Na het Int. Euch. Congres te Buenos Aires DIAMANT [BAK- EN BRAADVET ill II I I i IJ Door schroef wind I gered Kosten en lasten omlaag ■SST?!!» Als Gij niet kunt slapen omdat Ge gekweld wordt door hoofd pijn, kiespijn, rheumatische pijnen, zenuwpijn, spierpijn of migraine, neem dan een "AKKERTJE" te baat I HET NIEUWE OOSTENRIJK De Duitsche jeugd I OVER DEN OCEAAN NAAR NEDERLAND TERUG NATIONALE NOODRAAD IN DE V.S. De luchtvaart in Engeland 5 W VRIJDAG 2 NOVEMBER 1934 aan Hulde voor de Hoe Asjes aan hand gewond Radio-rede van dr. Goebbels naar Sneeuw in Engeland Linkermotor draaide door I Wakatsoeki af ge treden Alg voorzitter der Minscito-partij NED. SPOORWEGEN PAARD OP HOL Wakatsoeki I A AKKER.CACHETS 300 Soci’s te Weenen gearresteerd Frankrijk en de Sovjet unie ■E3IIIIIIIIIII Engeland wint met 2-1 van Schotland Richberg minister zonder portefeuille Krijgt Uiver eersten prijs handicaprace? De groote belangstelling te ’s Hertogenbosch bij de ontvangst der Sdngerknaben” op het stadhiiis. Vrachtauto in de *s Gravelandsche- vaart gereden Van verdrinkingsdood gered By de rust hadden de Schotten met 1—0 de leiding 3 Argenti jnsche mogelijk heden De samenstelling der regeerings- organen officieel bekend gemaakt Herstel der diplomatieke betrekkingen herdacht 40 „Uiver” Minister Lamoureux Moskou? „Wiener Sir Sassoon kondigt een plan tot ontwikkeling der handelsluchtvloot I ft Brochure van het Verbond van Ned. Werkgevers aan dr. Colyn de Panderjager-bemanning aan den vuurdood ontsnapte Algemeene abonnementskaarten Ze zullen snel en zeker Uw pijn verdrijven en U heerlijk doen in slapen. Heb ze steeds in huis I Nröerfandsch Ongeëvenaard tegen Mootd- Ano<*urt pijn. Kiespijn, Neuralgie, Ze- nuwpijn. Vrouwenpijnen, enz. hlMljg] Per 12 52 ct. Zakdoosje 20 ct. AKKERTJES tb/jens recept ron Apotheker Dumont ”L,dk°op g°C I D»^' öoeJ^a,O’1 2. licM* De Argentynsche en Braziliaansche pers over ans land en ons volk t 5 aii»ng __y ^Élll „WIENER SaNGERKNABEN” IN ONS LAND ld al Indien daar eens een of meer Nederlandsche priesters kwamen, naar den cpngreswensch van den heer Van Luyx. den directeur der Phlllps- export-My voor heel Zuid Amerika, welke mó gelijkheden zouden zich dan voor Nederlanders kunnen openen Het Verbond van Nederlandsche Werkgevers heeft aan den minister-president een brochure over „Kosten en lasten omlaag” gericht, waar in een beroep op de regeering wordt gedaan al het mogellJke te doen om de lasten, die op het bedrijsleven drukken, te verminderen. Voorts zette hy uiteen, dat kerkeiyke en con fessioneels problemen geen zaken zijn, die door de jeugd moeten worden opgelost. Het is vol doende als de volwassenen bet daarover niet eens zijn. Wel behoort het tot de taak van de jeugd te zorgen, dat de vele jeugdigen, die kort geleden uit confessioneels klingen in de nat.-' soc. rijen zijn gekomen, daarin volledig opgaan. Dit punt is een verlaagd koatenpell. WIJ kunnen ons niet onttrekken aan het be klemmend gevoel, dat het aanpassingspro ces te langzaam in zyn werk gaat. De tyd Si NU CT. PER POND. De gezagvoerder van het Indië-vllegtuig „De Kwartel”, Plet Boer, is Donderdag op Schiphol aangekomen. Soer is met zijn vliegtuig kort na den jammerlijken ondergang van den „Pander jager”, te Allahabad geweest. Hier heeft hij telefonisch met Oeysendorffer gesproken, die zich op dat oogenblik in het hospitaal bevond en diep onder den Indruk was van het ge beurde. Over het ongeluk vertelde Soer de volgende bijzonderheden: De Panderjager stond in den Z.O.-hoek van het vejjl. toen Oeysendorffer wilde taxiën naar den anderen kant van het veld om bij het starten geen last te hebben van de boomen, die zich dan achter hem zouden bevinden. Een zoeklicht, getrokken door een tractor, stond in den hoek van het veld, Oeysendorffer had den bestuurder van den tractor beduid dat hij het licht niet noodig had. daar het heldere maanlucht was. WEENEN, 1 Nov. De politie heeft 300 so- claal-democratcn gearresteerd, die er van ver dacht worden een proclamatie te hebben ver spreid, welke uitging van de „soclaal-revolu- Uonnalre commissie". In deze proclamatie worden aanwijzingen ge geven voor den door de regeering afgeschaften openbaren feestdag van 13 November (Stlch- tingsdag der ReputjliekL Zooals een kenner van het land, de heer Chr. van Balen Jr. in zijn tijdschrift „Nederland" te Buenos Aires 'opmerkt, biedt Argentinië met zijn plaats voor tientallen van millioenen men- schen, een land dat een groot deel der land kaart van Europa beslaat gelijk de lezers in vroegere teekeningen gezien hebben nog vele kansen, tegenwoordig méér dan ooit, voor de Nederlandsche industrie. Er Is werkelij ke handelsvriendschap voor Nederland. Argen- tlnië’s heden heeft een veel geringere economi sche crisis en biedt een grootere sociale en po litieke rust dan de meeste andere landen in de wereld. Het heeft een enorme toekomst. Late men ten onzent de dwaze voorstelling of men naar een half ontwikkelde beschaving en een door- en door slechte stad trekt, wanneer men naar Buenos Aires gaat, gerust herzien! LONDEN. 31 Oct. (V. D.) Er heerscht thans in Engeland een voor den tyd van het jaar strenge koude. In verschillende deelen van het land is veel sneeuw gevallen. Ook n Londen is hedenmiddag sneeuw gevallen. UyttDEK. 31 Oct. Binnen enkele maan den zal, nz»r men hoopt, een ontwerp voor de verdere ontwikkeling van de Britsche commer- cieele luchtvaart verschijnen met plannen, waar mede het ministerie voor de luchtvaart, in sa menwerking met P.T.T. en de Imperial Air ways, thans verscheidene maanden bezig is geweest. De vliegtijden voor de routes tusschen Londen en de andere hoofdsteden van het Brit sche Rijk moeten op toenemende wijze en dras tisch beperkt worden. -We gaan nu den Oceaan over met onze her inneringen. Telkens en telkens schieten rijke détails naar boven uit de veelheid en de al gemeenheid, tevens van de grootheid der gast- it. PARIJS, 1 Nov. (V. D.) Van welingelichte zijde wordt verklaard, dat de Fransche minister van handel Lamoureux voornemens is binnen kort een bezoek aan Moskou te brengen ter bestudeering van de mogelijkheid tot ontwik keling van den handel tusschen Frankrijk en de Sovjet-Unie. Het team van de Engelsche League was als volgt samengesteld: Doel: Moss (Arsenal); achter: Cooper (Derby County) en Hapgood (Arsenal); midden: Brit ton (Everton), Barker (Derby County) en Bray (Manchester City); voor: Matthews (Stoke Ci ty), Bowden (Arsenal). Tilson (Manchester Ci ty), Hall (Tottenham Hotspur) en Brook (Man chester City). Een desbetreffende mededeeling is heden ge daan door Sir Philip Sassoon, secretaris voor de luchtvaart, die juist is teruggekeerd van een vliegtocht van 19.000 mijlen over veertien lan den, waarbij hij oostelijk tot Singapore is geko men. Sassoon bracht hulde aan de voortreffe lijke prestatie van de „Uiver" tijdens de Mel- boumerace en roemde de bijzonder kundige Nederlandsche piloten. Verder meldt Reuter, dat de Engelsche regee ring de oprichting overweegt van een luchtbasis in den Maleischen Archipel, als onderdeel van het plan tot uitbreiding van de Britsche lucht routes naar het Verre Oosten. MOSKOU, 1 Nov. (V. D.) Ter gelegenheid van den tienden verjaardag van het herstel van de normale diplomatieke betrekkingen tusschen Frankrijk en de Sovjet-Unie, hebben de Fran sche minister van staat, Herriot, en de Rus sische volkscommissaris van buitenlandsche za ken, Litwlnof, felicltatietelegrammen met el kaar gewisseld. In de Sovjet-ambassade te Parijs is heden een receptie gehouden, die bezocht werd door tal van personen, die actief deel hebben aan de cultureele toenadering tusschen Frankrijk en Sovjet-Rusland. Nog veel te weinig wordt beseft, aldus lezen we om. in de brochure, hoe de houding van de Nederlandsche bevolking in de huidige moeilijke omstandigheden principieel zal moe ten veranderen, wil Nederland van een drei gende periode van verval gered worden. Ten einde elk misverstand te vermijden, zij dade lijk voorop gesteld, dat wij zeer sterk gevoelen, dzt étr welvaart van Nederland staat en valt met het internationale ruilverkeer. Bevorde ring van den uitvoer is dus noodig. eenerzijds om den voor productie en volksvoeding noodza- kelljken invoer te kunen betalen, anderzijds om daarenboven productie en vervoer te stlmu- léeren. Het constateeren van deze dubbele noodza kelijkheid brengt ons op het punt van waaruit o.l. een nieuw offensief ten bate van de Ne- derlangsche welvaart mogelijk moet zijn. De Panderjager is brandend nog een eind over het veld voort gegleden en toen verteerd tot een hoop verwrongen yzer, wat asch en een paar verbrande motoren. Schuld aan alles heeft de Britsch-Indlsche chauffeur, die met zijn tractor naar het midden van het veld reed in plaats van kalmpjes langs den kant van het terrein naar zijn standplaats terug te keeren. Volgens den chef van het vliegveld heeft de man overigdfis steeds zijn plicht gedaan en nooit stomme dingen uitge haald. Pangborn en en Waller den We hebben vele steden van Europa bezocht, maar *het stadsbeeld van Buenos-Aires steekt rein torenhoog uit boven het Europeesche stratenbeeld waar men de slechtheid in hoofd straten en op pleinen, in café’s en lunchrooms, óók in ons vaderland, overal je ziet tegengriJn- zen. Er zal natuurlijk ook de slechtheid van een groote stad te vinden zijn, maar het treedt niet brutaal lokkend in het stratenbeeld op je toe. Het congres is bovendien voor de stad een groote genade geweest. Welke stad ter wereld kon zóó massaal, zóó eendrachtig overal en overal een eerbiedig en eerbied afdwingend godgeloovig volk toonen dat zóó door diep gocs- geloof bezield is, als Buenos Aires. Woensdag werd in het Stadion van Stamford- Bridge te Londen de met spanning tegemoet geziene landenwedstrijd EngelandSchotland gespeeld, welke Is geëindigd met een 31 over winning voor de Engelschen. De wedstrijd was van bijzonder belang in verband met de as ontmoeting met Italië. Het Engelsche team reeft de proef goed doorstaan en algemeen aan de vèrwachtingen voldaan. De Schotten boden goed tegenstand en speel den eveneens een prachtige partij. Met de rust hadden zij nog met 10 de leiding. Na de her vatting was Engeland beter op dreef en slaagde het er in gelijk te maken en daarna de leiding te veroveren. Waarschijnlijk zal de Engelsche ploeg onge wijzigd op 14 November tegen de Italiaansche wereldkampioenen in het veld komen. Naar wy vernemen worden met ingang van 15 November verkrijgbaar gesteld algemeene alxxinementskaartenzonder betaling van toe slag in D-treinen geldig. De prijzen zijn voor elke maand vijf gulden hooger dan die der gewone algemeene ahonne- mentskaarten. Zij moeten tenminste vjjf dagen vooraf wor den aangevraagd. Kameraadschap is steeds het wonderbare voorrecht van de jeugd geweest. De Jeugd moet er voor zorgen, dat de in moeilijke tijden ge boren gemeenschap niet vernield wordt. De jeugd kan er van overtuigd zijn, dat het natio- naal-socialisme steeds aan haar zijde zal staan. PERNAMBUCO 23 Oct ’34. TT T gaan weer „den grooten sprong over Vy den oceaan" maken. Een laatste lucht- post vangt dit schrijven in Pernambu co op. Dan een vaarwel aan Zuld-Amerika waar we zoo belangwekkende weken, helaas al te snel vervlogen, hebben doorgebracht. Eerst toef den we nog te Bahia, de voorname havenstad waar we op onze heenreis niet in den avond aan wal konden. Thans hebben we er nog en kele uren in rondgedoold. Stad weer met ster ke tegenstellingen, in twee verdiepingen, als 1 ware op een rots aan zee gebouwd. De boven stad is moeizaam langs allerlei steil opwaarts gaande straten te bereiken, maar óók heel ge makkelijk met een reusachtige stedelijke lift waarmede men voor enkele centen stijgt en af daalt. Stad met fraaie pleinen en gebouwen en ellendige negerwjjken. In Brazilië komt weer die groote uiteriyke tegenstelling:zwart en blank. In Argentinië, in Buenos Aires is daarvan een sprake. Daar is geen rassentegenstelling van blanke én neger. Daar is een neger in de straten een zeldzaamheid. In de Amsterdam- sche Kalverstraat loopen er meer dan ik in heel Buepos Aires zag. Maar Brazilië is in vroeger eeuwen het land van den negerituport geweest. Opmerkelijk is de buitenlandsche energie die in Brazilië werkt In Bahia vond ik in een der grootste en fraaiste luxe winkels, door een Duitscher gedreven, glaswerk uit Leerdam en aardewerk uit Gouda. „Maar de Invoerbelastmg maakt me het verder betrekken van Neder landsche producten ónmogelijk” verklaarde de Duitscher. „Ziehier, dit Is inlandsch aardewerk, hier na bij Bahia gemaakt, goed, mooi werk met in- landsche motieven, maar de ontwerpers en uit voerders zijn Franschen.” Overigens heeft Brazilië In de étalages nog veel meer eigen fabrikaat dan Argentinië dat als korenschuur en vleesch-, wol-, Ijjnzaadle- verancler van heel de wereld zijn heel eigene beteekenis toch heeft. Een eigenaardig geval overkwam me intus- schen bij het koopen van een herinnering aan de officieele patronesse der Republiek en van het Congres O. L. V. van Lujan. Achter deze herinnering van de nationale heilige stond „Made in France”. Een congresbordje, het beste dat ik zag, was.... Nederlandsch fabricaat. En zoo zullen vele congressisten uit Zuid Amerika een herinnering naar Europa hebben meege nomen, die ze dichter bij huis hadden kun nen koopen. Terwijl de zoon van den landbouwer A.Grit zich met paard en wagen op de Dikkewyk te Smllde bevond, werd het paard schichtig en sloeg op hoi. In een bocht sloeg de wagen om waardoor het zesjarig zoontje van G., dat erop zat, onder de kar terecht kwam. Het knaapje werd bewusteloos en zwaar gewond opgenomen Duitscher was er erg aan toe, de luiken van het schip stonden gloeiend. Maar onze hulp werd afgeslagen: „heeft geen doel, want we waren 14 uur er van daan en een haven was Iets dichter bij. Een Engelsche bóót was in middels het brandende schip genadyd en be geleidde het naar een nabijzijnde haven om in het allerergste geval de bemanning te kunnen overnemen. Met spanning werden aan boord de wisselin gen en de Nederlandsche kansen van de Melbourne-race gevolgd. Op de kaart vlogen we de Nederlandsche vliegers in gedachte achter na en de zware dienst onzer wakkere marco nisten zorgde, dat we met het nieuws „bij” bleven! Opmerkelijk is de groote belangstelling die zoowel te Buenos Aires in Argentnlë'als te Rio de Janeiro, te Bahla en elders in Brazilië door de pers voor onze Nederlandsche reis met den Koninklijken Hollandschen Lloyd werd aan den den dag gelegd. In de groote bladen van Buenos Aires als La Prensa, „La Nacion”, „La Razon”, „El Pue blo” verschenen foto’s en artikeltjes betreffende de ontvangst der Nederlandsche Bisschoppen en der Nederlandsche pelgrims, aandacht werd gewijd aan den Stillen Omgang en het boekje in verschillende talen van L. van den Broeke. In de Braziliaansche bladen als het grootste van Rio de Janeiro „A Noitre” in „Correto du Manhë” en „O Olobo” verschenen foto’s met artikelen over onze reis en over de „Vereenlgde Katholieke Pers." Hetzelfde weer te „Bahla” in „1’ Etat de Bahla” en „Le Soit”. komen voor den eersten prijs van de handicap-race. In dit geval kunnen zij den tweeden prijs van den snettieids-wedstrjjd waarvoor zij in aanmerking komen, niet ontvangen, welke dan zal wor den gegeven aan Turner, terwijl Jones derden prijs krijgen. De tweede prijs van de handicap race kan nog niet worden toegekend. BERLIJN. 1 Nov. (VD.) Rjjksmlnister dr. Goebbels heeft heden een radio-redevoerlng ge houden tot de Duitsche jeugd. Hierin zette hij om. uiteen, dat Jongeren van ouderen ook nog wel eens iets kunnen leeren en dat alle ouderen nog niet uit hoofde van dien reactlonnairen waren. Dezen kunnen zoowel oud als jong zijn. Naar gebleken is heeft Scott zoo wel de snelheids-race als de han dicap-race gewonnen, seint Reuter uit Melbourne. Aangezien hij niet beide prijzen kan toucheeren, komt hij alleen in aan merking voor den eersten prijs van den snelheidswedstrijd. Vermoedelijk zullen Parmentier en Moll de tweeden zijn in de handi cap-race, zoodat zjj in aanmerking WekNEN, 31 Oct. Heden werden officieel bekend gemaakt de namen van de personen, die' doof bondspresident Miklas benoemd zijn als lid van de organen van den nieuwen Oos- tenrijkschen staat: den cultuurraad en den economischen raad. In den staatsraad, welke het belangrijkste orgaan zal zijn, zijn volgens het D. N B.- 14 leden van de Heimwehr vertegenwoordigd, terwijl 20 leden uitgesproken vertegenwoordi gers der vroegere Christcljjk-soctale partij zijn. Ook de overige 18 leden zouden als vertegen woordigers der voormalige Christelük-sociale partij kunnen worden gerekend In den staatsraad is o.a. benoemd de huidige voorzitter van den bond van Christelijke a<- beiders en bedienden, Kuns^hak. Verder dr. Vaugoin, dr. Kienbock, kolonel Adam enz. In den Cultuurraad telt de Roomsch-Katho- lieke Kerk 7 vertegenwoordigers, de evangeli sche kerk en de Israëlitische gemeente elk een. De bladen begroeten de gisteren tot stand gebrachte vorming op stedenbasis van corpora ties, waarmede heden de nieuwe grondwet vol ledig van kracht wordt. De „Neue Freie Presse” wijst op de noodzakelijkheid, die uit de verlam mende moeilijkheden van de crisis in de de mocratie tot de thans uitgevoerde oplossingen heeft geleid. Het „Neues Wiener Tageblatt” schrijft over de ontaarding van den partijgeest, welke recht gaf tot het oprichten van nieuwe vormen van staatsleven. De .Reichspost” schrijft, dat men het groote doel gesteld ziet van de oprichting van een nieuwe volksgemeenschap In rechtvaardigheid en broederlijk begrijpen, waar door een onafhankelijke Christelijk-Duitsche staat kan worden gesticht, die ook de overige wereld een voorbeeld geven kan. De „Wiener Zeitung” schrijft, dat onder de vleugels van de nieuwe grondwet de binnenlandsche vrede kan en zal behouden blijven. Taak van de niéuwe constitutie is een democratie in hoogeren zin te scheppen, die uit den nood der tijden leidt naar een betere toekomst, naar een nieuw Oostenrijk van orde en vrede. Oostenrijk, zoowel nu als in de toekomst, wil als vrij volk op vrijen grond staan en voor Europa’s cultuur strijden als tevoren. De huishuur is in vrijwel alle gemeenten te hoog, in de grootste wel het meest. Krachtig initiatief van de zijde van de regeering zal noodig zijn om de gemeentebesturen er toe te brengen opnieuw goedkoopen woningbouw mo gelijk te maken. Daarbij zal elke verlaging van lasten en elke bezuiniging bij den bouw ver lichting brengen. De dringend noodige daling van de kosten van levensonderhoud heeft verder nog niet plaats gehad bU de fondsgelden, contributies, periodieken en bij eenige levensmiddelen. Ten slotte doet het Verbond v^n Nederland sche Werkgevers een dringend beroep op de Nederlandsche regeering om het tempo, waar in het aanpassingsproces zich moet voltrek ken, te verhaasten. vrije ontv Een herihnering aan onze heenreis met het kostelijk liefdadigheidsfeest bij het passeeren der linie aan boord, trad ons nog in levende lijve te Bahla tegemoet, waar Z. H. Exc. Mgr. Herberhold, de Braziliaansche Bisschop van Duitsche afkomst onze Bisschoppen en ons heele gezelschap voor de kerk zijner Francis- caansche medebroeders stond op te wachten om leder afzonderlijk nog eens de hand te drukken. Gelukkig voor Geysendorffer, Asjes en Pronk bleef de linkermotor door draaien. De schroefwind van dezen motor sloeg de vlammen naar be neden. In minder dan geen tijd waren de mannen uit de cockpit naar buiten gesprongen. Asjes heeft toen direct getracht den bestuurder van den tractor, die onder het voer tuig lag, te bevrijden. De man was levensgevaarlijk gewond en zal waarschijnlijk aan de bekomen won den bezwijken. Bij deze reddings poging heeft Asjes zijn hand ver brand. De brigade-commandant van de rijksveld- wacht te Weesp werd Donderdagochtend ge waarschuwd. dat een vrachtauto ondersteboven in de 's Gravelandschevaart lag, en dat de be stuurder er onder moest liggen. OnmiddelliJk begaf hij zich er heen, evenals de heer Post van Weesp met zijn kraanwagen, terwijl onder weg de op de Vecht surveilleerende polltieboot XIX van Loenen verzocht werd, ook naar de 's Gravelandschevaart te varen. Bij aankomst aldaar bleek echter, dat de bestuurder vt^n een vrachtauto, welke basalt naar Hilversum moest rijden, inderdaad in een zeer hachelijke posi tie had verkeerd, doch dat hjj reeds naar zijn woning te Hilversum was vervoerd. Later kwam men het volgende te weten: Vier Jongelui, wonende te Weesp, bevonden zich in een auto op weg naar hun woonplaats, nadat een hunner in Bussum proef had ge reden voor zijn rijbewijs. ZIJ zagen den vracht wagen gekanteld in de vaart liggen, niet ver van Uitermeer en tevens bemerkten zij, dat iemand in de cabine zat. Zij klommen over den vrachtauto naar den chauffeur, die een der ruiten van zijn cabine had stukgeslagen, om te trachten, door de ontstane opening naar buiten te krulpen, doch dit was niet gelukt. Klaarblijkelijk was de man. doordat het water naar binnen was gekomen, bewusteloos ge raakt. De vier redders droegen den bewuste- loozen chauffeur naar den auto, welke op den Loodljk stond. Toen de bestuurder tot bewust zijn was gekomen, bleek hy Kr. te heeten en te Hilversum te wonen. Hij gaf den wensch te kennen, niet naar een ziekenhuis gebracht te worden, waarom de jongelui hem naar zijn woning te Hilversum brachten. In den wagen raakte de man wederom het bewustzijn kwijt. Vermoed wordt, dat een botsing met een anderen auto heeft plaats gehad. - waarnaar thans een onderzoek wordt ingesteld door rijks- en gemeentepolitie van Weesperkarspel. TOKIO, 1 Nov. (V. D.) Baron Wakatsoeki, de voorzitter van de Mlnseito-party, heeft bij het bestuur dezer party zyn ontslag als zoo danig ingediend. zyn ontslag-aanvraag heeft in politieke kringen groot opzien gebaard, in het byzonder aangezien het komt aan den vooravond van de georganiseerde actie voor samenwerking tusschen de Mlnseitoparty met de Seijoekai- party, de beide grootste politieke part yen in het land. Toen Wakatsoeki drie jaar geleden het voor zitterschap der Mlnseito aanvaardde, deed hy dat op voorwaarde, dat hy deze functie slechts tydeiyk zou waarnemen. WASHINGTON, 1 Nov. (Reuter). Presi dent Roosevelt heeft een decreet geteekend, waarbij een ..nationale noodraad” wordt Inge steld. Deze raad is een samensmelting van den uitvoerenden raad en van de industrieele com missie, onder leiding van Donald Richberg, die thans leider van de nationale hersteladmini- stratie Is geworden. Hy Is tevens benoemd tot minister zonder portefeuille en wordt de voor naamste plaatsvervanger van Roosevelt. Van de nieuwe organisatie maken deel uit alle ministers, de secretaris van den president, de gouverneurs van het federale reservesysteem en de hoofden van de bureaux, die door de N.R.A. zyn ingesteld. In totaal zullen 33 perso nen lid van den raad zyn. van aanpassing moet tot het uiterste wor den beperkt. In tydeA van overgang toch, teren ondernemingen op haar reserves en deze verdwenen zynde. wellicht nog eenl- gen tyd op credlet. De bevolking ziet zich van veel wat haar lief is verstoken, ontbe ring wordt in vele gezinnen merkbaar. Een dergeiyke periode mag niet te lang duren. Ook reeds hierom, wyi aan de my- reele kracht van het volk niet te sterke etschen gesteld mogen worden. Snel han delen is dus geboden. Zoo hebben we onze belevenissen ook op de terugreis geiyk de scheepstelegraaf al heeft gemeld. Een brandende Duitsche vrachtboot zond op een nacht S.O.S.-seinen uit die ook door de „Flandrla” werden opgevangen. De De Panderjager nam zyn aanloop, de motoren draaiden sneller en sneller, maar op het oogenblik dat hij los zou komen van den grond, dokjen vlak bij twee koplichten op van den tractor, die naar het midden van 't veld was gereden. Het was te laat om te stoppen en Geys trachtte de machine over den tractor heen te zetten. Het lukte de machine iets omhoog te krijgen, doch men had nog te weinig gang; ’t onderstel bot ste tegen het zoeklicht, waardoor de benzinetank werd gescheurd en het toestel in brand vloog. De begrootingspolitlek van de regeering heeft aangetoond, dat de regeering het zwaartepunt heeft gelegd by het streven naar een herstel van het verstoorde flnancieele evenwicht. Van de beloofde belangrijke Inperking der publieke uitgaven is weinig terechtgekomen. Sprekende over den werkloozensteun en de werkverschaffing wijst de brochure op de noodzakeiykheld van een vermindering van de totaal uitgekeerde steunbedragen met inbegrip van de posten van werkverschaffing. ■W

Noord-Hollandsch Dagblad : ons blad | 1934 | | pagina 21