichtelijk veront waardigd, over het voorstel van den voorzitter. Hy vond het zeer verkeerd juist nu, nu er zooveel werk noodig zou zyn, werk uit te stel len om een reden, die spr. zeer gering achtte. Het bezwaar van den voorzitter kan zeer goed over wonnen worden. Spr. drong aan op doorgaan mei het werk. De VOORZITTER trok zich toen maar gauw en W. tewerkstelling van werklooze steunregeling. Deze regeling zou geiyk zyn aan die van verleden Jaar. met wel door een aannemer, die het werk met spoed onderhanden zou nemen, met gebruikmaking van werkkrachten uit de gemeente. Nadat wethouder OPDAM nog een toelich ting had gegeven, waarby hU de klachten vrijwel ongegrond achtte, maakte de heer KEESMAN bezwaar tegen de onderhandsche aanbesteding. Hy was voor uitvoering in eigen beheer. Bovendien meende hy het om verschil lende redenen beter het voorlooplg nog by het gemaakte proefstuk te laten. De heer SCHUIJT verklaarde zich ook het in eigen beheer ultvoeppn, behalve, het openbaar aanbesteed werd. Dr. BARNHOORN Informeerde naar de fl- nancieeie gevolgen van het voorstel. Wethouder OPDAM zeide. dat de koeten f 1.45 per vierkanten meter zouden bedragen. Het geheele werk omvat 13.000 vierkante meter Spr. was nog de meenlng toegedaan, dat het beter was het werk door een flinken aannemer te laten uitvoeren. De heer KOSTELIJK verzette zich tegen het onderhandsche aanbesteden. Hy achtte het be ter, dat het werk in eigen beheer werd uitge voerd, omdat men dan, wanneer de vorst intrad, er zopder bezwaren mee kon uitschelden en la ter weer hervatten, terwyl een aannemer, om het vorstrlsico te drukken, groote haast achter het werk zal zetten, wat spr. niet in het be lang der werkverschaffing achtte. Wethouder OPDAM bleef by zün meenlng, terwyl de heer GREEUW de zaMk, evenals de' heer Keesman, voorlooplg zoo wilde laten. De heer DEKKER drong aan op spoedige uit voering van het werk. Hy achtte den weg wel voldoende voor zware auto’s, maar in het ge heel niet voor het andere verkeer. De VOORZITTER zeide, dat de ergste hin dernissen voor het andere verkeer in deze da gen werden weggenomen. Wethouder MAAS GEESTERANUS vond den toestand, waarin de weg nu verkeerde, een aanvechting voor de gemeente. Hü achtte het 1 “7 --1 toestand ten De raad van deze gemeente kwam Woens dagavond te half acht in een openbare verga dering byeen. Alle elf raadsleden waren aanwezig, terwül op de publieke tribune zich ook elf belangstel lenden bevonden Nadat de VOORZITTER. Jhr. van Foreast de vergadering op de gebruikelüke wyze had ge opend en de notulen waren vastgesteld, werden de ingekomen stukken behandeld. We vermelden hiervan een verzoek om sub sidie van de Algem. Vereeniging voor Bloem bollencultuur, voor de in 1935 te Heemstede te houden tentoonstelling. Besloten werd f 25.subsidie te verleenen. Van den heer L. G. Hapman was een adres ingekomen, waarin bezwaren werden gemaakt tegen het in eigen beheer aanleggen van een betondek op den weg naar het N.-H. Kanaal. Adressant vreesde dat het op deze wijze niet vakkundig zou gebeuren. B. en W. stellen voor, het adres voor kennis geving aan te nemen, omdat de bezwaren reeds bekend waren en zouden worden ondervangen. Aldus werd besloten. Van W. v. d. Steen en anderen, was een ver zoek ingekomen toch vooral sjaoeeiig met ’t aan brengen van een wegdek op den weg naar het N.-H. Kanaal te beginnen. De bestaande toe stand werd voor de betrokkenen in het adres zeer ongerieflijk genoemd. De VOORZITTER deelde mede, dat B. en W het voortgaan met het werk, met het oog op den komenden winter, aanvankeiyk nog al ris kant hadden gevonden. Nu er echter zooveel klachten biiinenkwamen. leek het B. en W toch maar beter het wegdek te laten aanbrengen en P. H. van Heteren, Kudelstaartscheweg, Aalsmeer 50. H. F. v. der Veen, Kudelstaartscheweg 261, Aalsmeer 50 M. Blokker, Vennepperweg 661, Haarlemmermeer 50 J. E. W. Loog, Minahassastraat 41, Haarlem 50 M. C. F. Lambert, BUderdUkstraat 22. Zandvoort 50.— T. A. Denayère, Hillegommerdük 312, Nleuw-Vennep 25 J. Groot, Vetserdulnweg T15, IJmutden-Oost 50.— J. H. Rolvert, Höutviufrtpad 184, Haarlem T:80.-— Mej. E. S. H. v. Elferen, Amst.vaart 120 rd„ Haarlem 80.— G. J. Waasdorp. Bloemendaalscheweg 144, Santpoort 25.— J. Koomen, Wadwaal, E 12, Wognum H. Robesin, Volgerweg 34a, Beemster onblliyk. zy stelden voor dit voorstel tot de be- grootingsbehandeling aan te houden, teneinde het dan nog eens nader te bekaken. De heer GREEUW vond het trouwens wel wat overdre ven. dat een bedrijf, dat zulke groote winsten maakte, dit bedrag op de gebruikers wilde ver halen. De heeren SCHUIJT en KOSTELIJK acht ten het voorstel niet onblliyk, terwyl zü het wenscheiyk vonden de omzetbelasting op een of andere wyze op de gebruikers te verhalen. De heer KOSTELIJK verklaarde, dat er wel degeiyk rekening was gehouden met de kleine gebruikers; het was gebleken, dat deze huur- verhooging lang niet zoo onblliyk was, als men wel meende. Na eenlge discussie werd met 9 tegen 2 stem men (de sociaal-democraten) besloten de ver hooging in te voeren. Door de Vereeniging voor Handeldryvenden en Industrieelen Middenstand was een verzoek in gekomen, om een z<. vastréchttarief in te voe ren voor electricitelt. Naar aanleiding van dit adres stelden B. en W. voor een vastréchttarief in te voeren, ten einde het stroomverbruik aan te moedigen er de bewoonbaarheid van de gemeente te ver- hoogen. Bovendien zouden daardoor de vaste lasten van het bedrüf geiykmatiger over de ge bruikers verdeeld worden. Voorgesteld werd, de gebruikers te laten kie zen tusschen het gewone tarief 0.25 per K.W.U.) of een der andere tarieven, waarvoor ze in aanmerking kunnen komen. Het vastrecht- tarief was zoo gesteld, dat de totaal opbrengst niet zou verminderen. De heer KEESMAN vreesde, dat het rechttarief nadeellg zou worden voor de meente. daar de cyfers waren gebaseerd op algemeene invoering. De heer KOSTELIJK meende, dat het noodig zou zyn het volgend Jaar het vastréchttarief verplichtend te stellen. De heer SCHUIJT was er niet bang voor da* de totale opbrengst gevaar zou loopen, omdat zeer noodzakeltjk. dat in dezen spoedigste voorzien werd Dr BARNHOORN vond het, zooals de zaken nu staan, wel noodig. den weg in orde te ma ken. Spr. was het echter met den heer Koste- lük eens, dat het in het geheel niet noodig was of noodzakeiyk. het werk onderhandsch aan te besteden. Ook hy achtte het beter, dat het in eigen beheer gebeurde. Tenslotte werd met 8 tegen 3 stemmen beslo ten het werk niet aan te besteden, terwyl met 9 tegen 2 stemmen (de S.D.A.P.) besloten werd met het werk door te gaan Een verzoek van den heer Th. B. Brand, om een sterke-drankvergunnlng voor zyn café, werd op voorstel van B. en W. afgewezen, omdat in williging in stryd zou zyn met een indertyd ge nomen raadsbesluit. Aan de orde was hierna een voorstel van B en W. om aan den heer N. Ursem een stuk grond te verkoopen, gelegen aan den nieuwen Egmonderweg. Dr. BARNHOORN en de heer KOSTELIJK maakten er bezwaar tegen nu reeds tot verkoop van bouwterrein aldaar over te gaan, met het oog op een eventueel uitbreidingsplan. De VOORZITTER deelde mede, dat door den gemeente-opzichter, den heer Swlers, reeds een cntwerp-ultbreldingsplan dat eerdaags aan den raad zal worden voorgelegd was ge maakt, waarin het door den heer Ursem te bouwen huls Is opgenomen. Deze mededeellng kon de heeren niet vermur wen. zy vonden het beter de zaak tot een vol gende vergadering aan te houden, teneinde het een en ander eerst eens nader onder de oogen te zien. Het grootste gedeelte van den raad bleek doi ÏL .toege^a>?- héeloten Vervolgens werd zonder discussie besloten tot onderhandsche verhuur van eenlge stukken grond aan de heeren P. Ph. Liefting en C Bur ger te Egmond aan den Hoef; tot een redactio- neele wijziging van de verordening op de win kelsluitingswet en tot vaststelling van het ko hier Hondenbelasting en de rekening van de stichting volgens de Lendarbeiderswet. (Cüfers kreeg men ook hier weer niet te hooren). stel den B. en W. voor over te gaan tot verhooging van de meterhuur van het G.E.B., tenei daardoor de 1800 omzetbelasting, welke door het bedrijf worden betaald, eenigszins verhalen. Voorgesteld werd de meterhuur enkelarlef-meters met 10 cent per maand te verhoogen. De heeren KEESMAN en GREEUW vonden het worstel, tenopzichte van de kleine luiden. Deze huldiging is een grootsch feest den voor den heer en mevrouw Beets, waaraan met groote biydschap is deelgenomen door kin deren. leerlingen en oud-leerllngen, onderwy- zers, door ouders uit alle lagen der bevolking is geworden een wanne hulde aan een eenvou dig doch rechtschapen mensch, die In den loop der Jaren met groote toewüding en liefde voor zyn kinderen het onderwüs heeft gediend tot volle tevredenheid van leder ouder en ook van het gemeentebestuur. Het comité, dat zich hiervoor uit de ouders had gevormd, heeft in samenwerking met on derwijzers en onderwüzeressen, zich op buiten gewone wüze van zün taak gekweten, en een programma opgemaakt, 't welk vlot en met buitengewone opgewektheid is uitgevoerd. Na een huldiging in de school maakten al- Jejjjerst hun opwachting de burgemeester, mr. H. D. A. van Reenen, de beide wethouders met den gemeente-secretaris, het meerendeel der raadsleden, voorzoover zü niet verhinderd wa ren, en de insjiecteur van het lager onderwüs BROEK OP LANGENDIJK, 2 Nov. 1934 Aangevoerd werden 75 KG. Tomaten A 8.00; C 6 10; CC 2 10. 166 K.G. AardappelenPrico 2 OO; 4200 K.G. Wortelen 0.80—0.70. 25000 KG._Rooda kool 1.302.70. doorschot 1.001.20. 7500 K-G- Gele kool 1.30—1.50 1700 K.G. Deensche witte koolO.90—1.50 6300 KG Uien: Gele uien 3^0— 2.50, Grove 2.903.00. Gele drielingen 130. Gele Nep 1.80 4200 «tuks Bloemkool: reuaen 2.00— 5 40. Lieert 6.80 4000 K.G Bleten 0.60—1.80. 2a2 K.G. DruivenAllkantqrs 18.3032.00. HOORN. 1 Nov. Kaasmarkt Aanvoer 7824 K.G. Fabr. kl. 19 00, boeren kl. 21.00. Handel vlug. GOUDA. 1 Nov. Aangevoerd in totaal 1217 st., waarvan 43 slachtvarkens. vette van 14% 16 4 cent per pond, levend met 3 pet. korting Lon- densche van 1213 cent per pond, levend met 3 pet. korting. Londensche van 1313 cent per pond, levend met 3 pet. korting. Zouters niet aangevoerd 383 magere varkens 1433 per stuk: 709 big gen 68 per stuk: Geldersche biggen 912 per stuk: 7 runderen 125180 per stuk: 43 nuchtere kalveren 47 per stuk: 32 bokken en geiten. 3—6 per stuk. Handel alle soorten redelük. Algemeene markt: 368 partijen kaas: prijzen ie kW. met rljksmerk van 2325: 2e kw. met rijksmerk van 3033; zware met rllkamerk 26.50. Handel matig. 230 ponden boter: Goeboter 7580 per pond: Welboter 7076 per pond. Handel vlug. 40.000 eieren. Klpeleren 6.005.50 per 100 st.: kl klpeleren 3.004.00 per 100 st.: eendeleren 2.J03 00 per 10 stuks Handel matig. Coöp Zuld-Holl. Etervelllng. Aanvoer 49.500 klpeleren. Prijzen: 56/58 kg. 5 106.20 per 100 stuks; 58/60 kg. 6.20—5.30 per 100 stuks; 60/62 kg 6.305.40 per 100 stuks: 63. 64 kg 5.60—6 40 per 100 stuka: bruine 6.105.70 per 100 stuks: kleine eieren 4.104.90 per 100 stuks. Aanvoer 1500 eendeneieren. Pryzen f 2.003 70 per 100 st. LEEUWARDEN. 2 Nov. Veemarkt Aange voerd werden: 57 enterstieren 80150, 63 Twen- terstieren 150250, 392 vette koeien 115185 per stuk, idem 3052 ct. per kg.. 770 melk- en kalfkoelen 100210, 345 pinken 55100. 12 vette kalveren 20—60, 733 graskalveren 1455, 233 nuchtere kalveren 24.50, 337 vette scha pen 1019, 108 weide schapen 915. 294 lam meren 611, 170 vette varkens 2570 per st„ dem 2627 ct. fier kg.. 24 magere varkens 12 35. 107 kleine biggen 59, 17 bokken en geiten, 22 paarden. Totaal aanvoer 3884 stuks. Zui vel: Sleutelkaas 20. Goudakaas 1018, Edam merkaas 1025. Aanvoer 10415 kg. Münbo- ter 1.43, 1.38 en 1.31 per kg„ veilingboter 1.40 en 1.26 per kg. Aanvoer 1-3, 18-6 en 1-12 vaten. Commissie 43. Eierenhandel. Aangevoerd werden; 7500 kg. klpeleren. Prijs 5.50 per 100 stuks, handelsprijs 8090 ct. per kg., 180 kg. eendeneieren 3.75 per 100 stuks, handelsprijs 45 lot 66 ck.. p«-.kg. Fluimveet..9S slachthanen 30—60 ct„ 390 siachtkippen 36—3fi ct„ 300 jonge hanen 0.401. 50 piepkuikens 20—30 ct., 10 Jon ge duiven 12,515 ct„ 40 eenden 4050 ct. Vereeniging van Zuivelmaatacbappljen Edammerkaas 20 plus 99.50 idem 40 plus 13.50—14 50, Idem volvet 18—18.50, Goudsche- kaas 20 plus 99.50. Idem 40 plus 131450. NOORDSCHARWOUDE, 1 Nov. Aange voerd werden: 900 kg. uien: drielingen 1.30, uien 2.30, grove uien 3.2350 kg. roode kool 2.60. 4000 kg. gewone witte kool 0.801, 1400 kg. Deensche witte kool 1,30. NOORDSCHARWOUDE,. 2 Nov. Aange- ?oerd werden: 1300 kg. aardappelen: Bevelan ders 2.50, 2800 kg. uien: drielingen 130—1.40, uien 2 20—2 40, grove uien 3.10, 7400 kg. rootte kool 150—2.70. 54400 kg. gewone witte kool 1.10 tot 1.40, 3500 kg. gele kool 1.201.70. SCHAGEN. 1 Nov. Veemarkt. Aangevoerd werden: 4 paarden 150250. 112 magere gelde- koelen 90150. 60 vette geldekoelen 140230 25 kalfkoelen 150—200. 70 vaarzen 00—130, 15» jfr“- kalveren 15—50. 37 nuchtere kalveren 412, 30 magere schapen 1216, 110 vette schapen 14 19. 139 overnouders 713 50. 14 magere varkens 12—15. 10 vette varkens 3133 ct.. 72 biggen 610. 26 kippen 2560 ct.. konUnen 0.50136, eender- 16 —40 ct., haantjes 1060 ct. SCHAGEN. f Nov Elerenvelllng Aange voerd werden 22000 kljaeleren. Prijs: 58-60 kg. 56 30, 60-62 kg. 5.206.40, 62-65 kg. 6.40—- 5 60, klein 3 304.30, 600 eendeleren 2.802.70 per 100 atuks ZWOLLE. 2 Nov. Boter Aanvoer 207 K.O., waarvan 5 1/8 vaten. 2 1/16 vaten en 174 stuk ken van een pond. Prijs 1.551.6C per K G„ per 1/8 vat van 20 K.G. prima 29.50. afwijkende ».00, per 1/16 vat van 10 K.Q. 14.6016.00. Handel vlug. 40000 klpeleren 3 756.00 per 100 stuks. Hulden. Koehuiden 11 cent, plnkenvellen 11 cent, stlerenvellen 8 cent. Handel redelijk. Veemarkt Aanvoer: 1589 runderen. 487 gras kalveren. 173 nuchtere kalveren. 1 schaap, 359 varkens, 563 biggen. 1 geit. Men besteedde voor: neurende en vereeh ge kalfde koelen 110.00—200 00. dito vaarzen en schotten 100 00170 00 gustekoeien voor de vet- welde of stal 70.00140.00, dito vaarzen 60.00 120.00. voor Jaarskalvende koelen 70.00140.00, l’A-Jerige sprlngstleren 50 00110.00. 1%-Jarige pinken 50.00125.00, jonge fokkalveren 15.00 £0.00. nuchtere kalveren 3.009.00. Vette koeien en oseen aan bouten 4050 cent, dito stieren 4046 cent, dito kalveren 5595 cent, dito scha pen 6 0016.00, 6-weeksche biggen 6 007.50. 14- weeksche biggen 8 009 50. drachtige varkens 48.0076.00. magere dito 30 0045.00 per stuk. ld. vette 2630 cent per K G. Handel In varkens kalm. Op de voormarkt waa heden geen aanvoer. Overzicht. Neurende en versch gekalfde vaarzen slecht, vet vee redelijk, stieren redelijk, pinken slecht, schapen redelik.

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 15